Feeds (7.x-2.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (399 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: content
fi: sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Categories
fi: Kategoriat

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Delete configuration
fi: Poista asennus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Add
fi: Lisää

en: Feed URL
fi: Syötteen verkko-osoite

en: never
fi: ei koskaan

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Create
fi: Luo

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Your changes have been saved.
fi: Muutoksesi on tallennettu.

en: Feed title
fi: Syötteen otsikko

en: Input format
fi: Syöttömuoto

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Normal
fi: Normaali

en: Nodes
fi: Solmut

en: Processor
fi: Prosessori

en: Terms
fi: Termit

en: Desc
fi: Laskeva

en: Getting started
fi: Aloitus

en: Targets
fi: Kohteet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Override
fi: Ohita

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Term description
fi: Termin kuvaus

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Change
fi: Muuta

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Could not retrieve title from feed.
fi: Otsikon haku syötteestä epäonnistui.

en: Sources
fi: Lähteet

en: administer feeds
fi: ylläpidä syötteitä

en: Source
fi: Lähde

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Deleting
fi: Poistetaan

en: Missing
fi: Puuttuu

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Parser
fi: Parseri

en: Title of the feed item.
fi: Aiheen otsikko.

en: Term synonyms
fi: Termien synonyymit

en: Offset
fi: Siirtymä

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Default format
fi: Oletusmuoto

en: Target
fi: Kohde

en: @type %title has been deleted.
fi: @type %title on poistettu.

en: Taxonomy: @name
fi: Luokittelu: @name

en: Importing
fi: Ladataan

en: off
fi: pois päältä

en: Importer
fi: Lataaja

en: Attached to
fi: Liitetty

en: Feed item
fi: Syöteartikkeli

en: Legend
fi: Selite

en: Select a vocabulary
fi: Valitse sanasto

en: The title of the node.
fi: Solmun otsikko.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: As often as possible
fi: Niin usein kuin mahdollista

en: Minimum refresh period
fi: Pienin mahdollinen päivitysväli

en: Last modification date
fi: Viimeisin muokkauspäivämäärä

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Author email
fi: Kirjoittajan sähköpostiosoite

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Select a source
fi: Valitse lähde

en: Select a target
fi: Valitse kohde

en: Published date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Change frequency
fi: Vaihtuvuustiheys

en: Choose a vocabulary
fi: Valitse sanasto

en: Import all content from feed?
fi: Lataa kaikki syötteen sisältämät tiedot?

en: Delete all items from feed?
fi: Poista kaikki syötteen sisältämä tieto?

en: import
fi: lataa

en:  feeds
fi:  syötteet

en: clear
fi: puhdista

en: Delete items
fi: Poista artikkeleita

en: Aggregates RSS/Atom/RDF feeds, imports CSV files and more.
fi: Aggregoi RSS/Atom/RDF syötteitä, lataa CSV tiedostoja järjestelmään ja paljon muutakin.

en: 
      <p>
      Define which elements of a single item of a feed (= <em>Sources</em>) map to which content pieces in Drupal (= <em>Targets</em>). Make sure that at least one definition has a <em>Unique target</em>. A unique target means that a value for a target can only occur once. E. g. only one item with the URL <em>http://example.com/story/1</em> can exist.
      </p>
fi: 
      <p>
    Määrittele mitkä yksittäisen syöteartikkelin elementeistä (= <em>Lähteet</em>) kartoittuvat mihinkin Drupalin sisältötyypin osiin (= </em>Kohteet</em>). Yksilöllinen kohde tarkoittaa että kohteen arvo voi esiintyä vain yhden kerran. Esimerkiksi artikkeli jonka verkko-osoite on <em>http://example.com/content/1</em> vain yhden kerran.
    </p>

en: A natural name for this configuration. Example: RSS Feed. You can always change this name later.
fi: Luonnollinen nimi asennukselle. Esimerkki: RSS Syöte. Voit aina muuttaa nimeä myöhemmin jos tarve vaatii.

en: A unique identifier for this configuration. Example: rss_feed. Must only contain lower case characters, numbers and underscores.
fi: Asennuksen tunnistin. Esimerkki: rss_feed. Tunnistin voi sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia ja alaviivoja.

en: A description of this configuration.
fi: Kuvaus näistä asetuksista.

en: Id is taken.
fi: ID on varattu.

en: Your configuration has been created with default settings. If they do not fit your use case you can adjust them here.
fi: Asennuksesi on luotu perusasetuksilla. Jos ne eivät ole riittäviä käyttötapaustasi varten, voit muokata niitä tällä sivulla.

en: Export feed configuration
fi: Lataa syötteen asetukset

en: Select a !plugin_type
fi: Valitse !plugin_type

en: Settings for !plugin
fi: Asetukset pluginille !plugin

en: Mapping for !processor
fi: Kartoitus prosessorille !processor

en: Attached to: !type
fi: Liitetty tyyppiin: !type

en: [none]
fi: [ei mitään]

en: as often as possible
fi: niin usein kuin mahdollista

en: every !interval
fi: joka !interval

en: Refresh: !import_period
fi: Päivitä: !import_period

en: Import on create
fi: Tuo luonnin yhteydessä

en: Do not import on create
fi: Älä tuo luonnin yhteydessä

en: Fetcher
fi: Hakija

en: Name of source field
fi: Lähdekentän nimi

en: Mapping has been added.
fi: Kartoitus on lisätty.

en: Unique target
fi: Yksilöllinen kohde

en: No mappings defined.
fi: Kartoituksia ei ole määritettynä.

