Commerce bpost (7.x-3.2) - en to nl translation catalogue (310 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: delete
nl: verwijderen

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: error
nl: fout

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Refresh
nl: Verversen

en: Total
nl: Totaal

en: Email
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Sender
nl: Afzender

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Signature
nl: Ondertekening

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Amount
nl: Bedrag

en: Desc
nl: Aflopend

en: Printed
nl: Afgedrukt

en: Filter by
nl: Filteren op

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Company
nl: Bedrijf

en: here
nl: hier

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Belgium
nl: België

en: Street Name
nl: Straatnaam

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Google map API key
nl: Google map API-sleutel

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Formats
nl: Formaten

en: Locality
nl: Plaats

en: Apply
nl: Toepassen

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: this page
nl: deze pagina

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Configuration saved
nl: Instellingen opgeslagen

en: World
nl: Wereld

en: Firstname
nl: Voornaam

en: Lastname
nl: Achternaam

en: Order status
nl: Bestelstatus

en: Country settings
nl: Landinstellingen

en: Map zoom
nl: Zoom kaart

en: Google map settings
nl: Instellingen Google-kaart

en: Javascript is required to view this map.
nl: Javascript is vereist om deze map te bekijken.

en: Service name
nl: Naam dienst

en: Delivered
nl: Afgeleverd

en: Mobile number
nl: Gsm-nummer

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Street number
nl: Huisnummer

en: Street name
nl: Straatnaam

en: Birth date
nl: Geboortedatum

en: Delivery date
nl: Afleverdatum

en: Cancel order
nl: Bestelling annuleren

en: Mr.
nl: Dhr.

en: Ms.
nl: Mevr.

en: Map controls
nl: Kaartcontroles

en: API URL
nl: API-URL

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
nl: %name: Voer een numerieke waarde in voor de prijs.

en: Order owner
nl: Bestellingseigenaar

en: Delete order
nl: Bestelling verwijderen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Delivery settings
nl: Leveringsinstellingen

en: Contact phone
nl: Telefoonnummer contactpersoon

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: Minimum weight
nl: Minimumgewicht

en: Maximum weight
nl: Maximumgewicht

en: Commerce (shipping)
nl: Commerce (verzending)

en: Dutch (Belgium)
nl: Nederlands (België)

en: Profile mapping
nl: Profieltoewijzingen

en: Delivery method
nl: Leveringsmethode

en: City only
nl: Enkel stad

en: Insurance
nl: Verzekering

en: The sender's name
nl: Naam afzender

en: Fail to load google map
nl: Google-kaart laden mislukt

en: Rate @rate_id
nl: Tarief @tarief_id

en: manage rates
nl: tarieven beheren

en: add a rate
nl: Een tarief toevoegen

en: Save the rate
nl: Het tarief opslaan

en: @minimum_title (@minimum_value) must be lower than @maximum_title (@maximum_value)
nl: @minimum_title (@minimum_value) moet lager zijn dan @maximum_title (@maximum_value)

en: Rate @rate_id has been created.
nl: Tarief @rate_id is aangemaakt.

en: Rate @rate_id has been updated.
nl: Tarief @rate_id is bijgewerkt.

en: Rate @rate_id could not be created.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden aangemaakt.

en: Rate @rate_id could not be updated.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden bijgewerkt.

en: Are you sure you want to delete rate @rate_id ?
nl: Weet u zeker van dat u tarief @rate_id wilt verwijderen?

en: Deleting this rate cannot be undone.
nl: Dit tarief verwijderen, kan niet meer ongedaan worden gemaakt.

en: Rate @rate_id has been deleted.
nl: Tarief @rate_id werd verwijderd.

en: Rate @rate_id could not be deleted.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden verwijderd.

en: Created rate @rate_id.
nl: Tarief @rate_id aangemaakt.

en: Updated rate @rate_id.
nl: Tarief @tarief_id bijgewerkt.

en: Deleted rate @rate_id.
nl: Tarief @rate_id verwijderd.

en: Default values are optimized for checkout process. But you can change them according to your needs.
nl: De standaardwaarden zijn geoptimaliseerd voor het checkout-proces. U kan ze aan uw behoeften aanpassen.

