Community Forge - Hamlets (7.x-1.0-rc9) - en to ug translation catalogue (379 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: user
ug: ئەزا

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: context
ug: كونتېكىست

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Last Post
ug: ئاخىرقى يازما

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Public
ug: ھەممىگە

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: footer
ug: بەت ئاسىتى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Home page
ug: باش بەت

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Comment form
ug: ئىنكاس جەدۋىلى

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: header
ug: باش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Update options
ug: يېڭىلاش شەرتلىرى

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: User picture
ug: ئەزا سۈرىتى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Available updates
ug: پروگرامما يېڭىلاش

en: Up to date
ug: يېڭىلاش

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Input format
ug: كىرگۈزۈش فورماتى

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Mode
ug: مودېل

en: blocked
ug: توسۇش

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Volume
ug: ئاۋاز

en: Media
ug: مېدىيا

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: System
ug: سېستىما

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Send
ug: يوللاش

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Recipient
ug: قوبۇل قىلغۇچى

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Recent posts
ug: يېڭى يازمىلار

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: here
ug: بۇ يەر

en: Base
ug: ئاساس

en: Configuration
ug: لايىھە

en: !time ago
ug: ! بۇرۇن

en: Other
ug: باشقا

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Allow
ug: رۇخسەت

en: Signatures
ug: ئىمزا

en: User login
ug: كىرىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Not installed
ug: قاچىلانمىغان

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Recent comments
ug: يېڭى ئىنكاسلار

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Plain
ug: ئاددى

en: Template
ug: ئەندىزە

en: text
ug: تېكىست

en: filters
ug: سۈزگۈچلەر

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: reply
ug: ئىنكاس

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: update
ug: يېڭىلاش

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: Date/Time
ug: چېسلا-ۋاقىت

en: Member for
ug: ئەزالىق مۇددىتى

en: @time ago
ug: بۇرۇن@time

en: No users available.
ug: ئەزا يوق

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Front page
ug: باش بەت

en: Languages
ug: تىل

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: None.
ug: يوق.

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: profile
ug: ئارخىپ

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: warning
ug: دىققەت

en: Blocked
ug: توسۇش

en: open
ug: ئوچۇق

en: Books
ug: كىتاپلار

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Your settings have been saved.
ug: تەڭشەشلىرىڭىز ساقلاندى.

en: Balance
ug: بالانس

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: 1 month
ug: 1 ئاي

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Line break converter
ug: قۇر ئالماشتۇرغۇچ

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
ug: CAPTCHA نى قانداق ۋە قەيەردە ئىشلىتىشنى بەلگىلەش

en: Bold
ug: توم

en: Underlined
ug: ئاستىنقى سىزىق

en: Tasks
ug: ۋەزىپە

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Translation status
ug: تەرجىمە قىلىنىغىنى

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Float
ug: لەيلىمە

en: @count days
ug: @count كۈن

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: @count weeks
ug: @ھەپتە count

en: @count months
ug: ئاي@ count

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: file system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Loading
ug: ئىچىلىۋاتىدۇ

en: No comments available.
ug: ئىنكاس يوق.

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: Or
ug: ياكى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: About
ug: ھەققىدە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: edit order and titles
ug: تەرتىپ ۋە ماۋزۇنى تەھرىرلەش

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش ياكى تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش.

en: of
ug: جەمئىي

en: Row
ug: قۇر

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: Troubleshooting
ug: كاشىلا

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: locale
ug: يەرلىك

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Comment status
ug: ئىنكاس ئەھۋالى

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: Poll
ug: سايلام

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Adjust administration menu settings.
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Contact form
ug: ئالاقىلىشىش جەدۋىلى

en: The string has been saved.
ug: تەرجىمە ساقلاندى.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ug: ئەزالارنىڭ ئېلخەت، بېكەت مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان سۈكۈت

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Disabled modules
ug: تاقالغان مودۇللار

en: Disabled themes
ug: تاقالغان ئۇسلۇبلار

en: CAPTCHA: no challenge enabled
ug: CAPTCHA :  بەلگە يوق.

en: Styles
ug: شەكلى

en: , and
ug: ، يەنە

en: Import page
ug: بەت ئىمپورتلاش

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Creates back/next navigation.
ug: كىيىنكى\ئالدىنقى تىزىملىكنى چىقىرىش.

en: Navigate to next month
ug: كىيىنكى ئاينى كۆرۈش

en: Hello <strong>@username</strong>
ug: مەرھابا <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى كۆرسىتىش

en: Add the status messages of the current page as content.
ug: ھازىرقى بەتنىڭ يۈرگۈزىلىش ئەھۋالىنى مەزمۇن سۈپىتىدە يوللاش.

