Brainstorm profile (7.x-1.0) - en to sk translation catalogue (1889 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Ďalej

en: select
sk: výber

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enabled
sk: povolené

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Private
sk: Súkromné

en: Development
sk: Vývoj

en: Groups
sk: Skupiny

en: Is
sk: Je

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: Organic groups
sk: Organické skupiny

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: required
sk: požadované

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Categories
sk: Kategórie

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: Overview
sk: Prehľad

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Number
sk: Číslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Center
sk: Na stred

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: up
sk: hore

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Core
sk: Jadro

en: Archives
sk: Archívy

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Manage
sk: Spravovať

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Picture
sk: Obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Include
sk: Vrátane

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: term
sk: termín

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: All
sk: Všetky

en: days
sk: dni

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Done
sk: Hotovo

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Panels
sk: Panely

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Strana

en: Pager ID
sk: ID stránkovania

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: User picture
sk: Obrázok používateľa

en: Breadcrumb
sk: Omrvinka

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Public registrations
sk: Verejná registrácia

en: Only site administrators can create new user accounts.
sk: Nové účty môžu vytvárať len administrátori.

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Never
sk: Nikdy

en: Header
sk: Hlavička

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Selected
sk: Zvolené

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Preview message
sk: Prehliadnuť správu

en: From
sk: Od

en: Feed description
sk: Popis kanálu správ

en: Aggregator item
sk: Agregovaná položka

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Score
sk: Skóre

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll votes
sk: Hlasy ankety

en: Session ID
sk: ID session

en: Variable value
sk: Hodnota premennej

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Is not
sk: Nie je

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Centered
sk: Na stred

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: Updated:
sk: Aktualizácie:

en: Nodes
sk: Uzly

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Textfield
sk: Textové pole

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Zoraďovateľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Load
sk: Načítať

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Send
sk: Odoslať

en: Serial
sk: Sériový

en: Desc
sk: Zostupne

en: Owner
sk: Vlastník

en: OR
sk: ALEBO

en: node
sk: obsah

en: General
sk: Všeobecné

en: Example
sk: Príklad

en: Method
sk: Metóda

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: here
sk: tu

en: Start
sk: Štart

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Now
sk: Teraz

en: All views
sk: Všetky pohľady

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Basic
sk: Základné

en: Color
sk: Farba

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Minimum cache lifetime
sk: Minimálna životnosť vyrovnávacej pamäte

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Provider
sk: Poskytovateľ

en: <All>
sk: <Všetky>

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Down
sk: Dolu

en: Option
sk: Možnosť

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Additional options
sk: Dodatočné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Node template
sk: Šablóna uzla

en: Default state
sk: Základný stav

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: center
sk: na stred

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: You must give a profile name.
sk: Musíte zadať meno profilu.

en: filters
sk: filtre

en: Page Title
sk: Nadpis stránky

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Add group
sk: Pridať skupinu

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Dátum aktualizácie

en: comments
sk: komentáre

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Rules
sk: Pravidlá

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Modified
sk: Upravené

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Hidden
sk: Skryté

en: Approved
sk: Schválené

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: Messages
sk: Správy

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Time format
sk: Formát času

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Countries
sk: Štáty

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: Node title
sk: Nadpis

en: Node body
sk: Telo uzla

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: Refine
sk: Obmedziť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty a nie je potrebné schválenie administrátorom.

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Available tokens
sk: Dostupné tokeny

en: Activity
sk: Aktivita

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: First
sk: Prvý

en: Middle
sk: Stredný

en: Query
sk: Dotaz

en: Search fields
sk: Vyhľadávacie polia

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Block name
sk: Názov bloku

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: is equal to
sk: je rovné

en: is not equal to
sk: nie je rovné

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Date field
sk: Dátum

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: None.
sk: Žiadne.

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Empty
sk: Prázdne

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: any
sk: ľubovoľne

en: Unit
sk: Jednotka

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: The settings have not been saved because of the errors.
sk: Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: What links here
sk: Odkazujúce heslá

en: Seconds
sk: Sekundy

en: White
sk: Biela

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Results
sk: Výsledky

en: open
sk: otvorená

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: revert
sk: vrátiť

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: All tags
sk: Všetky značky

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Reversed
sk: Obrátený

en: Changed
sk: Zmenené

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Completed
sk: Ukončená

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Length of trimmed posts
sk: Dĺžka orezaného príspevku

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sk: Maximálny počet znakov, ktoré sa zobrazia v skrátenej verzii príspevku. Drupal podľa tohto nastavenia určí, kde sa má príspevok orezať. Skrátená verzia sa obvykle používa ako upútavka na hlavnej stránke, v RSS atď. Pokiaľ chcete upútavky vypnúť, nastavte na "Neobmedzená". Poznámka: toto nastavenie ovplyvní len nový či aktualizovaný obsah a nezmení existujúce upútavky.

en: Theme settings
sk: Nastavenia témy

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Documents
sk: Dokumenty

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: User page
sk: Stránka používateľa

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Plural
sk: Množné číslo

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: You are here
sk: Nachádzate sa tu

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Tabs
sk: Záložky

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Complete
sk: Dokončiť

en: Line break converter
sk: Prekladač zalomení koncov riadkov

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sk: Titulná stránka zobrazí obsah tohto relatívneho URL. Pokiaľ nepoužívate čisté URL, zadajte časť za "?q=". Pokiaľ si nie ste istý(á), zadajte "node".

