DataPublic (7.x-1.0-beta2) - en to az translation catalogue (1507 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: User interface
az: İstifadəçi interfeysi

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Next
az: İrəli

en: Pages
az: Səhifələr

en: Save configuration
az: Quraşdırmanı saxla

en: delete
az: sil

en: Status
az: Vəziyyət

en: Markup
az: İşarələmə

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: E-mail
az: E-poçt

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Groups
az: Qruplar

en: Group
az: Qrup

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Replies
az: Cavablar

en: Closed
az: Bağlıdır

en: yes
az: bəli

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Actions
az: Tədbirlər

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Read more
az: Ətraflı

en: more
az: daha çox

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: footer
az: aşağı hissə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: On
az: Aktiv

en: For
az: Üçün

en: Block title
az: Blok başlığı

en: Taxonomy
az: Taksanomiya

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Content types
az: Məzmun tipi

en: Homepage
az: Əsas səhifə

en: Home page
az: Əsas səhifə

en: Download
az: Yüklə

en: Version
az: Versiya

en: view
az: görünüş

en: File
az: Fayl

en: Tag
az: Teq

en: File path
az: Fayl yolu

en: Advanced options
az: Əlavə quraşdırmalar

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Daily
az: Gündəlik

en: Weekly
az: Həftəlik

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Display settings
az: Ekran parametrləri

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Number
az: Rəqəm

en: Message
az: Mesaj

en: Response
az: Cavab

en: Block settings
az: Blok parametrləri

en: - None -
az: - heç nə -

en: Country
az: Ölkə

en: Weight
az: Çəki

en: The configuration options have been saved.
az: Konfiqurasiya seçimləri yadda saxlanıldı.

en: Variable
az: Dəyişən

en: Image
az: Şəkil

en: Center
az: Mərkəz

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Types
az: Tiplər

en: Multiple
az: Çoxsaylı

en: Required
az: Tələb olunur

en: root
az: əsas

en: Parent
az: Valideyn

en: Depth
az: Dərinlik

en: none
az: yoxdur

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to parent page
az: Əsas səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Import
az: İmport

en: Book
az: kitab

en: Export
az: Eksport

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: settings
az: parametrlər

en: Back
az: Geri

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Field
az: Sahə

en: header
az: başlıq

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: Help
az: Dəstək

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Open
az: Aç

en: Link Target
az: Keçid hədəfi

en: Small
az: Balaca

en: Large
az: Böyük

en: Sunday
az: Bazar günü

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Core
az: Nüvə

en: Icon
az: İconka

en: Add new
az: Yenisin əlavə et

en: Time
az: Vaxt

en: Views
az: Görünüşlər

en: Access
az: İcazə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Path
az: Yol

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Modules
az: Modullar

en: Form ID
az: Forma İD-si

en: Manage
az: İdarə et

en: Refresh
az: Yenilə

en: Anchor
az: Lövbər

en: Placeholder tokens
az: Doldurucu nişanlar

en: Display
az: Monitor

en: Node type
az: Nod tipi

en: Menu
az: Menyu

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Teaser
az: Tizer

en: GUID
az: GUDİ

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: Theme
az: Tema

en: Layout
az: Şablon

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: Keywords
az: Açar söz

en: Component
az: Komponent

en: ID
az: İD

en: Statistics
az: Statistika

en: Unknown
az: Naməlum

en: Attachment
az: Qoşma

en: n/a
az: yox

en: Upload
az: Yükləmə

en: Picture
az: Şəkil

en: Before
az: Sonra

en: After
az: Əvvəl

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Continue
az: Davam et

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Files
az: Fayllar

en: User ID
az: İstifadəçi İD-si

en: Error
az: Səhv

en: Options
az: Seçimlər

en: Contact
az: Kontakt

en: no
az: yox

en: Created
az: Yaradıldı

en: Node
az: Material

en: Number of columns
az: Sütunların sayı

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Horizontal
az: Üfiqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: Open link in new window
az: Linki yeni pəncərədə açın

en: term
az: termin

en: Update options
az: Yeniləmə parametrləri

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Override title
az: Başlığı ləğv edin

en: CSS class
az: CSS klas

en: Page
az: Səhifə

en: Pager ID
az: Səhifə İD-si

en: View arguments
az: Görünüş arqumenti

en: Bottom
az: Aşağı

en: Taxonomy terms
az: Taksanomiya terminləri

en: Breadcrumb
az: Çörək qırıntıları

en: Site name
az: Sayt adı

en: Site slogan
az: Sayt sloqanı

en: Node types
az: Material tipləri

en: User settings
az: İstifadəçi parametrləri

en: Module
az: Modul

en: Off
az: Söndürülüb

en: Available updates
az: Mövcud yeniləmələr

en: Never
az: Heç vaxt

en: Up to date
az: Bu günə qədər

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: Selected
az: Seçildi

en: Menu link
az: Menyu linki

en: From
az: Kimdən

en: Aggregator feed
az: Aqreqator lenti

en: Aggregator item
az: Aqreqator elementi

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Roles
az: Rollar

en: Revision ID
az: Reviziya ID

en: Comment
az: Şərh

en: Comment ID
az: Şərh İD-si

en: Hostname
az: Host adı

en: Score
az: Hesab

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Signature
az: İmza

en: Location
az: Məkan

en: Source string
az: Mənbə sətiri

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Sticky at top of lists
az: Siyahıların başına yapışdır

en: Log message
az: Mesaj loqu

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: File name
az: Fayl adı

en: File size
az: Fayl ölçüsü

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Vocabulary ID
az: Lüğət İD-si

en: Term
az: Termin

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: User role
az: İstifadəçi rolu

en: E-mail address
az: E-mail adresi

en: Last access
az: Son icazə

en: Last login
az: Son loqin

en: Time zone
az: Vaxt zonası

en: Field name
az: Sahə adı

en: Fields
az: Sahələr

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is less than or equal to
az: Az və ya bərabərdir

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is greater than or equal to
az: Böyük və ya bərabərdir

en: Is greater than
az: Daha böyükdür

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: Average
az: Orta

en: Count
az: Say

en: Overridden
az: Əvəz edildi

en: Original image
az: Orginal şəkil

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Mode
az: Rejim

en: Items
az: Elementlər

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: %time ago
az: %time əvvəl

en: Nodes
az: Materiallar

en: Advanced
az: Əlavə

en: Sort order
az: Sırala

en: Up
az: Yuxarı

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: This field is required.
az: Bu hissə vacibdir.

en: Textfield
az: Mətn sahəsi

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Medium
az: Orta

en: Sortable
az: Çeşidlənən

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Caching
az: Keşlənib

en: Month
az: Ay

en: Details
az: Detallar

en: System
az: Sistem

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Current
az: Hazırkı

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Owner
az: Sahib

en: OR
az: Və ya

en: node
az: material

en: General
az: Əsas

en: Day
az: Gün

en: Table
az: Cədvəl

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: End date
az: Son tarix

en: Other
az: Digər

en: Align
az: Sıralama

en: Background color
az: Arxa rəng

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Basic
az: Əsas

en: Link URL
az: URL linki

en: List type
az: Siyahı növü

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Link text
az: Link mətni

en: Add new comment
az: Yeni şərh əlavə et

en: String
az: Mətn

en: Case
az: Seçim

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Not installed
az: Quraşdırılmayıb

en: Referrer
az: İstinad edən

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Default front page
az: Defolt əsas səhifə

en: Square
az: Kvadrat

en: Both
az: Hər ikisi

en: Last
az: Son

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Argument
az: Arqument

en: Anonymous
az: Anonim

en: Provider
az: Provayder

en: Edit view
az: Görünüşü redaktə edin

en: Administer views
az: Baxışları idarə edin

en: Ascending
az: Artan

en: Descending
az: Azalan

en: Arguments
az: Arqumentlər

en: Filters
az: Filtrlər

en: Optional
az: Ehtiyacsız

en: Exposed Filters
az: Açıq Filtrlər

en: Views UI
az: Uİ görünüşü

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Random
az: Təsadüfi

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Plain
az: Düz

en: Position
az: Vəzifə

en: IP Address
az: İP ünvan

en: Preformatted
az: Əvvəlcədən formatlanmış

en: Close
az: Bağlı

en: fields
az: sahələr

en: Save settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Duration
az: Müddət

en: Defaults
az: Defoltlar

en: Sort by
az: Sırala

en: Updated date
az: Yenilənmiş tarix

en: comments
az: şərhlər

en: Full
az: Tam

en: Default language
az: Defolt dil

en: American Samoa
az: Amerika Samoası

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: Guam
az: Quam

en: Marshall Islands
az: Marşal adaları

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Mariana adaları

en: Puerto Rico
az: Puerto Riko

en: Regular expression
az: Müntəzəm ifadə

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Hidden
az: Gizli

en: Undefined
az: Müəyyən edilməmiş

en: Show
az: Göstər

en: Other queries
az: Digər sorğular

en: Link to node
az: Linkə keçid

en: Change
az: Dəyişmək

en: English
az: İngilis

en: in
az: daxildir

en: Edit term
az: Termini redaktə edin

en: menu
az: menyu

en: ‹ previous
az: ‹ əvvəlki

en: next ›
az: növbəti ›

en: Node title
az: Node başlığı

en: Titles only
az: Yalnız başlıqlar

en: Full text
az: Tam mətn

en: Feed settings
az: Fid parametrləri

en: Source
az: Mənbə

en: The changes have been saved.
az: Dəyişikliklər yadda saxlanıldı.

en: Search results
az: Axtarış nəticələri

en: unlimited
az: limitsiz

en: Replacement patterns
az: Əvəzetmə nümunələri

en: Deleted
az: Silindi

en: Display name
az: Göstərilən ad

en: Languages
az: Dillər

en: Activity
az: Fəaliyyət

en: Publishing options
az: Nəşr seçimləri

en: Create new revision
az: Yeni versiya yaradın

en: Minimum width
az: Minimum genişlik

en: Query
az: Sorğu

en: Configure block
az: Bloku konfiqurasiya edin

en: Block name
az: Blok adı

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Text field
az: Mətn sahəsi

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Map
az: Xəritə

en: Alignment
az: Nizamlama

en: Link label
az: Link etiketi

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: AND
az: VƏ

en: Fixed
az: Sabit

en: Revert
az: Qaytarma

en: Empty
az: Boş

en: Greater than
az: -dən böyükdür

en: Less than
az: -dən az

en: First day of week
az: Həftənin ilk günü

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: White
az: Ağ

en: Site information
az: Sayt məlumatı

en: Blocked
az: Blok edilib

en: or
az: və ya

en: Parent term
az: Ana termin

en: Parent terms
az: Ana terminlər

en: Style
az: Stil

en: Forums
az: Forumlar

en: Revision
az: Reviziya

en: Session
az: Sessiya

en: Permissions
az: İcazələr

en: Your settings have been saved.
az: Parametrləriniz yadda saxlanıldı.

