CAPTCHA (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (157 entries)

en: Save configuration
pl: Zachowaj konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Czynności

en: Disable
pl: Wyłącz

en: none
pl: brak

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Save
pl: Zachowaj

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Example
pl: Przykład

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Unsupported database.
pl: Nieobsługiwana baza danych.

en: normal
pl: normalna

en: Code length
pl: Długość kodu

en: Font size
pl: Czcionka

en: Spam control
pl: Walka ze spamem

en: Characters to use in the code
pl: Znaki, które mają się pojawić w obrazku

en: The list of characters to use should not contain spaces.
pl: Lista znaków nie powinna zawierać spacji.

en: Math question
pl: Zadanie matematyczne

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
pl: W trakcie dzielenia wyrażenia UTF-8 na znaki napotkano nieprawidłowy bajt.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
pl: Dla języka %lang_name (kod %lang_code)

en: change
pl: zmień

en: disable
pl: wyłącz

en: low
pl: niski

en: medium
pl: średni

en: high
pl: wysoki

en: Display on separate page
pl: Wyświetlaj na oddzielnej stronie

en: Add CAPTCHA administration links to forms
pl: Dodaj odnośniki administracyjne CAPTCHA do formularzy

en: administer CAPTCHA settings
pl: zarządzanie ustawieniami CAPTCHA

en: Challenge description
pl: Opis pułapki

en: Persistence
pl: Obecność pułapek

en: Always add a challenge.
pl: Zawsze zastawiaj pułapkę.

en: Log wrong responses
pl: Zapisuj do dziennika nieprawidłowe odpowiedzi.

en: The CAPTCHA settings were saved.
pl: Ustawienia CAPTCHA zostały zapisane.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
pl: form_id formularza w Drupalu, do którego będzie dodawane CAPTCHA.

en: Challenge type
pl: Rodzaj testu

en: The CAPTCHA type to use for this form
pl: Rodzaj CAPTCHA, który będzie używany w tym formularzu

en: Illegal form_id
pl: Niepoprawny form_id

en: Saved CAPTCHA point settings.
pl: Ustawienia wskaźnika CAPTCHA zapisano.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć CAPTCHA dla form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
pl: Czy na pewno chcesz wyłączyć CAPTCHA dla form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
pl: Pułapka zastawiona w formularzu %form_id została usunięta.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
pl: Pułapka została zdjęta z formularza %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
pl: Strona ta zawiera omówienie dostępnych rodzajów zadań, wraz z przykładami.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
pl: Zadanie <q>%challenge</q>, moduł <q>%module</q>

en: 10 more examples of this challenge.
pl: 10 kolejnych przykładów zadania.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
pl: "CAPTCHA" to "komputery od ludzi odróżniający, całkowicie zautomatyzowany i publicznie dostępny test Turinga". Test polega zazwyczaj na przedstawieniu zadań, których prawidłowe wykonanie potwierdzić ma człowieczeństwo badanego. Moduł CAPTCHA jest więc narzędziem w walce ze zautomatyzowanym korzystaniem z formularzy witryny (formularzy dodawania odpowiedzi, rejestracji, księgi gości, itp.) przez użytkowników wysyłających niepożądane treści, określane zwykle terminem <q>spam</q>. Moduł umożliwia dodanie do formularzy zadania (zastawienie pułapki), które powinno być łatwe do wykonania dla człowieka, ale trudne dla skryptu czy robotów spamerskich.

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
pl: Warto pamiętać, że moduł CAPTCHA wpływa na pracę mechanizmu pamięci podręcznej Drupala (<a href="!performancesettings">ustawienia wydajności</a>). W związku z tym, że zadanie powinno być unikatowe dla każdego generowanego formularza, pojawiająca się strona nie jest zapisywana w pamięci podręcznej. Należy się upewnić, że formularze nie pojawiają się na zbyt wielu stronach, ponieważ może to obniżyć efektywność pamięci podręcznej. Przykładowo: po umieszczeniu CAPTCHA w bloku uwierzytelniania użytkownika, który anonimowym odwiedzającym pojawia się na każdej stronie, mechanizm pamięci podręcznej zostanie praktycznie wyłączony. Innym przykładem są formularze przesyłania odpowiedzi. W tym przypadku, aby uzyskać lepszą efektywność pamięci podręcznej, należy ustawić "%commentlocation" na "%separatepage" w ustawieniach odpowiedzi dla poszczególnych <a href="!contenttypes">rodzajów zawartości</a>.

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania odpowiedzi

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
pl: CAPTCHA jest zastrzeżonym znakiem towarowym Carnegie Mellon University.

