Commerce Core (7.x-1.8) - en to gl translation catalogue (609 entries)

en: Title
gl: Título

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Transaction ID
gl: ID de transacción

en: Value
gl: Valor

en: Totals
gl: Totais

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Currency
gl: Divisa

en: Default currency
gl: Divisa predeterminada

en: Quantity
gl: Cantidade

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Links
gl: Ligazóns

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Message
gl: Mensaxe

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Display
gl: Visualización

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: Updated
gl: Actualizado

en: Status:
gl: Estado:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: User
gl: Usuario/a

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Page
gl: Páxina

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Contains
gl: Contén

en: configure
gl: configurar

en: Price
gl: Prezo

en: Customer
gl: Cliente

en: Product ID
gl: ID do produto

en: Amount
gl: Cantidade

en: Add to cart
gl: Engadir ao carro

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Owner
gl: Propietario

en: Payment
gl: Pagamento

en: Payment settings
gl: Axustes de pago

en: Store
gl: Tenda

en: Method
gl: Método

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: Configuration
gl: Configuración

en: Display title
gl: Amosar título

en: SKU
gl: Referencia (SKU)

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Sent
gl: Enviado

en: order
gl: pedido

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Checkout
gl: Node Checkout

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Operator
gl: Operador

en: Order
gl: Orde

en: Property
gl: Propiedade

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Postal code
gl: Código postal

en: Title:
gl: Título:

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Full name
gl: Nome completo

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Pending
gl: Pendente

en: Switch
gl: Cambiar

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: equals
gl: iguais

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Info
gl: Información

en: price
gl: prezo

en: Taxes
gl: Impostos

en: Tax rate
gl: Tasa fiscal

en: Product type
gl: Tipo de produto

en: Site information
gl: Información do sitio

en: or
gl: ou

en: Revision
gl: Revisión

en: Shopping cart
gl: Carro da compra

en: Cart
gl: Cesta da compra

en: Discount
gl: Desconto

en: Product
gl: Produto

en: Payment Status
gl: Estado de pago

en: Payment method
gl: Método de pago

en: Date created
gl: Data de creación

en: Completed
gl: Completado

en: Delete product type
gl: Eliminar tipo de produto

en: Products
gl: Produtos

en: Product types
gl: Tipos de produto

en: Orders
gl: Pedidos

en: %title has been deleted.
gl: Borrouse %title.

en: Display style
gl: Estilo de presentación

en: Review
gl: Revisión

en: Processing
gl: Procesando

en: Complete
gl: Completa

en: Apply
gl: Aplicar

en: Title (link)
gl: Título (ligazón)

en: Title (no link)
gl: Título (sen ligazón)

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Add to Cart form
gl: Formulario de engadir a cesta

en: Rate
gl: Valoración

en: Currency Code
gl: Código de divisa

en: Account blocked
gl: Conta bloqueada

en: Administrator
gl: Administrador

en: product
gl: Producto

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Offset
gl: Desprazamento

en: begins with
gl: comeza con

en: contains
gl: contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Account information
gl: Información da conta.

en: Account
gl: Conta

en: Canadian Dollar
gl: Dólar canadiense

en: Billing information
gl: Datos de facturación

en: Company name
gl: Nome da empresa

en: Go back
gl: Voltar

en: Payment method title
gl: Título do método de pago

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Australian Dollar
gl: Dólar australiano

en: Swiss Franc
gl: Franco suizo

en: Create @name
gl: Crear @name

en: View cart
gl: ver revisións

en: Currency code
gl: Código de divisa

en: Save profile
gl: Gardar perfil

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: VAT
gl: IVA

en: Payment methods
gl: Formas de pago

en: Are you sure you want to delete this profile?
gl: Está seguro que desexa borrar este perfil?

en: Save and add another
gl: Gardar e engadir outro

en: Base price
gl: Precio base

en: Tax
gl: Imposto

en: Profile ID
gl: ID do perfil

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Creator
gl: Creador

en: Order status
gl: Estado do pedido

en: Card type
gl: Tipo de tarxeta

en: Card number
gl: Número de tarxeta

en: Review order
gl: Revisar pedido

en: Line item label
gl: Etiqueta do campo título

en: Confirm e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Checkout settings
gl: Configuración de usuario

en: Update cart
gl: Actualizar cesta

en: Add line item
gl: Engadir liña de pedido

en: Line item removed.
gl: Liña de pedido eliminada.

en: Update the order status
gl: Actualizar o estado de pedido

en: Order settings
gl: Opcións de pedido

en: Line items
gl: Liñas de pedido

en: Order state
gl: Estado de pedido

en: Line Item
gl: Liña de pedido

en: Currency settings
gl: Opcións de divisas

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Created by
gl: Creado por

en: Order total
gl: Pedido Total

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples idiomas

en: Product SKU
gl: Selección de producto

en: The label of the line item.
gl: Etiqueta da liña de pedido

en: Add a tax rate
gl: Engadir un ratio de imposto

en: Checkout form
gl: Formulario de finalización de compra

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: In the form of CCYYMMDD.
gl: Na forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: In the form of YYYYMM.
gl: Na forma YYYYMM.

en: Created year
gl: Ano de creación

en: In the form of YYYY.
gl: Na forma YYYY.

