Demo Framework (7.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (2415 entries)

en: list
el: λίστα

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Request new password via e-mail.
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου μέσω e-mail.

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Value
el: Αξία

en: Totals
el: Σύνολα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Explanation or submission guidelines
el: Εξήγηση ή οδηγίες υποβολής

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: More
el: Περισσότερα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Action
el: Ενέργεια

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User registration form
el: Φόρμα εγγραφής χρήστη

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Changes
el: Αλλαγές

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Low
el: Χαμηλό

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: History
el: Ιστορικό

en: The configuration options have been reset to their default values.
el: Οι επιλογές διευθέτησης επανήλθαν στις αρχικές τους τιμές.

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: key
el: κλειδί

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: The username %name does not exist.
el: Το όνομα λογαριασμού %name δεν υπάρχει.

en: Event
el: Συμβάν

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: add
el: προσθήκη

en: Search keywords
el: Αναζήτηση λέξεις κλειδιών

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Components
el: Συστατικά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Optional Title
el: Προαιρετικός τίτλος

en: Required Title
el: Απαιτούμενος τίτλος

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Default (no target attribute)
el: Προεπιλογή (χωρίς προορισμό)

en: Open link in window root
el: Άνοιγμα του συνδέσμου στο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Allow the user to choose
el: Να επιτραπεί στον χρήστη να επιλέξει

en: Titles are required for all links.
el: Οι τίτλοι απαιτούνται για όλους τους συνδέσμους.

en: Open URL in a New Window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: term
el: όρος

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Done
el: Έγινε

en: Post
el: Καταχώρηση

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Add content
el: Προσθήκη ύλης

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: 1 hour | @count hours
el[0]: 1 ώρα
el[1]: @count ώρες

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Search box
el: Πλαίσιο αναζήτησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Only site administrators can create new user accounts.
el: Μόνο οι διαχειριστές του ιστοτόπου μπορούν να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Manual update check
el: Χειροκίνητος έλεγχος για ενημερώσεις

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Role name
el: Όνομα ρόλου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Search settings
el: Επιλογές αναζήτησης

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: configure
el: ρύθμιση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Blacklists
el: Μαύρες λίστες

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Price
el: Tιμή

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Customer
el: Πελάτης

en: Product ID
el: Α/Α προϊόντος

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment settings
el: Ρυθμίσεις πληρωμής

en: next
el: επόμενο

en: OR
el: Ή

en: Store
el: Κατάστημα

en: Company
el: Εταιρία

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: here
el: εδώ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Display title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Basic
el: Βασική

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: SKU
el: Κωδικός

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Destination
el: Προορισμός

en: reset
el: επαναφορά

en: Class
el: Κλάση

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: Allow users to choose default
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να επιλέγουν το εξ' ορισμού

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Buttons and plugins
el: Κουμπιά και αρθρώματα

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Toolbar location
el: Τοποθεσία γραμμής εργαλείων

en: Path location
el: Τοποθεσία διαδρομής

en: Enable resizing button
el: Ενεργοποίηση πλήκτρου αλλαγής μεγέθους

en: Block formats
el: Μορφές μπλοκ

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Verify HTML
el: Επαλήθευση της HTML

en: Preformatted
el: Προ-μορφοποιημένο

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
el: Μετατροπή των σημάνσεων  &lt;font&gt; σε στυλ

en: Remove linebreaks
el: Αφαίρεση των αλλαγών γραμμών

en: Apply source formatting
el: Εφαρμογή μορφοποίησης κώδικα

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS path
el: Διαδρομή CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: You must give a profile name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα προφίλ.

en: text
el: κείμενο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Expiration
el: Λήξη

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: You have to specify a valid date.
el: Πρέπει να δώσετε έγκυρη ημερομηνία.

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: minutes
el: λεπτά

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Key
el: Κλειδί

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Spam
el: Ανεπιθύμητο

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση e-mail. Όλα τα μηνύματα e-mail από το σύστημα θα στέλνονται σε αυτή τη διεύθυνση. Η διεύθυνση e-mail δε δημοσιοποιείται και θα χρησιμοποιηθεί μόνο αν ζητήσετε νέο συνθηματικό εισόδου ή αν θελήσετε να παίρνετε κάποιες ειδήσεις ή ειδοποιήσεις μέσω e-mail.

en: Sources
el: Πηγές

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: update
el: ενημέρωση

en: locked
el: κλειδωμένο

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Upload picture
el: Αποστολή αρχείου εικόνας

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Add Block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: (disabled)
el: (απενεργοποιημένο)

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Strict
el: Αυστηρή

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Site default
el: Προεπιλογή ιστοτόπου

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Negate
el: Αναίρεση

en: Empty
el: Κενό

en: Existing system path
el: Υπάρχουσα διαδρομή συστήματος

en: Path alias
el: Ψευδώνυμο διαδρομής

en: Create or delete a content's URL alias
el: Δημιουργία ή διαγραφή του ψευδώνυμου URL της ύλης

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Page redirect
el: Ανακατεύθυνση σελίδας

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα αν υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες αυτών των ρόλων στον ιστοτόπο σας, καθώς ο διακομιστής ενδέχεται να μην μπορέσει να χειριστεί όλες τις αιτήσεις e-mail με τη μία.

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: registered user
el: εγγεγραμμένος χρήστης

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Add user role
el: Προσθήκη ρόλου χρήστη

en: Remove user role
el: Αφαίρεση ρόλου χρήστη

en: Execute custom PHP code
el: Εκτέλεση προσαρμοσμένου κώδικα PHP

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Extend
el: Επεκτάσεις

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: White
el: Λευκό

en: price
el: τιμή

en: People
el: Χρήστες

en: Taxes
el: Φόροι

en: Tax rate
el: Συντελεστής φόρου

en: Last run !time ago
el: Τελευταία εκτέλεση πριν από !time

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Visitor
el: Επισκέπτης

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Session
el: Σύνοδος

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Path Filter
el: Φίλτρο Διαδρομής

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: options
el: επιλογές

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart
el: Καλάθι

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Shipping
el: Έξοδα αποστολής

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Product
el: Προϊόν

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Το συνθηματικό εισόδου σας και περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Payment Status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: Standard
el: Βασικό

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Interval
el: Περίοδος

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: %title has been deleted.
el: Το %title διαγράφηκε.

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Last changed
el: Τελευταία τροποποίηση:

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Line break converter
el: Μετατροπέας αλλαγών γραμμών

en: date
el: ημερομηνία

en: both
el: και τα δύο

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Alternate text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Show blocks
el: Εμφάνιση μπλοκ

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Delete role
el: Διαγραφή ρόλου

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Save field
el: Αποθήκευση πεδίου

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: The block has been created.
el: Το μπλοκ δημιουργήθηκε.

en: Menus
el: Μενού

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
el: Οποιεσδήποτε προσαρμογές θα χαθούν. Η ενέργεια αυτή είναι μη αναστρέψιμη.

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: years
el: έτη

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: API documentation
el: Τεκμηρίωση API

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
el: Η υπογραφή σας θα εμφανίζεται δημόσια στο τέλος των σχολίων σας.

en: 1 comment | @count comments
el[0]: 1 σχόλιο
el[1]: @count σχόλια

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Global
el: Καθολικό

en: Save defaults
el: Αποθήκευση προεπιλογών

en: Add to Cart form
el: Φόρμα προσθήκης στο καλάθι αγορών

en: Save role
el: Αποθήκευση ρόλου

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Source code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Add new profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Thread
el: Νήμα

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Rate
el: Συντελεστής

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: File paths
el: Διαδρομές αρχείων

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Drafts
el: Προσχέδια

en: Bullet list
el: Λίστα κουκίδων

en: Account blocked
el: Ο λογαριασμός αποκλείστηκε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: product
el: προϊόν

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skin
el: Θέμα

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: @type: updated %title.
el: @type: ενημερώθηκε %title.

en: @type: added %title.
el: @type: προστέθηκε το %title.

en: Error saving user account.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του λογαριασμού χρήστη.

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: You must specify a valid role name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο όνομα ρόλου.

en: The role has been added.
el: Ο ρόλος προστέθηκε.

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Euro
el: Ευρώ

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: From @title
el: Από @title

en: 1 year | @count years
el[0]: 1 έτος
el[1]: @count έτη

en: 1 week | @count weeks
el[0]: 1 εβδομάδα
el[1]: @count εβδομάδες

en: 1 min | @count min
el[0]: 1 λεπτό
el[1]: @count λεπτά

en: 1 sec | @count sec
el[0]: 1 δευτερόλεπτο
el[1]: @count δευτερόλεπτα

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: Postal address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Account information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: Account
el: Λογαριασμός

en: authenticated user
el: πιστοποιημένος χρήστης

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Image caption
el: Λεζάντα εικόνας

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Canadian Dollar
el: Δολλάριο Καναδά

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: ZIP Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: Search content
el: Αναζήτηση ύλης

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Only of the type(s)
el: Μόνο των τύπων

en: Keyword relevance
el: Συνάφεια λέξεων-κλειδιών

en: Recently posted
el: Πρόσφατη καταχώριση

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Factor
el: Συντελεστής

en: Billing information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: Configuration file
el: Αρχείο ρυθμίσεων

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Error reporting
el: Αναφορά σφαλμάτων

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: After saving a new comment
el: Μετά την προσθήκη νέου σχολίου

en: After deleting a comment
el: Μετά τη διαγραφή ενός σχολίου

en: After deleting a term
el: Μετά τη διαγραφή ενός όρου

en: Optional URL
el: Προαιρετικό URL

en: Title, as link (default)
el: Τίτλος, σαν σύνδεσμος (προεπιλογή)

en: URL, as link
el: URL, σαν σύνδεσμος

en: Separate title and URL
el: Διαχωρισμός τίτλου και URL

en: Payment method title
el: Τίτλος μεθόδου πληρωμής

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Matches
el: Ταιριάζουν

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: Australian Dollar
el: Δολλάριο Αυστραλίας

en: Hong Kong Dollar
el: Δολλάριο Χονγκ Κονγκ

en: New Zealand Dollar
el: Δολλάριο Νέας Ζηλανδίας

en: Swedish Krona
el: Σουηδική Κορώνα

en: Singapore Dollar
el: Δολλάριο Σιγκαπούρης

en: field
el: πεδίο

en: Depends on: !dependencies
el: Εξαρτάται από: !dependencies

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Public key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: @type %title has been deleted.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: View cart
el: Δείτε το καλάθι

en: anonymous user
el: ανώνυμος χρήστης

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Search this site
el: Αναζήτηση στον ιστότοπο

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Save profile
el: Αποθήκευση προφίλ

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: edit permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: Are you sure you want to delete this profile?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το προφίλ;

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη νέου

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: The field has been updated.
el: Το πεδίο ενημερώθηκε.

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: 1 month | @count months
el[0]: 1 μήνας
el[1]: @count μήνες

en: Base price
el: Τιμή βάσης

en: Tax
el: Φόρος

en: Profile ID
el: Α/Α προφίλ

en: List, edit, or add user roles.
el: Λίστα, τροποποίηση ή προσθήκη ρόλων χρηστών.

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Button alignment
el: Στοίχιση κουμπιών

en: Report as inappropriate: @link
el: Αναφορά ως ακατάλληλου: @link

en: Report as inappropriate
el: Αναφορά ως ακατάλληλου

en: Private key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Word verification
el: Επαλήθευση λέξης

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: off
el: κλειστό

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: You have entered an invalid credit card number.
el: Έχετε εισάγει έναν μη έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card owner
el: Ιδιοκτήτης κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Issuing bank
el: Τράπεζα έκδοσης

en: Review order
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Update cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Line items
el: Στοιχεία γραμμής

en: Select a product
el: Επιλέξτε ένα προϊόν

en: Line Item
el: Στοιχείο γραμμής

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
el: Ευχαριστούμε για την υποβολή αίτησης για λογαριασμό. Ο λογαριασμός σας είναι υπό έγκριση από το διαχειριστή του ιστοτόπου.<br />Στο μεταξύ, ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Lira
el: Λίρα

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: of
el: από

en: User email
el: Email χρήστη

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file. Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Row
el: Γραμμή

en: Currency settings
el: Ρυθμίσεις νομισμάτων

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Active rules
el: Ενεργοί κανόνες

en: Inactive rules
el: Ανενεργοί κανόνες

en: URL alias exists
el: Υπάρχει ψευδώνυμο URL

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: All fields
el: Όλα τα πεδία

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Delete selected files
el: Έγκριση επιλεγμένων αρχείων

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Notify user of new account
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης για το νέο λογαριασμό

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: No profiles found. Click here to !create.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ. Κάντε κλικ για να !create.

en: create a new profile
el: δημιουργία νέου προφίλ

en: create the global profile
el: δημιουργία του καθολικού προφίλ

en: Switch to plain text editor
el: Αλλαγή σε απλό επεξεργαστή κειμένου

en: Switch to rich text editor
el: Αλλαγή σε πλήρη επεξεργαστή κειμένου

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: System path to the private folder is: !system_path.
el: Η διαδρομή συστήματος για τον ιδιωτικό κατάλογο είναι: !system_path.

en: Current path: !path
el: Τρέχουσα διαδρομή: !path

en: Path to uploaded files
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Absolute path to uploaded files
el: Απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Link to paths only
el: Σύνδεση σε διαδρομές μόνο

en: Link using internal: links
el: Σύνδεση με χρήση εσωτερικών συνδέσμων

en: Path Filter & Link To Content integration
el: Φίλτρο Διαδρομής & ολοκλήρωση με Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: Link To Content
el: Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
el: Το όνομα του προφίλ είναι κρατημένο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
el: Το όνομα του προφίλ πρέπει να είναι μοναδικό. Υπάρχει ήδη ένα προφίλ με αυτό το όνομα.

en: Troubleshooting
el: Επίλυση προβλημάτων

en: Uploading images and files
el: Αποστολή εικόνων και αρχείων

en: There are three ways for uploading files:
el: Υπάρχουν τρεις τρόποι να αποστείλετε αρχεία:

en: By using the core upload module.
el: Με χρήση της μονάδας upload του πυρήνα.

en: Rich text editor settings
el: Ρυθμίσεις πλήρους επεξεργαστή κειμένου

en: Configure the rich text editor.
el: Διευθέτηση του πλήρη επεξεργαστή κειμένου.

