Date (7.x-2.6) - en to be translation catalogue (482 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Delete
be: Выдаліць

en: Value
be: Значэнне

en: Description
be: Апісанне

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: all
be: усе(ё)

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Date
be: Дата

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Required
be: Абавязкова

en: Save
be: Захаваць

en: Top
be: Верх

en: Display
be: Паказ

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: Text
be: Тэкст

en: Content type
be: Тып змесціва

en: days
be: дні(дзён)

en: Bottom
be: Знізу

en: Never
be: Ніколі

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: %time ago
be: %time таму

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: OR
be: АЛЬБО

en: Method
be: Метад

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Plain
be: Звычайны

en: Datestamp
be: Адзнака часу

en: Operation
be: Аперацыя

en: Duration
be: Працягласць

en: Change
be: Змяніць

en: Week of @date
be: Тыдзень @date

en: Pager position
be: Пазіцыя Гартальніка

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Select a date
be: Выбраць дату

en: Features
be: Функцыі

en: Site's time zone
be: Часавы пояс сайта

en: Date's time zone
be: Часавы пояс даты

en: No time zone conversion
be: Без уліку часовай зоны

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
be: Даты без пагадзіннай дэталізацыі не павінны выкарыстоўваць любую апрацоўку часовога поясу.

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Time zone handling
be: Апрацоўка часавога поясу

en: Date field
be: поле Даты

en: AND
be: І

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Select
be: Выбраць

en: A valid date is required for %title.
be: Неабходна ўказаць дапушчальнае значэнне даты ў поле %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
be: Date API, які можа выкарыстоўвацца іншымі модулямі.

en: The Strtotime default value is invalid.
be: Прадвызначанае значэнне Strtotime направільнае.

en: Relative
be: Адносны

en: Above
be: Вышэй

en: Within
be: Пасярод

en: Position of date part labels
be: Размяшчэнне цэтлікаў часткі даты

en: User's time zone
be: Часавы пояс карыстальніка

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у ISO фармаце, рекамендавана для гістарычных ці няпоўных дат.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных як поле даты/часу, рекамендавана для захавання поўнай версіі даты і часу, якія могуць патрабаваць канвертацыі часавага пояса.

en: Date Popup
be: Date Popup (Выкідная Дата)

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
be: Задзейнічаны запыт выплыўных календароў і віджэтаў ўвода часу для абірання дат і часоў.

en: Until
be: Пакуль

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
be: Date Repeat API выкарыстоўваецца, каб падлічыць колькасць паўтаральных дат і час па правілах iCal.

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: Pager
be: Гартальнік

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: About
be: Аб

en: and
be: і

en: Popup
be: Выкідны

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнне(і,яў)

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: interval
be: дыяпазон

en: Undated
be: без даты

en: Date year range
be: Дыяпазон года ў даце

en: Format: @date
be: Фармат: @date

en: date ical
be: дата інтэрнэт календара

en: The dates are invalid.
be: Няправільныя даты.

en: Repeats
be: Паўторы

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
be: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
be: !repeats_every_interval кожны !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
be: !repeats_every_interval !month_days !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval on !month_names
be: !repeats_every_interval !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval !count times
be: !repeats_every_interval !count раз(а,ы)

en: !repeats_every_interval until !until_date
be: !repeats_every_interval да !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
be: !repeats_every_interval акрамя !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
be: !repeats_every_interval , дзе тыдзень пачынаецца з !day_of_week

en: every week | every @count weeks
be[0]: кожны тыдзень
be[1]: кожныя @count тыдні(я,яў)

en: every month | every @count months
be[0]: кожны месяц
be[1]: кожныя @count месяцы(а,аў)

en: every year | every @count years
be[0]: кожны год
be[1]: кожныя @count гады(оў)

en: every day | every @count days
be[0]: кожны дзень
be[1]: кожныя @count дні, дзён

en: Date field(s)
be: Поле(і) Даты

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце.  Вяртае элементы толькі з адпаведнымі палямі даты (date = field_1 OR field_2), альбо толькі пазначаныя ва ўсіх абраных палях даты (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
be: Вы павіны выбраць хаця бы адно поле даты для гэтага фільтра.

en: Missing date fields!
be: Прапушчаны палі даты!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: (@field) <strong>Выстаўлены(ая, ае)</strong> @widget @format

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Date and time
be: Дата і час

en: %title is invalid.
be: %tittle недапушчальны.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
be: Памылка HTTP запыту пры імпарце %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
be: Немагчыма адчыніць файл: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
be: Недапушчальны файл каляндара: %filename

en: Invalid calendar file.
be: Недапушчальны файл каляндара.

