Display Suite profile (7.x-1.0-alpha1) - en to be translation catalogue (826 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: user
be: карыстальнік

en: Show on every page except the listed pages.
be: Паказваць на ўсіх старонках, акрамя пералічаных.

en: Show on only the listed pages.
be: Паказваць толькі на пералічаных старонках.

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: Reset to defaults
be: Ськінуць да дапомных парамэтраў

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы карыстальніцкі рахунак.

en: Request new password via e-mail.
be: Запытаць новы пароль на e-mail.

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Сьпіс

en: Subject
be: Тэма

en: closed
be: зачыненае

en: disabled
be: адлучана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Description
be: Апісаньне

en: Language
be: Мова

en: RSS feed
be: RSS-жывільнік

en: more
be: болей

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэньні ды інструкцыі што да дасылкі матар'ялаў

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Block title
be: Загаловак блёку

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: This action cannot be undone.
be: Увага: гэтае дзеяньне ня можа быць скасаваным.

en: Message
be: Паведамленьне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Гіерархія

en: Related terms
be: Зьнітаваныя дэфініцыі

en: Required
be: Абавязкова

en: root
be: карэнь

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: none
be: ніякі

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Feed
be: Жывільнік

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: No categories available.
be: Няма катэгорыяў.

en: Go to previous page
be: Да папярэдняе старонкі

en: Go to parent page
be: Перайсьці да бацькоўскае старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнае старонкі

en: Export
be: Экспарт

en: settings
be: наладкі

en: header
be: верхні калянтытул

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Time
be: Час

en: The configuration options have been reset to their default values.
be: Опцыі канфігурацыі ськінутыя да дапомных.

en: Path
be: Шлях

en: Clear index
be: Выпратаць індэкс

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Назоў форума

en: forum
be: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць форум %name?

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тлумачальнік (суправаджэнчы надпіс)

en: never
be: ніколі

en: The username %name does not exist.
be: Мянушка %name ня йснуе.

en: mail
be: пошта

en: Updated
be: Абноўлена

en: aggregator
be: агрэгатар

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўленьню

en: The fully-qualified URL of the feed.
be: Поўная спасылка (URI) жывільніку.

en: theme
be: тэма

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Access log settings
be: Наладкі рэгістру дасягу

en: Enable access log
be: Актывізаваць рэгістар дасягу

en: Discard access logs older than
be: Адкінуць запісы рэгістру дасягу, старэйшыя за

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: Attachment
be: Дадатак

en: Picture
be: Выява

en: type
be: тып

en: User
be: Карыстальнік

en: Email
be: Адрэса e-mail

en: file
be: файл

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: Save categories
be: Захаваць катэгорыі

en: The name of the menu.
be: Назоў меню.

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Question
be: Пытаньне

en: Update options
be: Опцыі абнаўленьню

en: Active
be: Актыўна

en: Last post
be: Апошні допіс

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блёк

en: Page
be: Старонка

en: Configuration saved.
be: Канхвігурацыя захаваная

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Only site administrators can create new user accounts.
be: Стварэньне новых рахункаў дазволенае толькі адміністратарам бачыны.

en: Url
be: Спасылка

en: Host
be: Хост

en: Never
be: Ніколі

en: Header
be: Загаловак 1

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
be: Настаўце на <em>Так</em>, калі жадаеце, каб гэтая катэгорыя абіралася дапомна.

en: You must enter a category.
be: Вы павінны ўвесьці катэгорыю.

en: Are you sure you want to delete %category?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %category?

en: Category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Your name
be: Вашае імя

en: Your e-mail address
be: Вашая e-mail

en: Send e-mail
be: Даслаць e-mail

en: You must select a valid category.
be: Вы павінны абраць існуючую катэгорыю.

en: You must enter a valid e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці слушную адрэсу e-mail

en: Visibility
be: Бачнасьць

en: Roles
be: Статусы

en: Comment
be: Камэнтар

en: Hostname
be: Імя хасту

en: Score
be: Адзнака

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана напачатку сьпісаў

en: Log message
be: Паведамленьне рэгістру

en: Poll duration
be: Працягласьць трываньню апытаньня

en: Explanation
be: Тлумачэньне

en: Selection options
be: Наладкі выбару

en: Vocabulary name
be: Назоз слоўніку

en: Term name
be: Назоў дэфініцыі

en: Role name
be: Назоў статусу

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Severity
be: Патрабавальнасьць

en: Vote
be: Голас

en: RSS - blogs
be: RSS - блёгі

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармалёвы

en: blocked
be: заблякаваны

en: active
be: актыўны

en: OPML feed
be: OPML-жывільнік

en: configure
be: канхвігураваць

en: Number of news items in block
be: Колькасьць навінаў у блёку

en: View this feed's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны жывільніку.

