Commerce Core (7.x-1.14) - en to fi translation catalogue (728 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Value
fi: Arvo

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Quantity
fi: Määrä

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Display
fi: Näyttö

en: The username %name does not exist.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole olemassa.

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Total
fi: Yhteensä

en: Status:
fi: Tila:

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa %title?

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Inline
fi: Avoin

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type name
fi: Tuotetyypin nimi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Success
fi: Onnistui

en: configure
fi: Muokkaa

en: Price
fi: Hinta

en: Customer
fi: Asiakas

en: Product ID
fi: Tuote ID

en: Amount
fi: Määrä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Desc
fi: Laskeva

en: Owner
fi: Omistaja

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Store
fi: Kauppa

en: Method
fi: Tapa

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Display title
fi: Näytä otsikko

en: SKU
fi: Koodi

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: order
fi: tilaus

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Operator
fi: Operaattori

en: Order
fi: Järjestys

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Pending
fi: Odottaa

en: seconds
fi: sekuntia

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: equals
fi: yhtä kuin

en: Select list
fi: Valintalista

en: Info
fi: Tieto

en: price
fi: hinta

en: Taxes
fi: Verot

en: Tax rate
fi: Veroprosentti

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Site information
fi: Sivuston tiedot

en: or
fi: tai

en: Revision
fi: Versio

en: Session
fi: Sessio

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Discount
fi: Alennus

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Payment Status
fi: Maksun tilanne

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Completed
fi: Valmis

en: Delete product type
fi: Poista tuotetyyppi

en: Products
fi: Tuotteet

en: Product types
fi: Tuotetyypit

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Are you sure you want to delete this transaction?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän transaktion?

en: %title has been deleted.
fi: %title on poistettu.

en: Display style
fi: Näyttötapa

en: Last changed
fi: Viimeksi muokattu

en: Review
fi: Tarkistus

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Complete
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Title (link)
fi: Otsikko (linkki)

en: Title (no link)
fi: Otsikko (ei linkkiä)

en: Autocomplete text field
fi: Automaattisesti täydentyvä tekstikenttä

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Add to Cart form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake

en: Currency Code
fi: Valuutan koodi

en: Account blocked
fi: Tilin käyttö estetty

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: product
fi: tuote

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Host name
fi: Isäntänimi

en: From @title
fi: Otsikosta @title

en: Offset
fi: Siirtymä

en: begins with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Account information
fi: Käyttäjätilin tiedot

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Fee
fi: Maksu

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Australian Dollar
fi: Australian Dollari

en: Japanese Yen
fi: Japanin yen

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: Polish Zloty
fi: Puolan złoty

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Create @name
fi: Luo @name

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Save profile
fi: Tallenna profiili

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: VAT
fi: ALV

en: Total paid
fi: Maksettu yhteensä

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: Are you sure you want to delete this profile?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän profiilin?

en: Save and add another
fi: Tallenna ja lisää uusi

en: Base price
fi: Pohjahinta

en: Tax
fi: Vero

en: Profile ID
fi: Profiilin ID

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: In the form of WW (01 - 53).
fi: Muodossa WW (01 - 53).

en: Creator
fi: Luoja

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card owner
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Issuing bank
fi: Pankki

en: Order not found.
fi: Tilausta ei löytynyt.

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: Line item label
fi: Etiketti

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Confirm e-mail address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Line item removed.
fi: Tuoterivi poistettu.

en: Update the order status
fi: Päivitä tilaustilanne

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: Line items
fi: Tuoterivit

en: Order state
fi: Tilauksen tila

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: products
fi: tuotteet

en: Line Item
fi: Ostoskorituote

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Lira
fi: Liira

en: Currency settings
fi: Valuutta-asetukset

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Created by
fi: Luonut

en: Created on
fi: Luotu

en: Owner ID
fi: Omistajan ID

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Multilingual support
fi: Monikielisyys

en: Proceed to payment
fi: Siirry maksamaan

en: Product SKU
fi: Tuotekoodi

en: The label of the line item.
fi: Tuoterivin tunnus

en: Add a tax rate
fi: Lisää veroprosentti

en: rules
fi: säännöt

en: Checkout form
fi: Tilauslomake

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: In the form of CCYYMMDD.
fi: Muodossa CCYYMMDD.

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: In the form of YYYYMM.
fi: Muodossa YYYYMM.

