Drupal Commerce (7.x-1.9) - en to el translation catalogue (469 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Value
el: Αξία

en: Totals
el: Σύνολα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Explanation or submission guidelines
el: Εξήγηση ή οδηγίες υποβολής

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: View
el: Προβολή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: The username %name does not exist.
el: Το όνομα λογαριασμού %name δεν υπάρχει.

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Page
el: Σελίδα

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Contains
el: Περιέχει

en: Success
el: Επιτυχία

en: configure
el: ρύθμιση

en: Price
el: Tιμή

en: Customer
el: Πελάτης

en: Product ID
el: Α/Α προϊόντος

en: Amount
el: Ποσό

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment settings
el: Ρυθμίσεις πληρωμής

en: Store
el: Κατάστημα

en: Method
el: Μέθοδος

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Display title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: SKU
el: Κωδικός

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Expiration
el: Λήξη

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: You have to specify a valid date.
el: Πρέπει να δώσετε έγκυρη ημερομηνία.

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Info
el: Πληροφορίες

en: price
el: τιμή

en: Taxes
el: Φόροι

en: Tax rate
el: Συντελεστής φόρου

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: or
el: ή

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart
el: Καλάθι

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Product
el: Προϊόν

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Payment Status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: %title has been deleted.
el: Το %title διαγράφηκε.

en: Last changed
el: Τελευταία τροποποίηση:

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Ban
el: Αποκλεισμός

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Add to Cart form
el: Φόρμα προσθήκης στο καλάθι αγορών

en: Account blocked
el: Ο λογαριασμός αποκλείστηκε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: product
el: προϊόν

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Euro
el: Ευρώ

en: From @title
el: Από @title

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Account information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Data
el: Δεδομένα

en: Canadian Dollar
el: Δολλάριο Καναδά

en: Billing information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Payment method title
el: Τίτλος μεθόδου πληρωμής

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Australian Dollar
el: Δολλάριο Αυστραλίας

en: Hong Kong Dollar
el: Δολλάριο Χονγκ Κονγκ

en: New Zealand Dollar
el: Δολλάριο Νέας Ζηλανδίας

en: Swedish Krona
el: Σουηδική Κορώνα

en: Singapore Dollar
el: Δολλάριο Σιγκαπούρης

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: View cart
el: Δείτε το καλάθι

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: Save profile
el: Αποθήκευση προφίλ

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: Are you sure you want to delete this profile?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το προφίλ;

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη νέου

en: Base price
el: Τιμή βάσης

en: Tax
el: Φόρος

en: Profile ID
el: Α/Α προφίλ

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Creator
el: Δημιουργός

en: You have entered an invalid credit card number.
el: Έχετε εισάγει έναν μη έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card owner
el: Ιδιοκτήτης κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Issuing bank
el: Τράπεζα έκδοσης

en: Review order
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Update cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Line items
el: Στοιχεία γραμμής

en: Select a product
el: Επιλέξτε ένα προϊόν

en: Line Item
el: Στοιχείο γραμμής

en: Lira
el: Λίρα

en: Currency settings
el: Ρυθμίσεις νομισμάτων

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Product SKU
el: Κωδικός προϊόντος

en: The label of the line item.
el: Η ετικέτα του στοιχείου γραμμής.

en: Add a tax rate
el: Προσθήκη συντελεστή φόρου

en: Checkout form
el: Φόρμα ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Created month
el: Δημιουργήθηκε το μήνα

en: Updated month
el: Μήνας ανανέωσης

en: Updated day
el: Ημέρα ανανέωσης

en: Updated week
el: Εβδομάδα ανανέωσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Currency name
el: Όνομα νομίσματος

en: Line item
el: Στοιχείο γραμμής

en: Date updated
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: The user who created the transaction.
el: Ο χρήστης που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Dollar
el: Δολλάριο

en: Entities
el: Οντότητες

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Save and add fields
el: Αποθήκευση και προσθήκη πεδίων

