Wiki installation profile (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (1968 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Pages
hu: Oldalak

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Number
hu: Szám

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User edit form
hu: Felhasználó szerkesztési űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: Weight
hu: Súly

en: Variable
hu: Változó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: Depth
hu: Mélység

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Felirat

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Font
hu: Betűtípus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Section
hu: Fejezet

en: Manage
hu: Kezelés

en: Anchor
hu: Horgony

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Text
hu: Szöveg

en: style
hu: stílus

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Components
hu: Összetevők

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Picture
hu: Kép

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Beállítások

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Node
hu: Tartalom

en: Create
hu: Létrehozás

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzáadása űrlap

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: All
hu: Mind

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Bottom
hu: Lenn

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Input filters
hu: Beviteli szűrők

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Add condition
hu: Feltétel hozzáadása

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: Up
hu: Fel

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Load
hu: Betöltés

en: System
hu: Rendszer

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: General
hu: Általános

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Table
hu: Táblázat

en: All views
hu: Összes nézet

en: Base
hu: Alap

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan szótárhoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Pattern for forums and forum containers
hu: Minta fórumoknak és fórumcsoportoknak

en: Pattern for user account page paths
hu: Minta a felhasználói fiók útvonalakhoz

en: Pattern for blog page paths
hu: Minta a blog oldal útvonalakhoz

en: Verbose
hu: Részletes

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Igazítás

en: Basic
hu: Alap

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: Users
hu: Felhasználók

en: Exists
hu: Létezik

en: Last
hu: Utolsó

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Smiley
hu: Szmájli

en: <All>
hu: < Mind >

en: Save and edit
hu: Mentés és szerkesztés

en: Clone
hu: Klónozás

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Down
hu: Le

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Basic setup
hu: Alapvető beállítások

en: Allow users to choose default
hu: Alapértelmezés megváltoztatásának engedélyezése

en: Buttons and plugins
hu: Nyomógombok és bővítmények

en: Editor appearance
hu: Szerkesztő megjelenése

en: Toolbar location
hu: Eszköztár elhelyezése

en: Path location
hu: Elérési út

en: Enable resizing button
hu: Átméretezés gomb engedélyezése

en: Block formats
hu: Blokk formátumok

en: Cleanup and output
hu: Tisztítás és kimenet

en: Verify HTML
hu: HTML ellenőrzése

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
hu: &lt;font&gt; tagek átalakítása a stílushoz

en: Remove linebreaks
hu: Sortörések eltávolítása

en: Apply source formatting
hu: Forrás formázás alkalmazása

en: Editor CSS
hu: Szerkesztő CSS

en: CSS path
hu: CSS útvonal

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Rules
hu: Szabályok

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Some
hu: Néhány

en: Root
hu: Gyökér

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: Change
hu: Változtat

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: Display all menu items
hu: Az összes menüpont megjelenítése

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Front page
hu: Címlap

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: First
hu: Első

en: Font size
hu: Betűméret

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

en: Period
hu: Pont

en: Second
hu: Második

en: Entity
hu: Entitás

en: None.
hu: Nincs.

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: Log out
hu: Kilépés

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: open
hu: nyitott

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórum

en: Superscript
hu: Felső index

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
hu: A <em>diff</em> modul felülírja a megszokott változatok nézetet. A változatokat tartalmazó táblázat kibővül: lehetővé válik a tartalom változatai közötti eltérések megtekintése. %view_revisions jogosultsággal bíró felhasználók megtekinthetik továbbá a bármely két kiválaszott változat közötti változásokat is. Ez a lehetőség tartalomtípusonként letiltható az egyes tartalomtípusok beállítására szolgáló oldalon. Ez a modul a tartalomszerkesztő űrlapokhoz egy elegáns %preview_changes gombot is biztosít.

en: view revisions
hu: korábbi változatok megtekintése

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Show diff
hu: Eltérés megjelenítése

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: Select different revisions to compare.
hu: Különböző változatokat kell kiválasztani az összehasonlításhoz.

en: next diff >
hu: következő eltérés >

en: < previous diff
hu: < előző eltérés

en: Current revision:
hu: Aktuális változat:

en: Revision of !new_date:
hu: !new_date szerinti változat:

en: Changes to %name
hu: %name változásai

en: No visible changes
hu: Nincs látható változás

en: Show %preview_changes button on node edit form
hu: %preview_changes gomb megjelenítése a tartalomszerkesztő űrlapon

en: Show difference between node revisions.
hu: Tartalom változatai közötti különbség megjelenítése.

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Activation
hu: Aktiválás

en: Reversed
hu: Fordított

en: Changed
hu: Módosított

en: Manage features
hu: Jellemzők kezelése

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Standard
hu: Szabványos

en: Line %lineno
hu: %lineno. sor

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: New
hu: Új

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Jump Menu
hu: Ugró Menü

en: Themes
hu: Sminkek

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Tabs
hu: Fülek

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Storage
hu: Tárolás

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: Menus
hu: Menük

en: Above
hu: Felette

en: Every
hu: Minden

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Overrides
hu: Felülírja

en: Form
hu: Űrlap

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Move down
hu: Mozgatás le

en: Move up
hu: Mozgatás fel

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: No highlighting
hu: Nincs kiemelés

en: Source code
hu: Forráskód

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: URL path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hu: Minta minden @node_type útvonalnak

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden @label álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlésre került.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hu: Minden %type útvonalálnév törlésre került.

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Loading
hu: Betöltés

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Variable editor
hu: Változószerkesztő

en: Package
hu: Csomag

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Interface language
hu: Felület nyelve

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Views panes
hu: Views táblák

en: by @user
hu: @user által

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Egy tartalom hozzáadása űrlap.

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: Panel settings
hu: Panel beállításai

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Local
hu: Helyi

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Finish
hu: Befejezés

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Névjegy

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Title of the "talk" page
hu: A csevegő oldal címe

en: Talk
hu: Csevegés

en: Display comments on separate talk page
hu: A hozzászólásokat egy elkülönített csevegő oldalon jelenítse meg

en: Talk pages:
hu: Csevegő oldalak:

en: Talk page
hu: Csevegő oldal

en: Configure settings for the talk page.
hu: A csevegő oldal beállítása.

