Feeds Test Site (7.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (1012 entries)

en: Home
eu: Hasiera

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfaze

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Testua

en: Next
eu: Hurrengoa

en: user
eu: erabiltzailea

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Administer
eu: Kudeatu

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Request new password via e-mail.
eu: Eskatu pasahitz berria posta elektronikoz.

en: E-mail
eu: Helb. elek.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Username
eu: Erabiltzailearen izena

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: closed
eu: itxita

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: not verified
eu: ez da egiaztatu

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: new
eu: berria

en: error
eu: errorea

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: The title of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen izenburua.

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Blue Lagoon (Default)
eu: Urmael Urdin (Lehenetsia)

en: Ash
eu: Errauts

en: Aquamarine
eu: Akuamarina

en: Belgian Chocolate
eu: Belgiar Txokolatea

en: Bluemarine
eu: Itsasurdin

en: Citrus Blast
eu: Eztanda Zitrikoa

en: Cold Day
eu: Egun Hotza

en: Greenbeam
eu: Izpiberde

en: Mercury
eu: Merkurio

en: Nocturnal
eu: Gaueko

en: Pink Plastic
eu: Arrosa plastikoa

en: Shiny Tomato
eu: Tomate diztiratsua

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Homepage
eu: Hasierako orria

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Version
eu: Bertsioa

en: view
eu: ikusi

en: updated
eu: eguneratua

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Weekly
eu: Astero

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Message
eu: Mezua

en: Password
eu: Pasahitza

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Add category
eu: Kategoria gehitu

en: Name
eu: Izena

en: edit container
eu: editatu edukiontzia

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Session opened for %name.
eu: %name(r)en saioa irekita dago.

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Time
eu: Ordua

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: URL
eu: URLa

en: Path
eu: Bide-izena

en: Modules
eu: Moduluak

en: edit forum
eu: editatu foroa

en: Region
eu: Atal

en: Menu
eu: Menua

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: never
eu: inoiz ez

en: mail
eu: posta

en: actions
eu: akzioak

en: aggregator
eu: agregatzailea

en: read more
eu: Irakurri gehiago

en: Update interval
eu: Eguneratzeko tartea

en: The fully-qualified URL of the feed.
eu: Jarioaren guztiz baliozkotutako URLa

en: no screenshot
eu: Pantaila-argazkirik ez

en: Preview comment
eu: Aurreikusi iruzkina

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Attachment
eu: Eranskina

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Picture
eu: Irudia

en: type
eu: mota

en: Database type
eu: Datu-base mota

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: file
eu: fitxategia

en: status
eu: egoera

en: Error
eu: Errorea

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Create
eu: Sortu

en: Save categories
eu: Kategoriak gorde

en: Menu item
eu: Menu itema

en: Question
eu: Galdera

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Last post
eu: Azken argitalpena

en: Access denied
eu: Atzipena ukatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: Page
eu: Orria

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Only site administrators can create new user accounts.
eu: Sistemaren kudeatzaileek baino ezin dituzte erabiltzaile kontuak sortu

en: Url
eu: URLa

en: Manual update check
eu: Eskuzko eguneraketa egiaztapena

en: Up to date
eu: Eguneratua dago.

en: Update available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Out of date
eu: Dataz kanpo

en: Header
eu: Goiburua

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Selected
eu: Hautatuta

en: You must enter a category.
eu: Kategoria sartu behar duzu.

en: Your name
eu: Zure izena

en: Your e-mail address
eu: Zure posta elektroniko helbidea

en: Send e-mail
eu: Bidali posta-e

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Published
eu: Argitaratua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Promoted to front page
eu: Jarri azalean

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Poll duration
eu: Inkestaren iraupena

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Selection options
eu: Hautaketa aukerak

en: Role name
eu: Zereginaren izena

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Time zone
eu: Ordu zona

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Vote
eu: Bozkatu

en: RSS - blogs
eu: RSS - blogak

en: Mode
eu: Modoa

en: blocked
eu: blokeatuta

en: active
eu: aktiboa

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: configure
eu: konfiguratu

en: Number of news items in block
eu: Berrien elementu kopurua blokean

en: View this feed's recent news.
eu: Ikusi jario honen azken berriak.

en: View this category's recent news.
eu: Ikusi kategoria honetako azken berriak

en: Feed overview
eu: Jarioen ikuspegi orokorra

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Next update
eu: Hurrengo eguneraketa

en: %time left
eu: %time gelditzen da

en: remove items
eu: elementuak kendu

en: update items
eu: elementuak eguneratu

en: Category overview
eu: Kategoria ikuspena

en: Categorize
eu: Sailkatu

en: The categories have been saved.
eu: Kategoriak gorde dira.

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: %age old
eu: %age d(it)u

en: %ago ago
eu: duela %ago

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: The feed %feed has been updated.
eu: %feed jarioa eguneratua izan da.

en: Feed %feed deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua.

en: The feed %feed has been deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua izan da.

en: Feed %feed added.
eu: %feed jarioa gehitua.

en: The feed %feed has been added.
eu: %feed jarioa gehitua izan da.

en: The news items from %site have been removed.
eu: Berrien elementuak ezabatuak izan dira %site gunetik.

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Last reply
eu: Azken erantzuna

en: System
eu: Sistema

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Code
eu: Kodea

en: Add a role to the selected users
eu: Rol bat gehitu aukeratutako erabiltzaileei

en: Remove a role from the selected users
eu: Rol bat kendu aukeratutako erabiltzaileei

en: security
eu: segurtasuna

en: node
eu: nodoa

en: Table
eu: Taula

en: Mon
eu: al.

en: Tue
eu: ar.

en: Wed
eu: az.

en: Thu
eu: og.

en: Fri
eu: ol.

en: Sat
eu: lr.

en: Sun
eu: ig.

