Devel (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (349 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Closed
hu: Lezárt

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Name
hu: Név

en: username
hu: felhasználónév

en: Open
hu: Nyitott

en: Length
hu: Hosszúság

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: status
hu: állapot

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Fields
hu: Mezők

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Load
hu: Betöltés

en: node
hu: tartalom

en: Now
hu: Most

en: Other
hu: Egyéb

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: External
hu: Külső

en: Hidden
hu: Rejtett

en: create
hu: létrehozás

en: Switch
hu: Váltás

en: ago
hu: óta

en: Clear
hu: Törlés

en: update
hu: frissítés

en: Front page
hu: Címlap

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: missing
hu: hiányzó

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: !num_users created.
hu: !num_users létrejött.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
hu: A következő szótárak jöttek létre: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
hu: A következő kifejezések jöttek létre: !terms

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: This is a list of defined user functions that generated this current request lifecycle. Click on a function name to view its documention.
hu: Ez egy - a jelenlegi lekérdezés életciklusában létrehozott - lista a felhasználói függvényekről. A függvény nevére kattintva tekinthető meg annak dokumentációja.

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: This is a list of the variables and their values currently stored in variables table and the <code>$conf</code> array of your settings.php file. These variables are usually accessed with <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> and <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>. Variables that are too long can slow down your pages.
hu: Ez egy lista a változótáblában és a settings.php fájl <code>$conf</code> tömbjében jelenleg tárolt változókról és értékeikről. Ezek a változók általában elérhetőek a <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> és a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> használatával. A túl hosszú változók lassíthatják az oldalt.

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Variable editor
hu: Változószerkesztő

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Query log
hu: Lekérdezésnapló

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
hu: A modul engedélyezéséhez a <em>Zend Optimizer</em> PHP kiterjesztést le kell tiltani, vagy frissíteni kell azt. A szükséges változat legalább 3.2.8-as. A <em>Zend Optimizer</em> korábbi változatai <a href="!url">nagyon hibásak és szegmentálási hibát okoznak az <em>Apache</em> webkiszolgálóban</a>.

en: Display query log
hu: Lekérdezésnapló megjelenítése

en: Display a log of the database queries needed to generate the current page, and the execution time for each. Also, queries which are repeated during a single page view are summed in the # column, and printed in red since they are candidates for caching.
hu: Megjelenít egy naplót az aktuális oldal létrehozásához szükséges adatbázis lekérdezésekről és azok végrehajtási idejejéről. Az oldal megtekintése folyamán megismételt lekérdezések a # oszlopban vannak összegezve, és vörössel ki vannak emelve, mivel ezek potenciálisan a gyorsítótárba kerülhetnek.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorsítótárazás jele lehet.

en: Display page timer
hu: Oldalidőzítő megjelenítése

en: Display page execution time in the query log box.
hu: Oldal létrehozási idejének megjelenítése a lekérdezésnapló dobozában.

en: Display memory usage
hu: Memóriahasználat megjelenítése

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: Error handler
hu: Hibakezelő

en: Standard drupal
hu: Szabványos Drupal

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Warning - will delete your module tables and variables.
hu: Figyelmeztetés - törli a modul tábláit és változóit.

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
hu: Sajnos összetett változótípusokat még nem lehet szerkeszteni. A <em>PHP futtatása</em> blokkban a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> függvény használható erre a célra.

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Generate users
hu: Felhasználók tömeges előállítása

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: Generate content
hu: Tartalom tömeges előállítása

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
hu: Megadott számú tartalom és hozzászólás létrehozása. Lehetséges a meglévő elemek törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Max word length of titles
hu: Címben szereplő szavak legnagyobb hossza

en: Development helper for node_access table
hu: Fejlesztői segítség a node_access táblához

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
hu: Ez a modul az oldal fejlesztésében segít. Különösképp amikor egy hozzáférés vezérlő modult használunk arra, hogy korlátozzuk a hozzáféréseket néhány, vagy minden tartalomnál. Ez a modul visszajelzéseket ad, megmutatva az adatbázis node_access tábláját.

en: The node_access table is one method Drupal provides to hide content from some users while displaying it to others.  By default, Drupal shows all nodes to all users.  There are a number of optional modules which may be installed to hide content from some users.
hu: A node_access tábla egy módszer, amit a Drupal nyújt a tartalmak elrejtéséhez egyes felhasználók elől, míg azok másoknak megjelennek. Alapértelmezés szerint a Drupal minden tartalmat megjelenít minden felhasználónak. A tartalmak néhány felhasználó előli elrejtéséhez több lehetséges modult is lehet telepíteni.