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: My content
el: Η ύλη μου

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Track internal search
el: Παρακολούθηση της εσωτερικής αναζήτησης

en: Track AdSense ads
el: Παρακολούθηση των διαφημίσεων AdSense

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι διαφημίσεις AdSense θα παρακολουθούνται στο λογαριασμό σας του Google Analytics.

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: JavaScript scope
el: Εμβέλεια JavaScript

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
el: Μην συμπεριλαμβάνετε τον κώδικα παρακολούθησης που δίνει το Google στα τμήματα κώδικα JavaScript! Η μονάδα ήδη δημιουργεί τον κώδικα παρακολούθησης βάσει του αριθμού λογαριασμού του Google Analytics και των ρυθμίσεων.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
el: Να μην συμπεριλαμβάνονται οι σημάνσεις &lt;script&gt; στον κώδικα javascript.

en: Google Analytics configuration
el: Ρυθμίσεις Google Analytics

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: Google Analytics module
el: Μονάδα Google Analytics

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
el: Η μονάδα Google Analytics δεν έχει διευθετηθεί ακόμη. Διευθετήστε τις ρυθμίσεις της στη <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων του Google Analytics</a>.

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: @type %title has been created.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title δημιουργήθηκε.

en: @type %title has been updated.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title ενημερώθηκε.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
el: Ένας νέος λογαριασμός χρήστη για το χρήστη <a href="@url">%name</a> δημιουργήθηκε. Δεν έγινε αποστολή e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
el: Η εγγραφή ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Είστε τώρα συνδεδεμένοι στο σύστημα.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
el: Το συνθηματικό εισόδου και περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί με e-mail στο νέο χρήστη με όνομα <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
el: Νέος χρήστης: %name (%email).

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: Product SKU
el: Κωδικός προϊόντος

en: The label of the line item.
el: Η ετικέτα του στοιχείου γραμμής.

en: Add a tax rate
el: Προσθήκη συντελεστή φόρου

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Site-wide contact form
el: Καθολική φόρμα επικοινωνίας ιστοτόπου

en: Not installed.
el: Μη εγκατεστημένο.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: PHP Evaluation
el: Επαλήθευση PHP

en: After saving new content
el: Μετά την αποθήκευση νέας ύλης

en: After deleting content
el: Μετά τη διαγραφή ύλης

en: Block a user
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Checkout form
el: Φόρμα ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Basic options
el: Βασικές επιλογές

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: Punctuation
el: Στίξη

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
el: Για να αλλάξετε το τρέχον συνθηματικό εισόδου για το λογαριασμό σας, εισάγετε το νέο συνθηματικό εισόδου και στα δύο πεδία.

en: %editor profile for %format
el: προφίλ %editor για %format

en: Enabled by default
el: Ενεργοποιημένο από προεπιλογή

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Editor default CSS
el: Προεπιλεγμένο CSS του επεξεργαστή

en: No editor
el: Χωρίς επεξεργαστή

en: Installation instructions
el: Οδηγίες εγκατάστασης

en: Disable rich-text
el: Απενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Enable rich-text
el: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Paste Text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Paste from Word
el: Επικόλληση από το Word

en: Remove format
el: Αφαίρεση μορφοποίησης

en: Character map
el: Πίνακας χαρακτήρων

en: HTML block format
el: Μορφοποίηση HTML μπλοκ

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Create DIV container
el: Δημιουργία πλαισίου DIV

en: Check spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Table: Cell properties
el: Πίνακας: Ιδιότητες κελιών

en: Table: Insert row after
el: Πίνακας: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Table: Insert column after
el: Πίνακας: Εισαγωγή στήλης μετά

en: Table: Insert cell after
el: Πίνακας: Εισαγωγή κελιού μετά

en: Table: Delete rows
el: Πίνακας: Διαγραφή γραμμών

en: Table: Delete columns
el: Πίνακας: Διαγραφή στηλών

en: Table: Delete cells
el: Πίνακας: Διαγραφή κελιών

en: Table: Merge cells
el: Πίνακας: Συγχώνευση κελιών

en: Table: Horizontal split cell
el: Πίνακας: Οριζόντιος διαχωρισμός κελιού

en: Sup
el: Εκθέτης

en: Sub
el: Δείκτης

en: Clean-up
el: Καθαρισμός

en: Visual aid
el: Οπτική βοήθεια

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Advanced horizontal rule
el: Προηγμένη οριζόντια γραμμή

en: Advanced image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Advanced link
el: Προηγμένη σύνδεσμος

en: Auto save
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Left-to-right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Right-to-left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Emotions
el: Εικονίδια

en: Insert date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Insert time
el: Εισαγωγή ώρας

en: Insert layer
el: Εισαγωγή στρώσης

en: Move forward
el: Μετακίνηση μπροστά

en: Move backward
el: Μετακίνηση πίσω

en: Absolute
el: Απόλυτη

en: Paste text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Style properties
el: Ιδιότητες στυλ

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: Spell check
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Font Color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Show/hide hidden elements
el: Εμφάνιση/απόκρυψη κρυφών στοιχείων

en: Separate the teaser and body of this content
el: Διαχωρισμός της εισαγωγής και του σώματος αυτού του περιεχομένου

en: Provide a password for the new account in both fields.
el: Εισάγετε ένα συνθηματικό εισόδου για το νέο λογαριασμό και στα δύο πεδία.

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: <p>Τα ακόλουθα σχήματα υποκατάστασης είναι διαθέσιμα για αυτήν την εμφάνιση. Χρησιμοποιήστε το πρότυπο που εμφανίζεται στα αριστερά για να εμφανίσετε την τιμή που αναγράφεται στα δεξιά. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Array
el: Πίνακας

en: Allowing users to react, participate and contribute while still keeping your site's content under control can be a huge challenge. Mollom is a web service that helps you identify content quality and, more importantly, helps you stop spam. When content moderation becomes easier, you have more time and energy to interact with your web community. More information about Mollom is available on the <a href="@mollom-website">Mollom website</a> or in the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
el: Το να επιτρέπεται οι χρήστες να αντιδρούν, συμμετέχουν και να προσφέρουν και παράλληλα να έχετε το περιεχόμενο του ιστοτόπου σας υπό έλεγχο μπορεί να αποδειχθεί τεράστια πρόκληση. Το Mollom είναι μια υπηρεσία ιστού που βοηθά στον εντοπισμό της ποιότητας του περιεχομένου και, το σημαντικότερο, βοηθά στην παύση του ανεπιθύμητου περιεχομένου. Όταν ο συντονισμός του περιεχομένου γίνει ευκολότερος, έχετε περισσότερο χρόνο και ενέργεια για να συμμετέχετε στην κοινότητα του ιστοτόπου σας. Περισσότερες πληροφορίες για το Mollom υπάρχουν διαθέσιμες στον <a href="@mollom-website">ιστοτόπο του Mollom</a> ή στις <a href="@mollom-faq">συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις για το Mollom</a>.

en: Mollom can be used to block all types of spam received on your website's protected forms. Each form can be set to one of the following options:
el: Το Mollom μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να μπλοκάρει όλα τα είδη ανεπιθύμητου περιεχομένου που λαμβάνεται μέσω των προστατευμένων φορμών του ιστοτόπου σας. Κάθε φόρμα μπορεί να τεθεί σε μία από τις παρακάτω επιλογές:

en: <strong>Text analysis and CAPTCHA backup</strong>: Mollom analyzes the data submitted on the form and presents a CAPTCHA challenge if necessary. This option is strongly recommended, as it takes full advantage of the Mollom anti-spam service to categorize your posts into ham (not spam) and spam.
el: <strong>Ανάλυση κειμένου και εφεδρικό CAPTCHA</strong>: Το Mollom αναλύει τα δεδομένα που αποστέλλονται από τη φόρμα και παρουσιάζει μια πρόκληση CAPTCHA αν χρειαστεί. Η επιλογή αυτή είναι η καλύτερα προτεινόμενη, καθώς εκμεταλλεύεται τις πλήρεις δυνατότητες της υπηρεσίας του Mollom απέναντι στο ανεπιθύμητο περιεχόμενο για την κατηγοριοποίηση των καταχωρήσεών σας σε επιθυμητές και ανεπιθύμητες.

en: <strong>CAPTCHA only</strong>: the form's data is not sent to Mollom for analysis, and a remotely-hosted CAPTCHA challenge is always presented. This option is useful when you wish to always display a CAPTCHA or want to send less data to the Mollom network. Note, however, that forms displayed with a CAPTCHA are never cached, so always displaying a CAPTCHA challenge may reduce performance.
el: <strong>CAPTCHA only</strong>: τα δεδομένα της φόρμας δεν αποστέλλονται στο Mollom για ανάλυση και παρουσιάζεται μια πρόκληση τύπου CAPTCHA από απομακρυσμένη υπηρεσία. Η επιλογή αυτή είναι χρήσιμη όταν θέλετε πάντα να εμφανίζεται ένα CAPTCHA ή θέλετε να στέλνετε λιγότερα δεδομένα στο δίκτυο του Mollom. Πρέπει να σημειωθεί όμως ότι οι φόρμες που εμφανίζονται με ένα CAPTCHA δεν τοποθετούνται σε προσωρινή μνήμη, οπότε η συνεχής εμφάνιση προκλήσεων CAPTCHA μπορεί να μειώσει την απόδοση.

en: The spam filter installed on this site is currently unavailable. Per site policy, we are unable to accept new submissions until that problem is resolved. Please try resubmitting the form in a couple of minutes.
el: Το φίλτρο ανεπιθύμητου περιεχομένου που είναι εγκατεστημένο στον ιστοτόπο είναι αυτή τη στιγμή μη διαθέσιμο. Σύμφωνα με την πολιτική του ιστοτόπου, δεν είναι δυνατή η αποδοχή νέων υποβολών μέχρι το πρόβλημα να λυθεί. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά την υποβολή της φόρμας σε λίγα λεπτά.

en: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted.
el: Η αποστολή του περιεχομένου σας έχει πυροδοτήσει το φίλτρο ανεπιθύμητου περιεχομένου και δε θα γίνει αποδεκτή.

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Header bottom
el: Επικεφαλίδα κάτω

en: Allowed HTML tags: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Ampersand
el: Εμπορικό και

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: An error occurred and processing did not complete.
el: Συνέβη ένα σφάλμα και η διεργασία δεν ολοκληρώθηκε.

en: The specified title is already in use.
el: Ο τίτλος που εισάγατε χρησιμοποιείται ήδη.

en: The field has been created.
el: Το πεδίο δημιουργήθηκε.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
el: Η τιμή για το %field δεν είναι έγκυρη διεύθυνση URL.

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: Delete field
el: Διαγραφή πεδίου

en: Number of items to index per cron run
el: Αριθμός των αντικειμένων που θα εισάγονται περιοδικά στο ευρετήριο (με βάση το cron).

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
el: Αυξήστε το όριο μνήμης μέσω επεξεργασίας της παραμέτρου memory_limit στο αρχείο %configuration-file και μετά επανεκκινήστε τον διακομιστή ιστοσελίδων σας (ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια περί αύξησης του ορίου μνήμης PHP.

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
el: Το όνομα αυτού του ρόλου. Παράδειγμα: "επιμελητής", "συντακτική επιτροπή", "σχεδιαστής ιστοτόπου".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
el: Ο ρόλος %name υπάρχει ήδη. Ορίστε άλλο όνομα ρόλου.

en: The role has been renamed.
el: Ο ρόλος μετονομάστηκε.

en: The role has been deleted.
el: Ο ρόλος διαγράφηκε.

en: Signature settings
el: Ρυθμίσεις υπογραφής

en: Delete picture
el: Διαγραφή εικόνας

en: Check this box to delete your current picture.
el: Επιλέξτε το για να διαγράψετε την τρέχουσα εικόνα σας.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
el: Προσδιορισμός της πρόσβασης σε λειτουργίες με επιλογή αδειών για ρόλους ομάδων.

en: Edit role
el: Επεξεργασία ρόλου

en: Slot
el: Σχισμή

en: URL, as plain text
el: URL, σαν απλό κείμενο

en: Currency name
el: Όνομα νομίσματος

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: Line item
el: Στοιχείο γραμμής

en: Date updated
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
el: Αναφορές και στατιστικά χρήση για τη μονάδα Mollom.

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Report to Mollom
el: Αναφορά στο Mollom

en: The user who created the transaction.
el: Ο χρήστης που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Fetcher
el: Λήπτης

en: Path to uploaded files relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία, σχετική με το ριζικό κατάλογο.

en: What You See Is What You Get
el: Αυτό Που Βλέπετε Είναι Αυτό Που Παίρνετε

en: official project page
el: επίσημη σελίδα του έργου

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: View own field
el: προβολή δικών τους πεδίων

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Define the text to use for the link title. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
el: Ορίστε το κείμενο που θα χρησιμοποιηθεί για τον τίτλο του συνδέσμου. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε tokens αντικατάστασης για να εισάγετε οποιοδήποτε υπάρχων παράγωγο πεδίου.

en: CKEditor Global Profile
el: Καθολικό προφίλ CKEditor

en: The language for the CKEditor interface.
el: Η γλώσσα για τη διεπαφή του CKEditor.

en: Path to CKEditor
el: Διαδρομή για το CKEditor

en: Local path to CKEditor
el: Τοπική διαδρομή για το CKEditor

en: for developers only
el: για προγραμματιστές μόνο

en: CKEditor homepage
el: Αρχική σελίδα του CKEditor

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor.
el: Ρίξτε μια ματιά στο !listlink κατά την εγκατάσταση του CKEditor.

en: Choose a CKEditor skin.
el: Επιλέξτε ένα θέμα για το CKEditor.

en: Insert Teaser Break
el: Προσθήκη Διακοπής Αποσπάσματος

en: Insert Page Break
el: Προσθήκη Διακοπής Σελίδας

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
el: Το έγγραφο ήδη περιέχει μια διακοπή περίληψης. Θέλετε να συνεχίσετε αφού πρώτα την αφαιρέσετε;

en: Dollar
el: Δολλάριο

en: Entities
el: Οντότητες

en: Private files
el: Ιδιωτικά αρχεία

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: the list of common problems
el: λίστα με συχνά προβλήματα

en: Embed Media Dialog
el: Παράθυρο διαλόγου ενσωμάτωσης πολυμέσου

en: Embed media code
el: Ενσωμάτωση κώδικα πολυμέσου

en: Paste embed code here
el: Επικόλληση του κώδικα ενσωμάτωσης εδώ

en: Required modules
el: Απαιτούμενες μονάδες

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: The block cannot be placed in this region.
el: Το μπλοκ δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Save and add fields
el: Αποθήκευση και προσθήκη πεδίων

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
el: Προαιρετικός υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο προορισμού όπου θα αποθηκεύονται τα αρχεία. Μην συμπεριλαμβάνετε καθέτους που προηγούνται ή έπονται.