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Currency name
gl: Nome da divisa

en: Line item
gl: Liña de pedido

en: Date updated
gl: Data de creación

en: Pound
gl: Libra

en: Link this field to
gl: Enlazar este campo con

en: Entities
gl: Entidades

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: Date changed
gl: Data modificada

en: Save and add fields
gl: Gardar e engadir campos

en: Machine name: @name
gl: Nome de sistema: @name

en: Welcome (new user created by administrator)
gl: Benvida (novo usuario creado polo adminstrador)

en: Welcome (awaiting approval)
gl: Benvida (pendente de aprobación)

en: Welcome (no approval required)
gl: Benvida (sen necesidade de aprobación)

en: Password recovery
gl: Recuperación de contrasinal

en: Account activation
gl: Activación da conta

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Account canceled
gl: Conta cancelada

en: Order type
gl: Tipo de pedido

en: Admin URL
gl: URL de admin.

en: Configure store settings
gl: Configurar opcións da tenda

en: Allows users to update store currency and contact settings.
gl: Permitir os usuarios actualizar a divisa da tenda e as opcións de contacto.

en: Cent
gl: Céntimo

en: Administer your store.
gl: Administrar a súa tenda.

en: Configure settings and business rules for your store.
gl: Configurar as opcións e regras de negocio da súa tenda.

en: Configure the default currency and display settings.
gl: Configurar a divisa predeterminada e as opcións de presentación.

en: Commerce UI
gl: Interface de usuario de Commerce

en: Defines menu items common to the various Drupal Commerce UI modules.
gl: Define os elementos de menú comúns os distintos módulos da interfaze de usuario de Drupal Commerce.

en: Default store currency
gl: Divisa predeterminada da tenda

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
gl: A divisa predeterminada da tenda usaráse de forma predefinida en todos os campos de prezos.

en: Enabled currencies
gl: Divisas activadas

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
gl: Só as divisas activas serán visibles os usuarios o por os prezos. A divisa predeterminada sempre estará activa.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
gl: Os pedidos neste estado aínda non foron compretados polo cliente.

en: Shopping cart contents
gl: Contido da cesta

en: Your shopping cart is empty.
gl: A súa cesta da compra está baleira.

en: Created as a shopping cart order.
gl: Creado como un pedido da cesta.

en: Product not available
gl: Produto non dispoñible

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
gl: Debe especificar unha cantidade válida para engadir a cesta da compra.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
gl: %title engadido a <a href="!cart-url">súa cesta</a>.

en: Display an Add to Cart form for the referenced product.
gl: Mostrar un formulario de engadir a cesta da compra para o produto referenciado.

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
gl: Implementa o sistema de cesta da compra e as funcionalidades de engadir a cesta.

en: Cart contents View
gl: Ver o contido da cesta da compra

en: Add some items to your cart and then try checking out.
gl: Engada algúns artículos a súa cesta e logo intente facer a compra.

en: Your shopping cart has been updated.
gl: A súa cesta da compra foi actualizada.

en: Administer checkout
gl: Administrar proceso de compra

en: Access checkout
gl: Acceder a finalización de compra

en: Complete a purchase through the checkout form.
gl: Completar a compra a través do formulario de pedido

en: Orders in this state have begun but not completed the checkout process.
gl: Os pedidos neste estado comenzaron pero non concluíu o proceso de compra.

en: Checkout: @page
gl: Compra: @page

en: Review your order before continuing.
gl: Revise o seu pedido antes de continuar

en: Checkout complete
gl: Compra finalizada

en: Completion message
gl: Mensaxe de finalización

en: Build your checkout pages using module defined checkout form elements.
gl: Construir as páxinas de pedido usando elementos definidos no formulario de pedido.

en: Configure the settings for a checkout pane.
gl: Configurar os axustes para un panel de pedido.

en: Enable checkout as a multi-step form with customizable checkout pages.
gl: Habilitar pedido como un formulario de múltiples pasos con páxinas de pedidos editables.