en: Import content into Drupal.
fi: Tuo sisältötyyppi Drupaliin

en: Configure feeds to import or aggregate RSS and Atom feeds, import CSV files or more.
fi: Säädä tuotavia tai aggregoitavia RSS, Atom, RDF syötteitä tai CSV tiedostoja ja paljon muutakin.

en: Administrative UI for Feeds module.
fi: Feeds moduulin ylläpitoliittymä.

en: Empty configuration identifier.
fi: Asennuksen tunnistin on tyhjä.

en: The name of this configuration.
fi: Asennuksen nimi.

en: Attach to content type
fi: Liitä sisältötyyppiin

en: This is the minimum time that must elapse before a feed may be refreshed automatically.
fi: Tämä on vähimmäisaika jonka on kuluttava ennen jokaista syötteen automaattista päivitystä.

en: Check if content should be imported at the moment of feed submission.
fi: Valitse jos haluat että sisältö ladataan kun syöte on lähetetty.

en: after !time
fi: !time jälkeen

en: Import !csv_files with one or more of these columns: !columns.
fi: Tuo !csv_files joissa on yksi tai useampi seuraavista sarakkeista: !columns.

en: CSV files
fi: CSV tiedostot

en: Column <strong>!column</strong> is mandatory and considered unique: only one item per !column value will be created.
fi: Sarake <strong>!column</strong> on pakollinen ja tulkitaan yksilölliseksi: vain yksi merkintä luodaan !column arvoa kohti.

en: Columns <strong>!columns</strong> are mandatory and values in these columns are considered unique: only one entry per value in one of these column will be created.
fi: Sarakkeet <strong>!columns</strong> ovat pakollisia ja niiden arvot tuilkitaan yksilöllisiksi: järjestelmä luo vain yhden merkinnän saraketta kohden.

en: The character that delimits fields in the CSV file.
fi: CSV tiedoston rajoittimena toimiva merkki.

en: Default delimiter
fi: Oletusrajoitin

en: Default field delimiter.
fi: Kentän oletusrajoitin

en: There is no new content.
fi: Uutta sisältöä ei löytynyt.

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Feed source
fi: Syötteen lähde

en: Specify a file in the site's file system path or upload a file below.
fi: Määrittele sivuston tiedostorakenteessa oleva tiedosto tai lataa uusi tiedosto allaolevan kentän avulla.

en: Upload a file first.
fi: Lataa ensin tiedosto.

en: File needs to point to a file in your Drupal file system path.
fi: Tiedoston on osoitettava Drupal-tiedostojärjestelmässäsi sijaitsevaan tiedostoon.

en: Enter a feed URL.
fi: Syötä syötteen verkko-osoite.

en: There is no content to be deleted.
fi: Poistettavaa sisältöä ei löytynyt.

en: Expire nodes
fi: Eräännytä solmut

en: Select after how much time nodes should be deleted. The node's published date will be used for determining the node's age, see Mapping settings.
fi: Valitse kuinka vanhat solmut poistetaan. Solmun julkaisupäivää käytetään määrittelemään solmun ikä, katso Kartoitusasetukset.

en: Item URL (link)
fi: Artikkelin verkko-osoite (linkki)

en: Item GUID
fi: Artikkelin GUID

en: Category domains
fi: Kategoriadomainit

en: Latitudes
fi: Leveyspiirit

en: Longitudes
fi: Pituuspiirit

en: Enclosures
fi: Sulkijat

en: You must define a vocabulary for Taxonomy term processor before importing.
fi: Sinun on määritettävä sanasto luokittelutermin prosessorille ennen tuontia.

en: There are no new terms.
fi: Uusia termejä ei löytynyt.

en: No terms to be deleted.
fi: Poistettavia termejä ei löytynyt.

en: Import to vocabulary
fi: Tuo sanastoon

en: Choose the vocabulary to import into. <strong>CAUTION:</strong> when deleting terms through the "Delete items" tab, Feeds will delete <em>all</em> terms from this vocabulary.
fi: Valitse sanasto johon termit tuodaan. <strong>VAROITUS:</strong> kun termejä poistetaan "Poista termejä" völilehden kautta, Feeds poistaa <em>kaikki</em> termit tästä sanastosta.

en: There are no new users.
fi: Uusia käyttäjiä ei löytynyt.

en: User processor does not support deleting users.
fi: Käytäjäprosessori ei tue käyttäjien poistamista.

en: Select whether users should be imported active or blocked.
fi: Valitse tulisiko käyttäjien olla aktiivisia vai estettyjä.

en: Additional roles
fi: Lisäroolit

en: Subscribe to RSS or Atom feeds. Creates nodes of the content type "Feed item" from feed content.
fi: Kirjaudu RSS tai Atom syötteeseen. Luo syötteen sisällön pohjalta solmuja tyyppiä "Syöteartikkeli".

en: This content type is being used for automatically aggregated content from feeds.
fi: Sisältötyyppiä käytetään syötteistä automaattisesti aggregoidun sisällön tallentamiseen.

en: Use standalone form
fi: Käytä erillistä kaavaketta

en: This parser supports free source definitions. Enter the name of the source field in lower case into the Source text field above.
fi: Parseri tukee vapaita lähdemäärityksiä. Syötä lähteen nimi pienin kirjaimin ylläolevaan "Lähde" tekstikenttään.

en: The UNIX time when a node has been published.
fi: Solmun julkaisuajankohta UNIX aikaleimana.

en: The body of the node. The teaser will be the same as the entire body.
fi: Solmun runko. Lyhennelmä on sama kuin koko runko.

en: Whether a node is published or not. 1 stands for published, 0 for not published.
fi: Onko solmu julkaistu vaiko ei. 1 tarkoittaa julkaistu, 0 tarkoittaa ei julkaistu.

