DataPublic (7.x-1.0-beta2) - en to jv translation catalogue (818 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Pages
jv: Kācā

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: delete
jv: busak

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: approve
jv: ditrima

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Groups
jv: Kelompok

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Last Post
jv: Kiriman pungkasan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: footer
jv: bilah suku

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: For
jv: Kanggo

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Test
jv: Ujian

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: up
jv: munggah

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: header
jv: irahan

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Core
jv: Inti

en: Icon
jv: Ikon

en: Add new
jv: Tambah anyar

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Refresh
jv: Anyari

en: link
jv: pranālā

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Tampilan

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Statistics
jv: Statistik

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Promoted
jv: Promosikna

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Done
jv: Rampung

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: Page
jv: Kācā

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Only site administrators can create new user accounts.
jv: Mung administrator laman sing olé nggawé akun pangganggo anyar.

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Available updates
jv: Update sing cumawis

en: Never
jv: Ora tahu

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Selected
jv: Kepilih

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Feed description
jv: Katrangan Feed

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Input format
jv: Format inputan

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang sākā

en: Is less than or equal to
jv: Kurang sākā utāwā pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih sākā utāwā padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih sākā

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Original image
jv: Gambar asli

en: Items
jv: Item

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Nodes
jv: Node

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutaké

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Owner
jv: Sing duwé

en: General
jv: Umum

en: Example
jv: Contoné

en: Method
jv: Metode

en: Recent posts
jv: Kiriman pungkasan

en: Recent posts for %1
jv: Kiriman pungkasan kanggo %1

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: !time ago
jv: !time kepungkur

en: Other
jv: Liyané

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Basic
jv: Dasar

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Parāgā

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Users
jv: Panganggo

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
jv: @site saiki lagi di beneri. Mengko arep mbalik manéh secepeté. Maturnuwun sampun purun nunggu.

en: Default front page
jv: Kācā utama gawan

en: Both
jv: Karone

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Preformatted
jv: Pra format

en: Profile
jv: Profil

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Unsupported database.
jv: Database ora dikenal

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Northern Mariana Islands
jv: Kepulauan Mariana Lor

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Undefined
jv: Durung didefinisi

en: Show
jv: Kétoknā

en: English
jv: Basa Inggris

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Titles only
jv: Judul tok

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Undo
jv: Baléknā

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Please enter some keywords.
jv: Mānggā isénānā keyword.

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Today
jv: Dinā iki

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Code length
jv: Dawane kode

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Spam control
jv: Pengawas Spam

en: Characters to use in the code
jv: Karakter sing dienggo nang kode

en: The list of characters to use should not contain spaces.
jv: Daftar karakter sing dienggo ora ken

en: Math question
jv: Pitakonan Matematik

en: For language %lang_name (code %lang_code)
jv: Kanggo bahasa %lang_name (kode %lang_code)

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Period
jv: Periode

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field tèks

en: Revert
jv: Baléknā

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: First day of week
jv: Dinā pertama sākā pekan

en: Autocomplete taxonomy
jv: Taksonomi otomatis

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Are you sure you want to delete the block %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak jeneng blok %name?

en: Slide
jv: Geser

en: warning
jv: weling

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Results
jv: Kasilé

en: open
jv: mbukak

en: Visitor
jv: Dhayoh

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: change
jv: ganti

en: Forums
jv: Forum

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: Session
jv: Sési

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Installed
jv: Dipasang

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: image
jv: gambar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: Themes
jv: Téma

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: disable
jv: mati

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: low
jv: sethithik

en: medium
jv: sedeng

en: high
jv: ak

en: Slogan
jv: Sesanti

en: The name used to indicate anonymous users.
jv: Jeneng kanggo nandhani panganggo anonim.

en: Please wait...
jv: Mangga dipun tunggu...