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
el: Το όνομα χρησιμοποιείται στις διευθύνσεις URLs για τις εικόνες που δημιουργούνται. Χρησιμοποιήστε μόνο χαρακτήρες με μικρά γράμματα και αριθμούς, χαρακτήρες υπογράμμισης (_), και παύλες (-).

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
el: Αν δεν αποσταλεί καμία εικόνα, θα εμφανίζεται αυτή η εικόνα.

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Detection method
el: Μέθοδος ανίχνευσης

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Machine name: @name
el: Όνομα μηχανής: @name

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
el[0]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο;
el[1]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αντικείμενα;

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμη τύπους ύλης. Πηγαίνετε στη <a href="@create-content">Σελίδα δημιουργίας τύπων ύλης</a> για να προσθέσετε ένα νέο τύπο ύλης.

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
el: Εισάγετε μια εξήγηση για τις αλλαγές που κάνετε. Αυτό θα βοηθήσει να καταλάβουν οι άλλοι συντάκτες το σκοπό σας.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
el: Οι αναθεωρήσεις επιτρέπουν να παρακολουθείτε τις αλλαγές μεταξύ πολλαπλών εκδόσεων του περιεχομένου και να επιστρέφετε σε παλιότερες εκδόσεις.

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Edit own %type_name content
el: Επεξεργασία δικής τους ύλης %type_name

en: Edit any %type_name content
el: Επεξεργασία οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: Delete own %type_name content
el: Διαγραφή δικής τους ύλης %type_name

en: Delete any %type_name content
el: Διαγραφή οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: Edit shortcuts
el: Επεξεργασία συντομεύσεων

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Displaying administrative links
el: Εμφάνιση συνδέσμων διαχείρισης

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
el: Οι σκανδάλες είναι γεγονότα στον ιστοτόπο σας, όπως η προσθήκη νέας ύλης ή η σύνδεση ενός χρήστη στο σύστημα. Η μονάδα Trigger συνδυάζει τις σκανδάλες με ενέργειες (λειτουργικές διεργασίες), όπως η άρση δημοσίευσης περιεχομένου ή η αποστολή e-mail σε ένα διαχειριστή. Η <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων των Ενεργειών</a> περιέχει μια λίστα από υπάρχουσες ενέργειες και δίνει τη δυνατότητα για τη δημιουργία και ρύθμιση προχωρημένων ενεργειών. (ενέργειες που απαιτούν παραμετροποίηση, όπως μια διεύθυνση e-mail ή μια λίστα απαγορευμένων λέξεων).

en: Welcome (new user created by administrator)
el: Καλωσορίσατε (νέος χρήστης δημιουργήθηκε από διαχειριστή)

en: Welcome (awaiting approval)
el: Καλωσορίσατε (αναμονή έγκρισης)

en: Welcome (no approval required)
el: Καλωσορίσατε (δεν είναι απαραίτητη η έγκριση)

en: Password recovery
el: Ανάκτηση συνθηματικού

en: Account activation
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Account canceled
el: Ο λογαριασμός ακυρώθηκε

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
el: Ένας άλλος χρήστης (%other_user) έχει ήδη συνδεθεί στον ιστοτόπο σε αυτό τον υπολογιστή, αλλά προσπαθήσατε να χρησιμοποιήσετε μία παραπομπή εσόδου μίας χρήσης για τον χρήστη %resetting_user. Παρακαλώ <a href="!logout">αποσυνδεθείτε</a> και προσπαθήστε πάλι να χρησιμοποιήσετε την παραπομπή.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
el: Η παραπομπή εισόδου μιας χρήσης που χρησιμοποιήσατε δεν είναι έγκυρη.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
el: Τα κενά επιτρέπονται· τα σημεία στίξης δεν επιτρέπονται, εκτός από τις τελείες, τις παύλες, τις αποστρόφους, και τις κάτω παύλες.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Fixed width
el: Σταθερό πλάτος

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Protection mode
el: Τρόπος προστασίας

en: Unprotect
el: Μη προστασία

en: Add form
el: Προσθήκη φόρμας

en: All available forms are protected already.
el: Όλες οι διαθέσιμες φόρμες ήδη προστατεύονται.

en: Are you sure you want to unprotect this form?
el: Είστε σίγουροι για την αφαίρεση προστασίας της φόρμας;

en: Mollom will no longer protect this form from spam.
el: Το Mollom δε θα προστατεύει πλέον αυτή τη φόρμα για ανεπιθύμητο περιεχόμενο.

en: Profanity
el: βωμολοχία

en: Unwanted
el: Ανεπιθύμητα

en: An error occurred upon trying to remove the item from the blacklist.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την αφαίρεση του στοιχείου από τη μαύρη λίστα.

en: To use Mollom, you need a public and private key. To obtain your keys, <a href="@mollom-login-url">register and login on mollom.com</a>, and <a href="@mollom-manager-add-url">create a subscription</a> for your site. Once you created a subscription, copy your private and public access keys from the <a href="@mollom-manager-url">site manager</a> into the form fields below, and you are ready to go.
el: Για να χρησιμοποιηθεί το Mollom, απαιτείται ένα δημόσιο και ιδιωτικό κλειδί. Για να γίνει λήψη των κλειδιών, <a href="@mollom-login-url">εγγραφείτε και κάνετε είσοδο στο mollom.com</a> και <a href="@mollom-manager-add-url">ανοίξτε μια συνδρομή</a> για τον ιστοτόπο σας. Αφού ανοίξτε τη συνδρομή, αντιγράψτε το δημόσιο και ιδιωτικό κλειδί πρόσβασης από τη <a href="@mollom-manager-url">διαχείριση ιστοτόπων</a> στα παρακάτω πεδία της φόρμας και είστε έτοιμοι.

en: Link to Mollom's privacy policy on forms protected by textual analysis
el: Σύνδεσμος στην πολιτική ιδιωτικότητας του Mollom στις φόρμες που προστατεύονται με ανάλυση κειμένου

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή και την αναφορά του περιεχομένου ως ακατάλληλο;

en: The content was successfully reported as inappropriate.
el: Το περιεχόμενο αναφέρθηκε ως ακατάλληλο με επιτυχία.

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
el: Εισάγετε τους χαρακτήρες που βλέπετε στην εικόνα παραπάνω. Αν δεν μπορείτε να τους διαβάσετε, υποβάλετε τη φόρμα και μια νέα εικόνα θα δημιουργηθεί. Δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ κεφαλαίων-πεζών.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
el: Για να ολοκληρώσετε τη φόρμα, παρακαλώ ολοκληρώστε την παρακάτω επαλήθευση λέξης.

en: @name form
el: φόρμα @name

en: User password request form
el: Φόρμα ανάκτησης συνθηματικού χρήστη

en: Unprotect form
el: Αφαίρεση προστασίας φόρμας

en: Configure Mollom keys and global settings.
el: Διευθέτηση των κλειδιών Mollom και των καθολικών ρυθμίσεων.

en: Mollom statistics
el: Στατιστικά Mollom

en: Network error
el: Σφάλμα δικτύου

en: The Mollom servers could not be contacted. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
el: Δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με τους διακομιστές Mollom. Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ο διακομιστής ιστοσελίδων σας μπορεί να κάνει εξωτερικές HTTP κλήσεις.

en: Collapse
el: Κατάρρευση

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
el: Εισάγετε το τρέχον συνθηματικό σας για να αλλάξετε τη %mail ή το %pass. !request_new.

en: Current password
el: Τρέχον συνθηματικό

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Author e-mail
el: E-mail συγγραφέα

en: Force pasting as plain text
el: Να γίνει η επικόλληση αναγκαστικά ως απλό κείμενο

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το περιεχόμενο HTML θα μετατρέπεται αυτόματα σε απλό κείμενο κατά την επικόλληση.

en: Mollom blacklist
el: Μαύρη λίστα Mollom

en: The entry was added to the blacklist.
el: Η είσοδος προστέθηκε στη μαύρη λίστα.

en: The entry was removed from the blacklist.
el: Το στοιχείο αφαιρέθηκε από τη μαύρη λίστα.

en: Mollom automatically blocks unwanted content and learns from all participating sites to improve its filters. On top of automatic filtering, you can define a custom blacklist.
el: Το Mollom αυτόματα μπλοκάρει το ανεπιθύμητο περιεχόμενο και μαθαίνει από όλους τους ιστοτόπους που συμμετέχουν ώστε να βελτιώνει τα φίλτρα του. Πάνω από το αυτόματο φιλτράρισμα, μπορείτε να ορίσετε και μια προσαρμοσμένη μαύρη λίστα.

en: Mollom's filters are shared and trained globally over all participating sites. Due to this, unwanted content might still be accepted on your site, even after sending feedback to Mollom. By using the site-specific blacklist, the filters can be customized to your specific needs. Each entry specifies a reason for why it has been blacklisted, which further helps in improving Mollom's automated filtering.
el: Τα φίλτρα του Mollom είναι κοινόχρηστα και εκπαιδεύονται καθολικά από όλους τους συμμετέχοντες ιστοτόπους. Εξαιτίας αυτού του γεγονότος, είναι πιθανό ανεπιθύμητο περιεχόμενο να γίνει δεκτό στον ιστοτόπο σας, ακόμη και μετά την αποστολή δεδομένων ανάδρασης στο Mollom. Με τη χρήση της καθορισμένης για τον ιστοτόπο μαύρης λίστας, τα φίλτρα μπορούν να προσαρμοστούν στις ανάγκες σας. Κάθε εγγραφή ορίζει ένα λόγο για τον οποίο έχει μπει στη μαύρη λίστα, που επιπλέον βοηθά στη βελτίωση του αυτοματοποιημένου φίλτρου του Mollom.

en: All blacklist entries are applied to a context: the entire submitted post, or only links in the post. When limiting the context to links, both the link URL and the link text is taken into account.
el: Όλες οι εγγραφές της μαύρης λίστας εφαρμόζονται σε ένα πλαίσιο: σε ολόκληρη την υποβληθείσα καταχώρηση ή μόνο στους συνδέσμους της. Όταν το πλαίσιο εφαρμόζεται μόνο στους συνδέσμους, τόσο η διεύθυνση URL του συνδέσμου όσο και το κείμενό του λαμβάνονται υπόψη.

en: If a blacklist entry contains multiple words, various combinations will be matched. For example, when adding "<code>replica&nbsp;watches</code>" limited to links, the following links will be blocked:
el: Αν μια εγγραφή στη μαύρη λίστα περιέχει πολλαπλές λέξεις, θα ταιριάζονται διάφοροι συνδυασμοί. Για παράδειγμα, με την προσθήκη του "<code>replica&nbsp;watches</code>" στους συνδέσμους, οι παρακάτω σύνδεσμοι θα μπλοκάρονται:

en: Administer Mollom-protected forms and Mollom settings
el: Διαχείριση των προστατευμένων με Mollom φορμών και ρυθμίσεις του Mollom

en: Bypass Mollom protection on forms
el: Παράκαμψη της προστασίας Mollom στις φόρμες

en: Spam, unsolicited advertising
el: Ανεπιθύμητο, πώληση διαφήμισης

en: Obscene, violent, profane
el: Άσεμνο, βίαιο, βρισιά

en: Low-quality
el: Χαμηλού περιεχομένου

en: Unwanted, taunting, off-topic
el: Ανεπιθύμητο, χλευαστικό, εκτός θέματος

en: Sending feedback to <a href="@mollom-url">Mollom</a> improves the automated moderation of new submissions.
el: Η αποστολή εποικοδομητικής κριτικής στο <a href="@mollom-url">Mollom</a> βελτιώνει τον αυτόματο συντονισμό νέων υποβολών.

en: The posts were successfully reported as inappropriate.
el: Οι καταχωρήσεις αναφέρθηκαν ως ακατάλληλες με επιτυχία.

en: The users were successfully reported.
el: Οι χρήστες αναφέρθηκαν με επιτυχία.

en: Footer first column
el: Υποσέλιδο πρώτη στήλη

en: Footer second column
el: Υποσέλιδο δεύτερη στήλη

en: Footer third column
el: Υποσέλιδο τρίτη στήλη

en: Footer fourth column
el: Υποσέλιδο τέταρτη στήλη

en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: view all
el: προβολή όλων

en: View payments
el: Προβολή πληρωμών

en: Delete payments
el: Διαγραφή πληρωμών

en: Admin URL
el: URL διαχείρισης

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: @name <em>(locked)</em>
el: @name <em>(κλειδωμένο)</em>

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Triptych first
el: Πρώτη ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych middle
el: Μεσαία ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych last
el: Τελαυταία ζώνη τρίπτυχου

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Your submission has triggered the profanity filter and will not be accepted until the inappropriate language is removed.
el: Η αποστολή του περιεχομένου σας έχει πυροδοτήσει το φίλτρο βωμολοχίας και δε θα γίνει αποδεκτή μέχρι η ακατάλληλη γλώσσα αφαιρεθεί.

