Advanced Forum (7.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (196 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: delete
hu: törlés

en: 1 post | @count posts
hu[0]: 1 tartalom
hu[1]: @count tartalom

en: On
hu: Be

en: new
hu: új

en: updated
hu: frissült

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Container
hu: Tároló

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Top
hu: Teteje

en: Forum name
hu: Fórumnév

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: n/a
hu: n. a.

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Up
hu: Fel

en: General
hu: Általános

en: Forum
hu: Fórum

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Down
hu: Le

en: reply
hu: válasz

en: 1 new | @count new
hu[0]: 1 új
hu[1]: @count új

en: Forum statistics
hu: Fórumstatisztika

en: Topics
hu: Témák

en: Period
hu: Pont

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Forums
hu: Fórumok

en: Mark all topics read
hu: Összes téma megjelölése olvasottnak

en: Mark all forums read
hu: Összes fórum megjelölése olvasottnak

en: on
hu: be

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Reason
hu: Ok

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Toggle
hu: Kapcsolás

en: Hot topic threshold
hu: Aktív fórumtémák küszöbértéke

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Joined
hu: Csatlakozott

en: Edit forum
hu: Fórum szerkesztése

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: !title<br />by !author<br />@date_posted
hu: !title<br />!author<br />@date_posted

en: !title<br />by !author<br />@time ago
hu: !title<br />!author<br />@time

en: by !author<br />@date_posted
hu: !author által<br />@date_posted

en: by !author<br />@time ago
hu: !author által<br />@time

en: New posts
hu: Új tartalmak

en: User picture preset
hu: Felhasználókép beállítása

en: Advanced forum style
hu: <em>Advanced forum</em> stílusa

en: Choose which style to use for your forums. This will apply independent of site theme.
hu: A fórumokban használt stílus kiválasztása. Alkalmazása független az oldal sminkbeállításától.

en: Forum and topic lists
hu: Fórum és témalisták

en: Get the number of new comments per forum on the forum list
hu: Fórumonkénti új hozzászólások számának megjelenítése a fórum listában

en: Core forum shows the number of new topics. If checked, Advanced Forum will get the number of new comments as well and show it under "posts" on the forum overview. Slow query not recommended on large forums.
hu: A beépített fórum az új témák számát jeleníti meg. Ha be van jelölve, akkor az <em>Advanced Forum</em> lekérdezi az új hozzászólásokat és megjeleníti azokat a „bejegyzések” alatt a fórum áttekintőben. A lassú lekérdezés miatt nem javasolt nagy méretű fórumokban.

en: Number of characters to display for the topic title
hu: Témacímek megjelenítésénél használt karakterek száma

en: Used on main forum page. Enter 0 to use the full title.
hu: A fő fórumoldal használja. 0 esetén a teljes cím jelenik meg.

en: Post reply
hu: Válasz küldése

en: Last Page
hu: Utolsó oldal

en: Configure Advanced Forum with these settings.
hu: <em>Advanced Forum</em> beállítása ezekkel a lehetőségekkel.

en: Enables the look and feel of other popular forum software.
hu: Más, népszerű fórumokhoz hasonló megjelenést biztosít.

en: What's Going On?
hu: Mi történik éppen?

en: Currently active users: !current_total (!current_users users and !current_guests guests)
hu: Jelenleg aktív felhasználók: !current_total (!current_users felhasználó és !current_guests vendég)

en: Topics: !topics, Posts: !posts, Users: !users
hu: !topics téma, !posts hozzászólás, !users felhasználó

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
hu: Ennyi hozzászólás után kapja meg egy-egy fórumtéma az „aktív” jelzést.

en: No new
hu: Nincs új

en: New @node_type
hu: Új @node_type

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in forum.
hu: Csak <a href="@login">belépett</a> felhasználók tudnak új bejegyzéseket létrehozni.

