Demo Framework (7.x-1.0-alpha5) - en to ga translation catalogue (264 entries)

en: list
ga: liosta

en: user
ga: úsáideoir

en: E-mail
ga: R-phost

en: Approve
ga: Aontaigh le

en: Delete
ga: Scrios

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Email address
ga: Seoladh Ríomhphoist

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Remove
ga: Bain

en: Language
ga: Teanga

en: Read more
ga: Léigh tuilleadh

en: more
ga: Tuilleadh

en: Quantity
ga: Méid

en: new
ga: nua

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Login
ga: Logáil isteach

en: Edit
ga: Cuir in eagar

en: Search
ga: Cuardaigh

en: None
ga: Roghnaigh ón liosta

en: Password
ga: Pasfhocal

en: - None -
ga: - Roghnaigh ón liosta -

en: Country
ga: Tír

en: Category
ga: Ábhar

en: Go to previous page
ga: Téigh chuig an leathanach roimhe

en: Go to next page
ga: Téigh chuig an gcéad leathanach eile

en: Book
ga: Leabhar

en: Export
ga: Easpórtáíl

en: Sunday
ga: Dé Domhnaigh

en: Monday
ga: Dé Luain

en: Tuesday
ga: Dé Máirt

en: Wednesday
ga: Dé Céadaoin

en: Thursday
ga: Déardaoin

en: Friday
ga: Dé hAoine

en: Saturday
ga: Dé Sathairn

en: Time
ga: Am

en: View
ga: Féach ar

en: History
ga: Stair

en: Preview comment
ga: Réamhamharc

en: Total
ga: Iomlán

en: Statistics
ga: Statisticí

en: You are not authorized to access this page.
ga: Níl rochtain údaraithe agat ar an leathanach seo.

en: Upload
ga: Uaslódáil

en: Picture
ga: Pictiúr

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: Email
ga: Seoladh R-phost

en: Created
ga: Cruthaithe

en: Access denied
ga: Cead rochtana diúltaithe

en: Year
ga: Bliain

en: Site name
ga: Ainm Suíomh

en: Good
ga: Réasúnta

en: Your name
ga: Do ainm

en: E-mail address
ga: Seoladh r-phoist

en: This field is required.
ga: Réimse riachtanach

en: Month
ga: Mí

en: Price
ga: Praghas

en: Prev
ga: Siar

en: Add to cart
ga: Cuir i mo chairt

en: Postcode
ga: Cód Poist

en: Payment
ga: Íocaíocht

en: Week
ga: Seachtain

en: Day
ga: Lá

en: Events
ga: Imeachtaí

en: January
ga: Eanáir

en: February
ga: Feabhra

en: March
ga: Márta

en: April
ga: Aibreán

en: May
ga: Bealtaine

en: June
ga: Meitheamh

en: July
ga: Iúil

en: August
ga: Lúnasa

en: September
ga: Meán Fómhair

en: October
ga: Deireadh Fómhair

en: November
ga: Samhain

en: December
ga: Nollaig

en: Start date
ga: Dáta tosaithe

en: First name
ga: Ainm

en: Last name
ga: Sloinne

en: User login
ga: Logáil isteach úsáideora

en: Log in
ga: Logáil isteach

en: Add new comment
ga: Cuir ráiteas nua leis

en: Users
ga: Úsádeoirí

en: Checkout
ga: Seiceáil amach

en: Order
ga: Ordú

en: Expiration
ga: Dáta as feidhm

en: City
ga: Cathair

en: Postal code
ga: Cód Poist

en: Title:
ga: Teideal:

en: Logout
ga: Logáil amach

en: Updated date
ga: Nuashonraithe

en: 1 new | @count new
ga[0]: 1 nua
ga[1]: @count nua

en: Ireland
ga: Éire

en: Full name
ga: Ainm iomlán

en: Pending
ga: Ar feitheamh

en: English
ga: Béarla

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ga: Cuntas bailí ríomhphoist. Seolfar gach ríomhphost ón gcóras chuig an seoladh seo. Ní dhéanfar poiblí do sheoladh ríomhphoist, agus ní bhainfear úsáid as ach más mian leat pasfhocal nua a fháil nó nuacht nó fógraí áirithe a fháil trí ríomhphost.

