Brainstorm profile (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (1177 entries)

en: Home
hr: Početna

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: select
hr: odaberite

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: enabled
hr: omogućeno

en: delete
hr: ukloni

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: approve
hr: odobri

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Private
hr: Privatno

en: Development
hr: Razvoj

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovora

en: Last Post
hr: Posljednji unos

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: yes
hr: da

en: Organic groups
hr: Organske grupe

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: required
hr: potrebno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: For
hr: Za

en: Tags
hr: Oznake

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Categories
hr: Kategorije

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Version
hr: Inačica

en: Go
hr: Idi

en: view
hr: prikaz

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: Tag
hr: Oznaka

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Login
hr: Prijava

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Number
hr: Broj

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: Comment form
hr: Komentar od

en: User contact form
hr: Obrazac za kontakt

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Link
hr: Poveznica

en: Center
hr: Centar

en: Types
hr: Vrste

en: Hierarchy
hr: Hijerarhija

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Required
hr: Nužno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Parents
hr: Nadređeni

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: up
hr: gore

en: Go to parent page
hr: Idi na nadređenu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Description field
hr: Polje opisa

en: settings
hr: Postavke

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: header
hr: zaglavlje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Core
hr: Jezgra

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Time
hr: Vrijeme

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Display
hr: Prikaz

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: Teaser
hr: Mamac

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: style
hr: stil

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Component
hr: Komponenta

en: Statistics
hr: Statistike

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: Picture
hr: Slika

en: Paths
hr: Putanje

en: Mail
hr: E-pošta

en:  in
hr:  u

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Promoted
hr: Promaknut

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Email
hr: E-pošta

en: Files
hr: Datoteke

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: no
hr: ne

en: Created
hr: Stvoreno

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Include
hr: Uključi

en: Exclude
hr: Isključi

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: term
hr: pojam

en: Expanded
hr: Prošireno

en: The name of the menu.
hr: Naziv izbornika.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hr: Proizvoljno. Teže stavke u izborniku postavit će se niže, a lakše će stavke imati položaj bliže vrhu.

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Done
hr: Gotovo

en: Submit @name
hr: Slanje @name

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Panels
hr: Paneli

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: User picture
hr: Slika korisnika

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: User settings
hr: Postavke korisnika

en: Public registrations
hr: Javne registracije

en: Only site administrators can create new user accounts.
hr: Samo administator lokacije može otvarati nove korisničke račune.

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Module
hr: Modul

en: Never
hr: Nikada

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Selected
hr: Odabrano

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Preview message
hr: Pregledaj poruku

en: From
hr: Od

en: Feed description
hr: Opis Feed-a

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Score
hr: Rezultat

en: Published
hr: Objavljeno

en: Input format
hr: Format unosa

en: Signature
hr: Potpis

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Poll duration
hr: Trajanje ankete

en: Poll votes
hr: Glasovi ankete

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Term name
hr: Naziv pojma

en: User role
hr: Korisnička uloga

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Fields
hr: Polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is less than or equal to
hr: je manje ili jednako

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is greater than or equal to
hr: je više ili jednako

en: Is greater than
hr: je više

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: Average
hr: Prosjek

en: Count
hr: Broj

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Mode
hr: Režim

en: Normal
hr: Normalno

en: OK
hr: U redu

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: %time ago
hr: prije %time

en: Updated:
hr: Osvježeno:

en: Nodes
hr: Unosi

en: Advanced
hr: Napredno

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Up
hr: Gore

en: Performance
hr: Učinkovitost

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Sortable
hr: Moguće sortirati

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Month
hr: Mjesec

en: Load
hr: Učitaj

en: End Date
hr: Do datuma

en: System
hr: Sustav

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Current
hr: Trenutno

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Send
hr: Pošalji

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: OR
hr: ILI

en: General
hr: Općenito

en: Method
hr: Metoda

en: Recent posts
hr: Posljednji postovi

en: Day
hr: Dan

en: Table
hr: Tablica

en: here
hr: ovdje

en: Start
hr: Početak

en: am
hr: prijepodne

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve rječnike s praznim obrascima ispod)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hr: Obrazac za sve %vocab-name putanje

en: Pattern for forums and forum containers
hr: Obrazac za forume i spremnike foruma

en: Pattern for user account page paths
hr: Obrazac za putanje korisničkog računa

en: Pattern for blog page paths
hr: Obrazac za putanje blog stranica

en: Verbose
hr: Skupno

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hr: Prikaži promjene nadimaka (osim tijekom skupne nadogradnje).

en: Replace by separator
hr: Zamijeni s razdjelnicom

en: Maximum alias length
hr: Maksimalna dužina nadimka

en: Maximum component length
hr: Maksimalna duljina komponente

en: Update action
hr: Obnovi akciju

en: Strings to Remove
hr: Strune za uklanjanje

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hr: Omogućava modulima mehanizam automatskog stvaranja nadimaka za sadržaj kojim upravljaju.

en: Configuration
hr: Postavke

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Align
hr: Poravnati

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Basic
hr: Osnovno

en: Color
hr: Boja

en: List type
hr: Tip liste

en: Role
hr: Uloga

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: String
hr: Struna

en: Users
hr: Korisnici

en: Minimum cache lifetime
hr: Minimalno trajanje priručne memorije

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: Exists
hr: Postoji

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno van mreže. Uskoro bi trebao biti umrežen. Hvala na strpljenju.

en: Default front page
hr: Zadana naslovnica

en: Button
hr: Gumb

en: Both
hr: Oba

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Provider
hr: Pružatelj

en: <All>
hr: - Sve -

en: Edit view
hr: Uredi pogled

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Administer views
hr: Administriraj poglede

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: Default Views
hr: Zadani View-ovi

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Down
hr: Dolje

en: Option
hr: Opcija

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Filters
hr: Prečistači

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Exposed Filters
hr: Izloženi filteri

en: Order
hr: Redoslijed

en: Recent comments
hr: Posljednji komentari

en: Random
hr: Nasumično

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Plain
hr: Obični

en: Position
hr: Pozicija

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Profile
hr: Profil

en: filters
hr: filteri

en: Term description
hr: Opis termina

en: fields
hr: polja

en: Add group
hr: Dodaj grupu

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Operation
hr: Operacija

en: reply
hr: odgovori

en: Duration
hr: Trajanje

en: Tracker
hr: Tragač

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: with comments
hr: s komentarima

en: without comments
hr: bez komentara

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: comments
hr: komentari

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Puerto Rico
hr: Portoriko

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Show
hr: Prikaži

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Change
hr: Promijeni

en: in
hr: u

en: Messages
hr: Poruke

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Time format
hr: Format datuma

en: Clear
hr: Očisti

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: Titles only
hr: Samo nazivi

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Source
hr: Izvor

en: Date/Time
hr: Nadnevak/Vrijeme

en: Display all menu items
hr: Prikaži sve izborničke stavke

en: Refine
hr: Pročisti

en: Undo
hr: Poništi

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune i nije potrebno odobrenje administratora.

