Drupal core (7.0-alpha3) - en to ka translation catalogue (950 entries)

en: Home
ka: მთავარი

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: user
ka: მომხმარებელი

en: Pages
ka: გვერდები

en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: Reset to defaults
ka: ნაგულისხმევზე დაბრუნება

en: delete
ka: წაშლა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Administer
ka: მართვა

en: Create a new user account.
ka: ახალი მომხმარებლის შექმნა.

en: Request new password via e-mail.
ka: ახალი პაროლის მოთხოვნა ელ. ფოსტით.

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: approve
ka: დადასტურება

en: E-mail
ka: ელ.ფოსტა

en: Approve
ka: დადასტურება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Email address
ka: ელ.ფოსტის მისამართი

en: content
ka: კონტენტი

en: Development
ka: დეველოპმენტი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: Replies
ka: გამოხმაურებები

en: Closed
ka: დახურულია

en: yes
ka: დიახ

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: closed
ka: დახურული

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: administrator
ka: ადმინისტრატორი

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Read more
ka: დაწვრილებით

en: Log
ka: ჟურნალი

en: RSS feed
ka: RSS წყარო

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Article
ka: სტატია

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: Comments
ka: კომენტარები

en: More
ka: მეტი

en: not verified
ka: შეუმოწმებელი

en: Last updated
ka: ბოლოს განახლდა

en: new
ka: ახალი

en: error
ka: შეცდომა

en: Block title
ka: ბლოკის სათაური

en: The title of the block as shown to the user.
ka: ბლოკის სათაური, რომელსაც დაინახავს მომხმარებელი.

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Content types
ka: კონტენტის ტიპები

en: Homepage
ka: მთავარი გვერდი

en: Home page
ka: მთავარი გვერდი

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Download
ka: გადმოტვირთვა

en: Version
ka: ვერსია

en: view
ka: ნახვა

en: updated
ka: განახლებულია

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: File information
ka: ინფორმაცია ფაილზე

en: File
ka: ფაილი

en: Advanced options
ka: დამატებითი ოფციები

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Search
ka: ძიება

en: Daily
ka: ყოველდღიური

en: Weekly
ka: ყოველკვირეული

en: None
ka: არცერთი

en: Test
ka: ტესტი

en: Number
ka: რიცხვი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Image
ka: სურათი

en: Types
ka: ტიპები

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Parent
ka: მშობელი

en: none
ka: არცერთი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Add container
ka: კონტეინერის დამატება

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Add category
ka: კატეგორიის დამატება

en: Name
ka: სახელი

en: edit container
ka: კონტეინერის რედაქტირება

en: edit
ka: რედაქტირება

en: No categories available.
ka: კატეგორიები არ არის.

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: up
ka: ზემოთ

en: Go to parent page
ka: მშობელ გვერდზე გადასვლა

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Import
ka: იმპორტი

en: Book
ka: წიგნი

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Session opened for %name.
ka: სესია ღიაა %name-სთვის.

en: Help
ka: დახმარება

en: Update
ka: განახლება

en: Open
ka: ღია

en: Top
ka: ზედა

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Time
ka: დრო

en: Add
ka: დამატება

en: Format
ka: ფორმატი

en: History
ka: ისტორია

en: Path
ka: გზა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: Modules
ka: მოდულები

en: edit forum
ka: ფორუმის რედაქტირება

en: Forum name
ka: ფორუმის სახელი

en: forum
ka: ფორუმი

en: Region
ka: რეგიონი

en: Anchor
ka: ბმული

en: Display
ka: ჩვენება

en: Menu
ka: მენიუ

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: results
ka: შედეგები

en: never
ka: არასდროს

en: Updated
ka: განახლებულია

en: actions
ka: ოპერაციები

en: Text
ka: ტექსტი

en: read more
ka: დაწვრილებით

en: Add forum
ka: ფორუმის დამატება

en: <none>
ka: <არცერთი>

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: You are not authorized to access this page.
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი, ნახოთ ეს გვერდი.

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Picture
ka: სურათი

en: type
ka: ტიპი

en: Find content
ka: შიგთავსის ძიება

en: Database type
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Content type
ka: კონტენტის ტიპი

en: action
ka: ოპერაცია

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: Files
ka: ფაილები

en: file
ka: ფაილი

en: status
ka: სტატუსი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Error
ka: შეცდომა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: no
ka: არა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Sent email to %recipient
ka: წერილის გაგზავნა %recipient-თან

en: Unable to send email to %recipient
ka: შეუძლებელია წერილის გაგზავნა %recipient-თან

en: The subject of the message.
ka: შეტყობინების სათაური.

en: Create
ka: შექმნა

en: Are you sure you want to delete %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %title-ის წაშლა?

en: Save categories
ka: კატეგორიების შენახვა

en: Parent item
ka: მშობელი

en: Question
ka: შეკითხვა

en: Add child page
ka: შვილობილი გვერდის დამატება

en: Content type for child pages
ka: კონტენტის ტიპი შვილობილი გვერდებისთვის

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Done
ka: დასრულება

en: Last post
ka: ბოლო პოსტი

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Add content
ka: კონტენტის დამატება

en: Page title
ka: გვერდის სათაური

en: Block
ka: ბლოკი

en: Add block
ka: ბლოკის დამატება

en: Page
ka: გვერდი

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: 1 hour | @count hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: @count საათი

en: 1 day | @count days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: @count დღე

en: Configuration saved.
ka: კონფიგურაცია დამახსოვრებულია.

en: Logo
ka: ლოგო

en: Site name
ka: საიტის სახელი

en: Site slogan
ka: საიტის სლოგანი

en: Good
ka: კარგი

en: Only site administrators can create new user accounts.
ka: მხოლოდ საიტის ადმინისტრატორებს აქვთ უფლება შექმნან ახალი მომხმარებლები.