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى

en: Monthly archive
ug: ئارخىپلار

en: Insert Page Break
ug: يېڭى بەت قىستۇرۇش

en: Every @count weeks
ug: ھەرھەپتە@count

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مودۇلى Drupal ساندانىنى زاپاسلاپ، تور بېكەت ئۇچۇرلىرىنى زاپاسلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۇرۇش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. پۇتكۇل سانداننى  ئايرىم ھۆججەت قىلىپ زاپاسلايدۇ ياكى ئىلگىرى زاپاسلانغان ھۆججەت بىلەن تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.زاپاسلاش مەشغۇلاتىنى مەلۇم بىر ۋاقىت بويىچە قەرەللىك ھالدا، ئاپتوماتىك مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولىدىغان قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ. زاپاسلانغان ھۆججەتنى پىرىسلانغان ھۆججەت فورماتىدا ساقلىيالايدۇ.زاپاسلانغان ھۆججەتنى مۇشۇ مودۇل ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
ug: node يېڭى بولۇپ، تېخى سانداندا ساقلانمىدى.

en: Long text
ug: ئۇزۇن تېكىست

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Search result
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Left-To-Right
ug: سولدىن-ئوڭغا

en: Right-To-Left
ug: ئوڭدىن-سولغا

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Book children
ug: تارماق بەت

en: Site logo
ug: بېكەت لوگوسى

en: %title has been updated.
ug: تېما يېڭىلاندى%

en: %title could not be updated.
ug: تېما يېڭىلانمىدى%

en: Page number
ug: بەت سانى

en: Recent log messages
ug: تور بېكەتتە خاتىرىلەنگەن  ئەڭ يېڭى كۈندىلىك ئۇچۇرلار

en: User signature
ug: ئەزا ئىمزاسى

en: Access Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتى

en: Access the Backup and Migrate admin section.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش تەڭشىگىگە كىرىش.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتلىرىنى، مەشغۇلات ۋاقىت جەدۋىلى ۋە مەنزىلنى تەھرىرلەش.

en: Developer's Guide
ug: پروگراممېرلار قوللانمىسى

en: User's Guide
ug: قوللانما

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: Access administration menu
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى زىيارەت قىلىش

en: Rebuild system links
ug: سېستىما ئۇلىنىشىنى قايتا قۇرۇش

en: The picture of the user.
ug: ئەزا باش سۈرىتى

[ctx: datetime]
en: Year
ug: يىل

[ctx: datetime]
en: Month
ug: ئاي

[ctx: datetime]
en: Day
ug: كۈن

[ctx: datetime]
en: Hour
ug: سائەت

[ctx: datetime]
en: Minute
ug: مىنۇت

en: Provide title
ug: ماۋزۇ تەمىنلەڭ

en: Show only content that is new or updated.
ug: پەقەت يېڭى يوللانغان ياكى يېڭىلانغان مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ug: Term ID (with depth)  filter قىممىتى بىلەن ئۆزگىرەلەيدۇ.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ug: مەزمۇننىڭ تەرجىمە قىلىنىش ئەھۋالى-تەرجىمە يېڭىلىنىشى كېرەك ياكى كېرەك ئەمەس.

en: There are no @titles to display.
ug: @titles كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Reply to
ug: ئىنكاس يوللاش

en:  new
ug:  يېڭى

en: File byte size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى بويىچە

en: Language direction
ug: تىل يۆنىلىشى

en: CKEditor website
ug: تور بېكىتىCKEditor

en: Calendar administration.
ug: كالېندار باشقۇرۇش

en: Administer Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈشنى باشقۇرۇش

en: Views plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلارنى كۆرۈش

en: Overview of plugins used in all views.
ug: views دا قوللىنىلغان قىستۇرمىلارنىڭ ئومومىي ئەھۋالى
