Brainstorm profile (7.x-1.0-beta4) - en to ka translation catalogue (391 entries)

en: Home
ka: მთავარი

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: select
ka: მონიშვნა

en: Pages
ka: გვერდები

en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: Reset to defaults
ka: ნაგულისხმევზე დაბრუნება

en: enabled
ka: გააქტიურებული

en: delete
ka: წაშლა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Markup
ka: კორექტურა

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: approve
ka: დადასტურება

en: E-mail
ka: ელ.ფოსტა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Email address
ka: ელ.ფოსტის მისამართი

en: Development
ka: დეველოპმენტი

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: Replies
ka: გამოხმაურებები

en: Last Post
ka: ბოლლო პოსტი

en: Closed
ka: დახურულია

en: yes
ka: დიახ

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Read more
ka: დაწვრილებით

en: more
ka: მეტი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Access control
ka: წვდომის კონტროლი

en: required
ka: აუცილებელი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: Comments
ka: კომენტარები

en: More
ka: მეტი

en: Action
ka: ოპერაცია

en: On
ka: ჩართვა

en: Tags
ka: ტეგები

en: Block title
ka: ბლოკის სათაური

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Content types
ka: კონტენტის ტიპები

en: Home page
ka: მთავარი გვერდი

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Download
ka: გადმოტვირთვა

en: Version
ka: ვერსია

en: view
ka: ნახვა

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: File
ka: ფაილი

en: Tag
ka: ტეგი

en: File path
ka: ფაილის მდებარეობა

en: Advanced options
ka: დამატებითი ოფციები

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Links
ka: ბმულები

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: Number
ka: რიცხვი

en: Block settings
ka: ბლოკის პარამეტრები

en: Comment form
ka: კომენტარის ფორმა

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Weight
ka: წონა

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Link
ka: ბმული

en: Types
ka: ტიპები

en: Hierarchy
ka: იერარქია

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Parent
ka: მშობელი

en: Parents
ka: მშობლები

en: none
ka: არცერთი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: edit
ka: რედაქტირება

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: up
ka: ზემოთ

en: Go to parent page
ka: მშობელ გვერდზე გადასვლა

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Import
ka: იმპორტი

en: Book
ka: წიგნი

en: Export
ka: ექსპორტი

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: settings
ka: პარამეტრები

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Help
ka: დახმარება

en: Update
ka: განახლება

en: Open
ka: ღია

en: Top
ka: ზედა

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Add new
ka: ახლის დამატება

en: Time
ka: დრო

en: Add
ka: დამატება

en: Format
ka: ფორმატი

en: Path
ka: გზა

en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: Modules
ka: მოდულები

en: Manage
ka: მართვა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Display
ka: ჩვენება

en: Menu
ka: მენიუ

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: results
ka: შედეგები

en: Text
ka: ტექსტი

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Picture
ka: სურათი

en: Before
ka: მდე

en: After
ka: შემდეგ

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Content type
ka: კონტენტის ტიპი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: Files
ka: ფაილები

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Error
ka: შეცდომა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: no
ka: არა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Are you sure you want to delete %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %title-ის წაშლა?

en: Expanded
ka: გაშლილი

en: The name of the menu.
ka: მენიუს სახელი.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ka: არასავალდებულო. მენიუში უფრო მეტი წონის პუნქტები განთავსდება ქვემოთ, ნაკლები წონისა კი ზემოთ.

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Done
ka: დასრულება

en: Submit @name
ka: @name-ის გაგზავნა

en: Year
ka: წელი

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Page title
ka: გვერდის სათაური

en: Block
ka: ბლოკი

en: Override title
ka: სათაურის გადაწერა

en: CSS class
ka: CSS კლასი

en: Display links
ka: ბმულების ჩვენება

en: Page
ka: გვერდი

en: View arguments
ka: არგუმენტების ნახვა

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Site name
ka: საიტის სახელი

en: Site slogan
ka: საიტის სლოგანი

en: User settings
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

en: Public registrations
ka: საჯარო რეგისტრაცია

en: Only site administrators can create new user accounts.
ka: მხოლოდ საიტის ადმინისტრატორებს აქვთ უფლება შექმნან ახალი მომხმარებლები.

