Domain (7.x-2.10) - en to pl translation catalogue (274 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Action
pl: Akcja

en: Reset
pl: Resetuj

en: Scheme
pl: Schemat

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: edit
pl: edytuj

en: settings
pl: ustawienia

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: No changes were made.
pl: Nie dokonano żadnych zmian.

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Theme
pl: Skórka

en: theme
pl: skórka

en: Options
pl: Opcje

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Active
pl: Aktywne

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Site
pl: Witryna

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Roles
pl: Role

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: configure
pl: konfiguruj

en: Performance
pl: Wydajność

en: Domain
pl: Domena

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: No posts available.
pl: Brak wpisów.

en: Other
pl: Inne

en: Minimum cache lifetime
pl: Minimalny czas istnienia pamięci podręcznej

en: Online
pl: Włączona

en: Off-line
pl: Wyłączona

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Redirect
pl: Przekierowanie

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Default language
pl: Domyślny język

en: File attachments
pl: Załączniki

en: published
pl: opublikowany

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: No users available.
pl: Brak dostępnych kont użytkowników.

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Node settings
pl: Ustawienia węzła

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: Affiliates
pl: Zaprzyjaźnione strony

en: not published
pl: nieopublikowany

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Site configuration
pl: Konfiguracja witryny

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Subdomain
pl: Subdomena

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: No domains have been configured.
pl: Żadne domeny nie zostały skonfigurowane.

en: Domain URL scheme
pl: Schemat URL domeny

en: Debugging status
pl: Status debugowania

en: Search content for the current domain only
pl: Szukaj zawartości tylko dla bieżącej domeny.

en: Search all domains from any URL
pl: Szukaj wszystkich domen z dowolnego URL

en: Do not rewrite URLs
pl: Nie przepisuj URL'i

en: Rewrite all URLs to point to a single source
pl: Przepisz wszystkie adresy URL w celu wskazania pojedynczego źródła

en: WWW prefix handling
pl: Obsługa prefiksu WWW

en: Process all host requests normally
pl: Przetwórz wszystkie żądania hosta normalnie

en: Treat www.*.example.com as an alias of *.example.com
pl: Traktuj www.*.example.com jako alias *.examle.com

en: Do not change domain
pl: Nie zmieniaj domeny

en: Default source domain
pl: Domyślne źródło domeny

en: Special page requests
pl: Specialne żądania strony

en: Treat cron.php as a special page request.
pl: Traktuj cron.php jako specialne żądanie strony

en: Normally, you should leave this setting active.  See the README for more information.
pl: Normalnie powinieneś zostawić to ustawienie aktywne. Aby uzyskać więcej informacji zobacz README.

en: Node link patterns
pl: Wzory linka węzła

en: The human-readable name of this domain.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tej domeny.

en: The URL scheme for accessing this domain.
pl: Schemat URL do dostępu do domeny.

en: Domain status
pl: Status domeny

en: Domain record created.
pl: Stworzono rekord domeny.

en: Save domain record
pl: Zapisz rekord domeny

en: Domain record updated.
pl: Zaktualizowano rekord domeny.

en: Delete domain record
pl: Usuń rekord domeny

en: Domain record deleted.
pl: Usunięto rekord domeny.

en: Log messages
pl: Loguj wiadomości

en: There are no domains configured for this site.
pl: Brak domen skonfigurowanych dla tej witryny.

en: Note that you will only be shown domains on which each action may be performed.  If the module is not yet configured, some actions may be empty.
pl: Zauważ, że zostaną Ci pokazane tylko domeny, dla których każda akcja może być wykonana. Jeżeli moduł nie jest jeszcze skonfigurowany, niektóre akcje mogą być puste.

en: Update domain settings
pl: Akualizuj ustawienia domeny

en: Setting
pl: Ustawienia

en: All values are required.
pl: Wszystkie wartości są wymagane.

en: Settings have been updated successfully.
pl: Ustawienia zostały pomyslnie zaktualizowane.

en: Domain switcher
pl: Przełącznik domeny

en: Domain access information
pl: Informacja dostępu do domeny

en: <em>* Inactive domain.</em>
pl: <em>* Nieaktywna domena.</em>

en: Editors
pl: Redaktorzy

en: Source domain
pl: Region właściwy dla dodawanej treści

en: This node is not assigned to a domain.
pl: Ten węzeł nie jest przypisany do domeny.