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: is
sk: je

en: Examples
sk: Príklady

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Bold
sk: Hrubé

en: Information
sk: Informácia

en: Variables
sk: Premenné

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Authors
sk: Autori

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Blocks
sk: Bloky

en: Menus
sk: Menu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: A Date API that can be used by other modules.
sk: Dátumové API na použitie v iných moduloch.

en: The Strtotime default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota Strtotime je neplatná.

en: Relative
sk: Relatívne

en: Above
sk: Nad

en: Within
sk: Vnútri

en: Position of date part labels
sk: Pozícia menoviek dátumových častí

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Until
sk: Do

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Form
sk: Formulár

en: Debug
sk: Ladenie

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Any user
sk: Ktokoľvek

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Italic
sk: Šikmé

en: Hide
sk: Skryť

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: Global
sk: Globálny

en: file system
sk: súborový systém

en: Examples:
sk: Príklady:

en: Menu name
sk: Názov menu

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Profiles
sk: Profily

en: Thread
sk: Vlákno

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Space
sk: Medzera

en: Keys
sk: Kľúče

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Export format
sk: Formát exportu

en: Aggregate
sk: Spojiť

en: <Any>
sk: - Akýkoľvek -

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Animation
sk: Animácia

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: empty
sk: prázdne

en: Package
sk: Balík

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Interface language
sk: Jazyk rozhrania

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: New custom content
sk: Nový vlastný obsah

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: Pager
sk: Stránkovanie

en: Node content
sk: Obsah uzla

en: Comment settings on the Node form.
sk: Nastavenia komentárov na formulári uzla.

en: Term description.
sk: Popis termínu.

en: User profile
sk: Používateľský profil

en: Vocabulary terms
sk: Termíny slovníka

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Add relationship
sk: Pridať vzťah

en: Add context
sk: Pridať kontext

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: Panel settings
sk: Nastavenia panelu

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Unknown context
sk: Neznámy kontext

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Local
sk: Lokálny

en: Add a node from your site as content.
sk: Pridať uzol z vášho webu ako obsah.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použiť stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: Offset
sk: Ofset

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: Greek
sk: Gréčtina

en: begins with
sk: začína s

en: contains
sk: obsahuje

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Registration form
sk: Registračný formulár

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Validation
sk: Overovanie platnosti

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default format
sk: Predvolený formát

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Or
sk: Alebo

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: and
sk: a

en: Content language
sk: Jazyk obsahu

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Not sticky
sk: Neprilepený

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: field
sk: pole

en: nodes
sk: obsahy

en: clone
sk: klonovať

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Regions
sk: Regióny

en: Step
sk: Krok

en: Target
sk: Cieľ

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Sort direction
sk: Smer zoradenia

en: Fonts
sk: Písma

en: Button image HTML attributes
sk: HTML atribúty obrázku tlačidla

en: Extra HTML attributes for img tag. Example: alt=""
sk: Dodatočné HTML atribúty pre img tag. Príklad: alt=""

en: Main Content
sk: Hlavný obsah

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Embed
sk: Vložiť

en: Error message
sk: Chybová správa

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Patterns
sk: Vzory

en: edit order and titles
sk: upraviť poradie a názvy

en: Entity type
sk: Typ entity

en: Installed version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Do you really want to continue?
sk: Naozaj chcete pokračovať?

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Title only
sk: Iba názov

en: Inherit
sk: Zdediť

en: pixels
sk: pixelov

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Direction
sk: Smer

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: shown
sk: zobrazené

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Warning message
sk: Správa s upozornením

en: of
sk: z

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Row
sk: Riadok

en: IP address
sk: IP adresa

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Boolean
sk: Logické hodnoty

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: First sidebar
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: ends with
sk: končí s

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Root term
sk: Koreňový termín

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Site default language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: Comma
sk: Čiarka

en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Uses
sk: Používa

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzla.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Ends with
sk: Končí s

en: Undated
sk: Nedatované

en: XSS Filter
sk: Filter XSS

en: XSS Filter.
sk: Filter XSS.