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: Step
hu: Lépés

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Original text
hu: Eredeti szöveg

en: If
hu: Ha

en: Use regular expressions
hu: Reguláris kifejezések használata

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Patterns
hu: Minták

en: Acronym
hu: Betűszó

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Example:
hu: Példa:

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Run updates
hu: Frissítések futtatása

en: Enable developer modules
hu: Fejlesztő modulok engedélyezése

en: Disable developer modules
hu: Fejlesztő modulok tiltása

en: Current anonymous / authenticated users
hu: Jelenlévő vendég / azonosított felhasználó

en: Disabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok tiltása: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hu: A fejlesztő modulok nincsenek engedélyezve.

en: Row
hu: Sor

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: IP address
hu: IP-cím

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Variants
hu: Változatok

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Citation
hu: Idézet

en: External Links
hu: Külső hivatkozások

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: External links
hu: Külső hivatkozások

en: Alter the display of external links on the site.
hu: Az oldalon található külső hivatkozások megjelenítését változtatja meg.

en: Add icon to external links
hu: Ikon hozzáadása a külső hivatkozásokhoz

en: Places an !icon icon next to external links.
hu: A külső hivatkozások mögé egy !icon ikont helyez.

en: Add icon to mailto links
hu: Ikon hozzáadása az email hivatkozásaihoz

en: Places an !icon icon next to mailto links.
hu: A „mailto” hivatkozások mögé !icon ikont helyez.

en: Consider subdomains internal
hu: Az aldomaineket belsőként kezeli.

en: If checked, links with the same primary domain will all be considered internal. A link from www.example.com to my.example.com would be considered internal. Links between the www. and non-www. domain are always considered internal.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az azonos elsődleges domainre való hivatkozásokat belsőként kezeli. Például a www.valami.hu oldalon található masvalami.valami.hu webcímre mutató hivatkozás belsőnek lesz kezelve. A www előtaggal és a nem www előtaggal kezdődő aldomainnek közötti hivatkozások mindig belsőként lesznek kezelve.

en: Open external links in a new window
hu: Külső hivatkozások megnyitása új ablakban

en: Should all external links be opened in a new window?
hu: A külső hivatkozások új ablakban legyenek-e megnyitva.

en: Display pop-up warnings
hu: Felugró figyelmeztetés megjelenítése

en: Displays a pop-up warning when any external link is clicked.
hu: Külső hivatkozásra kattintáskor felugró figyelmeztetés megjelenítése.

en: Pop-up warning text
hu: Felugró figyelmeztetés üzenete

en: Text to display in the pop-up external link warning box.
hu: A felugró figyelmeztetéskor megjelenő üzenet.

en: Matches example.com.
hu: Illeszkedik az example.com címre.

en: Multiple patterns can be strung together by using a pipe. Matches example.com OR example.net.
hu: Csővezeték jellel (|) több minta is megadható. Illeszkedik a example.com VAGY az example.net címre.

en: Matches links that go through the <a href="http://drupal.org/project/links">Links module</a> redirect.
hu: Olyan hivatkozásokra illeszkedik, amelyek a <a href="http://drupal.org/project/links"><em>Links</em> modul</a> átirányításán mennek keresztül.

en: Matches any character.
hu: Bármilyen karakterre illeszkedik.

en: The previous character or set is optional.
hu: Az ezt megelőző karakter, vagy egyéni karakterkészlet opcionális.

en: Matches any digit (0-9).
hu: Bármilyen számjegyre illeszkedik (0-9).

en: Brackets may be used to match a custom set of characters. This matches any alphabetic letter.
hu: Szögletes zárójelben adható meg egyéni karakterek készlete. Ez bármilyen betűre illeszkedik.

en: Pattern matching
hu: Mintaillesztés

en: External links uses patterns (regular expressions) to match the "href" property of links.
hu: Az <em>External links</em> modul mintákat keresve találja meg a hivatkozások „href” tulajdonságait.

en: Here are some common patterns.
hu: Néhány gyakran használt minta:

en: Common special characters:
hu: Általános speciális karakterek:

en: All special characters (<em>^ $ . ? ( ) | * +</em>) must also be escaped with backslashes. Patterns are not case-sensitive. Any <a href="http://www.javascriptkit.com/javatutors/redev2.shtml">pattern supported by JavaScript</a> may be used.
hu: A speciális karakterek (<em>^ $ . ? ( ) | * +</em>) elé semlegesítő visszaper jelet (\) kell tenni. Az illesztési minták nem kis-, és nagybetű érzékenyek. Minden, a <a href="http://www.javascriptkit.com/javatutors/redev2.shtml">JavaScript által támogatott minta</a> használható.

en: Exclude links matching the pattern
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások kihagyása

en: Enter a regular expression for links that you wish to exclude from being considered external.
hu: Itt adható meg illeszkedési minta olyan hivatkozásokra, amelyeket nem kell külsőnek kezelni.

en: Include links matching the pattern
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások befoglalása

en: Enter a regular expression for internal links that you wish to be considered external.
hu: Itt adható meg illeszkedési minta olyan belső hivatkozásokra, amelyeket külsőnek kell kezelni.

en: Adds icon next to external links on the site.
hu: Az oldalon található külső hivatkozások mögé ikont helyez.

en: The wikitools module allows you to set several options for your content to get a more wiki-like behaviour.
hu: A <em>Wikitools</em> modul lehetővé tesz néhány beállítást, amellyel az adott tartalom wiki-féle tulajdonságokat kap.

en: Wikitools allows restrictions on node titles so that all new created nodes have guaranteed unique titles. Titles of nodes that were created before it was included in this option, however, are not guaranteed to have unique page titles. This page lists all nodes that have duplicate page titles, so that their titles may be changed to be unique.
hu: A <em>Wikitools</em> igényli az újonnan létrehozott tartalmak egyedi címét. A korábban létrehozottak címei számára nincs garancia, hogy azok egyediek legyenek. Ez az oldal listázza a nem egyedi című tartalmakat, melyeket megkülönböztethetővé kell tenni.

en: Wikitools
hu: Wiki eszközök

en: Settings for wiki-like behaviour.
hu: Wiki-féle tulajdonságok beállítása

en: Duplicate titles
hu: Dupla címek

en: List nodes which have duplicate titles
hu: Dupla című tartalmak listázása

en: Wiki path
hu: Wikiútvonal

en: Title of main page
hu: Főoldal címe

en: The main page is shown if you type in the wiki path. Leave empty to disable the main page.
hu: A főoldal jelenik meg a wikiútvonal megadásakor. Üresen hagyva a főoldal letiltásra kerül.

en: Wiki node types
hu: Wiki tartalomtípusok

en: Select the node types which will be affected by the specified options. If you select multiple node types, all nodes of these types will be searched for when a wikipath is entered. If a wikipage doesn't exist, an option to create any of these types will be given.
hu: Ki kell választani azokat a tartalomtípusokat, amelyeket érinteni fognak a megadott beállítások. Ha több tartalomtípus is ki van választva, akkor a wikiútvonal megadásakor minden megadott tartalomtípust keresni fog. Ha a wikiútvonal nem létezik, akkor egy tartalom létrehozási lehetőség jelenik meg a megadott tartalomtípusokkal.

en: Node Creation: Let users create new nodes when they type in a node name which does not exist.
hu: Tartalom létrehozás: Tartalomnév begépelése esetén engedélyezi a felhasználó számára az új tartalom létrehozását, amennyiben olyan névvel még nem létezik tartalom.

en: Node Search: Let users search for nodes when they type in a node name which does not exist.
hu: Tartalom keresés: Tartalomnév begépelése esetén engedélyezi a felhasználó számára a tartalom keresését, amennyiben olyan névvel nem létezik tartalom.

