Chaos Tool Suite (ctools) (7.x-1.16) - en to bo translation catalogue (1442 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Read more
bo: དེ་ལས་མང་པོ་ཀློག་པ

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Access control
bo: བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Go
bo: སྐྱོད་པ

en: Login
bo: ནང་འཇུག

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Comment form
bo: དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: User edit form
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: User contact form
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུག་རེའུ་མིག

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Admin title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Book
bo: དེབ

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Top
bo: འགོ

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: results
bo: མཇུག་འབྲས

en: search
bo: འཚོལ་བཤེར

en: style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Contact
bo: འབྲེལ་གཏུག

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Node edit form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: Are you sure you want to delete %title?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%title་སུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Node add form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག

en: All
bo: ཡོངས

en: Submit @name
bo: @name་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Override title
bo: ཁ་བྱང་བརྗེ་བ

en: Pager ID
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: Override URL
bo: URLབརྗེ་བ

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
bo: གལ་སྲིད་འདི་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་URLསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ། ངོས་པང་གི་URL སྒྲིག་སྐབས་སུ་འདི་ཕན་ཐོགས་ཡོད་སྲིད།

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Node links
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: User picture
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང

en: Site slogan
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Inline
bo: ཕྲེང་ནང་དུ

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Revisions
bo: བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Vocabulary ID
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term name
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Mode
bo: རྣམ་པ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Up
bo: གོང་དུ

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: System
bo: མ་ལག

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: All views
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས

en: Base
bo: གཞི

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: User login
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Case
bo: གནས་ཚུལ

en: Exists
bo: གནས་འདུག

en: Argument
bo: འཇུག་གྲངས

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Edit view
bo: མཐོང་རིས་བཟོ་བཅོས

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Normal menu item
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་ཚན

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Add criteria
bo: ཚད་གཞི་ཁ་སྣོན

en: Node: ID
bo: སྦྲེལ་གནས། ཨང་རྟགས

en: Basic settings
bo: གཞི་རྩའི་སྒྲིག་འགོད

en: Node template
bo: སྦྲེལ་གནས་དཔེ་གཞི

en: Term description
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད

en: Child terms
bo: ཡན་ལག་གི་ཐ་སྙད

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Created date
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་ཟླ་ཚེས

en: Rules
bo: སྒྲིག་ལམ

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Some
bo: ཁ་ཤས

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: ཕྲེང་རེར་Drupal་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན་པའི་དྲ་ངོས་རེ་འཇུག་དགོས། ཡིག་འབྲུ་*་ནི་ཚབ་རྟགས་རེད། དཔེར་ན་%blog་ནི་ཟིན་བྲིས་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་མི་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན། ད་དུང་%front་མདུན་ངོས་རེད།

en: Link to node
bo: སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Change
bo: བཟོ་བཅོས

en: Edit term
bo: ཐ་སྙད་རྩོམ་སྒྲིག

en: Tokens
bo: མཚོན་གྲངས

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Feeds
bo: བསྡུས་བརྗོད

en: Node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Node body
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གཞུང་དངོས

en: Search results
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་མཇུག་འབྲས

en: Your search yielded no results
bo: ཁྱེད་ཀྱི་འཚོལ་བཤེར་ལ་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་ཐོན་མ་ཐུབ

en: Front page
bo: མདུན་ངོས

en: unlimited
bo: ཚད་བཀག་མེད་པ

en: Activity
bo: བྱ་འགུལ

en: Publishing options
bo: ཁྱང་སྤེལ་བྱེད་སྟངས

en: First
bo: དང་པོ

en: Configure block
bo: ལྷུ་ལག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Second
bo: གཉིས་པ

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Greater than
bo: ལས་ཆེ

en: Equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Less than
bo: ལས་ཆུང་བ

en: Select a user
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་འདེམས་པ།

en: You must select a user.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Open in new window
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་བའི་ནང་དུ་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Left
bo: གཡོན

en: open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Parent term
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Parent terms
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: All blogs
bo: ཟིན་བྲིས་ཡོངས

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Menu settings
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Color scheme
bo: ཁ་དོག་སྡེབ་ཁ

en: New
bo: གསར་བ

en: Relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Basic information
bo: གཞི་རྩའི་ཆ་འཕྲིན

en: Parent menu item
bo: གོང་རིམ་གྱི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན

en: Jump Menu
bo: འཆོང་རྒྱག་གི་གདམ་ཐོ

en: Themes
bo: བརྗོད་གཞི

en: Loading...
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད་པ་་་

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Page name
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་མིང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: You must select a node.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་ངེས་པར་དུ་འདེམས་དགོས།

en: Bold
bo: སྦོམ་བྲིས

en: PHP Code
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག

en: Simple
bo: སྤྱི་བཏང

en: Relationship type
bo: འབྲེལ་ལམ་གྱི་རིགས།

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Above
bo: གོང་དུ

en: Third
bo: གསུམ་པ

en: Fourth
bo: བཞི་བ

en: Fifth
bo: ལྔ་བ

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Title tag
bo: ཁ་བྱང་གི་དབྱེ་རྟགས

en: Override path
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་བ

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: Edit this term
bo: ཐ་སྙད་འདི་རྩོམ་སྒྲིག

en: Italic
bo: གསེག་བྲིས

en: Uppercase
bo: ཆེ་བྲིས

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ

en: Contexts
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Loading
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད

en: Node author
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་མཁན

en: Miscellaneous
bo: སྣ་ཚོགས

en: Attach files
bo: ཡིག་ཆ་ཟུར་སྣོན

en: Views panes
bo: གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Argument type
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: Deleted/missing block @module-@delta
bo: སུབ་ཟིན་པ་འམ་ཆ་ཚང་མེད་པའི་ལྷུ་ལག @module-@delta

en: New custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་གསར་བ

en: Create a completely custom piece of HTML content.
bo: ཆ་ཚང་རང་བཟོ་ཡིན་པའི་HTML ནང་དོན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: General form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག

en: Form goes here.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྦྱོར་དགོས

en: Node type description
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད

en: Attached files
bo: ཟུར་སྣོན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ

en: Attached files go here.
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: A list of files attached to the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་ཟུར་སྣོན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆའི་མིང་ཐོ།

en: Book navigation
bo: དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན

en: Add comment
bo: དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན

en: A form to add a new comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བའི་ཁ་སྣོན་བྱེད་པའི་རེའུ་མིག

en: Node comments
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ

en: The comments of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ།

en: !a comments per page
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ་དཔྱད་གཏམ་!a

en: Pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: Node content
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན

en: The content of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན།

en: Node title.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་།

en: Node content goes here.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Link title to node
bo: སྦྲེལ་གནས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to make the title link to the node.
bo: འདི་ལ་བདམས་ནས་ཁ་བྱང་དེ་སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ།

en: No extras
bo: ལྷག་མ་མེད་པ

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
bo: འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་མ་དཔེ་ཡིས་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཁ་སྣོན་བྱས་པ་དག་ནུས་མེད་བཟོ་བ། དཔེར་ན་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་དང་CCKགནས་ཁོངས་ལྟ་བུ། འདི་ཡིས་སྤྱི་བཏང་གི་གནད་བསྡུས་དང་ནང་དོན་དངོས་སྟོན་དགོས།

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Node form publishing options
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཐོ

en: Publishing options on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཚན།

en: Node form author information
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་རྩོམ་མཁན་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: Author information on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་རྩོམ་མཁན་གྱི་གནས་ཚུལ།

en: Node form comment settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད

en: Comment settings on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད།

en: Node form menu settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་གདམ་ཐོ་སྒྲིག་འགོད

en: Node form file attachments
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: File attachments on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ།

en: Node form book options
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དེབ་ཀྱི་གདམ་ཐོ

en: Book options for the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དེབ་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Publishing options.
bo: ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཚན།

en: Comment options
bo: དཔྱད་གཏམ་གདམ་ཚན

en: Comment options.
bo: དཔྱད་གཏམ་གདམ་ཚན

en: Authoring information.
bo: རྩོམ་འབྲིའི་གསལ་བཤད།

en: Menu options
bo: གདམ་ཐོའི་གདམ་ཚན

en: Menu options.
bo: གདམ་ཐོའི་གདམ་ཚན།

en: URL path options
bo: URL སྦྲེལ་ལམ་གདམ་ཚན

en: URL Path options.
bo: URL སྦྲེལ་ལམ་གདམ་ཚན།

en: Attach files.
bo: ཡིག་ཆ་ཟུར་སྣོན།

en: Book options.
bo: དེབ་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Node type description goes here.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: Node type description.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད།

en: Profile content goes here.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ནང་དོན་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Which category
bo: ཚན་ཁག་གང་དུ

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
bo: ཁྱབ་ཁོངས་ལ་གཞི་གྲངས་མེད་པའི་སྐབས་སྟོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ གསལ་འདེབས། བསྐྱར་སྒྲིག་མ་བྱས་པར་ཁ་བྱང་དེ་མི་སྟོན།

en: Term description goes here.
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Term description.
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད།

en: List of related terms
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཐ་སྙད་ཀྱི་རེའུ་མིག

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
bo: གནས་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད་ལ་འབྲེལ་བའི་ཐ་སྙད། ཡན་ལག་ཞིག་གམ་འབྲེལ་ཡོད། ཡང་ན་མ་ཁོངས་ཤིག་ཡིན་སྲིད།

en: Sibling terms
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Top level terms
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཐ་སྙད

en: Which terms
bo: ཐ་སྙད་གང་ཞིག

en: Unordered
bo: གོ་རིམ་མེད་པ

en: Ordered
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཟིན་པ

en: The picture of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་པར།

en: User profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ

en: The profile of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ།

en: Vocabulary terms
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཐ་སྙད

en: All the terms in a vocabulary.
bo: སྤྱི་མིང་ནང་གི་ཐ་སྙད་ཡོངས།

en: Maximum depth
bo: གཏིང་ཟབ་ཤོས

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
bo: མངོན་སྟོན་བྱས་པའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་གཏིང་ཚད་མཐོ་ཤོས་གཏན་འབེབ་བྱེད་པ།

en: Display as tree
bo: སྡོང་འབྱིབས་ལྟར་མངོན་པ

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཐ་སྙད་འདི་དག་སྡོང་དབྱིབས་ཀྱི་ནང་དུ་སྟོན་པ་དང་། གཞན་སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག་ནང་དུ་ཤར་ངེས།

en: A node object.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བྱ་དངོས་ཤིག

en: Currently set to !link
bo: མིག་སྔར་!link་ལ་བསྒྲིག་ཡོད

en: Invalid node selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་བདམས་ཟིན་པ།

en: A node add form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག

en: Select the node type for this form.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྦྲེལ་གནས་རིགས་འདེམས་པ།

en: A node edit form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: A single taxonomy term object.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་བྱ་དངོས་ཤིག

en: A single user object.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་བྱ་དངོས་ཞིག

en: Taxonomy vocabulary
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང

en: A single taxonomy vocabulary object.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་བྱ་དངོས་རྐང་གཅིག

en: Select the vocabulary for this form.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་འདེམས་པ།

en: argument
bo: འཇུག་གྲངས

en: Add argument
bo: འཇུག་གྲངས་ཁ་སྣོན

en: relationship
bo: འབྲེལ་ལམ

en: Add relationship
bo: འབྲེལ་ལམ་ཁ་སྣོན

en: Add context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཁ་སྣོན

en: Required contexts
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དགོས་འདུག

en: required context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་དགོས་འདུག

en: Add required context
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Close Window
bo: སྒེའུ་ཁུང་རྒྱག་པ

en: Close window
bo: སྒེའུ་ཁུང་རྒྱག་པ

en: Add @type "@context"
bo: @type @context་ཞེས་པ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Edit @type "@context"
bo: @type་@context་ཞེས་པ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
bo: མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས་དོ་དམ་འཆར་ངོས་ནས་!type་འདི་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
bo: གནད་ཚིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས་ཁ་བྱང་ནང་གི་ཡི་གེ་བརྗེ་བར་སྤྱོད་པ།

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
bo: སྣང་མེད་གཏོང་བ། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་དགོས་པའི་ནང་དོན་སྤྱོད་མི་ནུས།

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་དེ་ཚང་མེད་པའམ་ཕན་མེད་ཡིན་ཚེ་འདིས་ཇི་ལྟར་སྒྲུབ་དགོས་པར་གདམ་དགོས།

en: Argument @count
bo: འཇུག་གྲངས་@count

en: Context @count
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་@count

en: Show all
bo: ཆ་ཚང་སྟོན་པ

en: Configure !subtype_title
bo: !subtype_title་སྒྲིག་འགོད

en: Panel settings
bo: ངོས་པང་གི་སྒྲིག་འགོད

en: No title
bo: ཁ་བྱང་མེད་པ

en: Unknown context
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ

en: No context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མི་འདུག

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་ཁྱོད་ཀྱིས་%keywords་སྤྱོད་ཆོག་པ་མ་ཟད། %title་སྤྱད་ནས་ཐོག་མའི་ཁ་བྱང་འདུས་ཆོག

en: Context %count
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་%count

en: Module name
bo: མ་དཔེའི་མིང

en: Enter the module name to export code to.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་སའི་མ་དཔེ་མིང་ཞིག་འཇུག་པ།

en: Local
bo: རང་ཁུལ

en: Panel
bo: ངོས་པང

en: Add a node from your site as content.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ནས་སྦྲེལ་གནས་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
bo: URL་ནས་NID་ཞིག་སྤྱོད་པར་ཁྱེད་ཀྱིས་%0་དང་%1། %N་སྤྱད་ནས་URL འཇུག་གྲངས་ལེན་པ། ཡང་ན་@0་དང་@1། @2། @N་སྤྱད་ནས་ངོས་པང་ལ་སྤྲོད་པའི་འཇུག་གྲངས་བེད་སྤྱོད་པ།

en: Leave node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་འཇོག་པ

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
bo: མཐོ་རིམ། གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་ལ་བསྒྱུར་བཅོས་བྱེད་མི་ཉན། དེ་འདྲ་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་བརྗོད་གཞི་ཡིས་དེ་ཤེས་མེད་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་གཉིས་འཆར་ངེས།

en: Invalid node
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས

en: Node loaded from @var
bo: @var་ནས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: Deleted/missing node @nid
bo: བསུབས་ཟིན་པའམ་ཚང་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་@nid

en: Path is required.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དགོས་འདུག

en: Argument wildcard
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཚབ་རྟགས

en: No argument
bo: འཇུག་གྲངས་མི་འདུག

en: From context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས

en: From panel argument
bo: ངོས་པང་འཇུག་གྲངས་ནས

en: Input on pane config
bo: དྲ་མིག་མཐུན་སྒྲིག་གི་ཐོག་བསྒར་འཇུག

en: Required context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དགོས་འདུག

en: Panel argument
bo: ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
bo: གལ་སྲིད་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་ནས་ཞེས་པར་བདམས་ཚེ་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Sixth
bo: དྲུག་པ

en: Fixed argument
bo: གཏན་ཁེལ་ཟིན་པའི་འཇུག་གྲངས

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
bo: གཏམ་ཁེལ་ཟིན་པ་བདམས་ཡོད་ཚེ། འཇུག་གྲངས་ལ་ཅི་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་འདི་ངོས་པང་སྤྱོད་མཁན་ལ་སྤྲད་ཚེ་ཁ་བྱང་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Use pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྤྱོད་པ

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Link to view
bo: མཐོང་རིས་དང་སྦྲེལ་བ

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Link title to view
bo: མཐོང་རིས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Provide a "more" link that links to the view
bo: མཐོང་རིས་ལ་སྦྲེལ་བའི་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
bo: འདི་ནི་མཐོང་རིས་རང་གིས་འདོན་སྤྲོད་བྱས་པའི་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ལ་བརྟེན་མི་དགོས་པ་ཡིན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་གཉིས་མཐོང་ཚེ། འདི་སྒོ་རྒྱག་དགོས། གལ་སྲིད་ལྷུ་ལག་རིགས་སྤྱད་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱིས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། ཡིནའང་ནང་སྒྲིག་སྤྱོད་དགོས་ཚེ་འདི་བེད་སྤྱོད་དགོས།

en: Display feed icons
bo: གནད་བསྡུས་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་མངོན་པ

en: Num posts
bo: ཨང་ཀིའི་གསར་སྤེལ

en: Send arguments
bo: འཇུག་གྲངས་སྐུར་བ

en: Deleted/missing view @view
bo: བསུབས་ཟིན་པའམ་གནས་མེད་པའི་མཐོང་རིས། @view

en: Book parent
bo: དེབ་ཀྱི་རིམ་པ་གོང་མ

en: Adds a book parent from a node context.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གོང་འོག་ནང་དོན་ཞིག་ནས་དེབ་ཀྱི་མ་ཁོངས་ཤིག་ཁ་སྣོན།

en: Immediate parent
bo: ཐད་ཀར་འབྲེལ་བའི་མ་ཁོངས

en: Top level book
bo: རིམ་པ་མཐོ་ཤོས་ཀྱི་དཔེ་དེབ

en: Term from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་ཡིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གོང་འོག་ནང་དོན་ཞིག་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཅིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། གལ་སྲིད་ཐ་སྙད་དུ་མ་བདམས་ཚེ་འདིས་ཐོག་མའི་ཐ་སྙད་ཁོ་ན་ལེན་ངེས།

en: Term parent
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་ཤིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Top level term
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཐ་སྙད

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Locked
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་ཟིན

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: Font family
bo: ཡིག་གཟུགས་ཁོངས་གཏོགས

en: Case sensitive
bo: ཡི་གི་ཆེ་ཆུང་གིས་དབྱེ་བ

en: Create @name
bo: @name་ཞིག་གསར་བཟོ་བྱེད་པ

en: Response code
bo: ཕྱིར་ལན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Widgets
bo: ལྷུ་ལག

en: Custom pages
bo: རང་བཟོའི་དྲ་ངོས

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Simplecontext arg
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས

en: Item1
bo: རྣམ་གྲངས༡

en: The stuff for item 1.
bo: རྣམ་གྲངས1པོའི་ནང་དོན

en: Item2
bo: རྣམ་གྲངས༢

en: Relcontext
bo: གོང་འོག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ

en: Simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: A relcontext object.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་བྱ་དངོས་ཞིག

