Brainstorm profile (7.x-1.0-beta4) - en to el translation catalogue (1934 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: select
el: επιλογή

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archives
el: Αρχεία

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: term
el: όρος

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: All
el: Όλες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Done
el: Έγινε

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Pager ID
el: Μοναδικό αναγνωριστικό σελιδομετρητή

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Public registrations
el: Δημόσιες εγγραφές

en: Only site administrators can create new user accounts.
el: Μόνο οι διαχειριστές του ιστοτόπου μπορούν να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Contacts
el: Επαφές

en: Preview message
el: Προεπισκόπιση μηνύματος

en: From
el: Από

en: Aggregator feed
el: Ροή συλλέκτη

en: Feed description
el: Περιγραφή ροής

en: Aggregator item
el: Αντικείμενο συλλέκτη

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Centered
el: Κεντραρισμένη

en: OK
el: ΟΚ

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: OR
el: Ή

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: here
el: εδώ

en: Start
el: Αρχή

en: am
el: πμ

en: pm
el: μμ

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: User login
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Minimum cache lifetime
el: Ελάχιστος χρόνος ζωής λανθάνουσας μνήμης

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Default front page
el: Προεπιλεγμένη αρχική σελίδα

en: Button
el: Κουμπί

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Option
el: Επιλογή

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: center
el: κέντρο

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: You must give a profile name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα προφίλ.

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Add group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Other queries
el: Άλλα ερωτήματα

en: Link to node
el: Σύνδεσμος προς τον κόμβο

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Titles only
el: Μόνο τίτλοι

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς και δε χρειάζεται καμία έγκριση από διαχειριστή.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Site default
el: Προεπιλογή ιστοτόπου

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: is equal to
el: ισούται με

en: is not equal to
el: δεν ισούται με

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Empty
el: Κενό

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: First day of week
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: White
el: Λευκό

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: revert
el: επαναφορά

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Path Filter
el: Φίλτρο Διαδρομής

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Interval
el: Περίοδος

en: Length of trimmed posts
el: Μήκος περικομμένων καταχωρίσεων

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
el: Ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που χρησιμοποιούνται στην περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης. Το Drupal θα χρησιμοποιεί αυτή τη ρύθμιση για να προσδιορίζει σε ποιο σημείο πρέπει να κόβονται οι μεγάλες καταχωρίσεις. Η περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης χρησιμοποιείται συνήθως ως περίληψη όταν εμφανίζεται η καταχώρηση στην κεντρική σελίδα, σε ροή XML, κλπ. Για να απενεργοποιήσετε τις περιλήψεις επιλέξτε 'Απεριόριστο'. Πρέπει να σημειωθεί ότι η ρύθμιση αυτή θα έχει επίδραση μόνο στη νέα ή την ενημερωμένη ύλη και όχι στις υπάρχουσες περιλήψεις.

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Documents
el: Έγγραφα

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Default options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Ok
el: Eντάξει

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Line break converter
el: Μετατροπέας αλλαγών γραμμών

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Clear Form Submissions
el: Διαγραφή όλων των υποβολών της φόρμας

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις υποβολές για αυτή τη φόρμα;

en: Webform %title entries cleared.
el: Οι εγγραφές του webform %title διαγράφηκαν.

en: Are you sure you want to delete this submission?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την υποβολή για αυτή τη φόρμα;

en: Submitted values are
el: Οι υποβληθέντες τιμές είναι

en: responses
el: αποκρίσεις

en: Webforms
el: Webform

en: View and edit all the available webforms on your site.
el: Εμφάνιση και τροποποίηση όλων των διαθέσιμων webform στον ιστοτόπο σας.

en: Global configuration of webform functionality.
el: Καθολική ρύθμιση της λειτουργικότητας των webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
el: Δημιουργία μιας νέας φόρμας ή ερωτηματολογίου προσπελάσιμη από τους χρήστες. Τα αποτελέσματα των υποβολών και τα στατιστικά καταγράφονται και είναι προσπελάσιμα από τους προνομιούχους χρήστες.

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: E-mail to address
el: Διεύθυνση του παραλήπτη του e-mail

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: No Components, add a component below.
el: Δεν υπάρχουν συστατικά, προσθέστε ένα παρακάτω.

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
el: Μια μικρή περιγραφή του πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί ως βοήθεια για το χρήστη όταν χρησιμοποιήσει τη φόρμα.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
el: Το συστατικό webform του τύπου @type δεν έχει ορισμένη μέθοδο τροποποίησης.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key χρησιμοποιείται ήδη από το πεδίο με ετικέτα %existing_field. Χρησιμοποιήστε ένα μοναδικό κλειδί.

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Submitted by !name
el: Υποβλήθηκε από τον !name

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: The webform component @type is not able to be displayed
el: Το συστατικό webform @type δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Illegal information. Data not submitted.
el: Μη έγκυρες πληροφορίες. Τα δεδομένα δεν υποβλήθηκαν.

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Presents month, day, and year fields.
el: Παρουσιάζει τα πεδία του μήνα, της ημέρας και του έτους.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
el: Αν αυτό το σύνολο πεδίων είναι συμπτυσσώμενο· ο χρήστης μπορεί να το ανοίξει ή να το κλείσει.

en: Collapsed by Default
el: Συμπτυγμένο εξ' ορισμού

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
el: Τα συμπτυσσώμενα σύνολα πεδίων είναι "ανοικτά" εξ' ορισμού. Επιλέξτε την επιλογή αυτή ώστε το σύνολο πεδίων να είναι "κλειστό".

en: User uploaded file
el: Υποβληθέν από το χρήστη αρχείο

en: Average uploaded file size
el: Μέσος όρος μεγέθους υποβληθέντων αρχείων

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Randomize Options
el: Εμφάνιση των επιλογών με τυχαίο τρόπο

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην κορυφή με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Randomize Questions
el: Εμφάνιση των ερωτήσεων με τυχαίο τρόποΕ

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην πλευρά με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πλέγματος ερωτήσεων, με χρησιμοποίηση ραδιοπλήκτρων.

en: Non-empty
el: Μη-κενό

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Listbox
el: Πλαίσιο λίστας

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
el: Μια μεγάλη περιοχή κειμένου που επιτρέπει πολλαπλές γραμμές εισόδου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
el: Παρουσιάζει στο χρήστη πεδία για την ώρα και τα λεπτά. Προαιρετικά πεδίο για πμ/μμ.

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: The name used to indicate anonymous users.
el: Το όνομα που χρησιμοποιείται για να υποδηλώνει τους ανώνυμους χρήστες.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
el: Η αρχική σελίδα εμφανίζει ύλη από αυτή τη σχετική διεύθυνση URL. Αν έχετε αμφιβολία, εισάγετε "node".

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: is
el: είναι

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: API documentation
el: Τεκμηρίωση API

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: Global
el: Καθολικό

en: Three
el: Τρία

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Thread
el: Νήμα

en: Hot topic threshold
el: Όριο χαρακτηρισμού ενός θέματος σαν "καυτό"

en: Topics per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Posts - most active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα περισσότερο ενεργά θέματα

en: Posts - least active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα λιγότερο ενεργά θέματα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skin
el: Θέμα

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: empty
el: κενό

en: Package
el: Πακέτο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Shadow
el: Σκιά

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Use pager
el: Χρήση σελιδομετρητή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: More link
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων

en: Greek
el: Ελληνικά

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Case sensitive
el: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Default picture
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
el: URL εικόνας που θα εμφανίζεται για τους χρήστες που δεν έχουν επιλέξει οι ίδιοι εικόνα. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται εικόνα.

en: Link class
el: Κλάση συνδέσμου

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Content language
el: Γλώσσα περιεχομένου

en: Add @type
el: Προσθήκη @type

en: Not promoted
el: Μη προβιβασμένο

en: Not sticky
el: Μη καρφιτσωμένο

en: Parent comment
el: Γονικό σχόλιο

en: Author's website
el: Ιστοσελίδα του Συγγραφέα

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
el: Το νέο webform με τίτλο %title δημιουργήθηκε. Προσθέστε νέα πεδία στο webform χρησιμοποιώντας τη φόρμα παρακάτω.

en: Submission deleted.
el: Η υποβολή διαγράφηκε.

en: field
el: πεδίο

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: edit order and titles
el: επεξεργασία διάταξης και τίτλων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Resizable
el: Να μπορεί να αλλάζει το μέγεθος

en: Installed version
el: Εγκατεστημένη έκδοση

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: More link path
el: Διαδρομή συνδέσμου περισσοτέρων

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Invalid display id @display
el: Λανθασμένο id εμφάνισης @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: The cache has been cleared.
el: Τα δεδομένα λανθάνουσας μνήμης έχουν διαγραφεί.