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: Display on separate page
jv: Tampilna nang kaca sing beda/misah

en: Add CAPTCHA administration links to forms
jv: Tambahana link kanggo ngatur CAPTCHA nang form

en: administer CAPTCHA settings
jv: pengelola setingan CAPTCHA

en: Challenge description
jv: Katrangan challenge

en: Always add a challenge.
jv: Kudu ditambahi kesempatan

en: Log wrong responses
jv: Log respon sing salah

en: The CAPTCHA settings were saved.
jv: Setingan CAPTCHA wis disimpen.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
jv: Jeneng form_id Drupal kanggo ditambahi CAPTCHA nang.

en: Challenge type
jv: Jenis kesempatan

en: The CAPTCHA type to use for this form
jv: Jenis CAPTCHA kanggo form iki

en: Illegal form_id
jv: form_id ora bener

en: Saved CAPTCHA point settings.
jv: Simpen setingan CAPTCHA titik.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
jv: Sampeyan yakin arep mbusek CAPTCHA sing nang form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
jv: Sampéyan yakin arep maténi CAPTCHA sing nang form_id %form_id

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
jv: Mbusek CAPTCHA sing nang form %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
jv: Maténi CAPTCHA sing nang form %form_id

en: 10 more examples of this challenge.
jv: 10 conto manéh kanggo chalengge iki.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
jv: CAPTCHA kuwi singkatan seka "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". Kagunaane kanggo nguji respon pengetikan komputer kanggo ndeteksi nek kuwi menungsa asli. Modul CAPTCHA kuwi perlengkapan kanggo nglawan kiriman otomatis seka user sing mbebayani (spamming) contone kiriman form komentar, form pendaftaran anggota, buku tamu lan liya-liyane. Sampeyan isa nambahi form nganggo tambahan challenge sing gampang diwaca menungsa nanging angel kanggone script utawa spam otomatis.

en: Location of comment submission form
jv: Lokasi kanggo form pengisian komentar

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
jv: CAPTCHA iki gawéyané Carnegie Mellon University.

en: skip CAPTCHA
jv: liwati CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
jv: Pitakonan iki kanggo nguji nèk sampéyan kuwi pengunjung menungsa lan njagani sekå kiriman spam mesin otomatis.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
jv: User sing ora dipercaya arep weruh CAPTCHA nang kene (!settings).

en: general CAPTCHA settings
jv: Sétingan umum CAPTCHA

en: Enabled challenge
jv: Uripna challenge

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
jv: Séléhna CAPTCHA nang kéné kanggo user sing ora dipercaya.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
jv: Jawaban CAPTCHA sing sampeyan tulis Ora Bener.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
jv: Jawaben rumus matematik sederhana iki lan tulis hasil

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
jv: Pengaturan kanggo CAPTCHA sing digunaake.

en: Examples
jv: Contoné

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
jv: Sampéyan saiki <a href="!captcha_admin"> sing ngelola modul CAPTCHA  </a> kanggo situs sampeyan.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
jv: Modul CAPTCHA dasar kanggo nambahi challenge seka form sing owah-owah terus.

en: Code settings
jv: Setingan Kode

en: Font settings
jv: S

en: tiny
jv: tipis

en: small
jv: cilik

en: large
jv: gedh

en: Character spacing
jv: Amban

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
jv: Isikn

en: Additional variation of text color
jv: Tambah

en: moderate
jv: sedeng

en: very high
jv: dhuwur banget

en: Distortion and noise
jv: distorsi lan gangguan

en: Distortion level
jv: tingkatane distorsi

en: Set the degree of wave distortion in the image.
jv: Aturana gedhene ombak distorsi sing nang gambar.

en: Smooth distortion
jv: distorsi alus

en: This option adds randomly colored point noise.
jv: Opsi iki nambahi titik warna acak nang noise

en: Add line noise
jv: Tambahi garis noise

en: Noise level
jv: Tingkatan noise

en: Background color is not a valid hexadecimal color value.
jv: Kode Warna background dudu angka hexadecimal sing bener.

en: Text color is not a valid hexadecimal color value.
jv: Kode Warna teks dudu angka hexadecimal sing bener.

en: Image CAPTCHA
jv: CAPTCHA gambar

en: What code is in the image?
jv: Apa kode sing nang gambar?

en: Provides an image based CAPTCHA.
jv: Nyediakn

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Go to page @number
jv: Nang kaca @number

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Blocks
jv: Blok

en: The block has been created.
jv: Blok uwis digawé.

en: The content of the block as shown to the user.
jv: Isiné blok sing diketokaké marang panganggo.