en: Using an API key enables you to monitor your application's Maps API usage, and ensures that Google can contact you about your application if necessary. If your application's Maps API usage exceeds the !usage_limits, you must use an API key in order to purchase additional quota.
nl: Door een API-sleutel te gebruiken kan u het Maps API-gebruik van uw applicatie monitoren. Google kan dan indien nodig contact met u opnemen in verband met uw applicatie. Overschrijdt het Maps API-gebruik van uw applicatie de !gebruikslimiet, dan moet u een API-sleutel gebruiken om extra quota te kopen.

en: Usage Limits
nl: Gebruikslimieten

en: Map id
nl: Map-id

en: HTML id attribute
nl: HTML-attribuut 'id'

en: HTML width attribute
nl: HTML-attribuut 'width'

en: HTML height attribute
nl: HTML-attribuut 'height'

en: Define a static zoom value. ( Not used when auto-zoom is enabled )
nl: Een waarde voor de statische zoom bepalen (niet gebruikt indien auto-zoom is ingeschakeld)

en: Map auto-zoom
nl: Auto-zoom kaart

en: Allow map to get the correct zoom value according to the generated markers.
nl: De kaart toestaan om naar de juiste zoomwaarde te gaan die overeenkomt met de aangemaakte markeringen

en: Street view control
nl: Street View-instellingen

en: Enable Street View.
nl: Street View inschakelen.

en: Show map controls.
nl: Kaartinstellingen weergeven.

en: French (Belgium)
nl: Frans (België)

en: API credentials successfully validated
nl: API-legetimatiegegevens gevalideerd

en: Line items referenced by commerce_line_items
nl: Items waarnaar verwezen wordt door commerce_line_items

en: Defines a shipping method that handles Belgium shipping services.
nl: Definieert een verzendmethode voor verzenddiensten in België.

en: Home delivery
nl: Thuislevering

en: Your parcel is delivered to the address of your choice (home or work).
nl: Uw pakket is geleverd op het door u gekozen adres (thuis of op het werk).

en: Pick-up point
nl: Ophaalpunt

en: Your parcel is delivered to a post office or a Post Point. You can choose from more than 1.250 bpost pick-up points.
nl: Uw pakket is geleverd in een postkantoor of ophaalpunt. U kunt kiezen uit meer dan 1250 bpost-ophaalpunten.

en: Parcel locker
nl: Pakjesautomaat

en: Your parcel is delivered to a bpost parcel locker. These lockers are open 24/7.
nl: Uw pakket is geleverd in een pakjesautomaat. Deze zijn alle dagen, 24 uur per dag, geopend.

en: Delivery at your invoice address.
nl: Levering op uw factureringsadres.

en: Change bpack RC code
nl: RC-code bpack veranderen

en: Select or create a parcel locker account:
nl: Een pakjesautomaat-account selecteren of aanmaken:

en: I would like to register for parcel locker
nl: Ik wil me registreren voor een pakjesautomaat

en: I am a parcel locker registered user
nl: Ik ben geregistreerd als gebruiker van een pakjesautomaat

en: Mobile prefix
nl: Kengetal gsm

en: Expected format: 4xxxxxxxx
nl: Verwacht formaat: 4xxxxxxxx

en: English (USA)
nl: Engels (VS)

en: I agree with the !link
nl: Ik stem in met de !link

en: general condition
nl: algemene voorwaarde

en: Select a parcel locker
nl: Selecteer een pakjesautomaat

en: Commerce bpost module is not configured. Please contact the administrator.
nl: 'Commerce bpost'-module is niet geconfigureerd. Neem contact op met de beheerder.

en: You must accept general terms and conditions.
nl: U dient de algemene voorwaarden te aanvaarden.

en: Please enter a valid phone number
nl: Gelieve een geldig telefoonnummer in te voeren

en: Email format is incorrect.
nl: E-mailformaat niet correct

en: Mobile number format is incorrect.
nl: Het formaat van het gsm-nummer is niet correct.

en: Something went wrong with your account creation. Please retry or contact the administrator.
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van uw account. Probeert u het nogmaals of neem contact op met de beheerder.

