Backup and Migrate (7.x-3.8) - en to gl translation catalogue (328 entries)

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Age
gl: Idade

en: Create !type
gl: Crear !type

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: all
gl: todos

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: None
gl: Ningún

en: Scheme
gl: Esquema

en: Password
gl: Contrasinal

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Schedule
gl: Programación

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: Continue
gl: Continuar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Advanced Settings
gl: Axustes Avanzados

en: Database
gl: Base de datos

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Location
gl: Localización

en: Items
gl: Elementos

en: sources
gl: fontes

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Destination
gl: Destino

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Profile
gl: Perfil

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Port
gl: Porto

en: source
gl: Orixe

en: Sources
gl: Fontes

en: Source
gl: Orixe

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Revert
gl: Volver

en: Seconds
gl: Segundos

en: revert
gl: volver

en: Missing
gl: Perdido

en: forever
gl: Para sempre

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Restore
gl: Restaurar

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: export
gl: exportar

en: Saved Backups
gl: Copias gardadas

en: Number of Backup files to keep
gl: Número de copias a manter

en: Compression
gl: Compresión

en: Timestamp format
gl: Formato do selo temporal

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
gl: Debe ser unha cadea de formato  <a href="!url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
gl: Gardar esta configuración.

en: Upload a Backup File
gl: Subir un arquivo de copia de seguridade

en: Unable to open file %file to restore database
gl: Non se pode abrir o arquivo %file para restaurar a base de datos

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non puido escribir un arquivo de texto de proba no directorio de destino %directory, e polo tanto non pode comprobar a seguridade do destino da copia de seguridade. A copia de seguridade do servidor desactivarase ata que o destino sexa seguro e poida ser escrito.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non gardará os arquivos de copia de seguridade no servidor porque o directorio de destino é de acceso público. Si desexa gardar os arquivos no servidor, por favor asegure o directorio %directory

en: Scheduling
gl: Planificación

en: Directory path
gl: Ruta do directorio

en: Locations
gl: Ubicacións

en: location
gl: ubicación

en: Add a note
gl: Engadir unha nota

en: Edit !type
gl: Editar !type

en: locations
gl: ubicacións

en: Save !type
gl: Gardar !type

en: Delete !type
gl: Eliminar !type

en: Exported content
gl: Contido exportado

en: override
gl: sobrescribir

en: Create a new !item
gl: Crear novo !item

en: List !type
gl: Listar !type

en: Export !type
gl: Exportar !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
gl: O nome da base de datos. A base de datos debe existir, non será creada para vostede.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
gl: Ingrese o nome do usuario que ten acceso de escritura á base de datos.

en: The database name is not valid.
gl: O nome da base de datos non é válido.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
gl: Pode omitir táboas específicas, ou os datos de táboas específicas no arquivo de copia de seguridade. Omita únicamente datos que saiba que non necesitará, como datos de caché, ou táboas doutras aplicacións. Excluír táboas pode romper a súa instalación de Drupal, xa que logo <strong>non cambie estas opcións a menos que saiba o que está facendo</strong>.

en: Lock tables during backup
gl: Bloquear táboas durante o copiado

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
gl: Isto pode axudar a reducir a corrupción de datos, pero fará que o seu sitio non responda.

en: %num SQL commands executed.
gl: %num comandos SQL executados.

en: MySQL Database
gl: Base de datos MySQL

en: Default Database
gl: Base de datos predeterminada

en: Database backup from !site: !file
gl: Copia de seguridade !file de !site

en: Database backup attached.
gl: Copia de seguridade achegada

en: Server Directory
gl: Directorio do servidor

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
gl: Ingrese a ruta ao directorio onde gardará as copias de seguridade. Use rutas relativas á ruta raíz de Drupal. O servidor debe poder escribir en devandita ruta.