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Languages
hr: Jezici

en: Features
hr: Značajke

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Block name
hr: Naziv bloka

en: Period
hr: Točka

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Text field
hr: Polje teksta

en: E-mail subject
hr: Naslov e-mail poruke

en: None.
hr: Nijedan.

en: Revert
hr: Vrati

en: Empty
hr: Prazno

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: any
hr: bilo koji

en: Log out
hr: Odjava

en: The settings have not been saved because of the errors.
hr: Postavke nisu spremljene zbog pogrešaka.

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Blocked
hr: Blokiran

en: or
hr: ili

en: Results
hr: Rezultati

en: open
hr: otvorena

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Style
hr: Stil

en: Forums
hr: Forumi

en: revert
hr: vrati

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Length of trimmed posts
hr: Dužina skraćenih unosa

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
hr: Najveći broj znakova koje je moguće prikazati u skraćenoj verziji unosa. Drupal će koristiti ove postavke za određivanje mjesta presjecanja dugačnih unosa. Skraćene verzije unosa se najčešće koriste kao mamci prilikom prikaza na glavnoj strani, u XML feedu itd. Ako želite isključiti mamce, postavite vrijednost na "Neograničeno". Obratite pozornost na to da će promjena ovih postavki utjecati samo na novi ili osvježen sadržaj i da kod postojećih mamaca neće doći do promjena.

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: New comments
hr: Novi komentari

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Plural
hr: Množina

en: Relationship
hr: Odnos

en: relationships
hr: odnosi

en: Basic information
hr: Osnovne informacije

en: Sort criteria
hr: Kriterij razvrstavanja

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Automatic
hr: Automatski

en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: You are here
hr: Vi ste ovdje

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Storage
hr: Spremnik

en: Line break converter
hr: Konverter prijeloma retka

en: Shortcuts
hr: Kratice

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
hr: Omogućava stvaranje obrazaca i upitnika.

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: The name used to indicate anonymous users.
hr: Ime korišteno za označavanje anonimnih korisnika.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
hr: Početna stranica prikazuje sadržaj ovoga relativnog URL. Ukoliko dvojite, postavite "node".

en: Apply
hr: Primjeni

en: is
hr: je

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Variables
hr: Varijable

en: Plugins
hr: Dodatak

en: PHP Code
hr: PHP kôd

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation status
hr: Status prijevoda

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Menus
hr: Izbornici

en: Above
hr: Iznad

en: Date Popup
hr: Datum Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hr: Omogućava jquery iskočne kalendare i widgete unosa vremena za odabir datuma i vremena.

en: Every
hr: Sva

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hr: Ponavljanje API nadnevka kako bi se izračunali nadnevci i vremena za iCal pravila.

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: Permalink
hr: Trajna veza

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Date - newest first
hr: Datum - prvo najnovije

en: Date - oldest first
hr: Datum - prvo najstarije

en: Global
hr: Opće

en: file system
hr: sustav datoteka

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: Profiles
hr: Profili

en: Thread
hr: Niz

en: Hot topic threshold
hr: Granica za vruću temu

en: Topics per page
hr: Tema po stranici

en: Posts - most active first
hr: Unosi - najatraktivniji prvi

en: Posts - least active first
hr: Unosi - najneatraktivniji prvi

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: Space
hr: Razmak

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hr: Automatski stvoren nadimak %original_alias je u sukobu s postojećim nadimkom. Nadimak promijenjen u %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hr: Obrazac za sve @node_type putanje

en: Delete aliases
hr: Ukloni nadimke

en: Automatic alias
hr: Automatski nadimak

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hr: Znak korišten za razdvajanje riječi u nazivima. Ovo će zamijeniti sve razmake ili interpunkciju. Korištenje razmaka ili znaka + može polučiti neželjene rezultate.

en: Character case
hr: Veličina slova

en: Leave case the same as source token values.
hr: Ostavi veličinu slova istu kao u izvornoj vrijednost žetona.

en: Change to lower case
hr: Promjeni u mala slova

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hr: Ne čini ništa, Ostavi stari nadimak netaknutim.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hr: Napravi novi nadimak. Ostavi postojeći u funkciji.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hr: Napravi novi nadimak. Ukloni stari.

en: Transliterate prior to creating alias
hr: Pročisti prije stvaranja nadimka

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hr: Pročišćava nove nadimke na brojke i slova nađene unutar ASCII-96 skupa.

en: No action (do not replace)
hr: Nema akcije (ne mijenjaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke za @label. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases now!
hr: Ukloni nadimke sada!

en: All of your path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši nadimci putanja su uklonjeni.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši %type nadimci putanja su uklonjeni.

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: <Any>
hr: <Bilo koji>

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Rearrange
hr: Prerasporedi

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hr: URL %url nije ispravan. Molimo vas da unesete potpuni URL, kao što je http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
hr: Kontekst

en: Attached files
hr: Priložene datoteke

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: !a comments per page
hr: !a komentara po stranici

en: User profile
hr: Profil korisnika

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: Module name
hr: Naziv modula

en: Enter the module name to export code to.
hr: Unesite naziv modula u kojega ćete izvesti kod.

en: Greek
hr: Grčki

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Print
hr: Ispis

en: Locked
hr: Zaključano

en: Node count
hr: Broj unosa

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Default order
hr: Zadani redoslijed

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Number of views
hr: Broj pregleda

en: Or
hr: Ili

en: About
hr: Opis

en: Case sensitive
hr: Osjetljiv na velika i mala slova

en: Default picture
hr: Zadana slika

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hr: URL za prikaz slike korisnika koji nisu odabrali sliku. Ostavite prazno ukoliko ne želite sliku.

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: and
hr: i

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Parent comment
hr: Nadređeni komentar

en: The parent comment.
hr: Nadređeni komentar.

en: Author's website
hr: Web stranica autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hr: Prikazuje dubinu komentara ukoliko je isti nizan.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hr: Složeno po nizanom redoslijedu. Ovo će držati komentare u skupini s njima nadređenima.

en: Reply-to link
hr: Poveznica za odgovor

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za odgovor na komentar.