en: Custom input format
be: Асабіста наладжаны фармат уводу

en: Hide repeat rule
be: Схаваць паўтаральнае правіла

en: There are errors in @field_name value #@delta:
be: Памылкі ў значэнні #@delta поля @field_name:

en: There are errors in @field_name:
be: Памылкі ў полі @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
be: Поўная дакументацыя па модулях Date і Date API даступна на <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны jQuery каляндар па выбару дат

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
be: Ручны ўвод часу, не jQuery каляндар па выбару дат

en: Timepicker
be: Каляндар па выбару дат

en: Current exceptions
be: Бягучыя выключэнні

en: Date wizard
be: Майстар даты

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Калі гэта неіснуючы тып змесціва, новы тып змесціва будзе створаны.

en: Content type label
be: Цэтлік тыпу змесціва

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
be: Чытэльнае імя для гэтага змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
be: Тып змесціва даты, які перанакіроўвае на каляндар Views.

en: Content type description
be: Апісанне тыпу змесціва

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
be: Апісанне тыпу змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: Date field name
be: Імя поля Даты

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Не павінна быць існуючым імём поля.

en: Date field label
be: Цэтлік поля Даты

en: The human-readable label for this field.
be: Чытэльны цэтлік для гэтага поля.

en: Date widget type
be: Тып віджэта Даты

en: Show repeating date options
be: Паказаць паўтаральныя опцыі дат

en: Date field type
be: Тып поля Даты

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
be: Рэкамендаваны тып - Дата/час, выключаючы гістрачныя даты ці даты дэталізацыі толькі да года ці месяца. Старэйшыя ці няпоўныя даты павінны выкарыстоўваць тып Даты (дату ISO).

en: Date timezone handling
be: Апрацоўка часавага пояса даты

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводная" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Create a calendar for this date field
be: Стварыць каляндар для гэтага поля даты.

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
be: Гэта назва тыпу змесціва ўжо існуе, дадайце новае поле да існуючага тыпу змесціва.

en: This field name already exists.
be: Гэта імя ўжо існуе.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводны" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Date Tools
be: Прылады Date

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
be: Прылады для імпарту і аўтоматычнага стварэння  дат і календароў.

en: Date browser
be: Прагляд даты

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
be: Навігацыя папярэдняй/наступнай Даты, каб дадаць да  іншых выяўленняў. Патрабуецца аргумент Date.

en: Date browser style
be: Стыль Даты браўзера

en: Creates back/next navigation.
be: Стварае назад/далей навігацыю.

en: Date (!base_table)
be: Дата (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
be: Выберыце тып значэння даты, які будзе выкарыстоўвацца звычайна, у падсумаванні і навігацыі. Напрыклад, дэталізацыі 'месяц' усталюе звычайную дату  для бягучага месяца, вынік за месяц у рэзюмэ паглядаў, і спасылкі на наступны і папярэдні месяц пры выкарыстанні даты навігацыі.

en: You must select at least one date field for this argument.
be: Вы павінны выбраць як мінімум адно поле даты для гэтага аргумента.

en: Navigate to previous year
be: Перайсці да папярэдняга года

en: Navigate to next year
be: Перайсці да наступнага года

en: Navigate to previous month
be: Перайсці да папярэдняга месяца

en: Navigate to next month
be: Перайсці да наступнага месяца

en: Navigate to previous week
be: Перайсці да папярэдняга тыдня

en: Navigate to next week
be: Перайсці да наступнага тыдня

en: Navigate to previous day
be: Перайсці да папярэдняга дня

en: Navigate to next day
be: Перайсці на наступны дзень

en: View full page month
be: Паказаць цалкам старонку месяца

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Show End Date
be: Паказаць Дату Заканчэння

en: Default values
be: Прадвызначаная значэнні

en: Use ISO-8601 week numbers
be: Карыстайцеся лічбамі тыдня ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
be: Важна! Калі адзначана, першы дзень тыдня павінен быць усталяваны на панядзелак.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
be: Пры выкарыстоўванні лічбаў тыдня ISO-8601, першы дзень тыдня павінен быць панядзелак.

en: Field @label (@field_name)
be: Поле @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
be: У гэтай базе дадзеных няма палёў дат.

en: The date field which whose type should be changed.
be: Поле даты, тып якога павінен быць зменен.

en: The type of date to change the field to.
be: Тып даты для змены поля

en: New type:
be: Новы тып:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
be: Бягучы тып аднолькавы з тым, які вы абралі. Няма чаго змяняць.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
be: Поле @field_name было зменена з @old_type на @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
be: Змяніце адзін тып поля даты на іншы. Даволи небяспечна, выкарыстоўваць толькі на свой асабісты страх і рызыку.

