CiviCRM Starter Kit (7.x-2.9-rc2) - en to sk translation catalogue (1518 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: select
sk: výber

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: zmazať

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Transaction ID
sk: ID transakcie

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Item
sk: Položka

en: Private
sk: Súkromné

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Age
sk: Vek

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: more
sk: viac

en: Create !type
sk: Vytvoriť !type

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: Currency
sk: Mena

en: Priority
sk: Priorita

en: More
sk: Viac

en: On
sk: Zapnúť

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: License
sk: Licencia

en: Project
sk: Projekt

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Hľadať

en: None
sk: Žiadne

en: Scheme
sk: Schéma

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Core
sk: Jadro

en: Archives
sk: Archívy

en: Schedule
sk: Plán

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Form ID
sk: ID formulára

en: Manage
sk: Spravovať

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: key
sk: kľúč

en: link
sk: odkaz

en: Anchor
sk: Kotva

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Event
sk: Podujatie

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Permitted file extensions
sk: Povolené prípony súborov

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Database type
sk: Typ databázy

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Default Settings
sk: Predvolené nastavenia

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: Email Address
sk: Emailová adresa

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: term
sk: termín

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: All
sk: Všetky

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Stránka

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Database
sk: Databáza

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Header
sk: Nadpis

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Selected
sk: Zvolené

en: To
sk: Kam

en: Contacts
sk: Kontakty

en: From
sk: Odkiaľ

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Textfield
sk: Textové pole

en: Medium
sk: Stredná

en: download
sk: prevzatie

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Start Date
sk: Dátum začatia

en: Month
sk: Mesiac

en: Details
sk: Podrobnosti

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Amount
sk: Množstvo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Phone
sk: Telefón

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Serial
sk: Sériový

en: Desc
sk: Zostupne

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: OR
sk: ALEBO

en: help page
sk: stránka pomocníka

en: node
sk: uzol

en: General
sk: Všeobecné

en: Example
sk: Príklad

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Week
sk: Týždeň

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Events
sk: Udalosti

en: here
sk: tu

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA module and protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na vylepšenie modulu CAPTCHA a ochranu e-mailových adries. Pre viac informácií o reCAPTCHA navštívte <a href="@url" target="_blank">oficiálnu webstránku</a>.

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: The settings associated with reCAPTCHA can be found in the <a href="@recaptchatab">reCAPTCHA tab</a>, in the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>. You must set your public and private reCAPTCHA keys in order to use the module. Once the public and private keys are set, visit the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>, where you can choose where reCAPTCHA should be displayed.
sk: Nastavenia spojené s reCAPTCHA môžete nájsť v <a href="@recaptchatab">záložke reCAPTCHA</a>, v sekcii <a href="@captchasettings">Nastavenia CAPTCHA</a>. Musíte nastaviť váš verejný a súkromný reCAPTCHA kľúč, aby ste mohli používať tento modul. Ak budete mať nastavený verejný aj súkromný kľúč, prejdite na <a href="@captchasettings">Nastavenia CAPTCHA</a>, kde môžete zvoliť, kde má byť reCAPTCHA zobrazená.

en: Administer the reCAPTCHA web service.
sk: Spravovať webovú službu reCAPTCHA.

en: Public Key
sk: Verejný kľúč

en: The public key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
sk: Verejný kľúč, ktorý ste obdržali počas <a href="@url" target="_blank">registrácie na reCAPTCHA.net</a>.

en: Private Key
sk: Súkromný kľúč

en: The private key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
sk: Súkromný kľúč, ktorý ste obdržali počas <a href="@url" target="_blank">registrácie na reCAPTCHA.net</a>.

en: Your public Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
sk: Váš verejný Mailhide kľúč, ktorý ste obdržali od <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: Your private Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
sk: Váš súkromný Mailhide kľúč, ktorý ste obdržali od <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: E-Mail addresses are hidden with <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.
sk: E-mailové adresy sú skryté pomocou <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.

en: Other
sk: Ostatné

en: Backup
sk: Záloha

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Basic
sk: Základné

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: First name
sk: Meno

en: Last name
sk: Priezvisko

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Theme Settings
sk: Nastavenia témy vzhľadu

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: Site off-line message
sk: Správa o neprístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazuje návštevníkom, keď je web offline.

en: Both
sk: Oba

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Down
sk: Dolu

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: Allow users to choose default
sk: Umožniť používateľom zvoliť základný stav

en: Buttons and plugins
sk: Tlačítka a rozšírenia

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Toolbar location
sk: Umiestnenie lišty nástrojov

en: Path location
sk: Umiestnenie cesty

en: Enable resizing button
sk: Zapnúť panel na zmenu veľkosti

en: Block formats
sk: Blokové prvky

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Verify HTML
sk: Skontrolovať HTML