en: Automatic Redirect: If a title of a moved page is entered, redirect automatically.
hu: Automatikus átirányítás: Egy elköltöztetett oldal címének megnyitása esetén automatikus átirányítás lép életbe.

en: Unique Titles: Enforce that titles of new nodes are different from existing ones.
hu: Egyedi címek: Kikényszeríti, hogy az új tartalmak címei eltérjenek a már meglévőektől.

en: Move Protection: Disallow change of node titles for users without <em>administer nodes</em> permission.
hu: Mozgatási védelem: Nem engedélyezi a tartalmak címének megváltoztatását a <em>tartalmak adminisztrációja</em> jogosultsággal nem rendelkező felhasználóknak számára.

en: Treat underscores as spaces when looking for node titles.
hu: Aláhúzások szóközként való kezelése tartalomcímek keresésekor.

en: Treat dashes as spaces when looking for node titles.
hu: Kötőjelek szóközként való kezelése tartalomcímek keresésekor.

en: To take full advantage of the options <em>Node Creation</em>, <em>Node Search</em> and <em>Automatic Redirect</em> you should use an input format which creates wikilinks which point to the wiki path set. For exapmle a wikilink [[Page Name]] should be linked to <em>wikipath/Page Name</em>.
hu: Ahhoz, hogy a lehetőségek teljes mértékben ki legyenek használva, a <em>Tartalom létrehozás</em>, a <em>Tartalom keresés</em> és az <em>Automatikus átirányítás</em> számára olyan beviteli formát kell használni, melyek a beállított wiki útvonalra hoznak létre wiki hivatkozásokat. Például az [[Oldal címe]] wiki hivatkozást ide kell irányítani: <em>wikiútvonal/Oldal címe</em>.

en: The options <em>Node Creation</em>, <em>Node Search</em> and <em>Automatic Redirect</em> work only if a wiki path is set or if freelinking hijacking is enabled. They take the page name from the path after the wiki path, i.e. <em>wikipath/Page Name</em>, or the page name of a freelinking link, i.e. <em>freelinking/Page Name</em>.
hu: A <em>Tartalom létrehozás</em>, a <em>Tartalom keresés</em> és az <em>Automatikus átirányítás</em> lehetőségek csak akkor működnek, ha a wikiútvonal be van állítva, vagy a szabadon hivatkozó szűrő eltérítése engedélyezett. Ezek a lap nevét a wikiútvonalból veszik, például <em>wikiútvonal/Oldal címe</em>, vagy a lap neve egy szabadon hivatkozásból: <em>freelinking/Oldal címe</em>.

en: The option <em>Automatic Redirect</em> works only if node revisions are created.
hu: Az <em>Automatikus átirányítás</em> csak akkor működik, ha a tartalom változatai jönnek létre.

en: Disallowed characters in titles
hu: Nem engedélyezett karakterek a címben

en: Hijack freelinking filter
hu: Szabadon hivatkozó szűrő eltérítése

en: If you activate this option, the links of the freelinking filter will be processed by the wikitools module rather than the freelinking module. When active, a link to <em>freelinking/Page Name</em> behaves exactly as a link to <em>wikipath/Page Name</em>.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a szabadon hivatkozó szűrő által kezelt hivatkozásokat a <em>Wikitools</em> modul fogja kezelni a <em>Freelinking</em> modul helyett. Ha aktív, akkor egy <em>freelinking/oldal neve</em> hivatkozás pontosan úgy viselkedik, mint a <em>wikipath/oldal neve</em>.

en: Subpages
hu: Aloldalak

en: Subpages can be appended to a URL (either directly or via a query string) and will redirect the user to the named subpage.
hu: Aloldalakat lehet egy webcímhez fűzni (vagy direktben vagy a kérésben) és ez át fogja irányítani a felhasználót a megnevezett aloldalra.

en: Enable url suffixes: With url suffixes, you can append the subpage to the URL. For example  <em>wikipath/Page/edit</em>.
hu: Webcím utótagok engedélyezése. A webcím utótagok segítségével lehet aloldalakat adni a webcímhez. Például: <em>wikiútvonal/oldal/szerkeszt</em>.

en: Enable query string: With query strings, you can append the subpage as a query. For example <em>wikipath/Page?wt_action=edit</em>.
hu: Kérési karaktersorozatok engedélyezése. A kérési karaktersorozatok segítségével lehet aloldalakat adni a webcímhez. Például: <em>wikiútvonal/oldal/?wt_action=szerkeszt</em>.

en: URL subpages
hu: Webcím aloldalak

en: A list of available subpages. Only these subpages can be used as url suffixes or with the query string.
hu: Az elérhető aloldalak listája. Csak ezek az aloldalak használhatók a kérési karaktersorozatokban, mint webcím utótag.

en: Redirected from <a href="@url">%page</a>
hu: <a href="@url">%page</a> oldalról lett átirányítva

en: The character %c is not allowed in a title
hu: %c karakter a címben nem engedélyezett

en: The title is not allowed to end in: %string
hu: A cím nem végződhet a következőre: %string

en: Multiple pages have this name:
hu: Több oldalnak is ugyanez a neve:

en: The page %page_name has been moved.
hu: %page_name oldal át lett mozgatva.

en: The new page name is !new_name
hu: Az új oldal neve: !new_name

en: The page %page_name does not exist.
hu: %page_name nevű oldal nem létezik.

en: You can <a href="@url">search for %page_name</a>
hu: Lehet <a href="@url">keresni: %page_name</a>

en: You can create the page as:
hu: Az oldal létrehozható, mint:

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: Slash
hu: Perjel

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Teaser break
hu: Bevezető töréspont

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: %editor profile for %format
hu: %editor profil %format formátumnak

en: Enabled by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
hu: Az alapértelmezett szerkesztő állapot lehetővé teszi a felhasználók hozzáférését ehhez a profilhoz. A felhasználók felülírhatják ezt az állapotot, ha a következő lehetőség engedélyezve van.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a felhasználók megváltoztathatják szerkesztőjük alapértelmezett állapotát a felhasználói profiljukban.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
hu: Mutassa a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> kapcsoló hivatkozást.

