Date (7.x-2.11) - en to pl translation catalogue (377 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: all
pl: wszystkie

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Required
pl: Wymagane

en: Save
pl: Zapisz

en: Top
pl: Góra strony

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Text
pl: Tekst

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: days
pl: dni

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Never
pl: Nigdy

en: Custom
pl: Własne

en: Contains
pl: Zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Count
pl: Liczba

en: %time ago
pl: %time temu

en: End Date
pl: Data końcowa

en: OR
pl: LUB

en: Method
pl: Metoda

en: Now
pl: Teraz

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Both
pl: Oba

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Operation
pl: Czynność

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Change
pl: Zmień

en: Week of @date
pl: Tydzień zawierający @date

en: Pager position
pl: Pozycja stronicowania

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Select a date
pl: Wybierz datę

en: Site's time zone
pl: Strefa czasowa strony

en: Date's time zone
pl: Strefa czasowa daty

en: No time zone conversion
pl: Bez konwersji stref czasowych

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
pl: Daty, których szczegółowość nie uwzględnia godzin nie stosują mechanizmu stref czasowych.

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: Date field
pl: Pole daty

en: AND
pl: I

en: Interval
pl: Interwał

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Select
pl: Wybierz

en: A valid date is required for %title.
pl: %title wymaga poprawnej daty.

en: A Date API that can be used by other modules.
pl: Date API, którego mogą użyć inne moduły.

en: The Strtotime default value is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime nie jest prawidłowa.

en: Relative
pl: Względne

en: Above
pl: Ponad polem

en: Within
pl: Wewnątrz

en: Position of date part labels
pl: Pozycja etykiet elementów daty

en: User's time zone
pl: Strefa czasowa użytkownika.

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w formacie ISO, polecane dla historycznych albo niepełnych dat.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w jako pola daty i czasu, polecane dla pełnych dat i godzin, które mogą potrzebować obsługi stref czasowych.

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
pl: Udostępnia wyskakujący kalendarz jquery i kontrolki do wprowadzania dat i godzin.

en: Until
pl: Do

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
pl: Date Repeat API wylicza powtarzające się daty i godziny według zasad iCal.

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: contains
pl: zawiera

en: Default format
pl: Format domyślny

en: About
pl: O stronie

en: and
pl: i

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: Custom format
pl: Własny format

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: interval
pl: interwał

en: Undated
pl: Bez terminu

en: Date year range
pl: Zakes lat

en: date ical
pl: data ical

en: The dates are invalid.
pl: Daty są niepoprawne.

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !date_order. !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
pl: !repeats_every_interval !month_days dnia !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
pl: !repeats_every_interval w !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
pl: !repeats_every_interval !count razy

en: !repeats_every_interval until !until_date
pl: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
pl: !repeats_every_interval oprócz !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
pl: !repeats_every_interval, a tydzień zaczyna się w !day_of_week

en: every week | every @count weeks
pl[0]: co tydzień
pl[1]: co @count tygodnie
pl[2]: co @count tygodni

en: every month | every @count months
pl[0]: co miesiąc
pl[1]: co @count miesiące
pl[2]: co @count miesięcy

en: every year | every @count years
pl[0]: co roku
pl[1]: co @count lata
pl[2]: co @count lat

en: every day | every @count days
pl[0]: codziennie
pl[1]: co @count dni
pl[2]: co @count dni

en: Date field(s)
pl: Pola daty

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
pl: Sposób obsługi w zapytaniu pól zawierających kilka dat. Zwróć elementy, które zawierają którąś ze wskazanych dat (data = pole_1 LUB pole_2) albo tylko te, które zawierają wszystkie wskazane daty (data = pole_1 ORAZ pole_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedno pole daty dla tego filtru.

en: Missing date fields!
pl: Brakuje pól daty!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
pl: (@field) <strong>Udostępniony</strong> @widget @format

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Date and time
pl: Data i czas

en: %title is invalid.
pl: %title jest nieprawidłowy.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
pl: Błąd żądania HTTP podczas importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza: %filename

en: Invalid calendar file.
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza.

en: Custom input format
pl: Niestandardowy format wprowadzania

en: Hide repeat rule
pl: Ukryj zasady powtórzeń

en: There are errors in @field_name value #@delta:
pl: Wystąpiły błędy w wartości #@delta @field_name:

en: There are errors in @field_name:
pl: Wystąpiły błędy w @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
pl: Pełna dokumentacja modułu Date i Date API jest dostępna pod adresem <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
pl: Użyj domyślnego kalendarza jQuery