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: Decimal
jv: Desimal

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: 1 comment | @count comments
jv[0]: 1 komèntar
jv[1]: @count komèntar

en: file system
jv: sistim berkas

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
jv: Sistim menu namung nyimpen sistim path, nanging ditampilaké kanggo URL alias. %link_path uwis disimpen dadi %normal_path

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kācā

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisiknā

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif didhisikna

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: Space
jv: Spasi

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: <Any>
jv: <Sembarang>

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Resize
jv: Ngubah ukuran

en: Loading
jv: Ngemot

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Sort
jv: Urutna

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Print
jv: Céthak

en: Locked
jv: Dikunci

en: Account
jv: Akun

en: Check for updates
jv: Priksa sing luwih anyar

en: No update data available
jv: Ora ānā update data sing cumawis

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Or
jv: Utāwā

en: About
jv: Ngenani

en: Default picture
jv: Gambar gawan

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
jv: URL foto sing ditampilaké marang panganggo sing ora nduwéni foto pilhan dhéwé. Kosongaké waé yén ora ana.

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Auto-reply
jv: Balesan otomatis

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Translate
jv: Terjemahna

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
jv: Ora bisa ngimpor terjemahan, jalaran berkas %filename ora kewaca.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr_plural" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah tulisané nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgid" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr[]" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ana téks sing ora dikarepaké nang baris %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename uwis rampung nang baris %line sing ora dikarepaké.

en: Save translations
jv: Simpen terjemahan

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-disabled">mati</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-enabled">urip</span>)

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Original text
jv: Teks asli

en: Acronym
jv: Singkatan

en: original
jv: asli

en: pixels
jv: piksel

en: Add salt and pepper noise
jv: Tambah

en: Custom format
jv: Format kostum

en: Warning message
jv: Welingan

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: outdated
jv: kadaluwarsa

en: add translation
jv: tambah terjemahan

en: Translations of %title
jv: Terjemahané %title

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Maximum image resolution
jv: Resolusi gambar maksimum

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
jv: Pilihan ilegal kedetèksi. Mangga dihubungi administrator pengelola situs.

en: Illegal choice %choice in !name element.
jv: Pilihan sing dilarang %choice nang elemen !name.

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Comma
jv: Koma

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: Translate strings
jv: Terjemahake tembung

en: Edit string
jv: Sunting tembung

en: locale
jv: pelokalan

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: Enabled, with translation
jv: Uripna karo diterjemahaké

en: Main menu
jv: Menu utama

en: No fields available.
jv: Ora ānā field sing cumawis.

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: Basic options
jv: Opsi dasar

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dinā iki

en: contact
jv: kontak

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ānā hasilé

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Already added languages
jv: Siap nambah basa

en: Add translation
jv: Nambah terjemahan

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Select language
jv: Milih bāsā

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
jv: <em>Saka</em> alamat nang kiriman e-mail otomatis wayah pendaftaran lan panjalukan sandhi anyar uga welingan liyané. (Gunakna alamat akhir domain situs Sampéyan kanggo alamat emailé njagani supaya ora dianggep e-mail spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
jv: !name ora bisa luwih dawa saka %max karakter nanging saiki dawané %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
jv: Larangan milih %choice nang elemen %name.

en: Languages not yet added
jv: Bāsā-bāsā durung ditambahnā

en: String not found.
jv: Tembungé ora ditemokna.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
jv: Tembung sing dikirim isiné ānā kode HTML sing ora diidinaké: %string

en: The string has been saved.
jv: Tembungé uwis disimpen.