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: field
hr: polje

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: The taxonomy vocabulary ID
hr: ID rječnika taksonomije

en: Error message
hr: Poruka greške

en: The language the content is in.
hr: Jezik sadržaja

en: Patterns
hr: Obrasci

en: edit order and titles
hr: uredi redoslijed i nazive

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Installed version
hr: Instalirana inačica

en: User account
hr: Korisnički račun

en: pixels
hr: piksela

en: Mime type
hr: Mime vrsta

en: Custom format
hr: Prilagođeni oblik

en: The date the node was last updated.
hr: Nadnevak kada je node zadnji put ažuriran.

en: Direction
hr: Smjer

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Run updates
hr: Nadogradi

en: Current anonymous / authenticated users
hr: Trenutno anonimnih / registriranih korisnika

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: IP address
hr: IP adresa

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Boolean
hr: Boleanski

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: First sidebar
hr: Prvi stupac

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Book outline
hr: Korice knjige

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s odgovarajućom strunom dopuštenja.

en: Comma
hr: Zarez

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: Uses
hr: Uporaba

en: Comments are responses to node content.
hr: Komentari su odgovori na sadržaj.

en: Users who have created accounts on your site.
hr: Korisnici koji su otvorili račun na vašoj stranici.

en: The comment you are replying to does not exist.
hr: Komentar na koji sada odgovarate više ne postoji.

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: Front page feed
hr: Feed naslovnice

en: The node ID of the node.
hr: Node ID

en: All languages
hr: Svi jezici

en: No role
hr: Nema uloge

en: View link
hr: Vidi poveznicu

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The MIME type of the file.
hr: MIME vrsta datoteke.

en: Menu link ID
hr: ID izborničke poveznice

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Filter the view to the currently logged in user.
hr: Pročisti pogled po trenutno prijavljenom korisniku.

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Multilingual support
hr: Višejezična potpora

en: Enabled, with translation
hr: Omogućeno, s prijevodom

en: Has Avatar
hr: Ima Avatar

en: Slash
hr: Kosa crta

en: Main menu
hr: Glavni izbornik

en: Custom text
hr: Proizvoljni tekst

en: Date year range
hr: Raspon godna.

en: No fields available.
hr: Nema dostupnih polja.

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hr: <em>i</em> gdje <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: Numeric
hr: Brojčano

en: form
hr: obrazac

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: Punctuation
hr: Interpunkcija

en: Ajax callback for view loading.
hr: Ajax povratni poziv za punjenje pogleda.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hr: Zaključani pogled se ne može mijenjati.

en: Create customized lists and queries from your database.
hr: Stvara proizvoljne liste i upite iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hr: Administrativno sučelje pogleda. Bez ovoga modula ne možete upravljati pogledima.

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hr: Nadnevak u bilo kojem obliku čitljivom strojevima. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je preporučeno.

en: Default settings for this view.
hr: Zadane postavke za ovaj pogled.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hr: Prikaži pogled kao stranicu, s URL i izborničkim vezama.

en: Display the view as a block.
hr: Prikaži pogled unutar bloka.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hr: Privitci dodani dugim prikazima kako bi se postigli višestruki pogledi u istom pogledu.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hr: Prikaži pogled kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
hr: Prikaži redove jedan nakon drugoga.

en: Displays rows as an HTML list.
hr: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
hr: Prikaži redove kao mrežu.

en: Displays rows in a table.
hr: Prikaži redove unutar tablice.

en: Displays the default summary as a list.
hr: Prikaži zadani sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hr: Prikaži neformatirani sažetak, s opcijom jedan nakon drugoga ili za prikaz u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
hr: Stvara RSS iz pogleda.

en: Displays the fields with an optional template.
hr: Prikažuje polja s proizvoljnim predloškom.

en: Will be available to all users.
hr: Biti će dostupno svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s bilo kojom zadanom ulogom.

en: sort criteria
hr: mjerilo razvrstavanja

en: Sort criterion
hr: Mjerila razvrstavanja

en: sort criterion
hr: mjerila razvrstavanja

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hr: Prikaži skupljač koristeći podatke izvornika.

en: The book the node is in.
hr: Knjiga u kojemu se nalazi unos.

en: The weight of the book page.
hr: Težina stranice knjige.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hr: Dubina stranice knjige po hijerarhiji; knjige najvišeg statusa ima dubinu od 1.

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The comment ID of the field
hr: ID polja komentara

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hr: Ime autora komentara. Može biti sročen kao poveznica na lokaciju autora.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hr: Lokacija autora komentara. Može biti sročena kao poveznica. Biti će prazna ukoliko je autor registrirani korisnik.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Provide a simple link to view the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uređenje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uklanjanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
hr: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
hr: CID nadređenoga

en: The Comment ID of the parent comment.
hr: CID (Comment ID) nadređenog komentara

en: Last comment time
hr: Vrijeme posljednjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme dodavanja posljednjeg komentara.

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: The name of the author of the last posted comment.
hr: Ime autora posljednje dodanog komentara.

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
hr: Broj komentara koje sadržaj ima

en: Updated/commented date
hr: Nadnevak osvježenja/komentiranja

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hr: Najsvježiji od posljedne dodanih komentara ili vrijeme osvježenja sadržaja.

en: The number of new comments on the node.
hr: Broj novih komentara na unosu.

en: Comment status
hr: Status komentara

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hr: Je li komentiranje omogućeno za unos ili ne.

en: User posted or commented
hr: Korisnik koji je dodao sadržaj ili komentar

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hr: Prikaži unose samo ukoliko je korisnik autor unosa ili je komentirao isti.

en: Display the comment with standard comment view.
hr: Prikaži komentar u standardnom pregledu komentara.

en: Display the comment as RSS.
hr: Prikaži komentar kao RSS.

en: Locale source
hr: Izvor lokalizacije

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hr: Izvornia struna za prijevod, na Engleskom ili zadanom jeziku stranice.

en: The ID of the source string.
hr: ID izvorne strune.

en: A description of the location or context of the string.
hr: Opis lokacije ili kontekst strune.

en: The group the translation is in.
hr: Skupina u kojoj se nalazi prijevod.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hr: Inačica Drupala za kojeg je struna namijenjena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje prijevoda.

en: Locale target
hr: Meta lokalizacije

en: The full translation string.
hr: Cijeli struna prijevoda.

en: The language this translation is in.
hr: Jezik u kojemu se ovaj prijevod nalazi.

en: Singular LID
hr: LID jednine

en: The ID of the parent translation.
hr: ID nadređenog prijevoda.

en: Whether or not the translation is plural.
hr: Je li prijevod množina ili ne.

en: The title of the node.
hr: Naziv unosa

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Whether or not the node is published.
hr: Je li unos objavljen ili ne.

en: Published or admin
hr: Objavljeno ili admin

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: The log message entered when the revision was created.
hr: Poruka zapisnika unešena tijekom stvaranja revizije.