en: Year range
be: Гадавы дыяпазон

en: Current additions
be: Бягучыя далучэнні

en: Also includes !additional_dates.
be: Таксама выключае !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
be: Паўтарае !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
be: Дыяпазон года ў даце павінен быць у фармаце -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9

[ctx: datetime]
en: All day
be: Цэлы дзень
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
be: Год
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Month
be: Месяц
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Week
be: Тыдзень
    у кантэксце: дзень і час

[ctx: datetime]
en: Day
be: Дзень
    у кантэксце: дата/час

en: Display:
be: Паказаць:

en: Multiple values:
be: Множныя значэнні:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
be: Вызначце канкрэтную колькасць значэнняў для адлюстравання, ці пакіньце поле пустым, каб паказаць усе значэнні.

en: starting from @isodate
be: Пачаць з @isodate

en: ending with @isodate
be: Скончыць з @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
be: Вызначыць канкрэтныя даты пачатку і/альбо заканчэння ў фармаце YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, ці пакінуць пустым для наяўных датаў.

en: Repeat rule:
be: Паўтараць правіла:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
be: колькі адзінак вымярэння часу павінна быць паказана ў радку 'у мінулым часе'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
be: Паказаць @count значэнне(і, яў) пачынаючы з @date1, і сканчваючы @date2

en: earliest
be: ранейшы(ая, ае)

en: latest
be: апошні(яя,яе)

en: Show repeat rule
be: Паказаць паўтаральнае правіла

en: Display time ago, showing @interval units.
be: Паказаць прошлы час, карыстаючыся значэннем @interval

en: View Repeating Dates
be: Паказаць Паўтаральныя Даты

en: The duration of the time period given by the dates.
be: Прамежак часу, зададзены датай

[ctx: datetime]
en: Hour
be: Гадзіна 
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Minute
be: Хвіліна
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Second
be: Секунда
    у кантэксце: дата/час

en: The year is invalid.
be: Недапушчальны год.

en: The month is invalid.
be: Недапушчальны месяц.

en: The day is invalid.
be: Недапушчальны дзень.

en: The hour is invalid.
be: Недапушчальная гадзіна.

en: The minute is invalid.
be: Недапушчальны хвіліна.

en: The second is invalid.
be: Недапушчальны секунда.

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

[ctx: date_order]
en: First
be: Першы
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
be: Другі 
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
be: Трэці
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
be: Чацвёрты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
be: Пяты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
be: Апошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
be: Прадапошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
be: Трэці з канца
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
be: Чацьверты  з канца
    ў кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
be: Пяты з канца
    ў кантэксце:date_order_reverse

[ctx: date_nav]
en: Prev
be: Папярэд
    у кантэксце: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
be: Наступны(ая)
    у кантэксце: date_nav

en: Configure the Date Popup settings.
be: Наладзіць Date Popup (Выкідную Дату)

en: Add exception
be: Дадаць выключэнне

en: Add addition
be: Дадаць далучэнне

[ctx: date_order]
en: Every
be: Кожны
    у кантэксце: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
be: Нядзеля
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
be: Панядзелак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
be: Аўторак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
be: Серада
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
be: Чацьвер
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
be: Пятніца
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
be: Субота
    у кантэксце: day_name

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
be: Гэта функцыя яшчэ не працуе для версіі Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
be: Дыяпазон дазволеных гадоў, ад самай старой, да самай новай. '-1:+1 азначае, што самая старая дата - адзін год назад, самая новая дата - адзін год наперад ад бягучага года.

en: Your content type @name has been created.
be: Быў створаны ваш тып змесціва @name.

en: Your date field @name has been created.
be: Была створана ваша поле даты  @name  .

en: Administer date tools
be: Адміністраваць прылады Даты

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
be: Даты і календары можа быць складана ўсталяваць. !date_wizard робіць лягчэй стварэнне простых тыпаў змесціва і звязанага календару.

en: Easy creation of date content types and calendars.
be: Простае стварэнне тыпаў змесціва даты і календароў.

en: Views integration for date fields and date functionality.
be: Паказаць інтэграцыю для палёў даты і яе функцыянавання.