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་་གོང་འོག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Page elements
bo: དྲ་ངོས་གྲུབ་ཆ

en: Variants
bo: བྱེ་བྲག

en: Query string
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང

en: Book outline
bo: དེབ་ཀྱི་མདོར་བསྟན

en: Revision information
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྐོར

en: The comment you are replying to does not exist.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ལན་འདེབས་བཞིན་པའི་དཔྱད་གཏམ་གནས་མི་འདུག

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Search type
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་རིགས

en: User: ID
bo: སྤྱོད་མཁན། ID

en: Logged in user
bo: ནང་འཇུག་ཚར་བའི་སྤྱོད་མཁན

en: No description
bo: གསལ་བཤད་མི་འདུག

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: Chaos tool suite
bo: Chaos ལག་ཆ་ཡོངས

en: The page has been deleted.
bo: དྲ་ངོས་འདི་བསུབས་ཚར།

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས

en: Justify
bo: ཟུར་སྙོམས་སྒྲིག

en: Parent term(s)
bo: མ་ཁོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Break lock
bo: ཟྭ་གཏོར་བ

en: Current user's language
bo: མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྐད་རིགས

en: Default site language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: No language
bo: སྐད་རིགས་མེད

en: Build mode
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: No menu entry
bo: གདམ་བྱང་གི་འཇུག་སྒོ་མེད

en: Normal menu entry
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་བྱང་འཇུག་སྒོ

en: Menu tab
bo: གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: Default menu tab
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: Insert item into an available menu.
bo: ནང་ཚན་དེ་སྤྱོད་རུང་བའི་གདམ་བྱང་ཞིག་ལ་འཇུག་པ།

en: Menu selection requires the activation of menu module.
bo: གདམ་བྱང་འདེམ་དགོས་ན་གདམ་བྱང་གི་མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་དགོས།

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
bo: ལྗིད་ཚད་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་ནས་མངོན།

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
bo: གལ་སྲིད་གོང་རིམ་གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་ན། ནང་ཚན་དེའི་ཁ་བྱང་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Import code
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནང་འདྲེན

en: Contact form
bo: འབྲེལ་གཏུག་རེའུ་མིག

en: Equal
bo: འདྲ་མཉམ

en: HTTP response code
bo: HTTP ཕྱིར་ལན་སྒྲིག་ཡིག

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Hello world!
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ།

en: The item has been deleted.
bo: རྣམ་གྲངས་དེ་སུབ་ཚར།

en: Greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བའམ་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Less than or equal to
bo: ཆུང་བའམ་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: CTools CSS Cache
bo: CTools ཡི་CSS བར་གསོག

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
bo: ཡིག་ཆའི་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ནོར་བའི་རྐྱེན་པས་CTools CSS བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་%path་གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ། ཡིག་ཆའི་འཇུག་སྣོད་ཡང་དག་པའི་སྒོ་ནས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཡོད་པ་དང་དྲ་གནས་ཞབས་ཞུ་བ་ལ་འཇུག་སྣོད་གསར་བཟོའི་དབང་ཆ་ཡོད་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས།

en: Unable to create
bo: གསར་བཟོ་བྱེད་མི་ཐུབ

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་པའི་བྱ་དངོས་གསོག་འཇོག་བྱེད་པའི་དམིག་བསལ་གྱི་བར་གསོག་ཞིག རྒྱུན་པར་གནས་སྟངས་ངེས་མེད་ཀྱི་ཁོར་ཡུག་ནང་དུ་གནས་སྟངས་གསོག་འཇོག་བྱེད་པར་ཕན་ཐོག་ཡོད་པ།

en: Chaos tools
bo: Chaos ལག་ཆ

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
bo: Chaos Merlin ཡིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་ཕན་ནུས་ཆེ་བའི་ལག་ཆའི་མཛོད།

en: Bulk export results
bo: སྡེབ་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་མཇུག་འབྲས

en: Place this in @file
bo: འདི་@file་ནང་དུ་འཇོག་པ

en: There are no objects to be exported at this time.
bo: དུས་ཚོད་འདིར་བྱ་དངོས་གང་ཡང་ཕྱིར་འདྲེན་བྱ་རྒྱུ་མི་འདུག

en: Bulk Exporter
bo: སྡེབ་ཀྱི་ཕྱིར་འདྲེན་ལག་ཆ

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ལ་CTools དབང་སྒྱུར་བྱས་པའི་གཞི་གྲངས་ཀྱི་བྱ་དངོས་དུ་མ་ལྷན་དུ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Bulk Export
bo: སྡེབ་བྱས་ནས་ཕྱིར་འདྲེན

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
bo: Chaos ལག་ཆ་སྤྱད་ནས་ཆ་རྒྱུས་ཡོད་པའི་གཞི་གྲངས་ཀྱི་བྱ་དངོས་སྡེབ་བྱས་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: @type:@subtype will not display due to missing context
bo: @type། ཚང་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རྐྱེན་པས་@subtype་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད

en: No info available.
bo: ཆ་འཕྲིན་མི་འདུག

en: Configure new !subtype_title
bo: !subtype_title་གསར་བ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: All criteria must pass.
bo: ཚད་གཞི་ཡོངས་དང་མཐུན་དགོས།

en: Only one criteria must pass.
bo: ཚད་གཞི་གཅིག་ཁོ་ན་ངེས་པར་དུ་ལོན་དགོས།

en: Broken/missing access plugin %plugin
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའམ་ཚང་མེད་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་ཕྱི་སྣོན་%plugin

en: Configure settings for this item.
bo: རྣམ་གྲངས་འདིའི་སྒྲིག་འགོད།

en: Remove this item.
bo: རྣམ་གྲངས་འདི་སུབ་པ།

en: No criteria selected, this test will pass.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཚད་གཞི་གང་ཡང་མི་འདུག ཚོད་ལྟ་འདི་དང་ལེན་བྱེད་ངེས།

en: Missing callback hooks.
bo: ཕྱིར་ལན་གྱི་སྣེ་ཚང་མེད་པ།

en: Edit criteria
bo: ཚད་གཞི་སྒྲིག་བཟོ

en: Invalid object name.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་བྱ་དངོས་མིང་།

en: Invalid context type
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་རིགས

en: Display page not found or display nothing at all.
bo: མངོན་སྟོན་གྱི་དྲ་ངོས་རྙེད་མེད་པའམ་གང་ཡང་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད་པ།

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ཡོད་དུས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་%KEYWORD་ཚབ་ཡིག་སྤྱོད་སྲིད་པ་དང་། གནད་ཚིག་གཤམ་དུ་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད།

en: Unable to delete missing item!
bo: ཚང་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་བསུབ་ཐུབ་མི་འདུག

en: Edit @type
bo: @type་རྩོམ་སྒྲིག

en: Summary of contexts
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་གནད་བསྡུས

en: Please choose which context and how you would like it converted.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གང་དང་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ཇི་ལྟར་སྒྱུར་དགོས་པར་འདེམས།

en: @identifier (@keyword)
bo: @identifier ༼@keyword༽

en: , and
bo: ། ད་དུང་

en: , or
bo: ། ཡང་ན་

en: Built in context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་བཟོས་ཡོད་པ

en: Keyword: %@keyword
bo: གནད་ཚིག %@keyword

en: From "@title"
bo: @title་ཞེས་པ་ནས

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
bo: CTools ཡི་CSS བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་ལྟ་དགོས།

en: Update and return
bo: གསར་སྒྱུར་དང་ཕྱིར་སློག་པ

en: In code
bo: སྒྲིག་ཡིག་དུ་

en: Enabled, title
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ཁ་བྱང

en: Get a summary of the information about this page.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན་ནས་གནད་བསྡུས་ལེན་པ།

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བཟོ་བ།

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ། གཞི་གྲངས་མུ་མཐུད་དུ་གནས་ཀྱང་དྲ་ངོས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: Add variant
bo: བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན

en: Add a new variant to this page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན།

en: Create variant
bo: བྱེ་བྲག་གསར་འཛུགས

en: Import variant
bo: བྱེ་བྲག་ནང་འདྲེན

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
bo: དྲ་ངོས་གཞན་ཞིག་གི་སྒྲིག་ཡིག་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་པའི་བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་དྲ་ངོས་འདི་ལ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Reorder variants
bo: བྱེ་བྲག་གི་གོ་རིམ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
bo: བྱེ་བྲག་གི་གཙོ་གནད་དབྱེ་ནས་ཡང་དག་པ་དེ་འདེམས་ཐུབ་པར་བྱེད་པ།

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་བྱེ་བྲག་ཞིག་དངོས་སུ་དྲ་ངོས་སུ་མ་བསྣན་གོང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་ཟྭ་གཏོར་རྗེས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: Variant operations
bo: བྱེ་བྲག་གི་བཀོལ་སྤྱོད

en: Get a summary of the information about this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན་ནས་གནད་བསྡུས་ལེན་པ།

en: Make an exact copy of this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་འདྲ་བཤུ་ཡང་དག་ཅིག་བྱེད་པ།

en: Export this variant into code to import into another page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སྒྲིག་ཡིག་ལ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་ནས་དྲ་ངོས་གཞན་ལ་ནང་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་སུབ་པ་དང་སྒྲིག་ཡིག་ནང་གི་པར་གཞི་ལ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Remove this variant from the page completely.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནས་བྱེ་བྲག་འདི་དུས་གཏན་དུ་འདོར་བ།

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བཟོ་བ།

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ། གཞི་གྲངས་མུ་མཐུད་དུ་གནས་ཀྱང་བྱེ་བྲག་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: No variants
bo: བྱེ་བྲག་མི་འདུག

en: This operation trail does not exist.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་གནས་གནས་མི་འདུག

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
bo: དྲ་ངོས་འདི་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པར་དུ་བཟོ་བཅོས་བརྟན་ཆགས་སུ་འགྲོ་མི་ཐུབ།

en: Unable to update changes due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This setting contains unsaved changes.
bo: སྒྲིག་འགོད་འདི་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་འདུག

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཅོས་བསྒྱུར་ཞིག་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཉར་ཚགས་བདམས་ནས་གྲངས་མཛོད་དུ་ཉར་བའམ་ཡང་ན་ཕྱིར་འཐེན་ལ་མནན་ནས་བཅོས་བསྒྱུར་འདི་དག་ཕྱིར་འདོར་དགོས། གསལ་འདེབས། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་རེའུ་མིག་གང་རུང་ལ་བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་ཚེ་དེ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་དུ་ངེས་པར་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
bo: ཐག་ཆོད་མེད་པའི་བཟོ་བཅོས་དག་དོར་ཟིན་པ་དང་ད་ལྟ་དྲ་ངོས་ཟྭ་ཕྱེས་ཚར།

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
bo: བྱེད་བྲག་འདིའི་དོ་དམ་ཁ་བྱང་། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་རང་འགུལ་གྱིས་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་ངེས།

en: Variant type
bo: བྱེ་བྲག་གི་རིགས

en: Optional features
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་ཁྱད་ནུས

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
bo: རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུས་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་བྱེད་ནུས་ལ་འདེམས་རྟགས་རྒྱག་པ། འདིར་མ་བདམས་ནའང་དྲ་ངོས་གསར་བ་བཙུགས་རྗེས་བྱེད་ནུས་དེ་དག་བྱེད་སྤྱོད་ཐུབ། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་ཐག་མ་ཆོད་ན། མ་བདམས་པར་སྐྱུར་ཤོག

en: Variant name
bo: བྱེད་བྲག་གི་མིང

en: Enter the name of the new variant.
bo: བྱེ་བྲག་གསར་བའི་མིང་འཇུག་པ།

en: Paste variant code here
bo: བྱེ་བྲག་གི་སྒྲིག་ཡིག་འདི་རུ་སྦྱར་བ

en: No variant found.
bo: བྱེ་བྲག་གང་ཡང་རྙེད་མི་འདུག

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
bo: ནང་འདྲེན་ནས་བྱེ་བྲག་ཞིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
bo: བྱེ་བྲག་སྐྱར་གསོ་བྱས་ན་གྲངས་མཛོད་ནང་གི་བྱེ་བྲག་དེ་བསུབ་པ་དང་ཐོག་མའི་སོར་བཞག་གི་བྱེ་བྲག་ལ་སྐྱར་གསོ་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་ལ་མནན་བར་བྱ་འགུལ་ཞིག་དུས་གཏན་དུ་སྒྲུབ་མེད།

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སུབ་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་ལ་མ་མནན་བར་དུ་སུབ་འདོར་འདི་དུས་བརྟན་དུ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་མིག་སྔར་ནུས་མེད་བཟོས་ཟིན ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚེ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་དུ་འདི་ལ་ནུས་པ་ཐོན་མི་སྲིད།

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་མིག་སྔར་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ནུས་མེད་བཟོས་ཚེ། ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་འདིས་ནུས་པ་ཐོན་མི་སྲིད།

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་ཟྭ་གཏོར་ཚེ་དེས་ཟྭ་བརྒྱབས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་<strong>འདོར་</strong>ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ལྟར་བྱེད་པ་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ།

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
bo: ཟྭ་དེ་བསུབས་ཚར་བ་དང་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་དོར་ཚར། ཁྱེད་ཀྱི་ད་ལྟ་དྲ་ངོས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚེ་འཕྲལ་དུ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་ནས་སྤྱོད་རུང་བར་འགྱུར་ཐུབ། ༼འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་བར་དུ་སྒུག་མི་དགོས༽།

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ཚེ་འཕྲལ་དུ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་ནས་སྤྱོད་མི་ནུས་པར་ཆགས་ཐུབ། ༼འདི་ལ་ཉར་ཚགས་སྒུག་མི་དགོས༽

en: This page has no variants and thus no output of its own.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་བྱེ་བྲག་མེད་པས་དེ་ལ་རང་ཉིད་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་མི་འདུག

en: Add a new variant
bo: བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Unable to disable due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་ནུས་མེད་དུ་བསྒྱུར་མི་ཐུབ་པ།

en: Unable to enable due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ་པ།

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
bo: བརྗེ་ལེན་བྱས་ཟིན་པའི་མ་ལག་གི་དྲ་ངོས་དང་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་གཏན་འབེབ་བྱས་པའི་དྲ་ངོས་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག། སུབ་འདོར་བྱེད་པ།

en: Page manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
bo: འཆར་ངོས་དང་APIབེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་དྲ་ཚིགས་ནང་གི་དྲ་ངོས་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ།

en: Node add/edit form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་ནམ་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>node/%node/edit</em>དང་<em>node/add/%node_type</em>་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག་གི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། སྦྲེལ་གནས་རིགས་དང་སྐད་ཡིག སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྦྲེལ་གནས་ལ་རྩོམ་སྒྲིག་གི་རེའུ་མིག་མི་འདྲ་བ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupalསྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Node being edited
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>node/%node</em>་ནས་སྦྲེལ་གནས་མངོན་སྟོན་གྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། སྦྲེལ་གནས་རིགས་དང་སྐད་ཡིག སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྦྲེལ་གནས་ལ་མཐོང་རིས་མི་འདྲ་བ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྦྲེལ་གནས་མཐོང་རིས་སྤྱོད་ངེས། དྲ་ངོས་འདིས་དྲ་ངོས་ལྟར་ཀློག་བཞིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཁོ་ན་ལ་ཕན་ནུས་ཡོད་པ་དང་མིང་ཐོ་དང་གནས་གཞན་དུ་སྟོན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཕན་ཐོགས་མེད། གལ་སྲིད་pathauto སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། མིང་གཞན་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གནས་གཞན་དུ་ཡོད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ། ཡིནའང་Drupal ནང་དུ་དེ་དག་node/%node་ལ་ཡོད་ངེས།

en: Node being viewed
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་བཞིན་འདུག

en: Argument settings
bo: འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་འགོད

en: A meaningless second page
bo: ནང་དོན་མེད་པའི་དྲ་ངོས་གཉིས་པ་ཞིག

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་མིང་། འདི་ནི་དོ་དམ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་ངོས་འཛིན་བྱེད་སླ་བོ་ཡོད།

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་། དེ་ངེས་པར་དུ་སྔར་མེད་པ་ཞིག་ཡིན་དགོས་པ་མ་ཟད། དེའི་ནང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡོད་ཆོག གསར་འཛུགས་བྱས་ཚར་རྗེས་ཐོབ་གྲངས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Administrative description
bo: དོ་དམ་གྱི་གསལ་བཤད

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ཅི་ཡིན་པ་དང་འདིས་གང་བྱེད་ཐུབ་པ། གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པ་བཅས་ཀྱི་གསལ་བཤད་དེ། དོ་དམ་པས་སྤྱོད་དགོས།

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལེན་སའི་URL སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་དགོས་ངེས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ལ་%name་དང་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་གྲུབ་ཆ་ལ་!name་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་འགྱུར་གྲངས་ལ་གནས་འཛིན་རྟགས་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྲིད། དཔེར་ན། node/%node/foo་དང་ཡང་ན་forum/%forum། dashboard/!input་ལྟ་བུ། མིང་ཡོད་པའི་གནས་འཛིན་རྟགས་འདི་དག་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེར་བསྒྱུར་ཆོག

en: Make this your site home page.
bo: འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གཙོ་ངོས་སུ་བཟོ་བ།

en: Visible menu item
bo: མཐོང་རུང་བའི་གདམ་ཐོ་རྣམ་གྲངས

en: Name is required.
bo: མིང་དགོས་འདུག

en: That name is used by another page: @page
bo: མིང་དེ་དྲ་ངོས་གཞན་ཞིག་གིས་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད། @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་མིང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: That path is used by another page: @page
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་དྲ་ངོས་གཞན་པས་སྤྱད་འདུག @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆའི་རྗེས་སུ་འགྱུར་རུང་བའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆའི་རྗེས་སུ་རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་ད་ལྟ་@alias་ཡི་མིང་གཞན་ཞིག་ལ་བསྒྲིག་འདུག མ་ལག་འདིས་སྔར་ནས་ཡོད་པའི་མིང་གཞན་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
bo: གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་དེས་% གནས་འཛིན་བྱེད་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དྲ་ངོས་འདི་ཁྱོད་ཀྱི་གཙོ་ངོས་སུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Duplicated argument %arg
bo: བསྐྱར་བཟློས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་%arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འཇུག་གྲངས<em>%</em>། འཇུག་གྲངས་ཡོངས་གནད་ཚིག་སྤྱད་ནས་མིང་འདོག་དགོས།