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Url
ka: ბმული

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Available updates
ka: შესაძლებელი განახლებები

en: Manual update check
ka: განახლებების ხელით შემოწმება

en: Never
ka: არასდროს

en: Check manually
ka: ხელით შემოწმება

en: Up to date
ka: განახლებულია

en: Update available
ka: განახლება შესაძლებელია

en: Drupal core update status
ka: Drupal core-ის განახლების სტატუსი

en: Out of date
ka: მოძველებულია

en: Left sidebar
ka: მარცხენა სვეტი

en: Right sidebar
ka: მარჯვენა სვეტი

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Recipients
ka: მიმღებები

en: Your name
ka: თქვენი სახელი

en: Your e-mail address
ka: თქვენი ელ. ფოსტის მისამართი

en: Send e-mail
ka: წერილის გაგზავნა

en: Menu link
ka: მენიუს ბმული

en: To
ka: მიმღები

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Roles
ka: როლები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment ID
ka: კომენტარის ID

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: File ID
ka: ფაილის ID

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: File size
ka: ფაილის ზომა

en: Vocabulary
ka: ლექსიკონი

en: Vocabulary ID
ka: ლექსიკონის ID

en: Vocabulary name
ka: ლექსიკონის სახელი

en: Role name
ka: როლის სახელი

en: E-mail address
ka: ელ. ფოსტის მისამართი

en: Last access
ka: ბოლო ვიზიტი

en: Last login
ka: ბოლო ავტორიზაცია

en: Time zone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Field type
ka: ველის ტიპი

en: Global settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Vote
ka: ხმის მიცემა

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: blocked
ka: დაბლოკილი

en: active
ka: აქტიური

en: configure
ka: კონფიგურირება

en: Number of news items in block
ka: სიახლეების რაოდენობა ბლოკი

en: Items
ka: ელემენტები

en: Last update
ka: ბოლო განახლება

en: Next update
ka: მომდევნო განახლება

en: %time left
ka: დარჩენილია %time

en: remove items
ka: ელემენტების წაშლა

en: update items
ka: ელემენტების განახლება

en: Category overview
ka: კატეგორიის დათვალიერება

en: Categorize
ka: კატეგორიებად დაყოფა

en: The categories have been saved.
ka: კატეგორიები შენახულია.

en: Updated:
ka: განახლებულია:

en: %ago ago
ka: %ago წინ

en: Authored by
ka: ავტორი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: This field is required.
ka: ეს ველი სავალდებულოა.

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Line
ka: ხაზი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Media
ka: მედია

en: Details
ka: დეტალები

en: System
ka: სისტემა

en: Domain
ka: დომენი

en: Processors
ka: პროცესორები

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Send
ka: გაგზავნა

en: Code
ka: კოდი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Recipient
ka: მიმღები

en: Add a role to the selected users
ka: მონიშნული მომხმარებლებისთვის როლის დამატება

en: Remove a role from the selected users
ka: მონიშნული მომხმარებლებისთვის როლის მოხსნა

en: security
ka: უსაფრთხოება

en: Administer content
ka: კონტენტის ადმინისტრირება

en: General
ka: ზოგადი

en: Method
ka: მეთოდი

en: Egypt
ka: ეგვიპტე

en: Namibia
ka: ნამიბია

en: Israel
ka: ისრაელი

en: Iran
ka: ირანი

en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

en: Tonga
ka: ტონგა

en: Cuba
ka: კუბა

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: Chile
ka: ჩილე

en: Jamaica
ka: იამაიკა

en: Japan
ka: იაპონია

en: Libya
ka: ლიბია

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Portugal
ka: პორტუგალია

en: Singapore
ka: სინგაპური

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Table
ka: ცხრილი

en: Mon
ka: ორშ

en: Tue
ka: სამშ

en: Wed
ka: ოთხ

en: Thu
ka: ხუთ

en: Fri
ka: პარ

en: Sat
ka: შაბ

en: Sun
ka: კვი

en: May
ka: მაისი

en: am
ka: დილის

en: pm
ka: საღამოს

en: Forum
ka: ფორუმი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: !time ago
ka: !time წინ

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Appearance
ka: იერსახე

en: Role
ka: როლი

en: User login
ka: მომხმარებლის ავტორიზაცია

en: Log in
ka: სისტემაში შესვლა

en: Blog
ka: ბლოგი

en: Add new comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Add a new comment to this page.
ka: ამ გვერდზე კომენტარის დამატება.

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Not installed
ka: არ არის დაინსტალირებული

en: 1 vote | @count votes
ka[0]: 1 ხმა
ka[1]: @count ხმა

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ka: @site დროებით გამორთულია. ჩვენ მალე დავბრუნდებით, გმადლობთ მოთმინებისთის.

en: Default front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: Install
ka: დაყენება

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Profile
ka: პროფილი

en: Anonymous users
ka: ანონიმური მომხმარებლები

en: Clear cache
ka: ქეშის გაწმენდა

en: text
ka: ტექსტი

en: Votes
ka: ხმები

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: reply
ka: პასუხი

en: Session closed for %name.
ka: სესია დახურულია %name-სთვის.