en: The external URL of the node. E. g. the feed item URL in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Solmun ulkoinen osoite. Ts. syötteen artikkelin verkko-osoite jos kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla yksilöllinen.

en: The external GUID of the node. E. g. the feed item GUID in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Termin ulkopuolinen GUID, ts. syötteartikkelinGUID mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: Title of the feed.
fi: Syötteen nimi.

en: URL of the feed.
fi: Syötteen verkko-osoite.

en: Description of the feed item.
fi: Syöteartikkelin kuvaus.

en: Name of the feed item's author.
fi: Syöteartikkelin kirjoittajan nimi.

en: Author link
fi: Linkki kirjoittajaan

en: Link to the feed item's author.
fi: Linkki syötteen artikkelin kirjoittajaan.

en: Email address of the feed item's author.
fi: Syötteartikkelin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Published date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin julkaisupäivämäärä joko UNIX aikaleimana tai GTM muodossa.

en: URL of the feed item.
fi: Syöteartikkelin verkko-osoite.

en: Global Unique Identifier of the feed item.
fi: Syöteartikkelin Global Unique Identifier (GUI).

en: An array of categories that have been assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liittyvät kategoriat arraynä.

en: Domains of the categories.
fi: Kategorioiden domainit.

en: An array of latitudes assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt leveyspiirit arrayn muodossa.

en: An array of longitudes assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt pituuspiirit arrayn muodossa.

en: An array of enclosures attached to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt sulkijat.

en: Name of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin nimi.

en: Name of the user.
fi: Käyttäjän nimi.

en: Email address of the user.
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite.

en: The created (e. g. joined) data of the user.
fi: Käyttäjän luonti / rekisteröinti -päivämäärä.

en: Download of @url failed with code !code.
fi: Lataus verkko-osoitteesta @url epäonnistui koodilla !code.

en: feeds
fi: syötteet

en: Create one or more Feed importers for pulling content into Drupal. You can use these importers from the !import page or - if you attach them to a content type - simply by creating a node from that content type.
fi: Luo yksi tai useampi syötteenlataaja siirtääksesi sisältöä Drupaliin. Voit käyttää lataajia !import sivulta tai jos olet liittänyt ne sisältötyyppiin, luomalla liitetyn tyyppistä sisältöä.

en: New importer
fi: Uusi lataaja

en: Feed importers
fi: Syötteenlataajat

en: vocabulary settings
fi: luokitteluasetukset

en: Import date
fi: Latauspäivämäärä

en: Cannot write content to %dest
fi: Kirjoittaminen kohteeseen %dest epäonnistui

en: The end date for the @name field.
fi: Päättymispäivämäärä kentälle @name.

en: The URL for the CCK @name field of the node.
fi: Solmun kentän @name verkko-osoite.

en: Owner feed nid
fi: Omistajan syötteen NID

en: Filter on Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Suodata syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Argument on Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Argumentoi syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Sort Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Lajittele syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Owner feed
fi: Omistajan syöte

en: Contains the GUID of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin GUID:n.

en: Filter on a Feeds Item's GUID field.
fi: Suodata syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's GUID field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Sort on a Feeds Item's GUID field.
fi: Lajittele syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Contains the import date of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin tuontipäivämäärän.

en: Sort on a Feeds Item's import date field.
fi: Lajittele syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Filter on a Feeds Item's import date field.
fi: Suodata syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's import date field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Object is not persistent.
fi: Objekti ei ole pysyvä.

en: Use PubSubHubbub
fi: Käytä PubSubHubbub'ia

en: Attempt to use a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> subscription if available.
fi: Pyri käyttämään <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> kirjautumista mikäli mahdollista.

en: Designated hub
fi: Nimetty hub

en: Enter the URL of a designated PubSubHubbub hub (e. g. superfeedr.com). If given, this hub will be used instead of the hub specified in the actual feed.
fi: Syötä nimetyn PubSubHubbub hubin verkko-osoite (esim. superfeedr.com). Mikäli annettuna, järjestelmä käyttää tätä hubia syötteessä määritetyn hubin sijaan.

en: OpenID identifier
fi: OpenID tunnistin

en: The OpenID identifier of the user. <strong>CAUTION:</strong> Use only for migration purposes, misconfiguration of the OpenID identifier can lead to severe security breaches like users gaining access to accounts other than their own.
fi: Käyttäjän OpenID tunnistin. <strong>VAROITUS:</strong> Käytä vain migraatiotarkoituksessa, virheelliset OpenID asetukset voivat johtaa vakaviin tietoturvaongelmiin kuten että käyttäjät pääsevät käsiksi muihinkin kuin vain omaan käyttäjätiliinsä.

en: Auto detect feeds
fi: Automaattisesti hae syötteitä

en: If the supplied URL does not point to a feed but an HTML document, attempt to extract a feed URL from the document.
fi: Annettu verkko-osoite ei osoita syötteeseen vaan HTML tiedostosta, yritetään purkaa syöte kyseisestä tiedostosta.

en: Missing Feeds plugin %plugin. Please contact your site administrator.
fi: Puuttuva Feeds plugin. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivustosi ylläpitäjään.

en: Feeds directory either cannot be created or is not writable.
fi: Feeds kansiota ei voitu luoda tai siihen ei voitu kirjoittaa.

en: Created @number @type node. | Created @number @type nodes.
fi[0]: Luotiin @number solmu.
fi[1]: Luotiin @number solmua.

en: Updated @number @type node. | Updated @number @type nodes.
fi[0]: Päivitettiin @number solmu.
fi[1]: Päivitettiin @number solmua.

en: Deleted @number node. | Deleted @number nodes.
fi[0]: Poistettiin @number solmu.
fi[1]: Poistettiin @number solmua.

