Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (269 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Real name
gl: Nome real

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Groups
gl: Grupos

en: Is
gl: É

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: more
gl: máis

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: all
gl: todos

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Region
gl: Área

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Event
gl: Evento

en: Text
gl: Texto

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Configure
gl: Configurar

en: Options
gl: Opcións

en: Node
gl: Nodo

en: Expanded
gl: Expandida

en: All
gl: Todo

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Bottom
gl: Botón

en: Never
gl: Nunca

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Location
gl: Localización

en: Is not
gl: Non é

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Widget
gl: Control

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo

en: OR
gl: OU

en: Calendar
gl: Calendario

en: Method
gl: Método

en: Events
gl: Eventos

en: Now
gl: Agora

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Repeat
gl: Repetir

en: Allow
gl: Permitir

en: Both
gl: Ambos

en: Optional
gl: Opcional

en: Operation
gl: Operación

en: Duration
gl: Duración

en: Location name
gl: Nome da localización

en: Postal code
gl: Código postal

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: State/Province
gl: Estado actual: !state

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Fax number
gl: Número de fax

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Google Maps API Key
gl: Clave de API de Google Maps

en: Germany
gl: Alemaña

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Change
gl: Cambiar

en: Week of @date
gl: Semana de @date

en: Source
gl: Orixe

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Date's time zone
gl: Franxa horaria predeterminada

en: No time zone conversion
gl: Sen conversión de fuso horario

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
gl: As datas sen granularidade de horas non deben utilizar xestión de zona horaria

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: Date field
gl: Campo data

en: Map
gl: Mapa

en: User locations
gl: Lista de usuarios

en: author
gl: autor

en: AND
gl: E

en: Right
gl: Dereita

en: Clean
gl: Limpar

en: Search options
gl: Opcións de selección

en: Interval
gl: Intervalo

en: Province
gl: Provincia

en: Display style
gl: Estilo de presentación

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: A valid date is required for %title.
gl: É necesaria unha data válida para %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
gl: Unha API  para datas que pode ser usada por outros módulos.

en: The Strtotime default value is invalid.
gl: O valor predefinido strtotime non é valido.

en: Relative
gl: Relativo

en: Above
gl: Enriba

en: Within
gl: Dentro

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
gl: Almacenar a data na base de datos coma unha data ISO; recomendado para datas históricas ou parciais.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
gl: Almacenar a data na base de datos como un campo datetime; recomendado para datas e horas completas que podrían precisar conversións horarias.

en: !time from now
gl: !time desde agora

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
gl: Elexir unha frecuencia e un periodo para repetir esta data. Se non se selecciona ningún, a data non será repetida.

en: Until
gl: Até

en: Date to stop repeating this item.
gl: Data para parar de repetir este elemento.

en: -- Any
gl: -- Calquera

en: Day of Month
gl: Día do mes

en: Day of Week
gl: Día da semana

en: Except
gl: Excepción

en: -- Period
gl: -- Punto

en: -- Frequency
gl: -- Frecuencia

en: Every @number
gl: Cada @number

en: Form
gl: Formulario

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Hide
gl: Agochar

en: Mapping
gl: Mapeo

en: Country code
gl: Código de país

en: Pager
gl: Paxinador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: About
gl: Información

en: and
gl: e

en: Popup
gl: Emerxente

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Please select
gl: Selección múltiple

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Locations
gl: Ubicacións

en: location
gl: ubicación

en: Is one of
gl: É un de

en: Undated
gl: Sen data

en: Date year range
gl: Rango de anos da data

en: Format: @date
gl: Formato: @date

en: date ical
gl: data ical

en: Repeat display
gl: Repetir visualización

en: The dates are invalid.
gl: As datas non son válidas.

en: Repeats
gl: Repítese

en: every week | every @count weeks
gl[0]: cada semana
gl[1]: cada @count semanas

en: every month | every @count months
gl[0]: cada mes
gl[1]: cada @count meses

en: every year | every @count years
gl[0]: cada ano
gl[1]: cada @count anos

en: every day | every @count days
gl[0]: cada día
gl[1]: cada @count días

en: Date field(s)
gl: Campo(s) da data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
gl: Método para manexar múltiples campos de data na mesma consulta. Devolve os elementos que teñen calquer campo de data coincidinte (data = campo_1 OU campo_2), ou só queles que coincidan con todos os campos de data seleccionados (data = campo_1 E campo_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
gl: Debe seleccionar o menos un campo de data para este filtro.

en: Missing date fields!
gl: Campos de data perdidos!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
gl: (@field) <strong>Exposto</strong> @widget @format

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: Date and time
gl: Data e hora

en: %title is invalid.
gl: @title non é válido.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
gl: HTTP Request Error importando %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
gl: Fallou a apertura do ficheiro: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
gl: Ficheiro de calendario non válido: %filename

en: Invalid calendar file.
gl: Ficheiro de calendario non válido.

en: Custom input format
gl: Formato de entrada personalizado

en: Display repeat rule
gl: Amosar a regra de repetición

en: Hide repeat rule
gl: Ocultar a regra de repetición

en: Current exceptions
gl: Actuais excepcións

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
gl: Ferramentas para crear e importar datas e calendarios.

en: Date wizard
gl: Asistente de data

en: remove !view
gl: borrar !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
gl: Está seguro de querer borrar a vista %view?

