Feeds Test Site (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (1722 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Request new password via e-mail.
gl: Solicitar un novo contrasinal por correo-e.

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: approve
gl: aprobar

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Eliminar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento.

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: closed
gl: pechada

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Last updated
gl: Última actualización

en: new
gl: novo

en: error
gl: erro

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Blue Lagoon (Default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Ash
gl: Cinza

en: Aquamarine
gl: Augamariña

en: Belgian Chocolate
gl: Chocolate belga

en: Bluemarine
gl: Azul mariño

en: Citrus Blast
gl: Explosión Cítrica

en: Cold Day
gl: Día Frío

en: Greenbeam
gl: Raio Verde

en: Mediterrano
gl: Mediterráneo

en: Mercury
gl: Mercurio

en: Nocturnal
gl: Nocturno

en: Pink Plastic
gl: Plástico Rosa

en: Shiny Tomato
gl: Tomate Brillante

en: Teal Top
gl: Verde azulado enrriba

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Categories
gl: Categorías

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: updated
gl: actualizado

en: Overview
gl: Vista xeral

en: File
gl: Ficheiro

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Release notes
gl: Notas da versión

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: None
gl: Ninguno

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non se pode desfacer.

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Password
gl: Contrasinal

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Ascendente

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Opcións

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Name
gl: Nome

en: edit container
gl: editar contedor

en: edit
gl: editar

en: No categories available.
gl: Non hai categorías dispoñibles.

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: up
gl: arriba

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Field
gl: Campo

en: Outline
gl: Esquema

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Session opened for %name.
gl: Sesión aberta para %name.

en: Help
gl: Axuda

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Sunday
gl: domingo

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: Core
gl: Núcleo

en: Time
gl: Hora

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Format
gl: Formato

en: History
gl: Historial

en: Path
gl: Ruta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Clear index
gl: Limpar índice

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: forum
gl: foro

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o foro %name?

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: never
gl: nunca

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: mail
gl: correo

en: Updated
gl: Actualizado

en: actions
gl: accións

en: Text
gl: Texto

en: aggregator
gl: lector de novas

en: read more
gl: ler máis

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: The fully-qualified URL of the feed.
gl: O URL completo da fonte.

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: Add term
gl: Engadir termo

en: theme
gl: tema

en: no screenshot
gl: non hai captura de pantalla

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Enable access log
gl: Activar o rexistro de acceso

en: Discard access logs older than
gl: Desbotar os rexistros de acceso anteriores a

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: type
gl: tipo

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: file
gl: ficheiro

en: status
gl: estado

en: Error
gl: Erro

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Create
gl: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Save categories
gl: Gardar as categorías

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Question
gl: Pregunta

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Remove from outline
gl: Quitar do esquema

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Last post
gl: Última entrada

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Date format
gl: Formato de data

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Page
gl: Páxina

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Host
gl: Anfitrión

en: Available updates
gl: Actualizacións dispoñibles

en: Manual update check
gl: Comprobación manual das actualizacións

en: Never
gl: Nunca

en: Check manually
gl: Comprobar manualmente

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Drupal core update status
gl: Estado de actualización do núcleo de Drupal

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
gl: Establecer isto a <em>Si</em> se quere que esta categoría esté seleccionada de forma predeterminada.

en: You must enter a category.
gl: Debe introducir unha categoría

en: Are you sure you want to delete %category?
gl: Está seguro de que quere borrar %category?

en: Category %category has been deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: Your name
gl: O seu nome

en: Your e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: You must select a valid category.
gl: Debe seleccionar unha categoría válida.

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: To
gl: Para

en: Custom
gl: Personalizado

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Title field label
gl: Etiqueta do campo de título

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Explanation
gl: Explicación

en: Selection options
gl: Opcións de selección

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Role name
gl: Nome do rol

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Last access
gl: Último acceso

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Severity
gl: Severidade

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Vote
gl: Votar

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: Mode
gl: Modo

en: blocked
gl: bloqueado

en: active
gl: activo

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: configure
gl: configurar

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: View this feed's recent news.
gl: Ver as novas máis recentes desta orixe.

en: View this category's recent news.
gl: Ver as novas recentes desta categoría.

en: Feed overview
gl: Resumo da orixe

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time left
gl: %time restante

en: remove items
gl: quitar elementos

en: update items
gl: actualizar elementos

en: Category overview
gl: Resumo da categoría

en: Categorize
gl: Categorizar

en: The categories have been saved.
gl: Gardáronse as categorías.

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: %age old
gl: fai %age

en: %ago ago
gl: fai %ago

en: Authored by
gl: Creado por

en: The feed %feed has been updated.
gl: Actualizouse a orixe %feed.

en: Feed %feed deleted.
gl: Eliminouse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
gl: A fonte %feed foi eliminada correctamente.

en: Feed %feed added.
gl: Engadiuse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been added.
gl: Engadiuse a orixe %feed.

en: The news items from %site have been removed.
gl: Quitaronse os novos elementos de %site.

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Largura

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Maximum
gl: Máximo

en: Medium
gl: Medio

en: Details
gl: Detalles

en: Last reply
gl: Última resposta

en: System
gl: Sistema

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Send
gl: Enviar

en: Code
gl: Código

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: Remove a role from the selected users
gl: Eliminar un rol dos usuarios seleccionados.

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: Egypt
gl: Exipto

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: Tonga
gl: Tongués

en: Brazil
gl: Brasil

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Table
gl: Táboa

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Forum
gl: Foro

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: Color
gl: Cor

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Updated URL for feed %title to %url.
gl: Actualizouse a URL da fonte %title a %url.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
gl: Comparta os seus pensamentos e as súas opinións sobre esta entrada.

en: reset
gl: restablecer

en: String
gl: Cadea

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Referrer
gl: Referente

en: 1 vote | @count votes
gl[0]: 1 voto
gl[1]: %count votos

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Top pages
gl: Páxinas máis vistas

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: access denied
gl: acceso denegado

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Optional
gl: Opcional

en: Order
gl: Orde

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Recent hits
gl: Visitas recentes

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Profile
gl: Perfil

en: Visibility settings
gl: Configuración da visibilidade

en: Votes
gl: Votos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Session closed for %name.
gl: Sesión pechada para %name.

en: Tracker
gl: Seguimento

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Server settings
gl: Configuración do servidor

en: The field %field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: Germany
gl: Alemaña

en: 1 new | @count new
gl[0]: 1 novo
gl[1]: %count novos

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Canada
gl: Canadá

en: Italy
gl: Italia

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Spain
gl: España

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: Table prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Add user
gl: Engadir usuario/a

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Show
gl: Mostrar

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
gl: Activa ou desactiva a caché de páxinas para os usuarios anónimos e activa as opcións de optimización de ancho de banda dos CSS e JS.

en: Arabic
gl: Árabe

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Spanish
gl: Español

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
gl: Un enderezo de correo-e correcto. Todos os correos do sistema envíanse a este enderezo. O enderezo de correo-e non é público e só se utiliza se quere recibir un contrasinal novo ou se quere recibir noticias ou notificacións por correo-e.

en: Remove items
gl: Quitar elementos

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: Sources
gl: Fontes

en: !title category latest items
gl: Elementos máis recentes da categoría !title

en: !title feed latest items
gl: Últimos elemento da fonte !title

en: The category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Category %category deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: The category %category has been deleted.
gl: Borrouse a categoría %category.

en: Category %category added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: The category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: aggregator - @title
gl: agregador - @title

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: menu
gl: menú

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: update
gl: actualización

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: This cannot be undone.
gl: Este cambio non pode ser desfeito.

en: Upload picture
gl: Cargar imaxe

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Language file
gl: Ficheiro coa traducción

en: published
gl: publicado

en: Average page generation time
gl: Tempo medio de xeración de páxina

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Show only users where
gl: Mostrar só usuarios onde

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Member for
gl: Membro durante

en: @time ago
gl: fai @time

en: No users selected.
gl: Ningún usuario seleccionado.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Deleted
gl: Borrado

en: Languages
gl: Linguaxes

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Locale settings
gl: Configuración da localización

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Revert
gl: Volver

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Path alias
gl: Alias de ruta

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Choice
gl: Opción

en: Log out
gl: Saír

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: profile
gl: perfil

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Sa
gl: Sá

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Autocomplete taxonomy
gl: Autocompletar a taxonomía

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Send yourself a copy.
gl: Envíese unha copia.

