Chaos tool suite (ctools) (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (1376 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: context
oc: contèxte

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Go
oc: Anatz

en: Login
oc: Identificant

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Comment form
oc: Formulari de comentari

en: User contact form
oc: Formulari de contacte de l'utilizaire

en: Weight
oc: Pes

en: Center
oc: Centre

en: Admin title
oc: Títol per l'administracion

en: Depth
oc: Prigondor

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Display
oc: Afichatge

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: style
oc: estil

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Paths
oc: Camins

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Contact
oc: Contacte

en: Node
oc: Nosèl

en: Node edit form
oc: Formulari de modificacion del nosèl

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Node add form
oc: Formulari d'apondon de nosèl

en: All
oc: Tot

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Date format
oc: Format de data

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Override title
oc: Suplantar lo títol

en: Pager ID
oc: ID de la paginacion

en: Override URL
oc: Surcargar l'URL

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
oc: Se aquò es definit, surcargar l'URL de la vista ; aquò pòt èsser practic per la definir a l'URL de la vista

en: Bottom
oc: Bas

en: Node links
oc: Ligams de nosèls

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: User picture
oc: Imatge de l'utilizaire

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Delta
oc: Dèlta

en: Custom
oc: Personalizat

en: Comment
oc: Comentari

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Overridden
oc: Espotit

en: Mode
oc: Mòde

en: Advanced
oc: Avançat

en: Up
oc: Naut

en: Medium
oc: Mejan

en: System
oc: Sistèma

en: Terms
oc: Tèrmes

en: All views
oc: Totas las vistas

en: Base
oc: Basa

en: Align
oc: Alinhar

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Case
oc: Cassa

en: Exists
oc: Present

en: Anonymous
oc: Anonim

en: <All>
oc: --Tot--

en: Clone
oc: Clonar

en: Normal menu item
oc: Element de menú normal

en: Down
oc: Bas

en: Order
oc: Òrdre

en: Add criteria
oc: Apondre de critèris

en: Node: ID
oc: Nosèl : identificant (ID)

en: Basic settings
oc: Paramètres de basa

en: Node template
oc: Gabarit del nosèl

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Child terms
oc: Tèrmes enfants

en: Operation
oc: Operacion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Rules
oc: Règlas

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Hidden
oc: Amagat

en: Some
oc: Mantun

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Sasissètz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr '*' es un joker. Sasissètz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Link to node
oc: Ligam cap al nosèl

en: Change
oc: Modificar

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Feeds
oc: Flux

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: Node body
oc: Còs del nosèl

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas donat cap de resultat

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: unlimited
oc: illimitat

en: Activity
oc: Activitat

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: First
oc: Primièr

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Second
oc: Segonda

en: Entity
oc: Entitat

en: Fixed
oc: Fixe

en: Revert
oc: Restablir

en: Greater than
oc: Superior

en: Equal to
oc: Egal a

en: Less than
oc: Inferior

en: Select a user
oc: Causir un utilizaire

en: You must select a user.
oc: Vos cal causir un utilizaire.

en: Open in new window
oc: Dobrir dins una novèla fenèstra

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: open
oc: dobèrt

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: All blogs
oc: Totes los blogs

en: Style
oc: Estil

en: Changed
oc: Modificat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: New
oc: Novèl

en: Relationships
oc: Relacions

en: Basic information
oc: Informacions de basa

en: Parent menu item
oc: Element de menú parent

en: Jump Menu
oc: Menú de saut

en: Themes
oc: Tèmas

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Tabs
oc: Onglets

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Page name
oc: Nom de la pagina

en: Apply
oc: Aplicar

en: You must select a node.
oc: Vos cal seleccionar un nosèl.

en: Bold
oc: Gras

en: PHP Code
oc: Còde PHP

en: Relationship type
oc: Tipe de relacion

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: En dessús

en: Third
oc: Tresième

en: Fourth
oc: Quatrième

en: Fifth
oc: Cinquième

en: Form
oc: Formulari

en: Title tag
oc: Balisa Títol

en: Override path
oc: Suplantar lo camin

en: Permission
oc: Dreit

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Edit this term
oc: Modificar aqueste tèrme

en: Italic
oc: Italica

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Contexts
oc: Contèxtes

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Node author
oc: Autor del nosèl

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Attach files
oc: Jónher des fichièrs

en: Views panes
oc: Vistas de panèls

en: by @user
oc: par @user

en: Argument type
oc: Tipe d'argument

en: Deleted/missing block @module-@delta
oc: Blòt @modul-@delta suprimit/mancant

en: New custom content
oc: Novèl contengut personalizat

en: Create a completely custom piece of HTML content.
oc: Crear un contengut HTML completament personalizat.

en: Context
oc: Contèxte

en: General form
oc: Formulari generala

en: Form goes here.
oc: Lo formualire va aicí.

en: "@s" base form
oc: "@s" formulari de basa

en: Node type description
oc: Descripcion del tipe de nosèl

en: Attached files
oc: Fichièrs estacats

en: Attached files go here.
oc: Los fichièrs junts vont aicí.

en: A list of files attached to the node.
oc: Una lista des fichièrs junts al nosèl.

en: "@s" attachments
oc: "@s" fichièrs estacats

en: Book navigation
oc: Navigacion del libre

en: Book navigation goes here.
oc: La navigacion del libre va aicí.

en: "@s" book navigation
oc: Navigacion del libre "@s"

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: Comment form here.
oc: Formulari de comentari aicí.

en: A form to add a new comment.
oc: Un formulari per apondre un novèl comentari.

en: "@s" comment form
oc: "@s" formulari des comentaris

en: Node comments
oc: Comentaris del nosèl

en: Node comments go here.
oc: Los comentaris del nosèl vont aicí.

en: The comments of the referenced node.
oc: Los comentaris del nosèl référencé.

en: !a comments per page
oc: !a comentaris per pagina

en: Pager
oc: Paginacion

en: "@s" comments
oc: "@s" comentaris

en: Node content
oc: Contengut del nosèl

en: The content of the referenced node.
oc: Lo contengut del nosèl référencé.

en: Node title.
oc: Títol del nosèl.

en: Node content goes here.
oc: Lo contengut del nosèl va aicí.

en: Link title to node
oc: Ligar lo títol al nosèl

en: Check here to make the title link to the node.
oc: Cochez aicí per que lo títol siá un ligam que pointe cap al nosèl.

en: No extras
oc: Pas d'extras

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
oc: Marcar aicí per desactivar las addicions qu'aqueste modul poiriá far al nosèl, coma des attachements de fichièrs e des camps CCK; aquò deuriá juste afichar lo resumit o lo contengut.

en: Identifier
oc: Identificant

en: "@s" content
oc: Contengut de "@s"

en: Node form publishing options
oc: Opcions de publicacion del formulari de nosèl

en: Publishing options on the Node form.
oc: Opcions de publicacion del formualire de nosèl.

en: Node form author information
oc: Informacions sus l'autor del formulari del nosèl

en: Author information on the Node form.
oc: Informacion de l'autor sul formulari del nosèl.

en: Node form comment settings
oc: Paramètres des comentaris del formualire de nosèl.

en: Comment settings on the Node form.
oc: Paramètre de comentari sul nosèl formulari.

en: Node form menu settings
oc: Paramètres de menú del formulari de nosèl

en: Node form file attachments
oc: Fichièrs junts del formulari del nosèl

en: File attachments on the Node form.
oc: Fichièrs junts sul formulari del nosèl.

en: Node form book options
oc: Opcions de libre del formulari de nosèl.

en: Book options for the node.
oc: Opcions del libre pel nosèl.

en: Publishing options.
oc: Opcions de publicacion.

en: Comment options
oc: Opcions des comentaris

en: Comment options.
oc: Opcions des comentaris.

en: Authoring information.
oc: Informacion de composicion

en: Menu options
oc: Opcions de menú

en: Menu options.
oc: Opcions de menú.

en: URL path options
oc: Opcions del camin d'URL

en: URL Path options.
oc: Opcions del camin d'URL.

en: Attach files.
oc: Jónher de fichièrs.

en: Book options.
oc: Opcions del libre.

en: Node type description goes here.
oc: La descripcion del tipe de nosèl va aicí.

en: Node type description.
oc: Descripcion del tipe de nosèl

en: "@s" type description
oc: "@s" tipe descripcion

en: Profile content goes here.
oc: Lo contengut del perfil va aicí.

en: Which category
oc: Quina categoria

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
oc: Tèxte d'afichar se la categoria ne possède pas de donadas. Notatz que lo títol ne serà pas afichat levat s'il es surcargat.

en: "@s" profile fields
oc: "@s" camps perfile

en: Term description goes here.
oc: La descripcion del tèrme va aicí.

en: Term description.
oc: Descripcion del tèrme.

en: "@s" term description
oc: "@s" descripcion del tèrme

en: List of related terms
oc: Lista de tèrmes associats

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
oc: Tèrmes ligats a un tèrme existent ; pòt èsser un enfant, un relatiu o de primièr niveau.

en: Sibling terms
oc: Tèrmes apparentés

en: Top level terms
oc: Tèrmes de primièr niveau

en: Which terms
oc: Quins tèrmes

en: Unordered
oc: Pas ordenat

en: Ordered
oc: Ordenat

en: The picture of a user.
oc: La photo d'un utilizaire.

en: "@s" user picture
oc: "@s" photo de l'utilizaire

en: User profile
oc: Perfil utilizaire

en: The profile of a user.
oc: Lo perfil d'un utilizaire.

en: "@s" user profile
oc: "@s" perfil utilizaire

en: Vocabulary terms
oc: Tèrmes d'un vocabulari

en: All the terms in a vocabulary.
oc: Totes los tèrmes d'un vocabulari.

en: "@s" terms
oc: "@s" tèrmes

en: Maximum depth
oc: Prigondor maximala

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
oc: Definit la prigondor maximala de tèrmes afichats.

en: Display as tree
oc: Afichar coma arborescence

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
oc: Se marcat, los tèrmes son afichats dins una arborescence, sinon dins une lista a plat.

en: A node object.
oc: L'objècte d'un nosèl.

en: Currently set to !link
oc: Actualament réglé sus !link

en: Invalid node selected.
oc: Lo nosèl seleccionat es invalid.

en: A node add form.
oc: Un formulari d'apondon de nosèl.

en: Select the node type for this form.
oc: Seleccionatz lo tipe de nosèl per aqueste formulari.

en: A node edit form.
oc: Un formulari de modificacion de nosèl.

en: A single taxonomy term object.
oc: Un objècte tèrme de taxonomia unique.

en: A single user object.
oc: Un unique objècte utilizaire.

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: A single taxonomy vocabulary object.
oc: Un unique objècte de vocabulari de taxinomie.

en: Select the vocabulary for this form.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per aqueste formulari.

en: Add argument
oc: Apondre un argument

en: relationship
oc: relacion

en: Add relationship
oc: Apondre una relacion

en: Add context
oc: Apondre un contèxte

en: Required contexts
oc: Contèxtes obligatòris

en: required context
oc: contèxte obligatòri

en: Add required context
oc: Apondre un contèxte obligatòri

en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: Add @type "@context"
oc: Apondre @type "@context"

en: Edit @type "@context"
oc: Modificar @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
oc: Sasissètz un nom per identifier aqueste !type dins las paginas d'administracion.