en: Switch to plain text editor
sk: Prepnúť na editor jednoduchého textu

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: Primary
sk: Primárny

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: is not
sk: nie je

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Menu links
sk: Odkazy v menu

en: Theme registry
sk: Register tém

en: Node_access summary
sk: Node_access zhrnutie

en: Custom button URL
sk: URL vlastného tlačidla

en: URL to the button image of your choosing. Example: http://example.com/share.png
sk: URL k obrázku tlačidla podľa vášho výberu. Príklad: http://example.com/share.png

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Multilingual support
sk: Viacjazyčná podpora

en: Enabled, with translation
sk: Povolené, s prekladom

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Slash
sk: Lomítko

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: Custom text
sk: Vlastný text

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: date ical
sk: ical dátum

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: is greater than
sk: je väčšie ako

en: is less than
sk: je menšie ako

en: No description
sk: Bez popisu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
sk: <strong>%property</strong>je <strong>%value</strong>

en: Numeric
sk: Číselný

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Submission access control
sk: Kontrola prístupu k odoslaniu

en: Disable Webform submission access control
sk: Vypnúť kontrolu prístupu k odoslani pre formulár

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Justify
sk: Zarovnať do bloku

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač tisícov.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Displays the fields with an optional template.
sk: Zobrazí polia s voliteľnou šablónou.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
sk: Agregované položky sa importujú z externých kanálov RSS a Atom.

en: The title of the aggregator item.
sk: Názov agregovanej položky.

en: The link to the original source URL of the item.
sk: Odkaz na pôvodnú URL adresu položky.

en: The author of the original imported item.
sk: Autor pôvodnej importovanej položky.

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraziť komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to revert to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na návrat k revízii.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Výber profilu

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: Taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: Language of the user
sk: Jazyk používateľa

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť hierarchiu vo roletovom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Restrict to the selected roles
sk: Obmedziť na vybrané kategórie používateľov

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Block caching type
sk: Režim vyrovnávacej pamäte bloku

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Placeholder
sk: Zástupný reťazec

en: Must users preview posts before submitting?
sk: Musia si používatelia pred odoslaním zobraziť náhľad?

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Fieldset
sk: Sada polí

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: The value of the variable.
sk: Hodnota premennej.

en: Filter criteria
sk: Filtrovať podľa

en: Link ID
sk: ID odkazu

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Pagination
sk: Stránkovanie

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sk: Adresa použitá pre odosielanie automaticky generovaných e-mailov posielaných pri registrácii, požiadavkách o nové heslo, a iných oznámeniach. (Použite e-mailovú adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Latin
sk: Latinčina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Default number of forum topics displayed per page.
sk: Prednastavený počet tém fóra zobrazených na jednej stránke.

en: Default display order for topics.
sk: Predvolené nastavenie zobrazenia tém.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sk: Predvolený jazyk tohto konta pre emaily a prezentáciu stránok.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povoliť viacjazyčnú podporu pre tento typ obsahu. Viacjazyčná podpora pridáva pole pre výber jazyka do formulára pre úpravu. Umožňuje to vybrať jeden z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Ak je vypnutá, nové príspevky sa uložia v predvolenom jazyku. Na existujúci obsah nebude mať táto zmena vplyv.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrácie uzlov</em> môžu tieto nastavenia zmeniť.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Number of posts on main page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: The name of this website.
sk: Názov tejto webovej stránky.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sk: Slogan alebo motto tohto webu (často zobrazovaný pod názvom stránky).

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povolenie viacjazyčnej podpory pre tento typ obsahu. Ak je povolené, bude do formulára pridané pole na výber jazyka, ktoré umožní výber jedného z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Tiež môžete zapnúť preklad pre tento typ obsahu, ktorý umožní preloženie do niektorého z povolených jazykov. Ak je vypnuté, budú nové príspevky automaticky uložené v predvolenom jazyku. Na existujúci už uložený obsah nemá táto zmena vplyv.

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty, ale je potrebné schválenie administrátorom.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Ak zaškrtnete toto políčko, systém pošle na zadanú e-mailovú adresu heslo pre nového používateľa  (toto si môže neskôr zmeniť). Je to vlastne kontrola správnosti e-mailovej adresy používateľa. Ak ho necháte prázdne, používateľ sa môže prihlásiť okamžite a heslo si zadá v priebehu registrácie.

en: User registration guidelines
sk: Návod pre registráciu používateľov

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí navrchu registračného formulára. Mal by obsahovať stručný návod alebo rady pre nového používateľa.

en: Welcome, new user created by administrator
sk: Privítanie nového používateľa vytvoreného administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi vytvorenému administrátorom.

en: Welcome, no approval required
sk: Vitajte, schválenie nie je potrebné

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi po registrácii, ktorá nemusí byť schválená administrátorom.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sk: Vitajte, očakáva sa schválenie administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý sa pošle novému používateľovi po registrácii, ktorú musí schváliť administrátor.

en: Password recovery email
sk: E-mail na obnovu hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
sk: Prispôsobenie e-mailu, ktorý sa bude posielať používateľom po žiadosti o nové heslo.

en: Account activation email
sk: Aktivačný e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sk: Zapnúť a upraviť e-mailové správy, ktoré sa používajú na aktiváciu účtu (keď správca aktivuje účet používateľa, ktorý už je zaregistrovaný na stránke, na ktorej je vyžadované povolenie od správcu).