en: Domain access settings
pl: Ustawienia dostępu do domeny

en: Domain settings
pl: Ustawienia domeny

en: Domain access options
pl: Opcje dostępu do domeny

en: <p><b>Publishing options:</b>
pl: <p><b>Opcje publikowania:</b>

en: Send to all affiliates
pl: Wysyłaj do wszystkich domen

en: Select if this content can be shown to all affiliates.  This setting will override the options below.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli treść publikacji ma być dostępna dla wszystkich domen. To ustawienie nadpisze opcję dostępną ponieżej.

en: Publish to
pl: Publikuj w

en: Select which affiliates can access this content.
pl: Wybierz, które domeny mogą mieć dostęp do tej treści.

en: Domains
pl: Domeny

en: Edit all domain values.
pl: Edytuj wszystkie wartości domeny.

en: Site names
pl: Nazwy strony

en: URL schemes
pl: Schematy URL

en: Edit all domain URL schemes.
pl: Edytuj wszystkie schematy URL domen.

en: Valid domains
pl: Ważne domeny

en: Allows users to access this domain.
pl: Pozwala użytkownikom uzyskać dostep do tej domeny.

en: Edit all domain status flags.
pl: Edytuj wszystkie flagi statusu domen.

en: administer domains
pl: administruj domenami

en: assign domain editors
pl: Przypisz edytorów domeny

en: set domain access
pl: Ustaw dostęp do domeny

en: Domain list
pl: Lista domen

en: Save domain settings
pl: Zapisz ustawienia domeny

en: Use domain default theme
pl: Użyj domyślnego motywu domeny

en: Administrative theme
pl: Motyw administracyjny

en: Timezone settings
pl: Ustawienia strefy czasowej

en: Select the default site time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa witryny.

en: Site status
pl: Status witryny

en: Domain options saved successfully.
pl: Opcje domeny zostały pomyślnie zapisane.

en: Are you sure you wish to reset the settings for %name?
pl: Jesteś pewien, że chcesz zresetować ustawienia dla %name?

en: Submitting this form will restore default settings for this domain.
pl: Dodanie tego formularza przywróci ustawienia domyslne dla tej domeny.

en: Domain configuration settings have been reset.
pl: Ustawienia konfiguracji domeny zostały zresetowane.

en: Reset configurations
pl: Resetuj konfiguracje

en: Delete custom settings for this domain.
pl: Usuń ustawienia niestandardowe dla tej domeny.

en: Set the email address for this domain.
pl: Ustaw adres e-mail dla tej domeny.

en: Set the email address for all domains.
pl: Ustaw adres e-mail dla wszystkich domen.

en: Set the site slogan for all domains.
pl: Ustaw hasło witryny dla wszystkich domen.

en: Site mission
pl: Misja strony

en: Site footer
pl: Stopka strony

en: Site frontpage
pl: Główna strona

en: Set the site frontpage for all domains.
pl: Ustaw frontpage witryny dla wszystkich domen.

en: The name used to indicate anonymous users for this domain.
pl: Nazwa używana do wskazywania anonimowych użytkowników dla tej domeny.

en: Set the anonymous user label for all domains.
pl: Ustaw anonimową etykietę użytkownika dla wszystkich domen.

en: Select the administrative theme for this domain.
pl: Wybierz motyw administracyjny dla tej domeny.

en: Set the administrative theme for all domains.
pl: Ustaw motyw administracyjny dla wszystkich domen.

en: Timezone default
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Set the default timezone for all domains.
pl: Ustaw domyślną strefę czasową dla wszystkich domen.

en: Site offline message
pl: Widomość nieaktywnej strony

en: Message to show visitors when this domain is in off-line mode.
pl: Wiadomośc do pokazania dla odwiedzających kiedy domena jest nieaktywna

en: Set the site offline message for all domains.
pl: Ustaw wiadomośc nieaktywnej strony dla wszystkich domen.

en: Domain Configuration
pl: Konfiguracja domeny

en: Advanced site configuration options for Domain Access.
pl: Zaawansowane opcje konfiguracji witryny dla Domain Access.