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Row
el: Γραμμή

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
el: Ένα απλό αρχείο κειμένου οριοθετημένο με κόμματα, στηλοθέτες ή άλλους χαρακτήρες.

en: A file readable by Microsoft Excel.
el: Ένα αρχείο αναγνώσιμο από το Microsoft Excel.

en: Delimited text format
el: Μορφοποίηση οριοθετημένου κειμένου

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: No profiles found. Click here to !create.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ. Κάντε κλικ για να !create.

en: create a new profile
el: δημιουργία νέου προφίλ

en: create the global profile
el: δημιουργία του καθολικού προφίλ

en: Switch to plain text editor
el: Αλλαγή σε απλό επεξεργαστή κειμένου

en: Switch to rich text editor
el: Αλλαγή σε πλήρη επεξεργαστή κειμένου

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: System path to the private folder is: !system_path.
el: Η διαδρομή συστήματος για τον ιδιωτικό κατάλογο είναι: !system_path.

en: Current path: !path
el: Τρέχουσα διαδρομή: !path

en: Path to uploaded files
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Absolute path to uploaded files
el: Απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Link to paths only
el: Σύνδεση σε διαδρομές μόνο

en: Link using internal: links
el: Σύνδεση με χρήση εσωτερικών συνδέσμων

en: Path Filter & Link To Content integration
el: Φίλτρο Διαδρομής & ολοκλήρωση με Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: Link To Content
el: Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
el: Το όνομα του προφίλ είναι κρατημένο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
el: Το όνομα του προφίλ πρέπει να είναι μοναδικό. Υπάρχει ήδη ένα προφίλ με αυτό το όνομα.

en: Troubleshooting
el: Επίλυση προβλημάτων

en: Uploading images and files
el: Αποστολή εικόνων και αρχείων

en: There are three ways for uploading files:
el: Υπάρχουν τρεις τρόποι να αποστείλετε αρχεία:

en: By using the core upload module.
el: Με χρήση της μονάδας upload του πυρήνα.

en: Rich text editor settings
el: Ρυθμίσεις πλήρους επεξεργαστή κειμένου

en: Configure the rich text editor.
el: Διευθέτηση του πλήρη επεξεργαστή κειμένου.

en: Download file
el: Κατέβασμα αρχείου

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: The node ID of the node.
el: Το node ID του κόμβου.

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: Menu link ID
el: ID συνδέσμου μενού

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Enabled, with translation
el: Ενεργό, με μετάφραση

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
el: Δεν υπήρξαν υποβολές για αυτή τη φόρμα. <a href="!url">Δείτε τη φόρμα</a>.

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: is less than
el: είναι μικρότερο από

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
el: <strong>%property</strong> είναι <strong>%value</strong>

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: form
el: φόρμα

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: The results of this submission may be viewed at:
el: Τα αποτελέσματα αυτής της υποβολής μπορούν να εμφανιστούν στη:

en: New component name
el: Όνομα νέου συστατικού

en: When adding a new component, the name field is required.
el: Κατά την προσθήκη νέου συστατικού, το όνομα του πεδίου είναι απαραίτητο.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
el: Προαιρετικό. Μπορείτε να οργανώσετε τη φόρμα σας τοποθετώντας το συστατικό αυτό μέσα σε ένα άλλο σύνολο πεδίων.

en: Component %name cloned.
el: Το συστατικό %name αντιγράφηκε.

en: Component %name updated.
el: Το συστατικό %name ενημερώθηκε.

en: New component %name added.
el: Το νέο συστατικό %name προστέθηκε.

en: Delete the %name fieldset?
el: Διαγραφή της ομάδας πεδίων %name;

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή του συστατικού %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Submissions for %user
el: Υποβολές του χρήστη %user

en: Show !count results per page.
el: Εμφάνιση !count αποτελεσμάτων ανά σελίδα.

en: Showing all results.
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων.

en: @total results total.
el: Σύνολο @total αποτελέσματα.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
el: Αυτός είναι ο διαχωριστής που χρησιμοποιείται στα αρχεία CSV/TSV όταν κατεβάζετε τα αποτελέσματα του Webform. Η χρησιμοποίηση των καρτελών στην εξαγωγή είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος για τη διατήρηση των μη λατινικών χαρακτήρων. Μπορείτε να αλλάξετε το διαχωριστή σε άλλο χαρακτήρα ανάλογα με την εφαρμογή που αναμένεται να εισάγετε τα αποτελέσματα.

en: Submission Details
el: Λεπτομέρειες υποβολής

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
el: Οι παρακάτω άδειες επηρεάζουν το ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform. Δεν αποτρέπουν την πρόσβαση στη σελίδα του webform. Αν η αποτροπή πρόσβασης στη σελίδα του webform είναι απαραίτητη, χρησιμοποιήστε μια μονάδα πρόσβασης περιεχομένου, όπως το <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> ή το <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
el: Ρόλοι που θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
el: Εξ' ορισμού, το πλήκτρο υποβολής της φόρμας θα έχει ετικέτα <em>Submit</em>. Εισάγετε εδώ ένα νέο τίτλο για να παρακάμψετε τον προεπιλεγμένο.

en: Submissions for this form are closed.
el: Οι υποβολές για αυτή τη φόρμα είναι κλειστές.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
el: Πρέπει να <a href="!login">συνδεθείτε</a> ή να <a href="!register">εγγραφείτε</a> για να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have permission to view this form.
el: Δεν έχετε την άδεια να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα το μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των @count φορών.

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: You may not submit another entry at this time.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε άλλη εγγραφή αυτή τη στιγμή.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
el: <a href="!url">Δείτε τις προηγούμενες υποβολές σας</a>.

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
el: Παρακάτω είναι μια λίστα διαθέσιμων τύπων πεδίων για την εγκατάσταση του webform. Είναι δυνατή η απενεργοποίηση οποιουδήποτε από τα συστατικά αυτά με καθαρισμό του αντίστοιχου πεδίου επιλογής. Μόνο επιλεγμένα πεδία θα είναι διαθέσιμα σε υπάρχοντα ή νέα webform.

en: Default e-mail values
el: Προεπιλεγμένες τιμές e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
el: Η προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα για τα αποτελέσματα του webform μέσω e-mail· συχνά η διεύθυνση e-mail του υπεύθυνου που συντηρεί τις φόρμες.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Default subject
el: Προεπιλεγμένο θέμα

en: The default subject line of any e-mailed results.
el: Η προεπιλεγμένη γραμμή θέματος για τα αποτελέσματα μέσω e-mail.

en: Default export format
el: Εξ' ορισμού μορφοποίηση εξαγωγής

en: Default export delimiter
el: Εξ' ορισμού οριοθέτης εξαγωγής

en: Submission access control
el: Έλεγχος πρόσβασης υποβολής

en: Select the user roles that may submit each individual webform
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών που μπορούν να υποβάλλουν τα webform

en: Disable Webform submission access control
el: Απενεργοποίηση ελέγχου πρόσβασης υποβολής Webform

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
el: Εξ' ορισμού, η φόρμα παραμετροποίησης για κάθε webform επιτρέπει το διαχειριστή να επιλέξει ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα. Μπορείτε να επιτρέπετε όλους τους χρήστες να μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα αν χρησιμοποιείτε μία ξεχωριστή μονάδα ελέγχου πρόσβασης κόμβων για να ελέγχετε ξεχωριστά την πρόσβαση στους κόμβους webform.

en: Form: !form
el: Φόρμα: !form

en: Submission updated.
el: Η υποβολή ενημερώθηκε.

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Webform confirmation
el: Επιβεβαίωση Webform

en: Form components
el: Συστατικά φόρμας

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Website timezone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Use a textfield for year
el: Χρησιμοποίηση πεδίου κειμένου για το έτος

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
el: Αν είναι επιλεγμένο, το πεδίο που θα δημιουργηθεί για την ημερομηνία θα χρησιμοποιεί πεδίο κειμένου για το έτος. Διαφορετικά θα χρησιμοποιεί μια αναδυόμενη λίστα.

en: Entered !name is not a valid date.
el: Το !name δεν είναι έγκυρη ημερομηνία.