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
sk: Zmeniť značky &lt;font&gt; na štýly

en: Remove linebreaks
sk: Odstrániť zalomenia riadkov

en: Apply source formatting
sk: Použiť formátovanie na zdrojový kód

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Weeks
sk: Týždne

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Unsupported database.
sk: Nepodporovaná databáza

en: Defaults
sk: Predvolené

en: First Name
sk: Krstné meno

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: City
sk: Mesto

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: State/Province
sk: Štát/Kraj

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Rules
sk: Pravidlá

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Hidden
sk: Skryté

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Approved
sk: Schválené

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: normal
sk: normálny

en: minute
sk: minúta

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: WIDTHxHEIGHT
sk: VÝŠKAxŠÍRKA

en: Maximum file size per upload
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: in
sk: v

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Countries
sk: Štáty

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: First
sk: Prvý

en: Query
sk: Dotaz

en: Code length
sk: Dĺžka kódu

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Spam control
sk: Kontrola spamu

en: Characters to use in the code
sk: Znaky pre použitie v kóde

en: The list of characters to use should not contain spaces.
sk: Zoznam znakov, ktoré sa použijú by nemal obsahovať medzery.

en: Math question
sk: Matematická otázka

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
sk: Vyskytol sa nesprávny bajt pri rozdeľovaní znakov v utf8 reťazci.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
sk: Pre jazyk %lang_name (kód %lang_code)

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: hour
sk: hodina

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: Randomize
sk: Náhodne

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Empty
sk: Prázdne

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: Changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Days
sk: Dni

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: profile
sk: profil

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Hours
sk: Hodiny

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to improve the CAPTCHA system and protect email addresses.
sk: Používa webovú službu <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> na vylepšenie systému CAPTCHA a ochranu e-mailových adries.

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
sk: Určuje, ktorá téma má byť použitá pre reCAPTCHA.

en: Red
sk: Červená

en: White
sk: Biela

en: Black Glass
sk: Čierne sklo

en: Clean
sk: Čistá

en: Sets a <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> for the reCAPTCHA text box. If other elements in the form use a tabindex, this should be set so that navigation is easier for the user.
sk: Nastaví <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> pre textové pole reCAPTCHA. Ak iné prvky vo formulári používajú tabindex, malo by toto byť nastavené kvôli lepšej navigácii používateľa.

en: The Tab Index must be an integer.
sk: Tab Index musí byť celé číslo.

en: Incorrect please try again
sk: Nesprávne, skúste znova

en: Enter the words above:
sk: Vložte horeuvedené slová:

en: Get another CAPTCHA
sk: Obdržať ďalšiu CAPTCHA

en: Get an audio CAPTCHA
sk: Obdržať hlasovú CAPTCHA

en: Get an image CAPTCHA
sk: Obdržať obrázkovú CAPTCHA

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to protect email addresses.
sk: Používa webovú službu <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> na ochránenie e-mailových adries.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA Mailhide is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na ochránenie e-mailových adries. Pre viac informácií o reCAPTCHA Mailhide, navštívte <a href="@url" target="_blank">oficiálnu webstránku</a>.

en: Head over to the <a href="@inputformats">input format settings</a> and add the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> input filter to hide posted emails.
sk: Prejdite na <a href="@inputformats">nastavenia vstupného formátu</a> a pridajte vstupný filter <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> pre schovanie e-mailov odosielateľov.

en: Addresses cannot be hidden because the administrator has not set the reCAPTCHA Mailhide keys.
sk: Adresy nemôžu byť skryté, pretože správca nenastavil kľúče pre reCAPTCHA Mailhide.

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA system.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na vylepšenie systému CAPTCHA.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na ochranu e-mailových adries.

en: warning
sk: upozornenie

en: Last run
sk: Naposledy spustené

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Keep
sk: Ponechať

en: Results
sk: Výsledky

en: open
sk: otvorená

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Style
sk: Štýl

en: change
sk: zmeniť

en: revert
sk: vrátiť

en: Destination name
sk: Názov umiestnenia

en: Website
sk: Webová lokalita

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Schedules
sk: Plánované

en: Completed
sk: Ukončená

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sk: Vaše PHP nastavenia obmedzujú maximálnu veľkosť súboru na %size.

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Documents
sk: Dokumenty

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: image
sk: obrázok

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Minutes
sk: Minúty

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: cancel
sk: zrušiť

en: disable
sk: vypnúť

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Control how your image/file browser works.
sk: Nastavte správanie prehliadača súborov/obrázkov

en: date
sk: dátum

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
sk: Povoliť vkladanie vnútorných obrázkov/súborov do čisto textových oblastí.

en: Insert !image or !link.
sk: Vložiť !image alebo !link

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
sk: Prehliadač súborov podporuje osobné priečinky a používateľské kvóty.

