Sweaver (6.x-1.0) - en to pl translation catalogue (240 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Images
pl: Obrazki

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Image
pl: Obraz

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Font
pl: Czcionka

en: Background
pl: Tło

en: View
pl: Widok

en: Theme
pl: Skórka

en: Every minute
pl: Co minutę

en: Options
pl: Opcje

en: Search box
pl: Pole wyszukiwania

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Never
pl: Nigdy

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: active
pl: aktywny

en: Autosave
pl: Autozapis

en: Load
pl: Wczytaj

en: Color
pl: Kolor

en: Theme-specific settings
pl: Ustawienia własne skórki

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla skórki %theme i wszystkich stylów na niej bazujących.

en: Exists
pl: Istnieje

en: Mission statement
pl: Misja strony

en: Revert
pl: Przywróć

en: Empty
pl: Pusty

en: Selector
pl: Selektor

en: Style
pl: Styl

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Slider
pl: Suwak

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Theme-engine-specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla aparatu obsługi skórek

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla szablonów lub stylów bazujących na aparacie obsługi skórek %engine.

en: Publish
pl: Publikuj

en: inactive
pl: nieaktywne

en: Primary links
pl: Odnośniki podstawowe

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: %p is not writeable by the webserver.
pl: %p nie ma praw do zapisu przez serwer internetowy.

en: An unknown error occured.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
pl: Wystąpił nieznany błąd w trakcie próby weryfikacji, czy %p jest katalogiem i ma prawa zapisu.

en: Toggle display
pl: Wyświetlaj

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: live
pl: na żywo

en: Exclude classes
pl: Wyłącz klasy

en: No image
pl: Brak obrazu

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: The settings have been saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Secondary links
pl: Menu dodatkowe

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pl: Włącz lub wyłącz pokazywanie wybranych elementów strony.

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
pl: %p nie jest katalogiem lub brak mu praw do odczytu przez serwer internetowy.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Display post information on
pl: Wyświetlaj informacje o dacie dodania i autorze dla

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
pl: Pozwala włączyć lub wyłączyć wyświetlanie informacji o autorze i dacie dodania dla wpisów określonego typu.

en: Logo image settings
pl: Ustawienia loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
pl: Jeśli włączone, wyświetlane będzie poniższe logo.

en: Use the default logo
pl: Używaj domyślnego logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie loga dostarczanego wraz ze skórką.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własne logo.

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
pl: Ikona skrótu (ang. "favicon"), wyświetlana jest w pasku adresu i zakładkach większości przeglądarek internetowych.

en: Use the default shortcut icon.
pl: Używaj domyślnej ikony skrótu

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie domyślnej ikony skrótu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własną ikonę skrótu.

en: Upload icon image
pl: Wyślij plik graficzny z ikoną

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania ikony skrótu.

en: Hide changes
pl: Ukryj zmiany

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: Delete style
pl: Usuń styl

en: Image not found
pl: Nie znaleziono obrazka

en: Theme default
pl: Domyślne motywu

en: Every 10 seconds
pl: Co 10 sekund

en: Every 30 seconds
pl: Co 30 sekund

en: Every 45 seconds
pl: Co 45 sekund

en: Switch theme
pl: Przełącz skórkę

en: Exclude paths
pl: Wyklucz ścieżki

en: Click on the element you want to theme.
pl: Kliknij na element, który chcesz stylizować.

en: Custom css
pl: Własny CSS

en: Add custom css.
pl: Dodaj własny CSS.

en: Upload images to use as a background image.
pl: Prześlij obrazki do zastosowania jako tło.

en: Switch and style another theme.
pl: Przełącz i stylizuj inną skórkę.

en: Configure the settings for this theme.
pl: Konfiguruj ustawienia dla tego motywu.

en: Theme styles
pl: Style motywu

en: Select an item - if any - to style it. Clicking will switch to the style editor form.
pl: Wybierz element - jeżeli w ogóle - do stylizacji. Kliknięcie przełączy do formularza edytora stylu.