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Module
ka: მოდული

en: Off
ka: გამორთვა

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: Never
ka: არასდროს

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Menu link
ka: მენიუს ბმული

en: From
ka: ვისგან

en: Roles
ka: როლები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment ID
ka: კომენტარის ID

en: Score
ka: ქულა

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: File ID
ka: ფაილის ID

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: File size
ka: ფაილის ზომა

en: Vocabulary
ka: ლექსიკონი

en: Vocabulary ID
ka: ლექსიკონის ID

en: User role
ka: მომხმარებლის როლი

en: E-mail address
ka: ელ. ფოსტის მისამართი

en: Last access
ka: ბოლო ვიზიტი

en: Last login
ka: ბოლო ავტორიზაცია

en: Time zone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Global settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Fields
ka: ველები

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Is less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: Is less than or equal to
ka: ნაკლებია ვიდრე ან უდრის

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is greater than or equal to
ka: მეტია ვიდრე ან უდრის

en: Is greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Average
ka: საშუალო

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Items
ka: ელემენტები

en: Last update
ka: ბოლო განახლება

en: %time ago
ka: %time-ის წინ

en: Updated:
ka: განახლებულია:

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: This field is required.
ka: ეს ველი სავალდებულოა.

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Media
ka: მედია

en: Month
ka: თვე

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: System
ka: სისტემა

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Send
ka: გაგზავნა

en: Desc
ka: აღწერა

en: Owner
ka: მფლობელი

en: OR
ka: ან

en: General
ka: ზოგადი

en: Method
ka: მეთოდი

en: Day
ka: დღე

en: Table
ka: ცხრილი

en: am
ka: დილის

en: pm
ka: საღამოს

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: !time ago
ka: !time წინ

en: Other
ka: სხვა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: List type
ka: ლისტის ტიპი

en: Role
ka: როლი

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: User login
ka: მომხმარებლის ავტორიზაცია

en: Blog
ka: ბლოგი

en: Link text
ka: ბმულის ტექსტი

en: Add new comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ka: @site დროებით გამორთულია. ჩვენ მალე დავბრუნდებით, გმადლობთ მოთმინებისთის.

en: Default front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Both
ka: ორივე

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Argument
ka: არგუმენტი

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: Provider
ka: პროვაიდერი

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Position
ka: პოციზია

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Profile
ka: პროფილი

en: fields
ka: ველები

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: reply
ka: პასუხი

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: with comments
ka: კომენტარებით

en: without comments
ka: კომენტარების გარეშე

en: Created date
ka: შექმნის თარიღი

en: Updated date
ka: განახლების თარიღი

en: comments
ka: კომენტარები

en: Full
ka: სრული

en: Default language
ka: საწყისი ენა

en: American Samoa
ka: ამერიკის სამოა

en: Georgia
ka: საქართველო

en: Guam
ka: გუამი

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Palau
ka: პალაუ

en: Puerto Rico
ka: პუერტო-რიკო

en: Authoring information
ka: ინფორმაცია ავტორის შესახებ

en: Hidden
ka: დამალული

en: Show
ka: ჩვენება

en: Change
ka: შეცვლა

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Edit term
ka: ტერმინის შესწორება

en: ‹ previous
ka: ‹ წინა

en: next ›
ka: შემდეგი ›

en: Titles only
ka: მხოლოდ სათაურები

en: Full text
ka: სრული ტექსტი

en: Source
ka: წყარო

en: Your search yielded no results
ka: ვერაფერი მოიძებნა.

en: Front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Request new password
ka: ახალი პაროლის მოთხოვნა

en: Languages
ka: ენები

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Second
ka: წამი

en: author
ka: ავტორი

en: None.
ka: არცერთი.

