CKEditor 4 LTS - WYSIWYG HTML editor (7.x-1.28) - en to cs translation catalogue (185 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: None
cs: Žádné

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Introduction
cs: Úvod

en: here
cs: zde

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Basic
cs: Základní

en: Basic setup
cs: Základní nastavení

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Editor appearance
cs: Vzhled editoru

en: Cleanup and output
cs: Filtrování a výstup

en: Profile
cs: Profil

en: You must give a profile name.
cs: Je třeba zadat jméno profilu.

en: filters
cs: filtry

en: File browser settings
cs: Nastavení prohlížeče souborů

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Full
cs: Celé

en: Show
cs: Ukázat

en: Editor width
cs: Šířka editoru

en: or
cs: nebo

en: Line break converter
cs: Zlom konců řádek

en: Examples
cs: Příklady

en: Plugins
cs: Pluginy

en: API documentation
cs: Dokumentace API

en: Hide
cs: Skrýt

en: Examples:
cs: Příklady:

en: Profiles
cs: Profily

en: clone
cs: klonovat

en: No profiles found. Click here to !create.
cs: Nebyl nalezen žádný profil. Klikněte zde pro !create.

en: Switch to plain text editor
cs: Přepnout do editoru prostého textu

en: Switch to rich text editor
cs: Přepnout do editoru formátovaného textu

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Current path: !path
cs: Aktuální cesta: !path

en: Enter mode
cs: Režim Enter

en: Font formats
cs: Formáty písma

en: Predefined styles
cs: Předdefinované styly

en: Predefined styles path
cs: Cesta k předdefinovaným stylům

en: Path to uploaded files
cs: Cesta k nahraným souborům

en: Absolute path to uploaded files
cs: Absolutní cesta k nahraným souborům

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
cs: Toto jméno profilu je rezervováno. Vyberte jiné jméno.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
cs: Jméno profilu musí být unikátní. Profil s tímto jménem již existuje.

en: Troubleshooting
cs: Řešení problémů

en: Uploading images and files
cs: Nahrávání obrázků a souborů

en: There are three ways for uploading files:
cs: Existují tři způsoby nahrávání souborů:

en: By using the core upload module.
cs: Použitím modulu jádra upload.

en: Use theme CSS
cs: Použít CSS tématu vzhledu

en: Define CSS
cs: Definovat CSS

en: Path to uploaded files relative to the document root.
cs: Cesta k nahraným souborům relativní ke kořenovému adresáři.

en: What You See Is What You Get
cs: What You See Is What You Get - co vidíte, to dostanete

en: official project page
cs: oficiální stránka projektu

en: Select manually
cs: Vybrat ručně

en: Use theme ckeditor.styles.js
cs: Použít téma ckeditor.styles.js

en: Define path to ckeditor.styles.js
cs: Definovat cestu k ckeditor.styles.js

en: Select the file browser that you would like to use to upload files.
cs: Vyberte prohlížeč souborů, který chcete použít k nahrávání souborů.

en: Select the file browser that you would like to use to upload images.
cs: Vyberte prohlížeč souborů, který se má použít pro nahrávání obrázků.

en: The path relative to the location of the private directory where CKEditor should store uploaded files.
cs: Cesta, relativní k umístění soukromé složky, kam by měl CKEditor ukládat nahrané soubory.

en: for developers only
cs: pouze pro vývojáře

en: Choose a CKEditor skin.
cs: Vyberte vzhled CKEditoru

en: the list of common problems
cs: seznam běžných problémů

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: CSS file path
cs: Cesta k CSS souboru

en: Left-To-Right
cs: Zprava doleva

en: Right-To-Left
cs: Zprava doleva

en: Use custom formatting options
cs: Použít vlastní možnosti formátování

en: Custom formatting options
cs: Vlastní možnosti formátování

en: Force pasting as plain text
cs: Vynutit vložení jako prostý text

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
cs: Pokud je zapnuto, bude HTML obsah při vložení automaticky převeden na prostý text.

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
cs: Pokud je povoleno, zapne se SCAYT (Spell Check As You Type) automaticky po načtení editoru.

en: Administration panel
cs: Administrační panel

en: click here to disable
cs: klikněte zde pro vypnutí

en: HTML Entities
cs: HTML entity

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
cs: Převést všechny znaky na HTML entity.