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
bo: གདམ་ཐོའི་རྣམ་གྲངས་ཤིག་སྔོན་སྒྲིག་གི་ཤོག་བྱང་བཞིན་མཁོ་འདོན་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་ཤོག་བྱང་དེའི་མ་ཁོངས་ཀྱི་གདམ་ཐོ་རྣམ་གྲངས་གང་ཡིན་པ་ཤེས་དགོས། སྐབས་རེར་མ་ཁོངས་དེ་སྔོན་ནས་གནས་ཡོད་ཀྱང་སྐབས་རེར་དེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས། མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་ནམ་ཡང་མཇུག་མཐའ་ཡི་གྲུབ་ཆ་ཕར་ཕུད་པའི་ལྷག་མ་དེ་ཡིན། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་ནི་<em>foo/bar/baz</em>ཡིན་ན། མ་ཁོངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ<em>foo/bar</em>ཡིན་ངེས།

en: Parent item title
bo: མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Parent item menu
bo: མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གདམ་ཐོ

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ་ནི་དྲ་ངོས་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ་མིན་དང་དེ་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་གདམ་བྱང་མཐོང་ཐུབ་ཚད་ཚོད་ལྟ་བྱེད་སྐབས་སུ་སྤྱད་ཆོག

en: No context assigned
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བཀོད་སྒྲིག་བྱས་མི་འདུག

en: Position in path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་གནས

en: Context assigned
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བསྒྲིག་ཟིན་པ

en: The path %path has no arguments to configure.
bo: སྦྲེལ་ལམ་%path་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པའི་འཇུག་གྲངས་མི་འདུག

en: Invalid keyword.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་གནད་ཚིག

en: Change context type
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་བརྗེ་བ

en: Change argument
bo: འཇུག་གྲངས་བརྗེ་བ

en: No context selected
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བདམས་མི་འདུག

en: Error: missing argument.
bo: ནོར་འཁྲུལ། འཇུག་གྲངས་ཚང་མི་འདུག

en: Context identifier
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
bo: འདི་ནི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ཁ་བྱང་ཡིན་པ་དང་དེ་རྗེས་སུ་དོ་དམ་བརྒྱུད་རིམ་ནང་དུ་ངོས་འཛིན་བྱེད་རེད། འདི་ནི་ནམ་ཡང་སྤྱོད་མཁན་ལ་བསྟན་མི་སྲིད།

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
bo: ནོར་འཁྲུལ། ཚང་མེད་པའམ་ནུས་མེད་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཕྱི་སྣོན་%argument།

en: Import page
bo: དྲ་ངོས་ནང་འདྲེན

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
bo: གལ་སྲིད་ཐོན་ཁུངས་དྲ་ངོས་དང་མི་འདྲ་བ་ཡིན་ཚེ་དྲ་ངོས་འདི་ལ་སྤྱོད་པའི་མིང་འཇུག་པ། སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཐོག་མའི་མིང་སྤྱོད་པ།

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་དང་ཐོན་ཁུངས་དྲ་ངོས་མི་འདྲ་བ་ཡིན་ཚེ་འདི་ལ་སྤྱོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་འཇུག་དགོས། སྟོང་བར་བཞག་ནས་དྲ་ངོས་ཀྱི་ཐོག་མའི་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་པ།

en: Allow overwrite of an existing page
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་མིང་དེ་གྲངས་མཛོད་དུ་སྔོན་ནས་ཡོད་ཚེ་དྲ་ངོས་འདིས་སྔར་ཡོད་དེ་བརྗེ་རུ་འཇུག་ངེས།

en: Paste page code here
bo: དྲ་ངོས་སྒྲིག་ཡིག་འདི་རུ་སྦྱར་བ

en: No handler found.
bo: དབང་བསྒྱུར་ལག་ཆ་རྙེད་མི་འདུག

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
bo: ནང་འདྲེན་ནས་དྲ་ངོས་ཤིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
bo: དྲ་ངོས་དེའི་མིང་ནི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་སྤྱོད་བཞིན་པ་དང་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མུ་མཐུད་མ་བྱས་གོང་དུ་ངེས་པར་དུ་<a href=“!break”>ཟྭ་གཏོར་བ</a>འམ་ཡང་ན་མིང་གཞན་པ་འདེམས་དགོས།

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
bo: དྲ་ངོས་གསར་བའི་མིང་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ངེས་པར་དུ་གཞན་དང་མི་འདྲ་བ་ཡིན་དགོས་པ་དང་དེ་ནང་དུ་ཡི་གེ་ཨང་ཀི འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་འདུས་ཆོག

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལེན་སའི་URL སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་དགོས་ངེས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ལ་%name་དང་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་གྲུབ་ཆ་ལ་!name་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་འགྱུར་གྲངས་ལ་གནས་འཛིན་རྟགས་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྲིད། དཔེར་ན། node/%node/foo་དང་ཡང་ན་forum/%forum། dashboard/!input་ལྟ་བུ། མིང་ཡོད་པའི་གནས་འཛིན་རྟགས་འདི་དག་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེར་བསྒྱུར་ཆོག ཁྱེད་ཀྱིས་ཐོག་མའི་དྲ་ངོས་དང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Clone variants
bo: བྱེ་བྲག་འདྲ་བཟོ

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། དྲ་ངོས་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་བྱེ་བྲག་ཡོངས་འདྲ་བཟོ་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ཚེ་བྱེ་བྲག་མ་འདུས་པའི་དྲ་ངོས་འདྲ་བཟོ་བྱེད་ངེས།

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
bo: དྲ་ངོས་སྐྱར་གསོ་བྱས་ན་གྲངས་མཛོད་ནང་གི་དྲ་ངོས་དེ་བསུབ་པ་དང་ཐོག་མའི་སོར་བཞག་གི་དྲ་ངོས་སུ་སྐྱར་གསོ་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་བྱས་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་བོར་བརླག་འགྲོ་བ་དང་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སུབ་པ་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ། དྲ་ངོས་བསུབ་ཚར་དུས་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: The page has been reverted.
bo: དྲ་ངོས་བསྐྱར་གསོ་བྱས་ཚར།

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
bo: དོ་དམ་པས་དྲ་ངོས་ཤིག་གསར་འཛུགས་བྱས་པ་དང་། དེ་ལ་དྲ་གནས་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་དང་། བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན། Drupal འདེམས་ཐོ་མ་ལག་ནང་དུ་འཇུག་སྒོ་བཅས་ཡོད།

en: Create a new page
bo: དྲ་ངོས་གསར་བ་འཛུགས་པ

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
bo: དྲ་ངོས་ལ་མིང་དང་སྦྲེལ་ལམ། གཞན་གྱི་གཞི་རྩའི་སྒྲིག་འགོད་སོགས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Set up contexts for the arguments on this page.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་འཇུག་གྲངས་ལ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Control what users can access this page.
bo: སྤྱོག་མཁན་གང་གིས་དྲ་ངོས་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་མཐོང་ཐུབ་པའི་གདམ་ཐོ་ཞིག་གམ་ཡང་ན་གདམ་ཐོའི་ཤོག་བྱང་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Make a copy of this page
bo: དྲ་ངོས་འདི་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྒྲིག་ཡིག་ཏུ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་ནས་མ་དཔེ་ཞིག་ལ་ནང་འདྲེན་དང་ནང་སྒྲིག་བྱས་ཆོག་པ་བཟོ་བ།

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་སུབ་པ་དང་སྒྲིག་ཡིག་ནང་གི་པར་གཞི་ལ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Remove this page from your system completely.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནས་དྲ་ངོས་འདི་དུས་གཏན་དུ་འདོར་བ།

en: This is your site home page.
bo: འདི་ནི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གཙོ་ངོས་རེད།

en: This page is set to become your site home page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་གཙོ་ངོས་སུ་བཟོས་འདུག

en: Accessible only if @conditions.
bo: @conditions་དང་མཐུན་ན་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག་པ།

en: This page is publicly accessible.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱི་ཡོངས་ལ་སྤྱོད་དབང་ཡོད།

en: No menu entry.
bo: གདམ་ཐོའི་ནང་ཚན་མི་འདུག

en: Normal menu entry.
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་ཐོ་ནང་ཚན།

en: Menu tab.
bo: གདམ་ཐོ་ཤོག་བྱང་།

en: Default menu tab.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང་།

en: Title: %title.
bo: ཁ་བྱང་། %title།

en: Parent title: %title.
bo: མ་ཁོངས་ཁ་བྱང་། %title།

en: Menu block: %title.
bo: གདམ་ཐོ་ཡི་ལྷུ་ལག། %title།

en: Taxonomy term template
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་དཔེ་གཞི

en: Term(s) being viewed
bo: ལྟ་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Term being viewed
bo: ལྟ་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
bo: taxonomy/term/%term ནང་དུ་ཐ་སྙད་དུ་མ་འཇུག་ཆོག་པ

en: Single term
bo: ཐ་སྙད་རྐང་གཅིག

en: Multiple terms
bo: ཐ་སྙད་མང་པོ

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
bo: སྔར་ཡོད་དུ་Drupal ཡིས་, དང་སྡོམ་རྟགས་སྤྱད་ནས་ཐ་སྙད་དུ་མ་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ནང་དུ་འཇུག་ཆོག གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་རྐང་གཅིག་ལ་བསྒྲིག་ན་བྱེད་ནུས་དེ་བེད་མེད་བཟོ་ངེས།

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་ཐ་སྙད་དང་པོའི་གོ་རིམ་འཇུག་པ

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་མངོན་ངེས།

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
bo: ཐ་སྙད་དུ་མ་སྤྱོད་རུང་། , འམ་ +ཡིས་དབྱེ་མཚམས་ཕྱེ་དགོས།

en: Only a single term may be used.
bo: ཐ་སྙད་རྐང་གཅིག་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ཏུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་རིམ་པ་འདུ་བ།

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ཏུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་རིམ་པ་མི་འདུ་བ།

en: User profile template
bo: སྤྱོད་མཁན་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་དཔེ་གཞི

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>user/%user</em>་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། འགན་ནུས་སམ་ཡང་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་གེ་ལ་མཐོང་རིས་མི་འདྲ་བ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་མཐོང་རིས་སྤྱོད་ངེས། གལ་སྲིད་pathauto སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། མིང་གཞན་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གནས་གཞན་དུ་ཡོད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ། ཡིནའང་Drupal ནང་དུ་དེ་དག་user/%user་ལ་ཡོད་ངེས།

en: User being viewed
bo: ཀློག་བཞིན་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་འདུག་པས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ལ་འགྱུར་བ་གཏོང་མི་ཐུབ།

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
bo: དྲ་ངོས་གསར་དུ་བཟོས་པ་ཞིག་ཡིན་པ་དང་གྲངས་མཛོད་དུ་ཉར་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་མ་ཉར་བར་དུ་དེ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
bo: དྲ་ངོས་འདི་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཚར་འདུག ཡིནའང་བཟོ་བཅོས་དེ་དག་གི་ནུས་པ་ཐོན་མི་འདུག དྲ་ངོས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བཞིན་པའི་སྐབས་སུ་སྤྱོད་མཁན་གཞན་གྱིས་བཟོ་བཅོས་དེ་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག

en: No task handlers are defined for this task.
bo: ལས་འགན་འདི་ལ་གཏན་འབེབས་བྱས་པའི་དབང་སྒྱུར་ལག་ཆ་མི་འདུག

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་!user་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པས་རྩོམ་སྒྲིག་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཟྭ་འདི་!age་ཡོལ་ཡོད། འདི་ལ་མནན་ནས་<a href=“!break”>ཟྭ་གཏོར་བ།</a>

en: User: compare
bo: སྤྱོད་མཁན། བསྡུར་བ།

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་བསྡུར་བ༼དཔེར་ན་ལྟ་བཞིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་དང་ནང་འཇུག་བྱས་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན༽

en: First User
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་པོ

en: Second User
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་པ

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་བསྡུར་བ་ལ་གཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ། དཔེར་ན། སྤྱོད་མཁན་྄ལ་སྤྱོད་དབང་སྤྲད་ནས་ཁོང་ཚོའི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ཀློག་པ། ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་དང་། ལྟ་བཞིན་པའི་སྤྱོད་མཁན། འདྲ་མཉམ་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ་བཅས་འདེམས་པ། དེ་དག་འདྲ་མཉམ་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྤྲོད་པ།

en: Grant access if user contexts are
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྤྲོད་པ

en: Not equal
bo: འདྲ་མཉམ་མ་རེད

en: @id1 @comp @id2
bo: @id་དེ་@id2་@comp

en: Node: accessible
bo: སྦྲེལ་གནས། སྤྱོད་རུང་བ།

en: Control access with built in Drupal node access test.
bo: ནང་སྒྲིག་བྱས་པའི་Drupal སྦྲེལ་གནས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་ལྟ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Create nodes of the same type
bo: རིགས་གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
bo: Drupal ནང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་བེད་སྤྱོད་སྒྲིག་ལམ་སྤྱད་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་བདམས་ཟིན་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་ལག་བསྟར་བྱེད་ཐུབ་མིན་གཏན་ཁེལ་བྱེད་པ།

en: @user can view @node.
bo: @user་ཡིས་@node་ལྟ་ཀློག་བྱེད་ནུས།

en: @user can edit @node.
bo: @user་ཡིས་@node་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: @user can delete @node.
bo: @user་ཡིས་@node་བསུབ་ཐུབ་པ།

en: @user can create nodes of the same type as @node.
bo: @user་ཡིས་@nodeདང་རིགས་འདྲ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱེད་ནུས་པ།

en: Node: language
bo: སྦྲེལ་གནས། སྐད་ཡིག

en: Control access by node language.
bo: སྦྲེལ་གནས་སྐད་ཡིག་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Current site language
bo: མིག་སྔའི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ལ་གཏོགས་ཚེ་ཁོ་ནར་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ།

en: @identifier is in any language
bo: @identifier་ནི་སྐད་ཡིག་གང་རུང་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད་པ

en: Node: type
bo: སྦྲེལ་གནས། རིགས།

en: Control access by node_type.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked node types will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: @identifier is any node type
bo: @identifier་ནི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ

en: User: permission
bo: སྤྱོད་མཁན། སྤྱོད་དབང

en: Control access by permission string.
bo: ཆོག་མཆན་ཚིག་ཕྲེང་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཆོག་མཆན་གྱི་རྟགས་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ནས་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ནུས།

en: Error, unset permission
bo: ནོར་འཁྲུལ། ཆོག་མཆན་སྒྲིག་འགོད་འདོར་བ

en: @identifier has "@perm"
bo: @identifier་ལ་@perm་ཡོད་པ

en: Control access through arbitrary PHP code.
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག་གང་རུང་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Administrative desc
bo: དོ་དམ་གྱི་གསལ་འགྲེལ

en: A description for this test for administrative purposes.
bo: དོ་དམ་ལ་སྤྱོད་པའི་ཚོད་ལྟ་འདི་ལ་གསལ་བཤད་ཅིག

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
bo: གལ་སྲིད་འོག་གི་PHP སྒྲིག་ཡིག་གིས་<code>TRUE</code> ཕྱིར་སློག་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་ངེས། &lt;?php ?&gt;་འབྲི་མི་ཉན། ད་དུང་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ལག་བསྟར་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་སྲིད། <em>$contexts</em>་འགྱུར་གྲངས་ནས་ནང་དོན་གོང་འོག་ཡོངས་སྤྱད་ཆོག

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པར་ཁྱོད་ལ་འདང་ངེས་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་མི་འདུག

en: User: role
bo: སྤྱོད་མཁན། འགན་ནུས

en: Control access by role.
bo: འགན་ནུས་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked roles will be granted access.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འགན་ནུས་ཁོ་ནར་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: @identifier can have any role
bo: @identifier་ལ་འགན་ནུས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་ཆོག

en: User: language
bo: སྤྱོད་མཁན། སྐད་ཡིག

en: Control access by the language the user or site currently uses.
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་དྲ་ཚིགས་ཀྱིས་སྤྱོད་བཞིན་པའི་སྐད་ཡིག་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
bo: མིག་སྔར་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ཞིག་ཡིན་ཚེ་ཁོ་ནར་ངོས་འཛིན་བྱེད།

en: Site language is any language
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག་ནི་སྐད་ཡིག་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་ཆོག

en: Taxonomy: vocabulary
bo: རིགས་དབྱེ། སྤྱི་མིང

en: @identifier is any vocabulary
bo: @identifier་ནི་སྤྱི་མིང་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ

en: Creates a node context from a node ID argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཅིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the node ID of a node for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Creates a node add form context from a node type argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
bo: ཚིག་ཕྲེང་ནི་ཆེས་ཆུང་ཤོས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྟེ། རྒྱུན་དུ་དམིགས་ཡུལ་གཞན་པར་སྤྱད་ཆོག་པའི་ཚིག་ཕྲེང་ཞིག་འདུས་ཡོད།

en: Enter a value for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་འཇུག་པ

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཨང་རྟགས་སམ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་རྐྱང་བ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་གོ་རིམ་འཇུག་པ

en: Enter a taxonomy term ID.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཤིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Enter a taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
bo: , དང་ཡང་ན་སྡོམ་རྟགས་ཀྱིས་དབྱེ་མཚམས་བྱས་པའི་རིགས་དབྱེ་ཨང་རྟགས་ཀྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཚོ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ། རྒྱུན་དུ་མིང་ཐོའི་ཐ་སྙད་དང་པོ་དེ་གནས་ཁུལ་ལ་སྤྱོད་ངེས།

