Date (7.x-2.11-beta2) - en to oc translation catalogue (455 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: all
oc: tot

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Date
oc: Data

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: Display
oc: Afichatge

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Text
oc: Tèxte

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: days
oc: jorns

en: Bottom
oc: Bas

en: Never
oc: Pas jamai

en: Custom
oc: Personalizat

en: Contains
oc: Conten

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Count
oc: Descompte

en: %time ago
oc: I a %time

en: End Date
oc: Data de fin

en: OR
oc: O (OR)

en: Method
oc: Metòde

en: Now
oc: Ara

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Repeat
oc: Repetir

en: Both
oc: Los dos

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Plain
oc: Brut

en: Datestamp
oc: Orodatatge (UNIX)

en: Operation
oc: Operacion

en: Duration
oc: Durada

en: Change
oc: Modificar

en: Week of @date
oc: Setmana del @date

en: Pager position
oc: Posicion de la paginacion

en: Date/Time
oc: Data/Ora

en: Select a date
oc: Causir una data

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Site's time zone
oc: Fus orari del site

en: Date's time zone
oc: Fus orari del camp data

en: No time zone conversion
oc: Pas de conversion de fuses oraris

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
oc: Las datas ne possédant pas una granularitat incluant las oras devon pas utilizar la gestion de fus orari.

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Time zone handling
oc: Gestion dels fuses oraris

en: Date field
oc: Camp data

en: Date API
oc: Data API

en: AND
oc: E (AND)

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Select
oc: Seleccionar

en: A valid date is required for %title.
oc: Una data valide es obligatòri per %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
oc: Una API de data pouvant èsser utilizada per d'autres moduls

en: The Strtotime default value is invalid.
oc: La valor Strtotime per defaut es invalida

en: Relative
oc: Relatiu

en: Above
oc: En dessús

en: Within
oc: A l'interior

en: Position of date part labels
oc: Posicion de las etiquetas dels elements de data

en: User's time zone
oc: Fus orari de l'utilizaire

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas al format data ISO, recomandat per des datas istorics o partielles.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas dins un camp Datatime, recomandat per des datas e oras completas, que pòdon aver besonh de conversions de fus orari.

en: Date Popup
oc: Data Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
oc: Active los calendièrs popup de jQuery e los widgets de sasida d'horaire per la seleccion des datas e des oras.

en: Until
oc: Jusqu'à

en: Date Repeat API
oc: Data Repeat API

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
oc: Una API de Repeticion de Data per calculer las datas e oras se répétant a partir de règlas iCal

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Date range
oc: Interval de datas

en: Pager
oc: Paginacion

en: contains
oc: cont=en

en: Default format
oc: Format per defaut

en: About
oc: A prepaus

en: and
oc: et

en: Time ago
oc: Il y a

en: Show @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Undated
oc: Pas daté

en: Date year range
oc: Interval d'annadas de la data

en: Format: @date
oc: Format : @date

en: The dates are invalid.
oc: Las datas ne son pas valides.

en: Repeats
oc: Se répète

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
oc: !repeats_every_interval lo !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
oc: !repeats_every_interval cada !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
oc: !repeats_every_interval per cada !month_days des mois de !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
oc: !repeats_every_interval en !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
oc: !repeats_every_interval !count fois

en: !repeats_every_interval until !until_date
oc: !repeats_every_interval jusqu'au !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
oc: !repeats_every_interval levat !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
oc: !repeats_every_interval per lequel la setmana démarre lo !day_of_week

en: every week | every @count weeks
oc[0]: toutes las setmanas
oc[1]: toutes las @count setmanas

en: every month | every @count months
oc[0]: totes los mois
oc[1]: totes los @count mois

en: every year | every @count years
oc[0]: totes los ans
oc[1]: totes los @count ans

en: every day | every @count days
oc[0]: totes los jorns
oc[1]: totes los @count jorns

en: Date field(s)
oc: Camp(s) data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
oc: Metòde per gerir los camps data multiples al sein de la meteissa requèsta. Renvoie los elements que possèdent al mens un camp data correspondant (date = camp_1 OR camp_2), o solament ceux dont totes los camps datas seleccionats correspondent (date = camp_1 ET camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
oc: Vos cal seleccionar al mens un camp de data per aqueste filtre.

en: Missing date fields!
oc: Camps de datas mancants !