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
el: Οι ομάδες πεδίων επιτρέπουν την οργάνωση πολλαπλών πεδίων σε ομάδες.

en: Filesize (KB)
el: Μέγεθος αρχείου (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
el: Ένα πεδίο που δεν είναι ορατό στο χρήστη, αλλά καταγράφεται κατά την υποβολή.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
el: Εμφάνιση του κειμένου ως HTML στη φόρμα· δεν αποδίδει κάποιο πεδίο.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
el: Οι επιλογές σε μια αναδυόμενη λίστα πρέπει να είναι μοναδικές. Τα παρακάτω κλειδιά έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές:

en: Make this field resizable by the user.
el: Να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει το μέγεθος του πεδίου αυτού.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Punctuation
el: Στίξη

en: Add comment link
el: Προσθέστε το σχόλιό συνδέσμου

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Exclude from display
el: Εξαίρεση από την προβολή

en: Link path
el: Διαδρομή συνδέσμου

en: Prefix text
el: Κείμενο προθέματος

en: Suffix text
el: Κείμενο επιθέματος

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: Strip HTML tags
el: Aφαίρεση HTML tags

en: Field can contain HTML
el: Το πεδίο μπορεί να περιέχει HTML

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Display as link
el: Εμφάνιση ως σύνδεσμος

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι μεταξύ

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι μεταξύ

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: This display has no path.
el: Αυτή η προβολή δεν έχει διαδρομή.

en: Query build time
el: Χρόνος δημιουργίας ερωτήματος

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: No query was run
el: Δεν εκτελέστηκε κανένα ερώτημα

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Go to the real page for this display
el: Πηγαίνετε στην πραγματική σελίδα για αυτή την προβολή

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
el: Αυτό το view έχει μόνο την προεπιλεγμένη εμφάνιση και συνεπώς δεν θα εμφανιστεί πουθενά στον ιστότοπό σας· ίσως θέλετε να προσθέσετε μια εμφάνιση τύπου “σελίδα” ή “μπλοκ”.

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: Displays rows in a grid.
el: Εμφανίζει τις σειρές σε ένα πλέγμα.

en: Displays the default summary as a list.
el: Εμφάνιση της προκαθορισμένης περίληψης ως λίστα.

en: Generates an RSS feed from a view.
el: Παράγει μια ροή RSS από ένα view.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
el: Θα δοθεί πρόσβαση στους χρήστες που ανηκουν σε οποιονδήποτε από τους επιλεγμένους ρόλους.

en: The title of the aggregator item.
el: Ο τίτλος του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The author of the original imported item.
el: Ο συντάκτης του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: The actual content of the imported item.
el: Το πραγματικό περιεχόμενο του εισαγόμενου στοιχείου.

en: Feed ID
el: ID ροής

en: The unique ID of the aggregator feed.
el: Το μοναδικό ID της ροής συλλέκτη.

en: The title of the aggregator feed.
el: Ο τίτλος της ροής συλλέκτη.

en: The link to the source URL of the feed.
el: Ο σύνδεσμος του URL της πηγής της ροής.

en: The date the feed was last checked for new content.
el: Η ημερομηνία που έγινε ο τελευταίος έλεγχος της ροής για νέο περιεχόμενο.

en: The description of the aggregator feed.
el: Η περιγραφή της ροής συλλέκτη.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
el: Εμφάνιση του αντικειμένου συλλέκτη χρησιμοποιώντας τα δεδομένα από την αρχική πηγή.

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Date and time of when the last comment was posted.
el: Ημερομηνία και ώρα που το τελευταίο σχόλιο δημοσιοποιήθηκε

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: The name of the author of the last posted comment.
el: Το όνομα του συντάκτη του τελευταίου δημοσιευμένου σχολίου.

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The number of new comments on the node.
el: Ο αριθμός των νέων σχολίων στον κόμβο.

en: Comment status
el: Κατάσταση σχολίου

en: User posted or commented
el: Ο χρήστης δημοσίευσε ή σχολίασε

en: Display the comment as RSS.
el: Εμφάνιση του σχολίου ως RSS.

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Created month
el: Δημιουργήθηκε το μήνα

en: Updated month
el: Μήνας ανανέωσης

en: Updated day
el: Ημέρα ανανέωσης

en: Updated week
el: Εβδομάδα ανανέωσης

en: Has new content
el: Έχει νέο περιεχόμενο

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Total views
el: Σύνολο προβολών

en: The total number of times the node has been viewed.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί ένας κόμβος.

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: The total number of times the node has been viewed today.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί σήμερα ένας κόμβος.

en: Most recent view
el: Πιο πρόσφατη προβολή

en: The most recent time the node has been viewed.
el: Η πιο πρόσφατη φορά που προβλήθηκε ο κόμβος.

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
el: Οι όροι ταξινόμησης επισυνάπτονται σε κόμβους.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
el: Εμφάνιση όλων των όρων ταξινόμησης που σχετίζονται με έναν κόμβο από καθορισμένα λεξιλόγια.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
el: Ο γονικός όρος του όρου. Αυτό μπορεί να δημιουργήσει διπλότυπες καταχωρήσεις αν χρησιμοποιείτε ένα λεξιλόγιο που επιτρέπει πολλαπλούς γονικού όρους.

en: The parent term of the term.
el: Ο γονικός όρος του όρου.

en: The user ID
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του χρήστη

en: The user or author name.
el: Το όνομα του χρήστη ή του συγγραφέα.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
el: Διεύθυνση email ενός χρήστη. Αυτό το πεδίο κανονικά δεν εμφανίζεται στους χρήστες, γι αυτό να είστε προσεκτικοί όταν το χρησιμοποιείτε.

en: Roles that a user belongs to.
el: Ρόλοι στους οποίους ανήκει ένας χρήστης.

en: User ID from URL
el: Μοναδικό αναγνωριστικό χρήστη από τη διεύθυνση URL

en: User ID from logged in user
el: Μοναδικό αναγνωριστικό χρήστη από τον συνδεδεμένο χρήστη

en: Randomize the display order.
el: Τυχαιοποίησε την σειρά εμφάνισης.

en: Provide custom text or link.
el: Εισάγετε ένα προσαρμοσμένο κείμενο ή σύνδεσμο.

en: View result counter
el: Προβολή μετρητή αποτελεσμάτων

en: Displays the actual position of the view result
el: Εμφανίζει την πραγματική θέση του αποτελέσματος του view.

en: No user
el: Δεν υπάρχει χρήστης

en: Link this field to new comments
el: Συνδέστε αυτό το πεδίο για τα νέα σχόλια

en: contact
el: επικοινωνία

en: Select terms from vocabulary @voc
el: Επιλογή όρων απο το λεξιλόγιο @voc

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Is the logged in user
el: Είναι ο συνδεδεμένος χρήστης

en: Enter a comma separated list of user names.
el: Εισάγετε μια λίστα ονομάτων χρηστών διαχωρισμένα με κόμμα.

en: Restrict user based on role
el: Περιορισμός χρήστη βάσει ρόλου

en: Restrict to the selected roles
el: Περιορισμός στους επιλεγμένους ρόλους

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
el: Εάν δεν επιλεχθούν ρόλοι, θα επιτρέπονται χρήστες με οποιονδήποτε ρόλο.

en: Unrestricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: No role(s) selected
el: Δεν επιλέχθηκε κανένας ρόλος

en: Multiple roles
el: Πολλαπλοί ρόλοι

en: You must select at least one role if type is "by role"
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν ρόλο αν ό τύπος είνα "ανά ρόλο"

en: Use AJAX
el: Χρήση AJAX

en: Mini
el: Μικρό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Create more link
el: Δημιουργία συνδέσμου περισσοτέρων

en: The text to display for the more link.
el: Το κείμενο που εμφανίζεται για το σύνδεσμο περισσοτέρων.

en: Access restrictions
el: Περιορισμοί πρόσβασης

en: Access options
el: Επιλογές πρόσβασης

en: Caching options
el: Επιλογές λανθάνουσας μνήμης

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: Attachment settings
el: Ρυθμίσεις επισύναψης

en: Normal: @title
el: Κανονικά: @title

en: Tab: @title
el: Καρτέλα: @title

en: Menu tab
el: Καρτέλα πλοήγηγης

en: Already exists
el: Υπάρχει ήδη

en: Title is required for this menu type.
el: Ο τίτλος είναι υποχρεωτικός για αυτόν τον τύπο μενού.