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
bo: ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་ཤིག་གམ་+ དང་ཡང་ན, ཡིས་མཚམས་དབྱེ་བའི་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་ཀྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Creates a user context from a user ID argument.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the user ID of a user for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
bo: སྤྱི་མིང་ཨང་རྟགས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྤྱི་མིང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the vocabulary ID for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་ཞིག་གི་ཨང་གྲངས་འཇུག་པ།

en: Use context keywords
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་པ

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས།

en: Substitutions
bo: ཚབ་བྱེད

en: @identifier: @title
bo: @identifier། @title

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
bo: རེའུ་མིག་འདིའི་ནང་དུ་ཡོད་པ་ཆ་ཚང་དང་ནང་དོན་གཞན་གྱིས་མངོན་སྟོན་བྱས་མེད་པ།

en: The author of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན།

en: Link to author profile
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to link to the node author profile.
bo: འདིར་བདམས་ནས་གནས་ཁོངས་རྩོམ་མཁན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: The body of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གཞུང་དངོས།

en: Node created date
bo: སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས

en: The date the referenced node was created.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Node links of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག

en: Node links go here.
bo: སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: The title of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Node last updated date
bo: སྦྲེལ་གནས་མཇུག་མཐའི་གསར་སྒྱུར་དུས་ཚོད།

en: The date the referenced node was last updated.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Last updated date
bo: མཇུག་མཐའི་གསར་སྒྱུར་དུས་ཚོད

en: Node form submit buttons
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ

en: Submit buttons for the node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རེའུ་མིག་གི་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ།

en: Node form buttons.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་མཐེབ།

en: Node form revision log message
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་བསྐྱར་བཟོའི་ཟིན་ཐོ་བརྡ་འཕྲིན

en: Revision log message for the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Menu settings on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་གདམ་ཐོ་སྒྲིག་འགོད།

en: Node form url path settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དྲ་གནས་སྦྲེལ་ལམ་སྒྲིག་འགོད

en: Profile category
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས

en: Contents of a single profile category.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས་རྐང་ཅིག་གི་ནང་དོན།

en: Enter the node ID of a node for this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Reset identifier to node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: Enter the node type this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་རིགས་འཇུག་པ།

en: Enter the node ID of a node for this argument:
bo: འཇུག་གྲངས་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: A context that is just a string.
bo: ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཙམ་ཡིན་པའི་དོན་གོང་འོག་ཞིག

en: Raw string
bo: ཐོག་མའི་ཚིག་ཕྲེང

en: Enter the string for this context.
bo: གོང་འོག་གི་ཡི་གེ་འདི་ལ་ཡིག་ཕྲེང་འཇུག་པ།

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
bo: མིག་སྔར་@term་ལ་བསྒྲིག་ཡོད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་ཐ་སྙད་འདི་བརྗེ་འདོད་ན་ཐ་སྙད་གཞན་པ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Select a term from @vocabulary.
bo: @vocabulary་ནས་ཐ་སྙད་ཅིག་འདེམས་པ།

en: Reset identifier to term title
bo: ཐ་སྙད་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: You must select a term.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཐ་སྙད་ཅིག་འདེམས་དགོས།

en: Invalid term selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་ཐ་སྙད་བདམས་ཟིན་པ།

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དུ་མ། ཚོགས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ།

en: Term ID of first term
bo: ཐོག་མའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས

en: Term ID of all term, separated by + or ,
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཨང་གྲངས་ནི་+ འམ,ཡིས་དབྱེ་དགོས

en: Term name of first term
bo: ཐ་སྙད་དང་པོའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང

en: Term name of all terms, separated by + or ,
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་མིང་དག་+ འམ་, ཡིས་དབྱེ་བ

en: Vocabulary ID of first term
bo: ཐ་སྙད་དང་བོའི་སྤྱི་མིང་ཨང་རྟགས

en: Creates the author of a node as a user context.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བཞིན་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་རྩོམ་མཁན་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Make all views available as panes
bo: མཐོང་རིས་དག་གནས་ཁུལ་བཞིན་སྤྱོད་རུང་བ་བྱེད་པ

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ནང་དོན་རིགས་ལ་ནང་དོན་ཁུལ་སྣོན་པ་དང་མཐོང་རིས་ཆ་ཚང་སྤྱོད་རུང་བར་འགྱུར་ངེས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ཚེ་ནང་དོན་ཁུལ་ཡོད་པའི་མཐོང་རིས་ཁོ་ན་སྤྱོད་ནུས་། གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ངོས་པང་བཟོ་བཀོད་འཆར་ངོས་སྤྱོད་སྐབས་མཐོང་རིས་ནང་དོན་ཚགས་དམ་པོར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་འདོད་ཚེ་འདི་མ་བདམས།

en: Configure Views to be used as CTools content.
bo: CTools ནང་དོན་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Views content panes
bo: ནང་དོན་གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
bo: ངོས་པང་དང་། ཆ་འཕྲིན་ངོས། ད་དུང་CTools ནང་དོན་གྱི་API བེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོ་སྤྱོད་པའི་མ་དཔེ་བཅས་ཀྱི་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་ནང་དོན་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Select display
bo: མངོན་སྟོན་འདེམས་པ

en: Configure view
bo: མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད

en: Choose which display of this view you wish to use.
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་མངོན་སྟོན་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པར་འདེམས་པ།

en: Broken/missing/deleted view.
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ། ཚང་མེད་པ། ཡང་ན་བསུབས་ཚར་པའི་མཐོང་རིས།

en: Configure view @view (@display)
bo: @view༼@display༽སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: View: @name
bo: མཐོང་རིས། @name

en: View information
bo: ཆ་འཕྲིན་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Using display @display.
bo: བེད་སྤྱོད་པའི་མངོན་སྟོན་@display།

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་@context་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་@arg་དེ་@converter་ལ་སྒྱུར་བ

en: @count items displayed.
bo: རྣམ་གྲངས་@count་མངོན་སྟོན་བྱས་པ།

en: With pager.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཡོད་པ།

en: Without pager.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་མེད་པར།

en: Skipping first @count results
bo: ཐོག་མའི་མཇུག་གྲངས་@count་མཆོང་འགྲོ་བ

en: With more link.
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡོད་པ།

en: With feed icon.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་ཡོད་པ།

en: Sending arguments.
bo: འཇུག་གྲངས་སྐུར་བཞིན་པ།

en: Using arguments: @args
bo: བེད་སྤྱོད་པའི་འཇུག་གྲངས། @args

en: Using url: @url
bo: སྤྱོད་བཞིན་པའི་url། @url

en: View panes
bo: གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Link title to page
bo: དྲ་ངོས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Provide a "more" link.
bo: དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Num items
bo: ཨང་ཀིའི་རྣམ་གྲངས

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
bo: སྟོན་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་འདེམས་པའམ་0 བདམས་ནས་མཇུག་འབྲས་ཡོངས་སྟོན་པ།

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
bo: སྣང་མེད་སྐྱུར་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་འཇུག་པ། 0 བཅུག་ནས་སྣང་མེད་མི་བྱེད་པ།

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
bo: གལ་སྲིད་འདི་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་དྲ་གནས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ། ངོས་པང་གི་URL སྒྲིག་སྐབས་སུ་འདི་ཕན་ཐོགས་ཡོད་སྲིད།

en: Content pane
bo: ནང་དོན་གྱི་ཁུལ

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
bo: ངོས་པང་ཞིག་དང་ཡང་ན་ཆ་འཕྲིན་ངོས་ཀྱི་འཆར་ངོས་ཞིག་ལ་ནང་དོན་བཞིན་སྤྱོད་ནུས་པ།

en: Pane settings
bo: གནས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད

en: Use view name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: Use view description
bo: མཐོང་རིས་གསལ་བཤད་སྤྱོད་པ

en: Admin desc
bo: དོ་དམ་པའི་གསལ་འགྲེལ

en: Use Panel path
bo: དྲ་ངོས་སྤྲེལ་ལམ་སྤྱོད་པ

en: Argument input
bo: ནང་འཇུག་གི་འཇུག་གྲངས

en: Allow settings
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུ་འཇུག

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
bo: རྟགས་བརྒྱབ་པའི་སྒྲིག་འགོད་དེ་དག་ངོས་པང་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཆོག་པའི་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད་འཆར་ངོས་ནས་སྤྱོད་ཐུབ། རྟགས་བརྒྱབ་མེད་པའི་སྒྲིག་འགོད་དག་ནུས་མེད་ཡིན་པ་དང་མངོན་སྟོན་འདིའི་ནང་སྒྲིག་འགོད་ཙམ་ཡིན།

en: Pager offset
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཁ་གསབ

en: Path override
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་བ

en: Title override
bo: ཁ་བྱང་སྐྱར་སྒྲིག

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
bo: འདི་ནི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་ནང་དུ་མཐོང་རིས་གནས་ཁུལ་ལ་མངོན་པའི་ཁ་བྱང་རེད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་གྱི་གནས་ཁུལ་ངོས་སུ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མདའ་རྟགས་བརྒྱུད་ཚེ་ཡི་གེ་འདི་དག་སྟོན་ངེས། གལ་སྲིད་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་གསལ་འགྲེལ་སྤྱོད་ངེས།

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
bo: འདི་ནི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་ངོས་སུ་འཆར་བའི་གནས་ཁུལ་གྱི་ཚན་ཁག་ཡིན།

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
bo: འདི་ནི་ཚན་ཁག་གི་སོར་བཞག་ལྗིད་ཚད་རེད། གསལ་འདེབས། གལ་སྲིད་ཚན་ཁག་ཞིག་གི་ལྗིད་ཚད་དེ་གནས་མང་བོར་གཏན་ཁེལ་བྱས་ཚེ་ངོས་པང་གིས་ཀློག་པའི་ལྗིད་ཚད་དང་པོ་དེས་གསལ་འགྲེལ་དེ་ཐོབ་སྲིད། དེའི་རྐྱེན་པས་ལྗིད་ཚད་ལ་ཕན་ནུས་མེད་པ་མཐོང་ཚེ་ལྗིད་ཚད་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་སྲིད་པའི་གནས་གཞན་པ་འཚོལ་དགོས།

en: Link pane title to view
bo: མཐོང་རིས་ལ་གནས་ཁུལ་གྱི་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Inherit path from panel display
bo: ངོས་པང་མངོན་སྟོན་ནས་སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་འཛིན་བྱེད

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
bo: གལ་སྲིད་ཡིན་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱིས་གསར་འདོན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས། དཔེར་ན་དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེག་ཐག མཇུག་སྡོམ་སྦྲེལ་ཐག ཕྱིར་མངོན་ནང་འཇུག་སྦྲེལ་ཐག་དག་ངོས་པང་མངོན་སྟོན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དུ་སྐྱོད་པ་ལས་མཐོང་རིས་ལ་མི་འཇུག ཆ་རྐྱེན་ལ་མངོན་སྟོན་ལ་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་ཡོད་དགོས།

en: Choose the data source for view arguments
bo: མཐོང་རིས་འཇུག་གྲངས་ལ་གཞི་གྲངས་ཀྱི་ཐོན་ཁུངས་འདེམས་པ

en: @arg source
bo: @arg་ཐོན་ཁུངས

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
bo: ངོས་པང་གི་དྲ་ངོས་ནི་སྤྱིར་བཏང་གི་དྲ་ངོས་ཇི་བཞིན་སྤྱོད་ཆོག དེ་ལ་URL སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་ཡོད་པ་དང་། འཇུག་གྲངས་དང་ལེན་བྱེད་པ་དང་གདམ་ཐོའི་ནང་ཚན་ཡོད།

en: Panel page
bo: ངོས་པང་གི་དྲ་ངོས

en: Go to list
bo: མིང་ཐོ་ལ་བལྟ་བ

en: Selection rules
bo: འདེམས་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སྤྱོད་དགོས་མིན་ཐག་གཅོད་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
bo: ནང་དོན་གྱིས་སྤྱོད་ཐུབ་པའི་བྱེ་བྲག་འདི་ལ་ཟུར་སྣོན་གྱི་གོང་འོག་དངོས་གཞི་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: This panel will be selected if @conditions.
bo: གལ་སྲིད་ཆ་རྐྱེན་ལ་@conditions་ཡོད་ན། ངོས་པང་འདི་གདམ་ངེས།

en: This panel will always be selected.
bo: ངོས་པང་འདི་ནམ་ཡང་གདམ་དགོས་པ།

en: Selection rule
bo: འདེམས་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ

en: Panel: @title
bo: ངོས་པང་། @title

en: Administrative title of this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་དོ་དམ་ཁ་བྱང་།

en: (start from last values)
bo: ༼མཇུག་མཐའི་ཐོབ་གྲངས་ནས་འགོ་རྩོམ་པ༽

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
bo: ctools ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས་པར་སྟོན་པའི་མངོན་སྟོན་སྒྲིག་ཡིག་དང་མཐོ་རིམ་རོགས་རམ། མངོན་སྟོན་ངོས་པང་།

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
bo: CTools ཕྱི་སྣོན་གྱི་དཔེ་མཚོན་ནི་གསར་སྤེལ་མཁན་གྱིས་ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་གསར་བཟོ་བྱེད་པར་བསྟན་པའི་དཔེ་ཙམ་ཡིན། དེས་སྤྱིར་བཏང་གི་སྤྱོད་མཁན་ལ་བེད་ཡོད་ཀྱི་བྱེད་ནུས་མཁོ་འདོན་མི་བྱེད།

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
bo: འདི་ནི་དཔེ་སྟོན་གྱི་ངོས་པང་ཞིག་སྟེ། <a href="@demo_url">CTools དཔེ་སྟོན་ངོས་པང་</a>སུ་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་བྱེད་ནུས་མང་བོ་སྟོན་ངེས།
        ཁྱེད་ཀྱིས་!ctools_plugin_example_help ནས་དཔེ་མཚོན་གྱི་ཡིག་ཆ་རྙེད་ཐུབ།
    
        CTools ཡིས་!ctools_help་བརྒྱུད་ནས་རང་ཉིད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། ཡིན་ཡང་ཕལ་ཆེ་ཤོས་སྒྲིག་ཡིག་རང་ཉིད་ནས་གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པ་ཤེས་ཐུབ།
        ཁྱེད་ཀྱིས་%path་ནས་རྙེད་ཐུབ།

en: CTools plugin example
bo: CTools ཕྱི་སྣོན་དཔེ་བརྗོད

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
bo: Chaos ལག་ཆ༼CTools༽ཕྱི་སྣོན་གྱི་དཔེ་མཚོན

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
bo: ཕྱི་ཁུལ་གྱི་མ་དཔེ་ཞིག་གིསctools ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་སྟོན་དགོས་པ། ༼ངོས་པང་སོགས་ཀྱི་ཆེད་དུ༽

en: Arg length
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིང་ཚད

en: Control access by length of simplecontext argument.
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིང་ཐུང་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Grant access if simplecontext argument length is
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་རིང་ཚད་འདི་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: Length of simplecontext argument
bo: སྤྱིར་བཏང་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་འཇུག་གྲངས་རིང་ཚད

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
bo: འཇུག་གྲངས་རིང་ཐུང་ལ་བཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་ངམ་མཐོང་ཐུབ་ཚད་སྤྲོད་པ།

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འཇུག་གྲངས་ངེས་པར་དུ་ཡིག་འབྲུ་@length་ལས་!comp་ཡིན་དགོས

en: CTools example: role
bo: CTools དཔེར་ན། འགན་ནུས

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
bo: འཇུག་གྲངས་ནས་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the simplecontext arg
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱེད་པ

en: CTools example no context content type
bo: CTools དཔེར་ན། འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་མི་འདུག

en: No context content type - requires and uses no context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་རིགས་མི་འདུག - དགོས་ངེས་ཡིན་པ་དང་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མེད་པ།

en: CTools Examples
bo: CTools དཔེ་བརྗོད

en: The setting for item 1.
bo: རྣམ་གྲངས་1པོའི་སྒྲིག་འགོད།

en: The setting for item 2
bo: རྣམ་གྲངས་2པའི་སྒྲིག་འགོད

en: CTools example relcontext content type
bo: CTools དཔེར་ན། འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་རིགས། relcontext འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་མཉམ་དུ་སྤྱོད་དགོས་པ

en: Config Item 1 (relcontext)
bo: སྒྲིག་རྣམ་གྲངས 1 ༼འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན༽

en: Setting for relcontext.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་སྒྲིག་འགོད།

en: Simplecontext content type
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་་རིགས། སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་མཉམ་འབྲེལ་བྱེད་ཐུབ།

en: Config Item 1 for simplecontext content type
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་ལ་རྣམ་གྲངས་༡སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Relcontext context from simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Relcontext setting
bo: གོང་འོག་གི་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད

en: Just an example setting.
bo: དཔེ་བརྗོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ཙམ།

en: A single "simplecontext" context, or data element.
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞེས་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་ཡང་ན་གཞི་གྲངས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ཞིག།

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་མཚོན་བྱེད་ཀྱི་གཞི་གྲངས་འགའ་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Simplecontext context from config
bo: སྒྲིག་འགོད་ནས་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Setting for simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ལ་སྒྲིག་འགོད

en: An example setting that could be used to configure a context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པར་སྤྱོད་རུང་བའི་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་དཔེ་མཚོན་ཞིག

en: Relcontext from simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་གོང་འོག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: See the getting started guide for more information.
bo: འགོ་འཛུགས་སྣེ་ཁྲིད་ལ་བལྟས་ནས་ཆ་འཕྲིན་དེ་ལས་མང་བར་ཀློག་པ།

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ཁ་སྣོན་མ་བྱས་སྔོན་དུ། ངེས་པར་དུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཇུག་རྫོགས་སྐབས་ཕྱོགས་སྟོན་འོག་གི་བྱེ་བྲག་གསར་འཛུགས་ཞེས་པ་ལ་མནན་ནས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ངོས་སུ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་node/%node/edit་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་@path་བརྗེ་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback། སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་སྲིད་ཀྱང་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་མི་སྲིད།