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
oc: (@field) <strong>Expausat</strong> @widget @format

en: Time ago (with "ago" appended)
oc: Temps relatiu (amb "il y a" apondut)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
oc: Durada (amb "il y a/dans" apondut)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom sistèma deu pas conténer que de letras, de chifras e de jonhents bas.

en: Date and time
oc: Data e ora

en: %title is invalid.
oc: %title es invalid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
oc: Error de Requèsta HTTP al moment de l'import de %filename : @error

en: Failed to open file: %filename
oc: Fracàs de l'dobertura del fichièr : %filename

en: Invalid calendar file: %filename
oc: Fichièr de calendièr invalid : %filename

en: Invalid calendar file.
oc: Fichièr de calendièr invalid.

en: Custom input format
oc: Format de sasida personalizat

en: Hide repeat rule
oc: Amagar la règla de repeticion

en: There are errors in @field_name value #@delta:
oc: I a d'errors dins la valor #@delta del camp @field_name :

en: There are errors in @field_name:
oc: I a d'errors dins lo camp @field_name :

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
oc: La documentacion completa des moduls Data e Data API es disponible sus <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
oc: Utilizar lo selector d'ora de jQuery per defaut

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
oc: Efectuar la sasida des oras manualament, pas de selector d'ora jQuery

en: Timepicker
oc: Selector d'ora (<em>timepicker</em>)

en: Current exceptions
oc: Excepcions actualas

en: Date wizard
oc: Assistant de data

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
oc: Nom sistèma. Valara autorizada : (a-z, 0-9, _). Se es pas un tipe de contengut existent, lo tipe de contengut serà creat.

en: Content type label
oc: Etiqueta del tipe de contengut

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
oc: Un nom &laquo;&nbsp;humainement lisible&nbsp;&raquo; per aqueste tipe de contengut. Necessari solament per un novèl tipe de contengut.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
oc: Un tipe de contengut de data qu'es ligat a un calendièr Views.

en: Content type description
oc: Descripcion del tipe de contengut

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
oc: Una descripcion pel tipe de contengut.  Necessari solament per la creacion d'un novèl tipe de contengut.

en: Date field name
oc: Nom del camp de data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
oc: Nom sistèma. Valara autorizadas : (a-z,0-9,_) Ne deu pas èsser lo nom d'un camp existent.

en: Date field label
oc: Etiqueta del camp data

en: The human-readable label for this field.
oc: L'etiqueta afichada d'aqueste camp.

en: Date widget type
oc: Tipe de widget de data

en: Show repeating date options
oc: Afichar las opcions de repeticion de data

en: Date field type
oc: Tipe de camp de data

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
oc: Lo tipe recomandat es Datatime, levat per las datas istorics o las datas que ne requièrent qu'una granularitat al mois o a l'annada. Las datas ancianas o incompletas devon utilizar lo tipe Data (une data ISO-8601).

en: Date timezone handling
oc: Gestion des fuses oraris

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
oc: La gestion dels fuses oraris deu èsser parametrada sus &laquo;&nbsp;Pas cap&nbsp;&raquo; per una granularitat sens elements horaires.

en: Create a calendar for this date field
oc: Crear un calendièr per aqueste camp de data

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
oc: Aqueste nom de tipe de contengut es ja utilizat. Ajout del novèl camp al tipe de contengut existent.

en: This field name already exists.
oc: Lo nom del camp es ja utilizat.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
oc: La gestion des fuseaux horaire deu èsser parametrada sus &laquo;&nbsp;Pas cap&nbsp;&raquo; per pouvoir disposer d'una granularitat sens horaire.

en: Date Tools
oc: Aisinas de Data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
oc: Aisinas per importar e crear automaticament des datas e des calendièrs.

en: Date browser
oc: Selector de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
oc: Navigacion de data de tipe retorn/seguent a estacar als autres afichatges. Requesís l'argument Data.

en: Date browser style
oc: Estil de l'explorateur de Data

en: Creates back/next navigation.
oc: Crèa una navigacion retorn/seguent.

en: Date (!base_table)
oc: Data (!base_taula)

en: Filter any Views !base_table date field.
oc: Filtrar cada camp de data de !base_taula de Views

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
oc: Seleccionatz lo tipe de valor de data a utilizar dins las valors per defaut, les resumits, e la navigacion. Per exemple, una granularitat de 'mois' réglera la data per defaut al mois corrent, groupera per mois dins las vistas de sommaire, e liera al mois seguent et al mois precedent dins la navigacion per data.