en: View topic
hu: Téma megtekintése

en: Topic Icon
hu: Témaikon

en: Icon that shows new posts, hot, sticky, locked, etc.
hu: Ikon, amely mutatja az új, aktív, kiemelt, zárolt, stb. bejegyzéseket.

en: Topic Pager
hu: Témalapozó

en: Small pager for individual topics.
hu: Kis lapozó az egyes témákhoz.

en: Forum topic list
hu: Fórumtéma lista

en: Displays the forum topic list as a view.
hu: Nézetként jeleníti meg a forumtémákat.

en: Total pages shown
hu: Összes megjelenített oldal

en: Total number of page numbers to show, including initial numbers and one final. 0 hides pager.
hu: A megjelenítendő lapok számának teljes száma, beleértve az eredeti számokat és egy utolsót. A nulla elrejti a lapozót.

en: Source of forum ID
hu: Fórumazonosító forrása

en: Same as Blue Lagoon except the Author Pane is on top.
hu: Olyan, mint a <em>Blue Lagoon</em>, kivéve, hogy az <em>Author Pane</em> felül van.

en: Subforums
hu: Alfórumok

en: No new posts
hu: Nincs új bejegyzés

en: Hot topic with new posts
hu: Aktív téma új bejegyzésekkel

en: Hot topic without new posts
hu: Aktív téma új bejegyzések nélkül

en: Sticky topic
hu: Kiemelt téma

en: Locked topic
hu: Zárolt téma

en: Sticky:
hu: Kiemelt:

en: Base style with no CSS except positioning. Meant as a starter style. Images are desaturated for easier recoloring.
hu: Alapstílus CSS nélkül, kivéve az elhelyezést, célja egy alapstílus biztosítása. A képek színtelítetlenek a könnyű átszínezés érdekében.

en: Same as Naked except the Author Pane is on top.
hu: Olyan, mint a <em>Naked</em>, kivéve, hogy az <em>Author Pane</em> felül van.

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómiakifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Forum ID
hu: Fórumazonosító

en: Image field
hu: Képmező

en: Node types to style
hu: Tartalomtípusok a stílushoz

en: Choose which node types will have the forum style applied.
hu: Megadható, hogy mely tartalomtípusok esetén kerüljön a fórumstílus alkalmazásra.

en: Style nodes when being displayed as teasers.
hu: Formázza a tartalmakat, ha azok bevezetőként jelennek meg.

en: If checked, selected node types will be styled even when they are in a teaser list.
hu: Bekapcsolása esetén a kiválasztott tartalomtípusokat formázza akkor is, ha bevezető-nézetű listában jelennek meg.

en: Style nodes only if they have a forum term attached.
hu: Csak akkor formázza a tartalmakat, ha egy fórumkifejezéshez kapcsolódnak.

en: If checked, selected node types will be only styled if they are associated with a forum term.
hu: Bekapcsolása esetén a kiválasztott tartalomtípusokat csak akkor formázza, ha egy fórumkifejezéshez kapcsolódnak.

en: Style all comments like forum replies.
hu: Formázzon minden hozzászólást úgy, mint fórumválasz.

en: Forum: container
hu: Fórum: csoport

en: Control access by whether or not the forum is a container.
hu: Hozzáférés szabályozás a fórumcsoport alapján.

en: Pass if forum is a container
hu: Megfelel, ha a fórum egy csoport

en: Pass if forum is not a container
hu: Megfelel, ha a fórum nem egy csoport

en: @id1 @comp a forum container
hu: @id1 @comp egy fórumcsoport

en: Forum: forum
hu: Fórum: fórum

en: Control access by which forum is in use.
hu: Hozzáférés szabályozás a fórum használata alapján.

en: @identifier is any forum
hu: @identifier bármely fórum

en: @identifier is "@tids" | @identifier is one of "@tids"
hu[0]: @identifier egy „@tids”
hu[1]: @identifier egyik „@tids”

en: Creates a forum context from a forum ID argument.
hu: Létrehoz egy fórumkörnyezetet a fórumazonosító argumentumból.