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Reversed
az: Tərs

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Date created
az: Yaradılma tarixi

en: Reverse
az: Tərs

en: Theme settings
az: Mövzu parametrləri

en: Not published
az: Dərc olunmayıb

en: Menu settings
az: Menyu parametrləri

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: Document
az: Sənəd

en: RSS Feed
az: RSS Fid

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: New
az: Yeni

en: Relationships
az: Əlaqələr

en: Relationship
az: Əlaqə

en: relationships
az: Əlaqələr

en: Oldest first
az: Köhnə ilk

en: Sort criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Base path
az: Baza yolu

en: Themes
az: Mövzular

en: Multilingual
az: Çoxdilli

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Comment settings
az: Şərh parametrləri

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Default options
az: Defolt seçimlər

en: Tabs
az: Tablar

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Next page
az: Növbəti səhifə

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Timezone
az: Saat qurşağı

en: Slogan
az: Sloqanı

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: The name used to indicate anonymous users.
az: Anonim istifadəçiləri göstərmək üçün istifadə edilən ad.

en: Image crop
az: Şəkil kəsimi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Not translated
az: Tərcümə edilməyib

en: Select
az: Seçin

en: Translatable
az: Tərcümə edilə bilən

en: Location of comment submission form
az: Şərh göndərmə formasının yeri

en: Go to first page
az: Birinci səhifəyə keçin

en: Go to last page
az: Son səhifəyə keçin

en: Enter the terms you wish to search for.
az: Axtarmaq istədiyiniz şərtləri daxil edin.

en: Copy
az: Köçür

en: Variables
az: Dəyişənlər

en: PHP Code
az: PHP kod

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translation status
az: Tərcümə statusu

en: Blocks
az: Bloklar

en: Menus
az: Menyular

en: Above
az: Yuxarıda

en: @min and @max
az: @min və @max

en: Default time zone
az: Defolt vaxt qurşağı

en: Manage fields
az: Sahələri idarə edin

en: Text area
az: Mətn sahəsi

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
az: Görünüşə keçmək üçün vergüllə ayrılmış arqumentlər siyahısını təqdim edin.

en: Decimal
az: Onluq

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: Permalink
az: Daimi keçid

en: Form
az: Forma

en: Debug
az: Debaq

en: Exceptions
az: Əlavələr

en: Publish
az: Dərc et

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Permission
az: İcazə

en: Grid
az: Cədvəl

en: Editor
az: Redaktor

en: Hide
az: Gizlət

en: Date range
az: Tarix aralığı

en: Date - newest first
az: Tarix - yenilər qabağda

en: Date - oldest first
az: Tarix - köhnələr qabağda

en: Global
az: Qlobal

en: Menu name
az: Menyu adı

en: Thread
az: Mövzu

en: Hot topic threshold
az: İsti mövzu həddi

en: Topics per page
az: Səhifə başına mövzular

en: Posts - most active first
az: Postlar - ən aktivi birinci

en: Posts - least active first
az: Postlar - ən az aktiv olan birinci

en: URL path settings
az: URL yolu parametrləri

en: Title text
az: Başlıq mətni

en: Distinct
az: Fərqli

en: Extension
az: Əlavə

en: Space
az: Boşluq

en: Change layout
az: Maketi dəyişdirin

en: Available
az: Mövcuddur

en: Aggregate
az: Ümumi

en: « first
az: « ilk

en: last »
az: son »

en: Resize
az: Ölçü dəyişdirin

en: empty
az: boş

en: Values
az: Qiymətlər

en: Attach to
az: -ə birləşdirin

en: Context
az: Kontekst

en: Book navigation
az: Kitab naviqasiyası

en: Pager
az: Peycer

en: Identifier
az: İdentifikator

en: Taxonomy vocabulary
az: Taksonomiya lüğəti

en: Remove this item
az: Bu elementi silin

en: Keyword
az: Açar söz

en: Module name
az: Modul adı

en: Page settings
az: Səhifə parametrləri

en: Use pager
az: Peycerdən istifadə edin

en: Items to display
az: Göstəriləcək elementlər

en: Offset
az: Ofset

en: More link
az: Daha çox link

en: More link text
az: Daha çox link mətni

en: Top level book
az: Ən yüksək səviyyəli kitab

en: contains
az: ehtiva edir

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Print
az: Çap et

en: Locked
az: Bağlanıb

en: Selection type
az: Seçim növü

en: Check for updates
az: Yeniləmələri yoxlayın

en: No update data available
az: Güncəlləmə məlumatları mövcud deyil

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Node count
az: Nod sayı

en: User Role
az: İstifadəçi Rolu

en: Search help
az: Kömək axtarın

en: Field settings
az: Sahə parametrləri

en: Default order
az: Defolt sifariş

en: Number of views
az: Baxışların sayı

en: Or
az: Və ya

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: About
az: Haqqında

en: Case sensitive
az: Böyük hərflərə həssasdır

en: Link class
az: Link classı

en: Column
az: Sütun

en: Default sort
az: Defolt çeşidləmə

en: sort by @s
az: @s ilə sırala

en: and
az: və

en: Auto-reply
az: Avtomatik cavab

en: Add @type
az: @type əlavə edin

en: Not promoted
az: İrəlilənmir

en: Parent comment
az: Valideyn kontent

en: Author's website
az: Müəllifin saytı

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
az: Şərh yivlidirsə, onun dərinliyini göstərin.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
az: Yivli sıraya görə çeşidləyin. Bu, uşaqların şərhlərini valideynləri ilə birlikdə saxlayacaqdır.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
az: Şərhə cavab vermək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Text to display
az: Göstəriləcək mətn

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: field
az: sahə

en: nodes
az: nodlar

en: Formatter
az: Formatlayıcı

en: Week @week
az: Həftə @week

en: Translate
az: Tərcümə etmək

en: Save translations
az: Tərcümələri yadda saxlayın

en: Target
az: Hədəf

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Create @name
az: @name yaradın

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
az: @module (<span class="admin-disabled">söndürülüb</span>)

en: Effect
az: Effekt

en: starting from @count
az: @count -dan başlayaraq

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: Menu block
az: Menyu bloku

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: vocabulary
az: lüğət

en: User roles
az: İstifadəçi rolları

en: Acronym
az: Akronim

en: original
az: orijinal

en: Starting level
az: Başlanğıc səviyyəsi

en: Title only
az: Yalnız başlıq

en: Not defined
az: Müəyyən edilməyib

en: Validator
az: Təsdiqləyici

en: Debugging
az: Sazlama

en: Inherit
az: Vərəsəlik

en: pixels
az: piksellər

en: Display format
az: Ekran formatı

en: Custom format
az: Fərdi format

en: The date the node was last updated.
az: Nodun son yenilənmə tarixi.

en: Invalid display id @display
az: Yanlış displey id @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
az: Xəta: @table > @field üçün işləyici mövcud deyil!

en: Do not use a relationship
az: Münasibətdən istifadə etməyin

en: Display type
az: Ekran növü

en: The cache has been cleared.
az: Keş təmizləndi.

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq mesajı

en: of
az: söndür

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
az: Yalnız aşağıdakı uzantıları olan fayllara icazə verilir: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
az: %filesize %maxsize faylının maksimum ölçüsünü aşır.

en: No link
az: Link yoxdur

en: outdated
az: köhnəlmişdir

en: Is not one of
az: biri deyil

en: Row
az: Sıra

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Maximum width
az: Maksimum genişlik

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Boolean
az: Məntiq

en: Tips
az: Məsləhətlər

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Custom date format
az: Fərdi tarix formatı

en: Book outline
az: Kitab kontur

en: Revision information
az: Təftiş məlumatları

en: Is one of
az: Biridir

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
az: Giriş müəyyən icazə sətri ilə istifadəçilərə veriləcək.

en: Comma
az: Vergül

en: Show All
az: Hamısını göstər

en: Users who have created accounts on your site.
az: Saytınızda hesablar yaradan istifadəçilər.

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: MIME type
az: MIME növü

en: Ends with
az: ilə bitir

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Link this field to its user
az: Bu sahəni istifadəçisi ilə əlaqələndirin

en: Default style
az: Defolt üslub

en: Tab weight
az: Tab çəkisi

en: No role
az: Rol yoxdur

en: The size of the file.
az: Faylın ölçüsü.

en: The MIME type of the file.
az: Faylın MIME növü.

en: Filter the view to the currently logged in user.
az: Görünüşü hazırda daxil olan istifadəçiyə süzün.

en: Save translation
az: Tərcüməni yadda saxla

en: Capitalize first letter
az: İlk hərfi böyük hərflə yazın

en: Custom text
az: Fərdi mətn

en: Sum
az: Cəm

en: sorted by
az: üzrə sıralanır

en: No fields available.
az: Sahələr mövcud deyil.

en: Alias: @alias
az: Ləqəb: @alias

en: No alias
az: Ləqəb yoxdur

en: Source language
az: Mənbə dili

en: Numeric
az: Rəqəmsal

en: Custom URL
az: Fərdi URL

en: Submit button text
az: Düymə mətnini göndərin

en: Add comment link
az: Şərh linki əlavə edin

en: Abbreviation
az: İxtisar

en: Inserted
az: Daxil edilib

en: Changes cannot be made to a locked view.
az: Kilidli görünüşə dəyişikliklər edilə bilməz.

en: Broken/missing handler
az: Qırılmış/itkin idarəedici

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Current node's creation time
az: Cari nodeun yaradılması vaxtı

en: Current node's update time
az: Cari node-un yeniləmə vaxtı

en: Do not display items with no value in summary
az: Xülasə dəyəri olmayan elementləri göstərməyin

en: Invalid input
az: Yalnış daxiletmə

en: Fail basic validation if any argument is given
az: Yalnış daxiletmə

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
az: Bu sahəni yoxlayaraq, lazımi uğursuzluq təsdiqindən daha çox arqumentli görünüşlərə əmin olmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Glossary mode
az: Lüğət rejimi

en: Character limit
az: Simvol məhdudiyyəti

en: No transform
az: Transformasiya yoxdur

en: Upper case
az: Böyük hərf

en: Lower case
az: Kiçik hərf

en: Capitalize each word
az: Hər sözü böyük hərflə yazın

en: Case in path
az: Yolda dava

en: Transform spaces to dashes in URL
az: URL-də boşluqları tirelərə çevirin

en: Exclude from display
az: Ekrandan xaric edin

en: Link path
az: Bağlantı linki

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
az: Bu keçid üçün Drupal yolu və ya mütləq URL. Aşağıdakı "Əvəzetmə nümunələri"nə uyğun olaraq bu görünüşdən məlumatları daxil edə bilərsiniz.

en: The CSS class to apply to the link.
az: Linkə müraciət etmək üçün CSS sinfi.

en: Prefix text
az: Prefiks mətni

en: Suffix text
az: Suffiks mətni

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
az: Bu keçiddən sonra göstəriləcək hər hansı mətn. Siz HTML əlavə edə bilərsiniz.

en: Trim only on a word boundary
az: Yalnız söz sərhədində kəsin

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
az: Əgər işarələnərsə, bu sahə yalnız söz sərhəddində kəsilməlidir. Bunun qeyd olunan maksimum simvol və ya daha az olacağına zəmanət verilir. Heç bir söz sərhədləri yoxdursa, bu sahəni heç bir şeyə çevirə bilər.

en: Strip HTML tags
az: HTML teqlərini ayırın

en: Field can contain HTML
az: Sahədə HTML ola bilər

en: File size display
az: Fayl ölçüsü ekranı

en: Formatted (in KB or MB)
az: Formatlaşdırılmış (KB və ya MB ilə)

en: Raw bytes
az: Xam baytlar

en: If checked, true will be displayed as false.
az: Əgər yoxlanılırsa, doğru yalan olaraq göstərilir.

en: Time ago (with "ago" appended)
az: Vaxt əvvəl ("əvvəl" əlavə edilməklə)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
az: Vaxt aralığı ("əvvəl/beləliklə" əlavə edilməklə)

en: Round
az: Dəyirmi

en: If checked, the number will be rounded.
az: Yoxlansa, nömrə yuvarlaqlaşdırılacaq.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
az: Onluq nöqtəsindən sonra neçə rəqəmin çap olunacağını göstərin.