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: This module provides two blocks.  One called Devel Node Access by User is visible when a single node is shown on a page.  This block shows which users can view, update or delete the node shown.  Note that this block uses an inefficient algorithm to produce its output.  You should only enable this block on sites with very few user accounts.
hu: Ez a modul két blokkot biztosít. A <em>Devel</em> tartalomhozzáférés felhasználónként akkor látható amikor egy oldalon egy tartalom jelenik meg. Ez a blokk megmutatja, hogy mely felhasználók tekinthetik meg, módosíthatják vagy törölhetik a megjelenített tartalmat. Meg kell jegyezni, hogy ez a blokk egy nem túl hatékony algoritmust használ a kimenet előállítására. Csak olyan oldalon érdemes használni ahol kevés felhasználó van.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: Devel Node Access by User
hu: Devel Node Access felhasználónként

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: ignored
hu: mellőzött

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: node_access entries for nodes shown on this page
hu: node_access bejegyzések az oldalon látható tartalmakhoz

en: Access permissions by user
hu: Hozzáférési jogosultságok felhasználónként

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
hu: Ál-felhasználók, -tartalmak, és -taxonómiakifejezések létrehozása.

en: Logs performance data: page generation times and memory usage.
hu: Teljesítmény adatokat naplóz: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Clear APC
hu: APC kiürítése

en: Clears performance statistics collected in APC.
hu: Az APC-ben összegyűjtött teljesítménystatisztikák törlése.

en: Performance Logs: Summary
hu: Teljesítménynapló összegzés

en: View summary performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Összegző teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Performance Logs: Details
hu: Teljesítménynapló részletek

en: View detailed, per page, performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Részletes, oldalankénti teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: APC is enabled. It is reasonably safe to enable summary logging on live sites.
hu: Az APC engedélyezve van. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken biztonságos.

en: APC is not enabled. It is <strong>not</strong> safe to enable summary logging to the database on live sites.
hu: Az APC nem engedélyezett. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken <strong>nem</strong> bizonságos.

en: Logging mode
hu: Naplózási mód

en: Detailed logging
hu: Részletes naplózás

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
hu: Memórihasználat és oldallétrehozási idők naplózása minden oldalon. Ez a naplózási mód nagyméretű oldalakhoz <strong>nem</strong> megfelelő, mivel komoly teljesítményromlást okoz. Fejlesztői, vagy a webhely egy tesztmásolatán történő használatra van szánva.

en: Summary logging (DB)
hu: Összegző naplózás (DB)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
hu: Összegző adatok naplózása, mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, valamint az adatbázis memóriahasználata. Ez a naplózási mód a legtöbb éles webhely számára <strong>nem</strong> ajánlott.

en: Summary logging (APC)
hu: Összegző naplózás (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Összegző adatok naplózása az APC-vel (ha telepítve van), mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők valamint a memóriahasználat. Az összegzés az APC memóriában lesz tárolva, ezért nem terheli az adatbázist. Az APC-vel történő naplózás a legtöbb éles webhely számára megfelelő, kivéve, ha az egyedi oldallekérések száma szélsőségesen magas.

en: Database Query timing and count
hu: Adatbázislekérdezés időmérő és számláló

en: Accesses threshold
hu: Hozzáférések küszöbértéke

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
hu: Az összegző jelentés megtekintésekor és az APC használatakor csak azok az oldalak lesznek mutatva, melyek hozzáféréseinek száma nagyobb mint a megadott küszöbérték. Továbbá, az időzített feladatok végrehajtásakor az ezzel azonos, vagy ennél kisebb számú hozzáféréssel rendelkező oldalak törölve lesznek, hogy az APC megosztott memóriája ne töltődjön túl. Hasznos a sok találattal rendelkező éles webhelyeken. Fejlesztői webhelyen érdemes 0-ra állítani, hogy minden oldal megjelenjen.