en: Change file mode (chmod)
gl: Cambiar propiedades do arquivo (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chmod ao modo que especifique. Especifique o modo en forma octal (p. ex. 644 ou 0644) ou déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: Change file group (chgrp)
gl: Cambiar o grupo do arquivo (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chgrp ao grupo que especifique. Déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
gl: Debe ingresar un valor válido octal para chmod (p. ex. 644 ou 0644) en o campo de cambio de modo, ou deixalo en branco.

en: Manual Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade manuais

en: Scheduled Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade programadas

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
gl: Gardar os arquivos nun directorio dun servidor FTP.

en: FTP Directory
gl: Directorio FTP

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
gl: Enviar a copia de seguridade como arquivo achego nun correo ás direccións de correo electrónico especificadas.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Seleccionar a base de datos a restaurar. Calquera base de datos creada nos Destinos ou especificada en settings.php pode ser restaurada.

en: Are you sure you want to restore the database?
gl: Está seguro que desexa restaurar o arquivo de copia de seguridade?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
gl: Restaurar eliminará parte ou toda a información e non pode desfacerse. <strong>Sempre probe as súas copias de seguridade nun servidor distinto do de produción</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
gl: Está seguro que desexa eliminar o arquivo de copia de seguridade?

en: Backup Source
gl: Orixe da copia de seguridade

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
gl: Elixa a base de datos a gardar. Calquera destino de base de datos que creara e calquera base de datos especificada no seu settings.php pódese gardar.

en: Destinations
gl: Destinos

en: destinations
gl: destinos

en: destination
gl: destino

en: Add a new @s destination.
gl: Agregar un novo @s de destino.

en: Choose the type of destination you would like to create:
gl: Elixa o tipo de destino que desexa crear:

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar o destino %name? <strong>As copias de seguridade existentes no destino non serán eliminadas.</strong>

en: list files
gl: listar arquivos

en: restore
gl: restaurar

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
gl:  Non é necesario que ingrese unha contraseña a menos que desexe cambiar a contraseña actualmente gardada.

en: File Encryption
gl: Cifrado de arquivo

en: Install the !link to enable backup file encryption.
gl: Instale o !link para activar o encriptado do arquivo da copia de seguridade.

en: AES Encryption Module
gl: Módulo de cifrado AES

en: AES Encryption
gl: Cifrado AES

en: Send an email if backup succeeds
gl: Enviar un correo electrónico si a copia ten éxito

en: Email Address for Success Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de éxito

en: Send an email if backup fails
gl: Enviar correo electrónico si a copia de seguridade falla

en: Email Address for Failure Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de erro

en: !site backup succeeded
gl: A copia de seguridade de !site tivo éxito

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito.

en: !site backup failed
gl: A copia de seguridade de !site fallou

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade fallou, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
gl: A copia de seguridade fallou por motivos descoñecidos.

en: Disable query log
gl: Desactivar o rexistro de consultas query

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de copia de seguridade. Este será activado nuevamente cando se completou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable.

en: Take site offline
gl: Cambiar o sitio a modo de mantemento

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a copia de seguridade e mostra unha mensaxe de mantemento. O sitio volverá estar en liña unha vez que a copia de seguridade complétese.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de restauración. Este será activado nuevamente cando se restaurou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable..

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a restauración e mostra unha mensaxe de Sitio en Mantemento. O sitio será posto nuevamente en liña unha vez finalizada a restauración.

en: View as checkboxes
gl: Ver como casillas de selección

en: Backup File
gl: Arquivo de copia de seguridade

en: You can use tokens in the file name.
gl: Pode utilizar reemplazos no nome do arquivo.

en: Untitled Profile
gl: Perfil sen nome

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
gl: Está seguro que desexa eliminar o perfil %name? Calquera tarefa programada que utilice este perfil será deshabilitada.

