Brainstorm profile (7.x-1.0-beta4) - en to km translation catalogue (676 entries)

en: Home
km: ដើម

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Reset to defaults
km: កំណត់​​ទៅ​លំនាំ​ដើម​ឡើង​វិញ

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: approve
km: អនុម័ត

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: footer
km: បាត​កថា

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: More
km: បន្ថែម

en: Action
km: អំពើ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Home page
km: គេហ​ទំព័រ

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Download
km: ទាញយក

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: None
km: គ្មាន

en: Number
km: លេខ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: The configuration options have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ជម្រើស​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Variable
km: អថេរ

en: Link
km: តំណ

en: Center
km: កណ្តាល

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: up
km: ​ឡើង​លើ

en: Go to parent page
km: ទៅ​កាន់​ទំព័រ​មេ​

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: header
km: បឋម​កថា

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Core
km: សំខាន់

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: search
km: ស្វែងរក

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Statistics
km: ស្ថិតិ

en: Advanced search
km: ការ​ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Picture
km: រូបភាព

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Files
km: ឯកសារ

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: no
km: ទេ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: term
km: ពាក្យ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
km: ស្រេចចិត្ត ។ នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ ធាតុ​ដែល​ទំហំ​ធំ​នឹង​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្រោម ហើយ​ធាតុ​ដែល​ទំហំ​តូច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កំពូល ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: Submit @name
km: ដាក់​ស្នើ​ @name

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: User settings
km: ការ​កំណត់​អ្នក​ប្រើ

en: Public registrations
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ជា​សាធារណៈ

en: Only site administrators can create new user accounts.
km: មាន​តែ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​អាច​បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Never
km: កុំ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: From
km: ពី

en: Feed description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​​​មតិព័ត៌មាន

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Revision ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការពិនិត្យ​ឡើងវិញ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Input format
km: ​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Sticky at top of lists
km: ដាក់​នៅ​លើ​គេ​ក្នុង​បញ្ជី

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: Poll duration
km: ថិរវេលា​ស្ទង់មតិ

en: Poll votes
km: ការ​បោះ​ឆ្នោត​ស្ទង់​មតិ

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary ID
km: លេខ​សម្គាល់​វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: E-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Last login
km: ការ​ចូល​ចុង​ក្រោយ

en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Count
km: រាប់

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Mode
km: របៀប​

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Items
km: ធាតុ

en: Last update
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: URL:
km: URL ៖

en: Updated:
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ៖

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Performance
km: ដំណើរការ

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: This field is required.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Caching
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Month
km: ខែ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Recent posts
km: ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: am
km: ព្រឹក

en: pm
km: ល្ងាច

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: !time ago
km: !time កន្លង​ទៅ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Color
km: ពណ៌

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Minimum cache lifetime
km: អាយុកាល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​អប្បបរមា

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
km: @site ​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ការ​ថែទាំ ។ យើង​នឹង​ត្រឡប់​មក​វិញ​ក្នុង​ពេល​ឆាប់​ៗ​នេះ​ ។ សូម​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​រង់​ចាំ​ ។

en: Default front page
km: ទំព័រ​មុខ​លំនាំដើម

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Save changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Filters
km: តម្រង

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Recent comments
km: មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: IP Address
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Term description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: American Samoa
km: អាមេរិក​សាមូអា

en: Georgia
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Guam
km: ហ្គាម

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Puerto Rico
km: ព័រតូរីកូ

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: Titles only
km: បានតែ​ចំណងជើង​

en: Full text
km: អត្ថបទ​ពេញ

en: Refine
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Your search yielded no results
km: ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​គ្មាន​លទ្ធផល

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Request new password
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ហើយ​​មិន​ចាំបាច់​មាន​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ឡើយ ។

en: Languages
km: ភាសា

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Create new revision
km: បង្កើត​​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ថ្មី

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: None.
km: គ្មាន

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Empty
km: ទទេ

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: any
km: ណា​មួយ

en: Log out
km: ចេញ

en: The settings have not been saved because of the errors.
km: ការកំណត់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុកទេ ព្រោះមាន​កំហុស ។

en: First day of week
km: ថ្ងៃ​ដើម​សប្ដាហ៍

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Create new account
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Results
km: លទ្ធផល

en: open
km: បើក

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: Forums
km: វេទិកា

en: revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Length of trimmed posts
km: ប្រវែង​ប្រកាស​ដែល​បាន​តម្រឹម