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
oc: Sasir un mot clau a utilizar coma element de substitucion dins los títols.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
oc: Ne pas prendre en considération ; lo contengut que requesís aqueste contèxte ne serà pas disponible.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
oc: Se l'argument es mancant o invalid, causir l'opcion que deu s'aplicar.

en: Context @count
oc: Contèxte @count

en: Configure !subtype_title
oc: Configurar !subtype_title

en: Panel settings
oc: Paramètres del panel

en: Unknown context
oc: Contèxte desconegut

en: No context
oc: Pas de contèxte

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
oc: Podètz utilizar des %keywords a partir del contèxte, ainsi que  %title per contenir lo títol original.

en: Context %count
oc: Contèxte %count

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Enter the module name to export code to.
oc: Sasir lo nom del modul cap a lequel exportar lo code.

en: Local
oc: Locale

en: Panel
oc: Panèl

en: Add a node from your site as content.
oc: Apondre un nosèl de vòstre site en tant que contengut.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
oc: Per utilizar un NID dempuèi l'URL, podètz utilizar %0, %1, ..., %N per obténer los arguments de l'URL. Ou utilizar @0, @1, @2, ..., @N per utilizar los arguments passés al panèl.

en: Leave node title
oc: Daissar lo títol del nosèl

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
oc: Avançat : Se marcat, ne pas toucher al títol del nosèl; aquò pòt causar l'afichatge en double del títol del nosèl a mens que vòstre tèma es al fait de phénomène.

en: Invalid node
oc: Nosèl invalid

en: Node loaded from @var
oc: Nosèl cargat dempuèi @var

en: Deleted/missing node @nid
oc: Nosèl @nid suprimit/mancant

en: Path is required.
oc: Lo camin es obligatòri

en: Argument wildcard
oc: Caractèrs de remplaçament de l'argument

en: No argument
oc: Aucun argument

en: From context
oc: Depuis lo contèxte

en: From panel argument
oc: Depuis l'argument del panel

en: Input on pane config
oc: Sasida sus la configuracion del pane

en: Required context
oc: Contèxte requis

en: Panel argument
oc: Argument del panel

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
oc: Se "A partir d'un argument del panèl" es choisi, l'argument del panèl a utilizar.

en: Sixth
oc: Sixième

en: Fixed argument
oc: Argument fixe

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
oc: Se "Fixe" es seleccionat, quoi utilizar coma argument.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
oc: Se aqueste argument es presenté als utilizaires del panèl, l'etiqueta a lui aplicar.

en: Use pager
oc: Utilizar la paginacion

en: Offset
oc: Decalatge

en: Link to view
oc: Ligar a la vista

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: Link title to view
oc: Ligar lo títol a la vista

en: Provide a "more" link that links to the view
oc: Provesir un ligam "Plus" pointant cap a la vista

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
oc: Aquò es indépendant de tot ligam provesit per la vista elle-même ; se vous voyez deux ligams "plus", desactivatz aqueste. Views ne provesira un ligam mai que se utilizatz l'afichatge "block", doncas se vous en disposez pas utilizatz aqueste.

en: Display feed icons
oc: Afichar las icônes des flux

en: Num posts
oc: Nombre de contribucions

en: Send arguments
oc: Mandar les arguments

en: Deleted/missing view @view
oc: Vista @view suprimida/mancanta

en: Book parent
oc: Parent de libre

en: Adds a book parent from a node context.
oc: Apond un libre parent a partir d'un contèxte de nosèl.

en: Immediate parent
oc: Parent immédiat

en: Top level book
oc: Livre de mai haut niveau

en: Term from node
oc: Tèrme del nosèl

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
oc: Apond un tèrme de taxonomia a partir d'un contèxte de nosèls; se plusieurs tèrmes son seleccionats, sol lo primièr tèrme serà récupéré.

en: Term parent
oc: Tèrme parent

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
oc: Apond un tèrme parent de taxonomia a partir d'un contèxte de tèrme.

en: Top level term
oc: Tèrme de primièr niveau

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Finish
oc: Finir

en: Underline
oc: Souligné

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Font family
oc: Poliça de caractèrs

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Response code
oc: Còde responsa

en: Custom pages
oc: Paginas personalizadas

en: Row
oc: Linha

en: Simplecontext arg
oc: Argument Simplecontext

en: Item1
oc: Element1

en: The stuff for item 1.
oc: Las affaires de l'element 1.

en: Item2
oc: Element2

en: A relcontext object.
oc: Un objècte relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
oc: Apond un relcontext a partir d'un simplecontext existent

en: Page elements
oc: Elements de la pagina

en: Variants
oc: Variantas

en: Book outline
oc: Structure del libre

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: The comment you are replying to does not exist.
oc: Lo comentari al qual respondètz existís pas pus.

en: Primary
oc: Primaire

en: Search type
oc: Tipe de recèrca

en: Tab weight
oc: Poids de l'onglet

en: User: ID
oc: Utilizaire : Identificant (ID)

en: Logged in user
oc: Utilizaire connectat

en: No description
oc: Aucune descripcion

en: Secondary
oc: Secondaire

en: The page has been deleted.
oc: La pagina es estada suprimida.

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: Justify
oc: Justifier

en: Parent term(s)
oc: Tèrme(s) parent(s)

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: Current user's language
oc: Lenga de l'utilizaire actual

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: No language
oc: Pas de lenga

en: Build mode
oc: Mòde de construction

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: No menu entry
oc: Aucune entrada de menú

en: Normal menu entry
oc: Entrada de menú normale

en: Menu tab
oc: Onglet de menú

en: Default menu tab
oc: Onglet de menú per defaut

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
oc: Se posicionné a normal o onglet, sasissètz lo tèxte d'utilizar per l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
oc: Inserir l'element dins un menú disponible.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
oc: La seleccion del menú requesís l'activation del modul menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
oc: Plus pichon serà lo pes mai haut/à esquèrra il apareisserà.

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
oc: Se creatz un element de menú parent, sasissètz lo títol de l'element.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
oc: Se l'element de menú parent es un onglet, sasissètz lo pes de l'onglet. Plus lo nombre es faible, mai l'element apparaîtra a esquèrra.

en: - All -
oc: - Tot -

en: Import code
oc: Importar un code

en: Contact form
oc: Formulari de contact

en: Equal
oc: Égal

en: HTTP response code
oc: Còde de statut HTTP

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Styles
oc: Estils

en: Hello world!
oc: Bonjour lo monde !

en: The item has been deleted.
oc: L'element es estat suprimit.

en: Greater than or equal to
oc: Superior o egal a

en: Less than or equal to
oc: Inferior o egal a

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: CTools CSS Cache
oc: Cache CSS de CTools

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
oc: Lo repertòri de cache CSS de CTools, %path n'a pas pu èsser creat perque il y a un problèma de configuracion sul repertòri files. Asseguratz-vos que lo repertòri files es corrèctament configurat e que lo servidor web dispose des permissions sufisentas per crear de repertòris.

en: Unable to create
oc: Creacion impossible

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
oc: Cache spécial utilizat per enregistrar les objèctes en cors d'edicion ; il sert a enregistrar l'état dins un environnement normalement sens état.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
oc: Una bibliotèca d'aisinas utiles per Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
oc: Exportar los resultats en lots

en: Place this in @file
oc: Placer aquò dins @file

en: There are no objects to be exported at this time.
oc: I a pas cap d'objècte a exportar pel moment.

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
oc: Expòrta massivement plusieurs objèctes de donadas gerits per Ctools vers lo code.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
oc: Procède a una exportacion massive des objèctes de donadas coneguts per les aisinas Chaos.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
oc: @type :@subtype ne s'afichara pas perque il lui manque un contèxte

en: No info available.
oc: Pas d'informacion disponible.

en: Configure new !subtype_title
oc: Configurar un novèl !subtype_title

en: All criteria must pass.
oc: Totes los critèris devon èsser verificats.

en: Only one criteria must pass.
oc: Sol un critèri deu èsser verificat.

en: Broken/missing access plugin %plugin
oc: Plugin d'accès %plugin cassé/mancant

en: Configure settings for this item.
oc: Configurar los paramètres d'aqueste element.

en: Remove this item.
oc: Levar aqueste element.

en: No criteria selected, this test will pass.
oc: Aucun critèri n'a été seleccionat, aqueste tèst va èsser considerat coma réussi.

en: Missing callback hooks.
oc: Proceduras de rappel (callback hooks) mancantas.

en: Edit criteria
oc: Modificar los critèris

en: Invalid object name.
oc: Nom d'objècte invalid.

en: Invalid context type
oc: Tipe de contèxte invalid

en: Display page not found or display nothing at all.
oc: Pas pas trobada, o bien il n'y a rien a visualiser sus aquesta pagina.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
oc: Sasissètz un títol a utilizar quand aqueste argument es present. Podètz utilizar des substituions de %KEYWORD, segon les mot clés especificats çaijós.

en: Unable to delete missing item!
oc: Impossible de suprimir un element mancant !

en: Edit @type
oc: Modificar @type

en: Summary of contexts
oc: Récapitulatif des contèxtes

en: Please choose which context and how you would like it converted.
oc: S'il vous plaît, causissètz amb quel contèxte e comment volètz lo convertir.

en: , and
oc: , e

en: , or
oc: , o

en: Built in context
oc: Contèxte integrat

en: Keyword: %@keyword
oc: Mot clau : %@keyword

en: From "@title"
oc: De "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
oc: Impossible de crear lo repertòri de cache CTools CSS. Verificatz las permissions sul repertòri de vòstres fichièrs.

en: Update and return
oc: Mesa a jorn e retorn

en: In code
oc: Dins lo code

en: Enabled, title
oc: Activadas, títol

en: Get a summary of the information about this page.
oc: Obténer un resumit des informacions sus aquesta pagina.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
oc: Activatz aquesta pagina afin qu'elle siá utilizada dins vòstre sistèma.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
oc: Desactivar aquesta pagina. Las donadas seràn conservées mas la pagina ne serà mai utilizada per vòstre sistèma.

en: Add variant
oc: Apondre una varianta

en: Add a new variant to this page.
oc: Apondre una novèla varianta d'aquesta pagina.

en: Create variant
oc: Crear la varianta

en: Import variant
oc: Importar una varianta

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
oc: Apondre una varianta d'aquesta pagina a partir de còde exporté d'una autre pagina.

en: Reorder variants
oc: Ré-ordonner les variantas

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
oc: Cambiar la prioritat des variantas per s'assurer que la seleccion s'opère de façon correcte.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
oc: Configurar una novèla varianta abans de l'apondre réellement a la pagina.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
oc: Casser lo verrolh d'aquesta pagina afin de pouvoir l'editar.

en: Variant operations
oc: Operacions sus las variantas

en: Get a summary of the information about this variant.
oc: Obténer un resumit des informacions d'aquesta varianta.

en: Make an exact copy of this variant.
oc: Far una copie exacte d'aquesta varianta.

en: Export this variant into code to import into another page.
oc: Exportar aquesta varianta jos forma de còde per l'importar dins una autra pagina.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
oc: Suprimir totes los cambiaments d'aquesta varianta e restablir la version provesida per son còde font.

en: Remove this variant from the page completely.
oc: Suprimir aquesta varianta de la pagina.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
oc: Activar aquesta varianta afin qu'elle siá utilizada per vòstre sistèma.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
oc: Desactivar aquesta varianta. Las donadas seràn conservées mas la varianta ne serà mai utilizada per vòstre sistèma.

en: No variants
oc: Aucune varianta

en: This operation trail does not exist.
oc: Aquesta operacion existís pas.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
oc: Aquesta pagina es estada mesa a jorn. Los cambiaments ne seràn pas salvats tant que vous n'aurez enregistrat.

en: Unable to update changes due to lock.
oc: Impossible d'aplicar los cambiaments, un verrolh es present.

en: This setting contains unsaved changes.
oc: Aquestes paramètres contenon des cambiaments non salvats.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
oc: Avètz efectuat des cambiaments sus aquesta pagina que ne son pas salvats. Vos cal clicar sus Enregistrar per salvar los cambiaments dins la banca de donadas, o sus Anullar per ne pas prendre en compte aquestes cambiaments. Notatz que se avètz cambiat las valors d'un formulari, vos cal clicar sul boton Mesa a jorn abans d'enregistrar vòstra pagina.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
oc: Totes los cambiaments son estats anullats, la pagina es ara desverrolhada.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
oc: Lo títol administratiu d'aquesta varianta. Se vous laissez aqueste camp vide il serà automaticament renseigné.

en: Variant type
oc: Tipe de varianta

en: Optional features
oc: Foncionalitats opcionalas

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
oc: Seleccionatz las foncionalitats facultativas dont avètz besonh per quelles soient presentas dins les formularis de configuracion. Se vous ne seleccionatz pas aquestas opcions aicí poiretz totjorn les activar un còp que vòstra pagina serà creada. Se vous n'êtes pas sûr, laissez aquestas opcions démarcadas.

en: Variant name
oc: Nom de la varianta

en: Enter the name of the new variant.
oc: Sasissètz lo nom de la novèla varianta.

en: Paste variant code here
oc: Pegatz lo còde de la varianta aicí

en: No variant found.
oc: Aucune varianta trobada.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
oc: Impossible d'importar una varianta. Rapport d'errors : @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
oc: Reïnicializar la varianta va la suprimir de la banca de donadas, la ramenant a sa varianta d'origine, celle per defaut. Aquesta supression ne serà efectiva que quand vous aurez cliqué sul boton Enregistrar.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta varianta ? Aquesta supression ne serà efectiva que quand vous aurez cliqué sus Enregistrar.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
oc: Aquesta varianta es desactivada. L'activar la rendrà disponibla dins vòstre sistèma. Aquò ne prendra efièch que quand vous aurez enregistrat aquesta pagina.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
oc: Aquesta varianta es activada. La desactivar la rendrà indisponible per lo sistèma, e elle ne serà pas utilizada. Aquò ne prendra efièch que quand vous aurez enregistrat aquesta pagina.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
oc: Far sauter lo verrolh d'aqueste pagina va <strong>anullar</strong> tot cambiament réalisé per l'utilizaire qu'a verrolhat aquesta pagina. Sètz SEGUR que volètz lo far ?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
oc: Lo verrolh a été effacé ainsi que totes los cambiaments. Podètz ara far des cambiaments sus aquesta pagina.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
oc: Activar aquesta pagina la rendrà disponibla immediatament dins vòstre sistèma (i a pas besonh d'esperar per un salvament).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
oc: Desactivar aquesta pagina la rendrà indisponible immediatament dins vòstre sistèma (i a pas besonh d'esperar un salvament.)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
oc: Aquesta pagina n'a pas de varianta e doncas aucune sortida a generar.

en: Add a new variant
oc: Apondre una novèla varianta

en: Unable to disable due to lock.
oc: Impossible de desactivar, un verrolh es present.

en: Unable to enable due to lock.
oc: Impossible d'activar, un verrolh es present.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
oc: Apondre, modificar e suprimir las paginas sistèma supplantées e les paginas definidas per l'utilizaire.