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
pl: CAPTCHA może zostać dodane praktycznie do każdego formularza Drupala. Na liście formularzy została przedstawiona część domyślnych formularzy. Pozostałymi można zarządzać po włączeniu opcji "%adminlinks".

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
pl: Użytkownikom z <a href="@perm">uprawnieniem</a> "%skipcaptcha" nie będą generowane testy. Upewnij się, że nadałeś to uprawnienie zaufanym użytkownikom (np. administratorom witryny). Jeśli chcesz przetestować zabezpieczenie formularza, zrób to jako użytkownik nieposiadający uprawnienia "%skipcaptcha" (np. użytkownik anonimowy).

en: skip CAPTCHA
pl: omijanie pułapek

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
pl: Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
pl: Niezaufani użytkownicy zobaczą w tym miejscu CAPTCHA (!settings).

en: general CAPTCHA settings
pl: ogólne ustawienia CAPTCHA

en: Enabled challenge
pl: Włączone testy

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
pl: "@type" przez moduł "@module" (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
pl: Umieść w tym miejscu CAPTCHA dla niezaufanych użytkowników.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
pl: Odpowiedź na przedstawione zadanie jest nieprawidłowa.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
pl: Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
pl: Moduł CAPTCHA zablokował próbę dodania zawartości przez formularz %form_id. Zadanie <q>%challenge</q> (moduł <q>%module</q>). Użytkownik odpowiedział <q>%response</q>, a prawidłowa odpowiedź brzmiała <q>%solution</q>.

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
pl: Zdecyduj jak i gdzie zastawiać pułapki na roboty.

en: Examples
pl: Przykłady

en: An overview of the available challenge types with examples.
pl: Rodzaje zadań i ich przykłady.

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
pl: Możesz teraz <a href="!captcha_admin">skonfigurować moduł CAPTCHA</a> dla swojej witryny.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
pl: Podstawowy moduł do rozmieszczania pułapek CAPTCHA przy różnych formularzach.

en: Code settings
pl: Ustawienia kodu

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
pl: Długość kodu wpływa na wielkość obrazka. Większe wartości powodują zwiększenie wykorzystania procesora w trakcie generowania obrazka.

en: Font settings
pl: Ustawienia czcionki

en: tiny
pl: drobna

en: small
pl: mała

en: large
pl: duża

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
pl: Wielkość czcionki wpływa na wielkość obrazka. Większe wartości powodują zwiększenie wykorzystania procesora w trakcie generowania obrazka.

en: Character spacing
pl: Odstępy między znakami

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
pl: Określ przeciętną odległość między znakami. Większe wartości powodują zwiększenie wykorzystania procesora podczas generowania obrazka.

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
pl: Wprowadź heksadecymalny kod koloru tekstu (np. #000 lub #004283)

en: Additional variation of text color
pl: Dodatkowe zmiany koloru tekstu

en: moderate
pl: umiarkowany

en: very high
pl: bardzo wysoki

en: The different characters will have randomized colors in the specified range around the text color.
pl: Poszczególne znaki będą miały losowe kolory w wyznaczonej odległości od koloru tekstu.

en: Distortion and noise
pl: Zniekształcenia i szumy

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
pl: Za pomocą poniższych ustawień możesz kontrolować poziom trudności zadania. Nie zwiększaj go do przesady i upewnij się, że kod zawarty w obrazku jest możliwy do oczytania. W tym celu nie stosuj wysokiego poziomu zniekształceń i szumu zarazem.

en: Distortion level
pl: Poziom zniekształceń

en: severe
pl: ogromny

en: Set the degree of wave distortion in the image.
pl: Określ poziom zniekształcenia typu "fala".

en: Smooth distortion
pl: Wygładzanie zniekształceń

en: This option adds randomly colored point noise.
pl: Dodaje do obrazka generowane losowe, kolorowe punkty.

en: Add line noise
pl: Dodaj szum w postaci linii

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
pl: Opcja powoduje generowanie losowych linii nad kodem tekstowym.

en: Noise level
pl: Poziom szumu

en: Background color is not a valid hexadecimal color value.
pl: Kolor tła ma nieprawidłową wartość szesnastkową koloru.

en: Text color is not a valid hexadecimal color value.
pl: Kolor tekstu nie jest prawidłową liczbą heksadecymalna.

