CiviCRM Starter Kit (7.x-2.8-rc2) - en to el translation catalogue (1171 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: select
el: επιλογή

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Age
el: Ηλικία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Create !type
el: Δημιουργία !type

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: More
el: Περισσότερα

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: root
el: ρίζα

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archives
el: Αρχεία

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Form ID
el: ID φόρμας

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: key
el: κλειδί

en: link
el: σύνδεσμος

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Permitted file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις ονομάτων αρχείων

en: n/a
el: δ/υ

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Database type
el: Τύπος βάσης δεδομένων

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: term
el: όρος

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: All
el: Όλες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: To
el: Προς

en: Contacts
el: Επαφές

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: System
el: Σύστημα

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Desc
el: Φθί

en: OR
el: Ή

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: am
el: πμ

en: pm
el: μμ

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Basic
el: Βασική

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Destination
el: Προορισμός

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Site off-line message
el: Μήνυμα όταν ο ιστοτόπος είναι εκτός λειτουργίας

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι εκτός λειτουργίας.

en: Both
el: Και τα δύο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: Allow users to choose default
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να επιλέγουν το εξ' ορισμού

en: Buttons and plugins
el: Κουμπιά και αρθρώματα

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Toolbar location
el: Τοποθεσία γραμμής εργαλείων

en: Path location
el: Τοποθεσία διαδρομής

en: Enable resizing button
el: Ενεργοποίηση πλήκτρου αλλαγής μεγέθους

en: Block formats
el: Μορφές μπλοκ

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Verify HTML
el: Επαλήθευση της HTML

en: Preformatted
el: Προ-μορφοποιημένο

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
el: Μετατροπή των σημάνσεων  &lt;font&gt; σε στυλ

en: Remove linebreaks
el: Αφαίρεση των αλλαγών γραμμών

en: Apply source formatting
el: Εφαρμογή μορφοποίησης κώδικα

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS path
el: Διαδρομή CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Common settings
el: Κοινές ρυθμίσεις

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Gender
el: Γένος

en: Database name
el: Όνομα βάσης δεδομένων

en: Port
el: Θύρα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: minute
el: λεπτό

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: WIDTHxHEIGHT
el: ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ

en: Maximum file size per upload
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου ανά αποστολή

en: File Browser
el: Εξερευνητής αρχείων

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: hour
el: ώρα

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: Randomize
el: Τυχαία

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Empty
el: Κενό

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Days
el: Ημέρες

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: profile
el: προφίλ

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: White
el: Λευκό

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Style
el: Στυλ

en: revert
el: επαναφορά

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
el: Οι ρυθμίσεις της PHP περιορίζουν το μέγιστο μέγεθος αρχείου προς αποστολή στο %size.

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Documents
el: Έγγραφα

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: image
el: εικόνα

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Control how your image/file browser works.
el: Προσδιορίστε πώς θα λειτουργεί ο Εξερευνητής εικόνων/αρχείων.

en: date
el: ημερομηνία

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης εικόνας/αρχείου (inline)  σε απλές περιοχές κειμένου

en: Insert !image or !link.
el: Εισάγετε !image ή !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
el: Ένας διαχειριστής αρχείων/εικόνων και εξερευνητής που υποστηρίζει προσωπικούς καταλόγους και μερίδια αποθηκευτικού χώρου για τους χρήστες.

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Clear Form Submissions
el: Διαγραφή όλων των υποβολών της φόρμας

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις υποβολές για αυτή τη φόρμα;

en: Webform %title entries cleared.
el: Οι εγγραφές του webform %title διαγράφηκαν.

en: Are you sure you want to delete this submission?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την υποβολή για αυτή τη φόρμα;

en: Submitted values are
el: Οι υποβληθέντες τιμές είναι

en: responses
el: αποκρίσεις

en: Webforms
el: Webform

en: View and edit all the available webforms on your site.
el: Εμφάνιση και τροποποίηση όλων των διαθέσιμων webform στον ιστοτόπο σας.

en: Global configuration of webform functionality.
el: Καθολική ρύθμιση της λειτουργικότητας των webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
el: Δημιουργία μιας νέας φόρμας ή ερωτηματολογίου προσπελάσιμη από τους χρήστες. Τα αποτελέσματα των υποβολών και τα στατιστικά καταγράφονται και είναι προσπελάσιμα από τους προνομιούχους χρήστες.

en: Go to form
el: Μετάβαση στη φόρμα

en: View this form.
el: Εμφάνιση αυτής της φόρμας.