en: Revert link
hr: Poveznica za poništenje

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za poništenje revizije.

en: Has new content
hr: Ima novi sadržaj

en: Poll
hr: Anketa

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hr: Rezultat stavke pretraživanja. Ovo se neće koristiti ukoliko filter pretrage nije omogućen.

en: Views today
hr: Pregleda danas

en: Title of page visited.
hr: Naziv posjećene stranice.

en: Referrer URI.
hr: URI dovoditelja

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hr: Datoteke koje održava Drupal i različiti moduli.

en: The ID of the file.
hr: ID datoteke.

en: The name of the file.
hr: Naziv datoteke.

en: The path of the file.
hr: Putanja datoteke.

en: The mime type of the file.
hr: Mime vrsta datoteke.

en: The status of the file.
hr: Status datoteke.

en: The date the file was uploaded.
hr: Nadnevak otpreme datoteke.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hr: Naziv rječnika čiji je pojam član. Ovo će biti rječnik za bilo koji "Taksonomija: Pojam"polje; i može rezultirati duplikatima.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hr: Pojmovi taksonomije su priloženi sadržaju.

en: Taxonomy term name.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The term weight field
hr: Polje težine pojma

en: The description associated with a taxonomy term.
hr: Opis povezan s pojmom taksonomije.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hr: Pročisti rezultate stranice "Taksonomija: Pojam" unutar određenog rječnika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hr: Prikaži sve pojmove taksonomije povezane s unosom iz određenih rječnika.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hr: Nadređeni termin. Ovo može rezultirati duplim unosima ukoliko koristite rječnik koji dopušta dvostruko nadređene.

en: Node translation
hr: Prijevod unosa

en: Translation set node ID
hr: ID prevoditeljskog skupa unosa

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hr: ID prevoditeljskog skupa kojemu sadržaj pripada.

en: Source translation
hr: Izvor prijevoda

en: The source that this content was translated from.
hr: Izvor iz kojega je sadržaj preveden.

en: Versions of content in different languages.
hr: Inačice sadržaja u različitim jezicima.

en: Child translation
hr: Podređeni prijevod

en: Outdated
hr: Zastarjelo

en: The user ID
hr: Korisnički ID

en: The user or author name.
hr: Korisnik ili ime autora.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hr: Adresa e-pošte za određenog korisnika. Zadane postavke ne prikazuju ovo polje korisnicima, stoga budite oprezni prilikom korištenja istoga.

en: The user's picture, if allowed.
hr: Korisnička slika, ukoliko je dopušteno.

en: The date the user was created.
hr: Nadnevak stvaranja korisnika.

en: The user's last access date.
hr: Nadnevak kada je korisnik posljednji put pristupio sadržaju.

en: The user's last login date.
hr: Nadnevak kada se korisnik posljednji put prijavio.

en: Whether a user is active or blocked.
hr: Je li korisnik aktivan ili blokiran.

en: The user's signature.
hr: Korisnikov potpis.

en: Provide a simple link to edit the user.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje korisnika.

en: Roles that a user belongs to.
hr: Uloge kojima korisnik pripada.

en: User ID from URL
hr: Korisnikov ID iz URL

en: User ID from logged in user
hr: Korisnikov ID iz prijavljenog korisnika

en: Randomize the display order.
hr: Nasumični redoslijed prikaza.

en: Null
hr: Prazan skup

en: Provide custom text or link.
hr: Omogućava proizvoljni tekst ili poveznicu.

en: contact
hr: kontakt

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hr[0]: Ne mogu pronaći termin: @terms
hr[1]: Ne mogu pronaći termine: @terms
hr[2]: Ne mogu pronaći termine: @terms

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hr[0]: Ne mogu pronaći korisnika: @users
hr[1]: Ne mogu pronaći korisnike: @users
hr[2]: Ne mogu pronaći korisnike: @users

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hr: Dopusti izloženom obrascu prikaz unutar bloka umjesto unutar pogleda.

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Adjust top margin
hr: Prilagodi gornju marginu

en: Keep menu at top of page
hr: Zadrži izbornik na vrhu stranice

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hr: Ukoliko je instaliran Utility modul za ovu namjenu, može biti onemogućen i deinstaliran.

en: Move local tasks into menu
hr: Premjesti lokalne zadatke u izbornik

en: Administration menu settings
hr: Postavke administracijskog izbornika

en: Parent link ID
hr: ID nadređene poveznice

en: Display additional data for each menu item
hr: Prikaži dodatne podatke za svaku izborničku poveznicu

en: Display the selected items next to each menu item link.
hr: Prikaži odabrane stavke pored svake izborničke poveznice.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hr: Ukoliko je omogućeno, sve izborničke poveznice su prikazane, bez obzira na dopuštenja lokacije. <em>Napomena: Nemojte imati omogućeno na umreženoj lokaciji.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Koristite sljedeće postavke kako bi prilagodili prikaz izbornika.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Administracijski izbornik također prikazuje broj anonimnih i registriranih korisnika, omogućava modulima dodati svoje izborničke stavke. Usklađenost s izbornikom se razlikuje od modula do modula; dodatni modul <a href="@drupal">Devel</a>, naprimjer, se snažno oslanja na administracijski izbornik kako bi omogućio brzi pristup razvojnim alatima.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hr: Stranica <a href="@settings">Postavke</a> Administracijskog izbornika vam omogućavaju mijenjanje nekih elemenata izborničkog ponašanja i prikaza. Budući da prikaz izbornika ovisi o predlošku vaše lokacije, temeljite prilagodbe zahtjevaju izmjene vašeg predloška i CSS datoteka. Pogledajte README.txt za više informacija o izmjenama predložaka i CSS datoteka.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hr: Prikaz izborničkih stavki unutar administracijskog izbornika ovise o dopuštenjima trenutačnog korisnika. Prvo, administracijski izbornik je prikazan samo ulogama s <em>Pristupa administracijskom izborniku</em> (admin_menu modul) dopuštenjem. Drugo, korisnik mora pripadati ulozi s <em>Pristupa administracijskim stranicama</em> (system modul) dopuštenjem kako bi vidio administracijske poveznice. I, treće, samo trenutačno dopuštene poveznice su prikazana; naprimjer, ukoliko korisnik ne pripada ulozi s dopuštenjem <em>Upravlja dopuštenjima</em> (user modul) i <em>Upravlja korisnicima</em> (user modul), izbornička stavka <em>Postavke korisnika</em> nije prikazana.

en: Administration menu
hr: Administracijski izbornik

en: Adjust administration menu settings.
hr: Prilagodi postavke administracijskog izbornika

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hr: Omogućava padajući izbornik ka većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima).

en: Must users preview posts before submitting?
hr: Moraju li korisnici pregledati unos prije slanja?