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: In the form of YYYY.
fi: Muodossa YYYY.

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: In the form of MM (01 - 12).
fi: Muodossa MM (01 - 12).

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: In the form of DD (01 - 31).
fi: Muodossa DD (01 - 31)

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: The log message entered when the revision was created.
fi: Sisältöversion luonnin yhteydessä lisätty logimerkintä.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Guarani
fi: guarani

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
fi: Valitse tapa jolla autocomplete vaihtoehdot haetaan. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia sivustoilla joissa on tuhansia solmuja.

en: Currency name
fi: Valuutan nimi

en: Remote ID
fi: Ulkoinen ID

en: Line item
fi: Tuoterivi

en: Date updated
fi: Päivityspäivämäärä

en: Custom label
fi: Kustomoitu otsikko

en: Security code
fi: Turvakoodi

en: The user who created the transaction.
fi: Käyttäjä joka loi tapahtuman.

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Dollar
fi: Dollari

en: Pound
fi: Punta

en: Link this field to
fi: Linkitä tämä kenttä

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Save and add fields
fi: Tallenna ja lisää kenttiä

en: Machine name: @name
fi: Koneluettava nimi: @name

en: Welcome (new user created by administrator)
fi: Tervetuloa (uusi ylläpidon luoma käyttäjä)

en: Welcome (awaiting approval)
fi: Tervetuloa (odottaa hyväksyntää)

en: Welcome (no approval required)
fi: Tervetuloa (erillistä hyväksyntää ei vaadita)

en: Password recovery
fi: Salasanan palautus

en: Account activation
fi: Tilin aktivointi

en: Account cancellation confirmation
fi: Tilin sulkemisen vahvistaminen

en: Account canceled
fi: Tili suljettu

en: is one of
fi: On yksi

en: Order type
fi: Tilauksen tyyppi

en: View payments
fi: Tarkastele maksuja

en: Delete payments
fi: Poista maksut

en: The date the order was placed.
fi: Tilauksen jättöpäivämäärä

en: Configure store settings
fi: Muokkaa kaupan asetuksia

en: Allows users to update store currency and contact settings.
fi: Salli käyttäjien päivittää kaupan valuutta- ja yhteystieto -asetuksia.

en: Cent
fi: Sentti

en: Administer your store.
fi: Hallinnoi kauppaasi.

en: Configure settings and business rules for your store.
fi: Muokkaa kauppasi asetuksia ja liiketoimintasääntöjä.

en: Configure the default currency and display settings.
fi: Muokkaa oletusvaluuttaa ja näkyvyysasetuksia.

en: Defines menu items common to the various Drupal Commerce UI modules.
fi: Määrittää yhteiset valikkolinkit useaan Drupal Commerce UI-moduuliin.

en: Default store currency
fi: Kaupan oletusvaluutta

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
fi: Kaupan oletusvaluuttaa käytetään oletuksena kaikkiin hinta-kenttiin.

en: Enabled currencies
fi: Käytössä olevat valuutat

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
fi: Vain valitut valuutat näkyvät käyttäjille, kun hintoja syötetään. Oletusvaluutta on aina käytössä.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
fi: Asiakas ei ole vielä suorittanut loppuun tässä tilassa olevia tilauksia.

en: Shopping cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Your shopping cart is empty.
fi: Ostoskorisi on tyhjä.

en: Created as a shopping cart order.
fi: Luotiin ostoskori-tilauksena.

en: Product not available
fi: Tuotetta ei saatavilla

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
fi: Lisätäksesi tuotteen ostoskoriin, sinun tulee syöttää määrä oikeassa muodossa.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
fi: %title lisättiin <a href="!cart-url">ostoskoriisi</a>.

en: Add some items to your cart and then try checking out.
fi: Lisää joitain tuotteita ostoskoriisi ja yritä sen jälkeen mennä kassalle.

en: Your shopping cart has been updated.
fi: Ostoskorisi päivitettiin.

en: Administer checkout
fi: Hallitse kassaa

en: Access checkout
fi: Pääsy kassalle

en: Checkout: @page
fi: Kassa: @page

en: Review your order before continuing.
fi: Tarkista tilauksesi tiedot ennen jatkamista.