en: configure sweaver
pl: konfigurowanie Sweaver

en: use editor
pl: użycie edytora

en: sweaver directory
pl: katalog Sweaver

en: Storage for the css array
pl: Przechowalnia dla tablicy CSS

en: Table storing images.
pl: Tabela przechowująca obrazki.

en: Table storing selector definitions.
pl: Tabela przechowująca definicje selektorów.

en: Table storing property definitions.
pl: Tabela przechowująca definicje właściwości.

en: Table storing type definitions.
pl: Tabela przechowująca definicje typów.

en: Visual interface for tweaking or building Drupal themes.
pl: Wizualny interfejs do dostrajania lub budowania motywów Drupala.

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Your custom css has been succesfully applied.
pl: Twój własny CSS zastosowano pomyślnie.

en: Enable sweaver editor
pl: Włącz edytor Sweaver

en: Enable the editor at the bottom.
pl: Włącz edytor u dołu.

en: Exclude the editor on some pages, usually administration pages. Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. &lt;front&gt; is the front page.
pl: Wyklucza włączanie edytora na niektórych stronach, zazwyczaj administracyjnych. Podaj jedną stronę w wierszu jako ścieżki Drupala. Znak "*" jest symbolem wieloznacznym. &lt;front&gt; jest stroną główną.

en: Exclude selectors
pl: Wyklucz selektory

en: Add new @sweaver_object
pl: Dodaj nowy @sweaver_object

en: <p>No @object_type available.</p>
pl: <p>@object_type niedostępny.</p>

en: The machine-readable name already exists
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie już istnieje

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, underscores or hyphens.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać tylko małe litery, podkreślenia i łączniki.

en: The machine-readable name of this selector. This name must contain only lowercase letters, numbers, underscores or hyphens and must be unique.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie dla tego selektora. Ta nazwa może zawierać tylko małe litery, cyfry, podkreślania i łączniki; musi być unikalna.

en: Description of this selector which will be used in the editor.
pl: Opis tego selektora, który będzie używany w edytorze.

en: The CSS selector which the editor will act on e.g. a.link
pl: Selektor CSS, na którym zadziała edytor, np. odnośnik

en: Should this selector be highlighted in the path ?
pl: Czy ten selektor powinien być podświetlany w ścieżce?

en: Selector %selector has been @action.
pl: Selektor %selector został @action.

en: The machine-readable name of this property. This name must contain only lowercase letters, numbers, underscores or hyphens and must be unique.
pl: Nazwa używana wewnętrznie tej właściwości. Ta nazwa może zawierać tylko małe litery, cyfry, podkreślenia i łączniki; musi być unikalna.

en: The parent of this property. Eg, padding-top should have a parent called padding.
pl: Właściwość nadrzędna do tej. Przykładowo <em>padding-top</em> powinien posiadać nadrzędną właściwość <em>padding</em>.

en: Description of this property which will be used in the editor.
pl: Opis właściwości, która będzie użyta w edytorze.

en: Prefix of this property.
pl: Przedrostek tej właściwości.

en: Suffix of this property.
pl: Przyrostek tej właściwości.

en: Selection type of this property. A parent can have children underneath, grouping other stuff together.
pl: Typ wyboru dla tej właściwości. Nadrzędny może mieć podrzędne pod sobą, grupując ze sobą różne rzeczy.

en: Slider minimum
pl: Minimum suwaka

en: Minimum value for the slider, only applicable for the slider.
pl: Minimalna wartość dla suwaka, stosowana tylko do suwaka.

en: Slider maximum
pl: Maksimum suwaka

en: Maximum value for the slider, only applicable for the slider.
pl: Maksymalna wartość dla suwaka, stosowana tylko do suwaka.

en: Options for this property. Enter options per line and separate key and value by |.
pl: Opcje dla tej właściwości. Podaj pojedynczo opcje w wierszu oddzielając klucz od wartości znakiem |.

en: Property %property has been @action.
pl: Właściwość %property została @action.