en: What single character to use as a decimal point.
az: Onluq nöqtəsi kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: What single character to use as the thousands separator.
az: Minlərlə ayırıcı kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən əvvəl qoyulacaq mətn.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən sonra qoyulacaq mətn.

en: Simple separator
az: Sadə ayırıcı

en: Display as link
az: Link kimi göstərin

en: Operator identifier
az: Operator identifikatoru

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
az: Bu, URL-də ? bu operatoru müəyyən etmək üçün.

en: Filter identifier
az: Filtr identifikatoru

en: The identifier is required if the filter is exposed.
az: Filtr açıq olduqda identifikator tələb olunur.

en: This identifier is not allowed.
az: Bu identifikatora icazə verilmir.

en: - Any -
az: - Hər hansı -

en: exposed
az: məruz

en: Value type
az: Qiymət növü

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
az: İstənilən maşın oxuna bilən formatda tarix. CCYY-MM-GG SS:MM:SS üstünlük verilir.

en: Invalid date format.
az: Yanlış tarix formatı.

en: Limit list to selected items
az: Siyahını seçilmiş elementlərlə məhdudlaşdırın

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
az: Əgər işarələnərsə, istifadəçiyə təqdim olunan yeganə elementlər burada seçilənlər olacaq.

en: not in
az: içində deyil

en: Is all of
az: Hamısı var

en: Is none of
az: Heç biri deyil

en: not
az: yox

en: Is between
az: Arasındadır

en: between
az: arasında

en: Is not between
az: Arasında deyil

en: not between
az: arasında deyil

en: Min
az: Minimum

en: And max
az: və maksimum

en: And
az: və

en: Contains any word
az: Hər hansı bir sözü ehtiva edir

en: has word
az: sözü var

en: Contains all words
az: Bütün sözləri ehtiva edir

en: has all
az: hamısı var

en: begins
az: başlayır

en: ends
az: bitir

en: Require this relationship
az: Bu əlaqəni tələb edin

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
az: Qranulyarlıq iki tarixin eyni olub-olmadığını müəyyən edərkən istifadə ediləcək ən kiçik vahiddir; məsələn, qranularlıq "İl" olarsa, 1999-cu ildə nə vaxt düşməsindən asılı olmayaraq, 1999-cu ilin bütün tarixləri eyni tarix hesab olunacaq.

en: Broken
az: Qırıq

en: Displays
az: Göstərir

en: These queries were run during view rendering:
az: Görünüşün göstərilməsi zamanı bu sorğular icra edilib:

en: This display has no path.
az: Bu displeydə yol yoxdur.

en: Query build time
az: Sorğu qurma vaxtı

en: Query execute time
az: Sorğunun icra müddəti

en: View render time
az: Göstərmə vaxtına baxın

en: No query was run
az: Heç bir sorğu yerinə yetirilmədi

en: Unable to preview due to validation errors.
az: Doğrulama xətalarına görə önizləmə mümkün deyil.

en: View name
az: Görünüş adı

en: Break lock
az: Kilidi sındır

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
az: Kilid sındırılıb və siz indi bu görünüşü redaktə edə bilərsiniz.

en: Go to the real page for this display
az: Bu ekran üçün real səhifəyə keçin

en: Missing style plugin
az: Çatışmayan stil plagini

en: Change settings for this style
az: Bu üslub üçün parametrləri dəyişdirin

en: View analysis
az: Təhlillərə baxın

en: Rearrange @type
az: @type yenidən təşkil edin

en: Broken field @id
az: Sınıq sahə @id

en: There are no @types available to add.
az: Əlavə etmək üçün @types yoxdur.

en: Configure extra settings for @type %item
az: @type %item üçün əlavə parametrləri konfiqurasiya edin

en: Clear Views' cache
az: Baxışların keşini təmizləyin

en: Add Views signature to all SQL queries
az: Bütün SQL sorğularına Views imzası əlavə edin

en: Show other queries run during render during live preview
az: Canlı baxış zamanı render zamanı icra edilən digər sorğuları göstərin

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
az: Drupal görünüş göstərilərkən çoxlu sorğuları yerinə yetirmək potensialına malikdir. Bu xananın işarələnməsi canlı önizləmənin bir hissəsi kimi görünüş göstərilməsi zamanı icra edilən hər sorğunu göstərəcək.

en: View analysis can find nothing to report.
az: Baxış təhlili hesabat verəcək heç nə tapa bilməz.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
az: Bu görünüş yalnız standart ekrana malikdir və buna görə də saytınızın heç bir yerində yerləşdirilməyəcək; bəlkə siz səhifə və ya blok ekran əlavə etmək istəyirsiniz.

en: Reduce duplicates
az: Dublikatları azaldın

en: Default settings for this view.
az: Bu görünüş üçün defolt parametrlər.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
az: Görünüşü URL və menyu keçidləri ilə səhifə kimi göstərin.

en: Display the view as a block.
az: Görünüşü blok kimi göstərin.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
az: Eyni görünüşdə birdən çox baxış əldə etmək üçün digər displeylərə əlavələr əlavə edildi.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
az: Görünüşü RSS lenti kimi lent kimi göstərin.

en: Displays rows one after another.
az: Sətirləri bir-birinin ardınca göstərir.

en: Displays rows in a grid.
az: Sətirləri şəbəkədə göstərir.

en: Displays rows in a table.
az: Cədvəldə sətirləri göstərir.

en: Displays the default summary as a list.
az: Standart xülasəni siyahı kimi göstərir.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
az: Xülasəni formatsız, bir-birinin ardınca və ya sətirli variantı ilə göstərir.

en: Generates an RSS feed from a view.
az: Görünüşdən RSS lenti yaradır.

en: Displays the fields with an optional template.
az: Sahələri əlavə şablonla göstərir.

en: Will be available to all users.
az: Bütün istifadəçilər üçün əlçatan olacaq.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
az: Müəyyən edilmiş rollardan hər hansı birinə sahib olan istifadəçilərə giriş icazəsi veriləcək.

en: No caching of Views data.
az: Baxış məlumatlarının keşləşdirilməsi yoxdur.

en: Time-based
az: Zamana əsaslanan

en: Simple time-based caching of data.
az: Sadə vaxta əsaslanan məlumatların keşləşdirilməsi.

en: sort criteria
az: çeşidləmə meyarları

en: Sort criterion
az: Çeşidləmə meyarı

en: sort criterion
az: çeşidləmə meyarı

en: The book the node is in.
az: Düyün daxil olduğu kitab.

en: The weight of the book page.
az: Kitab səhifəsinin çəkisi.

en: The parent book node.
az: Ana kitab qovşağı.

en: The title of the comment.
az: Şərhin başlığı.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
az: Şərh müəllifinin adı. Müəllifin ana səhifəsinə keçid kimi göstərilə bilər.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərh müəllifinin veb-sayt ünvanı. Link kimi göstərilə bilər. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: Post date
az: Yazı tarixi

en: The User ID of the comment's author.
az: Şərh müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: Parent CID
az: Valideyn CID

en: Last comment time
az: Son şərh vaxtı

en: Date and time of when the last comment was posted.
az: Son şərhin dərc edildiyi tarix və vaxt.

en: Last comment author
az: Son şərh müəllifi

en: The name of the author of the last posted comment.
az: Son yazılan şərhin müəllifinin adı.

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: The number of comments a node has.
az: Bir node olan şərhlərin sayı.

en: Updated/commented date
az: Yenilənmiş/şərh edilən tarix

en: The number of new comments on the node.
az: Düyündəki yeni şərhlərin sayı.

en: Comment status
az: Şərh statusu

en: User posted or commented
az: İstifadəçi göndərdi və ya şərh etdi

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
az: Yalnız bir istifadəçi qovşağı yerləşdirib və ya qovşaqda şərh yazdıqda qovşaqları göstərin.

en: Display the comment as RSS.
az: Şərhi RSS olaraq göstərin.

en: Provide a simple link to the user contact page.
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə sadə bir keçid təqdim edin.

en: Created year + month
az: İl + ay yaradılmışdır

en: Created year
az: Yaradılan il

en: Created month
az: Yaradılan ay

en: Created day
az: Yaradılan gün

en: Created week
az: həftə yaradılmışdır

en: Updated year + month
az: Yenilənmiş il + ay

en: Updated year
az: Yenilənmiş il

en: Updated month
az: Yenilənmiş ay

en: Updated day
az: Yenilənmiş gün

en: Updated week
az: Yenilənmiş həftə

en: Provide a simple link to revert to the revision.
az: Reviziyaya qayıtmaq üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: Filter by access.
az: Girişə görə süzün.

en: Has new content
az: Yeni məzmun var

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
az: Displey %display giriş nəzarəti yoxdur, lakin dərc edilmiş qovşaqlar üçün filtr yoxdur.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
az: Axtarış elementinin qiyməti. Axtarış filtri də mövcud deyilsə, bu istifadə edilməyəcək.

en: Total views
az: Ümumi baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed.
az: Düyün baxıldığı ümumi sayı.

en: Views today
az: Bugünkü baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed today.
az: Bu gün qovşağın ümumi sayı.

en: Most recent view
az: Ən son görünüş

en: The most recent time the node has been viewed.
az: Ən son dəfə node baxılıb.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
az: Drupal və müxtəlif modullar tərəfindən saxlanılan fayllar.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
az: Taksonomiya terminləri qovşaqlara əlavə olunur.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
az: "Taksonomiya: Termin" nəticələrini müəyyən bir lüğətə süzün.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
az: Müəyyən edilmiş lüğətlərdən bir node ilə əlaqəli bütün taksonomiya terminlərini göstərin.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
az: Termin ana termini. Birdən çox valideynə icazə verən lüğətdən istifadə edirsinizsə, bu, dublikat qeydlər yarada bilər.

en: The user ID
az: İstifadəçi ID-si

en: The user or author name.
az: İstifadəçi və ya müəllif adı.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
az: Müəyyən bir istifadəçi üçün e-poçt ünvanı. Bu sahə adətən istifadəçilərə göstərilmir, ona görə də istifadə edərkən diqqətli olun.

en: User ID from URL
az: URL-dən istifadəçi ID-si

en: User ID from logged in user
az: Daxil olmuş istifadəçidən istifadəçi identifikatoru

en: Randomize the display order.
az: Ekran sırasını təsadüfi edin.

en: Provide custom text or link.
az: Fərdi mətn və ya keçid təmin edin.

en: View result counter
az: Nəticə sayğacına baxın

en: Displays the actual position of the view result
az: Görünüş nəticəsinin faktiki mövqeyini göstərir

en: No user
az: İstifadəçi yoxdur

en: Show teaser-style link
az: Tizer tipli linki göstərin

en: Link this field to new comments
az: Bu sahəni yeni şərhlərlə əlaqələndirin

en: contact
az: əlaqə

en: Contact %user
az: %user ilə əlaqə

en: Unknown language
az: Naməlum dil

en: Check for new comments as well
az: Yeni şərhləri də yoxlayın

en: Alternative sort
az: Alternativ çeşid

en: Alternate sort order
az: Alternativ çeşidləmə

en: On empty input
az: Boş girişdə

en: Show None
az: Boşu göstər

en: Link this field to download the file
az: Faylı yükləmək üçün bu sahəni əlaqələndirin

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Link this field to its term page
az: Bu sahəni onun termin səhifəsi ilə əlaqələndirin

en: Limit terms by vocabulary
az: Terminləri lüğətə görə məhdudlaşdırın

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
az: Normal seçimlərdə hansı lüğətin şərtlərini göstərəcəyini seçin.

en: Dropdown
az: Aşağı açılan

en: Show hierarchy in dropdown
az: Açılan menyuda iyerarxiyanı göstərin

en: Select terms from vocabulary @voc
az: @voc lüğətindən şərtlər seçin

en: Select terms
az: Terminləri seçin

en: Is the logged in user
az: "Daxil olan istifadəçidir

en: Usernames
az: İstifadəçi adları

en: Enter a comma separated list of user names.
az: İstifadəçi adlarının vergüllə ayrılmış siyahısını daxil edin.

en: Also look for a node and use the node author
az: Həmçinin node axtarın və node müəllifindən istifadə edin

en: Restrict user based on role
az: Rola görə istifadəçini məhdudlaşdırın

en: Restrict to the selected roles
az: Seçilmiş rollarla məhdudlaşdırın

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
az: Heç bir rol seçilməsə, istənilən roldan olan istifadəçilərə icazə veriləcək.

en: Unrestricted
az: Məhdudiyyətsiz

en: No role(s) selected
az: Heç bir rol(lar) seçilməyib

en: Multiple roles
az: Çoxlu rollar

en: You must select at least one role if type is "by role"
az: Növ "rola görə" olarsa, ən azı bir rol seçməlisiniz.

en: PHP validate code
az: PHP təsdiq kodu

en: Never cache
az: Heç vaxt keş etməyin

en: Query results
az: Sorğu nəticələri

en: The length of time raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin önbelleğe alınması müddəti.

en: Rendered output
az: Göstərilən çıxış

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının müddəti keşlənməlidir.

en: Broken field
az: Sınıq sahə

en: Change the title that this display will use.
az: Bu ekranın istifadə edəcəyi başlığı dəyişdirin.

en: Use AJAX
az: AJAX istifadə edin

en: Change whether or not this display will use AJAX.
az: Bu ekranın AJAX-dan istifadə edib-etməyəcəyini dəyişdirin.

en: Change this display's pager setting.
az: Bu displeyin peycer ayarını dəyişin.

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
az: Bu displeyin "daha" keçidini təmin edib-etməyəcəyini müəyyənləşdirin.

en: Specify access control type for this display.
az: Bu displey üçün girişə nəzarət növünü təyin edin.

en: Change settings for this access type.
az: Bu giriş növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Specify caching type for this display.
az: Bu ekran üçün keşləmə növünü təyin edin.

en: Change settings for this caching type.
az: Bu keşləmə növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Link display
az: Ekranı linki

en: Exposed form in block
az: Blokda açıq forma

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
az: Açılan formanın görünüş əvəzinə blokda görünməsinə icazə verin.

en: The title of this view
az: Bu görünüşün adı

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
az: Bu başlıq adətən başlıqların göstərildiyi yerdə görünüşlə birlikdə göstəriləcək; yəni, səhifə başlığı, blok başlığı və s.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
az: Bu görünüşlə bağlı peycerlərlə bağlı problemlə üzləşmədiyiniz halda, bunu 0-da tərk etməlisiniz. Əgər bir səhifədə birdən çox peycerdən istifadə edirsinizsə, ?page= massivi daxilində ziddiyyət yaratmamaq üçün bu rəqəmi daha yüksək dəyərə təyin etməlisiniz. Böyük dəyərlər URL-lərinizə çoxlu vergül əlavə edəcək, buna görə də mümkünsə çəkinin.

en: Add a more link to the bottom of the display.
az: Ekranın aşağısına daha çox link əlavə edin.

en: Create more link
az: Daha çox link yaradın

en: The text to display for the more link.
az: Daha çox keçid üçün göstəriləcək mətn.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
az: Bu, görünüşün yalnız fərqli elementləri göstərməsinə səbəb olacaq. Bir neçə eyni element varsa, hər biri yalnız bir dəfə göstəriləcək. Siz bundan dublikatları görünüşdən silmək üçün istifadə edə bilərsiniz, baxmayaraq ki, bu həmişə işləmir. Nəzərə alın ki, bu sorğuları ləngidə bilər, ona görə də ehtiyatla istifadə edin.

en: Access restrictions
az: Giriş məhdudiyyətləri

en: Access options
az: Giriş seçimləri

en: Caching options
az: Keşləmə seçimləri

en: Display even if view has no result
az: Görünüşün nəticəsi olmasa belə göstərin

en: How should this view be styled
az: Bu baxış tərzi necə olmalıdır

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
az: Seçdiyiniz üslubun parametrləri varsa, Baxış xülasəsində onun yanında görünəcək parametrlər düyməsini sıxmağınızdan əmin olun.

en: Style options
az: Stil seçimləri

en: Row style options
az: Sıra üslubu seçimləri

en: How should each row in this view be styled
az: Bu görünüşdəki hər bir sıra necə tərtib edilməlidir

en: Which display to use for path
az: Yol üçün hansı displeydən istifadə etmək

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
az: Xülasə keçidləri, rss lenti keçidləri, daha çox keçidlər və s. kimi şeylər üçün bu displeyin yolunu əldə etmək üçün hansı displeydən istifadə edilməlidir.

en: Put the exposed form in a block
az: Açılan formanı bloka qoyun

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
az: Ayarlansa, hər hansı açıq vidcet bu görünüşdə görünməyəcək. Əvəzində blok Drupal blok idarəetmə sisteminə təqdim ediləcək və açıq forma orada görünəcək. Nəzərə alın ki, bu blok əl ilə aktivləşdirilməlidir, Baxışlar onu sizin üçün aktiv etməyəcək.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
az: Displey "@display" sahələrdən istifadə edir, lakin bunun üçün heç biri müəyyən edilməyib və ya hamısı xaric edilib.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
az: Ekran "@display" yoldan istifadə edir, lakin yol qeyri-müəyyəndir.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
az: "@display" displeyində yanlış stil plaqini var.

en: Exposed form: @view-@display_id
az: Açıq forma: @view-@display_id

en: Attachment settings
az: Qoşma parametrləri

en: Inherit exposed filters
az: Açıq filtrləri miras alın

en: Multiple displays
az: Çoxsaylı ekranlar

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey özünün açıq filtr dəyərlərini əlavə olunduğu əsas displeydən miras almalıdır?

en: Attach before or after the parent display?
az: Ana displeydən əvvəl və ya sonra əlavə edilsin?

en: Select which display or displays this should attach to.
az: Bunun hansı displeyə və ya displeyə qoşulacağını seçin.

en: Block admin description
az: Admin təsvirini bloklayın

en: Using the site name
az: Sayt adından istifadə etməklə

en: Use the site name for the title
az: Başlıq üçün sayt adından istifadə edin

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
az: Lent simvolu yalnız seçilmiş displeylərdə mövcud olacaq.

en: No menu
az: Menyu yoxdur

en: Change settings for the parent menu
az: Ana menyu üçün parametrləri dəyişdirin

en: The menu path or URL of this view
az: Bu görünüşün menyu yolu və ya URL-i

en: No menu entry
az: Menyu girişi yoxdur

en: Normal menu entry
az: Normal menyu girişi

en: Menu tab
az: Menyu nişanı

en: Default menu tab
az: Defolt menyu nişanı

en: Default tab options
az: Defolt tab seçimləri

en: Already exists
az: Artıq mövcuddur

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
az: "%" yolun ilk seqmenti üçün istifadə edilə bilməz.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
az: Yolu % ilə bitən displey nişan ola bilməz.

en: Title is required for this menu type.
az: Bu menyu növü üçün başlıq tələb olunur.

en: Inline fields
az: Daxili sahələr

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
az: Ayırıcı, bir-birinin yanında əyilməməsi üçün daxili sahələr arasında yerləşdirilə bilər. Bu sahədə HTML istifadə edə bilərsiniz.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
az: Siz istəyə bağlı olaraq qeydləri qruplaşdırmaq üçün sahə təyin edə bilərsiniz. Qrup etməmək üçün boş buraxın.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
az: Style @style sıra üslubu tələb edir, lakin sıra plaqini etibarsızdır.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
az: Üfüqi düzülmə yuxarı soldan başlayaraq sağa hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək. Şaquli düzülmə yuxarı soldan başlayaraq aşağı hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək.

en: RSS description
az: RSS təsviri

en: This will appear in the RSS feed itself.
az: Bu, RSS lentinin özündə görünəcək.

en: Display record count with link
az: Link ilə qeydlərin sayını göstərin

en: Override number of items to display
az: Göstəriləcək elementlərin sayını ləğv edin

en: Display items inline
az: Inline elementləri göstərin

en: You need at least one field before you can configure your table settings
az: Cədvəl parametrlərinizi konfiqurasiya etmək üçün sizə ən azı bir sahə lazımdır

en: Override normal sorting if click sorting is used
az: Klik çeşidləmə istifadə edilərsə, normal çeşidləməni ləğv edin

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
az: (Yapışqan başlıq effektləri aşağıda önizləmə üçün aktiv olmayacaq, yalnız canlı çıxışda.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
az: Sahələri sütunlara yerləşdirin; bir neçə sahəni eyni sütunda birləşdirə bilərsiniz. Bunu etsəniz, göstərilən sütundakı ayırıcı sahələri ayırmaq üçün istifadə olunacaq. Həmin sütunu klikləmək üçün çeşidlənən qutunu yoxlayın və əgər varsa, hansı sütunun defolt olaraq çeşidlənəcəyini müəyyən etmək üçün defolt çeşidləmə radiosunu yoxlayın. Siz sahələr bölməsində sütun sırasına və sahə etiketlərinə nəzarət edə bilərsiniz.

en: Language settings
az: Dil parametrləri

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Update translations
az: Tərcümələri yeniləyin

en: Filter criteria
az: Filtr meyarları

en: Contact form
az: Əlaqə Forması

en: Select language
az: Dil seçin

en: Languages not yet added
az: Dillər hələ əlavə olunmayıb

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
az: Təqdim edilmiş sətirdə icazə verilməyən HTML var: %string

en: Error importing interface translations
az: İnterfeys tərcümələrini idxal edərkən xəta baş verdi

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
az: İcazə verilməyən HTML ilə tərcümə sətirinin təqdim edilməsi cəhdi: %string

en: Ampersand
az: Və işarəsi

en: Default number of forum topics displayed per page.
az: Hər səhifədə göstərilən forum mövzularının defolt sayı.

en: Default display order for topics.
az: Mövzular üçün defolt ekran sırası.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Search form
az: Axtarış forması

en: Popular content
az: Populyar kontent

en: Default 403 (access denied) page
az: Defolt 403 (giriş rədd edildi) səhifə

en: Default 404 (not found) page
az: Defolt 404 (tapılmadı) səhifə

en: Feed content
az: Fid kontenti

en: Titles plus teaser
az: Başlıqlar plus tizer

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
az: Hər bir fidə məzmun elementlərinin defolt göstərilməsi üçün qlobal parametr.

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: wide
az: geniş

en: Styles
az: Üslublar

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Sort descending
az: Azalan üzrə çeşidləyin

en: Sort ascending
az: Artan sıralama

en: The name of the site.
az: Saytın adı.

en: Optional features
az: Əlavə xüsusiyyətlər

en: Administrative title
az: İnzibati başlıq

en: Administrative description
az: İnzibati təsvir

en: Allow settings
az: Parametrlərə icazə verin

en: Title override
az: Başlığın ləğvi

en: Style settings
az: Stil parametrləri

en: Content type name
az: Məzmun növünün adı

en: Taxonomy Term
az: Taksonomiya termini

en: @field_name (Locked)
az: @field_name (Bağlanmışdır)

en: (first item is 0)
az: (ilk bənd 0)

en: (start from last values)
az: (son dəyərlərdən başlayın)

en: Regional settings
az: Regional parametrlər

en: Number of pages
az: Səhifələrin sayı

en: Relative date
az: Nisbi tarix

en: Page top
az: Səhifənin yuxarısı

en: Page bottom
az: Səhifənin aşağısı

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Default values
az: Defolt dəyərlər

en: Edit style
az: Stili redaktə edin

en: Content statistics
az: Məzmun statistikası

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
az: _blank, _parent və ya iframe adı kimi linkin hədəfi. Bu sahə nadir hallarda istifadə olunur.

en: @argument title
az: @argument başlığı

en: @argument input
az: @argument giriş

en: Count the number 0 as empty
az: 0 rəqəmini boş sayın

en: Hide if empty
az: Boşdursa gizlədin

en: Starting value
az: Başlanğıc qiyməti

en: Specify the number the counter should start at.
az: Sayğacın başlamalı olduğu nömrəni göstərin.

en: Does not start with
az: ilə başlamaz

en: not_begins
az: başlamaz

en: Does not end with
az: ilə bitmir

en: not_ends
az: bitmir

en: The view %name has been saved.
az: %name görünüşü yadda saxlanıldı.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
az: Bu filtr seçilmiş seçimlərdən birdən çoxu olan elementlərin dublikat nəticələr kimi görünməsinə səbəb ola bilər. Bu filtr dublikat nəticələrin yaranmasına səbəb olarsa, bu qeyd qutusu həmin dublikatları azalda bilər; lakin nə qədər çox termin axtarmalı olsa, sorğu bir o qədər az performans göstərəcək, ona görə də bundan ehtiyatla istifadə edin. Tək dəyərli sahələrə təyin edilməməlidir, çünki bu, uyğun olmayan sahədə istifadə olunarsa, dəyərlərin ekrandan itməsinə səbəb ola bilər.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərhi yazan istifadəçinin e-poçtu. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: The taxonomy term ID for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini ID.

en: The taxonomy term name for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini adı.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğətin adı.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
az: Hansı lüğətləri əlaqələndirmək istədiyinizi seçin. Unutmayın ki, tapılan hər bir termin yeni rekord yaradacaq, ona görə də bu əlaqə ən yaxşı qovşaqda yalnız bir termin olan yalnız bir lüğətdə istifadə olunur.

en: The name of the role.
az: Rolun adı.

en: Hide empty fields
az: Boş sahələri gizlədin

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
az: Sahələri, etiketləri və ya boş sahələr üçün işarələmə göstərməyin.

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Site email address
az: Saytın e-poçt ünvanı

en: This identifier is used by another handler.
az: Bu identifikator başqa işləyici tərəfindən istifadə olunur.

en: Length is shorter than
az: Uzunluğu daha qısadır

en: shorter than
az: -dən qısadır

en: Length is longer than
az: Uzunluğu daha uzundur

en: longer than
az: -dən uzun

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
az: Sorğu yaradılacaq və Drupal verilənlər bazası API istifadə edərək işə salınacaq.

en: Exposed form
az: Açıq forma

en: Inherit pager
az: Peycer miras alın

en: Render pager
az: Peycer renderi

en: Not restricted
az: Məhdudlaşdırılmayıb

en: The unique ID of the comment.
az: Şərhin unikal identifikatoru.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
az: Şərhin göndərildiyi kompüterin IP ünvanı.

en: The email address left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı e-poçt ünvanı.

en: The home page URL left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı ana səhifənin URL-i.

en: The URL of the comment.
az: Şərhin URL-i.

en: Edit URL
az: URL-i redaktə edin

en: The URL of the comment's edit page.
az: Şərhin redaktə səhifəsinin URL-i.

en: The date the comment was posted.
az: Şərhin yerləşdirildiyi tarix.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
az: Şərh atma aktivdirsə, şərhin valideyni.

en: New comment count
az: Yeni şərhlərin sayı

en: The URL of the node.
az: Nod URL-i.

en: The URL of the node's edit page.
az: Nodun redaktə səhifəsinin URL-i.

en: Date changed
az: Tarix dəyişdirildi

en: The date the node was most recently updated.
az: Düyün ən son yeniləndiyi tarix.

en: The number of visitors who have read the node.
az: Nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: The number of visitors who have read the node today.
az: Bu nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: Last view
az: Son baxış

en: The date on which a visitor last read the node.
az: Ziyarətçinin nodu son oxuduğu tarix.

en: The slogan of the site.
az: Saytın şüarı.

en: The administrative email address for the site.
az: Sayt üçün inzibati e-poçt ünvanı.

en: Login page
az: Giriş səhifəsi

en: The URL of the site's login page.
az: Saytın giriş səhifəsinin URL-i.

en: The unique ID of the uploaded file.
az: Yüklənmiş faylın unikal ID-si.

en: The name of the file on disk.
az: Diskdəki faylın adı.

en: The web-accessible URL for the file.
az: Fayl üçün veb-əlçatan URL.

en: The date the file was most recently changed.
az: Faylın ən son dəyişdirildiyi tarix.

en: The user who originally uploaded the file.
az: Faylı ilkin olaraq yükləyən istifadəçi.

en: The unique ID of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin adı.

en: The optional description of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin isteğe bağlı təsviri.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
az: Taksonomiya termini ilə işarələnmiş qovşaqların sayı.

en: The URL of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin URL-i.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
az: Taksonomiya termininin aid olduğu lüğət.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
az: Taksonomiya termininin ana termini, əgər varsa.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin adı.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin isteğe bağlı təsviri.

en: Term count
az: Termin sayı

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinə aid olan terminlərin sayı.

en: The unique ID of the user account.
az: İstifadəçi hesabının unikal ID-si.

en: The login name of the user account.
az: İstifadəçi hesabının giriş adı.

en: The email address of the user account.
az: İstifadəçi hesabının e-poçt ünvanı.

en: The URL of the account profile page.
az: Hesab profili səhifəsinin URL-i.

en: The date the user last logged in to the site.
az: İstifadəçinin sayta sonuncu dəfə daxil olduğu tarix.

en: The date the user account was created.
az: İstifadəçi hesabının yaradıldığı tarix.

en: Default country
az: Defolt ölkə

en: Site maintenance account
az: Saytın texniki xidməti hesabı

en: Status message
az: Status mesajı

en: Restricted to certain pages
az: Müəyyən səhifələrlə məhdudlaşdırılıb

en: Text formats
az: Mətn formatları

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
az: Mövzunun cavablarının sayı "qaynar" hesab edilməlidir.

en: Add new @node_type
az: Yeni @node_type əlavə edin

en: Forum navigation vocabulary
az: Forum naviqasiya lüğəti

en: Error generating image.
az: Şəkil yaratma xətası.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
az: %path yerləşən əldə edilmiş təsviri yaratmaq mümkün deyil.

en: Image styles
az: Şəkil üslubları

en: Date type
az: Tarix növü

en: Preview before submitting
az: Təqdim etməzdən əvvəl nəzərdən keçirin

en: Author username and publish date will be displayed.
az: Müəllif istifadəçi adı və nəşr tarixi göstərilir.

en: <em>Edit @type</em> @title
az: <em>Redaktə et @type</em> @title

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
az: Xəbərdarlıq: Yalnız etibarlı rollara verin; bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri var.

en: Searched %type for %keys.
az: %keys üçün %type axtarıldı.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
az: Bu səhifə tələb olunan sənəd cari istifadəçiyə rədd edildikdə göstərilir. Ümumi "giriş rədd edildi" səhifəsini göstərmək üçün boş buraxın.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
az: Bu səhifə tələb olunan sənədə başqa məzmun uyğun gəlmədikdə göstərilir. Ümumi "səhifə tapılmadı" səhifəsini göstərmək üçün boş buraxın.

en: Only applied if users may set their own time zone.
az: Yalnız istifadəçilər öz vaxt qurşağını təyin edə bildikdə tətbiq edilir.

en: Time zone for new users
az: Yeni istifadəçilər üçün saat qurşağı

en: Put site into maintenance mode
az: Saytı texniki xidmət rejiminə keçirin

en: Account cancellation confirmation
az: Hesabın ləğvi təsdiqi

en: Contact forms
az: Əlaqə formaları

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Image style
az: Şəkil üslubu

en: Exposed
az: Məruz

en: Remove this display
az: Bu ekranı silin

en: Operator to use on all groups
az: Bütün qruplarda istifadə ediləcək operator

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
az: Ya "qrup 0 VƏ qrup 1 VƏ qrup 2" və ya "qrup 0 VEYA qrup 1 YA qrup 2" və s.

en: Remove group @group
az: @group qrupunu silin

en: Default group
az: Defolt qrup

en: Group @group
az: Qrup @qrup

en: Ungroupable filters
az: Qruplaşdırıla bilməyən filtrlər

en: Basic exposed form
az: Əsas açıq forma

en: Input required
az: Daxiletmə tələb olunur

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
az: Yalnız formada istifadəçi daxiletməsi varsa, görünüş verən açıq forma.

en: Display all items
az: Bütün elementləri göstərin

en: Display a specified number of items
az: Müəyyən sayda elementi göstərin

en: Display a limited number items that this view might find.
az: Bu görünüşün tapa biləcəyi məhdud sayda elementləri göstərin.

en: Paged output, full pager
az: Səhifəli çıxış, tam peycer

en: Paged output, full Drupal style
az: Səhifəli çıxış, tam Drupal üslubu

en: Paged output, mini pager
az: Səhifəli çıxış, mini peycer

en: Name (raw)
az: Ad (xam)

en: Machine Name
az: Maşın Adı

en: Change the machine name of this display.
az: Bu ekranın maşın adını dəyişdirin.

en: Change settings for this pager type.
az: Bu peycer növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
az: Sahələrin qruplaşdırılmasına və toplanmasına (hesablanmasına) icazə verin.

en: Exposed form style
az: Açıq forma üslubu

en: Select the kind of exposed filter to use.
az: İstifadə etmək üçün açıq filtr növünü seçin.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
az: Bu açıq forma stili üçün açıq forma parametrləri.

en: The machine name of this display
az: Bu ekranın maşın adı

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
az: Aktiv edilərsə, bəzi sahələr əlçatmaz ola bilər. Qruplaşdırma üçün seçilmiş bütün sahələr hər fərqli dəyər üçün bir qeydə yığışdırılacaq. Aqreqasiya üçün seçilmiş digər sahələrdə funksiya onlarda işləyəcək. Məsələn, dublikat başlıqların siyahısını əldə etmək üçün başlıq üzrə qovşaqları qruplaşdıra və nidlərin sayını hesablaya bilərsiniz.

en: Exposed Form
az: Açıq forma

en: Exposed form options
az: Açıq forma seçimləri

en: Pager options
az: Peyjer seçimləri

en: Display id should be unique.
az: Displey id unikal olmalıdır.

en: Include reset button
az: Sıfırlama düyməsini daxil edin

en: Reset button label
az: Düymə etiketini sıfırlayın

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
az: Açılan formanın sıfırlama düyməsində göstəriləcək mətn.

en: Exposed sorts label
az: Açıq növlər etiketi

en: Select any filter and click on Apply to see results
az: İstənilən filtri seçin və nəticələri görmək üçün Tətbiq et üzərinə klikləyin

en: Text on demand
az: İstəyə uyğun mətn

en: Exposed options
az: Açıq variantlar

en: Items per page label
az: Hər səhifə etiketi üçün maddələr

en: Exposed items per page options
az: Hər səhifə seçimləri üçün açıq elementlər

en: Expose Offset
az: Ofseti ifşa et

en: Offset label
az: Ofset etiketi

en: All items, skip @skip
az: Bütün maddələr, @skip keçin

en: All items
az: Bütün maddələr

en: Group results together
az: Birlikdə qrup nəticələri

en: Forum settings
az: Forum parametrləri

en: Update preview
az: Önizləməni yeniləyin

en: Is not empty (NOT NULL)
az: Boş deyil (NULL DEYİL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
az: Mütləq keçiddən istifadə edin ("http://" ilə başlayır)

en: Output machine name
az: Çıxış maşınının adı

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
az: Bu ekrana əlavə olunacaq CSS sinif adlarını dəyişdirin.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
az: CSS sinifləri yalnız alfasayısal və ya tire olmalıdır.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
az: Hər səhifədə elementləri təyin edərkən istifadəçinin hansı dəyərləri seçə biləcəyini təyin edin. Vergüllə ayrılır.

en: Attachment before
az: Əvvəlki qoşma

en: Attachment after
az: Qoşma sonra

en: Translation update status
az: Tərcümə yeniləmə statusu

en: Current page
az: Cari səhifə

en: Highlighted
az: Vurğulanan

en: Site logo
az: Saytın loqosu

en: None (original image)
az: Yoxdur (orijinal şəkil)

en: Row class
az: Sıra sinfi

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: - Use default -
az: - Defoltdan istifadə edin -

en: Unknown content type
az: Naməlum məzmun növü

en: Never (manually)
az: Heç vaxt (əl ilə)

en: Image style: @style
az: Şəkil üslubu: @style

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: Schema version
az: Sxem versiyası

en: Fixed value
az: Sabit dəyər

en: The entity type.
az: Entiti növü.

en: HTML element
az: HTML elementi

en: Label HTML element
az: Etiket HTML elementi

en: Place a colon after the label
az: Etiketdən sonra iki nöqtə qoyun

en: Wrapper HTML element
az: Sarmalayıcı HTML elementi

en: Wrapper class
az: Sarğı sinfi

en: Add default classes
az: Standart siniflər əlavə edin

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
az: Sahəni, sahə etiketini və sahə məzmununu müəyyən etmək üçün standart Baxış siniflərindən istifadə edin.

en: Use absolute path
az: Mütləq yoldan istifadə edin

en: Rel Text
az: Rel Mətn

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
az: lightbox2 və ya digər javascript yardım proqramında istifadə üçün Rel atributunu daxil edin.

en: Preserve certain tags
az: Müəyyən etiketləri qoruyun

en: Format plural
az: Çoxluq formatı

en: If checked, special handling will be used for plurality.
az: Yoxlansa, çoxluq üçün xüsusi rəftar istifadə olunacaq.

en: Singular form
az: Tək forma

en: Plural form
az: Cəm forması

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
az: Cəm forması üçün istifadə ediləcək mətn @count dəyəri ilə əvəz olunacaq.

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Bu Görünüş üçün maşın tərəfindən oxuna bilən unikal ad. O, yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Weight for @display
az: @display üçün çəki

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
az: Bu başlıq defolt deyil, baxışların redaktə səhifəsində göstəriləcək. Eyni elementi iki dəfə alsanız, bu faydalı ola bilər.

en: Date and time of when the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı tarix və vaxt.

en: Date and time of when the comment was last updated.
az: Şərhin sonuncu dəfə yeniləndiyi tarix və vaxt.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
az: Şərhin təsdiq edilib-edilməməsi (və ya hələ də moderasiya növbəsində).

en: Last comment CID
az: Son şərh CID

en: Last Comment
az: Son Şərh

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
az: Bəzi rolların məzmuna daxil olmaq icazəsi yoxdur, lakin %display displeyində giriş nəzarəti yoxdur.

en: The extension of the file.
az: Faylın uzadılması.

en: File Usage
az: Fayl İstifadəsi

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
az: Bu node ilə əlaqəli olan fayl, adətən qovşaqda bir sahədə olduğu üçün.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan istifadəçi, adətən bu fayl istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
az: Bu istifadəçi ilə əlaqəli olan fayl, adətən istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
az: Adətən bu fayl şərhdəki sahədə olduğu üçün bu fayl ilə əlaqəli şərh.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
az: Bu şərhlə əlaqəli olan fayl, adətən o, şərhdəki sahədə olduğu üçün.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan taksonomiya termini, adətən bu fayl taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
az: Bu taksonomiya termini ilə əlaqəli fayl, adətən taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: The module managing this file relationship.
az: Bu fayl əlaqəsini idarə edən modul.

en: The type of entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin növü.

en: The number of times the file is used by this entity.
az: Faylın bu qurum tərəfindən istifadə olunma sayı.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
az: Stil tərəfindən istifadə olunur: Sahənin çeşidlənməsi üçün klikləmək üçün faktiki sütunu müəyyən etmək üçün cədvəl. Defolt adətən yaxşıdır.

en: Group column
az: Qrup sütunu

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
az: Yuxarıda seçilmiş qruplaşdırma funksiyasını tətbiq etmək üçün bu sahənin sütununu seçin.

en: Group columns (additional)
az: Qrup sütunları (əlavə)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
az: Sorğuya daxil etmək və qruplaşdırmaq üçün bu sahənin istənilən əlavə sütunlarını seçin.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğət üçün maşın adı.

en: Display error message
az: Səhv mesajını göstərin

en: Comment or document this display.
az: Bu ekranı şərh edin və ya sənədləşdirin.

en: Query settings
az: Sorğu parametrləri

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
az: Sorğu plagini üçün bəzi inkişaf etmiş parametrləri təyin etməyə icazə verin

en: The name and the description of this display
az: Bu ekranın adı və təsviri

en: Query options
az: Sorğu seçimləri

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey qoşulduğu əsas displeydən öz səhifələmə dəyərlərini miras almalıdırmı?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
az: Bu displey peycer dəyərlərini göstərməlidirmi? Bu, yalnız peycer miras alındıqda məna kəsb edir.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
az: Bu administrator >> strukturu >> bloklarında bu blokun adı kimi görünəcək.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
az: İstifadəçi məruz qalmış filtri seçib tətbiq edənə qədər nəticələr əvəzinə göstəriləcək mətn.

en: Include all items option
az: Bütün maddələr seçimini daxil edin

en: All items label
az: Bütün maddələrin etiketi

en: Disable SQL rewriting
az: SQL-in yenidən yazılmasını söndürün

en: The class to provide on each row.
az: Hər cərgədə təqdim ediləcək sinif.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
az: Siyahıdan kənar paketdə təqdim ediləcək sinif.

en: List class
az: Siyahı sinif

en: The class to provide on the list element itself.
az: Siyahı elementinin özündə təmin ediləcək sinif.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
az: Bu xülasə görünüşündə, məsələn, http://example.com/<strong>your_view_path/arxiv</strong>də keçidlər üçün əsas yolu müəyyən edin.
     Başlanğıc və bitən slashi daxil etməyin. Əgər bu dəyər varsa
      boşdur, baxışlar əsas yol kimi tapılan ilk yoldan istifadə edəcək,
      səhifədə göstərilir və ya / heç bir yol tapılmasa.

en: Content access
az: Məzmun girişi

en: RSS category
az: RSS kateqoriyası

en: RSS enclosure
az: RSS əlavəsi

en: Content revisions
az: Məzmun düzəlişləri

en: %time hence
az: %time bundan sonra

en: Language selection
az: Dil seçimi

en: All Day
az: Bütün gün

en: No results behavior
az: Nəticə davranışı yoxdur

en: Edit @section
az: @sectioni redaktə edin

en: View to insert
az: Daxil etmək üçün baxın

en: The view to insert into this area.
az: Bu sahəyə daxil etmək üçün görünüş.

en: Inherit contextual filters
az: Kontekstli filtrləri miras alın

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
az: Yoxlansa, bu görünüş əsas elementi ilə eyni kontekstli filtrləri alacaq.

en: Recursion detected in view @view display @display.
az: @view display @display görünüşündə rekursiya aşkarlandı.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
az: Filtr dəyəri URL-də <em>YOX</em> olduqda

en: Exception value
az: İstisna dəyəri

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
az: Bu dəyər alınarsa, filtr nəzərə alınmayacaq; yəni "bütün dəyərlər"

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
az: URL-də filtr dəyəri <em>IS</em> və ya defolt təmin edildikdə

en: Provide title
az: Başlıq verin

en: Specify validation criteria
az: Doğrulama meyarlarını təyin edin

en: Action to take if filter value does not validate
az: Filtr dəyəri doğrulanmadıqda görüləcək tədbirlər

en: Display all results for the specified field
az: Göstərilən sahə üçün bütün nəticələri göstərin

en: Provide default value
az: Standart dəyəri təmin edin

en: Show "Page not found"
az: "Səhifə tapılmadı" göstərin

en: Display a summary
az: Xülasə göstərin

en: Display contents of "No results found"
az: "Nəticə tapılmadı" məzmununu göstərin

en: Number of records
az: Qeydlərin sayı

[ctx: Sort order]
en: Default sort
az: Defolt çeşidləmə

[ctx: Sort order]
en: Date
az: Tarix üzrə

[ctx: Sort order]
en: Numerical
az: Rəqəmsal

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 (OR üçün) və ya 1,2,3 (AND üçün) şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər.

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
az: Seçilərsə, bu filtrin çoxsaylı nümunələri birlikdə işləyə bilər, sanki eyni filtrə birdən çox dəyər verilmişdir. Bu parametr "Dublikatları azaldın" ayarı ilə uyğun deyil.

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
az: Seçilərsə, filtr üçün daxil edilmiş nömrələr görünüşü məhdudlaşdırmaq əvəzinə xaric ediləcək.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
az: Lüğət rejimi süzgəc dəyərində istifadə olunan simvolların sayına məhdudiyyət tətbiq edir ki, bu da xülasə görünüşünün lüğət kimi fəaliyyət göstərməsinə imkan verir.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
az: Filtr dəyərinin neçə simvoluna qarşı süzülməlidir. 1-ə təyin edilərsə, filtr dəyərindəki ilk hərflə başlayan bütün sahələr uyğunlaşdırılacaq.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
az: Başlığı və xülasəni çap edərkən, filtr dəyərinin vəziyyətini necə çevirmək olar.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
az: Əlifba sırası ilə

en: Create a label
az: Etiket yaradın

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
az: Bu sahəni gizli olaraq yükləməyi aktivləşdirin. Tez-tez sahələri qruplaşdırmaq və ya başqa bir sahədə işarə kimi istifadə etmək üçün istifadə olunur.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
az: Bu sahəni əhatə etmək üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s.

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
az: Bu etiketə sarılmaq üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s.

en: Rewrite results
az: Nəticələri yenidən yazın

en: Replace spaces with dashes
az: Boşluqları tire ilə əvəz edin

en: External server URL
az: Xarici server URL

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
az: Tam URL istifadə edərək xarici serverə keçidlər: məs. http://www.example.com' və ya 'www.example.com'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
az: Yeni sətirləri HTML-ə çevirin &lt;br&gt; etiketlər

en: No results text
az: Nəticə mətni yoxdur

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
az: Sahədə 0 rəqəmi varsa "nəticə yoxdur mətni" göstərməyi aktiv edin.

en: Time hence
az: Vaxt bundan sonra

en: Time hence (with "hence" appended)
az: Bundan sonra ("buna görə" əlavə edilməklə)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
az: Vaxt aralığı (gələcək tarixlərin əvvəlində "-" yazılıb)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
az: Vaxt aralığı (keçmiş tarixlərin əvvəlində "-" yazılıb)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
az: Seriallaşdırılmış məlumatlar necə göstərilməlidir. Tam çıxışda xüsusi massiv/obyekt açarı və ya print_r seçə bilərsiniz.

en: Full data (unserialized)
az: Tam data (seriyalılaşdırılmamış)

en: Full data (serialized)
az: Tam məlumat (seriyalı)

en: A certain key
az: Müəyyən bir açar

en: Which key should be displayed
az: Hansı düymə göstərilməlidir

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
az: Məlumatların açarını göstərmək istəyirsinizsə, açarı daxil etməlisiniz.

en: How many different units to display in the string.
az: Sətirdə neçə müxtəlif vahidi göstərmək lazımdır.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
az: Bu filtr açıq deyil. İstifadəçilərə dəyişdirmək imkanı vermək üçün onu ifşa edin.

en: Expose filter
az: Filtri ifşa edin

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
az: Bu filtr açıqdır. Onu gizlətsəniz, istifadəçilər onu dəyişə bilməyəcəklər.

en: Hide filter
az: Filtri gizlədin

en: Expose operator
az: Operatoru ifşa edin

en: Allow the user to choose the operator.
az: İstifadəçiyə operatoru seçməyə icazə verin.

en: Allow multiple selections
az: Çoxsaylı seçimlərə icazə verin

en: Enable to allow users to select multiple items.
az: İstifadəçilərə birdən çox element seçməyə icazə vermək üçün aktivləşdirin.

en: Remember the last selection
az: Son seçimi yadda saxla

en: Enable to remember the last selection made by the user.
az: İstifadəçi tərəfindən edilən son seçimi yadda saxlamağa imkan verin.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
az: Tələb olunmayan ifşa edilmiş filtr olmadığı halda siz dəyər seçməlisiniz.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
az: Bu əlaqəni ehtiva etməyən elementləri gizlətməyə icazə verin

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
az: Bu növ ifşa olunmur. İstifadəçilərə dəyişdirmək imkanı vermək üçün onu ifşa edin.

en: Expose sort
az: Açıqlama çeşidi

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
az: Bu cür ifşa olunur. Onu gizlətsəniz, istifadəçilər onu dəyişə bilməyəcəklər.

en: Hide sort
az: Sıralamanı gizlədin

en: Provide description
az: Təsviri təqdim edin

en: Update "@title" choice
az: "@title" seçimini yeniləyin

en: Update "@title" choice (@number)
az: "@title" seçimini yeniləyin (@number)

en: Auto preview
az: Avtomatik önizləmə

en: Preview with contextual filters:
az: Kontekst filtrləri ilə önizləmə:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
az: Kontekstual filtr dəyərlərini "/" ilə ayırın. Məsələn, % misal.

en: Apply and continue
az: Müraciət edin və davam edin

en: All displays (except overridden)
az: Bütün displeylər (əlavə təyin edilmiş istisna olmaqla)

en: All displays
az: Bütün ekranlar

en: This @display_type (override)
az: Bu @display_type (əsas qeyd)

en: Create new filter group
az: Yeni filtr qrupu yaradın

en: No filters have been added.
az: Heç bir filtr əlavə edilməyib.

en: Drag to add filters.
az: Filtrlər əlavə etmək üçün sürüşdürün.

en: Add and configure @types
az: @types əlavə edin və konfiqurasiya edin

en: Configure @type: @item
az: @type: @item konfiqurasiya edin

en: Always show advanced display settings
az: Həmişə qabaqcıl ekran parametrlərini göstərin

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
az: Tələb olunmayan tək-seçilmiş məruz qalmış filtrlərdə "Hər hansı" dəyəri üçün etiket

en: Live preview settings
az: Canlı önizləmə parametrləri

en: Automatically update preview on changes
az: Dəyişikliklərin önizləməsini avtomatik yeniləyin

en: Show information and statistics about the view during live preview
az: Canlı baxış zamanı görüntü haqqında məlumat və statistikanı göstərin

en: Above the preview
az: Önizləmənin üstündə

en: Below the preview
az: Önizləmənin altında

en: Show the SQL query
az: SQL sorğusunu göstərin

en: Show performance statistics
az: Performans statistikasını göstərin

en: Unformatted list
az: Formatlaşdırılmamış siyahı

en: Contextual filters
az: Kontekstual filtrlər

en: contextual filters
az: kontekstual filtrlər

en: Contextual filter
az: Kontekstual filtr

en: contextual filter
az: kontekstual filtr

en: filter criteria
az: filtr meyarları

en: Filter criterion
az: Filtr meyarı

en: filter criterion
az: filtr meyarı

en: no results behavior
az: heç bir nəticə uyğun deyil

en: The node ID.
az: Nod ID-si.

en: The content title.
az: Məzmun başlığı.

en: The date the content was posted.
az: Məzmunun dərc olunduğu tarix.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
az: Cari istifadəçi onu görə bilmirsə, dərc olunmamış məzmunu süzür.

en: Whether or not the content is sticky.
az: Məzmunun yapışqan olub-olmamasından asılı olmayaraq.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
az: Məzmunun yapışqan olub-olmamasından asılı olmayaraq. Əvvəlcə yapışqan məzmunu siyahıya almaq üçün bunu azalan kimi təyin edin.

en: User has a revision
az: İstifadəçinin revizyonu var

en: All nodes where a certain user has a revision
az: Müəyyən bir istifadəçinin düzəliş etdiyi bütün qovşaqlar

en: Get the actual content from a content revision.
az: Məzmun təftişindən faktiki məzmunu əldə edin.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
az: Məzmun reviziyasını silmək üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
az: Baxış girişinə görə məzmun üçün filtr edin. <strong>Əgər siz qovşağı əsas cədvəliniz kimi istifadə edirsinizsə, lazım deyil.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
az: Məzmun yeni və ya yenilənibsə, markeri göstərin.

en: Show only content that is new or updated.
az: Yalnız yeni və ya yenilənmiş məzmunu göstərin.

en: Display the content with standard node view.
az: Məzmunu standart node görünüşü ilə göstərin.

en: Content ID from URL
az: URL-dən Məzmun ID-si

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
az: Bu fayl ilə əlaqəli məzmun, adətən bu fayl məzmunun sahəsində olduğu üçün.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
az: Taksonomiya üçün "dərinlik"ə icazə verir: Termin ID-si (dərinliklə) əlavə kontekstual filtr dəyəri vasitəsilə dəyişdirilə bilər.

en: Content authored
az: Məzmun müəllifidir

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
az: Məzmunu onu yaradan istifadəçi ilə əlaqələndirin. Bu əlaqə istifadəçi tərəfindən yaradılan hər bir məzmun elementi üçün bir qeyd yaradacaqdır.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
az: Kontekstual filtr dəyərinin nəzərə alınmamasına icazə verin. Sorğu bu kontekstli filtr dəyəri ilə dəyişdirilməyəcək. Kontekstual filtr dəyərləri URL-dən gəldiyi zaman istifadə edilə bilər və URL-in bir hissəsinə məhəl qoyulmamalıdır.

en: View area
az: Görünüş sahəsi

en: Insert a view inside an area.
az: Sahənin içərisinə görünüş daxil edin

en: Enable to override this field's links.
az: Bu sahənin keçidlərini ləğv etmək üçün aktivləşdirin.

en: Use field template
az: Sahə şablonundan istifadə edin

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
az: Bu seçimin yoxlanılması qrup Ekran Tipi və Ayırıcı dəyərlərinin nəzərə alınmamasına səbəb olacaq.

en: Multiple field settings
az: Çoxsaylı sahə parametrləri

en: Display all values in the same row
az: Bütün dəyərləri eyni cərgədə göstərin

en: Display @count value(s)
az: @count qiymətini göstərin

en: Link this field to the original piece of content
az: Bu sahəni orijinal məzmun parçası ilə əlaqələndirin

en: Access operation to check
az: Yoxlamaq üçün giriş əməliyyatı

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər. QOŞULUŞLARIN sayına görə tələb olunacaq və bu filtrlə VEYA kimi qəbul ediləcək.

en: Load default filter from term page
az: Termin səhifəsindən standart filtri yükləyin

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
az: URL-dəki tireləri termin adı filtri dəyərlərindəki boşluqlara çevirin

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
az: Qeyd: bunu dəyişdirmək üçün icazəniz yoxdur. Defolt filtr növünü dəyişdirsəniz, bu parametr itiriləcək və siz onu geri qaytara bilməyəcəksiniz.

en: Change the way content is formatted.
az: Məzmunun formatlanma üsulunu dəyişdirin.

en: Change settings for this format
az: Bu format üçün parametrləri dəyişdirin

en: Change the way each row in the view is styled.
az: Görünüşdəki hər bir sıranın üslubunu dəyişdirin.

en: Hide attachments in summary
az: Qoşmaları xülasədə gizlədin

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
az: Kontekstli filtr xülasəsini göstərərkən qoşmaların göstərilib-göstərilməməsini dəyişdirin.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
az: Kontekstli filtr xülasəsini göstərərkən qoşmaları gizlədin

en: Attachment position
az: Qoşma mövqeyi

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey kontekstual filtr dəyərlərini əlavə olunduğu əsas displeydən miras almalıdır?

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
az: Bu görünüş saytınızdakı bu yola daxil olmaqla göstəriləcək. Yolun "path/%/%/feed" və ya "path/%/%/rss.xml" kimi bir şey olması tövsiyə olunur. görünüşü.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
az: Display @display menyudan istifadə etmək üçün qurulub, lakin menyu keçid mətni təyin edilməyib.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
az: Displey @display əsas menyudan istifadə etmək üçün qurulub, lakin əsas menyu link mətni təyin edilməyib.

en: Create a page
az: Səhifə yaradın

en: Create a menu link
az: Menyu bağlantısı yaradın

en: Include an RSS feed
az: RSS lentini daxil edin

en: Feed path
az: Fid yolu

en: Feed row style
az: Fid sıra üslubu

en: Create a block
az: Blok yaradın

en: of fields
az: sahələrin

en: of type
az: tipli

en: tagged with
az: ilə etiketləndi

en: teasers
az: tizerlər

en: full posts
az: tam yazılar

en: titles
az: başlıqlar

en: titles (linked)
az: başlıqlar (əlaqəli)

en: Hide view
az: Görünüşü gizlədin

en: @group (historical data)
az: @group (tarixi məlumat)

en: Relative default value
az: Nisbi standart dəyər

en: Delete translation
az: Tərcüməni silin

en: Unsorted
az: Çeşidlənməmiş

en: Aggregation type
az: Aqreqasiya növü

en: Use replacement tokens from the first row
az: Birinci cərgədən əvəzedici nişanlardan istifadə edin

en: Allow multiple filter values to work together
az: Bir neçə filtr dəyərinin birlikdə işləməsinə icazə verin

en: Customize field HTML
az: HTML sahəsini fərdiləşdirin

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
az: Siz bu sinifdə yenidən yazma bölməsindən işarə əvəzlərindən istifadə edə bilərsiniz.

en: Customize label HTML
az: HTML etiketini fərdiləşdirin

en: Customize field and label wrapper HTML
az: Sahə və etiket sarğı HTML-ni fərdiləşdirin

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
az: Bu sahəyə və etiketə sarılmaq üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s. Sahə və etiket, məsələn, cədvəllə birlikdə göstərilmədikdə, bu istifadə edilə bilməz.

en: Remove whitespace
az: Boşluğu çıxarın

en: Hide rewriting if empty
az: Boşdursa, yenidən yazmağı gizlədin

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
az: Bu sahə boşdursa, yenidən yazılmış məzmunu göstərməyin.

en: Thousands marker
az: Minlərlə marker

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
az: Bu filtri ziyarətçilərə göstərin ki, onları dəyişdirə bilsinlər

en: Representative sort order
az: Nümayəndə sıralaması

en: Subquery namespace
az: Alt sorğu ad sahəsi

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
az: Qabaqcıl. Bu əlaqə tərəfindən istifadə edilən alt sorğu üçün ad sahəsi daxil edin.

en: Representative view
az: Nümayəndə baxışı

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
az: Qabaqcıl. Əlaqə alt sorğu yaratmaq üçün başqa görünüşdən istifadə edin. Bu, filtrləmə və birdən çox növdən istifadə etməyə imkan verir. Burada bir görünüş seçsəniz, yuxarıdakı çeşidləmə seçimləri nəzərə alınmayacaq. Baxışınızın yeganə sahəsi kimi əsasının ID-si olmalıdır və bir növ çeşidləmə olmalıdır.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
az: Yalnız bu seçimlər saxlandıqda deyil, görünüş hər dəfə işə salındıqda bu əlaqə üçün alt sorğunu yenidən yaradacaq. Başqa yerdə dəyişiklik edirsinizsə, test üçün istifadə edin. XƏBƏRDARLIQ: performansı ciddi şəkildə azaldır.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
az: Ziyarətçilərə bunu dəyişdirmək üçün icazə verin

en: This display is disabled.
az: Bu displey deaktiv edilib.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
az: Xəta: Display @display '@plugin' adlı plaqinə istinad edir, lakin bu plagin mövcud deyil.

en: Aggregation settings
az: Toplama parametrləri

en: Display extenders
az: Ekran genişləndiriciləri

en: Select extensions of the views interface.
az: Görünüşlər interfeysinin uzantılarını seçin.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
az: Siz % displeyini yol ləqəbi olan yol ilə konfiqurasiya etmisiniz. Bu, arzuolunmaz təsirlərə səbəb ola bilər, ona görə də daxili yoldan istifadə etmək daha yaxşıdır.

en: Configure aggregation settings for @type %item
az: @type %element üçün toplama parametrlərini konfiqurasiya edin

en: Select the aggregation function to use on this field.
az: Bu sahədə istifadə etmək üçün toplama funksiyasını seçin.

en: Empty display extender
az: Boş displey genişləndiricisi

en: Raw value from URL
az: URL-dən xam qiymət

en: Apply (all displays)
az: Tətbiq et (bütün ekranlar)

en: Apply (this display)
az: Tətbiq et (bu ekran)

en: Appears in: @bundles.
az: Burada görünür: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
az: Bu @group ləqəbidir: @field.

en: @group (historical data): @field
az: @group (tarixi məlumat): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
az: Delta - Görünür: @bundles.

en: User who uploaded
az: Yükləyən istifadəçi

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
az: Taksonomiya termini avtomatik tamamlama və ya vidcet seçin.

en: Representative node
az: Nümayəndə qovşağı

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
az: Seçilmiş çeşidləmə meyarına uyğun olaraq hər bir termin üçün vahid təmsil qovşağı əldə edir.

en: Content with term
az: Terminlə məzmun

en: Relate all content tagged with a term.
az: Terminlə işarələnmiş bütün məzmunu əlaqələndirin.

en: Has taxonomy term ID
az: Taksonomiya termini ID-si var

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri varsa məzmunu göstərin.

en: Has taxonomy term
az: Taksonomiya termini var

en: Taxonomy terms on node
az: Düyündəki taksonomiya şərtləri

en: All taxonomy terms
az: Bütün taksonomiya terminləri

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri və ya seçilmiş şərtlərin uşaqları varsa məzmunu göstərin. Əlavə mürəkkəbliyə görə, bunun dərinliyi olmayan versiyalardan daha az variantları var.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
az: Taksonomiya termini ID-si var (dərinliklə)

en: Has taxonomy terms (with depth)
az: Taksonomiya şərtlərinə malikdir (dərinliyi ilə)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
az: Taksonomiya termini ID dərinlik dəyişdiricisinə malikdir

en: @entity using @field
az: @entity @field istifadə edir

en: Taxonomy term ID from URL
az: URL-dən taksonomiya termini ID

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
az: Seçilmiş çeşidləmə meyarına uyğun olaraq hər bir istifadəçi üçün vahid təmsil qovşağı əldə edir.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
az: Defolt filtri node səhifəsindən yükləyin, bu, əlaqəli taksonomiya blokları üçün yaxşıdır

en: Path component
az: Yol komponenti

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
az: Nömrələmə 1-dən başlayır, məs. admin/structure/növlər səhifəsində 3-cü yol komponenti "tiplər"dir.

en: Use aggregation
az: Aqreqasiyadan istifadə edin

en: Display title may not be empty.
az: Ekran başlığı boş olmaya bilər.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
az: Filtr dəyəri <em>YOX</em> olduqda

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
az: Filtr dəyəri <em>IS</em> mövcud olduqda və ya defolt təmin edildikdə

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
az: Bu displeydə kontekstli filtrlər üçün mənbə yoxdur, ona görə də "Defolt təmin et" seçimini etməsəniz, heç bir kontekstual filtr dəyəri əlçatan olmayacaq.

en: Query Comment
az: Sorğu Şərh

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
az: Əgər təyin edilərsə, bu şərh sorğuya daxil ediləcək və SQL serverinə ötürüləcək. Bu giriş və ya sazlama üçün faydalı ola bilər.

en: Count DISTINCT
az: Fərqli sayın

en: Provide default field wrapper elements
az: Defolt sahə sarğı elementlərini təmin edin

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
az: Daxili sahələr bir-birinin ardınca deyil, bir-birinin yanında göstəriləcək. Nəzərə alın ki, bəzi sahələr blok elementləri, xüsusən də bədən sahələri və digər formatlanmış HTML olduqda buna məhəl qoymayacaqlar.

en: Show the empty text in the table
az: Cədvəldəki boş mətni göstərin

en: Datetime
az: Tarix vaxt

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Language types
az: Dil növləri

en: Default date
az: Defolt tarix

en: Default end date
az: Defolt bitmə tarixi

en: Time increments
az: Vaxt artımları

en: Hide empty column
az: Boş sütunu gizlədin

en: The operator is invalid on filter: @filter.
az: Filtrdə operator etibarsızdır: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
az: Filtrdə etibarlı dəyər tapılmadı: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
az: @value dəyəri filtrdəki @operator üçün massiv deyil: @filter

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
az: Yoxlanmayıbsa, HTML elementlərini fərdiləşdirmək üçün konfiqurasiya edilməyən sahələr öz sahə, etiket və sahə + etiket sarğıları üçün ümumiyyətlə heç bir sarğı almayacaq. Siz CSS-nin tətbiqini çətinləşdirmək bahasına, görünüşün standart olaraq təqdim etdiyi işarələmə miqdarını tez azaltmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Whether the user is active or blocked.
az: İstifadəçinin aktiv və ya bloklanmasından asılı olmayaraq.

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
az: Drupal yolu və ya xarici URL nə qədər çox linkə işarə edəcək. Nəzərə alın ki, bu, yuxarıdakı link göstərmə parametrini ləğv edəcək.

en: Link to entity
az: Entitiyə link

en: View: @view - Display: @display
az: Baxış: @view - Ekran: @display

en: Transform the case
az: Davanı çevirin

en: Representative sort criteria
az: Nümayəndə çeşidləmə meyarları

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
az: Çeşidləmə meyarları hər bir sıra üçün təmsilçi elementin necə əldə edildiyini müəyyən etmək üçün əlaqə tərəfindən gətirilən məlumatlara tətbiq edilir. Məsələn, hər bir istifadəçi üçün ən son nodu göstərmək üçün "Məzmun: Yenilənmiş tarix" seçin.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
az: Yuxarıda seçilmiş çeşidləmə meyarları üçün istifadə etmək üçün sifariş.

en: Revert to default
az: Default vəziyyətə qayıdın

en: No fields have been used in views yet.
az: Baxışlarda hələ heç bir sahə istifadə edilməyib.

en: Provide a simple link to approve the comment.
az: Şərhi təsdiqləmək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Author uid
az: Müəllif uid

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
az: Hər @entity fayla @field dəsti ilə əlaqələndirin.

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
az: Hər @entity şəkilə @field dəsti ilə əlaqələndirin.

en: The tid of a taxonomy term.
az: Taksonomiya termini.

en: The user permissions.
az: İstifadəçi icazələri.

en: First and last only
az: İlk və yalnız sonuncu

en: Multiple-value handling
az: Çox dəyərli işləmə

en: Filter to items that share all terms
az: Bütün şərtləri paylaşan elementlərə süzün

en: Filter to items that share any term
az: İstənilən termini paylaşan elementlərə süzün

en: Use a pager
az: Peycerdən istifadə edin

en: Tokens related to views.
az: Baxışlarla əlaqəli nişanlar.

en: The description of the view.
az: Görünüşün təsviri.

en: The title of current display of the view.
az: Görünüşün cari ekranının başlığı.

en: The URL of the view.
az: Görünüşün URL-i.

en: -Select-
az: -Seç-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
az: Mətn "başlıq" mətni kimi yerləşdiriləcək və əksər brauzerlər keçidin üzərinə keçərkən alət ipucu kimi göstərəcəklər.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
az: Bu sahə boşdursa, onu gizlətməyə icazə verin. Qeyd edək ki, sahə etiketi və ya yenidən yazılmış çıxış hələ də göstərilə bilər. Etiketləri gizlətmək üçün boş sahələr üçün üslub və ya sıra stili parametrlərini yoxlayın. Yenidən yazılmış məzmunu gizlətmək üçün "Boşdursa, yenidən yazmağı gizlət" qutusunu işarələyin.

en: Apostrophe
az: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
az: CCYYMMDD şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYYMM.
az: YYYYMM şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYY.
az: YYYY şəklində tarix.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
az: MM şəklində tarix (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
az: DD şəklində tarix (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
az: WW şəklində tarix (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
az: Əgər sizə uid-dən daha çox sahə lazımdırsa, şərh əlavə edin: müəllif əlaqəsi

en: Last comment uid
az: Son şərh uid

en: Convert spaces in term names to hyphens
az: Termin adlarında boşluqları tireyə çevirin

en: Use rendered output to group rows
az: Sətirləri qruplaşdırmaq üçün göstərilən çıxışdan istifadə edin

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
az: Aktivdirsə, sətirləri qruplaşdırmaq üçün qruplaşdırma sahəsinin göstərilən çıxışı istifadə olunur.