en: schedule
gl: tarefa programada

en: schedules
gl: Planificacións

en: Untitled Schedule
gl: Tarefa programada sen nome

en: No tables excluded
gl: Non se excluiron táboas

en: No data omitted
gl: Non se omitiu ningún dato

en: Schedule Name
gl: Nome da planificación

en: Settings Profile
gl: Opcións do perfil

en: -- None Available --
gl: -- Non dispoñible --

en: Create new destination
gl: Crear un novo destino

en: Backup period must be a number greater than 0.
gl: O período de copia de seguridade debe ser un número maior que 0.

en: Once a second
gl: Unha vez por segundo

en: Every @count seconds
gl: Cada @count segundos

en: Once a minute
gl: Cada minuto

en: Every @count minutes
gl: Cada @count minutos

en: Every @count hours
gl: Cada @count horas

en: Every @count days
gl: Cada @count días

en: Once a week
gl: Unha vez por semana

en: Every @count weeks
gl: Cada @count semanas

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
gl: "Backup and Migrate" simplifica as tarefas de salvaguardado e migración das súas bases de datos Drupal. Proporciona unha función para salvaguardar a base de datos completa a un ficheiro ou descargala, asi como de restaurar dende una copia de seguridade anterior. Pode tamén programar as operacións de copia de seguridade. Ofrece soporte para a compresión das mesmas.
    Poden ser importadas nesta un noutra instalación de Drupal usando con !restorelink, ou ben pode usar una ferramenta de bases de datos como  <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> ou mesmo dende a liña de comandos de mysql.

en: restore feature
gl: Característica de recuperación

en: Quick Backup Tab
gl: Pestana de backup rápido

en: Advanced Backup Tab
gl: Pestana de backup avanzado

en: settings profiles
gl: Perfil de configuración

en: Restore Tab
gl: Pestana de recuperación

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
gl: Suba unha copia de seguridade feita por backup and migrate. A función de recuperación non funciona con volcados de base de datos dende outras fontes como phpMyAdmin.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
gl: Os arquivos poden ser almacenados nun directorio no seu servidor web, descargados ao seu escritorio ou enviados por correo electrónico a a súa conta de correo. Desde a pestana Destinos vostede pode crear, borrar ou editar os destinos ou listar os arquivos que xa foron copiados nos destinos dispoñibles.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
gl: Os perfís son configuracións de copia de seguridade gardadas. Os perfís almacenan as súas opcións de exclusión de táboas así como o nome do arquivo de copia de seguridade, a compresión e as opcións do selo temporal. Vostede pode utilizar perfís tanto en !schedulelink como para realizar !manuallink.

en: manual backups
gl: backups manuais

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
gl: Pode crear novos perfís usando a pestana de agregar perfís ou marcando a opción "Gardar esta configuración" na páxina de copia de seguridade avanzada.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
gl: Cada tarefa programada executarase un máximo dunha vez por cada ejecución do cron, polo que non se executará con maior frecuencia que a establecida para cron. Si especifícase un número de copias de seguridade a manter, as copias de seguridade antigas borraranse a medida que as novas sexan creadas. <strong>Si especifícase un número de arquivos para conservar, os outros arquivos de copia de seguridade no destino desa tarefa programada serán borrados</strong>.

en: You do not have permission to back up this site.
gl: Vostede non ten permiso para facer copia de seguridade deste sitio.

en: -- Select a Settings Profile --
gl: -- Seleccione un Perfil de Configuración --

en: Quick Backup
gl: Backup rápido

en: Backup now
gl: Facer copia de seguridade agora

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
gl: Para máis opcións de copia de seguridade, visite <a href="!advancedurl">páxina de copia de seguridade avanzada</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
gl: A orixe non pode copiarse sobre si mesmo. Por favor, elixa un destino diferente para esta copia de seguridade.

en: Backup Destination
gl: Destino da copia de seguridade

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
gl: Seleccione onde se gardará o arquivo de copia de seguridade. Estes conteñen datos sensibles, así que teña coidado onde serán gardados. Seleccione 'Descargar' para descargar o arquivo ao seu escritorio.