en: This will appear in the RSS feed itself.
el: Αυτό θα εμφανιστεί στην ίδια τη ροή RSS.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Parent link ID
el: ID γονικού συνδέσμου

en: Administration menu
el: Μενού διαχείρισης

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Must users preview posts before submitting?
el: Πρέπει οι χρήστες να κάνουν δοκιμή εμφάνισης στις καταχωρίσεις πριν τις υποβάλουν;

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Array
el: Πίνακας

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
el: Η διεύθυνση <em>Αποστολέα</em> σε αυτόματα e-mail που στέλνονται κατά τη διάρκεια εγγραφής, αίτησης νέου κωδικού και άλλων ειδοποιήσεων. (Χρησιμοποιήστε μια διεύθυνση που καταλήγει στο domain του ιστότοπού σας προς αποφυγή σήμανσης του e-mail ως spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το πεδίο !name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αυτή τη στιγμή έχει μήκος %length χαρακτήρες.

en: Illegal choice %choice in %name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο στοιχείο %name.

en: Ampersand
el: Σύμβολο "&"

en: Default number of forum topics displayed per page.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός των στοιχείων που θα περιλαμβάνονται σε μια σελίδα.

en: Default display order for topics.
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης των θεμάτων.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποίηση της πολυγλωσσικής υποστήριξης για αυτό τον τύπο περιεχομένου. Αν είναι ενεργοποιημένο, ένα πεδίο επιλογής γλώσσας θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας, επιτρέποντας την επιλογή μίας από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Αν είναι απενεργοποιημένο, οι νέες καταχωρήσεις αποθηκεύονται στην εξ' ορισμού γλώσσα. Το υπάρχον περιεχόμενο δε θα επηρεαστεί από την αλλαγή της επιλογής αυτής.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
el: Οι χρήστες με την άδεια <em>διαχείριση των κόμβων</em> θα μπορούν να παρακάμψουν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Number of posts on main page
el: Αριθμός καταχωρίσεων στην κύρια σελίδα

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: The name of this website.
el: Το όνομα αυτού του ιστοτόπου.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
el: Το σύνθημα, χαρακτηριστική φράση ή φράση που «τραβάει» του ιστοτόπου σας (συχνά εμφανιζόμενη δίπλα στον τίτλο του ιστοτόπου).

en: Default 403 (access denied) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 403 (δεν επιτρέπεται η πρόσβαση)

en: Default 404 (not found) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 404 (δε βρέθηκε)

en: Number of items in each feed
el: Αριθμός αντικειμένων σε κάθε ροή

en: Default number of items to include in each feed.
el: Εξ' ορισμού αριθμός των αντικειμένων που θα περιλαμβάνονται σε κάθε ροή.

en: Feed content
el: Περιεχόμενο ροής

en: Titles plus teaser
el: Τίτλοι και περίληψη

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
el: Καθολική ρύθμιση για την εξ' ορισμού εμφάνιση των αντικειμένων περιεχομένου σε κάθε ροή.

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποιήστε την υποστήριξη για πολυγλωσσικότητα για αυτόν τον τύπο ύλης. Μόλις η πολυγλωσσικότητα ενεργοποιηθεί, μια νέα επιλογή για τη γλώσσα θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας δημοσιεύσεων, που θα σας επιτρέπει να επιλέξετε μια από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε τα εργαλεία μετάφρασης για αυτόν τον τύπο ύλης, που θα σας επιτρέψει να μεταφράσετε το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων στις ενεργοποιημένες γλώσσες. Αν η επιλογή είναι ανενεργή, οι νέες δημοσιεύσεις θα αποθηκευθούν στην προεπιλεγμένη γλώσσα. Το υπάρχον δημοσιευμένο υλικό δεν επηρεάζεται από αυτήν την επιλογή.

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς, αλλά χρειάζεται έγκριση από διαχειριστή.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
el: Απαιτείται επιβεβαίωση e-mail όταν επισκέπτης δημιουργεί λογαριασμό

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
el: Αν το πλαίσιο αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα απαιτείται να επαληθεύσουν τη διεύθυνση e-mail τους προτού συνδεθούν στον ιστοτόπο και θα τους οριστεί ένα συνθηματικό που θα δημιουργηθεί από το σύστημα. Αν δεν είναι επιλεγμένο, οι χρήστες θα συνδεθούν αμέσως μετά την εγγραφή και θα μπορούν να επιλέξουν το συνθηματικό τους κατά τη δημιουργία του λογαριασμού.

en: User registration guidelines
el: Οδηγίες εγγραφής χρηστών

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
el: Αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της φόρμας εγγραφής χρήστη και είναι χρήσιμο για να βοηθά ή να καθοδηγεί τους χρήστες σας.

en: Welcome, new user created by administrator
el: Καλωσήρθατε, ένας νέος χρήστης δημιουργήθηκε από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών που δημιουργεί ένας διαχειριστής.

en: Welcome, no approval required
el: Καλωσήρθατε, δεν είναι απαραίτητη η έγκριση

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν δεν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Welcome, awaiting administrator approval
el: Καλωσήρθατε, αναμένεται έγκριση από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Password recovery email
el: E-mail ανάκτησης συνθηματικού

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων που αποστέλλονται στα μέλη που επιθυμούν νέο συνθηματικό.

en: Account activation email
el: E-mail ενεργοποίησης λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού (όταν ένας διαχειριστής ενεργοποιεί ένα λογαριασμό για ένα χρήστη που έχει κάνει ήδη εγγραφή, σε ένα ιστοτόπου που απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή).

en: Notify user when account is activated.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του ενεργοποιηθεί.

en: Account blocked email
el: E-mail για τον αποκλεισμό λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους αποκλείονται.

en: Notify user when account is blocked.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του αποκλειστεί.

en: Account deleted email
el: E-mail για τη διαγραφή λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους διαγράφονται.

en: Notify user when account is deleted.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του διαγραφεί.

en: Signature support
el: Υποστήριξη για υπογραφές

en: Picture support
el: Υποστήριξη για εικόνες

en: Picture maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις εικόνας

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
el: Οι μέγιστες διαστάσεις για τις εικόνες, σε pixel.

en: Picture maximum file size
el: Ανώτατο μέγεθος αρχείου εικόνας

en: Maximum file size for pictures, in kB.
el: Το ανώτατο μέγεθος αρχείου για τις εικόνες, σε kB.

en: Picture guidelines
el: Οδηγίες για τις εικόνες

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
el: Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στη φόρμα αποστολής αρχείων εικόνων, πέρα από τις υπάρχουσες οδηγίες. Χρησιμεύει στην καθοδήγηση των χρηστών σας.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Styles
el: Στυλ

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Naked
el: Γυμνό

en: URL path
el: Διαδρομή URL

en: Days of the week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Administrative title
el: Διαχειριστικός τίτλος

en: Title override
el: Παράκαμψη τίτλου

en: Style settings
el: Ρυθμίσεις στυλ

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου περιεχομένου

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Taxonomy Term
el: Όρος ταξινόμησης

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: (first item is 0)
el: (το πρώτο στοιχείο είναι 0)

en: Regional settings
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Number of pages
el: Αριθμός σελίδων

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Show links
el: Προβολή συνδέσμων

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Structure
el: Δομή

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Content statistics
el: Στατιστικά περιεχομένου

en: Path to uploaded files relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία, σχετική με το ριζικό κατάλογο.

en: What You See Is What You Get
el: Αυτό Που Βλέπετε Είναι Αυτό Που Παίρνετε

en: official project page
el: επίσημη σελίδα του έργου

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Count the number 0 as empty
el: Μέτρηση του αριθμού 0 ως άδειο

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Starting value
el: Αρχική τιμή

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: The view %name has been saved.
el: Το view %name έχει αποθηκευτεί.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
el: Email του χρήστη που υπέβαλε το σχόλιο. Θα είναι κενό αν ο συντάκτης είναι εγγεγραμμένος χρήστης.

en: The name of the role.
el: Το όνομα του ρόλου.

en: Hide empty fields
el: Απόκρυψη κενών πεδίων

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
el: Δέχεται οποιαδήποτε ημερομηνία στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως today, +2 months και Dec 9 2004 είναι όλα έγκυρα.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
el: Δέχεται ώρα στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως now, +2 hours και 10:30pm είναι όλα έγκυρα.

