Entity API (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (276 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Operations
oc: Accions

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Comments
oc: Comentaris

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Path
oc: Camin

en: Display
oc: Afichatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: Custom
oc: Personalizat

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Poll duration
oc: Durada del sondatge

en: Poll votes
oc: Vòtes de sondatge

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Overridden
oc: Espotit

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Owner
oc: Proprietari

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Users
oc: Utilizaires

en: Anonymous
oc: Anonim

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Entity
oc: Entitat

en: None.
oc: Pas cap.

en: Fixed
oc: Fixe

en: Import failed.
oc: L'importacion a fracassat.

en: Blocked
oc: Blocat

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: revert
oc: restablir

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Unordered
oc: Pas ordenat

en: Ordered
oc: Ordenat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: Number of views
oc: Nombre de lectures

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: clone
oc: clonar

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: export
oc: exportar

en: translate
oc: traduire

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires ayant creat un compte sus vòstre site.

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Taxonomy vocabularies
oc: Vocabularis de taxonomia

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: Logged in user
oc: Utilizaire connectat

en: Overwrite
oc: Écraser

en: Current date
oc: Data actuala

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: The title of the node.
oc: Lo títol del nosèl.

en: The date the node was posted.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat postat.

en: Views today
oc: Afichatges uèi

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
oc: La lenga per defaut d'aquel compte pels corrièrs electronics, e la lenga preferida de presentacion del site.

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: The human readable label.
oc: L'etiqueta afichada.

en: If part of a book, the book to which this book page belongs.
oc: Se faisant partida d'un libre, lo libre al qual aquesta pagina de libre aparten.

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unique del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordinateur a partir del qual lo comentari es estat postat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièrs electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh sasida per l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala lo comentari es estat postat.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentari es actiu.

en: The node the comment was posted to.
oc: Lo nosèl sus lequel lo comentari es estat postat.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris postats sus un nosèl.

en: New comment count
oc: Comptage dels novèls comentaris

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris postats sus un nosèl dempuèi la darrièra consultation del lector.

en: The unique ID of the node.
oc: L'identificant (ID) unique del nosèl.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala lo nosèl es écrit.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl a été lo mai récemment mis à jour.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
oc: Lo nombre de votes exprimits per un sondatge.

en: Poll winner
oc: Vainqueur del sondatge

en: The winning poll answer.
oc: La responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner votes
oc: Vòtes del ganhant del sondatge

en: The number of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo nombre de votes reçus per la responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner percent
oc: Percentatge des votes en faveur del vainqueur del sondatge

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo percentatge des votes reçus per la responsa ganhanta del sondatge.

en: The length of time the poll node is set to run.
oc: La durada prévue pel déroulement del sondatge.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitors que an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitors qu'an lu lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultation

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data à la quala un visitor a lu lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: Lo slogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça de corrièrs electronic administrative pel site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: L'URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unique del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disque.

en: The size of the file, in kilobytes.
oc: La talha del fichièr, en kilo-octets.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a initialement transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unique del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion facultativa del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls étiquetés amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unique del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The machine name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom sistèma del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion facultativa del vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes appartenant al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant unic (ID) del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de login del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièrs electronic del compte utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The url of the account edit page.
oc: L'URL de la pagina de modificacion del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de creacion del compte de l'utilizaire.

en: All parent terms
oc: Totes los tèrmes parents

en: The unique ID of the node's revision.
oc: L'identificant (ID) unique de la revision del nosèl.

en: Is new
oc: Es novèl

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
oc: Se lo nosèl es novèl e pas encara enregistrat dins la banca de donadas.

en: Promoted to frontpage
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Whether the node is promoted to the frontpage.
oc: Se lo nosèl es promolgut en pagina d'acuèlh.

en: Sticky in lists
oc: Afichat amont des listas

en: Whether the node is displayed at the top of lists in which it appears.
oc: Se lo nosèl es afichat amont des listas dins lesquelles il apparaît.

en: Comments allowed
oc: Comentaris autorizats

en: Whether comments are allowed on this node: 0 = no, 1 = closed (read only), 2 = open (read/write).
oc: Se los comentaris son autorizats sus aqueste nosèl : 0 = non, 1 = fermés (lecture sola), 2 = dobèrts (lecture / écriture).