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: role
gl: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: The block %name has been removed.
gl: Quitouse o bloque %name.

en: list terms
gl: lista de termos

en: add terms
gl: engadir termos

en: Are you sure you want to delete the term %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o termo %title?

en: Deleted term %name.
gl: Termo %term borrado.

en: warning
gl: advertencia

en: No statistics available.
gl: Non hai estadísticas dispoñíbeis.

en: Last run !time ago
gl: Última execución fai !time

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: critical
gl: crítico

en: Results
gl: Resultados

en: Older polls
gl: Enquisas anteriores

en: View the list of polls on this site.
gl: Ver a lista de enquisas do sitio.

en: Poll settings
gl: Axustes da enquisa

en: You must fill in at least two choices.
gl: Debe cumplimentar alomenos dúas opcións.

en: open
gl: aberta

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
gl: Esta tabla mostra tódolos votos rexistrados para a enquisa. Si se lle permite votar ós usuarios anónimos, identifícanse pola dirección IP do ordenador que foi empregado para votar.

en: Visitor
gl: Visitante

en: Cancel your vote
gl: Cancelar o seu voto

en: View the current poll results.
gl: Ver os resultados da enquisa actual.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Blogs
gl: Blogues

en: Books
gl: Libros

en: Forums
gl: Foros

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Track
gl: Seguimento

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: Permissions
gl: Permisos

en: permission
gl: permiso

en: Your vote was recorded.
gl: O seu voto foi rexistrado

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
gl: Permite que o seu sitio capture votos sobre diferentes temas en forma de preguntas de opción múltiple.

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Fiji
gl: Fixi

en: Not published
gl: Non publicado

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Redirect to URL
gl: Reenviar a unha URL

en: details
gl: detalles

en: The username %name has not been activated or is blocked.
gl: O usuario %name non foi activado ou está bloqueado.

en: Login attempt failed for %user.
gl: Inicio de sesión fallido para %user.

en: image
gl: imaxe

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
gl: O nome de usuario/a a quen lle desexa asignar a propiedade.

en: Manage the actions defined for your site.
gl: Xestionar as accións definidas para o seu sitio.

en: Delete action
gl: Eliminar accións

en: The action has been successfully saved.
gl: A ación foi gardada con éxito.

en: Deleted action %aid (%action)
gl: Acción %aid (%action) borrada

en: Action '%action' added.
gl: Acción '%action' engadida.

en: Remove orphaned actions
gl: Eliminar accións orfas

en: Themes
gl: Temas

en: JPEG quality
gl: Calidade JPEG

en: Delete comments
gl: Borrar comentarios

en: not published
gl: non publicado

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Protected
gl: Protexido

en: Hits
gl: Visitas

en: not sticky
gl: non pegañoso

en: sticky
gl: pegañoso

en: not promoted
gl: non promocionado

en: promoted
gl: promocionado

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Processing
gl: Procesando

en: Finished
gl: Finalizado

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: The specified date is invalid.
gl: A data indicada non é válida.

en: Password strength:
gl: Fortaleza do contrasinal:

en: Passwords match:
gl: Os contrasinais coinciden:

en: Slogan
gl: Eslogan

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: Get help
gl: Obter axuda

en: Assign
gl: Asignar

en: Not translated
gl: Non traducido

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Delete role
gl: Borrar rol

en: List menus
gl: Lista de menús

en: Customize menu
gl: Personalizar menú

en: English name
gl: Nome en inglés

en: Native name
gl: Nome nativo

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Form name
gl: Nome do formulario

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
gl: O título do campo novo. O título amosaráselle ao usuario. Un exemplo de título podería ser "Cor favorita".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
gl: Unha explicación opcional que vai co novo campo. A explicación amósaselle ao usuario.

en: Save field
gl: Gardar o campo

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: '%name' block
gl: bloque '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
gl: Mostrar este bloque só para o(s) rol(es) seleccionado(s). Se selecciona ningún rol, o bloque será visíbel para todos/as os/as usuarios/as.

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: The block has been created.
gl: Creouse o bloque.

en: Block body
gl: Corpo do bloque

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Menus
gl: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: edit vocabulary
gl: editar vocabulario

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add field
gl: Engadir campo

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: Theme-engine-specific settings
gl: Configuración específica da plantilla

en: Permission
gl: Permiso

en: @module module
gl: módulo @module

en: incompatible
gl: incompatíbel

en: Incompatible with this version of PHP
gl: Incompatíbel con esta versión de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
gl: Este módulo require a versión de PHP @php_required e é incompatíbel coa versión de PHP !php_version.

en: My blog
gl: O meu blogue

en: Hide
gl: Agochar

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
gl: A sinatura amosarase publicamente ao final dos seus comentarios.

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: Save content type
gl: Gardar o tipo de contido

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Save role
gl: Gardar rol

en: debug
gl: depuración

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Menu link title
gl: Título da ligazón do menú

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
gl: O menú do sistema só almacena as rutas do sistema, pero empregará o alias de URL para mostralas. %link_path foi almacenada como %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '@link_path' non é unha ruta válida ou non ten acceso a ela.

en: There was an error saving the menu link.
gl: Aconteceu un erro gardando a ligazón do menú.

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú personalizado %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome do menú debe estar composto so de minúsculas, números de trazos horizontais.

en: The menu already exists.
gl: O menú xa existe.

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
gl[0]: O nome do menú non pode ter máis de 1 caracter.
gl[1]: O nome do menú non pode ter máis de @count caracteres.

en: Number of users to display
gl: Número de usuarios/as a mostrar

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Last visit
gl: Última visita

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: @user's picture
gl: Imaxe de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Language neutral
gl: Linguaxe natural

en: Preview trimmed version
gl: Vista previa da versión recortada

en: Preview full version
gl: Vista previa da versión completa

en: The name %name is already taken.
gl: O nome %name xa está asignado.

en: info
gl: información

en: OpenID redirect
gl: Redirección OpenID

en: OpenID Login
gl: Iniciar sesión OpenID

en: Delete OpenID
gl: Borrar OpenID

en: Log in using OpenID
gl: Inicio de sesión usando OpenID

en: Cancel OpenID login
gl: Cancelar os inicios de sesión OpenID

en: What is OpenID?
gl: Que é OpenID?

en: OpenID login failed.
gl: Fallou o inicio de sesión OpenID.

en: OpenID login cancelled.
gl: Cancelouse o inicio de sesión OpenID.

en: Successfully added %identity
gl: %identity engadida con éxito

en: Add an OpenID
gl: Engadir un OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
gl: Este OpenID xa está en uso en este sitio.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
gl: Está seguro de que quere eliminar o OpenID %authname para %user?

en: OpenID deleted.
gl: OpenID borrado.

en: edit menu
gl: editar menú

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: Show only items where
gl: Amosar só os elementos nos que

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: 1 user | @count users
gl[0]: 1 usuario
gl[1]: @count usuarios

en: ok
gl: correcto

en: Rebuild permissions
gl: Reconstruír permisos

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Error saving user account.
gl: Erro ó gardar a conta de usuario.

en: Action %action has been unassigned.
gl: A acción %action foi desvinculada.

en: Add role
gl: Engadir rol

en: You must specify a valid role name.
gl: Debe especificar un nome de rol válido.

en: The role has been added.
gl: Engadiuse o rol.

en: taxonomy
gl: taxonomía

en: Updated term %term.
gl: Termo %term actualizado.

en: - Please choose -
gl: - Elixa -

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Discard items older than
gl: Descartar elementos anteriores a

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
gl: @site_name - fontes agregadas na categoría @title

en: @site_name - aggregated feeds
gl: @site_name - orixes agregados

en: @site_name aggregator
gl: Agregador de @site_name

en: !title feed
gl: Orixe !title

en: Aggregator
gl: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
gl: A fonte RSS de %site semella estar rachada, debido ao erro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: Feed aggregator
gl: Agregador de novas

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
gl: Agrega o contido distribuido (orixes RSS, RDF e Atom).