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table па даце аргумента, выкарыстоўваючы агульны ISO  фармат даты/перыяду (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
be: Усталяваць дапушчальны мінімальны і максімальны дыяпазон года для гэтага аргумента, альбо адлегласцю -X:+X ад бягучага года як '-3:+3', альбо поўны мінімальны і максімальны год як '2005:2010'. Калі аргумент усталяваны да па-за межамі дыяпазона даты, старонка будзе вернута як 'Старонка не знойдзена (404)'.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад  працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце. Вяртае элементы, якія маюць адпаведныя палі даты (дата = field_1 ЦІ field_2), ці толькі пазначаны ва ўсіх абраных палях (дата = field_1 І field_2).

en: 5 minute
be: 5 хвілін

en: 15 minute
be: 15 хвілін

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Select date field(s) to filter.
be: Выбраць поле(палі) да фільтра.

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: Date field values
be: Значэнні поля даты

en: Tokens related to date field values.
be: Токены датычныя значэнняў поля даты.

en: The date value.
be: Значэнне даты.

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
be: Недапушчальны год. Значэнне павінна ўтрымліваць чатыры лічбы.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: <strong>Усталявана</strong> @widget @format

en: Date with repeat
be: Дата з паўторам

en: Datestamp range
be: Дыяпазон Пазнакі часу

en: Datetime
be: Дата/час

en: Datetime range
be: Дыяпазон даты/часу

en: Migrate example - dates
be: Перанасіць прыклад - даты

en: Example migration into date fields
be: Прыклад пераносу ў палі даты

en: Source id
be: Крыніца id

en: A simple date
be: Простая дата

en: Start value for a date range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты

en: Simple datestamp
be: Простая адзнака часу

en: Start value for a datestamp range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона адзнакі часу

en: Simple datetime
be: Просты дата/час

en: Start value for a datetime range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты/часу

en: Sample of a repeating date field
be: Прыклад поля даты, якое паўтараецца

en: Examples of migrating with the Date module
be: Прыклады пераносу з модулем Date

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у фармаце часаадзнакі, састарэлым фармаце для падтрымкі сумяшчальных дадзеных.

en: Pop-up calendar
be: Выкідны каляндар

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
be: 'Дата Заканчэння' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: The End date value.
be: Значэнне даты заканчэння

en: Choose how users view dates and times:
be: Абярыце, якім чынам карыстальнікі будуць бачыць дату і час:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
be: Каб дадаць ці рэдагаваць опцыі, наведайце <a href="@date-time-page">Наладкі даты і часу</a>.

en: Both Start and End dates
be: Абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Start date only
be: Толькі дата пачатку

en: End date only
be: Толькі дата сканчэння

en: Display dates using the @format format
be: Паказаць даты ў фармаце @format

en: Display both Start and End dates
be: Паказаць абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Display Start date only
be: Паказаць толькі дату Пачатку

en: Display End date only
be: Паказаць толькі дату Заканчэння

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: No default value
be: Няма прадвызначанага значэння

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
be: Апісаць час са спасылкай на бягучы дзень, як '+90 дзён' (90 дзён са дня стварэння поля) ці '+1 субота' (наступная субота). Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце !strtotime.

en: Default end date
be: Прадвызначаная канчатковая дата

en: Relative default value for end date
be: Адноснае прадвызначаннае значэнне для даты заканчэння

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
be: Неправільнае прадвызначанае значэнне Strtotime для даты Заканчэння.

en: Date entry options
be: Опцыі запісу Date

en: Control the order and format of the options users see.
be: Кантраляваць парадак і фармат опцый, якія бачаць карстыльнікі.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Замяніць вылучаны вышэй уведзены фармат. Вызначыць радок фармата даты php як 'm-d-Y H:i' (каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: 10 minute
be: 10 хвілін

en: 30 minute
be: 30 хвілін

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне часткі цэтлікаў дат, такіх як "Год", "Месяц", "Дзень". "Above" адраджае цэтлік у якасці  назвы для кожнай часткі даты. "Within" пазначе цэтлік  як першую опцыю ў абраным спісе і ў пустых тэкставых палях. "None" не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне пазнак часткі даты, такіх як 'Год', 'Месяц' ці 'Дзень'. 'Вышэй' паказвае пазначэнне ў якасці  назвы вышэй кожнай часткі даты. 'Аніводны(ая)' не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' і 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
be: Калі ласка, увядзіце карыстальніцкі фармат даты, або выбярыце адзін з прадвызначанных фарматаў.

en: Select the date attributes to collect and store.
be: Выберыце дату атрыбутаў для збору і захавання.

en: Date attributes to collect
be: Атрыбуты даты для ўводу

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
be: Дата Заканчэння выкарыстоўваецца для задання перыяду. Напрыклад, дазваляе вызначыць для падзеі дату Пачатку 15 верасня і дату Заканчэння 16 верасня.

en: Collect an end date
be: Увясці дату заканчэння

en: Select the timezone handling method for this date field.
be: Абраць метад апрацоўкі часавага пояса для гэтага поля даты.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
be: Пустыя значэнні 'Дата Заканчэння' будуць выкарыстоўваць значэнні 'Дата Пачатку'.

