Colorbox (7.x-1.5) - en to hu translation catalogue (168 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Pages
hu: Oldalak

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Request new password via e-mail.
hu: Új jelszó igénylése e-mailben.

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Path
hu: Útvonal

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Fields
hu: Mezők

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Close
hu: Bezár

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Fade
hu: Áttünés

en: Style
hu: Stílus

en: Content title
hu: A tartalom címe

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Form
hu: Űrlap

en: Enable for login links
hu: Engedélyezés a belépési hivatkozásokhoz

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Initial height
hu: Kezdeti magasság

en: Initial width
hu: Kezdeti szélesség

en: Custom caption
hu: Egyéni képaláírás

en: Popup
hu: Felugró

en: Extra settings
hu: Kiegészítő beállítások

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Next »
hu: Következő »

en: Per page gallery
hu: Galéria oldalanként

en: Per post gallery
hu: Tartalom galéria

en: No gallery
hu: Nincs galéria

en: Slideshow settings
hu: Diavetítés beállításai

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Max width
hu: Megengedett szélesség

en: Transition speed
hu: Átmenet sebessége

en: Scrollbars
hu: Gördítősávok

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: Sets the speed of the fade and elastic transitions, in milliseconds.
hu: Az áttűnés és rugalmas átmenetek sebességét állítja be ezredmásodpercben.

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1.
hu: Az átfedés átlátszatlansági szintje. Tartomány: 0 – 1.

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds.
hu: A diavetítés sebessége ezredmásodpercben.

en: Text for the slideshow start button.
hu: A diavetítést indító gomb felirata.

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Image style
hu: Képstílus

en: No links
hu: Nincsenek hivatkozások

en: Max height
hu: Megengedett magasság

en: Automatically activate Colorbox for links to user/login.
hu: Colorbox automatikus bekapcsolása a felhasználó/bejelentkezés hivatkozásaihoz.

en: Example 1
hu: Példa #1

en: Example 2
hu: Példa #2

en: Example 3
hu: Példa #3

en: Example 4
hu: Példa #4

en: Example 5
hu: Példa #5

en: Transition type
hu: Átmenet típusa

en: Elastic
hu: Rugalmas

en: The transition type.
hu: Az átmenet típusa.

en: An automatic slideshow to a content group / gallery.
hu: Tartalomcsoport / galéria automatikus diavetítése.

en: Text format for the content group / gallery count. {current} and {total} are detected and replaced with actual numbers while Colorbox runs.
hu: Tartalomcsoport / galériaszám szövegformátuma. A Colorbox a futása során {current} és {total} értékeit automatikusan észleli és tényleges számokra cseréli.

en: Text for the previous button in a shared relation group.
hu: Előző gomb szövege viszonycsoportban.

en: Text for the next button in a shared relation group.
hu: Következő gomb szövege viszonycsoportban.

en: Text for the close button. The "Esc" key will also close Colorbox.
hu: Bezárás gomb szövege. Az „Esc” billentyű is bezárja a Colorboxot.

en: Choose Colorbox compression level
hu: Colorbox tömörségi szintjének kiválasztása

en: Production (Minified)
hu: Stabil (tömörített)

en: Development (Uncompressed Code)
hu: Fejlesztői (tömörítetlen kód)

en: {current} of {total}
hu: {current} / {total}

en: « Prev
hu: « Előző

en: Adjust Colorbox settings.
hu: A Colorbox beállításainak testreszabása.

en: Slideshow autostart
hu: Diavetítés automatikus indítása

en: If the slideshow should automatically start to play.
hu: Ha a diavetítésnek automatikusan el kell indulnia.

en: Slideshow speed
hu: Diavetítés sebessége

en: Start slideshow
hu: Diavetítés indítása

en: Stop slideshow
hu: Diavetítés megállítása

en: Text for the slideshow stop button.
hu: A diavetítést megállító gomb felirata.

en: You need to download the !colorbox and extract the entire contents of the archive into the %path folder of your server.
hu: !colorbox archívum letöltése után ki kell bontani a teljes tartalmát a kiszolgáló %path mappájába.

en: Colorbox plugin
hu: Colorbox beépülő

en: Insert module settings
hu: <em>Insert</em> modul beállítása

en: Insert image gallery
hu: Galéria beszúrása

en: Should the gallery be all images on the page (default) or disabled.
hu: A galéria minden képet az oldalon tartalmazzon (alapértelmezés) vagy le legyen tiltva.

en: Styles and options
hu: Stílusok és beállítások

en: Select the style to use for the Colorbox. The example styles are the ones that come with the Colorbox plugin. Select "None" if you have added Colorbox styles to your theme.
hu: Ki kell választani a Colorboxhoz használt stílust. A példastílusok azok, amelyek a Colorbox modullal biztosítottak. Ha Colorbox stílusok vannak felvéve a sminkhez, akkor a „Nincs” lehetőséget kell kiválasztani.

en: Use the default or custom options for Colorbox.
hu: Alapértelmezett vagy egyéni beállítások használata a Colorboxhoz.

en: Overlay close
hu: Átfedés bezárása

en: Enable closing ColorBox by clicking on the background overlay.
hu: ColorBox bezárásának engedélyezése a háttér átfedésre kattintva.

en: Set a maximum width for loaded content. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Maximális szélességet kell beállítani a betöltött tartalomhoz. Például „100%”, 500, „500px”.

en: Set a maximum height for loaded content. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Maximális magasságot kell beállítani a betöltött tartalomhoz. Például „100%”, 500, „500px”.

en: Login links settings
hu: Bejelentkező hivatkozás beállításai

en: Enable Colorbox load
hu: Colorbox betöltésének engedélyezése

en: Colorbox trigger
hu: Colorbox-trigger

en: Trigger field
hu: Triggermező

en: Select the field that should be turned into the trigger for the Colorbox.  Only fields that appear before this one in the field list may be used.
hu: Ki kell választani a Colorbox aktiváló mezőjeként működő mezőt. Csak a mezőlistában ezelőtt szereplő mezők használhatók.

en: Automatic generated Colorbox gallery
hu: Automatikusan előállított Colorbox galéria

en: Enable Colorbox gallery using a generated gallery id for this view.
hu: Colorbox galéria engedélyezése a nézethez előállított galériaazonosító használatával.

en: Custom Colorbox gallery
hu: Egyéni Colorbox galéria

en: Enable Colorbox gallery with a given string as gallery. Overrides the automatically generated gallery id above.
hu: Colorbox galéria engedélyezése megadott karakterlánccal galériaazonosítóként. Felülbírálja az automatikusan előállított fenti galériaazonosítót.

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: At least @a
hu: legalább @a

en: Enable Colorbox inline
hu: Beágyazott Colorbox engedélyezése

en: This enables custom links that can open inline content in a Colorbox. Add the class "colorbox-inline" to the link and build the url like this "?width=500&height=500&inline=true#id-of-content". Other modules may activate this for easy Colorbox integration.
hu: Ez engedélyezi az egyéni hivatkozásokat, amelyek beágyazott tartalmat nyithatnak meg Colorboxban. A „colorbox-inline” osztályt hozzá kell adni a hivatkozáshoz, és a webcímet a következőképpen kell felépíteni: „?width=500&height=500&inline=true#id-of-content”. Más modulok ezt aktiválhatják a Colorbox egyszerű integrációjához.

en: Stockholm Syndrome
hu: Stockholm-szindróma

en: Specify the height of the Colorbox popup window. Because the content is dynamic, we cannot detect this value automatically. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Meg kell adni a Colorbox előugró ablak magasságát. Mivel a tartalom dinamikus, ez az érték nem észlelhető automatikusan. Példa: „100%”, 500, „500px”.

en: Specify the width of the Colorbox popup window. Because the content is dynamic, we cannot detect this value automatically. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Meg kell adni a Colorbox előugró ablak szélességét. Mivel a tartalom dinamikus, ez az érték nem észlelhető automatikusan. Példa: „100%”, 500, „500px”.

en: Select which image style to use for viewing images in the colorbox.
hu: Képstílus kiválasztása a képek megtekintéséhez a colorboxban.

en: Colorbox image style
hu: Colorbox-képstílus

en: Colorbox image style: @style
hu: Colorbox-képstílus: @style

en: Colorbox image style: Original image
hu: Colorbox-képstílus: eredeti kép

en: The Colorbox popup content. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A Colorbox előugró tartalom. HTML-kódot is tartalmazhat. Ebben a nézetben a lenti „helyettesítési minták” szerint lehet adatokat megadni.

en: The Colorbox Caption. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A Colorbox felirata. HTML-kódot is tartalmazhat. Ebben a nézetben a lenti „helyettesítési minták” szerint lehet adatokat megadni.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek használhatóak ehhez a mezőhöz. Fontos a feldolgozási sorrend: nem érhetőek el olyan vezérjelek, amelyek ezt a mezőt követően kerülnek megjelenítésre. Ha nem látható a felsorolásban a használni kívánt vezérjel, akkor a mezők megjelenítési sorrendjének átrendezésére van szükség.<br />A [ és ] karakterek megjelenítéséhez a <code>„%5B”</code> és <code>„%5D”</code> HTML helyettesítők használhatóak.</p>

en: Colorbox plugin settings
hu: Colorbox beépülő beállításai

en: The location where Colorbox plugin is installed. Relative paths are from the Drupal root directory.
hu: A Colorbox beépülő telepítési helye. A relatív útvonalak a Drupal gyökérkönyvtárához viszonyítottak.

en: Show links and open them in a Colorbox
hu: Hivatkozások megjelenítése és megnyitásuk Colorboxban

en: Display the "Create new account" (if allowed) and "Request new password" links below the login form.
hu: A bejelentkezési űrlap alatt az „Új fiók létrehozása” (ha engedélyezett) és az „Új jelszó igénylése” hivatkozások megjelenítése.