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: The content type %name has been deleted.
gl: Eliminouse o tipo de contido %name.

en: Deleted content type %name.
gl: Eliminado o contido tipo %name.

en: Enter your keywords
gl: Introduza as súas palabras clave.

en: Clean URLs
gl: URL limpos

en: My account
gl: A miña conta

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: The user must enter a value.
gl: O usuario debe introducir un valor.

en: Visible in user registration form.
gl: Visible no formulario de rexistro de usuario.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
gl: Os novos elementos das fontes son almacenados automaticamente nas categorías seleccionadas.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checoslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Polish
gl: Polaco

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: Print
gl: Imprimir

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Account
gl: Conta

en: authenticated user
gl: usuario autenticado

en: Any
gl: Calquera

en: E-mail addresses to notify when updates are available
gl: Enderezo de correo electrónico ao que se avisará cando haxa actualizacións dispoñíbeis

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
gl: Sempre que o teu sítio comprobe as actualizacións dispoñíbeis e encontre novas versións, pode notificar a unha lista de usuarios por correo-e. Pon cada enderezo dunha liña separada. Se esta lista está en branco, non se enviarán correos-e.

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

en: All newer versions
gl: Todas as versión novas

en: Only security updates
gl: Só actualizacións de seguridade

en: %email is not a valid e-mail address.
gl: %email non é un enderezo de correo-e válido.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
gl: %emails non son enderezos de correo-e válidos.

en: No update data available
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Not secure!
gl: Inseguro!

en: Revoked!
gl: Pechado!

en: Unsupported release
gl: Liberación non soportada.

en: Can not determine status
gl: O estado non pudo ser determinado

en: (version @version available)
gl: (version @version dispoñíbel)

en: See the available updates page for more information:
gl: Mira a páxina de actualizacións dispoñíbeis para máis información:

en: New release(s) available for !site_name
gl: Novas liberacións dispoñíbeis para !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbel para a túa versión de Drupal. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
gl: A súa versión de Drupal foi revogada e xa non  está dispoñíbel para descarga. Recomendase unha anovación!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
gl: A túa versión de Drupal xa non dispón de soporte. É moi recomendábel actualizar.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñíbeis para a túa versión de Drupal. Para asegurarte do correcto funcionamento do teu sitio, debes actualizar o antes posíbel.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
gl: Ver a páxina de <a href="@available_updates">actualizacións dispoñíbeis</a> para máis información.

en: Project not secure
gl: Proxecto inseguro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi calificado como inseguro pola equipa de seguridade de Drupal e non estará dispoñíbel para ser descargado. Recomendase a desactivación de todo o incluido neste proxecto!

en: Project revoked
gl: Proxecto pechado

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi pechado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: Project not supported
gl: Proxecto non soportado

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto xa non está soportado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: No available releases found
gl: Non hai liberacións dispoñíbeis atopadas

en: Release revoked
gl: Liberación pechada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A edición actualmente instalada foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Recomendase encarecidamente que anove ou desactive todo o incluído nesta edición!

en: Release not supported
gl: Liberación non soportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A versión actualmente instalada xa non ten soporte, e non estará dispoñíbel para a descarga. É moi recomendábel desactivar ou actualizar todo o incluido nesta versión.

en: Invalid info
gl: info non válido

en: Security update required!
gl: Requirese unha actualización de seguridade!

en: Not supported!
gl: Non soportado!

en: Recommended version:
gl: Versión recomendada:

en: Security update:
gl: Actualización de seguridade:

en: Latest version:
gl: Última versión:

en: Development version:
gl: Versión de desenvolvemento:

en: Also available:
gl: Tamén dispoñíbel:

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: Add new field
gl: Engadir novo campo

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Content ranking
gl: Ranking de contido

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
gl: Os números seguintes controlan qué propiedades da búsqueda de contido deben definir a ordenación dos resultados. Os números maiores implican maior influencia. Cero significa que a propiedade ignórase. Ó cambiar estos números non é necesario reconstruir o índice de búsqueda. Os cambios  xorden efecto inmediatamente.

en: Keyword relevance
gl: Relevancia da clave

en: Recently posted
gl: Enviado recentemente

en: Number of comments
gl: Número de comentarios

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Expand layout to include descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: Compress layout by hiding descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: Database host
gl: Anfitrion da base de datos

en: Maximum link text length
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
gl: As URLs con máis caracteres que este número serán truncadas para previr cadeas longas que poidan romper o formato. A propia ligazón se retén. Só se trunca a porción de texto da ligazón.

en: Reports
gl: Informes

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
gl: Se a cantidade de casillas de enriba non é suficiente, marque aqui para engadir máis opcións.

en: Toggle display
gl: Cambiar a visualización

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: %percentage of the site has been indexed.
gl: Indexouse o %percentage do sitio.

en: Web server
gl: Servidor web

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
gl[0]: Queda 1 elemento no índice.
gl[1]: Quedan %count elementos no índice.

en: The content access permissions have been rebuilt.
gl: Os permisos de acceso do contido foron reconstruidos.

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: Desculpe, non se recoñece o nome de usuario/a ou o contrasinal. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: and
gl: e

en: where
gl: onde

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
gl: Sobrecarga da pila: demasiadas chamadas a actions_do(). Abortado para previr recusión infinita.

en: Action %action saved.
gl: A acción %action foi gardada.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
gl: Pode empregar a páxina <a href="@url">Dsparadores</a> para asignar estas accións aos eventos do sistema.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos comentarios. Por exemplo, podes promover un artigo á páxina principal cando se engade un comentario.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados coas categorías. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra un termo.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos usuarios. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra unha conta de usuario.

en: Manage actions
gl: Xestionar as accións

en: Configure an advanced action
gl: Configurar unha acción avanzada

en: Delete an action.
gl: Eliminar unha acción

en: Remove orphans
gl: Elininar orfas

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Unassign an action from a trigger.
gl: Desvincular unha acción dun disparador.

en: Choose an advanced action
gl: Elexir unha acción avanzada

en: Action type
gl: Tipo de acción

en: Are you sure you want to delete the action %action?
gl: Está seguro de querer eliminar a acción %action?

en: Action %action was deleted
gl: A acción %action foi eliminada

en: Deleted orphaned action (%action).
gl: Eliminouse a acción orfa (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
gl: Estás seguro de querer desvincular a acción %title?

en: You can assign it again later if you wish.
gl: Pódea asignar outra vez despois se quere.

en: unassign
gl: sen asignar

en: Choose an action
gl: Elixa unha acción

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
gl: A acción elexida xa está asignada a este disparador.

en: When cron runs
gl: Cando se execute cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
gl: Cando o contido é visto por un/ha usuario/a autenticado/a

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: Block current user
gl: Bloquear o usuario actual

en: Ban IP address of current user
gl: Bloquear o enderezo IP deste usuario

en: Set @type %title to published.
gl: Establecer @type %title como publicado.

en: Set @type %title to unpublished.
gl: Establecer @type %title como non publicado.

en: Set @type %title to sticky.
gl: Establecer @type %title como pegañento.

en: Set @type %title to unsticky.
gl: Establecer @type %title como non pegañento.

en: Promoted @type %title to front page.
gl: Promocionado @type %title á páxina principal.

en: Removed @type %title from front page.
gl: Quitado @type %title da páxina principal.

en: Saved @type %title
gl: Gardouse @type %title.

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
gl: Cambiada a propiedade de @type %title ao uid %name.