en: Machine name: @name
el: Όνομα μηχανής: @name

en: Welcome (new user created by administrator)
el: Καλωσορίσατε (νέος χρήστης δημιουργήθηκε από διαχειριστή)

en: Welcome (awaiting approval)
el: Καλωσορίσατε (αναμονή έγκρισης)

en: Welcome (no approval required)
el: Καλωσορίσατε (δεν είναι απαραίτητη η έγκριση)

en: Password recovery
el: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης

en: Account activation
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Account canceled
el: Ο λογαριασμός ακυρώθηκε

en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: View payments
el: Προβολή πληρωμών

en: Delete payments
el: Διαγραφή πληρωμών

en: Admin URL
el: URL διαχείρισης

en: Configure store settings
el: Καθορισμός ρυθμίσεων καταστήματος

en: Allows users to update store currency and contact settings.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να ενημερώνουν το νόμισμα του καταστήματος και τις ρυθμίσεις επικοινωνίας.

en: Cent
el: Λεπτά

en: Administer your store.
el: Διαχειριστείτε το κατάστημά σας.

en: Configure settings and business rules for your store.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις και τους επιχειρηματικούς κανόνες για το κατάστημά σας.

en: Configure the default currency and display settings.
el: Ρυθμίστε το εξ' ορισμού νόμισμα και τις ρυθμίσεις εμφάνισης.

en: Default store currency
el: Εξ' ορισμού νόμισμα καταστήματος

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
el: Το εξ' ορισμού νόμισμα του καταστήματος θα  χρησιμοποιηθεί ως το εξ' ορισμού για όλα τα πεδία τιμών.

en: Enabled currencies
el: Ενεργοποιημένα νομίσματα

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
el: Μόνο τα ενεργοποιημένα νομίσματα θα είναι ορατά στους χρήστες όταν εισάγουν τιμές. Το εξ' ορισμού νόμισμα θα είναι πάντα ορατό.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο δεν έχουν ολοκληρωθεί σκόμη από τον πελάτη.

en: Shopping cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού αγορών

en: Your shopping cart is empty.
el: Το καλάθι αγορών σας είναι άδειο.

en: Created as a shopping cart order.
el: Δημιουργήθηκε ως παραγγελία του καλαθιού αγορών.

en: Product not available
el: Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια έγκυρη ποσότητα  για να προστεθεί στο καλάθι αγορών.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
el: Το %title προστέθηκε στο <a href="!cart-url">καλάθι αγορών σας</a>.

en: Display an Add to Cart form for the referenced product.
el: Προβολή μιας φόρμας προσθήκης στο καλάθι παραγγελίας για το αναφερόμενο προϊόν.

en: Cart contents View
el: Προβολή περιεχομένων καλαθιού αγορών

en: Add some items to your cart and then try checking out.
el: Προσθέστε μερικά προϊόντα στο καλάθι σας και στη συνέχεια δοκιμάστε να ολοκληρώσετε τις αγορές σας.

en: Your shopping cart has been updated.
el: Το καλάθι αγορών σας ενημερώθηκε.

en: Administer checkout
el: Διαχείριση ολοκλήρωσης αγορών

en: Access checkout
el: Πρόσβαση στην ολοκλήρωση αγορών

en: Orders in this state have begun but not completed the checkout process.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ξεκινήσει, αλλά δεν έχουν ολοκληρωθεί.

en: Checkout: @page
el: Ολοκλήρωση παραγγελίας: @page

en: Review your order before continuing.
el: Κάντε επισκόπηση της παραγγελίας σας πριν να συνεχίσετε.

en: Checkout complete
el: Η παραγγελία ολοκληρώθηκε

en: Completion message
el: Μήνυμα ολοκλήρωσης

en: Build your checkout pages using module defined checkout form elements.
el: Κατασκευάστε τις σελίδες σας ολοκλήρωσης αγορών, χρησιμοποιώντας στοιχεία της φόρμας ολοκλήρωσης αγορών που έχουν οριστεί από τις μονάδες.