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Site email address
el: Διεύθυνση email ιστοτόπου

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Cancel account
el: Απενεργοποίηση λογαριασμού

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Rename files
el: Μετονομασία αρχείων

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: CKEditor Global Profile
el: Καθολικό προφίλ CKEditor

en: The language for the CKEditor interface.
el: Η γλώσσα για τη διεπαφή του CKEditor.

en: Path to CKEditor
el: Διαδρομή για το CKEditor

en: Local path to CKEditor
el: Τοπική διαδρομή για το CKEditor

en: for developers only
el: για προγραμματιστές μόνο

en: CKEditor homepage
el: Αρχική σελίδα του CKEditor

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor.
el: Ρίξτε μια ματιά στο !listlink κατά την εγκατάσταση του CKEditor.

en: Choose a CKEditor skin.
el: Επιλέξτε ένα θέμα για το CKEditor.

en: Insert Teaser Break
el: Προσθήκη Διακοπής Αποσπάσματος

en: Insert Page Break
el: Προσθήκη Διακοπής Σελίδας

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
el: Το έγγραφο ήδη περιέχει μια διακοπή περίληψης. Θέλετε να συνεχίσετε αφού πρώτα την αφαιρέσετε;

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: the list of common problems
el: λίστα με συχνά προβλήματα

en: Embed Media Dialog
el: Παράθυρο διαλόγου ενσωμάτωσης πολυμέσου

en: Embed media code
el: Ενσωμάτωση κώδικα πολυμέσου

en: Paste embed code here
el: Επικόλληση του κώδικα ενσωμάτωσης εδώ

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: system
el: σύστημα

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Cache blocks
el: Λανθάνουσα μνήμη για τα μπλοκ

en: No books available.
el: Δεν υπάρχουν βιβλία διαθέσιμα

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των απαντήσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: No Main links
el: Χωρίς Κύριους συνδέσμους

en: Source for the Main links
el: Πηγή για τους Κύριους συνδέσμους

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
el: Επιλέξτε τι θα πρέπει να εμφανίζεται ως πρωτεύοντες σύνδεσμοι. (συνήθως στο πάνω μέρος της σελίδας).

en: No Secondary links
el: Χωρίς δευτερεύοντες συνδέσμους

en: Source for the Secondary links
el: Πηγή για τους Δευτερεύοντες συνδέσμους

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
el: Το μενού <em>Πλοήγησης</em> περιέχει συνδέσμους που προορίζονται για τους επισκέπτες της ιστοσελίδας. Σύνδεσμοι προστίθενται αυτόματα στο μενού <em>Πλοήγησης</em> από κάποιες μονάδες.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
el: Το μενού <em>Χρήστη</em> περιέχει σύνδεσμους σχετικούς με το λογαριασμό χρήστη, όπως και τον σύνδεσμο 'Αποσύνδεση'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
el: Το μενού <em><Διαχείρισης</em> περιλαμβάνει συνδέσμους προς εργασίες διαχείρισης.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Preview before submitting
el: Προεπισκόπηση πριν από την υποβολή

en: Display author and date information.
el: Εμφάνιση συντάκτη και ημερομηνίας.

en: Author username and publish date will be displayed.
el: Εμφάνιση του ονόματος χρήστη του συντάκτη και της ημερομηνίας δημοσίευσης.

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: @title dialog
el: Παράθυρο διαλόγου @title

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
el: Ο μέγιστος αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται σε σελίδες επισκόπησης όπως η αρχική σελίδα.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν δεν επιτρέπεται η πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη στο έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν κανένα άλλο περιεχόμενο δεν ταιριάζει με το έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "η σελίδα δεν βρέθηκε".

en: Compress cached pages.
el: Συμπίεση λανθάνουσας μνήμης των σελίδων

en: Description of your site, included in each feed.
el: Περιγραφή του ιστοτόπου, περιλαμβάνεται σε κάθε ροή.

en: Users may set their own time zone.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
el: Υπενθύμιση των χρηστών κατά τη σύνδεσή τους ότι η δική τους ζώνη ώρας δεν έχει τεθεί.

en: Only applied if users may set their own time zone.
el: Εφαρμόζεται μόνο όταν οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Time zone for new users
el: Ζώνη ώρας για τους νέους χρήστες

en: Default time zone.
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας.

en: Empty time zone.
el: Κενή ζώνη ώρας.

en: Users may set their own time zone at registration.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας κατά την εγγραφή τους.

en: Put site into maintenance mode
el: Θέστε τον ιστότοπο σε λειτουργία συντήρησης

en: Maintenance mode message
el: Μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης.

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει και δεν μπορούσε να δημιουργηθεί.

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Picture directory
el: Κατάλογος εικόνων

en: E-mails
el: Μηνύματα e-mail

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
el: Επεξεργαστείτε τα μηνύματα e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες όταν  επιχειρούν να ακυρώσουν τους λογαριασμούς τους.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: Ungroupable filters
el: Μη ομαδοποιημένα φίλτρα

en: Include reset button
el: Να συμπεριληφθεί κουμπί επαναφοράς

en: Reset button label
el: Ετικέτα κουμπιού επαναφοράς

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
el[0]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
el[0]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενο
el[1]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενα

en: All items, skip @skip
el: Όλα τα αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: All items
el: Όλα τα αντικείμενα

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
el[0]: @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: To add one, create a !types piece of content.
el: Για να προσθέσετε ένα, δημιουργήστε ένα τύπο περιεχομένου !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
el: Το Webform δεν είναι αυτή τη στιγμή ενεργό για οποιονδήποτε τύπο περιεχομένου.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλο το περιεχόμενο του ιστοτόπου που μπορεί να περιέχει ένα webform.

en: Webform-enabled piece of content
el: Περιεχόμενο με ενεργό webform

en: @name form
el: φόρμα @name

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Update preview
el: Ενημέρωση προεπισκόπησης

en: Force pasting as plain text
el: Να γίνει η επικόλληση αναγκαστικά ως απλό κείμενο

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το περιεχόμενο HTML θα μετατρέπεται αυτόματα σε απλό κείμενο κατά την επικόλληση.

en: Access all webform results
el: Πρόσβαση σε όλα τα αποτελέσματα του webform

en: Access own webform results
el: Πρόσβαση στα δικά του αποτελέσματα webform

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Submitter
el: Υποβάλλων

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Four
el: Τέσσερα

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
el: Οι εξωτερικές πηγές μπορούν να βελτιστοποιούνται αυτόματα, γεγονός που θα μειώσει τόσο το μέγεθος όσο και τον αριθμό των αιτήσεων προς τον ιστοτόπο σας.

en: Khmer
el: Κχμερ

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Cache pages for anonymous users
el: Λανθάνουσα μνήμη σελίδων για ανώνυμους χρήστες

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοτόπου

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
el: Η λανθάνουσα μνήμη για τις σελίδες δεν θα επαναδημιουργηθεί μέχρι να παρέλθει, τουλάχιστον, αυτός ο χρόνος.

en: Expiration of cached pages
el: Λήξη  σελίδων λανθάνουσας μνήμης

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
el: Ο μέγιστος χρόνος όπου μια εξωτερική λανθάνουσα μνήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει μια παλιά έκδοση μιας σελίδας.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Unknown content type
el: Άγνωστος τύπος περιεχομένου

en: Trim length
el: Μήκος αποκοπής

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, μόνο οι χρήστες με την <a href="@permissions-url">άδεια</a> "πρόσβαση στον ιστοτόπο όταν είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης" θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιστοτόπο για να εκτελέσουν εργασίες συντήρησης. Όλοι οι άλλοι επισκέπτες θα βλέπουν το μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης που ορίζεται παρακάτω. Οι χρήστες που έχουν το δικαίωμα μπορούν να εισέλθουν κατευθείαν μέσω της σελίδας <a href="@user-login">εισόδου χρήστη</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
el: Υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο αποστολής αρχείων που θα αποθηκεύονται οι εικόνες.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ενεργοποιείται το ΟΚΤΠ (Ορθογράφος Κατά Την Πληκτρολόγηση) αυτόματα κατά την φόρτωση του επεξεργαστή κειμένου.

en: and where
el: και όπου

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Aggregate and compress CSS files.
el: Συνάθροιση και συμπίεση των αρχείων CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
el: Συνάθροιση των αρχείων JavaScript.