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Configure store settings
el: Καθορισμός ρυθμίσεων καταστήματος

en: Allows users to update store currency and contact settings.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να ενημερώνουν το νόμισμα του καταστήματος και τις ρυθμίσεις επικοινωνίας.

en: Cent
el: Λεπτά

en: Administer your store.
el: Διαχειριστείτε το κατάστημά σας.

en: Configure settings and business rules for your store.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις και τους επιχειρηματικούς κανόνες για το κατάστημά σας.

en: Configure the default currency and display settings.
el: Ρυθμίστε το εξ' ορισμού νόμισμα και τις ρυθμίσεις εμφάνισης.

en: Default store currency
el: Εξ' ορισμού νόμισμα καταστήματος

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
el: Το εξ' ορισμού νόμισμα του καταστήματος θα  χρησιμοποιηθεί ως το εξ' ορισμού για όλα τα πεδία τιμών.

en: Enabled currencies
el: Ενεργοποιημένα νομίσματα

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
el: Μόνο τα ενεργοποιημένα νομίσματα θα είναι ορατά στους χρήστες όταν εισάγουν τιμές. Το εξ' ορισμού νόμισμα θα είναι πάντα ορατό.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο δεν έχουν ολοκληρωθεί σκόμη από τον πελάτη.

en: Shopping cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού αγορών

en: Your shopping cart is empty.
el: Το καλάθι αγορών σας είναι άδειο.

en: Created as a shopping cart order.
el: Δημιουργήθηκε ως παραγγελία του καλαθιού αγορών.

en: Product not available
el: Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια έγκυρη ποσότητα  για να προστεθεί στο καλάθι αγορών.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
el: Το %title προστέθηκε στο <a href="!cart-url">καλάθι αγορών σας</a>.

en: Display an Add to Cart form for the referenced product.
el: Προβολή μιας φόρμας προσθήκης στο καλάθι παραγγελίας για το αναφερόμενο προϊόν.

en: Cart contents View
el: Προβολή περιεχομένων καλαθιού αγορών

en: Add some items to your cart and then try checking out.
el: Προσθέστε μερικά προϊόντα στο καλάθι σας και στη συνέχεια δοκιμάστε να ολοκληρώσετε τις αγορές σας.

en: Your shopping cart has been updated.
el: Το καλάθι αγορών σας ενημερώθηκε.

en: Administer checkout
el: Διαχείριση ολοκλήρωσης αγορών

en: Access checkout
el: Πρόσβαση στην ολοκλήρωση αγορών

en: Orders in this state have begun but not completed the checkout process.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ξεκινήσει, αλλά δεν έχουν ολοκληρωθεί.

en: Checkout: @page
el: Ολοκλήρωση παραγγελίας: @page

en: Review your order before continuing.
el: Κάντε επισκόπηση της παραγγελίας σας πριν να συνεχίσετε.

en: Checkout complete
el: Η παραγγελία ολοκληρώθηκε

en: Completion message
el: Μήνυμα ολοκλήρωσης

en: Build your checkout pages using module defined checkout form elements.
el: Κατασκευάστε τις σελίδες σας ολοκλήρωσης αγορών, χρησιμοποιώντας στοιχεία της φόρμας ολοκλήρωσης αγορών που έχουν οριστεί από τις μονάδες.

en: Configure the settings for a checkout pane.
el: Καθορίστε τις ρυθμίσεις για ένα παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Enable checkout as a multi-step form with customizable checkout pages.
el: Ενεργοποιήστε την ολοκλήρωση αγορών ως μία φόρμα πολλαπλών βημάτων με ρυθμιζόμενες σελίδες.

en: Changes to the checkout panes will not be saved until the <em>Save configuration</em> button is clicked.
el: Οι αλλαγές στα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών δε θα αποθηκευτούν μέχρις ότου πατηθεί το κουμπί <em>Αποθήκευση ρυθμίσεων</em>.

en: Checkout pane positions saved.
el: Οι θέσεις των παραθύρων ολοκλήρωσης παραγγελίας αποθηκεύτηκαν.

en: Checkout pane positions reset.
el: Έγινε επαναφορά της θέσης των παραθύρων ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane
el: Παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών

en: No panes on this page.
el: Δεν υπάρχουν παράθυρα σε αυτή τη σελίδα.

en: No disabled panes.
el: Δεν υπάρχουν ανενεργά παράθυρα.

en: These settings are common to all checkout panes and affect their appearance on the checkout form.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι κοινές σε όλα τα παράθυρα ολοκλήρωσης αγορών και επηρεάζουν την εμφάνισή τους στη σχετική φόρμα.

en: Display this pane in a collapsed fieldset.
el: Να προβληθεί αυτό το παράθυρο σε μία συμπτυγμένη ομάδα πεδίων.

en: Include this pane on the Review checkout pane.
el: Να συμπεριληφθεί αυτό το παράθυρο στο παράθυρο επισκόπησης της ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane configuration
el: Ρύθμιση παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: These settings are specific to this checkout pane.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι συγκεκριμένες για αυτό το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout pane saved.
el: Το παράθυρο ολοκλήρωσης αγορών αποθηκεύτηκε.

en: Checkout pane reset.
el: Επαναφορά του παραθύρου ολοκλήρωσης αγορών.

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
el: Η ολοκλήρωση της τρέχουσας παραγγελίας σας ακυρώθηκε και μπορεί να συνεχιστεί όταν είστε έτοιμος.

en: Customer profile
el: Προφίλ πελάτη

en: Administer customer profile types
el: Διαχείριση τύπων προφίλ πελατών

en: Allows users to add customer profile types and configure their fields.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να προσθέτουν τύπους προφίλ και να ρυθμίζουν τα πεδία τους.

en: The profile used to collect billing information on the checkout and order forms.
el: Το προφίλ που χρησιμοποιείται για να συλλέγει πληροφορίες χρέωσης στις φόρμες ολοκλήρωσης και παραγγελίας.

en: Customer profile @profile_id
el: Προφίλ πελάτη @profile_id

en: Individual customer profile types can have different fields assigned to them.
el: Οι διαφορετικοί τύποι προφίλ πελατών μπορούν να έχουν διαφορετικά πεδία ορισμένα σε αυτούς.

en: Customer profiles
el: Προφίλ πελατών

en: Profile types
el: Τύποι προφίλ

en: Add a customer profile
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Add a new customer profile.
el: Προσθήκη ενός προφίλ πελάτη

en: Delete a customer profile
el: Διαγραφή ενός προφίλ πελάτη

en: Manage customer profile types for your store.
el: Διαχειριστείτε τα προφίλ πελατών για το κατάστημά σας.

en: Profile saved.
el: Το προφίλ αποθηκεύτηκε.

en: Deleting this profile cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προφίλ είναι μη αναστρέψιμη.

en: The unique internal identifier of the profile.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του προφίλ.

en: The human-readable name of the type of the customer profile.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του προφίλ πελάτη.

en: Relate a profile to the user it belongs to.
el: Συσχετίστε ένα προφίλ με το χρήστη στον οποίο ανήκει.

en: Profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ

en: Whether or not the profile is active.
el: Εάν το προφίλ είναι ενεργό ή όχι.

en: The date the profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ.

en: The date the profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ.

en: Provide a simple link to the administrator view of the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο στη διαχειριστική όψη του προφίλ.

en: Provide a simple link to edit the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για την επεξεργασία του προφίλ.

en: Provide a simple link to delete the profile.
el: Παρέχει έναν απλό σύνδεσμο για τη διαγραφή του προφίλ.

en: Line item ID
el: Α/Α στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the line item.
el: Ο εσωτερικός Α/Α του αντικειμένου γραμμής.

en: The human readable name of the line item type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου στοιχείου γραμμής.

en: The label displayed with the line item.
el: Η ετικέτα που προβάλλεται μαζί με το αντικείμενο γραμμής.

en: The quantity of the line item.
el: Η ποσότητα του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του στοιχείου γραμμής.

en: The date the line item was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Quantity associated with this line item
el: Ποσότητα σχετιζόμενη με αυτό το στοιχείο γραμμής

en: Administer line item types
el: Διαχείριση τύπων στοιχείων γραμμής

en: Display the line items via a default View.
el: Να προβληθούν τα στοιχεία γραμμής με μία εξ'ορισμού Προβολή.

en: Line item manager
el: Διαχειριστής στοιχείων γραμμής

en: No line items found.
el: Δε βρέθηκαν στοιχεία γραμμής.

en: Manage line item types for your store.
el: Διαχειριστείτε τους τύπους στοιχείων γραμμής για το κατάστημά σας.

en: The unique internal identifier of the line item.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό του στοιχείου γραμμής.

en: The human-readable name of the type of the line item.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου του στοιχείου γραμμής.

en: Line item summary
el: Σύνοψη στοιχείου γραμμής

en: Summarize the line items in a View with an optional link to checkout.
el: Συνοψίζει τα στοιχεία γραμμής σε μία Προβολή, με έναν προαιρετικό σύνδεσμο για την ολοκλήρωση των αγορών.

en: Select the links you want to appear beneath the summary.
el: Επιλέξτε τους συνδέσμους που επιθυμείτε να εμφανίζονται κάτω από τη σύνοψη.

en: Line item type
el: Τύπος στοιχείου γραμμής

en: The internal numeric ID of the order.
el: Ο εσωτερικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: The order number displayed to the customer.
el: Ο αριθμός παραγγελίας που εμφανίζεται στον πελάτη.

en: View URL
el: Προβολή URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
el: Η διεύθυνση URL που μπορεί να επισκεφθεί ένας πελάτης για να δει την παραγγελία.

en: The URL of the order's administrative view page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας διαχείρισης της παραγγελίας.

en: The URL of the order's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας της παραγγελίας.

en: The date the order was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας της παραγγελίας.

en: Creator ID
el: Ο Α/Α του δημιουργού

en: The unique numeric ID of the order.
el: Ο μοναδικός αριθμητικός Α/Α της παραγγελίας.

en: Orders in this state have been canceled through some user action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν ακυρωθεί μέσω κάποιας ενέργειας του χρήστη.

en: Orders in this state have been created and are awaiting further action.
el: Οι παραγγελίες σε αυτό το στάδιο έχουν δημιουργηθεί και είναι σε αναμονή για περαιτέρω ενέργειες.

en: Order @number
el: Παραγγελία  @number

en: Order saved.
el: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε.

en: Create an order
el: Δημιουργία μιας παραγγελίας

en: Are you sure you want to delete order @number?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την παραγγελία @number;

en: Order @number has been deleted.
el: Η παραγγελία @number διαγράφηκε.

en: Order @number could not be deleted.
el: Η παραγγελία @number δεν μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Deleted order @number.
el: Διεγραμμένη παραγγελία @number.

en: Order creation help text
el: Βοηθητικό κείμενο δημιουργίας παραγγελίας.

en: Order placed in the store.
el: Η παραγγελία τοποθετήθηκε στο κατάστημα.

en: The unique internal identifier of the order.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωστικό της παραγγελίας.

en: The receipt of a payment transaction.
el: Η απόδειξη μιας συναλλαγής πληρωμής.

en: The unique internal identifier of the transaction.
el: Το μοναδικό εσωτερικό αναγνωριστικό της συναλλαγής.

en: The amount of the transaction.
el: Η αξία της συναλλαγής

en: The currency of the transaction.
el: Το νόμισμα της συναλλαγής.

en: The human readable product SKU.
el: Ο ανθρωπίνως αναγνώσιμος κωδικός προϊόντος.

en: The human readable name of the product type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου προϊόντος.

en: Add a product
el: Προσθήκη προϊόντος

en: Add a new product for sale.
el: Προσθήκη ενός προϊόντος για πώληση.

en: Product saved.
el: Το προϊόν αποθηκεύτηκε.

en: SKU (link)
el: Κωδικός (σύνδεσμος)

en: SKU (no link)
el: Κωδικός (χωρίς σύνδεσμο)

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Site search
el: Αναζήτηση ιστοτόπου

en: Configure %form-title protection
el: Διευθέτηση της προστασίας του %form-title

en: Text analysis
el: Ανάλυση κειμένου

en: Text fields to analyze
el: Πεδία κειμένου για ανάλυση

en: At least one text analysis check is required.
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένας έλεγχος ανάλυσης κειμένου.

en: The form protection has been added.
el: Προστέθηκε η προστασία της φόρμας.

en: The form protection has been updated.
el: Έγινε ενημέρωση της προστασίας της φόρμας.

en: Access keys
el: Κλειδιά πρόσβασης

en: Used to uniquely identify you.
el: Χρησιμοποιείται για την ταυτοποίησή σας με μοναδικό τρόπο.

en: Used to prevent someone else from hijacking your requests. Similar to a password, it should never be shared with anyone.
el: Χρησιμοποιείται για να αποτρέψει κάποιον τρίτο να παρέμβει στις αιτήσεις σας. Όπως και με τα συνθηματικά, δεν πρέπει να δοθεί σε κανέναν.

en: Block all form submissions
el: Να μπλοκάρονται όλες οι αποστολές φορμών

en: Accept all form submissions
el: Να γίνονται δεκτές όλες οι αποστολές φορμών

en: Enable testing mode
el: Ενεργοποίηση δοκιμαστικής λειτουργίας

en: Submitting "ham", "unsure", or "spam" on a protected form will trigger the corresponding behavior, and similarly, word verifications will only respond to "correct" and "incorrect", instead of the actual characters asked for. This option should be disabled in production environments.
el: Η υποβολή του "ham", "unsure" ή "spam" σε μια προστατευμένη φόρμα θα πυροδοτήσει την αντίστοιχη συμπεριφορά και αντίστοιχα οι επαληθεύσεις λέξεων θα απαντούν μόνο στο "σωστό" και "λάθος", αντί για τους πραγματικούς χαρακτήρες που ζητούνται. Η επιλογή αυτή θα πρέπει να απενεργοποιείται σε πραγματικά περιβάλλοντα παραγωγής.

en: All listed forms below are protected by Mollom, unless users are able to <a href="@permissions-url">bypass Mollom's protection</a>.
el: Οι παρακάτω φόρμες προστατεύονται από το Mollom, εκτός αν οι χρήστες μπορούν να <a href="@permissions-url">παρακάμψουν την προστασία</a>.

en: You can <a href="@add-form-url">add a form</a> to protect, configure already protected forms, or remove the protection.
el: Μπορείτε να <a href="@add-form-url">προσθέσετε μια φόρμα</a> για προστασία, διευθετήσετε ήδη προστατευμένες φόρμες, ή να αφαιρέσετε την προστασία.

en: Data is processed and stored as explained in our <a href="@mollom-privacy">Web Service Privacy Policy</a>. It is your responsibility to provide any necessary notices and obtain the appropriate consent regarding Mollom's use of your data. For more information, see <a href="@mollom-works">How Mollom Works</a> and the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
el: Τα περιεχόμενα επεξεργάζονται και αποθηκεύονται ακριβώς όπως ορίζεται στην <a href="@mollom-privacy">Πολιτικής Ιδιωτικότητας της Υπηρεσίας Ιστού</a>. Είναι αποκλειστικά ευθύνη σας να παρέχετε τις απαραίτητες προειδοποιήσεις και να λαμβάνετε την απαραίτητη συγκατάθεση σχετικά με τη χρήση των δεδομένων από το Mollom. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το <a href="@mollom-works">Πώς δουλεύει το Mollom</a> και τις <a href="@mollom-faq">Συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις του Mollom</a>.