en: View this category's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны катэгорыі.

en: Feed overview
be: Агляд жывільніку

en: Last update
be: Апошняе абнаўленьне

en: Next update
be: Наступнае абнаўленьне

en: %time ago
be: %time таму

en: remove items
be: выдаліць элементы

en: update items
be: абнавіць элементы

en: Category overview
be: Агляд катэгорыі

en: Categorize
be: Катэгарызаваць

en: The categories have been saved.
be: Катэгорыі захаваныя.

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: %age old
be: %age

en: %ago ago
be: %ago таму

en: Authored by
be: Аўтар:

en: The feed %feed has been updated.
be: Стужка %feed была абноўленая.

en: Feed %feed deleted.
be: Стужка %feed выдаленая.

en: The feed %feed has been deleted.
be: Стужка %feed выдалена.

en: Feed %feed added.
be: Стужка %feed памысна даданая.

en: The feed %feed has been added.
be: Стужка %feed памысна даданая.

en: The news items from %site have been removed.
be: Навіны з %site былі выдаленыя.

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: System
be: Сыстэма

en: Code
be: Код

en: security
be: бясьпека

en: node
be: нода

en: Tonga
be: Тонга

en: Navajo
be: Навая

en: Table
be: Табліца

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: няд

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: травень

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: сьнежань

en: Forum
be: Форум

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Updated URL for feed %title to %url.
be: Спасылка стужкі %title абноўленая на %url.

en: Blog
be: Блёг

en: Jump to the first comment of this posting.
be: Перайсьці да першага каментару.

en: Jump to the first new comment of this posting.
be: Перайсьці да першага новага камэнтару.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
be: Выкажыце Вашае меркаваньне наконт гэтае інфармацыі.

en: String
be: Радок

en: Choices
be: Варыянты

en: Minimum cache lifetime
be: Мінімальны час жыцьця кэшу

en: Referrer
be: Крыніца запыту

en: Default front page
be: Дапомная першая старонка

en: Filters
be: Фільтры

en: Recent comments
be: Апошнія камэнтары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадковы

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: Preformatted
be: Перадфарматаваны тэкст

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: reply
be: адказаць

en: Session closed for %name.
be: %name: сэсыя зачыненая.

en: You have to specify a valid date.
be: Вы павінны ўвесьці слушную дату.

en: The field %field is required.
be: Поле %field ёсьць абавязковым.

en: Rules
be: Правілы

en: Nauru
be: Наўру

en: Authoring information
be: Аўтар ды дата

en: Authored on
be: Дата:

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Attachments
be: Дадаткі

en: Show
be: Паказаць

en: Arabic
be: Арабзкая

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французкая

en: Italian
be: Італійская

en: Spanish
be: Гішпаньская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Allowed HTML tags
be: Дапушчальныя HTML-цэтлікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: The category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: The category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Category %category added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: The category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Upload picture
be: Запампаваць выяву

en: Source
be: Крыніца

en: Message:
be: Паведамленьне:

en: Language file
be: Моўны файл

en: Average page generation time
be: Сярэдні час генэрацыі старонкі

en: Refine
be: Абнавіць

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
be: Увага! Выкрытая зламысная спроба зьмяніць абароненыя палі карыстальніку.

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Deleted
be: Выдалена

en: Topic
be: Тэма

en: Today
be: Сёньня

en: Create new revision
be: Стварыць новую вэрсыю

en: Locale settings
be: Наладкі лякалі

en: How many content items to display in "day" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе за дзень

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: сьнежань

en: Existing system path
be: Існуючы сыстэмны шлях

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Number of day's top views to display
be: Колькасьць праглядаў за дзень да адлюстраваньню.

en: Number of all time views to display
be: Колькасьць праглядаў за ўвесь час да адлюстраваньню

en: Number of most recent views to display
be: Колькасьць сёлетніх праглядаў да адлюстраваньню

en: The settings have not been saved because of the errors.
be: Наладкі не захаваныя праз памылкі.

en: profile
be: профіль

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленьне дасланае.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блёк %name?

en: The block %name has been removed.
be: Блёк %name выдалены.

en: list terms
be: вывесьці сьпіс дэфініцыяў

en: add terms
be: дадаць дэфініцыі

en: Created new term %term.
be: Створаная новая дэфініцыя %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць гэтую дэфініцыю %title?