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Go to form
sk: Prejsť do formulára

en: View this form.
sk: Zobraziť formulár.

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Mandatory
sk: Povinné

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: Parent Fieldset
sk: Nadradené zoskupenie polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Submission #@sid
sk: Odoslanie #@sid

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sk: Zadajte zoznam ďalších typov súborov oddelených čiarkami. <br /> Zadané prípony budú pridané k zaškrtnutým položkám vyššie.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
sk: Umožňuje zadať vlastný HTML kód alebo PHP logiku do formulára.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: low
sk: nízka

en: medium
sk: stredné

en: high
sk: vysoké

en: Reason
sk: Dôvod

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: Display on separate page
sk: Zobraziť na zvláštnej stránke

en: Add CAPTCHA administration links to forms
sk: Pridať CAPTCHA administrátorské odkazy k formulárom

en: administer CAPTCHA settings
sk: administrácia CAPTCHA nastavení

en: Challenge description
sk: Popis výzvy.

en: Persistence
sk: Stálosť

en: Always add a challenge.
sk: Vždy pridávať výzvu.

en: Log wrong responses
sk: Zaznamenať nesprávne odozvy

en: The CAPTCHA settings were saved.
sk: CAPTCHA nastavenia boli uložené.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
sk: Drupal form_id formulára, do ktorého sa má pridať CAPTCHA.

en: Challenge type
sk: Typ výzvy

en: The CAPTCHA type to use for this form
sk: Typ CAPTCHA, ktorý sa má použiť pre tento formulár

en: Illegal form_id
sk: Nesprávne form_id

en: Saved CAPTCHA point settings.
sk: Uložené nastavenia CAPTCHA.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete odstrániť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete vypnúť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
sk: Odstránená CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
sk: Vypnutá CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
sk: Táto stránka poskytuje prehľad všetkých dostupných typov výziev, generovaných s ich súčasnými nastaveniami.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
sk: Výzva "%challenge" modulu "%module"

en: 10 more examples of this challenge.
sk: 10 ďalších príkladov tejto výzvy.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
sk: CAPTCHA je akronym pre „plne automatický verejný Turingov test na odlíšenie počítačov a ľudí“. Je to typický test otázka odpoveď na rozlíšenie či používateľ je človek. Modul CAPTCHA je nástroj na boj s automatickým odosielaním formulára zákernými ľuďmi (spamovanie) napríklad komentárov, registračných formulárov, návštevných kníh atď. Môžete rozšíriť formulár s dodatočnou úlohou, ktorá človek jednoducho správne vyrieši, ale bude dostatočne ťažká pre automatické kódy a spamové roboty.

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
sk: Pozor na to, že CAPTCHA modul ovplyvňuje cacheovaním stránky (Pozrite <a href="!performancesettings">nastavenia výkonu</a>). Výzvy musia byť unikátne pre každý vygenerovaný formulár, a preto je cacheovanie stránok, na ktorej sa výzva objaví, znemožnené. Uistite sa, že tieto formuláre sa neobjavujú na viacerých stránkach, lebo inak stratíte efektivitu cacheovania. Napríklad, ak vložíte CAPTCHA do bloku pre prihlásenie, ktorý sa prakticky objavuje na každej stránke pre anonymných návštevníkov, tak cacheovanie bude prakticky vypnuté. Formuláre pre odosielanie komentárov sú ďalším príkladom. V takomto prípade by ste mali nastaviť "%commentlocation" na "%separatepage" v nastaveniach komentárov relevantných <a href="!contenttypes">typov obsahu</a> pre vyššiu efektivitu cacheovania.

en: Location of comment submission form
sk: Umiestnenie formulára na odoslanie komentára

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
sk: CAPTCHA je registrovaná obchodná značka Carnegie Mellon University.

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
sk: CAPTCHA môže byť virtuálne pridaná na každý Drupal formulár. Niektoré predvolené formuláre sú už zaznamenané v zozname, ale ľubovoľný formulár môže byť jednoducho pridaný a spravovaný ak je možnosť "%adminlinks" povolená.

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
sk: Používatelia s "%skipcaptcha" <a href="@perm">povolením</a> nebudú obťažovaný výzvami. Buďte si istý pri udeľovaní povolení používateľom, ktorým sa dá veriť (napr. administrátorom stránky). Ak chcete testovať zabezpečený formulár, uistite sa, že to testujete ako používateľ bez "%skipcaptcha" povolení (napr. anonymný používateľ).

en: skip CAPTCHA
sk: vynechať CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
sk: Táto otázka je kvôli testu, či ste ľudský návštevník, aby sa predišlo automatickým odoslaniam spamu.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
sk: Nedôveryhodný používatelia tu uvidia CAPTCHA (!settings).

en: general CAPTCHA settings
sk: hlavné CAPTCHA nastavenia

en: Enabled challenge
sk: Povolená výzva

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
sk: "@type" modulom "@module" (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
sk: Tu umiestniť CAPTCHA pre nedôveryhodných používateľov.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
sk: Odpoveď, ktorú ste vložili pre CAPTCHA nebola správna.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
sk: Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
sk: %form_id príspevok bol zablokovaný CAPTCHA modulom: výzva "%challenge" (použitím modulu "%module"), používateľ odpovedal "%response", ale riešenie malo byť "%solution".