en: Checkout complete
fi: Tilaus suoritettu

en: Completion message
fi: Valmistumisviesti

en: Customer profile
fi: Asiakasprofiili

en: Customer profile @profile_id
fi: Asiakasprofiili @profile_id

en: Customer profiles
fi: Asiakasprofiilit

en: Profile types
fi: Profiilityypit

en: Add a customer profile
fi: Lisää asiakasprofiili

en: Add a new customer profile.
fi: Lisää uusi asiakasprofiili.

en: Delete a customer profile
fi: Poista asiakasprofiili

en: Manage customer profile types for your store.
fi: Hallitse kauppasi asiakasprofiilityyppejä.

en: Profile saved.
fi: Profiili tallennettu.

en: Deleting this profile cannot be undone.
fi: Tämän profiilin poistamista ei voi perua.

en: The profile has been deleted.
fi: Profiili on poistettu.

en: The profile could not be deleted.
fi: Profiilia ei voitu poistaa.

en: Deleted customer profile @profile_id.
fi: Poistettu asiakasprofiili @profile_id.

en: Commerce Customer Profile
fi: Commerce Asiakasprofiili

en: Customer profiles containing addresses and other customer information.
fi: Asiakasprofiilit jotka sisältävät osoitteita ja muita asiakastietoja.

en: Profile owner
fi: Profiilin omistaja

en: Whether or not the profile is active.
fi: Onko profiili aktiivinen vai ei.

en: The date the profile was created.
fi: Profiilin luontipäivä.

en: The date the profile was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin profiili viimeksi päivitettiin.

en: Line item ID
fi: Tuoterivin ID

en: The internal numeric ID of the line item.
fi: Sisäinen numeerinen ID tuoteriville.

en: The human readable name of the line item type.
fi: Luettava nimi tuoterivin tyypille.

en: The label displayed with the line item.
fi: Tuoteriviin näytettävä tunnus.

en: The quantity of the line item.
fi: Tuoterivin määrä.

en: The date the line item was created.
fi: Päivämäärä jolloin tuoterivi luotiin.

en: The date the line item was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin tuoterivi viimeksi päivitettiin.

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: No line items found.
fi: Ei löydetty tuoterivejä.

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: The order number displayed to the customer.
fi: Asiakkaalle näytettävä tilausnumero

en: View URL
fi: Näytä URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
fi: Osoite, jossa asiakas voi tarkastella tilaustaan.

en: The URL of the order's administrative view page.
fi: Tilauksen hallinnointisivun osoite.

en: The URL of the order's edit page.
fi: Tilauksen muokkaussivun osoite.

en: The date the order was created.
fi: Päivämäärä jolloin tilaus luotiin.

en: Creator ID
fi: Luojan ID

en: The unique numeric ID of the order.
fi: Uniikki numeerinen tunnus tilaukselle.

en: Order @number
fi: Tilaus @number

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Create an order
fi: Luo tilaus

en: Create a new order.
fi: Luo uusi tilaus.

en: Create a new order for the specified user.
fi: Luo uusi tilaus määritellylle käyttäjälle.

en: Are you sure you want to delete order @number?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tilauksen @number?

en: Deleting this order cannot be undone.
fi: Tämän tilauksen poistamista ei voi perua.

en: Order @number has been deleted.
fi: Tilaus @number on poistettu.

en: Order @number could not be deleted.
fi: Tilausta @number ei voitu poistaa.

en: Deleted order @number.
fi: Poistettiin tilaus @number.

en: Commerce Order
fi: Commerce tilaus

en: The unique internal identifier of the order.
fi: Tilauksen sisäinen yksilöivä tunniste.

en: Off-site payment redirect
fi: Siirtyminen ulkoiselle maksusivustolle

en: Defines the price field and a price alteration system.
fi: Määrittelee hintakentän ja hinnanmääritystavat.

en: The internal numeric ID of the product.
fi: Järjestelmän sisäinen tuotteen numeerinen ID.

en: The human readable product SKU.
fi: Tuotteen selkokielinen SKU.

en: The human readable name of the product type.
fi: Tuotetyypin selkokielinen nimi.

en: The title of the product.
fi: Tuotteen nimi.

en: The URL of the product's edit page.
fi: Tuotteen muokkaussivun verkko-osoite.

en: The date the product was created.
fi: Tuotteen luontipäivämäärä.

en: The creator of the product.
fi: Tuotteen luoja.

en: Tokens related to individual products.
fi: Yksittäisiin tuotteisiin liittyvät korvauskuviot.

en: The date the product was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin tuote viimeksi päivitettiin.