en: Page manager
oc: Pagina manager

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
oc: Provesís una interfàcia d'utilizaire e una API per gerir las paginas dins lo site.

en: Node add/edit form
oc: Formulari de creacion/edicion d'un nosèl

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
oc: Quand activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal per crear o modificar des nosèls suls camins <em>node/%node/edit</em> e <em>node/add/%node_type</em>. Se vous apondut des variantas, podètz utilizar los critèris de seleccion tal coma lo tipe de nosèl o la lenga o las permissions per provesir des formularis diferents pels nosèls. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari d'edicion de nosèl estandard de Drupal serà utilizat.

en: Node being edited
oc: Nosèl en cors de modificacion

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
oc: Quand activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal per afichar los nosèls sul camin <em>node/%node</em>. Se apondètz de variantas, poiretz utilizar des critèris de seleccion tal coma lo tipe de nosèl, la lenga o las permissions per provesir diferents tipes d'afichatge a aquestes nosèls. Se vous ne seleccionatz pas de varianta, l'afichatge per defaut de Drupal serà utilizat pels nosèls. Aquesta pagina affecte solament los nosèls afichats en tant que pagina, afectarà pas las listas de nosèls o los nosèls afichats dins d'autres endreches. Veuillez tanben noter que se utilizatz Pathauto, los aliasses d'URLs pòdon daissar paraître qu'un nosèl es afichat ailleurs, mas per Drupal ils son totjorn sus un camin del tipe node/%node.

en: Node being viewed
oc: Nosèl en cors d'afichatge

en: Argument settings
oc: Paramètres de l'argument

en: A meaningless second page
oc: Una segonda pagina sens importance

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Lo nom d'aquesta pagina. Il apparaîtra dins l'interfàcia d'administracion afin de l'identifier facilement.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom sistèma d'aquesta pagina. Il deu èsser unique e ne contenir que des caractèrs alfanumerics e des tirets bas. Un còp creada, vous ne pourrez mai cambiar aquesta valor !

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aquesta pagina, çò que fa o es faîte pour, per l'administracion.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
oc: Lo camin d'URL per accedir a aquesta pagina. Podètz crear des getons nommés per les parties variablas del camin en utilizant la syntaxe %name per les parties obligatòris e !name per les parties opcionalas. Per exemple : "node/%node/foo", "forum/%forum" o "dashboard/!input". Aquestes getons nommés pòdon èsser transformés en contèxtes sul formulari d'arguments.

en: Make this your site home page.
oc: Definir coma pagina d'acuèlh del site.

en: Visible menu item
oc: Element de menú visible

en: Name is required.
oc: Lo nom es obligatòri.

en: That name is used by another page: @page
oc: Aqueste nom es ja utilizat per una autra pagina : @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom d'una pagina pòt pas conténer que des caractèrs alphanumerics e des caractèrs de soulinhaments (_).

en: That path is used by another page: @page
oc: Aqueste camin es ja utilizat per una autra pagina : @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
oc: Podètz pas utilizar de partida de camin dynamique aprèp una partida de camin opcionala.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
oc: Podètz pas utilizar de partida de camin statique aprèp una partida de camin opcionala.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
oc: Aqueste camin es actualament assignat a l'aliàs @alias. Aqueste sistèma ne pòt pas surcargar los aliasses existents.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
oc: Podètz pas far d'aquesta pagina vòstra pagina d'acuèlh del site se elle utiliza des getons % .

en: Duplicated argument %arg
oc: Argument dupliqué %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
oc: Argument <em>%</em> invalid. Totes les arguments devon èsser nommés amb des mots claus.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
oc: Quand vous définissez un element de menú coma un onglet per defaut, Drupal a besonh de saver quel serà son element parent. Parfois lo parent existera ja, mas dins certans cases,  vos cal lo crear. Lo camin d'un element parent deu totjorn èsser lo meteissa camin amb la darrièra partida suprimida, es a dire se lo camin d'aquesta vista es <em>foo/bar/baz</em>, lo camin del parent deu èsser <em>foo/bar</em>.

en: Parent item title
oc: Títol de l'element parent

en: Parent item menu
oc: Menú de l'element parent

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
oc: Las règlas d'accès son utilizadas per verificar se la pagina es accessible e se totes los elements de menús que lui son associats son visibles.

en: No context assigned
oc: Cap de contèxte pas assignat

en: Position in path
oc: Posicion dins lo camin

en: Context assigned
oc: Contèxte assignat

en: The path %path has no arguments to configure.
oc: Lo camin %path n'a aucun argument a configurar.

en: Invalid keyword.
oc: Mot clau invalid.

en: Change context type
oc: Cambiar lo tipe de contèxte

en: Change argument
oc: Cambiar l'argument

en: No context selected
oc: Pas de contèxte seleccionat

en: Error: missing argument.
oc: Error : argument mancant.

en: Context identifier
oc: Identificant del contèxte

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
oc: Il s'agit del títol del contèxte utilizat per l'identifier mai tard dins la partida administrative. Il ne serà jamais afichat a l'utilizaire.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
oc: Error : plugin d'argument %argument mancant o invalid.

en: Import page
oc: Importar una pagina

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
oc: Sasissètz lo nom a utilizar per aquesta pagina s'il es diferent de la pagina font. Laissez lo camp vide per utilizar lo nom originel de la pagina.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
oc: Sasissètz lo camin a utilizar per aquesta pagina s'il es diferent de la pagina font. Laissez lo camp vide per utilizar lo camin originel de la pagina.

en: Allow overwrite of an existing page
oc: Permetre l'écrasement d'una pagina existenta

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
oc: Se lo nom que avètz causit existís ja dins la banca de donadas, aquesta pagina pourra écraser la pagina existenta.

en: Paste page code here
oc: Coller lo còde de la pagina aicí

en: No handler found.
oc: Aucun gestionari (handler) trobat.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
oc: Impossible de récupérer una pagina a partir de l'import. Errors rapportées : @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
oc: Aqueste nom de pagina es utilizat e verrolhat per un autre utilizaire. Vos cal <a href="!break">casser lo verrolh</a> d'aquesta pagina per pouvoir contunhar o causir un nom diferent.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
oc: Sasir lo nom de la novèla pagina. Il deu èsser unique e ne contenir que des caractèrs alfanumerics e des tirets bas.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
oc: Lo camin d'URL per accedir a aquesta pagina. Podètz crear des getons nommés per les parties variablas del camin en utilizant la syntaxe %name per les parties obligatòris e !name per les parties opcionalas. Per exemple : "node/%node/foo", "forum/%forum" o "dashboard/!input". Aquestes getons nommés pòdon èsser transformés en contèxtes sul formulari d'arguments. Podètz pas utilizar lo meteissa camin que la pagina d'origine.

en: Clone variants
oc: Clonar les variantas

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
oc: Se seleccionat totas las variantas associadas a aquesta pagina seràn tanben clonées. Se non seleccionat la pagina serà clonée sens ses variantas.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
oc: Reïnicializar la pagina va la suprimir de la banca de donadas, la restablissent a la pagina per defaut d'origine. Tot cambiament efectuat serà perdu e ne pourra èsser récupéré.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta pagina ? La supression d'una pagina es irréversible.

en: The page has been reverted.
oc: La pagina a été reïnicializada.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
oc: Des paginas creadas per l'administrateur qu'an un camin d'URL, un contraròtle d'accès e des entradas dins lo sistèma de menú de Drupal.

en: Create a new page
oc: Crear una novèla pagina

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
oc: Modificar lo nom, lo camin e d'autres paramètres de basa per aquesta pagina.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
oc: Definir les contèxtes per les arguments d'aquesta pagina.

en: Control what users can access this page.
oc: Contrarotlar quels utilizaires pòdon accedir a aquesta pagina.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
oc: Provesir a aquesta pagina un menú visible o un onglet de menú.

en: Make a copy of this page
oc: Crear una copie d'aquesta pagina

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
oc: Exportar aquesta pagina en tant que còde que pourra èsser importé o integrat dins un modul.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
oc: Suprimir totes los cambiaments d'aquesta pagina e restablir la version provesida per son còde font.

en: Remove this page from your system completely.
oc: Suprimir entièrament aquesta pagina del sistèma.

en: This is your site home page.
oc: Es la pagina d'acuèlh de vòstre site.

en: This page is set to become your site home page.
oc: Aquesta pagina es definida per devenir vòstra pagina d'acuèlh.

en: Accessible only if @conditions.
oc: Accessible solament se @condicions.

en: This page is publicly accessible.
oc: Aquesta pagina es accessible publiquement.

en: No menu entry.
oc: Pas d'entrada dins lo menú.

en: Normal menu entry.
oc: Entrada de menú normale.

en: Menu tab.
oc: Onglet de menú.

en: Default menu tab.
oc: Onglet de menú per defaut

en: Title: %title.
oc: Títol : %title.

en: Parent title: %title.
oc: Títol del parent : %title

en: Menu block: %title.
oc: Blòt de menú : %title

en: Taxonomy term template
oc: Gabarit del tèrme de taxonomia

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
oc: Se activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal de l'afichatge des paginas de tèrmes de taxinomie <em>taxonomy/term/%term</em>. Se vous aviez des variantas, vous pourriez utilizar des critèris de seleccion tal coma lo vocabulari o las permissions per afichar diferentas vistas de la pagina des tèrmes de taxinomies e des nosèls associats. Se aucune varianta n'est seleccionada, l'afichatge per defaut des paginas de tèrmes de taxinomie serà utilizada. Aquesta pagina affecte uniquement los elements afichats al camin taxonomy/term/%term. Certans tèrmes, tal coma les forums, an lor afichatge gerit ailleurs. Veuillez tanben noter que se utilizatz Pathauto, los aliasses pòdon donner lo sentiment qu'un tèrme de taxinomie es afichat ailleurs, mas per Drupal aquò son totjorn al camin taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
oc: Lo(s) tèrme(s) afichat(s)

en: Term being viewed
oc: Lo tèrme en cors d'afichatge

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
oc: Autorizar plusieurs tèrmes sus taxonomy/term/%term

en: Single term
oc: Un sol tèrme

en: Multiple terms
oc: Plusieurs tèrmes

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
oc: Per defaut Drupal autoriza plusieurs tèrmes per argument, separats per de virgulas o des signes plus. Se causissètz "Un sol tèrme", aquesta foncionalitat serà desactivada.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
oc: Injecter la ierarquia del primièr tèrme dins lo fial d'Ariana

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
oc: Se seleccionat, los parents del tèrme de taxonomia apparaîtront dins lo fial d'Ariana.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
oc: Plusieurs tèrmes pòdon èsser utilizats, separats per de virgulas (,) o des mai (+).

en: Only a single term may be used.
oc: Sol un tèrme unique pòt èsser utilizat.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
oc: Lo fial d'Ariana contendrà la ierarquia des tèrmes de la taxonomia

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
oc: Lo fial d'Ariana ne contendrà pas la ierarquia des tèrmes de la taxonomia.

en: User profile template
oc: Gabarit del perfil utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
oc: Se activat, aquò surcharge l'afichatge per defaut de Drupal per afichar lo perfile des utilizaires <em>user/%user</em>. Se apondètz de variantas, poiretz utilizar de critèris de seleccion tal coma los ròtles o las permissions per provesir des afichatges diferents des perfiles utilizaires. Se aucune varianta n'est seleccionada, l'afichatge per defaut de Drupal serà utilizat. Notatz que se utilizatz Pathauto, los aliasses pòdon donner l'impression que les perfiles utilizaires son afichats ailleurs, mas per Drupal ils son totjorn afichat al camin user/%user.

en: User being viewed
oc: L'utilizaire en cors d'afichatge

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
oc: Aquesta pagina es en cors de modificacion per un autre utilizaire, vous ne podètz doncas pas la modificar.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
oc: Aquesta pagina vient d'èsser creada e n'a pas encara été enregistrada dins la banca de donadas. Elle ne serà pas disponible tant que vous ne l'aurez pas enregistrada.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
oc: Aquesta pagina a été modificada, mas aquestes cambiaments ne son pas encara actius. Al moment de la modificacion d'aquesta pagina, celle-ci es verrolhada e pòt pas èsser modificada per les autres utilizaires.

en: No task handlers are defined for this task.
oc: Aucun gestionari (handler) de prètzfach n'est definit per aquesta prètzfach.

en: Variant
oc: Varianta

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
oc: Aquesta pagina es en cors d'edicion per l'utilizaire !user, e es doncas verrolhada. Aqueste verrolh es actiu dempuèi !age. Clicatz aicí per <a href="!break">casser aqueste verrolh</a>.

en: User: compare
oc: Utilizaire : comparer

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
oc: Comparer deux utilizaires (l'utilizaire connectat e l'utilizaire visualizat, per exemple)

en: First User
oc: Primièr utilizaire

en: Second User
oc: Deuxième utilizaire

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
oc: Acordar un accès basé sus la comparason des contèxtes de deux utilizaires. Per exemple, per acordar a un utilizaire l'accès a son propare perfil, causir "utilizaire connectat" e "l'utilizaire en cors d'afichatge" e aplicar "acordar l'accès se identique". Quand ils identiques, les accès seràn acordats.