en: The blacklist is optional. There is no whitelist, i.e., if a blacklist entry is matched in a post, it overrides any other filter result and the post will not be accepted. Blacklisting potentially ambiguous words should be avoided.
el: Η μαύρη λίστα είναι προαιρετική. Δεν υπάρχει άσπρη λίστα, πχ. αν μια εγγραφή της μαύρης λίστας βρεθεί σε μια καταχώρηση, παρακάμπτει το αποτέλεσμα οποιοδήποτε άλλου φίλτρου και η καταχώρηση δε θα γίνει δεκτή. Η χρήση της μαύρης λίστας σε διφορούμενες λέξεις θα πρέπει να αποφεύγεται.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to disable it.
el: Μεταβείτε στη <a href="@settings-url">σελίδα ρυθμίσεων του Mollom</a> για απενεργοποίηση.

en: Mollom testing mode is still enabled. !admin-message
el: Η δοκιμαστική κατάσταση του Mollom είναι σε λειτουργία. !admin-message

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
el: Η επαλήθευση της λέξης δεν ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Παρακαλώ ολοκληρώστε τη νέα επαλήθευση λέξης και δοκιμάστε πάλι.

en: Mollom CAPTCHA or privacy policy link
el: Mollom CAPTCHA ή σύνδεσμος για πολιτική ιδιωτικότητας

en: verify using image
el: επαλήθευση με εικόνα

en: Type the characters you see in this picture.
el: Εισάγετε τους χαρακτήρες που βλέπετε στην εικόνα.

en: verify using audio
el: επαλήθευση με ήχο

en: Configure blacklists.
el: Διευθέτηση των μαύρων λιστών.

en: Configure spam blacklist entries.
el: Διευθέτηση των αντικειμένων για ανεπιθύμητο περιεχόμενο της μαύρης λίστας.

en: Configure profanity blacklist entries.
el: Διευθέτηση των αντικειμένων για περιεχόμενο βωμολοχίας της μαύρης λίστας.

en: Configure unwanted blacklist entries.
el: Διευθέτηση των αντικειμένων της μαύρης λίστας.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to configure your keys.
el: Μεταβείτε στη <a href="@settings-url">σελίδα ρυθμίσεων του Mollom</a> για να ορίσετε τα κλειδιά σας.

en: The Mollom API keys are not configured yet. !admin-message
el: Τα Mollom API κλειδιά δεν έχουν ακόμη οριστεί. !admin-message

en: The configured Mollom API keys are invalid. !admin-message
el: Τα δοθέντα Mollom API κλειδιά είναι μη έγκυρα. !admin-message

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: Missing text format: %format.
el: Λείπει ο μορφότυπος κειμένου: %format.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφότυπος: %time. Ο μορφότυπος ημερομηνίας είναι YYYY-MM-DD και %timezone είναι η απόκλιση ώρας από τη ζώνη UTC. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την ώρα υποβολής της φόρμας.

en: Administrative overlay
el: Διαχειριστικό υπέρθεμα

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα. Για εικόνες μεγαλύτερες από @dimensions pixel θα αλλαχθεί το μέγεθός τους προς τα κάτω.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Web Property ID
el: Αναγνωριστικός ιδιότητας ιστού

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
el: Το αναγνωριστικό αυτό είναι μοναδικό για κάθε ιστοτόπο που θέλετε να παρακολουθείτε ξεχωριστά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy. Για να πάρετε ένα αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού <a href="@analytics">κάνετε εγγραφή του ιστοτόπου σας στο Google Analytics</a> ή εναλλακτικά αν έχετε ήδη κάνει εγγραφή, πηγαίνετε στη σελίδα Ρυθμίσεις του Google Analytics για να δείτε το αναγνωριστικό δίπλα από κάθε προφίλ ιστοτόπου. <a href="@webpropertyid">Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην τεκμηρίωση</a>.

en: Anonymize visitors IP address
el: Να γίνονται ανώνυμες οι διευθύνσεις IP των επισκεπτών

en: Tell Google Analytics to anonymize the information sent by the tracker objects by removing the last octet of the IP address prior to its storage. Note that this will slightly reduce the accuracy of geographic reporting. In some countries it is not allowed to collect personally identifying information for privacy reasons and this setting may help you to comply with the local laws.
el: Να δοθεί η οδηγία το Google Analytics να κάνει ανώνυμη την πληροφορία που στέλνουν τα αντικείμενα παρακολούθησης αφαιρώντας την τελευταία οκτάδα της διεύθυνσης IP πριν την αποθήκευσή της. Πρέπει να σημειωθεί ότι αυτό θα μειώσει λίγο την ακρίβεια της γεωγραφικής αναφοράς. Σε ορισμένες χώρες δεν επιτρέπεται η συλλογή προσωπικών πληροφοριών αναγνώρισης για λόγους ιδιωτικότητας και η ρύθμιση αυτή σας βοηθά να συμμορφωθείτε με την τοπική νομοθεσία.

en: Locally cache tracking code file
el: Αποθήκευση στην τοπική λανθάνουσα μνήμη του αρχείου παρακολούθησης

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed that site tracking is working!
el: Αν είναι τσεκαρισμένο, ο κώδικας παρακολούθησης ανακτάται από το Google Analytics και αποθηκεύεται στην τοπική λανθάνουσα μνήμη. Ενημερώνεται σε καθημερινή βάση από τους διακομιστές του Google ώστε τυχόν ενημερώσεις στον κώδικα παρακολούθησης να αποθηκεύονται στο τοπικό αντίγραφο. Μην ενεργοποιήσετε την επιλογή αυτή προτού το Google Analytics επιβεβαιώσει ότι η παρακολούθηση του ιστοτόπου δουλεύει κανονικά!

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _gaq.push(['_trackPageview']).
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>πριν</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']).

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _gaq.push(['_trackPageview']). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>μετά</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']). Αυτό χρησιμεύει στην περίπτωση που θέλετε να παρακολουθείτε ένα ιστοτόπο από δύο λογαριασμούς.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free (registration required) website traffic and marketing effectiveness service.
el: Το <a href="@ga_url">Google Analytics</a> είναι μια δωρεάν (απαιτείται εγγραφή) υπηρεσία κίνησης ιστοτόπων και αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ενεργοποιείται το ΟΚΤΠ (Ορθογράφος Κατά Την Πληκτρολόγηση) αυτόματα κατά την φόρτωση του επεξεργαστή κειμένου.

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: and where %property is %value
el: και όπου %property είναι %value

en: where %property is %value
el: όπου %property είναι %value

en: and where
el: και όπου

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες

en: %name: you have specified an invalid customer profile for this reference field.
el: %name: έχετε ορίσει ένα μη έγκυρο προφίλ πελάτη για αυτό το πεδίο αναφοράς

en: Customer profile display
el: Προβολή προφίλ πελάτη

en: Display the customer profile.
el: Προβολή του προφίλ πελάτη

en: @profile: User @user
el: @profile: Χρήστης @user

en: Delete this profile
el: Διαγραφή αυτού του προφίλ

en: Profile @profile_id
el: Προφίλ @profile_id

en: The current status of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας

en: Failure
el: Αποτυχία

en: Transaction @transaction_id
el: Συναλλαγή @transaction_id

en: Add payment
el: Προσθήκη πληρωμής

en: No payment methods available to add payments.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τρόποι πληρωμής για να προσθέσετε πληρωμή.

en: Order balance
el: Υπόλοιπο παραγγελίας

en: Currency symbol
el: Σύμβολο νομίσματος

en: Specify a numeric amount to subtract from the price.
el: Ορίστε ένα ποσό για να αφαιρεθεί από την τιμή.

en: Specify the numeric amount by which to multiply the price.
el: Ορίστε ένα ποσό με το οποίο θα πολλαπλασιαστεί η τιμή.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: discard
el: απόρριψη

en: retain
el: διατήρηση

en: The protection is omitted for users having any of the permissions: !permission-list
el: Η προστασία παρακάμπτεται για χρήστες που έχουν αυτή την άδεια: !permission-list

en: When text analysis identifies spam
el: Όταν η ανάλυση κειμένου αναγνωρίζει ανεπιθύμητο περιεχόμενο

en: Retain the post for manual moderation
el: Διατήρηση της καταχώρησης για χειροκίνητο συντονισμό

en: The form protection has been removed.
el: Η προστασία της φόρμας αφαιρέθηκε.

en: exact
el: ακριβώς

en: Mollom servers verified your keys. The services are operating correctly.
el: Οι διακομιστές Mollom επαλήθευσαν τα κλειδιά. Οι υπηρεσίες λειτουργούν κανονικά.

en: When Mollom is down or unreachable
el: Όταν το Mollom είναι εκτός λειτουργίας ή μη προσβάσιμο

en: In case the Mollom services are unreachable, no text analysis can be performed and no CAPTCHAs can be generated. Subscribers to <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> receive access to <a href="@sla-url">Mollom's high-availability backend infrastructure</a>, not available to free users, reducing potential downtime.
el: Στην περίπτωση που οι υπηρεσίες του Mollom δεν είναι προσβάσιμες, δε θα γίνεται ανάλυση κειμένου και δε θα εμφανίζονται CAPTCHA. Οι συνδρομητές του <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> έχουν πρόσβαση στην <a href="@sla-url">υψηλής διαθεσιμότητας υποδομή</a>, που δεν είναι διαθέσιμη στους δωρεάν χρήστες, μειώνοντας έτσι τον εκτός λειτουργίας χρόνο.

en: Displays a link to the recommended <a href="@privacy-policy-url">privacy policy on mollom.com</a> on all forms that are protected via <a href="@help-url">textual analysis</a>. When disabling this option, you are required to inform visitors about data privacy through other means, as stated in the <a href="@terms-of-service-url">terms of service</a>.
el: Εμφανίζει ένα σύνδεσμο για την προτεινόμενη <a href="@privacy-policy-url">πολιτική ιδιωτικότητας στο mollom.com</a> σε όλες τις φόρμες που προστατεύονται με <a href="@help-url">ανάλυση κειμένου</a>. Αν απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, είστε υποχρεωμένοι να πληροφορείτε τους επισκέπτες σχετικά με την ιδιωτικότητα των δεδομένων με άλλα μέσα, όπως ορίζεται στους <a href="@terms-of-service-url">όρους της υπηρεσίας</a>.

en: Peso
el: Πέσο

en: Argentine Peso
el: Πέσο Αργεντινής

en: Dinar
el: Δηνάριο

en: Franc
el: Φράγκο

en: Brunei Dollar
el: Δολλάριο Μπρουνέι

en: Brazilian Real
el: Ρεάλ Βραζιλίας

en: Surinamese Dollar
el: Δολλάριο Σουρινάμ

en: Turkish Lira
el: Τουρκική Λίρα

en: New Dollar
el: Νέο Δολλάριο

en: United States Dollar
el: Δολλάριο Η.Π.Α.

en: Default quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα

en: Default quantity: @quantity
el: Εξ' ορισμού ποσότητα: @quantity

en: The human readable name of the order type.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του τύπου παραγγελίας

en: To @title
el: Προς @title

en: Owned by @name
el: Ανήκει στον @name

en: Created @date
el: Δημιουργήθηκε την @date

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Updated @date
el: Ενημερώθηκε την @date

en: The type of the order.
el: Ο τύπος της παραγγελίας.

en: Allows users to create new payments for orders.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να δημιουργούν πληρωμές για τις παραγγελίες.

en: Update payments
el: Ενημέρωση πληρωμών

en: Allows users to delete payments on orders they can access.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να διαγράφουν πληρωμές σε παραγγελίες στις οποίες μπορούν να έχουν πρόσβαση.

en: You have entered an expired credit card.
el: Έχετε εισάγει μία πιστωτική κάρτα που έχει λήξει.

en: You have entered an invalid card security code.
el: Έχετε εισάγει έναν λανθασμένο κωδικό ασφαλείας για την πιστωτική κάρτα.

en: Your have entered an invalid start date.
el: Έχετε εισάγει μία λανθασμένη ημερομηνία έναρξης.

en: Example payment
el: Παράδειγμα πληρωμής

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Administer CKEditor access
el: Διαχείριση της πρόσβασης για το CKEditor

en: Customize CKEditor appearance
el: Προσαρμογή της εμφάνισης του CKEditor

en: CKFinder access
el: πρόσβαση στο CKFinder

en: Useful links: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.
el: Χρήσιμοι σύνδεσμοι: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.

en: Developer's Guide
el: Οδηγός για τον προγραμματιστή

en: User's Guide
el: Οδηγός για το χρήστη

en: Administration panel
el: Πάνελ διαχείρισης

en: Content Authoring
el: Συγγραφή Περιεχομένου

en: Before adding a product to the cart
el: Πριν από την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: After adding a product to the cart
el: Μετά την προσθήκη ενός προϊόντος στο καλάθι αγορών

en: The user the customer profile belongs to.
el: Ο χρήστης στον οποίο ανήκει το προφίλ πελάτη.

en: The date the line item was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του στοιχείου γραμμής.

en: Add an amount to the unit price
el: Προσθήκη ενός ποσού στην τιμή μονάδας

en: Specify a numeric amount to add to the unit price.
el: Ορισμός ενός ποσού που θα προστεθεί στην τιμή μονάδας.

en: Subtract an amount from the unit price
el: Αφαίρεση ενός ποσού από την τιμή μονάδας

en: Multiply the unit price by some amount
el: Πολλαπλασιασμός της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Divide the unit price by some amount
el: Διαίρεση της τιμής μονάδας με ένα ποσό

en: Set the unit price to a specific amount
el: Ορισμός της τιμής μονάδας σε ένα συγκεκριμένο ποσό

en: The unique ID of the user who created the transaction.
el: Ο μοναδικός Α/Α του χρήστη που δημιούργησε τη συναλλαγή.

en: The type of the product.
el: Ο τύπος του προϊόντος.

en: Deleting this product cannot be undone.
el: Η διαγραφή αυτού του προϊόντος δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Calculating the sell price of a product
el: Υπολογισμός της τιμής πώλησης ενός προϊόντος

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: If Mollom may not block a spam post for any reason, you can help to train and improve its filters. To do so, choose the appropriate feedback option to report to Mollom when deleting the post on your site.
el: Αν το Mollom δεν μπλοκάρει κάποιο ανεπιθύμητο περιεχόμενο για οποιοδήποτε λόγο, μπορείτε να βοηθήσετε στην εκπαίδευση και βελτίωση των φίλτρων του. Για να γίνει αυτό, επιλέξτε την κατάλληλη επιλογή δεδομένων ανάδρασης για την αποστολή στο Mollom όταν διαγράφετε μια καταχώρηση στον ιστοτόπο σας.