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: E-mail to address
el: Διεύθυνση του παραλήπτη του e-mail

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: No Components, add a component below.
el: Δεν υπάρχουν συστατικά, προσθέστε ένα παρακάτω.

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
el: Μια μικρή περιγραφή του πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί ως βοήθεια για το χρήστη όταν χρησιμοποιήσει τη φόρμα.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Parent Fieldset
el: Γονικό σύνολο πεδίων

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
el: Το συστατικό webform του τύπου @type δεν έχει ορισμένη μέθοδο τροποποίησης.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key χρησιμοποιείται ήδη από το πεδίο με ετικέτα %existing_field. Χρησιμοποιήστε ένα μοναδικό κλειδί.

en: Submission #@sid
el: Υποβολή #@sid

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Submitted by !name
el: Υποβλήθηκε από τον !name

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: The webform component @type is not able to be displayed
el: Το συστατικό webform @type δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Illegal information. Data not submitted.
el: Μη έγκυρες πληροφορίες. Τα δεδομένα δεν υποβλήθηκαν.

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Presents month, day, and year fields.
el: Παρουσιάζει τα πεδία του μήνα, της ημέρας και του έτους.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
el: Αν αυτό το σύνολο πεδίων είναι συμπτυσσώμενο· ο χρήστης μπορεί να το ανοίξει ή να το κλείσει.

en: Collapsed by Default
el: Συμπτυγμένο εξ' ορισμού

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
el: Τα συμπτυσσώμενα σύνολα πεδίων είναι "ανοικτά" εξ' ορισμού. Επιλέξτε την επιλογή αυτή ώστε το σύνολο πεδίων να είναι "κλειστό".

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
el: Εισάγετε μια λίστα πρόσθετων επεκτάσεων αρχείων για το πεδίο αυτό υποβολής αρχείων, χωρισμένες με κόμμα.<br /> Οι επεκτάσεις που θα εισάγετε θα προστεθούν στα παραπάνω επιλεγμένα στοιχεία.

en: User uploaded file
el: Υποβληθέν από το χρήστη αρχείο

en: Average uploaded file size
el: Μέσος όρος μεγέθους υποβληθέντων αρχείων

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Randomize Options
el: Εμφάνιση των επιλογών με τυχαίο τρόπο

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην κορυφή με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Randomize Questions
el: Εμφάνιση των ερωτήσεων με τυχαίο τρόποΕ

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην πλευρά με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πλέγματος ερωτήσεων, με χρησιμοποίηση ραδιοπλήκτρων.

en: Non-empty
el: Μη-κενό

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
el: Οι σημάνσεις επιτρέπουν την εισαγωγή προσαρμοσμένου κώδικα HTML ή PHP στη φόρμα σας.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Listbox
el: Πλαίσιο λίστας

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
el: Μια μεγάλη περιοχή κειμένου που επιτρέπει πολλαπλές γραμμές εισόδου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
el: Παρουσιάζει στο χρήστη πεδία για την ώρα και τα λεπτά. Προαιρετικά πεδίο για πμ/μμ.

en: low
el: χαμηλή

en: high
el: υψηλή

en: Reason
el: Αιτία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Display on separate page
el: Να εμφανίζεται σε ξεχωριστή σελίδα

en: Location of comment submission form
el: Θέση της φόρμας υποβολής σχολίου

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Show blocks
el: Εμφάνιση μπλοκ

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Information
el: Πληροφορίες

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Menus
el: Μενού

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Form
el: Φόρμα

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Global
el: Καθολικό

en: Source code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Add new profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Thread
el: Νήμα

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Directories
el: Κατάλογοι

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Bullet list
el: Λίστα κουκίδων

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: The e-mail address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση e-mail %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
el: Το νέο webform με τίτλο %title δημιουργήθηκε. Προσθέστε νέα πεδία στο webform χρησιμοποιώντας τη φόρμα παρακάτω.

en: Submission deleted.
el: Η υποβολή διαγράφηκε.

en: field
el: πεδίο

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Please select a file.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα αρχείο.