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: May
eu: Mai

en: Forum
eu: Foroa

en: !time ago
eu: duela !time

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: access content
eu: atzitu edukia

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: Updated URL for feed %title to %url.
eu: %title jarioaren URLa eguneratua izan da %url-ra.

en: Blog
eu: Bloga

en: Jump to the first comment of this posting.
eu: Joan bidalketa honetako lehenengo iruzkinera

en: Jump to the first new comment of this posting.
eu: Joan argitalpen honetako lehenengo iruzkin berrira

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Add a new comment to this page.
eu: Gehitu iruzkin berria orri honetan

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eu: Partekatu argitalpen honi buruzko zure ideiak eta iritziak

en: reset
eu: garbitu

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: 1 vote | @count votes
eu[0]: bozka 1
eu[1]: @count bozka

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: The comment and all its replies have been deleted.
eu: Iruzkina eta haren erantzun guztiak ezabatu dira.

en: Profile
eu: Profila

en: Votes
eu: Botoak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: reply
eu: erantzun honi

en: Session closed for %name.
eu: %name(e)k saioa itxi du.

en: Server settings
eu: Zerbitzailearen ezarpenak

en: The field %field is required.
eu: %field eremua beharrezkoa da

en: 1 new | @count new
eu[0]: berri 1
eu[1]: @count berri

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Table prefix
eu: Taularen aurrizkia

en: Database username
eu: Datu-basearen kidea

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Leave blank for %anonymous.
eu: Hutsik utzi %anonymous -rentzat.

en: Arabic
eu: Arabiera

en: English
eu: Ingelesa

en: French
eu: Frantsesa

en: Italian
eu: Italiera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Remove items
eu: Ezabatu elementuak.

en: Allowed HTML tags
eu: HTML markak baimenduta

en: Sources
eu: Iturburuak

en: !title category latest items
eu: !title kategoriako azken elementuak

en: !title feed latest items
eu: !title jarioko azken elementuak

en: The category %category has been updated.
eu: %category kategoria eguneratua izan da.

en: Category %category deleted.
eu: %category kategoria ezabatua.

en: The category %category has been deleted.
eu: %category kategoria ezabatua izan da.

en: Category %category added.
eu: %category kategoria gehitua.

en: The category %category has been added.
eu: %category kategoria gehitua izan da.

en: aggregator - @title
eu: agregatzailea - @title

en: 1 item | @count items
eu[0]: Elementu bat
eu[1]: @count elementu

en: Add menu
eu: Gehitu menua

en: menu
eu: menua

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: update
eu: eguneratu

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Upload picture
eu: Igo irudia

en: Message:
eu: Mezua:

en: Language file
eu: Hizkuntza fitxategia

en: published
eu: argitaratuta

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Member for
eu: Kidea noiztik

en: @time ago
eu: duela @time

en: Select all rows in this table
eu: Aukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Deselect all rows in this table
eu: Desaukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Topics
eu: Gaiak

en: Topic
eu: Gaia

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Locale settings
eu: Locale ezarpenak

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Existing system path
eu: Dagoen sistemaren bide-izena

en: Path alias
eu: Bide-izenaren ezizena

en: Choice
eu: Aukera

en: Log out
eu: Irten

en: profile
eu: profila

en: First day of week
eu: Asteko lehenengo eguna

en: Send yourself a copy.
eu: Zure buruari kopia bidali.

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: role
eu: zeregina

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: The block %name has been removed.
eu: %name blokea ezabatu da.

en: Created new term %term.
eu: Sortu termino berria %term

en: warning
eu: abisua

en: Last run !time ago
eu: Azken exekuzioa duela !time

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: critical
eu: larria

en: Results
eu: Emaitzak

en: Older polls
eu: Inkesta zaharrak

en: View the list of polls on this site.
eu: Ikusi gune honetako inkesta zerrenda.

en: You must fill in at least two choices.
eu: Gutxienez bi aukera bete behar duzu.

en: open
eu: irekita

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: Cancel your vote
eu: Baliogabetu zure botoa

en: View the current poll results.
eu: Ikusi uneko inkesten emaitzak

en: Syndicate
eu: Sindikatu

en: Blogs
eu: Blogak

en: Books
eu: Liburuak

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: Forums
eu: Foroak

en: !date by !username
eu: !username erabiltzaileak !date datan

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: current revision
eu: Uneko berrikuspena

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Track
eu: Aztarna

en: Permissions
eu: Baimenak

en: permission
eu: baimena

en: Your vote was recorded.
eu: Zure botoa gorde da

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Action '%action' added.
eu: '%action' ekintza gehitua.

en: Remove orphaned actions
eu: Ezabatu gurasorik gabeko ekintzak

en: Themes
eu: Temak

en: JPEG quality
eu: JPEG kalitatea

en: not published
eu: argitaratu gabe

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: sticky
eu: itsakorra

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Finished
eu: Amaituta

en: Temporary directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: date
eu: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: The specified date is invalid.
eu: Zehaztutako data ez da baliokoa.

en: Slogan
eu: Leloa

en: The name used to indicate anonymous users.
eu: Erabiltzaile anonimoak izendatzeko erabiliko den izena.

en: Not translated
eu: Itzuli gabe

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Delete role
eu: Ezabatu zeregina

en: List menus
eu: Menual listatu

en: English name
eu: Ingeleraren izena

en: Native name
eu: Jatorrizko izena

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Form name
eu: Inprimakiaren izena

en: Save field
eu: Gorde eremua

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eu: Konfiguratu zer blokea eduki guneko alboko barrak eta beste eskualde agertzen da.

en: Delete block
eu: Blokea ezabatu

en: Save blocks
eu: Blokeak gorde

en: The block settings have been updated.
eu: Blokeen ezarpenak eguneratu dira.

en: '%name' block
eu: '%name' blokea

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eu: Bloke honen ikusgarritasuna erabiltzaile bakoitzak pertsonalizatu dezake bere kontuaren ezarpenak.