en: # accesses
hu: # hozzáférés

en: Query Count (Max)
hu: Lekérdezés szám (max)

en: Query Count (Avg)
hu: Lekérdezésszám (átlag)

en: No statistics available yet.
hu: Még nincs elérhető statisztika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
hu: !shown elérési út megmutatása, több mint !threshold hozzáféréssel, a !total elérési útból.

en: Showing all !total paths.
hu: !total elérési utat jelenít meg.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
hu: Átlagos memóriahasználat oldalanként: !mb_avg MB

en: Total number of page accesses: !accesses
hu: Összes oldalletöltés: !accesses

en: First access: !access.
hu: Első hozzáférés: !access.

en: Last access: !access.
hu: Utolsó hozzáférés: !access.

en: Memory (MB)
hu: Memória (MB)

en: # Queries
hu: # Lekérdezések

en: Confirm APC clear
hu: APC kiürítésének jóváhagyása

en: Are you sure you want to clear the APC statistics for this site?
hu: Biztosan törölhető ennek a webhelynek az APC statisztikája?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in APC. This action cannot be undone.
hu: Az összes APC gyorsítótárban tárolt teljesítménystatisztikát törli. A művelet nem vonható vissza.

en: Performance statistics collected in APC has been cleared.
hu: Az APC által összegyűjtött teljesítménystatisztikák törölve lettek.

en: Logs detailed and/or summary page generation time and memory consumption for page requests.
hu: Részletes és/vagy összegző oldallétrehozási idő és memóriafelhasználás naplózása minden oldalbetöltésnél.

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Instances
hu: Példányok

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
hu: @num_nids tartalom sikeresen létre lett hozva.

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorsítótár minden lekérésnél újra van építve. Éles oldalakon <a href="!url">ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget.

en: Enter function name for api lookup
hu: Függvénynév megadása az API-ban való kereséshez

en: API Site
hu: API webhely

en: The base URL for your developer documentation links. You might change this if you run <a href="!url">api.module</a> locally.
hu: Fejlesztői dokumentáció oldalának webcíme. Megváltoztatható az <a href="!url">api.module</a> helyi használatakor.

en: Krumo display
hu: <em>Krumo</em> képernyő

en: Select a skin for your debug messages or select <em>disabled</em> to display object and array output in standard PHP format.
hu: Bőr kiválasztása a hibakereső üzenetekhez vagy <em>tiltás</em> az objektumok és tömbök kimenetének szabványos PHP formában történő megjelenítéséhez.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorsítótár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: While creating new templates and theme_ overrides the theme registry needs to be rebuilt.
hu: Új sablonok és theme_ felülírások létrehozásakor szükséges a smink gyorsítótár újraépítése.

en: Uninstall and then install the selected modules. <code>hook_uninstall()</code> and <code>hook_install()</code> will be executed and the schema version number will be set to the most recent update number. You may have to manually clear out any existing tables first if the module doesn't implement <code>hook_uninstall()</code>.
hu: A kiválasztott modulok törlése, majd telepítése. A <code>hook_uninstall()</code> és a <code>hook_install()</code> lesz végrehajtva és a séma változatszáma a legfrissebb frissítés szerint lesz beállítva. Először manuálisan törölni kell a meglévő táblákat, ha a modulban nincs megvalósítva a <code>hook_uninstall()</code> hurok.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Saved new value for %name.
hu: %name új értéke el lett mentve.

en: Display of !type !obj
hu: !type !obj megjelenítése

en: {empty}
hu: {üres}

en: The file could not be written.
hu: A fájl nem írható.

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
hu[0]: Egy változó törölve lett.
hu[1]: @count változó törölve lett.

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
hu: Az összes oldal, tartalom, smink és változó gyorsítótárat tartalmazó adatbázis gyorsítótár és a CSS gyorsítótár kiürítése.

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
hu: Lista a jelenlegi felhasználói függvényekről dokumentációs hivatkozásokkal.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
hu: Az adott modul hook_uninstall() majd a hook_install() függvényének futtatása.

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Edit and delete site variables.
hu: Oldal változóinak törlése és szerkesztése.

en: View your server's PHP configuration
hu: A kiszolgáló PHP beállításainak megtekintése

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorsítótár

en: View a list of available theme functions across the whole site.
hu: A webhelyen rendelkezésre álló összes sminkfüggvény listájának megtekintése.

en: View the active form/render elements for this site.
hu: Az oldal aktív űrlap-, vagy egyéb elemeinek megtekintése.

en: List the contents of $_SESSION.
hu: $_SESSION tartalmának listázása.