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
cs: CKEditor nebyl nalezen v <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
cs: Verze CKEditoru nemohla být rozpoznána.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
cs: Používáte vlastnost, která vyžaduje nastavení proměnné <code>$cookie_domain</code>, ale tato proměnná není v souboru <code>settings.php</code> nastavena (CKFinder je povolen v profilu !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
cs: Některé vlastnosti jsou vypnuty, protože používáte starší verzi CKEditoru. Aktualizujte na CKEditor 3.1 (nebo vyšší).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
cs: CKEditor vyžaduje práva pro čtení souboru <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
cs: Používáte vlastnost, která vyžaduje manuální integraci v souboru <code>config.php</code>. Přečtěte si důkladně sekci   „Installing CKFinder“ v souboru <code>!readme</code> a přidejte příkaz <code>require_once ...</code> do souboru <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
cs: Používáte vlastnost, která vyžaduje manuální integraci v souboru <code>config.php</code>. Přidali jste příkaz <code>require_once ...</code> do souboru <code>%ckfconfig</code>, ale na špatný řádek.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
cs: Nebyly nalezeny žádné profily CKEditoru. Právě teď nemůže nikdo CKEditor používat. Vytvořte nový profil níže.

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
cs: Globální profil již existuje. Je možné používat pouze jeden globální profil.

en: Create a global profile
cs: Vytvořit globální profil

en: Update the global profile
cs: Upravit globální profil

en: Path to the CKEditor plugins directory
cs: Cesta k adresáři s pluginy CKEditoru

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
cs: Cesta k adresáři s pluginy CKEditoru, relativní ke kořenovému adresáři.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
cs: Lokální cesta k adresáři s pluginy CKEditoru

en: Enable access to files located in the private folder
cs: Povolit přístup k souborům umístěným v soukromé složce

en: Location of files uploaded with CKEditor to the private folder
cs: Umístění souborů nahraných CKEditorem do soukromé složky.

en: Allow the user to select between paths and internal links
cs: Povolit uživateli vybrat mezi cestami a interními odkazy

en: The CKEditor global profile was saved.
cs: Globální profil CKEditoru byl uložen.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the CKEditor administration page.
cs: Zadejte jméno pro tento profil. Jméno je viditelné pouze na administrační stránce CKEditoru.

en: Default editor state. If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
cs: Výchozí stav editoru. Pokud je zakázáno, editor formátovaného textu může být stále povolen použitím přepínače.

en: Show the disable/enable rich text editor toggle
cs: Zobrazit přepínač vypnout/zapnout editor formátovaného textu

en: User interface color
cs: Barva uživatelského rozhraní

en: Currently used buttons
cs: Aktuálně používaná tlačítka

en: All available buttons
cs: Všechna dostupná tlačítka

en: Choose the plugins that you want to enable in CKEditor.
cs: Vyberte pluginy, které chcete v CKEditoru povolit.

en: Toolbar state on startup
cs: Stav lišty nástrojů po spuštění

en: The toolbar will start in an expanded or collapsed state.
cs: Lišta nástrojů se spustí v rozbaleném nebo sbaleném stavu.

en: Editor interface width in pixels or percent. Examples: 400, 100%.
cs: Šířka rozhraní editoru v pixelech nebo procentech. Příklady: 400, 100%.

en: The language for the CKEditor user interface.
cs: Jazyk uživatelského rozhraní CKEditoru.

en: Automatically detect the user language.
cs: Automaticky zjistit jazyk uživatelského rozhraní.

en: Language direction
cs: Směr textu

en: Set which tag should be used by CKEditor when the <em>Enter</em> key is pressed.
cs: Nastavte, která značka by měla být použita CKEditorem při stisku klávesy <em>Enter</em>.

en: Shift+Enter mode
cs: Režim Shift+Enter

en: Set which tag should be used by CKEditor when the <em>Shift+Enter</em> key combination is pressed.
cs: Nastavte, která značka by měla být použita CKEditorem při stisku kombinace kláves <em>Shift+Enter</em>.

en: Indent the element contents.
cs: Odsadit obsah elementů.

en: Break line before the opening tag.
cs: Zalomit řádek před otevírací značkou.

en: Break line after the opening tag.
cs: Zalomit řádek za otevírací značkou.

en: Break line before the closing tag.
cs: Zalomit řádek před uzavírací značkou.

en: Break line after the closing tag.
cs: Zalomit řádek za uzavírací značkou.

en: Indent the <code>&lt;pre&gt;</code> element contents.
cs: Odsadit obsah elementů <code>&lt;pre&gt;</code>.

en: Select the file browser that you would like to use to upload Flash movies.
cs: Vyberte prohlížeč souborů, který se má použít pro nahrávání Flash souborů.