en: ‹ previous
ga: ‹ siar

en: next ›
ga: ar aghaidh ›

en: Edit
ga: Déan eagarthóireacht ar

en: Member for
ga: Ball ar feadh

en: Request new password
ga: Iarr pasfhocal nua

en: Today
ga: Inniu

en: Jan
ga: Ean

en: Feb
ga: Fea

en: Mar
ga: Már

en: Apr
ga: Aib

en: Jun
ga: Mei

en: Jul
ga: Iúil

en: Aug
ga: Lún

en: Sep
ga: MF

en: Oct
ga: DF

en: Nov
ga: Samh

en: Dec
ga: Noll

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Create new account
ga: Cruthaigh cuntas nua

en: warning
ga: rabhadh

en: critical
ga: criticiúil

en: or
ga: nó

en: Shopping cart
ga: Cairt

en: Shipping
ga: Seachadadh

en: Product
ga: Táirge

en: Subtotal
ga: Fo-iomlán

en: Payment method
ga: Modh íocaíochta

en: Completed
ga: Déanta

en: Total:
ga: Iomlán:

en: County
ga: Contae

en: Orders
ga: Orduithe

en: !name field is required.
ga: Réimse '!name' riachtanach

en: Review
ga: Athbhreithnigh

en: Processing
ga: Á phróiseáil

en: Complete
ga: Déanta

en: every week
ga: gach seachtain

en: Go back to the form
ga: Téigh siar chuig an bhfoirm

en: Password strength:
ga: Neart an phasfhocail:

en: Passwords match:
ga: Pasfhocal comhoiriúnaithe:

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm

en: Go to first page
ga: Téigh chuig an gcéad leathanach

en: Go to last page
ga: Téigh chuig an leathanach deiridh

en: Go to page @number
ga: Téigh chuig leathanach @number

en: Canceled
ga: Ar cheal

en: 1 minute
ga: Nóiméad amháin

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ga: Taispeánfar do shíniú go poiblí ag bun gach ceann de do ráitis.

en: « first
ga: « céad lch.

en: last »
ga: lch. deir »

en: Postal address
ga: Seoladh poist

en: Account information
ga: Sonraí an chuntais

en: Billing information
ga: Sonraí billeála

en: Go back
ga: Téigh siar

en: and
ga: agus

en: View cart
ga: Féach ar mo chairt

en: Search this site
ga: Cuardaigh an suíomh seo

en: Word verification
ga: Fíorú focail

en: You have entered an invalid credit card number.
ga: Tá uimhir chárta creidmheasa neamhbhailí curtha isteach agat.

en: Order status
ga: Stádas an t-ordaithe

en: Card type
ga: Cineál cárta

en: Card owner
ga: Ainm ar an gcárta

en: Card number
ga: Uimhir an Chárta

en: Review order
ga: Caith súil ar d'ordú

en: Confirm password
ga: Deimhnigh pasfhocal

en: Update cart
ga: Nuashonraigh mo chairt

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ga: Caillfear na freagraí ar fad a bhaineann leis an ráiteas seo. Ní féidir an beart seo a chealú.

en: Enter your @s username.
ga: Clóscríobh d’ainm úsáideora @s.

en: Order total
ga: Iomlán an t-ordaithe

en: Dashboard
ga: Deais

en: Save Draft
ga: Sábháil Dréacht

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ga: Tharla earráid gan choinne ar an suíomh seo. Triail é sin arís níos déanaí le do thoil.