en: Your bpack account has been successfully created. RC code %rc
nl: Uw bpack-account is aangemaakt. RC-code %rc

en: Please fill the field %field
nl: Gelieve het veld %veld in te vullen

en: Please select a @label
nl: Gelieve een @label te selecteren

en: PostOffice or PostPoint
nl: Postkantoor of PostPunt

en: Warning: No points was found with your address. The current search was made only by using your postcode. Try again if needed.
nl: Opgelet: er werd geen punt gevonden met uw adres. Deze zoekopdracht gebeurde enkel op basis van uw postcode. Gelieve indien nodig opnieuw te proberen.

en: There is no
nl: Er is geen

en: available for this address.
nl: beschikbaar voor dit adres.

en: Keep me informed via
nl: Hou me op de hoogte via

en: An error occured, please try again or contact the administrator.
nl: Er is een fout opgetreden. Probeert u het nogmaals of neem contact op met de beheerder.

en: bpost shipping
nl: bpost-verzending

en: Rates
nl: Tarieven

en: Rates array keyed by country code.
nl: Tarieven worden ingegeven per landcode

[ctx: a bpost rate relative to a shipping service]
en: bpost Rate
nl: bpost-tarief

en: bpost rate
nl: bpost-tarief

en: bpost rates
nl: bpost-tarieven

en: Administer bpost settings
nl: bpost-instellingen beheren

en: Configure bpost shipping service.
nl: De bpost-verzenddienst configureren

en: Min weight:
nl: Minimumgewicht:

en: Max weight:
nl: Maximumgewicht:

en: Example rate1: 0-10kg and rate2: 10-20kg. If products weight = 10kg, rate1 is applied. If products weight = 10.2kg, rate2 is applied.
nl: Voorbeeld tarief 1: 0-10kg en tarief 2: 10-20kg. Indien het productgewicht = 10kg, dan is tarief 1 van toepassing. Indien productgewicht = 10.2kg, dan is tarief 2 van toepassing.

en: No rates for this shipping service yet
nl: Nog geen tarieven voor deze verzenddienst

en: Print label(s)
nl: Label(s) afdrukken

en: Mark as treated
nl: Aanduiden als behandeld

en: Send T&T mail
nl: T&T-mail versturen

en: Print retour label(s)
nl: Terugzendlabel(s) afdrukken

en: Remove order from bpost order listing
nl: Order van bpost-orderlijst verwijderen

en: Path for private files has to be defined. Please <a href="@url">configure private file path in file system settings</a> to be able to generate pdf labels.
nl: Pad voor privébestanden moet gedefinieerd worden. Gelieve <a href="@url">een privébestandpad te configureren in de bestandsysteeminstellingen</a> om pdf-labels te kunnen aanmaken.

en: Quantity of labels for each order.
nl: Aantal labels per order.

en: Order n°@order_id
nl: Ordernr. @order_id

en: @name must be a positive integer.
nl: @naam moet een positief geheel getal zijn

en: @name must be lower or equal to 10.
nl: @naam moet lager dan of gelijk zijn aan 10.

en: Tracking mail sent to %recipient for order %order_id.
nl: Tracking-mail verstuurd naar %ontvanger voor order %order_id.

en: Tracking mail not sent to %recipient for order %order_id. Unable to retrieve barcode.
nl: Tracking-mail niet verstuurd naar %ontvanger voor order %order_id. Streepjescode niet terug te vinden.

en: Order #[commerce-order:order-id] tracking information at [site:name]
nl: Tracking-informatie order #[commerce-order:order-id] op [site:name]

en: [user:name],
    
    Your order (#[commerce-order:order-id]) has been processed and will be shipped by bpost. You may now track by clicking following link(s) or copying and pasting into your browser:
    
    [bpost-tracking-url]
    
    Thank you
    
    --  [site:name] team
nl: [user:name],
    
    Uw order (#[commerce-order:order-id]) is verwerkt en wordt door bpost verstuurd. U kunt dit opvolgen door op de volgende link(s) te klikken of door die te kopiëren en in uw browser te plakken:
    
    [bpost-tracking-url]
    