en: Last modified date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin viimeisin muokkauspäivämäärä UNIX aikaleiman muodossa tai GMT muodossa.

en: How frequently the page is likely to change.
fi: Kuinka usein sivu todennäköisesti muuttuu.

en: The priority of this URL relative to other URLs on the site.
fi: Verkko-osoitteen tärkeysaste suhteessa sivuston verkko-osoitteisiin.

en: Created @number term in !vocabulary. | Created @number terms in !vocabulary.
fi[0]: Luotiin @number termi sanastoon !vocabulary.
fi[1]: Luotiin @number termiä sanastoon !vocabulary.

en: Updated @number term in !vocabulary. | Updated @number terms in !vocabulary.
fi[0]: Päivitetty @number termi sanastossa !vocabulary.
fi[1]: Päivitetty @number termiä sanastossa !vocabulary.

en: Deleted @number term from !vocabulary. | Deleted @number terms from !vocabulary.
fi[0]: Poistettiin @number termi sanastosta !vocabulary.
fi[1]: Poistettiin @number termi sanastosta !vocabulary.

en: There was @number user that could not be imported because either their name or their email was empty or not valid. Check import data and mapping settings on User processor. | There were @number users that could not be imported because either their name or their email was empty or not valid. Check import data and mapping settings on User processor.
fi[0]: @number käyttäjän tuonti ei onnistunut koska käyttäjän nimi tai sähköpostiosoite oli tyhjä. Tarkista kartoitusasetukset käyttäjäprosessorista.
fi[1]: @number käyttäjien tuonti ei onnistunut koska käyttäjien nimet tai sähköpostiosoiteet olivat tyhjiä. Tarkista kartoitusasetukset käyttäjäprosessorista.

en: Created @number user. | Created @number users.
fi[0]: Luotiin @number käyttäjä.
fi[1]: Luotiin @number käyttäjää.

en: Updated @number user. | Updated @number users.
fi[0]: Päivitettiin @number käyttäjä.
fi[1]: Päivitettiin @number käyttäjää.

en: 
        <p>
        You can create as many Feeds importer configurations as you would like to. Each can have a distinct purpose like letting your users aggregate RSS feeds or importing a CSV file for content migration. Here are a couple of things that are important to understand in order to get started with Feeds:
        </p>
        <ul>
        <li>
        Every importer configuration consists of basic settings, a fetcher, a parser and a processor and their settings.
        </li>
        <li>
        The <strong>basic settings</strong> define the general behavior of the importer. <strong>Fetchers</strong> are responsible for loading data, <strong>parsers</strong> for organizing it and <strong>processors</strong> for "doing stuff" with it, usually storing it.
        </li>
        <li>
        In Basic settings, you can <strong>attach an importer configuration to a content type</strong>. This is useful when many imports of a kind should be created, for example in an RSS aggregation scenario. If you don't attach a configuration to a content type, you can use it on the !import page.
        </li>
        <li>
        Imports can be <strong>refreshed periodically</strong> - see the minimum refresh period in the Basic settings.
        </li>
        <li>
        Processors can have <strong>mappings</strong> in addition to settings. Mappings allow you to define what elements of a data feed should be mapped to what content fields on a granular level. For instance, you can specify that a feed item's author should be mapped to a node's body.
        </li>
        </ul>
fi: 
        <p>
    Voit luoda useita Feeds-asetussarjoja, jotka kukin tuovat järjestelmään sisältöä esimerkiksi RSS- tai CSV-lähteistä. Alla on muutamia ohjeita, jotka on syytä huomioida asetuksia tehtäessä.
    </p>
    <ul>
    <li>
    Jokainen lataaja-asennus koostuu perusasetuksista, tuojasta, parserista ja prosessorista ja niiden asetuksista.
    </li>
    <li>
    <strong>Perusasetukset</strong> määrittelevät lataajan yleisen toimintamallin. <strong>Tuojat</strong> ovat vastuussa tiedon lataamisesta, <strong>parserit</strong> vastaavat tiedon jäsentelystä ja <strong>prosessorit</strong> vastaavat asioiden tekemisestä sen kanssa, esimerkiksi tiedon tallentaminen.
    </li>
    <li>
    Perusasetuksissa voit <strong>liittää lataajan johonkin sisältötyyppiin</strong>. Tämä on hyödyllistä luotaessa montaa erityyppistä lataajaa, esimerkiksi RSS aggregoinnin tapauksessa. Jos et liitä asennusta johonkin sisältötyyppin, voit käyttää sitä !import sivun kautta.
    </li>
    <li>
    Tuonnit voidaan <strong>päivittää jaksotetusti</strong> - tarkista perusasetuksien "pienin mahdollinen päivitysväli" asetus.
    </li>
    <li>
    Prosessoreilla voi olla asetuksiensa lisäksi myös <strong>kartoituksia</strong>. Kartoitukset sallivat sinun määritellä, mitkä tuotavan tiedon kentät syötetään mihinkin luotavan tyyppisen sisällön kenttään. Esimerkiksi voit määritellä että syöteartikkelin kirjoittajan tiedot syötetään solmun runkoon.
    </li>
    </ul>

en: Would you really like to revert the importer @importer?
fi: Oletko varma että haluat palauttaa syötteen @importer?

en: Would you really like to delete the importer @importer?
fi: Oletko varma että haluat poistaa syötteen @importer?

en: Edit importer: @importer
fi: Muokkaa lataajaa: @importer

en: Clone importer: @importer
fi: Kloonaa lataaja: @importer

en: If an importer is attached to a content type, content is imported by creating a node. If the standalone form is selected, content is imported by using the standalone form under http://example.com/import.
fi: Jos lataaja on liitetty sisältötyyppiin, sisältö tuodaan järjestelmään luomalla uusi solmu. Jos olet valinnut käyttöösi erillisen kaavakkeen, sisältö tuodaa käyttäen erillistä kaavaketta osoitteessa http://example.com/import.