en: Changes to the checkout panes will not be saved until the <em>Save configuration</em> button is clicked.
gl: Os cambios os paneis de pedido non serán gardados ata que o botón de <em> Gardar Configuración </em> sexa presionado.

en: Checkout pane positions saved.
gl: Guardaronse as posicións dos paneis de compras.

en: Checkout pane positions reset.
gl: Restableceronse as posicións do panel de compras.

en: Checkout pane
gl: Panel de compras

en: No panes on this page.
gl: Non existen paneis nesta páxina.

en: No disabled panes.
gl: Non existen paneis deshabilitados.

en: These settings are common to all checkout panes and affect their appearance on the checkout form.
gl: Estas propiedades son comúns en todos os paneis de pedidos e afectan a súa apariencia no formulario de pedido.

en: Checkout form fieldset display
gl: Presentación do conxunto de campos do formulario de compra

en: Specify here how the fieldset for this pane will appear.
gl: Especifique aquí como aparecerá o conxunto de campos para este panel.

en: Display this pane in a non-collapsible fieldset.
gl: Amosar este panel nun conxunto de campos non pregabre.

en: Display this pane in a collapsible fieldset.
gl: Amosar este panel nun conxunto de campos pregabre.

en: Display this pane in a collapsed fieldset.
gl: Amosar este panel nun conxunto de campos pregado.

en: Include this pane on the Review checkout pane.
gl: Incluir este panel na revisión do panel de compra.

en: Checkout pane configuration
gl: Configuración do panel de compra.

en: These settings are specific to this checkout pane.
gl: Estas propiedades son específicas para este panel de pedido.

en: Checkout pane saved.
gl: Panel de compra gardado.

en: Checkout pane reset.
gl: Panel de compra restablecido.

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
gl: A compra do séu pedido actual foi cancelado e pódese reiniciar cando vostede o requira.

en: Customer profile
gl: Perfil do cliente

en: Administer customer profile types
gl: Administrar tipos de perfís de clientes.

en: Allows users to add customer profile types and configure their fields.
gl: Permite os usuarios engadir tipos de perfís de clientes e configurar os séus campos.

en: The profile used to collect billing information on the checkout and order forms.
gl: O perfil usado para recopilar información de facturación nos formularios de compra e pedido.

en: Customer profile @profile_id
gl: Perfil do cliente @profile_id

en: Individual customer profile types can have different fields assigned to them.
gl: Tipos de perfís de usuario individuais poden ter diferentes campos asignados a eles.

en: Customer profiles
gl: Perfís de clientes

en: Profile types
gl: Tipos de perfil

en: Add a customer profile
gl: Engadir un perfil de cliente.

en: Add a new customer profile.
gl: Engadir un novo perfil de cliente.

en: Delete a customer profile
gl: Eliminar un perfil de cliente

en: Manage customer profile types for your store.
gl: Xestionar tipos de pefís de clientes para a súa tenda.

en: Profile saved.
gl: Perfil gardado.

en: Deleting this profile cannot be undone.
gl: Non se pode desfacer a eliminación deste perfil.

en: The profile has been deleted.
gl: O perfil foi eliminado.

en: The profile could not be deleted.
gl: O perfil non se puido eliminar.

en: Deleted customer profile @profile_id.
gl: Perfil de cliente @profile_id eliminado.

en: There are no customer profile types yet. <a href="@link">Add profile type</a>.
gl: Todavía non existen tipos de perfil de cliente. <a href=" @link">Engada tipos de perfil</a>.

en: Commerce Customer Profile
gl: Perfil de cliente de Commerce

en: Customer profiles containing addresses and other customer information.
gl: Perfís de clientes que conteñen direccións e outra información do cliente.

en: Relate a profile to the user it belongs to.
gl: Relaciona un perfil co usuario o que pertence.

en: Profile owner
gl: Propietario do perfil

en: Whether or not the profile is active.
gl: Se o perfil está activo ou non.

en: The date the profile was created.
gl: A data na que se creou o perfil.

en: The date the profile was last updated.
gl: Data na que o perfil foi actualizado por última vez.

en: Provide a simple link to edit the profile.
gl: Proporciona un enlace simple para editar o perfil.

en: Provide a simple link to delete the profile.
gl: Proporciona un enlace simple para eliminar o perfil.

en: Line item ID
gl: ID de líña de pedido

en: The internal numeric ID of the line item.
gl: O ID interno numérico da liña de pedido.

en: The human readable name of the line item type.
gl: O nome do tipo da liña de pedido para os usuarios.