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
hu: Megjelenjen a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> hivatkozás a szövegmező alatt, avagy sem. Ha nem engedélyezett, akkor a felhasználói beállítás vagy a globális alapértelmezés lesz alkalmazva (lásd fent).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az eszköztár a szövegmező alatt vagy felett jelenjen meg.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
hu: Ez a beállítás az ikonok elhelyezkedését szabályozza a szerkesztő eszköztárán.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
hu: Hol jelenjen meg a HTML elemek elérési útvonala (például <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi az átméretező gomb engedélyezését / tiltását. Ha engedélyezett, akkor az elérési út eszköztárat „Fenn”, vagy „Lenn” értékre kell állítani, hogy az átmérezető ikon megjelenhessen.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor lehetséges a hibás kódok, mint például a <code>&lt;HEAD&gt;</code> tag eltávolítása a HTML elemekből.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő TAB karaktereket fog beszúrni, és megőriz más helyörző karaktereket, mint ahogy a PRE elem teszi a HTML-ben.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a HTML jelölők határozzák meg a betűméretet, a betűtipust, a betű-, és háttérszínt a beágyazott CSS stílus helyett.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő eltávolítja a felesleges sortöréseket a szövegből. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő újra fogja formázni a HTML forráskódot. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: Force cleanup on standard paste
hu: Kényszerített tisztítás beszúráskor

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az alapértelmezett beszúrás művelet (CTRL-V vagy SHIFT-INS) viselkedése hasonló lesz a „beszúrás Wordből” művelethez.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
hu: HTML blokk formátumok vesszővel elválasztott listája. Lehetséges értékei: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
hu: Smink CSS használata

en: Define CSS
hu: CSS megadása

en: Editor default CSS
hu: Szerkesztő alapértelmezett CSS

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
hu: A szerkesztőben használandó CSS stíluslap meghatározása.<br />Smink CSS használata - az oldal jelenlegi stíluslapjának betöltése.<br />CSS megadása - a kivánt stíluslap elérési útjának megadása lejjebb.<br />Szerkesztő alapértelmezett CSS - a szerkesztő alapértelmezett stíluslapjának használata.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
hu: Ha fent a „CSS megadása” van kiválasztva, akkor itt a CSS fájl elérési útját kell megadni, vagy a CSS fájlok vesszővel elválasztott felsorolását.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
hu: Elérhető vezérjelek: <code>%b</code> (bázis útvonal, pl: <code>/</code>), <code>%t</code> (útvonal a sminkhez, pl: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg ebben a formátumban: !format. Például: !example<br />Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan betöltésre kerülnek minden betöltött stíluslapról.

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
hu: %format <em>Wysiwyg</em> profil mentve.

en: No editor
hu: Nincs szerkesztő

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hu: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Letöltés</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
hu: Az archívumból kicsomagolt összes fájlt egy új könyvtárba kell másolni az alábbi helyre:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
hu: Tehát az aktuális könyvtár itt található:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
hu: Telepítési útmutató

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
hu: Jelenleg nincs egy szerkesztő program sem telepítve. A következő lista tartalmazza a jelenleg támogatott szerkesztőket:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
hu: „%name” profil biztosan eltávolítható?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
hu: %name <em>Wysiwyg</em> profil törölve lett.

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Configure client-side editors.
hu: Ügyféloldali szerkesztők beállítása.

en: Disable rich-text
hu: Szövegszerkesztő tiltása

en: Enable rich-text
hu: Szövegszerkesztő engedélyezése

en: The version of %editor could not be detected.
hu: %editor verziószáma nem érzékelhető.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
hu: A telepített %editor %version nem támogatott.

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Forecolor
hu: Szövegszín

en: Backcolor
hu: Háttérszín

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Create DIV container
hu: DIV konténer létrehozása

en: FitWindow
hu: Ablakhoz igazítás

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Autogrow
hu: Automatikus növekedés

en: Table drag/resize
hu: Táblázat vontatás/átméretezés

en: Table: Cell properties
hu: Táblázat: Cella tulajdonságok

en: Table: Insert row after
hu: Táblázat: Sor beszúrása utána

en: Table: Insert column after
hu: Táblázat: Oszlop beszúrása utána

en: Table: Insert cell after
hu: Táblázat: Cella beszúrása utána

en: Table: Delete rows
hu: Táblázat: Sorok törlése

en: Table: Delete columns
hu: Táblázat: Oszlopok törlése

en: Table: Delete cells
hu: Táblázat: Cellák törlése

en: Table: Merge cells
hu: Táblázat: Cellák összevonása

en: Table: Horizontal split cell
hu: Táblázat: Cellák vízszintes szétválasztása

en: Sup
hu: Felső index

en: Sub
hu: Alsó index

en: Clean-up
hu: Tisztítás

en: Visual aid
hu: Látható segítség

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Advanced horizontal rule
hu: Haladó vízszintes vonal

en: Advanced image
hu: Haladó kép

en: Advanced link
hu: Haladó hivatkozás

en: Auto save
hu: Automatikus mentés

en: Context menu
hu: Helyi menü

en: Left-to-right
hu: Balról jobbra

en: Right-to-left
hu: Jobbról balra

en: Emotions
hu: Érzések

en: Inline popups
hu: Beágyazott felugró ablakok

en: Insert date
hu: Dátum beszúrás

en: Insert time
hu: Idő beszúrás

en: Insert layer
hu: Réteg beszúrás

en: Move forward
hu: Előre mozgatás

en: Move backward
hu: Hátra mozgatás

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Paste text
hu: Szöveg beillesztés

en: Style properties
hu: Stílus tulajdonságok

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Safari compatibility
hu: Safari kompatibilitás

en: Spell check
hu: Helyesírás ellenőrzés

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Show/hide hidden elements
hu: Rejtett elemek mutatása/elrejtése

en: Separate the teaser and body of this content
hu: A bevezető és a törzs elválasztása ennél a tartalomnál

en: Parent term(s)
hu: Szülő kifejezések

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: filter
hu: szűrő

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: Adjust top margin
hu: Felső margó beállítása

en: Keep menu at top of page
hu: Tartsa a menüt a lap tetején

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hu: Ha a <em>Utility</em> modul evvel a szándékkal van telepítve, akkor biztonságosan letiltható és eltávolítható.

en: Move local tasks into menu
hu: Mozgassa a helyi feladatokat a menübe

en: Administration menu settings
hu: Adminisztrációs menü beállításai

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Display additional data for each menu item
hu: Bővebb adatok megjelenítése a menü elemeihez