en: Select the file to be imported from your local system.
fi: Valitse paikalliselta järjestelmältäsi ladattava tiedosto.

en: Select a different file to be imported from your local system.
fi: Valitse toinen tiedosto ladattavaksi paikalliselta järjestelmältäsi.

en: Supply path to file directly
fi: Tarjoa suora polku tiedostoon

en: For experts. If checked users can specify a path to a file when importing rather than uploading a file. This is useful when files to be imported are already present on server.
fi: Asiantuntijoille. MMikäli valittuna, käyttäjät voivat valita tiedostopolun tiedoston lataamisen sijaan. Tämä on hyödyllistä kun tuotava tiedosto on jo palvelimella.

en: Select the content type for the nodes to be created. <strong>Note:</strong> Users with "import !feed_id feeds" permissions will be able to <strong>import</strong> nodes of the content type selected here regardless of the node level permissions. Further, users with "clear !feed_id permissions" will be able to <strong>delete</strong> imported nodes regardless of their node level permissions.
fi: Valitse minkä tyyppisiä solmuja luodaan. <strong>Huomio:</strong> Käyttäjät joilla on käyttöoikeus "tuo !feed_id syötteitä" voivat <strong>tuoda</strong> valitun tyyppisiä solmuja riippumatta solmutason oikeuksista. Lisäksi käyttäjät joilla on käyttöoikeus "puhdista !feed_id oikeudet" voivat <strong>poistaa</strong> tuotuja solmuja riippumatta niiden solmutason käyttöoikeuksista.

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
fi: Valitse luotavien solmujen runkokentän syöttömuoto.

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
fi: Valitse luotavien solmujen kirjoittajan nimi - jätä tyhjäksi jos haluat määritellä kirjoittajaksi "anonyymi".

en: Update existing nodes
fi: Päivitä olemassaolevat solmut

en: Select how existing nodes should be updated. Existing nodes will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Valitse tapa jolla olemassaolevat solmut päivitetään. Olemassaolevat solmut määritellään käyttäen kartoituksia jotka ovat "yksilöllinen kohde".

en: The Drupal user ID of the node author.
fi: Drupalin solmun kirjoittajan ID.

en: Every user is assigned the "authenticated user" role. Select additional roles here.
fi: Kaikille käyttäjille annetaan automaattisesti rooli "autentikoitu käyttäjä". Valitse tästä lisäroolit.

en: Replace existing users
fi: Korvaa olemassaolevat käyttäjät

en: If an existing user is found for an imported user, replace it. Existing users will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Korvaa olemassaoleva käyttäjä mikäli tuotavaa käyttäjää vastaava käyttäjä löytyy järjestelmästä. Olemassaolevat käyttäjät määritellään kartoituksien avulla jotka ovat "yksilöllinen kohde".

en: Item URL
fi: Artikkelin verkko-osoite

en: Contains the URL of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin verkko-osoitteen.

en: Filter on a Feeds Item's URL field.
fi: Suodata syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's URL field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: Sort on a Feeds Item's URL field.
fi: Lajittele syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: An example of a node importer and a user importer.
fi: Esimerkkitapaus solmunlataajasta ja käyttäjänlataajasta.

en: A news aggregator built with feeds, creates nodes from imported feed items. With OPML import.
fi: Feedsin pohjalle rakennettu uutisaggregaattori, luo uusia solmuja jotka on tuotu syötteistä. Käytössä OPML tuonti.

en: cURL error (@code) @error for @url
fi: cURL virhe (@code) @error osoitteelle @url

en: Feed node: Taxonomy: @vocabulary
fi: Syötteen solmu: Luokittelu: @vocabulary

en: Taxonomy terms from feed node in given vocabulary.
fi: Syöteartikkelista luokittelutermit ennaltamääritellyssä sanastossa.

en: The @name vocabulary of the node. If this is a "Tags" vocabulary, any new terms will be created on import. Otherwise only existing terms will be used. If this is not a "Tags" vocabulary and not a "Multiple select" vocabulary, only the first available term will be created. See !settings.
fi: Solmun sanasto @name. Jos sanasto on "Tagit", uudet termit luodaan tuotaessa. Muussa tapauksessa vain olemassaolevia termejä käytetään. Jos sanasto ei ole "Tagit" ja sanasto ei ole tyyppiä "Monivalinta", ainoastaan ensimmäinen termi luodaan. Katso !settings.

en: File @filepath is not accessible.
fi: Tiedostoa @filepath ei löydy.

en: The nid of the node. NOTE: use this feature with care, node ids are usually assigned by Drupal.
fi: Solmun nid. HUOMIO: käytä tätä ominaisuutta varoen, normaalisti Drupal hoitaa solmujen id:n määrittelyn.

en: Feed node: User ID
fi: Syötteen solmu: Käyttäjän ID

en: The feed node author uid.
fi: Syötteen solmun kirjoittajan uid.

en: An array of geographic locations with a name and a position.
fi: Array sisältäen maantieteelliset sijainnit nimellä ja paikkatiedolla varustettuina.

en: Update existing terms
fi: Päivitä olemassaolevat termit

en: Select how existing terms should be updated. Existing terms will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Valitse termien päivitystapa. Olemassaolevat termit määritellään käyttäen kartoituksia jotka ovat "yksilöllisiä kohteita".

en: Description of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin kuvaus.

en: One synonym or an array of synonyms of the taxonomy term.
fi: Yksittäinen synonyymi tai array sisältäen luokittelutermin synonyymit.