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
pl: Generowanie pułapek graficznych nie powiodło się. Sprawdź konfigurację graficznych pułapek CAPTCHA, zwłaszcza czcionek.

en: Image CAPTCHA
pl: Graficzne pułapki CAPTCHA

en: What code is in the image?
pl: Jaki kod znajduje się na obrazku?

en: Provides an image based CAPTCHA.
pl: Udostępnia graficzne pułapki wykorzystywane przez moduł CAPTCHA.

en: File format
pl: Format pliku

en: Fonts
pl: Czcionki

en: This option enables bilinear interpolation of the distortion which makes the image look smoother, but it is more CPU intensive.
pl: Opcja włącza dwuliniową interpolację zniekształceń przez co obrazek jest bardziej wygładzony, a jednocześnie bardziej zużywana jest moc obliczeniowa procesora.

en: Add salt and pepper noise
pl: Wprowadź szum typu sól i pieprz

en: The image CAPTCHA is a popular challenge where a random textual code is obfuscated in an image. The image is generated on the fly for each request, which is rather CPU intensive for the server. Be careful with the size and computation related settings.
pl: Obrazkowy CAPTCHA jest popularnym zapytaniem w którym losowy kod tekstowy jest rozmazywany na obrazku. Obrazek jest generowany w locie na żądanie - zwiększa to zapotrzebowanie na moc obliczeniową serwera. Zachowaj ostrożność w ustawieniach związanych z wymiarem i obliczeniami.

en: default challenge type
pl: domyślny rodzaj pułapki

en: @type (from module @module)
pl: @type (z modułu @module)

en: Form protection
pl: Ochrona formularza

en: Select the challenge type you want for each of the listed forms (identified by their so called <em>form_id</em>'s). You can easily add arbitrary forms with textfield at the bottom of the table or with the help of the '%CAPTCHA_admin_links' option below.
pl: Wybierz rodzaj pułapki jaki chcesz zastosować do poszczególnych formularzy (identyfikowanych poprzez tak zwany <em>form_id</em>). Możesz dodać własne formularze w polu pod tabelą lub z pomocą opcji '%CAPTCHA_admin_links'.

en: Default challenge type
pl: Domyślny rodzaj pułapki

en: Select the default challenge type for CAPTCHAs. This can be overriden for each form if desired.
pl: Wybierz domyślne rodzaje pułapek CAPTCHA. Wybrany rodzaj może być indywidualnie zmieniony dla każdego formularza.

en: Allow CAPTCHAs and CAPTCHA administration links on administrative pages
pl: Pokaż pułapki i odnośniki do administrowania pułapkami na stronach działu zarządzania

en: This option makes it possible to add CAPTCHAs to forms on administrative pages. CAPTCHAs are disabled by default on administrative pages (which shouldn't be accessible to untrusted users normally) to avoid the related overhead. In some situations, e.g. in the case of demo sites, it can be usefull to allow CAPTCHAs on administrative pages.
pl: Opcja ta pozwala na dodanie pułapek do formularzy w dziale zarządzania. Standardowo dostęp do działu zarządzania ma ograniczona i zaufana grupa ludzi, zatem w celu uniknięcia niepotrzebnego obciążenia nie są tam pokazywane pułapki ani odnośniki do administrowania nimi. Niektóre strony (np. systemy demonstracyjne) wyświetlanie pułapek pod formularzami może jednak okazać się przydatne.

en: Add a description to the CAPTCHA
pl: Dodaj wyjaśnienia CAPTCHA do pułapki

en: Add a configurable description to explain the purpose of the CAPTCHA to the visitor.
pl: Dodaje konfigurowalny opis wyjaśniający użytkownikom cel istnienia systemu CAPTCHA.

en: CAPTCHA description
pl: Opis CAPTCHA.

en: Configurable description of the CAPTCHA. An empty entry will reset the description.
pl: Objaśnienia do CAPTCHA. Wyczyszczenie pola zresetuje opis.

en: Default CAPTCHA validation
pl: Domyślna walidacja.

en: Define how the response should be processed by default. Note that the modules that provide the actual challenges can override or ignore this.
pl: Wybierz jakie mają być zastosowane domyślne reguły sprawdzania odpowiedzi. Moduły dostarczające konkretnych pułapek mogą nadpisać bądź zignorować te ustawienia.

en: Case sensitive validation: the response has to exactly match the solution.
pl: Wielkość liter ma znaczenie: odpowiedź musi dokładnie zgadzać się z rozwiązaniem.

en: Case insensitive validation: lowercase/uppercase errors are ignored.
pl: Wielkość liter bez znaczenia: błędnie przepisane wielkie/małe litery są ignorowane.

en: Added CAPTCHA point.
pl: Dodano punkt CAPTCHA.

en: Reset of CAPTCHA description for language %language.
pl: Usunięcie opisu CAPTCHA dla języka %language.