en: Invalid request
pl: Nieprawidłowe żądanie

en: <p>The specified domain does not exist.</p>
pl: <p>Określona domena nie istnieje.</p>

en: Affiliated content
pl: Zawartość powiązana

en: View content assigned to
pl: Wyświetl zawartość przypisaną do

en: Domain Content
pl: Zawartość Domeny

en: Link paths
pl: Link do ścieżek

en: Link to site home page
pl: Link do strony głównej witryny

en: Link to active url
pl: Link do aktywnego URL

en: JavaScript select list
pl: Lista wyboru JavaScript

en: Menu-style tab links
pl: Linki zakładek menu-style

en: Jump to...
pl: Skocz do...

en: Go to main site
pl: Przejdź do głównej strony

en: Go to
pl: Idź do

en: Domain Navigation
pl: Nawigacja domeny

en: Navigation block and menu options for Domain Access
pl: Blok nawigacyjny i opcje menu dla Domain Access.

en: This content is assigned to %domain and cannot be reassigned.
pl: Ta zawartośc jest przypisana do %domain i nie może być przepisana.

en: Domain Source
pl: Źródło domeny

en: Forces users to be assigned to a domain in order to view content on that domain.
pl: Zmusza użytkowników do przypisania się do domeny w celu wyświetlenia zawartośći tej domeny.

en: Set domain theme
pl: Ustaw motyw domeny.

en: Are you sure you wish to reset the theme for %name?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zresetować motyw dla %name?

en: Domain theme settings have been reset.
pl: Ustawienia motywu domeny zostały zresetowane.

en: Reset themes
pl: Resetuj motywy

en: Delete custom theme settings for this domain.
pl: Usuń ustawienia niestandardowe motywu dla tej domeny.

en: Delete custom theme settings for domains as supplied by Domain Theme.
pl: Usuń niestandardowe ustawienia motywu dla domen dostarczanych przez Domain Theme.

en: Select the theme for this domain.
pl: Wybierz motyw dla tej domeny.

en: Change the themes for all domains.
pl: Zmień motywy dla wszystkich domen.

en: Domain theme settings
pl: Ustawienia motywu domeny

en: Domain Theme
pl: Motyw domeny

en: Assign themes to domains created by the Domain Access module
pl: Przypisuje motywy do domen stworzonych przez moduł Domain Access.

en: All domains
pl: Wszystkie domeny

en: Domain name
pl: Nazwa domeny

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Assign to
pl: Przydziel do

en: The domain ID.
pl: ID domeny.

en: If rewrite is turned on, all node links will point to a single instance of the node.  This
          option reduces the chance that search engines will recognize duplicate content.
pl: Jeśli przepisywanie jest włączone, wszystkie linki węzła bedą wskazywać na jedną instancję węzła. Ta 
     opcja zmniejsza szansę, że wyszukiwarki będą rozpoznawać duplikaty zawartości.

en: If set, calls to www.* will be treated as if the www. did not exist.
        <em>Users will be taken from www.example.com to example.com, so your domains must be registered without the www. prefix.</em>
pl: Jeżeli ustawione, połączenia www.* będą traktowane jakby www. Nie istniało.
     <em> Uzytkownicy będą brani od www.example.com do example.com, , więc twoje domeny muszą być zarejestrowane bez prefiksu www. </em>

en: When using SEO or other path rewrites, the following link paths should be turned into absolute URLs.  Enter
          the Drupal path of the link, using the <em>%n</em> placeholder to represent the node id.
          Enter one path per line.  See the README for more details.
pl: Przy używaniu SEO lub innej przepisanej ścieżki, następujące ścieżki linków powinny być zamienione w absolutne URL. Wprowadź 
     ścieżkę Drupal linku używając wypełniacza  <em>%n</em> aby reprezentowac id węzła. 
     Wprowadź jedną ścieżkę na wiersz. Zobacz README aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Are you sure you wish to delete the domain record for <strong>%domain</strong>?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć rekord domeny dla  <strong>%domain</strong>?

en: %module options
pl: Opcje %module

en: Add default roles to the user account
pl: Dodaj domyślne role do konta użytkownika.