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་node/%node་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱིས་སོར་བཞག་གི་འཇུག་གྲངས་ཞིག་གདམ་ཐོ་ཡི་རྣམ་གྲངས་ལ་སྤྱད་མེད་ཚེ། གདམ་ཁ་མིན་པའི་གནས་འཛིན་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དག་རྒྱུན་ལྡན་གྱི་གདམ་ཐོ་བཞིན་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་user/%user་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Existing node
bo: གནས་འདུག་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: Enter the title or NID of a node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་NIDའམ་ཁ་བྱང་འཇུག་པ།

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
bo: དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་དང་དེ་ལས་མང་བར་ཀློག་པ་སོགས་ལ་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་འདུ་བ།

en: Template identifier
bo: དཔེ་གཞིའི་ངོས་འཛིན་བྱེད

en: Add the breadcrumb trail as content.
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་འཇུག་སྣོད་ནང་དོན་བཞིན་སྣོན་པ

en: Add the help text of the current page as content.
bo: མིག་སྔར་དྲ་ངོས་ཀྱི་རོགས་རམ་ཡིག་གེ་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Add the status messages of the current page as content.
bo: ད་ཡོད་དྲ་ངོས་ཀྱི་གནས་སྟངས་བརྡ་འཕྲིན་དག་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add the tabs (local tasks) as content.
bo: ཤོག་བྱང༼རང་ཁུལ་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add the page title as content.
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་ཁ་བྱང་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Manage pages
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཆེད་དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག བསྒྱུར་བཅོས་འདི་ཉར་ཚགས་བྱེད་པའམ་ཕྱིར་འཐེན་མ་བྱས་བར་སུ་གང་གིས་ཀྱང་དྲ་ངོས་འདི་ལ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
bo: གཞན་པས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཆེད་དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་ཟྭ་མ་གཏོར་བར་དྲ་ངོས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/blog</em> ནས་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་ཏུ་Drupal ཡི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་ཟིན་བྲིས་དག་ཤར་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་ཟིན་བྲིས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: User blog
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཟིན་བྲིས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>blog/%user</em>ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཟིན་བྲིས་མངོན་སྟོན་བྱེད་པར་སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་ཟིན་བྲིས་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་ཟིན་བྲིས་blog/%user་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Site contact page
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབྲེལ་བའི་དྲ་ངོས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/contact</em> ནས་དྲ་ཚིགས་འབྲེལ་གཏུགས་ངོས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་འབྲེལ་བ་བྱེད་ས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: User contact
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུགས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>user/%user/contact</em>་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་user/%user/contact་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
bo: མིང་མེད་པའི་གནས་འཛིན་བྱེད་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག༼% ཡང་ན་!་ཙམ་ལྟ་བུ༽། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་འཛིན་བྱེད་ལ་གསལ་བཤད་ཐུང་ངུའི་མིང་ཞིག་སྟེ་%འམ!ལ་སྦྱོར་དགོས། དཔེར་ན་%user ཡང་ན་%node་ལྟ་བུ།

en: All polls
bo: འོས་བསྡུ་ཡོངས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/poll</em> ནས་འོས་བསྡུ་ཡོངས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་ཏུ་Drupal ཡི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་འོས་བསྡུ་དག་ཤར་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་འོས་བསྡུ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Search @type
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་པ

en: Taxonomy: term
bo: རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད

en: Control access by a specific term.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་ཐ་སྙད་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Select a term or terms from @vocabulary.
bo: @vocabulary་ནས་ཐ་སྙད་གཅིག་གམ་དུ་མ་འདེམས་པ།

en: Node add form: node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག སྦྲེལ་གནས་རིགས

en: Node edit form: node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས

en: Get all arguments after this one
bo: འདིའི་རྗེས་ནས་འཇུག་གྲངས་ལེན་པ

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་འདིའི་ནང་དུ་འཇུག་གྲངས་ཡོངས་འདུ་ངེས། དཔེར་ན་གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ལམ/%་ཞེས་པར་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན་པ་དང་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་path/foo/bar་སྤྱོད་ཚེ། གལ་སྲིད་འདི་བདམས་མེད་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་དེ་foo ཡིན་པ་དང་། གལ་སྲིད་བདམས་ཡོད་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་དེ་foo/bar ཡིན་ངེས།

en: Taxonomy term: ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད། ཨང་རྟགས

en: Taxonomy term (multiple): ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད༼དུ་མ༽ ཨང་རྟགས

en: User: name
bo: སྤྱོད་མཁན། མིང་།

en: Creates a user context from a user name.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the username of a user for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྤྱོད་མཁན་མིང་འཇུག་པ།

en: Vocabulary: ID
bo: སྤྱི་མིང་། ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དྲ་ཚིགས་དོ་དམ་པར་བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་ཆོག་པའི་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག

en: The site contact form that allows users to contact other users.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤྱོད་མཁན་གཞན་དང་འབྲེལ་བ་བྱེད་པའི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབྲེལ་འདྲིས་རེའུ་མིག

en: Contact @name
bo: @name་ལ་འབྲེལ་བ་བྱེད

en: Custom: @title
bo: རང་བཟོ། @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
bo: ཁ་བྱང་འདི་གནས་ཁུལ་འདི་དོ་དམ་བྱེད་སྐབས་སུ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པར་སྤྱོད་སྲིད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་སྤྱིར་བཏང་གི་ཁ་བྱང་དེ་སྤྱོད་སྲིད།

en: Advanced search form
bo: མཐོ་རིམ་འཚོལ་བཤེར་གྱི་རྣམ་པ

en: A search form with advanced options.
bo: མཐོ་རིམ་གདམ་ཚན་ཡོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་རེའུ་མིག་ཞིག

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་རེའུ་མིག་ལ་འཚོལ་བཤེར་རིགས་ལ་བརྟེན་པའི་ཟུར་སྣོན་གདམ་ཚན་ཡོད་སྲིད། དཔེར་ན་མཐོ་རིམ་ནང་དོན༼སྦྲེལ་གནས༽འཚོལ་བཤེར་གྱི་རེའུ་མིག་གིས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་དང་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་སྤྱད་ནས་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་དུ་འཇུག

en: Same page
bo: གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་དྲ་ངོས

en: Override default prompt
bo: སོར་བཞག་གི་དྲན་སྐུལ་བརྗེ་བ

en: @type search form
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་རེའུ་མིག

en: The results of a search using keywords.
bo: གནད་ཚིག་སྤྱོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་ཞིག་གི་མཇུག་འབྲས

en: Record a watchdog log entry when searches are made
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱེད་སྐབས་ཟིན་ཐོའི་ནང་ཚན་ཞིག་ཐོ་འགོད་པ

en: Override "no result" text
bo: མཇུག་འབྲས་མེད་པ་ཞེས་པའི་ཡི་གེ་བརྗེ་བ

en: No result text
bo: མཇུག་འབྲས་ཀྱི་ཡི་གེ་མི་འདུག

en: Display text if no search keywords were submitted
bo: གནད་ཚིག་གང་ཡང་སྤྲད་མེད་ཚེ་ཡི་གེ་སྟོན་པ

en: @type search result
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་མཇུག་འབྲས

en: HTML-safe string
bo: HTML-བདེ་འཇགས་ཡིན་པའི་ཚིག་ཕྲེང

en: Custom pager settings
bo: རང་བཟོའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Use different pager settings from view settings
bo: མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ནས་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྒྲིག་འགོད་མི་འདྲ་བ་སྤྱོད་པ

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
bo: <strong>ཉེན་བརྡ།</strong> མཐོང་རིས་འདི་ལ་AJAX ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཐོག་མའི་སྒྲིག་འགོད་ལ་དང་ཐོག་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ་ནའང་AJAX བརྒྱུད་ནས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས་ཐོག་མའི་སྒྲིག་འགོད་དེ་སྤྱོད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་ལ་AJAX སྒྲིག་འགོད་ནུས་ཡོད་བཟོས་པའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཉན།

en: The number of items to skip and not display.
bo: མཆོང་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་དང་སྟོན་མི་དགོས་པ།

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
bo: ངོས་པང་ནས་འཇུག་གྲངས་ཡོངས་ཐད་ཀར་མཐོང་རིས་ལ་སྐུར་དགོས་ན་འདི་གདམ་དགོས། གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་དག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་གང་རུང་ཞིག་གི་རྗེས་སུ་ཤར་བ་དང་འོག་གི་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་བརྒྱུད་ནས་ཟུར་སྣོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་གང་རུང་ཞིག་གི་སྔོན་ལ་ཐོན། གསལ་འགྲེལ། འཇུག་གྲངས་ལ་རྨང་གཞིའི་URLམི་འདུ། URL རྗེས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དང་སྒྲིག་འགོད་ཟིན་པའི་གནས་འཛིན་ཁོ་ན་འཇུག་གྲངསལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས།

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
bo: arg1/arg2/arg3 ལྟར་བུ་URL བརྒྱུད་ནས་མཐོང་རིས་ལ་སྐུར་དགོས་པའི་ཟུར་སྣོན་གྱི་འཇུག་གྲངས། ཁྱེད་ཀྱིས་%0་དང་%1། %N སྤྱད་ནས་དྲ་གནས་ནས་འཇུག་གྲངས་སྤྱད་ཆོག་པ་དང་ཡང་ན་@0 དང་@1། @2། @N སྤྱད་ནས་ངོས་པང་ལ་འཇུག་གྲངས་སྤྱོད་པ། གསལ་འདེབས། བྱ་ཐབས་གཞན་མེད་པའི་སྐབས་ཁོ་ནར་ཐོབ་གྲངས་འདི་དག་སྤྱོད་དགོས། མ་འོངས་ངོས་པང་ཀྱི་པར་གཞི་ནང་དུ་འདི་དག་མེད་སྲིད།

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
bo: གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་ཞེས་པར་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་རིགས་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Context is optional
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
bo: གནས་ཁུལ་གྱིས་བྱེད་ནུས་སྤེལ་བར་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་ཡོད་མི་ཉན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱོད་འདོད་ཚེ་འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱིས་ཐོབ་གྲངས་སྟོང་བ་སྒྲིག་བཟོ་ཐུབ་པར་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས།

en: styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Thickness
bo: འཐུག་ཚད

en: Lighter
bo: དེ་ལས་ཡང་བ

en: Searched %type for %keys.
bo: %keys་ལ་%type་འཚོལ་བཤེར་བྱས་པ།

en: There is currently no content classified with this term.
bo: བྱེ་བྲག་མིང་འདི་ལ་རིགས་དབྱེ་བའི་ནང་དོན་མེད།

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
bo: བཀོལ་སྤྱོད་ལེགས་གྲུབ་བྱེད་མི་ཐུབ། @file་ནང་གི་ཕྲེང་@line་ཐོག་ཏུ་ནོར་འཁྲུལ་ཚབས་ཆེན་ཡོད། @message

en: no real context
bo: དངོས་ཡོད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མི་འདུག

en: - Choose -
bo: - འདེམས་པ། -

en: Update and save
bo: གསར་སྒྱུར་དང་ཉར་ཚགས

en: The page has been updated and saved.
bo: དྲ་ངོས་འདི་གསར་སྒྱུར་དང་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
bo: མིག་སྔར་བྱེ་བྲག་གང་ཡང་མེད་པས་དྲ་ངོས་ཁ་སྣོན་བྱེད་མི་སྲིད། ཕལ་ཆེར་ཁྱེད་ཀྱིས་ངོས་པང་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ནས་བྱེ་བྲག་ལེན་དགོས་སམ།

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
bo: ངོས་པང་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་གཙོ་ངོས་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པར་སྦྲེལ་ལམ་ནང་དུ་% གནས་འཛིན་རྟགས་མེད་པའི་མཚུངས་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་མིང་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས། ད་ལྟའི་གཙོ་ངོས་ནི་!siteinfo་སྒྲིག་འགོད་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་%homepage་ལ་སྒྲིག་ཡོད།

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
bo: དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་གཙོ་ངོས་སུ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཡོད། འདི་!siteinfo་སྒྲིག་འགོད་རེའུ་མིག་ཐོག་ཏུ་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད། མ་ལག་གིས་སྔར་གནས་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: Context exists
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་པ

en: Control access by whether or not a context exists and contains data.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་མེད་དང་གཞི་གྲངས་ཡོད་མེད་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Check to see if the context exists (contains data) or does not exist (contains no data). For example, if a context is optional and the path does not contain an argument for that context, it will not exist.
bo: གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་མེད་༼གཞི་གྲངས་འདུ་ཡོད་མེད༽ལྟ་བ། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ་དང་སྦྲེལ་ལམ་ལ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་འཇུག་གྲངས་མེད་ཚེ་དེ་གནས་མི་སྲིད།

en: Doesn't exist
bo: གནས་མི་འདུག

en: @identifier exists
bo: @identifier་གནས་ཡོད།

en: @identifier does not exist
bo: @identifier་གནས་མི་འདུག

en: String: comparison
bo: ཚིག་ཕྲེང་། བསྡུར་བ

en: Control access by string match.
bo: ཆ་མཚུངས་བའི་ཚིག་ཕྲེང་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Not equal to regular expression
bo: ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: If using a regular expression, you should enclose the pattern in slashes like so: <em>/foo/</em>. If you need to compare against slashes you can use another character to enclose the pattern, such as @. See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex documentation</a> for more.
bo: གལ་སྲིད་ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། གསེག་ཤད་མཐའ་སྐོར་བའི་ནང་དུ་དཔེ་དབྱིབས་འཇུག་དགོས་པ། དཔེར་ན་<em>/foo/</em>ལྟ་བུ། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་གསེག་ཤད་བསྡུར་བ་བྱེད་དགོས་ཚེ་རྟགས་གཞན་ཞིག་སྤྱད་ནས་དཔེ་དབྱིབས་མཐའ་སྐོར་དགོས། དཔེར་ན་@ལྟ་བུ། See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་གྱི་ཡིག་ཆ་</a>ནས་དེ་ལས་མང་བར་གཟིགས།

en: @identifier is "@value"
bo: @identifier་ནི་@value་རེད

en: @identifier is not "@value"
bo: @identifier་ནི་@value་མ་རེད

en: @identifier matches "@value"
bo: @identifier་དང་@value་ཆ་མཚུངས་པ།

en: @identifier does not match "@value"
bo: @identifier་དང་@value་མི་མཚུངས་པ

en: String: length
bo: ཚིག་ཕྲེང་། རིང་ཚད།

en: Control access by length of string context.
bo: ཚིག་ཕྲེང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་རིང་ཐུང་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Not equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Length of string
bo: ཚིག་ཕྲེང་གི་རིང་ཚད

en: Access/visibility will be granted based on string context length.
bo: ཚིག་ཕྲེང་གོང་འོག་གི་རིང་ཚད་ལ་བཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་དང་མཐོང་ཐུབ་ཚད་སྤྲོད་པ།

en: @identifier must be @comp @length characters
bo: @identifier་ནི་ཡིག་འབྲུ་ཚད་@length་@comp་ཡིན་དགོས

en: A context that contains token replacements from token.module.
bo: token.module ཡི་ཚབ་བྱེད་མཚོན་གྲངས་འདུས་པའི་དོན་གོང་འོག་ཞིག

en: Enter the context type
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནང་འཇུག

en: Enter a user name
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་འཇུག་པ

en: Reset identifier to username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the user name of the selected user.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་མཁན་མིང་ལ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: Invalid user selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་བདམས་ཟིན་པ།

en: You may use substitutions in this path.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྲེལ་ལམ་འདིའི་ནང་དུ་ཚབ་བྱེད་སྤྱོད་ཆོག

en: CTools PHP requirements
bo: CTools PHP ཡི་ཆ་རྐྱེན

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
bo: CTools ལ་PHP 5.2.0 འམ་དེ་ལས་མཐོ་བའི་པར་གཞིའི་ནང་དུ་ཡོད་པའི་དམིགས་བསལ་བྱེད་ནུས་འགའ་ཞིག་དགོས་མཁོ་ཡོད།

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
bo: CTools ཡི་བཟོ་ལྟའི་བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་ལྟ་དགོས།

en: Select base style
bo: རྨང་གཞིའི་བཟོ་ལྟ་འདེམས་པ

en: Missing settings cache.
bo: སྒྲིག་འགོད་བར་གསོག་ཚང་མེད་པ།

en: XX-Small
bo: XX-ཆུང་བ

en: X-Small
bo: X-ཆུང་བ

en: X-Large
bo: X-ཆེན་པོ

en: XX-Large
bo: XX-ཆེན་པོ

en: Letter spacing
bo: ཡི་གེའི་བར་མཚམས

en: Word spacing
bo: ཡི་གེའི་བར་ཐག

en: Decoration
bo: མཛེས་བཟོ

en: Overline
bo: ཀླད་ཐིག

en: Line-through
bo: དཀྱིལ་ཐིག

en: Oblique
bo: ཡོ་ཤད

en: Capitalize
bo: ཆེ་འབྲི

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
bo: ལས་ཀ་འདི་ལག་བསྟར་བྱེད་པར་ཁྱོད་ལ་འདང་ངེས་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་མི་འདུག

en: You account permissions do not permit you to import.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་སྤྱོད་དབང་གིས་ཁྱེད་ལ་ནང་འདྲེན་བྱེད་མི་འཇུག་པ།

en: String: URL path
bo: ཚིག་ཕྲེང་། URLསྦྲེལ་ལམ

en: Control access by the current path.
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
bo: གསལ་འདེབས། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བདམས་མེད་ཚེ་མིག་སྔར་གྱི་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་ངེས།

en: Allow access on the following pages
bo: འོག་གི་དྲ་ངོས་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Current path
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Taxonomy: parent term
bo: རིགས་དབྱེ མ་ཁོངས་ཐ་སྙད

en: Control access by existence of a parent term.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་གནས་ཡོད་མེད་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Select the vocabulary for this form. If there exists a parent term in that vocabulary, this access check will succeed.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་འདེམས་པ། སྤྱི་མིང་དེའི་ནང་དུ་མ་ཁོངས་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་ལྟ་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་ངེས།

en: Control access by vocabulary.
bo: སྤྱི་མིང་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked vocabularies will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྤྱི་མིང་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: Current theme
bo: མིག་སྔའི་བརྗོད་གཞི

en: Control access by checking which theme is in use.
bo: སྤྱོད་བཞིན་པའི་བརྗོད་གཞི་ལ་བལྟས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
bo: གལ་སྲིད་མིག་སྔར་གྱི་བརྗོད་གཞི་དེ་བདམས་ཟིན་བརྗོད་གཞི་ཡིན་ཚེ་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ངེས།

en: Error, unset theme
bo: ནོར་འཁྲུལ། བརྗོད་གཞི་སྒྲིག་འགོད་འདོར་བ

en: Current theme is "@theme"
bo: མིག་སྔའི་བརྗོད་གཞི་ནི་@theme་ཞེས་པ་རེད

en: Unpublished node @nid
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་@nid

en: Book children
bo: དེབ་ཀྱི་ཡན་ལག

en: The children menu the book the node belongs to.
bo: དེབ་དང་སྦྲེལ་གནས་ལ་དབང་པའི་ཡན་ལག་གི་གདམ་ཐོ།

en: Book children menu goes here.
bo: དེབ་ཀྱི་ཡན་ལག་དཀར་ཆག་འདིར་འཇོག་དགོས།

en: Node terms
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Taxonomy terms of the referenced node.
bo: ཁུང་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད།

en: - All vocabularies -
bo: -སྤྱི་མིང་ཡོངས-

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
bo: གདམ་ཁ་ལ་སྤྱི་མིང་དམིགས་བསལ་ཞིག་ལ་ཐ་སྙད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ་དང་ཡང་ན་སྤྱི་མིང་ཡོངས་ནས་ཐ་སྙད་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Term formatting
bo: ཐ་སྙད་བཟོ་བཀོད