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After saving an updated comment
gl: Despois de gardar un comentario actualizado

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
gl: Cando un comentario sexa visto por un usuario autentificado

en: Unpublished comment %subject.
gl: Comentario %subject non publicado.

en: After a user has been deleted
gl: Despois de que un usuario sexa eliminado

en: After a user has logged in
gl: Despois de que un usuario inicie sesión

en: After a user has logged out
gl: Despois de que un usuario peche a súa sesión.

en: When a user's profile is being viewed
gl: Cando se ve un perfil de usuario.

en: Blocked user %name.
gl: Usuario %name bloqueado.

en: Banned IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: After saving a new term to the database
gl: Despois de gardar un novo termo na base de datos

en: After saving an updated term to the database
gl: Despois de gardar a actualización dun termo na base de datos

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
gl: Permite que sexan disparadas accións en certos eventos do sistema, como cando se crea un novo contido.

en: 1 read | @count reads
gl[0]: 1 lectura
gl[1]: %count lecturas

en: Enables the categorization of content.
gl: Activa a clasificación de contidos.

en: Path prefix
gl: Prefixo da ruta

en: Delete contact
gl: Eliminar contacto

en: Auto-reply
gl: Resposta automática

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
gl: Resposta automática opcional. Déixeo baleiro se non quere enviar automaticamente unha resposta automática ao usuario.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
gl: %recipient é un enderezo de correo electrónico non válido.

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Up to date translation
gl: Tradución actualizada

en: Outdated translation
gl: Traducción atrasada

en: Some required modules must be enabled
gl: Deben estar activados algún módulos requiridos

en: Translate
gl: Traducir

en: File to import not found.
gl: Ficheiro a importar non atopado.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Save translations
gl: Gardar as traduccións

en: Export template
gl: Exportar modelo

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The custom menu %title has been deleted.
gl: O menu personalizado %title foi borrado.

en: @type %title has been deleted.
gl: O @type %title foi borrado.

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: anonymous user
gl: usuario/a anónimo/a

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: The e-mail address %email is already taken.
gl: O enderezo de correo-e %email xa está collido.

en: Original text
gl: Texto orixinal

en: Delete content type
gl: Eliminar tipo de contido

en: Change book (update list of parents)
gl: Cambiar libro (actualiza a lista de pais)

en: create a new book
gl: crear un libro novo

en: edit permissions
gl: editar permisos

en: edit order and titles
gl: editar orde e títulos

en: Manage your site's book outlines.
gl: Xestionar os índices dos libros do sitio.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: notice
gl: aviso

en: User account
gl: Conta de usuario

en: File download
gl: Descarga de ficheiro

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
gl: Fallou ao subir a foto; o cartafol %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: The field has been updated.
gl: Actualizouse o campo.

en: List, edit, or add user roles.
gl: Listar, editar ou engadir roles de usuario/a.

en: edit role
gl: editar rol

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Direction
gl: Dirección

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: Book navigation block display
gl: Amosar o bloque de navegación de libro

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: Administration theme
gl: Tema de administración

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Grazas por solicitar unha conta. A súa conta está pendente de aprobación por un administrador do sitio web. <br/>Entrementres, o seu contrasinal e instrucións adicionais foron enviadas ao seu enderezo de correo-e.

en: Afar
gl: Afarense

en: Somali
gl: Somalí

en: Komi
gl: Cómico

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque excede os %maxsize, tamaño máximo permitido para os envíos.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque non se completou o envío.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
gl: Só se permiten imaxes JPEG, PNG e GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %dimensions píxeles.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado pequena; o tamaño mínimo é de %dimensions píxeles.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: outdated
gl: atrasada

en: <strong>@language_name</strong> (source)
gl: <strong>@language_name</strong> (fonte)

en: add translation
gl: engadir traducción

en: Translations of %title
gl: Traduccións de %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
gl: Xestiona o etiquetado, a categorización, e a clasificación do seu contido.

en: Database port
gl: Porto da base de datos

en: Re-index site
gl: Volver a indexar o sitio

en: Are you sure you want to re-index the site?
gl: Está seguro de que quere volver a indexar o sitio?

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
gl: Estas opcións só son necesarias para algúns sitios. Se non está seguro de qué debe escribir aquí, deixe as opcións predefinidas ou consulte co seu provedor de aloxamiento.

en: If your database is located on a different server, change this.
gl: Se a súa base de datos está nun servidor diferente, cambie isto.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
gl: Se o servidor de bases de datos está escoitando desde un porto non estándar, introduza o seu número.

en: Database port must be a number.
gl: O porto da base de datos debe ser un número.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
gl: Os espazos en branco están permitidos; os signos de puntuación non están permitidos agás os puntos, guións e os trazos baixos.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
gl: Activar ou desactivar a visualización de certos elementos da páxina.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Book outline
gl: índice

en: This will be the top-level page in this book.
gl: Esta sera a páxina pai no libro.

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Notify user of new account
gl: Notificar ao/á usuario/a da nova conta

en: Path to custom icon
gl: Ruta á icona personalizada

en: You are not authorized to post comments.
gl: Non ten autorización para enviar comentarios.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
gl: O debate está pechado: non pode enviar novos comentarios.

en: You are not authorized to view comments.
gl: Non ten autorización para ver comentarios.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o comentario %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes comentarios e todos os seus descendentes?

en: You have to specify a valid author.
gl: Debe especificar un autor válido.

en: The name you used belongs to a registered user.
gl: O nome que vostede empregou pertence a un usuario rexistrado.

en: The e-mail address you specified is not valid.
gl: O enderezo de correo-e que indicou non é válido.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
gl: O URL da sua páxina web non é válido. Lembre que ten que ser unha dirección web completa, por exemplo <code>http://exemplo.com/cartafol</code>.

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Add feed
gl: Engadir orixe

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Enter your @s username.
gl: Insira o seu @s nome de usuario

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
gl: Comentario: enviado un comentario non autorizado ou enviado un comentario a un nodo pechado %subject.

en: !name's blog
gl: blogue de !name

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: @type %title has been created.
gl: Creouse @type %title.

en: @type %title has been updated.
gl: O @type %title foi actualizado.

en: The post could not be saved.
gl: Non se puido gardar o envio.

en: %message in %file on line %line.
gl: %message en %file na liña %line.

en: 1 character | @count characters
gl[0]: 1 caracter
gl[1]: @count caracteres

en: You do not have any administrative items.
gl: Non tes ningún elemento de administración.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
gl: Detectáronse un ou máis problemas na instalación de Drupal. Para máis información, revise o <a href="@status">informe de estado</a>."

en: Help topics
gl: Temas de axuda

en: Help is available on the following items:
gl: Hai axuda dispoñible sobre os seguintes elementos:

en: No help is available for module %module.
gl: Non hai axuda para o módulo %module.

en: @module administration pages
gl: Páxinas de administración de @module

en: By module
gl: Por módulo

en: Translate interface
gl: Traducir interface

en: Add language
gl: Engadir lingua

en: Edit string
gl: Editar cadea

en: Delete string
gl: Eliminar cadea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o idioma %name?

en: The language %locale has been removed.
gl: Quitouse o idioma %locale.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
gl: Estás seguro de querer borrar a cadea "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
gl: Borrando a cadea eliminarase todas as traduccións desta cadea en todas as linguas. Esta acción non pode ser desfeita.

en: locale
gl: localización

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples línguas

en: Enabled, with translation
gl: Activado, con traducción

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
gl: O xogo de ferramentas de manipulación de imaxes %toolkit non pode procesar adecuadamente %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
gl: O directorio %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do directorio para que non sexa escribíbel.

en: Administration pages
gl: Páxinas de administración

en: Currently using !item !version
gl: Está usando !item !version

en: Hindi
gl: Hindú

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
gl: Creouse unha nova conta de usuario para <a href="@url">%name</a>. Non se enviou ningún e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
gl: O rexistro produciuse con éxito. Xa iniciaches a sesión.

en: New user: %name (%email).
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Trigger
gl: Disparador

en: Username or e-mail address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo-e

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <em>e</em> onde <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
gl: Autocompletado de usuario

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
gl: Continúe ata a <a href="@error_url">páxina de erro</a>

en: HTTP POST is required.
gl: Requírese HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
gl: A túa páxina será parte do libro seleccionado.