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
sk: Nastaviť ako a kde sa má používať CAPTCHA.

en: Examples
sk: Príklady

en: An overview of the available challenge types with examples.
sk: Náhľad na dostupné typy výziev s príkladmi.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
sk: Základný CAPTCHA modul na pridanie výziev k ľubovoľným formulárom.

en: Code settings
sk: Nastavenia kódu

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Dĺžka kódu ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Font settings
sk: Nastavenia písma

en: tiny
sk: maličké

en: small
sk: malý

en: large
sk: veľký

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Veľkosť písma ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Character spacing
sk: Rozostup znakov

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Definuje priemerné medzery medzi znakmi. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: moderate
sk: priemerné

en: Distortion and noise
sk: Deformácia a zrnenie

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
sk: Pomocou týchto nastavení môžete ovládať stupeň zmätenia pomocou deformácie a pridania šumu. Nepreháňajte zmätenie a uistite sa, že kód na obrázku je slušne čitateľný. Napríklad nepoužívajte kombinácie vysokých úrovni deformácie a šumu.

en: Distortion level
sk: Stupeň deformácie

en: severe
sk: tvrdý

en: Set the degree of wave distortion in the image.
sk: Nastavte stupeň zvlnenej deformácie na obrázku.

en: Smooth distortion
sk: Plynulá deformácia

en: This option adds randomly colored point noise.
sk: Táto možnosť pridá zrnenie s náhodnými farbami.

en: Add line noise
sk: Pridať čiarové zrnenie

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
sk: Táto možnosť povolí náhodne nakreslené čiary nad textovým kódom.

en: Noise level
sk: Stupeň zrnenia

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
sk: Generovanie CAPTCHA obrázka zlyhalo. Skontrolujte nastavenia CAPTCHA, najmä použité písmo.

en: Image CAPTCHA
sk: Obrázková CAPTCHA

en: What code is in the image?
sk: Aký kód je na obrázku?

en: Provides an image based CAPTCHA.
sk: Poskytuje obrázok založený na CAPTCHA.

en: Show blocks
sk: Zobraziť bloky

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Information
sk: Informácia

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Menus
sk: Menu

en: Above
sk: Nad

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: Form
sk: Formulár

en: Publish
sk: Zverejniť

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Hide
sk: Skryť

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: Once an hour
sk: Raz za hodinu

en: Once a day
sk: Raz za deň

en: Global
sk: Globálny

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Profiles
sk: Profily

en: Add new profile
sk: Pridať nový profil

en: Thread
sk: Vlákno

en: Postal Code
sk: PSČ

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: Upload Image
sk: Nahrať obrázok

en: Directories
sk: Priečinky

en: Space
sk: Medzera

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Export format
sk: Formát exportu

en: <Any>
sk: - Akýkoľvek -

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: empty
sk: prázdne

en: Package
sk: Balík

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Display as
sk: Zobraziť ako

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: contains
sk: obsahuje

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Upcoming Events
sk: Nadchádzajúce udalosti

en: Or
sk: Alebo

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Create new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: and
sk: a

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Not sticky
sk: Neprilepený

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: field
sk: pole

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Step
sk: Krok

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Fonts
sk: Písma

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Please select a file.
sk: Zvoľte prosím súbor.

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Entity type
sk: Typ entity

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Acronym
sk: Skratka

en: Title only
sk: Iba názov

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Mime type
sk: Mime typ

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázka (napr. 640x480). Ak ho nechcete obmedzovať, nastavte 0. Ak je nainštalovaný <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a>, budú obrázky, ktoré prekročia zadanú veľkosť zmenšené.

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: In the form of WW (01 - 53).
sk: Vo formáte TT (01-53).