en: Admin display
fi: Ylläpitonäkymä

en: The human readable identifier of the product
fi: Tuotteen selkokielinen tunniste

en: Full product title
fi: Tuotteen kokonimi

en: Administer product types
fi: Ylläpidä tuotetyyppejä

en: commerce_product autocomplete
fi: commerce_product automaattinen täydennys

en: Product: @sku
fi: Tuote: @sku

en: Add a product
fi: Lisää tuote

en: Add a new product for sale.
fi: Lisää uusi myytävä tuote.

en: Manage products types for your store.
fi: Ylläpidä kauppasi tuotetyyppejä.

en: Add product type
fi: Lisää tuotetyyppi

en: A basic product type.
fi: Perus- tuotetyyppi.

en: Product UI
fi: Tuote UI

en: Save product type
fi: Tallenna tuotetyyppi

en: Product type saved.
fi: Tuotetyyppi tallennettu.

en: Are you sure you want to delete the %name product type?
fi: Haluatko varmasti poistaa tuotetyypin %name?

en: The product type %name has been deleted.
fi: Tuotetyyppi %name poistettiin.

en: Disabled products cannot be added to shopping carts and may be hidden in administrative product lists.
fi: Käytöstä poistettuja tuotteita ei voi lisätä ostoskoriin ja ne saatetaan piilottaa ylläpidon tuotelistauksissa.

en: Save product
fi: Tallenna tuote

en: Product saved.
fi: Tuote tallennettu.

en: %title could not be deleted.
fi: %title ei voitu poistaa.

en: Deleted product type %name.
fi: Poistettiin tuotetyyppi %name.

en: Deleted product %title (SKU: @sku).
fi: Poistettiin tuote %title (SKU: @sku).

en: Commerce Product
fi: Commerce tuote

en: Products from the store.
fi: Tuotteita kaupasta.

en: Product creator
fi: Tuotteen luoja

en: Whether or not the product is active.
fi: Onko tuote aktiivinen vai ei.

en: Product: @label
fi: Tuote: @label

en: Product reference
fi: Tuoteviittaus

en: Current list item
fi: Tämänhetkinen listasisältö

en: Site-wide settings and other global information.
fi: Sivustonlaajuiset asetukset ja muu sivuston laajuinen tieto.

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
fi: Määrittelee haettavan entiteetin tyypin.

en: The property by which the entity is to be selected.
fi: Ominaisuus jonka perusteella entiteetti valitaan.

en: The property value of the entity to be fetched.
fi: Noudettavan entiteetin ominaisuus.

en: The comparison operator.
fi: Vertailuoperaattori.

en: No information
fi: Ei tietoja

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fi: Muoto: %time. Päivämäärä on muotoa YYYY-MM-DD ja %timezone on aikasiirtymä suhteessa UTC. Jätä tyhjäksi jos haluat käyttää kaavakkeen lähetysaikaa.

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Delete this profile
fi: Poista tämä profiili

en: Profile @profile_id
fi: Profiili @profile_id

en: The current status of the order.
fi: Tilauksen tämänhetkinen tila.

en: Administer payments
fi: Ylläpidä maksuja

en: Use the button below to proceed to the payment server.
fi: Jatka maksupalveluun painamalla nappia.

en: Failure
fi: Epäonnistuminen

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
fi: Maksu epäonnistui maksupalvelimella. Tarkista tietosi ja yritä uudelleen.

en: Add payment
fi: Lisää maksu

en: No payment methods available to add payments.
fi: Maksutapoja ei ole saatavilla lisätäksesi maksun.

en: Payment transaction created.
fi: Maksutapahtuma luotu.

en: @amount paid via %method on @date. Deleting this transaction cannot be undone.
fi: @amount maksettu %method @date. Tapahtuman poistamista ei voi peruuttaa.

en: Payment transaction deleted.
fi: Maksutapahtuma poistettu.