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Resizable
el: Να μπορεί να αλλάζει το μέγεθος

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
el: Η μέγιστη επιτρεπόμενη ανάλυση εικόνας (πχ. 640x480). Εισάγετε 0 για να μην υπάρχει περιορισμός. Αν είναι εγκατεστημένη μια <a href="!image-toolkit-link">εργαλειοθήκη εικόνων</a>, τα αρχεία που θα υπερβαίνουν αυτή την τιμή θα μικραίνουν ώστε να χωρούν.

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Button alignment
el: Στοίχιση κουμπιών

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Designer
el: Σχεδιαστής

en: Row
el: Γραμμή

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: File browser
el: Εξερευνητής αρχείων

en: Configuration profiles
el: Προφίλ ρυθμίσεων

en: Absolute URLs
el: Απόλυτοι σύνδεσμοι URLs

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
el: Επιλέξτε το αν θέλετε ο IMCE να επιστρέφει απόλυτα URLs αρχείων.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
el: Προεπιλεγμένη συμπεριφορά για τα υπάρχοντα αρχεία κατά την αποστολή αρχείων

en: Keep the existing file renaming the new one
el: Να παραμένει το αρχείο που υπάρχει και να μετονομάζεται το νέο

en: Keep the existing file rejecting the new one
el: Να παραμένει το αρχείο που υπάρχει και να απορρίπτεται το νέο

en: Replace the existing file with the new one
el: Να αντικαθίσταται το αρχείο που υπάρχει με το νέο

en: Default method for creating thumbnails
el: Προεπιλεγμένη μέθοδος για τη δημιουργία μικρογραφιών

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
el: Κλιμάκωση της εικόνας σε σχέση με τις διαστάσεις της μικρογραφίας.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
el: Πρώτα κλιμάκωση και μετά περικοπή της εικόνας για να ταιριάζει με τις διαστάσεις μικρογραφίας.

en: Role-profile assignments
el: Αναθέσεις ρόλου-προφίλ

en: Settings were imported from the profile %name
el: Έγινε εισαγωγή των ρυθμίσεων από το προφίλ %name

en: Give a name to this profile.
el: Δώστε ένα όνομα σε αυτό το προφίλ.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
el: Δώστε 0 για να γίνει χρήση της μέγιστης διαθέσιμης τιμής.

en: Directory quota
el: Όρια καταλόγου

en: Total user quota
el: Συνολικό όριο χρήστη

en: Set to * to remove the restriction.
el: Κάντε το * για να αρθεί ο περιορισμός.

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Maximum number of files per operation
el: Μέγιστος αριθμός αρχείων ανά λειτουργία

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
el: Μπορείτε να επιτρέψετε στους χρήστες να επιλέγουν πολλά αρχεία για λειτουργίες όπως διαγραφή, κλιμάκωση, κλπ. Κάθε τέτοια δέσμη λειτουργιών εκτελείται από το σύστημα μια φορά. Παρ' όλα αυτά όμως μια τέτοια ενέργεια με πολλά αρχεία μπορεί να προκαλέσει μεγάλο φορτίο και καθυστερήσεις με συνέπεια να ξεπεράσει τα όρια του διακομιστή. Κάντε αυτή τη ρύθμιση 0 αν δεν θέλετε κανένα περιορισμό στον αριθμό αρχείων που μπορούν οι χρήστες να κάνουν, ταυτόχρονα, διάφορες λειτουργίες.

