ERPAL for Service Providers (7.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (267 entries)

en: list
el: λίστα

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: more
el: περισσότερα

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: More
el: Περισσότερα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Types
el: Τύποι

en: Parent
el: Γονέας

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Summary
el: Περίληψη

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Time
el: Ώρα

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: History
el: Ιστορικό

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Table of contents
el: Πίνακας περιεχομένων

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: Active
el: Ενεργό

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: To
el: Προς

en: Contacts
el: Επαφές

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Normal
el: Κανονικό

en: Centered
el: Κεντραρισμένη

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Price
el: Tιμή

en: Customer
el: Πελάτης

en: customer
el: πελάτης

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Invoices
el: Τιμολόγια

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Day
el: Ημέρα

en: Start
el: Αρχή

en: User login
el: Είσοδος

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Add group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Duration
el: Διάρκεια

en: City
el: Πόλη

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Gender
el: Γένος

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Port
el: Θύρα

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Allowed HTML tags
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Source
el: Πηγή

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Period
el: Περίοδος

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: author
el: συγγραφέας

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: White
el: Λευκό

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Books
el: Βιβλία

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Track
el: Ανίχνευση

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Documents
el: Έγγραφα

en: flag
el: σημαία

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Bold
el: Έντονα

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Menus
el: Μενού

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Shadow
el: Σκιά

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: ZIP Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Contact name
el: Όνομα επαφής

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Συνδέσμου

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Total price
el: Τελική τιμή

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Styles
el: Στυλ

en: Naked
el: Γυμνό

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
el: Το μενού <em>Χρήστη</em> περιέχει σύνδεσμους σχετικούς με το λογαριασμό χρήστη, όπως και τον σύνδεσμο 'Αποσύνδεση'.

en: Administer shortcuts
el: Διαχείριση συντομεύσεων

en: Add shortcut
el: Προσθήκη συντόμευσης

en: Edit shortcut
el: Επεξεργασία συντόμευσης

en: Delete shortcut
el: Διαγραφή συντόμευσης

en: Private file system path
el: Διαδρομή συστήματος αρχείων για τα ιδιωτικά αρχεία

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει και δεν μπορούσε να δημιουργηθεί.

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Khmer
el: Κχμερ

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοτόπου

en: Asc
el: Αύξ

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: The selected text format will not allow it to display images. The text format will need to be changed for this image to display properly when saved.
el: Ο επιλεγμένος μορφότυπος εισόδου δεν επιτρέπει την εμφάνιση εικόνων. Ο μορφότυπος εισόδου θα πρέπει να αλλαχθεί προκειμένου να εμφανιστεί κατάλληλα η εικόνα μετά την αποθήκευση.

en: Normalized Number
el: Κανονικοποιημένος αριθμός

en: Administer ERPAL
el: Διαχείριση ERPAL

en: My Company
el: Η εταιρεία μου

en: Select your own company from your contacts or !add_new_contact_link
el: Επιλέξτε τη δική σας εταιρεία από τις επαφές σας ή !add_new_contact_link

en: Main address for correspondence
el: Κύρια διεύθυνση για την αλληλογραφία

en: This address will be printed on invoices and other official documents
el: Αυτή η διεύθυνση θα εκτυπωθεί σε τιμολόγια και άλλα επίσημα έγγραφα

en: Main email address
el: Βασική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: This email address will be printed on invoices and other official documents
el: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα εκτυπωθεί σε τιμολόγια και άλλα επίσημα έγγραφα

en: Main phone number
el: Κύριος αριθμός τηλεφώνου

en: This phone number will be printed on invoices and other official documents
el: Αυτός ο τηλεφωνικός αριθμός θα εκτυπωθεί σε τιμολόγια και άλλα επίσημα έγγραφα

en: Edit country terms
el: Επεξεργασία όρων χώρας

en: The name of the contact
el: Το όνομα της επαφής

en: The name of the company
el: Το όνομα της εταιρείας

en: Activity title
el: Τίτλος δραστηριότητας

en: Activities by customer
el: Δραστηριότητες από τον πελάτη

en: CRM activities as customer
el: CRM δραστηριότητες ως πελάτης

en: VAT rate
el: Τιμή ΦΠΑ

en: VAT rate for invoices by this worker
el: Τιμή ΦΠΑ για τιμολόγια από αυτόν τον χειριστή

en: Valid since
el: Ισχύει από