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
km: ចំនួន​តួអក្សរ​អតិបរមា​បនា​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កំណែតុបតែង​នៃ​ការ​ប្រកាស​មួយ ។ Drupal នឹង​ប្រើ​កា​រកំណត់​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ប្រវែងអុហ្វសិត​នៃ​ការ​ប្រកាស​ដែលគួរ​ត្រូវ​បាន​តុបតែង ។ កំណែ​ដែល​បាន​តុបតែង​របស់​កំណែ​នៃ​ការ​ប្រកាស​ជា​ធម្មតា​​ត្រូ​វបានប្រើ​ជា​សំណួរ នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ទំព័រ​មេ នៅ​ក្នុង​មតិ​អ្នកប្រើ XML ។ល។ ដើម្បី​បិទ​សំណួរ កំណត់​ទៅ​ជា 'មិន​បាន​កំណត់' ។ ចំណាំ​ថា ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​លើ​មាតិកា​ថ្មី ឬ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ហើយ​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់សំណួរ​ដែល​មាន​ស្រាប់ទេ ។

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Color scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Allowed file extensions
km: បាន​អនុញ្ញាត​កន្ទុយ​ឯកសារ

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Themes
km: ស្បែក

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: !name field is required.
km: ត្រូវ​ការ​​វាល !name ។

en: You are here
km: អ្នក​នៅទីនេះ​

en: Default options
km: ជម្រើស​លំនាំដើម

en: Line break converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង​ការ​ចុះ​បន្ទាត់

en: Shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក

en: Anonymous user
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: The name used to indicate anonymous users.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ប្រើ​​ដើម្បី​បញ្ជាក់​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក ។

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
km: គេហទំព័រ​បង្ហាញ​មាតិកា​ពី​ URL ដែល​ទាក់ទង​នេះ ។ ប្រសិន​បើ​មិន​ប្រាកដ បញ្ជាក់ "ថ្នាំង" ។

en: is
km: ជា

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Permalink
km: តំណ​អចិន្ត្រៃយ៍

en: Debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Hide
km: លាក់

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: file system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: Menu name
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ​

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Hot topic threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Topics per page
km: ប្រធានបទ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Posts - most active first
km: ប្រកាស - សកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: Posts - least active first
km: ប្រកាស - អសកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: URL path settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវ​របស់​​ URL

en: Space
km: ទំហំ

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: Loading
km: ផ្ទុក

en: Rearrange
km: រៀបចំ​ឡើងវិញ

en: Aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូលផ្តុំ​

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: Context
km: បរិបទ

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Taxonomy vocabulary
km: វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Greek
km: ក្រិក

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Node count
km: ចំនួន​ថ្នាំង

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: Containing any of the words
km: ដែល​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Containing the phrase
km: ដែល​មាន​ឃ្លា

en: Containing none of the words
km: ដែល​មិន​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Number of views
km: ចំនួន​មើល​

en: Or
km: ឬ

en: About
km: អំពី

en: Default picture
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
km: URL របស់​រូបភាព ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ ដែល​មិន​បាន​ជ្រើស​រូបភាព​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។ សូម​ទុក​វា​នៅ​ទទេ បើ​គ្មាន ។

en: Default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: and
km: និង

en: field
km: វាល

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: edit order and titles
km: កែសម្រួល​លំដាប់ និង​ចំណងជើង

en: Installed version
km: កំណែ​ដែល​បាន​ដំឡើង

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: pixels
km: ភីកសែល

en: Custom format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Direction
km: ទិស

en: Run cron
km: រត់ cron

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
km: រកឃើញ​ជម្រើស​មិនត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Illegal choice %choice in !name element.
km: ជម្រើស​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ %choice នៅ​ក្នុង​ធាតុ !name ។

en: First sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ដំបូង

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Book outline
km: គ្រោង​សៀវភៅ

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Comma
km: សញ្ញា​ក្បៀស (,)

en: Uses
km: ប្រើ

en: The comment you are replying to does not exist.
km: មិនមាន​មតិយោបល់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ឆ្លើយតប​នោះ​ទេ ។

en: MIME type
km: ប្រភេទ​ MIME

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: All languages
km: ភាសា​ទាំងអស់