en: Server settings
ka: სერვერის პარამეტრები

en: Germany
ka: გერმანია

en: Logout
ka: გამოსვლა

en: 1 new | @count new
ka[0]: 1 ახალი
ka[1]: @count ახალი

en: Albania
ka: ალბანეთი

en: Algeria
ka: ალჟირი

en: American Samoa
ka: ამერიკის სამოა

en: Andorra
ka: ანდორა

en: Angola
ka: ანგოლა

en: Anguilla
ka: ანგილია

en: Antarctica
ka: ანტარქტიდა

en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

en: Argentina
ka: არგენტინა

en: Armenia
ka: სომხეთი

en: Aruba
ka: არუბა

en: Australia
ka: ავსტრალია

en: Austria
ka: ავსტრია

en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

en: Bahamas
ka: ბაჰამის თანამეგობრობა

en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

en: Barbados
ka: ბარბადოსი

en: Belarus
ka: ბელარუსი

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Belize
ka: ბელიზი

en: Benin
ka: ბენინი

en: Bermuda
ka: ბერმუდი

en: Bhutan
ka: ბჰუტანი

en: Bolivia
ka: ბოლივია

en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცეგოვინა

en: Botswana
ka: ბოტსვანა

en: Bouvet Island
ka: ბუვე

en: Brunei
ka: ბრუნეი

en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

en: Burkina Faso
ka: ბურკინა-ფასო

en: Burundi
ka: ბურუნდი

en: Cambodia
ka: კამბოჯა

en: Cameroon
ka: კამერუნი

en: Canada
ka: კანადა

en: Cape Verde
ka: კაბო-ვერდე

en: Cayman Islands
ka: კაიმანის კუნძულები

en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

en: Chad
ka: ჩადი

en: China
ka: ჩინეთი

en: Christmas Island
ka: შობის კუნძული

en: Cocos (Keeling) Islands
ka: ქოქოსის კუნძულები

en: Colombia
ka: კოლუმბია

en: Comoros
ka: კომორის კუნძულები

en: Cook Islands
ka: კუკის კუნძულები

en: Costa Rica
ka: კოსტა-რიკა

en: Cyprus
ka: კვიპროსი

en: Czech Republic
ka: ჩეხეთის რესპუბლიკა

en: Denmark
ka: დანია

en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

en: Dominica
ka: დომინიკა

en: Dominican Republic
ka: დომინიკელთა რესპუბლიკა

en: East Timor
ka: აღმოსავლეთი ტიმორი

en: Ecuador
ka: ეკვადორი

en: El Salvador
ka: სალვადორი

en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

en: Eritrea
ka: ერიტრეა

en: Estonia
ka: ესტონეთი

en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

en: Faroe Islands
ka: ფარერის კუნძულები

en: Finland
ka: ფინეთი

en: France
ka: საფრანგეთი

en: French Guiana
ka: საფრანგეთის გვიანა

en: French Polynesia
ka: საფრანგეთის პოლინეზია

en: Gabon
ka: გაბონი

en: Gambia
ka: გამბია

en: Georgia
ka: საქართველო

en: Ghana
ka: განა

en: Gibraltar
ka: გიბრალტარი

en: Greece
ka: საბერძნეთი

en: Greenland
ka: გრენლანდია

en: Grenada
ka: გრენადა

en: Guadeloupe
ka: გვადელუპა

en: Guam
ka: გუამი

en: Guatemala
ka: გვატემალა

en: Guinea
ka: გვინეა

en: Guinea-Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

en: Guyana
ka: გაიანა

en: Haiti
ka: ჰაიტი

en: Heard Island and McDonald Islands
ka: ჰერდი და მაკდონალდის კუნძულები

en: Honduras
ka: ჰონდურასი

en: Hungary
ka: უნგრეთი

en: Iceland
ka: ისლანდია

en: India
ka: ინდოეთი

en: Indonesia
ka: ინდონეზია

en: Iraq
ka: ერაყი

en: Ireland
ka: ირლანდია

en: Italy
ka: იტალია

en: Jordan
ka: იორდანია

en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

en: Kenya
ka: კენია

en: Kiribati
ka: კირიბატი

en: Kuwait
ka: ქუვეითი

en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

en: Laos
ka: ლაოსი

en: Latvia
ka: ლატვია

en: Lebanon
ka: ლიბანი

en: Lesotho
ka: ლესოთო

en: Liberia
ka: ლიბერია

en: Liechtenstein
ka: ლიხტენშტაინი

en: Lithuania
ka: ლიტვა

en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

en: Malawi
ka: მალავი

en: Malaysia
ka: მალაიზია

en: Maldives
ka: მალდივები

en: Mali
ka: მალი

en: Malta
ka: მალტა

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Martinique
ka: მარტინიკა

en: Mauritania
ka: მავრიტანია

en: Mauritius
ka: მავრიკი

en: Mayotte
ka: მაიოტა

en: Mexico
ka: მექსიკა

en: Micronesia
ka: მიკრონეზია

en: Moldova
ka: მოლდოვა

en: Monaco
ka: მონაკო

en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

en: Montserrat
ka: მონსერატი

en: Morocco
ka: მაროკო

en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Nauru
ka: ნაურუ

en: Nepal
ka: ნეპალი

en: Netherlands
ka: ნიდერლანდი

en: Netherlands Antilles
ka: ნიდერლანდის ანტილები

en: New Caledonia
ka: ახალი კალედონია

en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

en: Niger
ka: ნიგერი

en: Nigeria
ka: ნიგერია

en: Niue
ka: ნიუე

en: Norfolk Island
ka: ნორფოლკის კუნძული

en: North Korea
ka: ჩრდილოეთი კორეა

en: Northern Mariana Islands
ka: ჩრდილოეთი მარიანას კუნძულები

en: Norway
ka: ნორვეგია

en: Oman
ka: ომანი

en: Pakistan
ka: პაკისტანი

en: Palau
ka: პალაუ

en: Panama
ka: პანამა

en: Papua New Guinea
ka: პაპუა-ახალი გვინეა

en: Peru
ka: პერუ

en: Philippines
ka: ფილიპინები

en: Puerto Rico
ka: პუერტო-რიკო

en: Qatar
ka: კატარი

en: Reunion
ka: რეუნიონი

en: Romania
ka: რუმინეთი

en: Russia
ka: რუსეთი

en: Rwanda
ka: რუანდა

en: Samoa
ka: სამოა

en: San Marino
ka: სან-მარინო

en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

en: Senegal
ka: სენეგალი

en: Seychelles
ka: სეიშელის კუნძულები

en: Sierra Leone
ka: სიერა-ლეონე

en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

en: Slovenia
ka: სლოვენია

en: Solomon Islands
ka: სოლომონის კუნძულები

en: Somalia
ka: სომალი

en: South Africa
ka: სამხრეთი აფრიკა

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ka: სამხრეთი გეორგია და სამხრეთ სენდვიჩის კუნძულები