en: You must select at least one date field for this argument.
oc: Vos cal seleccionatz al mens un camps data per aqueste argument.

en: Navigate to previous year
oc: Afichar l'annada precedenta

en: Navigate to next year
oc: Afichar l'annada seguenta

en: Navigate to previous month
oc: Aller al mois precedent

en: Navigate to next month
oc: Aller al mois seguent

en: Navigate to previous week
oc: Afichar la setmana precedenta

en: Navigate to next week
oc: Afichar la setmana seguenta

en: Navigate to previous day
oc: Aller al jorn precedent

en: Navigate to next day
oc: Aller al jorn seguent

en: View full page month
oc: Veire lo mois en pleine pagina

en: Relative date
oc: Data relativa

en: Show End Date
oc: Mostrar la Data de Fin

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Use ISO-8601 week numbers
oc: Utilizar les numéros de setmana ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
oc: IMPORTANT ! Se aquesta casa es marcada, lo primièr jorn de la setmana DOIT èsser definit a Lundi

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
oc: Al moment de l'utilizacion des numéros de setmana ISO-8601, lo primièr jour de la setmana deu èsser definit a Lundi.

en: Field @label (@field_name)
oc: Camp @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
oc: I a pas de camps data dins aquesta banca de donadas.

en: The date field which whose type should be changed.
oc: Lo camp data dont lo tipe deuriá èsser cambiat.

en: The type of date to change the field to.
oc: Lo tipe de data cap a lequel cambiar lo camp.

en: New type:
oc: Novèl tipe :

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
oc: Lo tipe actual es lo meteissa que lo tipe seleccionat. Il n'y a rien a cambiar.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
oc: Lo camp @field_name es estat cambiat de @old_type en @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
oc: Remplaçar lo tipe de camp data per un autre tipe de camp. En phase expérimentale, a utilizar amb précautions perque aquesta operacion comporte des risques.

en: Year range
oc: Interval d'annadas

en: Current additions
oc: Additions actualas

en: Also includes !additional_dates.
oc: Inclut tanben !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
oc: Se répète !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
oc: L'interval des annadas deu èsser al format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, o 2005:+9

[ctx: datetime]
en: Year
oc: Annada

[ctx: datetime]
en: Month
oc: Mois

[ctx: datetime]
en: Week
oc: Setmana

[ctx: datetime]
en: Day
oc: Jour

en: Display:
oc: Afichatge :

en: Multiple values:
oc: Valara multiples :

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
oc: Causir un nombre spécifique de valors a afichar o daissar void per afichar totas las valors.

en: starting from @isodate
oc: commencer a partir de @isodate

en: ending with @isodate
oc: pren fin lo @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
oc: Identifier des datas de començament et/ou de fin spécifiques dins lo format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, o daissar void per totas las datas disponibles.

en: Repeat rule:
oc: Règla de repeticion :

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
oc: Quant d'unitats de temps devon èsser afichadas dins la cadena de caractèrs 'il y a'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
oc: Mostrar @count valor(s) démarrant per @date1, finissant per @date2

en: earliest
oc: primièra data

en: latest
oc: darrièra data

en: Show repeat rule
oc: Afichar la règla de repeticion

en: View Repeating Dates
oc: Veire las datas répétées

en: The duration of the time period given by the dates.
oc: La durada de la periòde entre las datas donadas

[ctx: datetime]
en: Hour
oc: Ora

[ctx: datetime]
en: Minute
oc: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
oc: Segonda

en: The year is invalid.
oc: L'annada es pas valide.

en: The month is invalid.
oc: Lo mois es pas valide.

en: The day is invalid.
oc: Lo jorn es pas valide.

en: The hour is invalid.
oc: L'ora es pas valide.

en: The minute is invalid.
oc: La minuta es pas valide.

en: The second is invalid.
oc: La segonda es pas valide.

[ctx: date_order]
en: First
oc: Primièr

[ctx: date_order]
en: Second
oc: Deuxième

[ctx: date_order]
en: Third
oc: Tresième

[ctx: date_order]
en: Fourth
oc: Quatrième

[ctx: date_order]
en: Fifth
oc: Cinquième

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
oc: Darrièr

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
oc: Du mai recent al mai ancian

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
oc: Tresième en partant de la fin

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
oc: Quatrième en partant de la fin

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
oc: Cinquième en partant de la fin

[ctx: date_nav]
en: Prev
oc: Préc.