en: Grant access if user contexts are
oc: Accorde l'accès se les contèxtes utilizaire sont

en: Not equal
oc: Diferent

en: Node: accessible
oc: Nosèl: accessible

en: Control access with built in Drupal node access test.
oc: Contrarotlar l'accès amb lo tèst interne d'accès als nosèls de Drupal.

en: Create nodes of the same type
oc: Crear des nosèls del meteissa tipe

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
oc: Utilizar las règlas internes d'accès als nosèls de Drupal, détermine se l'utilizaire pòt efectuar l'operacion seleccionada sul nosèl.

en: @user can view @node.
oc: @user pòt veire @node.

en: @user can edit @node.
oc: @user pòt modificar @node.

en: @user can delete @node.
oc: @user pòt suprimir @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
oc: @user pòt crear des nosèls de meteissa tipe que @node.

en: Node: language
oc: Nosèl : lenga

en: Control access by node language.
oc: Contrarotlar l'accès per la lenga del nosèl.

en: Current site language
oc: Lenga actuala del site

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
oc: Passer solament se lo nosèl es dins una des lengas seleccionada.

en: @identifier is in any language
oc: @identifier es dins n'importe quelle lenga

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
oc[0]: La lenga de @identifier es "@languages"
oc[1]: La lenga de @identifier es l'une des seguentas : "@languages"

en: Node: type
oc: Nosèl : tipe

en: Control access by node_type.
oc: Contraròtle d'accès per node_type.

en: Only the checked node types will be valid.
oc: Sols los tipes de nosèls marcats seràn valids.

en: @identifier is any node type
oc: @identifier es un tipe de nosèl qual que siá

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
oc[0]: Lo tipe de @identifier es "@types"
oc[1]: Lo tipe de @identifier es l'un des seguents : "@types"

en: User: permission
oc: Utilizaire : permission

en: Control access by permission string.
oc: Contrarotlar l'accès per cadena de permissions.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
oc: Sols los utilizaires ayant la permission seleccionada pourront y aver accès.

en: Error, unset permission
oc: Error, permission non definida

en: @identifier has "@perm"
oc: @identifier a "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
oc: Contrarotlar l'accès via un còde PHP arbitraire.

en: Administrative desc
oc: Descripcion administrative

en: A description for this test for administrative purposes.
oc: Una descripcion d'aqueste tèst a des fins administratives.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
oc: L'accès serà acordat se lo còde PHP seguent tòrna <code>VRAi</code>. Ne pas inclure &lt;?php ?&gt;. Atencion tot còde PHP incorrect pòt endommager vòstre site Drupal. Totes les contèxtes seràn disponibles dins la variabla <em>$contexts</em>.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
oc: Avètz pas los dreches sufisents per modificar del còde PHP.

en: User: role
oc: Utilizaire : ròtle

en: Control access by role.
oc: Contrarotlar l'accès per ròtle.

en: Only the checked roles will be granted access.
oc: L'accès serà acordat solament als ròtles marcats

en: @identifier can have any role
oc: @identifier pòt aver n'importe quel ròtle

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
oc[0]: @identifier al ròtle "@roles"
oc[1]: @identifier a l'un des ròtles "@roles"

en: User: language
oc: Utilizaire : lenga

en: Control access by the language the user or site currently uses.
oc: Contraròtle l'accès per la lenga de l'utilizaire o del site.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
oc: Passe solament se lo lengatge corrent del site es l'un des lengatges seleccionats.

en: Site language is any language
oc: La lenga del site es n'importe quelle lenga

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
oc[0]: La lenga del site es "@languages"
oc[1]: La lenga del site es l'une des seguentas : "@languages"

en: Taxonomy: vocabulary
oc: Taxonomia : vocabulari

en: @identifier is any vocabulary
oc: @identifier es n'importe quel vocabulari

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
oc[0]: Lo vocabulari de @identifier es "@vids"
oc[1]: Lo vocabulari de @identifier es l'un des seguents : "@vids"

en: Creates a node context from a node ID argument.
oc: Crèa un contèxte de nosèl a partir d'un argument de tipe identificant de nosèl.

en: Enter the node ID of a node for this argument
oc: Sasir un identificant de nosèl per aqueste argument

en: Creates a node add form context from a node type argument.
oc: Creat un contèxte de formulari d'apondon de nosèl a partir d'un argument de tipe nosèl.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
oc: Creat un contèxte de formulari d'edicion de nosèl a partir d'un ID d'argument nosèl.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
oc: Una cadena de caractèr es un contèxte minimal que maintient una simple cadena de caractèr que pòt èsser utilizat a d'autres fins.

en: Enter a value for this argument
oc: Sasir una valor per aqueste argument

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
oc: Crèa un tèrme de taxonomia simple dempuèi un ID de taxonomia o lo nom d'un tèrme de taxonomia.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
oc: Injecter la ierarquia dins lo fial d'Ariana

en: Enter a taxonomy term ID.
oc: Sasir un identificant de tèrme de taxonomia.

en: Enter a taxonomy term name.
oc: Sasir lo nom d'un tèrme de taxonomia.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
oc: Crèa un grop de tèrme de taxonomia dempuèi una lista de tids separats per una virgula o un signe mai (+). En general, lo primièr tèrme de la lista serà utilizat per los panèls.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
oc: Entrar un ID de tèrme o una lista d'IDs de tèrmes separats per un mai (+) o una virgula (,)

en: Creates a user context from a user ID argument.
oc: Crear un contèxte utilizaire a partir d'un identificant utilizaire coma argument.

en: Enter the user ID of a user for this argument
oc: Sasir l'identificant de l'utilizaire per aqueste argument

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
oc: Crèa un contèxte de vocabulari a partir d'un identificant de vocabulari coma argument.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
oc: Sasir l'identificant del vocabulari per aqueste argument

en: Use context keywords
oc: Utilizar des mots claus contextuals

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
oc: Se marcat, los mots claus contextuals seràn substitués a aqueste contengut.

en: Substitutions
oc: Substitucions

en: @identifier: @title
oc: @identifier : @title

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
oc: Tot çò qu'es dins lo formulari e es pas afichat per un autre contengut.

en: The author of the referenced node.
oc: L'autor del nosèl référencé.

en: Link to author profile
oc: Ligar al perfil de l'autor

en: Check here to link to the node author profile.
oc: Marcar aicí per lier al perfil de l'autor del nosèl.

en: "@s" author
oc: Autor de "@s"

en: The body of the referenced node.
oc: Lo corps del nosèl référencé.

en: "@s" body
oc: Còs de "@s"

en: The navigation menu the book the node belongs to.
oc: Lo menú de navigacion de libre al qual lo nosèl aparten.

en: Node created date
oc: Data de creacion del nosèl

en: The date the referenced node was created.
oc: Data de creacion del nosèl référencé.

en: "@s" created date
oc: Data de creacion de "@s"

en: Node links of the referenced node.
oc: Ligams de nosèl del nosèl référencé.

en: Node links go here.
oc: Los ligams del nosèl vont aicí.

en: "@s" links
oc: Ligams de "@s"

en: The title of the referenced node.
oc: Lo títol del nosèl référencé.

en: "@s" title
oc: Títol de "@s"

en: Node last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl

en: The date the referenced node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl référencé.

en: Last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn

en: "@s" last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn de "@s"

en: "@s" node form attach files
oc: Jónher des fichièrs jos forma de nosèls de "@s"

en: "@s" node form publishing options
oc: Opcions de publicacion del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form book options
oc: Enregistrar las opcions del formulari del nosèl "@s"

en: Node form submit buttons
oc: Botons de somissions del formulari de nosèl

en: Submit buttons for the node form.
oc: Botons de somissions pel formulari de nosèl.

en: Node form buttons.
oc: Botons del formulari de nosèl.

en: "@s" node form submit buttons
oc: Boton de validacion del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form comment settings
oc: Paramètres des comentaris del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Node form revision log message
oc: Lo formulari de jornal des messatges de revision de nosèl

en: Revision log message for the node.
oc: Messatge del jornal des revisions pel nosèl.

en: "@s" node form revision log
oc: Jornal de revision del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Menu settings on the Node form.
oc: Reglatges del menú sul formulari de nosèl.

en: "@s" node form menu settings
oc: Paramètres del menú del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Node form url path settings
oc: Configuracion de camin d'URL del formulari de nosèl

en: "@s" node form path options
oc: Opcions de camin pel formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form author information
oc: Produire del contengut jos forma de nosèl de "@s"

en: Profile category
oc: Categoria del perfil

en: Contents of a single profile category.
oc: Contenguts d'una sola categoria de perfil.

en: Enter the node ID of a node for this context.
oc: Sasir l'identificant d'un nosèl per aqueste contèxte.

en: '%title' [node id %nid]
oc: '%title' [id de nosèl %nid]

en: Reset identifier to node title
oc: Réinitialise l'identificant al títol del nosèl

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat al títol del nosèl seleccionat.

en: Enter the node type this context.
oc: Sasir lo tipe de nosèl per aqueste contèxte.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
oc: Sasir l'identificant d'un nosèl per aqueste argument :

en: A context that is just a string.
oc: Un contèxte qu'es juste una cadena de caractèrs.

en: Raw string
oc: Cadena de caractèrs brute

en: Enter the string for this context.
oc: Sasir una cadena per aqueste contèxte.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
oc: Actualament definit sus @term. Sasir un autre tèrme se volètz cambiar lo tèrme.

en: Select a term from @vocabulary.
oc: Causir un tèrme dins @vocabulary.

en: Reset identifier to term title
oc: Réinitialise l'identificant al títol del tèrme

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat al nom del tèrme seleccionat.

en: You must select a term.
oc: Vos cal causir un tèrme.

en: Invalid term selected.
oc: Tèrme seleccionat invalid.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
oc: Plusieurs tèrmes de taxonomia, coma un groupe.

en: Term ID of first term
oc: Identificant (ID) de tèrme del primièr tèrme

en: Term ID of all term, separated by + or ,
oc: Identificants (ID) de tèrmes de totes los tèrmes, separats per des + o des ,

en: Term name of first term
oc: Nom de tèrme del primièr tèrme

en: Term name of all terms, separated by + or ,
oc: Lo nom de totes los tèrmes, separats pas "+" o ","

en: Vocabulary ID of first term
oc: Identificant (ID) de vocabulari del primièr tèrme

en: Creates the author of a node as a user context.
oc: Crèa l'autor d'un nosèl coma contèxte utilizaire.

en: Make all views available as panes
oc: Rendre totas las vistas utilisables en tant que panèls

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
oc: Se marcat, totas las vistas seràn disponibles jos forma de content pane per èsser apondudas als tipes de contengut. Se non seleccionat, solas las vistas que disposent d'un afichatge Content pane seràn disponible en tant que content panes. Déseleccionatz aquò se volètz contrarotlar mai finement quelles vistas son diponibles l'interfàcia des panels pels utilizaires.

en: Configure Views to be used as CTools content.
oc: Configurar des vistas per èsser utilizadas coma contengut amb CTools.

en: Views content panes
oc: Volets de contengut de Views

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
oc: Permet al contengut de Views d'èsser utilizat dins Panels, Dashboard e d'autres moduls que utilisent l'API CTools.

en: Select display
oc: Seleccionar un afichatge

en: Configure view
oc: Configurar la vista

en: Choose which display of this view you wish to use.
oc: Causissètz l'afichatge d'aquesta vista volètz utilizar.

en: Broken/missing/deleted view.
oc: Vista cassée/mancanta/suprimida.

en: Configure view @view (@display)
oc: Configurar la vista @view (@display)

en: View: @name
oc: Vista : @name

en: View information
oc: Informacion sus la vista

en: Using display @display.
oc: Utilizacion de l'afichatge @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
oc: L'argument @arg utilisant lo contèxte @context a été converti en @converter

en: @count items displayed.
oc: @count elements afichats.

en: With pager.
oc: Amb paginacion.

en: Without pager.
oc: Sans paginacion.

en: Skipping first @count results
oc: Ignorar les @count primièrs resultats

en: With more link.
oc: Amb un ligam plus.

en: With feed icon.
oc: Amb una icône de flux.

en: Sending arguments.
oc: Envoi des arguments.

en: Using arguments: @args
oc: Amb les arguments : @args

en: Using url: @url
oc: Amb l'URL : @url

en: View panes
oc: Volets de vista

en: Link title to page
oc: Ligar lo títol a la pagina

en: Provide a "more" link.
oc: Provesir un ligam "plus".

en: Num items
oc: Nombre d'elements

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
oc: Causir lo nombre d'elements a afichar o 0 per afichar totes los resultats.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
oc: Sasir lo nombre d'elements a ignorar ; sasir 0 per n'ignorar aucun element.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
oc: Se aquò es definit, suplantar lo camin d'URL de la Vista ; aquò pòt èsser pratique per la definir a l'URL del panèl.

en: Content pane
oc: Volet de contengut

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
oc: Es disponible coma contengut per un panèl o un afichatge de tablèu de bòrd.