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Sri Lanka
ka: შრი-ლანკა

en: Sudan
ka: სუდანი

en: Suriname
ka: სურინამი

en: Svalbard and Jan Mayen
ka: შპიცბერგენი და იან-მაიენი

en: Swaziland
ka: სვაზილენდი

en: Sweden
ka: შვედეთი

en: Switzerland
ka: შვეიცარია

en: Syria
ka: სირია

en: Taiwan
ka: ტაივანი

en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

en: Tanzania
ka: ტანზანია

en: Thailand
ka: ტაილანდი

en: Togo
ka: ტოგო

en: Tokelau
ka: ტოკელაუ

en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

en: Tunisia
ka: ტუნისი

en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

en: Turks and Caicos Islands
ka: ტერქსისა და კაიკოსის კუნძულები

en: Tuvalu
ka: ტუვალუ

en: Uganda
ka: უგანდა

en: Ukraine
ka: უკრაინა

en: United Arab Emirates
ka: არაბთა გაერთიანებული საამიროები

en: United Kingdom
ka: გაერთიანებული სამეფო

en: United States
ka: შეერთებული შტატები

en: United States Minor Outlying Islands
ka: შეერთებული შტატების მცირე მიმდებარე კუნძულები

en: Uruguay
ka: ურუგვაი

en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

en: Vanuatu
ka: ვანუატუ

en: Venezuela
ka: ვენესუელა

en: Wallis and Futuna
ka: უოლისი და ფუტუნა

en: Yemen
ka: იემენი

en: Zambia
ka: ზამბია

en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

en: Table prefix
ka: ცხრილის პრეფიქსი

en: Database username
ka: მონაცემთა ბაზის მომხმარებლი

en: Database password
ka: მონაცემთა ბაზის პაროლი

en: Database name
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი

en: Add user
ka: მომხმარებლის დამატება

en: Port
ka: პორტი

en: Authoring information
ka: ინფორმაცია ავტორის შესახებ

en: Authored on
ka: დაიწერა

en: Hidden
ka: დამალული

en: Show
ka: ჩვენება

en: Key
ka: გასაღები

en: Arabic
ka: არაბული

en: English
ka: ინგლისური

en: French
ka: ფრანგული

en: Italian
ka: იტალიური

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Korean
ka: კორეული

en: Allowed HTML tags
ka: ნებადართული HTML ტეგები

en: Sources
ka: წყაროები

en: The category %category has been updated.
ka: კატეგორია %category განახლებულია.

en: Category %category deleted.
ka: კატეგორია %category წაშლილია.

en: The category %category has been deleted.
ka: კატეგორია %category წაშლილია.

en: Category %category added.
ka: კატეგორია %category დამატებულია.

en: The category %category has been added.
ka: კატეგორია %category დამატებულია.

en: aggregator - @title
ka: აგრეგატორი - @title

en: Add menu
ka: მენიუს დამატება

en: menu
ka: მენიუ

en: ‹ previous
ka: ‹ წინა

en: next ›
ka: შემდეგი ›

en: Browser
ka: ბრაუზერი

en: Titles only
ka: მხოლოდ სათაურები

en: Full text
ka: სრული ტექსტი

en: Upload picture
ka: სურათის ატვირთვა

en: Message:
ka: შეტყობინება:

en: Language file
ka: ენის ფაილი

en: published
ka: გამოქვეყნებული

en: Member for
ka: წევრი

en: @time ago
ka: @time წინ

en: Your search yielded no results
ka: ვერაფერი მოიძებნა.

en: Front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Request new password
ka: ახალი პაროლის მოთხოვნა

en: Deleted
ka: წაშლილი

en: Languages
ka: ენები

en: Edit menu
ka: მენიუს რედაქტირება

en: Delete menu
ka: მენიუს წაშლა

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Jan
ka: იან

en: Feb
ka: თებ

en: Mar
ka: მარ

en: Apr
ka: აპრ

en: Jun
ka: ივნ

en: Jul
ka: ივლ

en: Aug
ka: აგვ

en: Sep
ka: სექ

en: Oct
ka: ოქტ

en: Nov
ka: ნოე

en: Dec
ka: დეკ

en: Long
ka: გრძელი

en: Short
ka: მოკლე

en: Posts
ka: პოსტები

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Greater than
ka: მეტი ვიდრე

en: Less than
ka: ნაკლები ვიდრე

en: any
ka: ნებისმიერი

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: characters
ka: სიმბოლოები

en: profile
ka: პროფილი

en: First day of week
ka: კვირის პირველი დღე

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: role
ka: როლი

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %name ბლოკის წაშლა?

en: The block %name has been removed.
ka: ბლოკი %name წაშლილია.

en: People
ka: მომხმარებლები

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: Last run !time ago
ka: ბოლო გაშვება !time წინ

en: Site information
ka: ინფორმაცია საიტზე

en: Blocked
ka: დაბლოკილი

en: critical
ka: კრიტიკული

en: Results
ka: შედეგები

en: Older polls
ka: ძველი გამოკითხვები

en: Poll settings
ka: გამოკითხვის პარამეტრები

en: Visitor
ka: სტუმარი

en: Cancel your vote
ka: თქვენი ხმის გაუქმება

en: View the current poll results.
ka: მიმდინარე გამოკითხვის შედეგები.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ka: ტერმინის წაშლა მისი ყველა შვილობილი ტერმინის წაშლას გამოიწვევს (თუ ასეთი არსებობს). ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

en: Parent term
ka: მშობელი ტერმინი

en: Parent terms
ka: მშობელი ტერმინები

en: Syndicate
ka: სინდიკატი

en: Blogs
ka: ბლოგები

en: Books
ka: წიგნები

en: Forums
ka: ფორუმები

en: !date by !username
ka: !date ავტორი !username

en: revert
ka: დაბრუნება

en: The specified passwords do not match.
ka: მითითებული პაროლი არ ემთხვევა.

en: Session
ka: სესია

en: No forums defined
ka: ფორუმები არ არსებობს

en: This topic has been moved
ka: ეს თემა გადატანილია

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Your settings have been saved.
ka: თქვენი პარამეტრები შენახულია.

en: Link color
ka: ბმულის ფერი

en: Aland Islands
ka: ალანდის კუნძულები

en: Fiji
ka: ფიჯი

en: Falkland Islands
ka: ფოლკლენდის კუნძულები

en: Saint Kitts and Nevis
ka: სენტ-კიტსი და ნევისი

en: South Korea
ka: სამხრეთი კორეა

en: Saint Lucia
ka: სენტ-ლუსია

en: Saint Helena
ka: წმინდა ელენეს კუნძული

en: Sao Tome and Principe
ka: სან-ტომე და პრინსიპი

en: French Southern Territories
ka: საფრანგეთის სამხრეთული ტერიტორია

en: Saint Vincent and the Grenadines
ka: სენტ-ვინსენტი და გრენადინები

en: British Virgin Islands
ka: ბრიტანეთის ვირჯინის კუნძულები

en: U.S. Virgin Islands
ka: აშშ-ის ვირჯინის კუნძულები

en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

en: Guernsey
ka: გერნსი

en: Jersey
ka: ჯერსი

en: Not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: Formats
ka: ფორმატები

en: details
ka: დეტალები

en: Login attempt failed for %user.
ka: %user-ის სისტემაში შესვლა ვერ მოხერხდა.

en: image
ka: სურათი

en: Action '%action' added.
ka: ოპერაცია '%action' დამატებულია.

en: Themes
ka: თემები

en: JPEG quality
ka: JPEG-ის ხარისხი

en: Delete comments
ka: კომენტარების წაშლა

en: not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: Published comments
ka: გამოქვეყნებული კომენტარები

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: !name field is required.
ka: !name ველი სავალდებულოა.

en: Protected
ka: დაცული

en: Comment settings
ka: კომენტარის პარამეტრები

en: not sticky
ka: არ არის მიმაგრებული

en: sticky
ka: მიმაგრებულია

en: not promoted
ka: არ არის წარმოჩენილი

en: promoted
ka: წარმოჩენილი

en: You are here
ka: თქვენ აქ ხართ

en: Contact settings
ka: კონტენტის პარამეტრები

en: Processing
ka: დამუშავება

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Temporary directory
ka: დროებითი დირექტორია

en: date
ka: თარიღი

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ka: შეცდომა ფაილის ატვირთვისას. ატვირთული ფაილის გადაადგილება ვერ მოხერხდა.

en: Shortcuts
ka: სწრაფი ბმულები

en: Shortcut
ka: სწრაფი ბმული

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: The specified date is invalid.
ka: მითითებული თარიღი არასწორია.

en: Password strength:
ka: პაროლის მდგრადობა:

en: Passwords match:
ka: პაროლები ერთმანეთს ემთხვევა:

en: Slogan
ka: სლოგანი

en: Get help
ka: დახმარება

en: Assign
ka: მინიჭება

en: Not translated
ka: არ არის თარგმნილი

en: Go to first page
ka: პირველ გვერდზე გადასვლა

en: Go to last page
ka: ბოლო გვერდზე გადასვლა

en: Delete role
ka: როლის წაშლა

en: Basic configuration
ka: საბაზო კონფიგურაცია

en: List menus
ka: მენიუების ჩამონათვალი

en: Customize menu
ka: მენიუს რედაქტირება

en: British Indian Ocean Territory
ka: ბრიტანეთის ინდოეთის ოკეანის ტერიტორია

en: Croatia
ka: ხორვატია

en: Macedonia
ka: მაკედონია

en: Pitcairn
ka: პიტკერნის კუნძულები

en: Western Sahara
ka: დასავლეთი საჰარა

en: English name
ka: სახელი ინგლისურად

en: Block description
ka: ბლოკის აღწერა

en: Form name
ka: ფორმის სახელი

en: Save field
ka: ველის შენახვა

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Delete block
ka: ბლოკის წაშლა

en: Save blocks
ka: ბლოკების შენახვა

en: The block settings have been updated.
ka: ბლოკის პარამეტრები განახლებულია.

en: '%name' block
ka: ბლოკი '%name'

en: Show block for specific roles
ka: აჩვენე ბლოკი სპეციფიკური როლებისათვის

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
ka: აჩვენე ეს ბლოკი მხოლოდ შერჩეული როლისათვის (როლებისათვის). თუ როლებს არ შეარჩევთ, ბლოკს ნახავს ყველა მომხმარებელი.

en: Show block on specific pages
ka: აჩვენე ბლოკი სპეციფიკურ გვერდებზე

en: Save block
ka: ბლოკის შენახვა

en: The block configuration has been saved.
ka: ბლოკის კონფიგურაცია შენახულია.

en: The block has been created.
ka: ბლოკი შექმნილია.

en: Add vocabulary
ka: ლექსიკონის დამატება

en: edit vocabulary
ka: ლექსიკონის რედაქტირება

en: Created new vocabulary %name.
ka: შექმნილია ახალი ლექსიკონი %name.

en: Updated vocabulary %name.
ka: განახლებულია ლექსიკონი %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ლექსიკონის %title წაშლა?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ka: ლექსიკონის წაშლა მასში არსებული ყველა ტერმინის წაშლას გამოიწვევს. ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

en: Deleted vocabulary %name.
ka: წაშლილია ლექსიკონი %name.

en: Above
ka: ზემოთ

en: Number of values
ka: მნიშვნელობების რაოდენობა

en: Default time zone
ka: სტანდარტული სასაათო სარტყელი

en: Manage fields
ka: ველების მართვა

en: Add field
ka: ველის დამატება

en: Add existing field
ka: არსებული ველის დამატება

en: Save field settings
ka: ველის პარამეტრების შენახვა

en: The update has encountered an error.
ka: განახლებაში შეცდომაა.