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: The subject of the comment.
oc: Lo subjècte del comentari.

en: The currently logged in user.
oc: L'utilizaire actualament connectat.

en: The weight of the term, which is used for ordering terms during display.
oc: Lo pes del tèrme, qu'es utilizat per ordonner los tèrmes al moment de l'afichatge.

en: The parent terms of the taxonomy term.
oc: Los tèrmes parents del tèrme de taxonomia.

en: The roles of the user.
oc: Los ròtles de l'utilizaire.

en: The file description
oc: La descripcion del fichièr

en: Translation source node
oc: Nosèl font de la traduccion

en: A module provides this configuration.
oc: Un modul provesís aquesta configuracion.

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: The configuration is fixed and cannot be changed.
oc: La configuracion es figée e pòt pas èsser cambiada.

en: This configuration is provided by a module, but has been changed.
oc: Aquesta configuracion es provesida per un modul, mas a été modificada.

en: A custom configuration by a user.
oc: Una configuracion personalizada per un utilizaire.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
oc: Dins lo cas ont una novèla revision deu èsser enregistrada, l'entrada del jornal expliquant los cambiaments per aquesta version.

en: Creates revision
oc: Crèa una revision

en: Whether saving this node creates a new revision.
oc: Se salvament d'aqueste nosèl creat una novèla revision.

en: The current date and time.
oc: La data e l'ora actuala.

en: view mode
oc: mòde d'afichatge

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: List handling
oc: Gestion de listas

en: Show first (if present)
oc: Afichar lo primièr (si present)

en: Show item count
oc: Afichar lo nombre d'elements

en: List seperator
oc: Separador de lista

en: Link this field to its entity
oc: Ligar aqueste camp a son entitat

en: Use human-readable name
oc: Utilizar un nom afichat

en: If this is checked, the values' names will be displayed instead of their internal identifiers.
oc: Se aquò es marcat, los noms des valors seràn afichats plutôt que lors identificants internes.

en: @entity "@property" property.
oc: Proprietat "@property" de l'entitat @entity.

en: The machine-readable name identifying this @entity.
oc: Lo nom sistèma identificant aquesta entitat @entity.

en: Internal, numeric @entity ID
oc: Identificant numeric interne de l'entitat @entity

en: The ID used to identify this @entity internally.
oc: L'identificant utilizat per identifier en interne aquesta entitat @entity.

en: @entity ID
oc: Identificant de @entity

en: The unique ID of the @entity.
oc: L'identificant unic de @entity.

en: After saving a new @entity
oc: Aprèp l'enregistrement d'una novèla entitat @entity

en: created @entity
oc: Entitat @entity creada

en: After updating an existing @entity
oc: Aprèp la mesa a jorn d'una entitat @entity existenta

en: updated @entity
oc: Entitat @entity mesa a jorn

en: Before saving a @entity
oc: Avant d'enregistrar una entitat @entity

en: saved @entity
oc: Entitat @entity enregistrada

en: After deleting a @entity
oc: Aprèp la supression d'una entitat @entity

en: deleted @entity
oc: Entitat @entity suprimida

en: Are you sure you want to revert the %entity %label?
oc: Sètz segur que volètz restablir %entity %label ?

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %entity %label ?

en: Reverted %entity %label to the defaults.
oc: %entity %label restablida als reglatges per defaut.

en: Deleted %entity %label.
oc: %entity %label suprimit(e).

en: Add @entity_type
oc: Apondre un tipe d'entitat @entity_type

en: Edit @label
oc: Modificar @label

en: Clone @label
oc: Clonar @label

en: Revert @label
oc: Reïnicializar @label

en: Delete @label
oc: Suprimir @label

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
oc: Los noms sistèma ne devon pas comportar que des nombres.

en: The author of the comment.
oc: L'autor del comentari.

en: (No information available)
oc: (Cap d'informacion pas disponibla)

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
oc: Per l'importacion, copiez lo contengut de la zone de tèxte e collez-le dins la pagina d'import.

en: Paste an exported %entity_type here.
oc: Coller un tipe d'entitat %entity_type exporté aicí.

en: If checked, any existing %entity with the same identifier will be replaced by the import.
oc: Se marcat, totes los %entity existents amb lo meteissa identificant serà remplaçat per l'importacion.