en: The payment transaction could not be deleted.
fi: Maksutapahtumaa ei voitu poistaa.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Order balance
fi: Tuotteen saldo

en: Total paid (@currency_code)
fi: Maksettu yhteensä (@currency_code)

en: Raw amount
fi: Raakamäärä

en: Numeric code
fi: Numeerinen tunniste

en: Currency symbol
fi: Valuutan merkki

en: Formatted amount
fi: Formatoitu määrä

en: Afghan Afghani
fi: Afganistanin Afgaani

en: Afghani
fi: Afgaani

en: Netherlands Antillean Guilder
fi: Hollannin Antillien Floriini

en: Guilder
fi: Floriini

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan Peso

en: Aruban Florin
fi: Aruban Floriini

en: New Manat
fi: Uusi Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
fi: Bosnian ja Hertsegovinan vaihdettava markka

en: Fening
fi: Penni

en: Convertible Marka
fi: Vaihdettava markka

en: Barbadian Dollar
fi: Barbadoksen dollari

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin taka

en: Bahraini Dinar
fi: Bahrainin dinaari

en: Dinar
fi: Dinaari

en: Burundian Franc
fi: Burundin frangi

en: Franc
fi: Frangi

en: Bermudan Dollar
fi: Bermudan Dollari

en: Brunei Dollar
fi: Brunein Dollari

en: Bolivian Boliviano
fi: Bolivian boliviano

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Bahamian Dollar
fi: Bahaman Dollari

en: Bhutanese Ngultrum
fi: Bhutanin ngultrum

en: Botswanan Pula
fi: Botswanan pula

en: Pulas
fi: Pula

en: Belize Dollar
fi: Belizen dollari

en: Congolese Franc
fi: Kongon frangi

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso

en: Colombian Peso
fi: Kolumbian peso

en: Costa Rican Colón
fi: Costa Rican colon

en: Colón
fi: Colon

en: Cuban Convertible Peso
fi: Kuuban vaihdettava peso

en: Cuban Peso
fi: Kuuban peso

en: Cape Verdean Escudo
fi: Kap Verden escudo

en: Djiboutian Franc
fi: Djiboutin frangi

en: Øre
fi: Äyri

en: Kroner
fi: Kruunut

en: Dominican Peso
fi: Dominikan peso

en: Algerian Dinar
fi: Algerian dinaari

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta

en: Piastr
fi: Piasteri

en: Eritrean Nakfa
fi: Eritrean nakfa

en: Ethiopian Birr
fi: Etiopian birr

en: Fijian Dollar
fi: Fidžin dollari

en: Falkland Islands Pound
fi: Falklandinsaarten punta

en: Ghanaian Cedi
fi: Ghanan cedi

en: Gibraltar Pound
fi: Gibraltarin punta

en: Gambian Dalasi
fi: Gambian dalasi

en: Guinean Franc
fi: Guinean frangi

en: Guatemalan Quetzal
fi: Guatemalan quetzal

en: Guyanaese Dollar
fi: Guyanan dollari

en: Honduran Lempira
fi: Hondurasin lempira

en: Lempiras
fi: Lempira

en: Croatian Kuna
fi: Kroatian kuna

en: Haitian Gourde
fi: Haitin gourde

en: Forint
fi: Forintti

en: Indonesian Rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Rupiahs
fi: Rupiat

en: New Shekels
fi: Uudet shekelit

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Icelandic Króna
fi: Islannin kruunu

en: Jamaican Dollar
fi: Jamaikan dollari

en: Jordanian Dinar
fi: Jordanin dollari

en: Kenyan Shilling
fi: Kenian šillinki

en: Shilling
fi: Šillinki

en: Comorian Franc
fi: Komorien frangi

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won

en: Kuwaiti Dinar
fi: Kuwaitin dinaari

en: Cayman Islands Dollar
fi: Caymansaarten dollari

en: Laotian Kip
fi: Laosin kip

en: Kips
fi: Kip

en: Lebanese Pound
fi: Libanonin punta

en: Piastre
fi: Piasteri

en: Liberian Dollar
fi: Liberian dollari

en: Lesotho Loti
fi: Lesothon loti

en: Libyan Dinar
fi: Libyan dinaari

en: Dirham
fi: Dirhami

en: Mongolian Tugrik
fi: Mongolian tugrik

en: Tugriks
fi: Tugrik

en: Macanese Pataca
fi: Macaon pataca

en: Mauritanian Ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya

en: Khoums
fi: Khoum

en: Mauritian Rupee
fi: Mauritiuksen rupia

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Ringgits
fi: Ringgit

en: Mozambican Metical
fi: Mosambikin metical

en: Namibian Dollar
fi: Namibian dollari

en: Nigerian Naira
fi: Nigerian naira

en: Nepalese Rupee
fi: Nepalin rupia

en: Panamanian Balboa
fi: Panaman balboa

en: Nuevos Sole
fi: Nuevo sol

en: Papua New Guinean Kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Pakistani Rupee
fi: Pakistanin rupia