en: The label displayed with the line item.
gl: A etiqueta amosada ca liña de pedido.

en: Tokens related to individual line items.
gl: Tokens relacionados con líñas de pedido individuais.

en: The unique numeric ID of the line item.
gl: O ID numérico único da liña de pedido.

en: The quantity of the line item.
gl: A cantidade da liña de pedido.

en: The date the line item was created.
gl: Data na que a liña de pedido foi creada.

en: The date the line item was last updated.
gl: Data na que a liña de pedido foi creada.

en: Line item module label form element
gl: Elemento do formulario de etiqueta do módulo de liñas de pedido

en: Line item module quantity form element
gl: Elemento do formulario de cantidade do módulo de liñas de pedido

en: Short descriptive label for the line item
gl: Unha breve etiqueta descriptiva da liña de pedido

en: Quantity associated with this line item
gl: A cantidade asociada con esta liña de pedido

en: Administer line item types
gl: Administrar tipos de liñas de pedido

en: View and configure fields attached to module defined line item types.
gl: Ver e configurar campos adxuntos os tipos de liñas de pedido definidas por un módulo.

en: Unit price
gl: Prezo unitario

en: Line item reference
gl: Referencia da liña de pedido

en: This field stores the ID of a related line item as an integer value.
gl: Este campo garda os identificadores dunha liña de pedido relacionada como un valor enteiro.

en: %name: you have specified an invalid line item for this field.
gl: %name: especificou unha liña de pedido non válida para este campo.

en: %name: you have specified an invalid line item for this reference field.
gl: %name: especificou unha liña de pedido non válida para este campo de referencia.

en: Line item View
gl: Vista de liñas de pedido

en: Display the line items via a default View.
gl: Mostrar as liñas de pedido mediante unha vista por defecto.

en: Line item manager
gl: Xestor de liñas de pedido

en: Use a complex widget to manager the line items referenced by this object.
gl: Utilice un control complexo para administrar as liñas de pedido referenciadas por este obxecto.

en: No line items found.
gl: Non se atoparon liñas de pedido.

en: Manage line item types for your store.
gl: Administra as liñas de pedido na tenda.

en: Defines the Line Item entity and associated features.
gl: Define a entidade de liña de pedido e as súas caracterísiticas asociadas.

en: Line Item UI
gl: Interface de usuario das liñas de pedido

en: Exposes a default UI for Line Items through line item type forms and default Views.
gl: Expón unha interface de usuario por defecto para as liñas de pedido a través de formularios de tipos de liñas de pedido e vistas por defecto.

en: There are no line item types defined by enabled modules.
gl: Non hai tipos de liñas de pedido definidas por módulos activados

en: A line item referenced by another entity.
gl: Unha liña de pedido referenciada por outra entidade.

en: Line item summary
gl: Resumo de liñas de pedido

en: Summarize the line items in a View with an optional link to checkout.
gl: Amosa un resumo das liñas de pedido nunha vista cun enlace opcional o proceso de compra.

en: Select the links you want to appear beneath the summary.
gl: Seleccione os enlaces que quere que se amosen debaixo do resumo.

en: Line item type
gl: Tipo de liña de pedido

en: The internal numeric ID of the order.
gl: Identificador único numérico do pedido

en: Order number
gl: Número de pedido

en: The order number displayed to the customer.
gl: O número de pedido mostrado o cliente.

en: View URL
gl: Ver URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
gl: A URL que un cliente pode visitar para ver o pedido.

en: The URL of the order's administrative view page.
gl: A URL da páxina da vista administrativa do pedido.

en: The URL of the order's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do pedido.

en: The date the order was created.
gl: A data na que se creou o pedido.

en: Creator ID
gl: Crear ID

en: Tokens related to individual orders.
gl: Comodins relacionados con pedidos individuais.

en: The unique numeric ID of the order.
gl: ID numérico único do pedido.

en: Orders in this state have been canceled through some user action.
gl: Pedidos con este estado foron cancelados mediante algunha acción do usuario.

en: Orders in this state have been created and are awaiting further action.
gl: Pedidos neste estado foron creados e están esperando próximas accións.

en: Orders in this state have been completed as far as the customer is concerned.
gl: Os pedidos neste estado foron completados no que concerne o cliente.

en: Order @number
gl: Pedido @number

en: Order saved.
gl: Pedido gardado.

en: Create an order
gl: Crear un pedido

en: Create a new order.
gl: Crear un novo pedido.

en: Create a new order for the specified user.
gl: Crear un novo pedido para o usuario especificado.

en: Configure general order settings, fields, and displays.
gl: Configure as opcións xenerales de pedidos, campos e vistas.