en: View Mollom statistics
el: Εμφάνιση στατιστικών Mollom

en: @name comment form
el: Φόρμα σχολίου @name

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: Custom variables
el: Προσαρμοσμένες μεταβλητές

en: Slot number
el: Αριθμός σχισμής

en: The custom variable name.
el: Το όνομα της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable value.
el: Η τιμή της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The scope for the custom variable.
el: Η εμβέλεια της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί μια <em>Τιμή</em> αν έχει δοθεί <em>Όνομα</em>.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί ένα <em>Όνομα</em> αν έχει δοθεί <em>Τιμή</em>.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα παρακάτω απαγορευμένα σύμβολα αντικατάστασης με αναγνωριστικές προσωπικές πληροφορίες: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα ονόματα των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα αναγνωριστικά των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης ενημερώθηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης αποθηκεύτηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Every page except the listed pages
el: Κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω

en: The listed pages only
el: Οι παρακάτω σελίδες μόνο

en: Links and downloads
el: Σύνδεσμοι και κατεβάσματα

en: Track clicks on mailto links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς συνδέσμους ηλ. ταχυδρομείου

en: Track downloads (clicks on file links) for the following extensions
el: Παρακολούθηση των κατεβασμάτων (κλικ στους συνδέσμους) για τις παρακάτω επεκτάσεις

en: List of download file extensions
el: Λίστα επεκτάσεων αρχείων για κατέβασμα

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
el: Μια λίστα επεκτάσεων αρχείων διαχωρισμένη με το χαρακτήρα | που θα παρακολουθείται για κατέβασμα όταν γίνεται κλικ. Υποστηρίζονται οι κανονικές εκφράσεις. Για παράδειγμα: !extensions

en: Custom variable slot #@slot
el: Προσαρμοσμένη σχισμή μεταβλητής #@slot

en: Custom variable name #@slot
el: Προσαρμοσμένο όνομα μεταβλητής #@slot

en: Custom variable value #@slot
el: Προσαρμοσμένη τιμή μεταβλητής #@slot

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added every time tracking is in effect. Before you add your custom code, you should read the <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
el: Μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένα <a href="@snippets">κομμάτια κώδικα</a> για το Google Analytics εδώ. Αυτά θα προστίθενται κάθε φορά που η παρακολούθηση είναι ενεργή. Προτού προσθέσετε το δικό σας κομμάτι κώδικα, θα πρέπει να διαβάσετε την τεκμηρίωση για το <a href="@ga_concepts_overview">Κώδικας Παρακολούθησης του Google Analytics - Λειτουργική Σύνοψη</a> και το <a href="@ga_js_api">API Παρακολούθησης του Google Analytics</a>.<strong>Μην συμπεριλαμβάνετε τις σημάνσεις &lt;script&gt;</strong> και ο κώδικας πάντα να τελειώνει με ερωτηματικό (;).

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
el: Ένα έγκυρο αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού του Google Analytics διακρίνει σε κεφαλαία-πεζά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy.

en: User role names
el: Ονόματα ρόλων χρηστών

en: User role ids
el: Αναγνωριστικά ρόλων χρηστών

en: Administer Google Analytics
el: Διαχείριση του Google Analytics

en: Perform maintenance tasks for Google Analytics.
el: Διενέργεια εργασιών συντήρησης για το Google Analytics.

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αποφασίζουν αν θα εισάγεται ο κώδικας παρακολούθησης στις σελίδες ή όχι.

en: Use PHP for tracking visibility
el: Χρήση της PHP για την παρακολούθηση της ορατότητας

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
el: Διευθέτηση της συμπεριφοράς παρακολούθησης για να λάβετε γνώση της κίνησης του ιστοτόπου σας και της αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: Updated download tracking file extensions.
el: Έγινε ενημέρωση των παρακολουθούμενων επεκτάσεων αρχείων.

en: Added page tracking to every page except the listed pages: @pages.
el: Προστέθηκε παρακολούθηση σελίδων για κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω: @pages.

en: Enabled page tracking for role: @name.
el: Ενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση για το ρόλο: @name.

en: Disabled page tracking for role: @name.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση σελίδων για το ρόλο: @name.

en: Disabled user specific page tracking for site administrator.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση από το χρήστη καθορισμένων σελίδων για το διαχειριστή ιστοτόπου.

en: Menu has been rebuild.
el: Το μενού χτίστηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "user*" to "user/*/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου ορατότητας άλλαξε από "user*" σε "user/'*/*".

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
el: Βρέθηκε ρύθμιση για φίλτρο προσαρμοσμένης ορατότητας. Η ενημέρωση παραλήφθηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin" and "admin/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου προσαρμοσμένης ορατότητας άλλαξε από "admin*" σε "admin" και "admin/*".

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
el: Αναβαθμίστηκε η ρύθμιση για το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα javascript.

en: Removed "User identifier" and "User name" from segmentation fields.
el: Αφαιρέθηκαν τα "αναγνωριστικό χρήστη" και "όνομα χρήστη" από τα πεδία κατάτμησης.

en: Removed outdated legacy tracker stuff.
el: Αφαιρέθηκαν παλιά κομμάτια παρακολούθησης.

en: The default extensions for download tracking have been updated.
el: Ενημερώθηκε η παρακολούθηση για τις προκαθορισμένες επεκτάσεις αρχείων για κατέβασμα.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
el: Αναβαθμίστηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "πριν".

en: Skipped custom "after" code snippet.
el: Παραλήφθηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "μετά".

en: Google tracking code has been moved to header.
el: Ο κώδικας παρακολούθησης του Google μεταφέρθηκε στην κεφαλίδα.

en: The D6 token placeholder [user-role-names] used in the custom variable 'User roles' has been replaced with [current-user:role-names].
el: Το D6 σύμβολο αντικατάστασης [user-role-names] που χρησιμοποιείται στην προσαρμοσμένη μεταβλητή 'Ρόλοι χρηστών' αντικαταστάθηκε με το [current-user:role-names].

en: The default country in your regional settings is Germany. Anonymizing of IP addresses has been enabled for privacy reasons.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις είναι η Γερμανία. Η ανωνυμία των διευθύνσεων IP ενεργοποιήθηκε για λόγους ιδιωτικότητας.

en: The default country in your regional settings is <em>not</em> Germany. The anonymizing of IP addresses setting has not been changed. Make sure your site settings comply with the local privacy rules.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις <em>δεν</em> είναι η Γερμανία. Η ρύθμιση για την ανωνυμία των διευθύνσεων IP δεν άλλαξε. Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις του ιστοτόπου σας συμφωνούν με τους τοπικούς κανόνες ιδιωτικότητας.

en: Allows your site to be tracked by Google Analytics by adding a Javascript tracking code to every page.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση του ιστοτόπου σας από το Google Analytics με την προσθήκη κώδικα παρακολούθησης σε Javascript σε κάθε σελίδα.

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Not tracked
el: Δεν παρακολουθείται

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
el: Δε βρέθηκε προσαρμοσμένος κώδικας. Δεν υπάρχει κάτι να γίνει.

en: Russian Ruble
el: Ρωσικά Ρούβλια

en: After removing a product from the cart
el: Μετά την αφαίρεση ενός προϊόντος από το καλάθι αγορών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
el: Ολοκληρωμένη παραγγελία

en: E-mail type
el: Τύπος e-mail

en: Customer profile ID
el: Α/Α προφίλ πελάτη

en: The unique numeric ID of the customer profile.
el: Ο μοναδικός Α/Α του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile type
el: Τύπος προφίλ πελάτη

en: The type of the customer profile.
el: Ο τύπος του προφίλ πελάτη.

en: Customer profile owner
el: Ο ιδιοκτήτης του προφίλ πελάτη

en: The date the customer profile was created.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας του προφίλ πελάτη.

en: The date the customer profile was last updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προφίλ πελάτη.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
el: Α/Α παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
el: Παραγγελία

en: The type of the line item.
el: Ο τύπος του στοιχείου γραμμής

en: Line items saved.
el: Τα στοιχεία γραμμής αποθηκεύτηκαν.

en: Order contents View
el: Προβολή των περιεχομένων της παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Update the order state
el: Ενημέρωση της κατάστασης παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
el: Παραγγελίες

en: The current state of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
el: Αποθήκευση παραγγελίας

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order history
el: Ιστορικό παραγγελιών

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
el: Τύπος παραγγελίας

en: Order Balance
el: Yπόλοιπο παραγγελίας

en: @code - !name - @symbol
el: @code - !name - @symbol
    Show related projects

en: The date the product was most recently updated.
el: Η ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης του προϊόντος.

en: Enabled sell price calculation rules
el: Ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: There are no active sell price calculation rules.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοί κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης.

en: Disabled sell price calculation rules
el: Απενεργοποιήθηκαν οι κανόνες υπολογισμού τιμής πώλησης

en: Delete product sell prices
el: Διαγραφή τιμών πωλήσεων προϊόντων

en: Batch calculate prices now
el: Άμεσος μαζικός υπολογισμός τιμών

en: Sell price pre-calculation method
el: Μέθοδος προ-υπολογισμού τιμής πώλησης

en: If pre-calculation is disabled, code that integrates calculated prices into queries and price displays will ignore any existing calculated prices.
el: Εάν ο προ-υπολογισμός είναι απενεργοποιημένος, ο κώδικας που ενσωματώνει τις υπολογισμένες τιμές στα ερωτήματα και στις προβολές τιμών θα αγνοήσει τυχόν υπάρχουσες υπολογισμένες τιμές.

en: Manual batch calculation
el: Χειροκίνητος μαζικός υπολογισμός

en: Apply a tax rate to a line item
el: Εφαρμογή ενός ποσοστού φόρου σε ένα στοιχείο γραμμής

en: Calculate taxes for a line item
el: Υπολογισμός φόρου για ένα στοιχείο γραμμής

en: Tax type
el: Τύπος φόρου

en: Calculate @title
el: Υπολογισμός @title

en: Calculate taxes: @title
el: Υπολογισμός φόρων: @title

en: What are you tracking?
el: Τι παρακολουθείτε;

en: A single domain (default)
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου (προεπιλογή)

en: Domain: @domain
el: Όνομα χώρου: @domain

en: One domain with multiple subdomains
el: Ένα όνομα χώρου με πολλαπλά υποονόματα

en: Examples: @domains
el: Παραδείγματα: @domains

en: Multiple top-level domains
el: Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου

en: List of top-level domains
el: Λίστα των ονομάτων χώρου πρώτου επιπέδου

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: Track clicks on outbound links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς εξωτερικούς συνδέσμους

en: Google recommends adding the external JavaScript files to the header for performance reasons. If <em>Multiple top-level domains</em> has been selected, this setting will be forced to header.
el: Το Google προτείνει την προσθήκη των εξωτερικών αρχείων JavaScript στην κεφαλίδα για λόγους απόδοσης. Αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>, η ρύθμιση αυτή θα τεθεί για την κεφαλίδα.

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
el: Απαιτείται μια λίστα πρώτου επιπέδου ονομάτων χώρου αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>.

en: The deprecated profile segmentation setting for "User roles" has been added to custom variables. You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Η παρωχημένη ρύθμιση της κατάτμησης προφίλ για τους "Ρόλους χρηστών" έχει προστεθεί στις προσαρμοσμένες μεταβλητές. Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">Ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά θα χάσετε δεδομένα παρακολούθησης στο μέλλον! Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε τα άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά μπορεί να χάσετε στο μέλλον δεδομένα παρακολούθησης. Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες μεταβλητές</a> του Google Analytics για περισσότερες πληροφορίες.

en: Renamed "googleanalytics_trackoutgoing" settings variable to googleanalytics_trackoutbound.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_trackoutgoing" μετονομάστηκε σε googleanalytics_trackoutbound.

en: Renamed "googleanalytics_visibility" settings variable to googleanalytics_visibility_pages.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_visibility" μετονομάστηκε σε googleanalytics_visibility_pages.

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: A single domain
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου

en: jQuery compression level
el: Επίπεδο συμπίεσης jQuery

en: Production (minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (uncompressed)
el: Ανάπτυξης (ασυμπίεστο)

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
el: jQuery %jquery και jQuery UI %ui

en: Workbench
el: Χώρος Εργασίας

en: All Recent Content
el: Όλη η πρόσφατη ύλη

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε νέα ύλη. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Administer Workbench settings
el: Διαχείριση των ρυθμίσεων του Χώρου Εργασίας

en: Access My Workbench
el: Πρόσβαση στο Χώρο Εργασίας μου

en: My Workbench
el: Ο Χώρος Εργασίας μου

en: My Workbench area
el: Η περιοχή του Χώρου Εργασίας μου

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: CKEditor profiles
el: CKEditor προφίλ

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Universal web tracking opt-out
el: Καθολική επιλογή χωρίς παρακολούθηση

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
el: Προστέθηκε το "μαζικός" στο φίλτρο ρύθμισης ορατότητας της διαδρομής.