en: The machine-readable name of this type. This name must contain only lowercase letters, numbers, underscores or hyphens and must be unique.
pl: Nazwa używana wewnętrznie dla tego typu. Ta nazwa może zawierać tyko małe litery, cyfry, podkreślania i myślniki; musi być unikalna.

en: Description of this type only to be used for administration forms.
pl: Opis tego typu używany tylko w formatkach administracyjnych.

en: Options for this type.
pl: Opcje dla tego typu.

en: Type %type has been @action.
pl: Typ %type został @action.

en: Are you sure you want to @action @type %object?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz @action @type %object?

en: Selector %selector has been @action_message.
pl: Selektor %selector został @action_message.

en: Show changes
pl: Pokaż zmiany

en: Click here to follow this link
pl: Kliknij tutaj, aby podążyć za odnośnikiem

en: Full path:
pl: Pełna ścieżka:

en: Selected item:
pl: Wybrany element:

en: Description of the image used in the select box for files.
pl: Opis obrazka użyty w polu wyboru dla plików.

en: Upload images which you can use as background images. Extensions are limited to jpg, jpeg, png and gif.<br />Note: there is no scaling on the images on upload.
pl: Wyślij obrazki, które mogą być użyte jako tło. Rozszerzenia są ograniczone do jpg, jpeg, png i gif.<br />Uwaga: obrazki nie będą skalowane podczas wysyłania.

en: Save image
pl: Zapisz obrazek

en: Image @image has been uploaded.
pl: Obrazek @image został przesłany.

en: Editor tab
pl: Karta edytora

en: Toggle this checkbox if you want to enable the images tab on the editor.
pl: Zaznacz to pole, jeżeli chcesz włączyć kartę obrazków w edytorze.

en: Allow to see imagecached version of images
pl: Pozwól widzieć wersje obrazków z bufora podręcznego

en: Toggle this checkbox if you want to create imagecached versions of the images uploaded by the Images plugin.
pl: Zaznacz to pole, jeżeli chcesz, aby tworzyć wersje w buforze podręcznym obrazków wysłanych przez wtyczkę obrazków.

en: Add new image
pl: Dodaj nowy obrazek

en: No images uploaded.
pl: Brak wysłanych obrazków.

en: Image is required
pl: Obrazek jest wymagany

en: Image %description has been saved.
pl: Obrazek %description został zapisany.

en: Are you sure you want to delete image %description?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć obrazek %description?

en: Image %description has been deleted.
pl: Obrazek %description został usunięty.

en: Load style
pl: Wczytaj styl

en: You need to enter a name for your style.
pl: Musisz podać nazwę dla swojego stylu.

en: The style @style has been deleted.
pl: Styl @style został usunięty.

en: The css file could not be created.
pl: Nie można utworzyć pliku CSS.

en: Load active style for the theme when the editor is inactive. You can also add a line to the info file of your theme like this: stylesheets[all][] = /path/to/cssfile after you copied the file to your theme path. If you do that, you can ignore this setting completely and even disable this module after you have themed your website.
pl: Ładuje aktywny styl dla skórki, gdy edytor jest nieaktywny. Po skopiowaniu pliku do ścieżki skórki, możesz także dodać wiersz do pliku info swojej skórki wyglądający tak: stylesheets[all][] = /katalog/do/plikucss. Jeśli to zrobisz, możesz całkowicie ignorować to ustawienie, jak również wyłączyć ten moduł po zakończeniu stylizacji swojej witryny.

en: No styles found.
pl: Nie znaleziono stylów

en: Are you sure you want to delete style %style?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć styl %style?