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Account blocked email
sk: E-mail zablokovaného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný zablokovaným používateľom.

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: Account deleted email
sk: E-mail zrušeného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný vymazaným používateľom.

en: Notify user when account is deleted.
sk: Upozorni používateľa na odstránenie účtu.

en: Signature support
sk: Podpora signatúry

en: Picture support
sk: Podpora obrázkov používateľov

en: Picture maximum dimensions
sk: Maximálne rozmery obrázka

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sk: Maximálne rozmery pre obrázky, v pixeloch.

en: Picture maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru obrázka

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sk: Maximálna veľkosť súboru pre obrázky, v kB.

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Styles
sk: Štýly

en: Item ID
sk: ID položky

en: Base name
sk: Základný názov

en: Text format
sk: Textový formát

en: Greater than or equal to
sk: Väčší alebo rovnaký ako

en: Less than or equal to
sk: Menší alebo rovnaký ako

en: URL path
sk: URL cesta

en: Aid
sk: Pomoc

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Optional features
sk: Voliteľné vlastnosti

en: Administrative title
sk: Názov pre administráciu

en: Administrative description
sk: Popis pre administráciu

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: %title is invalid.
sk: Hodnota %title je neplatná.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
sk: Chyba HTTP požiadavky pri importe %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
sk: Nebolo možné otvoriť súbor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
sk: Neplatný kalendárový súbor: %filename

en: Invalid calendar file.
sk: Neplatný kalendárový súbor.

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
sk: Môže byť komplikované nastaviť dátumy a kalendáre. !date_wizard zjednodušuje vytvorenie jednoduchého dátumového prvku a pridruženého kalendára.

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Taxonomy Term
sk: Termín taxonómie

en: Flush all caches
sk: Vyprázdniť celú vyrovnávaciu pamäť

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Regional settings
sk: Regionálne nastavenia

en: Page top
sk: Vrch stránky

en: Page bottom
sk: Koniec stránky

en: Hello <strong>@username</strong>
sk: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
sk: Zobraziť skratky

en: Show End Date
sk: Zobraziť dátum konca

en: Sidebar first
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Default values
sk: Predvolené hodnoty

en: Progress bar
sk: Zobrazenie progresu

en: Content statistics
sk: Štatistika obsahu

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: not_begins
sk: nezačína

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: not_ends
sk: nekončí

en: Monthly archive
sk: Mesačný archív

en: Submitted by !username on !datetime
sk: Pridané používateľom !username dňa !datetime

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Cancel account
sk: Zrušiť účet

en: User menu
sk: Používateľské menu

en: Secondary menu
sk: Sekundárne menu

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: Poll winner
sk: Víťaz ankety

en: The winning poll answer.
sk: Víťazná odpoveď ankety.

en: Poll winner votes
sk: Hlasy víťaza ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: Poll winner percent
sk: Percentá víťaza ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet percent hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
sk: Veľkosť súboru v kilobajtoch.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: Always active
sk: Vždy aktívny

en: All parent terms
sk: Všetky rodičovské termíny

en: Comments allowed
sk: Komentáre povolené

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: system
sk: systém

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: Status message
sk: Stavová správa

en: Cache blocks
sk: Vyrovnávacia pamäť blokov

en: No books available.
sk: Nie sú dostupné žiadne knihy.

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
sk: Počet odpovedí, ktoré musí mať téma, aby sa dala považovať za "živú".

en: Forum navigation vocabulary
sk: Slovník navigácie fóra

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: Date type
sk: Typ dátumu

en: No Main links
sk: Žiadne Hlavné odkazy

en: Source for the Main links
sk: Zdroj pre Hlavné odkazy

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
sk: Zvoľte čo by malo byť zobrazené v primárnych odkazoch (typicky na vrchu stránky).

en: No Secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Source for the Secondary links
sk: Zdroj pre Sekundárne odkazy

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
sk: Menu <em>Navigácia</em> obsahuje odkazy pre návštevníkov stránky. Niektoré moduly pridávajú odkazy do menu <em>Navigácia</em> automaticky.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
sk: <em>Používateľské</em> menu obsahuje odkazy súvisiace s používateľským účtom, a tiež odkaz na odhlásenie.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
sk: <em>Správcovské</em> menu obsahuje odkazy na administračné úlohy.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sk: <em>Hlavné</em> menu sa na mnohých stránkach používa na hlavné sekcie stránky, často ako navigačný panel v hornej časti stránky.

en: manage display
sk: spravovať zobrazenie

en: Preview before submitting
sk: Náhľad pred odoslaním

en: Display author and date information.
sk: Zobraziť informáciu o autorovi a dátum.

en: Author username and publish date will be displayed.
sk: Používateľské meno autora a dátum zverejnenia budú zobrazené.