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hr: Adresa e-pošte s koje stižu automatske poruke e-pošte poslane prilikom registracije korisnika, poništenja lozinki i drugih obavijesti. (Kako bi smanjili mogućnost označavanja ovih poruka kao spam, preporuča se adresa e-pošte na domeni lokacije.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hr: !name ne može biti duže od %max znakova a sadašnja duljina je %length znakova.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Latin
hr: Latinski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Default number of forum topics displayed per page.
hr: Zadani broj prikazanih forum tema po stranici.

en: Default display order for topics.
hr: Zadani prikaz redoslijeda tema.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hr: Zadani jezik ovog računa za e-poštu, i prioritetni jezik za prezentaciju lokacije.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
hr: Korisnici s opcijom <em>administriraj node</em> će moći nadvladati ovu postavku.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Number of posts on main page
hr: Broj članaka na naslovnici

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Popular content
hr: Popularni sadržaj

en: The name of this website.
hr: Ime stranice.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
hr: Moto vaše stranice (često prikazana pored naslova stranice).

en: Default 403 (access denied) page
hr: Zadana 403 (pristup odbijen) stranica

en: Default 404 (not found) page
hr: Zadana 404 (nije pronađeno) stranica

en: Number of items in each feed
hr: Broj stavki u svakom feed-u

en: Default number of items to include in each feed.
hr: Zadani broj stavki uključenih u svaki feed.

en: Feed content
hr: Sadržaj feed-a

en: Titles plus teaser
hr: Naziv  s mamcem

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hr: Općenite postavke zadanog prikaza stavki sadržaja u svakom feedu.

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Također, možete omogućiti prijevod za ovu vrstu sadržaja, čime možete imati sadržaj preveden na bilo koji od omogućenih jezika. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Content translation
hr: Prijevod sadržaja

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune ali je potrebno odobrenje administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hr: Zahtijevaj e-mail provjeru kada posjetitelj napravi račun

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hr: Ako je ovaj kvadratić označen, novim korisnicima će se provjeravati e-mail adresa prije nego što se prijave na site, i dobiće lozinku generiranu od strane sustava. Ako on nije označen korisnici će se odmah prijaviti i sami izabrati lozinku tijekom registracije.

en: User registration guidelines
hr: Smjernice za registraciju

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje na vrhu forme za registraciju korisnika i koristan je za pomaganje ili instrukcije vašim  korisnicima.

en: Welcome, new user created by administrator
hr: Dobrodošli, novi korisnik kreiran od administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hr: Prilagodite poruku dobrodošlice novim korisnicima koje je registrirao administrator.

en: Welcome, no approval required
hr: Dobrodošli, nije potrebno odobravanje

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hr: Prilagodi pozdravnu e-mail poruku koja se šalje novim članovima prilikom registracije, kada nije potrebno odobrenje administratora.

en: Welcome, awaiting administrator approval
hr: Dobrodošli, čeka se odobrenje administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hr: Prilagodite poruku dobrodošlice novim korisnicima kada je potrebno odobrenje administratora.

en: Password recovery email
hr: E-mail za promjenu lozinke

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
hr: Prilagodite poruku korisnicima koji su tražili promjenu lozinke.

en: Account activation email
hr: E-mail za ativiranje korisničkog računa

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hr: Omogućava i prilagođava e-mailove poslane korisnicima nakon aktiviranja računa (kada korisnici otvaraju račun a administrator ga odobrava).

en: Notify user when account is activated.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun aktiviran.

en: Account blocked email
hr: Poruka da je korisnički račun blokiran

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
hr: Prilagodi poruku korisniku kada mu je račun blokiran.

en: Notify user when account is blocked.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun blokiran.

en: Account deleted email
hr: Poruka da je korisnički račun obrisan

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
hr: Prilagodi poruku korisniku kada mu je račun obrisan.

en: Notify user when account is deleted.
hr: Obavjesti korisnika kada mu je račun obrisan.

en: Signature support
hr: Podrška za potpis

en: Picture support
hr: Podrška za slike

en: Picture maximum dimensions
hr: Najveće dimenzije slike

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
hr: Najveće dimenzije slike, u pikselima.

en: Picture maximum file size
hr: Najveća veličina slike

en: Maximum file size for pictures, in kB.
hr: Najveća veličina za slike, u kB.

en: Picture guidelines
hr: Smjernice za slike

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje u obrascu za učitavanje slika kao osnovna smjernica. Pogodan je za pružanje pomoći ili savjeta vašim korisnicima.

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Styles
hr: Stilovi

en: The item has been deleted.
hr: Stavka je izbrisana.

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: URL path
hr: URL putanja

en: The name of the site.
hr: Naziv lokacije.

en: Edit @type
hr: Uredi @type

en: In code
hr: U kôdu

en: Optional features
hr: Proizvoljna svojstva

en: Import page
hr: Uvoz stranice

en: Date wizard
hr: Čarobnjak za datume.

en: Content type name
hr: Naziv vrste sadržaja

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hr: Alati za uvoz i automatsko stvaranje nadnevaka i kalendara.

en: @project issue queue
hr: @project prijavljeni problemi

en: Flush all caches
hr: Isprazni svu priručnu memoriju

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Hello <strong>@username</strong>
hr: Pozdrav <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
hr: Prikaži kratice

en: Administration menu Toolbar style
hr: Stil alatne trake Administracijskog izbornika

en: A better Toolbar.
hr: Bolja Alatna traka.

en: Existing node
hr: Postojeći node

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Sidebar first
hr: Prvi stupac

en: Structure
hr: Struktura

en: styles
hr: stilovi

en: Submitted by !username on !datetime
hr: <span class="uname">!username</span> !datetime

en: Cancel account
hr: Otkaži račun

en: User menu
hr: Korisnički izbornik

en: Secondary menu
hr: Sekundarni izbornik

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hr: IP adresa računala s koje je komentar poslan.

en: The name left by the comment author.
hr: Ime koje je ostavio autor komentara.

en: The email address left by the comment author.
hr: Adresa e-pošte koju je ostavio autor komentara.

en: The home page URL left by the comment author.
hr: Mrežna lokacija koju je ostavio autor komentara.

en: The URL of the comment.
hr: URL komentara.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: The URL of the comment's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje komentara.

en: The date the comment was posted.
hr: Nadnevak dodavanja komentara.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hr: Nadređeni komentar, ukoliko je nizanje omogućeno.

en: The node the comment was posted to.
hr: Unos na kojeg je dodan komentar.

en: The number of comments posted on a node.
hr: Broj komentara na određeni unos.

en: New comment count
hr: Broj novih komentara

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hr: Broj komentara dodanih na unos od posljednjeg korisničkog pregleda.

en: The type of the node.
hr: Vrsta unosa.

en: The language the node is written in.
hr: Jezik na kojem je unos napisan.

en: The URL of the node.
hr: URL unosa.

en: The URL of the node's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje unosa.

