Availability Calendars (7.x-5.2) - en to pl translation catalogue (223 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Content
pl: Zawartość

en: Enabled
pl: Włączone

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: States
pl: Statusy

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Node
pl: Węzeł

en: Year
pl: Rok

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Fields
pl: Pola

en: Month
pl: Miesiąc

en: State
pl: Stan

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Default state
pl: Domyślny stan

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: show
pl: wyświetl

en: second
pl: drugie

en: Show
pl: Pokaż

en: Today
pl: Dzisiaj

en: First
pl: Pierwszy

en: first
pl: pierwsze

en: Second
pl: Sekunda

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Caption
pl: Podpis

en: Days
pl: Dni

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Date formats
pl: Format daty

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Available
pl: Dostępne

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: Fully booked
pl: Całkowicie zarezerwowane

en: Provisionally booked
pl: Wstępnie zarezerwowane

en: Site-wide settings
pl: Ustawienia globalne

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: 1 row | @count rows
pl[0]: 1 wiersz
pl[1]: @count wiersze
pl[2]: @count wierszy

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: blank
pl: puste

en: exposed
pl: udostępniony

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Allocation type
pl: Typ przydziału

en: Date and time
pl: Data i czas

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: From %from to %to
pl: Od %from do %to

en: Field %field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Styling
pl: Stylowanie

en: Localize
pl: Lokalizacja

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Not a valid color code.
pl: Nieprawidłowy kod koloru.

en: 1 night | @count nights
pl[0]: 1 noc
pl[1]: @count noce
pl[2]: @count nocy

en: today
pl: dzisiaj

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: At
pl: O

en: Availability Calendar Key
pl: Klucz kalendarza dostępności

en: Availability Key
pl: Klucz dostępności

en: Which items should be indexed?
pl: Które pozycje indeksować?

en: At least 1 state should be defined.
pl: Należy zdefiniować przynajmniej jeden stan.

en: Generate the css file.
pl: Generuj plik css.

en: Check whether you want to generate a CSS file based on the styles on this page. If you don't check this, the CSS file won't be generated nor included. As a consequence, you will need to define all styling in your theme.
pl: Zaznacz czy chcesz generować plik CSS na podstawie stylów z tej strony. Jeżeli nie zaznaczysz tej opcji plik CSS nie będzie wygenerowany ani dołączony. Oznacza to, że będziesz musiał zdefiniować wszystkie style we własnej skórce.

en: CSS Styles
pl: Style CSS

en: Below you can fill in a number of basic styles that define how your calendar will be displayed. If a style is left empty (or @n for selects) that style won't be generated.
pl: Poniżej możesz wpisać podstawowe style określające wyświetlanie kalendarza. Jeżeli styl będzie pozostawiony pusty (lub @n dla pola wyboru) to nie będzie on wygenerowany.

en: Styles that define how the table will be displayed.
pl: Style określające jak będzie wyświetlana tabela.

en: Styles that define how the name of the month will be displayed.
pl: Style określające jak będzie wyświetlana nazwa miesiąca.

en: Day names
pl: Nazwy dni

en: Styles that define how the names of the weekdays will be displayed.
pl: Style określające jak będą wyświetlane nazwy dni tygodnia.

en: Week notes
pl: Notatki tygodnia

en: Styles that define how a week note cell will be displayed.
pl: Style określające jak będzie wyświetlana komórka przypisu tygodnia.

en: Styles that define how a day cell will be displayed.
pl: Style określające jak będzie wyświetlana komórka dnia.

en: Styles that define how the states will be displayed.
pl: Style definiujące sposób wyświetlania stanów.

en: How to render a split day
pl: Jak wyświetlać podzielony dzień

en: The day cell width is needed to generate styles for split days.
pl: Szerokość komórki dnia jest wymagana do wygenerowania stylów dla podzielonych dni.

en: The day cell height is needed to generate styles for split days.
pl: Wysokość komórki dnia jest wymagana do wygenerowania stylów dla podzielonych dni.

en: Not a valid width or height specification.
pl: Nieprawidłowa specyfikacja szerokości lub wysokości.

en: Viewport settings
pl: Ustawienia obszaru wyświetlania

en: Changes in availability
pl: Zmiany w dostępności

en: The requested calendar changes contain an invalid request.
pl: Wprowadzone w kalendarzu zmiany zawierają nieprawidłowe żądanie.