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Full content
sk: Celý obsah

en: @title dialog
sk: @title dialóg

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "prístup odmietnutý" ponechajte toto pole prázdne.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "stránka nebola nájdená" ponechajte toto pole prázdne.

en: Compress cached pages.
sk: Komprimovať stránky vo vyrovnávacej pamäti.

en: Description of your site, included in each feed.
sk: Popis vašej stránky, pripojený ku každému kanálu správ.

en: Users may set their own time zone.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
sk: Pripomenúť používateľom pri prihlásení ak ich časové pásmo nie je nastavené.

en: Only applied if users may set their own time zone.
sk: Aplikovateľné len ak používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Time zone for new users
sk: Časové pásmo pre nových používateľov

en: Default time zone.
sk: Predvolené časové pásmo.

en: Empty time zone.
sk: Žiadne časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo pri registrácií.

en: Put site into maintenance mode
sk: Prepnúť stránku do režimu údržby

en: Maintenance mode message
sk: Správa režimu údržby

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazí návštevníkom keď je stránka v režime údržby.

en: Public files
sk: Verejné súbory

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sk: Adresár %directory neexistuje a nemohol byť vytvorený.

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Picture directory
sk: Adresár s obrázkami

en: E-mails
sk: E-maily

en: Account cancellation confirmation
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
sk: Povoliť a zmeniť správu, ktorá sa posiela používateľom pri pokuse o zrušenie účtu.

en: Basic page
sk: Základná stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sk: Použite <em>základné stránky</em> pre statický obsah, ako napr. stránka 'O nás'.

en: Entity ID
sk: ID Entity

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Display a specified number of items
sk: Zobraziť určené množstvo položiek

en: Display a limited number items that this view might find.
sk: Zobraziť obmedzený počet položiek, ktoré vie toto zobrazenie vyhľadať.

en: Name (raw)
sk: Názov (neformátorný)

en: Machine Name
sk: Strojový názov

en: @count item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položiek

en: Group results together
sk: Výsledky zoskupiť spolu

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Component value
sk: Hodnota komponentu

en: Confirmation message
sk: Správa o potvrdení

en: Submission access
sk: Prístup k odoslaniu

en: @name form
sk: formulár @name

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Term edit link
sk: Odkaz na úpravu termínu

en: No tokens available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
sk: Kliknutím na token ho vložíte do poľa, na ktoré ste naposledy klikli.

en: Translation source node
sk: Zdrojový obsah prekladu

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
sk: Poskytuje používateľské rozhranie pre Token API a niektoré chýbajúce základné tokeny.

en: Insert this token into your form
sk: Vložte tento token do svojho formulára

en: First click a text field to insert your tokens into.
sk: Najprv kliknite na textové pole, do ktorého chcete vložiť tokeny.

en: is not empty
sk: nie je prázdne

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
sk: Externé zdroje môžu byť optimalizované automaticky, čo môže zredukovať veľkosť aj počet požiadaviek na vašu stránku.

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: Cache pages for anonymous users
sk: Vyrovnávacia pamäť pre anonymných používateľov

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Sidebar second
sk: Druhý postranný stĺpec

en: Site logo
sk: Logo webu

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
sk: Stránky vo vyrovnávacej pamäti nebudú znovu vytvorené, pokiaľ neuplynie aspoň tento časový interval.

en: Expiration of cached pages
sk: Expirácia stránok vo vyrovnávacej pamäti

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
sk: Maximálny čas, kedy externá vyrovnávacia pamäť môže používať starú verziu stránky.

en: AddToAny link
sk: AddToAny odkaz

en: Link provided by the AddToAny module
sk: Odkaz poskytnutý modulom AddToAny

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: %title has been updated.
sk: "%title" bolo aktualizované.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
sk: Vysvetlenie najnovších zmien vykonaných v obsahu.

en: The title of the current page.
sk: Názov aktuálnej stránky.

en: The URL of the current page.
sk: Adresa URL aktuálnej stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
sk: Číslo aktuálnej stránky pri zobrazovaní stránkovaných zoznamov.