en: @field_name Start date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Пачатку #@delta

en: @field_name End date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Заканчэння #@delta

en: @field_name Start date
be: @field_name Дата Пачатку

en: @field_name End date
be: @field_name Дата Заканчэння

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'дата заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'Дата Заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
be: Дата Заканчэння павінна быць пазнейшай за Дату Пачатку

en: The Start date is invalid.
be: Няправільная Дата Пачатку

en: The End date is invalid.
be: Няправільная Дата Заканчэння

en: More settings and values
be: Больш наладак і значэнняў

en: Date entry
be: пачатак Даты

en: Starting and ending year
be: год Пачатку и Заканчэння

en: !start-date to !end-date
be: !start-дата(ы) да !end-дата(ы)

en: Date part
be: частка Даты

en: Makes date/time fields available.
be: Зрабіць палі даты/часу даступнымі.

en: Starting year
be: Год пачатку

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
be: Увесці адноснае значэнне (-9, +9) ці поўны год, такі як 2015.

en: Ending year
be: Год заканчэння

en: The value input for field %field is invalid:
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна:

en: The value input for field %field is invalid.
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна.

en: The @part is missing.
be: @part згубленны

en: The value @date does not match the expected format.
be: Значэнне @date не супадае з зададзеным фарматам.

en: Missing system date settings
be: Згубленыя сістэмныя налады даты

en: System date settings
be: Сістэмныя налады даты

en: @count year from now | @count years from now
be[0]: @count год, ад бягучага
be[1]: @count гады ад бягучага

[ctx: datetime]
en: Date
be: Дата
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
be: Час
    у кантэксце: datetime

en: Provides support for importing into date fields with the Migrate module.
be: Забяспечвае падтрымку для імпарта палёў даты з модулем Migrate.

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
be: Гэты тып зместу выкарыстоўваецца для паказу і тэставання пераносу ў палі Date.

en: Date Migration Example
be: Прыклад Пераносу Даты

en: E.g., @date
be: Напр., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
be: <p>Модуль Date Popup дазваляе ўручную ўводзіць час ці выкарыстоўваць jQuery плагін календара па выбару дат. Модуль Date пастаўляецца з прадвызначаным jQuery календаром па выбару дат, які ўжо ўсталяваны. Модуль таксама падтрымлівае выплыўны каляндар па выбару дат, які мусіць быць асобна спампаваны. Выплыўны каляндар па выбару дат не будзе паказвацца як опцыя, пакуль код даступны ў папцы бібліятэкі. Калі вы не жадаеце выкарыстоўваць jQuery каляндар па выбару дат, ніжэй вы можаце выбраць опцыю "Ручнога ўводу часу", і карыстальнікі атрымаюць звычайнае тэставае поле.</p>

en: Use dropdown timepicker
be: Выкарыстоўваць выплыўны каляндар па выбару дат

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
be: <p>Каб усталяваць выплыўны каляндар па выбару дат, стварыце <code>!directory</code> каталог ва ўсталёўцы вашага сайта. Затым наведайце <a href="@download">@download</a>, спампуйце апошнюю версію і распакуйце яе. Вы ўбачыце файлы з назвамі накшталт jquery.timepicker-1.1.2.js і jquery.timepicker-1.1.2.css. Пераназавіце іх на jquery.timepicker.js і jquery.timepicker.css ды скапіруйце ў <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
be: <p>Каляндар Date Popup уключае некаторы css для IE6, які ламае css сцвярджэнне. Зараз IE 6 заменены IE 7, 8 і IE 8,  і асаблівы css для IE 6 быў перанесены са звычайнага css, які выкарыстоўваецца Date Popup. Калі пасля вы знаходзіце, што вам неабходны гэты css, вы можаце дадаць яго назад у сваю тэму. Зірнуць, як тэма Garland дадае асаблівы толькі IE css у свой файл page.tpl.php. Сss, які вам неабходны:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
be: Паказаць другое адзначанае поле дат як "Дату Заканчэння"

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
be: Назва тыпу змесціва павінна быць не больш за 12 сімвалаў, пры стварэнні каляндара ці блокаў.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
be: Імя поля павінна быць не больш за 26 сімвалаў.

en: @label -  start date (!name)
be: @label -  дата пачатку (!name)

en: @label -  start date
be: @label -  дата пачатку

en: @label - end date (!name:!column)
be: @label - дата заканчэння (!name:!column)

en: @label - end date:!column
be: @label - дата заканчэння:!column

en: Page by date
be: Старонка па даце

en: Page using the value of a date field.
be: Пранумераваць старонкі, карыстаючыся значэннем поля даты.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
be: Выбраць адно ці болей палёў, каб адфільтраваць гэты аргумент.