en: Display the selected items next to each menu item link.
hu: A kijelelölt elemek megjelenítése egy adott menüpont hivatkozása után.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hu: Ha engedélyezett, akkor függetlenül a webhely jogosultságaitól minden menüpont megjelenik. <em>Megjegyzés: Nem célszerű hivatalos webhelyen bekapcsolni.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok engedélyezése: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az alábbi beállításokkal a menü megjelenését lehet testreszabni.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az adminisztrációs menü megjeleníti a vendég és azonosított felhasználók számát is, és lehetővé teszi a modulok számára, hogy egyedi menüpontokat adjanak a menühöz. A menüvel történő integráció modulról modulra változik; a közösség által közzétett <em><a href="@drupal">Devel</a></em> modul például erősen használja az <em>adminisztrációs menü</em> modult a fejlesztési eszközök gyors elérésének érdekében.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hu: Az adminisztrációs menü <a href="@settings">beállításai oldalon</a> lehet a menü viselkedésének és megjelenésének néhány elemét testreszabni. Amióta a menü megjelenése függ a webhely sminkjétől, az alapos testreszabás módosításokat igényel a webhely sminkjében és CSS állományaiban. A smink és a CSS állományok testreszabásáról további információk a haladó modul README.txt fáljában.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hu: Az adminisztrációs menüben megjelenő menüpontok függenek a látogató aktuális jogosultságaitól. Először is, az adminisztrációs menü csak azoknak jelenik meg, akik rendelkeznek az <em>adminisztrációs menü elérése</em> (<em>admin_menu</em> modul) jogosultsággal. Másodszor, a felhasználónak egy <em>adminisztrációs oldalak elérése</em> (<em>system</em> modul) jogosultsággal rendelkező szerepkörbe kell tartoznia, hogy lássa az adminisztrációs hivatkozásokat. Harmadszor, csak az aktuálisan engedélyezett hivatkozások jelennek meg; például, ha a felhasználó nem tagja olyan szerepkörnek, mely rendelkezik <em>jogosultságok adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) és <em>felhasználók adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) jogosultsággal, akkor a <em>Felhasználókezelés</em> menü nem jelenik meg.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Adjust administration menu settings.
hu: Adminisztrációs menü beállításai.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hu: Egy legördülő menüt ad a gyakran használt adminisztrációs feladatokhoz és egyéb gyakori célokhoz (a megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználóknak).

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
hu: A hozzáadott részek és módosítások magyarázata, hogy más szerkesztők is könnyebben érthessék a változtatás célját.

en: - All -
hu: - Mind -

en: The drupal path for the wiki. Do not include a trailing slash. Leave empty to disable the wiki path.
hu: A wiki Drupal útvonala. Záró perjel használata nem szükséges. Üresen hagyva a wikiútvonal tiltva lesz.

en: Wiki 404 type
hu: Wiki 404 típus

en: Select the 404 (page not found) type for all pages under the wiki path.
hu: A 404-es (lap nem található) típus kiválasztása minden wikiútvonalon lévő oldalra.

en: Link to search
hu: Hivatkozás a keresésre

en: Link to creation
hu: Hivatkozás a létrehozásra

en: Creation form
hu: Létrehozás űrlap

en: Leave empty to disable this feature. Specify a list of characters which are not allowed in the title of a wiki page.
hu: Üresen hagyva ez a jellemző tiltva lesz. Megadható a karakterek egy listája, melyek használata nem lesz megengedett a wiki oldal címében.

en: Page found: %page
hu: Az oldal elérhető: %page

en: Page moved: %page
hu: Az oldal át lett helyezve: %page

en: Page does not exist: %page
hu: Az oldal nem létezik: %page

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
hu: Egy <a href="@page_url">oldal</a> már létezik ezzel a címmel.

en: Provides helper functionality to have wiki-like behaviour.
hu: Wiki-stílusú viselkedéseket tesz lehetővé.

en: Import code
hu: Kód importálása

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <em>!module</em> modul összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: Array
hu: Tömb

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: HTTP response code
hu: HTTP válaszkód

en: Ampersand
hu: & jel

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hu: A változáskövetés lehetővé teszi a különböző korábbi állapotokra való visszatérést, és az azokkal való összehasonlítást.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Styles
hu: Stílusok

en: Hello world!
hu: Hello világ!

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törölve lett.

en: Comparing two revisions:
hu: Két változat összehasonlítása:

en: Show diffs inline for this content type
hu: Jelen tartalomtípus eltéréseinek beágyazott megjelenítése

en: Highlight changes
hu: Változások kiemelése

en: List revisions
hu: Változatok listázása

en: Show latest diff
hu: Legfrissebb eltérés megjelenítése

en: Base name
hu: Alapnév

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrehozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a szerepkörök, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifier típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: szerepkör

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik szerepkörben lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a <em>Views</em> tartalmak használatát a <em>Panels</em>, a <em>Dashboard</em> és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Panel oldal

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: @project issue queue
hu: @project hibajegysor

en: Flush all caches
hu: Minden gyorstár ürítése

en: Developer modules to keep enabled
hu: Továbbra is engedélyezett fejlesztő modulok

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Hello <strong>@username</strong>
hu: Üdv <strong>@username</strong>!

en: Show shortcuts
hu: Gyorshivatkozások mutatása

en: Administration menu Toolbar style
hu: Adminisztrációs menü eszköztárának stílusa

en: A better Toolbar.
hu: Egy jobb eszköztár.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: szerepkör

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: styles
hu: stílusok

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: Enable the %revisions page for this content type
hu: %revisions oldal engedélyezése jelen tartalomtípus számára

en: Bad Link
hu: Hibás hivatkozás

en: Create node
hu: Tartalom létrehozása

en: Parent book page
hu: Szülő könyvlap

en: Thickness
hu: Vastagság

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: HTML attributes
hu: HTML tulajdonságok

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Searched %type for %keys.
hu: %type típus keresése ezekre a kulcsszavakra: %keys.

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Context exists
hu: A környezet létezik

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: Not equal to regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter the context type
hu: Környezettípus megadása

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: A létrehozott álnevek hosszának felső határa. Ajánlott értéke 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információ a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgójában</a> található.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
hu: Amikor a minta tartalmaz bizonyos speciális karaktereket (úgymint ékezetek) a <em>Pathauto</em> modul megpróbálja helyettesíteni ezeket az ASCII-96 megfelelőjével? A helyettesítést a <em>Transliteration</em> modul kezeli.

en: Reduce strings to letters and numbers
hu: A karaktersorozatok betűkre és számokra csökkentése

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hu: Vesszővel elválasztva azon szavak, melyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem ezt kell használni az írásjelek eltávolításához.

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel egy létező útvonallal ütközik.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Maximum alias and component length
hu: Az álnév és az összetevők legnagyobb hossza

en: Administer pathauto
hu: <em>Pathauto</em> adminisztrációja

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy automatikusan létrejövő útvonalálnév mintákat szerkesszenek, és tömegesen töröljék a meglévő álneveket.

en: Notify of Path Changes
hu: Értesítés útvonalálnév változásról

en: Determines whether or not users are notified.
hu: Meghatározza, hogy a felhasználók kapjanak-e értesítést.

en: User blogs
hu: Felhasználók blogjai

en: Wysiwyg profiles
hu: Wysiwyg profilok

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
hu: Egy <em>Wysiwyg</em> profil a beviteli formához van rendelve. Egy <em>Wysiwyg</em> profil meghatározza, hogy milyen ügyféloldali szerkesztő töltődik be az adott beviteli formához,  milyen nyomógombok vagy sminkek lesznek elérhetőek, hogyan jelenik meg a szerkesztő, és néhány egyéb, a szerkesztőre jellemző lehetőséget.

en: Div container
hu: Div tároló

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Check spelling as you type
hu: Helyesírás-ellenőrzés beíráskor

en: Advanced list
hu: Haladó lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
hu: Egy szövegformátumhoz egy másik szerkesztő hozzárendelése előtt a törlésre kattintva el kell távolítani a már meglévőt.