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
gl: O nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _). Crearase o tipo de contido se este non é un tipo de contido existente

en: Content type label
gl: Etiqueta do tipo de contido

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
gl: O nome lexíbel polos humanos para este tipo de contido. So é preciso cando se crea un tipo de contido novo.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
gl: Un tipo de contido data que está ligado a unha Vista de calendario.

en: Content type description
gl: Descrición do tipo de contido

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
gl: Unha descripción do tipo de contido. Só necesario cando se cree un novo tipo de contido.

en: Date field name
gl: Nome do campo data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
gl: Nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _) Non debe de ser un nome de campo xa existente.

en: Date field label
gl: Etiqueta do campo data

en: The human-readable label for this field.
gl: A etiqueta lexíbel por humanos para este campo.

en: Date widget type
gl: Tipo de widget de data

en: Show repeating date options
gl: Amosar as opcións de repetición de data

en: Date field type
gl: Tipo de campo de data

en: Date timezone handling
gl: Xestión do fuso horario

en: Create a calendar for this date field
gl: Crear un calendario para este campo de data

en: This field name already exists.
gl: Este nome de campo xa existe.

en: Date Tools
gl: Ferramentas de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
gl: Ferramentas para importar e crear automaticamente datas e calendarios.

en: Remove calendar
gl: Borrar calendario

en: Date browser
gl: Navegador de datas

en: Date browser style
gl: Estilo do navegador de datas

en: Date (!base_table)
gl: Data (!base_table)

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
gl: Este %style non pode usar máis dunha data: Argumento de data.

en: Navigate to previous year
gl: Navegar ao ano anterior

en: Navigate to next year
gl: Navegar ao seguinte ano

en: Navigate to previous month
gl: Navegar ao mes anterior

en: Navigate to next month
gl: Navegar ao seguinte mes

en: Navigate to previous week
gl: Navegar á semana anterior

en: Navigate to next week
gl: Navegar á seguinte semana

en: Navigate to previous day
gl: Navegar ao día anterior

en: Navigate to next day
gl: Navegar ao día seguinte

en: Default values
gl: Valores predeterminados

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
gl: Escriba unha lista de palabras separadas por comas para describir o seu contido.

en: Display:
gl: Presentación:

en: Multiple values:
gl: Varios valores:

en: starting from @isodate
gl: a partir de @isodate

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
gl: Amosar @count valor(es) comezando por @date1 e rematando en @date2

en: earliest
gl: o máis antigo

en: latest
gl: o máis recente

en: The year is invalid.
gl: O ano non é válido.

en: The month is invalid.
gl: O mes non é válido.

en: The day is invalid.
gl: O día non é válido.

en: The hour is invalid.
gl: A hora non é válida.

en: The minute is invalid.
gl: O minuto non é válido.

en: The second is invalid.
gl: O segundo non é válido.

[ctx: date_nav]
en: Prev
gl: Anterior
    no contexto: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
gl: Seguinte
    no contexto: date_nav

en: Administer date tools
gl: Administrar ferramentas de data

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: All Day
gl: Todo o día

en: Date field values
gl: Valores do campo Data

en: The date value.
gl: O valor de data.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
gl: Almacenar unha data na base de datos como un timestamp, formato obsoleto para soportar datos herdados.

en: Pop-up calendar
gl: Calendario emerxente

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de inicio' ('Start date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de fin' ('End date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: The End date value.
gl: O valor de data de fin ('end date').

en: Choose how users view dates and times:
gl: Escolla como usuarios ven as datas e horas:

en: Both Start and End dates
gl: Tanto as datas de inicio e de fin

en: Start date only
gl: Só data de inicio ('start date')

en: End date only
gl: Só a data de fin ('end date')

en: Display dates using the @format format
gl: Amosar datas co formato @format

en: Display both Start and End dates
gl: Amosar a data inicio e finalización

en: Display Start date only
gl: Amosar só a data de inicio

en: Display End date only
gl: Amosar só a data de fin

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: !start-date to !end-date
gl: !start-date a !end-date

en: The timezone has been set to !value_link.
gl: O fuso horario foi definido para !value_link.

en: The first day of the week has been set to !value_link.
gl: O primeiro día da semana foi definido como !value_link.

en: The medium date format has been set to to !value_link.
gl: O formato da data foi definida para !value_link.

en: E.g., @date
gl: Ex., @date

en: Page by date
gl: Páxinas por data

en: Link format
gl: Formato ligazón

en: Is empty
gl: Está baleiro

en: Is not Empty
gl: Non está baleiro