en: Save the settings as
gl: Gardar a configuración como

en: Replace the '%profile' profile
gl: Reemplazar o perfil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
gl: Este será o nome do novo perfil si selecciona 'Crear novo perfil' doutro xeito converterase no nome do perfil '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
gl: Elixa un nome para a configuración. A configuración gardarase como un perfil e aparecerá na pestana de <a href="!url">Perfís</a>.

en: Save Without Backing Up
gl: Gardar sen realizar copia de seguridade

en: Restore to
gl: Restaurar a

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
gl: <p>Ou pode restaurar un dos arquivos nos seus <a href="!url">destinos de copias de seguridade gardados.</a></p>

en: Advanced Backup
gl: Copia de seguridade avanzada

en: The filter settings for the profile.
gl: A configuración de filtros do perfil

en: The db source to backup from.
gl: A orixe da base de datos desde onde se realizará a copia de seguridade.

en: Restore now
gl: Restaurar agora

en: view all
gl: ver todo

en: Access Backup and Migrate
gl: Acceder a Backup and Migrate

en: Access the Backup and Migrate admin section.
gl: Acceder á sección de administración de Backup and Migrate

en: Perform a backup
gl: Realizar unha copia de seguridade

en: Back up any of the available databases.
gl: Facer copia de seguridade de calquera das bases de datos dispoñibles.

en: Access backup files
gl: Acceder aos arquivos de copia de seguridade

en: Access and download the previously created backup files.
gl: Acceder e descargar os arquivos de copia de seguridade creados previamente.

en: Delete backup files
gl: Eliminar achivos de copia de seguridade

en: Delete the previously created backup files.
gl: Eliminar os arquivos de copia de seguridade creados anteriormente.

en: Restore the site
gl: Restaurar o sitio

en: Restore the site's database from a backup file.
gl: Restaurar a base de datos do sitio desde un arquivo de copia de seguridade.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
gl: Editar os perfís, as planificaciones e os destinos de Backup and Migrate.

en: Unable to move the backups directory to your private folder, please check file permissions and move the directory %from to %to
gl: Non se pode mover o directorio de copias de seguridade ao seu cartafol privado, por favor verifique os permisos de arquivos e mova o directorio %from a %to

en: file system settings
gl: Configuración do file system

en: @title Files
gl: Arquivos @title

en: Subdirectory
gl: Subdirectorio

en: Location:
gl: Localización:

en: !name Backup Options
gl: !name opcións de copia de seguridade

en: Use PASV transfers
gl: Utilizar tranferencias PASV

en: Administer Backup and Migrate
gl: Administrar Backup and Migrate

en: Use mysqldump command
gl: Usar o comando mysqldump

[ctx: compression format]
en: Zip
gl: Zip
    en contexto: formato de compresión

en: Use the mysqldump command line tool if available. This can be faster for large databases but will not work on all servers. Also exporting SQL views is not really solid with this option. EXPERIMENTAL
gl: Utiliza a ferramenta de liña de comandos mysqldump si está dispoñible. Isto pode ser máis rápido para grandes bases de datos, pero non vai funcionar en todos os servidores. Tamén a exportación de vistas SQL non é realmente sólido con esta opción. EXPERIMENTAL

en: Use this form to run simple manual backups of your database and files.
gl: Empregue este formulario para facer copias de seguridade manuais da súa base de datos ou ficheiros.

en: Use this form to run manual backups of your database and files with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
gl: Utilice este formulario para realizar copias de seguridade manuais da súa base de datos e arquiivos con máis opcións avanzadas. Se vostede ten algún !profilelink gardado pode cargalo. Pode gardar cualqueira dos cambios realizados a estas configuracións coma un novo perfil de configuración

en: Sources are the things that can be backed up such as database or file directories.
gl: As recursos son as cousas que poden ser resgardadas tales como bases de datos ou directorios de arquivos.

en: Automatically backup up your database and files on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
gl: Apoiar automáticamente a súa base de datos e arquivos de en unha programación regular utilizando <a href="!cronurl">cron</a>.