en: warning
be: папераджэньне

en: Blocked
be: Заблякавана

en: View the list of polls on this site.
be: Прагледзець сьпіс галасаваньняў на сайце.

en: You must fill in at least two choices.
be: Вы павінны прапанаваць прынамсі два варыянты.

en: open
be: адчыненае

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: View the current poll results.
be: Глядзець вынікі бягучага апытаньню.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
be: Выдаленьне дэфініцыі аўтаматычна выдаліць усе даччыныя дэфініцыі (калі яны існуюць). Гэтае дзеяньне нельга адкаціць.

en: Parent term
be: Бацькоўская дэфініцыя

en: Parent terms
be: Бацькоўскія дэфініцыі

en: Syndicate
be: RSS

en: revert
be: адкат

en: current revision
be: бягучая вэрсыя

en: The specified passwords do not match.
be: Паказаныя паролі не зьбягаюцца.

en: No forums defined
be: Форумы адсутныя

en: This topic has been moved
be: Гэнае абмеркаваньне было перасунутае

en: Your vote was recorded.
be: Ваш голас быў улічаны.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
be: Дазваляе праводзіць на сайце апытаньні па розных тэмах у форме закрытых пытаньняў.

en: Fiji
be: Фіджы

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: details
be: падрабязнасьці

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сыстэму для %user.

en: image
be: выява

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Delete comments
be: Выдаліць камэнтары

en: not published
be: не апублікавана

en: Comment settings
be: Наладкі камэнтараў

en: Hits
be: Хіты

en: sticky
be: прымацавана

en: not promoted
be: не перасунуты

en: promoted
be: перасунуты

en: Default options
be: Дапомныя наладкі

en: Read only
be: Толькі чытаньне

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: disable
be: адлучыць

en: Temporary directory
be: Часовая дырэкторыя

en: date
be: дата

en: Slogan
be: Слёган

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Go to first page
be: Да першае старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняе старонкі

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Underlined
be: Падкрэсьлены

en: Delete role
be: Выдаліць статус

en: Block description
be: Апісаньне блёку

en: Form name
be: Назоў формы

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
be: Загаловак новага полю (будзе паказаны карыстальніку). Напрыклад, "Улюбёны колер".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
be: Тлумачэньне для новага полю (неабавязкова). Будзе паказанае карыстальніку.

en: Save field
be: Захаваць поле

en: Save blocks
be: Захаваць блёкі

en: The block settings have been updated.
be: Наладкі блёку абноўленыя.

en: '%name' block
be: Блёк "%name"

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
be: Дазволіць карыстальнікам рэдагаваць бачнасьць блёку на старонцы наладак свайго рахунку.

en: Show block on specific pages
be: Паказваць блёк на пэўных старонках

en: Save block
be: Захаваць блёк

en: The block has been created.
be: Блёк быў створаны.

en: Block body
be: Цела блёку

en: The content of the block as shown to the user.
be: Зьмесьціва блёку ў тае форме, як пабачыць карыстальнік.

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе зьмены будуць скасаваныя. Гэтая дзеяньне адкаціць немагчыма.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
be: Дазваляе адміністратарам наладжваць меню навігацыі па сайце.

en: edit vocabulary
be: рэдагаваць слоўнік

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Updated vocabulary %name.
be: Слоўнік %name абноўлены.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць слоўнік %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
be: Выдаленьне слоўніку спрычыніцца да НЕЗВАРОТНАГА выдаленьню ўсіх дэфініцыяў. Дзеяньне ня можа быць скасаванае.

en: Deleted vocabulary %name.
be: Выдалены слоўнік %name.

en: Default time zone
be: Дапомны часавы пас

en: Permission
be: Дазвол

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя камэнтары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Значэньне поля ня будзе паказанае публічна ні ў якім разе.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
be: Подпіс будзе выводзіцца напрыканцы камэнтараў.

en: Date - newest first
be: Дата - найноўшыя ўгары

en: Date - oldest first
be: Дата - найстарэйшыя ўгары

en: Subtitle
be: Загаловак 2

en: Language code
be: Код мовы

en: Save role
be: Захаваць статус

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Last visit
be: Апошні візыт

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаваньняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Пасьлядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: KB
be: КБ

en: New forum topics
be: Новыя абмеркаваньні форуму

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Preview trimmed version
be: Перадпрагляд абмежаванае вэрсыі

en: Preview full version
be: Перадпрагляд поўнае вэрсыі

en: The name %name is already taken.
be: Нажаль, мянушка %name ужо занятая.