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít a <em>Token API</em> modulhoz és néhány hiányzó alap vezérjelhez.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorstár könyvtárat @path útvonalon. Le kell ellenőrizni a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorstára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: String: URL path
hu: String: Webcím

en: Allow access on the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az alábbi oldalakhoz

en: Allow access on all pages except the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes oldalhoz, kivéve az alábbiakat

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Taxonomy: parent term
hu: Taxonómia: szülő kifejezés

en: Control access by vocabulary.
hu: Hozzáférések szabályozása szótár alapján.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
hu: Csak a kiválasztott szótárak lesznek érvényesek.

en: Current theme
hu: Jelenlegi smink

en: Current theme is "@theme"
hu: A jelenlegi smink: "@theme"

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómia kifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Feed icons
hu: Hírcsatorna-ikonok

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Term Description
hu: Kifejezés leírása

en: Concatenator
hu: Összefűző

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Edit components
hu: Összetevők szerkesztése

en: All components of this type are exported by other features or modules.
hu: Ennek a típusnak minden összetevője exportálva lett egyéb jellemzőkkel vagy modulokkal.

en: Required by: !dependents
hu: !dependents használja

en: Conflicts with: !conflicts
hu: Ütközések ezzel: !conflicts

en: The feature !module cannot be enabled because it has unmet requirements.
hu: !module jellemzőt nem lehet engedélyezni, mert vannak kielégítetlen követelményei.

en: @module does not appear to include the @include file.
hu: @module nem úgy tűnik, mintha tartalmazná a következő fájlt: @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
hu: @filename fájl már elavult és el lehet távolítani.

en: Conflicts with another feature
hu: Ütközés másik jellemzővel

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: Custom content panes
hu: Egyedi tartalomtáblák

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: content pane
hu: tartalomtábla

en: content panes
hu: tartalomtáblák

en: Content panes
hu: Tartalomtáblák

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Missing/deleted content
hu: Hiányzó/törölt tartalom

en: Make this content reusable
hu: Tartalom újrahasznosíthatóvá tétele

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: A tartalom gépi neve. Ennek egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, akkor már nem lehet megváltoztatni!

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A név csak kisbetűket, aláhúzást és számokat tartalmazhat.

en: Link the node title to the node
hu: Hivatkozás a tartalom címéről a tartalomhoz

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
hu: Ezt a pontot bejelölve a tartalom címéről kattitható hivatkozás jön létre a tartalomhoz.

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: - No tag -
hu: - Nincs címke -

en: CSS class to use
hu: Használandó CSS osztály

en: Enabled, name
hu: Engedélyezett, név

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: @plugin code
hu: @plugin kód

en: Allow import to overwrite an existing record.
hu: Létező rekord felülírásának engedélyezése import során.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
hu: Egy @plugin már létezik evvel a névvel. Másik nevet kell választani, vagy a létező elemet törölni kell az új létrehozása előtt.

en: There are no custom styles.
hu: Nincsenek egyedi stílusok.

en: Manage styles
hu: Stílusok kezelése

en: Create custom styles for applications such as Panels.
hu: Egyéni stílusokat hoz létre olyan alkalmazásokhoz, amilyen például a <em>Panels</em>.

en: Administrative settings
hu: Adminisztrációs beállítások

en: Select style type
hu: Stílus típusának kiválasztása

en: View attachment
hu: Csatolmány megtekintése

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: "@context" attachment
hu: „@context” csatolmány

en: View empty text
hu: Üres szöveg nézete

en: "@context" empty text
hu: "@context" üres szöveg

en: "@context" footer
hu: "@context" lábléc

en: "@context" header
hu: "@context" fejléc

en: "@context" pager
hu: "@context" lapozó

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row @number
hu: @number. sor

en: Row information
hu: Sorinformáció

en: Broken view
hu: Hibás nézet

en: You must select a view.
hu: Ki kell választani egy nézetet.

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
hu: A felhasználói fiók törléséhez szükséges megerősítő oldal webcíme.

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: The URL of the one-time login page for the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz az egyszeri belépési oldal webcíme.

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: Bármilyen összetevő legnagyobb szöveghosszúsága az álnévben (például [title]). Az ajánlott érték 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: The field %name is not a valid number.
hu: %name mező érvénytelen számot tartalmaz.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hu: %name mezőben nem lehet nagyobb érték, mint @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hu: %name mezőben nem lehet kisebb érték, mint @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hu: Meg kell adni azokat a nem álnevesített típusokat, melyekhez webcímálneveket kell létrehozni

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hu[0]: 1 webcímálnév létre lett hozva.
hu[1]: @count webcímálnév létre lett hozva.

en: language neutral
hu: nyelvfüggetlen

en: Pattern for all @language @node_type paths
hu: Minta minden @language nyelvű @node_type útvonalnak

en: Updated alias for node @nid.
hu: @nid tartalom álneve frissítve lett.

en: Taxonomy term paths
hu: Taxonómia kifejezés útvonalak

en: Updated alias for term @tid.
hu: @tid kifejezés álneve frissítve lett.

en: Forum paths
hu: Fórum útvonalak

en: Updated alias for forum @tid.
hu: @tid fórum álneve drissítve lett.

en: User paths
hu: Felhasználói útvonalak

en: Updated alias for user @uid.
hu: @uid felhasználó álneve frissítve lett.

en: Blog paths
hu: Blog útvonalak

en: Updated alias for blog user @uid.
hu: @uid felhasználó blogjának álneve frissítve lett.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hu[0]: 1 tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hu[0]: 1 kifejezés webcímálneve frissítve lett.
hu[1]: @count kifejezés webcímálneve frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hu[0]: 1 felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hu: @name lett beállítva elválasztónak miközben eltávolításra is kerül, ha előfordul a karaktersorozatban. Ez problémákat okozhat a mintákban, különösen a „term:path” vezérjelben. Át kell állítani @name esetében a műveletet erre: „Helyettesítés az elválasztóval”

en: Updated by !name on @date
hu: Frissítette !name - @date

en: Inline diff
hu: Beágyazott eltérés

en: You must enable the 'Inline diff' block to use this feature
hu: Engedélyezni kell a „Beágyazott eltérés” blokkot ehhez a lehetőséghez

en: @revision by @name
hu: @revision @name által

en: Class registry
hu: Osztálygyorstár

en: Administer features
hu: Jellemzők adminisztrációja

en: Perform administration tasks on features.
hu: Adminisztrációs feladatokat biztosít a jellemzőkhöz.

en: View, enable and disable features.
hu: Jellemzők megtekintése, engedélyezése és tiltása.

en: View mode
hu: Nézet mód

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
hu: Példák: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: Administer access rulesets
hu: Hozzáférési szabályhalmazok adminisztrálása

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
hu: Egyéni hozzáférési szabályhalmazok létrehozása, szerkesztése és törlése.