en: Configure the settings for a checkout pane.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις για ένα παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Enable checkout as a multi-step form with customizable checkout pages.
el: Ενεργοποιήστε την ολοκλήρωση αγορών ως μία φόρμα πολλαπλών βημάτων με ρυθμιζόμενες σελίδες.

en: Changes to the checkout panes will not be saved until the <em>Save configuration</em> button is clicked.
el: Οι αλλαγές στα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών δε θα αποθηκευτούν μέχρις ότου πατηθεί το κουμπί <em>Αποθήκευση ρυθμίσεων</em>.

en: Checkout pane positions saved.
el: Οι θέσεις των παραθύρων ολοκλήρωσης παραγγελίας αποθηκεύτηκαν.

en: Checkout pane positions reset.
el: Έγινε επαναφορά της θέσης των παραθύρων ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane
el: Παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών

en: No panes on this page.
el: Δεν υπάρχουν παράθυρα σε αυτή τη σελίδα.

en: No disabled panes.
el: Δεν υπάρχουν ανενεργά παράθυρα.

en: These settings are common to all checkout panes and affect their appearance on the checkout form.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι κοινές σε όλα τα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών και επηρεάζουν την εμφάνισή τους στη σχετική φόρμα.

en: Display this pane in a collapsed fieldset.
el: Να προβληθεί αυτό το παράθυρο σε μία συμπτυγμένη ομάδα πεδίων.

en: Include this pane on the Review checkout pane.
el: Να συμπεριληφθεί αυτό το παράθυρο στο παράθυρο επισκόπησης της ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane configuration
el: Ρύθμιση παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: These settings are specific to this checkout pane.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι συγκεκριμένες για αυτό το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane saved.
el: Το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών αποθηκεύτηκε.

en: Checkout pane reset.
el: Επαναφορά του παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
el: Η ολοκλήρωση της τρέχουσας παραγγελίας σας ακυρώθηκε και μπορεί να συνεχιστεί όταν είστε έτοιμος.

en: Customer profile
el: Προφίλ πελάτη

en: Administer customer profile types
el: Διαχείριση τύπων προφίλ πελατών

en: Allows users to add customer profile types and configure their fields.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να προσθέτουν τύπους προφίλ και να ρυθμίζουν τα πεδία τους.

en: The profile used to collect billing information on the checkout and order forms.
el: Το προφίλ που χρησιμοποιείται για να συλλέγει πληροφορίες χρέωσης στις φόρμες ολοκλήρωσης και παραγγελίας.

en: Customer profile @profile_id
el: Προφίλ πελάτη @profile_id

en: Individual customer profile types can have different fields assigned to them.
el: Οι διαφορετικοί τύποι προφίλ πελατών μπορούν να έχουν διαφορετικά πεδία ορισμένα σε αυτούς.

en: Customer profiles
el: Προφίλ πελατών

en: Profile types
el: Τύποι προφίλ

en: Add a customer profile
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Add a new customer profile.
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Delete a customer profile
el: Διαγραφή ενός προφίλ πελάτη

en: Manage customer profile types for your store.
el: Διαχειριστείτε τα προφίλ πελατών για το κατάστημά σας.

en: Profile saved.
el: Το προφίλ αποθηκεύτηκε.

en: Deleting this profile cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προφίλ είναι μη αναστρέψιμη.

en: The unique internal identifier of the profile.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του προφίλ.

en: The human-readable name of the type of the customer profile.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του προφίλ πελάτη.

en: Relate a profile to the user it belongs to.
el: Συσχετίστε ένα προφίλ με το χρήστη στον οποίο ανήκει.

en: Profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ

en: Whether or not the profile is active.
el: Εάν το προφίλ είναι ενεργό ή όχι.

en: The date the profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ.

en: The date the profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ.

en: Provide a simple link to the administrator view of the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο στη διαχειριστική όψη του προφίλ.

en: Provide a simple link to edit the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για την επεξεργασία του προφίλ.

en: Provide a simple link to delete the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για τη διαγραφή του προφίλ.