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не йснуе.

en: Show only items where
be: Паказваць толькі элементы, дзе

en: No comments available.
be: Камэнтары адсутныя.

en: Add role
be: Дадаць статус

en: You must specify a valid role name.
be: Калі ласка, увядзіце слушны назоў статусу.

en: The role has been added.
be: Статус быў даданы.

en: Path to custom logo
be: Шлях да лягатыпу

en: taxonomy
be: таксанамія

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зьмесьціва з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матар'ял з %site.

en: Alias
be: Мянушка

en: Enter your keywords
be: Увядзіце ключавыя словы

en: Clean URLs
be: "Чыстыя" спасылкі

en: Active forum topics
be: Актыўныя абмеркаваньні форуму

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць сьвежыя абмеркаваньні форуму.

en: User activity
be: Актыўнасьць карыстальніка

en: The user must enter a value.
be: Карыстальнік мусіць увесьці значэньне.

en: Visible in user registration form.
be: Бачны ў форме рэгістрацыі карыстальніка

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анляйн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: Maximum number of currently online users to display.
be: Максымальная колькасьць анляйн-карыстальнікаў да паказу.

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Bulgarian
be: Баўгарская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Czech
be: Чэская

en: Danish
be: Даньская

en: Dutch
be: Галяндзкая

en: Finnish
be: Фінская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Жыдоўская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданэзыйская

en: Polish
be: Польская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Расейская

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швэцкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: The file could not be created.
be: Немагчыма стварыць файл.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па ськіданьні паролю дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail ня ёсьць слушнаю адрэсай электроннае пошты.

en: authenticated user
be: ідэнтыфікаваны карыстальнік

en: Field settings
be: Наладкі полю

en: Default order
be: Дапомны парадак

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевую копію

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае тымчасовае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Назоў кантэйнэру

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Content ranking
be: Рангаваньне матар'ялаў

en: Keyword relevance
be: Рэлеванцыя

en: Recently posted
be: Надоечы дасланыя

en: Number of comments
be: Колькасьць паведамленьняў

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Чыньнік

en: Default picture
be: Дапомная выява

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
be: URL выявы, што будзе паказаная для карыстальнікаў, якія ня маюць сваёй. Калі ня хочаце нічога паказваць, пакіньце радок пустым

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да файлавага сэрвэру, то скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць лягатып.

en: %percentage of the site has been indexed.
be: %percentage сайту былі прайндэксаваныя.

en: and
be: ды

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
be: %recipient ня ёсьць слушнай адрэсай e-mail.

en: Lithuanian
be: Летувіская

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзенае ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сынтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Export template
be: Экспартаваць шаблён

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: The e-mail address %email is already taken.
be: Нажаль, e-mail %email ужо заняты.

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: notice
be: заўвага

en: The field has been updated.
be: Поле абноўленае.

en: edit role
be: рэдагаваць статус

en: Password field is required.
be: Поле паролю ёсьць абавязковым.

en: Afar
be: Афарская

en: Somali
be: Самалі

en: Komi
be: Комі

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
be: Файл %file ня можа быць захаваны: запампоўка не была сконьчаная.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: Re-index site
be: Перайндэксаваць сайт

en: Are you sure you want to re-index the site?
be: Вы насамрэч хочаце перайндэксаваць сайт?

en: Enable or disable the display of certain page elements.
be: Запаліць або адлучыць паказ пэўных элементаў старонак

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Выкрыты няслушны выбар. Калі ласка, зьнясіцеся з адміністратарам рэсурсу.

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку

en: You are not authorized to post comments.
be: Вы ня маеце правоў для дапісваньня камэнтараў.

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Камэнтар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей ня йснуе

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
be: Абмеркаваньне зачыненае: Вы ня можаце дадаваць новыя камэнтары.

en: You are not authorized to view comments.
be: Вы ня маеце правоў для прагляду камэнтараў.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць камэнтар "%title"?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты камэнтар будуць згубленыя. Гэтае дзеяньне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя камэнтары

en: Unpublish the selected comments
be: Разпублікаваць абраныя камэнтары

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэны камэнтар разам з усімі яго адказамі?

en: You have to specify a valid author.
be: Вы павінны паказаць слушнае ймя аўтара.

en: The name you used belongs to a registered user.
be: Паказанае Вамі імя належыць зарэгістраванаму карыстальніку.

en: The e-mail address you specified is not valid.
be: Паказаная няслушная e-mail.

en: Add feed
be: Дадаць жывільнік

en: All languages
be: Усе мовы

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: Add language
be: Дадаць мову

en: Are you sure you want to delete the language %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць мову %name?

en: The language %locale has been removed.
be: Мова %locale была выдаленая.

en: locale
be: лякаль

en: Hindi
be: Хінды

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся ў аднаразовае спасылкі для ўваходу ў сыстэму днём %timestamp.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: form
be: форма

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
be: Каб зьмяніць бягучы пароль, увядзіце новы ў абодвух палёх.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Для ўваходу ў сыстэму Вы спрабавалі скарыстацца з аднаразовае спасылкі, чый тэрмін ужо выбег. Калі ласка, запытайце новую праз форму ніжэй.

en: The translation import of %filename failed.
be: Імпарт перакладу з %filename быў беспасьпяховым.

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: filter
be: фільтар

en: Poll
be: Апытаньне

en: upload
be: запампоўка

en: Already added languages
be: Ужо даданыя мовы

en: Language name
be: Імя мовы

en: Catalan
be: Каталанская

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Няслушны выбар %choice у элеменьце %name.

en: Custom language
be: Адвольная мова

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Language name in English
be: Імя мовы (па-ангельску)

en: The language %language (%code) already exists.
be: Мова %language (%code) ўжо йснуе.

en: English (provided by Drupal)
be: Ангельская (дапомна)

en: Search in
be: Пошук сярод

en: Only translated strings
be: Толькі перакладзеныя радкі

en: Only untranslated strings
be: Толькі неперакладзеныя радкі

en: Languages not yet added
be: Яшчэ не даданыя мовы

en: Import translation
be: Важны пераклад

en: Import into
be: Імпартаваць да

en: Export translation
be: Экспартаваць пераклад

en: The string has been saved.
be: Радок быў памысна захаваны.

en: The string has been removed.
be: Радок быў выдалены.

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: Exported %locale translation file: %filename.
be: Экспартаваны файл перакладу для мовы%locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
be: Пераклад экспартаваны ў файл %filename.

en: Abkhazian
be: Абхазкая

en: Avestan
be: Авэстанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Akan
be: Аканская

en: Amharic
be: Амгарская

en: Assamese
be: Асамізкая

en: Avar
be: Аварская

en: Aymara
be: Аймарская

en: Azerbaijani
be: Азэрбайджанская

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bihari
be: Бігарская

en: Bislama
be: Бізлямская

en: Bambara
be: Бамбарская

en: Bengali
be: Бэнгальская

en: Tibetan
be: Тыбэцкая

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Басьнійская

en: Chechen
be: Чачэнская

en: Chamorro
be: Чаморская

en: Corsican
be: Карсыканская

en: Cree
be: Крыцкая

en: Old Slavonic
be: Стараславянская

en: Welsh
be: Вэльская

en: Maldivian
be: Мальдыўская

en: Bhutani
be: Бутанская

en: Ewe
be: Эўская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Басцкая

en: Persian
be: Пэрсыцкая

en: Fulah
be: Фула

en: Faeroese
be: Фароская

en: Frisian
be: Фрызыйская

en: Irish
be: Ірляндзкая

en: Scots Gaelic
be: Гэльская (Шатляндыя)

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Gujarati
be: Гуджарацкая

en: Manx
be: Манкс

en: Hausa
be: Гаўза

en: Hiri Motu
be: Гіры Моту

en: Armenian
be: Армянская

en: Herero
be: Гарэра

en: Interlingua
be: Інтэрлінгўа

en: Interlingue
be: Гінтэрлінгўэ

en: Igbo
be: Ігба

en: Inupiak
be: Інупяк

en: Icelandic
be: Ізьляндзкая

en: Inuktitut
be: Інуктытут

en: Javanese
be: Яванская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kongo
be: Кангалезкая