en: Profile has been added.
el: Το προφίλ προστέθηκε.

en: Including subdirectories
el: Συμπεριλαμβάνονται και οι υποκατάλογοι

en: Directory path
el: Διαδρομή καταλόγου

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
el: Ορισμός καταλόγων στους οποίους θα έχουν πρόσβαση οι χρήστες σε αυτό το προφίλ.
    <ul>
    	<li>Χρησιμοποιήστε αλφαριθμητικούς χαρακτήρες για τις διαδρομές των καταλόγων.</li>
    	<li>Για να ορίσετε τον ριζικό κατάλογο, απλά εισάγετε <strong>.</strong>τον χαρακτήρα (τελεία).</li>
    	<li>Χρησιμοποιήστε <strong>%uid</strong> ως αντικαταστάτη για το ID του χρήστη. Π.χ.: <em>users/user%uid</em> Δημιουργεί καταλόγους όπως: <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, κ.ο.κ.</li>
      <li>Για να αφαιρέσετε έναν κατάλογο από τη λίστα, αφήστε τη διαδρομή καταλόγου κενή.</li>
      <li>Αν θέλετε να έχετε μεγαλύτερη ευελιξία στις διαδρομές καταλόγων μπορείτε να εκτελέσετε κώδικα php που θα επιστρέφει μια διαδρομή καταλόγου.<br />
      Στην περίπτωση εκτέλεσης php η διαδρομή θα πρέπει να ξεκινά με <strong>php:</strong> και να συνεχίζει με έγκυρο κώδικα php που θα επιστρέφει πραγματικά μια διαδρομή καταλόγου. <br />Π.χ.: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> ορίζει σαν διαδρομή καταλόγου το <strong>users/USER-NAME</strong>.<br />
      Ένα παράδειγμα καταλόγων με πολλά επίπεδα (υποκαταλόγους) <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> ορίζει σαν διαδρομή το <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong>, που καταλήγει στην αυτόματη κατηγοριοποίηση των καταλόγων του χρήστη, βασισμένη στην ημερομηνία που οι χρήστες έγιναν μέλη.<br />
      Προσέξτε ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τη μεταβλητή  $user αντί της $GLOBALS['user'] αφού δεν είναι πάντα το ίδιο αντικείμενο.</li>
    </ul>
    <p>Σημειώστε ότι οι άδειες για τις μικρογραφίες δεν επηρεάζουν τη δημιουργία των μικρογραφιών κατά την αποστολή. Δείτε παρακάτω την περιγραφή μικρογραφιών.</p>
    <p>Αν χρειαστείτε περισσότερα πεδία για εισαγωγή, απλά συμπληρώστε τα υπάρχοντα και αποθηκεύστε, και θα έχετε δύο ακόμα στην επόμενη σελίδα.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το προφίλ %name;

en: Profile has been deleted.
el: Το προφίλ διαγράφηκε.

en: Import settings from other profiles
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων από άλλα προφίλ

en: Duplicate directory paths are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται διπλότυπες διαδρομές καταλόγων.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
el: Το %dirname δεν είναι επιτρεπτό σαν όνομα καταλόγου.

en: Create thumbnails
el: Δημιουργία μικρογραφιών

en: Selected files
el: Επιλεγμένα αρχεία

en: Width x Height
el: Πλάτος x Ύψος

en: Create a new image
el: Δημιουργία νέας εικόνας

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
el: Δεν επιτρέπεται ταυτόχρονη λειτουργία σε πάνω από %num αρχεία.

en: directory (%dir)
el: κατάλογο (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Upload failed.
el: Η αποστολή απέτυχε.

en: File deletion successful: %files.
el: Επιτυχής διαγραφή αρχείων: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
el: Προσδιορίστε διαστάσεις μέσα στα επιτρεπτά όρια που είναι από 1x1 στα @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
el: Αλλαγή διαστάσεων αρχείου επιτυχής: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
el: Δημιουργία μικρογραφιών (%thumbnames) επιτυχής για το αρχείο %filename.