en: The source node for this current node's translation set.
sk: Zdrojový obsah pre prekladovú sadu tohto aktuálneho obsahu.

en: Account cancellation URL
sk: Adresa URL na zrušenie účtu

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
sk: Adresa URL stránky na potvrdenie odstránenia používateľského účtu.

en: One-time login URL
sk: Jednorazová adresa URL na prihlásenie

en: The URL of the one-time login page for the user account.
sk: Adresa URL jednorazovej prihlasovacej stránky pre používateľský účet.

en: Tokens related to menu links.
sk: Tokeny súvisiace s odkazmi na menu.

en: The unique ID of the menu link.
sk: Jedinečné ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
sk: Názov odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
sk: Adresa URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
sk: Nadradený odkaz menu.

en: Tokens related to the current page request.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnou požiadavkou na stránku.

en: Page number
sk: Číslo strany

en: The book page associated with the node.
sk: Stránka knihy spojená s obsahom.

en: The menu link for this node.
sk: Odkaz na menu pre tento obsah.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sk: Pri spracovaní operácie @operation s argumentmi došlo k chybe : @args

en: Update URL alias
sk: Aktualizovať URL alias

en: Use ISO-8601 week numbers
sk: Použiť čísla týždňov podľa ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
sk: Dôležité! Ak je označené, prvý deň týždňa MUSÍ byť nastavený na pondelok.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
sk: Pri použití číslovania týždňov podľa ISO-8601 prvý deň týždňa musí byť nastavený na pondelok.

en: - Use default -
sk: - Použiť predvolené -

en: Trim length
sk: Dĺžka skráteného textu

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
sk: Ak je zaškrtnuté, len používatelia s <a href="@permissions-url">oprávnením</a> "Používať stránku v režime údržby" budú mať prístup k vašej stránke pre vykonanie údržby. Všetci ostatní návštevníci uvidia správu režimu údržby, ktorá sa nastavuje nižšie. Oprávnení používatelia sa môžu prihlásiť priamo cez stránku <a href="@user-login">prihlásenia</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
sk: Podadresár v adresári pre nahrávanie súborov, kde budú obrázky uložené.

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: and where
sk: a kde

en: The menu link's root.
sk: Koreňový odkaz menu.

en: Add @entity_type
sk: Pridať @entity_type

en: (No information available)
sk: (Nie je dostupná žiadna informácia)

en: Aggregate and compress CSS files.
sk: Spojiť a komprimovať CSS súbory.

en: Aggregate JavaScript files.
sk: Spojiť JavaScript súbory.

en: Import @entity_type
sk: Importovať @entity_type

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Asc
sk: Vzostupne

en: Add new view
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Place a colon after the label
sk: Za popisom umiestniť dvojbodku

en: The unique ID of the aggregator item.
sk: Jedinečné meno agragovanej položky.

en: The guid of the original imported item.
sk: GUID pôvodnej importovanej položky.

en: Last Comment
sk: Posledný komentár

en: The last comment of a node.
sk: Posledný komentár uzla.

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: File Usage
sk: Použitie súboru

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: term from !field_name
sk: termín z !field_name

en: Math expression
sk: Matematický výraz

en: Administration tools.
sk: Nástroje na správu.

en: Tokens related to the current date and time.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnym dátumom a časom.

en: The URL of the @entity.
sk: URL adresa @entity.

en: The content type of the node.
sk: Typ obsahu.

en: Tokens related to content types.
sk: Tokeny súvisiace s typmi obsahu.

en: The name of the content type.
sk: Názov typu obsahu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
sk: Nepovinný opis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
sk: Počet obsahov patriacich do typu obsahu.

en: The URL of the content type's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu typu obsahu.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu taxonómie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov slovníka.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravy slovníka.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
sk: Konkrétny argument aktuálnej stránky (napr. 'arg:1' na stránke 'node/1' vráti '1').

en: Tokens related to URLs.
sk: Tokeny súvisiace s adresami URL.

en: Relative URL
sk: Relatívna URL

en: The relative URL.
sk: Relatívna URL.

en: Absolute URL
sk: Absolútna URL

en: The absolute URL.
sk: Absolútna URL.

en: Tokens related to menus.
sk: Tokeny súvisiace s menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov menu.

en: The optional description of the menu.
sk: Nepovinný popis menu.

en: Menu link count
sk: Počet odkazov v menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
sk: Počet odkazov menu patriacich do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav menu.

en: The menu of the menu link.
sk: Menu odkazu menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav odkazu menu.

en: Status of this form
sk: Stav tohoto formuláru

en: Content access
sk: Prístup k obsahu

[ctx: date_nav]
en: Next
sk: Ďalšie

en: Underscore
sk: Podčiarkovník

en: Provide default value
sk: Nastaviť predvolenú hodnotu

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: HTML list
sk: HTML zoznam

en: The node ID.
sk: ID uzla.