    Bedankt
    
    --  [site:name] team

en: Sent to bpost
nl: Verstuurd naar bpost

en: Generic file (new tab)
nl: Generiek bestand (nieuwe tab)

en: bpost barcode link
nl: Link bpost-streepjescode

en: RC code: @rc_code
nl: RC-code: @rc_code

en: Bpost postpoint
nl: bpost-PostPunt

en: bpost Shipping service
nl: bpost-verzenddienst

en: Manage bpost Settings.
nl: bpost-instellingen beheren

en: Manage your bpost Account settings
nl: Uw bpost-accountinstellingen beheren

en: Manage your bpost Shipping services
nl: Uw bpost-verzenddiensten beheren

en: Order mapping
nl: Ordermapping

en: Manage your bpost Order Mapping
nl: Uw bpost-ordermapping beheren

en: Manage your bpost Labels
nl: Uw bpost-labels beheren

en: Tracking & Emails
nl: Tracking & e-mails

en: Add a bpost order
nl: Een bpost-order toevoegen

en: Create a new bpost order.
nl: Een nieuwe bpost-order aanmaken

en: Commerce BPost
nl: Commerce bpost

en: Private file path empty
nl: Pad van privébestanden is leeg

en: The receiver's name
nl: Naam van de ontvanger

en: The company's name
nl: Firmanaam

en: Max length = 40.
nl: Maximaal 40 tekens.

en: Max length = 8.
nl: Maximaal 8 tekens.

en: Integer Max length = 40.
nl: Geheel getal, maximaal 40 tekens.

en: Uppercase 2 character ISO country code. Default 'BE'
nl: 2 letters ISO-landcode in hoofdletters. Standaard 'BE'

en: The receiver's email. Max length = 50
nl: E-mail van de ontvanger. Maximaal 50 tekens

en: The receiver's phone number. Max length = 20
nl: Telefoonnummer van de ontvanger. Maximaal 20 tekens

en: The sender's email. Max length = 50
nl: E-mail van de afzender. Maximaal 50 tekens

en: The sender's phone number. Max length = 20
nl: Telefoonnummer van de afzender. Maximaal 20 tekens

en: Bpost barcode
nl: bpost-streepjescode

en: Thanks for enabling the bpost module. Enter your bpost credentials on !page.
nl: Bedankt dat u de bpost-module activeert. Voer uw bpost-gegevens in op !pagina

en: Bpost Shipping Manager is a service offered by bpost, allowing your customer to chose their preferred delivery method when ordering in your webshop.
nl: 'bpost shipping manager' is een dienst van bpost waarmee uw klant kan kiezen op welke manier hij of zij de bij uw webshop bestelde producten wenst te ontvangen.

en: You need a bpost user account to use this module. Call 02/201 11 11 for more information.
nl: Om van deze module gebruik te kunnen maken dient u een bpost-gebruikersaccount te hebben. Bel naar 02 201 11 11 voor meer informatie.

en: API Account id
nl: API account-ID

en: Fill in your 6 number account ID - Identifier of the bpost account.
nl: Vul de 6 cijfers van uw account-identifier van uw bpost-account in.

en: API Passphrase
nl: API-wachtwoord

en: Fill in your passphrase that is configured in the bpost Shipping Manager application. Remark: this is not the password to login to bpost.
nl: Vul het wachtwoord in dat is ingesteld in de 'bpost shipping manager'-applicatie. Opmerking: het gaat niet om het wachtwoord om in te loggen bij bpost.

en: Invalid Shipping Manager Account ID, Passphrase or Api url.
nl: Ongeldige 'shipping manager account'-id, wachtwoord of API URL

en: T&T email is automatically sent to the customer
nl: De T&T-mail werd automatisch verstuurd naar de klant.

en: Automatic T&T email is disabled.
nl: De automatische T&T-mail is uitgeschakeld.

en: Edit the tracking e-mail messages sent to users once the parcel has been sent.
nl: De berichten in de tracking-mail bewerken. Deze worden naar de gebruiker verstuurd zodra het pakket is verzonden.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [commerce-order:order-id], [bpost-tracking-url].
nl: De beschikbare variabelen zijn: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [commerce-order:order-id], [bpost-tracking-url].