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
bo: རིགས་དབྱེ་སྦྲེལ་ཐག༼༼སྦྲེལ་ཐག༽བརྗོད་གཞི་སྤྱོད་པ།༽

en: Inline, delimited
bo: ཕྲེང་ནང་དུ། དབྱེ་མཚམས་བཞག་ཡོད་པ

en: Link to terms
bo: ཐ་སྙད་དང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to make the terms link to the term paths.
bo: འདིར་བདམས་ནས་ཐ་སྙད་དེ་ཐ་སྙད་སྦྲེལ་ལམ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: Term delimiter
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་དབྱེ་རྟགས

en: Feed icons
bo: བསྡུས་བརྗོད་མཚོན་རིས

en: Add the site feed_icons statement as content.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་བསྡུས་བརྗོད་མཚོན་རིས་གསལ་བཤད་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Site logo
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཁ་རྟགས

en: Add the logo trail as content.
bo: ཁ་རྟགས་ཀྱི་འཇུག་སྣོད་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Primary navigation links
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ༼རང་ཁུལ་གྱི་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Secondary navigation links
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བ

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བ༼རང་ཁུལ་གྱི་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Tabs type
bo: རེའུ་མིག་གི་རིགས

en: Primary and secondary
bo: གཙོ་བོ་དང་ཕལ་བ

en: CSS id to use
bo: སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS ཨང་རྟགས

en: Term Description
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད

en: Multiple terms from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་ཐ་སྙད་དུ་མ

en: Adds a taxonomy terms from a node context; if multiple terms are selected, they wil be concatenated.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཅིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། གལ་སྲིད་ཐ་སྙད་དུ་མ་བདམས་ཚེ་དེ་དག་མཉམ་གཅིག་ཏུ་མཐུད་ངེས།

en: Concatenator
bo: མཉམ་མཐུད་ལག་ཆ

en: When the value from this context is passed on to a view as argument, the terms can be concatenated in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་འདིའི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་དེ་མཐོང་རིས་ཤིག་ལ་འཇུག་གྲངས་བཞིན་བསྐུར་དུས། ཐ་སྙད་དེ་དག་1+2+3༼OR་ལ༽ འམ 1,2,3 ༼AND་ལ༽མཉམ་དུ་མཐུད་ཐུབ།

en: The text of this link will be "@more". This setting can only be modified on the View configuration.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་ཡི་གེ་ནི་@more་ཡིན་ངེས། སྒྲིག་འགོད་འདི་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ཁོ་ན་ལས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ།

en: Fields override
bo: གནས་ཁོངས་བསྐྱར་སྒྲིག

en: Missing plugin
bo: ཕྱི་སྣོན་ཚང་མེད་པ

en: Stylizer
bo: བཟོ་ལྟའི་ལག་ཆ

en: Custom style
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Local action
bo: རང་ཁུལ་གྱི་བྱ་འགུལ

en: Custom ruleset
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་ནི་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་དང་། གདམ་གསེས་ཚད་གཞི། ངོས་པང་མཐོང་ཚད་བཅས་ལ་སྤྱོད་རུང་བའི་མཉམ་སྦྱོར་བྱས་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་ཕྱི་སྣོན་ཡིན།

en: There are no custom rulesets.
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་ཚོ་ཁག་མི་འདུག

en: Manage custom rulesets
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་དོ་དམ

en: Custom rulesets
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོ་དང་། ཕྱིར་འདོར་བྱ་རུང་བ། སྐྱར་དུ་སྤྱོད་རུང་བའི་སྤྱོད་དབང་གི་སྒྲིག་ལམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: ruleset
bo: སྒྲིག་ལམ་ཁག

en: Ruleset
bo: སྒྲིག་ལམ་ཁག

en: Custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་ནི་ཁྱེད་ཀྱི་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱིར་བཏང་གི་HTML ཡིན་པ་དང་། དེ་དག་ཁྱེད་ཀྱི་ངོས་པང་ཡོངས་ཀྱི་ནང་བསྐྱར་དུ་སྤྱོད་ནུས།

en: There are no custom content panes.
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་གནས་ཁུལ་མི་འདུག

en: Manage custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་དོ་དམ

en: Custom content panes
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་པང

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོ་དང་། ཕྱིར་འདོར་བྱ་རུང་བ། སྐྱར་དུ་སྤྱོད་རུང་བའི་ནང་དོན་གྱི་ཁུལ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
bo: ཚན་ཁག་གང་གི་ནང་དུ་ནང་དོན་འདི་མངོན་དགོས་པ། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་སྣ་ཚོགས་ཞེས་པའི་ཚན་ཁག་ཏུ་འཇོག་ངེས།

en: content pane
bo: ནང་དོན་ངོས

en: content panes
bo: ནང་དོན་ངོས་པང

en: Content panes
bo: ནང་དོན་ངོས

en: @type will not display due to missing context
bo: ཚང་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རྐྱེན་པས་@type་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད

en: Reverse (NOT)
bo: ལྡོག་རིམ༼NOT༽

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ལ་%key་གནད་ཚིག་མེད་པ།

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ཀྱིས་སྒྲིག་གཞི་%schema་རྙེད་མི་ཐུབ།

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ཀྱིས་%schema་སྤྱོད་ནའང་དེ་ལ་ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་ཚན་པ་མེད།

en: Add a new @plugin
bo: @plugin་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Edit @plugin %title
bo: @plugin་%title་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Clone @plugin %title
bo: @plugin་%title་འདྲ་བཟོ

en: Import @plugin
bo: @plugin་ནང་འདྲེན

en: Export @plugin %title
bo: @plugin་%title་ཕྱིར་འདོར

en: Are you sure you want to revert %title?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%title་བསྐྱར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
bo: བྱ་འགུལ་འདིས་རྣམ་གྲངས་འདི་ལ་བཟོས་པའི་རང་བཟོའི་སྒྲིག་འགོད་ཡོངས་བརྟན་ཆགས་སུ་མེད་པ་བཟོ་ངེས།

en: The item has been reverted.
bo: རྣམ་གྲངས་དེ་བསྐྱར་གསོ་བྱས་ཚར།

en: %title has been created.
bo: %title་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར།

en: %title could not be created.
bo: %title་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ།

en: %title has been updated.
bo: %title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: %title could not be updated.
bo: %title་གསར་སྒྱུར་བྱས་མ་ཐུབ།

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱ་དངོས་དེ་འོག་གི་གནས་ཁོངས་སུ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པར་བརྟེན་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་པའི་ངོ་བོ་ཞིག་ནང་འདྲེན་བྱེད་ཐུབ།

en: @plugin %title was enabled.
bo: @plugin་%title་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར།

en: @plugin %title was disabled.
bo: @plugin་%title་ནུས་མེད་བཟོས་ཟིན།

en: Configuration error. No handler found.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་ནོར་འཁྲུལ། ལག་བསྟར་པ་མ་རྙེད།

en: No item found.
bo: རྣམ་གྲངས་མི་འདུག

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
bo: @table་ཡི་ཕྱིར་འདྲེན་གསལ་བཤད་ལ་གནད་ཚིག་གཙོ་བོའི་ངོ་བོ་ཚང་མི་འདུག

en: Configure style
bo: བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད

en: Limit to these vocabularies
bo: སྤྱི་མིང་འདི་དག་ལ་ཚོད་འཛིན

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱི་མིང་གང་ཡང་བདམས་མེད་ཚེ། སྤྱི་མིང་ཡོངས་ནས་ཐ་སྙད་དང་ལེན་བྱེད་ངེས།

en: Missing/deleted content
bo: ཚང་མེད་པའམ་བསུབས་ཟིན་པའི་ནང་དོན

en: Make this content reusable
bo: ནང་དོན་འདི་སྐྱར་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པར་བཟོ་བ

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
bo: ནང་དོན་འདི་ལ་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ཞིག་སྟེ། དེ་མཚུངས་མེད་ཡིན་དགོས་པ་དང་། ངེས་པར་དུ་ཡི་གེ་དང་་ཨང་ཀི་འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡོད་ཆོག ཐོབ་གྲངས་འདི་བཟོས་ཚར་རྗེས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: A description of what this content is, does or is for, for administrative use.
bo: དོ་དམ་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ནང་དོན་འདི་ཅི་ཞིག་ཡིན་པ་དང་། གང་བྱེད་ཐུབ་པ། གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པའི་གསལ་བཤད་ཅིག

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
bo: མིང་འདི་ནི་ངེས་པར་དུ་ཆུང་བྲིས་དང་འོག་ཐིག ཨང་ཀི་ཁོ་ནས་གྲུབ་དགོས།

en: Content with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
bo: མིང་འདི་ཡིན་པའི་ནང་དོན་སྔོན་ནས་གནས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མིང་གཞན་ཞིག་འདེམས་པའམ་གནས་ཡོད་པའི་རྣམ་གྲངས་དེ་བསུབས་ནས་གསར་བ་བཟོས་ཆོག

en: Link the node title to the node
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་སྦྲེལ

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱི་ངོས་པང་ཁ་བྱང་དེ་སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་འདོད་ཚེ་སྒྲོམ་འདི་྄ལ་རྟགས་རྒྱག་དགོས།

en: Select a build mode for this node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་གསར་འཛུགས་རྣམ་པ་ཞིག་འདེམས་པ།

en: Shows links to register or login.
bo: ཐོ་འགོད་དམ་ནང་འཇུག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན་པ།

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
bo: གལ་སྲིད་བདག་མེད་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་དུ་མ་བཅུག་ན་འདིར་ཐོ་འགོད་དང་ནང་འཇུག་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཤར་སྲིད།

en: - No tag -
bo: -དབྱེ་རྟགས་མི་འདུག-

en: div
bo: ཁུལ

en: CSS class to use
bo: སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS སྒྲིག་དཔེ

en: Enabled, name
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན་པ། མིང་།

en: You have unsaved changes. These changes will not be made permanent until you click <em>Save</em>.
bo: ཁྱོད་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཅོས་བསྒྱུར་ཞིག་འདུག བཅོས་བསྒྱུར་འདི་དག་ཁྱོད་ཀྱིས་<em>ཉར་ཚགས</em>་མ་མནན་བར་དུ་ཡུན་གནས་མིན།

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
bo: འདི་ནི་དོ་དམ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་ཐུབ་པ་དང་ངོས་འཛིན་བྱེད་སླ་བོ་ཡོད།

en: The unique ID for this @export.
bo: @export་འདིའི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: @plugin code
bo: @plugin་ཡི་སྒྲིག་ཡིག

en: Allow import to overwrite an existing record.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་ནས་ད་ཡོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་ལ་ཚབ་བརྗེ་དུ་འཇུག་པ།

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནས་ནང་འདྲེན་ཞིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: The export id can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
bo: ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་ཨང་རྟགས་ལ་ཆུང་བྲིས་དང་འོག་ཐིག ཨང་ཀི་ཁོ་ནས་གྲུབ་དགོས།

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
bo: @plugin་ཞིག་ལ་མིང་འདི་སྔོན་ནས་གནས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མིང་གཞན་ཞིག་འདེམས་པའམ་ཡང་ན་ད་ཡོད་ཀྱོ་མིང་དེ་བསུབ་ནས་གསར་བཟོ་བྱས་ཆོག

en: Node edit form from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་བྱུང་བའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: Adds node edit form from a node context.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་གི་རེའུ་མིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Custom styles can be applied to Panel regions and Panel panes.
bo: རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་ནི་ངོས་པང་གནས་དང་ངོས་པང་ཁུལ་དུ་སྤྱོད་ཆོག

en: There are no custom styles.
bo: རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་མི་འདུག

en: Manage styles
bo: བཟོ་ལྟ་དོ་དམ

en: Create custom styles for applications such as Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: There are currently no style types available to add. You should enable a module that utilizes them, such as Panels.
bo: མིག་སྔར་བསྣན་ཆོག་པའི་བཟོ་ལྟའི་རིགས་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་དག་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པའི་མ་དཔེ་ཞིག་ནུས་ཡོད་བཟོ་དགོས། དཔེ་ན་ངོས་པང་ལྟ་བུ།

en: Administrative settings
bo: དོ་དམ་སྒྲིག་འགོད

en: Select style type
bo: བཟོ་ལྟའི་རིགས་འདེམས་པ

en: View attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ལ་ལྟ་བ

en: View context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ལ་ལྟ་བ

en: Display the attachments on a view context.
bo: མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ནང་དོན་དུ་ཟུར་སྣོན་སྟོན་པ།

en: You must select at least one attachment to display.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྟོན་དགོས་པའི་ཉུང་མཐར་ཡང་ཟུར་སྣོན་གཅིག་འདེམས་དགོས་།

en: View empty text
bo: ཡིག་ཆ་སྟོང་བ་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view empty text if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ་མཐོང་རིས་སུ་ནང་དོན་སྟོང་བ་སྟོན་པ།

en: View exposed widgets
bo: ཕྱིར་མངོན་བྱས་ཟིན་པའི་ཡོ་བྱད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view exposed widgets if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ཡོངས་བསྒྲགས་ཡོ་བྱད་སྟོན་པ།

en: View feed icon
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རིས་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view feed icon if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་གནད་བསྡུས་མཚོན་རྟགས་སྟོན་པ།

en: View footer
bo: ཤོག་མཇུག་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view footer if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ཤོག་མཇུག་སྟོན་པ།

en: View header
bo: འགོ་བརྗོད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view header if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་འགོ་བརྗོད་སྟོན་པ།

en: View pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view pager if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྟོན་པ།

en: View row
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་ལ་ལྟ་བ

en: Select context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདེམས་པ

en: Configure rows
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་སྒྲིག་འགོད

en: Invalid context selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བདམས་ཟིན།

en: Context contains an invalid view.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་ཕན་མེད་ཀྱི་མཐོང་རིས་ཡོད་པ།

en: Row @number
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་@number

en: Display specific fields
bo: ངེས་གཏན་གྱི་གནས་ཁོངས་སྟོན་པ

en: Row information
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་ཆ་འཕྲིན

en: Broken view
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་མཐོང་རིས

en: Displaying: !fields
bo: !fields་སྟོན་བཞིན་ཡོད།

en: Displaying no fields due to misconfiguration.
bo: སྒྲིག་འགོད་ནོར་སྐྱོན་ཡིན་པའི་རྐྱེན་གྱིས་གནས་ཁོངས་གང་ཡང་སྟོན་གྱིན་མེད།

en: Displaying the configured row.
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་འཕྲེད་ཕྲེང་སྟོན་པ།

en: Loads a view result into a context that can then be displayed across a panel or turned into other contexts.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་ཞིག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག་ལ་འཇུག་པ་དང་། དེ་ངོས་པང་ཞིག་གི་ཐོག་ལ་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའམ་ཡང་ན་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གཞན་ལ་སྒྱུར་བ།

en: There are currently no views with Context displays enabled. You should go to the view administration and add a Context display to use a view as a context.
bo: མིག་སྔར་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་མཐོང་རིས་གང་ཡང་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་དོ་དམ་གནས་སུ་ཕྱིན་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་མངོན་སྟོན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནང་བཞིན་མཐོང་རིས་སྤྱོད་པ།

en: You must select a view.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་མཐོང་རིས་ཤིག་འདེམས་དགོས།

en: Node from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་སྦྲེལ་གནས

en: Extract a node context from a view context of the base type node.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: Row number
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་གྲངས

en: Row number must be a positive integer value.
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་གྲངས་ཀ་ནི་ངེས་པར་དུ་ཕོ་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཡིན་དགོས།

en: Term from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་ཡིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Extract a term context from a view context of the base type term.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་ཐ་སྙད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: User from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་སྤྱོད་མཁན

en: Extract a user context from a view context of the base type user.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་དག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བཞིན་ངོས་པང་དང་ཉེར་སྤྱོད་གཞན་གྱི་ནང་དུ་སྤྱོད་རུང་བ་བཟོ་བ།

en: Contains rows in contexts.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་འཕྲེད་ཕྲེང་ཡོད་པ།

en: Context settings
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་སྒྲིག་འགོད