en: Username or e-mail address
ga: Ainm úsáideora nó seoladh ríomhphoist

en: By @name on @date
ga: Le @name, @date

en: By @name
ga: Le @name

en: 0 sec
ga: 0 soic

en: You have already submitted this form.
ga: Tá an fhoirm seo curtha isteach agat cheana.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
ga: <a href="!url">Féach ar an gcomhfhreagras atá curtha isteach agat go dtí seo</a>.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ga: Clóscríobh an pasfhocal nua sa dá réimse leis an phasfhocal reatha an úsáideora a athrú.

en: - Any -
ga: - Iad uile -

en: Language settings
ga: Socruithe teanga

en: The requested page could not be found.
ga: Ní féidir linn teacht ar an leathanach sin. Cuir r-phost chuig <a href="mailto:eolas@naionrai.ie">eolas@naionrai.ie</a> le heolas faoin leathanach atá á lorg agat.

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Strong
ga: Láidir

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ga: Réamhshocrú teanga an chuntais seo do ríomhphoist, agus an teanga roghnaithe do léiriú an tsuímh.

en: E-mail new password
ga: Seol pasfhocal nua ar ríomhphost

en: Enter the password that accompanies your username.
ga: Clóscríobh do phasfhocal a ghabhann le d’ainm úsáideora.

en: Delete picture
ga: Scrios an pictiúr

en: Address 2
ga: Seoladh 2

en: Address 1
ga: Seoladh 1

en: Navigate to previous year
ga: Déan nascleanúint chuig anuraidh

en: Navigate to next year
ga: Déan nascleanúint chuig an bhliain seo chugainn

en: Navigate to previous month
ga: Déan nascleanúint chuig an mhí roimhe seo

en: Navigate to next month
ga: Déan nascleanúint chuig an mhí seo chugainn

en: Navigate to previous week
ga: Déan nascleanúint chuig an tseachtain roimhe seo

en: Navigate to next week
ga: Déan nascleanúint chuig an tseachtain seo chugainn

en: Navigate to previous day
ga: Déan nascleanúint chuig an lá roimhe seo

en: Navigate to next day
ga: Déan nascleanúint chuig an chéad lá eile

en: Only numbers are allowed in %field.
ga: Uimhreacha amháin atá ceadaithe sa réimse '%field'.

en: Security code
ga: Cód slándála

en: Cancel account
ga: Cealaigh an cuntas

en: Completed @current of @total.
ga: @current de @total déanta.

en: Your comment has been posted.
ga: Foilsíodh do ráiteas.

[ctx: Long month name]
en: January
ga: Eanáir

[ctx: Long month name]
en: February
ga: Feabhra

[ctx: Long month name]
en: March
ga: Márta

[ctx: Long month name]
en: April
ga: Aibreán

[ctx: Long month name]
en: May
ga: Bealtaine

[ctx: Long month name]
en: June
ga: Meitheamh

[ctx: Long month name]
en: July
ga: Iúil

[ctx: Long month name]
en: August
ga: Lúnasa

[ctx: Long month name]
en: September
ga: Meán Fómhair

[ctx: Long month name]
en: October
ga: Deireadh Fómhair

[ctx: Long month name]
en: November
ga: Samhain

[ctx: Long month name]
en: December
ga: Nollaig

en: Preview before submitting
ga: Réamhamharc

en: more information
ga: tuilleadh eolais

en: E-mails
ga: R-phoist

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ga: Tá spásanna ceadaithe, ní cheadaítear poncaíocht seachas lánstadanna,  fleiscíní, uaschamóga agus fostríoca.

en: Make it at least 6 characters
ga: Ba chóir go mbeadh ar a laghad 6 charachtar ann.