en: Show block for specific roles
eu: Funtzio konkretuentzako blokea erakutsi

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eu: Aukeratutako funtzioentzako soilik erakutsi bloke hau. Funtzio ez bada aukeratzen, erabiltzaile  guztiek ikusi ahal izango dute.

en: Show block on specific pages
eu: Blokea orrialde konkretuetan erakutsi

en: Save block
eu: Gorde blokea

en: The block configuration has been saved.
eu: Blokearen konfigurazioa gorde da.

en: Block body
eu: Blokearen testua

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen testua.

en: Menus
eu: Menuak

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eu: Uzten ditu kudeatzaileak guneko nabigazio menua pertsonaliza dezaten.

en: Default time zone
eu: Ordu zona lehentsia

en: Add field
eu: Gehitu eremua

en: Permission
eu: Baimena

en: @module module
eu: @module moduloa

en: My blog
eu: Nire bloga

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek ezin dute idatzi kontaktatzeko informaziorik

en: Anonymous posters may leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatz dezakete kontaktatzeko informazioa

en: Anonymous posters must leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatzi behar dute kontaktatzeko informazioa

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eu: Zure sinadura zure iruzkinen azpian bistaratuko da publikoki.

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: 1 comment | @count comments
eu[0]: iruzkin 1
eu[1]: @count iruzkin

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Save role
eu: Gorde zeregina

en: debug
eu: arazketa

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: Profiles
eu: Profilak

en: @user's picture
eu: %user(r)en irudia

en: New forum topics
eu: Foroko gai berriak

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: Preview trimmed version
eu: Aurreikusi bertsio laburra

en: Preview full version
eu: Aurreikusi bertsio osoa

en: The name %name is already taken.
eu: %name izena hartuta dago.

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: No comments available.
eu: Ez dago iruzkinik.

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Rebuild permissions
eu: Berreraiki baimenak

en: Add role
eu: Gehitu zeregina

en: Path to custom logo
eu: Norberaren logotipoaren bide-izena

en: taxonomy
eu: taxonomia

en: Discard items older than
eu: Kendu elementuak zaharragoak direnak hau baino:

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eu: @site_name - agregatutako jarioak @title kategorian

en: @site_name - aggregated feeds
eu: @site_name - agregatutako jarioak

en: @site_name aggregator
eu: @site_name agregatzailea

en: !title feed
eu: !title jarioa

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta.

en: There is no new syndicated content from %site.
eu: Ez dago sindikatutako eduki berririk %site gunetik.

en: There is new syndicated content from %site.
eu: Sindikatutako eduki berria dago %site gunetik.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta.

en: Feed aggregator
eu: Jario agregatzailea

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eu: Sindikatutako jarioak biltzen ditu (RSS, RDF eta Atom jarioak)

en: Alias
eu: Ezizena

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Enter your keywords
eu: Idatzi bilaketarako hitzak

en: Clean URLs
eu: URL garbiak

en: My account
eu: Nire kontua

en: Active forum topics
eu: Foroko gai aktiboak

en: Read the latest forum topics.
eu: Irakurri foroko azken gaiak

en: User activity
eu: Erabiltzailearen aktibitatea

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
eu: Jario eduki berriak markatutako kategorietan automatikoki jasotzen dira.

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Finnish
eu: suomiera

en: German
eu: Alemanera

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: The file could not be created.
eu: Fitxategia ezin izan da sortu.

en: Account
eu: Kontua

en: Only security updates
eu: Segurtasun eguneraketa soilik

en: %email is not a valid e-mail address.
eu: '%email' ez da posta elektroniko helbide baliagarria

en: No update data available
eu: Ez dago eguneraketa daturik eskuragarri

en: Security update required!
eu: Behar da segurtasun eguneraketa egin!

en: Recommended version:
eu: Gomendatutako bertsioa:

en: Security update:
eu: Segurtasun eguneraketa:

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Add new field
eu: Gehitu eremu berria

en: Containing any of the words
eu: Hauetako edozein hitz daukana

en: Containing the phrase
eu: Esaldia daukana

en: Containing none of the words
eu: Hauetako hitzik ez daukana

en: Only of the type(s)
eu: Mota hauetakoa bakarrik

en: Database host
eu: Datu-basearen hostalaria

en: Reports
eu: Txostenak

en: Default picture
eu: Irudi lehentsia

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eu: URL-a erabiltzailearen ez duten irudi pertsonalizatua erakusteko. Hutsik utzi ez baterentzako

en: Toggle display
eu: Txandakatu bistaratzea

en: Configuration file
eu: Konfigurazio fitxategia

en: Install profile
eu: Instalazio profila

en: Web server
eu: Web zerbitzaria

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eu: Barkatu. Erabiltzaile izenak edo pasahitzak ez du zuzena ematen. <a href="@password">Pasahitza ahaztu al duzu?</a>

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
eu: Pilaren gainezkatzea: Dei gehiegi actions_do()-ri. Bertan behera uzten errekurtsibotasun infinitua saihesteko.

en: Action %action saved.
eu: %action ekitza gordea.

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: After a user has been deleted
eu: Erabiltzaile bat ezabatu ondoren

en: After a user has logged in
eu: Erabiltzaile bat sartu ondoren

en: After a user has logged out
eu: Erabiltzaile bat irten ondoren

en: Enables the categorization of content.
eu: Edukiaren kategorizazioa gaitzen du.

en: Path prefix
eu: Bidearen aurrizkia

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Translate
eu: Itzuli

en: File to import not found.
eu: Inportatzeko fitxategia ez da aurkitu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: Save translations
eu: Itzulpenak gorde

en: Export template
eu: Esportatu txantiloia

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: anonymous user
eu: erabiltzaile anonimoa

en: Save permissions
eu: Gorde baimenak

en: Original text
eu: Jatorrizko testua

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: notice
eu: oharra

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: File download
eu: Fitxategia jaitsi

en: The field has been updated.
eu: Eremua eguneratu da.

en: Direction
eu: Helbidea

en: Drupal core
eu: Drupal funtsezkoa

en: Password field is required.
eu: Pasahitza eremua beharrezkoa da.