en: Style %style has been removed
pl: Styl %style został usunięty

en: <h2>Styles</h2>!styles
pl: <h2>Style</h2>!styles

en: Theme groups
pl: Grupy skórki

en: Enter a group which is available in your theme(s) info file. This plugin will try to fetch all classes from it and make them available in a separate tab. Enter one group per line. This is inspired by the skinr way of theming, so we need to find a key called 'class' to get a list of styles. If you have added new classes and the editor does not pick them up yet, click on submit button to reset the cache.
pl: Podaj grupę, która jest dostępna w pliku info twojej skórki. Ta wtyczka dokona próby pozyskania wszystkich klas z tej grupy i udostępni je na osobnej karcie. Wprowadź po jednej grupie w wierszu. Jest to zainspirowane metodą stylizacji ze skinr, musimy więc znaleźć klucz zwany "klasą", aby otrzymać listę stylów. Jeżeli dodawałeś nowe klasy i edytor jeszcze ich nie zauważył, kliknij przycisk Zachowaj, aby oczyścić bufor.

en: Switch to @theme
pl: Przełącz na @theme.

en: This theme is currently selected
pl: Ta skórka jest aktualnie wybrana

en: Manage styles
pl: Zarządzaj stylami

en: Font face
pl: Czcionka

en: Sweaver skin
pl: Skórka Sweaver

en: Define on which items the style editor should not be applicable. Enter one selector per line.
pl: Określ, które elementy edytora stylów nie powinny być aplikowane. Podaj po jednym selektorze w wierszu.

en: Define which classes should never be displayed in the css path. Enter one selector per line.
pl: Określ, które klasy nie powinny być wyświetlane w ścieżce CSS. Podaj po jednym selektorze w wierszu.

en: CSS property
pl: Właściwość CSS

en: The actual CSS property. Seperate multiple values by spaces. This value can be empty for parent items.
pl: Aktualna właściwość CSS. Oddziel kolejne wartości spacjami. Ta wartość może być pusta dla nadrzędnych elementów.

en: <p>Only the selectors enabled in the list below will be available when using Sweaver. The higher a selector is placed, the more important it is.</p><p>Example: if you have a 'div' with the class 'block', then the path in the Sweaver frontend can either show 'a region' or 'a block', depending or the weight of these selectors.</p>
pl: <p>Tylko selektory włączone na poniższej liście będą dostępne w trakcie używania Sweaver. Im wyżej umieszczony selektor, tym jest ważniejszy.</p><p>Przykład: Jeżeli masz "div" w klasie "block", wtedy ścieżka w interfejsie Sweaver może pokazywać "region" lub "blok" w zależności od ciężaru tych selektorów.</p>

en: This selector cannot be edited.
pl: Te selektory nie mogą być edytowane.

en: Click to add this element to the selected path
pl: Kliknij aby dodać ten element do wybranej ścieżki

en: New style
pl: Nowy styl

en: Existing style
pl: Istniejący styl

en: Key bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: No page found or you do not have sufficient permissions to access the page.
pl: Nie znaleziono strony lub nie posiadasz dostatecznych uprawnień dostępu do strony.

en: Enable or disable plugins and select the order of the tabs on the frontend. Some plugins do not provide tabs in the frontend, but only add extra functionality.
pl: Włącz lub wyłącz wtyczki i wybierz kolejność zakładek w interfejsie. Niektóre wyczki nie oferują zakładek edytora, a dodają tylko pewną funkcjonalność.

en: Following modules or plugins are disabled or missing: @module
pl: Następujące moduły lub wtyczki są wyłączone lub ich brak: @module

en: Publish style
pl: Publikuj styl

en: Enable selection preview
pl: Włączenie podglądu zaznaczenia

en: Enable the preview selector so you see what you are going to change.
pl: Włącza podgląd zaznaczenia, więc zobaczysz co będziesz zmieniać.

en: If you enable the imagecache module, all images can be made available with all imagecache preset variants.
pl: Po włączeniu modułu bufora podręcznego obrazków, wszystkie obrazki będą dostępne we wszystkich wariantach z ustawień wtyczki.

en: Select keys for every event possible. Note, there is no validation when saving this form, so make sure every event has a unique key combination.
pl: Wybierz klawisze dla każdego możliwego zdarzenia. Uwaga, brak sprawdzania w trakcie zapisywania tego formularza, więc upewnij się, że każde zdarzenie ma przypisaną unikalną kombinację klawiszy.