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: The MIME type of the file.
km: ប្រភេទ​ MIME ​របស់​ឯកសារ​ ។

en: Localization
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយ​កម្ម

en: Multilingual support
km: ការ​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា

en: Enabled, with translation
km: បាន​អនុញ្ញាត​ការបកប្រែ

en: Main menu
km: ម៉ឺនុយ​មេ

en: No fields available.
km: គ្មាន​វាល​ ។

en: Alias: @alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ៖ @alias

en: No alias
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
km: <strong>%property</strong> គឺ <strong>%value</strong>

en: form
km: សំណុំ​បែបបទ​

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: The title of the node.
km: ចំណង​ជើង​ថ្នាំង ។

en: The date the node was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: Poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Browser session ID of user that visited page.
km: លេខ​សម្គាល់​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Title of page visited.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ​ដែល​បាន​ទស្សនា ។

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
km: ផ្លូវ​ខាងក្នុង​ទៅ​ទំព័រ​បាន​ទស្សនា (ទំនាក់ទំនង​ទៅ Drupal root ។)

en: Referrer URI.
km: URI ភាគីយោង ។

en: Hostname of user that visited the page.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Time in milliseconds that the page took to load.
km: ពេលវេលា​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ទំព័រ​បាន​ចំណាយ​ដើម្បី​ផ្ទុក ។

en: Timestamp of when the page was visited.
km: ត្រា​ពេលវាលា​នៃ​ពេល​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Must users preview posts before submitting?
km: តើ​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​តែ​មើល​ប្រកាស​ជាមុន មុន​ពេល​ដាក់​ស្នើ​ឬ ?

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: The value of the variable.
km: តម្លៃ​អថេរ ។

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
km: អាសយដ្ឋាន <em>ពី</em> ក្នុង​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ​អំឡុងពេល​ការ​ចុះឈ្មោះ និង​សំណើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ហើយ​និង​ការ​ជូន​ដំណឹង​ផ្សេង​ទៀត ។ (ប្រើ​អាស័យដ្ឋានដែល​បញ្ចប់​​ក្នុង​ដែន​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ជួយ​ការពារ​អ៊ីមែល​នេះ​ពី​ការ​ដាក់​ទង់​ជា​សារ​ឥត​បាន​ការ ។)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
km: !name មិនអាច​វែង​ជាង​តួអក្សរ %max ប៉ុន្តែ​បច្ចុប្បន្ន​ប្រវែង​តួអក្សរ​គឺ %length ។

en: Illegal choice %choice in %name element.
km: ជម្រើស​ខុស​ច្បាប់ %choice ក្នុង​ធាតុ %name ។

en: Latin
km: ឡាតាំង

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Ampersand
km: សញ្ញា &

en: Default number of forum topics displayed per page.
km: ចំនួន​ប្រធានបទ​វេទិកា​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ។

en: Default display order for topics.
km: លំដាប់​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​លំនាំដើម ។

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
km: ភាសា​លំនាំដើម​របស់​គណនី​នេះ​សម្រាប់​អ៊ីមែល និង​ភាសា​ដែល​ចូលចិត្ត​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: អនុញ្ញាត​ការ​​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើសិនជា​បាន​អនុញ្ញាត វាល​ជម្រើស​ភាស​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សំណុំបែបបទ​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a>​មួយ ។ បើសិនជា​មិនបាន​អនុញ្ញាត ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​មិន​រង​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ ។

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​<em>គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង</em> នឹង​អាច​បដិសេធ​ជម្រើស​ទាំង​នេះ​បាន ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Number of posts on main page
km: ចំនួន​ប្រកាស​លើ​ទំព័រ​មេ

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Popular content
km: មាតិកា​ពេញនិយម

en: The name of this website.
km: ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
km: បាវចនា​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក ជួរ​ស្លាក ឬ​ពាក្យ​ស្លោក (ជា​ញឹកញាប់​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្បែរ​ចំណងជើង​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ) ។

en: Default 403 (access denied) page
km: ទំព័រ 403 លំនាំដើម (ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ)

en: Default 404 (not found) page
km: ទំព័រ 404 លំនាំដើម (រកមិនឃើញ)

en: Number of items in each feed
km: ចំនួន​ធាតុ​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Default number of items to include in each feed.
km: ចំនួន​ធាតុ​លំនាំដើម​សម្រាប់​រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Feed content
km: មាតិកា​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Titles plus teaser
km: ចំណង​ជើង​បូក​ចំណោទ​បញ្ហា