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: Afar
eu: Afarera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Komi
eu: Komiera

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde igoerentzat baimendutako %maxsize tamaina maximoa gainditzen duelako.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde, igoera ez baita osatu.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
eu: JPEG, PNG eta GIF irudiak bakarrik onartzen dira.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eu: Irudia tamainaz aldatua izan da baimendutako %dimensions tamaina maximoarekin bat etortzeko.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia handiegia da; baimendutako tamaina maximoak %dimensions pixel dira.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia txikiegia da; baimendutako tamaina minimoak %dimensions pixel dira.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: Add to book outline
eu: Gehitu liburu eskema

en: add translation
eu: gehitu itzulpena

en: Database port
eu: Datu-basearen portua

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eu: Aukera hauek gune batzuetarako bakarrik dira beharrezkoak. Ez bazaude ziur hemen jarri beharrekoarekin, utzi lehenetsitako aukerak edo zure "hosting" hornitzailearekin aztertu.

en: If your database is located on a different server, change this.
eu: Zure datu-basea beste zerbitzari baten badago, aldatu hau.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eu: Zure datu-base zerbitzaria portu ez estandar batean entzuten ari bada, sartu ezazu portuaren zenbakia.

en: Database port must be a number.
eu: Datu-basearen portuak zenbaki bat izan behar du.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eu: Hutsuneak baliozkoak dira; puntuazio markak ez daude baimenduta puntua, marra eta azpimarra ezik.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eu: Gaitu edo ezgaitu orrien elementu batzuk bistaratzea

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Status report
eu: Egoera txostena

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Path to custom icon
eu: Ikono pertsonalizatura bidea

en: You are not authorized to post comments.
eu: Ez duzu iruzkinak egiteko baimenik.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eu: Eztabaida itxi da: ezin duzu iruzkin gehiago bidali

en: You are not authorized to view comments.
eu: Ez duzu iruzkinak ikusteko baimenik.

en: The name you used belongs to a registered user.
eu: Erabiltzen ari zaren izena beste erabiltzaile batena da.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eu: Eman duzun' helb. elek. baliogabea da.

en: Add feed
eu: Jarioa gehitu

en: File system
eu: Fitxategi sistema

en: @name's blog
eu: !name-ren blog-a

en: Enter your @s username.
eu: Sartu zure @s erabiltzaile izena.

en: !name's blog
eu: !name-ren bloga

en: All languages
eu: Hizkuntza denak

en: @type %title has been created.
eu: %title @type sortua izan da.

en: @type %title has been updated.
eu: %title @type eguneratua izan da.

en: %message in %file on line %line.
eu: %message %file fitxategian %line. linean.

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri %module modulurako.

en: Translate interface
eu: Interfazea itzuli

en: Add language
eu: Gehitu hizkuntza

en: Edit string
eu: Editatu katea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eu: Ziur al zaude %name hizkuntza ezabatu nahi duzula?

en: The language %locale has been removed.
eu: %locale hizkuntza ezabatua izan da.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
eu: Ziur al zaude "%source" katea ezabatu nahi duzula?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
eu: Katea ezabatzean, kate honen hizkuntza guztietako itzulpena ezabatuko da. Ekintza hau ezin da desegin.

en: locale
eu: localea

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eu: Aukeratutako %toolkit irudi manipulatzaile tresnak ezin du egoki prozesatu %function.

en: Currently using !item !version
eu: Orain erabiltzen !item !version

en: Username or e-mail address
eu: Erabiltzaile izena edo posta-e helbidea

en: User autocomplete
eu: Erabiltzaile auto-osaketa

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
eu: Mesedez, jarraitu ezazu <a href="@error_url">errore orrian</a>

en: HTTP POST is required.
eu: HTTP POST behar da.

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: form
eu: formularioa

en: alert
eu: erne

en: emergency
eu: larrialdia

en: The translation import of %filename failed.
eu: %filename fitxategiaren itzulpen inportazioak huts egin du.

en: filter
eu: iragazi

en: Poll
eu: Inkesta

en: contact
eu: kontaktatu

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eu: Cron berriz exekutatzeko saiakera egiten lehendik martxan dagoen bitartean.

en: Cron run completed.
eu: Cron exekuzioa amaitua

en: Already added languages
eu: Dagoeneko gehitu diren hizkuntzak

en: Recent blog posts
eu: Azken blog argitalpenak

en: Who's new
eu: Nor da berria

en: Language name
eu: Hizkuntza izena

en: Edit category
eu: Kategoria editatu

en: The content type %name has been updated.
eu: Eduki mota %name eguneratua izan da.

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eu: Taula honetan egindako aldaketak ez dira gordeko formularioa bidaltzen ez den artean.

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: Requirements problem
eu: Eskakizunekin arazoa

en: Database configuration
eu: Datu-base konfigurazioa

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren Datu-basearen mota

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren datu-basearen izena. Zure zerbitzarian existitu behar du @drupal instalatu baino lehen.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
eu: Aplikazio bat baino gehiagok datu-basea erabiliko badu, sar ezazu hemen taularen aurrizkia zure @drupal gunearen %prefix -a dagoen era beran.