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
hu: . Ez a típus olyan CCK mezőket tartalmaz, melyek csak akkor tölthetőek fel, ha megvalósítják a content_generate hurkot.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Does not grant any access, but could block lower priority grants; not in !na.
hu: Nem biztosít hozzáférést, de blokkolhatja az alacsonyabb prioritású jogokat. Nincs itt: !na.

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: APC is not enabled. Nothing to do ...
hu: Az APC nincs bekapcsolva. Nincs teendő ...

en: Performance logging is not enabled
hu: A teljesítmény naplózása nincs engedélyezve

en: Performance logging
hu: Teljesítmény naplózása

en: Performance logging details
hu: Teljesítménynaplózás részletei

en: Performance logging query
hu: Teljesítménynaplózás lekérdezések

en: Performance logging APC
hu: Teljesítménynaplózás APC

en: Performance logging on live web sites works best if APC is enabled.
hu: A teljesítménynaplózás éles webhelyeken jobban működik, ha az APC engedélyezve van.

en: Performance logging APC memory size
hu: Teljesítménynaplózás APC memóriamérete

en: Execute PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: Choose an error handler for your site. <em>Backtrace</em> prints nice debug information when an error is noticed, and you <a href="@choose">choose to show errors on screen</a>. <strong>Backtrace requires the <a href="@krumo">krumo library</a></strong>. <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: Az oldal hibakezelőjének kiválasztása. A <em>Backtrace</em> hiba észlelésénél szép kimenetet ad és <a href="@choose">kiválasztható a hibák képernyőre írása</a>. A <strong><em>Backtrace</em> használatához szükséges a <a href="@krumo"><em>Krumo</em> könyvtár</a></strong>. A „Nincs” egy jó választás saját hibakereső használatakor.

en: The second block provided by this module shows the entries in the node_access table for any nodes shown on the current page.  You can enable the debug mode on the <a href="@settings_page">settings page</a> to display much more information, but this can cause considerable overhead.  Because the tables shown are wide, it is recommended to enable the blocks in the page footer rather than a sidebar.
hu: A modul által biztosított második blokk a node_acess táblának bármely, az aktuális oldalon megjelenő tartalomra vonatkozó bejegyzését mutatja meg. Több információ megjelenítéséhez lehetőség van a hibakereső mód engedélyezésére a <a href="@settings_page">beállítások oldalon</a>, de ez tekintélyes többletterhelést okoz. Mivel a táblák megjelenítése széles, javasolt a blokkot az oldalsávok helyett a láblécben megjeleníteni.

en: This module also provides a <a href="@summary_page">summary page</a> which shows general information about your node_access table.  If you have installed the Views module, you may browse node_access by realm.
hu: Ez a modul biztosít még egy <a href="@summary_page">összefoglaló oldalt</a>, ahol általános információk találhatóak a node_access tábláról. Ha a <em>Views</em> modul telepítve van, akkor a node_access tábla tartományok szerint is böngészhető.

en: To see more details enable <a href="@debug_mode">debug mode</a>.
hu: További részletek megtekintéséhez engedélyezni kell a <a href="@debug_mode">hibakereső módot</a>.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: Create nodes of the '@Node_type' type.
hu: „@Node_type” típusú tartalmak létrehozása.

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
hu: Nem lehet betölteni a tartalmat &ndash;! Ez sosem történhet meg!

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Detail performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: A részletes teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Performance detailed logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause severe issues on live sites.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás <a href="@link">engedélyezve</a> van. Éles webhelyeken komoly problémákat okozhat.

en: Query timing and count logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause memory size per page to be larger than normal.
hu: A lekérdezés időzítő és a számláló naplózása <a href="@link">engedélyezve van</a>. Emiatt az oldalanként felhasznált memória mérete nagyobb lehet a szokásosnál.

en: Render
hu: Formázás

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
hu: Fejlesztői kimenet megtekintése mint például változó kiírás, lekérdezésnapló, stb.

en: Access developer information
hu: Fejlesztői információk elérése

en: Switch users
hu: Felhasználóváltás

en: Display source code
hu: Forráskód megjelenítése

en: Details about a given menu item.
hu: Egy megadott menüelem részletei.