en: Line item ID
el: Α/Α στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the line item.
el: Ο εσωτερικός Α/Α του αντικειμένου γραμμής.

en: The human readable name of the line item type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου στοιχείου γραμμής.

en: The label displayed with the line item.
el: Η ετικέτα που προβάλλεται μαζί με το αντικείμενο γραμμής.

en: The quantity of the line item.
el: Η ποσότητα του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Quantity associated with this line item
el: Ποσότητα σχετιζόμενη με αυτό το στοιχείο γραμμής

en: Administer line item types
el: Διαχείριση τύπων στοιχείων γραμμής

en: Display the line items via a default View.
el: Να προβληθούν τα στοιχεία γραμμής με μία εξ'ορισμού Προβολή.

en: Line item manager
el: Διαχειριστής στοιχείων γραμμής

en: No line items found.
el: Δε βρέθηκαν στοιχεία γραμμής.

en: Manage line item types for your store.
el: Διαχειριστείτε τους τύπους στοιχείων γραμμής για το κατάστημά σας.

en: The unique internal identifier of the line item.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του στοιχείου γραμμής.

en: The human-readable name of the type of the line item.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του στοιχείου γραμμής.

en: Line item summary
el: Σύνοψη στοιχείου γραμμής

en: Summarize the line items in a View with an optional link to checkout.
el: Συνοψίζει τα στοιχεία γραμμής σε μία Προβολή, με έναν προαιρετικό σύνδεσμο για την ολοκλήρωση των αγορών.

en: Select the links you want to appear beneath the summary.
el: Επιλέξτε τους συνδέσμους που επιθυμείτε να εμφανίζονται κάτω από τη σύνοψη.

en: Line item type
el: Τύπος στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the order.
el: Ο εσωτερικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: The order number displayed to the customer.
el: Ο αριθμός παραγγελίας που εμφανίζεται στον πελάτη.

en: View URL
el: Προβολή URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
el: Η διεύθυνση URL που μπορεί να επισκεφθεί ένας πελάτης για να δει την παραγγελία.

en: The URL of the order's administrative view page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας διαχείρισης της παραγγελίας.

en: The URL of the order's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας της παραγγελίας.

en: The date the order was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας της παραγγελίας.

en: Creator ID
el: Ο Α/Α του δημιουργού

en: The unique numeric ID of the order.
el: Ο μοναδικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Orders in this state have been canceled through some user action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ακυρωθεί μέσω κάποιας ενέργειας του χρήστη.

en: Orders in this state have been created and are awaiting further action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν δημιουργηθεί και είναι σε αναμονή για περαιτέρω ενέργειες.

en: Order @number
el: Παραγγελία  @number

en: Order saved.
el: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε.

en: Create an order
el: Δημιουργία μιας παραγγελίας

en: Are you sure you want to delete order @number?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την παραγγελία @number;

en: Order @number has been deleted.
el: Η παραγγελία @number διαγράφηκε.

en: Order @number could not be deleted.
el: Η παραγγελία @number δεν μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Deleted order @number.
el: Διεγραμμένη παραγγελία @number.

en: Order creation help text
el: Βοηθητικό κείμενο δημιουργίας παραγγελίας.

en: Order placed in the store.
el: Η παραγγελία τοποθετήθηκε στο κατάστημα.

en: The unique internal identifier of the order.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωστικό της παραγγελίας.

en: The receipt of a payment transaction.
el: Η απόδειξη μιας συναλλαγής πληρωμής.

en: The unique internal identifier of the transaction.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό της συναλλαγής.

en: The amount of the transaction.
el: Η αξία της συναλλαγής

en: The currency of the transaction.
el: Το νόμισμα της συναλλαγής.

en: The human readable product SKU.
el: Ο ανθρωπίνως αναγνώσιμος κωδικός προϊόντος.

en: The human readable name of the product type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου προϊόντος.

en: Add a product
el: Προσθήκη προϊόντος

en: Add a new product for sale.
el: Προσθήκη ενός προϊόντος για πώληση.