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Fixed value
el: Σταθερή τιμή

en: Administer CKEditor access
el: Διαχείριση της πρόσβασης για το CKEditor

en: Customize CKEditor appearance
el: Προσαρμογή της εμφάνισης του CKEditor

en: CKFinder access
el: πρόσβαση στο CKFinder

en: Useful links: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.
el: Χρήσιμοι σύνδεσμοι: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.

en: User's Guide
el: Οδηγός για το χρήστη

en: Administration panel
el: Πάνελ διαχείρισης

en: Content Authoring
el: Συγγραφή Περιεχομένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: HTML element
el: Στοιχείο HTML

en: Add default classes
el: Προσθήκη προκαθορισμένων κλάσεων

en: Use absolute path
el: Χρήση απόλυτης διαδρομής

en: Rel Text
el: Κείμενο rel

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό όνομα αναγνώσιμο από τη μηχανή για αυτό το View. Πρέπει να περιέχει μόνο πεζά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Weight for @display
el: Βάρος για @display

en: The unique ID of the aggregator item.
el: Το μοναδικό ID του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The guid of the original imported item.
el: Το guid του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: Date and time of when the comment was created.
el: Ημερομηνία και ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: Date and time of when the comment was last updated.
el: Ημερομηνία και ώρα που το σχόλιο ενημερώθηκε για τελευταία φορά.

en: Last comment CID
el: CID τελευταίου σχολίου

en: Last Comment
el: Τελευταίο σχόλιο

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Group column
el: Ομάδα στήλης

en: Query options
el: Επιλογές ερωτήματος

en: The class to provide on each row.
el: Η κλάση που παρέχεται σε κάθε σειρά.

en: The class to provide on the list element itself.
el: Η κλάση που παρέχεται στο ίδιο το στοιχείο λίστας.

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: ampm]
en: am
el: πμ

[ctx: ampm]
en: pm
el: μμ

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: 5 minute
el: 5 λεπτά

en: 15 minute
el: 15 λεπτά

en: jQuery compression level
el: Επίπεδο συμπίεσης jQuery

en: Production (minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (uncompressed)
el: Ανάπτυξης (ασυμπίεστο)

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: CKEditor profiles
el: CKEditor προφίλ

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Action to take if filter value does not validate
el: Ενέργεια που πρέπει να γίνει αν η τιμή φίλτρου δεν επαληθεύεται

en: Display all results for the specified field
el: Παρουσίαση όλων των αποτελεσμάτων για το συγκεκριμένο πεδίο

en: Show "Page not found"
el: Εμφάνιση "Η σελίδα δεν βρέθηκε"

en: Number of records
el: Αριθμός εγγραφών

[ctx: Sort order]
en: Numerical
el: Αριθμητικό

en: Rewrite results
el: Επανεγγραφή αποτελεσμάτων

en: Replace spaces with dashes
el: Αντικατάσταση κενών με παύλες

en: External server URL
el: URL εξωτερικού διακομιστή

en: No results text
el: Κείμενο όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Enable to allow users to select multiple items.
el: Ενεργοποιήστε το ώστε να επιτρέπετε στους χρήστες να επιλέγουν πολλαπλά στοιχεία.

en: Enable to remember the last selection made by the user.
el: Ενεργοποιήστε το ώστε να θυμάται την τελευταία επιλογή που έγινε από τον χρήστη.

en: Provide description
el: Εισάγετε περιγραφή

en: Update "@title" choice (@number)
el: Ενημέρωση επιλογής "@title" (@number)

en: Auto preview
el: Αυτόματη προεπισκόπηση

en: Preview with contextual filters:
el: Προεπισκόπηση με συναφή φίλτρα:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
el: Διαχωρίστε τις τιμές των συναφών φίλτρων με ένα "/". Για παράδειγμα, %example.

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: @current of @total
el: @current από @total

en: All displays (except overridden)
el: Όλες οι προβολές (εκτός αυτών που έχουν παρακαμφθεί)

en: All displays
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: This @display_type (override)
el: Αυτό το @display_type (παράκαμψη)

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: No filters have been added.
el: Δεν έχουν προστεθεί φίλτρα.

en: Drag to add filters.
el: Σύρετε για να προσθέσετε φίλτρα.

en: Add and configure @types
el: Προσθήκη και παραμετροποίηση @types

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Display | Displays
el[0]: Προβολή
el[1]: Προβολές

en: The node ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του κόμβου.

en: The content title.
el: Ο τίτλος του περιεχομένου.

en: The date the content was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε το περιεχόμενο.

en: User has a revision
el: Ο χρήστης έχει μία αναθεώρηση

en: Content revision is a history of changes to content.
el: Η αναθεώρηση περιεχομένου είναι ένα ιστορικό των αλλαγών στο περιεχόμενο.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
el: Παραθέστε έναν απλό σύνδεσμο για τη διαγραφή της αναθεώρησης του περιεχομένου.

en: Content ID from URL
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του περιεχομένου από το URL

en: Hide attachments in summary
el: Απόκρυψη συνημμένων στην περίληψη

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
el[0]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: @count item | Paged, @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενα

en: Create a page
el: Δημιουργήστε μια σελίδα

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: @group (historical data)
el: @group (ιστορικά δεδομένα)

en: Use path alias
el: Χρήση ψευδωνύμου διαδρομής

en: jQuery and jQuery UI CDN
el: jQuery και jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
el: Να χρησιμοποιηθεί το jQuery και jQuery UI από CDN. Αν το CDN δεν είναι διαθέσιμο, θα χρησιμοποιηθεί η τοπική έκδοση του jQuery και jQuery UI.

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: Disable WYSIWYG module.
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG.

en: click here to disable
el: κάντε κλικ για απενεργοποίηση

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
el: Να μετατρέπονται όλοι οι χαρακτήρες σε οντότητες HTML.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Remove whitespace
el: Αφαίρεση κενού χαρακτήρα (whitespace)

en: This display is disabled.
el: Αυτή η εμφάνιση είναι απενεργοποιημένη.

en: Apply (all displays)
el: Εφαρμογή (όλες οι προβολές)

en: Apply (this display)
el: Εφαρμογή (αυτή η προβολή)

en: The date of the most recent new content on the feed.
el: Η ημερομηνία του πιο πρόσφατου νέου περιεχομένου στη ροή.

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
el: Αυτό είναι ένα ψευδώνυμο του @group: @field.

en: @group (historical data): @field
el: @group (ιστορικά δεδομένα): @field

en: Relate all content tagged with a term.
el: Συσχετισμός όλου του περιεχομένου με έναν όρο.

en: Has taxonomy term ID
el: Έχει μοναδικό αναγνωριστικό όρου ταξινόμησης

en: Query Comment
el: Σχόλιο Ερωτήματος

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
el: Το πεδίο που θα χρησιμοποιηθεί ως τίτλος του αντικειμένου RSS για κάθε σειρά.

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: Rendered as @mode
el: Απεικονίζεται ως @mode

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: Default date
el: Προκαθορισμένη ημερομηνία

en: 10 minute
el: 10 λεπτά

en: 30 minute
el: 30 λεπτά

en: !start-date to !end-date
el: !start-date εώς !end-date

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: Autocomplete (Tags style)
el: Αυτόματη συμπλήρωση (Στυλ ετικετών)

en: Hide empty column
el: Απόκρυψη κενής στήλης

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Whether the user is active or blocked.
el: Εάν ο χρήστης είναι ενεργός ή αποκλεισμένος.

en: Allow users to change CKEditor settings.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να αλλάζουν τις ρυθμίσεις του CKEditor.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την εμφάνιση του CKEditor.

en: Allow users to use CKFinder.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να χρησιμοποιούν το CKFinder.