en: Field info
hu: Mezőinformáció

en: View fields information across the whole site.
hu: A webhelyen található mezők információinak megtekintése.

en: Explain query
hu: Lekérdezés magyarázata

en: Run an EXPLAIN on a given query. Used by query log
hu: Egy MAGYARÁZAT futtatása egy megadott lekérdezésen. A lekérdezésnapló használja

en: Arguments query
hu: Argumentumok lekérdezése

en: Helper functions, pages, and blocks to assist Drupal developers. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket segítő függvények, oldalak és blokkok. A <em>devel</em> blokkokat itt lehet kezelni:

en: View the node access information blocks on node pages and the summary page.
hu: Tartalom hozzáférési információs blokk megtekintése a tartalomoldalakon és az összefoglaló oldalon.

en: Access DNA information
hu: DNA információ elérése

en: Development link
hu: Fejlesztési hivatkozás

en: static
hu: állandó

en: Non-standard grant in !na.
hu: Szabványostól eltérő engedély ebben: !na.

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
hu: (Néhány táblaelemről további információhoz lehet jutni az egeret az elem fölé mozgatva.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %bypass_node_access jogosultsággal rendelkezik így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: !NO: invalid $op
hu: !NO: érvénytelen $op

en: '@op' is an invalid operation!
hu: '@op' egy érvénytelen művelet!

en: !YES: bypass node access
hu: !YES: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: Ez a felhasználó '!bypass_node_access' jogosultsággal rendelkezik és bármit megtehet a tartalmakkal.

en: bypass node access
hu: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !NO: by %module
hu: !NO: %module által

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers &ndash; annak ellenére, hogy a következő modulok engedélyeznék: @allowers.

en: !YES: by %module
hu: !YES: %module által

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
hu: !YES: hook_node_access() a következő modulokból engedélyezi ezt: @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
hu: !YES: saját rejtett tartalmak megtekintése

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
hu: !YES: A tartalom rejtett, de a felhasználó '!view_own_unpublished_content' jogosultsággal rendelkezik.

en: view own unpublished content
hu: saját rejtett tartalom megtekintése

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat node_access-el segítő oldalak és blokkok. A devel blokkokat itt lehet kezelni:

en: Devel module menu links will be rebuilt.
hu: A <em>Devel</em> modul menühivatkozásai újra lesznek építve.

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: Comments:
hu: Hozzászólások:

en: You do not have any content types that can be generated. <a href="@create-type">Go create a new content type</a> already!</a>
hu: Nincsenek létrehozható tartalomtípusok. <a href="@create-type">Ideje létrehozni egy új tartalomtípust!</a>

en: Administer performance logging
hu: Teljesítménynaplózás adminisztrációja

en: Allows both configuring the performance module and accessing its reports.
hu: Engedélyezi a teljesítmény modul beállítását és a jelentések elérését is.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported.
hu: Adatbázis lekérdezés időzítő és lekérdezés számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt, illetve a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorsítótárazásra a memóriában, ezért az oldalról jelentett teljes memóriafelhasználás értéke torzíthat.

en: Summary performance log is not enabled. Go to the <a href="!link">settings page</a> to enable it.
hu: Összegző teljesítménynapló nincs engedélyezve. Engedélyezni a <a href="!link">beállítások oldalon</a> lehet.

en: MB Memory (Max)
hu: MB memória (Max)

en: MB Memory (Avg)
hu: MB memória (Átlag)

en: ms (Max)
hu: ms (max)

en: ms (Avg)
hu: ms (atlag)

en: Query ms (Max)
hu: Lekérdezés ms (max)

en: Query ms (Avg)
hu: Query ms (átlag)

en: Average duration per page: !ms_avg ms
hu: Átlagos időtartam oldalanként: !ms_avg ms

en: No data has been collected.
hu: Nincsenek összegyűjtött adatok.

en: ms (Total)
hu: ms (összes)

en: Query ms
hu: Lekérdezés ms

en: APC has been configured for !size, which is less than the recommended !min_memory MB of memory. If you encounter errors when viewing the summary report, then try to increase that limit for APC.
hu: Az APC !size méretre van beállítva ami kevesebb mint a javasolt !min_memory MB memóriaméret. Ha hibák jelentkeznek az összegző jelentés megtekintésekor meg kell próbálni növelni ezt az APC korlátot.

en: You must enable the <a href="!url">xhprof php extension</a> to use this feature.
hu: Be kell kapcsolni a <a href="!url">xhprof PHP-kiterjesztést</a> a szolgáltatás használatához.