en: %filename is not an image.
el: Το %filename δεν είναι εικόνα.

en: Scaling up is not allowed.
el: Η μεγέθυνση δεν είναι επιτρεπτή.

en: %filename(%dimensions) already exists.
el: Το αρχείο %filename(%dimensions) υπάρχει ήδη.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
el: Το αρχείο %filename δεν μπορεί να αλλάξει στις διαστάσεις %dimensions

en: Unable to get a working directory for the file browser!
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση ενός λειτουργικού καταλόγου από τον εξερευνητή αρχείων!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
el: Δεν έχει οριστεί κανένας έγκυρος κατάλογος για τον εξερευνητή αρχείων!

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
el: Η εξερεύνηση αρχείων είναι απενεργοποιημένη στον κατάλογο %dir.

en: Do you want to refresh the current directory?
el: Θέλετε να κάνετε ανανέωση στον τρέχων φάκελο;

en: Delete selected files?
el: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων;

en: Please select a thumbnail.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία μικρογραφία

en: You must select at least %num files.
el: Θα πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον %num αρχεία.

en: Tips
el: Συμβουλές

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
el: Επιλέξτε ένα αρχείο από τη λίστα, κάνοντας κλικ στη γραμμή που εμφανίζεται.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
el: Ctrl+κλικ για να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε αρχεία στην επιλογή.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
el: Κάντε Shift+κλικ για να επιλέξετε ένα εύρος αρχείων (κάνοντας Sift+κλικ  για αρχή και shift+κλικ για το τέλος).

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
el: Ταξινομήστε τα αρχεία κάνοντας κλικ στην κεφαλίδα της λίστας των αρχείων.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
el: Αλάξτε τους χώρους εργασίας σύροντας τις οριζόντιες και κατακόρυφες μπάρες αλλαγής μεγέθους.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τη λίστα αρχείων: up, down, left, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τα επιλεγμένα αρχεία: enter/εισαγωγή, delete/διαγραφή, R(αλλαγή διάστασης), T(μικρογραφίες), U(αποστολή).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τη λίστα των καταλόγων: up, down, left, right, home, end.

en: Limitations
el: Περιορισμοί

en: !num files using !dirsize of !quota
el: !num αρχεία χρησιμοποιούν !dirsize από !quota

en: unlimited quota
el: απεριόριστο όριο

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
el: Ένα απλό αρχείο κειμένου οριοθετημένο με κόμματα, στηλοθέτες ή άλλους χαρακτήρες.

en: A file readable by Microsoft Excel.
el: Ένα αρχείο αναγνώσιμο από το Microsoft Excel.

en: Delimited text format
el: Μορφοποίηση οριοθετημένου κειμένου

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
el: Δεν υπήρξαν υποβολές για αυτή τη φόρμα. <a href="!url">Δείτε τη φόρμα</a>.

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Cancel changes
el: Ακύρωση αλλαγών

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Not installed.
el: Μη εγκατεστημένο.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: form
el: φόρμα

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: The results of this submission may be viewed at:
el: Τα αποτελέσματα αυτής της υποβολής μπορούν να εμφανιστούν στη:

en: New component name
el: Όνομα νέου συστατικού

en: When adding a new component, the name field is required.
el: Κατά την προσθήκη νέου συστατικού, το όνομα του πεδίου είναι απαραίτητο.

en: Your webform has been published.
el: Το webform έχει δημοσιευθεί.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
el: Οι θέσεις των συστατικών και οι υποχρεωτικές τιμές αποθηκεύτηκαν.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
el: Προαιρετικό. Μπορείτε να οργανώσετε τη φόρμα σας τοποθετώντας το συστατικό αυτό μέσα σε ένα άλλο σύνολο πεδίων.

en: Component %name cloned.
el: Το συστατικό %name αντιγράφηκε.

en: Component %name updated.
el: Το συστατικό %name ενημερώθηκε.

en: New component %name added.
el: Το νέο συστατικό %name προστέθηκε.