en: Importing Settings
gl: Importando configuración

en: Import a settings profile, backup schedule, source or destination by pasting the export code into the textarea.
gl: Importar un perfil de configuración, programación de copia de seguridade, recurso ou destino pegando o código exportado no área de texto.

en: Before you run any database updates, <strong>make sure you have a backup of your database.</strong> Use !backup_migrate to create that backup now.
gl: Antes de executar as actualizaciones calquera base de datos, <strong>asegúrese de ter unha copia de seguridade da súa base de datos.</strong> Utilice !backup_migrate para crear a copia de seguridade agora.

en: Run the Backup and Migrate '!name' schedule
gl: Execute a programación '!name' do módulo Backup and Migrate

en: Backup and Migrate Quick Backup
gl: Copia de seguridade rápida de Backup and Migrate

en: Automatically backup my @source
gl: Apoiar automáticamente o meu @source

en: Schedule Frequency
gl: Frecuencia da programación

en: Backup retention
gl: Retención de copia de seguridade

en: Advanced Settings.
gl: Configuracións avanzadas.

en: Save Schedules
gl: Gardar programaciones

en: For more scheduling options and to add additional schedules, try the <a href="!advancedurl">advanced schedule page</a>.
gl: Para máis opcións de programación e engadir as programaciones adicionais probe a <a href="!advancedurl">páxina de programación avanzada</a>.

en: Your schedules have been saved
gl: Os seus programaciones foron gardadas

en: Add a note to the backup
gl: Engadir unha nota á copia de seguridade

en: This note will be saved with the backup file and shown on the listing page.
gl: Esta nota gardarase co arquivo de copia de seguridade e mostrarase na páxina do listado.

en: Backup my !from to !to using !profile
gl: Apoiar o meu !from a !to utilizando !profile

en: Backup !frequency to !to using !profile keeping !keep
gl: Facer copia de seguridade !frecuency to !to empregando !profile saltando !keep

en: Restore from an uploaded file
gl: Restaurar desde un fichero subido ao servidor

en: Upload a backup file created by Backup and Migrate. For other database or file backups please use another tool for import. Max file size: %size
gl: Cargar un arquivo de copia de seguridade creado polo módulo Backup and Migrate. Para outras copias de seguridade de bases de datos ou arquivo, debe utilizar outra ferramenta para a importación. Tamaño máximo de arquivo: %size

en: Restore from a saved backup
gl: Restaurar desde unha copia de seguridade salvada

en: Choose where to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Escolla onde desexa restaurar. Calquera dos destinos de bases de datos que creou e calquera das bases de datos especificadas no settings.php pódense restaurar.

en: offsite
gl: sitio externo

en: Backup/restore your database and files or migrate data to or from another Drupal site.
gl: Copia/restaura a súa base de datos e arquivos ou migre os datos a ou desde outro sitio de Drupal.

en: Previously created backups
gl: Copias de seguridade creadas anteriormente

en: Module settings.
gl: Configuracións do módulo

en: Import backup and migrate settings.
gl: Importa configuracións de copias de seguridade e migración.

en: The primary identifier for a source.
gl: O identificador primario para un recurso.

en: The name of the source.
gl: O nome do recurso.

en: The type of the source.
gl: O tipo do recurso.

en: The the location string of the source.
gl: A cadea de localización do recurso.

en: Other settings for the source.
gl: Outras configuracións do recurso.

en: Paste Exported Code Here
gl: Pegue o código exportado aquí

en: Unable to import item.
gl: Non se pode importar o elemento.

en: !type name
gl: nome !type

en: Untitled !type
gl: !type sen título

en: Are you sure you want to delete the !type %name?
gl: Está seguro que desexa eliminar o !type %name?

en: Are you sure you want to revert the !type %name back to the default settings?
gl: Está seguro que desexa regresar o !type %name cara á configuración predeterminada?