en: Paraguayan Guarani
fi: Paraguayn guaraní

en: Qatari Rial
fi: Qatarin rial

en: Romanian Leu
fi: Romanian leu

en: Serbian Dinar
fi: Serbian dinaari

en: Dinars
fi: Dinaari

en: Saudi Riyal
fi: Saudi-Arabian rial

en: Riyals
fi: Rial

en: Solomon Islands Dollar
fi: Solomonsaarten dollari

en: Seychellois Rupee
fi: Seychellien rupia

en: Sierra Leonean Leone
fi: Sierra Leonen leone

en: Somali Shilling
fi: Somalian šillinki

en: Surinamese Dollar
fi: Surinamin dollari

en: Syrian Pound
fi: Syyrian punta

en: Swazi Lilangeni
fi: Swazimaan Lilangeni

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Tunisian Dinar
fi: Tunisian dinaari

en: Tongan Paʻanga
fi: Tongan paʻanga

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Kurus
fi: Kuruş

en: New Taiwan Dollar
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: New Dollar
fi: Uusi dollari

en: Tanzanian Shilling
fi: Tansanian šillinki

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: Kopiyka
fi: Kopeekka

en: Ugandan Shilling
fi: Ugandan šillinki

en: Uruguayan Peso
fi: Uruguayn peso

en: Bolivares Fuerte
fi: Bolivar fuerte

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin dong

en: Vanuatu Vatu
fi: Vanuatun vatu

en: Samoan Tala
fi: Samoan tala

en: East Caribbean Dollar
fi: Itä-Karibian dollari

en: CFP Franc
fi: CFP-frangi

en: Yemeni Rial
fi: Jemenin rial

en: South African Rand
fi: Etelä-afrikan rand

en: Zambian Kwacha
fi: Sambian kwacha

en: Default quantity
fi: Oletusmäärä

en: The owner of the order.
fi: Tilauksen omistaja.

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: Updated @date
fi: Päivitetty @date

en: Owned by
fi: Omistaja

en: Create new revision on update
fi: Luo uusi revisio päivitettäessä

en: The type of the order.
fi: Tilauksen tyyppi.

en: Order owner
fi: Tilauksen omistaja

en: Create payments
fi: Luo maksuja

en: Update payments
fi: Päivitä maksuja

en: You have entered an expired credit card.
fi: Olet syöttänyt vanhentuneen luottokortin.

en: You have entered an invalid card security code.
fi: Olet syöttänyt virheellisen turvakoodin.

en: Your have entered an invalid start date.
fi: Olet syöttänyt virheellisenä aloitusajankohdan.

en: Example payment
fi: Esimerkkimaksu

en: - Default store currency -
fi: - Kaupan oletusvaluutta -

en: Allows users to configure product types and their fields.
fi: Sallii käyttäjien hallita tuotetyyppejä ja niiden kenttiä.

en: Commerce Payment
fi: Commerce maksu

en: The type of the product.
fi: Tuotteen tyyppi.

en: Deleting this product cannot be undone.
fi: Tämän tuotteen poistamista ei voida perua.

en: Asc
fi: Nouseva

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla

en: Kopek
fi: Kopeekka

en: Ruble
fi: Rupla

en: Cart summary
fi: Ostoskorin yhteenveto

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
fi: Valmis tilaus

en: Created account
fi: Luotu käyttäjätili

en: Send an order notification e-mail
fi: Lähetä tilausvahvistus-sähköposti

en: Customer profile ID
fi: Asiakasprofiilin ID

en: Customer profile type
fi: Asiakasprofiilin tyyppi

en: Customer profile type name
fi: Asiakasprofiilin tyypin nimi

en: Customer profile owner
fi: Asiakasprofiilin omistaja

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
fi: Tilauksen ID

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
fi: Tilaus

en: Quantity text field
fi: Määrä-tekstikenttä

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
fi: Tilauksen numero

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
fi: Tallenna tilaus

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order history
fi: Tilaushistoria

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
fi: Tilaustyyppi

en: No orders have been created yet.
fi: Tilauksia ei ole vielä tehty.

en: User Orders
fi: Käyttäjän tilaukset

en: Remote id
fi: Ulkoinen id

[ctx: a drupal commerce payment transaction]
en: Payment transactions
fi: Maksutransaktiot kontekstissa: drupal commerce maksutransaktio

en: The currency code for the payment.
fi: Maksun rahayksikkö.