en: Object is disabled.
fi: Objekti on poissa käytöstä.

en: Import on submission
fi: Tuo lähetyksen yhteydessä

en: Invalid enclosure %enclosure
fi: Epäkelpo sulkija %enclosure

en: No vocabulary specified for term processor
fi: Termien prosessorille ei ole määritetty sanastoa

en: Source configuration not valid.
fi: Lähdeasetukset eivät kelpaa.

en: Administer Feeds
fi: Ylläpidä Feeds

en: Create, update, delete importers, execute import and delete tasks on any importer.
fi: Luo, päivitä, poista ja suorita lataajia ja poista minkä tahansa lataajan tehtäviä.

en: Import @name feeds
fi: Lataa @name syötteet

en: Delete items from @name feeds
fi: Poistettiin artikkeleita @name syötteistä

en: 
      <p>
      Define which elements of a single item of a feed (= <em>Sources</em>) map to which content pieces in Drupal (= <em>Targets</em>). Make sure that at least one definition has a <em>Unique target</em>. A unique target means that a value for a target can only occur once. E. g. only one item with the URL <em>http://example.com/content/1</em> can exist.
      </p>
fi: 
      <p>
    Määrittele mitkä yksittäisen syöteartikkelin elementeistä (= <em>Lähteet</em>) kartoittuvat mihinkin Drupalin sisältötyypin osiin (= </em>Kohteet</em>). Yksilöllinen kohde tarkoittaa että kohteen arvo voi esiintyä vain yhden kerran. Esimerkiksi artikkeli jonka verkko-osoite on <em>http://example.com/content/1</em> vain yhden kerran.
    </p>

en: Attached to: @type
fi: Liitetty tyyppiin: @type

en: Configure one or more Feeds importers to aggregate RSS and Atom feeds, import CSV files or more.
fi: Määritä yksi tai useampi Feeds lataaja aggregoidaksesi RSS- tai Atom syötteitä, tuodaksesi CSV tiedostoja ja paljon muutakin.

en: The @label field of the node.
fi: Solmun @label kenttä.

en: Allowed file extensions for upload.
fi: Sallitut ladattavat tiedostopäätteet.

en: The start date for the @name field. Also use if mapping both start and end.
fi: Alkamispäivämäärä kentälle @date. Käytä myös kartoittaessasi sekä alkamis- että päättymispäivämääriä.

en: Resource is not a file or it is an empty directory: %source
fi: Lähde ei ole tiedosto tai se on tyhjä kansio: %source

en: File needs to reside within the site's file directory, its path needs to start with @scheme://.
fi: Tiedoston on sijaittava sivustosi tiedostokansiossa, sen polun on alettava muodolla @scheme://.

en: No Headers
fi: Ei headereita

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
fi: Valitse tämä jos tuotava CSV tiedosto ei ala header-rivillä. Mikäli valittuna, kartoitettavat lähteet on merkittävä '0','1','2' jne.

en: No headers
fi: Ei headereita

en: Feeds importers
fi: Feeds lataajat

en: Importing (@progress %)
fi: Tuodaan Tuodaan (@progress %)

en: Import all content from source?
fi: Tuo lähteen kaikki sisältö?

en: Delete all items from source?
fi: Poista lähteen kaikki artikkelit?

en: Deleting (@progress %)
fi: Poistetaan (@progress %)

en: Importing - @progress % complete.
fi: Tuodaan - @progress % valmis.

en: Deleting items - @progress % complete.
fi: Poistetaan artikkeleita - @progress % valmis.

en: Last import: @ago ago.
fi: Viimeisin lataus: @ago sitten.

en: @count imported items total.
fi: Yhteensä @count ladattua artikkelia.

en: No imported items.
fi: Ei ladattuja artikkeleita.

en: Feeds reported errors, visit the Feeds log for details.
fi: Feeds raportoi virheistä, tarkempaa tietoa saat Feeds logista.

en: 
        <p>
        You can create as many Feeds importer configurations as you would like to. Each can have a distinct purpose like letting your users aggregate RSS feeds or importing a CSV file for content migration. Here are a couple of things that are important to understand in order to get started with Feeds:
        </p>
        <ul>
        <li>
        Every importer configuration consists of basic settings, a fetcher, a parser and a processor and their settings.
        </li>
        <li>
        The <strong>basic settings</strong> define the general behavior of the importer. <strong>Fetchers</strong> are responsible for loading data, <strong>parsers</strong> for organizing it and <strong>processors</strong> for "doing stuff" with it, usually storing it.
        </li>
        <li>
        In Basic settings, you can <strong>attach an importer configuration to a content type</strong>. This is useful when many imports of a kind should be created, for example in an RSS aggregation scenario. If you don't attach a configuration to a content type, you can use it on the !import page.
        </li>
        <li>
        Imports can be <strong>scheduled periodically</strong> - see the periodic import select box in the Basic settings.
        </li>
        <li>
        Processors can have <strong>mappings</strong> in addition to settings. Mappings allow you to define what elements of a data feed should be mapped to what content fields on a granular level. For instance, you can specify that a feed item's author should be mapped to a node's body.
        </li>
        </ul>
fi: 
        <p>
    Voit luoda useita Feeds-asetussarjoja, jotka kukin tuovat järjestelmään sisältöä esimerkiksi RSS- tai CSV-lähteistä. Alla on muutamia ohjeita, jotka on syytä huomioida asetuksia tehtäessä.
    </p>
    <ul>
    <li>
    Jokainen lataaja-asennus koostuu perusasetuksista, tuojasta, parserista ja prosessorista ja niiden asetuksista. 
    </li>
    <li>
    <strong>Perusasetukset</strong> määrittelevät lataajan yleisen toimintamallin. <strong>Tuojat</strong> ovat vastuussa tiedon lataamisesta, <strong>parserit</strong> vastaavat tiedon jäsentelystä ja <strong>prosessorit</strong> vastaavat asioiden tekemisestä sen kanssa, esimerkiksi tiedon tallentaminen. 
    </li>
    <li>
    Perusasetuksissa voit <strong>liittää lataajan johonkin sisältötyyppiin</strong>. Tämä on hyödyllistä luotaessa montaa erityyppistä lataajaa, esimerkiksi RSS aggregoinnin tapauksessa. Jos et liitä asennusta johonkin sisältötyyppin, voit käyttää sitä !import sivun kautta.
    </li>
    <li>
    Tuonnit voidaan <strong>päivittää jaksotetusti</strong> - tarkista perusasetuksien "pienin mahdollinen päivitysväli" asetus.
    </li>
    <li>
    Prosessoreilla voi olla asetuksiensa lisäksi myös <strong>kartoituksia</strong>. Kartoitukset sallivat sinun määritellä, mitkä tuotavan tiedon kentät syötetään mihinkin luotavan tyyppisen sisällön kenttään. Esimerkiksi voit määritellä että syöteartikkelin kirjoittajan tiedot syötetään solmun runkoon.
    </li>
    </ul>