en: First key
pl: Pierwszy klawisz

en: Can be used for all events, except the close popup
pl: Może być użyty dla każdego zdarzenia za wyjątkiem zamknięcia wyskakującego okna

en: Save style popup
pl: Wyskakujące okno zapisu stylu

en: Load style popup
pl: Wyskakujące okno ładowania stylu

en: Publish style popup
pl: Wyskakujące okno publikowania stylu

en: Delete style popup
pl: Wyskakujące okno usuwania stylu

en: Close popup
pl: Zamknięcie wyskakującego okna

en: Fresh style
pl: Świeży styl

en: Set style %stylename visible for your visitors. Any unsaved changes will also be saved when publishing.
pl: Ustaw styl %stylename jako widoczny dla odwiedzających. Wszystkie niezapisane zmiany zostaną zapisane w trakcie publikacji.

en: Are you sure you want to delete the style ? All changes and files will be lost. If the style is also active, your visitors will see the default theming.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć styl? Wszystkie zmiany i pliki zostaną utracone. Jeżeli styl jest również aktywny, odwiedzający zobaczą domyślną stylizację.

en: Load a style to continue working on it. It will only be visible for your visitors after publishing.
pl: Załaduj styl, aby kontynuować pracę nad nim. Będzie widoczny dla odwiedzających dopiero po publikacji.

en: Delete a style which you do not want to use anymore.
pl: Usuń styl, którego nie chcesz więcej używać.

en: @action style
pl: Styl @action

en: The style @style has been loaded. It is only visible for you.
pl: Styl @style został załadowany. Jest widoczny tylko dla Ciebie.

en: Show delete tab
pl: Pokazuj kartę usuwania

en: Show the delete tab in the frontend editor.
pl: Pokazuje kartę usuwania w interfejsie edytora.

en: Every 5 seconds
pl: Co 5 sekund

en: Every 15 seconds
pl: Co 15 sekund

en: Every two minutes
pl: Co dwie minuty

en: Check for changes on your style and custom CSS every x seconds. If a change has been identified, sweaver will save those settings in a temporary cache table with AJAX. So leaving a page - or even worse, a browser crash - will make sure you keep your current configuration.
pl: Sprawdzanie zmian w Twoim stylu i własnych CSS co x sekund. Jeżeli zmiana zostanie zauważona, Sweaver zapisze te ustawienia w tymczasowej tablicy podręcznej poprzez AJAX. Tak więc w przypadku opuszczenia strony lub nawet gorzej - padnięcia przeglądarki - zapewni utrzymanie aktualnej konfiguracji.

en: Style not found.
pl: Nie odnaleziono stylu.

en: There was an error saving current changes!
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania ostatnich zmian!

en: <p>No styles found.</p>
pl: <p>Nie znaleziono stylów.</p>

en: You have switched to @switched_theme.
pl: Przełączyłeś na @switched_theme.

en: No configuration found for @name in the plugin registry
pl: Nie znaleziono konfiguracji dla @name w rejestrze wtyczek

en: Save and publish
pl: Zapisz i publikuj

en: Look for selectors in theme info file
pl: Wyszukaj selektory w pliku info skórki

en: Save setting
pl: Zapisz ustawienie

en: You need to enter a description for the image.
pl: Musisz podać opis dla obrazka.

en: The image is invalid. Only JPG, PNG and GIF images are allowed.
pl: Nieprawidłowy obrazek. Dopuszczalne tylko JPG, PNG oraz GIF.

en: The image is empty.
pl: Obrazek jest pusty.

en: Unknown Sweaver button.
pl: Nieznay przycisk Sweaver.

en: Palettes
pl: Palety

en: Enable combined selectors
pl: Włącz selektory łączone

en: Show combined tag and id or class selectors in the selectors dropdown.
pl: Pokazuje połączone znacznik z id lub selektorem klasy na rozwijalej liście selektorów.

en: Apply theme settings
pl: Zastosuj ustawienia motywu

en: The theme settings have been applied.
pl: Twoje ustawienia motywu zostały zastosowane.