en: Add multiple value identifier
be: Дадаць множны ідэнтыфікатар значэння

en: Dates to compare
be: Даты для параўнання

en: Start/End date range
be: Дыяпазон даты Пачатку/Заканчэння

en: Only this field
be: Толькі гэта поле

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
be: Абраны від,які адпаведны крытэрыям віда, будзе правяраць, ці пачынаецца значэнне з даты "Пачатку" і ці сканчываецца датай "Заканчэння". У адваротным выпадку, від будзе  абмяжоўвацца спецыяльна абранымі палямі. Параўноўвая з цэлым дыяпазонам Пачатку/Заканчэння, гэтыя наладкі больш падыходзяць да іх выкарыстоўвання ў Каляндары. Пры выкарыстоўванні опцыі Пачатак/Заканчэнне вам не патрэбна дадаваць к фільтру абодва палі Пачатку і Заканчэння, аднаго будзе дастаткова.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
be: Дадаць ідэнтыфікатар да прагляду для паказу палёў з множнымі значэннямі даты адпавядаючых крытэрыю фільтра. Заўвага: Гэта опцыя можа дадаць паўтаральныя значэнні да прагляду. Неабходна калі выкарыстоўваюцца палі з множнымі значэннямі ў Календары ці у любым другім разе, калі Вы жадаеце праглядзець толькі тыя значэнні якія адпавядаюць крытэрыю прагляду.

en: Date selection form element
be: Элемент формы выбара даты

en: Filter granularity
be: Узроўні фільтра

en: Relative start date
be: Адносная дата пачатку

en: Relative end date
be: Адносная дата заканчэння

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Адносныя даты вылічваюцца падчас адлюстравання прадстаўлення. Прыклады: зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў адносных фарматаў даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
be: Адносная дата пачатку не вызначана

en: Relative end date not specified.
be: Адносная  дата заканчэння не вызначана

en: Relative date not specified.
be: Адносная  дата не вызначана

en: Position: @position, format: @format.
be: Пазіцыя: @position, фармат: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
be: Гэты гартальнік працуе з кантэкставым фільтрам па полі Date ці  Content.  Калі фільтр па полі Date быў даданы да прагляду, гартальнік будзе забяспечваць  перагортванне для супадзення розных узроўняў гэтага фільтра (напрыклад, выбар  па году, месяцу, тыдні ці дні). Фільтр павінен быць наладжаны для выкарыстання прадвызначанага значэння  DATE. Калі няма кантэкставага фільтра па полі Date ў гэтым праглядзе, ці ён не быў наладжан для выкарыстання прадвызначанай даты, навігатар не ўзнікне.

en: Date identifier
be: Ідэнтыфікатар даты

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
be: Карыстайцеся запытам ідэнтыфікатара пры выбарцы дадзеных з даты ў URL. Звярніце ўвагу на тое, што калі ў вас адкрыта больш за адзін  дысплэй ў адным акенцы, якое выкарыстоўвае гартальнік дат(як старонка и блок), гартальнік id  павінен быць розным для кожнага, альбо змянняцца для усіх, калі змяняецца значэнне гартальніка старонкі.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
be: Куды размясціць гартальнік даты: наверсе, унізе ці адначасова і наверсе, і ўнізе.

en: Link format
be: Фармат спасылкі

en: Is empty
be: пусты(ая, ое)

en: Same as Default date
be: Аднолькавы з  прадвызначаннай датай

en: Repeating date
be: Паўтаральная дата

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
be: Паўтаральныя даты выкарыстоўваюць "Неабмежаваную" колькасць значэнняў. Замест кнопкі "Дадаць яшчэ", яны ўключаюць форму для выбару: калі і як часта павінна паўтарацца дата.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
be: Дазволіць карыстальніку бачыць старонку з усімі паўторнымі датамі.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
be: Віджэты паўтарэння датаў зменены. Калі ласка, праверце старонку Адлюстравання Палёў для кожнага тыпу змесціва, які паўтараецца з палямі даты, і праверце, ці правільны віджэт быў абраны.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
be: Пачатковы год павінен быць у фармаце -9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
be: Год заканчэння павінен быць у фармаце +9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 2030.

en: Set a condition based on the value of a date field
be: Усталяваць умовы заснаваныя на значэнні поля даты

en: Is not Empty
be: Непусты(ое)