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
oc: L'importacion de %label %entity a fracassate, un %entity amb lo meteissa nom sistèma existís ja. Verificatz l'opcion d'écrasement pel remplaçar.

en: Imported %entity %label.
oc: %entity %label importé(e).

en: Export @label
oc: Exportar @label

en: Import @entity_type
oc: Importar @entity_type

en: Enables modules to work with any entity type and to provide entities.
oc: Permet als modulss de trabalhar amb n'importe quel tipe d'entitat e de provesir des entitats.

en: Entity tokens
oc: Getons d'entitat

en: Provides token replacements for all properties that have no tokens and are known to the entity API.
oc: Provesís des getons de substitucion per totas las proprietats que n'ont pas de geton mas son conegudas d'Entity API.

en: The original-language version of this node, if one exists.
oc: La version dins la lenga originale d'aqueste nosèl, s'il en existís une.

en: The file.
oc: Lo fichièr.

en: Whether the file is being displayed.
oc: Se lo fichièr es afichat.

en: The image file.
oc: Lo fichièr imatge.

en: The main body text
oc: Lo corps del tèxte

en: Information related to the current page request.
oc: Informacions relativas a la demande de pagina en cors.

en: The internal Drupal path of the current page request.
oc: Lo camin interne de Drupal de la requèsta de pagina en cors.

en: The full URL of the current page request.
oc: L'URL completa de la demande de pagina en cors.

en: Associated @label via the @label's @property.
oc: @label associat via lo @property del @label.

en: unchanged entity
oc: entitat incambiada

en: Only one view mode is available for this entity type.
oc: Un sol mòde d'afichatge es disponible per aqueste tipe d'entitat.

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: @entity is viewed
oc: L'entitat @entity es vista

en: viewed @entity
oc: entitat @entity vista

en: Nodes represent the main site content items.
oc: Los nosèls representant los elements principals del contengut del site.

en: Uploaded file.
oc: Fichièr transferit.

en: Remark or note that refers to a node.
oc: Remarque o note se référant a un nosèl.

en: Taxonomy terms are used for classifying content.
oc: Los tèrmes de taxonomia son utilizats per classifier lo contengut.

en: Vocabularies contain related taxonomy terms, which are used for classifying content.
oc: Los vocabularis contenon des tèrmes de taxonomia connexes que son utilizats per classer lo contengut.

en: Whether the comment is published or unpublished.
oc: Se lo comentari es publicat o pas.

en: Whether the node is published or unpublished.
oc: Se lo nosèl es publicat o pas.

en: Whether the user is active or blocked.
oc: Se l'utilizaire es actiu o blocat.

en: Restrict this relationship to one or more @bundles.
oc: Restrénher aquesta relacion a un o plusieurs paquets @bundle.

en: Ancestors of the term, i.e. parent of all above hierarchy levels.
oc: Ancèstres del tèrme, es a dire los parents de totes au-dessus des niveaux hiérarchiques.

en: The date the user last accessed the site.
oc: La data a la quala l'utilizaire a accedé al site per la darrièra fois.

en: Rendered @entity-type
oc: Tipe d'entitat @entity-type rendu

en: The @entity-type of the current relationship rendered using a view mode.
oc: Lo @entity-type de la relacion correnta rendue en utilizant un mòde afichatge.

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
oc: Rend una entitat unique dins un mòde d'afichatge spécifique (par ex. accroche).

en: Concatenate values using a seperator
oc: Concaténer las valors en utilizant un separador

en: When using this, you should not set any other link on the field.
oc: Al moment de son utilizacion, on deu pas definir d'autres ligams per lo camp.

en: Format interval
oc: Metre en forma l'interval

en: If checked, the value will be formatted as a time interval. Otherwise, just the number of seconds will be displayed.
oc: Se marcat, la valor serà mesa en forma coma interval de temps. Sinon, sol lo nombre de segondas serà afichat.

en: Specify how many different units to display.
oc: Especificar combien d'unitats diferentas afichar.

en: Text to put before the duration text.
oc: Tèxte de plaçar abans lo tèxte de durada.

en: Text to put after the duration text.
oc: Tèxte de plaçar aprèp lo tèxte de durada.

en: Show entity label
oc: Afichar l'etiqueta de l'entitat

en: Show entity ID
oc: Afichar l'identificant de l'entitat

en: Show complete entity
oc: Afichar l'entitat completa

en: Decide how this field will be displayed.
oc: Decidir comment aqueste camp serà afichat.

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat

en: Link this field to the entity.
oc: Ligar aqueste camp a l'entitat.