en: The presence of this file indicates that this directory has been tested as safe to use as a destination for Backup and Migrate. If you change the permissions of this directory or change your web server settings, please delete this file so that the directory can be checked again.
gl: A presenza deste arquivo indica que este directorio foi probado como seguro para utilizarse como destino para o módulo Backup and Migrate. Si cambia os permisos deste directorio ou cambia a configuración do servidor web, por favor borre este arquivo para que o directorio poida ser comprobado de novo.

en: Save the backup files to any directory on this server which the web-server can write to.
gl: Garde os arquivos de copia de seguridade en calquera directorio en este servidor o cal o servidor web poida escribilos.

en: « newest
gl: << máis recente

en: « newer
gl: << máis novo

en: older »
gl: máis vello >>

en: oldest »
gl: máis antigo >>

en: Showing @start to @end of @total files.
gl: Mostrando de @start a @end de @total arquivos.

en: Save a copy to a second destination
gl: Gardar unha copia a un segundo destino

en: Second Backup Destination
gl: Destino da segunda copia de seguridade

en: Save an offsite copy to
gl: Garde unha copia fóra das instalacións para

en: Offsite
gl: Sitio externo

en: Save a local copy to
gl: Gardar unha copia local a

en: Offsite Destinations
gl: Destinos fose do sitio

en: For the highest level of protection, set up an offsite backup destination in a location separate from your website.
gl: Para o máximo nivel de protección, configure un destino de copia de seguridade fose do sitio nun lugar separado do seu sitio web.

en: Local Destinations
gl: Destinos locais

en: Local backups are quick and convenient but do not provide the additional safety of offsite backups.
gl: As copias de seguridade locais son rápidas e convenientes pero non proporcionan a seguridade adicional das copias de seguridade fose do sitio.

en: Other Destinations
gl: Outros destinos

en: These destinations have not been classified because they were created for Backup and Migrate version 2. They may not work correctly with this version.
gl: Estes destinos non se clasificaron porque foron creados para "Backup and Migrate" na súa versión 2. Eles poden non funcionar correctamente con esta versión.

en: Encrypted files can only be restored by Backup and Migrate and only on sites with the same encryption key.
gl: Os arquivos cifrados só se poden restaurar polo módulo "Backup and Migrate" e só nos sitios coa mesma clave de cifrado.

en: Add a short note to the backup file.
gl: Engadir unha nota curta ao arquivo da copia de seguridade.

en: Use cli commands
gl: Utilice comandos da interfase de liña de comandos (cli)

en: Use the command line tools (mysqldump, tar, gzip etc.) if available. This can be faster for large sites but will not work on all servers. EXPERIMENTAL
gl: Utilice as ferramentas da liña de comandos (mysqldump, tar, gzip, etc) si están dispoñibles. Isto pode ser máis rápido para os sitios grandes, pero non funcionará en todos os servidores. EXPERIMENTAL

en: Ignore errors
gl: Ignorar erros

en: Will attempt to complete backup even if certain recoverable errors occur. This may make the backup files invalid. Enable this if you have unreadable files that you want to ignore during backup.
gl: Intentarase completar a copia de seguridade, ata si prodúcense determinados erros recuperables. Isto pode facer que os arquivos de copia de seguridade non sexan válidos. Habilite esta opción si ten arquivos que non se poden ler e que desexa ignorar durante a copia de seguridade.

en: Add a new @s location.
gl: Engadir unha nova ubicación de @s.

en: Choose the type of location you would like to create:
gl: Seleccione o tipo de ubicación que desexaría crear:

en: Are you sure you want to delete the %name?
gl: Vostede está seguro que desexa eliminar o @name?