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
be: Параўнанне, каб выканаць вызначэнне, ці задавальняе ўмове поле даты. Для некалькіх значэнняў палёў даты, усе значэнні будуць правераны, каб бачыць, ці задавальняецца любое з іх.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Поле павінна ўтрымліваць значэнне, каб задаволіць умову.  Гэта можа быць альбо поўная дата ў фармаце ISO (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS), альбо адносны радок як '12AM Сёння'. Напрыклад: 2011-12-31T00:00:00, зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў фарматаў адносных даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
be: Дадае выбар да модуля Context, каб замацаваць умову кантэксту, заснаваную на значэнні поля даты.

en: Display all day checkbox
be: Паказаць птушачку цэлы дзень

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
be: Вызначае, ці паказваць птушачку 'Цэлы Дзень' для карыстальніка.

en: Date format options
be: Опцыі фармата даты

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
be: Фармат даты, які выкарыстоўваецца для загалоўкаў і  кароткіх  апісанняў для гэтага аргумента. Прадвызначаны фармат заснаваны на структуры узроўняў фільтра, такіх як месяц: @example_month, дзень: @example_day.

en: Custom summary date format
be: Асабыста наладжаны фармат даты

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Карыстальніцкі фармат для загалоўкаў і кароткіх  апісанняў дат.  Вызначце php радок формата даты як 'm-d-Y H:i' (Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a> ).

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
be: Функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em> была перанесена ў асобны модуль. Гэты новы модуль дазваляе дадаць чэкбокс <em>Поўны дзень</em>, каб пераключаць на і з палёў даты. Ён таксама ўтрымлівае тэмы, якія адлюстроўваюць тэкст <em>Поўны дзень</em> у палях без часу. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em>, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
be: Інтэграцыя <em>Date Repeat</em> для палёў Date была перанесена ў асобны модуль. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна, калі задзейнічаны модуль Date Repeat API. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Date Repeat</em> у вашых палях, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: Date All Day
be: Дата Цэлы Дзень

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
be: Дадае функцыянальнасць 'Цэлы Дзень' для палёў даты, уключаючы тэму 'Цэлы Дзень' і чэкбоксы 'Цэлы Дзень' для выбару Даты і выкідных віджэтаў Даты.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
be: Паўтарэнні
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
be: Кожныя @interval дні(дзён)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
be: Кожныя @interval тыдні(яў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
be: Кожныя @interval месяцы(аў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
be: Кожныя @interval год(оў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
be: Паўтарыць у
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
be: Кожны будны дзень
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
be: Кожны пн, ср, пт
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
be: Кожны аў, чц
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
be: Паўтараецца кожны
    у кантэксце: Date repeat

en: every weekday
be: кожны будны дзень

en: monday wednesday friday
be: панядзелак серада пятніца

en: tuesday thursday
be: аўторак чацьвер

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
be: У дзень @bymonthday
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
be: На працягу месяца
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
be: На працягу @byday з
    у кантэксце: Date repeat

en: On day ... of ...
be: Дзень ... з ...

en: On the ... of ...
be: ... з ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
be: Пасля @count супадзенняў
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Count
be: Колькасць
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On
be: У
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Until
be: Пакуль
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
be: Спыніць паўтарэнне
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
be: Выключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
be: Уключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

en: Repeat settings
be: Паўтарыць наладкі

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
be: Паўсядзённы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
be: Штотыднёвы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
be: Штомесячны
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
be: Штогадавы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (Пакуль).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора": Год (ПАКУЛЬ) у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Месяц (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Дзень (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (ПАДЛІК).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
be: Разгорнуты(ая,ае)
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
be: Згорнуты(ая,ае)
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
be: Паўтараць дэманстрацыю
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
be: Форма паўтора опцый павінна пачацца з разгорнутай ці згорнутай? Паставіць "Згорнутую", каб зрабіць гэтыя опцыі меньш заўважнымі.
    ў кантэксце: Date repeat

en: Date Repeat Field
be: Поле Паўтора Даты

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
be: Стварае опцыю Паўтаральных  палёў дат і кіруе палямі Дат, якія выкарыстоўваюць  Date Repeat API.

en: Cache dates
be: Даты аплаты

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
be: Аб'екты тыпу Дата могуць быць створаныя і закэшаваныя як палі даты і лепш загружаюцца тады, калі яны адлюстроўваюцца для паляпшэння прадуктыўнасці

en: Maximum dates per field
be: Максімальная колькасць дат на кожнае поле

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
be: Калі нададзена значэнне '0', усе значэнні даты ў кожнай сутнасці будуць закэшаваны. Майце на ўвазе, што кэшыраванне кожнай даты ў палях, якія могуць мець буйную колькасць шматзначных ці паўтараючыхся значэнняў, можа значна знізіць прадукцыйнасць, калі кэш будзе ачышчаны. Прапанаваныя наладкі для шматзначных і паўтараючыхся палей - ня больш за 4 значэння на поле.