en: Select an installation profile
eu: Instalazio profil bat aukeratu

en: Choose language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
eu: Itzulpen pakete egoki bat gehituta, instalatzaile hau zuk aukeratutako beste hizkuntza batean aurrera egiteko gai da. Drupal ingelesa ez den beste hizkuntza batean instalatu eta erabiltzeko:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
eu: Egiaztatu <a href="@translations" target="_blank">Drupal bertsio honen itzulpenik</a> badagoen zuk aukeratutako hizkuntzan. Itzulpen bat itzulpen pakete bidez banatzen da; itzulpen pakete bakoitzak Drupal bertsio zehatz bat hizkuntza zehatz batean erakutsi ahal izatea ahalbidetzen du. Hizkuntza guztiak ez daude Drupal betsio ororentzat eskuragarri.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
eu: Aukeratu duzun hizkuntzarentzat beste itzulpen pakete bat eskuragarri badago, deskargatu eta erauzi bere edukiak Drupal-en erro direktorioan.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
eu: Itzuli zaitez hizkuntza aukeraketara beheko bigarren esteka erabiliz eta aukeratu nahi duzun hizkuntza erakutsitako zerrendatik. Orria birkargatzeak itzulpen pakete berrien presentziaz ohartu eta eguneratzea ahalbidetzen dio zerrendari.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
eu: Bestalde, Drupal ingelesez instalatu eta erabiltzeko, edota bestelako hizkuntza baten aukeraketa instalazio osterako uzteko, beheko lehen esteka aukeratu.

en: How should the installation continue?
eu: Nola jarraitu beharko luke instalazioak?

en: Continue installation in English
eu: Jarraitu instalazioa ingeleses

en: Return to choose a language
eu: Hizkuntza hautaketara itzuli

en: Learn how to install Drupal in other languages
eu: Ikasi nola instalatu Drupal beste hizkuntza batzuetan

en: (built-in)
eu: (barnean sartua)

en: No profiles available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: Drupal already installed
eu: Drupal instalatuta dago jadanik

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
eu: <ul><li>Berriz hasieratik hasteko, zure datu-basea hustu behar duzu.</li><li>Beste datu-base batean instalatzeko, editatu <em>settings.php</em> fitxategi egokia <em>sites</em> direktorioan.</li><li>Aurretik existitzen den instalazio bat eguneratzeko, joan <a href="@base-url/update.php">eguneraketa script</a>-era.</li><li>Ikusi zure<a href="@base-url">uneko gunea</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
eu: @drupal instalatzen

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: Configure site
eu: Gunea konfiguratu

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
eu: Beharrezko aldaketa guztiak egin dira %dir eta %file -en. Irakurri-soilik moduan ezarri dira segurtasunerako.

en: @drupal installation complete
eu: @drupal instalazioa amaitua

en: Choose profile
eu: Aukeratu profila

en: Verify requirements
eu: Eskakizunak egiaztatu

en: Set up database
eu: Datu-basea konfiguratu

en: Set up translations
eu: Itzulpenak konfiguratu

en: Install site
eu: Gunea instalatu

en: Finish translations
eu: Itzulpenak amaitu

en: Site e-mail address
eu: Gunearen posta-e helbidea

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eu: <em>Nork bidalia</em> helbidea posta-e automatikoetan bidalia erregistratze eta pasahitz berri eskaeren prozesuetan, eta beste hainbat jakinarazpenetan. (Erabili ezazu zure gunearen domeinuan amaitutako posta-e helbide bat spam moduan markatua izan dadin ekiditeko.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
eu: Lehenespenez, gune hontako datak aukeratutako ordu zonaldean erakutsiko dira.

en: Update notifications
eu: Eguneratze oharrak

en: Check for updates automatically
eu: Eguneraketak automatikoki bilatu

en: Removed orphaned action '%action' from database.
eu: Gurasorik gabeko '%action' ekintza datu-basetik ezabatua.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
eu[0]: Guraso gabeko ekintza bat (%orphans) existitzen da ekintza taulan. !link
eu[1]: @count guraso gabeko ekintza (%orphans) existitzen dira ekintza taulan. !link

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eu: Cron exekuzioak denbora muga gainditu du eta bertan behera utzi da.

en: 1 byte | @count bytes
eu[0]: byte 1
eu[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eu: !name izenak ezin du %max karaktere baino luzeagoa izan, baina %length luzera dauka.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eu: %choice aukera ilegala %name elementuan.

en: GD2 image manipulation toolkit
eu: GD2 irudiak maneiatzeko tresna

en: The GD toolkit is installed and working properly.
eu: GD tresna instalatua eta ondo funtzionatzen dabil.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
eu: Defini ezazu JPEG maneiatzeko irudi kalitatea. 0 eta 100 bitarteko balioak. Balio altuagoak irudi kalitatea hobea esan nahi du, baina ez fitxategi handiagoak.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
eu: GD irudi tresnak PHPrentzat GD modulua instalatua eta egoki konfiguratua behar du. Informazio gehiago lortzeko ikusi <a href="@url">PHPren irudien dokumentazioa</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
eu: JPEG kalitateak 0 eta 100 bitarteko balio bat izan behar du.

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Predefined language
eu: Aurretik zehaztutako hizkuntza

en: Custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua

en: Add custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua gehitu

en: Save language
eu: Hizkuntza gorde

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
eu: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> betetzen duen hizkuntza identifikatzailea. Hizkuntza kodeek normalean herrialde kode bat erabiltzen dute, eta aukeran, idazkera edo lurralde aldaera bat. <em>Adibideak: "eu", "en-US" eta "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
eu: Hizkuntzaren izena ingeleraz

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
eu: Hizkuntzaren izena ingelesez. Itzulpenerako eskuragarri egongo da hizkuntza guztietan.

en: Native language name
eu: Hizkuntzaren jatorrizko izena

en: Name of the language in the language being added.
eu: Gehitzen ari zaren hizkuntzan, hizkuntza horren izena.

en: Language domain
eu: Hizkuntzaren domeinua

en: Direction that text in this language is presented.
eu: Hizkuntza honetan testua aurkezten den norantza.

en: The language %language (%code) already exists.
eu: %language hizkuntza (%code) lehendik existitzen da.

en: Invalid language code.
eu: Hizkuntza kode okerra.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
eu: %language hizkuntza sortu da eta orain erabili ahal daiteke. Informazio gehiago dago eskuragarri <a href="@locale-help">laguntza gunean</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
eu: Domeinu eta bide aurrizki balioak ez lirateke alde berean ezarri behar