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
hu: A <em>Devel Node Access</em> észlelte, hogy %function duplikált rekordokkal tért vissza:

en: Default grant supplied by core in the absence of any other non-empty grants; in !na.
hu: Az alaprendszer által biztosított jogok bármilyen más, nem üres jogok hiányában, itt: !na.

en: Highest priority grant; in !na.
hu: Legfontosabb, ebben: !na.

en: removed
hu: eltávolított

en: Was removed in @func; not in !na.
hu: Eltávolítva ebben: @func; nem ebben !na.

en: The 0/all/0/... grant applies to all nodes and all users -- usually it should not be present in !na if any node access module is active!
hu: A /0/all/... jog minden tartalomra és felhasználóra alkalmazva van. Ennek általában nem kellene megjelennie ebben: !na , ha egy tartalomhozzáférési modul használatban van.

en: Lower priority grant; not in !na and thus ignored.
hu: Kevésbé fontos, nincs !na értékben, ezért nincs figyelembevéve.

en: wrong
hu: hibás

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
hu: Jogosan van ebben: !na, de legalább egy hozzáférési jelző hibás!

en: removed!
hu: eltávolított!

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
hu: El lett távolítva ebben: @func;, nem kellenne ebben lennie: !na!

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket a jogokat használhatja (ha lentebb megjelennek) %access hozzáféréshez: !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
hu[0]: 1 felhasználó törölve lett
hu[1]: @count felhasználó törölve lett.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
hu[0]: 1 tartalom jött létre.
hu[1]: @count tartalom létrehozása befejeződött

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: Summary logging (Memcached)
hu: Összegző naplózás (Memcached)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to Memcached, if installed. The summary will be stored in Memcached memory, and hence there is no load on the database. This logging to Memcached is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Olyan összegző adatok naplózása mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, és – ha telepítve van – a Memcached memória felhasználása. Az összegzés a Memcached memóriában lesz tárolva és ezért nem terheli az adatbázist. A Memcached-be történő naplózás megfelelő a legtöbb éles webhelyen, kivéve ha az egyedi oldalelérések száma túlságosan nagy.

en: Confirm Memcache clear
hu: Memcache törlés megerősítése

en: Are you sure you want to clear the Memcache statistics for this site?
hu: Biztosan törölhetőek a webhely Memcache statisztikái?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in Memcache. This action cannot be undone.
hu: Ez az összes Memcacheben tárolt teljesítménystatisztikát törölni fogja. A művelet nem vonható vissza.

en: Memcache is not enabled. Nothing to do ...
hu: Memcache nincs engedélyezve. Nincs mit tenni ...

en: Performance statistics collected in Memcache has been cleared.
hu: A Memcacheben gyűjtött statisztikák törölve lettek.

en: Clear Memcache
hu: Memcache törlése

en: Clears performance statistics collected in Memcache.
hu: Törli a Memcacheben gyűjtött statisztikákat.

en: %error: %message in %function (line %line of %file).
hu: %error: %message a következő függvényben: %function (%file fájl %line. sora).

en: Allow entering any user name
hu: Bármely felhasználónév bevitelének engedélyezése

en: Entity info
hu: Entitás információk

en: View entity information across the whole site.
hu: A webhelyen található entitások információinak megtekintése.

en: Number of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások száma

en: Types of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások típusai

en: Maximum menu width
hu: Menü hossza legfeljebb

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
hu: Korlátozható a létrehozandó menü első szintű hivatkozásainak száma.

en: Generate terms
hu: Kifejezések létrehozása

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
hu: Meghatározott számú kifejezés generálása. Jelenlegi kifejezések opcionális törlése.

en: Generate vocabularies
hu: Szótárak tömeges előállítása

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
hu: Meghatározott számú szótár generálása. Jelenlegi szótárak opcionális törlése.

en: Generate menus
hu: Menük tömeges előállítása

en: Run arbitrary PHP from a block.
hu: Tetszőleges PHP kód futtatása egy blokkból.

en: Become any user on the site with just a click.
hu: Bármely regisztrált felhasználó szerepébe lehet lépni egyetlen kattintásra.