en: Product saved.
el: Το προϊόν αποθηκεύτηκε.

en: SKU (link)
el: Κωδικός (σύνδεσμος)

en: SKU (no link)
el: Κωδικός (χωρίς σύνδεσμο)

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφότυπος: %time. Ο μορφότυπος ημερομηνίας είναι YYYY-MM-DD και %timezone είναι η απόκλιση ώρας από τη ζώνη UTC. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την ώρα υποβολής της φόρμας.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: %name: you have specified an invalid customer profile for this reference field.
el: %name: έχετε ορίσει ένα μη έγκυρο προφίλ πελάτη για αυτό το πεδίο αναφοράς

en: Customer profile display
el: Προβολή προφίλ πελάτη

en: Display the customer profile.
el: Προβολή του προφίλ πελάτη

en: @profile: User @user
el: @profile: Χρήστης @user

en: Delete this profile
el: Διαγραφή αυτού του προφίλ

en: Profile @profile_id
el: Προφίλ @profile_id

en: The current status of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας

en: Failure
el: Αποτυχία

en: Transaction @transaction_id
el: Συναλλαγή @transaction_id

en: Add payment
el: Προσθήκη πληρωμής

en: No payment methods available to add payments.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τρόποι πληρωμής για να προσθέσετε πληρωμή.

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Order balance
el: Υπόλοιπο παραγγελίας

en: Currency symbol
el: Σύμβολο νομίσματος

en: Specify a numeric amount to subtract from the price.
el: Ορίστε ένα ποσό για να αφαιρεθεί από την τιμή.

en: Specify the numeric amount by which to multiply the price.
el: Ορίστε ένα ποσό με το οποίο θα πολλαπλασιαστεί η τιμή.

en: Peso
el: Πέσο

en: Argentine Peso
el: Πέσο Αργεντινής

en: Dinar
el: Δηνάριο

en: Franc
el: Φράγκο

en: Brunei Dollar
el: Δολλάριο Μπρουνέι

en: Brazilian Real
el: Ρεάλ Βραζιλίας

en: Surinamese Dollar
el: Δολλάριο Σουρινάμ

en: Turkish Lira
el: Τουρκική Λίρα

en: New Dollar
el: Νέο Δολλάριο

en: United States Dollar
el: Δολλάριο Η.Π.Α.

en: Default quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα

en: Default quantity: @quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα: @quantity

en: The human readable name of the order type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου παραγγελίας

en: To @title
el: Προς @title

en: Owned by @name
el: Ανήκει στον @name

en: Created @date
el: Δημιουργήθηκε την @date

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Updated @date
el: Ενημερώθηκε την @date

en: The type of the order.
el: Ο τύπος της παραγγελίας.

en: Allows users to create new payments for orders.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να δημιουργούν πληρωμές για τις παραγγελίες.

en: Update payments
el: Ενημέρωση πληρωμών

en: Allows users to delete payments on orders they can access.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να διαγράφουν πληρωμές σε παραγγελίες στις οποίες μπορούν να έχουν πρόσβαση.

en: You have entered an expired credit card.
el: Έχετε εισάγει μία πιστωτική κάρτα που έχει λήξει.

en: You have entered an invalid card security code.
el: Έχετε εισάγει έναν λανθασμένο κωδικό ασφαλείας για την πιστωτική κάρτα.

en: Your have entered an invalid start date.
el: Έχετε εισάγει μία λανθασμένη ημερομηνία έναρξης.

en: Example payment
el: Παράδειγμα πληρωμής

en: Before adding a product to the cart
el: Πριν από την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: After adding a product to the cart
el: Μετά την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: The user the customer profile belongs to.
el: Ο χρήστης στον οποίο ανήκει το προφίλ πελάτη.

en: The date the line item was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Add an amount to the unit price
el: Προσθήκη ενός ποσού στην τιμή μονάδας

en: Specify a numeric amount to add to the unit price.
el: Ορισμός ενός ποσού που θα προστεθεί στην τιμή μονάδας.