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kwanyama
be: Кўан'яма

en: Kazakh
be: Казаская

en: Greenlandic
be: Грынляндзкая

en: Cambodian
be: Камбаджыйская

en: Kannada
be: Каннада

en: Kanuri
be: Кануры

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kurdish
be: Курцкая

en: Cornish
be: Корніская

en: Latin
be: Латынь

en: Luxembourgish
be: Люксэмбургская

en: Luganda
be: Луганда

en: Lingala
be: Лінгала

en: Laothian
be: Лаоская

en: Latvian
be: Латыская

en: Malagasy
be: Малагазы

en: Marshallese
be: Маршалезкая

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаяламская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Moldavian
be: Малдувіская

en: Marathi
be: Мараты

en: Malay
be: Малайская

en: Maltese
be: Мальтэзкая

en: Burmese
be: М'янмарская

en: North Ndebele
be: Паўночная Н'дэбэлэ

en: Nepali
be: Нэпалезкая

en: Ndonga
be: Н'гонда

en: South Ndebele
be: Паўднёвая Н'дэбэлэ

en: Chichewa
be: Чычэва

en: Occitan
be: Ачытанская

en: Oromo
be: Аромская

en: Oriya
be: Арыйская

en: Ossetian
be: Асэтынская

en: Punjabi
be: Пэнджабзкая

en: Pali
be: Палі

en: Pashto
be: Пуштунская

en: Quechua
be: Квэч'я

en: Rhaeto-Romance
be: Рэта-раманская

en: Kirundi
be: Кірунды

en: Kinyarwanda
be: Кіньярўанда

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардынская

en: Sindhi
be: Сінды

en: Northern Sami
be: Паўночная Самі

en: Sango
be: Санга

en: Serbo-Croatian
be: Сэрба-харвацкая

en: Slovenian
be: Славенская

en: Samoan
be: Самаанская

en: Shona
be: Шона

en: Albanian
be: Албанская

en: Serbian
be: Сэрбзкая

en: Siswati
be: Сысўаты

en: Sesotho
be: Сэсота

en: Sudanese
be: Суданская

en: Swahili
be: Сўахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Tajik
be: Таджыцкая

en: Thai
be: Тайская

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Setswana
be: Сэцўана

en: Tsonga
be: Цонга

en: Tatar
be: Татарская

en: Twi
be: Тўі

en: Tahitian
be: Тагіцянская

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкая

en: Venda
be: Вэнда

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Wolof
be: Валоф

en: Xhosa
be: Гзоза

en: Yiddish
be: Ідыш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: Zhuang
be: Зўанг

en: Chinese, Simplified
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese, Traditional
be: Кітайская (традыцыйная)

en: Zulu
be: Зулу

en: sort ascending
be: сартоўка паводле павелічэньню

en: sort descending
be: сартоўка паводле памяньшэньню

en: Categorize news items
be: Катэгарызаваць навіны

en: checkboxes
be: чэкбоксы

en: multiple selector
be: сьпіс мноснага выбару

en: Post new blog entry.
be: Дапісаць на блёг.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
be: Вы ня можаце дадаваць допісы да блёгу.

en: Read the latest blog entries.
be: Прачытаць апошнія допісы ў блёгу

en: Save book pages
be: Захоўваць старонкі падшыўкі

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: Update book outline
be: Абнавіць сьхему падшыўкі

en: The post has been removed from the book.
be: Матар'ял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць гэную падшыўку (з усімі бацькоўскімі ды даччынымі старонкамі) ў выглядзе, спадручным для друку.

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя камэнтары

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
be: Катэгорыі зь меньшай вагай будуць паказвацца вышэй за тыя, што маюць большую вагу; катэгорыі з аднолькавай вагай будуць сартавацца паводле абэцэды.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
be: Дазваляе выкарыстаньне як асабістае, так і агульнае кантактнае формы.

en: No roles may use this format
be: Аніводны са статусаў ня можа карыстацца з таго фармату

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Цэтлік разрыва радкоў дадаецца дапомна, так што ручма яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты цэтлік ня мае пары, што зачыняе. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" усярэдзіне цэтліку.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Цэтлікі абзацаў дапомна дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся з гэнага цэтліку дзеля даданьню дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Strong
be: Тлусты

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Італікі

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Цэля табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны сьпіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент сьпісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны сьпіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент сьпісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Сьпісы вызначэньняў падобныя да іншых сьпісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае сьпіс вызначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае дэфініцыю ды &lt;dd&gt; пачынае апісаньне вызначэньню.

en: First term
be: Першая дэфініцыя

en: First definition
be: Першае вызначэньне

en: Second term
be: Другая дэфініцыя

en: Second definition
be: Другое вызначэньне

en: Subtitle three
be: Загаловак 3

en: Subtitle four
be: Загаловак 4

en: Subtitle five
be: Загаловак 5

en: Subtitle six
be: Загаловак 6

en: Tag Description
be: Апісаньне цэтліка

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для цэтліку %tag няма.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісаньне сымбаля