en: This enables custom links that can open forms and paths in a Colorbox. Add the class "colorbox-load" to the link and build the url like this for forms "/colorbox/form/[form_id]?destination=some_path&width=500&height=500" and like this for paths "[path]?width=500&height=500&iframe=true" or "[path]?width=500&height=500" if you don't want an iframe. Other modules may activate this for easy Colorbox integration.
hu: Ez engedélyezi űrlapok és útvonalak megnyitására képes egyéni hivatkozások használatát Colorboxban. A "colorbox-load" osztályt hozzá kell adni a hivatkozáshoz, és a webcímek felépítése a következő űrlapok esetén: "/colorbox/form/[form_id]?destination=some_path&width=500&height=500", útvonalak esetén: "[path]?width=500&height=500&iframe=true", illetve iframe esetén: "[path]?width=500&height=500". Más modulok ezt aktiválhatják a Colorbox egyszerű integrációjához.

en: Set the initial width, prior to any content being loaded. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Tartalom betöltése előtt be kell állítani a kezdeti szélességet. Például: „100%”, 500, „500px”.

en: Set the initial height, prior to any content being loaded. Example: "100%", 500, "500px".
hu: Tartalom betöltése előtt be kell állítani a kezdeti magasságot. Például: „100%”, 500, „500px”.

en: If the ColorBox should be displayed in a fixed position within the visitor's viewport or relative to the document.
hu: Ha a ColorBoxot rögzített pozícióban kell megjeleníteni a látogató látómezőjében vagy a dokumentumhoz viszonyítva.

en: Caption shortening
hu: Képaláírás rövidítése

en: If the caption should be made shorter in the Colorbox to avoid layout problems. The default is to shorten for the example styles, they need it, but not for other styles.
hu: Ha a Colorbox képaláírását le kell rövidíteni elrendezési problémák elkerüléséhez. Az alapértelmezés a rövidítés a példastílusokhoz, azokhoz szükséges, de más stílusokhoz nem.

en: Caption max length
hu: Képaláírás megengedett hossza

en: Hide (do not display image)
hu: Elrejtés (ne jelenjen meg kép)

en: Image style to use in the Colorbox.
hu: A Colorboxban használandó képstílus.

en: Per field in post gallery
hu: Mezőnként a tartalom galériában

en: Per field in page gallery
hu: Mezőnként az oldal galériában

en: Gallery (image grouping)
hu: Galéria (képcsoportosítás)

en: How Colorbox should group the image galleries.
hu: Hogyan csoportosítsa a Colorbox a képkalériákat.

en: Custom gallery
hu: Egyéni galéria

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy oldal azonos galériaértékkel (rel attribútum) rendelkező összes képe egy csoportba tartozik. Az érték csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat.

en: The custom gallery field must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Az egyéni galériamező csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat.

en: Colorbox gallery type: @type
hu: Colorbox galéria típusa: @type

en: Colorbox caption: @type
hu: Colorbox képaláírás: @type

en: Content image style
hu: Tartalom képstílus

en: Image style to use in the content.
hu: A tartalmakban alkalmazott képstílus.

en: Content image style: @style
hu: Tartalom képstílus: @style

en: Content image style: Hide
hu: Tartalom képstílus: rejtett

en: Content image style: Original image
hu: Tartalom képstílus: eredeti kép

en: If false, Colorbox will hide scrollbars for overflowing content. This could be used on conjunction with the resize method for a smoother transition if you are appending content to an already open instance of Colorbox.
hu: Ha kikapcsolt, a Colorbox el fogja rejteni a gördítősávokat a túlfolyó tartalmaknál. Ezt az átméretezési módszerrel együtt lehet használni egy egyenletesebb átmenet elérése érdekében, ha a tartalom egy már megnyitott Colorbox példányhoz lesz hozzáfűzve.

en: Colorbox Start slideshow
hu: Colorbox diavetítés indítása

en: Colorbox Stop slideshow
hu: Colorbox diavetítés megállítása

en: Colorbox current text
hu: Colorbox aktuális szöveg

en: Text for the content group / gallery count
hu: Tartalomcsoport / galéria szövege

en: Colorbox Previous
hu: Colorbox előző

en: Colorbox Next
hu: Colorbox következő

en: Colorbox Close
hu: Colorbox bezárása

en: Text for the close button.
hu: A bezárás gomb szövege.

en: Custom (with tokens)
hu: Egyedi (vezérjelekkel)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
hu: A vezérjel támogatáshoz a <a href="@token_url">Token modult</a> telepítésére van szükség.

en: A light-weight, customizable lightbox plugin for jQuery 1.4.3+.
hu: Egy könnyűsúlyú, testreszabható lightbox plugin jQuery 1.4.3+-hoz.

en: Show Colorbox on specific pages
hu: Colorbox megjelenítése bizonyos oldalakon

en: Automatic will use the first none empty value of the title, the alt text and the content title.
hu: Automatikusan a cím első nem üres értékét használja, az alt szöveget és a tartalom címét.