en: The content title.
sk: Nadpis obsahu.

en: The date the content was posted.
sk: Dátum vytvorenia obsahu.

en: The date the content was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie obsahu.

en: All nodes where a certain user has a revision
sk: Všetky uzly, z ktorých má určitý používateľ revíziu

en: Content revision
sk: Revízia obsahu

en: Content ID from URL
sk: ID obsahu z URL

en: Block caching
sk: Vyrovnávacia pamäť bloku

en: Hide view
sk: Skryť pohľad

en: @group (historical data)
sk: @group (minulé údaje)

en: Label display
sk: Zobraziť nadpis

en: The user roles associated with the user account.
sk: Používateľské kategórie priradené k používateľskému účtu.

en: Brief URL
sk: Krátka adresa URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
sk: Adresa URL bez protokolu a koncového spätného lomítka.

en: Tokens related to arrays of strings.
sk: Tokeny súvisiace s poliami reťazcov.

en: The first element of the array.
sk: Prvý element v array.

en: The last element of the array.
sk: Posledný element v array.

en: The number of elements in the array.
sk: Počet položiek v array.

en: The array reversed.
sk: Obrátený array.

en: The array of keys of the array.
sk: Array s kľúčov.

en: Imploded
sk: Implodovaný

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
sk: Hodnoty array spojené s vlastným reťazcom medzi jednotlivými hodnotami.

en: View: @view
sk: Zobrazenie: @view

en: Single quotation marks (apostrophe)
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof)

en: Hyphen
sk: Pomlčka

en: Left curly bracket
sk: Ľavá zložená zátvorka

en: Left square bracket
sk: Ľavá hranatá zátvorka

en: Right curly bracket
sk: Pravá zložená zátvorka

en: Right square bracket
sk: Pravá hranatá zátvorka

en: Plus sign
sk: Znak plus

en: Equal sign
sk: Znak rovnosti

en: Percent sign
sk: Znak percent

en: Dollar sign
sk: Znak dolára

en: At sign
sk: Zavináč

en: Left parenthesis
sk: Ľavá zátvorka

en: Right parenthesis
sk: Pravá zátvorka

en: Question mark
sk: Otáznik

en: Less-than sign
sk: Znak menšie ako

en: Greater-than sign
sk: Znak väčší ako

en: Backslash
sk: Spätné lomítko

en: Raw value from URL
sk: Surová hodnota z URL

en: Apply (all displays)
sk: Použiť (všetky zobrazenia)

en: Apply (this display)
sk: Použiť (toto zobrazenie)

en: Comments of the node
sk: Komentáre uzla

en: Reply to
sk: Odpovedať na

en:  new
sk:  nové

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
sk: Toto je alias pre @group: @field.

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: The user that uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: Content with term
sk: Obsah s termínom

en: Has taxonomy term ID
sk: Má ID termínu taxonómie

en: Has taxonomy term
sk: Má termín taxonómie

en: Taxonomy terms on node
sk: Termíny taxonómie uzla

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Has taxonomy term ID (with depth)
sk: Má ID termínu taxonómie (s hĺbkou)

en: Has taxonomy terms (with depth)
sk: Má termíny taxonómie (s hĺbkou)

en: Taxonomy term ID from URL
sk: ID termínu taxonómie z URL

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
sk: Zobraziť ikonu reprezentujúcu typ súboru namiesto textového zobrazenia MIME typu (ako napríklad "image/jpeg")

en: Datetime
sk: Dátum a čas

en: Element type
sk: Typ elementu

en: A date in '@type' format. (%date)
sk: Dátum vo formáte @type. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
sk: Koreňový termín taxonómie.

en: File byte size
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: The size of the file, in bytes.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: Query string value
sk: Hodnota reťazca query

en: The value of a specific query string field of the current page.
sk: Hodnota konkrétneho poľa reťazca query na aktuálnej stránke.

en: A random number from 0 to @max.
sk: Náhodné číslo od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
sk: Náhodný hash. Dostupné hashovacie algoritmy sú: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
sk: Pokus o vykonanie náhrady tokenu pre typ tokenu %type bez požadovaných údajov

en: Entity Reference
sk: Odkaz na entitu

en: An autocomplete text field.
sk: Samodokončovacie textové pole.