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
cs: Cesta k lokálnímu adresáři (na serveru), která ukazuje na cestu definovanou výše. Pokud je prázdná, CKEditor se pokusí zjistit správnou cestu.

en: Loading method
cs: Způsob načítání

en: Loading timeout
cs: Časový limit načítání

en: Custom JavaScript configuration
cs: Vlastní konfigurace JavaScriptu

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
cs: Zadejte platné jméno profilu. Povolena jsou pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
cs: Zadejte platnou hodnotu šířky. Příklady: 400, 100%.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
cs: Dvojité uvozovky nejsou povoleny v cestě k CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
cs: Zadejte platnou cestu k CSS, nevkládejte ji mezi uvozovky.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
cs: Dvojité uvozovky nejsou povoleny v cestě ke stylům.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
cs: Zadejte platnou cestu ke stylům, nevkládejte ji mezi uvozovky.

en: Enter a valid, semicolon-separated list of HTML font formats (no semicolon at the end of the list is expected).
cs: Zadejte platný, středníkem oddělený seznam HTML formátů písma (bez středníku na konci seznamu).

en: The path to uploaded files is required.
cs: Cesta k nahrávaným souborům je vyžadována.

en: An absolute path to uploaded files is required.
cs: Absolutní cesta k nahrávaným souborům je vyžadována.

en: Set a valid loading method.
cs: Nastavte platný způsob načítání.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
cs: Zadejte platný časový limit v sekundách.

en: Enter a valid toolbar configuration.
cs: Zadejte platnou konfiguraci lišty nástrojů.

en: Your CKEditor profile was updated.
cs: Profil CKEditoru byl upraven.

en: Your CKEditor profile was created.
cs: Profil CKEditoru byl vytvořen.

en: Are you sure that you want to delete the CKEditor profile <strong>%profile</strong>?
cs: Opravdu chcete smazat profil CKEditoru <strong>%profile</strong>?

en: The CKEditor profile was deleted.
cs: Profil CKEditoru byl smazán.

en: The WYSIWYG module is disabled.
cs: Modul WYSIWYG je vypnutý.

en: Enables the use of CKEditor (a rich text WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
cs: Umožňuje použití CKEditoru (WYSIWYG editoru formátovaného textu) místo polí s prostým textem.

en: CKEditor website
cs: Web CKEditoru

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
cs: Použitím !ckfinder (komerční), pokročilého Ajax správce souborů.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
cs: Použitím specializovaného modulu jako je !imcelink.

en: Editor interface width in pixels or percent.
cs: Šířka rozhraní editoru v pixelech nebo procentech.

en: Enter a valid width value.
cs: Zadejte platnou hodnotu šířky.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
cs: Obsah může být vložen do CKEditoru pouze v režimu WYSIWYG.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
cs: Byl nalezen modul WYSIWYG. Používání obou modulů současně může způsobit problémy. Je doporučeno modul WYSIWYG vypnout (!wysiwygdisablelink).

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
cs: Pokud je CKEditor již nainstalován, upravte <strong>!editg</strong> a aktualizujte cestu k CKEditoru.

en: Path to CKFinder
cs: Cesta k CKFinderu

en: Use toolbar Drag&Drop feature
cs: Použít vlastnost Drag&Drop nástrojové lišty

en: When enabled, the toolbar can be built by using the drag-and-drop feature. Otherwise you will need to enter the toolbar configuration manually to the text box.
cs: Pokud je povoleno, nástrojová lišta může být vytvořena použitím vlastnosti drag-and-drop. V opačném případě bude nutné zadat konfiguraci nástrojové lišty ručně do textového pole.