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
bo: འདི་ནི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་སྒྲོམ་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་འཆར་བའི་ཁ་བྱང་རེད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: Use exposed widgets form as pane configuration
bo: གནས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་ཇི་བཞིན་ཕྱིར་མངོན་བྱས་འདུག་པའི་ཡོ་བྱད་ཀྱི་རེའུ་མིག་སྤྱོད་པ

en: Linked
bo: སྦྲེལ་ཟིན་པ

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Access Bulk Exporter
bo: སྡེབ་ཀྱི་འཚོལ་བྱེད་སྤྱོད་པ

en: Export various system objects into code.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནང་དུ་མ་ལག་གི་བྱ་དངོས་སྣ་ཚོགས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Administer access rulesets
bo: སྤྱོད་དབང་གི་སྒྲིག་ལམ་རིགས་དོ་དམ

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
bo: རང་བཟོའི་སྤྱོད་དབང་སྒྲིག་ལམ་ཁ་སྣོན་དང་སུབ་འདོར། རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Modal Login (default style)
bo: Modal ནང་འཇུག༼སོར་བཞག་གི་བཟོ་ལྟ༽

en: Login via modal
bo: བརྒྱུད་ལམ་རྣམ་པར་ནང་འཇུག

en: Modal Login (custom style)
bo: Modal ནང་འཇུག༼རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ༽

en: Wizard (no modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼སྒྲོམ་གཞི་མེད་པ༽

en: Wizard (default modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼སྔོན་སྒྲིག་གི་སྒྲོམ་གཞི༽

en: Pick an animal
bo: སྲོག་ཆགས་ཞིག་འདེམས་པ

en: Wizard (custom modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼རང་བཟོའི་སྒྲོམ་གཞི༽

en: Replace text with "hello world"
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ་ཞེས་པའི་ཡི་གེ་བརྗེ་བ།

en: Sample Content
bo: ནང་དོན་དཔེ་མཚོན

en: Delete this row
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་འདི་སུབ་པ

en: CTools Javascript Widgets
bo: CTools Javascript ཡོ་བྱད

en: Link 1
bo: སྦྲེལ་ཐག ༡

en: Link 2
bo: སྦྲེལ་ཐག ༢

en: Link 3
bo: སྦྲེལ་ཐག ༣

en: Drop Down Menu
bo: མར་འཐེན་གདམ་བྱང

en: Click to Drop Down
bo: གཅིག་རྡེབ་བྱས་ནས་མར་འཐེན

en: Click to Collapse
bo: གཅིག་རྡེབ་བྱས་ནས་ཚུར་བསྡུ་བ

en: Collapsible Div
bo: ཚུར་བསྡུ་ནུས་པའི་ཁུལ

en: Hello World
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ།

en: remain here
bo: འདིར་གནས་པ

en: Go to your account
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཐོག་ཏུ་སྐྱོད་པ

en: your account
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས

en: Login Success
bo: ནང་འཇུག་ལེགས་གྲུབ

en: Choose animal
bo: སྲོག་ཆགས་འདེམས་པ

en: Configure animal
bo: སྲོག་ཆགས་སྒྲིག་འགོད

en: Sheep
bo: ལུག

en: Configure sheep
bo: ལུག་སྒྲིག་འགོད

en: Lizard
bo: རྩངས་པ

en: Configure lizard
bo: རྩངས་པ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Raptor
bo: བྱ་རྔོན་པ

en: Configure raptor
bo: ཤ་གཟན་བྱ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད

en: Choose your animal
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྲོག་ཆགས་འདེམས་པ

en: Name your sheep
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ལུག་ལ་མིང་འདོག་པ

en: What kind of sheep
bo: ལུག་གང་འདྲ་ཞིག་འདུག

en: You have a @type sheep named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་ལུག་ཞིག་འདུག

en: Name your lizard
bo: ཁྱེད་ཀྱི་རྩངས་པ་ལ་མིང་འདོགས་པ

en: Venomous
bo: དུག་ཅན

en: You have a @type lizard named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་རྩངས་པ་ཞིག་འདུག

en: non-venomous
bo: དུག་མེད་པ

en: venomous
bo: དུག་ཅན

en: Name your raptor
bo: ཁྱེད་ཀྱི་བྱ་རྔོན་པ་ལ་མིང་འདོགས་པ

en: What kind of raptor
bo: བྱ་རྔོན་པ་གང་འདྲ་ཞིག

en: Eagle
bo: གླག

en: Hawk
bo: ཁྲ

en: Owl
bo: འུག་པ

en: Domesticated
bo: རང་ཡུལ་ཅན་དུ་བསྒྱུར་ཟིན་པ

en: You have a @type @raptor named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་@raptor་ཞིག་འདུག

en: wild
bo: རི་སྐྱེས

en: domesticated
bo: རང་ཡུལ་ཅན་དུ་བསྒྱུར་ཟིན་པ

en: Jump!
bo: འཆོང་རྒྱག་བྱེད་པ།

en: Return to the examples page.
bo: དཔེ་མཚོན་དྲ་ངོས་སུ་ཕྱིར་སློག་པ།

en: You successfully jumped! !return_link
bo: ཁྱེད་རང་ལེགས་གྲུབ་ངང་མཆོང་ལྡིང་བྱས་ཟིན། !return_link

en: Chaos Tools AJAX Demo
bo: Chaos ལག་ཆ AJAX དཔེ་མཚོན

en: Simple Form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག

en: Animal
bo: སྲོག་ཆགས

en: Post-Login Action
bo: ནང་འཇུག་བྱས་ཚར་རྗེས་ཀྱི་བྱ་འགུལ

en: Successful Jumping
bo: ལེགས་གྲུབ་བྱུང་བའི་ལྡིང་སྐོར

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
bo: Chaos ལག་ཆ(CTools) AJAX དཔེ་མཚོན

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
bo: Chaos AJAX ཡི་བྱེད་ནུས་ཇི་ལྟར་སྤྱོད་པ་སྟོན་པ།

en: Administer custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་དོ་དམ

en: Add, edit and delete CTools custom stored custom content
bo: CTools གསོག་འཇོག་བྱས་པའི་རང་བཟོའི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག སུབ་འདོར་བྱེད་པ།

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
bo: གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་ཞིག་ལ་བྱེ་བྲག་གཅིག་ལས་མང་བ་ཡོད་ན། དྲ་ངོས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུས་བྱེ་བྲག་སོ་སོ་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་གོ་སྐབས་ཡག་པོ་ཞིག་སྤྲོད་ངེས། བྱེ་བྲག་དང་པོ་ནས་མཇུག་བར་དུ་རེ་རེར་བཞིན་གདམ་སེལ་གྱི་སྒྲིག་ལམ་དང་མཐུན་ཐུབ་མིན་ཚོད་ལྟ་བྱེད་ངེས། ཚད་གཞི་༼འོག་ཏུ་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད་པ༽ལོན་པའི་བྱེ་བྲག་དང་པོ་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: There are no wizards available at this time.
bo: དུས་འདིར་སྣེ་ཁྲིད་གང་ཡང་མི་འདུག

en: Configure new !plugin_title
bo: !plugin_title་གསར་བ་སྒྲིག་འགོད

en: Configure !plugin_title
bo: !plugin_title་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Invalid plugin module/type combination requested: module @module and type @type
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་ཕྱི་སྣོན་མ་དཔེ་དང་རིགས་མཉམ་སྦྱོར་རེ་ཞུ་བྱས་འདུག མ་དཔེ་@module་དང་རིགས་@type།

en: Plugin @plugin of plugin type @owner:@type points to nonexistent file @file for class handler @class.
bo: ཕྱི་སྣོན་རིགས་@owner་ཡི་@type་ཡིན་པའི་ཕྱི་སྣོན་@plugin་སྒྲིག་དཔེ་སྒྲིག་བྱེད་@class་ཡི་གནས་མེད་པའི་ཡིག་ཆ་@file་ལ་བསྒྲིག་ཡོད།

en: Use Page Manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ་སྤྱོད་པ

en: Allows users to use most of Page Manager's features, though restricts some of the most powerful, potentially site-damaging features. Note that even the reduced featureset still allows for enormous control over your website.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་དྲ་ངོས་དོ་དམ་ལག་ཆའི་བྱེད་ནུས་མང་ཆེ་བ་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ་དང་། ནུས་ཤུགས་ཆེས་ཆེ་བ་དང་དྲ་ཚིགས་ལ་གནོད་སྐྱོན་ཐེབས་སྲིད་པའི་བྱེད་ནུས་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ། གསལ་འདེབས། བྱེད་ནུས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཡང་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་ཚད་མཐོན་པོའི་དབང་སྒྱུར་བྱེད་ཐུབ།

en: Administer Page Manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ་དོ་དམ

en: Allows complete control over Page Manager, i.e., complete control over your site. Grant with extreme caution.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་ལག་ལ་ཆ་ཚང་བའི་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དུ་འཇུག་པ། དཔེར་ན། ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་ཚོད་འཛིན་སྣ་ཚོགས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ། སྤྱོད་དབང་འདི་སྟེར་དུས་གཟབ་དགོས།

en: Page manager context
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Change general settings for this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་སྤྱི་ཡོངས་སྒྲིག་འགོད་ལ་བཟོ་བཅོས་རྒྱག་པ།

en: 404 Page not found
bo: ༤༠༤ དྲ་ངོས་རྙེད་མི་འདུག

en: 403 Access denied
bo: ༤༠༣ བེད་སྤྱོད་བཀག་འགོག་བྱེད་པ

en: Redirect destination
bo: དམིགས་ཡུལ་སྐྱར་འཛུགས

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
bo: ཁ་ཕྱོགས་སྐྱར་དུ་སྒྲིག་པའི་སྦྲེལ་ལམ་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་བརྗེ་ཚབ་ཀྱི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཆོག་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་ཕྱི་རོལ་གྱི་དྲ་གནས༼http://www.example.com/foo༽དང་ཡང་ན་ནང་ཁུལ་གྱི་དྲ་གནས་༼node/1༽སྤྱད་ཆོག

en: The first element in a path may not be dynamic.
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་ཐོག་མའི་གྲུབ་ཆ་འགྱུར་རུང་བ་ཡིན་མི་ཉན།

en: Export UI wizard cache
bo: ཕྱིར་འདྲེན་འཆར་ངོས་ཕྱོགས་སྟོན་གྱི་བར་གསོག

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས། གསལ་འདེབས། CCK ཡི་གནས་ཁོངས་དེ་གནད་ཚིག་གི་དཔེ་དབྱིབས་<em>%node:field_name-formatted</em>ལྟར་སྤྱོད་དགོས།

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་མཚོན་གྲངས་ཀྱི་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཚེ་དེ་ལས་མང་བའི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཐུབ། http://drupal.org/project/token ལ་གཟིགས་རོགས།

en: User signature
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ས་ཡིག

en: The signature of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་ས་ཡིག

en: Use the Stylizer UI
bo: བཟོ་ལྟའི་UI་སྤྱོད་པ

en: Allows a user to use the CTools Stylizer UI.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་CTools བཟོ་ལྟའི་འཆར་ངོས་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Inherit path
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Delete and save
bo: སུབ་ནས་ཉར་བ

en: Enable and save
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་བ་དང་ཉར་ཚགས

en: Disable and save
bo: ནུས་མེད་བཟོ་བ་དང་ཉར་ཚགས

en: Revision: ID
bo: བཟོ་བཅོས། ཨང་རྟགས

en: Creates a node context from a revision ID argument.
bo: བསྐྱར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the revision ID of a node for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་དང་ཆུང་བྲིས། བར་སྟོང་བཅས་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Term name of first term, lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་དང་པོའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་། ཆུང་བྲིས་དང་བར་སྟོང་དག་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Term name of all terms, separated by + or , and lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་མིང་དག་+ འམ་, ཡིས་དབྱེ་བ་མ་ཟད་ཆུང་བྲིས་དང་བར་སྟོང་དག་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Entity: ID
bo: དངོས་གཞི། ཨང་རྟགས

en: Creates an entity context from an entity ID argument.
bo: དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་དངོས་གཞིའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: @entity: ID
bo: @entity། ཨང་རྟགས

en: Creates @entity context from an ID argument.
bo: ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་@entity་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཡི་གེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Custom blocks
bo: རང་བཟོའི་ལྷུ་ལག

en: Entity field
bo: དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས

en: Field on the referenced entity.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས

en: Formatter Styles
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆའི་བཟོ་ལྟ

en: Select a formatter
bo: སྐྱར་སྒྲིག་ལག་ཆ་ཞིག་འདེམས་པ

en: Entity object.
bo: དངོས་གཞིའི་བྱ་དངོས།

en: Enter the ID of an entity for this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདིའི་དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Creates @entity context from an entity ID.
bo: @entity་ཨང་རྟགས་ཤིག་ནས་@entity་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the title or ID of a @entity entity
bo: ཁ་བྱང་དང་ཡང་ན་@entity་དངོས་གཞི་ཡི་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ

en: Reset identifier to entity label
bo: དངོས་གཞིའི་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the entity label of the selected entity.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་དངོས་གཞིའི་དངོས་གཞི་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: You must select an entity.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ནང་དོན་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Invalid entity selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་དངོས་གཞི་བདམས་ཟིན།

en: Creates an entity context from a foreign key on a field.
bo: གནས་ཁོངས་ཤིག་གི་ཕྱི་རོལ་གྱི་གནད་ཡིག་ཞིག་ནས་དངོས་གཞིའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: User links
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Site Information
bo: དྲ་ཚིགས་ཆ་འཕྲིན

en: Use this page in an admin overlay.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཕྱི་རིམ་ཞིག་གི་ནང་དུ་དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་པ།

en: Admin overlays are used in many places in Drupal 7 and administrative custom pages should probably utilize this feature.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཕྱི་རིམ་ནི་Drupal 7 ནང་གི་གནས་མང་པོར་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཡོད་པ་དང་། དོ་དམ་པའི་རང་བཟོའི་དྲ་ངོས་ཀྱིས་བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་སྲིད།

en: an unknown callback
bo: ཕྱིར་ལན་ཆ་མེད་ཅིག

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%taxonomy_term because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་taxonomy/term/%taxonomy_term་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Entity: bundle
bo: དངོས་གཞི། Bundle

en: Control access by entity bundle.
bo: དངོས་གཞི་ཐུམ་བུ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: @entity: Bundle
bo: @entity:  Bundle

en: Control access by @entity entity bundle.
bo: @entity་དངོས་གཞི་ཐུམ་བུ་ལ་བལྟས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Entity Bundle
bo: དངོས་གཞི་Bundle

en: Only the checked entity bundles will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དངོས་གཞིའི་ཐུམ་བུ་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: @identifier is any bundle
bo: @identifier་ནི་ཐུམ་བུ་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ།

en: Field form: @widget_label
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་རེའུ་མིག། @widget_label

en: Entity info.
bo: དངོས་ཡོད་ཆ་འཕྲིན།

en: Whatever is placed here will appear in @identifier, to help theme node links displayed on the panel
bo: འདི་བཞག་པའི་ནང་དོན་ཡོངས་@identifier་ལ་འཆར་ངེས། བརྗོད་གཞིའི་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་དག་ངོས་པང་ཐོག་ཏུ་ཤར་ཐུབ་པར་ཕན་ཐོག་ཡོད།

en: Revision information.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྐོར།

en: View From Argument
bo: འབྱུར་གནས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ལ་ལྟ་བ

en: Creates a view context from argument input settings.
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ནང་འཇུག་སྒྲིག་འགོད་ནས་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན

en: There are no @titles to display.
bo: མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་@titles་མི་འདུག

en: Page manager module is unable to enable @path because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་@path་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: This feature does not currently work and is disabled.
bo: བྱེད་ནུས་འདིས་ད་ལྟ་བེད་མེད་ཡིན་པ་དང་ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད།

en: Taxonomy: term has parent(s)
bo: རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ལ་མ་ཁོངས་ཡོད་པ

en: Control access if a term belongs to a specific parent term.
bo: ཐ་སྙད་ཞིག་དམིགས་བསལ་གྱི་ཐ་སྙད་མ་ཁོངས་ཤིག་ལ་གཏོགས་ཡོད་མེད་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Include these term(s) as candidates?
bo: ཐ་སྙད་འདི་དག་འོས་སྦྱོར་ལ་ཚུད་དགོས་སམ

en: When this rule is evaluated, should the term(s) you select be included as candidates for access?
bo: སྒྲིག་ལམ་འདི་ལ་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་ཚར་རྗེས། ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་ཐ་སྙད་དེ་དག་བེད་སྤྱོད་བྱེད་འོས་པའི་ནང་དུ་ཚུད་དགོས་སམ།

en: Field: @widget_label (@field_name)
bo: གནས་ཁོངས། @widget_label ༼@field_name༽

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆའི་གདམ་ཚན་སྤྱོད་ས། @widget_label ༼@field_name༽

en: Pane title
bo: གནས་ཁུལ་ཁ་བྱང

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node--panel--IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
bo: ངོས་འཛིན་བྱེད་འདི་སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་སྟོན་པའི་འོས་སྦྱོར་གྱི་དཔེ་གཞི་ལྟར་ཁ་སྣོན་བྱེད། node--panel--IDENTIFIER.tpl.php། Drupal བརྗོད་གཞིའི་ཕྱོགས་སྟོན་ལ་གཟིགས་ནས་འོས་སྦྱོར་དཔེ་གཞིའི་སྐོར་དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་ཆོག

en: Node form title field
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཁ་བྱང་གནས་ཁོངས

en: The node title form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་རེའུ་མིག

en: Node title form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་གི་རེའུ་མིག

en: Missing/broken type
bo: ཚང་མེད་པའམ་སྐྱོན་ཤོར་བའི་རིགས

en: Related terms (does not work in D7)
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཐ་སྙད། ༼D7 ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ༽

en: Term synonyms (does not work in D7)
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་དོན་ཅིག་རྣམ་གྲངས ༼D7 ནང་དུ་ཕན་ནུས་མེད༽

en: The path to use for the terms. You may use %tid to place the term id as part of the path; if let off, it will be appended to the end.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་སྤྱོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་%tid་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་དུ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་བཞག་ཆོག གལ་སྲིད་སྐྱུར་བཞག་ཚེ་དེ་མཇུག་དུ་འཇོག་ངེས།