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: @items enabled
el: Ενεργά @items

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
el: Έχετε οριστεί εκτός από την παρακολούθηση από τις ρυθμίσεις ιδιωτικότητας του προγράμματος πλοήγησης.

en: jQuery and jQuery UI CDN
el: jQuery και jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
el: Να χρησιμοποιηθεί το jQuery και jQuery UI από CDN. Αν το CDN δεν είναι διαθέσιμο, θα χρησιμοποιηθεί η τοπική έκδοση του jQuery και jQuery UI.

en: jQuery Version
el: Έκδοση jQuery

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)

en: Disable WYSIWYG module.
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG.

en: click here to disable
el: κάντε κλικ για απενεργοποίηση

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
el: Να μετατρέπονται όλοι οι χαρακτήρες σε οντότητες HTML.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Workbench information
el: Πληροφορίες Χώρου Εργασίας

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Text analysis checks
el: Έλεγχοι ανάλυσης κειμένου

en: Text analysis accuracy
el: Ακρίβεια ανάλυσης κειμένου

en: Relaxed
el: Χαλαρή

en: !title must be 32 characters. Ensure you copied the key correctly.
el: Το !title πρέπει να είναι 32 χαρακτήρες. Βεβαιωθείτε ότι αντιγράψατε το κλειδί σωστά.

en: Do not report
el: Μη αναφορά

en: Your submission contains invalid characters and will not be accepted.
el: Το περιεχόμενό σας περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες και δε θα γίνει αποδεκτό.

en: Mollom content moderation
el: Συντονισμός περιεχομένου Mollom

en: Configure how the Mollom service moderates user-submitted content such as spam and profanity.
el: Διευθέτηση του πως η υπηρεσία Mollom συντονίζει το απεσταλμένο από τους χρήστες περιεχόμενο όπως ανεπιθύμητο περιεχόμενο και βωμολοχία.

en: Automatically moderates user-submitted content and protects your site from spam and profanity.
el: Αυτόματα συντονίζει περιεχόμενο που αποστέλλουν οι χρήστες και προστατεύει τον ιστοτόπο σας από ανεπιθύμητο περιεχόμενο και βωμολοχία.

en: Administer @entity_type
el: Διαχείριση @entity_type

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: Continue to next step
el: Επόμενο βήμα

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Outbound links
el: Εξερχόμενοι σύνδεσμοι

en: Allow users to change CKEditor settings.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να αλλάζουν τις ρυθμίσεις του CKEditor.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την εμφάνιση του CKEditor.

en: Allow users to use CKFinder.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να χρησιμοποιούν το CKFinder.

en: Disable the WYSIWYG module
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG

en: Add a new CKEditor profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ CKEditor

en: Clone the CKEditor profile
el: Αντιγραφή του προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor profile
el: Τροποποίηση του προφίλ CKEditor

en: Delete the CKEditor profile
el: Διαγραφή του προφίλ CKEditor

en: Add the CKEditor Global profile
el: Προσθήκη του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor Global profile
el: Επεξεργασία του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
el: Το CKEditor βρέθηκε στη διαδρομή <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της έκδοσης του CKEditor.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί να έχει οριστεί το <code>$cookie_domain</code>, αλλά δεν έχει οριστεί στο αρχείο <code>settings.php</code> (το CKFinder είναι ενεργό στο προφίλ !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
el: Ορισμένα χαρακτηριστικά είναι απενεργοποιημένα επειδή έχετε μια παλιότερη έκδοση του CKEditor. Παρακαλούμε αναβαθμίστε στην έκδοση 3.1 (ή μεγαλύτερη).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
el: Το CKEditor χρειάζεται άδεια ανάγνωσης στο αρχείο <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Διαβάστε προσεκτικά το τμήμα "Εγκατάσταση του CKFinder" στο αρχείο <code>!readme</code> και προσθέστε μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Έχετε προσθέσει μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>, αλλά σε λάθος γραμμή του αρχείου.

en: Enables CKEditor (WYSIWYG HTML editor) for use instead of plain text fields.
el: Ενεργοποιεί το CKEditor (επεξεργαστής HTML τύπου WYSIWYG) για χρήση σε απλά πεδία κειμένου.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ CKEditor. Αυτή τη στιγμή κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το CKEditor. Δημιουργήστε ένα προφίλ παρακάτω.

en: Create a new profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
el: Το καθολικό προφίλ υπάρχει ήδη. Μόνο ένα καθολικό προφίλ επιτρέπεται να υπάρχει.

en: Create a global profile
el: Δημιουργία ενός καθολικού προφίλ

en: Update the global profile
el: Ενημέρωση του καθολικού προφίλ

en: Path to the CKEditor plugins directory
el: Διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor σε σχέση με τον ριζικό κατάλογο.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
el: Τοπική διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Allow the user to select between paths and internal links
el: Να επιτρέπεται στο χρήστη να επιλέξει μεταξύ διαδρομών και εσωτερικών συνδέσμων

en: With the !plink extension it is possible to use internal: links. By default the !link extension is linking to nodes using paths.
el: Με την !plink επέκταση είναι δυνατή η χρήση εσωτερικών συνδέσμων. Εξ' ορισμού, η επέκταση !link συνδέεται με κόμβους με τη χρήση διαδρομών.

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στον διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίστηκε παραπάνω. Αν είναι κενό, το CKEditor θα προσπαθήσει να βρει τη σωστή διαδρομή.

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading timeout
el: Χρονικό όριο φόρτωσης

en: Spellchecker
el: Ορθογράφος

en: Custom JavaScript configuration
el: Προσαρμοσμένη διευθέτηση JavaScript

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα προφίλ. Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες και η κάτω παύλα.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή πλάτους. Παραδείγματα: 400, 100%.

en: The CSS path is not empty. Please set the <strong>Editor CSS</strong> option to the <strong>Define CSS</strong> mode.
el: Η διαδρομή για το CSS δεν είναι χωρίς τιμή. Ορίστε την επιλογή <strong>CSS επεξεργαστή</strong> στην κατάσταση <strong>Ορισμός CSS</strong>.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το CSS και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του στυλ.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το στυλ και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: The path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: An absolute path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται μια απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: Set a valid loading method.
el: Ορίστε μια έγκυρη μέθοδο φόρτωσης.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο χρονικό περιθώριο φόρτωσης σε δευτερόλεπτα.

en: Enter a valid toolbar configuration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ρύθμιση για τη μπάρα εργαλείων.

en: Your CKEditor profile was updated.
el: Το προφίλ CKEditor ενημερώθηκε.

en: Your CKEditor profile was created.
el: Το προφίλ CKEditor δημιουργήθηκε.

en: The CKEditor profile was deleted.
el: Το προφίλ CKEditor διαγράφηκε.

en: The WYSIWYG module is disabled.
el: Η μονάδα WYSIWYG είναι απενεργοποιημένη.

en: Support for the CKEditor SWF module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor SWF

en: Support for the CKEditor Link module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor Link

en: Table Resize plugin
el: Πρόσθετο αλλαγής μεγέθους πίνακα

en: Auto Grow plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης ανάπτυξης

en: CKEditor website
el: Ο ιστοτόπος του CKEditor

en: Profiles are linked with input format types. A CKEditor profile defines which buttons are available in the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. The Global Profile stores some general information about CKEditor.
el: Τα προφίλ συνδέονται με τους μορφότυπους εισόδου. Ένα CKEditor προφίλ ορίζει ποια πλήκτρα θα είναι διαθέσιμα στον επεξεργαστή, πως θα εμφανίζεται ο επεξεργαστής και ορισμένες άλλες λειτουργίες του επεξεργαστή. Το Καθολικό Προφίλ αποθηκεύει κάποιες γενικές πληροφορίες σχετικά με το CKEditor.

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users <strong>Full HTML</strong> access or use the following list of tags in the HTML filter:
el: Για να δουλεύει η επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου πρέπει να διευθετήσετε το !filterlink για τους χρήστες που θα έχουν πρόσβαση στην επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου. Είτε δώστε στους χρήστες αυτούς την πρόσβαση στο <strong>Πλήρες HTML</strong> ή χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα σημάνσεων στο φίλτρο HTML:

en: To have better control over line breaks, you should disable the <strong>%settingname</strong> setting in the chosen Text format (recommended).
el: Για να έχετε καλύτερο έλεγχο στον τερματισμό των γραμμών, πρέπει να απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση <strong>%settingname</strong> στον επιλεγμένο μορφότυπο κειμένου (προτείνεται).

en: If you are looking for more information, have any trouble with the configuration, or found an issue with the CKEditor module, please visit the !officiallink.
el: Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες, έχετε πρόβλημα με τη διευθέτηση ή ανακαλύψετε κάποιο ζήτημα, επισκεφθείτε το !officiallink.

en: More information about how to customize CKEditor for your theme can be found !herelink.
el: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσαρμογή του CKEditor για τη θεματική σας παραλλαγή θα βρείτε στο !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
el: Με χρήση του !ckfinder (εμπορικό), ένα προχωρημένο που Ajax διαχειριστή αρχείων.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
el: Με χρήση μιας αποκλειστικής μονάδας όπως η !imcelink.

en: Should rich text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
el: Να είναι η πλήρης επεξεργασία κειμένου ενεργή ή ανενεργή στα πεδία κειμένου; Αν είναι ανενεργή, ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου θα μπορεί να ενεργοποιείται με ένα διακόπτη.

en: Editor interface width in pixels or percent.
el: Το πλάτος του επεξεργαστή σε pixel ή ποσοστό.

en: Enter a valid width value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή για το πλάτος.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
el: Περιεχόμενο μπορεί να προστεθεί μόνο στο CKEditor σε κατάσταση WYSIWYG.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
el: Εντοπίστηκε η μονάδα WYSIWYG. Η χρήση και των δύο μονάδων ταυτόχρονα ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα. Προτείνεται να απενεργοποιήσετε τη μονάδα WYSIWYG (!wysiwygdisablelink).

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
el: Αν έχετε ήδη το CKEditor εγκατεστημένο, επεξεργαστείτε το <strong>!editg</strong> και ενημερώστε τη διαδρομή για το CKEditor.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: An error occurred upon trying to add the value to the blacklist.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την προσθήκη του στοιχείου στη μαύρη λίστα.

en: Are you sure you want to delete %value from the blacklist?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε τη διαγραφή του %value από τη μαύρη λίστα;

en: The Mollom servers could be contacted, but Mollom API keys could not be verified.
el: Ήταν δυνατή η επικοινωνία με τους διακομιστές Mollom, αλλά το Mollom API δεν μπόρεσε να επαληθεύσει τα κλειδιά.

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: Allow content to be moderated from the hosted <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>
el: Να επιτρέπεται το περιεχόμενο να συντονίζεται από τον πάροχο <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>

en: Provides a unified moderation interface, supporting multiple sites, moderation teams, and detailed analytics.
el: Παρέχει μια ενοποιημένη διεπαφή συντονισμού, υποστηρίζοντας πολλαπλούς ιστοτόπους, πολλαπλές ομάδες συντονισμού και λεπτομερή στατιστικά.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: Redirect <a href="@local-moderation-url">local moderation pages</a> to the hosted <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>
el: Ανακατεύθυνση των <a href="@local-moderation-url">τοπικών σελίδων συντονισμού</a> στον πάροχο <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>

en: Mollom API keys
el: Κλειδιά API του Mollom

en: Valid (public key: @publicKey)
el: Έγκυρο (δημόσιο κλειδί: @publicKey)

en: Path to CKFinder
el: Διαδρομή για το CKFinder

en: Use toolbar Drag&Drop feature
el: Χρήση του χαρακτηριστικού Σύρε&Άσε της μπάρας εργαλείων

en: All configuration options described in the !apidocs that cannot be easily changed in the administration area can be set in the <strong>Advanced Options</strong> section in the CKEditor profile.
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης που περιγράφονται στο !apidocs που δεν αλλάζουν εύκολα από τη διαχείριση μπορεί να οριστούν στις <strong>Επιλογές για προχωρημένους</strong> του προφίλ του CKEditor.

en: Checking for !filename or !file.
el: Γϊνεται έλεγχος για το !filename ή !file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
el: Το συστατικό CKEditor δεν είναι σωστά εγκατεστημένο. Πηγαίνετε στη διεύθυνση !ckeditorlink για να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να αποσυμπιέσετε τα αρχεία στον κατάλογο !ckeditorpath ή !librarypath και να βεβαιωθείτε ότι υπάρχει το αρχείο !ckeditorfile ή !ckeditorlibrary. Ανατρέξτε στο αρχείο !readme για περισσότερες πληροφορίες.

en: The global profile can not be found. Click here to !create.
el: Το καθολικό προφίλ δεν είναι δυνατό να βρεθεί. Κάντε κλικ για !create.

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page is loaded, if the !ckeditor_basic_js file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
el: Ο χρόνος αναμονής (σε δευτερόλεπτα) για να φορτωθεί ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου αφού φορτωθεί η σελίδα, αν χρησιμοποιείται το αρχείο !ckeditor_basic_js. Αν οριστεί σε μηδέν, ο επεξεργαστής φορτώνεται κατά βούληση.

en: Load !ckeditor_config_js from the theme path
el: Να φορτωθεί το !ckeditor_config_js από την διαδρομή της θεματικής παραλλαγής

en: When enabled, the editor will try to load the !ckeditor_config_js file from the theme directory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, ο επεξεργαστής θα φορτώνει το αρχείο !ckeditor_config_js από τον κατάλογο της θεματικής παραλλαγής.

en: CKEditor documentation
el: Τεκμηρίωση του CKEditor

en: The path to CKEditor (the WYSIWYG rich text editor downloaded from !ckeditorcom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKEditor (τον επεξεργαστή κειμένου τύπου WYSIWYG από το !ckeditorcom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο των εγγράφων.

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στο διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίζεται παραπάνω. Εισάγετε είτε μια απόλυτη διαδρομή στο διακομιστή ή μια διαδρομή σχετική με το αρχείο !indexphp. Αν μείνει κενό, η μονάδα CKEditor θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τη σωστή διαδρομή.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKFinder (διαχειριστής αρχείων βασισμένος σε AJAX από το !ckfindercom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Select which jQuery version branch to use.
el: Επιλέξτε ποια έκδοση του κλάδου jQuery θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
el: Αναβάθμιση του jQuery και jQuery UI σε πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
el: Διαθέσιμοι χαρακτήρες μπαλαντέρ: !u &ndash; αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; όνομα χρήστη

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη .!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!d &ndash; η διαδρομή στο διακομιστή για το ριζικό κατάλογο των εγγράφων (!root).!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της διαδρομής για την εγκατάσταση του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
el: !title <a href="!link" target="_blank">σελίδα έργου</a>

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
el: Τα προφίλ του CKEditor καθορίζονται στο τμήμα !adminpath. Τα προφίλ ορίζουν ποιες επιλογές είναι διαθέσιμες στους χρήστες ανάλογα με τον μορφότυπο εισόδου.

en: <strong>Note:</strong> be careful when granting users access to create tags like %iframe.<br />If you are going to use CKEditor with the <strong>Filtered HTML</strong> input format, please read the "Setting up filters" section in the !readme file.
el: <strong>Σημείωση:</strong> προσοχή όταν δίνετε το δικαίωμα στους χρήστες να δημιουργούν σημάνσεις όπως το %iframe.<br />Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε το CKEditor με τον μορφότυπο εισόδου <strong>Φιλτραρισμένο HTML</strong>, παρακαλούμε διαβάστε το τμήμα "Διευθέτηση των φίλτρων" στο αρχείο !readme.

en: Service error
el: Σφάλμα υπηρεσίας

en: The Mollom API keys could not be verified. Please try again later.
el: Τα κλεδιά για το Mollom API δεν ήταν δυνατό να επαληθευτούν. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Value to convert
el: Τιμή για μετατροπή

en: Rounding behavior
el: Συμπεριφορά για στρογγυλοποίηση

en: Only enable fields that accept text (not numbers). Omit fields that contain sensible data (e.g., credit card numbers) or computed/auto-generated values, as well as author information fields (e.g., name, e-mail).
el: Ενεργοποίηση μόνο των πεδίων που περιέχουν κείμενο (όχι αριθμούς). Παράληψη των πεδίων που περιέχουν ευαίσθητης φύσεως δεδομένα (πχ. αριθμούς πιστωτικών καρτών) ή υπολογιζόμενες/αυτόματα δημιουργημένες τιμές, όπως επίσης και τα πεδία πληροφορίας του συγγραφέα (πχ. όνομα, e-mail).

en: User profile form
el: Φόρμα προφίλ χρήστη

en: Configure how <a href="@jquery">jQuery</a> behaves on the site. Select which jQuery version, the compression level and whether or not to use a CDN.
el: Ρυθμίστε ποια θα είναι η συμπεριφορά του <a href="@jquery">jQuery</a> στον ιστοτόπο. Επιλέξτε την έκδοση του jQuery, το επίπεδο συμπίεσης και το αν θα χρησιμοποιηθεί CDN ή όχι.

en: jQuery update
el: Ενημέρωση jQuery

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
el: Διευθέτηση ρυθμίσεων σχετικά με την αναβάθμιση του jQuery, τη διαδρομή της βιβλιοθήκης και τη συμπίεση.