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
be: Радкі да абзацы вызначаюцца аўтаматычна. Цэтлікі разрыву радку &lt;br /&gt;, абзацу &lt;p&gt; ды заканчэньня абзацу &lt;/p&gt; дастаўляюцца таксама аўтаматычна. Калі абзац ня ёсьць распазнаным, папросту дадайце пару пустых радкоў па ім.

en: Manages the display of online help.
be: Кіруе адлюстраваньнем анляйн-даведкі.

en: Copy of the revision from %date.
be: Копія вэрсыі ад %date.

en: The alias has been saved.
be: Мянушка памысна захаваная.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць мянушку %title?

en: Allows users to rename URLs.
be: Дазваляе карыстальнікам пераназываць спасылкі.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
be: Вы можаце дапісваць PHP-код. У такім выпадку ўлучайце цэтлікі &lt;?php ?&gt;.

en: PHP evaluator
be: Тэстэр PHP

en: Most recent poll
be: Апошняе апытаньне

en: Poll status
be: Стан апытаньню

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
be: Па зачыненьні апытаньню карыстальнікі ня змогуць болей браць у ім удзел.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
be: Па выбегу гэтага тэрміну апытаньне аўтаматычна зачыніцца.

en: Negative values are not allowed.
be: Адмоўныя значэньні забароненыя.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
be: Назоў полю. Назоў формы ня будзе паказаны карыстальніку, ён выкарыстоўваецца толькі ў HTML-кодзе ды спасылках.
    Акрамя выпадкаў, калі Вы ДАКЛАДНА ведаеце, што робіце, райма выкарыстоўваць прэфікс  <code>profile_</code> для ймя формы, каб не было канфліктаў зь іншымі элементамі. Прагалы ды іншыя адмысловыя сымбалі за выняткам (-) ці (_) забароненыя. Напрыклад: "profile_favorite_color" або папросту "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
be: Сьпіс усіх варыянтаў. Пазнацьце па адным варыяньце на радок. Напрыклад: "чырвоны", "блакітны", "васільковы".

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
be: Схаванае поле профілю. Дасягальнае для адміністратараў, модуляў ды тэмаў.

en: Private field, content only available to privileged users.
be: Прыватнае поле. Адкрытае да прагляду толькі прывілеяваным карыстальнікам.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
be: Грамадзкае поле. Яго зьмесьціва будзе паказаным на старонцы профілю, але схаваным на старонках сьпісу карыстальнікаў.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
be: Грамадзкае поле. Яго зьмесьціва будзе паказаным на старонцы профілю й сьпісаў карыстальнікаў.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
be: Вага вызначае, у якае пасьлядоўнасьці будуць паказаныя палі формы. Больш лёкькія "ўсплываюць" дагары.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў формы быў зарэзэрваваны сыстэмай.

en: The specified title is already in use.
be: Прапанаваны загаловак ужо выкарыстоўваецца.

en: The specified name is already in use.
be: Прапанавае ймя ўжо выкарыстоўваецца.

en: The field has been created.
be: Поле створанае.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць  %field?

en: The field %field has been deleted.
be: Поле %field было выдаленае.

en: Profile field %field added under category %category.
be: Поле %field даданае пад катэгорыю %category.

en: single-line textfield
be: адзінарадковае тэкставае поле

en: multi-line textfield
be: шматрадковае тэкставае поле

en: checkbox
be: поле пазначкі

en: freeform list
be: вольны сьпіс

en: Author information
be: Інфармацыя па аўтары

en: Link to full user profile
be: Спасылка на поўны карыстальніцкі профіль

en: Profile fields to display
be: Палі профілю да паказу

en: View full user profile
be: Праглядзець поўны профіль карыстальніка

en: About %name
be: Наконт карыстальніка %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
be: Пакажыце кожны элемент у асобным радку ці падзяліце іх коскамі. HTML забаронены.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
be: Значэньні ў полі %field ня ёсьць слушнай спасылкай.

en: Supports configurable user profiles.
be: Падтрымлівае зьмяняльныя (адкрытыя да канхвігурацыі) карыстальніцкія профілі.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
be:  Індэкс пошуку не выпратоўваецца, але абнаўляецца, каб адпавядаць новым наладкам. Пошук будзе працаваць, але новае зьмесьціва не праіндэксуецца, пакуль ня будзе сконьчанае індэксаваньне старога кантэнту. Гэнае дзеяньне нельга скасаваць.

en: The index will be rebuilt.
be: Індэкс будзе перабудаваны.

en: Indexing status
be: Статус індэксацыі

en: Indexing throttle
be: Рэгулятар індэксацыі

en: Indexing settings
be: Наладкі індэксацыі

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слову, для індэксацыі

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
be: Мінімальная колькасьць сымбаляў у слове, каб сыстэма яго прайндэксавала. Меньшае значэньне дае лепшы вынік падчас пошуку, але значна павялічвае памер базы дадзеных. Кожны пошукавы запыт павінны ўтрымліваць слова такае (ці большае) даўжыні.