[ctx: date_nav]
en: Next
oc: Suiv.

en: Configure the Date Popup settings.
oc: Configure Data Popup

en: Add exception
oc: Apondre una excepcion

en: Add addition
oc: Apondre una addition

[ctx: date_order]
en: Every
oc: Totes los

[ctx: day_name]
en: Sunday
oc: Dimenge

[ctx: day_name]
en: Monday
oc: Diluns

[ctx: day_name]
en: Tuesday
oc: Dimars

[ctx: day_name]
en: Wednesday
oc: Dimècres

[ctx: day_name]
en: Thursday
oc: Dijòus

[ctx: day_name]
en: Friday
oc: Divendres

[ctx: day_name]
en: Saturday
oc: Dissabte

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
oc: Aquesta operacion fonciona pas encara dins Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
oc: Interval des annadas autorizadas, de la mai anciana a la mai recenta. '-1:+1' significa que la data la mai anciana es l'annada precedenta, e que la mai recenta e l'annada seguenta per rapport a l'annada actuala.

en: Your content type @name has been created.
oc: Vòstre contengut tipe @name a bien été creat.

en: Your date field @name has been created.
oc: Vòstre camp de data @name a bien été creat.

en: Administer date tools
oc: Administrar las aisinas de data

en: Easy creation of date content types and calendars.
oc: Creacion facile de tipes de contengut data e calendièrs.

en: Date Views
oc: Vistas de data

en: Views integration for date fields and date functionality.
oc: Intégration de Views pels camps data e la foncionalitat data.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
oc: Definir les plajas d'annadas minimum e maximum possibles per aqueste argument, siá un decalatge -X:+X a partir de l'annada correnta coma '-3:+3' o un minimum e maximum absolut coma '2005:2010'. Quand l'argument es posicionné sus una data en dehors de l'interval, la pagina 'Pagina pas trobada (404)' serà afichada.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
oc: Metòde de gestion des diferents camps data de la meteissa requèsta. Celle-ci tòrna los elements ayant des correspondances amb los camps data (date = camp_1 OR camp_2), o solament ceux ayant des correspondances dins totes los camps data seleccionats (date = camp_1 AND camp_2).

en: 5 minute
oc: 5 minutas

en: 15 minute
oc: 15 minutas

en: %time hence
oc: Dins %time

en: Select date field(s) to filter.
oc: Seleccionatz lo o los camps data a filtrar

en: All Day
oc: Tota la jornnée

en: Time hence
oc: Temps relatiu

en: Time hence (with "hence" appended)
oc: Temps relatiu (amb "d'ici/dans" apondut)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas venentas an un "-" en prefix)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas passadas an un "-" en prefix)

en: Date field values
oc: Valara del camp Data

en: Tokens related to date field values.
oc: Getons (tokens) associats a las valors dels camps data.

en: The date value.
oc: La valor de data.

en: Relative default value
oc: Valor per defaut relativa

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
oc: L'annada es invalida. Verificatz que la sasida comporte 4 chiffres.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
oc: @widget @format <strong>expausat</strong>

en: Date with repeat
oc: Data amb repeticion

en: Datestamp range
oc: Interval de temps datastamp

en: Datetime
oc: Datatime

en: Datetime range
oc: Interval de temps datatime

en: Migrate example - dates
oc: Exemple de migracion - datas

en: Example migration into date fields
oc: Exemple de migracion cap a de camps data

en: Source id
oc: Identificant (ID) de la font

en: A simple date
oc: Una data simpla

en: Start value for a date range
oc: Valor de començament per un interval de data

en: Simple datestamp
oc: Orodatatge simple (UNIX)

en: Start value for a datestamp range
oc: Valor de començament per un interval d'orodatatge

en: Simple datetime
oc: Orodatatge simple (SQL)

en: Start value for a datetime range
oc: Valor de començament per un interval de data/ora

en: Sample of a repeating date field
oc: Exemple de camp de data se répétant

en: Examples of migrating with the Date module
oc: Exemples de migracion amb lo modul Data

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas en tant qu'orodatatge, format obsolète destiné a la presa en carga de donadas héritées.

en: Pop-up calendar
oc: Pop-up calendièr

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
oc: Una 'Data de començament' es requesida pel camp %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
oc: Una 'Data de fin' es requesida pel camp %field #%delta.