en: Enter the forum ID of a form for this argument
hu: Meg kell adni egy űrlap fórumazonosítóját ehhez az argumentumhoz

en: If checked, forum parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a fórum szülői jelennek meg a morzsasávban.

en: Forum legend
hu: Fórumelőzmény

en: The forum legend widget.
hu: A fórumelőzmény felületi elem.

en: "@s" legend
hu: „@s” előzmény

en: Forum list
hu: Fórumlista

en: A list of forums for the forum.
hu: Egy fórumlista a fórum számára.

en: Administer forums
hu: Fórumok adminisztrációja

en: Add, delete or modify forums
hu: Fórumok hozzáadása, törlése vagy módosítása

en: Modify this forum
hu: A fórum módosítása

en: "@s" forum list
hu: „@s” fórumlista

en: Most active forum poster
hu: Legaktívabb fórumbeküldő

en: A block with information about the most active forum poster.
hu: Egy információs blokk a legaktívabb fórumbeküldőről.

en: Most active poster in @forum
hu: @forum fórum legaktívabb beküldője

en: Most active poster
hu: Legaktívabb beküldő

en: More posts
hu: További bejegyzések

en: In the last day
hu: Az elmúlt napon

en: In the last week
hu: Az elmúlt héten

en: In the last month
hu: Az elmúlt hónapban

en: In the last quarter
hu: Az elmúlt negyedévben

en: In the last year
hu: Az elmúlt évben

en: Ever
hu: Valaha

en: Select what period you want to search for the most active poster.
hu: Megadható, hogy milyen időtartamban keresse a legaktívabb beküldőt.

en: Allow all roles
hu: Megenged minden szerepkört

en: Exclude role
hu: Szerepkör kizárása

en: Choose a role that will be excluded from being an active poster.
hu: Kiválasztható egy szerepkör, amely ki lesz zárva a legaktívabb beküldők közül.

en: Exclude UID 1
hu: Az egyes felhasználó kizárása

en: If checked the super user will not be a possible most active poster.
hu: Bekapcsolása esetén az egyes azonosítójú felhasználó nem lehet a legaktívabb beküldő.

en: "@s" most active poster
hu: „@s” legaktívabb beküldője

en: Forum search
hu: Fórumkeresés

en: The forum search widget.
hu: A fórumkereső felületi elem.

en: "@s" search
hu: „@s” keresés

en: The forum statistics widget.
hu: A fórumstatisztika felületi elem.

en: "@s" statistics
hu: „@s” statisztika

en: Forum topic_legend
hu: Fórum témaelőzmény

en: The forum topic_legend widget.
hu: A fórum témaelőzmény felületi eleme.

en: "@s" topic legend
hu: „@s” téma előzményei

en: The list of all topics for a forum.
hu: A fórum összes témájának listája.

en: Show sort form
hu: Rendezőűrlap mutatása

en: If checked the sort form will appear at the top of the table. Uncheck this if you wish it to appear in a separate pane.
hu: Engedélyezése esetén egy rendezőűrlap for megjelenni a táblázat tetején. Kikapcsolva az űrlap egy külön panelen jelenik meg.

en: "@s" topic list
hu: „@s” témalista

en: Forum topic list sort widget
hu: Fórumtéma sorbarendező felületi elem

en: A small select widget to change the sort order of the forum topic list
hu: Egy kis kiválasztó felületi elem a fórumtémák listázási sorrendjének megváltoztatásához

en: "@s" topic list sort widget
hu: „@s” téma sorbarendező felületi elem

en: A single forum object.
hu: Egy egyszerű fórum objektum.