en: Modal Login (default style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (alapértelmezett stílus)

en: Login via modal
hu: Bejelentkezés felugró ablakban

en: Modal Login (custom style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (egyéni stílus)

en: Wizard (no modal)
hu: Varázsló (nem felugró ablak)

en: Wizard (default modal)
hu: Varázsló (alapértelmezett felugró ablak)

en: Pick an animal
hu: Egy állat kiválasztása

en: Wizard (custom modal)
hu: Varázsló (egyéni felugró ablak)

en: Replace text with "hello world"
hu: Szöveg kicserélése „Helló világ”-ra

en: Sample Content
hu: Mintatartalom

en: Delete this row
hu: Sor törlése

en: Link 1
hu: Hivatkozás 1

en: Link 2
hu: Hivatkozás 2

en: Link 3
hu: Hivatkozás 3

en: Drop Down Menu
hu: Lenyíló menü

en: Click to Drop Down
hu: Kattintás a lenyitáshoz

en: Click to Collapse
hu: Összecsukás

en: Collapsible Div
hu: Összecsukható Div

en: Hello World
hu: Hello világ

en: remain here
hu: itt maradni

en: Go to your account
hu: Ugrás a saját felhasználói fiókra

en: your account
hu: saját felhasználói fiók

en: Login Success
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Choose animal
hu: Állat kiválasztása

en: Configure animal
hu: Állat beállítása

en: Sheep
hu: Birka

en: Configure sheep
hu: Birka beállítása

en: Lizard
hu: Gyík

en: Configure lizard
hu: Gyík beállítása

en: Raptor
hu: Ragadozó madár

en: Configure raptor
hu: Ragadozó madár beállítása

en: Choose your animal
hu: Állat kiválasztása

en: Name your sheep
hu: Birka elnevezése

en: What kind of sheep
hu: Birka fajtája

en: You have a @type sheep named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type birkám.

en: Name your lizard
hu: Gyík neve

en: Venomous
hu: Mérges

en: You have a @type lizard named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type gyíkom.

en: non-venomous
hu: nem mérges

en: venomous
hu: mérges

en: Name your raptor
hu: Ragadozó madár neve

en: What kind of raptor
hu: Milyen ragadozó madár

en: Eagle
hu: Sas

en: Hawk
hu: Sólyom

en: Owl
hu: Bagoly

en: Buzzard
hu: Héja

en: Domesticated
hu: Háziasított

en: You have a @type @raptor named "@name".
hu: Az állatom egy „@name” nevű @type @raptor .

en: wild
hu: vad

en: domesticated
hu: háziasított

en: Jump!
hu: Ugrás!

en: Return to the examples page.
hu: Visszatérés a példákhoz.

en: Simple Form
hu: Egyszerű Űrlap

en: Animal
hu: Állat

en: Post-Login Action
hu: Bejelentkezés utáni művelet

en: Successful Jumping
hu: Sikeres ugrás

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
hu: Bemutatja, milyen izmos eszköz a Chaos AJAX.

en: Administer custom content
hu: Egyéni tartalom adminisztrálása

en: There are no wizards available at this time.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető varázslók.

en: Configure new !plugin_title
hu: Új !plugin_title beállítása

en: Configure !plugin_title
hu: !plugin_title beállítása

en: Use Page Manager
hu: Page Manager használata

en: Administer Page Manager
hu: Page Manager kezelése

en: 404 Page not found
hu: 404 Az oldal nem található

en: 403 Access denied
hu: 403 Hozzáférés megtagadva

en: 301 Redirect
hu: 301 Átirányítás

en: Redirect destination
hu: Átirányítás célja

en: The first element in a path may not be dynamic.
hu: Az útvonal legelső eleme nem lehet dinamikus.

en: Inherit path
hu: Útvonal öröklése

en: External Links icon
hu: Külső hivatkozások ikonja

en: Email links icon
hu: Email hivatkozások ikonja

en: Delete and save
hu: Törlés és mentés

en: Enable and save
hu: Engedélyezés és mentés

en: Disable and save
hu: Tiltás és mentés

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
hu: Kifejezés neve. A betűk kisbetűssé, a szóközök kötőjellé alakítva.

en: Hash
hu: Ellenőrzőösszeg

en: Auto resize
hu: Automatikus átméretezés

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Entity field
hu: Entitás mező

en: Field on the referenced entity.
hu: A hivatkozott entitáshoz tartozó mező.

en: Formatter Styles
hu: Formázó stílusok

en: "@s" @field
hu: „@s” @field

en: Entity object.
hu: Entitás objektum.

en: You must select an entity.
hu: Ki kell választani egy entitást.

en: Invalid entity selected.
hu: Érvénytelen entitás lett kiválasztva.

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: Text formats enabled for rich-text editing
hu: Szövegszerkesztéshez engedélyezett beviteli formák

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hu: Eltolja a webhely kimenetét kb. 20 képponttal lefelé a böngésző ablakában. Ha ez a beállítás tiltott, akkor némely abszolút, vagy fix helyre pozícionált elemet eltakarhat az adminisztrációs menü.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
hu: Az adminisztrációs menüt mindig a böngészőablak tetején jelenítse meg (az oldal görgetése közben is).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
hu: Néhány böngészőben ez a beállítás rosszul megformázott oldalt, láthatatlan kurzort, nem kiválasztható űrlap elemeket, vagy egyéb problémákat okozhat.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
hu: Modulcsoportok összezárása a <a href="!modules-url">%modules</a> oldalon

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
hu: Modulcsoportok összezárása a  <a href="@permissions-url">%permissions</a> oldalon

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
hu: Minden oldal minden fülét áthelyezi az adminisztrációs menübe. Ez a lehetőség csak azokban a sminkekben áll rendelkezésre, melyek használják a <code>tabs primary</code>, és a <code>tabs secondary</code> CSS osztályokat.

en: The selected modules will not be disabled when the link %disable-developer-modules below the icon in the menu is invoked.
hu: A kiválaszott modulok nem lesznek letiltva, ha a menüben az ikon alatti „%disable-developer-modules” használatára kerül sor.

en: Access administration menu
hu: Adminisztrációs menü elérése

en: Display the administration menu at the top of each page.
hu: Az adminisztrációs menü megjelenítése minden lap tetején.

en: Flush caches
hu: Gyorsítótárak ürítése

en: Access links to flush caches in the administration menu.
hu: Elérési hivatkozások a gyorstárak törléséhez az adminisztrációs menüben.

en: Display Drupal links
hu: Drupal-hivatkozások megjelenítése

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
hu: Drupal.org hivatkozásokat ad az adminisztrációs menühöz.

en: Administration tools.
hu: Adminisztrációs eszközök.

en: Rebuild system links
hu: Rendszerhivatkozások újraépítése

en: System links derived from menu router paths have been rebuilt.
hu: A menüútvonal-választóból származó rendszerhivatkozások újre lettek építve.

en: Administration Development tools
hu: Adminisztrációs fejlesztőeszközök

en: Administration and debugging functionality for developers and site builders.
hu: Adminisztrációs és hibakereső lehetőségek fejlesztők és webhelyépítők számára.