en: @entity using @field
pl: Encja @entity używająca pola @field

en: E.g., @date
pl: Np. @date

en: Allows to add an availability calendar to your entities.
pl: Umożliwia dodanie kalendarza dostępności do twoich encji.

en: Allowed states
pl: Dozwolone statusy

en: Allows to define the number of months to show at once, and provides buttons to scroll through the months. Takes up less space.
pl: Umożliwia zdefiniowanie liczby miesięcy, które będą wyświetlane jednocześnie i udostępnia przyciski przewijania miesięcy. Zajmuje mniej miejsca.

en: Show the calendar as a set of months
pl: Pokaż kalendarz jako zbiór miesięy

en: Show the calendar in a viewport
pl: Pokaż kalendarz w obszarze widoku

en: Show the week number before each row of the calendar
pl: Pokaż numer tygodnia przed każdym rzędem kalendarza

en: Show only the first letter from the day of the week
pl: Pokaż tylko pierwszą literę dnia tygodnia

en: Show split day states
pl: Pokaż stany podzielonych dni

en: Check this option if you want to show bookings from pm to am next morning.
pl: Zaznacz tą opcję jeżeli chcesz wyświetlać rezerwacje od popołudnia do następnego poranka.

en: Interactive
pl: Interaktywne

en: Check this option if you want to let users interact with the calendar by clicking on available dates.
pl: Zaznacz tą opcję jeżeli chcesz pozwolić użytkownikom używać kalendarza do wybierania dostępnych dat.

en: Number of months to show horizontally
pl: Liczba miesięcy wyświetlana w poziomie

en: Number of months to show vertically
pl: Liczba miesięcy wyświetlana w pionie

en: Number of rows or cols to scroll
pl: Liczba kolumn lub rzędów do przewinięcia

en: If the number of rows is 1, the viewport will scroll horizontally, otherwise it will scroll vertically.
pl: Jeżeli liczba rzędów wynosi 1 widok będzie przewijany poziomo w przeciwnym przypadku będzie przewijany pionowo.

en: 1 Before and 1 after
pl: 1 wcześniej i 1 później

en: Not
pl: Nie

en: Button placement
pl: Położenie przycisku

en: Define where you want the have the buttons placed. If selecting '@not', you will have to define your own buttons.
pl: Definiuje gdzie mają być umieszczone przyciski. Jeżeli wybrano '@not' konieczne jest zdefiniowanie własnych przycisków.

en: An error occurred while saving the generated CSS file for availability calendar fields.
pl: Wystąpił błąd w trakcie tworzenia pliku CSS dla pól kalendarza dostępności.

en: Nr.
pl: Nr

en: @field_label available
pl: @field_label dostępne

en: Filters on availability during the defined period.
pl: Filtruje dostępność w podanym czasie.

en: The date the calendar was created.
pl: Data utworzenia kalendarza.

en: The date the calendar was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji kalendarza.

en: Administer the Availability Calendar field
pl: Administruj polem kalendarza dostępności

en: Define the site wide states that can be used by Availability Calendar fields.
pl: Zdefiniuj globalne style witryny, które mogą być używane przez pola kalendarza dostępności.

en: Define styles for the Availability Calendar field
pl: Zdefiniuj style dla pola kalendarza dostępności

en: Define a number of styles for Availability Calendar fields via the UI
pl: Zdefiniuj liczbę stylów dla pól kalendarza dostępności poprzez UI

en: Configure site-wide settings for availability calendar fields.
pl: Konfiguruj globalne ustawienia witryny dla pól kalendarza dostępności.

en: Define CSS styles for availability calendar fields.
pl: Zdefiniuj style CSS dla pól kalendarza dostępności.

en: Please visit the '!link' page to define the set of availability states.
pl: Proszę odwiedzić stronę '!link' aby zdefiniować statusy dostępności.

en: Please visit the '!link' page to generate your own custom CSS file for Availability Calendar.
pl: Proszę odwiedzić stronę '!link' aby wygenerować własne pliki CSS dla kalendarza dostępności.

en: Defines an availability calendar field.
pl: Definiuje pole kalendarza dostępności.

en: Availability Calendar Booking formlet
pl: Formularz rezerwacji kalendarza dostępności

en: Allows to show a booking formlet for entities with an availability calendar.
pl: Umożliwia wyświetlanie formularza rezerwacji dla encji z kalendarzem dostępności.