en: Delete the %name fieldset?
el: Διαγραφή της ομάδας πεδίων %name;

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή της ομάδας πεδίων %name και όλων των θυγατρικών στοιχείων μέσα στο %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή του συστατικού %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Submissions for %user
el: Υποβολές του χρήστη %user

en: Show !count results per page.
el: Εμφάνιση !count αποτελεσμάτων ανά σελίδα.

en: Showing all results.
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων.

en: @total results total.
el: Σύνολο @total αποτελέσματα.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
el: Αυτός είναι ο διαχωριστής που χρησιμοποιείται στα αρχεία CSV/TSV όταν κατεβάζετε τα αποτελέσματα του Webform. Η χρησιμοποίηση των καρτελών στην εξαγωγή είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος για τη διατήρηση των μη λατινικών χαρακτήρων. Μπορείτε να αλλάξετε το διαχωριστή σε άλλο χαρακτήρα ανάλογα με την εφαρμογή που αναμένεται να εισάγετε τα αποτελέσματα.

en: Submission Details
el: Λεπτομέρειες υποβολής

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλα τα συστατικά που έχουν διευθετηθεί για αυτό τον κόμβο webform. Μπορείτε να προσθέσετε ένα οποιονδήποτε αριθμό από συστατικά στη φόρμα, ακόμη και πολλά του ίδιου τύπου. Για να προσθέσετε ένα νέο συστατικό, εισάγετε το όνομα και επιλέξτε τον τύπο από τα πεδία στο κάτω μέρος του πίνακα. Υποβάλλετε τη φόρμα για να δημιουργήσετε το νέο συστατικό ή να ενημερώσετε οποιεσδήποτε αλλαγές στις τιμές της φόρμας.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε όνομα υπάρχοντος συστατικού για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
el: Οι παρακάτω άδειες επηρεάζουν το ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform. Δεν αποτρέπουν την πρόσβαση στη σελίδα του webform. Αν η αποτροπή πρόσβασης στη σελίδα του webform είναι απαραίτητη, χρησιμοποιήστε μια μονάδα πρόσβασης περιεχομένου, όπως το <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> ή το <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
el: Ρόλοι που θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform

en: Show complete form in teaser
el: Εμφάνιση ολόκληρης φόρμας στη σύνοψη

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
el: Εμφάνιση ολόκληρης της φόρμας κατά την εμφάνιση της σύνοψης του κόμβου.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
el: Εξ' ορισμού, το πλήκτρο υποβολής της φόρμας θα έχει ετικέτα <em>Submit</em>. Εισάγετε εδώ ένα νέο τίτλο για να παρακάμψετε τον προεπιλεγμένο.

en: The entered email address %address is not a valid address.
el: Η διεύθυνση e-mail %address που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη διεύθυνση.

en: Submissions for this form are closed.
el: Οι υποβολές για αυτή τη φόρμα είναι κλειστές.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
el: Πρέπει να <a href="!login">συνδεθείτε</a> ή να <a href="!register">εγγραφείτε</a> για να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have permission to view this form.
el: Δεν έχετε την άδεια να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα το μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των @count φορών.

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: You may not submit another entry at this time.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε άλλη εγγραφή αυτή τη στιγμή.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
el: <a href="!url">Δείτε τις προηγούμενες υποβολές σας</a>.

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
el: Παρακάτω είναι μια λίστα διαθέσιμων τύπων πεδίων για την εγκατάσταση του webform. Είναι δυνατή η απενεργοποίηση οποιουδήποτε από τα συστατικά αυτά με καθαρισμό του αντίστοιχου πεδίου επιλογής. Μόνο επιλεγμένα πεδία θα είναι διαθέσιμα σε υπάρχοντα ή νέα webform.