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
be: Вызначае, ці ўжываць простую апрацоўку кітайскае/японскае/карэйскае моваў на аснове пасьлядоўнасьцяў, што перакрываюцца. Адлучыце, калі жадаеце выкарыстоўваць для таго вонкавы прэпрацэсар. Не датычыць іншых моваў.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Enables site-wide keyword searching.
be: Дазваляе ажыцьцяўляць пошук на сайце паводле ключавых словаў.

en: Total page generation time
be: Агульны час генэрацыі старонкі

en: %time ms
be: %time мс

en: Top pages in the past %interval
be: ТОП старонак за мінулы %interval

en: Top visitors in the past %interval
be: ТОП наведвальнікаў за мінулы %interval

en: Top referrers in the past %interval
be: ТОП спасылак за мінулы %interval

en: Content viewing counter settings
be: Наладкі лічыльніку праглядаў матар'ялаў

en: Count content views
be: Лічыць прагляды матар'ялаў

en: Increment a counter each time content is viewed.
be: Павялічваць лічыльнік кожны раз, калі нехта праглядае матар'ял.

en: Popular content
be: Найболей чытэльнае

en: How many content items to display in "all time" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе прагледжаных за ўвесь час.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе нядаўна прагледжаных.

en: Today's:
be: За сёньня:

en: All time:
be: За ўвесь час:

en: Last viewed:
be: Апошні прагляд:

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Logo image settings
be: Наладкі выявы лягатыпу

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
be: Калі рэгулятар запалены, будзе паказвацца наступнае лёга.

en: Use the default logo
be: Карыстацца з дапомнага лягатыпу

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
be: Пастаўце тут пстрычку, каб сыстэма карысталася з дапомнага лягатыпу.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
be: Шлях да файлу, які Вы хочаце выкарыстоўваць у якасьці лягатыпу.

en: Upload logo image
be: Запампаваць лягатып

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: Use the default shortcut icon.
be: Выкарыстоўваць дапомны абразок.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
be: Пазнацьце гэнае поле, каб сыстэма выкарыстоўвала дапомны абразок.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
be: Шлях да файлу выявы, якую Вы зьбіраецеся выкарыстаць за абразок.

en: Upload icon image
be: Запампаваць абразок

en: Default 403 (access denied) page
be: Дапомная старонка 403 (у дасязе адмоўлена)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Select an image processing toolkit
be: Абярыце набор прыстрояў для апрацоўкі выяваў

en: Titles plus teaser
be: Загалоўкі з падказкамі

en: Short date format
be: Кароткі фармат даты

en: Medium date format
be: Сярэдні фармат даты

en: Long date format
be: Поўны фармат даты

en: Handles general site configuration for administrators.
be: Забясьпечвае агульнае кіраваньне канхвігурацыяй сайту для адміністратараў.

en: Picture guidelines
be: Рэкамендацыі да выяваў

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
be: Назоў статусу (напрыклад, "мадэратар", "рэдактар", "дызайнэр")

en: The role has been deleted.
be: Статус быў выдалены.

en: E-mail new password
be: Намыліць новы пароль.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Далейшыя інструкцыі былі дасланыя на Вашую электронную адрэсу.

en: The username cannot begin with a space.
be: Мянушка ня можа пачынацца ад прагалу.

en: The username cannot end with a space.
be: Мянушка ня можа сконьчвацца на прагал.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
be: Мянушка ня можа ўтрымліваць запар некалькі прагалаў.

en: The username contains an illegal character.
be: Мянушка ўтрымлівае недапушчальныя сымбалі.

en: You must enter an e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці адрэсу e-mail.

en: Who's online
be: Анляйн

en: User list length
be: Даўжыня лісту карыстальнікаў

en: Enter the password that accompanies your username.
be: Увядзіце пароль для Вашае мянушкі.

en: Delete picture
be: Выдаліць выяву

en: Check this box to delete your current picture.
be: Пстрыкніце тут дзеля выдаленьню сваяе выявы.

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: Manages the user registration and login system.
be: Кіруе рэгістрацыяй карыстальнікаў ды працэдурай ўваходу ў сыстэму.

en: system
be: сыстэма