en: Periodic import: !import_period
fi: Ajastettu lataus: !import_period

en: Do not import on submission
fi: Älä tuo lähetyksen yhteydessä

en: A human readable name of this importer.
fi: Tuontiasetusten selkokielinen nimi.

en: A description of this importer.
fi: Lataajan kuvaus.

en: If "Use standalone form" is selected a source is imported by using a form under !import_form.
                               If a content type is selected a source is imported by creating a node of that content type.
fi: Mikäli olet valinnut "käytä erilliskaavaketta", lähde tuodaan järjestelmään käyttäen !import_form.
    Jos sisältötyyppi on valittuna, sisältö tuodaan luomalla uusi valitun tyyppinen solmu.

en: Requires cron to be configured.
fi: Vaatii cronin säätämistä.

en: Every !p
fi: Joka !p

en: Periodic import
fi: Ajastettu lataus

en: Choose how often a source should be imported periodically.
fi: Valitse kuinka usein syötteet tuodaan ajastetusti.

en: Check if import should be started at the moment a standalone form or node form is submitted.
fi: Valitse mikäli haluat että syötteiden tuonti aloitetaan kun erilliskaavake lähetetään.

en: Process in background
fi: Suorita taustaprosessina

en: For very large imports. If checked, import and delete tasks started from the web UI will be handled by a cron task in the background rather than by the browser. This does not affect periodic imports, they are handled by a cron task in any case.
fi: Erittäin suurille tuonneille. Mikäli valittuna, käyttöliittymästä aloitetut tuonti- ja poistotehtävät suoritetaan cronissa taustaprosessina selaimen sijaan. Tämä ei vaikuta ajastettuihin tuoteihin koska ne suoritetaan joka tapauksessa cron-ajojen yhteydessä.

en: Cannot acquire lock for source @id / @feed_nid.
fi: Lähteen @id / @feed_nid lukitseminen ei onnistunut.

en: Download a template
fi: Lataa template

en: File @filepath is not writeable.
fi: Tiedosto @filepath ei ole kirjoituskelpoinen.

en: Select a file from your local system.
fi: Valitse tiedosto paikallisesta tiedostojärjestelmästäsi.

en: Select a different file from your local system.
fi: Valitse jokin muu tiedosto paikalliselta tiedostojärjestelmältäsi.

en: Specify a path to a file or a directory. Path must start with @scheme://
fi: Määrittele tiedoston tai kansion polku, polun on alettava muodolla @scheme://.

en: Supply path to file or directory directly
fi: Tarjoa suora polku tiedostoon tai tiedostokansioon

en: For experts. Lets users specify a path to a file <em>or a directory of files</em> directly,
            instead of a file upload through the browser. This is useful when the files that need to be imported
            are already on the server.
fi: Asiantuntijoille. Sallii käyttäjien suoraan määritellä tiedostopolku tai <em>tiedostokansio</em> sen sijaan että lataisivat tiedoston selaimen kautta. Tämä on hyödyllistä jos tuotavat tiedostot ovat jo palvelimella.

en: The content type created by this processor is a Feed Node, it represents a source itself. Depending on the fetcher selected on the importer "@importer", this field is expected to be for example a URL or a path to a file.
fi: Tälle prosessorille luotu sisältötyyppi on Feed Node, se esittää itse lähdettä. Valitusta hakijasta "@importer" riippuen kentän sisällön oletetaan olevan esimerkiksi verkko-osoite tai tiedostopolku.

en: There are no new @entities.
fi: Uusia @entities ei löytynyt.

en: There are no @entities to be deleted.
fi: Poistettavia @entities ei löytynyt.

en: Update existing @entities
fi: Olemassaolevien @entities päivitys

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Olemassaolevat @entities määritellään käyttäen kartoituksia jotka ovat "yksilöllinen kohde".

en: Do not update existing @entities
fi: Olemassaolevia @entities ei päivitetä

en: The external URL of the item. E. g. the feed item URL in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Syöteartikkelin ulkoinen verkko-osoite. Esimerkiksi syöteartikkelin verkko-osoite mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: The globally unique identifier of the item. E. g. the feed item GUID in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Syöteartikkelin GUI. Esimerkiksi syöteartikkelin GUID mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: Deleted @number @entity | Deleted @number @entities
fi[0]: Poistettiin @number @entity.
fi[1]: Poistettiin @number @entities.