en: The language selected for import is not supported.
jv: Basa sing dipilih kanggo ngimpor ora didukung.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
jv: Berkas terjemahan %filename ketoke nduwéni format header sing ilang utawa rusak.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
jv: Terjemahané uwis sukses di impor. Ana %number tembung terjemahan anyar sing digawé, %update tembung sing dianyari lan %delete tembung sing dibuwang.

en: Error importing interface translations
jv: Gagal ngimpor terjemahan polatan

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
jv: Ānā usaha pengiriman tembung terjemahan nganggo kode HTML sing dilarang: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
jv: Ngimpor %file nang %locale: %number tembung terjemahan anyar ditambahaké, %update dianyari lan %delete dibuwang.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
jv[0]: Siji tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.
jv[1]: @count tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.

en: Blog entry
jv: Blog entri

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kācā laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
jv: Nguripna dukungan multibasa kanggo tipe konten iki. Yén urip, field pilihan basa bakal ditambahaké marang form suntingan, ngidinaké Sampéyan kanggo milih saka salah sijining <a href="!languages">basa sing diuripna</a>. Yén mati, postingan anyar disimpen nganggo basa gawan. Konten sing wis ana ora kepengaruh karo owahané opsi iki.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunaknā huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Popular content
jv: Konten populer

en: Default 403 (access denied) page
jv: Kācā Default 403 (akses ditolak)

en: Default 404 (not found) page
jv: Kācā Default 404 (kācā ora ditemokaké )

en: Number of items in each feed
jv: Jumlah item nang saben pasokan

en: Default number of items to include in each feed.
jv: Gunggunge item kanggo dileboknā nang saben pasokan.

en: Feed content
jv: Konten pasokan

en: Titles plus teaser
jv: Judhul lan ringkesané

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
jv: Setélan global kanggo tampilan gawan item  konten ing saben pasokan.

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Notify user when account is activated.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diaktifna.

en: Notify user when account is blocked.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diblokir.

en: Picture guidelines
jv: Pitudhuh gambar

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
jv: Teks iki ditampilaké nang form unggahan gambar kanggo tambahan marang petunjuk gawan. Iki migunani kanggo mbantu utawa petunjuk panganggo sampéyan.

en: Allow CAPTCHAs and CAPTCHA administration links on administrative pages
jv: Idinna CAPTCHA lan tautan administrasi CAPTCHA nang kaca administrasi

en: Add a description to the CAPTCHA
jv: Tambahna katrangan nang CAPTCHA

en: CAPTCHA description
jv: Katrangan CAPTCHA

en: Default CAPTCHA validation
jv: Validasi CAPTCHA baku

en: Added CAPTCHA point.
jv: Tambahna CAPTCHA titik.

en: Reset of CAPTCHA description for language %language.
jv: Reset katrangan CAPTCHA kanggo basa %language

en: Reset of CAPTCHA description.
jv: Reset katrangan CAPTCHA.

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
jv: CAPTCHA: challenge "@type" wis urip

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
jv[0]: Wis nolak 1 kiriman form
jv[1]: Wis nolak  @count kiriman form

en: CAPTCHA point administration
jv: Pengaturan CAPTCHA titik

en: extra large
jv: gedhe banget

en: tight
jv: d

en: wide
jv: āmbā

en: Item ID
jv: ID Item

en: Text format
jv: Format tèks

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana kaluputane: "msgctxt" ora dikarepaké nang baris %line.

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Regional settings
jv: Seting regional

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Color and image settings
jv: Setingan warna lan gambar

en: PNG with transparent background
jv: PNG nganggo background transparan

en: @level - no distortion
jv: @level - ora ana distorsi

en: @level - low
jv: @level - endh

en: @level - medium
jv: @level - sedeng

en: @level - high
jv: @level - dhuwur

en: Edit style
jv: Nyunting gagrag

en: Delete style
jv: Mbusak gagrag

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Libraries
jv: Pustaka

en: Submitted by !username on !datetime
jv: Dikirim !username ing !datetime

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kācā nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: The node the comment was posted to.
jv: Node sing dikirimi komèntar .