en: Define the URL to continue the booking per language
pl: Określ URL do kontynuowania rezerwacji dla języka

en: URL to continue the booking
pl: URL do kontynuowania rezerwacji

en: Change state to
pl: Zmień stan na:

en: The state to change the calendar to after the user has selected the arrival and departure dates. Note that the state is only visually changed in the browser, not stored.
pl: Status do zmiany kalendarza po wybraniu przez użytkownika dat przyjazdu i wyjazdu. Jest to tylko graficzna reprezentacja w przeglądarce i nie jest nigdzie zachowana.

en: Show booking formlet
pl: Pokaż formularz rezerwacji

en: Arrival date
pl: Data przybycia

en: Clear selected arrival date
pl: Wyczyść wybraną datę przyjazdu

en: Departure date
pl: Data wyjazdu

en: Clear selected dates
pl: Wyczyść wybrane daty

en: Book this resource ...
pl: Rezerwuj ten zasób ...

en: Defines a booking formlet for an availability calendar field.
pl: Definiuje formularz rezerwacji dla pola kalendarza dostępności.

en: Click on an available date in the calendar
pl: Kliknij w dostępną datę na kalendarzu

en: Click on your departure date
pl: Kliknij na datę wyjazdu

en: Treat as available?
pl: Traktować jako dostępne?

en: Define the state for days that not yet have a state set. This does not have to be an allowed state.
pl: Zdefiniuj status dla dni, które nie mają jeszcze ustawionego statusu. Nie musi to być status dostępne.

en: Only future availability can be searched.
pl: Dozwolone przeszukiwanie dostępności w przyszłości.

en: The departure date should be after the arrival date.
pl: Data wyjazdu powinna być po dacie przyjazdu.

en: States to show
pl: Stany do pokazania

en: Check the availability states that are to be shown in the key.
pl: Sprawdź statusy dostępności, które będą pokazane w kluczu.

en: Check the availability states that editors are allowed to select for this calendar instance.
pl: Ustaw statusy dostępności, które redaktorzy będą mogli wybrać dla tego kalendarza.

en: Checking no states at all will allow all states.
pl: Jeżeli żaden status nie będzie wybrany to wszystkie będą dostępne.

en: Total number of months to @show
pl: Całkowita liczba miesięcy do @show

en: From arrival to departure
pl: Od przyjazdu do wyjazdu

en: - Select duration -
pl: - Wybierz okres -

en: Responsive
pl: Responsywny

en: The name of the calendar
pl: Nazwa kalendarza

en: Fixed duration
pl: Stały czas trwania

en: Availability Calendar date display
pl: Wyświetlanie daty kalendarza dostępności

en: Availability Calendar date entry
pl: Wpis daty kalendarza dostępności

en: Availability Calendar month caption
pl: Podpis miesiąca w kalendarzu dostępności

en: Define the type of rental or allocation you want to support with this field. Differences are minor and are found in wording and rental period display.
pl: Zdefiniuj typ wynajmu lub przydziału, który chcesz obsługiwać tym polem. Różnice są niewielkie i znajdują się w słownictwie oraz wyświetlaniu okresu wynajmu.

en: Full day rental/allocation
pl: Wynajem na cały dzień

en: Overnight rental/allocation
pl: Wynajem/przydział na jedną noc

en: Which method to use to calculate the width (and height) of the viewport
pl: Której metody używać do obliczania szerokości (i wysokości) obszaru wyświelania

en: Available width
pl: Dostępna szerokość

en: Available width minus the width of the buttons
pl: Dostępna szerokość minus szerokość przycisków

en: You should provide the width and height in custom CSS. The number of months to show horizontally and vertically are still needed to define the animations.
pl: Należy podać szerokość i wysokość we własnym CSS. Liczba wyświetlanych pionowo i poziomo miesięcy jest nadal potrzebna do zdefiniowania animacji.

en: The width and height are based on the number of months to show horizontally and vertically.
pl: Szerokość i wysokość są dostosowane na podstawie liczby miesięcy wyświetlanych poziomo i pionowo.

en: Use this option in a responsive design where the next/previous buttons are placed above or below the viewport.
pl: Używaj tej opcji w płynnym szablonie, gdzie przyciski następny/poprzedni umieszczone są poniżej obszaru wyświetlania.

en: Use this option in a responsive design where the next/previous buttons are placed inline with the viewport.
pl: Używaj tej opcji w płynnym szablonie, gdzie przyciski następny/poprzedni umieszczone są razem z obszarem wyświetlania.