en: Disable the WYSIWYG module
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG

en: Add a new CKEditor profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ CKEditor

en: Clone the CKEditor profile
el: Αντιγραφή του προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor profile
el: Τροποποίηση του προφίλ CKEditor

en: Delete the CKEditor profile
el: Διαγραφή του προφίλ CKEditor

en: Add the CKEditor Global profile
el: Προσθήκη του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor Global profile
el: Επεξεργασία του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
el: Το CKEditor βρέθηκε στη διαδρομή <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της έκδοσης του CKEditor.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί να έχει οριστεί το <code>$cookie_domain</code>, αλλά δεν έχει οριστεί στο αρχείο <code>settings.php</code> (το CKFinder είναι ενεργό στο προφίλ !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
el: Ορισμένα χαρακτηριστικά είναι απενεργοποιημένα επειδή έχετε μια παλιότερη έκδοση του CKEditor. Παρακαλούμε αναβαθμίστε στην έκδοση 3.1 (ή μεγαλύτερη).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
el: Το CKEditor χρειάζεται άδεια ανάγνωσης στο αρχείο <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Διαβάστε προσεκτικά το τμήμα "Εγκατάσταση του CKFinder" στο αρχείο <code>!readme</code> και προσθέστε μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Έχετε προσθέσει μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>, αλλά σε λάθος γραμμή του αρχείου.

en: Enables CKEditor (WYSIWYG HTML editor) for use instead of plain text fields.
el: Ενεργοποιεί το CKEditor (επεξεργαστής HTML τύπου WYSIWYG) για χρήση σε απλά πεδία κειμένου.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ CKEditor. Αυτή τη στιγμή κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το CKEditor. Δημιουργήστε ένα προφίλ παρακάτω.

en: Create a new profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
el: Το καθολικό προφίλ υπάρχει ήδη. Μόνο ένα καθολικό προφίλ επιτρέπεται να υπάρχει.

en: Create a global profile
el: Δημιουργία ενός καθολικού προφίλ

en: Update the global profile
el: Ενημέρωση του καθολικού προφίλ

en: Path to the CKEditor plugins directory
el: Διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor σε σχέση με τον ριζικό κατάλογο.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
el: Τοπική διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Allow the user to select between paths and internal links
el: Να επιτρέπεται στο χρήστη να επιλέξει μεταξύ διαδρομών και εσωτερικών συνδέσμων

en: With the !plink extension it is possible to use internal: links. By default the !link extension is linking to nodes using paths.
el: Με την !plink επέκταση είναι δυνατή η χρήση εσωτερικών συνδέσμων. Εξ' ορισμού, η επέκταση !link συνδέεται με κόμβους με τη χρήση διαδρομών.

en: Language direction
el: Κατεύθυνση γλώσσας

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στον διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίστηκε παραπάνω. Αν είναι κενό, το CKEditor θα προσπαθήσει να βρει τη σωστή διαδρομή.

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading timeout
el: Χρονικό όριο φόρτωσης

en: Spellchecker
el: Ορθογράφος

en: Custom JavaScript configuration
el: Προσαρμοσμένη διευθέτηση JavaScript

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα προφίλ. Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες και η κάτω παύλα.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή πλάτους. Παραδείγματα: 400, 100%.

en: The CSS path is not empty. Please set the <strong>Editor CSS</strong> option to the <strong>Define CSS</strong> mode.
el: Η διαδρομή για το CSS δεν είναι χωρίς τιμή. Ορίστε την επιλογή <strong>CSS επεξεργαστή</strong> στην κατάσταση <strong>Ορισμός CSS</strong>.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το CSS και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του στυλ.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το στυλ και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: The path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: An absolute path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται μια απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: Set a valid loading method.
el: Ορίστε μια έγκυρη μέθοδο φόρτωσης.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο χρονικό περιθώριο φόρτωσης σε δευτερόλεπτα.

en: Enter a valid toolbar configuration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ρύθμιση για τη μπάρα εργαλείων.

en: Your CKEditor profile was updated.
el: Το προφίλ CKEditor ενημερώθηκε.

en: Your CKEditor profile was created.
el: Το προφίλ CKEditor δημιουργήθηκε.

en: The CKEditor profile was deleted.
el: Το προφίλ CKEditor διαγράφηκε.

en: The WYSIWYG module is disabled.
el: Η μονάδα WYSIWYG είναι απενεργοποιημένη.

en: Table Resize plugin
el: Πρόσθετο αλλαγής μεγέθους πίνακα

en: Auto Grow plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης ανάπτυξης

en: CKEditor website
el: Ο ιστοτόπος του CKEditor

en: Profiles are linked with input format types. A CKEditor profile defines which buttons are available in the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. The Global Profile stores some general information about CKEditor.
el: Τα προφίλ συνδέονται με τους μορφότυπους εισόδου. Ένα CKEditor προφίλ ορίζει ποια πλήκτρα θα είναι διαθέσιμα στον επεξεργαστή, πως θα εμφανίζεται ο επεξεργαστής και ορισμένες άλλες λειτουργίες του επεξεργαστή. Το Καθολικό Προφίλ αποθηκεύει κάποιες γενικές πληροφορίες σχετικά με το CKEditor.

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users <strong>Full HTML</strong> access or use the following list of tags in the HTML filter:
el: Για να δουλεύει η επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου πρέπει να διευθετήσετε το !filterlink για τους χρήστες που θα έχουν πρόσβαση στην επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου. Είτε δώστε στους χρήστες αυτούς την πρόσβαση στο <strong>Πλήρες HTML</strong> ή χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα σημάνσεων στο φίλτρο HTML:

en: To have better control over line breaks, you should disable the <strong>%settingname</strong> setting in the chosen Text format (recommended).
el: Για να έχετε καλύτερο έλεγχο στον τερματισμό των γραμμών, πρέπει να απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση <strong>%settingname</strong> στον επιλεγμένο μορφότυπο κειμένου (προτείνεται).

en: If you are looking for more information, have any trouble with the configuration, or found an issue with the CKEditor module, please visit the !officiallink.
el: Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες, έχετε πρόβλημα με τη διευθέτηση ή ανακαλύψετε κάποιο ζήτημα, επισκεφθείτε το !officiallink.

en: More information about how to customize CKEditor for your theme can be found !herelink.
el: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσαρμογή του CKEditor για τη θεματική σας παραλλαγή θα βρείτε στο !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
el: Με χρήση του !ckfinder (εμπορικό), ένα προχωρημένο που Ajax διαχειριστή αρχείων.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
el: Με χρήση μιας αποκλειστικής μονάδας όπως η !imcelink.

en: Should rich text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
el: Να είναι η πλήρης επεξεργασία κειμένου ενεργή ή ανενεργή στα πεδία κειμένου; Αν είναι ανενεργή, ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου θα μπορεί να ενεργοποιείται με ένα διακόπτη.

en: Editor interface width in pixels or percent.
el: Το πλάτος του επεξεργαστή σε pixel ή ποσοστό.

en: Enter a valid width value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή για το πλάτος.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
el: Περιεχόμενο μπορεί να προστεθεί μόνο στο CKEditor σε κατάσταση WYSIWYG.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
el: Ο δείκτης προόδου "throbber" δε δείχνει την πρόοδο της αποστολής αλλά καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Η μπάρα προόδου είναι χρήσιμη για την παρακολούθηση αποστολής μεγάλων αρχείων.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
el: Εντοπίστηκε η μονάδα WYSIWYG. Η χρήση και των δύο μονάδων ταυτόχρονα ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα. Προτείνεται να απενεργοποιήσετε τη μονάδα WYSIWYG (!wysiwygdisablelink).

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
el: Αν έχετε ήδη το CKEditor εγκατεστημένο, επεξεργαστείτε το <strong>!editg</strong> και ενημερώστε τη διαδρομή για το CKEditor.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Revert to default
el: Επαναφορά στο προκαθορισμένο

en: No fields have been used in views yet.
el: Δεν έχουν χρησιμοποιηθεί πεδία στα views ακόμα.

en: Author uid
el: Uid συντάκτη

en: The user permissions.
el: Οι άδειες του χρήστη.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).

en: Last comment uid
el: Uid τελευταίου σχολίου

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: Result summary
el: Περίληψη αποτελέσματος

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: The selected selection handler is broken.
el: Ο επιλεγμένος χειριστής επιλογής είναι χαλασμένος.

en: Contextual Links
el: Συναφείς σύνδεσμοι

en: Display fields in a contextual links menu.
el: Εμφάνιση των πεδίων σε μενού συναφών συνδέσμων.

en: Path to CKFinder
el: Διαδρομή για το CKFinder

en: Use toolbar Drag&Drop feature
el: Χρήση του χαρακτηριστικού Σύρε&Άσε της μπάρας εργαλείων

en: All configuration options described in the !apidocs that cannot be easily changed in the administration area can be set in the <strong>Advanced Options</strong> section in the CKEditor profile.
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης που περιγράφονται στο !apidocs που δεν αλλάζουν εύκολα από τη διαχείριση μπορεί να οριστούν στις <strong>Επιλογές για προχωρημένους</strong> του προφίλ του CKEditor.

en: Checking for !filename or !file.
el: Γϊνεται έλεγχος για το !filename ή !file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
el: Το συστατικό CKEditor δεν είναι σωστά εγκατεστημένο. Πηγαίνετε στη διεύθυνση !ckeditorlink για να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να αποσυμπιέσετε τα αρχεία στον κατάλογο !ckeditorpath ή !librarypath και να βεβαιωθείτε ότι υπάρχει το αρχείο !ckeditorfile ή !ckeditorlibrary. Ανατρέξτε στο αρχείο !readme για περισσότερες πληροφορίες.

en: The global profile can not be found. Click here to !create.
el: Το καθολικό προφίλ δεν είναι δυνατό να βρεθεί. Κάντε κλικ για !create.