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kācā sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The author of the node.
jv: Penulis node.

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing måcå node ing dinå iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalikā tamu terakhir maca node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kācā ngarep situs.

en: Login page
jv: Kācā login

en: The URL of the site's login page.
jv: URL kācā login situs.

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
jv: Jumlah node sing ānā tautané karo tetembungan taksonomi.

en: The URL of the taxonomy term.
jv: URL tetembungan taksonomi.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
jv: Vokabulari duwéké tetembungan taksonomi.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
jv: Indhung tetembungané tetembungan taksonomi, yén salah sijiné ana.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: Term count
jv: Jumlah tetembungan

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kācā akun profil.

en: The date the user last logged in to the site.
jv: Tanggal pungkasan panganggo mlebu log situs.

en: The date the user account was created.
jv: Tanggal digawéné akun panganggo.

en: No TrueType support
jv: Ora ana TrueType sing dikenali

en: Font preview of @font (@file)
jv: Tampilan huruf @font (@file)

en: Preview of built-in font
jv: Tampilan huruf gawan

en: PHP built-in font: !font_preview
jv: Huruf PHP gawan: !font_preview

en: You need to select at least one font.
jv: Samp

en: The following fonts are not readable: %fonts.
jv: Huruf-huruf iki ora kena diwaca: %fonts.

en: Enter the characters shown in the image.
jv: Ketikna karakter sing k

en: Font example
jv: Conto huruf

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: Site maintenance account
jv: Akun pangrumatan laman

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
jv: @count kode tembung HTML dilarang nang %file

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Status message
jv: Status pesen

en: All pages except those listed
jv: Kabèh kaca kejaba nang daftar iki

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
jv: Kaca sing mbalekaké kode PHP iki dadi <code>TRUE</code> (namung sing mumpuni)

en: Pages or PHP code
jv: Kaca utawa kode PHP

en: Not customizable
jv: Ora bisa diatur dhéwé

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kācā tinamtu

en: Text formats
jv: Format teks

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: Add new @node_type
jv: Tambah @node_type anyar

en: Forum navigation vocabulary
jv: Navigasi vokabulari forum

en: Image generation in progress. Try again shortly.
jv: Lagi nglakokaké pamrosesan gambar. Coba sedhela maneh.

en: Error generating image.
jv: Kaluputan mroses gambar.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
jv: Ora bisa mroses gambar turunan nang %path.

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: Date type
jv: Tipe data

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
jv: Path kanggo pranala menu iki. Iki bisa saka path njero Drupal kaya %add-node utawa URL njaba kaya %drupal. Ketikna  %front kanggo pranala marang kaca ngarep.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
jv: Jero maksimum kanggo pranala lan kabèh anakané ditetepaké dadi !maxdepth. Sapérangan pranala menu mungkin ora cumawis dadi indhungan yén milih iki bisa ngliwati watesan.

en: No Main links
jv: Ora ana pranala utama

en: Source for the Main links
jv: Sumber nang pranala utama

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
jv: Pilihana apa sing kudu ditampilaké dadi pranala Utama (biasane manggon nang ndhuwur kaca).

en: No Secondary links
jv: Ora ana pranala sekunder

en: Source for the Secondary links
jv: Sumber kanggo pranala sekunde

en: manage display
jv: nata tampilan

en: Preview before submitting
jv: Tudhuhānā sakdurungé dikirim

en: Display author and date information.
jv: Tampilna penulis karo informasi tanggal.

en: Author username and publish date will be displayed.
jv: Jeneng penulis lan tanggal dipacak arep ditampilnā.