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Greater than
ka: მეტი ვიდრე

en: Less than
ka: ნაკლები ვიდრე

en: any
ka: ნებისმიერი

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: Open in new window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: First day of week
ka: კვირის პირველი დღე

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Seconds
ka: წამი

en: Site information
ka: ინფორმაცია საიტზე

en: Blocked
ka: დაბლოკილი

en: Results
ka: შედეგები

en: Parent term
ka: მშობელი ტერმინი

en: Parent terms
ka: მშობელი ტერმინები

en: Style
ka: სტილი

en: Forums
ka: ფორუმები

en: revert
ka: დაბრუნება

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Length of trimmed posts
ka: შეკვეცილი პოსტების სიგრძე

en: Not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: New comments
ka: ახალი კომენტარები

en: New
ka: ახალი

en: Oldest first
ka: ჯერ ძველები

en: Themes
ka: თემები

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: !name field is required.
ka: !name ველი სავალდებულოა.

en: Sticky
ka: მიმაგრებული

en: You are here
ka: თქვენ აქ ხართ

en: Shortcuts
ka: სწრაფი ბმულები

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Slogan
ka: სლოგანი

en: Anonymous user
ka: ანონიმური მომხმარებელი

en: is
ka: არის

en: Plugins
ka: ჩანართები

en: PHP Code
ka: PHP კოდი

en: Translation status
ka: თარგმანის სტატუსი

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Above
ka: ზემოთ

en: Default time zone
ka: სტანდარტული სასაათო სარტყელი

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Permission
ka: უფლება

en: Italic
ka: დახრილი

en: Hide
ka: დამალვა

en: Date - newest first
ka: თარიღი - ჯერ უახლესი

en: Global
ka: გლობალური

en: Menu name
ka: მენიუს სახელი

en: Language neutral
ka: ნეიტრალური ენა

en: <Any>
ka: <ნებისმიერი>

en: « first
ka: « პირველი

en: last »
ka: ბოლო »

en: Loading
ka: იტვირთება

en: empty
ka: ცარიელი

en: Module name
ka: მოდულის სახელი

en: Page settings
ka: გვერდის პარამეტრები

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Or
ka: ან

en: Run cron
ka: კრონის  გაშვება

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ka: დაფიქსირდა არასწორი არჩევანი. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: MIME type
ka: MIME ტიპი

en: The MIME type of the file.
ka: ფაილის MIME ტიპი

en: Administration menu
ka: ადმინისტრირების მენიუ

en: - All -
ka: - ყველა -

en: Machine-readable name
ka: მანქანურად-კითხვადი სახელი

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ka: გამგზავნის მისამართი რეგისტრაციისა და ახალი პაროლის მოთხოვნის დროს გაგზავნილ ავტომატურ წერილებსა თუ სხვა შეტყობინებებში. (გამოიყენეთ თქვენი საიტის დომენით დაბოლოებული მისამართები, რათა ეს წერილები სპამად არ მიიჩნიონ.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ka: !name არ შეიძლება შეიცავდეს %max სიმბოლოზე მეტს, ამჟამად კი ის %length სიმბოლოსგან შედგება.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ka: კომპიუტერისათვის აღქმადი სახელწოდება უნდა შედგებოდეს მხოლოდ ლათინური ნუსხური ასოებისგან, ციფრებისა და ქვედა ტირეებისგან.

en: Date and time
ka: თარიღი და დრო

en: Text format
ka: ტექსტის ფორმატი

en: The name of the site.
ka: საიტის სახელი.

en: Regional settings
ka: რეგიონალური პარამეტრები

en: Hello <strong>@username</strong>
ka: გამარჯობა <strong>@username</strong>

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: The slogan of the site.
ka: საიტის სლოგანი.

en: Text formats
ka: ტექსტის ფორმატები

en: Public files
ka: საჯარო ფაილები