en: Label settings
nl: Labelinstellingen

en: Define which system manages the labels
nl: Bepalen welk systeem de labels beheert

en: Use the Drupal Commerce back office to generate labels (default)
nl: De 'Drupal Commerce back office' gebruiken om labels aan te maken (standaard)

en: Use the bpost backoffice to manage labels
nl: De bpost-backoffice gebruiken om labels te beheren

en: Default format of labels
nl: Standaardformaat voor labels

en: Default format A4 (PDF) (Default)
nl: Standaardformaat A4 (PDF) (standaard)

en: Default format A6 (PDF)
nl: Standaardformaat A6 (PDF)

en: Retours
nl: Terugzendingen

en: Retour labels
nl: Terugzendlabels

en: Do not include retour label by default (Default value)
nl: Standaard geen terugzendlabel toevoegen (standaardwaarde)

en: Always include retour label
nl: Altijd terugzendlabel toevoegen

en: The selected countries also have to be enabled in your bpost Shipping Manager. Click this <a href="@link">link</a> for more information.
nl: Ook de geselecteerde landen moeten ingeschakeld worden in uw 'bpost shipping manager'. Klik hier <a href="@link">link</a> voor meer informatie.

en: Choose countries for which bpost needs to be enabled
nl: Landen kiezen waarvoor bpost ingeschakeld moet worden

en: Countries enabled for bpost
nl: Landen ingeschakeld voor bpost

en: Countries refreshed from bpost shipping manager
nl: Landen vernieuwd vanuit 'bpost shipping manager'

en: Select the order status in order to send the order directly to Bpack.
nl: Selecteer de orderstatus om de order rechtstreeks door te sturen naar bpack

en: Match the Drupal order status which validates the order sending.
nl: Bepaal de Drupal-bestelstatus die het versturen van de bestelling valideert.

en: Select the order status where the order should be sent to bpost as canceled.
nl: Selecteer voor welke orderstatus de order naar bpost moet gestuurd worden als 'geannuleerd'

en: Match the Drupal order status which canceling the order.
nl: Bepaal de Drupal-bestelstatus die de bestelling annuleert.

en: Shipping status
nl: Verzendstatus

en: Match the Drupal order status which is the open status.
nl: Bepaal de Drupal-bestelstatus die 'openstaand' aangeeft.

en: Treated
nl: Behandeld

en: Match the Drupal order status which is the treated status.
nl: Bepaal de Drupal-bestelstatus die 'behandeld' aangeeft.

en: Customer profile to use
nl: Te gebruiken klantenprofiel

en: Select a customer profile
nl: Een klantenprofiel selecteren

en: Which customer profile store the shipping address of your customer? Box and number field are really needed by the Bpost Web-service, if not mapped the address sent to bpost won't be valid
nl: Welk klantenprofiel bevat het verzendadres van uw klant? De bpost-webdienst heeft het bus- en nummerveld nodig, anders is het aan bpost doorgegeven adres niet geldig.

en: Delivery options
nl: Leveringsopties

en: 2nd Presentation
nl: Tweede aanbieding

en: <b>Insurance</b>: Insurance to insure your goods to a maximum of 500,00 euros.
nl: <b>Verzekering</b>: Verzekering om uw goederen tot ten hoogste 500,00 euro te verzekeren.

en: Insurance basic
nl: Basisverzekering

en: <b>Insurance basic</b>: Insurance to insure your goods to a maximum of 500,00 euros.
nl: <b>Basisverzekering</b>: Verzekering om uw goederen tot ten hoogste 500,00 euro te verzekeren.

en: International delivery
nl: Internationale levering

en: Choose international delivery options
nl: Opties voor een internationale levering kiezen

en: Click here for more information
nl: Klik hier voor meer informatie

en: Rates per country
nl: Tarieven per land

en: Set a price for this weight and for each country.
nl: Een prijs instellen voor dit gewicht en voor elk land.

en: This shipping service is only available for Belgium and this country is not added to the country list:
nl: Deze verzenddienst is enkel beschikbaar voor België en dit land is niet toegevoegd aan de landenlijst

en: Your min and max values intersect another interval. Please retry.
nl: Uw minimum- en maximumwaarden overlappen een ander interval. Probeer opnieuw.

