Entity API (7.x-1.0-rc3) - en to bo translation catalogue (152 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Home page
bo: གཙོ་ངོས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Book
bo: དེབ

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: User ID
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Revision ID
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Comment ID
bo: དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Poll duration
bo: འདེམས་བསྐོའི་དུས་ཡུན

en: Poll votes
bo: འདེམས་བསྐོ་ཡི་འཛིན་ཤོག

en: File ID
bo: ཡིག་ཆའི་ཨང་རྟགས

en: File name
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: File size
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Vocabulary ID
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Last access
bo: ཐེངས་རྫེས་མའི་བེད་སྤྱོད

en: Last login
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: IP Address
bo: IP ཁ་བྱང

en: Granularity
bo: ཆ་ཤས་ཚད

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Blocked
bo: བཀག་ཚར་པ

en: Parent terms
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Date created
bo: ཚེས་གྲངས་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར

en: Slogan
bo: འབོད་ཚིག

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ

en: Interface language
bo: འཆར་ངོས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: Unordered
bo: གོ་རིམ་མེད་པ

en: Ordered
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཟིན་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Node count
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གྲངས

en: Number of views
bo: ཀློག་གྲངས

en: Default theme
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞི

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: translate
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: Users who have created accounts on your site.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་སུ་ཐོ་ཁོངས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: MIME type
bo: MIMEརིགས

en: The MIME type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་MIMEརིགས།

en: Logged in user
bo: ནང་འཇུག་ཚར་བའི་སྤྱོད་མཁན

en: Current date
bo: མིག་སྔའི་ཟླ་ཚེས

en: Comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས

en: The title of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The date the node was posted.
bo: དྲ་གནས་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: Views today
bo: དེ་རིང་གི་ཀློག་གྲངས

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bo: གློག་ཡིག་ལ་སྤྱོད་པའི་ཐོ་ཁོངས་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས་དང་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མངོན་སྟོན་ལ་སྤྱོད་འདོད་པའི་སྐད་རིགས།

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: The name of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་།

en: manage fields
bo: གནས་ཁོངས་དོ་དམ

en: The unique ID of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བྱེད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་གྱི་IP ཁ་བྱང་།

en: The name left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་མིང་།

en: The email address left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The home page URL left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་པ་པོས་བཞག་པའི་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The URL of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Edit URL
bo: དྲ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག

en: The URL of the comment's edit page.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་སྒྲིག་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The date the comment was posted.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: The comment's parent, if comment threading is active.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ། གལ་སྲིད་དཔྱད་གཏམ་ཕྲེང་ལྟར་རྒྱུ་བ་ནུས་ཡོད་ཡིན་ན།

en: The node the comment was posted to.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་སའི་ནང་ཚན།

en: The number of comments posted on a node.
bo: ནང་དོན་ཞིག་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: New comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་པའི་གྲངས།

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
bo: ཀློག་མཁན་གྱིས་ཐེངས་རྗེས་མ་ཀློག་རྗེས། ནང་དོན་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: The type of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: The language the node is written in.
bo: སྦྲེལ་གནས་འབྲི་སའི་སྐད་རིགས།

en: The URL of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The URL of the node's edit page.
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་དྲ་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Date changed
bo: ཚེས་གྲངས་བསྒྱུར་ཚར

en: The date the node was most recently updated.
bo: སྦྲེལ་གནས་གསར་བསྒྱུར་བྱས་པའི་ཐེངས་རྗེས་མའི་ཚེས་གྲངས།

en: The author of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་པ།

en: Poll winner
bo: འདེམས་ཤོག་རྒྱལ་མཁན

en: The winning poll answer.
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་བའི་དྲིས་ལན།

en: Poll winner votes
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་མཁན་ལ་འདེམས་ཤོག

en: The number of votes received by the winning poll answer.
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་བའི་དྲིས་ལན་ལ་འབྱོར་བའི་འདེམས་ཤོག་གྲངས།

en: Poll winner percent
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་མཁན་གྱི་བརྒྱ་ཆའི་ཚད

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
bo: འདེམས་ཤོག་རྒྱལ་མཁན་གྱི་དྲིས་ལན་ལ་འབྱོར་བའི་འདེམས་ཤོག་གྲངས་ཀྱི་བརྒྱ་ཆའི་ཚད།

en: The number of visitors who have read the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་དེ་ཀློག་མྱོང་བའི་ཀློག་མཁན་གྱི་གྲངས།

en: The number of visitors who have read the node today.
bo: དེ་རིང་སྦྲེལ་གནས་འདིའི་ཀློག་མཁན་ཀྱི་གྲངས།

en: Last view
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་ལྟ་ཀློག

en: The date on which a visitor last read the node.
bo: ཀློག་མཁན་གྱིས་ནང་དོན་འདི་ཀློག་པའི་ཐེངས་རྗེས་མའི་ཚེས་གྲངས།

en: The slogan of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: The administrative email address for the site.
bo: དྲ་ཚིགས་དོ་དམ་གྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the site's front page.
bo: དྲ་ཚིགས་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Login page
bo: ནང་འཇུག་ངོས

en: The URL of the site's login page.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ནང་འཇུག་དྲ་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The unique ID of the uploaded file.
bo: ཡར་སྤྲོད་ཡིག་ཆའི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: The name of the file on disk.
bo: གསོག་སྡེར་སྟེང་གི་ཡིག་ཆའི་མིང་།

en: The web-accessible URL for the file.
bo: དྲ་ངོས་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ་པའི་ཡིག་ཆའི་སྦྲེལ་གནས།

en: The date the file was most recently changed.
bo: ཡིག་ཆ་ཉེ་ཆར་བཅོས་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The user who originally uploaded the file.
bo: ཡིག་ཆ་ཐོག་མར་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་མཁན།

en: The unique ID of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས

en: The name of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད།༼གདམ་ཁ་ཡིན༽

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང་ལ་སྦྱར་བའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གྲངས།

en: The URL of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང་གི་དྲ་གནས།

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་གི་མིང་གཏོགས་པའི་སྤྱི་མིང་།

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་མཚུངས་མེད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The name of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གསལ་བཤད༼གདམ་ཁ་ཡིན༽།

en: Term count
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་གྲངས

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་དུ་གཏོགས་པའི་བྱེད་བྲག་མིང་གི་གྲངས།

en: The unique ID of the user account.
bo: མཚུང་མེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཨང་རྟགས།

en: The login name of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་ནང་འཇུག་མིང་།

en: The email address of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the account profile page.
bo: ཐོ་ཁོངས་ངོ་སྤྲོད་དྲ་ངོས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The date the user last logged in to the site.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དྲ་ཚིགས་སུ་ཐེངས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The date the user account was created.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཐོ་ཁོངས་འདི་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: manage display
bo: འཆར་སྟངས་དོ་དམ

en: Revision log message
bo: བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོ

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ