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
eu: Domeinua (%domain) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
eu: Lehenetsitako helbideak bakarrik izan ditzake domeinua eta zehaztutako helbidea hutsik.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
eu: Zehaztutako helbidea (%prefix) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: The English language cannot be deleted.
eu: Hizkuntza Ingelesa ezin daiteke ezabatu.

en: The default language cannot be deleted.
eu: Lehentsitako hizkuntza ezin da ezabatu.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
eu: Hizkuntza bat ezabatzerakoan, hizkuntza horri lotutako interfaze itzulpen guztiak ezabatuko dira, eta hizkuntza horretan eginiko bidalketak hizkuntza neutral moduan ezarriko dira. Ekintza hau ezin da desegin.

en: Language negotiation configuration saved.
eu: Hizkuntza negoziazio konfigurazioa gordea.

en: English (built-in)
eu: Ingelera (inkorporatua)

en: String contains
eu: Kateak dauka

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eu: Utzi hutsik kate guztiak erakusteko. Bilaketa honek maiuskulak eta minuskulak bereizten ditu.

en: English (provided by Drupal)
eu: Ingelera (Drupalek dakar)

en: Search in
eu: Bilatu honetan

en: Both translated and untranslated strings
eu: Itzuli eta itzuli gabeko kateak

en: Only translated strings
eu: Itzulitako kateak bakarrik

en: Only untranslated strings
eu: Itzuli gabeko kateak bakarrik

en: Limit search to
eu: Mugatu bilaketa honela

en: All text groups
eu: Testu talde guztiak

en: Languages not yet added
eu: Oraindik gehitu ez diren hizkuntzak

en: Import translation
eu: Itzulpena inportatu

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
eu: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) bat.

en: Import into
eu: Inportatu hemen

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
eu: Aukeratu kateak gehitu nahi dizkiozun hizkuntza. Oraindik ezarria izan ez den hizkuntza bat aukeratzen baduzu, gehitua izango da.

en: Text group
eu: Testu multzoa

en: Imported translations will be added to this text group.
eu: Inportatutako itzulpenak testu multzo honetan gehituko dira.

en: The language %language has been created.
eu: %language hizkuntza sortu da.

en: Export translation
eu: Itzulpena esportatu

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
eu: Aukeratu Gettext Portable Object (<em>.po</em>) esportatzeko hizkuntza.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
eu: Sortu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) txantiloi fitxategia Drupal-en lokalearen datu-baseko kate guztiekin.

en: String not found.
eu: Katea ez da aurkitu.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eu: Bidalitako kateak onartzen ez den HTML kodea darama: %string

en: The string has been saved.
eu: Katea gorde da.

en: The string has been removed.
eu: Katea ezabatua izan da.

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
eu: Itzulpena arrakastaz inportatua izan da. %number itzulpen kate berri sortu, %update kate eguneratu eta %delete kate ezabatu dira.

en: Importing interface translations
eu: Interfaze itzulpenak inportatzen

en: Starting import
eu: Inportatzea hasten

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
eu: Onartu gabeko HTML-dun itzulpena bidaltzeko saiakera: %string

en: The %language language (%code) has been created.
eu: %language hizkuntza (%code) sortua izan da.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eu: %locale itzulpen fitxategia esportatu da: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eu: Esportatutako itzulpen fitxategia: %filename

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia eguneratu da.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortua izan da.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia ezabatua izan da, hizkuntza horrentzat ez baita existitzen itzulpenik une honetan.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
eu: Errore bat gertatu da %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortzerakoan.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua instalatu berri diren moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak instalatu berri diren moduluentzat.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua gaitutako moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak gaitutako moduluentzat.

en: Abkhazian
eu: Abkhazera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Akan
eu: Akanera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avar
eu: Avarera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bashkir
eu: Bashkiera

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bambara
eu: Bambarera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Breton
eu: Bretoia

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chamorro
eu: Chamorroera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Cree
eu: Creera

en: Old Slavonic
eu: Eslabiera Zaharra

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Maldivian
eu: Maldivera

en: Bhutani
eu: Bhutaniera

en: Ewe
eu: Eweera

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskara

en: Persian
eu: Persiera

en: Fulah
eu: Fulera

en: Faeroese
eu: Faeroesera

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Irish
eu: Gaelera, Irlandakoa

en: Scots Gaelic
eu: Gaelera, Eskoziakoa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Manx
eu: Manxera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Igbo
eu: Igboera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuitera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Kongo
eu: Kongoar hizkuntzak

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kwanyama
eu: Kwanyamaera

en: Kazakh
eu: Kazakera

en: Greenlandic
eu: Inuitera (groenlandiera)

en: Cambodian
eu: Kanbodiar hizkuntzak

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kanuri
eu: Kanuriera

en: Kashmiri
eu: Kashmirera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Cornish
eu: Kornubiera

en: Luxembourgish
eu: Luxenburgera

en: Lingala
eu: Lingalera

en: Laothian
eu: Laosera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Malagasy
eu: Malagasyera

en: Marshallese
eu: Marshalleseera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Burmese
eu: Lolo-burmatar

en: North Ndebele
eu: Ndebeleera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiar bokmålera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiar Nynorskera

en: South Ndebele
eu: Ndebeleera, Hegoaldekoa

en: Chichewa
eu: Chewera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Oromo
eu: Oromoera

en: Oriya
eu: Oriyera

en: Ossetian
eu: Ossetiera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Pashto
eu: Pashtoera

en: Portuguese, Portugal
eu: Portugesa

en: Portuguese, Brazil
eu: Portugesa, Brasil

en: Quechua
eu: Quechuera

en: Rhaeto-Romance
eu: Erromantze hizkuntzak

en: Kinyarwanda
eu: Kinyarwandera

en: Sanskrit
eu: Sanskrito

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Northern Sami
eu: Samiera

en: Sango
eu: Sangoera

en: Serbo-Croatian
eu: Serbokroaziera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Shona
eu: Shonera