en: Pane settings
oc: Paramètres del panèl

en: Use view name
oc: Utilizar lo nom de la vista

en: Use view description
oc: Utilizar la descripcion de la vista

en: Admin desc
oc: Descripcion per l'administracion

en: Use Panel path
oc: Utilizar lo camin del modul Panel

en: Argument input
oc: Sasida d'argument

en: Allow settings
oc: Permetre los paramètres

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
oc: Los paramètres seleccionats seràn disponibles dins lo panèl de la fenèstra de configuracion per èsser modificats per l'utilizaire. Los paramètres non seleccionats ne seràn pas disponibles e n'utilizaront que los paramètres d'aqueste afichatge.

en: Pager offset
oc: Decalatge de la paginacion

en: Path override
oc: Supplantation del camin

en: Title override
oc: Supplantation del títol

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
oc: Aquò es lo títol que va aparéisser pel panèl d'aquesta vista dins la fenèstra d'apondon de contengut. Se vide, lo nom de la vista serà utilizat.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
oc: Aquò es lo tèxte que va aparéisser quand l'utilizaire va placer sa souris au-dessus del panèl dins la fenèstra d'apondon de contengut. Se vide, la descripcion de la vista serà utilizada.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
oc: Aquò es la categoria dins la quala apparaîtra lo panèl dins la fenèstra d'apondon de contengut.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
oc: Aquò es lo pes per defaut de la categoria. Notatz que se lo pes de la categoria es definit a plusieurs endreches, sol lo primièr es visible per Panels, doncas se lo pes ne semble pas foncionar, verificatz dins les autres endreches ont lo pes poiriá aver été défini.

en: Link pane title to view
oc: Ligar lo títol del panèl a la vista

en: Inherit path from panel display
oc: Ereitar del camin de l'afichatge del panèl

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
oc: Se oui, totes los ligams generats per Views, tal coma los ligams plus, los ligams de resumit, e los ligams de sasidas expausats vont aller dins l'afichatge des camins des panels e non dins la vista, se l'afichatge a un camin.

en: Choose the data source for view arguments
oc: Causissètz la font de donadas des arguments de la vista

en: @arg source
oc: font de @arg

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
oc: Las paginas del panel pòdon èsser utilizadas coma des paginas d'arrivée (landing paginas). Elles possèdent una URL, acceptent les arguments e pòdon aver des entradas de menú.

en: Panel page
oc: Pagina del panel

en: Go to list
oc: Aller a la lista

en: Selection rules
oc: Règlas de seleccion

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
oc: Contrarotlar lo critèri utilizat per decidir se aquesta varianta es utilizada o pas.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
oc: Apondre des objèctes de contèxte addicionals per qu'aquesta varianta pòsca èsser utilizada pel contengut.

en: This panel will be selected if @conditions.
oc: Aqueste panel serà seleccionat se @condicions.

en: This panel will always be selected.
oc: Aqueste panel serà totjorn seleccionat.

en: Selection rule
oc: Règla de seleccion

en: Panel: @title
oc: Panèl : @title

en: Administrative title of this variant.
oc: Títol administratiu d'aquesta varianta.

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
oc: Code de démonstration, aide avançada e panèl de démonstration per mostrar comment construire des plugins ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
oc: Lo Plugin d'Exemple CTools es una simple demonstration de desvolopament montrant comment crear des plugins per CTools. Il ne provesís aucune functionnalité intéressante per un utilizaire classique.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
oc: Un panèl démontrant la màger part des foncionalitats es provesit a l'adreça
        <a href="@demo_url">Panèl de démo CTools</a>, e podètz disposer de documentacion a prepaus des exemples a l'adreça 
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools lui-même provesís de la documentacion a l'adreça !ctools_help. Cependant, generalament, lo còde lui-même es lo meilleur des ensenhants.
        Vous lo trobarez dins %path.

en: CTools plugin example
oc: Exemple de plugin CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
oc: Exemple de plugin Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
oc: Mòstra comment un modul externe pòt provesir des plugins ctools (pour Panels, etc.).

en: Arg length
oc: Talha de l'argument

en: Control access by length of simplecontext argument.
oc: Contrarotlar l'accès per talha de l'argument simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
oc: Acordar l'accès se la talha de l'argument simplecontext est

en: Length of simplecontext argument
oc: Talha de l'argument simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
oc: L'accès/visibilitat serà acordat en se basant sus la talha de l'argument.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
oc: L'argument Simpletext deu èsser !comp @length caractèrs

en: CTools example: role
oc: Exemple CTools : ròtle

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
oc[0]: @identifier deu aver lo ròtle "@roles"
oc[1]: @identifier pòt èsser un des ròtles parmi "@roles"

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
oc: Crear un "simplecontext" a partir des arguments.

en: Enter the simplecontext arg
oc: Entrar les arguments de simplecontèxte

en: CTools example no context content type
oc: Exemple Ctools per un tipe de contengut sens contèxte

en: No context content type - requires and uses no context.
oc: Type de contengut sens contèxte - ne requesís ni n'utiliza aucun contèxte.

en: CTools Examples
oc: Exemples CTools

en: The setting for item 1.
oc: Lo paraetratge de l'element 1.

en: The setting for item 2
oc: Lo paraetratge de l'element 2.

en: CTools example relcontext content type
oc: Exemple CTool per un tipe de contengut relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
oc: Tipe de contengut relcontext - fonciona amb lo contèxte relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
oc: Configuracion de l'element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
oc: Paramètre per relcontext.

en: Simplecontext content type
oc: Tipe de contengut Simplecontext

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
oc: Type de contengut Simplecontext - fonciona amb un contèxte simplecontext

en: Config Item 1 for simplecontext content type
oc: Element de configuracion 1 pel tipe de contengut simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
oc: Un contèxte relcontext de simplecontext

en: Relcontext setting
oc: Paramètre Relcontext

en: Just an example setting.
oc: Juste un exemple de paramètre.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
oc: Un sol contèxte "simplecontext", o un element de donadas

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
oc: Sasir des donadas per representar aqueste "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
oc: Un contèxte Simplecontext a partir de la configuracion

en: Setting for simplecontext
oc: Paramètre de simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
oc: Un exemple de paramètre que poiriá èsser utilizat per configurar un contèxte

en: Relcontext from simplecontext
oc: Relcontext a partir de simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
oc: Consultar lo guida d'aviada per mai d'informacions.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
oc: Avant qu'aquesta varianta ne pòsca èsser aponduda, elle deu èsser configurada. Quand avètz terminé, clicatz sus "Crear la varianta" a la fin de l'assistant per l'apondre a vòstra pagina.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable d'activar node/%node/edit parce que d'autres moduls l'on ja surcargat amb %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable de surcargar lo camin @path parce que d'autres moduls l'on ja surcargat amb %callback. L'edicion de nosèl serà activada, mas lo camin d'edicion ne serà pas surcargat.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable d'activar node/%node perque d'autres moduls l'ont ja surcargat amb %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
oc: Los camins amb des getons obligatòris ne pòdon pas èsser utilizats coma elements de menú normaux a mens que lo gestionari d'argument seleccionat fournisse un argument per defaut a utilizar per aqueste element de menú.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager ne pòt pas activar user/%user perque un autre modul a ja supplanté aquesta pagina amb %callback.

en: Existing node
oc: Nosèl existent

en: Enter the title or NID of a node
oc: Sasir lo títol o lo NID d'un nosèl

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
oc: Inclure los ligams des nosèls, comment "apondre un comentari," "lire la seguida," etc.

en: Template identifier
oc: Identificant del template

en: Add the breadcrumb trail as content.
oc: Apondre lo fial d'Ariana coma contengut.

en: Add the help text of the current page as content.
oc: Apondre lo tèxte d'ajuda de la pagina correnta coma contengut.

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Add the status messages of the current page as content.
oc: Apondre les messatges d'état de la pagina correnta coma contengut.

en: Add the slogan trail as content.
oc: Apondre lo slogan coma contengut.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
oc: Apondre des onglets (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Add the page title as content.
oc: Apondre lo títol de la pagina coma contengut.

en: Manage pages
oc: Gerir las paginas

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
oc: 
        Aquò es un blòt de donadas creat pel tipe de contengut Relcontent.
        Las donadas dins lo blòt pòdon èsser assembladas a partir de tèxte estatic (coma aicí), dempuèi lo 
        formulari de tipe de contengut ($conf) pel tipe de contengut, o dempuèi lo contèxte
        passé aicí. <br />
        Dins nòstre cas, lo formulari de configuracion ($conf) a juste un camp, 'config_item_1;
        e es configurat amb :

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
oc: 
        Aquò es un blòt de donadas creat pel tipe de contengut Simplecontext.
    Las donadas del blòt pòdon-èsser assembladas a partir d'un tèxte estatic (coma ça) o a partir du
    formulari de configuracion ($conf) del tipe de contengut, o a partir du contèxte
    passé en paramètre. <br />
    Dins nòstre cas, lo formulari de configuracion ($conf) a un sol camp, 'config_item_1';
    et il es configurat amb :

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
oc: Aquesta pagina es actualament blocada a l'edicion per vosmême. Persona ne pòt modificar aquesta pagina abans que aquestes cambiaments aient été enregistrats o annulés.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
oc: Aquesta pagina es actualament verrolhada per la modificacion per un autre utilizaire. Podètz pas modificar aquesta pagina sens casser lo verrolh.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per totes los blogs a <em>/blog</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, les billets de blog los mai recents per defaut de Drupal seràn afichats.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar lo blog parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: User blog
oc: Blog de l'utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per l'afichatge des blogs de l'utilizaire a <em>blog/%user</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo blog utilizaire per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar blog/%user parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Site contact page
oc: Pagina de contacte del site

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per la pagina de contacte del site a <em>/contact</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari de contacte per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar la pagina de contacte parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: User contact
oc: Formulari de contacte utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per l'afichatge del formulari de contacte d'un utilizaire a <em>user/%user/contact</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari de contacte utilizaire per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar user/%user/contact parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
oc: Podètz pas aver un placeholder sens nom (% o ! sens suffixe). Veuillez nommer vòstre placeholder en ajoutant un court tèxte descriptif al % o !, coma dins %user o %node.

en: All polls
oc: Totes les sondatges

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per les sondatges a <em>/poll</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, les sondatges recents per defaut de Drupal seràn afichats.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar lo sondatge parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Search @type
oc: Recercar @type

en: Taxonomy: term
oc: Taxonomia : tèrme

en: Control access by a specific term.
oc: Contrarotlar l'accès per un tèrme spécifique.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
oc: Causir un o plusieurs tèrmes de @vocabulary.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
oc[0]: @term pòt èsser lo tèrme "@terms"
oc[1]: @term pòt èsser l'un d'aquestes tèrmes: @terms

en: Node add form: node type
oc: Formulari d'apondon de nosèl: tipe de nosèl

en: Node edit form: node ID
oc: Formulari de modificacion de nosèl : identificant del nosèl

en: Get all arguments after this one
oc: Récupérer totes los arguments aprèp aqueste

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
oc: Se marcat, aquesta cadena (de caractèrs) incluera totes los arguments. per exemple, se lo camin es "path/%" e que l'utilizaire visite "path/foo/bar"; se non marcat, la cadena serà "foo". Se marcat, la cadena serà "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
oc: Tèrme de taxonomia : ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
oc: Tèrme de taxonomia (multiple) : ID

en: User: name
oc: Utilizaire : nom

en: Creates a user context from a user name.
oc: Crèa un contèxte utilizaire a partir de son nom d'utilizaire.

en: Enter the username of a user for this argument
oc: Sasir lo nom d'utilizaire d'un utilizaire per aqueste argument.

en: Vocabulary: ID
oc: Vocabulari : identificant (ID)

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
oc: Lo formulari de contacte que permet als utilizaire de mandar un messatge als administrateurs del site.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
oc: Lo formulari de contacte que permet als utilizaire de contacter les autres utilizaires.

en: Contact @name
oc: Contactar @name

en: Custom: @title
oc: Personalizat : @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
oc: Aqueste títol serà utilizat dins l'administracion per identifier aqueste panèl. Se vide, lo títol de basa serà utilizat.

en: Advanced search form
oc: Formulari de recèrca avançada

en: A search form with advanced options.
oc: Un formulari de recèrca amb des opcions avançadas.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
oc: Lo formulari avançat pòt aver des opcions addicionalas basées sul tipe de recèrca. Per exemple lo formulari de recèrca avançada de contengut (nosèl) permetrà de recercar per tipe de nosèl et tèrme de taxonomia.

en: Same page
oc: Même pagina

en: Override default prompt
oc: Suplantar l'invite per defaut

en: @type search form
oc: Formulari de recèrca de @type

en: The results of a search using keywords.
oc: Los resultats d'una recèrca utilisant des mots claus.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
oc: Enregistra una entrada del jornal watchdog quand des recèrcas son efectuadas.

en: Override "no result" text
oc: Suplantar lo tèxte "aucun resultat"

en: No result text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultat

en: Display text if no search keywords were submitted
oc: Afichar lo text se aucun mot clau de recèrca a été soumise

en: @type search result
oc: Resultat de recèrca @type

en: HTML-safe string
oc: Cadena de caractèrs amb del HTML sécurisé

en: Custom pager settings
oc: Paramètres de la paginacion personalizada

en: Use different pager settings from view settings
oc: Utilizar diferentas configuracions de paginacion a partir de configuracion de vista.