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
pl: Ręczne wpisywanie daty, bez kalendarza jQuery

en: Timepicker
pl: Kalendarz

en: Current exceptions
pl: Aktualne wyjątki

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
pl: Konfiguracja dat i kalendarzy może być trudna. !date_wizard ułatwia tworzenie prostej treści typu data i powiązanego kalendarza.

en: Date wizard
pl: Kreator daty

en: Content type name
pl: Nazwa rodzaju zawartości

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_). Jeśli taki typ treści nie istnieje, zostanie stworzony.

en: Content type label
pl: Etykieta typu treści

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego typu treści. Potrzebna tylko podczas tworzenia nowego typu treści.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
pl: Typ treści dla dat połączonych z widokiem kalendarza.

en: Content type description
pl: Opis typu treści

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Opis dla typu treści. Potrzebne tylko w przypadku tworzenia nowego typu.

en: Date field name
pl: Nazwa pola daty

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_) Nie może być nazwą istniejącego pola.

en: Date field label
pl: Etykieta pola daty

en: The human-readable label for this field.
pl: Przyjazna dla użytkownika etykieta tego pola.

en: Date widget type
pl: Typ kontrolki daty

en: Show repeating date options
pl: Pokaż opcje powtarzania dla terminów

en: Date field type
pl: Typ pola daty

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
pl: Datetime jest polecanym typem, chyba że chodzi o daty historyczne albo z dokładnością do roku albo miesiąca. Wcześniejsze i niekompletne daty powinny korzystać z typu Data (data ISO).

en: Date timezone handling
pl: Obsługa stref czasowych dla dat

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
pl: Obsługa stref czasowych powinna być ustawiona jako "wyłącz", jeśli precyzja pola nie uwzględnia jednostek czasu (godziny, minuty, sekundy).

en: Create a calendar for this date field
pl: Dodaj kalendarz dla tego pola daty

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
pl: Typ treści o takiej nazwie już istnieje, nowe pole zostanie dodane do istniejącego typu.

en: This field name already exists.
pl: Ta nazwa pola jest już używana.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
pl: Obsługa stref czasowych musi być wyłączona, jeśli precyzja pola nie obejmuje godzin.

en: Date Tools
pl: Narzędzia do tworzenia terminów

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
pl: Narzędzia do importu i automatycznego tworzenia terminów i kalendarzy.

en: Date browser
pl: Przeglądarka dat

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
pl: Nawigacja poprzednia/następna data, którą można dołączyć do innych wersji widoku. Wymaga argumentu daty.

en: Date browser style
pl: Styl przeglądarki dat

en: Creates back/next navigation.
pl: Tworzy nawigację poprzedni/następny.

en: Date (!base_table)
pl: Data (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table korzystając z argumentu daty w formacie ISO daty/okresu (np. RRRR, RRRR-MM, RRRR-MM-DD, RRRR-T99, RRRR-MM-DD--O3M, O90D itp.)

en: Filter any Views !base_table date field.
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
pl: Wybierz typ daty w wartościach domyślnych, podsumowaniach i w nawigacji. Na przykład dokładność do miesiąca ustawi domyślną datę na aktualny miesiąc, pokaże podsumowania wg miesięcy, a linki w nawigacji datowej będą prowadzić do poprzedniego i następnego miesiąca.

en: You must select at least one date field for this argument.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedną datę dla tego argumentu.

en: Navigate to previous year
pl: Przejdź do poprzedniego roku

en: Navigate to next year
pl: Przejdź do następnego roku

en: Navigate to previous month
pl: Przejdź do poprzedniego miesiąca

en: Navigate to next month
pl: Przejdź do następnego miesiąca

en: Navigate to previous week
pl: Przejdź do poprzedniego tygodnia

en: Navigate to next week
pl: Przejdź do następnego tygodnia

en: Navigate to previous day
pl: Przejdź do poprzedniego dnia

en: Navigate to next day
pl: Przejdź do następnego dnia

en: View full page month
pl: Zobacz miesiąc na oddzielnej stronie

en: Relative date
pl: Data względna

en: Show End Date
pl: Pokaż datę zakończenia

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en: Use ISO-8601 week numbers
pl: Używaj numerów tygodni zgodnie z ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
pl: WAŻNE! Jeśli zaznaczone, poniedziałek musi być ustawiony jako pierwszy dzień tygodnia.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
pl: Jeśli używasz numerów tygodni zgodnie z ISO-8601, musisz ustawić poniedziałek jako pierwszy dzień tygodnia.