en: Term name missing.
fi: Termin nimi puuttuu.

en: No vocabulary defined for Taxonomy Term processor.
fi: Luokittelutermien prosessorin sanastoa ei ole määritelty.

en: User name missing or email not valid.
fi: Käyttäjänimi puuttuu tai sähköpostikenttä ei kelpaa.

en: The node id of the owner feed node if available.
fi: Omistajan syötteen solmun ID mikäli saatavilla.

en: Relate a feed item to its owner feed node if available.
fi: Liitä syöteartikkeli omistajan syötesolmuun mikäli mahdollista.

en: Relate a log entry to its importer if available.
fi: Liitä logimerkintä lataajaansa jos mahdollista.

en: Feed node
fi: Syötesolmu

en: Relate a log entry to its feed node if available.
fi: Liitä logimerkintä syötesolmuunsa jos mahdollista.

en: Log time
fi: Logiaika

en: The time of the event.
fi: Tapahtuman kellonaika.

en: Request time
fi: Pyyntöaika

en: The time of the page request of an event.
fi: Tapahtuman sivukutsun kellonaika.

en: Do not link
fi: Älä linkitä

en: Link to configuration form
fi: Linkitä asetuskaavakkeeseen

en: Link to standalone form
fi: Linkitä erilliseen kaavakkeeseen

en: Link importer name
fi: Linkitä lataajan nimi

en: If "Link to standalone form" is used, only importers that use a standalone form will be linked.
fi: Mikäli valittuna on "käytä erilliskaavaketta", vain lataajat jotka käyttävät erilliskaavaketta linkitetään.

en: Missing importer
fi: Puuttuva lataaja

en: Asc
fi: Nouseva

en: Defuse e-mail addresses
fi: Pura sähköpostiosoitteet

en: This appends _test to all imported e-mail addresses to ensure they cannot be used as recipients.
fi: Tämä lisää merkkijonon "_test" kaikkiin tuotuihin sähköpostiosoitteisiin varmistamaan että niitä ei voida käyttää vastaanottajina.

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: There are no importers, go to <a href="@importers">Feed importers</a> to create one or enable an existing one.
fi: Lataajia ei ole määritettyinä, mene <a href="@importers">Feeds lataajat</a> sivulle luodaksesi uusi tai ottaaksesi käyttöön olemassaoleva lataaja.

en: The node the feed item was sourced from.
fi: Syöte josta solmu haettiiin.

en: Feeds module form elements
fi: Feeds moduulin lomake-elementit

en: Missing Feeds plugin %plugin. See <a href="@link">@id</a>. Check whether all required libraries and modules are installed properly.
fi: Puuttuva Feeds plugin %plugin. Lue lisää <a href="@link">@id</a>. Tarkista että kaikki tarvittavat moduulit ja kirjastot ovat oikein asennettuina.

en: There are no items for this feed at the moment.
fi: Syötteessä ei tällä hetkellä ole artikkeleita.

en: Articles from %1
fi: Artikkelit %1

en: A clone of the @name configuration has been created.
fi: Klooni asetuksista @name on tehty.

en: Changed @type plugin.
fi: Vaihdettiin @type-liitännäinen.

en: Create one or more Feed importers for pulling content into Drupal. You can use these importers from the <a href="@import">Import</a> page or - if you attach them to a content type - simply by creating a node from that content type.
fi: Luo yksi tai useampi syötteiden lataaja hakeaksesi sisältöä Drupaliin. Voit käyttää näitä lataajia <a href="@import">Lataukset</a> sivulta tai jos olet liittänyt ne sisältötyyppiin, yksinkertaisesti luomalla kyseisen tyyppistä sisältöä.

en: @name: Start
fi: @name: Aloitus

en: @name: End
fi: @name: Lopetus

en: @name URL
fi: @name Verkko-osoite

en: @name Title
fi: @name Otsikko

en: The URL %source is invalid.
fi: Verkko-osoite %source on epäkelpo.

en: Created @number @entity. | Created @number @entities.
fi[0]: Luotiin @number @entity.
fi[1]: Luotiin @number @entities.

en: Updated @number @entity. | Updated @number @entities.
fi[0]: Päivitettiin @number @entity.
fi[1]: Päivitettiin @number @entities.

en: Failed importing @number @entity. | Failed importing @number @entities.
fi[0]: Lataaminen epäonnistui @number @entity.
fi[1]: Lataaminen epäonnistui @number @entities.

en: Unencrypted Password
fi: Kryptaamaton salasana

en: The unencrypted user password.
fi: Käyttäjän kryptaamaton salasana.

en: @field_name (URL)
fi: @field_name (verkko-osoite)

en: @name (title)
fi: @name (otsikko)

en: The title for the CCK @name field of the node.
fi: Solmun CCK kentän @name otsikko.

en: Check that the author has permission to create the node.
fi: Tarkista että kirjoittajalla on oikeus luoda solmu.

en: The external URL of the term. E. g. the feed item URL in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Termin ulkopuolinen osoite, ts. syötteartikkelin verkko-osoite mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: The external GUID of the term. E. g. the feed item GUID in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Termin GUID, ts. syötteartikkelin GUID mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: There was @number term that could not be imported because its name was empty. Check the mapping settings for the associated taxonomy term processor. | There were @number terms that could not be imported because their names were empty. Check the mapping settings for the associated taxonomy term processor.
fi[0]: @number termin tuoti ei onnistunut koska sen nimi oli tyhjä. Tarkista kartoitusasetukset tähän liittyvästä luokittelutermiprosessorista.
fi[1]: @number termien tuoti ei onnistunut koska sen nimi oli tyhjä. Tarkista kartoitusasetukset tähän liittyvästä luokittelutermiprosessorista.