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
sk: Zobraziť odkazované entity zobrazené funkciou entity_view().

en: Link label to the referenced entity
sk: Pridať odkaz na označenie na odkazovaný entity

en: Link to the referenced entity
sk: Pridať odkaz na odkazovaný entity

en: Rendered as @mode
sk: Zobrazené ako @mode

en: @type field.
sk: @type pole.

en: E.g., @date
sk: Napr., @date

en: No tokens available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny

en: Token registry caches cleared.
sk: Bola vymazaná vyrovnávacia pamäť registra tokenov.

en: The path component of the URL.
sk: Zložka cesty adresy URL.

en: Unaliased URL
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The specific value of the array.
sk: Konkrétna hodnota v array.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
sk: Zoznam dostupných tokenov, ktoré možno použiť v e-mailoch, je uvedený nižšie.

en: Autocomplete (Tags style)
sk: Automatické dokončenie (značky)

en: Whether the user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo blokovaný.

en: Generate automatic URL alias
sk: Vygenerovať alias URL adresy automaticky

en: Uncheck this to create a custom alias below.
sk: Odškrtnutím môžete vytvoriť vlastný alias nižšie.

en: Configure URL alias patterns.
sk: Nastaviť vzory pre alias URL adresy.

en: image from !field_name
sk: obrázok z !field_name

en: The user permissions.
sk: Oprávnenia používateľa.

en: Progress bar style
sk: Štýl zobrazenia proresu

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičov termínu, začínajúc koreňom.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičovských odkazov menu, začínajúc koreňovým odkazom.

en: to:
sk: do:

en: Original @entity
sk: Pôvodné @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
sk: Pôvodné údaje @entity, ak sa @entita aktualizuje alebo ukladá.

en: The base name of the file.
sk: Základný názov súboru.

en: This field supports tokens.
sk: Toto pole podporuje tokeny.

en: @label (!name:language)
sk: @label (!name:jazyk)

en: @label:language
sk: @label:jazyk

en: List of @type values
sk: Zoznam hodnôt @type

en: Tokens for lists of @type values.
sk: Tokeny pre zoznamy hodnôt @type.

en: Update data
sk: Aktualizovať údaje

en: Entity Reference Source
sk: Odkaz na entitu - zdroj

en: Entity Reference list
sk: Zoznam odkazov na entitu

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
sk: <strong>Poznámka:</strong> V zobrazeniach "Odkaz na entitu" sa všetky polia zobrazia v riadku, pokiaľ sa tu nevykoná explicitný výber polí v riadku.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sk: Vyberte pole, ktoré sa bude vyhľadávať pri použití widgetu automatického dokončovania.

en: Conditionals may be used to hide or show certain components (or entire pages!) based on the value of other components.
sk: Podmienky sa dajú použiť na zobrazenie a skrytie konkrétnych komponentov (na celej stránke) na základe hodnoty iného komponentu.

en: Conditionals
sk: Podmienky

en: @count webforms using conditionals updated to the new conditional system.
sk: @count webformulárov používa podmienky upravené do nového systému podmienok

en: Conditionals for %title saved.
sk: Podmienky pre %title boli uložené.

en: is not blank
sk: nie je prázdne

en: is before
sk: je pred

en: is after
sk: je po

en: Used in views
sk: Použité v zobrazeniach

en: Views plugins
sk: Zásuvné moduly pre Views

en: Display "Access Denied"
sk: Zobraziť "Prístup zamietnutý"

en: @entity types
sk: Typy @entity

en: The language the comment is in.
sk: Jazyk, v ktorom je komentár napísaný.

en: - No value -
sk: - Žiadna hodnota -

en: Provide a simple link to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na revíziu.

en: The taxonomy vocabulary weight
sk: Váha taxonomického slovníka

en: Unfiltered text
sk: Nefiltrovaný text

en: Number of pager links visible
sk: Počet viditeľných odkazov v stránkovaní

en: Browse available tokens.
sk: Prehľadávať dostupné tokeny.

en: The specified node is not valid.
sk: Vybraný obsah nie je platný.

en: Custom output for TRUE
sk: Vlastný výstup pre TRUE

en: Custom output for FALSE
sk: Vlastný výstup pre FALSE

en: Available buttons
sk: Dostupné tlačidlá

en: Component value: !component
sk: Hodnota komponentu: !component

en: Show progress bar
sk: Zobraziť progres

en: Include confirmation page in progress bar
sk: Zahrnúť stránku s potvrdením do zobrazenia progresu.

en: Verify submission access for each link
sk: Potvrďte prístup k odoslaniu pre každú adresu

en: Is/Isn't
sk: Je / Nie je

en: isn't
sk: nie je

en: is or is before
sk: je alebo je pred

en: is or is after
sk: je alebo je po

en: is not on
sk: nie je na

en: is not at
sk: nie je o

en: Start date range is not in a valid format.
sk: Dátum začiatku nemá platný formát.

en: End date range is not in a valid format.
sk: Dátum konca nemá platný formát.

en: Question conditionals
sk: Podmienky pre otázku

en: The directory "!directory" was not found.
sk: Adresár "!directory" nebol nájdený.