en: Field @label (@field_name)
pl: Pole @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
pl: Nie ma pól daty w tej bazie danych

en: The date field which whose type should be changed.
pl: Pole daty, którego typ powinien zostać zmieniony.

en: The type of date to change the field to.
pl: Typ daty, na który ma być zmienione to pole.

en: New type:
pl: Nowy typ:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
pl: Aktualny typ jest identyczny z wybranym. Nie ma czego zmienić.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
pl: Typ pola @field_name został zmieniony z @old_type na @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
pl: Zmień typ pola daty. Funkcja bardzo eksperymentalna, używaj na własną odpowiedzialność!

en: Year range
pl: Zakres lat

en: Current additions
pl: Obecnie dodane

en: Also includes !additional_dates.
pl: Uwzględnia również !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
pl: Powtarza się !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
pl: Format zakresu lat musi mieć postać:  -9:+9, 2005:2010, -9:2010, lub 2005:+9

[ctx: datetime]
en: Year
pl: Rok

[ctx: datetime]
en: Month
pl: Miesiąc

[ctx: datetime]
en: Week
pl: Tydzień

[ctx: datetime]
en: Day
pl: Dzień

en: Display:
pl: Wyświetlanie:

en: Multiple values:
pl: Wiele wartości:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
pl: Ilość wartości do pokazania. Puste pole oznacza wyświetlanie wszystkich wartości.

en: starting from @isodate
pl: zaczynając od @isodate

en: ending with @isodate
pl: kończąc na @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
pl: Podaj datę początkową i/lub końcową w formacie YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, lub pozostaw puste aby umożliwić wybór wszystkich dostępnych dat.

en: Repeat rule:
pl: Reguła powtórzeń:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
pl: Ile jednostek czasu powinno być pokazanych przy napisie 'temu'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
pl: Pokaż @count wartość(ci) poczynając od @date1, kończąc na  @date2

en: earliest
pl: najwczesniejsze

en: latest
pl: najpóźniejsze

en: Show repeat rule
pl: Pokaż powtórzenia cykliczne

en: View Repeating Dates
pl: Wgląd w daty cykliczne

en: The duration of the time period given by the dates.
pl: Czas trwania okresu wyznaczonego datami.

[ctx: datetime]
en: Hour
pl: Godzina

[ctx: datetime]
en: Minute
pl: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
pl: Sekunda

en: The year is invalid.
pl: Rok jest błędny.

en: The month is invalid.
pl: Miesiąc jest błędny.

en: The day is invalid.
pl: Dzień jest błędny.

en: The hour is invalid.
pl: Godzina jest błędna.

en: The minute is invalid.
pl: Minuty są błędne.

en: The second is invalid.
pl: Sekundy są błędne.

[ctx: ampm]
en: am
pl: AM

[ctx: ampm]
en: pm
pl: PM

[ctx: date_order]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: date_order]
en: Second
pl: Drugi/Druga

[ctx: date_order]
en: Third
pl: Trzeci(a)

[ctx: date_order]
en: Fourth
pl: Czwarty/czwarta

[ctx: date_order]
en: Fifth
pl: Piąty/piąta

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
pl: Ostatni/ostatnia

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
pl: Następny po ostatnim

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
pl: Trzeci od ostatniego

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
pl: Czwarty od ostatniego

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
pl: Piąty od ostatniego

[ctx: date_nav]
en: Prev
pl: Poprzedni

[ctx: date_nav]
en: Next
pl: Następny

en: Configure the Date Popup settings.
pl: Konfiguracja wyskakującego kalendarza.

en: Add exception
pl: Dodaj wyjątek

en: Add addition
pl: Dodaj powtórzenie

[ctx: date_order]
en: Every
pl: co 1

[ctx: day_name]
en: Sunday
pl: sobota

[ctx: day_name]
en: Monday
pl: poniedziałek

[ctx: day_name]
en: Tuesday
pl: wtorek

[ctx: day_name]
en: Wednesday
pl: środa

[ctx: day_name]
en: Thursday
pl: czwartek

[ctx: day_name]
en: Friday
pl: piątek

[ctx: day_name]
en: Saturday
pl: sobota

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
pl: Ta operacja jeszcze nie działa w wersji dla Drupala 7

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
pl: Zakres lat jakie można wpisać. '-1:+1 oznacza że najstarsza data jaką można podać to rok wstecz a najnowsza rok wprzód.

en: Your content type @name has been created.
pl: Rodzaj zawartości @name został utworzony.

en: Your date field @name has been created.
pl: Pole przechowujące datę o nazwie @name zostało utworzone.

en: Administer date tools
pl: Zarządzanie opcjami związanymi z datą

en: Easy creation of date content types and calendars.
pl: Łatwe tworzenie rodzajów zawartości przechowujących daty i kalendarzy.

en: Date Views
pl: Widoki dat

en: Views integration for date fields and date functionality.
pl: Integracja z modułem Views dla pól przechowujących daty i funkcji terminów.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
pl: Wskaż dozwolony zakres lat dla tego argumentu, w formie -X:+X od bieżącego roku, np. '-3:+3' lub jako bezwzględne minimum i maksimum, na przykład '2005:2010' . Kiedy argument zostanie ustawiony na datę spoza tego zakresu zostanie zwrócony błąd 'Strona nie znaleziona (404)' .