en: The currency symbol for the payment.
fi: Maksun rahayksikön symboli.

en: Add a pricing rule
fi: Lisää hinnoittelusääntö

en: Commerce Tax
fi: Commerce verot

en: Tax type
fi: Veron tyyppi

en: Calculate @title
fi: Laske @title

en: Calculate taxes: @title
fi: Laske verot: @title

en: Iranian Rial
fi: Iranin rial

en: Order is a shopping cart
fi: Tilaus on ostoskori

en: %title removed from your cart.
fi: %title poistettiin ostoskoristasi.

en: You must specify a whole number for the quantity.
fi: Sinun täytyy antaa määrä kokonaislukuna.

en: Shopping cart (1 item) | Shopping cart (@count items)
fi[0]: Ostoskori (1 tuote)
fi[1]: Ostoskori (@count tuotetta)

en: Shopping cart (# items)
fi: Ostoskori (# tuotetta)

en: You must specify a positive number for the quantity
fi: Sinun täytyy antaa määrä positiivisena lukuna.

en: The owner's user ID.
fi: Omistajan käyttäjätunnus.

en: Current user or role
fi: Tämänhetkinen käyttäjä tai rooli

en: You have not placed any orders with us yet.
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia.

en: Product pricing rules
fi: Tuotteiden hinnoittelusäännöt

en: Administer taxes
fi: Hallitse veroprosentteja

en: Manage tax rates and types.
fi: Hallitse veroprosentteja ja -tyyppejä.

en: Tax rates
fi: Veroprosentit

en: Manage tax rates.
fi: Hallitse veroprosentteja.

en: Create a new tax rate.
fi: Luotu uusi veroprosentti.

en: Edit a tax rate.
fi: Muokkaa veroprosenttia.

en: Configure component
fi: Muokkaa komponenttia

en: Tax types
fi: Verotyypit

en: Manage tax types.
fi: Ylläpidä verotyyppejä.

en: Add a tax type
fi: Lisää verotyyppi

en: Edit a tax type.
fi: Muokkaa verotyyppiä.

en: Redirect to the tax type list.
fi: Uudelleenohjaa verotyyppilistalle.

en: Configure rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Sales tax
fi: Myyntivero

en: The tax type for this rate.
fi: Veron tyyppi tälle verolle.

en: Save tax rate
fi: Tallenna vero

en: Delete tax rate
fi: Poista vero

en: Tax rate saved.
fi: Vero tallennettu.

en: Are you sure you want to delete the %title tax rate?
fi: Oletko varma että haluat poistaa veroprosentin %title?

en: The tax rate %title has been deleted.
fi: Veroprosentti %title on poistettu.

en: Save tax type
fi: Tallenna verotyyppi

en: Delete tax type
fi: Poista verotyyppi

en: Tax type saved.
fi: Verotyyppi tallennettu.

en: Cannot delete the %title tax type
fi: Verotyypin %title poistaminen ei onnistunut

en: Are you sure you want to delete the %title tax type?
fi: Oletko varma että haluat poistaa verotyypin %title ?

en: The tax type %title has been deleted.
fi: Verotyyppi %title on poistettu.

en: Deleted tax rate %title.
fi: Poistettu vero %title.

en: Deleted tax type %title.
fi: Poistettiin veron tyyppi %title.

en: Master
fi: Isäntä

en: Create !name
fi: Luo !name

en: Remove all products from an order
fi: Poista kaikki tuotteet tilauksesta

en: Thoroughfare (Street address)
fi: Pääkatu (Katuosoite)

en: Premise (Building)
fi: Toimitila (Rakennus)

en: Sub-premise (Suite)
fi: Alatoimitila (Asunto)

en: Locality (City)
fi: Kunta (Kaupunki)

en: Include tax in this price
fi: Sisällytä verot hintaan

en: Saving prices tax inclusive will bypass later calculations for the specified tax.
fi: Hintojen tallentaminen sisältäen verot ohittaa kyseisen veron myöhemmät laskennat.

en: (Machine name: @type)
fi: (Koneluettava nimi: @type)

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
fi: Odota, sinut ohjataan maksupalvelimelle. Jos mitään ei tapahdu kymmenen sekunnin kuluessa, klikkaa alla olevaa painiketta.

en: The machine name of the product type.
fi: Tuotetyypin koneluettava nimi.