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: The date the node was most recently updated.
hr: Nadnevak posljednjeg osvježenja unosa.

en: The author of the node.
hr: Autor unosa.

en: Poll winner
hr: Pobjednik ankete

en: The winning poll answer.
hr: Pobjednički odgovor ankete.

en: Poll winner votes
hr: Broj glasova pobjedničkog odgovora.

en: The number of votes received by the winning poll answer.
hr: Broj glasova koje je dobio pobjednički odgovor ankete.

en: Poll winner percent
hr: Postotak pobjedničkog odgovora ankete.

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
hr: Postotak odgovora koje je dobio pobjednički odgovor ankete.

en: The number of visitors who have read the node.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos.

en: The number of visitors who have read the node today.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos tijekom današnjeg dana.

en: Last view
hr: Posljednji pregled

en: The date on which a visitor last read the node.
hr: Nadnevak posljednje posjete unosu.

en: The slogan of the site.
hr: Slogan lokacije.

en: The administrative email address for the site.
hr: Administracijska adresa e-pošte za lokaciju.

en: The URL of the site's front page.
hr: URL naslovnice.

en: Login page
hr: Stranica prijave

en: The URL of the site's login page.
hr: URL stranice za prijavu.

en: The unique ID of the uploaded file.
hr: Jedinstveni ID otpremljene datoteke.

en: The name of the file on disk.
hr: Naziv datoteke na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
hr: Veličina datoteke, u kilobajtima.

en: The web-accessible URL for the file.
hr: Mrežni URL datoteke.

en: The date the file was most recently changed.
hr: Nadnevak posljednje promjene datoteke.

en: The user who originally uploaded the file.
hr: Korisnik koji je izvorno otpremio datoteku.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hr: Jedinstveni ID pojma taksonomije.

en: The name of the taxonomy term.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy term.
hr: Proizvoljni opis pojma taksonomije.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hr: Broj unosa dodijeljenih pojmu taksonomije.

en: The URL of the taxonomy term.
hr: URL pojma taksonomije.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hr: Rječnik kojem pojam taksonomije pripada.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hr: Jedinstveni ID rječnika taksonomije.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hr: Naziv rječnika taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hr: Proizvoljan opis rječnika taksonomije.

en: Term count
hr: Broj pojmova

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj pojmova koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: The unique ID of the user account.
hr: Jedinstveni ID korisničkog računa.

en: The login name of the user account.
hr: Korisničko ime za račun.

en: The email address of the user account.
hr: Adresa e-pošte korisničkog računa.

en: The URL of the account profile page.
hr: URL stranice profila.

en: The date the user last logged in to the site.
hr: Datum kada se korisnik posljednji put prijavio na lokaciju.

en: The date the user account was created.
hr: Nadnevak otvaranja korisničkog računa.

en: Default country
hr: Zadana država

en: system
hr: sustav

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Cache blocks
hr: Spremaj blokove u priručnu memoriju

en: No books available.
hr: Nema dostupnih knjiga.

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hr: Broj odgovora koje mora imati tema kako bi bila ocijenjena "vrućom".

en: Forum navigation vocabulary
hr: Rječnik za navigaciju forumom

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: No Main links
hr: Nema glavnih poveznica

en: Source for the Main links
hr: Izvor za glavne poveznice

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
hr: Odaberite što treba biti prikazano kao Glavne poveznice (obično na vrhu stranice).

en: No Secondary links
hr: Nema Sekundarnih poveznica

en: Source for the Secondary links
hr: Izvor za sekundarne poveznice

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
hr: <em>Navigacijski</em> izbornik sadrži poveznice namijenjene posjetiteljima stranice. Neki moduli automatski dodaju poveznice u <em>Navigacijski</em> izbornik.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
hr: <em>Korisnički</em> izbornik sadrži poveznice vezane za korisničke račune, kao i poveznicu za odjavu.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
hr: <em>Upravljački</em> izbornik sadrži poveznice k administracijskim zadaćama.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hr: <em>Glavni</em> izbornik se koristi na mnogim lokacijama za prikaz glavnih odjeljaka lokacije, najčešće kao navigacijska traka na vrhu.

en: manage display
hr: upravljanje prikazom

en: Preview before submitting
hr: Pregled prije podnošenja

en: Display author and date information.
hr: Prikaži informacije o autoru i nadnevku.

en: Author username and publish date will be displayed.
hr: Korisničko ima autora unosa će biti prikazano.

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: @title dialog
hr: @title dijalog

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hr[0]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s 1 znakom ili više.
hr[1]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znaka ili više.
hr[2]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znakova ili više.

en: Searched %type for %keys.
hr: Pretraženo %type za %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
hr: Maksimalan broj unosa prikazanih na stranicama sadržaja kao što je npr. naslovnica ili stranice kategorija

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada korisnik nema ovlasti pregleda traženog sadržaja. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "pristup uskraćen" stranicu.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada nema sadržaja koji odgovara traženom dokumentu. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "stranica nije pronađena" stranicu.

en: Compress cached pages.
hr: Sažmi stranice u priručnoj memoriji.

en: Description of your site, included in each feed.
hr: Opis vaše lokacije, uključen u svaki feed.

en: Users may set their own time zone.
hr: Korisnici mogu postaviti vlastitu vremensku zonu.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
hr: Podsjeti korisnike prilikom prijave kako njihova vremenska zona nije postavljena.

en: Only applied if users may set their own time zone.
hr: Samo primjenjivo ukoliko korisnici mogu postaviti svoje vremenske zone.

en: Time zone for new users
hr: Vremenska zona za nove korisnike

en: Default time zone.
hr: Zadana vremenska zona.

en: Empty time zone.
hr: Prazna vremenska zona.

en: Users may set their own time zone at registration.
hr: Korisnici mogu postaviti svoju vremensku zoni pri registraciji.

en: Put site into maintenance mode
hr: Postavi lokaciju van mreže

en: Maintenance mode message
hr: Poruka vanmrežnog režima

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
hr: Poruka koja će se prikazati posjetiteljima lokacije kada je ista van mreže.

en: Public files
hr: Javne datoteke

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: There is currently no content classified with this term.
hr: Trenutno nema sadržaja u ovom pojmu.

en: Picture directory
hr: Direktorij slika

en: E-mails
hr: E-pošta

en: Account cancellation confirmation
hr: Potvrda otkazivanja korisničkog računa

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
hr: Uredite e-poruku poslanu korisnicima po pokušaju otkazivanja  njihovih računa.