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">Setting Up Site Search for a Profile</a>.
el: Αν είναι ενεργό, θα γίνεται παρακολούθηση των λέξεων κλειδιών αναζήτησης. Θα πρέπει να ρυθμίσετε το λογαριασμό του Google σας να χρησιμοποιεί την εσωτερική παράμετρο ερωτήματος <strong>search</strong>. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε <a href="@url">τη ρύθμιση της αναζήτησης ιστοτόπου για ένα προφίλ</a>.

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
el: Εισάγετε κώδικα PHP στο πεδίο για τη ρύθμιση ορατότητας της παρακολούθησης.

en: Google Analytics module form element.
el: Στοιχείο φόρμας της μονάδας Google Analytics.

en: Deleted obsolete trackOutboundAsPageview variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή trackOutboundAsPageview.

en: Deleted obsolete googleanalytics_trackpageloadtime variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή googleanalytics_trackpageloadtime.

en: Mailto links
el: Σύνδεσμοι mailto

en: AdSense ads
el: Διαφημίσεις AdSense

en: Anonymize IP
el: Ανωνυμία των IP

en: If you selected "Multiple top-level domains" above, enter all related top-level domains. Add one domain per line. By default, the data in your reports only includes the path and name of the page, and not the domain name. For more information see section <em>Show separate domain names</em> in <a href="@url">Tracking Multiple Domains</a>.
el: Αν επιλέξατε "Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου" παραπάνω, εισάγετε όλα τα σχετιζόμενα ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου. Εισάγετε ένα όνομα ανά γραμμή. Εξ' ορισμού, τα δεδομένα στις αναφορές σας περιλαμβάνουν μόνο τη διαδρομή και το όνομα της σελίδας και όχι το όνομα χώρου. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το τμήμα <em>Εμφάνιση ξεχωριστών ονομάτων χώρου</em> στην <a href="@url">Παρακολούθηση Πολλαπλών Ονομάτων Χώρου</a>.

en: If enabled and your server receives the <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> header from the client browser, the Google Analytics module will not embed any tracking code into your site. Compliance with Do Not Track could be purely voluntary, enforced by industry self-regulation, or mandated by state or federal law. Please accept your visitors privacy. If they have opt-out from tracking and advertising, you should accept their personal decision. This feature is currently limited to logged in users and disabled page caching.
el: Αν είναι ενεργό και ο διακομιστής σας λάβεις μια κεφαλίδα <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> από το πρόγραμμα πλοήγησης του πελάτη, το Google Analytics δε θα συμπεριλάβει κώδικα παρακολούθησης στον ιστοτόπο σας. Η συμμόρφωση με το Do Not Track είναι καθαρά εθελοντική, επιβαλλόμενη από τον αυτο-κανονισμό της βιομηχανίας ή επιβάλλεται από πολιτειακή ή ομοσπονδιακή νομοθεσία. Παρακαλούμε αποδεχτείτε την ιδιωτικότητα των επισκεπτών σας. Αν έχουν επιλέξει να είναι εκτός παρακολούθησης και διαφήμισης, θα πρέπει να δεχτείτε την προσωπική τους αυτή απόφαση. Το χαρακτηριστικό αυτό αυτή τη στιγμή περιορίζεται μόνο για τους πιστοποιημένους χρήστες και για απενεργοποιημένη λανθάνουσα μνήμη σελίδων.

en: You can add Google Analytics <a href="@custom_var_documentation">Custom Variables</a> here. These will be added to every page that Google Analytics tracking code appears on. Google Analytics will only accept custom variables if the <em>name</em> and <em>value</em> combined are less than 128 bytes after URL encoding. Keep the names as short as possible and expect long values to get trimmed. You may use tokens in custom variable names and values. Global and user tokens are always available; on node pages, node tokens are also available.
el: Μπορείτε να προσθέσετε εδώ τις <a href="!custom_var_documentation">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> του Google Analytics. Αυτές θα προστίθενται σε κάθε σελίδα που υπάρχει ο κώδικας παρακολούθησης του Google Analytics. Το Analytics δέχεται προσαρμοσμένες μεταβλητές μόνο αν το <em>όνομα</em> και η <em>τιμή</em> τους συνδυασμένα είναι λιγότερο από 128 χαρακτήρες μετά την κωδικοποίηση URL. Βάλετε όσο πιο μικρά ονόματα γίνεται και να περιμένετε μεγάλες τιμές να περικόβονται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύμβολα αντικατάστασης στις τιμές των προσαρμοσμένων μεταβλητών. Τα καθολικά και του χρήστη σύμβολα αντικατάστασης είναι πάντοτε διαθέσιμα. Στις σελίδες κόμβων, τα σύμβολα αντικατάστασης κόμβων είναι επίσης διαθέσιμα.

en: You can supplement Google Analytics' basic IP address tracking of visitors by segmenting users based on custom variables. Section 7 of the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of service</a> requires that You will not (and will not allow any third party to) use the Service to track, collect or upload any data that personally identifies an individual (such as a name, email address or billing information), or other data which can be reasonably linked to such information by Google. You will have and abide by an appropriate Privacy Policy and will comply with all applicable laws and regulations relating to the collection of information from Visitors. You must post a Privacy Policy and that Privacy Policy must provide notice of Your use of cookies that are used to collect traffic data, and You must not circumvent any privacy features (e.g., an opt-out) that are part of the Service.
el: Μπορείτε να συμπληρώσετε τη βασική παρακολούθηση με διεύθυνση IP του Google με την κατάτμηση των χρηστών βάσει προσαρμοσμένων μεταβλητών. Το τμήμα 7 των <a href="@ga_tos">όρων χρήσης του Google Analytics</a> απαιτεί εσάς (ή να μην επιτρέπετε τρίτους) να χρησιμοποιείτε την υπηρεσία για την παρακολούθηση, συλλογή ή ανέβασμα οποιονδήποτε δεδομένων που ταυτοποιούν με προσωπικό τρόπο ένα άτομο (πληροφορίες όπως όνομα, διεύθυνση e-mail ή πληροφορίες αγοράς) ή άλλων δεδομένων με τα οποία το Google μπορεί να συνδέσει με τέτοιες πληροφορίες. Θα πρέπει να έχετε και να εμμένετε σε μια κατάλληλη Πολιτική Ιδιωτικότητας και να συμμορφώνεστε με όλη τη νομοθεσία και τους κανονισμούς που σχετίζονται με τη συλλογή πληροφοριών των επισκεπτών. Θα πρέπει να καταχωρήσετε μια Πολιτική Ιδιωτικότητας και αυτή θα πρέπει να έχει μια σημείωση για τη χρήση των cookies από μέρους σας που χρησιμοποιούνται για τη συλλογή δεδομένων κίνησης και δεν πρέπει να παρακάμψετε οποιαδήποτε χαρακτηριστικά για την ιδιωτικότητα (όπως η εκτός συμπερίληψη) που είναι μέρος της υπηρεσίας.

en: Track messages of type
el: Παρακολούθηση μηνυμάτων του τύπου

en: This will track the selected message types shown to users. Tracking of form validation errors may help you identifying usability issues in your site. Keep in mind that Google allows a maximum of 500 events per session only and every message is tracked as one individual event. If the limit has been exceeded no further events are tracked, but normal page tracking is not effected. Messages from excluded pages cannot tracked.
el: Αυτό θα παρακολουθεί τους επιλεγμένους τύπους μηνυμάτων που θα εμφανίζονται στους χρήστες. Η παρακολούθηση μηνυμάτων επαλήθευσης φορμών μπορεί να βοηθήσει στην αναγνώριση προβλημάτων χρηστικότητας στον ιστοτόπο. Έχετε κατά νου ότι το Google επιτρέπει μόνο το 500 ως μέγιστο αριθμό συμβάντων ανά σύνοδο και κάθε μήνυμα παρακολουθείται ως ξεχωριστό συμβάν. Αν το όριο ξεπεραστεί, περαιτέρω συμβάντα δεν παρακολουθούνται, αλλά η κανονική παρακολούθηση σελίδων δεν επηρεάζεται. Δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση μηνυμάτων από σελίδες εκτός παρακολούθησης.

en: When text analysis is unsure
el: Όταν η ανάλυση κειμένου δεν έχει σίγουρο αποτέλεσμα

en: Show a CAPTCHA
el: Εμφάνιση CAPTCHA

en: Discard the post
el: Απόρριψη της καταχώρησης

en: Search and Advertising
el: Αναζήτηση και διαφήμιση

en: Track DoubleClick data
el: Παρακολούθηση των δεδομένων DoubleClick

en: If checked, the alternative Google <a href="@doubleclick">DoubleClick data tracking</a> is used to enable AdWords remarketing features. If you choose this option you will need to <a href="@privacy">update your privacy policy</a>.
el: Αν είναι ενεργό, η εναλλακτική <a href="@doubleclick">παρακολούθηση δεδομένων DoubleClick</a> του Google χρησιμοποιείται για την ενεργοποίηση χαρακτηριστικών προώθησης του AdWords. Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, θα πρέπει να <a href="@privacy">ενημερώσετε την πολιτική ιδιωτικότητάς σας</a>.

en: DoubleClick data
el: Δεδομένα DoubleClick

en: Change skin of CKEditor
el: Αλλαγή της θεματικής παραλλαγής του CKEditor

en: Configure skin for CKEditor.
el: Διευθέτηση της θεματικής παραλλαγής του CKEditor.

en: Aggregate <code>ckeditor.js</code>
el: Συνάθροιση του <code>ckeditor.js</code>

en: When enabled, <code>ckeditor.js</code> will be aggregated if JavaScript aggregation is enabled. <strong>Not recommended</strong>.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το <code>ckeditor.js</code> θα συναθροίζεται ή η συνάθροιση JavaScript είναι ενεργοποιημένο. <strong>Δεν συνιστάται</strong>.

en: Available placeholders:!b &ndash; path of the Drupal installation (!base) !m &ndash; path where the CKEditor module is stored (!module).!l &ndash; path to the libraries directory (!library)
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης: !b &ndash; η διαδρομή για την εγκατάσταση του Drupal (!base) !m &ndash; η διαδρομή όπου η μονάδα CKEditor είναι εγκατεστημένη (!module).!l &ndash; η διαδρομή για τον κατάλογο libraries (!library)

en: Local path to CKFinder
el: Τοπική διαδρομή για το CKFinder

en: The following plugins could not be found and were automatically disabled in CKEditor profiles:
el: Τα παρακάτω πρόσθετα δεν είναι δυνατό να βρεθούν και απενεργοποιήθηκαν αυτόματα στα προφίλ του CKEditor:

en: <b>Profile</b>: %profile_name
el: <b>Προφίλ</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
el: <b>Πρόσθετα</b>: %profile_plugins

en: The <em>CKEditor Global Profile</em> profile is using %skin skin which cannot be found. Please <a href="@profile_settings">update your settings</a>.
el: Το <em>Καθολικό Προφίλ CKEditor</em> χρησιμοποιεί το θέμα %skin που δεν είναι δυνατό να βρεθεί. <a href="@profile_settings">Ενημερώστε τις ρυθμίσεις</a>.

en: Accept the post
el: Αποδοχή της καταχώρησης

en: By submitting this form, you accept the <a href="@privacy-policy-url" class="mollom-target" rel="nofollow">Mollom privacy policy</a>.
el: Με την υποβολή της φόρμας, αποδέχεστε την <a href="@privacy-policy-url" class="mollom-target" rel="nofollow">πολιτική ιδιωτικότητας του Mollom</a>.

en: Unable to retrieve %form_id form definition from %module module.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της φόρμας %form_id από τη μονάδα %module.

en: Delete blacklist entry
el: Διαγραφή της εγγραφής από τη λίστα αποκλεισμένων

en: Client error
el: Σφάλμα πελάτη

en: The server time of this site is incorrect. The time of the operating system is not synchronized with the Coordinated Universal Time (UTC), which prevents a successful authentication with Mollom. The maximum allowed offset is @minutes minutes. Please consult your hosting provider or server operator to correct the server time.
el: Ο χρόνος του διακομιστή του ιστοτόπου είναι λάθος. Η ώρα του λειτουργικού συστήματος δεν συγχρονίζεται με το UTC, που αποτρέπει την επιτυχή διαδικασία αυθεντικοποίησης με το Mollom. Ο μέγιστος επιτρεπόμενος χρόνος απόκλισης είναι @minutes λεπτά. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πάροχό σας ή το διαχειριστή του διακομιστή για να διορθώσει την ώρα του διακομιστή.

en: !ckfinder is not installed correctly: <code>!config</code> not found. Make sure that you uploaded all files and did not accidentally remove the configuration file. If you installed CKFinder in other location (e.g. in the libraries folder), make sure to update the path to CKFinder in !global.
el: Το !ckfinder δεν είναι σωστά εγκατεστημένο: δε βρέθηκε το <code>!config</code>. Σιγουρευτείτε ότι έχετε ανεβάσει όλα τα αρχεία και ότι δεν έχετε διαγράψει κατά λάθος το αρχείο ρυθμίσεων. Αν εγκαταστήσατε το CKFinder σε άλλη τοποθεσία (πχ. στον φάκελο libraries), σιγουρευτείτε ότι έχετε ενημερώσει τη διαδρομή για το CKFinder στο !global.