en: Choose the text formats where you want to load CKEditor.
cs: Vyberte formáty textu, pro které se má použít CKEditor.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
cs: Komponenta CKEditor není nainstalována správně. Poslední verzi lze stáhnout z !ckeditorlink. Poté je nutné rozbalit soubory do adresáře !ckeditorpath nebo !librarypath a ujistit se, že soubor !ckeditorfile nebo !ckeditorlibrary existuje. Více informací je možné nalézt v souboru !readme.

en: Semicolon-separated list of HTML font formats. Allowed values are: !allowed_values
cs: Středníkem oddělený seznam HTML formátů písma. Povolené hodnoty jsou: !allowed_values

en: CKEditor documentation
cs: Dokumentace CKEditoru

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
cs: Cesta k lokálnímu adresáři (na serveru), ukazující na cestu definovanou výše. Zadejte buď absolutní nebo relativní cestu k souboru !indexphp. Pokud je ponechána prázdná, CKEditor se pokusí zjistit správnou cestu.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
cs: Cesta k CKFinderu (správce souborů založený na AJAXu stažený z !ckfindercom) relativní ke kořenovému adresáři.

en: <strong>Use this option with care.</strong> If checked, CKEditor will allow anyone knowing the URL to view a file located inside of the private path (!private_path), but only if there is no information about the file in the Drupal database. If the path below is specified, anyone will have access only to that location.
cs: <strong>Použijte tuto volbu s opatrností.</strong> Pokud je zaškrtnuto, CKEditor umožní komukoliv, kdo zná URL, zobrazit soubor umístěný uvnitř soukromé cesty (!private_path). Platí to ale pouze v případě, kdy o takovém souboru není informace v databázi Drupalu. Pokud je zadána cesta níže, přístup pro kohokoliv bude omezen jen na uvedené umístění.

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
cs: Dostupné zástupné znaky:!u &ndash; ID uživatele.!n &ndash; uživatelské jméno

en: Load sample toolbar: !toolbars
cs: Nahrát ukázkovou lištu nástrojů: !toolbars

en: Enter the path to the CSS file (Example: !example1) or a list of CSS files separated with a comma (Example: !example2). Make sure you select the !title_define_css option above.
cs: Zadejte cestu k CSS souboru (Příklad: !example1) nebo seznamu CSS souborů, oddělený čárkou (Příklad: !example2). Ujistěte se, že je vybrána volba !title_define_css výše.

en: Available placeholders:!h &ndash; host name (!host).!t &ndash; path to theme (!theme).
cs: Dostupné zástupné symboly:!h &ndash; jméno hosta (!host).!t &ndash; cesta k tématu vzhledu (!theme).

en: Enter the path to a file with predefined styles (Example: !example1). Make sure you select the !style_define_path option above.
cs: Zadejte cestu k souboru s předdefinovanými styly (Příklad: !example1). Ujistěte se, že je vybrána výše uvedená volba !style_define_path.

en: Available placeholders:!h &ndash; host name (!host).!t &ndash; path to theme (!theme).!m &ndash; path to the CKEditor module (!module).
cs: Dostupné zástupné symboly:!h &ndash; jméno hosta (!host).!t &ndash; cesta k tématu (!theme).!m &ndash; cesta k modulu CKEditor (!module).

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
cs: Dostupné zástupné symboly:!b &ndash; základní URL cesta instalace Drupalu (!base).!f &ndash; cesta souborového systému Drupalu s uloženými soubory (!files).!u &ndash; ID uživatele.!n &ndash; Uživatelské jméno.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
cs: Dostupné zástupné symboly:!d &ndash; cesta na serveru ke kořenovému adresáři (!root).!b &ndash; základní URL cesta instalace Drupalu (!base).!f &ndash; cesta souborového systému Drupalu s uloženými soubory (!files).!u &ndash; ID uživatele.!n &ndash; Uživatelské jméno.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
cs: !title <a href="!link" target="_blank">stránka projektu</a>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
cs: Profily CKEditoru je možné nastavit v sekci !adminpath. Profily určují, které volby jsou uživatelům dostupné na základě systému vstupního formátu.

en: <b>Profile</b>: %profile_name
cs: <b>Profil</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
cs: <b>Pluginy</b>: %profile_plugins

en: Available buttons
cs: Dostupná tlačítka