en: Basic page
hr: Statična stranica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hr: Koristite <em>Statičnu stranicu</em> za nepromjenjive sadržaje poput stranice 'O nama'.

en: Image style
hr: Stil slike

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Najveća dužina nadimka. Preporučena dužina je 100. Nadimak ne može biti duži od @max znakova. Više detalja u <a href ="@pathauto-help">pomoć Pathauto modula</a>.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hr: Što Pathauto treba činiti kada osvježava postojeći sadržaj koji već ima nadimak?

en: Reduce strings to letters and numbers
hr: Pročisti strune na slova i brojeve

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hr: Riječi koje će se izbaciti iz URL nadimka, razdvojene zarezom. Ne koristite ovo kako bi uklonili interpunkciju.

en: Choose aliases to delete
hr: Odaberite nadimke za uklanjanje

en: All aliases
hr: Svi nadimci

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hr: <strong>Napomena:</strong> nema potvrde. Budite svjesni što radite prije no što kliknete "Ukloni nadimke sada!" gumb.<br />Možda biste željeli spremiti pričuvnu kopiju baze podataka i/ili url_alias tablice prije no što iskoristite ovu mogućnost.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hr: Zanemaren nadimak %alias budući da je isti kao i interna putanja.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source, zamijenjen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source.

en: Maximum alias and component length
hr: Maksimalna dužina nadimka i komponente

en: Administer pathauto
hr: Upravlja s pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hr: Dopušta korisnicima prilagoditi obrasce za automatske nadimke i skupno uklanjanje URL nadimaka.

en: Notify of Path Changes
hr: Obavijesti o promjenama putanja

en: Determines whether or not users are notified.
hr: Određuje jesu li ili nisu korisnici obavješteni.

en: User blogs
hr: Blogovi korisnika

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
hr: Vanjski resursi mogu biti automatski optimizirani, što može umanjiti i veličinu kao i broj upita ka vašoj lokaciji.

en: Cache pages for anonymous users
hr: Spremaj stranice u privremenu memoriju za anonimne korisnike

en: Highlighted
hr: Istaknuto

en: Sidebar second
hr: Drugi stupac

en: Site logo
hr: Logo web sjedišta

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
hr: Stranice spremljene u privremenu memoriju neće biti ponovno učitane dok ne protekne navedeno vremensko razdoblje.

en: Expiration of cached pages
hr: Trajanje stranica u priručnoj memoriji

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
hr: Maksimalno razdoblje unutar kojega vanjska privremena memorija može koristiti spremljenu inačicu stranice.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
hr: Dodaj novi @plugin

en: Edit @plugin %title
hr: Uredi @plugin %title

en: Clone @plugin %title
hr: Kloniraj @plugin %title

en: Import @plugin
hr: Uvezi @plugin

en: Export @plugin %title
hr: Izvezi @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
hr: Jeste li sigurni za želite vratiti %title?

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title could not be created.
hr: Nije moguće stvoriti %title.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.

en: %title could not be updated.
hr: %title nije bilo moguće ažurirati.

en: @plugin %title was enabled.
hr: @plugin %title je omogućen.

en: @plugin %title was disabled.
hr: @plugin %title je onemogućen.

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Maksimalna dužina teksta bilo koje komponente unutar nadimka (npr., [title]). 100 je preporučena dužina. @max je maksimalna moguća dužina. Pogledajte <a href="@pathauto-help">Pathauto pomoć</a> za detalje.

en: The field %name is not a valid number.
hr: Polje %name nije valjan broj.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hr: Polje %name ne može biti veće od @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hr: Polje %name ne može biti manje od @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hr: <em>Strune za ukloniti</em> ne smiju sadržati HTML. Provjerite kako je WYSIWYG urednik teksta onemogućen za ovo polje.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hr: Odaberite vrste putanja bez nadimaka za koje treba stvoriti URL nadimke

en: Bulk updating URL aliases
hr: Skupno osvježenje URL nadimaka

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hr[0]: Stvoren 1 URL nadimak.
hr[1]: Stvorena @count URL nadimka.
hr[2]: Stvoreno @count URL nadimaka.

en: language neutral
hr: neutralni jezik

en: Pattern for all @language @node_type paths
hr: Obrazac za sve @language @node_type putanje

en: Updated alias for node @nid.
hr: Osvježen nadimak za @nid.

en: Taxonomy term paths
hr: Putanje pojmova taksonomije

en: Updated alias for term @tid.
hr: Osvježen nadimak @tid.

en: Forum paths
hr: Putanje foruma

en: Updated alias for forum @tid.
hr: Osvježen nadimak za forum @tid.

en: User paths
hr: Putanje korisnika

en: Updated alias for user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika @uid.

en: Blog paths
hr: Putanje blogova

en: Updated alias for blog user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika bloga @uid.

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 unos.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 pojmam.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count pojma.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count pojmova.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 korisnički račun.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hr: Podesili ste @name biti razdjelnicom i uklonjeno kada se nađe unutar strune. Ovo može dovesti do problema s vašim obrascima, a posebno s term:path token. Trebali bi postaviti akciju za @name "zamijeni s razdjelnicom".

en: Class registry
hr: Registar klasa

en: Trim length
hr: Skrati dužinu

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
hr: Kada je omogućeno, samo korisnici s "Koristi stranicu van mreže" <a href="@permissions-url">dopuštenjem</a> će moći pristupati vašoj stranici kako bi izvršili održavanje; svi drugi posjetitelji će vidjeti poruku o vanmrežnom režimu postavljenu ispod. Ovlašteni korisnici se mogu prijaviti izravno putem stranice <a href="@user-login">prijave korisnika</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
hr: Poddirektorij u direktoriju otpreme datoteka gdje će slike biti spremljene.

en: and where
hr: i gdje

en: Use Page Manager
hr: Koristi Page Manager

en: User signature
hr: Potpis korisnika

en: Aggregate and compress CSS files.
hr: Sažmi CSS datoteke.

en: Aggregate JavaScript files.
hr: Sažmi JS datoteke.

en: Asc
hr: Uzlazno

en: Bypass access control when accessing views.
hr: Zaobiđi pristupna pravila prilikom pristupanja pogledima.