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: form
gl: formulario

en: alert
gl: alerta

en: emergency
gl: emerxencia

en: Filter log messages
gl: Filtrar mensaxes do rexistro

en: You must select something to filter by.
gl: Debe seleccionar algo co que filtrar.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
gl: Para cambiar o actual contrasinal de usuario/a, introduza o novo contrasinal en ambos campos.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón para ingresar unha única vez e xa caducou. Pode solicitar unha nova usando o formulario que hai embaixo.

en: This login can be used only once.
gl: Este acceso só se pode empregar unha vez.

en: The translation import of %filename failed.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución de %filename.

en: More choices
gl: Máis opcións

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Provide a password for the new account in both fields.
gl: Proporcione un contrasinal para a nova conta en ambos campos.

en: filter
gl: filtro

en: Poll
gl: Enquisa

en: contact
gl: contacto

en: PHP filter
gl: Filtro PHP

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: HTTP request status
gl: Estado da petición HTTP

en: Fails
gl: Fallos

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Opcionalmente, especifique un URL alternativo co que se poida acceder a este nodo. Por exemplo, teclee "acercade" cando escriba unha páxina sobre os autores.  Use unha ruta relativa e non engada a barra ó final, ou non funcionará o alias.

en: Already added languages
gl: Linguas xa engadidas

en: Recent blog posts
gl: Publicacións recentes de blog

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Edit language
gl: Enditar lingua

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: Catalan
gl: Catalán

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: The requested page could not be found.
gl: No é posíbel atopar a páxina requirida.

en: Requirements problem
gl: Problema de requisitos

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
gl: O tipo de base de datos no que se almacenan os datos de @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos na que se almacenarán os datos de @drupal. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
gl: Se máis de unha aplicación vai a compartir esta base de datos, introduce un prefixo de táboa como %prefix para o teu sitio @drupal aqui.

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: Choose language
gl: Elexir lingua

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
gl: Engadindo un paquete de tradución axeitado, este instalador é quen de traballar no idioma que escolla. Para instalar e usar Drupal nun idioma diferente ao inglés:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
gl: Determina se <a href="@translations" target="_blank">a tradución desta versión de Drupal</a> está dispoñíbel no idioma elixido. Unha tradución provese por un paquete de tradución; cada paquete de tradución activa a vista nun idioma dunha versión específica de Drupal. Non están dispoñíbeis todos os idiomas para para todas as versións de Drupal.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
gl: Se hai un paquete cunha tradución alternativa dispoñíbel, descargue e extraia o seu contido no directorio raíz de Drupal.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
gl: Volva a elixir idioma usando a segunda ligazón e seleccione o idioma na lista mostrada. Actualizar a páxina permitelle á lista axustarse automaticamente á presencia de novos paquetes de traducións.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
gl: De maneira alternativa, para instalar e usar Drupal en Inglés, ou para retrasar a selección dunha lingua alternativa até despois da instalación, selecciona a primeira ligazón abaixo.

en: How should the installation continue?
gl: Como debe de continuar a instalación?

en: Continue installation in English
gl: Continuar a instalación en Inglés

en: Return to choose a language
gl: Voltar a elexir lingua

en: Learn how to install Drupal in other languages
gl: Aprender a instalar Drupal en outras linguas

en: (built-in)
gl: (interno)

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
gl: <ul><li>Para comezar, debes valeira a base de datos actual</li><li>Para instalar unha base de datos diferente, edita o ficheiro <em>settings.php</em> apropiado no cartafol<em>sitio</em></li><li>Para actualizar unha instalación existente, procede ao<a href="@base-url/update.php">script de actualización</a></li><li> Ver o teu<a href="@base-url">sitio existente</a></li></ul>

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Configure site
gl: Configurar o sitio

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
gl: Xa se fixeron todos os cambios necesario en %dir e %file. Debe configurarse como de so lectura por seguridade.

en: @drupal installation complete
gl: Instalación de @drupal completa

en: Installed %module module.
gl: Modulo %module instalado.

en: Choose profile
gl: Elección de perfil

en: Verify requirements
gl: Verificación de requisitos

en: Set up database
gl: Preparar base de datos

en: Set up translations
gl: Preparar as traducións

en: Install site
gl: Instalar sitio

en: Finish translations
gl: Finalizando traduccións

en: Site e-mail address
gl: Correo-e do sitio

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
gl: O enderezo <em>remitente</em> en envíos automatizados de correo-e durante o rexistro e as peticións de novo contrasinal e outras notificacións. (Use un enderezo rematado co dominio do seu sitio para previr que este enderezo de correo sexa marcado como lixo.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
gl: Por omisión, as datas neste sitio mostraranse  co fuso horario elixido.

en: Update notifications
gl: Notificacións de actualización

en: Check for updates automatically
gl: Comprobar as actualizacións automaticamente

en: Removed orphaned action '%action' from database.
gl: Acción orfa '%action' eliminada da base de datos

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
gl[0]: Hai unha acción orfa (%orphans) na táboa de accións. !link
gl[1]: Hai @count accións orfas (%orphans) na táboa de accións. !link

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
gl: A execución de cron excedeu o límite de tempo e foi interrompida.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
gl: Ferramentas de manipulación de imaxes GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
gl: A utilidade GD2 está instalada e funcionando correctamente.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
gl: Definir a calidade das imaxe JPEG para manipulalas. O rango vai de 0 a 100. Os valores máis altos significan una mellor calidade de imaxe, mais ficheiros máis grandes.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
gl: As ferramentas de imaxe GD precisan que o módulo GD de PHP estea instalado e configurado. Para obter máis información vexa a <a href="@url">documentación sobre imaxes de PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
gl: A calidade JPEG debe ser un número entre 0 e 100.

en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

en: Left to right
gl: Esquerda a dereita

en: Predefined language
gl: Idioma predeterminado

en: Custom language
gl: Idioma personalizado

en: Add custom language
gl: Engadir lingua personalizada

en: Save language
gl: Engadir lingua

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
gl: Identifiador de idioma conforme co <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Os códigos de idioma normalmente empregan o código de pais, e opcionalmente, unha variante de escritura ou rexional. <em>Exemplos: «en», «en-US» e «zh-Hant».</em>

en: Language name in English
gl: Nome do idioma en inglés

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
gl: O nome do idioma en Inglés. Estará dispoñíbel para a tradución a todos os idiomas.

en: Native language name
gl: Nome nativo do idioma

en: Name of the language in the language being added.
gl: Engadiuse o nome nativo do idioma.

en: Language domain
gl: Dominio do idioma

en: Direction that text in this language is presented.
gl: Dirección na que se presenta o texto neste idioma.

en: The language %language (%code) already exists.
gl: Xa existe o idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
gl: Código de idioma incorrecto.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
gl: Creouse o idioma %language e xa pode ser usado. Hai máis información dispoñíbel na <a href="@locale-help">pantalla de axuda</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
gl: Os valores dominio e prefixo de ruta non poden ser activados ao mesmo tempo.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
gl: O dominio (%domain) xa está asociado a un idioma (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
gl: Só o idioma predeterminada pode ter o dominio e o prefixo limpos.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
gl: O prefixo (%prefix) xa está asociado a un idioma (%language).

en: The English language cannot be deleted.
gl: O idioma inglés non pode eliminarse.

en: The default language cannot be deleted.
gl: O idioma predeterminado non pode eliminarse.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
gl: Eliminando un idioma quitaranse todas as traducións da interface asociadas con el, e as entradas nese idioma estabeleceranse como de idioma neutral. Esta acción non pode desfacerse.

en: Language negotiation configuration saved.
gl: Gardouse a configuración da negociación de idioma.

en: English (built-in)
gl: Ingles (built-in)

en: String contains
gl: A cadea contén

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
gl: Deixar en branco para mostrar todas as cadeas. A busca distingue maiúsculas e minúsculas.

en: English (provided by Drupal)
gl: Inglés (proporcionado por Drupal)

en: Search in
gl: Buscar en

en: Both translated and untranslated strings
gl: Ambas cadeas traducidas e non traducidas

en: Only untranslated strings
gl: Só cadeas sen traducir

en: Limit search to
gl: Limitar a busca a

en: All text groups
gl: Todos os grupos de texto

en: Languages not yet added
gl: Linguas non engadidas aínda

en: Import translation
gl: Importar traducción

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
gl: Un ficheiro Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
gl: Importar en

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
gl: Escolle a lingua na que queres importar as traduccións. Se escolles unha lingua que non esté dada de alta, será creada.

en: Text group
gl: Grupo de texto

en: Imported translations will be added to this text group.
gl: As traduccións importadas engadiranse a este grupo de texto.

en: The language %language has been created.
gl: Creouse a lingua %language.

en: Export translation
gl: Exportar traducción

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
gl: Seleccionada a lingua que exportar no formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
gl: Xerar un ficheiro Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) con todas as cadeas da base de datos local de Drupal.

en: String not found.
gl: Cadea non atopada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
gl: A cadea enviada contén HTML non permitido: %string

en: The string has been saved.
gl: Gardouse a cadea.

en: The string has been removed.
gl: A cadea foi quitada.