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sudanese
eu: Sudanera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Tigrinya
eu: Trigrinyera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Setswana
eu: Setsuana

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Uighur
eu: Uigur

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Venda
eu: Vendera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yoruba
eu: Yorubera

en: Zhuang
eu: Zhuangera

en: Chinese, Simplified
eu: Txinera, Sinplifikatua

en: Chinese, Traditional
eu: Txinera, Tradizionala

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
eu: Errorea posta-e bidaltzean (%from-tik %to-ra).

en: sort ascending
eu: ordenatu gora

en: sort descending
eu: ordenatu behera

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eu: Unicode kateen eragiketak emulatu egiten dira esfortzu-hobearen printzioz. Instalatu <a href="@url">PHP mbstring extentsioa</a> Unicode gaitasun hobea edukitzeko.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string funtzio gainkarga PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.func_overload</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string sarrera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Ana

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string irteera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.http_output</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Standard PHP
eu: PHP estandarra

en: PHP Mbstring Extension
eu: PHP Mbstring Hedapena

en: Unicode library
eu: Unicode liburutegia

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eu: Ezin izan da %s XML kodeketa UTF-8-ra bilakatu.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eu: %s kodeketa ezin da erabili. Mesedez, instalatu iconv, GNU recode edo mbstring, PHP-rentzat.

en: Parse error. Not well formed
eu: Analizatzaile errorea. Ez dago ondo eratua.

en: Parse error. Request not well formed.
eu: Analizatzaile errorea. Eskaera ez dago ondo eratua.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eu: Zerbitzari erroera. Baliogabeko XML-RPC. Eskaerak methodCall bat izan behar du.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodoa ez dago espezifikatua.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Metodoaren parametro kopuru okerra.

en: Server error. Invalid method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Baliogabeko metodo parametroak.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @method funtzioa ez da existitzen.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eu: Sintaxi okerra system.multicall-entzat.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eu: Debekatuak daude system.multicall-en dei errekurtsiboak.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodo sinadura espezifikatu gabea.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
eu: Jarioaren izena (edo jarioa ematen duen web-gunearen izena).

en: Categorize news items
eu: Elementu berriak kategorizatu

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
eu: Ziur al zaude %feed jarioko elementu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: checkboxes
eu: hautaketa-kutxak

en: multiple selector
eu: hautaketa anitzak

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eu: Milaka gune dira (bereziki berriak ematen dituzten guneak eta blogak) beraien azken titularrak eta bidalketak jarioetan argitaratzen dituztenak, estandarizatutako XML-n oinarritutako formatu desberdinak erabiliz. Agregatzaileak erabili ditzaken formatuak <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, eta <a href="@atom">Atom</a> dira.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
eu: Uneko jarioak behean zerrendatzen dira, eta <a href="@addfeed">jario berriak gehitu daitezke</a>. Jario edo jario kategoria bakoitzeko, <em>azken elementuaren</em> blokea gaitu daiteke <a href="@block">blokeen administrazio orrian</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
eu: Gehitu jario bat RSS, RDF edo Atom formatuan. Jario bat behin bakarrik egon daiteke.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
eu: Kategoriek, jario desberdinetako jario elementuak bilduta egotea ahalbidetzen dute. Adibidez, kirolekin erlazionatutako jarioak <em>Kirolak</em> izena duen kategoria batean bilduta egon daitezke. Jario elementuak automatikoki bildu daitezke (kategoria aukeratuz jarioa gehitu edo editatzean) edo eskuz (<em>Kategorizazio</em> orria erabiliz, jario elementuen zerrendetan). Kategori bakoitzak jario orri eta bloke propioa eskaintzen du.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
eu: Konfiguratu zein eduki agregatzen duen zure guneak beste guneetatik, zein aniztasunekin ikertzen dituen, eta nola diren kategorizatuak.

en: Update items
eu: Elementuak eguneratu

en: Edit feed
eu: Jarioa editatu

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
eu: Bloke hauetan egindako aldaketak ez dira gordeko <em>Blokeak gorde</em> botoia sakatu arte.

en: Post new blog entry.
eu: Argitaratu blog sarrera bat.

en: No blog entries have been created.
eu: Ez dago blogen sarrerarik  sortu dira

en: Blog entry
eu: Blog sarrera

en: Read !username's latest blog entries.
eu: Irakurri !username -ren azken blog sarrerak.

en: !username's blog
eu: !username -ren bloga

en: Read the latest blog entries.
eu: Irakurri azken blog sarrerak

en: Save book pages
eu: Gorde liburu orriak

en: Updated book %title.
eu: %title liburua eguneratua

en: Update book outline
eu: Eguneratu liburu eskema

en: Remove from book outline
eu: Kendu liburu eskematik

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eu: Erakutsi liburu honetako orri eta azpiorrien inprimatzeko bertsioa.

en: Book page
eu: Liburu orria

en: Allows users to comment on and discuss published content.
eu: Erabiltzaileak argitaratutako edukiaren gainean iruzkinak eta eztabaidak egiteko ahalbidetzen ditu

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: Database logging
eu: Datu-basearen log-ak

en: Top 'page not found' errors
eu: Azken 'orria ez da aurkitu' erroreak

en: Top 'access denied' errors
eu: Azken 'atzipena ukatuta' erroreak

en: Allowed HTML tags: @tags
eu: Baimendutako HTML markak: @tags

en: Coded
eu: Kodetua

en: Block quoted
eu: Bloke iruzkindua

en: First item
eu: Lehen item-a

en: Second item
eu: Bigarren item-a

en: First term
eu: Lehenengo terminoa

en: Second term
eu: Bigarren terminoa

en: Second definition
eu: Bigarren definizioa

en: Tag Description
eu: Tag-aren deskribapena

en: Character Description
eu: Karakterearen deskribapena

en: Lines and paragraphs break automatically.
eu: Lineak eta paragrafoak automatikoki egiten dira.

en: Compose tips
eu: Konposizio aholkuak

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: Forum topic
eu: Foroko gaia

en: Manages the display of online help.
eu: Lineako laguntzaren bistaraketa kudeatzen du .

en: Built-in interface
eu: Barneko interfazea

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
eu: Zihur zaude %type eduki-mota ezabatu nahi duzula?