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Permission
ka: უფლება

en: More information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: My blog
ka: ჩემი ბლოგი

en: Hide
ka: დამალვა

en: Anonymous commenting
ka: ანონიმურად კომენტირება

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ka: ანონიმურ ავტორებს შეუძლიათ, არ დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: Anonymous posters may leave their contact information
ka: ანონიმურ ავტორებს შეუძლიათ დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: Anonymous posters must leave their contact information
ka: ანონიმურმა ავტორებმა უნდა დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ka: ამ ველის კონტენტი პირადია და არ გამოჩნდება.

en: Date - newest first
ka: თარიღი - ჯერ უახლესი

en: 1 comment | @count comments
ka[0]: 1 კომენტარი
ka[1]: @count კომენტარი

en: 1 new comment | @count new comments
ka[0]: 1 ახალი კომენტარი
ka[1]: @count ახალი კომენტარი

en: Show descriptions
ka: აღწერების ჩვენება

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: Save role
ka: როლის შენახვა

en: debug
ka: დებაგი

en: Menu link title
ka: მენიუს ბმულის სახელი

en: Menu name
ka: მენიუს სახელი

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %title მენიუს წაშლა?

en: Page not found
ka: გვერდი ვერ მოიძებნა

en: Language neutral
ka: ნეიტრალური ენა

en: info
ka: ინფორმაცია

en: OpenID Login
ka: ავტორიზაცია OpenID-ის მეშვეობით

en: Delete OpenID
ka: OpenID-ის წაშლა

en: Cancel OpenID login
ka: OpenID ავტორიზაციის გაუქმება

en: What is OpenID?
ka: რა არის OpenID?

en: OpenID login failed.
ka: OpenID-ით ავტორიზაცია ვერ მოხერხდა.

en: OpenID login cancelled.
ka: OpenID-ით ავტორიზაცია გაუქმდა.

en: Successfully added %identity
ka: %identity დამატებულია.

en: Add an OpenID
ka: OpenID-ის დამატება

en: That OpenID is already in use on this site.
ka: ეს OpenID უკვე გამოიყენება ამ საიტზე.

en: OpenID deleted.
ka: OpenID წაშლილია.

en: edit menu
ka: მენიუს რედაქტირება

en: « first
ka: « პირველი

en: last »
ka: ბოლო »

en: The directory %directory does not exist.
ka: %directory დირექტორია არ არსებობს.

en: No comments available.
ka: კომენტარები არ არსებობს.

en: @type: updated %title.
ka: @type: განახლებულია %title.

en: @type: added %title.
ka: @type: დამატებულია %title.

en: Add role
ka: როლის დამატება

en: The role has been added.
ka: როლი დამატებულია.

en: - Please choose -
ka: - გთხოვთ, აირჩიოთ -

en: - None selected -
ka: - არცერთი არ არის შერჩეული -

en: Clean URLs
ka: მკაფიო URL-ები

en: 1 year | @count years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: @count წელი

en: 1 week | @count weeks
ka[0]: 1 კვირა
ka[1]: @count კვირა

en: 1 min | @count min
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: @count წუთი

en: 1 sec | @count sec
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: @count წამი

en: Palestinian Territory
ka: პალესტინის ტერიტორიები

en: Vatican
ka: ვატიკანი

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Croatian
ka: ხორვატიული

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Danish
ka: დანიური

en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

en: Finnish
ka: ფინური

en: German
ka: გერმანული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Hebrew
ka: ებრაული

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: The file could not be created.
ka: ფაილი ვერ შეიქმნა.

en: Not secure!
ka: არ არის უსაფრთხო!

en: Recommended version:
ka: რეკომენდირებული ვერსია:

en: Security update:
ka: უსაფრთხოების განახლება:

en: Latest version:
ka: ბოლო ვერსია:

en: Or
ka: ან

en: Database host
ka: მონაცემთა ბაზის სერვერი

en: Configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Install profile
ka: პროფილის ინსტალაცია

en: File directory
ka: ფაილების დირექტორია

en: Web server
ka: ვებსერვერი

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
ka: სტეკის გადავსება: actions_do()-ს ძალიან ბევრი გამოძახება. უსასრულო რეკურსიისაგან თავის დასაცავად პროცესი ავარიულად წყდება.

en: Action %action saved.
ka: ოპერაცია '%action'  დამახსოვრებულია.

en: Translate
ka: თარგმნა

en: Web services
ka: ვებ სერვისები

en: Effect
ka: ეფექტი

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ka: უსაფრთხოების მიზნით თქვენი ატვირთული ფაილის სახელი შეიცვალა %filename-ით.

en: notice
ka: შენიშვნა

en: Dates
ka: თარიღები

en: 1 month | @count months
ka[0]: 1 თვე
ka[1]: @count months

en: Password field is required.
ka: პაროლის ველი სავალდებულოა.

en: Confirm password
ka: პაროლის დადასტურება

en: Run cron
ka: კრონის  გაშვება

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ka: გაფრთხილება უსაფრთხოებისთვის: შეუძლებელია .htaccess ფაილში ჩაწერა. გთხოვთ, .htaccess ფაილი შექმნათ თქვენს დირექტორიაში %directory, რომელიც შეიცავს შემდეგ სტრიქონებს: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა, რადგან ის აღემატება ატვირთული ფაილების დასაშვებ მაქსიმალურ ზომას %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა, რადგან ატვირთვა არ დასრულებულა.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა. უცნობი შეცდომა.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ka: მხოლოდ შემდეგი გაფართოების ფაილებია დაშვებული: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ka: ფაილი %filesize აღემატება ფაილის %maxsize-ის მაქსიმალურ ზომას.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ka: ფაილის ზომაა %filesize, რაც აღემატება თქვენი დისკის ქვოტას %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
ka: დაშვებულია მხოლოდ JPEG, PNG და GIF გამოსახულებები