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Product display
fi: Tuotenäkymä

en: Administer @entity_type
fi: Ylläpidä @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
fi: Salli käyttäjien suorittaa mitä tahansa toimintoja entiteettityypille @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
fi: Luo mikä tahansa @entity_type

en: Edit own @entity_type of any type
fi: Muokkaa omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: Edit any @entity_type of any type
fi: Muokkaa minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: View own @entity_type of any type
fi: Tarkastele omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: View any @entity_type of any type
fi: Tarkastele minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: Create %bundle @entity_type
fi: Luo %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
fi: Muokkaa omia %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
fi: Muokkaa mitä tahansa %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
fi: Tarkastele omia %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
fi: Tarkastele mitä tahansa %bundle @entity_type

en: line item
fi: tuoterivi

en: line items
fi: tuoteriviä

en: orders
fi: tilausta

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
fi: Olet syöttänyt luottokortin numeron jonka tyyppiä ei tueta.

en: Discover Card
fi: Discover

en: Round the half up
fi: Pyöristä puolikas ylöspäin

en: Round the half down
fi: Pyöristä puolikas alaspäin

en: Round the half to the nearest even number
fi: Pyöristä puolikas lähimpään parilliseen kokonaislukuun

en: Round the half to the nearest odd number
fi: Pyöristä puolikas lähimpään parittomaan kokonaislukuun

en: Continue to next step
fi: Siirry seuraavaan vaiheeseen

en: Do not round at all
fi: Älä pyöristä

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneiden arabiemiirikuntien dirhami

en: Moroccan Dirham
fi: Marokon dirhami

en: Dirhams
fi: Dirhamit

en: Złotych
fi: Złoty

en: There are errors on the page. Please correct them and resubmit the form.
fi: Sivulla on virheitä. Korjaa ne ja lähetä lomake uudelleen.

[ctx: product count on a Commerce order]
en: item | items
fi[0]: kpl
fi[1]: kpl

[ctx: product count on a Commerce order]
en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 kpl
fi[1]: @count kpl

en: Please contact us to resolve any issues with your order.
fi: Ole hyvä ja ota meihin yhteyttä selvittääksesi mahdolliset ongelmat tilauksessasi.

en: Supply a unique identifier for this product using letters, numbers, hyphens, and underscores. Commas may not be used.
fi: Määritä yksilöllinen tunniste tälle tuotteelle käyttäen kirjaimia, numeroita sekä tavu- ja alaviivoja. Pilkkua ei voi käyttää.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
fi: SKU %sku sisältää kiellettyjä merkkejä.

en: View mode: @mode
fi: Esitystapa: @mode

en: Shopping carts
fi: Ostoskorit

en: Let the user select
fi: Anna käyttäjän valita

en: Change history
fi: Muutoshistoria

en: Use raw value
fi: Käytä raaka-arvoa

en: Including !title
fi: Sisältää !title

en: Empty Shopping Cart
fi: Tyhjä ostoskori

[ctx: a drupal commerce transaction]
en: Transaction
fi: Transaktio kontekstissa: drupal commerce transaktio

en: Provide your e-mail address in both fields.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteesi molempiin kenttiin.

en: Price comparison
fi: Hintavertailu

en: First Price
fi: Ensimmäinen hinta

en: Second Price
fi: Toinen hinta

en: Commerce Price
fi: Commerce hinnoittelu

en: The language the product is in.
fi: Tuotteen kieli.

en: There is 1 product sell price in the calculated price table. | There are @count product sell prices in the calculated price table.
fi[0]: Lasketun hinnan taulukossa on @count tuotteen hinta.
fi[1]: Lasketun hinnan taulukossa on @count tuotteen hintaa.

en: My %target is the same as my %source.
fi: %target on sama kuin %source.

en: Edit this order
fi: Muokkaa tilausta

en: Order Revisions
fi: Järjestä versiot

[ctx: tax rate]
en: Rate: @rate
fi: Veroaste: @rate
    kontekstissa: veroprosentti

[ctx: tax rate]
en: Rate
fi: Veroaste
    kontekstissa: veroprosentti

[ctx: tax rate]
en: You must specify a numeric rate value.
fi: Sinun tulee määritellä numeerinen veroaste.
    kontekstissa: veroprosentti

en: Placed
fi: Asetettu