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
km: ការកំណត់​សាកល​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​លំនាំដើម​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ ។

en: Date and time
km: កាល​បិរច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: បើក​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើអនុញ្ញាត​ វាល​ជម្រើស​ភាសា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​ភាសា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a> ។ អ្នក​អាច​បើក​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ផងដែរ ដែល​អាច​ឲ្យ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ដែល​បាន​បកប្រែ​ទៅ​ភាសា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​​ណាមួយ ។ បើសិនជា​បិទ ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់នឹង​មិន​ទទួល​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ​ទេ ។

en: Content translation
km: ការបកប្រែ​មាតិកា

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
km: ទាមទារ​ការ​អះអាង​អ៊ីមែល ពេល​អ្នក​ទស្សនា​បង្កើត​គណនី

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
km: បើសិនជា​បាន​ធីក​ប្រអប់​នេះ អ្នកប្រើ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​ទាមទារ​ឲ្យ​ធ្វើ​ឲ្យ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​មាន​សុពលភាព​មុន​ពេល​ចូល​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បានផ្តល់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បង្កើត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ ។ បើសិនជា​មិន​បាន​ធីក អ្នកប្រើ​នឹង​ចូល​ភ្លាម​បន្ទាប់​ពី​ចុះ​ឈ្មោះ ហើយ​អាច​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដោយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ពួកគេ​អំឡុងពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: User registration guidelines
km: គោលការណ៍​ណែនាំ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​លើ​​សំណុំបែបបទ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ហើយ​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ជួយ ឬ​ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Welcome, new user created by administrator
km: សូម​ស្វាគមន៍ ! អ្នកប្រើ​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
km: ប្តូរ​តាមបំណង​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​គណនី​សមាជិក​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នកគ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, no approval required
km: សូមស្វាគមន៍ ! មិនតម្រូវ​ឲ្យមាន​ការ​អនុម័ត​ទេ

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
km: ប្តូរ​តាម​បំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​នៅ​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​ដែល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់​ព្រ​ម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, awaiting administrator approval
km: សូមស្វាគមន៍ ! កំពុង​រងចាំ​ការយល់​ព្រម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
km: ប្តូរតាមបំណងនូវ​​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់ព្រម​គ្រប់គ្រង ។

en: Password recovery email
km: អ៊ីមែល​សង្គ្រោះ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
km: ប្តូរ​​សារ​អ៊ីមែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ដែល​ចង់​ស្នើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​តាម​បំណង ។

en: Account activation email
km: អ៊ីមែល​ការធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
km: បើក និង​ប្តូរ​តាមបំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម (ពេល​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​សកម្ម​នៅលើ​តំបន់បណ្តាញ​ដែល​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការ​យល់ព្រមពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង) ។

en: Notify user when account is activated.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ។

en: Account blocked email
km: គណនី​បាន​ទប់ស្កាត់​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
km: បើក និង​ប្តួរ​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​តាម​បំណង ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Notify user when account is blocked.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Account deleted email
km: គណនី​បាន​លុប​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
km: បើក និងប្តូរ​នូវ​​សារ​អ៊ីមែល​​តាម​បំណង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Notify user when account is deleted.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Signature support
km: ការ​គាំទ្រ​ហត្ថលេខា

en: Picture support
km: ​គាំ​ទ្រ​រូបភាព

en: Picture maximum dimensions
km: វិមាត្រ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
km: វិមាត្រ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Picture maximum file size
km: ទំហំ​ឯកសារ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum file size for pictures, in kB.
km: ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: Picture guidelines
km: គោលការណ៍ណែនាំ​រូបភាព