en: Reset of CAPTCHA description.
pl: Usunięcie opisu CAPTCHA.

en: Failed to set a CAPTCHA type for form %form_id: could not interpret value "@captcha_type"
pl: Nie powiodło się ustawienie typu pułapki dla formularza %form_id: problem z interpretacją wartości "@captcha_type"

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
pl: CAPTCHA: pułapka typu "@type" założona

en: This is a pre-solved, non-blocking example of this challenge.
pl: Oto rozwiązany, nie powodujący zablokowania przykład tej pułapki.

en: CAPTCHA: no challenge enabled
pl: CAPTCHA: nie ustawiono pułapki

en: Test one two three
pl: Test jeden dwa trzy

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
pl[0]: Zablokowano już 1 próbę wysłania formularza
pl[1]: Zablokowano już @count próby wysłania formularza
pl[2]: Zablokowano już @count prób wysłania formularza

en: CAPTCHA point administration
pl: Zarządzanie punktami CAPTCHA

en: Presolved image CAPTCHA example, generated with the current settings.
pl: Przykład CAPTCHA obrazkowego, wygenerowanego z bieżących ustawień.

en: extra large
pl: bardzo duże

en: tight
pl: wąskie

en: wide
pl: szerokie

en: extra wide
pl: bardzo szerokie

en: This option makes it easy to manage CAPTCHA settings on forms. When enabled, users with the "%admincaptcha" permission will see a fieldset with CAPTCHA administration links on all forms, except on administrative pages.
pl: Ta opcja pomaga zarządzać ustawieniami pułapek dla formularzy. Po uruchomieniu użytkownicy z uprawnieniem "%admincaptcha" zobaczą zestaw pól z odnośnikami do zarządzania pułapkami pod każdym formularzem (poza stronami działu zarządzania).

en: The built-in font only supports Latin2 characters. Only use "a" to "z" and numbers.
pl: Wbudowane czcionki obsługują tylko standard Latin2. Używaj znaków od a do z i cyfr.

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
pl: Problem ze sprawdzeniem CAPTCHA: nieznany identyfikator sesji. Skontaktuj się z administratorem jeśli problem będzie się powtarzał.

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID (%csid).
pl: Problem ze sprawdzeniem CAPTCHA: nieznany identyfikator sesji (%csid).

en: The Image CAPTCHA module can not generate images because your PHP setup does not support it (no <a href="!gdlib">GD library</a> with JPEG support).
pl: Moduł CAPTCHA Obrazkowe nie może wygenerować grafiki ponieważ twoje ustawienia PHP nie zawierają <a href="!gdlib">biblioteki GD</a> z obsługą JPEG.

en: Color and image settings
pl: Ustawienia koloru i obrazu

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
pl: Konfiguracja tła, koloru tekstu oraz formatu pliku CAPTCHA obrazkowego.

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90). When using the PNG file format with transparent background, it is recommended to set this close to the underlying background color.
pl: Wprowadź kod heksadecymalny koloru tła (np. #FFF albo #FFCE90). Używając formatu PNG z przeźroczystym tłem rekomenduje się ustawienie tego na kolor zbliżony do tła będącego pod obrazkiem.

en: Select the file format for the image. JPEG usually results in smaller files, PNG allows tranparency.
pl: Wybierz format pliku. JPEG generuje pliki mniejsze, PNG pozwala na przeźroczystość.

en: PNG with transparent background
pl: PNG z przezroczystym tłem

en: @level - no distortion
pl: @level - bez szumu

en: @level - low
pl: @level - niewielkie

en: @level - medium
pl: @level - średnie

en: @level - high
pl: @level - wysokie

en: No TrueType support
pl: Brak wsparcia dla czcionek TrueType

en: The Image CAPTCHA module can not use TrueType fonts because your PHP setup does not support it. You can only use a PHP built-in bitmap font of fixed size.
pl: CAPTCHA obrazkowe nie może użyć czcionek TrueType ponieważ twoja konfiguracja PHP tego nie umożliwia. Możesz używać tylko wbudowanych w PHP fontów rastrowych o ustalonej wielkości.

en: Font preview of @font (@file)
pl: Podgląd czcionki @font (@file)

en: Preview of built-in font
pl: Podgląd wbudowanej czcionki

en: PHP built-in font: !font_preview
pl: Wbudowana czcionka PHP: !font_preview

en: You need to select at least one font.
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną czcionkę.

en: The following fonts are not readable: %fonts.
pl: Następujące czcionki są niemożliwe do odczytania: %fonts.

en: Enter the characters shown in the image.
pl: Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

en: Font example
pl: Przykład czcionki