en: The %responsive option overrules this setting.
pl: Opcja %responsive nadpisuje to ustawienie.

en: in a viewport of @count by
pl: W widoku @count na

en: Useful to distinguish calendars when you have multiple calendar values for this field.
pl: Przydatne do rozróżniania kalendarzy kiedy posiadasz wiele kalendarzy w tym polu.

en: at %from
pl: o %from

en: From begin up to and including end
pl: Od początku aż do końca włącznie

en: From %from to %to1
pl: Od %from do %to1

en: From begin during duration
pl: Od początku trwania pobytu

en: From %from during %duration days
pl: Od %from przez %duration dni

en: The end date should be on or after the start date.
pl: Data końcowa powinna być w dniu lub po dacie początkowej.

en: Duration must be a positive number of days.
pl: Czas pobytu musi być dodatnią liczbą dni.

en: Please visit the '!link1' and !link2 pages to define date formats for Availability Calendar.
pl: Proszę odwiedzić strony '!link1' i !link2 aby zdefiniować formaty dat dla kalendarza dostępności.

en: Availability Calendar: please read the 'Incompatibilities with 7.x-3.x' section in '!link' for a list of actions (like clear caches, set date formats) you have to perform right now to keep this module working.
pl: Kalendarz dostępności: proszę przeczytać sekcję 'Niekompatybilność z 7.x-3.x' w '!link' w celu zapoznania się z listą czynności (takich jak wyczyszczenie pamięci, ustawienie formatu daty), które należy wykonać teraz, aby ten moduł działał poprawnie.

en: Webforms are not language aware. Check this option if you want to continue the booking with a different URL (webform) per language.
pl: Formularze nie są świadome języka. Zaznacz tą opcję jeżeli chcesz kontynuować rezerwację z innym adresem URL dla każdego języka.

en: These URLs typically point to a webform.
pl: Te adresy URL zazwyczaj wskazują na formularz.

en: Do not start internal URLs with a '/'. You can use the system URL, it wil be replaced by its alias. See the help for more instructions about setting up the target page or webform.
pl: Nie rozpoczynaj wewnętrznych adresów URL znakiem '/'. Można używać adresów systemowych, które zostaną zamienione na aliasy. W pomocy znajduje się więcej instrukcji jak ustawić stronę lub formularz docelowy.

en: Only show the "Book now" button
pl: Wyświetl tylko przycisk "Rezerwuj"

en: Only allow single day bookings
pl: Pozwalaj rezerwować tylko pojedyncze dni

en: This will hide the departure date field, turning the form into a single day booking formlet. You should check this option if you only accept single day bookings and want to optimize the UI for that.
pl: To ukryje pole daty wyjazdu zamieniając formularz w rezerwację jednodniową. Powinieneś zaznaczyć tą opcję jeżeli przyjmujesz tylko jednodniowe rezerwacje i chcesz zoptymalizować interfejs w tym celu.

en: Source for the begin date
pl: Źródło dla daty początkowej

en: GET value
pl: Wartość GET

en: POST value
pl: Wartość POST

en: Key for the begin date value
pl: Klucz dla wartości daty początkowej

en: Source for the end date
pl: Źródło dla daty końcowej

en: GET value as end date
pl: Wartość GET jako data końcowa

en: POST value as end date
pl: wartość POST jako data końcowa

en: GET value as departure date
pl: Wartość GET jako data wyjazdu

en: POST value as departure date
pl: Wartość POST jako data wyjazdu

en: GET value as duration
pl: Wartość GET jako czas trwania

en: POST value as duration
pl: Wartość POST jako czas trwania

en: Key for the end date value or number of days
pl: Klucz dla wartości daty końcowej lub liczba dni

en: Only show the submit button
pl: Wyświetl tylko przycisk wysyłania

en: Show the complete booking formlet
pl: Pokaż pełny formularz rezerwacji

en: Default begin date: @value
pl: Domyślna data początkowa: @value

en: Default end date: @value
pl: Domyślna data końcowa: @value

en: Default departure date: @value
pl: Domyślna data wyjazdu: @value

en: Default end date: begin + @value days
pl: Domyślna data końcowa: początek + @value dni

en: Clear selected date
pl: Wyczyść wybraną datę

en: Not Communicated
pl: Nie zakomunikowany