en: @entity (tokens)
bo: @entity ༼མཚོན་གྲངས༽

en: Sanitize
bo: དུག་སེལ

en: When enabled that output of the token will be stripped from dangerous HTML.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར་རྗེས། ཉེན་ཁ་ཅན་གྱི་HTMLལས་མཚོན་གྲངས་གི་ཕྱི་འདོན་ཕྱིར་ཕུད་པ།

en: Creates a @to_entity context from @from_entity using the @field_name field on @from_entity.
bo: @from_entity་ཐོག་གི་@field_name་སྤྱད་ནས་@from_entity་ནས་@to_entity་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: @to_entity from @from_entity (on @base_table.@relationship)
bo: @from_entity་ནས་@to_entity༼@base_table.@relationship་ཐོག་ལ༽

en: Builds a relationship from a @from_entity to a @to_entity using the @base_table.@relationship field.
bo: @base_table.@relationship་གནས་ཁོངས་སྤྱད་ནས་@from_entity་ནས་@to_entity་བར་གྱི་འབྲེལ་ལམ་འཛུགས་པ།

en: @from_entity from @to_entity (on @base_table.@relationship)
bo: @to_entity་ནས་@from_entity༼@base_table.@relationship་ཐོག་ཏུ༽

en: Builds a relationship from a @to_entity to a @from_entity using the @base_table.@relationship field.
bo: @base_table.@relationship་གནས་ཁོངས་སྤྱད་ནས་@to_entity་ནས་@from_entity་བར་གྱི་འབྲེལ་ལམ་འཛུགས་པ།

en: View: @view
bo: མཐོང་རིས། @view

en: View: @view: @display
bo: མཐོང་རིས། @view: @display

en: Broken/missing/deleted view display.
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ། ཚང་མེད་པ། ཡང་ན་བསུབས་ཚར་པའི་མཐོང་རིས་མངོན་འཆར།

en: You may use keywords for substitutions.
bo: ཚབ་བྱེད་པར་ཁྱོད་ཀྱིས་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཆོག

en: Entire view
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས

en: Display the entire view.
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས་སྟོན་པ།

en: Query string value
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གི་ཐོབ་གྲངས

en: Configure content pane
bo: ནང་དོན་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད

en: Configure this pane in administer >> structure >> custom content panes
bo: དོ་དམ >> སྒྲིག་གཞི>> རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་པང་ནས་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one. Since this can have unlimited items, type in the number you want. The first one will be 0.
bo: འབྲེལ་ལམ་གྱིས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གཅིག་ཁོ་ན་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཐུབ། ཡིན་ཡང་རྣམ་གྲངས་མང་བོར་འབྲེལ་བ་བཟོ་ཐུབ། གང་ཞིག་དགོས་པར་འདེམས་རོགས། འདི་ལ་ཚད་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོད་ཆོག་པས་ཁྱེད་ལ་དགོས་པའི་གྲངས་ཀ་འཇུག་པ། དང་པོ་ནི་0ཡིན་དགོས།

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one.
bo: འབྲེལ་ལམ་ཡིས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གཅིག་ཁོ་ན་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཐུབ། ཡིན་ཡང་རྣམ་གྲངས་མང་བོར་འབྲེལ་བ་བཟོ་ཐུབ། གང་ཞིག་དགོས་པར་འདེམས་རོགས།

en: Comment links
bo: དཔྱད་གཏམ་སྦྲེལ་ཐག

en: span
bo: ཁྱབ་པ

en: Skip the first @count item(s)
bo: ནང་ཚན་@count་དང་པོ་མཆོང་འགྲོ་བ

en: Then display at most @count item(s)
bo: རྣམ་གྲངས་མང་ཤོས་@count་སྟོན་པ

en: Enter 0 to display all items.
bo: 0 ནང་འཇུག་བྱས་ནས་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྟོན་པ།

en: Display in reverse order
bo: ལྡོག་རིམ་གྱི་ནང་དུ་སྟོན་པ།

en: User Edit Template
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་དཔེ་གཞི

en: User edit template
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་དཔེ་གཞི

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user edit form at <em>user/%user/edit</em>.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས<em>user/%user/edit</em>་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་གི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable user/%user/edit because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་user/%user/edit་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: User being edited
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན

en: Error, misconfigured entity_bundle access plugin
bo: ནོར་འཁྲུལ། entity_bundle སྤྱོད་དབང་གི་ཕྱི་སྣོན་སྒྲིག་འགོད་ནོར་འདུག

en: (Custom) Entity: Field Value
bo: ༼རང་བཟོ༽དངོས་གཞི། གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Control access by entity field value.
bo: དངོས་གཞི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: @entity @type: @field Field
bo: @entity་@type། གནས་ཁོངས་@field

en: Is this the front page.
bo: འདི་མདུན་གྱི་དྲ་ངོས་རེད་དམ།

en: The front page
bo: མདུན་གྱི་དྲ་ངོས

en: User edit form: User ID
bo: སྤྱོད་མཁན་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག སྤྱོད་མཁན་གྱིID

en: Creates a user edit form context from a user ID argument.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the user ID for this argument.
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Entity extra field
bo: དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས་གཞན

en: Select a view mode for this extra field.
bo: གནས་ཁོངས་འཐོལ་པ་འདི་ལ་མཐོང་རིས་རྣམ་པ་ཞིག་འདེམས་པ།

en: Select a build mode for this user.
bo: སྤྱོད་མཁན་འདི་ལ་གསར་འཛུགས་རྣམ་པ་ཞིག་འདེམས་པ།

en: A user edit form.
bo: སྤྱོད་མཁན་བཟོ་བཅོས་ཀྱི་རེའུ་མིག་ཞིག

en: Enter the user ID of a user for this argument:
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Enter the name or UID of a node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མིང་ངམ་UID་ནང་འཇུག་བྱེད་པ

en: '%name' [user id %uid]
bo: %name་ཞེས་པ། [སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས %uid]

en: Reset identifier to user name
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: @to_entity from @from_entity (on @from_entity: @field_label [@field_name])
bo: @from_entity་ནས་@to_entity༼@from_entity: @field_label [@field_name]་ཐོག་ཏུ༽

en: Display all or a specific amount of rows from a loaded view context.
bo: ཡར་འཇུག་བྱས་པའི་མཐོང་རིས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་འཕྲེད་ཕྲེང་ཡོངས་དང་ཡང་ན་ངེས་གཏན་གྱི་གྲངས་ཤིག་སྟོན་པ།

en: Limit rows
bo: ཕྲེང་གྲངས་ཚོད་འཛིན

en: Select rows
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་འདེམས་པ

en: The view must have a maximum number of items set to use this setting.
bo: མཐོང་རིས་ལ་ངེས་པར་དུ་སྒྲིག་འགོད་འདི་སྤྱོད་པའི་རྣམ་གྲངས་ཆེས་མང་ཤོས་ཡོད་དགོས།

en: User name.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་།

en: Exportables selected
bo: ཕྱིར་འདོར་བྱེད་རུང་བ་བདམས་ཚར

en: Node: (un)published
bo: སྦྲེལ་གནས། ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་ཚར༼མེད༽

en: Control access by the nodes published status.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱིས་ཕྱིར་བསྒྲགས་རྣམ་པ་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Returns true if the nodes status is "published".
bo: གལ་སྲིད་སྦྲེལ་གནས་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གནས་སྟངས་སྤེལ་ཟིན་པ་ཡིན་ཚེ་true འགྲིག་པ་ཕྱིར་སློག་ངེས།

en: Add the action links (local tasks) as content.
bo: བྱ་འགུལ་གྱི་སྦྲེལ་ཐག༼རང་ཁུལ་གྱི་འོས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Link to term
bo: ཐ་སྙད་དང་སྦྲེལ་བ

en: 410 Gone
bo: ༤༡༠ མེད་པ

en: Comment Reply page
bo: དཔྱད་གཏམ་ལན་སྤྲོད་དྲ་ངོས

en: Node being commented on
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་དཔྱད་གཏམ་བྱས་འདུག

en: Comment being replied to
bo: ལན་སྤྲད་བཞིན་པའི་དཔྱད་གཏམ

en: Page manager module is unable to enable comment/reply/%node because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་comment/reply/%node ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Comment Reply Form
bo: དཔྱད་གཏམ་ལན་སྤྲོད་རེའུ་མིག

en: A form to add a new comment reply.
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བའི་ལན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པའི་རེའུ་མིག

en: Node form languages
bo: སྦྲེལ་གནས་རྣམ་པའི་སྐད་ཡིག

en: The language selection form.
bo: སྐད་ཡིག་གདམ་སེལ་གྱི་རེའུ་མིག

en: Node language form.
bo: སྦྲེལ་གནས་སྐད་ཡིག་རེའུ་མིག

en: User category edit form from user
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཚན་ཁག་གི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: Adds user category edit form from a user context.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་རིགས་དབྱེ་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Parent weight
bo: མ་ཁོངས་ཀྱི་ལྗིད་ཚད

en: Taxonomy: term depth
bo: རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཀྱི་གཏིང་ཚད

en: Control access by the depth of a term.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་གཏིང་ཚད་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Edit custom content pane
bo: རང་འགྲིག་ནང་དོན་ངོས་པང་རྩོམ་སྒྲིག

en: Add the site's slogan as content.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Term Depth access
bo: ཐ་སྙད་གཏིང་ཚད་ཀྱི་སྤྱོད་དབང

en: Controls access to context based upon term depth
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་གཏིང་ཚད་ལ་གཞིགས་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Set the required depth of the term. If the term exists at the correct depth, this access check will succeed.
bo: ཐ་སྙད་ལ་དགོས་ངེས་ཀྱི་གཏིང་ཚད་སྒྲིག་པ། གལ་སྲིད་ཐ་སྙད་དེ་ཡང་དག་པའི་གཏིང་ཚད་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་ཡོད་ཚེ་སྤྱོད་ནུས་ཀྱི་ཚོད་ལྟ་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་ངེས།

en: Fallback value
bo: ཕྱིར་ལོག་གི་ཐོབ་གྲངས

en: Enter the string
bo: ཚིག་ཕྲེང་འཇུག་པ

en: Enter the weight of the parent item. The lower the number, the more to the left it will be.
bo: མ་ཁོངས་ནང་ཚན་གྱི་ལྗིད་ཚད་འཇུག་པ། ཨང་ཀི་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་སུ་འཆར་ངེས།

en: Book: node is in a book
bo: དེབ། སྦྲེལ་གནས་དེབ་ཀྱི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Control access based upon a node belonging to a book.
bo: དེབ་ཅིག་ལ་དབང་བའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་གཞི་བྱས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: In any book
bo: དེབ་གང་རུང་དུ

en: Pass only if the node belongs to one of the selected books
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་བདམས་ཟིན་པའི་དེབ་ཞིག་ལ་གཏོགས་ཚེ་ཁོ་ནར་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ

en: @identifier belongs to a book
bo: དེབ་ཞིག་གི་ནང་དུ་@identifier་གཏོགས་པ

en: @identifier belongs to the book "@book"
bo: @identifier་དེ་དེབ་@book་ལ་གཏོགས་པ

en: @identifier belongs in multiple books
bo: དེབ་དུ་མའི་ནང་དུ་@identifier་གཏོགས་པ

en: @field is set to "!value"
bo: @field་ནི་!value་ཞེས་པ་ལ་བསྒྲིག་ཡོད

en: Context is missing for field: @name
bo: གནས་ཁོངས་ལ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཆ་ཚང་མེད་པ། @name

en: Comments and comment form.
bo: དཔྱད་གཏམ་དང་དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: The comments and comment form for the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་དང་དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: Comments and comment form
bo: དཔྱད་གཏམ་དང་དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: Include the current term in the list
bo: མིང་ཐོའི་ནང་དུ་མིག་སྔར་གྱི་ཐ་སྙད་འདུ་བ

en: The name of this taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་འདིའི་མིང་།

en: Check here to make the name link to the term page.
bo: འདིར་བདམས་ནས་མིང་དེ་ཐ་སྙད་དྲ་ངོས་དང་སྦྲེལ་བ།

en: Uppercase words HTML-safe string
bo: ཆེ་བྲིས་ཡི་གེ་HTML བདེ་འཇགས་ཡིན་པའི་ཚིག་ཕྲེང

en: Use CTools importer
bo: CTools ནང་འདྲེན་ལག་ཆ་སྤྱོད་པ

en: The import functionality allows users to execute arbitrary PHP code, so extreme caution must be taken.
bo: ནང་འདྲེན་བྱེད་ནུས་ཀྱིས་སྤྱོད་མཁན་ལ་གང་འདོད་དུ་PHP སྒྲིག་ཡིག་སྤྱོད་དུ་འཇུག། དེའི་རྐྱེན་པས་ངེས་པར་དུ་ཤིན་ཏུ་གཟབ་དགོས།

en: A unique machine-readable name for this variant. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used when exporting the variant. If left empty the variant's name will be used instead.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ལ་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་མཚུངས་མེད་ཞིག། དེ་ལ་ངེས་པར་ཏུ་གསལ་བྱེད་ཆུང་བྲིས་དང་ཨང་གྲངས། འོག་ཐིག་སོགས་འདུ་བ། མིང་འདི་བྱེ་བྲག་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་སྐབས་སུ་སྤྱོད་སྲིད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་བྱེ་བྲག་གི་མིང་སྤྱོད་ངེས།

en: Node: comments are open
bo: སྦྲེལ་གནས། དཔྱད་གཏམ་ཁ་ཕྱེས་འདུག

en: Control access by the nodes comment status.
bo: སྦྲེལ་གནས་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གནས་སྟངས་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Returns true if the nodes comment status is "open".
bo: གལ་སྲིད་སྦྲེལ་གནས་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གནས་སྟངས་ཁ་ཕྱེ་ཡིན་ཚེ་true འགྲིག་པ་ཕྱིར་སློག་ངེས།

en: Comment links of the referenced comment.
bo: ཁུངས་འདྲེན་ཚར་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་དཔྱད་གཏམ་སྦྲེལ་ཐག

en: Comment subject.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་བརྗོད་དོན།

en: Comment links go here.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་འདིར་འཇོག་པ།

en: Select a build mode for this comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་འདི་ལ་གསར་འཛུགས་རྣམ་པ་ཞིག་འདེམས་པ།

en: The name of the site, optionally links to the front page.
bo: དྲ་ཚིགས་འདིའི་མིང་དང་མདུན་ངོས་དང་སྦྲེལ་བའི་གདམ་ཁ་ཡོད།

en: Link the site name to the home page.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: User links of the referenced user.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་སྦྲེལ་ཐག

en: User links go here.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་འདིར་འཇོག་དགོས།

en: Entity Type !entity_type does not support autocomplete search.
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས་!entity_type་ཡིས་རང་འགྲིག་ཁ་སྐོང་གི་འཚོལ་བཤེར་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་བྱེད།

en: This context need not be present for the component to function.
bo: ཆ་ལག་གིས་བྱེད་ནུས་སྤེལ་བར་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་ཡོད་མི་ཉན།

en: Comment created date
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་འཛུགས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས

en: The date the referenced comment was created.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་དཔྱད་གཏམ་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Group form: @widget_label
bo: སྡེ་ཁག་གི་རེའུ་མིག @widget_label

en: Field group on the referenced entity.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས་ཁག

en: Title heading
bo: ཁ་བྱང་གི་འགོ་བརྗོད

en: 301 Permanent redirect
bo: ༣༠༡ དུས་གཏན་དུ་ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ

en: 302 Temporary redirect
bo: ༣༠༢ གནས་སྐབས་ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ།

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item. Renaming the menu item using the Drupal menu system (admin/structure/menu) will override this, even if it is renamed again here.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་ངམ་ཤོག་བྱང་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཚེ། གདམ་ཐོ་ཡི་རྣམ་གྲངས་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡི་གེ་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས། Drupal གདམ་བྱང་མ་ལག་༼admin/structure/menu༽སྤྱད་ནས་གདམ་ཐོ་ཡི་རྣམ་གྲངས་མིང་སྐྱར་འདོགས་བྱས་ན་འདི་དག་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས་པ་དང་། འདིར་བསྐྱར་དུ་མིང་འདོག་ཀྱང་དེ་ལྟར་ཡིན།

en: Query string exists
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གནས་ཡོད་པ

en: Control access by whether or not a query string exists.
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གནས་ཡོད་མེད་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Query string key
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གི་གནད་ཚིག

en: Enter the key of the query string.
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གི་གནད་ཚིག་འཇུག་པ།

en: A context that extracts a value from the query string.
bo: འདྲི་ཞིབ་ཡིག་ཕྲེང་ནས་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག

en: Enter the key of the value that must be returned from the query string.
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་ནས་ངེས་པར་དུ་ཕྱིར་སློག་བྱེད་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱི་གནད་ཚིག་ཅིག་འཇུག་པ།

en: Enter a value that must be returned if the above specified key does not exist in the query string.
bo: གལ་སྲིད་གོང་དུ་ངེས་གཏན་བྱས་པའི་གནད་ཡིག་དེ་འདྲི་ཞིབ་ཀྱི་ཚིག་ཕྲེང་ནང་གནས་མེད་ཚེ་ངེས་པར་དུ་ཕྱིར་སློག་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Entity from query string
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་གི་དངོས་གཞི

en: Entity from query string.
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་གི་དངོས་གཞི།

en: Choose entity type to load from query value
bo: འདྲི་ཞིབ་ཐོབ་གྲངས་ནས་འཇུག་དགོས་པའི་དངོས་གཞིའི་རིགས་འདེམས་པ

en: Book navigation menu
bo: དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན་དཀར་ཆག

en: The book menu belonging to the current book node.
bo: མིག་སྔར་གྱི་དེབ་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ལ་དབང་བའི་དེབ་ཀྱི་གདམ་ཐོ།

en: Book navigation pager goes here.
bo: དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན་སྒྱུར་བྱེད་འདིར་འཇོག་དགོས།

en: Book navigation pager
bo: དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན་ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: The navigational pager and sub pages of the current book node.
bo: མིག་སྔའི་དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན་གྱི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་དང་ཡན་ལག་ངོས།