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: The content type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the content type.
hu: A tartalomtípus neve.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: The URL of the content type's edit page.
hu: A tartalomtípus szerkesztési oldalának webcíme.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómia kifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The picture of the user.
hu: A felhasználó képe.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
hu: Az aktuális oldal tényleges argumentuma (például: „arg:1” értéke a „node/1” oldalon „1”).

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: @category @type field.
hu: @category @type mező.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint 1.
hu[1]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint @count.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: Content paths
hu: Tartalom útvonalak

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta @node_type számára (felhasználja minden olyan @node_type tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Create Feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: You will not be able to select the "Node Search" or "Link to search" options until you <a href="!url">enable</a> the search module.
hu: Nem lehet kiválasztani a „Tartalom keresés”, vagy a „Hivatkozás a keresésre” lehetőségeket, amíg a <em>Search</em> modul nincs <a href="!url">engedélyezve</a>.

en: Below you can configure the settings for the wikitools module. The "wiki path" will be the path that will redirect you to the wiki page with the appropriate title; only the wiki node types selected can be accesssed from the wiki path. Choose from the other options to determine the behavior of the wiki path. To check if nodes with duplicate titles exist in your wiki, visit the <a href="!url">duplicate titles</a> page.
hu: Lejjebb lehet beállítani a <em>Wikitools</em> modul lehetőségeit. A „Wikiútvonal” lesz az az útvonal, amely át fog irányítani a címnek megfelelő wiki oldalra. Csak a kiválasztott wiki tartalomtípusok érhetők el a wikiútvonalon. Egyéb lehetőségeket is meg lehet adni a wikiútvonal viselkedését tekintve. A <a href="!url">dupla címek</a> oldalon ellenőrizhető, hogy nincsenek-e azonos című tartalmak a wiki oldalakon.

en: Site Information
hu: Webhelyinformáció

en: an unknown callback
hu: ismeretlen függvény

en: @entity: Bundle
hu: @entity: mezőcsoportok

en: Field form: @widget_label
hu: Mezőűrlap: @widget_label

en: "@s" @field form
hu: "@s" @field űrlap

en: Master
hu: Mester

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: There are no @titles to display.
hu: Nincs megjeleníthető @titles.

en: Taxonomy: term has parent(s)
hu: Taxonómia: a kifejezésnek van néhány szülője

en: Field: @widget_label (@field_name)
hu: Mező: @widget_label (@field_name)

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
hu: Formázási beállítások a következőhöz:: @widget_label (@field_name)

en: Missing/broken type
hu: Hiányzó/hibás típus

en: Related terms (does not work in D7)
hu: Kapcsolódó kifejezések (D7 alatt nem működik)

en: Parent term | Parent terms
hu[0]: Szülő kifejezés
hu[1]: Szülő kifejezések

en: @entity (tokens)
hu: @entity (vezérjelek)

en: "@s" @name
hu: „@s” @name

en: View: @view
hu: Nézet: @view

en: View: @view: @display
hu: Nézet: @view: @display

en: Entire view
hu: Teljes nézet

en: Display the entire view.
hu: A teljes nézet megjelenítése.

en: "@context" entire view
hu: "@context" teljes nézet

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul beállításai</a> befolyásolhatják, hogy egy átirányítás jön létre, amikor egy álnév törlésre kerül.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul telepítésével</a> átirányítások jöhetnek létre, amikor az álnevek megváltoznak.

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hu: <strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti értéke 100 és ennek legnagyobb értéke @max a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla „alias” oszlopának szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke @max. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik evvel az azokban esetekben problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített webcímhez. Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcímálnév az url_alias táblájának „alias” oszlopába. A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól. Az ajánlott és alapértelmezés szerinti értéke 100.

en: Path module form elements
hu: <em>Path</em> modul űrlapelemei.

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: Wysiwyg profile
hu: Wysiwyg profil

en: Allows to edit content with client-side editors.
hu: Lehetővé teszi a tartalmak szerkesztését ügyfél-oldali szövegszerkesztőkkel.

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés gyökérkifejezése.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: A random number from 0 to @max.
hu: Véletlen szám 0-tól @max-ig.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
hu: Egy véletlenszerű hasítókulcs (hash). A lehetséges algoritmusok: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Configure content pane
hu: Tartalomtábla beállítása

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Also known as %labels.
hu: Más néven %labels.

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Token registry caches cleared.
hu: A vezérjel gyorstár törlése megtörtént.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: Token registry
hu: Vezérjel gyorstár

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
hu: Az elérhető, emailekben felhasználható vezérjelek listája megtalálható lejjebb.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
hu: A következő vezérjelek vagy vezérjel típusok nem tömbként vannak megadva:

en: The following token types do not have any tokens defined:
hu: Az alábbi vezérjel típusokhoz nincsenek vezérjelek definiálva:

en: The following token types are not defined but have tokens:
hu: A következő vezérjel típusok nincsenek meghatározva, de vannak vezérjeleik:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
hu: A következő vezérjeleket vagy vezérjel típusokat több modul is meghatározza:

en: Problems detected
hu: Probléma történt

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hu: Ezt kikapcsolva egyedi álnév hozható létre alatta.

en: Configure URL alias patterns.
hu: A webcímálnevek mintáinak beállítása.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: User Edit Template
hu: Felhasználó szerkesztése sablon

en: User edit template
hu: Felhasználó szerkesztése-sablon

en: User being edited
hu: A felhasználó szerkesztés alatt van

en: Display all or a specific amount of rows from a loaded view context.
hu: Összes vagy meghatározott számú sor megjelenítése egy betöltött nézetkontextusból.

en: Limit rows
hu: Sorok korlátozása

en: Select rows
hu: Sorok kiválasztása

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity adat ha @entity frissített vagy mentett.

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
hu: A következő vezérjelekhez vagy vezérjel típusokhoz hiányzik a kötelező név és/vagy leírás információ:

en: Cache menu in client-side browser
hu: Gyorstárazza a menüt az ügyfél-oldali böngészőben

en: !title cache cleared.
hu: !title gyorstár törölve lett.

en: CSS and JavaScript
hu: CSS és JavaScript

en: Page and else
hu: Oldal és egyéb

en: Update data
hu: Adatok frissítése

en: Also allow !name role to !permission?
hu: !name szerepkört is engedélyezze !permission jogosultsághoz?

en: Joined path
hu: Egyesített útvonal

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hu: A tömbértékek mindegyikét megtisztítja a <em>Pathauto</em> majd a perjellel egy olyan karaktersorozatban egyesíti ami egy URL-re hasonlít.

en: Update node alias
hu: Tartalom álnevek frissítése

en: Update taxonomy term alias
hu: Taxonómia kifejezések álneveinek frissítése

en: Update user alias
hu: Felhasználók álneveinek frissítése