en: The End date value.
oc: La valor de Data de fin.

en: Choose how users view dates and times:
oc: Causir comment los utilizaires voient las datas e oras :

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
oc: Per apondre o editar las opcions, visitar <a href="@date-time-page">  las opcions de Data e oras</a>.

en: Both Start and End dates
oc: A la fois datas de començament e de fin

en: Start date only
oc: Data de començament solament

en: End date only
oc: Data de fin solament

en: Display dates using the @format format
oc: Afichar las datas en utilizant lo format @format

en: Display both Start and End dates
oc: Afichar a la fois las datas de començament e de fin

en: Display Start date only
oc: Afichar la data de començament solament

en: Display End date only
oc: Afichar la data de fin solament

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: No default value
oc: Pas de valor per defaut

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
oc: Décrire una ora per rapport al jorn corrent, per exemple '+ 90 days' (90 jorns dempuèi la creacion del camp) o '+1 Saturday' (samedi prochain). Veire !strtotime per mai de detalhs.

en: Default end date
oc: Data de fin per defaut

en: Relative default value for end date
oc: Valor relativa per defaut per la data de fin

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
oc: La valor per defaut de strtotime per la data de fin es invalida.

en: Date entry options
oc: Opcions de la data d'entrada

en: Control the order and format of the options users see.
oc: Contrarotlar l'òrdre e lo format des opcions vistas pels utilizaires.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
oc: Suplantar lo format de sasida çaisús. Definir una cadena de format de sasida coma 'm-d-Y H:I' (voir <a href="@link">http://php.net/date </a> per mai de detalhs).

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: 10 minute
oc: 10 minutas

en: 30 minute
oc: 30 minutas

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
oc: Veuillez sasir un format de sasida de data, o causir l'un des formats prédéfinis.

en: Select the date attributes to collect and store.
oc: Seleccionar los tributs de data a collecter e stocker.

en: Date attributes to collect
oc: Atributs de data a collecter

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
oc: Las datas de fin son utilizadas per collecter la durada. Per exemple, autorizar un eveniment a commencer lo 15 septembre, e finir lo 16 Septembre.

en: Collect an end date
oc: Collecter una data de fin

en: Select the timezone handling method for this date field.
oc: Seleccionar la metòde de gestion del fus orari per aqueste camp de data.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
oc: Las valors de 'Data de fin' vides utilizaront las valors de 'Data de début'.

en: @field_name Start date value #@delta
oc: @field_name Valor de la data de començament #@delta

en: @field_name End date value #@delta
oc: @field_name Valor de la data de fin #@delta

en: @field_name Start date
oc: @field_name Data de començament

en: @field_name End date
oc: @field_name Data de fin

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
oc: Una data 'Data de començament' es requesida se una data 'date de fin' es provesida al camp %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
oc: Una "Data de començament" es requesida se una "Data de fin es provesida per lo camp %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
oc: La data de fin deu èsser mai granda que la data de començament.

en: The Start date is invalid.
oc: La Data de començament es pas valida.

en: The End date is invalid.
oc: La Data de fin es pas valide.

en: More settings and values
oc: Plus de paramètres e de valors

en: Date entry
oc: Entrada de data

en: Starting and ending year
oc: Annada de començament e de fin

en: !start-date to !end-date
oc: !start-date - !end-date

en: Date part
oc: Partida de data

en: Makes date/time fields available.
oc: Rend los camps data/ora disponibles.

en: Starting year
oc: Annada  de començament

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
oc: Sasir una valor relativa (-9, +9) o una annada absolutda tala coma 2015.

en: Ending year
oc: Annada de fin

en: The value input for field %field is invalid:
oc: La valor sasida dins lo camp %field es pas valide :

en: The value input for field %field is invalid.
oc: La valor sasida dins lo camp %field es pas valide.

en: The value @date does not match the expected format.
oc: La valor @date correspond pas al format attendu.

en: Missing system date settings
oc: Los paramètres de data del sistèma son mancants

en: System date settings
oc: Paramètres de data sistèma

en: @count year from now | @count years from now
oc[0]: @count annada a partir de ara
oc[1]: @count annadas a partir de ara

[ctx: datetime]
en: Date
oc: Data

[ctx: datetime]
en: Time
oc: Ora

en: Date Migration
oc: Data Migracion

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
oc: Aqueste tipe de contengut es utilizat coma démonstration e tèst de migracion cap a des camps data.