en: Role settings behavior
pl: Zachowanie ustawienia roli

en: new user
pl: nowy użytkownik

en: Assigned domains
pl: Przypisane domeny

en: This user is not assigned to a domain.
pl: Użytkownik nie jest przypisany do domeny.

en: Assign users to domains
pl: Przypisz użytkowników do domen.

en: Affiliate editor options
pl: Opcje edytora zaprzyjaźnionych stron

en: If you select <em>Assign users to domains</em> above, you should confirm the <em>Affiliate editor options</em> settings below.
pl: Jeśli wybierzesz <em>Przypisz użytkowników do domen</em> powyżej, należy potwierdzić ustawienia <em>Affiliate editor options</em>  poniżej.

en: The domain value must be unique.
pl: Wartość domeny musi być unikatowa.

en: The port protocol must be an integer.
pl: Protokół portu bysi być typem całkowitym.

en: Only alphanumeric characters, dashes, and a colon are allowed.
pl: Tylko znaki alfanumeryczne, myślniki i dwukropki sa dozwolone.

en: You have been redirected: This page must be accessed from the primary domain.
pl: Zostałeś przekierowany: Dostęp do tej strony tylko z podstawowej domeny.

en: publish from assigned domain
pl: Publikuj z przypisanych domen

en: publish from default domain
pl: Publikuj z domyślnych domen

en: User defaults
pl: Domyślne ustawienia użytkowników

en: A domain-based access control system
pl: System kontroli dostepu oparty o domenę.

en: Aliases
pl: Aliasy

en: Advanced domain matching methods for Domain Access.
pl: Zaawansowane metody dopasowywania domeny dla Domain Access.

en: Use primary domain settings
pl: Użyj podstawowych ustawień domeny.

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Default menu for content
pl: Domyślne menu dla nowych wpisów

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
pl: Menu domyślne jest automatycznie wybierane w formularzu dodawania zawartości.

en: Do not use for this site
pl: Nie używaj dla tej strony

en: Set the secondary links menu in all domains.
pl: Ustaw podrzędne linki menu we wszystkich domenach

en: The default language to use for this domain. <em>Note: This setting only works with path-based language switching.</em>
pl: Język domyslny do używania dla tej domeny. <em> Uwaga: Te ustawienia działają tylko ze ścieżką opartą na zmianie języka. </em>

en: Set the default language for all domains.
pl: Ustaw język domyślny dla wszystkich domen.

en: Domain secondary links
pl: Podrzędne linki domeny

en: Domain node
pl: Węzeł domeny

en: Bring in information about the source domain this node is assigned to.
pl: Wprowadź informacę na temat żródła domeny, do której przypisany jest ten węzęł.

en: Domain Source ID
pl: ID źródła domeny

en: The unique id key for the source domain.
pl: Unikatowy klucz ID dla źródłowej domeny.

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
pl: Włączenie pamięci podręcznej stron spowoduje znaczące zwiększenie wydajności. Drupal może przechowywać kopie stron i przesyłać je użytkownikom anonimowym w postaci skompresowanej. Dzięki temu, nie musi on generować strony za każdym razem, gdy ktoś o nią poprosi.

en: Caching mode
pl: Tryb działania pamięci podręcznej

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
pl: Zwykły (zalecany, bez efektów ubocznych)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
pl: W przypadku bardzo często odwiedzanych witryn, konieczne może się okazać wymuszenie minimalnego czasu istnienia pamięci podręcznej. Jest to minimalny czas, po którym strona lub blok zostaną usunięte z pamięci podręcznej i zapisane do niej ponownie. Dłuższy minimalny czas istnienia pamięci podręcznej oznacza większą wydajność, jednak w takim wypadku użytkownicy nie będą w stanie tak szybko zobaczyć nowości.

en: Page compression
pl: Kompresja stron

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
pl: Drupal domyślnie kompresuje strony, które przechowuje w pamięci podręcznej, by zmniejszyć wykorzystanie pasma i przyspieszyć ich pobieranie. Opcja powinna jednak zostać wyłączona, jeśli serwer internetowy sam dokonuje kompresji.

en: Default domain
pl: Domyślna domena

en: Select if this content can be shown to all affiliates. This setting will override the options below, but you must still select a domain that "owns" this content.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli treść publikacji ma być dostępna dla wszystkich domen. To ustawienie będzie nadrzędne w stosunku do opcji dostępnej poniżej, ale mimo wszystko musi być dostępna domena która "jest właścicielem" tej treści.