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ka: სურათის ზომა შეიცვალა მაქსიმალურ დასაშვებ %dimensions პიქსელის ზომებამდე.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ka: გამოსახულება ძალიან დიდია; მაქსიმალური დასაშვები ზომაა %dimensions პიქსელი.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ka: გამოსახულება ძალიან პატარაა; მინიმალური პიქსელური ზომებია %dimensions პიქსელი.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ka: ატვირთვის შეცდომა. ატვირთული ფაილის %file დანიშნულების ადგილზე %destination გადატანა ვერ მოხერხდა.

en: Database port
ka: მონაცემთა ბაზის პორტი

en: Save and continue
ka: შენახვა და გაგრძელება

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ka: ეს ოფციები მხოლოდ ზოგიერთი საიტისთვის არის აუცილებელი. თუ ზუსტად არ იცით, აქ რა უნდა მიუთითოთ, დატოვეთ სტანდარტული პარამეტრები ან გადაამოწმეთ თქვენს პროვაიდერთან.

en: If your database is located on a different server, change this.
ka: თუ თქვენი მონაცემთა ბაზა სხვა სერვერზეა განთავსებული, შეცვალეთ ეს.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ka: თუ თქვენი მონაცემთა ბაზის სერვერი უსმენს არასტანდარტულ პორტს, შეიყვანეთ ამ პორტის ნომერი.

en: Database port must be a number.
ka: მონაცემთა ბაზის პორტი უნდა იყოს რიცხვი .

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ka: შორისები ნებადართულია; პუნქტუაცია არ არის დაშვებული სასვენი ნიშნების, წერტილების, ტირეებისა და ქვედატირეებისა გარდა.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ka: დაფიქსირდა არასწორი არჩევანი. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: MIME type
ka: MIME ტიპი

en: The MIME type of the file.
ka: ფაილის MIME ტიპი

en: PHP extensions
ka: PHP გაფართოებები

en: Administration pages
ka: ადმინისტრირების გვერდები

en: Currently using !item !version
ka: ამჟამად გამოიყენება !item !version

en: HTTP POST is required.
ka: HTTP POST სავალდებულოა.

en: 0 sec
ka: 0 წამი

en: alert
ka: გაფრთხილება

en: emergency
ka: კრიტიკული შემთხვევა

en: Abbreviation
ka: აბრევიატურა

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ka: cron-ის ხელახლა გაშვების მცდელობა, მაშინ როცა ის უკვე გაშვებულია.

en: Cron run completed.
ka: cron-ის გაშვება დასრულებულია.

en: Machine-readable name
ka: მანქანურად-კითხვადი სახელი

en: The requested page could not be found.
ka: მოთხოვნილი გვერდის პოვნა ვერ მოხერხდა.

en: Requirements problem
ka: მოთხოვნების პრობლება

en: Database configuration
ka: მონაცემთა ბაზის კონფიგურაცია

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი, რომელშიც შეინახება თქვენი @drupal მონაცემები.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი, სადაც @drupal მონაცემები  შეინახება. ის უნდა არსებობდეს სერვერზე @drupal-ის ინსტალაციამდე .

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ka: თუ ამ მონაცემთა ბაზას ერთზე მეტი პროგრამა გამოიყენებს, მიუთითეთ ცხრილის პრეფიქსი, როგორიც არის %prefix თქვენი @drupal-ის საიტისთვის.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ka: მონაცემთა ბაზის ცხრილის მითითებული პრეფიქსი %db_prefix არასწორია. ცხრილის პრეფიქსი უნდა შეიცავდეს მხოლოდ ასონიშნებს, ციფრებს, წერტილებს ან ქვედა ტირეებს.

en: Select an installation profile
ka: ინსტალაციის პროფილის შერჩევა

en: Choose language
ka: ენის არჩევა

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
ka: შესაბამისი თარგმანის პაკეტთან ერთად ამ ინსტალატორს შეუძლია იმუშაოს თქვენ მიერ არჩეულ სხვა ენაზეც. ინგლისურის გარდა Drupal-ის სხვა ენაზე დასაყენებლად და გამოსაყენებლად:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
ka: განსაზღვრეთ თქვენ მიერ არჩეულ ენაზე არსებობს თუ არა if <a href="@translations" target="_blank">Drupal-ის ამ ვერსიის თარგმანი</a>. თარგმანი მოწოდებულია თარგმანის პაკეტიდან; ყოველი თარგმანის პაკეტი წარმოადგენს Drupal-ის კონკრეტულ ვერსიას ამა თუ იმ ენაზე. Drupal-ის ყოველი ვერსიისთვის ყველა ენა არ არის მისაწვდომი.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
ka: თუ არსებობს თქვენ მიერ არჩეული ალტერნატიული თარგმანის პაკეტი, ჩამოტვირთეთ და დაამატეთ ის თქვენი Drupal-ის ძირეულ დირექტორიაში.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
ka: დაუბრუნდით ენის შერჩევას ქვემოთ მოცემული მეორე ბმულის გამოყენებით და მოცემული სიიდან შეარჩიეთ სასურველი ენა. გვერდის ხელახლა ატვირთვა საშუალებას იძლევა, სია ავტომატურად მოერგოს ახალი თარგმანების პაკეტებს.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
ka: Drupal-ის ინგლისურად დასაინსტალირებლად და გამოსაყენებლად ან ენის არჩევის გადასავადებლად ინსტალაციამდე, აირჩიეთ ქვემოთ მოცემული პირველი ბმული.

en: How should the installation continue?
ka: როგორ უნდა გაგრძელდეს ინსტალაცია?

en: Continue installation in English
ka: ინსტალაციის ინგლისურად გაგრძელება

en: Return to choose a language
ka: ენის არჩევასთან დაბრუნება

en: Learn how to install Drupal in other languages
ka: ისწავლე როგორ უნდა დააყენო Drupal-ი სხვა ენებზე.