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
oc: <strong>Avertiment :</strong> Aquesta vista a AJAX d'activat. Surcargat los paramètres de paginacion foncionara initialement, mas quand la vista es mesa a jorn per AJAX, los paramètres initiaux seràn utilizats. Vous ne devez pas surcargar los paramètres de paginacion sus des vistas amb lo paramètre AJAX d'activat.

en: The number of items to skip and not display.
oc: Lo nombre d'elements a passar e a ne pas afichar.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
oc: Seleccionar aquò per envoyer totes los arguments dempuèi lo panèl directement a la vista. Se marcat, les arguments del panèl viendront aprèp n'importe quins arguments de contèxte au-dessus e précéderont n'importe quins arguments suplementaris passés per lo camp Arguments au-dessous. Notatz que les arguments n’incluent pas l'URL de basa ; Soles las valors aprèp l'URL o definidas coma placeholders son consideradas coma des arguments.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
oc: Des arguments suplementaris a envoyer a la vista coma s'ils faisaient parties de l'URL jos la forme de arg1/arg2/arg3. Podètz utilizar %0, %1, ..., %N per obténer les arguments dempuèi l'URL. Ou utilizar @0, @1, @2, ..., @N per utilizar les arguments passés al panèl. Nòta : utilizar aquestas valors uniquement en darrièr recourt. Dins de futures versions de Panels elles pourraient disparaître.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
oc: Se "A partir del contèxte" es seleccionat, lo tipe de contèxte d'utilizar.

en: Context is optional
oc: Lo contèxte es opcional

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
oc: Aqueste contèxte n'a pas besonh d'èsser present per que lo panèl foncionne. Se volètz l'utilizar, asseguratz-vos que lo gestionari d'arguments es capable de gerir proparement des valors vides.

en: styles
oc: estils

en: Thickness
oc: Espessor

en: Lighter
oc: Moins gras

en: Bolder
oc: Plus gras

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Il n'y a actualament aucun contengut classé amb aqueste tèrme.

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
oc: Impossible de terminer l'operacion. Error fatale dins @file a la linha @line : @messatge

en: no real context
oc: pas de véritaula contèxte

en: - Choose -
oc: - Causir -

en: Update and save
oc: Metre a jorn e enregistrar

en: The page has been updated and saved.
oc: La pagina es estada mesa a jorn e enregistrada.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
oc: Il n'existe actualament aucune varianta e il es pas possible d'apondre una pagina. Peut èsser devriez-vous installer lo modul Panels per obténer una varianta?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
oc: Per definir aqueste panèl coma vòstra pagina d'acuèlh vos cal crear un camin unique sens aucun placeholder %. La pagina d'acuèlh del site es actualament definida a %homepage dins lo formulari de configuracion del site !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
oc: Aquesta pagina es actualament definida coma pagina d'acuèlh de vòstre site. Aquò pòt èsser modificat dins lo formulari de configuracion !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
oc: Aqueste camin es ja utilizat. Lo sistèma pòt pas suplantar los camins existents.

en: Context exists
oc: Lo contèxte existe

en: Control access by whether or not a context exists and contains data.
oc: Contrarotlar l'accès per : se un contèxte existís o pas e s'il conten des donadas.

en: Check to see if the context exists (contains data) or does not exist (contains no data). For example, if a context is optional and the path does not contain an argument for that context, it will not exist.
oc: Verificar se lo contèxte existís (contient des donadas) o non (aucune donada). Per exemple, se un contèxte es opcional e que lo camin ne conten aucun argument per aqueste contèxte, alara il existís pas pas.

en: Doesn't exist
oc: N'existe pas

en: @identifier exists
oc: @identifier existe

en: @identifier does not exist
oc: @identifier existís pas

en: String: comparison
oc: Cadena de caractèrs : comparason

en: Control access by string match.
oc: Contraròtle l'accès per concordance des cadenas (de caractèrs).

en: Not equal to regular expression
oc: Diferent de l'expression regulara

en: If using a regular expression, you should enclose the pattern in slashes like so: <em>/foo/</em>. If you need to compare against slashes you can use another character to enclose the pattern, such as @. See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex documentation</a> for more.
oc: Se utilizatz una expression régulara, vos cal placer lo motif entre les barres obliques coma aquò: <em>/foo/</em>. Se vos cal comparer amb des barres obliques podètz utilizar un autre caractèr per enfermer lo motif, tal coma @. Veire <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">la documentacion de PHP sus las expressions régularas</a> per mai d'informacions.

en: @identifier is "@value"
oc: @identifier es "@value"

en: @identifier is not "@value"
oc: @identifier es pas "@value"

en: @identifier matches "@value"
oc: @identifier correspond a "@value"

en: @identifier does not match "@value"
oc: @identifier correspond pas a "@value"

en: String: length
oc: Cadena de caractèrs : longor

en: Control access by length of string context.
oc: Contraròtle l'accès per la longor de la cadena de caractèrs del contèxte.

en: Not equal to
oc: Diferent de

en: Length of string
oc: Longor de la cadena de caractèrs

en: Access/visibility will be granted based on string context length.
oc: L'accès/ la visibilitat serà acordat en foncion de la longor de la cadena de caractèrs del contèxte.

en: @identifier must be @comp @length characters
oc: @identifier deu èsser @comp @length caractèrs

en: A context that contains token replacements from token.module.
oc: Un contèxte que conten des remplaçaments de getons del modul Token.

en: Enter the context type
oc: Sasir lo tipe de contèxte

en: Enter a user name
oc: Sasir un nom d'utilizaire

en: Reset identifier to username
oc: Reïnicializar l'identificant al nom d'utilizaire

en: If checked, the identifier will be reset to the user name of the selected user.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat pel nom de l'utilizaire seleccionat.

en: Invalid user selected.
oc: Utilizaire causit invalid.

en: You may use substitutions in this path.
oc: Podètz utilizar les remplaçaments dins aqueste camin.

en: CTools PHP requirements
oc: Configuracion PHP requesida per CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
oc: CTools requière certaines foncionalitats solament disponibles a partir de PHP version 5.2.0 e seguentas.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
oc: Impossible de crear lo repertòri @path pel cache des estils CTools. Verificatz los dreches de vòstre repertòri de fichièrs.

en: Select base style
oc: Seleccionar l'estil de basa

en: Missing settings cache.
oc: Paramètres de cache mancants.

en: XX-Small
oc: XXS

en: X-Small
oc: XS

en: X-Large
oc: XL

en: XX-Large
oc: XXL

en: Letter spacing
oc: Espaçament entre las letras

en: Word spacing
oc: Espaçament des mots

en: Decoration
oc: Decoracion

en: Overline
oc: Surlinhar

en: Line-through
oc: Linha a travèrs

en: Small-caps
oc: Pichonas majusculas

en: Capitalize
oc: Metre en majusculas

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
oc: Avètz pas los dreches sufisents per executar aquesta accion.

en: You account permissions do not permit you to import.
oc: Los dreches de vòstre compte ne vous permettent pas d'importar.

en: String: URL path
oc: cadena (de caractèrs): camin d'URL

en: Control access by the current path.
oc: Contrarotlar l'accès pel camin corrent.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
oc: Nòta : se aucun contèxte n'est choisi, lo camin de la pagina actuala serà utilizat.

en: Allow access on the following pages
oc: Autorizar l'accès a las paginas seguentas

en: Allow access on all pages except the following pages
oc: Autorizar l'accès a totas las paginas levat las paginas seguentas

en: Current path
oc: Camin actual

en: @identifier is "@paths" | @identifier type is one of "@paths"
oc[0]: @identifier es "@paths"
oc[1]: Lo tipe @identifier fa partida de "@paths"

en: @identifier is not "@paths" | @identifier type is not one of "@paths"
oc[0]: @identifier es pas "@paths"
oc[1]: Lo tipe @identifier ne fait pas partida de "@paths"

en: Taxonomy: parent term
oc: Taxonomia : tèrme parent

en: Control access by existence of a parent term.
oc: Contrarotlar l'accès per l'existence d'un tèrme parent.

en: Select the vocabulary for this form. If there exists a parent term in that vocabulary, this access check will succeed.
oc: Seleccionar lo vocabulari per aqueste formulari. S'il existís un tèrme parent dins aqueste vocabulari, aquesta verificacion d'accès va réussir.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
oc: "@term" a un parent dins lo vocabulari "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
oc: Contraròtle l'accès per vocabulari.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
oc: Sols les vocabularis marcats seràn valides.

en: Current theme
oc: Tèma actual

en: Control access by checking which theme is in use.
oc: Contrarotlar l'accès en foncion del tèma utilizat.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
oc: Serà solament accessible se lo tèma corrent es lo tèma seleccionat.

en: Error, unset theme
oc: Error, tèma non défini

en: Current theme is "@theme"
oc: Lo tèma corrent es "@theme"

en: Unpublished node @nid
oc: Nosèl @nid dépublicat

en: Book children
oc: Livres enfants

en: The children menu the book the node belongs to.
oc: Lo menú des enfants de libre al qual lo nosèl aparten.

en: Book children menu goes here.
oc: Lo menú des enfants del libre va aicí.

en: "@s" book children
oc: Enfants del libre intitulé "@s"

en: Node terms
oc: Tèrmes del nosèl

en: Taxonomy terms of the referenced node.
oc: Tèrmes de taxonomia del nosèl référencé.

en: - All vocabularies -
oc: - Totes les vocabularis -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
oc: Eventuellement, limitar los tèrmes a un vocabulari spécifique o admetre des tèrmes de totes los vocabularis.

en: Term formatting
oc: Mesa en forma de tèrme

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
oc: Ligams de taxonomia (utiliza theme('links'))

en: Inline, delimited
oc: En linha, délimitats

en: Link to terms
oc: Ligar als tèrmes

en: Check here to make the terms link to the term paths.
oc: Marcar aicí per lier los tèrmes als camins des tèrmes.

en: Term delimiter
oc: Délimiteur de tèrmes

en: "@s" terms from @vocabulary
oc: "@s" tèrmes dins @vocabulary

en: Feed icons
oc: Icônes des flux

en: Add the site feed_icons statement as content.
oc: Apondre l'instruction del site "feed_icons" coma contengut.

en: Site logo
oc: Logo del site

en: Add the logo trail as content.
oc: Apondre la piste logo coma contengut.

en: Primary navigation links
oc: Ligams de navigacion primaires

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
oc: Apondre lo primary_links (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Secondary navigation links
oc: Ligams de navigacion secondaires

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
oc: Apondre secondary_links (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Tabs type
oc: Tipe d'onglets

en: Primary and secondary
oc: Primaire e secondaire

en: CSS id to use
oc: Identificant CSS a utilizar

en: Term Description
oc: Descripcion del tèrme

en: Multiple terms from node
oc: Tèrmes multiples del nosèl

en: Adds a taxonomy terms from a node context; if multiple terms are selected, they wil be concatenated.
oc: Apond un tèrme de taxonomia a partir d'un contèxte de nosèls; se plusieurs tèrmes son seleccionats, ils seràn concaténés.

en: Concatenator
oc: Concaténateur

en: When the value from this context is passed on to a view as argument, the terms can be concatenated in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Quand la valor d'aqueste contèxte es passée a una vista en argument, los tèrmes pòdon èsser concaténés jos la forme 1+2+3 (pour OU) o 1,2,3 (pour ET).

en: The text of this link will be "@more". This setting can only be modified on the View configuration.
oc: Lo tèxte d'aqueste ligam serà "@more". Aqueste paramètre pòt èsser modificat solament dins la configuracion de View.

en: Fields override
oc: Supplantation de camps

en: Missing plugin
oc: Plugin mancant

en: Stylizer
oc: Estilizar

en: Custom style
oc: Estil personalizat

en: Local action
oc: Accion locala

en: Custom ruleset
oc: Ensemble de dreches personalizat

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
oc: Los dreches personalizats son des combinasons de plugins d'accès que podètz utilizar pel contraròtle d'accès, los critèris de seleccion e la visibilitat des panèls.

en: There are no custom rulesets.
oc: I a pas cap d'ensemble de règlas personalizats.

en: Manage custom rulesets
oc: Gerir les ensembles de règlas personalizats

en: Custom rulesets
oc: Ensembles de dreches personalizats

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
oc: Crèa de dreches d'accès personalizats, exportaulas e réutilisables per des applications telles que Panels.

en: ruleset
oc: ensemble de règlas

en: Ruleset
oc: Ensemble de règlas

en: rulesets
oc: ensembles de règlas

en: Rulesets
oc: Ensembles de règlas

en: Custom content
oc: Contengut personalizat

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
oc: Los panèls de contenguts personalizats son del HTML de basa que vous sasissètz e que pòt èsser réutilizat dins totes vòstres pannneaux.

en: There are no custom content panes.
oc: I a pas cap de panèl personalizat.