en: Site content
pl: Zawartość strony

en: Content count
pl: Ilość treści

en: Enforce rules on administrators
pl: Egzekwuj zasady na administratorach

en: Do not enforce
pl: Nie egzekwuj

en: Restrict node views for administrators
pl: Ogranicz widoki węzłów dla administratorów

en: If set, users with the <em>administer nodes</em> permission and user 1 <em>will view the site with Domain Access restrictions enforced</em>. See the README for more details.
pl: Jeżeli ustawione, użytkownicy z pozwoleniem  <em>administer nodes</em> oraz użytkownik 1 <em> będą przeglądać tą witrynę  z narzuconymi ograniczeniami Domain Access </em>. Zobacz README aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Domain selection format
pl: Format wyboru domeny

en: Determines the display format of form elements that display domain lists.
pl: Określa format wyświetlania elementów formularza, które wyświetlają listę domen.

en: Options for content searching.
pl: Opcje dla przeszukiwania zawartości.

en: When rewriting urls, nodes assigned to all affiliates will be sent to this domain. <em>NOTE: This option only fires if you enable SEO rewrites or use the Domain Source module.</em>
pl: Przy przepisywaniu url, węzły przypisane do wszystkich stron zaprzyjaźnionych  będą wysłane do tej domeny. <em> UWAGA: Ta opcja odpala się tylko wtedy gdy włączysz SEO rewrites albo użyjesz modułu Domain Source. </em>

en: Update value for all domains
pl: Aktualizuj wartość dla wszystkich domen

en: Apply to all domains
pl: Zastosuj do wszystkich domen.

en: Update all domain settings
pl: Aktualizuj ustawienia wszystkich domen.

en: publish to any assigned domain
pl: Publikuj na dowolnej przypisanej domenie

en: Set the page cache options for all domains.
pl: Ustaw opcje cache strony dla wszystkich domen.

en: Set the minimum cache lifetime for all domains.
pl: Ustaw minimalny czas życia cache dla wszystkich domen.

en: Use active domain
pl: Użyj bieżącej domeny

en: Current domain
pl: Bieżąca domena

en: Domain id
pl: Id domeny

en: Source for the Main links
pl: Źródło dla Głównych linków

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
pl: Określ co powinno się wyświetlać jako główne linki (przeważnie u góry strony).

en: Source for the Secondary links
pl: Źródło dla Dodatkowych linków

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
pl: Wybierz źródło dla Dodatkowych linków. Jako zaawansowaną konfigurację możesz wykorzystać te same źródło dla dwóch linków: Głównego (obecnie %main) i dodatkowego: jeżeli Twoje źródło menu ma dwa poziomy w hierarchi, pierwszy poziom menu będzie widoczny w Głównych linkach, a dzieci wybranego linku będą widoczne w Dodatkowych linkach.

en: The menus available to place links in for this content type.
pl: Menu z możliwością umieszczania odnośników dla tego typu zawartości.

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pl: Wybór odnośnika w menu, który będzie domyślnym elementem nadrzędnym dla nowych pozycji menu tworzonych przez formularz edycji zawartości.

en: The minimum amount of time that will elapse before the caches are recreated.
pl: Minimalna ilość czasu, która upłynie zanim pamięć podręczna zostanie odtworzona.

en: Put site into maintenance mode
pl: Ustaw przerwę techniczną

en: When enabled, only users with the "Access site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Kiedy włączone, tylko użytkownicy z "Access site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">zgodą</a> mają możliwość dostępu do Twojej witryny aby dokonać konserwacji; wszyscy pozostali odwiedzający widzą wiadomośc trybu konserwacji skonfigurowaną poniżej. Uprawnieni użytkownicy mogą zalogować się bezpośrednio przez  <a href="@user-login">login użytkownika</a>stronę

en: Maintenance mode
pl: Przerwa techniczna

en: Domain Access Options
pl: Opcje domen

en: The canonical domain for this content.
pl: Wybierz domenę kanoniczną dla tej zawartości.

en: Cache pages for anonymous users
pl: Buforowanie stron dla anonimowych użytkowników