en: Subtract an amount from the unit price
el: Αφαίρεση ενός ποσού από την τιμή μονάδας

en: Multiply the unit price by some amount
el: Πολλαπλασιασμός της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Divide the unit price by some amount
el: Διαίρεση της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Set the unit price to a specific amount
el: Ορισμός της τιμής μονάδας σε ένα συγκεκριμένο ποσό

en: The unique ID of the user who created the transaction.
el: Ο μοναδικός Α/Α του χρήστη που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: The type of the product.
el: Ο τύπος του προϊόντος.

en: Deleting this product cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προϊόντος δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Calculating the sell price of a product
el: Υπολογισμός της τιμής πώλησης ενός προϊόντος

en: Asc
el: Αύξ

en: Russian Ruble
el: Ρωσικά Ρούβλια

en: After removing a product from the cart
el: Μετά την αφαίρεση ενός προϊόντος από το καλάθι αγορών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
el: Ολοκληρωμένη παραγγελία

en: E-mail type
el: Τύπος e-mail

en: Customer profile ID
el: Α/Α προφίλ πελάτη

en: The unique numeric ID of the customer profile.
el: Ο μοναδικός Α/Α του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile type
el: Τύπος προφίλ πελάτη

en: The type of the customer profile.
el: Ο τύπος του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ πελάτη

en: The date the customer profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ πελάτη.

en: The date the customer profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ πελάτη.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
el: Α/Α παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
el: Παραγγελία

en: The type of the line item.
el: Ο τύπος του στοιχείου γραμμής

en: Line items saved.
el: Τα στοιχεία γραμμής αποθηκεύτηκαν.

en: Order contents View
el: Προβολή των περιεχομένων της παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Update the order state
el: Ενημέρωση της κατάστασης παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
el: Παραγγελίες

en: The current state of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας.

en: The URL of the order.
el: το URL της παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
el: Αποθήκευση παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order history
el: Ιστορικό παραγγελιών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Order Balance
el: Yπόλοιπο παραγγελίας

en: @code - !name - @symbol
el: @code - !name - @symbol
    Show related projects

en: The date the product was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προϊόντος.

en: Enabled sell price calculation rules
el: Ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: There are no active sell price calculation rules.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης.

en: Disabled sell price calculation rules
el: Απενεργοποιήθηκαν οι κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: Delete product sell prices
el: Διαγραφή τιμών πωλήσεων προϊόντων

en: Batch calculate prices now
el: Άμεσος μαζικός υπολογισμός τιμών

en: Sell price pre-calculation method
el: Μέθοδος προ-υπολογισμού τιμής πώλησης

en: If pre-calculation is disabled, code that integrates calculated prices into queries and price displays will ignore any existing calculated prices.
el: Εάν ο προ-υπολογισμός είναι απενεργοποιημένος, ο κώδικας που ενσωματώνει τις υπολογισμένες τιμές στα ερωτήματα και στις προβολές τιμών θα αγνοήσει τυχόν υπάρχουσες υπολογισμένες τιμές.

en: Manual batch calculation
el: Χειροκίνητος μαζικός υπολογισμός

en: Apply a tax rate to a line item
el: Εφαρμογή ενός ποσοστού φόρου σε ένα στοιχείο γραμμής

en: Calculate taxes for a line item
el: Υπολογισμός φόρου για ένα στοιχείο γραμμής

en: Tax type
el: Τύπος φόρου

en: Calculate @title
el: Υπολογισμός @title

en: Calculate taxes: @title
el: Υπολογισμός φόρων: @title

en: No customer profiles have been created yet.
el: Δεν έχουν δημιουργηθεί ακόμα προφίλ πελάτη

en: Admin page
el: Σελίδα διαχείρισης

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: Administer @entity_type
el: Διαχείριση @entity_type

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου

en: Continue to next step
el: Επόμενο βήμα

en: Revision user
el: Χρήστης αναθεώρησης