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ក្នុង​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង ដោយ​បន្ថែម​ពី​លើ​គោលការណ៍​ណែនាំ​លំនាំដើម ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​ក្នុង​ការ​ជួយ ឬ ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក ។

en: Progress indicator
km: ទ្រនិច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព

en: Bar with progress meter
km: របារ​ដែល​មាន​ម៉ែត្រ​វឌ្ឍនភាព

en: Text format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: URL path
km: ផ្លូវ​ URL

en: The name of the site.
km: ឈ្មោះ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: Regional settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Page top
km: ផ្នែក​ខាង​លើ​ទំព័រ

en: Page bottom
km: ផ្នែក​ខាង​ក្រោម​ទំព័រ

en: Hello <strong>@username</strong>
km: សួស្តី​ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់

en: Sidebar first
km: របារ​ចំហៀង​មុន

en: Structure
km: រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Submitted by !username on !datetime
km: បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​ !username ​នៅ​ថ្ងៃ​ !datetime

en: Cancel account
km: បោះ​បង់​គណនី

en: Secondary menu
km: ម៉ឺនុយ​រង

en: The unique ID of the comment.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​មតិយោបល់​ ។

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ពី ។

en: The name left by the comment author.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិយោបល់​ ។

en: The email address left by the comment author.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិ​យោបល់​ ។

en: The home page URL left by the comment author.
km: URL ​នៃ​គេហ​ទំព័រ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធមតិយោបល់​ ។

en: The URL of the comment.
km: URL ​នៃ​មតិ​យោបល់​ ។

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: The URL of the comment's edit page.
km: URL  នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​មតិយោបល់​ ។

en: The date the comment was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ចេញ​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ ។

en: The comment's parent, if comment threading is active.
km: មេ​របស់​មតិ​យោបល់​ បើ​សិន​ការ​ដាក់​មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​សកម្ម​ ។

en: The node the comment was posted to.
km: ថ្នាំង​ដែល​មតិយោបល់​​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​ ។

en: The number of comments posted on a node.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ ។

en: New comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ចាប់​តាំង​ពី​អ្នក​អាន​បាន​មើល​វា​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The type of the node.
km: ប្រភេទ​ថ្នាំង​ ។

en: The language the node is written in.
km: ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជា​ភាសា ។

en: The URL of the node.
km: URL ​នៃ​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the node's edit page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: The date the node was most recently updated.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: The author of the node.
km: អ្នក​និពន្ធ​ថ្នាំង ។

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ចោល​លើ​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll winner
km: អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The winning poll answer.
km: ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner votes
km: សំឡេង​ឆ្នោត​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ​

en: The number of votes received by the winning poll answer.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​បាន​ទទួល​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner percent
km: ភាគ​រយ​នៃ​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
km: ភាគ​រយ​នៃ​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ទទួល​បាន​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: The length of time the poll node is set to run.
km: រយៈ​ពេល​ដែល​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ ។

en: The number of visitors who have read the node.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​បាន​អាន​ថ្នាំង​ ។

en: The number of visitors who have read the node today.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​អាន​ថ្នាំង​ថ្ងៃ​នេះ​ ។

en: Last view
km: មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ

en: The date on which a visitor last read the node.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ទស្សនា​អាន​ថ្នាំង​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The slogan of the site.
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The administrative email address for the site.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​គ្រប់​គ្រង​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The URL of the site's front page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ ។

en: Login page
km: ទំព័រ​ចូល

en: The URL of the site's login page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ចូល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The unique ID of the uploaded file.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ ។

en: The name of the file on disk.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​លើ​ថាស​ ។

en: The size of the file, in kilobytes.
km: ទំហំ​ឯកសារ​គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: The web-accessible URL for the file.
km: URL ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចូលបាន​​ដោយ​បណ្តាញ ។

en: The date the file was most recently changed.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរឯកសារ​ថ្មី​ៗ​នេះ ។

en: The user who originally uploaded the file.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​តាម​លក្ខណៈ​ដើម​ ។

en: The unique ID of the taxonomy term.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ពាក្យចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy term.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy term.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
km: ចំនួន​ថ្នាំង​ដែល​ត្រូវ​បាន​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the taxonomy term.
km: URL ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​ ។

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy vocabulary.
km: ឈ្មោះ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: Term count
km: រាប់​ចំនួន​ពាក្យ

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
km: ចំនួន​ពាក្យដែល​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់ ។

en: The unique ID of the user account.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The login name of the user account.
km: ឈ្មោះ​ចូល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The email address of the user account.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The URL of the account profile page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ទម្រង់​គណនី ។

en: The url of the account edit page.
km: url ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​គណនី ។

en: The date the user last logged in to the site.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​បាន​ចូល​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The date the user account was created.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Default country
km: ប្រទេស​លំនាំ​ដើម​

en: system
km: ប្រព័ន្ធ

en: (active tab)
km: (ផ្ទាំង​សកម្ម)