en: Defines the Order entity and associated features.
gl: Define unha entidade de Pedido e características asociadas.

en: Are you sure you want to delete order @number?
gl: ¿Está seguro que desexa eliminar o seu pedido @number?

en: Deleting this order cannot be undone.
gl: A eliminación deste pedido e irreversible.

en: Order @number has been deleted.
gl: O pedido @number foi eliminado.

en: Order @number could not be deleted.
gl: O pedido @number non puido ser borrado.

en: Deleted order @number.
gl: Pedido @number eliminado.

en: Order creation help text
gl: Texto de axuda para a creación de pedidos

en: Commerce Order
gl: Pedido de Commerce

en: Order placed in the store.
gl: Pedido colocado na tenda.

en: The unique internal identifier of the order.
gl: O identificador interno único do pedido.

en: The workflow status of the order.
gl: O estado do fluxo de traballo do pedido.

en: The date the order was last updated.
gl: A data na que o pedido se actualizou por última vez.

en: Provide a simple link to the administrator view of the order.
gl: Provee un enlace simple a vista de administrador da orde.

en: Provide a simple link to edit the order.
gl: Proporciona un enlace simple para editar o pedido.

en: Provide a simple link to delete the order.
gl: Proporciona un enlace simple para eliminar o pedido.

en: Select available payment methods for an order
gl: Selecciona os métodos de pago dispoñibles nun pedido

en: Enable payment method: @method
gl: Activar método de pago: @method

en: No settings for this payment method.
gl: Non existe configuración para este método de pago.

en: Off-site payment redirect
gl: Redirixir o pago externo o sitio

en: Implement core payment features for Drupal commerce.
gl: Implementa funcionalidades de pago en Drupal Commerce.

en: There are no active payment methods.
gl: No existen métodos de pago activos.

en: There are no disabled payment methods.
gl: Non existen métodos de pago desactivados

en: The receipt of a payment transaction.
gl: O recibo dunha transacción de pago.

en: The unique internal identifier of the transaction.
gl: O identificador interno único da transacción.

en: The date the transaction was created.
gl: A data cando a transacción foi creada.

en: The payment method of the transaction.
gl: O método de pago da transacción.

en: The amount of the transaction.
gl: Cantidade da transacción

en: The currency of the transaction.
gl: Divisa da transacción.

en: The message associated with the transaction.
gl: A mensaxe asociada ca transacción.

en: The status of this transaction.
gl: O estatus desta transacción.

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
gl: %name: debe introducir un valor numérico para o prezo.

en: Price textfield
gl: Campo de texto de prezo

en: Price with currency
gl: Prezo con divisa

en: The internal numeric ID of the product.
gl: A identificación numérica interna (ID) do produto.

en: The human readable product SKU.
gl: O nome lexible do SKU de produto.

en: The human readable name of the product type.
gl: O nome lexible do tipo de produto.

en: The title of the product.
gl: O título do produto.

en: The URL of the product's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do produto.

en: The date the product was created.
gl: A data na que se creou o produto.

en: The unique ID of the product creator.
gl: O ID único do creador do produto.

en: The creator of the product.
gl: O creador do produto.

en: Tokens related to individual products.
gl: Tokens relacionados con produtos individuais.

en: The date the product was last updated.
gl: A data na que se actualizou o produto por última vez.

en: Admin display
gl: Presentación de administración

en: The human readable identifier of the product
gl: O identificador lexible do produto

en: Full product title
gl: Titulo completo do produto

en: Administer product types
gl: Administrar tipos de produtos

en: SKU:
gl: referencia (SKU):

en: Product: @sku
gl: Produto: @sku

en: Individual product types can have different fields assigned to them.
gl: Tipos de produto individual poden ter diferentes campos asignados.

en: Add a product
gl: engadir un produto

en: Add a new product for sale.
gl: Engadir novo produto a venda.

en: Manage products types for your store.
gl: Administrar tipos de produto para a súa tenda.

en: Add product type
gl: Engadir dun tipo de produto.

en: A basic product type.
gl: Tipo de produto básico.

en: Defines the Product entity and associated features.
gl: Define a entidade de produto e características asociadas.

en: Exposes a default UI for Products through product edit forms and default Views.
gl: Amosa unha interface de usuario por defecto para produtos a través de formularios de edición de produtos e Vistas por defecto.

en: The human-readable name of this product type. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
gl: O nome de tipo de produto lexible por humanos. É recomendado que este nome comece cunha maiúscula e só conteña letras, números e espazos. Este nome debe ser único.

en: Describe this product type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
gl: Describe este tipo de produto. O texto será amosdo na páxina de <em>Engadir novo contido</em>.