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
jv: Welingan: Wénéhānā kanggo parāgā sing dipercaya waé; kawenangan iki nduwéni pengaruh marang keamanan situs.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
jv[0]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo 1 karakter utawa luwih.
jv[1]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo @count karakter utawa luwih.

en: Searched %type for %keys.
jv: Nggolèk %type kanggo %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
jv: Gunggunge kiriman maksimum ditampilaké nang kaca gambaran kayadene kaca ngarep.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā panjalukan dokumen ditolak karo panganggo saiki. Kosongaké kanggo nampilaké kācā "akses ditolak" asli.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā ora ānā konten sing cocok karo panjalukan dokumen. Kosongaké kanggo nampilaké kācā asli "kācā ora ditemokna".

en: Description of your site, included in each feed.
jv: Katrangan situs Sampéyan, kalebu marang saben pasokan.

en: Users may set their own time zone.
jv: Panganggo kudu nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
jv: Elingaké panganggo nalikané login kapisanan yén zona waktuné durung disetél.

en: Only applied if users may set their own time zone.
jv: Namung ditrapké yén panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Time zone for new users
jv: Zona wektu kanggo panganggo anyar

en: Default time zone.
jv: Zona wektu gawan.

en: Empty time zone.
jv: Kosongna zona wektu.

en: Users may set their own time zone at registration.
jv: Panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé nalika ndaftar.

en: Put site into maintenance mode
jv: Dadéknā situs nang mode perawatan

en: Maintenance mode message
jv: Pesen kanggo mode perawatan

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
jv: Pesen kanggo nudhuhi tamu yén situs iki lagi nglakoaké mode Rumatan Situs.

en: There is currently no content classified with this term.
jv: Saiki ora ana konten sing digolongaké marang tetembungan iki.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
jv: Direktori %directory ora ana utawa ora bisa ditulisi.

en: Picture directory
jv: Direktori foto

en: Account cancellation confirmation
jv: Konfirmasi pambatalan akun

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
jv: Nyunting pesen e-mail sing dikirim nang panganggo sing padha nyoba mbatalaké akuné dhéwé.

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
jv: Judul kanggo area iki sing arep ditudhuhna kanggo pengaturan

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
jv[0]: @count , diloncati @skip
jv[1]: @count iji, diloncati @skip

en: @count item | @count items
jv[0]: @count iji
jv[1]: @count iji

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: Image CAPTCHA requires GD library
jv: Image CAPTCHA mbutuhaké pustaka GD

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan

en: Error opening socket @socket
jv: Kesalahan mbukak sokét @socket

en: Image style: @style
jv: Gayané gambar: @style

en: Administrative overlay
jv: Natani overlay

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
jv: Yén diuripna, namung panganggo sing nduwé  <a href="@permissions-url">kawenangan</a> "Gunakna situs nang mode perawatan" sing bisa ngakses situs Sampéyan kanggo nglakoaké perawatan;  kabèh dhayoh liyané wacanana pesen mode perawatan sing diatur nang ngisor iki. Panganggo sing dikenal bisa mlebu log langsung liwat kaca <a href="@user-login">mlebu log panganggo</a> page.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
jv: Sub direktori nang direktori unggahan berkas sing foto-foto arep disimpen.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML

[ctx: day_name]
en: Sunday
jv: Minggu

[ctx: day_name]
en: Monday
jv: Senèn

[ctx: day_name]
en: Tuesday
jv: Selasa

[ctx: day_name]
en: Wednesday
jv: Rebo

[ctx: day_name]
en: Thursday
jv: Kemis

[ctx: day_name]
en: Friday
jv: Jemuah

[ctx: day_name]
en: Saturday
jv: Setu

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
jv: Versi sing diidinake gumantung lan mbagi kagunan pustaka njaba.

en: RSS category
jv: Kategori RSS

en: Display | Displays
jv[0]: Tampilan
jv[1]: Tampilan-tampilan

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
jv[0]: @count iji, diloncati @skip
jv[1]: Kaca, @count iji, diloncati @skip

en: @count item | Paged, @count items
jv[0]: @count iji
jv[1]: Kaca, @count iji

en: @group (historical data)
jv: @group (sejarah data)

en: -Select-
jv: -Pilih-

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