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
eu: <strong>Zure web lekua konfiguratu</strong> Behin sartu zarela, bisitatu <a href="@admin">kudeaketa gunea</a>. Han zure lekuaren alderdi guztiak <a href="@config">konfigura ditzakezu</a>.

en: Add content type
eu: Gehitu eduki mota

en: The alias has been saved.
eu: ezizena gorde da.

en: Edit alias
eu: Aliasa editatu

en: Delete alias
eu: Aliasa ezabatu

en: Allows users to rename URLs.
eu: Erabiltzaileek URLak berrizendatzea ahalbidetzen du.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
eu: PHP kodea idatz dezakezu. &lt;?php ?&gt; markak sartu behar dituzu

en: PHP evaluator
eu: PHP egiaztatzailea

en: Total votes: @votes
eu: Botoak guztira: @votes

en: Most recent poll
eu: Azken inkesta

en: Poll status
eu: Inkestaren egoera

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
eu: Inkesta itxita badago bisitariek ezin dute botorik eman

en: After this period, the poll will be closed automatically.
eu: Denbora tarte honen ondoren inkesta automatikoki itxiko da.

en: Negative values are not allowed.
eu: Ezin da balore negatiborik sartu.

en: Polls
eu: Inkestak

en: Private field, content only available to privileged users.
eu: Eremu pribatua, edukia erabiltzaile aurreratuentzat ikusgarria bakarrik

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
eu: Emandako inprimaki izena Drupalek erabiltzeko erreserbatu da.

en: The specified title is already in use.
eu: Emandako izenburua dagoeneko erabiltzen da.

en: The specified name is already in use.
eu: Emandako izena dagoeneko erabiltzen da.

en: The field has been created.
eu: Eremua sortu da.

en: User list
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: single-line textfield
eu: linea bakarreko eremua

en: multi-line textfield
eu: linea anitzeko testu eremua

en: checkbox
eu: Kontrol-laukia

en: list selection
eu: zerrenda hautapena

en: The value provided for %field is not a valid URL.
eu: %field-entzat ezarritako balioa ez da baliozko URL bat.

en: Profile category autocomplete
eu: Profil kategoriaren auto-osaketa

en: Edit field
eu: Editatu eremua

en: Delete field
eu: Ezabatu eremua

en: Profile autocomplete
eu: Profil auto-osaketa

en: Supports configurable user profiles.
eu: Erabiltzaile profil konfiguragarrientzat euskarria ematen du.

en: Indexing settings
eu: Sailkatze ezarpenak

en: Minimum word length to index
eu: Sailkatzeko gutxieneko hitz luzera

en: Enables site-wide keyword searching.
eu: Gunean bilaketak egitea gaitzen du.

en: User pictures in posts
eu: Erabiltzailearen irudiak argitalpenetan

en: User pictures in comments
eu: Erabiltzailearen irudiak iruzkinetan

en: Shortcut icon
eu: Lasterbide ikonoa

en: Logo image settings
eu: Logotipo irudiaren ezarpenak

en: Use the default logo
eu: Erabili logotipo lehenetsia

en: Shortcut icon settings
eu: Lasterbide ikono ezarpenak

en: Use the default shortcut icon.
eu: Erabili lasterbide ikono lehenetsia

en: Upload icon image
eu: Igo ikono irudia

en: Default 403 (access denied) page
eu: 403 orri lehenetsia (sarbide ukatua)

en: Default 404 (not found) page
eu: 403 orri lehenetsia  (ez da aurkitu)

en: RSS publishing
eu: RSS argitarapena

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Clean URL check
eu: URL garbien egiaztapena

en: The directory %directory is not writable.
eu: %directory direktorioan ezin da idatzi.

en: Database updates
eu: Datu-base eguneraketak

en: Disabled modules
eu: Ezgaitutako moduluak

en: Disabled themes
eu: Ezgaitutako gaiak

en: Picture guidelines
eu: Irudien arauak

en: E-mail new password
eu: Bidali pasahitz berria epostaz

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
eu: Barkatu, %name ez da erabiltzaile izen edo posta-e helbide gisa ezagutzen.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Argibide gehiago bidali dira zure posta-e helbidera.

en: You must enter a username.
eu: Erabiltzaile izena sartu behar duzu.

en: The username cannot begin with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez hasi.

en: The username cannot end with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez bukatu.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eu: Erabiltzaile izenak ezin du eduki zuriune bat baino gehiago lerro batean.

en: The username contains an illegal character.
eu: Erabiltzaile izenak karaktere ilegal bat du.

en: You must enter an e-mail address.
eu: Helb. elek. sartu behar duzu.

en: Who's online
eu: Nor dago konektatuta

en: User list length
eu: Erabiltzaile zerrendaren luzera

en: Enter the password that accompanies your username.
eu: Sartu zure izenari dagokion pasahitza.

en: Delete picture
eu: Ezabatu irudia

en: Check this box to delete your current picture.
eu: Hautatu laukitxo hau zure irudia ezabatzeko.

en: Unblock the selected users
eu: Desblokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Block the selected users
eu: Blokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Edit role
eu: Editatu zeregina

en: Manages the user registration and login system.
eu: Erabiltzaile harpidetza eta saio hasiera sistema kudeatzen du.

en: !site_name blogs
eu: !site_name blogak