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing products of this type.
gl: Este texto será amosado na parte superior da páxina cando se creen ou se editen produtos deste tipo.

en: Save product type
gl: Gardar tipo de produto

en: Product type saved.
gl: Tipo de produto gardado.

en: Are you sure you want to delete the %name product type?
gl: Está seguro que desexa borrar o tipo de produto %name?

en: The product type %name has been deleted.
gl: O tipo de produto %name foi eliminado.

en: Disabled products cannot be added to shopping carts and may be hidden in administrative product lists.
gl: Os produtos desactivados non poden ser engadidos a cesta da compra e poden que se atopen ocultos nas listas de administración de produtos.

en: Save product
gl: Guardar produto

en: Product saved.
gl: Produto gardado

en: %title could not be deleted.
gl: Non se puido eliminar %title.

en: Deleted product type %name.
gl: Produto de tipo %name eliminado.

en: No product types have been created yet for you to use.
gl: Non se crearon tipos de produtos para ser utilizados.

en: Commerce Product
gl: Produto de Commerce

en: Products from the store.
gl: Produtos da tenda.

en: The unique human-readable identifier of the product.
gl: Identificador lexible único do produto.

en: Relate a product to the user who created it.
gl: Relaciona un produto co usuario co creou.

en: Product creator
gl: Creador de produto

en: Whether or not the product is active.
gl: Si o produto está ou non activo.

en: Provide a simple link to edit the product.
gl: Proporcionar un enlace simple para editar o produto.

en: Provide a simple link to delete the product.
gl: Proporcionar un enlace simple para eliminar o produto.

en: Product: @label
gl: Produto: @label

en: Field from a referenced product.
gl: Campo dun produto referenciado.

en: Product reference
gl: Referencia de produto

en: Product types that can be referenced
gl: Tipos de produtos que poden ser referenciados

en: SKU (link)
gl: Código SKU (enlace)

en: SKU (no link)
gl: Código SKU (sen enlace)

en: Display the title of the referenced product as plain text.
gl: Desprega o titulo dun produto referenciado como texto plano.

en: No information
gl: No hai información

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Order balance
gl: Balance do pedido

en: Three letter code
gl: Código de tres letras

en: Numeric code
gl: Código numérico

en: Status icon
gl: Icono de estado

en: Status title
gl: Título de estado

en: Raw status
gl: Estado en bruto

en: Specify a numeric amount to subtract from the price.
gl: Especificar unha cantidade numérica a restar do prezo.

en: Specify the numeric amount by which to multiply the price.
gl: Especificar a cantidade numérica pola que multiplicar o prezo.

en: Specify a numeric amount by which to divide the price.
gl: Especificar unha cantidade numérica pola que dividir o prezo.

en: Specify the numeric amount to set the price to.
gl: Especificar a cantidade numérica para establecer o prezo.

en: Formatted amount
gl: Cantidade con formato

en: Afghan Afghani
gl: Afgani afgano

en: Cêntimo
gl: Céntimo

en: Argentine Peso Moneda Nacional
gl: Moeda Nacional Peso Arxentino

en: Argentine Peso
gl: Peso Arxentino

en: Aruban Florin
gl: Florín de Aruba

en: Barbadian Dollar
gl: Dólar Barbadense

en: Centime
gl: Céntimo

en: Bermudan Dollar
gl: Dólar de Bermudas

en: Brunei Dollar
gl: Dólar de Brunei

en: Bahamian Dollar
gl: Dólar de las Bahamas

en: Belize Dollar
gl: Dólar de Belice

en: Congolese Franc
gl: Franco congoleño

en: Chilean Peso
gl: Peso Chileno

en: Colombian Peso
gl: Peso Colombiano

en: Costa Rican Colón
gl: Colón costarricense

en: Cuban Convertible Peso
gl: Peso Cubano Convertible

en: Cuban Peso
gl: Peso Cubano

en: Dominican Peso
gl: Peso Dominicano

en: Algerian Dinar
gl: Dinar Arxelino

en: Egyptian Pound
gl: Libra exipcia

en: Penny
gl: Penique

en: British Pound Sterling
gl: Libra esterlina

en: Rupee
gl: Rupia

en: Example payment
gl: Pago de exemplo

en: This is a demonstration field coded to fail validation for single character values.
gl: Campo de exemplo programado para fallar na validación de valores dun carácter.

en: No configuration is necessary. The original price will be displayed as loaded.
gl: Non se precisa ningunha configuración. O prezo orixinal amosarase como cargado.