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
pl: Metoda obsługiwania wielu pól przechowujących datę w jednej kwerendzie. Zwracanie elementów, dla których pasuje jedno z pól (date = field_1 OR field_2) lub tylko tych, dla których zgodne są wszystkie wybrane pola (date = field_1 AND field_2).

en: 5 minute
pl: 5 minut

en: 15 minute
pl: 15 minut

en: %time hence
pl: %time od

en: Select date field(s) to filter.
pl: Wybór filtrów dla pola (pól) przechowujących datę.

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Time hence
pl: Czas od

en: Time hence (with "hence" appended)
pl: Czas od (z dodanym "od")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (przyszłe daty mają dodany na początku "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (daty przeszłe będą miały przedrostek "-")

en: Date field values
pl: Wartości pola typu data

en: Tokens related to date field values.
pl: Wzorce związane z wartościami pól przechowujących daty.

en: The date value.
pl: Data.

en: Relative default value
pl: Domyślna wartość względna

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
pl: Rok jest nieprawidłowy. Należy sprawdzić, czy pole wypełniono czterema cyframi.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
pl: <strong>Udostępnione</strong> @widget @format

en: Pop-up calendar
pl: Wyskakujące okienko kalendarza

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
pl: Data rozpoczęcia dla pola %field #%delta jest wymagana.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
pl: Data zakończenia dla pola %field #%delta jest wymagana.

en: The End date value.
pl: Wartość daty końcowej.

en: Choose how users view dates and times:
pl: Wybierz jak użytkownicy będą widzieć datę i czas:

en: Both Start and End dates
pl: Data początkowa i data końcowa

en: Start date only
pl: Tylko data początkowa

en: End date only
pl: Tylko data końcowa

en: Display dates using the @format format
pl: Wyświetl daty używając formatu @format

en: Display both Start and End dates
pl: Wyświetla datę rozpoczęcia i datę zakończenia

en: Display Start date only
pl: Wyświetl tylko datę początkową

en: Display End date only
pl: Wyświetl tylko datę końcową

en: Default date
pl: Data domyślna

en: No default value
pl: Brak wartości domyślnej

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
pl: Opisz czas przez odniesienie do bieżącego dnia, jak '+90 days' (90 dni od dnia, w którym utworzono to pole) lub '+1 Saturday' (następna Sobota). Zobacz !strtotime.

en: Default end date
pl: Domyślna data końcowa

en: Relative default value for end date
pl: Względna wartość domyślna dla daty końcowej

en: Date entry options
pl: Opcje zapisu daty

en: Control the order and format of the options users see.
pl: Kontroluj kolejność i format opcji jakie zobaczy użytkownik.

en: Time increments
pl: Przyrosty czasu

en: 10 minute
pl: 10 minut

en: 30 minute
pl: 30 minut

en: Select the date attributes to collect and store.
pl: Wybierz wprowadzane i przechowywane atrybuty daty.

en: Date attributes to collect
pl: Elementy daty, które będą przechowywane w bazie

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
pl: Daty końcowe są używane do przechowywania czasu trwania, np. umożliwia zdefiniowanie początku na 25 stycznia i zakończenia na 26 stycznia

en: Collect an end date
pl: Przechowuj datę końcową

en: Select the timezone handling method for this date field.
pl: Wybierz metodę obsługi strefy czasowej dla tego pola daty.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
pl: Puste pole "Data zakończenia" spowoduje użycie wartości z pola "Data rozpoczęcia"

en: @field_name Start date
pl: @field_name Data początkowa

en: @field_name End date
pl: @field_name Data końcowa

en: The End date must be greater than the Start date.
pl: Data zakończenia musi być późniejsza niż data rozpoczęcia.

en: The Start date is invalid.
pl: Data początkowa jest nieprawidłowa.

en: The End date is invalid.
pl: Data końcowa jest nieprawidłowa.