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Registration
sk: Registrácia

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: Backup and Migrate
sk: Záloha a migrácia

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
sk: Zálohuje/Obnovuje vašu databázu alebo migruje dáta do alebo z inej Drupal stránky.

en: Backup the database.
sk: Zálohovať databázu.

en: Restore the database from a previous backup
sk: Obnoviť databázu z predchádzajúcej zálohy

en: Backup every
sk: Zálohovať každé(ých)

en: Number of Backup files to keep
sk: Počet súborov zálohy, ktoré budú ponechané

en: Exclude the following tables altogether
sk: Vylúčiť nasledujúce tabuľky celkom

en: The selected tables will not be added to the backup file.
sk: Označené tabuľky nebudú pridané do súboru zálohy.

en: Exclude the data from the following tables
sk: Vylúčiť dáta z nasledujúcich tabuliek

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
sk: Označené tabuľky budú mať zálohovanú štruktúru, ale nie ich obsah. Toto je užitočné pre vylúčenie cache dát, výsledkoch čoho môže byť zredukovanie veľkosti súboru zálohy.

en: Backup file name
sk: Meno súboru zálohy

en: No Compression
sk: Bez kompresie

en: Compression
sk: Kompresia

en: Append a timestamp.
sk: Pripojiť časovú značku

en: Timestamp format
sk: Formát časovej značky

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
sk: Mal by to byť formátovací reťazec pre PHP funkciu <a href="!url">date()</a>.

en: Save these settings.
sk: Uložiť tieto nastavenia

en: Upload a Backup File
sk: Nahrať súbor zálohy

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
sk: Nahrať súbor zálohy vytvorený pomocou tejto verzie tohto modulu. Pre iné typy zálohy databázy prosím použite iný nástroj pre import. Maximálna veľkosť súboru: %size

en: Unable to open file %file to restore database
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %file pre obnovu databázy

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nemohol zapísať testovací textový súbor do cieľového priečinka %directory a je preto nemožné skontrolovať bezpečnosť cieľového priečinka zálohy. Zálohy na server budú vypnuté pokiaľ nebude cieľový priečinok zapisovateľný a bezpečný.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nebude ukladať súbory zálohy na server, pretože cieľový priečinok je verejne prístupný. Ak chcete uložiť súbory na server prosím zabezpečte priečinok '%directory'

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
sk: Záloha alebo migrácia Drupal databázy rýchlo a bez nepotrebných dát.

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: File browser
sk: Prehliadač súborov

en: Configuration profiles
sk: Konfigurácia profilov

en: Absolute URLs
sk: Absolútne URL adresy

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
sk: Zaškrtnite ak chcete aby IMCE vracal absolútne URL cesty k súborom.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
sk: Predvolené správanie pre existujúce súbory počas nahrávania

en: Keep the existing file renaming the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a nový súbor premenovať

en: Keep the existing file rejecting the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a odmietnuť nový súbor

en: Replace the existing file with the new one
sk: Nahradiť existujúci súbor novým súbor

en: Default method for creating thumbnails
sk: Predvolená metóda pre vytváranie náhľadov

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
sk: Prispôsobiť veľkosť obrázku s rešpektovaním rozmerov náhľadu.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
sk: Najprv prispôsobiť veľkosť a potom orezať obrázok, aby zodpovedal rozmerom náhľadu.

en: Role-profile assignments
sk: Priradenie profilov k používateľským kategóriám

en: Settings were imported from the profile %name
sk: Nastavenia boli importované z profilu %name

en: Give a name to this profile.
sk: Priradiť meno tomuto profilu.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
sk: Pre maximálnu možnú hodnotu zadajte 0.

en: Directory quota
sk: Kvóta pre priečinok

en: Total user quota
sk: Celková kvóta pre používateľa

en: Set to * to remove the restriction.
sk: Zadajte * ak chcete zrušiť obmedzenia.

en: Maximum image resolution
sk: Maximálne rozlíšenie obrázka

en: Maximum number of files per operation
sk: Maximálny počet súborov na operáciu

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
sk: Môžete používateľom povoliť označiť viacero súborov pre operáciu ako napríklad mazanie, zmena veľkosti atď. Súbory sa dávkovo spracujú pri jednej operácii Drupalu, čo môže byť dobré. Avšak počas spracovania scriptu môže neúmerne narásť zaťaženie procesora a spotreba pamäte, čo môže mať za následok obmedzenie zdrojov servera, čo je veľmi zlé. Pre neobmedzený počet spracovávaných súborov, nastavte parameter na 0.

en: Profile has been added.
sk: Profil bol pridaný.