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: Cache blocks
km: ដាក់​ប្លុក​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: No books available.
km: មិន​មាន​សៀវ​ភៅ​ទេ ។

en: Upload destination
km: ទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Text formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
km: ចំនួន​ឆ្លើយ​តប​ដែល​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​មាន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "សំខាន់​" ។

en: Forum navigation vocabulary
km: វាក្យ​សព្ទ​រុក​រក​វេទិការ

en: Image styles
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Date type
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: No Main links
km: គ្មាន​តំណចម្បង​

en: Source for the Main links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​ចម្បង

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
km: ជ្រើស​នូវ​អ្វី​ដែល​គួរ​បង្ហាញ​ ជា​តំណ​ចម្បង​ (ជា​ពិសេស​នៅ​ខាង​លើ​ទំព័រ) ។

en: No Secondary links
km: គ្មាន​តំណ​រង

en: Source for the Secondary links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​រង

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
km: ម៉ឺនុយ​<em>រុករក</em> មាន​តំណ​ដែលត្រូវ​កា​រសម្រាប់​អ្នក​ទស្សនា​បណ្ដាញ ។ តំណ​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​កាន់​ម៉ឺនុយ​ <em>រុករក</em> ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ដោយ​ម៉ឺនុយ​មួយ​ចំនួន ។

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
km: ម៉ឺនុយ<em>អ្នកប្រើ</em> មាន​តំណ​ទាក់ទង​នឹង​គណនី​របស់​អ្នកប្រើ ព្រម​ទាំង​តំណ 'ចេញ' ។

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
km: ម៉ឺនុយ<em>គ្រប់គ្រង</em> មាន​តំណ​សម្រាប់​ភារកិច្ច​គ្រប់គ្រង ។

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
km: ម៉ឺនុយ<em>មេ</em> ត្រូវ​បានប្រើ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ជា​ច្រើន ដើម្បីបង្ហាញ​ផ្នែក​សំខាន់ៗ​របស់​តំបន់បណ្ដាញ ជា​រឿយៗ​នៅ​ក្នុង​របារ​រុករក​ផ្នែក​ខាង​លើ ។

en: manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការបង្ហាញ

en: Preview before submitting
km: មើល​ជា​មុន​ មុននឹង​ដាក់​ស្នើ

en: Display author and date information.
km: បង្ហាញ​អ្នក​និពន្ធ និង​ព័ត៌មាន​កាល​បរិច្ឆេទ ។

en: Author username and publish date will be displayed.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​និពន្ធ​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: @title dialog
km: ប្រអប់ @title

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km[0]: អ្នក​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​ជាមួយ​តួ​អក្សរ ១ ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ ។

en: Searched %type for %keys.
km: បាន​ស្វែង​រក​ %type ​សម្រាប់​ %keys ។

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
km: ចំនួន​ប្រកាស​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​ ដូច​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​ឯកសារ​ដែល​ស្នើ​សុំ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន ។ ទុក ចន្លោះ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​" ទូទៅ ។

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​ផ្គូផ្គង​ជា​មួយ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ ។ ទុក​ ចន្លោះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ​" ​ទូទៅ ។

en: Compress cached pages.
km: បង្ហាប់​ទំព័រ​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ។

en: Description of your site, included in each feed.
km: សេចក្តី​ពិពណ៍នា​អំពី​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ដែល​បាន​រួម​បញ្ចូល​ក្នុ​ងមតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Users may set their own time zone.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេបាន​ ។

en: Remind users at login if their time zone is not set.
km: រំលឹក​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ពេល​ចូល បើ​តំបន់​ម៉ោង​របស់ពួក​គេ​មិន​ទាន់​បាន​កំណត់ ។

en: Only applied if users may set their own time zone.
km: មាន​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​អនុវត្ត​ប៉ុណ្ណោះ​ទើប​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​របស់​ពួក​គេបាន ។

en: Time zone for new users
km: តំបន់​ពេលវេលា​​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​

en: Default time zone.
km: តំបន់​​ពេលវេលា​​លំនាំ​ដើម ។

en: Empty time zone.
km: តំបន់​ពេលវេលា​ទទេ ។

en: Users may set their own time zone at registration.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​​ពេលវេលា​របស់​ពួក​គេបាន​ នៅ​ពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: Put site into maintenance mode
km: ដាក់​តំបន់​បណ្តាញ​ទៅ​ជា​របៀប​តំហែ​ទាំ