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para a lingua seleccionada.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
gl: A traducción importouse con éxito. Crearonse %number cadeas de traducción novas, %update cadeas foron actualizadas e %delete cadeas forom borradas.

en: Importing interface translations
gl: Importando as traducións da interface

en: Starting import
gl: Comezando a importación

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
gl: Intentouse enviar unha cadea de traducción con HTML non permitido: %string

en: The %language language (%code) has been created.
gl: A lingua %language (%code) foi creada.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
gl: %file importouse a %locale: engadironse %number novas cadeas, actualizaronse %update e borraronse %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
gl: O ficheiro de traducción JavaScript foi actualizado para a lingua %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
gl: Ficheiro de traducción JavaScript creado para a lingua %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
gl: O ficheiro de traducción JavaScript para a línuga %language foi eliminado, porque non hai traduccións para esta lingua.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
gl: Aconteceu un erro durante a creación do ficheiro de traducción JavaScript para a lingua %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
gl[0]: Omitiuse unha cadea de traducción porque contén HTML non permitido.
gl[1]: Omitironse @count cadeas de traducción porque conteñen HTML non permitido.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de tradución para os modulos instalados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de tradución para os modulos instalados.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de traducción para os modulos activados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de traducción para os modulos activados.

en: Abkhazian
gl: Abxasio

en: Amharic
gl: Amárico

en: Assamese
gl: Asamés

en: Aymara
gl: Aimara

en: Azerbaijani
gl: Azerbaianés

en: Bashkir
gl: Bashkirés

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Chechen
gl: Checheno

en: Corsican
gl: Corso

en: Old Slavonic
gl: Eslavo antigo

en: Welsh
gl: Galés

en: Maldivian
gl: Maldivo

en: Bhutani
gl: Bhutaní

en: Estonian
gl: Estonio

en: Basque
gl: Vasco

en: Persian
gl: Persa

en: Faeroese
gl: Feroés

en: Frisian
gl: Frisio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Scots Gaelic
gl: Gaélico Escocés

en: Galician
gl: Galego

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Armenian
gl: Armenio

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Kazakh
gl: Kazaxio

en: Greenlandic
gl: Groenlandés

en: Cambodian
gl: Camboiano

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemirés

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Cornish
gl: Córnico

en: Latin
gl: Latín

en: Luxembourgish
gl: Luxemburgués

en: Laothian
gl: Laosiano

en: Latvian
gl: Letón

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Marshallese
gl: Marsellés

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Marathi
gl: Márata

en: Malay
gl: Malayo

en: Maltese
gl: Maltés

en: Burmese
gl: Birmano

en: North Ndebele
gl: Ndebele (norte)

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: South Ndebele
gl: Ndebele (sur)

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orillés

en: Ossetian
gl: Oseto

en: Punjabi
gl: Punxabés

en: Portuguese, Portugal
gl: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
gl: Portugués, Brasil

en: Rhaeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Kinyarwanda
gl: Kiniarwanda

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sindhi
gl: Sindino

en: Northern Sami
gl: Sami (norte)

en: Serbo-Croatian
gl: Serbo-Croata

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Sonés

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Siswati
gl: Suazilandés

en: Sesotho
gl: Sesotés

en: Sudanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suaxili

en: Telugu
gl: Telugo

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tigrinya
gl: Tigriñés

en: Turkmen
gl: Turcomano

en: Tagalog
gl: Tagalés

en: Setswana
gl: Sechuanés

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Twi
gl: Tui

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Uzbequés

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Wolof
gl: Uolof

en: Yiddish
gl: Xidish

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Chinese, Simplified
gl: Chinés, simplificado

en: Chinese, Traditional
gl: Chinés, tradicional

en: Zulu
gl: Zulú

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
gl: Erro enviando correo-e (de %from a %to).

en: sort ascending
gl: arranxar ascendente

en: sort descending
gl: arranxar descendente

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
gl: As operacións coas cadenas Unicode emúlanse en base ao esforzo óptimo. Pode instalar a <a href="@url">extensión mbstring de PHP</a> para mellorar o soporte de Unicode.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
gl: Codificación %s non soportada. Por favor instale iconv, GNU recode ou mbstring para PHP

en: Parse error. Not well formed
gl: Erro ao analizar. Non está ben formado

en: Parse error. Request not well formed.
gl: Produciuse un erro ao analizar. Petición mal formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
gl: Produciuse un erro no servidor. XML-RPC incorrecto. A petición debe ser un methodCall

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
gl: Erro do servidor.  Método solicitado @methodname non especificado.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. O número de parámetros do método é incorrecto

en: Server error. Invalid method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. Os parámetros do método son incorrectos.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
gl: Erro do servidor.  A función solicitada @method non existe.

en: Invalid syntax for system.multicall.
gl: Sintaxe non válida para system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
gl: As chamadas recursivas a system.multicall están prohibidas.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
gl: Erro do servidor. Non existe a firma do método solicitado @methodname.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
gl: O nome da orixe (ou o nome do sitio web que distribúe o contido).

en: Categorize news items
gl: Categorizar novas

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
gl: Estas seguro de querer borrar todos os elementos da orixe %feed?

en: checkboxes
gl: recadros de verificación

en: multiple selector
gl: selector múltiple

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
gl: Milleiros de sitios (en particular os sitios de noticias e blogs) publican os seus últimos titulares e as entradas de novas, utilizando una serie de formatos estandarizados baseados en XML. Os formatos que admite o agregador de novas inclúen <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
gl: De seguido mostranse as fontes actuais, e <a href="@addfeed">poden engadirse novas fontes</a>. Para cada fonte ou categoría de fonte, os <em>últimos artigos</em> poden activarse no bloque na <a href="@block">páxina de administración de bloques</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
gl: Engade unha orixe en formato RSS, RDF ou Atom. Unha orixe so pode ter unha entrada.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
gl: As categorías permiten agrupar artigos de diferentes fontes. Por exemplo, varias fontes relacionadas co deporte poden pertencer a unha categoría denominada <em>Deportes</ em>. Os artigos pódense agrupar de forma automática (mediante a selección dunha categoría ao crear ou editar unha fonte) ou manualmente (a través de <em>Clasificar</em> páxina, dispoñíbel nas listas de artigos). Cada categoría dispón da súa páxina propia de fontes e no bloque.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
gl: Configure qué contido engade o seu sitio desde outros sitios, a frecuencia de actualización e o método de categorización.

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: Edit feed
gl: Editar orixe

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
gl: O bloque %info foi asignado á rexión non válida %region e foi desactivado.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
gl: O cambios a estos bloques non se gardarán ate que se prema o botón <em>Gardar bloques</em>.

en: Post new blog entry.
gl: Publicar nova entrada de blog.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
gl: Non está autorizado a publicar unha nova entrada de blog.

en: You have not created any blog entries.
gl: Non creou ningunha entrada no blog.

en: !author has not created any blog entries.
gl: !author non creou ningunha entrada no blog.

en: No blog entries have been created.
gl: Non se crearon entradas no blog.

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: View recent blog entries
gl: Ver as entradas recentes de blog

en: Read !username's latest blog entries.
gl: Leer as últimas entradas no blogue de !username.

en: !username's blog
gl: blogue de !username

en: Read the latest blog entries.
gl: Ler as últimas entradas de blog.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
gl: O tipo de contido para a ligazón %add-child debe ser un dos seleccionados como un tipo permitido de esquema de libro.