en: Manage custom content
oc: Gerir lo contengut personalizat

en: Custom content panes
oc: Panèls de contengut personalizat

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
oc: Crear des panèls personalizats, exportaulas e réutilisables per des applications telles que Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
oc: La categoria dins la quala aqueste contengut deu aparéisser. Se daissat void, la categoria serà "Divers".

en: content pane
oc: panèl de contengut

en: content panes
oc: panèls de contengut

en: Content panes
oc: Panèls de contengut

en: @type will not display due to missing context
oc: @type ne serà pas afichat en rason d'un contèxte mancant

en: Reverse (NOT)
oc: Inverser (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
oc: Manca la clau %key dins la definicion del plugin @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
oc: La definicion del plugin @plugin ne pòt trobar lo schéma %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
oc: La definicion del plugin @plugin utiliza %schema, mas ne dispose pas d'una section d'export.

en: Add a new @plugin
oc: Apondre un novèl @plugin

en: Edit @plugin %title
oc: Modificar @plugin %title

en: Clone @plugin %title
oc: Clonar @plugin %title

en: Import @plugin
oc: Importar @plugin

en: Export @plugin %title
oc: Exportar @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
oc: Sètz segur que volètz restablir %title ?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
oc: Aquesta accion suprimirà définitivement totas las personalizacions apportées a aqueste element.

en: The item has been reverted.
oc: L'element a été rétabli.

en: This action will permanently remove this item from your database..
oc: Aquesta accion va suprimir définitivement aqueste item de vòstra banca de donadas.

en: %title has been created.
oc: %title a été creat.

en: %title could not be created.
oc: %title n'a pas pu èsser creat.

en: %title has been updated.
oc: %title a été mes a jorn.

en: %title could not be updated.
oc: %title n'a pas pu èsser mes a jorn.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
oc: Podètz importar una definicion exportée en collant lo còde de l'objècte dins lo camp çaijós.

en: @plugin %title was enabled.
oc: @plugin %title a été activat.

en: @plugin %title was disabled.
oc: @plugin %title a été desactivat.

en: Configuration error. No handler found.
oc: Error de configuracion. Aucun gestionari trobat.

en: No item found.
oc: Aucun element trobat.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
oc: La proprietat "clé primaire" de la definicion de l'export de @taula es mancanta.

en: Configure style
oc: Configurar l'estil

en: Limit to these vocabularies
oc: Restrénher a aquestes vocabularis

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
oc: Se aucun vocabulari n'est marcat, los tèrmes de totes los vocabularis seràn acceptés.

en: Missing/deleted content
oc: Contengut mancant/suprimit

en: Make this content reusable
oc: Rendre aqueste contengut réutilisable

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom sistèma d'aqueste contèxte. Il deu èsser unique, e pòt pas conténer que des caractèrs alfanumerics e des caractèrs de soulinhament. Un còp creat, poiretz pas cambiar aqueste nom.

en: A description of what this content is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aqueste contengut, çò a quoi il es prévu, per l'interfàcia d'administracion.

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
oc: Lo nom ne pòt comportar que des letras minusculas, des tirets bas e des chiffres.

en: Content with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
oc: Un contengut portant aqueste nom existís ja. Causissètz un autre nom o supprimez l'element pré-éxistent abans de crear lo novèl.

en: Link the node title to the node
oc: Ligar lo títol del nosèl al nosèl

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
oc: Marcar aquesta casa se volètz que lo títol del panèl siá un ligam vers lo nosèl.

en: Select a build mode for this node.
oc: Seleccionar un mòde d'afichatge per aqueste nosèl.

en: Shows links to register or login.
oc: Aficha los ligams per s'inscrire o se connecter.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
oc: Se los comentaris anonims ne son pas autorizats, aquò afichara los ligams de creacion de compte e de connexion.

en: - No tag -
oc: Aucune balisa

en: CSS class to use
oc: Classa CSS a utilizar

en: Enabled, name
oc: Activat, nom

en: You have unsaved changes. These changes will not be made permanent until you click <em>Save</em>.
oc: Avètz des cambiaments non enregistrats. Aquestes cambiaments seràn temporaris fins al moment que clicaretz <em>Enregistrar</em>

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Aquò apareisserà dins l'interfàcia d'administracion per facilement l'identifier.

en: The unique ID for this @export.
oc: L'identificant unic de ce(tte) @export.

en: @plugin code
oc: Còde de @plugin

en: Allow import to overwrite an existing record.
oc: Permetre a l'import de suplantar un enregistrement existent.

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
oc: Impossible de récupérer una importation dempuèi lo code. Rapport d'errors : @errors

en: The export id can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
oc: L'id d'exportacion ne pòt comportar que des letras minusculas des caractèrs de soulinhament e des chiffres.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
oc: Un @plugin amb aqueste nom existís ja. Causissètz un autre nom o suprimir l'element existent abans de crear lo novèl.

en: Node edit form from node
oc: Formulari d'edicion dempuèi un nosèl

en: Adds node edit form from a node context.
oc: Apond lo formulari de modificacion de nosèl dempuèi un contèxte de nosèl.

en: Custom styles can be applied to Panel regions and Panel panes.
oc: Los estils personalisés pòdon èsser aplicats a las regions e als panèls de Panels.

en: There are no custom styles.
oc: I a pas cap d'estil personalizat.

en: Manage styles
oc: Gerir les estils

en: Create custom styles for applications such as Panels.
oc: Crear des estils personalizats per des applications coma Panels.

en: There are currently no style types available to add. You should enable a module that utilizes them, such as Panels.
oc: Il n'y actualament aucun estil disponible a l'ajout. Vous devriez activar un modul que les utilise, coma Panels.

en: Administrative settings
oc: Paramètres de l'administracion

en: Select style type
oc: Seleccionar lo tipe d'estil

en: View attachment
oc: Vista junta

en: View context
oc: Contèxte de la vista

en: Display the attachments on a view context.
oc: Afichar les pièces juntas dins un contèxte de vista.

en: "Before" attachment
oc: Element junt "Avant"

en: "After" attachment
oc: Element junt "Aprèp"

en: You must select at least one attachment to display.
oc: Vos cal seleccionar al mens una pèça junta a afichar.

en: "@context" attachment
oc: Pèça junta de "@context"

en: View empty text
oc: Tèxte de vista voida

en: Display the view empty text if there are no results.
oc: Afichar lo tèxte de vista voida se i a pas cap de resultat

en: "@context" empty text
oc: Tèxte de "@context" void

en: View exposed widgets
oc: Widgets expausats de la vista

en: Display the view exposed widgets if there are no results.
oc: Afichar les widgets expausats de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" exposed widgets
oc: Widgets expausats de "@context"

en: View feed icon
oc: Icône de flux de la vista

en: Display the view feed icon if there are no results.
oc: Afichar l'icône de flux de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" feed icon
oc: Icône de flux de "@context"

en: View footer
oc: Pè de pagina de la vista

en: Display the view footer if there are no results.
oc: Afichar lo pè de pagina de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" footer
oc: Pè de pagina de "@context"

en: View header
oc: Entèsta de la vista

en: Display the view header if there are no results.
oc: Afichar l'entèsta de la vista meteissa s'i a pas de resultat.

en: "@context" header
oc: Entèsta de "@context"

en: View pager
oc: Paginacion de la vista

en: Display the view pager if there are no results.
oc: Afichar la paginacion de la vista meteissa s'i a pas de resultat.

en: "@context" pager
oc: Paginacion de "@context"

en: View row
oc: Veire la linha

en: Select context
oc: Causir un contèxte

en: Configure rows
oc: Configurar las linhas

en: Invalid context selected.
oc: Contèxte causit invalid.

en: Context contains an invalid view.
oc: Lo contèxte conten una vista invalida.

en: Row @number
oc: Linha @number

en: Display specific fields
oc: Afichar certans camps

en: Row information
oc: Informacion de la linha

en: Broken view
oc: Vista brisée

en: Displaying: !fields
oc: Afichatge de : !fields

en: Displaying no fields due to misconfiguration.
oc: Cap de camp pas afichat del fach d'una marrida configuracion.

en: Displaying the configured row.
oc: Afichatge de la linha configurada.

en: "@context" row @rows | "@context" rows @rows
oc[0]: "@context" linha @rows
oc[1]: "@context" linha @rows

en: Loads a view result into a context that can then be displayed across a panel or turned into other contexts.
oc: Charge lo resultat d'una vista dins un contèxte que pòt alara èsser afichat dins un panèl o transformé en d'autres contèxtes.

en: There are currently no views with Context displays enabled. You should go to the view administration and add a Context display to use a view as a context.
oc: Il n'y a actualament aucune vista des afichatges contèxte d'activats. Vous devriez aller dins l'administracion de la vista e apondre un afichatge contèxte per utilizar una vista coma un contèxte.

en: You must select a view.
oc: Vos cal causir una vista.

en: Node from view
oc: Nosèl a partir d'una vista

en: Extract a node context from a view context of the base type node.
oc: Extrai un contèxte de nosèl a partir d'un contèxte de vista sus una basa de tipe nosèl.

en: Row number
oc: Numéro de linha

en: Row number must be a positive integer value.
oc: Lo numéro de linha deu èsser un nombre entièr positiu.

en: Term from view
oc: Tèrme a partir d'una vista

en: Extract a term context from a view context of the base type term.
oc: Extrai un contèxte de tèrme a partir d'un contèxte de vista sus una basa de tipe tèrme.

en: User from view
oc: Utilizaire a partir d'una vista

en: Extract a user context from a view context of the base type user.
oc: Extrai un contèxte d'utilizaire a partir d'un contèxte de vista sus une basa de tipe utilizaire.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
oc: Rend los resultats de vistas disponibles coma un contèxte d'utilizacion dins los panèls e autres applications.

en: Contains rows in contexts.
oc: Contiens des linhas dins les contèxtes.

en: Context settings
oc: Paramètres del contèxte

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
oc: Es lo títol que va aparéisser per aqueste contèxte de vista dins la bóstia de dialogue de configuracion del contèxte . Se daissat blanc, lo nom de la vista serà utilizat.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
oc: Utilizar un widget formulari expausat coma panèl de configuracion

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Export various system objects into code.
oc: Exportar los divèrses objèctes sistèma dins lo code.

en: Administer access rulesets
oc: Administrar les ensembles de règlas d'accès

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
oc: Apondre, suprimir o modificar des ensembles de règlas d'accès personalizats.

en: Modal Login (default style)
oc: Connexion per fenèstra modala (par defaut)

en: Login via modal
oc: Connexion amb fenèstra modala

en: Modal Login (custom style)
oc: Connexion per fenèstra modala (estil personalizat)

en: Wizard (no modal)
oc: Assistant (non modal)

en: Wizard (default modal)
oc: Assistant (modal per defaut)

en: Pick an animal
oc: Causir un animal

en: Wizard (custom modal)
oc: Assistant (modal personalizat)

en: Replace text with "hello world"
oc: Remplaçar lo tèxte per "bonjour lo monde"

en: Sample Content
oc: Exemple de contengut

en: Delete this row
oc: Suprimir aquesta linha

en: CTools Javascript Widgets
oc: Widgets Javascript CTools

en: Link 1
oc: Ligam 1

en: Link 2
oc: Ligam 2

en: Link 3
oc: Ligam 3

en: Drop Down Menu
oc: Menú desenrotlant

en: Click to Drop Down
oc: Clicar per dérouler

en: Click to Collapse
oc: Clicar per réduire

en: Collapsible Div
oc: Div repliable

en: Hello World
oc: Bonjour Lo Monde

en: remain here
oc: rester aicí

en: Go to your account
oc: Aller a vòstre compte

en: your account
oc: vòstre compte

en: Login Success
oc: Connexion réussie

en: Choose animal
oc: Causir un animal

en: Configure animal
oc: Configurar animal

en: Sheep
oc: Moton

en: Configure sheep
oc: Configurar moton

en: Lizard
oc: Lézard

en: Configure lizard
oc: Configurar lézard

en: Raptor
oc: Rapace

en: Configure raptor
oc: Configurar rapace

en: Choose your animal
oc: Causissètz vòstre animal

en: Name your sheep
oc: Donnez un nom a vòstre moton

en: What kind of sheep
oc: Quina race de moton

en: Merino
oc: Mérinos

en: Coriedale
oc: Corriedale

en: You have a @type sheep named "@name".
oc: Avètz un moton @type nommé "@name".

en: Name your lizard
oc: Donnez un nom a vòstre lézard

en: Venomous
oc: Venimeux

en: You have a @type lizard named "@name".
oc: Avètz un lézard @type nommé "@name".

en: non-venomous
oc: non-venimeux

en: venomous
oc: venimeux

en: Name your raptor
oc: Donnez un nom a vòstre rapace

en: What kind of raptor
oc: Quina espèce de rapace

en: Eagle
oc: Aigle

en: Hawk
oc: Faucon

en: Owl
oc: Hibou

en: Buzzard
oc: Buse

en: Domesticated
oc: Domestiqué

en: You have a @type @raptor named "@name".
oc: Avètz un @type @raptor nommé "@name".

en: wild
oc: sauvage

en: domesticated
oc: domestiqué

en: Jump!
oc: Sauter!

en: Return to the examples page.
oc: Retornner a la pagina d'exemples.