en: Date Migration Example
oc: Exemple de data de migracion

en: E.g., @date
oc: Per ex., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
oc: <p>Lo modul Data Popup permet l'entrada manuala de l'ora o l'utilizacion d'un plugin jQuery selector d'oras (timepicker). Lo modul Data pren en carga tanben un selector d'ora desenrotlant que deu èsser telecargat separatment. Lo selector d'ora desenrotlant n'apareisserà pas en tant qu'opcion tant que lo còde ne serà pas disponible dins lo dossier 'libraries'. Se vous ne voulez pas utilizar de selector d'ora jQuery, podètz causir l'opcion "Entrada manuala de l'ora" çaijós, l'utilizaire verra un camp tèxte s'afichar a la plaça.</p>

en: Use dropdown timepicker
oc: Utilizar lo selector d'oras dérorrent

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
oc: <p>Per installer un timepicker desenrotlant (selector d'oras), créez un repertòri <code>!directory</code> dins lo dossier d'installacion de vòstre site. Ensuite, allez sus <a href="@download">@download</a>, telecargatz la darrièra version puis décompressez-la. Vous y trobarez los fichièrs seguents : jquery.timepicker-1.1.2.js e jquery.timepicker-1.1.2.css. Renommez-les jquery.timepicker.js e jquery.timepicker.css, e copiez-les ensuite dins <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
oc: <p>Lo calendièr Data Popup intègre des classes CSS per IE6 que empêchent la validacion CSS. Puisque IE6 es ara remplaçat per IE 7, 8, e 9, aquestas classes css dédiées IE6 son estadas levadas des feuilles d'estil correntas utilizadas per Data Popup. Se aprèp tot pensatz en aver besoin, il es possible de les ré-inserir dins vòstre tèma. Reportez-vous al tèma Garland per veire comment aqueste intègre les CSS IE-seul dins son fichièr pagina.tpl.php. Lo CSS dont avètz besonh es : </p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
oc: Afichar un deuxième camp data correspondant a la 'Data de fin'

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
oc: Lo nom del tipe de contengut deu pas èsser mai long que 12 caractèrs quand on l'utiliza per crear un calendièr e des blocs.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
oc: Lo nom del camp deu pas èsser mai long que 26 caractèrs.

en: @label -  start date (!name)
oc: @label - data de començament (!name)

en: @label -  start date
oc: @label - data de començament

en: @label - end date (!name:!column)
oc: @label - data de fin (!name:!column)

en: @label - end date:!column
oc: @label - data de fin : !column

en: Page by date
oc: Pagina per data

en: Page using the value of a date field.
oc: Pagina utilisant la valor d'un camp data.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
oc: Seleccionar un o plusieurs camps data a filtrar amb aqueste argument.

en: Add multiple value identifier
oc: Apondre un identificant de valors multiples

en: Dates to compare
oc: Datas a comparer

en: Start/End date range
oc: Interval de data de començament/fin

en: Only this field
oc: Solament aqueste camp

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
oc: Se seleccionat, la vista verificara se des  valors començant per la data 'Début' e finissant per la data 'Fin' correspondent als critèris de la vista. Sinon la vista se limitara als camps spécifiquement seleccionats. Comparer a l'ensemble de l'interval Début/Fin es lo paramètre recomandat quand aqueste filtre es utilizat dins un calendièr. Al moment de l'utilizacion de l'opcion Début/Fin, il es pas necessari d'apondre los dos camps Début et Fin al filtre, l'un des deux suffit.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
oc: Apondre un identificant a la vista per mostrar quels camps data a valors multiples correspondent als critèris de filtre. Remarque : Aquesta opcion pòt introduire des doublons de valor dins la vista. Aquesta opcion es requesida al moment de l'utilizacion de camps a valors multiples dins un calendièr o quand volètz qu'una vista de nosèls amb plusieurs valors data n'aficha que las valors que correspondent als filtres de la vista.

en: Date selection form element
oc: Element de formulari de seleccion de data

en: Filter granularity
oc: Granularitat del filtre

en: Relative start date
oc: Data de començament relativa

en: Relative end date
oc: Data de fin relativa

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
oc: Las datas relativas son calculées quand la vista es afichada. Exemples : now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relativa_format">Plus d'exemples de formats de datas relativas dins la documentacion PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
oc: Data de començament relativa pas especificada.