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
gl: Este libro foi modificado por outro usuario, os cambios non poden ser gardados.

en: Title changed from %original to %current.
gl: Cambiouse o título de %original a %current.

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: book: updated %title.
gl: libro: %title actualizado.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: No changes were made
gl: Non se realizaron cambios

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
gl: O artigo foi engadido ao libro seleccionado. Agora debes situalo en relación ás outras páxinas.

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: There was an error adding the post to the book.
gl: Acontenceu un erro ao engadir o envio ao libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
gl: %title asociou as páxinas descendentes, que serán  localizadas de novo automaticamente para manter a súa conexión co libro. Para volver a crear a xerarquía (como era antes da eliminación desta páxina), %title pode ser engadida de novo na lapela Esquema, e cada unha das súas anteriores páxinas descendentes terán que ser localizadas de novo de xeito manual.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
gl: Podese engadir %title outra vez na xerarquía usando a Pestaña esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
gl: Estas seguro de querer borrar %title da xerarquía do libro?

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Show block on all pages
gl: Amosar o bloque en todas as páxinas

en: Show block only on book pages
gl: Amosar o bloque so nas páxinas de libros

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
gl: Se se selecciona <em>Mostrar o bloque en todas as páxinas</em>, o bloque conterá os menús xerados automaticamente para todos os libros do sitio. Se se selecciona <em>Mostrar o  bloque só en páxinas de libros</em>, o bloque só conterá o menú correspondente á páxina actual do libro. Neste caso, se a páxina actual non está nun libro, non se mostrará un bloque. Pódese empregar a <em>Configuración específica de visibilidade</em> ou outras opcións de visibilidade para mostrar selectivamente este bloque.

en: This is the top-level page in this book.
gl: Esta é a páxina pai no libro.

en: No book selected.
gl: Ningún libro seleccionado.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A páxina ascendente no libro. A profundidade máxima para un libro e todas as súas páxinas descendentes é !maxdepth. É posíbel que algunhas páxinas no libro escollido non estean dispoñíbeis como ascendentes se escollelas fai que se supere ese límite.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
gl: %title é parte do esquema do libro, e ten páxinas fillas asociadas. Se o borras, as páxinas fillas reubicaranse automaticamente.

en: Re-order book pages and change titles
gl: Reorganizana as páxinas do libro e cambia os títulos

en: Book page
gl: Páxina de libro

en: Base color
gl: Cor base

en: Header top
gl: Parte superior da cabeceira

en: Header bottom
gl: Parte inferior da cabeceira

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
gl: Non hai suficiente memoria dispoñible para que PHP cambie o esquema de cor deste tema. Necesita polo menos %size máis. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PHP</a>.

en: Delete the selected comments
gl: Borrar os comentarios seleccionados

en: Allows users to comment on and discuss published content.
gl: Permite aos usuarios comentar e debatir o contido publicado.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
gl: Exemplo: "retroalimentación do sitio web" ou "información do produto".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se listan as categorías, aquelas con menor peso son amosadas antes que as categorías máis pesadas. As categorías con pesos iguais son ordenadas alfabeticamente.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
gl: O formulario de contacto non foi configurado. <a href="@add">Engade unha ou máis categorías</a> ao formulario.

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
gl: Crear un formulario de contacto do sistema e configurar categorías para que sexan empregadas polo formulario.

en: Edit contact category
gl: Editar categoría de contacto

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
gl: Permite o uso tanto de formularios de contacto persoais como de sitio.

en: Database logging
gl: Logs na base de datos

en: View events that have recently been logged.
gl: Ver eventos rexistrados recentemente.

en: Top 'page not found' errors
gl: Principais erros de "páxina non atopada"

en: View 'page not found' errors (404s).
gl: Ver erros de "páxina non atopada" (404).

en: Top 'access denied' errors
gl: Principais erros de "acceso denegado"

en: View 'access denied' errors (403s).
gl: Ver erros de "acceso denegado" (403).

en: Logs and records system events to the database.
gl: Rexistra e garda os eventos do sistema na base de datos.

en: No roles may use this format
gl: Ningún rol pode usar este formato

en: Allowed HTML tags: @tags
gl: Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
gl: As anclas se usan para facer enlaces a outras páxinas.

en: Text with <br />line break
gl: Texto cun salto de liña <br />

en: Paragraph one.
gl: Parágrafo un.

en: Paragraph two.
gl: Parágrafo dous.

en: Strong
gl: Forte

en: Emphasized
gl: Enfatizado

en: Coded text used to show programming source code
gl: Texto codificado empregado para amosar código fonte de programación

en: Coded
gl: Codificado

en: Bolded
gl: Negriña

en: Italicized
gl: Cursiva

en: Superscripted
gl: Superíndice

en: <sup>Super</sup>scripted
gl: <sup>Super</sup>índice

en: Subscripted
gl: Subíndice

en: <sub>Sub</sub>scripted
gl: <sub>Sub</sub>índice

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
gl: <abbr title="Abbreviation">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
gl: <acronym title="Three-Letter Acronym">ATL</acronym>

en: Block quoted
gl: Bloque de cita

en: Quoted inline
gl: Citado en liña

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table cell
gl: Cela de táboa

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista ordenada - use o &tl;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: First item
gl: Primeiro elemento

en: Second item
gl: Segundo elemento

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
gl: As listas de definicións son similares a outras listas HTML. &lt;dl&gt; da comezo á lista de definicións, &lt;dt&gt; da comezo a cada termo definido e &lt;dd&gt; da comezo á descrición da definición.

en: First term
gl: Primeiro termo

en: First definition
gl: Primeira definición

en: Second term
gl: Segundo termo

en: Second definition
gl: Segunda definición

en: Subtitle three
gl: Subtítulo tres

en: Subtitle four
gl: Subtítulo catro

en: Subtitle five
gl: Subtítulo cinco

en: Subtitle six
gl: Subtítulo seis

en: Tag Description
gl: Descrición da Etiqueta

en: You Type
gl: O que se escribe

en: You Get
gl: O que se obtén

en: No help provided for tag %tag.
gl: No hai axuda dispoñible para a etiqueta %tag.

en: Character Description
gl: Descrición do carácter

en: Lines and paragraphs break automatically.
gl: Saltos de liña e parágrafo automáticos.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
gl: As liñas e os parágrafos son recoñecidos automaticamente. As etiquetas &lt;br /&gt; para o salto de liña e &lt;p&gt; e &lt;/p&gt; para abrir e pechar o parágrafo son inseridas automaticamente. Se os parágrafos non son recoñecidos, simplemente engada un par de liñas baleiras.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
gl: Os enderezos de páxinas web e os de correo electrónico son convertidos automaticamente en enlaces.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
gl: Configura cómo se filtra o contido introducido polos usuarios, entre o que se inclúen as etiquetas HTML permitidas. Tamén permite a activación dos filtros proporcionados por outros módulos.

en: Compose tips
gl: Consellos para composición

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de fíos de discusion.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
gl: Descripción e instruccións para as discusións neste foro.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os foros son amosados en orde ascendente polo peso (os foros co mesmo peso amosaranse con orde alfabética)

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de foros relacionados.

en: Description and guidelines for forums within this container.
gl: Descripción e instruccións para os foros deste contenedor.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os contenedores amosanse en orde ascendente por peso (contenedores co mesmo peso amosaranse nunha orde alfabética).