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page is loaded, if the !ckeditor_basic_js file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
el: Ο χρόνος αναμονής (σε δευτερόλεπτα) για να φορτωθεί ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου αφού φορτωθεί η σελίδα, αν χρησιμοποιείται το αρχείο !ckeditor_basic_js. Αν οριστεί σε μηδέν, ο επεξεργαστής φορτώνεται κατά βούληση.

en: Load !ckeditor_config_js from the theme path
el: Να φορτωθεί το !ckeditor_config_js από την διαδρομή της θεματικής παραλλαγής

en: When enabled, the editor will try to load the !ckeditor_config_js file from the theme directory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, ο επεξεργαστής θα φορτώνει το αρχείο !ckeditor_config_js από τον κατάλογο της θεματικής παραλλαγής.

en: CKEditor documentation
el: Τεκμηρίωση του CKEditor

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στο διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίζεται παραπάνω. Εισάγετε είτε μια απόλυτη διαδρομή στο διακομιστή ή μια διαδρομή σχετική με το αρχείο !indexphp. Αν μείνει κενό, η μονάδα CKEditor θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τη σωστή διαδρομή.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKFinder (διαχειριστής αρχείων βασισμένος σε AJAX από το !ckfindercom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
el: Αναβάθμιση του jQuery και jQuery UI σε πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
el: Διαθέσιμοι χαρακτήρες μπαλαντέρ: !u &ndash; αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; όνομα χρήστη

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη .!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!d &ndash; η διαδρομή στο διακομιστή για το ριζικό κατάλογο των εγγράφων (!root).!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της διαδρομής για την εγκατάσταση του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
el: !title <a href="!link" target="_blank">σελίδα έργου</a>

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
el: Τα προφίλ του CKEditor καθορίζονται στο τμήμα !adminpath. Τα προφίλ ορίζουν ποιες επιλογές είναι διαθέσιμες στους χρήστες ανάλογα με τον μορφότυπο εισόδου.

en: <strong>Note:</strong> be careful when granting users access to create tags like %iframe.<br />If you are going to use CKEditor with the <strong>Filtered HTML</strong> input format, please read the "Setting up filters" section in the !readme file.
el: <strong>Σημείωση:</strong> προσοχή όταν δίνετε το δικαίωμα στους χρήστες να δημιουργούν σημάνσεις όπως το %iframe.<br />Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε το CKEditor με τον μορφότυπο εισόδου <strong>Φιλτραρισμένο HTML</strong>, παρακαλούμε διαβάστε το τμήμα "Διευθέτηση των φίλτρων" στο αρχείο !readme.

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Configure how <a href="@jquery">jQuery</a> behaves on the site. Select which jQuery version, the compression level and whether or not to use a CDN.
el: Ρυθμίστε ποια θα είναι η συμπεριφορά του <a href="@jquery">jQuery</a> στον ιστοτόπο. Επιλέξτε την έκδοση του jQuery, το επίπεδο συμπίεσης και το αν θα χρησιμοποιηθεί CDN ή όχι.

en: jQuery update
el: Ενημέρωση jQuery

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
el: Διευθέτηση ρυθμίσεων σχετικά με την αναβάθμιση του jQuery, τη διαδρομή της βιβλιοθήκης και τη συμπίεση.

en: Used in views
el: Χρησιμοποιείται στα views

en: Overview of plugins used in all views.
el: Επισκόπηση των plugins που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
el: Απομνημόνευση της εκτεθειμένης επιλογής μόνο για τους επιλεγμένους ρόλους χρηστών. Αν δεν επιλέξετε ρόλο, τα εκτεθειμένα δεδομένα δε θα αποθηκευτούν ποτέ.

en: &lt;Any&gt;
el: &lt;Οποιοδήποτε&gt;

en: There are no enabled views.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοποιημένα views.

en: - No value -
el: - Καμία τιμή -

en: Unfiltered text
el: Αφιλτράριστο κείμενο

en: Combine fields filter
el: Συνδυασμός φίλτρου πεδίων

en: Combine two fields together and search by them.
el: Συνδυασμός δύο πεδίων και αναζήτηση βάσει αυτών.

en: Display 'more' link only if there is more content
el: Προβολή συνδέσμου 'περισσότερα' μόνο αν υπάρχει περισσότερο περιεχόμενο

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: Use a custom %field_name
el: Χρησιμοποιήστε ένα προσαρμοσμένο %field_name

en: No path is set
el: Δεν έχει οριστεί διαδρομή

en: Change skin of CKEditor
el: Αλλαγή της θεματικής παραλλαγής του CKEditor

en: Configure skin for CKEditor.
el: Διευθέτηση της θεματικής παραλλαγής του CKEditor.

en: Aggregate <code>ckeditor.js</code>
el: Συνάθροιση του <code>ckeditor.js</code>

en: When enabled, <code>ckeditor.js</code> will be aggregated if JavaScript aggregation is enabled. <strong>Not recommended</strong>.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το <code>ckeditor.js</code> θα συναθροίζεται ή η συνάθροιση JavaScript είναι ενεργοποιημένο. <strong>Δεν συνιστάται</strong>.

en: Available placeholders:!b &ndash; path of the Drupal installation (!base) !m &ndash; path where the CKEditor module is stored (!module).!l &ndash; path to the libraries directory (!library)
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης: !b &ndash; η διαδρομή για την εγκατάσταση του Drupal (!base) !m &ndash; η διαδρομή όπου η μονάδα CKEditor είναι εγκατεστημένη (!module).!l &ndash; η διαδρομή για τον κατάλογο libraries (!library)

en: Local path to CKFinder
el: Τοπική διαδρομή για το CKFinder

en: The following plugins could not be found and were automatically disabled in CKEditor profiles:
el: Τα παρακάτω πρόσθετα δεν είναι δυνατό να βρεθούν και απενεργοποιήθηκαν αυτόματα στα προφίλ του CKEditor:

en: <b>Profile</b>: %profile_name
el: <b>Προφίλ</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
el: <b>Πρόσθετα</b>: %profile_plugins

en: The <em>CKEditor Global Profile</em> profile is using %skin skin which cannot be found. Please <a href="@profile_settings">update your settings</a>.
el: Το <em>Καθολικό Προφίλ CKEditor</em> χρησιμοποιεί το θέμα %skin που δεν είναι δυνατό να βρεθεί. <a href="@profile_settings">Ενημερώστε τις ρυθμίσεις</a>.

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE

en: !ckfinder is not installed correctly: <code>!config</code> not found. Make sure that you uploaded all files and did not accidentally remove the configuration file. If you installed CKFinder in other location (e.g. in the libraries folder), make sure to update the path to CKFinder in !global.
el: Το !ckfinder δεν είναι σωστά εγκατεστημένο: δε βρέθηκε το <code>!config</code>. Σιγουρευτείτε ότι έχετε ανεβάσει όλα τα αρχεία και ότι δεν έχετε διαγράψει κατά λάθος το αρχείο ρυθμίσεων. Αν εγκαταστήσατε το CKFinder σε άλλη τοποθεσία (πχ. στον φάκελο libraries), σιγουρευτείτε ότι έχετε ενημερώσει τη διαδρομή για το CKFinder στο !global.

en: Available buttons
el: Διαθέσιμα κουμπιά

en: - Restricted access -
el: - Περιορισμένη πρόσβαση -