en: Default e-mail values
el: Προεπιλεγμένες τιμές e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
el: Η προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα για τα αποτελέσματα του webform μέσω e-mail· συχνά η διεύθυνση e-mail του υπεύθυνου που συντηρεί τις φόρμες.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Default subject
el: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Form submission from: %title
el: Υποβολή φόρμας από: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
el: Η προεπιλεγμένη γραμμή θέματος για τα αποτελέσματα μέσω e-mail.

en: Allow cookies for tracking submissions
el: Να επιτρέπονται τα cookies για την παρακολούθηση των υποβολών

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
el: Τα <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να βοηθούν στο να αποτρέπουν τον ίδιο χρήστη να υποβάλλει συνέχεια το webform. Το χαρακτηριστικό αυτό δεν είναι απαραίτητο για τον περιορισμό των υποβολών ανά χρήστη, παρόλο που μπορεί να αυξήσει την ακρίβεια σε ορισμένες περιπτώσεις. Εκτός από τα cookies, τα webform χρησιμοποιούν και τις διευθύνσεις IP και τα ονόματα χρηστών του ιστοτόπου για την αποτροπή επαναλαμβανόμενων υποβολών.

en: Default export format
el: Εξ' ορισμού μορφοποίηση εξαγωγής

en: Default export delimiter
el: Εξ' ορισμού οριοθέτης εξαγωγής

en: Submission access control
el: Έλεγχος πρόσβασης υποβολής

en: Select the user roles that may submit each individual webform
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών που μπορούν να υποβάλλουν τα webform

en: Disable Webform submission access control
el: Απενεργοποίηση ελέγχου πρόσβασης υποβολής Webform

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
el: Εξ' ορισμού, η φόρμα παραμετροποίησης για κάθε webform επιτρέπει το διαχειριστή να επιλέξει ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα. Μπορείτε να επιτρέπετε όλους τους χρήστες να μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα αν χρησιμοποιείτε μία ξεχωριστή μονάδα ελέγχου πρόσβασης κόμβων για να ελέγχετε ξεχωριστά την πρόσβαση στους κόμβους webform.

en: Form: !form
el: Φόρμα: !form

en: Submission updated.
el: Η υποβολή ενημερώθηκε.

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ειδικά σύμβολα σε αυτό το πεδίο που θα αντικατασταθούν με δυναμικές τιμές.

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Webform confirmation
el: Επιβεβαίωση Webform

en: Form components
el: Συστατικά φόρμας

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Website timezone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Use a textfield for year
el: Χρησιμοποίηση πεδίου κειμένου για το έτος

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
el: Αν είναι επιλεγμένο, το πεδίο που θα δημιουργηθεί για την ημερομηνία θα χρησιμοποιεί πεδίο κειμένου για το έτος. Διαφορετικά θα χρησιμοποιεί μια αναδυόμενη λίστα.

en: Entered !name is not a valid date.
el: Το !name δεν είναι έγκυρη ημερομηνία.

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: %value is not a valid email address.
el: Το '%value' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
el: Οι ομάδες πεδίων επιτρέπουν την οργάνωση πολλαπλών πεδίων σε ομάδες.

en: %field field is required.
el: Το πεδίο %field είναι απαραίτητο.

en: Filesize (KB)
el: Μέγεθος αρχείου (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
el: Ένα πεδίο που δεν είναι ορατό στο χρήστη, αλλά καταγράφεται κατά την υποβολή.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
el: Εμφάνιση του κειμένου ως HTML στη φόρμα· δεν αποδίδει κάποιο πεδίο.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
el: Οι επιλογές σε μια αναδυόμενη λίστα πρέπει να είναι μοναδικές. Τα παρακάτω κλειδιά έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές:

en: Make this field resizable by the user.
el: Να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει το μέγεθος του πεδίου αυτού.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
el: Το %name δεν είναι έγκυρη ώρα.