en: Maintenance mode message
km: សារ​របៀប​តំហែទាំ

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
km: សារ​ត្រូវ​បង្ហាញ​អ្នក​ទស្សនា នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្តាញ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែទាំ ។

en: Public files
km: ឯកសារ​សាធារណៈ

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
km: មិន​មាន​ %directory ថត​​ទេ និង​មិន​អាច​បង្កើត​បាន​ទេ​

en: There is currently no content classified with this term.
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​​ជា​មួយ​ពាក្យ​នេះ​ទេ ។

en: Picture directory
km: ថត​រូបភាព

en: E-mails
km: អ៊ីមែល​

en: Account cancellation confirmation
km: ការ​អះអាង​បោះបង់​គណនី

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
km: កែសម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែលបានផ្ញើ​ទៅកាន់​អ្នកប្រើ នៅពេល​ពួកវា​ប៉ុនប៉ង​បោះបង់​គណនី​របស់​ពួក​គេ ។

en: Basic page
km: ទំព័រ​មូលដ្ឋាន

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
km: ប្រើ <em>ទំព័រ​មូលដ្ឋាន</em> សម្រាប់​មាតិកា​ថេរ ដូច​ជា​ទំព័រ 'អំពី​យើង' ។

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
km: ទិដ្ឋភាព​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​កំណែ @import_version របស់​ទិដ្ឋភាព ប៉ុន្តែ​អ្នក​មាន​តែ​ @api_version

en: Translate link
km: បកប្រែ​តំណ

en: Provide a simple link to translate the node.
km: ផ្ដល់​នូវ​តំណ​ធម្មតា​ដើម្បី​បកប្រែ​ថ្នាំង ។

en: Authmap ID
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap

en: The Authmap ID.
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap ។

en: Authentication name
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: The unique authentication name.
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​តែ​មួយ​គត់ ។

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
km: ធនធាន​ខាងក្រៅ អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដែល​អាច​កាត់បន្ថយ​បាន​ទាំង​ទំហំ និង​ចំនួន​សំណើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​មកកាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Cache pages for anonymous users
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​អនាមិក

en: Highlighted
km: ដែល​បាន​បន្លិច​ពណ៌

en: Sidebar second
km: របារ​ចំហៀង​នៅ​ទីពីរ

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើងវិញ​ទេ លុះត្រាតែ​ពេលវេលា​យ៉ាងហោចណាស់​ប៉ុន​នេះ​បាន​កន្លង​ផុត ។

en: Expiration of cached pages
km: ការ​ផុត​កំណត់​របស់​ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
km: ពេលវេលា​អតិបរមា​ដែល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ក្រៅ​អាច​ប្រើ​កំណែ​ចាស់​របស់​ទំព័រ ។

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url] ។

en: Trim length
km: ប្រវែង​កាត់​តម្រឹម

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
km: នៅ​ពេល​បាន​បើក មានតែ​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន <a href="@permissions-url">សិទ្ធិ</a> "ប្រើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ក្នុង​របៀប​ថែទាំ" ប៉ុណ្ណោះ អាច​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បាន ដើម្បី​អនុវត្ត​ការ​ថែទាំ អ្នក​ទស្សនា​ផ្សេងទៀត​ទាំងអស់ ឃើញ​សារ​របៀប​ថែទាំ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ខាងក្រោម ។ អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត អាច​ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​តាមរយៈ​ទំព័រ <a href="@user-login">ចូល​ជា​អ្នកប្រើ</a> ។

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
km: ថត​រង​ក្នុង​ថត​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ ដែល​ជា​កន្លែង​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: and where
km: ហើយ​ដែល

en: Aggregate and compress CSS files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ និង​បង្ហាប់​ឯកសារ CSS ។

en: Aggregate JavaScript files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ​ឯកសារ JavaScript ។

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
km: ការ​បង្ហាញ​ដំណើរការ​មិន​បង្ហាញ​ស្ថាន​ភាព​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ទំហំ​តិច ។ របារ​វឌ្ឍនភាព​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ដំណើរការ​ត្រួតពិនិត្យ​លើ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ធំៗ ។