en: (built-in)
ka: (ჩაშენებული)

en: No profiles available
ka: პროფილები არ არსებობს

en: Drupal already installed
ka: Drupal-ი უკვე დაინსტალირებულია

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
ka: <ul><li>დაწყებამდე არსებული მონაცემთა ბაზა უნდა გაასუფთაოთ.</li><li>სხვა მონაცემთა ბაზაში დასაინსტალირებლად შეასწორეთ შესაბამისი <em>settings.php</em> ფაილი em>საიტების</em> დირექტორიაში.</li><li>არსებული ინსტალაციის განახლებისთვის იხილეთ <a href="@base-url/update.php">განახლების ფაილი</a>.</li><li>ნახეთ თქვენი <a href="@base-url">არსებული საიტი</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
ka: @drupal-ის ინსტალაცია

en: The installation has encountered an error.
ka: შეცდომა ინსტალაციის დროს.

en: Configure site
ka: საიტის კონფიგურირება

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
ka: %dir-სა და %file-ში შეტანილია ყველა საჭირო ცვლილება. უსაფრთხოებისთვის ისინი დაყენებულია მხოლოდ კითხვის რეჟიმზე.

en: @drupal installation complete
ka: @drupal-ის ინსტალაცია დასრულებულია

en: Installed %module module.
ka: დაყენებულია %module მოდული.

en: Choose profile
ka: პროფილის არჩევა

en: Verify requirements
ka: მოთხოვნების შემოწმება

en: Set up database
ka: მონაცემთა ბაზის დაყენება

en: Set up translations
ka: თარგმანის დაყენება

en: Install site
ka: საიტის ინსტალაცია

en: Finish translations
ka: თარგმანის დასრულება

en: Site e-mail address
ka: საიტის ელფოსტის მისამართი

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ka: გამგზავნის მისამართი რეგისტრაციისა და ახალი პაროლის მოთხოვნის დროს გაგზავნილ ავტომატურ წერილებსა თუ სხვა შეტყობინებებში. (გამოიყენეთ თქვენი საიტის დომენით დაბოლოებული მისამართები, რათა ეს წერილები სპამად არ მიიჩნიონ.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ka: ნაგულისხმევად, ამ საიტზე თარიღები გამოჩნდება არჩეული დროის სარტყლის შესაბამისად.

en: Update notifications
ka: განახლების შეტყობინებები

en: Check for updates automatically
ka: ავტომატური შემოწმება განახლებებზე

en: Removed orphaned action '%action' from database.
ka: მონაცემთა ბაზიდან დაობლებული ოპერაციის  '%action' წაშლა.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ka: cron-მა გადააჭარბა დროის ზღვარს და შეჩერებულია.

en: 1 byte | @count bytes
ka[0]: 1 ბაიტი
ka[1]: @count ბაიტი

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ka: !name არ შეიძლება შეიცავდეს %max სიმბოლოზე მეტს, ამჟამად კი ის %length სიმბოლოსგან შედგება.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ka: კომპიუტერისათვის აღქმადი სახელწოდება უნდა შედგებოდეს მხოლოდ ლათინური ნუსხური ასოებისგან, ციფრებისა და ქვედა ტირეებისგან.

en: Upload logo image
ka: ლოგოს ატვირთვა

en: Date and time
ka: თარიღი და დრო

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: @size KB
ka: @size კბ

en: @size MB
ka: @size მბ

en: @size GB
ka: @size გბ

en: @size TB
ka: @size ტბ

en: @size PB
ka: @size პბ

en: @size EB
ka: @size ებ

en: @size ZB
ka: @size ზბ

en: All messages
ka: ყველა შეტყობინება

en: Text format
ka: ტექსტის ფორმატი

en: The name of the site.
ka: საიტის სახელი.

en: Add format
ka: ფორმატის დამატება

en: Delete date format
ka: თარიღის ფორმატის წაშლა

en: Regional settings
ka: რეგიონალური პარამეტრები

en: Hello <strong>@username</strong>
ka: გამარჯობა <strong>@username</strong>

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: The slogan of the site.
ka: საიტის სლოგანი.

en: You are not allowed to access this page.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ წვდომის უფლება ამ გვერდისთვის.

en: Connection method
ka: კავშირის მეთოდი

en: Enter connection settings
ka: შეიყვანეთ კავშირის პარამეტრები

en: Change connection type
ka: კავშირის პარამეტრების შეცვლა

en: Site under maintenance
ka: საიტი რემონტშია

en: Table of files
ka: ფაილების ცხრილი

en: Text formats
ka: ტექსტის ფორმატები

en: Starting a discussion
ka: დისკუსიის დაწყება

en: Select a new effect
ka: აირჩიეთ ახალი ეფექტი

en: Update style
ka: სტილის განახლება

en: Style name
ka: სტილის სახელი

en: Update effect
ka: ეფექტის განახლება

en: Add effect
ka: ეფექტის დამატება

[ctx: Long month name]
en: January
ka: იანვარი

[ctx: Long month name]
en: February
ka: თებერვალი

[ctx: Long month name]
en: March
ka: მარტი

[ctx: Long month name]
en: April
ka: აპრილი

[ctx: Long month name]
en: May
ka: მაისი

[ctx: Long month name]
en: June
ka: ივნისი

[ctx: Long month name]
en: July
ka: ივლისი

[ctx: Long month name]
en: August
ka: აგვისტო

[ctx: Long month name]
en: September
ka: სექტემბერი

[ctx: Long month name]
en: October
ka: ოქტომბერი

[ctx: Long month name]
en: November
ka: ნოემბერი

[ctx: Long month name]
en: December
ka: დეკემბერი

en: Short format
ka: მოკლე ფორმატი

en: Medium format
ka: საშუალო ფორმატი

en: Long format
ka: გრძელი ფორმატი

en: Managing modules
ka: მოდულების მართვა

en: Public files
ka: საჯარო ფაილები

en: Temporary files
ka: დროებითი ფაილები

en: Update modules
ka: მოდულების განახლება

en: Delete IP address
ka: IP მისამართის წაშლა

en: Regional and language
ka: რეგიონი და ენა

en: Database support
ka: მონაცემთა ბაზის მხარდაჭერა