en: The number of cache values must be a number.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай 0 ці большай.

en: Settings for modules the use the Date API.
be: Наладкі для модуляў, якія выкарыстоўваюць Date API.

en: to:
be: да:

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and with a date field.
be: Даты і календары могуць быць складаныя ў наладзе. !date_wizard дазваляе лёгка стварыць просты тып змесціва з уключаным полем даты.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. If you enable the Date Tools module, it provides a Date Wizard that makes it easy to create a simple date content type with a date field.
be: Налады датаў і календароў могуць быць складанымі. Калі вы ўключыце модуль Date Tools, гэта  дадасць Майстара Даты, які зробіць дадатак поля даты да тыпаў змесціва прасцейшым.

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
be: <h2>Прылады для Даты і Календароў</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
be: Запоўніце наступную форму для аўтаматычнага стварэння тыпа змесціва дат з палём даты і часу і адпаведным, загадзя сканфігураваным, каляндаром. Калі  модуль каляндара ўсталяваны, і абрана опцыя па яго стварэнню, будзе створан сам каляндар и  блок надыходзячых мерапрыемстваў. Вузлы, створаныя з гэтага новага тыпу змесціва будуць улучаць спасылку на каляндар, а каляндар будзе мець спасылку на форму "дадаць новую дату". Вы таксама можаце дадаць новыя палі даты да ўжо існуючага тыпу змесціва, уводзячы  ўжо існуючае імя  тыпа змесціва замест стварэння новага.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
be: Тут паказваецца толькі абмежаваны набор параметраў, каб зрабіць лягчэй іх усталёўку. Калі дата будзе створана, вы зможаце мяняць іншыя налады даты і дадаваць новыя палі на вашага тыпу змесціва  на экране кіраваньня палямі. Вы таксама зможаце змяніць каляндар на старонцы рэдагавання выглядаў.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
be: Майстар Date і іншыя прылады для стварэння даты і каляндара.

en: How to display the time ago or time hence for this field.
be: Як паказаць час мінулы час ад уводу для гэтага поля.

en: No valid timezone name was provided.
be: Было нададзена нядапушчальнае імя часавага пояса.

en: Please choose a year.
be: Калі ласка, абярыце год.

en: Please choose a month.
be: Калі ласка, абярыце месяц.

en: Please choose a day.
be: Калі ласка, абярыце дзень.

en: Please choose an hour.
be: Калі ласка, абярыце гадзіну.

en: Please choose a minute.
be: Калі ласка, абярыце хвіліну.

en: Please choose a second.
be: Калі ласка, абярыце секунду.

en: Clean URL
be: "Чыстыя" спасылкі

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
be: Фармат спасылак гартальніка. У фармаце Гартальніка (Pager) спасылкі выглядаюць як 'calendar/?date=2020-05'. У фармаце "Чыстых" спасылак (Clean URL) - як 'calendar/2020-05'. "Чыстыя" спасылкі выглядаюць лепей, але спасылкі ў фармаце Гартальніка верагодна будуць працаваць лепей у выпадку выкарыстання календара ў блоках ці панэлях.

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
be: Часавы пояс быў усталяваны ў <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы усталявалі <a href="@regional_settings">часавы пояс сайта</a> для правільнага функцыянавання.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
be: Першы дзень тыдня быў усталяваны на href="@regional_settings">@day</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі першага дня тыдня на сайце</a> для правільнага функцыянавання.

en: The medium date format type has been set to to @value. You may find it helpful to add new format types like Date, Time, Month, or Year, with appropriate formats, at <a href="@regional_date_time">Date and time</a> settings.
be: Сярэдні тып фармату даты быў усталяваны для @value. Магчыма, гэта будзе зручным, каб дадаваць новыя тыпы фармату як Дата, Час, Месяц ці Год з суадноснымі фарматамі, у наладках <a href="@regional_date_time">Даты і часу</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_date_time">system date formats</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_date_time">сістэмныя фарматы даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone and first day of week settings</a> and the <a href="@regional_date_time">date format settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі часавага пояса сайта і першага дня тыдня</a> і <a href="@regional_date_time">наладкі фармата даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
be: Паказаць даты ў прадвызначаным фармаце, таму што ўказаны фармат (@format) нявызначаны

en: Date text widgets have been updated to use an increment of 1.
be: Тэкставы віджэт Даты абноўлены, каб карыстацца прырашчэннем 1.