en: An error occured while sending order n°@order_id to bpost: @error_msg
nl: Er is een fout opgetreden bij het verzenden van bestelling nr. @order_id naar bpost: @error_msg

en: Order @order_id cancelled
nl: Order @order_id geannuleerd

en: Error while cancelling order @order_id
nl: Fout bij het annuleren van bestelling @order_id

en: Parcel n°
nl: Pakketnr.

en: Webservice > createOrder method: required data not found. Nothing has been sent.
nl: Webservice > createOrder-methode: vereiste gegevens niet gevonden. Er werd niets verstuurd.

en: Webservice > createOrder method: shipping service do not match. Nothing has been sent.
nl: Webservice > createOrder-methode: verzenddienst komt niet overeen. Er is niets verstuurd.

en: Webservice > createOrder method: request for order n°!order_id.
nl: Webservice > createOrder-methode: verzoek voor bestelling nr. !order_id.

en: Webservice > createOrder method: success.
nl: Webservice > createOrder-methode: gelukt

en: Webservice > createOrder method: error !code > @error_msg.
nl: Webservice > createOrder-methode: fout !code > @error_msg

en: Webservice > cancelOrder method: request for order n°!order_id.
nl: Webservice > cancelOrder-method: verzoek voor ordernr.!order_id.

en: Webservice > cancelOrder method: order n°@order_id cancelled.
nl: Webservice > cancelOrder-methode: ordernummer@order_id geannuleerd.

en: Webservice > cancelOrder method: Error while cancelling order n°!order_id.
nl: Webservice > cancelOrder-methode: Fout bij het annuleren van ordernr.!order_id.

en: Webservice > get_nearest_service_points method: request sent.
nl: Webservice > get_nearest_service_points-methode: aanvraag verstuurd.

en: Webservice > get_nearest_service_points method: reply with code !code.
nl: Webservice > get_nearest_service_points-methode: antwoord met code !code.

en: Webservice > check_bpack_member method: request sent for client n°!back_number.
nl: Webservice > check_bpack_member-methode: aanvraag verstuurd voor klantnr.!back_number.

en: Webservice > check_bpack_member method: reply with code !code.
nl: Webservice > check_bpack_member-methode: antwoord met code !code.

en: Webservice > create_bpack_member method: request sent for client !back_mail.
nl: Webservice > create_bpack_member-methode: aanvraag verstuurd voor klant !back_mail.

en: Webservice > create_bpack_member method: reply with code !code.
nl: Webservice > create_bpack_member-methode: antwoord met code !code.

en: Webservice > get_point_details method: request sent for point !point_id.
nl: Webservice > get_point_details-methode: aanvraag verstuurd voor punt !point_id.

en: Webservice > get_point_details method: reply with code !code.
nl: Webservice > get_point_details-methode: antwoord met code !code.

en: Webservice > createLabel method: request for order n°!order_id.
nl: Webservice > createLabel-methode: aanvraag voor ordernr.!order_id.

en: Webservice > createLabel method: reply with code !code.
nl: Webservice > createLabel-methode: antwoord met code !code.

en: Webservice > getShopInfo method
nl: Webservice > getShopInfo-methode

en: Webservice > getShopInfo method: reply with code !code.
nl: Webservice > getShopInfo-methode: antwoord met code !code.

en: Display a pdf icon if label available
nl: Een pdf-icoon weergeven als het label beschikbaar is

en: Display a clickable icon to edit the order and see the label.
nl: Een aanklikbaar icoon weergeven om de order te bewerken en het label te bekijken

en: Commerce bpost access check
nl: Toegangscontrole voor Commerce bpost

en: This is a custom access plugin
nl: Dit is een plugin voor klantentoegang

en: bpost open orders
nl: Openstaande bpost-orders

en: Order n°
nl: Ordernr.

en: bpost treated orders
nl: Behandelde bpost-orders

en: Commerce bpost access plugin
nl: Plugin voor toegang tot commerce bpost

en: Delivery point details:
nl: Details leveringspunt:
