Date (7.x-2.11-beta2) - en to ca translation catalogue (289 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Value
ca: Valor

en: Description
ca: Descripció

en: Yes
ca: Sí

en: all
ca: tot

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Date
ca: Data

en: None
ca: Cap

en: Weight
ca: Pes

en: Required
ca: Necessari

en: Save
ca: Desa

en: Top
ca: Part superior

en: Display
ca: Visualització

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: days
ca: dies

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Never
ca: Mai

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Contains
ca: Conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Count
ca: Quantitat

en: %time ago
ca: fa %time

en: End Date
ca: Data de finalització

en: OR
ca: O

en: Method
ca: Mètode

en: Now
ca: Ara

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: !time ago
ca: fa !time

en: Other
ca: Altres

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Both
ca: Ambdós

en: Optional
ca: Opcional

en: Plain
ca: Pla

en: Operation
ca: Operació

en: Duration
ca: Durada

en: Change
ca: Canvia

en: Week of @date
ca: Setmana de @date

en: Pager position
ca: Posició del paginador

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Select a date
ca: Selecciona una data

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Site's time zone
ca: Fus horari del lloc

en: Date's time zone
ca: Fus horari de la data

en: No time zone conversion
ca: No hi ha conversió del fus horari

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
ca: Les dates sense granularitat d'hores no han d'usar els fusos horaris.

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Time zone handling
ca: Maneig de la zona horària

en: Date field
ca: Camp data

en: Date API
ca: API de dates

en: AND
ca: I

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Select
ca: Seleccioneu

en: A valid date is required for %title.
ca: Cal una data vàlida per a %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
ca: Una API de data que pot ser usada per altres mòduls.

en: The Strtotime default value is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime no és vàlid.

en: Relative
ca: Relatiu

en: Above
ca: A sobre

en: Within
ca: Entre

en: Position of date part labels
ca: Posició de les etiquetes de les parts de data

en: User's time zone
ca: Zona horària de l'usuari

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com una data ISO, es recomana per a les dates històriques o les parcials.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com un camp de data i hora, es recomana per a les dates i hores que poden necessitar conversió de zona horària.

en: Date Popup
ca: Data emergent

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
ca: Habilita calendaris emergents en jquery i ginys d'entrada per seleccionar dates i hores.

en: Until
ca: Fins a

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
ca: Una API de repetició de dates per calcular dates i hores repetides a partir de normes iCal.

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Pager
ca: Paginador

en: contains
ca: conté

en: Default format
ca: Format predeterminat

en: About
ca: Detalls

en: and
ca: i

en: Popup
ca: Emergent

en: Time ago
ca: Fa...

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Undated
ca: Sense data

en: Date year range
ca: Rang d'any

en: date ical
ca: data ical

en: The dates are invalid.
ca: Les dates no són vàlides.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
ca: !repeats_every_interval el !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
ca: !repeats_every_interval cada !day_of_week

en: every week | every @count weeks
ca[0]: cada setmana
ca[1]: cada @count setmanes

en: every month | every @count months
ca[0]: cada mes
ca[1]: cada @count mesos

en: every year | every @count years
ca[0]: cada any
ca[1]: cada @count anys

en: every day | every @count days
ca[0]: cada dia
ca[1]: cada @count dies

en: Date field(s)
ca: Camp(s) de data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar múltiples camps de data en la mateixa consulta. Retorna elements que coincideixen en qualsevol camp de data (data = camp_1 O camp_2), o bé només aquells que coincideixen en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
ca: Cal que trieu com a mínim un camp de data per a aquest filtre.

en: Missing date fields!
ca: No existeixen camps de data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: (@field) <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Date and time
ca: Data i hora

en: %title is invalid.
ca: %title no és vàlid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
ca: Error de sol·licitud HTTP en importar %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
ca: Impossible obrir el fitxer: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
ca: Fitxer de calendari no vàlid: %filename

en: Invalid calendar file.
ca: Fitxer de calendari no vàlid.

en: Hide repeat rule
ca: Amaga el patró de repetició

en: There are errors in @field_name value #@delta:
ca: Existeixen errors al camp @field_name amb els valors #@delta:

en: There are errors in @field_name:
ca: Hi ha errors a @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
ca: La documentació completa dels mòduls Date i Date API està disponible a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Current exceptions
ca: Excepcions actuals

en: Date wizard
ca: Assistent de data

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: Date Tools
ca: Eines de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
ca: Eines per importar i crear automàticament dates i calendaris.

en: Date browser
ca: Navegador de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
ca: Navegació endavant/enrere de data per adjuntar a d'altres visualitzacions. Cal que s'utilitzi l'argument Date.

en: Date browser style
ca: Estil del navegador de data

en: Creates back/next navigation.
ca: Crea navegació endavant/enrere.

en: Date (!base_table)
ca: Data (!base_table)

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
ca: Trieu el tipus de valor de la data per utilitzar per defecte, en resums i a la navegació. Per exemple, una granularitat fixada a 'mes' mostrarà el mes actual, resumirà per mesos a les vistes de resum i enllaçarà a l'anterior i al proper mes quan s'utilitzi la navegació de data.

en: You must select at least one date field for this argument.
ca: Cal que seleccioneu com a mínim un camp de data per aquest argument.

en: Navigate to previous year
ca: Navega a l'any anterior

en: Navigate to next year
ca: Navega a l'any següent

en: Navigate to previous month
ca: Navega al mes anterior

en: Navigate to next month
ca: Navega al mes següent

en: Navigate to previous week
ca: Navega a la setmana anterior

en: Navigate to next week
ca: Navega a la setmana següent

en: Navigate to previous day
ca: Navega al dia anterior

en: Navigate to next day
ca: Navega al dia següent

en: View full page month
ca: Veure la pàgina del mes sencer

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Show End Date
ca: Mostra la data de fi

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Use ISO-8601 week numbers
ca: Utilitza el format ISO-8601 per numerar les setmanes

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
ca: IMPORTANT! Si es marca, el Primer dia de la setmana S'HA  d'establir al dilluns

en: There are no date fields in this database.
ca: No hi ha camps data en aquesta base de dades.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
ca: Repeteix !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

[ctx: datetime]
en: Year
ca: Any

[ctx: datetime]
en: Month
ca: Mes

[ctx: datetime]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: datetime]
en: Day
ca: Dia

en: Display:
ca: Mostra:

en: Multiple values:
ca: Múltiples valors:

en: starting from @isodate
ca: a partir de @isodate

en: ending with @isodate
ca: fins a @isodata

en: Repeat rule:
ca: Patró de repetició:

en: earliest
ca: primer

en: latest
ca: últim

en: Show repeat rule
ca: Mostra el patró de repetició

[ctx: datetime]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: datetime]
en: Minute
ca: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
ca: Segon

en: The year is invalid.
ca: L'any és invàlid.

en: The month is invalid.
ca: El mes no és vàlid

[ctx: date_nav]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: date_nav]
en: Next
ca: Següent

en: Configure the Date Popup settings.
ca: Configureu els paràmetres del Date Popup.

en: Add exception
ca: Afegeix una excepció

[ctx: day_name]
en: Sunday
ca: Diumenge

[ctx: day_name]
en: Monday
ca: Dilluns

[ctx: day_name]
en: Tuesday
ca: Dimarts

[ctx: day_name]
en: Wednesday
ca: Dimecres

[ctx: day_name]
en: Thursday
ca: Dijous

[ctx: day_name]
en: Friday
ca: Divendres

[ctx: day_name]
en: Saturday
ca: Dissabte

en: Easy creation of date content types and calendars.
ca: Creació fàcil de tipus de contingut data i calendaris.

en: Views integration for date fields and date functionality.
ca: Integració del Views per als camps i funcionalitat de data.

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Select date field(s) to filter.
ca: Selecciona el(s) camp(s) data a filtrar.

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates futures tenen un "-" anteposat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates passades tenen un "-" anteposat)

en: Date field values
ca: Valors del camp data

en: Tokens related to date field values.
ca: Comodins relacionats amb els valors dels camps de tipus data.

en: Relative default value
ca: Valor relatiu predeterminat

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: Date with repeat
ca: Dates amb repetició

en: Start value for a date range
ca: Valor inicial per a un interval de dates

en: Examples of migrating with the Date module
ca: Exemples de migració amb el mòdul Date

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
ca: Emmagatzema una data a la base de dades com una marca horària, el format obsolet per donar suport a les dades antigues.

en: Pop-up calendar
ca: Calendari emergent

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
ca: Una 'Data d'inici' és obligatòria pel camp %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
ca: Una 'Data de fi' és obligatòria pel camp %field #%delta.

en: The End date value.
ca: El valor de la Data de fi.

en: Choose how users view dates and times:
ca: Escull com els usuaris visualitzaran les dates i hores:

en: Both Start and End dates
ca: Data d'inici i fi

en: Start date only
ca: Només data d'inici

en: End date only
ca: Només data de fi

en: Display dates using the @format format
ca: Mostra les dates fent servir el @format format

en: Display both Start and End dates
ca: Mostrar la Data d'inici i de fi

en: Display Start date only
ca: Mostrar únicament la Data d'inici

en: Display End date only
ca: Mostrar únicament la Data de fi

en: Default date
ca: Data predeterminada

en: No default value
ca: Sense valor predeterminat

en: Default end date
ca: Data de fi predeterminada

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Select the date attributes to collect and store.
ca: Seleccioneu els atributs de data a recollir i emmagatzemar.

en: Date attributes to collect
ca: Atributs de la data a recollir

en: Collect an end date
ca: Recull una data de finalització

en: Select the timezone handling method for this date field.
ca: Selecciona el mètode de gestió de fus horari per a aquest camp de data.

en: The End date must be greater than the Start date.
ca: La Data de fi ha de ser major a la Data d'inici.

en: The Start date is invalid.
ca: La Data d'inici no és vàlida.

en: The End date is invalid.
ca: La Data de fi no és vàlida.

en: More settings and values
ca: Més paràmetres i valors

en: Starting and ending year
ca: Any inicial i final

en: !start-date to !end-date
ca: !start-date a !end-date

en: Makes date/time fields available.
ca: Fa que els camps data/hora estiguin disponibles.

en: Starting year
ca: Any inicial

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
ca: Introduïu un valor relatiu (-9, +9) o un any absolut com 2015.

en: Ending year
ca: Any final

[ctx: datetime]
en: Date
ca: Data

[ctx: datetime]
en: Time
ca: Hora

en: Date Migration
ca: Migració de Dates

en: E.g., @date
ca: Ex. @date

en: @label -  start date (!name)
ca: @label - data d'inici (!name)

en: @label -  start date
ca: @label - data d'inici

en: @label - end date (!name:!column)
ca: @label - data de fi (!name:!column)

en: @label - end date:!column
ca: @label - data de fi:!column

en: Page by date
ca: Pàgina per data

en: Dates to compare
ca: Dates a comparar

en: Start/End date range
ca: Interval de data d'Inici/Fi

en: Only this field
ca: Únicament aquest camp

en: Filter granularity
ca: Granularitat del filtre

en: Relative start date
ca: Data d'inici relativa

en: Relative end date
ca: Data de fi relativa

en: Relative start date not specified.
ca: No s'ha especificat data d'inici relativa.

en: Relative end date not specified.
ca: No s'ha especificat una data de fi relativa.

en: Relative date not specified.
ca: Data relativa no especificada.

en: Position: @position, format: @format.
ca: Posició: @position, format: @format.

en: Date identifier
ca: Identificador de data

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
ca: On posar el paginador de dates, a la part superior, a la inferior o tant a la part superior com inferior del contingut.

en: Link format
ca: Format d'enllaç

en: Is empty
ca: És buit

en: Same as Default date
ca: Igual que la Data predeterminada

en: Repeating date
ca: Data que es repeteix

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
ca: La repetició de dates utilitza un nombre 'Il·limitat' de valors. En lloc del botó 'Afegeix més', inclouen un formulari per seleccionar quan i amb quina freqüència s'ha de repetir la data.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
ca: L'any inicial ha d'estar en el format -9, o bé com a any absolut com 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
ca: L'any final ha d'estar en el format +9, o bé com a any absolut com 2030.

en: Is not Empty
ca: No és buit

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
ca: Afegeix una opció al mòdul Context per establir una condició de context basat en el valor d'un camp de data.

en: Date format options
ca: Opcions del format de data

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
ca: Cada @interval dies

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
ca: Cada @interval setmanes

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
ca: Cada @interval mesos

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
ca: Cada @interval anys

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
ca: Cada dia de la setmana

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
ca: Cada dl, dm, dv

en: every weekday
ca: cada dia de la setmana

en: monday wednesday friday
ca: dilluns dimecres divendres

en: tuesday thursday
ca: dimarts dijous

en: On day ... of ...
ca: Un dia... de...

en: On the ... of ...
ca: Al... de...

[ctx: Date repeat]
en: Until
ca: Fins a

en: Repeat settings
ca: Paràmetres de repetició

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
ca: Diàriament

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
ca: Setmanalment

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
ca: Mensualment

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
ca: Anualment

en: Date Repeat Field
ca: Camp de repetició de data

en: Cache dates
ca: Emmagatzema les dates a la memòria cau

en: Maximum dates per field
ca: Màxim de dates per camp

en: to:
ca: fins:

en: Please choose a year.
ca: Si us plau esculliu un any.

en: Please choose a month.
ca: Si us plau esculliu un mes.

en: Please choose a day.
ca: Si us plau esculliu un dia.

en: Please choose an hour.
ca: Si us plau esculliu una hora.

en: Please choose a minute.
ca: Si us plau esculliu un minut.

en: Please choose a second.
ca: Si us plau esculliu un segon.

en: Clean URL
ca: URL neta

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
ca: S'ha establert el fus horari a <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
ca: El primer dia de la setmana s'ha establert en <a href="@regional_settings">@day</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
ca: El Date API requereix que es configuri <a href="@regional_settings">el primer dia de la setmana del lloc</a>  per funcionar correctament.

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ca: Per "Personalitzat", veieu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> pels formats de data. Si no, poseu el nombre d'unitats de temps diferents a mostrar, que per defecte és de 2.