en: Including subdirectories
sk: Vrátane podpriečinkov

en: Directory path
sk: Cesta k priečinku

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Definujte priečinky, ku ktorým používatelia budú môcť pristupovať.
    <ul>
    <li>Pre definovanie cesty k priečinku použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Ak chcete definovať kmeňvý priečinok zadajte <strong>.</strong>(bodku) .</li>
    <li>Ako náhradu za ID používateľa použite <strong>%uid</strong>. Napr: <em>pouzivatelia/pouzivatel%uid</em> vytvorí priečinky ako napríklad <em>pouzivatelia/pouzivatel1</em>, <em>pouzivatelia/pouzivatel42</em>, atď.</li>
    <li>Ak chcete odstrániť priečinok zo zoznamu, nechajte cestu k priečinku prázdnu.</li>
    <li>Ak chcete väčšiu flexibilitu v cestách k priečinkom, môžete pri vytváraní cesty k priečinku využiť PHP.<br>
    Pre spustenie PHP cesta musí začínať <strong>php:</strong> a zvyšok musí byť platný php kód, ktorý je potrebný na vytvorenie aktuálnej cesty k priečinku. <br>Napr.: <strong>php: return 'pouzivatelia/'.$user-&gt;name;</strong> vytvorí cestu k priečinku<strong>pouzivatelia/MENO</strong>.<br>
    Príklad viacúrovňových priečinkov <strong>php: return date('Y', $user-&gt;created).'/'.date('m', $user-&gt;created).'/'.$user-&gt;uid;</strong> vytvorí sa ako cesta <strong>ROK/MESIAC/ID-POUZIVATELA</strong>, výsledkom budú priečinky samoorganizujúce priečinky na základe dátumu vytvorenia konta používateľa.<br>
    Všimnite si, že môžete použiť premennú $user miesto $GLOBALS['user'] pretože to nie je vždy rovnaký objekt.</li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že oprávnenia k miniatúram nemajú vplyv na vytváranie miniatúr pri nahrávaní súborov. Viď opis miniatúr nižšie.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac na obnovenej stránke.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť profil %name?

en: Profile has been deleted.
sk: Profil bol zmazaný.

en: Import settings from other profiles
sk: Importovať nastavenia z iných profilov

en: Duplicate directory paths are not allowed.
sk: Duplicitná cesta k priečinku nie je povolená.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
sk: %dirname nie je akceptovateľné ako meno priečinka.

en: Create thumbnails
sk: Vytvoriť miniatúry

en: Selected files
sk: Označené súbory

en: Width x Height
sk: Šírka x Výška

en: Create a new image
sk: Vytvoriť nový obrázok

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
sk: Nemáte dovolené pracovať s viac ako %num súbormi súčasne.

en: directory (%dir)
sk: priečinok (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Upload failed.
sk: Nahrávanie zlyhalo.

en: File deletion successful: %files.
sk: Zmazanie bolo úspešné: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
sk: Prosím zadajte rozmery v povolenom rozsahu od 1x1 do @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
sk: Zmena rozmerov bola uspešná: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
sk: Vytváranie miniatúry (%thumbnames) bolo úspešné pre %filename.

en: %filename is not an image.
sk: %filename nie je obrázok.

en: Scaling up is not allowed.
sk: Zmena rozmerov nie je povolená.

en: %filename(%dimensions) already exists.
sk: %filename(%dimensions) už existuje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
sk: %filename nemôže byť zmenený na rozmery %dimensions

en: Unable to get a working directory for the file browser!
sk: Nedá sa získať pracovný priečinok pre prehliadač!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
sk: Pre prehliadač súborov nebol zadaný žiaden platný priečinok!

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
sk: Prezeranie súborov v priečinku %dir je vypnuté.

en: Do you want to refresh the current directory?
sk: Chcete obnoviť súčasný adresár?

en: Delete selected files?
sk: Zmazať vybrané súbory?

en: Please select a thumbnail.
sk: Prosím vyberte miniatúru.

en: You must select at least %num files.
sk: Musíte označiť aspoň %num súborov

en: Tips
sk: Tipy

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
sk: Označte súbor kliknutím na príslušný riadok v zozname súborov.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
sk: Pomocou Ctrl+klik pridáte súbory do výberu alebo ich z výberu odstránite.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
sk: Pomocou Shift+klik označíte celú oblasť súborov. Kliknite na začiatok oblasti a potom shift+klik na koniec oblasti.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
sk: Preusporiadanie súborov je možné kliknutím na hlavičku stĺpca zoznamu súborov.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
sk: Zmenu veľkosti pracovných priestorov môžete vykonať ťahaním vodorovných alebo zvislých líšt.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
sk: Klávesové skratky pre zoznam súborov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
sk: Klávesové skratky pre označené súbory: enter/insert, delete, R-zmena veľkosti, T-miniatúry, U-nahrávanie.

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
sk: Klávesové skratky pre zoznam priečinkov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end.

en: Limitations
sk: Obmedzenia

en: !num files using !dirsize of !quota
sk: !num súborov používa !dirsize z !quota

en: unlimited quota
sk: neobmedzená kvóta

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Comma
sk: Čiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Ends with
sk: Končí s