en: Forum page
hu: Fórum oldal

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying forum listings at <em>forum</em> and <em>forum/%forum</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of the forums. If no variant is selected, the normal advanced forum view will be selected.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a <em>forum</em> és <em>forum/%forum</em> fórumlisták megelenítésénél. Hozzáadott változatokkal különböző szűrésű eredményeket lehet elérni, például a szerepkörökre, vagy a felhasználók elérési jogaira különböző nézetet adhat a fórumnak. Ha nincs kiválasztott változat , akkor a normál <em>Advanced Forum</em> lesz kiválasztva.

en: A style with light blues reminiscent of the sky.
hu: Az égre emlékeztető világoskék smink.

en: View Forums
hu: Fórumok megtekintése

en: Add a tab for forum view page.
hu: Egy fület ad a fórum megtekintő oldalához.

en: If checked, this will add a local task tab for "View forums". Use this in conjunction with making the included views have local tasks. If you don't know what this means, leave it unchecked. You must clear the cache before this will take effect.
hu: Ha bekapcsolt, akkor ad egy helyi feladat fület a „Fórumok megtekintéséhez”. A meglévő nézetek helyi feladataival együtt lehet használni. Bizonytalanság esetén kikapcsolva kell hagyni. A gyorsítótárat törölni kell, mielőtt ennek hatása lenne.

en: Forum mark read
hu: A fórum megjelölése olvasottnak

en: Link to mark all forums / individual forum read.
hu: Hivatkozás a minden / egyenkénti fórum olvasottnak jelöléséhez.

en: "@s" mark read
hu: „@s” megjelölése olvasottnak

en: Jump to top of page
hu: Ugrás a lap tetejére

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Quick reply
hu: Gyors válasz

en: (!new new)
hu: (!new új)

en: First unread
hu: Első olvasatlan

en: You are not allowed to post new content in this forum.
hu: Nem engedélyezett új tartalom beküldése ebbe a fórumba.

en: View active posts in this forum
hu: Aktív bejegyzések megtekintése ebben a fórumban

en: View unanswered posts in this forum
hu: Megválaszolatlan bejegyzések megtekintése ebben a fórumban

en: View new posts in this forum
hu: Új bejegyzések megtekintése ebben a fórumban

en: View active forum posts
hu: Aktív fórumhozzászólások megtekintése

en: View unanswered forum posts
hu: Megválaszolatlan fórumhozzászólások megtekintése

en: View new forum posts
hu: Új fórumhozzászólások megtekintése

en: - Forum Tools -
hu: - Fórum eszközei -

en: (Reply to #!post_position)
hu: (Válasz erre: #!post_position)

en: Disable breadcrumbs
hu: Morzsák letiltása

en: Collapsible forum containers
hu: Összecsukható fórumcsoportok

en: Topic locked
hu: Zárolt téma

en: Forum tools
hu: Fórum eszközök

en: "@s" forum tools
hu: „@s” fórumeszközök

en: Subcontainers
hu: Altárolok

en: Unpublished post
hu: Nem közzétett bejegyzés

en: Search forum
hu: Keresés a fórumban

en: Welcome to our latest members: !users
hu: Üdvözöljük a legfrissebb tagokat: !users

en: !new new
hu: !new új

en: Shades of grey and white.
hu: A szürke és a fehér árnyalatai.

en: Shades of grey and white with bells. Author Pane on top.
hu: A szürke és a fehér árnyalatai harangokkal. Az <em>Author Pane</em> a tetején.

en: Administer Advanced Forum
hu: <em>Advanced Forum</em> adminisztrációja

en: View Advanced Forum statistics
hu: Az <em>Advanced Forum</em> statisztikáinak megtekintése

en: View last edited notice
hu: Az utolsó szerkesztés megjegyzésének megtekintése

en: If checked, every comment will be styled as if it were a forum reply.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor minden hozzászólást úgy formáz, mint a fórumválaszokat.

en: Edited by
hu: Szerkesztette

en: Forum image settings
hu: Fórum képbeállítások

en: Forum image style
hu: Fórum képstílus