en: Display the original price as loaded.
gl: Amosar o prezo orixinal como cargado.

en: Displaying the original price
gl: Amosando o prezo orixinal

en: Displaying a calculated price
gl: Amosando un prezo calculado

en: Currency code of field %name
gl: Código de divisa para o campo  %name

en: The type of the product.
gl: O tipo de produto.

en: Completing the checkout process
gl: Compretar o proceso de compra

en: Customize the checkout form and configure checkout rules.
gl: Personalizar o formulario de proceso de compra e configurar as súas reglas.

en: Checkout rules
gl: Regras de finalización de compra

en: Adds an additional checkout completion rule configuration.
gl: Engadir outra regra no proceso de facturación.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
gl: ID do pedido

en: Convert the unit price to a different currency
gl: Convertir o prezo unitario a unha divisa distinta

en: Order associated with the line item
gl: Pedido asociado ca líña de pedido

en: Line items saved.
gl: Líña de pedido gardada.

en: View: @name - @display
gl: Vista: @name - @display

en: Line item types
gl: Tipos de liñas de pedido

en: Quantity text field
gl: Campo de texto de cantidade

en: Select what info you want displayed in the summary.
gl: Seleccione qué información quere amosar no resumo.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
gl: Número de pedido

en: The date the order was most recently updated.
gl: Data máis recente no que o pedido foi actualizado.

en: The e-mail address associated with this order.
gl: O correo electrónico asociado con este pedido.

en: Update the order state
gl: Actualizar o estado de pedido

en: The URL of the order.
gl: A URL do pedido

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
gl: Gardar pedido

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
gl: Tipo de pedido

en: No orders have been created yet.
gl: Todavía non se crearon pedidos.

en: User Orders
gl: Pedidos de usuario

en: The currency code for this transaction.
gl: Código da divisa para esta transacción.

en: Message for this transaction.
gl: Mensaxe para esta transacción.

en: Remote status of the payment transaction.
gl: Estatus remoto da transacción de pago.

en: Payment method short title
gl: Título curto do método de pago

en: The remote identifier for the payment transaction.
gl: Identificador remoto da transacción de pago.

en: The currency code for the payment.
gl: Código da moeda para o pago.

en: The currency symbol for the payment.
gl: Símbolo da moeda para o pago.

en: Order Balance
gl: Balance do pedido

en: The date the product was most recently updated.
gl: Data máis recente na que foi actualizado o produto.

en: Grants access to the sell price calculation user interface and settings form.
gl: Provee acceso a interface de usuario para o cálculo do prezo de venda e o formulario de configuración.

en: Prior to purchase, product sell prices are calculated using the rule configurations listed below. Pricing rules can be used for things like discounts, price lists, currency conversions, and tax application depending on the Rules elements defined by your enabled modules. To apply the enabled pricing rules on product display, you must ensure the display formatter settings for your product price fields are configured to display the <em>Calculated sell price for the current user</em>.
gl: Antes da compra, os precios de venda dos produtos calculanse usando as regras listadas abaixo. As regras de prezo podense empregar para cousas coma descontos, listas de prezos, conversións de moeda e impostos que dependerán dos elementos definidos nas regras dos módulos activados. Para aplicar as regras de precio activadas as visualizacións de produto, é necesario asegurarse que as opcións para os campos de prezo de produto están configuradas para amosar o <em>Prezo de venda calculado para o usuario actual</em>.

en: Add a pricing rule
gl: Engadir unha regra de prezo

en: Configure the price pre-calculation settings.
gl: Configurar as opcións do precálculo de prezos.

en: Enabled sell price calculation rules
gl: Regras de calculo de prezo de venda activas

en: The last calculation occured on @date.
gl: O último cálculo tivo lugar o @date

en: Manage calculated prices
gl: Xestionar prezos calculados

en: Batch calculate prices now
gl: Calcular agora prezos de forma masiva

en: Sell price pre-calculation method
gl: Método de precálculo de prezos de venda

en: If pre-calculation is disabled, code that integrates calculated prices into queries and price displays will ignore any existing calculated prices.
gl: Se o precálculo está deshabilitado, tanto o código que integra os prezos calculados nas consulta como as visualizacións de produto ignorarán cualquer prezo xa calculado.

en: Manual batch calculation
gl: Cálculo masivo manual

en: Tax type
gl: Tipo de imposto

en: Iranian Rial
gl: Rial iraní

en: %title removed from your cart.
gl: %title eliminado da súa cesta.

en: You must specify a whole number for the quantity.
gl: Debe especificar un número enteiro para a cantidade.

