CiviCRM Starter Kit (7.x-3.3-rc1) - en to ku translation catalogue (355 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: select
ku: ده‌ستنیشان کردن

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: approve
ku: پەسەندکردن

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Item
ku: دانە

en: Private
ku: تایبەت

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Last Post
ku: دوا بڵاوکراوە

en: Closed
ku: داخراوە

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Age
ku: تەمەن

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: more
ku: زیاتر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: footer
ku: بەرپێ

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: More
ku: زیاتر

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Project
ku: پرۆژە

en: Download
ku: داگرتن

en: Version
ku: وەشان

en: view
ku: پیشاندان

en: File
ku: پەڕگە

en: Tag
ku: تاگ

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Required
ku: پێویستە

en: root
ku: ڕەگ

en: Parent
ku: باوان

en: none
ku: هیچ

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Import
ku: هاوردن

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Field
ku: خانە

en: header
ku: سەرینە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Open
ku: کراوە

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Core
ku: ناوکە

en: Time
ku: کات

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Menu
ku: پێڕست

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: results
ku: ئه‌نجامه‌کان

en: search
ku: گەڕان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Text
ku: دەق

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: n/a
ku: نییە

en: Upload
ku: بارکردن

en: Picture
ku: وێنە

en: Database type
ku: چەشنی بنکەی دراوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Error
ku: هەڵە

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Node
ku: گرێ

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Year
ku: ساڵ

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Taxonomy terms
ku: واژەکانی پۆلێن

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Selected
ku: هەڵبژێرراوە

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Signature
ku: مۆر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: File ID
ku: ID ی پەڕگە

en: File name
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Last login
ku: دوا چوونەژوورەوە

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Count
ku: ژمارە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: Mode
ku: جۆر

en: Last update
ku: دواترین نوێبوونەوە

en: Up
ku: سەرەوە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: Month
ku: مانگ

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: System
ku: سیسته‌م

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: node
ku: گرێ

en: General
ku: گشتی

en: Recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکان

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Table
ku: خشتە

en: am
ku: ب.ن.

en: pm
ku: پ.ن.

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Other
ku: هیتر

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Appearance
ku: شێوەکاری

en: Role
ku: ڕۆل

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Site off-line message
ku: پەیامی ئەو کاتەی ماڵپەڕ لە ژێر-هێڵە

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ku: @site لە ژێر چاک کاریدایە ئێستا ، بەم زووانە دەگەڕێینەوە . سوپاس بۆ خۆڕاگریت .

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Down
ku: خوارەوە

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Order
ku: ڕیز

en: Recent comments
ku: بۆچوونە تازەکان

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Preformatted
ku: پێشوەخت فۆرماتکراو

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Term description
ku: دەربارەی واژە

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Operation
ku: کردار

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: American Samoa
ku: سەمۆوای ئەمریکا

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Guam
ku: گوام

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Palau
ku: پەلاو

en: Puerto Rico
ku: پوێرتۆ ریکۆ

en: Database name
ku: ناوی بنکه‌دراوه‌

en: Port
ku: دەروازە

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Show
ku: پیشانبدە

en: WIDTHxHEIGHT
ku: پانیXدرێژی

en: Maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراوی پەڕگە بۆ هەر بارکردنێک

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: Full text
ku: دەقی پڕاوپڕ

en: Source
ku: سەرچاوە

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Undo
ku: وەک خۆی لێ بکەوە

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Front page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: Randomize
ku: تێکەڵوپێکەڵکردن

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: warning
ku: ئاگاداری‌

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: Parent term
ku: واژەی باوان

en: Parent terms
ku: واژە باوانەکان

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: MB
ku: م.ب.

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Unformatted
ku: فۆرمات نەکراو

en: New comments
ku: بۆچوونە نوێکان

en: relationships
ku: پەیوندییەکان

en: image
ku: وێنە

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: disable
ku: ناچالاک بکە

en: date
ku: ڕیکەوت

en: Page name
ku: ناوی پەڕە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Display on separate page
ku: لە پەڕەیەکی جیادا پیشانی بدە

en: Enter the terms you wish to search for.
ku: تکایا ئەو وشانە پڕبکەوە کە بە دوایاندا دەگەڕێیت.

en: Information
ku: زانیاری

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Above
ku: سەرەوە

en: Add another item
ku: زیادکردنی بڕگەیەکی تر

en: Used in
ku: بەکارهاتووە لە

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Hide
ku: بشارەوە

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: Space
ku: بۆشایی

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: Loading
ku: ئامادەکردن

en: Aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: Taxonomy vocabulary
ku: وشەگەلی پۆلێن

en: Print
ku: چاپکردن

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی

en: Or
ku: یان

en: About
ku: دەربارە

en: Default theme
ku: ڕووکاری بنەڕەت

en: sort by @s
ku: ڕێکخراو به‌ @s

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: field
ku: خانە

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: Acronym
ku: کورتکراوە

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ku: تەنها ئەم جۆرە رێپێدراون بۆ بارکردن  :%files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ku: پەڕگەی %filesize زیاترە لە قەبارەی رێپێدراو .

en: Book outline
ku: چوارچێوەی پەڕتووک

en: Revision information
ku: زنیاریی پێداچوونەوە

en: Comma
ku: کۆما

en: The comment you are replying to does not exist.
ku: ئەو بۆچوونەی تۆ دەتەوێت وەڵامی بۆ بنووسیت، نەدۆزرایەوە.

en: Front page feed
ku: ڕاگەیەنەری لاپەڕەی سەرەتا

en: No role
ku: هیچ ڕۆڵێک نییە

en: No fields available.
ku: هیچ خانەیەک نییە.

en: form
ku: فۆرم

en: Add comment link
ku: بەستەری بۆچوون زیاد بکە

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە

en: Inserted
ku: تێخرا

en: The title of the comment.
ku: ناونیشانی بۆچوون.

en: Comment count
ku: ژمارەی بۆچوونەکان

en: Comment status
ku: باری بۆچوون

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Total views
ku: سەرجەمی بینین

en: Views today
ku: بینینەکانی ئەمڕۆ

en: Hostname of user that visited the page.
ku: ناوی خانەخوێی ئەو بەکارهێنەرەی سەردانی پەڕەی کردووە،

en: Roles that a user belongs to.
ku: ئەو ڕۆڵانەی کە بەکارهێنەر هەیەتی.

en: Null
ku: هیچ

en: contact
ku: پەیوەندی

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Content translation
ku: وەگێڕانی ناوەڕۆک

en: Progress indicator
ku: پیشاندەری

en: Throbber
ku: وێنەی ڕەوشی پرۆگرام

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق

en: The name of the site.
ku: ناوی ماڵپەڕ.

en: Monthly archive
ku: ئەرشیڤی مانگانە

en: Site maintenance account
ku: هەژماری چاودێریکردنی ماڵپەڕ

en: Text formats
ku: فۆرماتەکانی دەق

en: Image styles
ku: شێوازی وێنە

en: Full content
ku: ناوەڕۆکی پڕاوپڕ

en: E-mails
ku: ئیمێلەکان

en: Image style
ku: شێوازی وێنە