en: Relative end date not specified.
oc: Data de fin relativa pas especificada.

en: Relative date not specified.
oc: Data relativa pas especificada.

en: Position: @position, format: @format.
oc: Posicion : @posicion, format : @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
oc: Aquesta paginacion fonciona tanben bien amb un  camp Data o amb un filtre contextual de camp Contengut Data. Se un filtre data es estat apondut dins la vista, aquesta paginacion provesira los elements de paginacion préc/seguent per correspondre a la granularitat d'aqueste filtre, (c'est-a-dire : paginacion per annada, mois, setmana o jorn). Lo filtre deu tanben èsser configurat afin d'utilizar una valor per defaut pel camp Data. S'i a pas de filtre contextual Data sus aquesta vista, o se una data per defaut n'a pas été parametrada, la paginacion n'apparaîtra pas.

en: Date identifier
oc: Identificant de data

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
oc: L'identificant de requèsta a utilizar al moment de la recuperacion des donadas data dempuèi l'URL. Remarque : se avètz mai d'un afichatge de la meteissa vista que utiliza la paginacion de data (coma una pagina e un bloc), l'id de paginacion deu èsser diferent per cadun o los dos cambiaront quand la valor de paginacion cambiara.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
oc: Où la paginacion de data deu èsser plaçada per rapport al contengut, amont, aval o los dos.

en: Link format
oc: Format del ligam

en: Is empty
oc: Es vide

en: Same as Default date
oc: Coma la Data per defaut

en: Repeating date
oc: Data se répétant

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
oc: Las repeticions de datas utilisent un nombre "Illimitat" de valors. En lieu e plaça d'un boton "Apondre", elles proposent un formulari per causir quand e a quelle fréquence la data deu se repetir.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
oc: Permetre a l'utilizaire de veire una pagina amb totas las fois qu'una data se répète.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
oc: Los widgets de presa en carga de datas répétitives son estats modificats. Per cada tipe de contengut que gère des camps datas répétitives, veuillez confirmar la seleccion del widget correct sus la pagina 'Afichatge de Camps' .

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
oc: L'annada de començament deu èsser especificada dins lo format +9 o jos forma d'annada absolutda tala coma 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
oc: L'annada de fin deu èsser especificada dins lo format +9 o jos forma d'annada absolutda tala coma 2030.

en: Set a condition based on the value of a date field
oc: Definir una condicion basée sus la valor d'un camp data

en: Is not Empty
oc: Es pas vide

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
oc: La comparason a efectuar per determinar se lo camp data remplit la condicion. Pels camps a valors multiples, totas las valors seràn verificadas per veire se l'une d'entre elle remplit les condicions.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
oc: La valor que deu contenir lo camp per remplir la condicion. Aquò pòt èsser una data absolutda al format ISO (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) o una cadena relativa tala coma '12AM uèi'. Exemples : 2011-12-31T00:00:00, ara, ara +1 jorn, 12AM uèi, Lundi de la setmana procadena. <a href="@relativa_format">Plus d'exemples suls formats de data relativa dins la documentacion PHP</a>.

en: Date Context
oc: Contèxte de data

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
oc: Apond al modul Context una opcion per definir una condicion de contèxte basée sus la valor del camp data.

en: Display all day checkbox
oc: Afichar la casa de marcar per un jorn entièr

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
oc: Détermine se la casa de marcar "Jour entièr" es afichada a l'utilizaire.

en: Date format options
oc: opcions de format de data

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
oc: Lo format de data utilizat dins los ligams des títols e resumits per cet argument. Aqueste format per defaut es basé sus la granularitat del filtre, c.-à-d. mois : @example_month, jorn : @example_day.

en: Custom summary date format
oc: Format de data de resumit personalizat

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
oc: Un format personalizat pel títol e format de data de resumit. Definís una cadena de caractèrs de format de data PHP coma 'm-d-Y H:1' (consultatz <a href="@link">http://php.net/date</a> per mai de detalhs).