en: You successfully jumped! !return_link
oc: Avètz sauté amb succès ! !return_link

en: Chaos Tools AJAX Demo
oc: Démo AJAX de Chaos Tools

en: Simple Form
oc: Formulari simple

en: Post-Login Action
oc: Accion d'aprèp connexion

en: Successful Jumping
oc: Saut efectuat amb succès

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
oc: Exemple de Chaos Tools (CTools) AJAX

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
oc: Mòstra comment utilizar la puissance de Chaos AJAX.

en: Administer custom content
oc: Administrar lo contengut personalizat

en: Add, edit and delete CTools custom stored custom content
oc: Apondre, modificar e suprimir lo contengut personalizat CTools emmagazinat per defaut

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
oc: Au cas ont una pagina aurait mai d'una varianta, cada varianta a la possibilitat d'èsser afichada al moment ont la pagina es visitada. Començant per la primièra varianta e continuant fins a la darrièra, cadune teste se ses condicions de seleccion son remplies. La primièra varianta dont los critèris (tels que especificats çaijós) son verificats serà utilizada.

en: There are no wizards available at this time.
oc: I a pas cap d'assistant disponible pel moment.

en: Configure new !plugin_title
oc: Configurar novèl !plugin_title

en: Configure !plugin_title
oc: Configurar !plugin_title

en: Invalid plugin module/type combination requested: module @module and type @type
oc: Combinason modul/type demandée incorrecte : modul @modul e tipe @type

en: Plugin @plugin of plugin type @owner:@type points to nonexistent file @file for class handler @class.
oc: Lo plugin @plugin de tipe @owner:@type pointe cap al fichièr mancant @file pel gestionari de classe @class.

en: Use Page Manager
oc: Utilizar Page Manager

en: Allows users to use most of Page Manager's features, though restricts some of the most powerful, potentially site-damaging features. Note that even the reduced featureset still allows for enormous control over your website.
oc: Autoriza los utilizaires a utilizar la màger part des foncionalitats de Page Manager, cependant certaines des mai poderosas son limitadas, perque potencialament dommageables pel site. Notatz que l'ensemble de foncionalitats restreint vous laisse encara un énorme contraròtle sus vòstre site web.

en: Administer Page Manager
oc: Administrar Page Manager

en: Allows complete control over Page Manager, i.e., complete control over your site. Grant with extreme caution.
oc: Permet lo contraròtle total de Page Manager, c'est a dire lo contraròtle total de vòstre site. A acordar amb una extrême précaution.

en: Page manager context
oc: Contèxte del gestionari de pagina (Pagina manager)

en: Change general settings for this variant.
oc: Cambiar los paramètres generals per aquesta varianta.

en: 404 Page not found
oc: 404 Pagina pas trobada

en: 403 Access denied
oc: 403 Accès refusé

en: 301 Redirect
oc: 301 Redireccion

en: Redirect destination
oc: Adreça de redireccion

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
oc: Sasir lo camin de redireccion. Podètz utilizar les remplaçaments de mot claus des contèxtes. Podètz utilizar des URLs externes (http://www.example.com/foo) o des URLs internes (node/1).

en: The first element in a path may not be dynamic.
oc: Lo primièr element d'un camin pòt ne pas èsser dynamique.

en: Export UI wizard cache
oc: Exportar lo cache de l'assistant graphique

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
oc: Se seleccionat, los mots-clefs del contèxte seràn substitués dins aqueste contengut. Notatz que los camps CCK pòdon èsser utilizats coma mots-clefs utilisant un motif tal coma : <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
oc: Se seleccionat, los mots-clefs del contèxte seràn subtitués dins aqueste contengut. Plus de mots-clefs seràn disponibles se installatz lo modul Token, veire http://drupal.org/project/token.

en: User signature
oc: Signatura de l'utilizaire

en: The signature of a user.
oc: La signature d'un utilizaire.

en: "@s" user signature
oc: "@s" signature de l'utilizaire

en: Use the Stylizer UI
oc: Utilizar l'interfàcia d'utilizaire de Estilizar

en: Allows a user to use the CTools Stylizer UI.
oc: Autoriza un utilizaire a utilizar l'interfàcia Estilizar de CTools.

en: Inherit path
oc: Ereitar del camin

en: Delete and save
oc: Suprimir e enregistrar

en: Enable and save
oc: Activar e enregistrar

en: Disable and save
oc: Desactivar e enregistrar

en: Revision: ID
oc: Revision : ID

en: Creates a node context from a revision ID argument.
oc: Creat un contèxte de nosèl a partir d'un argument ID de la revision.

en: Enter the revision ID of a node for this argument
oc: Entrar l'ID de la revision d'un nosèl per aqueste argument

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom del tèrme, en minusculas amb espaces convertis en tirets

en: Term name of first term, lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom de tèrme del primièr tèrme, en minusculas e amb les espaces convertis en tirets

en: Term name of all terms, separated by + or , and lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom machine de totes los tèrmes, separats per "+" o "," en minuscula e amb les espaces convertis en tirets.

en: Entity: ID
oc: Entitat : ID

en: Creates an entity context from an entity ID argument.
oc: Creat un contèxte d'entitat a partir d'un ID d'argument entitat.

en: @entity: ID
oc: @entity : ID

en: Creates @entity context from an ID argument.
oc: Crèa un contèxte de @entity a partir d'un argument de tipe identificant.

en: Custom blocks
oc: Blòts personalizats

en: Entity field
oc: Camps entitat

en: Field on the referenced entity.
oc: Camps de l'entitat référencée.

en: Formatter Styles
oc: Estil de formatatge

en: Select a formatter
oc: Seleccionar un formateur

en: Entity object.
oc: Objècte entitat.

en: Enter the ID of an entity for this context.
oc: Entratz l'ID de l'entitat per aqueste contèxte.

en: Creates @entity context from an entity ID.
oc: Crear lo contèxte @entity a partir d'una entitat ID

en: Enter the title or ID of a @entity entity
oc: Sasir lo títol o l'ID d'una entitat @entity

en: '%title' [%type id %id]
oc: '%title' [id %type %id]

en: [%type id %id]
oc: [id %type %id]

en: Reset identifier to entity label
oc: Reïnicializar l'identificant a l'etiqueta de l'entitat

en: If checked, the identifier will be reset to the entity label of the selected entity.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat a l'etiqueta d'entitat de l'entitat seleccionada.

en: You must select an entity.
oc: Vos cal causir una entitat.

en: Invalid entity selected.
oc: Entitat causida invalida.

en: Creates an entity context from a foreign key on a field.
oc: Crèa un contèxte d'entitat dempuèi una clau étrangère sus un camp.

en: Site Information
oc: Informacion del site

en: Use this page in an admin overlay.
oc: Utilizar aquesta pagina dins un primièr-plan d'administracion.

en: Admin overlays are used in many places in Drupal 7 and administrative custom pages should probably utilize this feature.
oc: Los primièrs plans d'administracion son utilizats a de nombreux endreches dins Drupal 7 e las paginas d'administracion personalizadas devraient probablement utilizar aquesta foncionalitat.

en: an unknown callback
oc: une procedura de rappel (callback) desconeguda

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%taxonomy_term because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar taxonomy/term/%taxonomy_term parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Entity: bundle
oc: Entitat : paquet

en: Control access by entity bundle.
oc: Contrarotlar l'accès per paquet d'entitat.

en: @entity: Bundle
oc: @entity : Paquet

en: Control access by @entity entity bundle.
oc: Contrarotlar l'accès per paquet d'entitat @entity.

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat

en: Only the checked entity bundles will be valid.
oc: Sols les paquets d'entitat marcats seràn valides.

en: @identifier is any bundle
oc: @identifier es n'importe quel paquet

en: Field form: @widget_label
oc: Formulari de camp : @widget_label

en: Entity info.
oc: Informacions sus l'entitat.

en: "@s" @field form
oc: Formulari @field de "@s"

en: Whatever is placed here will appear in @identifier, to help theme node links displayed on the panel
oc: Tot çò que serà plaçat aicí apparaîtra dins @identifier per aplicar les tèmas als ligams cap a les nosèls afichats dins lo panèl

en: Revision information.
oc: Informacion sus la revision.

en: View From Argument
oc: Vista a partir d'un argument

en: Creates a view context from argument input settings.
oc: Creat un contèxte de vista a partir d'un argument donat en paramètre.

en: Master
oc: Maître

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
oc: Transformer los tirets dins las URL en espacis dins las valors del filtre de nom de tèrme

en: There are no @titles to display.
oc: I a pas cap de @titles a afichar.

en: Page manager module is unable to enable @path because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar @path parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: This feature does not currently work and is disabled.
oc: Aquesta foncionalité fonciona pas actualament e es desactivada.

en: Missing/ deleted type "@types" | Missing/ deleted type is one of "@types"
oc[0]: Type "@types" mancant / suprimit
oc[1]: Lo tipe mancant / suprimit es un de ceux-ci : @types

en: Taxonomy: term has parent(s)
oc: Taxonomia : lo tèrme a un o des parents

en: Control access if a term belongs to a specific parent term.
oc: Contrarotlar l'accès se un tèrme aparten a un tèrme parent spécifique.

en: Include these term(s) as candidates?
oc: Inclure ce(s) tèrme(s) coma candidat?

en: When this rule is evaluated, should the term(s) you select be included as candidates for access?
oc: Quand aquesta règla es avalorada, los tèrmes que avètz choisis devon èsser inclus parmi les candidats a l'accès ?

en: @term can have the parent "@terms" | @term can have one of these parents: @terms
oc[0]: @term pòt aver lo parent "@terms"
oc[1]: @term pòt aver l'un d'aquestes tèrmes parents: @terms

en: Field: @widget_label (@field_name)
oc: Camp : @widget_label (@field_name)

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
oc: Opcions de formatatge per : @widget_label (@field_name)

en: Pane title
oc: Títol del panèl

en: Node form title field
oc: Camp títol del formulari de nosèl

en: The node title form.
oc: Lo formulari de títol del nosèl.

en: Node title form.
oc: Formulari de títol del nosèl.

en: "@s" node form title field
oc: Camps de títol del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Missing/broken type
oc: Tipe mancant/brisé

en: Related terms (does not work in D7)
oc: Tèrmes associats (ça ne marche pas per Drupal 7)

en: Term synonyms (does not work in D7)
oc: Tèrmes Synonims (fonciona pas dins D7)

en: The path to use for the terms. You may use %tid to place the term id as part of the path; if let off, it will be appended to the end.
oc: Lo camin a utilizar per los tèrmes. Podètz utilizar %tid per placer l'identificant de tèrme en tant que partida del camin; se non utilizat, aquò serà apondut a la fin.

en: @entity (tokens)
oc: @entity (getons - tokens)

en: Sanitize
oc: netejar

en: When enabled that output of the token will be stripped from dangerous HTML.
oc: Lorsqu'activat lo rendut del geton serà dépouillé del HTML dangereux.

en: Creates a @to_entity context from @from_entity using the @field_name field on @from_entity.
oc: Crear un contèxte @to_entity a partir de @from_entity en utilizant lo camp @field_name sus @from_entity.

en: @to_entity from @from_entity (on @base_table.@relationship)
oc: @to_entity dempuèi @from_entity (dins @base_taula.@relacionship)

en: Builds a relationship from a @from_entity to a @to_entity using the @base_table.@relationship field.
oc: Construit una relacion dempuèi una entitat @from_entity cap a una entitat @to_entity en utilizant lo camp @base_taula.@relacionship.

en: @from_entity from @to_entity (on @base_table.@relationship)
oc: @from_entity dempuèi @to_entity (dins @base_taula.@relacionship)

en: Builds a relationship from a @to_entity to a @from_entity using the @base_table.@relationship field.
oc: Construit una relacion dempuèi una entitat @from_entity cap a una entitat @to_entity en utilizant lo camp @base_taula.@relacionship.

en: View: @view
oc: Vista : @view

en: View: @view: @display
oc: Vista : @view : @display

en: Broken/missing/deleted view display.
oc: Afichatge de vista damatjat/mancant/suprimit.

en: You may use keywords for substitutions.
oc: Podètz substituer per des mot claus.

en: Entire view
oc: Vista completa

en: Display the entire view.
oc: Afichar la vista completa.

en: "@context" entire view
oc: Vista completa de "@context"

en: @identifier is bundle "@types" | @identifier bundle is one of "@types"
oc[0]: @identifier es un paquet "@types"
oc[1]: Lo paquet @identifier es l'un des "@types"

en: Configure content pane
oc: Configurar lo panèl de contengut

en: Configure this pane in administer >> structure >> custom content panes
oc: Configurar aqueste panèl dins administrar >> structure >> panèls de contenguts personalizats

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one. Since this can have unlimited items, type in the number you want. The first one will be 0.
oc: La relacion pòt crear uniquement un contèxte, mas plusieurs elements pòdon èsser associats. Seleccionatz lequel. Coma aquò pòt aver un nombre illimitat d'elements, sasissètz lo nombre que volètz. Lo primièr serà 0.

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one.
oc: La relacion pòt crear uniquement un contèxte, mas plusieurs elements pòdon èsser associats. Seleccionatz lequel.