en: Weak
ga: Lag

en: Input required
ga: Ionchur riachtanach

en: Sort By
ga: Sórtáil de réir

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
ga: Clóscríobh na carachtair a fheiceann tú san íomhá thuas; murar féidir leat iad a léamh, cuir isteach an fhoirm agus tiocfaidh íomhá nua aníos. Níl sé cásíogair.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
ga: Clóscríobh do phasfhocal reatha chun do %mail nó %pass a athrú. !request_new.

en: Current password
ga: Pasfhocal reatha

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
ga: Tá do phasfhocal in easnamh nó mícheart; tá sé riachtanach leis an %name a athrú.

en: Order type
ga: Cineál an t-ordaithe

en: <a href="[site:url]">Return to the front page.</a>
ga: <a href="[site:url]">Téigh siar chuig an leathanach baile.</a>

en: Shopping cart contents
ga: Táirgí sa chairt

en: Your shopping cart is empty.
ga: Tá do chairt folamh.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
ga: %title curtha le <a href="!cart-url">do chairt</a>.

en: Checkout: @page
ga: Seiceáil amach: @page

en: Review your order before continuing.
ga: Caith súil ar d'ordú roimh leanúint ar aghaidh.

en: Checkout complete
ga: Tá d'ordú imithe tríd

en: Checkout of your current order has been canceled and may be resumed when you are ready.
ga: Níor cuireadh d'ordú reatha tríd, is féidir é a athdhéanamh nuair a bheidh tú réidh.

en: Unit price
ga: Praghas an aonaid

en: Order number
ga: Uimhir an t-ordaithe

en: Order @number
ga: Ordú @number

en: verify using audio
ga: fíoraigh trí fhuaim

en: Delete and save
ga: Scrios agus sábháil

en: You have entered an expired credit card.
ga: Tá sonraí chárta creidmheasa atá imithe in éag curtha isteach agat.

en: You have entered an invalid card security code.
ga: Tá cód slándála (CVV) neamhbhailí curtha isteach agat.

en: You have entered an invalid issue number.
ga: Tá uimhir eisithe neamhbhailí curtha isteach agat.

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
ga: Léigh tuilleadh<span class="element-invisible"> faoi @title</span>

[ctx: datetime]
en: Year
ga: Bliain

[ctx: datetime]
en: Month
ga: Mí

[ctx: datetime]
en: Day
ga: Lá

[ctx: date_nav]
en: Next
ga: Ar aghaidh

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
ga: Ordú deanta

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
ga: Ordú ID

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
ga: Ordú

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
ga: Uimhir an t-ordaithe

en: Order e-mail
ga: R-phost an t-ordaithe

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
ga: Orduithe

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
ga: Cineál an t-ordaithe

en: %title removed from your cart.
ga: %title bainte ó do chairt.

en: Delete translation
ga: Scrios an t-aistriúchán

en: Your order is number [commerce-order:order-number]. You can <a href="[commerce-order:url]">view your order</a> on your account page when logged in.
ga: Is é uimhir d'ordú ná [commerce-order:order-number]. Is féidir leat <a href="[commerce-order:url]">d'ordú a fheiceáil</a> ar do leathanach baile agus tú lógáilte isteach.

en: Shipping information
ga: Sonraí seachadta

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
ga: Tá uimhir curtha isteach agat de chárta creidmheasa nach nglactar leis ar an suíomh seo.

en: Continue to next step
ga: Ar aghaidh

en: The requested page "@path" could not be found.
ga: Ní féidir linn teacht ar an leathanach "@path".

en: Product added to the cart
ga: Táirge curtha leis an gcairt.

en: There are errors on the page. Please correct them and resubmit the form.
ga: Tá earráidí ar an leathanach seo. Ceartaigh iad le do thoil agus ansin seol an fhoirm seo arís.

en: Shipping service
ga: Seirbhís seolta

en: Shipping services
ga: Seirbhísí seolta

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
ga: Uimhir eisiúna

en: Do not begin name with numbers.
ga: Ná tosaigh ainm le huimhreacha.

en: Town/City
ga: Baile/Cathair