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: Cancel changes
sk: Zrušiť zmeny

en: No description
sk: Bez popisu

en: Numbered list
sk: Číslovaný výpis

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: Numeric
sk: Číselný

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Your webform has been published.
sk: Váš webformulár bol publikovaný.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
sk: Pozície komponentov a povinné hodnoty boli aktualizované.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni zoskupenie polí %name a všetky prvky, ktoré sú umiestnené na %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky komponenty, ktoré sú vložené do tohto webformulára. Môžete pridať akýkoľvek počet komponentov dokonca aj viacero z toho istého typu.  Ak chcete pridať nový komponent, v tabuľke nižšie vyplnte jeho meno a vyberte jeho typ. Aby sa nové komponenty vytvorili, alebo aby sa prejavili zmeny, nezabudnite formulár odoslať.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
sk: Kliknutím na meno existujúcej komponenty upravíte jej nastavenia.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: Show complete form in teaser
sk: Zobraziť celý formulár v upútavke

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
sk: Zobrazí celý obsah formulára v upútavke tohto uzla.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: The entered email address %address is not a valid address.
sk: Zadaná emailová adresa %address nie je platnou adresou.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: Form submission from: %title
sk: Vyplnený formulár z: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Allow cookies for tracking submissions
sk: Zapne sledovanie odosielania pomocou cookies

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
sk: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> môžu byť použité na to, aby ten istý používateľ  neodoslal webformulár viackrát. Táto funkcionalita nie je povinná, pretože v niektorých prípadoch sa viacnásobným odoslaním môže zvýšiť presnosť. Okrem cookies, Webformormulár tiež používa IP adresy a mená používateľov, aby zabránil viacnásobnému odoslaniu.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
sk: V tomto poli môžete použiť špeciálne tokeny, ktoré budú nahradené dynamickými hodnotami.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: %value is not a valid email address.
sk: %value nie je platná e-mailová adresa.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: %field field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
sk: %name nie je správny čas.

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: In the form of CCYYMMDD.
sk: V tvare CCYYMMDD.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: In the form of YYYYMM.
sk: Vo formáte RRRRMM.

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: In the form of YYYY.
sk: Vo formáte RRRR.

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: In the form of MM (01 - 12).
sk: Vo formáte MM (01-12).

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: In the form of DD (01 - 31).
sk: Vo formáte DD (01 - 31).

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: - All -
sk: - Všetko -

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Upcoming
sk: Chystané

en: Tag ID
sk: ID značky

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Form protection
sk: Ochrana formulára

en: Default challenge type
sk: Predvolený typ výzvy

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Text format
sk: Textový formát

en: Edit !type
sk: Upraviť !type

en: Aid
sk: Pomoc

en: Create Date
sk: Vytvoriť dátum

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Save !type
sk: Uložiť !type

en: Delete !type
sk: Odstrániť !type

en: Color and image settings
sk: Nastavenia farieb a obrázka

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: Exported content
sk: Exportovaný obsah

en: There are no !items to display.
sk: Neexistujú žiadne !items pre zobrazenie.

en: Are you sure you want to delete this !type?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento !type?

en: List !type
sk: Vypísať !type

en: Export !type
sk: Exportovať !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
sk: Názov databázy. Databáza musí existovať, nebude pre vás vytvorená.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
sk: Zadajte meno používateľa, ktorý má právo zapisovať do databázy.

en: The database name is not valid.
sk: Meno databázy nie je platné.

en: Lock tables during backup
sk: Zamknúť tabuľky počas zálohovania

en: %num SQL commands executed.
sk: %num SQL príkazy spustené.

en: MySQL Database
sk: MySQL databáza

en: Default Database
sk: Predvolená databáza

en: Database backup from !site: !file
sk: Záloha databázy !site: !file

en: Change file group (chgrp)
sk: Zmeniť skupinu súboru (chgrp)

en: Manual Backups Directory
sk: Adresár manuálnych záloh

en: Scheduled Backups Directory
sk: Adresár plánovaných záloh

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
sk: Ukladať zálohy do adresára na FTP server.

en: FTP Directory
sk: Adresár FTP

en: Amazon S3 account
sk: Účet Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
sk: Poslať zálohu ako prílohu e-mailu na špecifikovanú e-mailovú adresu.

en: There are no backup files to display.
sk: Neexistujú žiadne zálohy pre zobrazenie.

en: Are you sure you want to restore the database?
sk: Naozaj chcete obnoviť databázu?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
sk: Obnovenie odstráni niektoré alebo všetky vaše dáta a nie je možné ho vrátiť späť. <strong>Vždy otestujte vaše zálohy na neprodukčnom serveri!</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou %file_id? <strong>Tento krok nie je možné vrátiť späť.</strong>

en: Backup Source
sk: Zdroj zálohy

en: Destinations
sk: Umiestnenia

en: destinations
sk: umiestnenia

en: destination
sk: umiestnenie

en: Add a new @s destination.
sk: Pridať nové @s umiestnenie.

en: list files
sk: vypísať súbory

en: restore
sk: obnoviť

en: File Encryption (EXPERIMENTAL)
sk: Šifrovanie súborov (EXPERIMENTÁLNE)

en: File Encryption
sk: Šifrovanie súborov

en: Install the !link to enable backup file encryption.
sk: Je potrebné nainštalovať !link pre povolenie šifrovania súborov so zálohou.