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hr: Pomiče prikaz stranice za približno 20 piksela od vrha. Ukoliko je onemogućeno, apsolutno ili fiksno pozicionirani elementi na stranici mogu biti prekriveni od strane administracijskog izbornika.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
hr: Prikazuje administracijski izbornik uvijek na vrhu stranice (čak i pri skrolanju stranicom).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
hr: U nekim preglednicima, ova postavka može rezultirati deformiranom stranicom, nevidljivim pokazivačem, nemogućnošću odabira elemenata u obrascima ili drugim problemima.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="!modules-url">%modules</a>

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="@permissions-url">%permissions</a>

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
hr: Premješta sve oznake sa svih stranica unutar administracijskog izbornika. Moguće samo u predlošcima koji koriste CSS klase <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code>.

en: Access administration menu
hr: Pristupa administracijskom izborniku

en: Display the administration menu at the top of each page.
hr: Prikaži administracijski izbornik na vrhu svake stranice.

en: Flush caches
hr: Prazni priručnu memoriju

en: Access links to flush caches in the administration menu.
hr: Pristup poveznici za pražnjenje priručne memorije unutar administracijskog izbornika.

en: Display Drupal links
hr: Prikaži Drupal poveznice.

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
hr: Prikaži Drupal.org poveznice unutar administracijskog izbornika.

en: Administration tools.
hr: Administracijski alati.

en: Rebuild system links
hr: Ponovno izgradi poveznice sustava

en: System links derived from menu router paths have been rebuilt.
hr: Poveznice sustava izvedene iz izborničkih putanja su ponovno izgrađene.

en: Administration Development tools
hr: Administracijski razvojni alati

en: Administration and debugging functionality for developers and site builders.
hr: Administracijska učinkovitost i uklanjanje pogrešaka za razvojni tim i graditelje lokacije.

en: Content paths
hr: Putanje sadržaja

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje za @node_type (primjenjuje se na sve @node_type vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

[ctx: datetime]
en: All day
hr: Cijeli dan
    u kontekstu: datetime

[ctx: day_name]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: day_name]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: day_name]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: day_name]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: day_name]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: day_name]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: day_name]
en: Saturday
hr: Subota

en: Administer date tools
hr: Administriraj alate za datume

en: Underscore
hr: Donja crtica

en: Bypass views access control
hr: Zaobiđi pristupna pravila pogleda

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
hr: Ova će akcija trajno ukloniti sve prilagodbe koje ste načinili u ovom pogledu.

en: This action will permanently remove the view from your database.
hr: Ova će akcija trajno ukloniti pogled iz vaše baze podataka.

en: There are no @titles to display.
hr: Nema @titles za prikaz.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hr: Postavke <a href="!url">Redirect modula</a> određuju hoće li biti svoreno preusmjerenje po uklanjanju nadimka.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hr: Preporučeno je instalirati <a href="!url">Redirect modul</a> kako bi omogućili preusmjerenja po promjeni nadimaka.

en: No new URL aliases to generate.
hr: Nema novih URL nadimaka za stvoriti.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hr: <strong>Maksimalna dužina nadimka</strong> i <strong>maksimalna dužina komponente</strong> vrijednostu su zadano 100 i imaju ograničenje od @max što ovisi o Pathauto. Ova dužina je ograničena dužinom "alias" stupca unutar url_alias tablice baze podataka. Zadana shema baze podataka za ovaj stupac je @max. Ukoliko postavite dužinu koja je jednaka onoj koja je postavljena unutar "alias" stupca će prouzročiti probleme u situacijama kada sustav treba dodati riječi URL nadimku. Trebali bi unijeti vrijednost koja je dužina "alias" stupca umanjenu za dužinu bilo kojih struna koje mogu biti dodane na kraj URL nadimka. Dužina strune koja bi mogla biti dodana na kraj vašeg nadimka ovisi o tome koje ste module omogućili, i o vašim Pathauto postavkama. Preporučena i zadana vriejdnost je 100.

en: Path module form elements
hr: Obrasci elemenata modula putanje

en: Double quotation marks
hr: Dvostruki navodnici

en: Single quotation marks (apostrophe)
hr: Jednostruki navodnici (apostrof)

en: Vertical bar (pipe)
hr: Verikalna cijev

en: Left curly bracket
hr: Lijeva vitičasta zagrada

en: Left square bracket
hr: Lijeva kutna zagrada

en: Right curly bracket
hr: Desna vitičasta zagrada

en: Right square bracket
hr: Desna kutna zagrada

en: Plus sign
hr: Znak plus

en: Equal sign
hr: Znak jednako

en: Percent sign
hr: Znak postotka

en: Dollar sign
hr: Znak za dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
hr: Znak broja (funta, hash)

en: At sign
hr: @ znak

en: Exclamation mark
hr: Uskličnik

en: Tilde
hr: Tilda

en: Left parenthesis
hr: Lijeva okrugla zagrada

en: Right parenthesis
hr: Desna okrugla zagrada

en: Question mark
hr: Upitnik

en: Less-than sign
hr: Znak manje od <

en: Greater-than sign
hr: Znak veće od >

en: Backslash
hr: Kosa crta

en: System date settings
hr: Postavke datuma sustava

en: Management
hr: Upravljanje

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hr: Throbber ne prikazuje status otpreme ali zauzima manje prostora. Traka ""napretka je od pomoći pri nadzoru otpreme većih datoteka.

en: Generate automatic URL alias
hr: Stvori automatske URL nadimke

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hr: Onemogućite ovo kako stvorili prilagođeni nadimak sipod.

en: Configure URL alias patterns.
hr: Prilagodi obrasce URL nadimaka.

en: Tokens related to views.
hr: Žetoni vezani uz poglede

en: The description of the view.
hr: Opis pogleda

en: The machine-readable name of the view.
hr: Stroju čitljiv naziv pogleda

en: The title of current display of the view.
hr: Naziv trenutnog prikaza pogleda.

en: Settings for modules the use the Date API.
hr: Postavke modula koji koriste Date API.

en: Cache menu in client-side browser
hr: Sažmi izbornik u korisničkom pregledniku

en: !title cache cleared.
hr: !title priručna memorija ispražnjena.

en: CSS and JavaScript
hr: CSS i JS

en: Page and else
hr: Stranica i ostalo

en: Update data
hr: Podaci o nadogradnjama

en: Also allow !name role to !permission?
hr: Također dopusti !permission !name ulozi?

en: Enabled components
hr: Omogućene komponente

en: Joined path
hr: Združena putanja

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hr: Vrijednosti nizova pročišćenih putem Pathauto i onda združene s kosom crtom (/slash) u strunu koja odgovara URL-u.

en: Update node alias
hr: Osvježi nadimke unosa

en: Update taxonomy term alias
hr: Osvježi nadimke pojmova taksonomije

en: Update user alias
hr: Osvježi nadimke korisnika

en: Icon menu
hr: Izborničke ikone

en: Search bar
hr: Traka pretrage

en: User counts
hr: Broj korisnika

en: Account links
hr: Poveznice računa

en: System tweaks
hr: Prilagodbe sustava