en: Shopping cart (1 item) | Shopping cart (@count items)
gl[0]: Cesta da compra (1 elemento)
gl[1]: Cesta da compra (@count elementos)

en: Shopping cart (# items)
gl: Cesta da compra (# items)

en: Do not display this pane in a fieldset.
gl: No amosar este panel nun conxunto de campos.

en: You must specify a positive number for the quantity
gl: Debe especificar un número positivo para a cantidade

en: Current user or role
gl: Usuario ou rol actual

en: You have not placed any orders with us yet.
gl: Aínda non fixeches ningún pedido connosco.

en: The administrator view page
gl: Vista de páxina do administrador

en: If the current user does not match the argument, validate the argument for users with specific roles.
gl: Se o usuario actual non coincide co argumento, validar o argumento para usuarios con roles específicos.

en: Grant access for the selected roles
gl: Otorgar acceso os roles seleccionados

en: If no roles are selected, additional access will not be granted.
gl: Se non existen roles seleccionados, o acceso adicional non será ortorgado.

en: Data array of field %name
gl: Array de datos para o campo %name

en: Batch pre-calculation finished with an error.
gl: O precálculo masivo finalizou con erros.

en: Product pricing rules
gl: Regras de prezo para produtos

en: Enable and configure product pricing rules and pre-calculation.
gl: Activar e configurar as regras de prezo para produtos e o precálculo.

en: Pre-calculation
gl: Precálculo

en: Exposes a UI for managing product pricing rules and pre-calculation settings.
gl: Expón una interface de usuario para xestionar as regras de prezo para produtos e as opcións de precálculo.

en: Invalid rules for pre-calculation
gl: Regras inválidas para o precálculo

en: Manage tax rates and types.
gl: Xestionar tipos e tasas de impostos.

en: Tax types
gl: Tipos de impostos

en: Manage tax types.
gl: Xestionar tipos de impostos.

en: Add a tax type
gl: Engadir un tipo de imposto

en: Create a new tax type.
gl: Crear un novo tipo de imposto.

en: Edit a tax type.
gl: Editar un tipo de imposto.

en: Configure rule
gl: Configurar regra

en: You must define at least one tax type before you can start adding tax rates.
gl: Debe especificar polo menos un tipo de imposto antes de engadir tarifas de impostos.

en: Delete tax type
gl: Eliminar tipo de imposto

en: Tax type saved.
gl: Tipo de imposto gardado.

en: This tax type cannot be deleted, because it is not defined by the Tax UI module.
gl: Este tipo de imposto non pode ser eliminado porque non está definido polo módulo Tax UI

en: Cannot delete the %title tax type
gl: Non se pode eliminar o tipo de imposto %title

en: Are you sure you want to delete the %title tax type?
gl: Está seguro que desexa eliminar o tipo de imposto %title?

en: The tax type %title has been deleted.
gl: O tipo de imposto %title foi eliminado.

en: Deleted tax rate %title.
gl: Eliminar a tasa de imposto %title.

en: Deleted tax type %title.
gl: Eliminar o tipo de imposto %title.

en: There is a tax rate of this type. It cannot be deleted. | There are @count tax rates of this type. It cannot be deleted.
gl[0]: Existe un tipo de imposto deste tipo. Non pode ser eliminado.
gl[1]: Existen @count imposto(s) deste tipo. Non pode ser eliminado.

en: Create !name
gl: Crear !name

en: Remove all products from an order
gl: Eliminar todos os produtos dun pedido

en: No products have been created yet.
gl: Todavía non foi creado ningún produto.

en: (Machine name: @type)
gl: (Nome de sistema: @type)

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: No orders have been created yet. <a href="!url">Create an order</a>.
gl: Todavía non se crearon pedidos. <a href="!url">Crear un pedido</a>.

en: Filter by SKUs containing
gl: Filtrar polo contido da referencia (SKU)

en: No products have been created yet. <a href="!url">Add a product</a>.
gl: Todavía non foi creado ningún produto. <a href="!url">Engadir un produto</a>.

en: Revision user
gl: Usuario da revisión

en: My %target is the same as my %source.
gl: O meu @target é o mesmo que o meu @source.

en: Product type(s)
gl: Tipo(s) de produto(s)

en: Edit this order
gl: Modificar esta orde

en: Product Revisions
gl: Revisións do produto

en: Revision date
gl: Data de revisión

en: The payment method ID
gl: ID do método de pago

en: Latest product revision
gl: Última revisión do produto

en: The date the product revision was created.
gl: A data da revisión do produto foi creada.

en: Product SKU %sku does not exist.
gl: O código de produto (SKU) %sku non existe.