en: AES Encryption Module
sk: Šifrovací modul AES

en: No Encryption
sk: Bez šifrovania

en: AES Encryption
sk: AES šifrovanie

en: Send an email if backup succeeds
sk: Poslať e-mail po úspešnej zálohe

en: Email Address for Success Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o úspešnej zálohe

en: Send an email if backup fails
sk: Poslať e-mail po neúspešnej zálohe

en: Email Address for Failure Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o neúspešnej zálohe

en: !site backup succeeded
sk: !site záloha úspešná

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky bola úspešne dokončená s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
sk: Záloha stránky prebehla úspešne.

en: !site backup failed
sk: !site záloha zlyhala

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky zlyhala s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
sk: Záloha stránky zlyhala z neznámeho dôvodu.

en: Take site offline
sk: Prepnúť web stránku do režimu údržby

en: profiles
sk: profily

en: Untitled Profile
sk: Nepomenovaný profil

en: schedule
sk: plán

en: schedules
sk: plánované

en: Untitled Schedule
sk: Nepomenovaný plán

en: Schedule Name
sk: Názov plánu

en: Settings Profile
sk: Profil nastavení

en: Create new destination
sk: Vytvoriť nové umiestnenie

en: Backup period must be a number greater than 0.
sk: Zálohovacia perióda musí byť číslo väčšie než 0.

en: Once a second
sk: Raz za sekundu

en: Every @count seconds
sk: Každých @count sekúnd

en: Once a minute
sk: Raz za minútu

en: Every @count minutes
sk: Každých @count minút

en: Every @count hours
sk: Každých @count hodín

en: Every @count days
sk: Každých @count dní

en: Once a week
sk: Raz za týždeň

en: Every @count weeks
sk: Každých @count týždňov

en: Quick Backup Tab
sk: Karta rýchlej zálohy

en: Advanced Backup Tab
sk: Karta pokročilej zálohy

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
sk: Umiestnenia kam budú uložené zálohy a odkiaľ je možné zálohu nahrať.

en: manual backups
sk: manuálne zálohy

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
sk: Automaticky zálohovať vašu databázu podľa plánu použitím <a href="!cronurl">cronu</a>.

en: You do not have permission to back up this site.
sk: Nemáte oprávnenie zálohovať túto stránku.

en: -- Select a Settings Profile --
sk: -- Zvoľte profil nastavení --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
sk: Je možné nahrať profil. Všetky zmeny, ktoré ste urobili nižšie budú stratené.

en: Load Settings
sk: Nahrať nastavenia

en: Load Profile
sk: Nahrať profil

en: Quick Backup
sk: Rýchla záloha

en: Backup now
sk: Zálohovať teraz

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
sk: Pre pokročilé nastavenia záloh, skúste <a href="!advancedurl">stránku pokročilých nastavení</a>.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
sk: Zálohovať z !from do !to za použitia profilu !profile !submit

en: Backup Destination
sk: Adresár zálohy

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
sk: Zvoliť kam majú byť umiestnené súbory zálohy. Záložné súbory obsahujú citlivé dáta, pri ich ukladaní treba byť preto opatrný. Pre prevzatie súboru na váš počítač je treba zvoliť 'Prevziať'.

en: Save the settings as
sk: Uložiť nastavenia ako

en: Replace the '%profile' profile
sk: Nahradiť profil '%profile'

en: Save Without Backing Up
sk: Uložiť bez zálohovania

en: Restore to
sk: Obnoviť zálohu do

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
sk: <a href="!restoreurl">Obnoviť znovu</a>

en: Default Schedule
sk: Predvolené plánovanie

en: Restore now
sk: Obnoviť teraz

en: Enter the characters shown in the image.
sk: Vložte znaky zobrazné na obrázku.

en: Site maintenance account
sk: Účet správcu stránky

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: Full content
sk: Celý obsah

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: E-mails
sk: E-maily

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: @name form
sk: formulár @name

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: Administer CAPTCHA settings
sk: Administrovať nastavenia CAPTCHA.

en: Skip CAPTCHA
sk: Vynechať CAPTCHA

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Asc
sk: Vzostupne

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: Math expression
sk: Matematický výraz

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: HTML list
sk: HTML zoznam

en:  new
sk:  nové

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: Display "Access Denied"
sk: Zobraziť "Prístup zamietnutý"

en: The language the comment is in.
sk: Jazyk, v ktorom je komentár napísaný.

en: - No value -
sk: - Žiadna hodnota -

en: The taxonomy vocabulary weight
sk: Váha taxonomického slovníka

en: Unfiltered text
sk: Nefiltrovaný text