en: %editor profile for %format
el: προφίλ %editor για %format

en: Enabled by default
el: Ενεργοποιημένο από προεπιλογή

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Editor default CSS
el: Προεπιλεγμένο CSS του επεξεργαστή

en: No editor
el: Χωρίς επεξεργαστή

en: Installation instructions
el: Οδηγίες εγκατάστασης

en: Disable rich-text
el: Απενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Enable rich-text
el: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Paste Text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Paste from Word
el: Επικόλληση από το Word

en: Remove format
el: Αφαίρεση μορφοποίησης

en: Character map
el: Πίνακας χαρακτήρων

en: HTML block format
el: Μορφοποίηση HTML μπλοκ

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Create DIV container
el: Δημιουργία πλαισίου DIV

en: Check spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Table: Cell properties
el: Πίνακας: Ιδιότητες κελιών

en: Table: Insert row after
el: Πίνακας: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Table: Insert column after
el: Πίνακας: Εισαγωγή στήλης μετά

en: Table: Insert cell after
el: Πίνακας: Εισαγωγή κελιού μετά

en: Table: Delete rows
el: Πίνακας: Διαγραφή γραμμών

en: Table: Delete columns
el: Πίνακας: Διαγραφή στηλών

en: Table: Delete cells
el: Πίνακας: Διαγραφή κελιών

en: Table: Merge cells
el: Πίνακας: Συγχώνευση κελιών

en: Table: Horizontal split cell
el: Πίνακας: Οριζόντιος διαχωρισμός κελιού

en: Sup
el: Εκθέτης

en: Sub
el: Δείκτης

en: Clean-up
el: Καθαρισμός

en: Visual aid
el: Οπτική βοήθεια

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Advanced horizontal rule
el: Προηγμένη οριζόντια γραμμή

en: Advanced image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Advanced link
el: Προηγμένη σύνδεσμος

en: Auto save
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Left-to-right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Right-to-left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Emotions
el: Εικονίδια

en: Insert date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Insert time
el: Εισαγωγή ώρας

en: Insert layer
el: Εισαγωγή στρώσης

en: Move forward
el: Μετακίνηση μπροστά

en: Move backward
el: Μετακίνηση πίσω

en: Absolute
el: Απόλυτη

en: Paste text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: Spell check
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Font Color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Show/hide hidden elements
el: Εμφάνιση/απόκρυψη κρυφών στοιχείων

en: Separate the teaser and body of this content
el: Διαχωρισμός της εισαγωγής και του σώματος αυτού του περιεχομένου

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: - All -
el: - Όλα -

en: You can:
el: Μπορείτε να:

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το πεδίο !name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αυτή τη στιγμή έχει μήκος %length χαρακτήρες.

en: Illegal choice %choice in %name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο στοιχείο %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Days of the week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
el: Δέχεται οποιαδήποτε ημερομηνία στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως today, +2 months και Dec 9 2004 είναι όλα έγκυρα.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
el: Δέχεται ώρα στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως now, +2 hours και 10:30pm είναι όλα έγκυρα.

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Site maintenance account
el: Λογαριασμός συντήρησης ιστοτόπου

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: E-mails
el: Μηνύματα e-mail

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: To add one, create a !types piece of content.
el: Για να προσθέσετε ένα, δημιουργήστε ένα τύπο περιεχομένου !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
el: Το Webform δεν είναι αυτή τη στιγμή ενεργό για οποιονδήποτε τύπο περιεχομένου.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
el: Για να χρησιμοποιήσετε το Webform, ενεργοποιήστε το για τουλάχιστον ένα τύπο περιεχομένου σε αυτή τη σελίδα.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλο το περιεχόμενο του ιστοτόπου που μπορεί να περιέχει ένα webform.

en: Webform-enabled piece of content
el: Περιεχόμενο με ενεργό webform

en: @name form
el: φόρμα @name

en: Access all webform results
el: Πρόσβαση σε όλα τα αποτελέσματα του webform

en: Access own webform results
el: Πρόσβαση στα δικά του αποτελέσματα webform

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
el: Ο δείκτης προόδου "throbber" δε δείχνει την πρόοδο της αποστολής αλλά καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Η μπάρα προόδου είναι χρήσιμη για την παρακολούθηση αποστολής μεγάλων αρχείων.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.