en: Backup Settings Profile
gl: Perfil de configuracións da copia de seguridade

en: Settings Profiles
gl: Perfís de configuracións

en: settings profile
gl: perfil de configuracións

en: all backups
gl: todas as copias de seguridade

en: !hours hourly, !days daily, !weeks weekly backups
gl: !hours copias de seguridade por hora, !days copias de seguridade ao día, !weeks copias de seguridade semanales

en: hourly backups !hours, daily backups !days and weekly backups !weeks
gl: copias de seguridade cada hora !hours, copias de seguridade diarias !days e copias de seguridade semanales !weeks

en: Run using Drupal's cron
gl: Executar utilizando o cron de Drupal

en: Run this schedule when !cron runs.
gl: Executar esta programación cando !cron execútense

en: your cron task
gl: a súa tarefa de cron

en: Run using Elysia cron
gl: Executar utilizando o cron Elysia

en: You can specify exactly when this schedule should run using !elysia.
gl: Vostede pode especificar exactamente cando esta programación debe executarse usando !elysia.

en: the Elysia Cron module
gl: o módulo de cron Elysia

en: Install !elysia to enable this option.
gl: Instale !elysia para habilitar esta opción.

en: Cron Schedule
gl: Planificación de cron

en: the Elysia Cron README
gl: o leme do cron Elysia

en: Do not run automatically
gl: Non executar automáticamente

en: Do not run this schedule automatically. You can still run it using !drush.
gl: Non execute esta programación automáticamente. Vostede aínda pode executala utilizando !drush.

en: Automatically delete old backups
gl: Automáticamente borrar as copias antigas.

en: Smart Delete
gl: Borrado intelixente

en: Keep !keep. <strong>Recommended</strong>
gl: Manteña !keep. <strong>Recomendado</strong>

en: Simple Delete
gl: Borrado sinxelo

en: Keep a specified number of files deleting the oldest ones first.
gl: Manter unha cantidade específica de arquivos borrando os máis antigos primeiro

en: The number of backup files to keep before deleting old ones.
gl: O número de arquivos de copia de seguridade a manter antes de borrar os antigos.

en: Number to keep must be a number greater than 0.
gl: A cantidade a manter debe ser un número maior a 0.

en: Are you sure you want to delete the schedule %name? Backups made with this schedule will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar a programación %name? Non se eliminarán as copias de seguridade realizadas con esta programación.

en: for 1 hour | for the past @count hours
gl[0]: para 1 hora
gl[1]: para as últimas @count horas

en: for 1 day | for the past @count days
gl[0]: para 1 día
gl[1]: para os últimos @count días

en: for 1 week | for the past @count weeks
gl[0]: para 1 semana
gl[1]: para as últimas @count semanas

en: last 1 backup | last @count backups
gl[0]: última copia de seguridade
gl[1]: últimas @count copias de seguridade

en: Entire Site (code, files & DB)
gl: Sitio completo (código, arquivos e base de datos)

en: Files Directory
gl: Directorio de ficheiros

en: Public Files Directory
gl: Directorio público de ficheiros

en: Private Files Directory
gl: Directorio de arquivos privados

en: Exclude the following files or directories
gl: Excluír os seguintes arquivos ou directorios

en: A list of files or directories to be excluded from backups. Add one path per line relative to the directory being backed up.
gl: Unha lista de arquivos ou directorios que deben excluírse das copias de seguridade. Agregue unha ruta por liña relativa ao directorio que será apoiado.

en: The following files: !files
gl: Os arquivos seguintes: !files

en: !count files
gl: !count arquivos

en: Import the backup directly into another database. Database sources can also be used as a source to backup from.
gl: Importe a copia de seguridade directamente noutra base de datos. Fontes de bases de datos tamén se poden utilizar como unha fonte desde a que realizar a copia de seguridade.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database sources can also be used as a source to backup from.
gl: Importe a copia de seguridade directamente noutra base de datos MySQL. Fontes de bases de datos tamén se poden utilizar como unha fonte desde a que realizar a copia de seguridade.

en: A files directory which can be backed up from.
gl: Un directorio de arquivos desde o cal pódese facer o respaldo.

en: File Directory
gl: Directorio de arquivos

en: Site Archive
gl: Arquivo do sitio