en: More settings and values
pl: Więcej ustawień i wartości

en: Date entry
pl: Zapis daty

en: Starting and ending year
pl: Rok początkowy i końcowy

en: !start-date to !end-date
pl: Od !start-date do !end-date

en: Date part
pl: Część daty

en: Starting year
pl: Rok początkowy

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
pl: Wprowadź wartość względną (-9,+9) lub bezwzględną taką jak 2015.

en: Ending year
pl: Rok końcowy

en: The value input for field %field is invalid:
pl: Wartość wprowadzona dla pola %field jest nieprawidłowa:

en: The value @date does not match the expected format.
pl: Wartość @date nie jest w wymaganym formacie.

en: Missing system date settings
pl: Brakuje ustawień daty systemowej.

en: System date settings
pl: Ustawienia systemowe daty

[ctx: datetime]
en: Date
pl: Data

[ctx: datetime]
en: Time
pl: Czas

en: Date Migration
pl: Migracja daty

en: E.g., @date
pl: Np. @date

en: Use dropdown timepicker
pl: Użyj rozwijanego timepickera

en: @label -  start date (!name)
pl: @label - data rozpoczęcia (!name)

en: @label -  start date
pl: @label - data rozpoczęcia

en: @label - end date (!name:!column)
pl: @label - data zakończenia (!name:!column)

en: @label - end date:!column
pl: @label - data zakończenia:!column

en: Page by date
pl: Strony wg dat

en: Dates to compare
pl: Daty do porównania

en: Only this field
pl: Tylko to pole

en: Date selection form element
pl: Element do wyboru daty

en: Is empty
pl: Jest puste

en: Same as Default date
pl: Taka sama jak data domyślna

en: Repeating date
pl: Powtarzające się daty

en: Is not Empty
pl: Nie jest puste

en: Date Context
pl: Kontekst daty

en: Display all day checkbox
pl: Wyświetl pole wyboru całego dnia

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
pl: Określa czy wyświetlana ma być opcja "Cały dzień".

en: Date format options
pl: Opcje formatu daty

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
pl: Powtórzenia

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
pl: Co @interval dni

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
pl: Co @interval tygodni

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
pl: Co @interval miesięcy

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
pl: Co @interval lat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
pl: Powtórz

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
pl: Każdy dzień tygodnia

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
pl: W każdy poniedziałek, środę i piątek

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
pl: W każdy wtorek i czwartek

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
pl: Powtórz każdego

en: every weekday
pl: każdego dnia tygodnia

en: monday wednesday friday
pl: poniedziałek środa piątek

en: tuesday thursday
pl: wtorek czwartek

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
pl: W @bymonthday dniu miesiąca

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
pl: W @byday miesiąca

en: On day ... of ...
pl: W ... dniu ...

en: On the ... of ...
pl: W ... miesiąca ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
pl: Po @count wystąpieniach

[ctx: Date repeat]
en: On
pl: Dnia

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
pl: Przestań powtarzać

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
pl: Wyklucz daty

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
pl: Dołącz daty

en: Repeat settings
pl: Powtórz ustawienia

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
pl: Codziennie

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
pl: Co tydzień

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
pl: Co miesiąc

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
pl: Co rok

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
pl: Rozwinięte

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Cache dates
pl: Daty w pamięci podręcznej

en: Maximum dates per field
pl: Maksymalna liczba dat w polu

en: Settings for modules the use the Date API.
pl: Ustawienia modułów używających Date API.

en: to:
pl: do:

en: No valid timezone name was provided.
pl: Nie wprowadzono prawidłowej strefy czasowej.

en: Please choose a year.
pl: Wybierz rok.

en: Please choose a month.
pl: Wybierz miesiąc.

en: Please choose a day.
pl: Wybierz dzień.

en: Please choose an hour.
pl: Wybierz godzinę.

en: Please choose a minute.
pl: Wybierz minutę.

en: Please choose a second.
pl: Wybierz sekundę.

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
pl: Strefa czasowa została ustawiona na <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
pl: Pierwszy dzień tygodnia został ustawiony na <a href="@regional_settings">@day</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
pl: Date API wymaga, abyś ustawił <a href="@regional_settings">pierwszy dzień tygodnia w ustawieniach strony</a> w celu prawidłowego działania.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone and first day of week settings</a> and the <a href="@regional_date_time">date format settings</a> to function correctly.
pl: Date API wymaga aby ustawić <a href="@regional_settings">ustawienia strefy czasowej witryny oraz pierwszego dnia tygodnia,</a> a także <a href="@regional_date_time">ustawienia formatu daty</a> aby funkcjonowało poprawnie.