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
oc: La foncionalitat <em>Tota la jornnée</em> a été déplaçada dins un modul separat. Aqueste novèl modul dona la possibilitat de cocher la checkbox <em>Tota la jornnée</em> per activar/desactivar l'afichatge de l'ora pels camps data. Il conten tanben lo tèma que aficha lo tèxte <em>Tota la jornnée</em> sus los camps que n'ont pas d'ora. Per souci de cohérence amb l'ancian code, il a été activat automaticament. Se vous ne voulez pas de la foncionalitat <em>Tota la jornnée</em> podètz desactivar aqueste modul.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
oc: L'intégration <em>Data Repeat</em> (Data répétitive) pels camps Data a été déplaçada cap a un modul indépendant. Per souci de cohérence amb l'ancian code, il es activat automaticament quand lo modul Data Repeat API es activat. Se vous n'utilizatz pas la foncionalitat <em>Data Repeat</em> dins vòstres camps, Podètz desactivar aqueste modul.

en: Date All Day
oc: Data All Day

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
oc: Apond la foncionalitat "Jour complet" als camps data, incluant un tèma e des casas de marcar "Jour complet" per la seleccion de data ainsi que per les widgets popup.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
oc: Se répète

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
oc: Totes los @interval jorns

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
oc: Totas las @interval setmanas

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
oc: Totes los @interval meses

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
oc: Totes los @interval ans

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
oc: Repetir le

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
oc: Cada jorn ouvré

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
oc: Cada Lun, Mer, Ven

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
oc: Cada Mar, Jeu

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
oc: Se répète cada

en: every weekday
oc: cada jorn ouvré

en: monday wednesday friday
oc: lundi mercredi vendredi

en: tuesday thursday
oc: mardi jeudi

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
oc: Au jorn @bymonthday de

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
oc: Mensuel

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
oc: Lo @byday de

en: On day ... of ...
oc: Lo jorn ... de ...

en: On the ... of ...
oc: Lo ... de ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
oc: Aprèp @count occurrences

[ctx: Date repeat]
en: Count
oc: Compte

[ctx: Date repeat]
en: On
oc: Le

[ctx: Date repeat]
en: Until
oc: Jusqu'au

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
oc: Arrestar la repeticion

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
oc: Exclure des datas

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
oc: Inclure des datas

en: Repeat settings
oc: Paramètres de repeticion

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
oc: Quotidian

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
oc: Setmanièr

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
oc: Mensuel

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
oc: Annuel

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion'. (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Annada (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Mois (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Jour (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion'. (COMPTE).

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
oc: Desplegat

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
oc: Replegat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
oc: Afichatge de la repeticion

en: Date Repeat Field
oc: Camp de repeticion de data

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
oc: Creat l'opcion Camps Repeticion de data e gère los camps Data que utilisent Data Repeat API.

en: Cache dates
oc: Metre las datas en cache

en: Maximum dates per field
oc: Nombre maximum de datas per camp

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
oc: Se definit a '0', totas las valors de data de cada entitat seràn mesas en cache. Notatz que la mesa en cache de cada data dins los camps que pòdon aver un nombre important de valors o se répétant, pòt crear una baisse de performance significative al moment du vidage del cache. Lo paraetratge conseillé per des valors multiples e des camps se répétant es de 4 valors maximum per camp.

en: The number of cache values must be a number.
oc: Lo nombre de valors en cache deu èsser un nombre.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
oc: Lo nombre de valors en cache deu èsser un nombre superior o egal a 0.

en: Settings for modules the use the Date API.
oc: Paramètres des moduls que utilisent Data API.

en: to:
oc: à :

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
oc: <h2>Aisinas per las datas e calendièrs</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
oc: Completatz lo formulari seguent per generar un tipe de contengut data, amb un camp plaja temporala amb son calendièr pré-configurat. Se lo modul calendièr es activat e l'opcion creacion de calendièr es causida, un blòt calendièr e eveniments a venir serà creat, e un flux ical y serà estacat. Los nosèls creats a partir d'aqueste novèl tipe de contengut seràn pourvus d'un ligam cap al calendièr e aqueste disposera d'un ligam vers lo formulari 'Apondre una novèla data'. il es tanben possible d'apondre de novèls camps Data als tipes de contengut pré-existents. il suffit d'introduire lo nom d'un tipe de contengut existent plutôt que de crear un novèl.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
oc: Sol un nombre limitat d'opcions es afichat aicí per facilitar lo parametratge. Un còp la data creada, poiretz alara efectuar de novèls cambiaments suls paramètres de la data e apondre d'autres camps dins vòstre novèl tipe de contengut via l'ecran 'Gerir los camps'. Podètz tanben far de modificacions sul calendièr dins la pagina d'edicion de Views.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
oc: Un assistent Data e autras aisinas per gerir e crear de datas e de calendièrs.