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
gl: Os contenedores posicionanse normalmente no nivel superior (raíz), pero podense ubicar dentro de outros contenedores ou foros.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
gl: Os foros podense ubicar no nivel superior (raíz), ou dentro de outro contenedor ou foro.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler no manual el liña a entrada <a href="@forum">Módulo foro</a>.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: You are not allowed to post new content in the forum.
gl: Non ten autorización para publicar novos contidos no foro.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
gl: Este bloque so é amosado se <a href="@languages"> hai coma mínimo dúas lingua activas</a> e <a href="@configuration">a negociación de língua</a> está establecida en algo diferente a <em>Ningunha</em>.

en: Built-in interface
gl: Interface integrado

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
gl: A lingua predefinida da conta para os correos-e, e lingua preferida para a visualización do sitio.

en: This account's default language for e-mails.
gl: A lingua predifinida da conta para os correos-e.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activa o soporte multilingue para este tipo de contido. Se está activado, engadirase un campo de selección de lingua ao formulario de edición, permitindoche seleccionar algunha das <a href="!languages">línguas activadas</a>. Se está desactivado, os novos artigos gardanse coa língua predefinida. O contindo xa existente non será afectado por cambiar esta opción.

en: Configure languages for content and the user interface.
gl: Configura as linguas para o contido e a interface de usuario.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
gl: Traducir a interface integrada e opcionalmente outros textos.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
gl: Engade a xestión da funcionalidade de linguaxe e permite a traducción da interface de usuario a idiomas distintas do Inglés.

en: Submission form settings
gl: Axustes do formulario de envio

en: This content type does not have a title field.
gl: Este tipo de contido non ten un campo de título.

en: The machine-readable name %type is already taken.
gl: O nome lexible pola máquina %type xa está asignado.

en: Added content type %name.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
gl: Estás seguro de que queres reconstruir os permisos no contido do sitio?

en: language
gl: língua

en: An error occurred and processing did not complete.
gl: Aconteceu un erro e o proceso non se pudo copletar.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
gl: A versión recortada do seu envío amosa como se verá cando esté na páxina principal ou cando sexa exportado para distribución a outros sitios web.<span class="no-js"> Pode inserir o delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sen as comiñas) para especificar onde se ten que partir o envío.</span>

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
gl: Borrouse a revisión de %revision-date do @type %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
gl: Os permisos de acceso ao contidos teñen que ser reconstruidos.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
gl: <strong>Configure o seu sitio web</strong> Unha vez que acceda á sesión, vexa a <a href="@admin">sección de administración</a>, onde se pode <a href="@config">personalizar e configurar</a> todos os aspectos do seu sitio web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
gl: <strong>Active funcionalidade adicional</strong> Logo, pode visitar a <a href="@modules">lista de módulos</a> e activar características que se axusten ás suas necesidades específicas. Pode atopar módulos adicionais na <a href="@download_modules">sección de descarga de módulos de Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
gl: Reconstruindo permisos de acceso ao contido

en: Content permissions have been rebuilt.
gl: Reconstruironse os permisos do contido.

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: OpenID identities
gl: Identidades OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
gl: Permite ó usuarios acceder ó sitio empregando OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
gl: O alias %alias xa se está a usar nesta língua.

en: The alias has been saved.
gl: Gardouse o alias.

en: Filter aliases
gl: Filtrar alias

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
gl: Insira a ruta que quere para crear o alias, seguido do nome do novo alias

en: URL aliases
gl: Alias de URL

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
gl: Pode escribir código PHP. Debe incluir as etiquetas &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
gl: Usando código PHP personalizado

en: Notes:
gl: Notas:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
gl: Recorda comprobar cada línea buscando erros lóxicos e de sintaxe <strong>antes</strong> de gardar.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
gl: As sentezas debe estar correctamente finalizadas con punto e coma.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
gl: As variabeis globais usandas dentro do código PHP manteran os seus valores despois de que o teu script se execute.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
gl: Usa unha sentenza <code>print</code> ou <code>return</code> no teu código para amosar contidos.

en: PHP evaluator
gl: Evaluador de PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
gl: Executa un anaco de código PHP. O uso deste filtro debería estar restrinxido a administradores soamente!.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
gl: Permite que o código/anacos de PHP embebido sexan avaliados.

en: Total votes: @votes
gl: Total de votos: @votes

en: Most recent poll
gl: Enquisa máis recente

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
gl: Unha <em>enquisa</em> é unha pregunta cun conxunto de respostas posíbeis. Unha <em>enquisa</em>, unha vez creada, provee automáticamente dun proceso de reconto do número de votos recibidos por cada resposta.

en: Poll status
gl: Estado da enquisa

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
gl: Cando unha enquisa está pechada, os visitantes non poden votar nela.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
gl: Despois deste período, a enquisa péchase automaticamente.

en: Negative values are not allowed.
gl: Non se permiten os valores negativos.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
gl: O teu voto non puido ser rexistrado xa que non seleccionaches ningunha das opcións.

en: Vote count
gl: Reconto de votos

en: Polls
gl: Enquisas

en: Profile fields have been updated.
gl: Actualizaronse os campos do perfil.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
gl: Non hai campos nesta categoría. Se unha categoría permanece valeira ao gardar, será borrada.

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
gl: Unha lista de todas as opcións. Poña cada opción nunha liña separada. Exemplos de opcións son "vermello", "azul", "verde", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
gl: Campo oculto do perfil. Só poden acceder a el os administradores, os módulos e os temas.

en: Private field, content only available to privileged users.
gl: Campo privado, contido só dispoñible para usuarios con privilexios.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil pero non empregado nas páxinas con listas de membros.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil e nas páxinas con listas de membros.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
gl: Os pesos definen a orde na que se amosan os campos do formulario. Os campos máis lixeiros "flotan" cara a parte superior da categoría.

en: Form will auto-complete while user is typing.
gl: O formulario é completado automaticamente mentres o usuario teclea.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
gl: Por seguridade desactivaraxe o auto-completado se o usuario non ten acceso aos perfís.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
gl: O nome de formulario especificado conten un ou máis carácteres ilegais. Non se permiten os espazos ou outros carácteres especiais, só os guións (-) e os guións baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome de formulario especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome da categoría especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified title is already in use.
gl: O título especificado xa está sendo usado.

en: The specified name is already in use.
gl: O nome especificado xa está sendo usado.

en: A hidden field cannot be required.
gl: Un campo oculto non pode ser obligatorio.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
gl: Un campo oculto non pode establecerse como visíbel no formulario de rexistro dos usuarios.

en: The field has been created.
gl: Creouse o campo.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
gl: Está seguro de que quere borrar o campo %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
gl: Esta acción non se pode desfacer. Se os usuarios introduciron valores neste campo no seu perfil, estas entradas tamén serán eliminadas. Se quere manter os datos introducidos polo usuario en vez de eliminar o campo, quizais queira <a href="@edit-field">editar este campo</a> e establecelo como campo oculto para que só sexa accesible a administradores.

en: The field %field has been deleted.
gl: Eliminouse o campo %field.

en: Profile field %field added under category %category.
gl: Campo de perfil %field engadido á categoría %category.

en: Profile field %field deleted.
gl: Campo do perfil %field borrado.

en: User list
gl: Lista de usuarios

en: single-line textfield
gl: campo de texto dunha liña

en: multi-line textfield
gl: campo de texto de varias liñas

en: checkbox
gl: recadro de verificación

en: list selection
gl: lista de selección

en: freeform list
gl: lista libre

en: Author information
gl: Información sobre o autor

en: Link to full user profile
gl: Ligazón ao perfil completo do usuario

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
gl: Seleccione qué campos do perfil quere mostrar no bloque. Só están dispoñibles os campos designados como públicos na <a href="@profile-admin">configuración de campos do perfil</a>.

en: View full user profile
gl: Ver o perfil completo do usuario

en: About %name
gl: Acerca de %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
gl: Poña cada elemento nunha liña aparte ou sepáreos por comas. Non se permite HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
gl: O valor proporcionado para %field non é unha URL válida.

en: Profile category autocomplete
gl: Autocompletado de categoría de perfil

en: Profile autocomplete
gl: Autocompletado de perfil

en: Supports configurable user profiles.
gl: Soporte para perfiles de usuario configurables.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
gl:  O índice de busca non se limpa, senón que é actualizado sistematicamente para reflecir a nova configuración. A busca seguirá traballando pero o novo contido non se indexará ata que todo o contido existente teña sido indexado de novo. Esta acción non se pode desfacer.

en: The index will be rebuilt.
gl: Reconstruirase o índice.

en: Indexing status
gl: Estado de indexación

en: Indexing throttle
gl: Regulación da indexación

en: Number of items to index per cron run
gl: Número de elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: Indexing settings
gl: Opcións de indexación

en: Minimum word length to index
gl: Lonxitude mínima da palabra a indexar

en: Simple CJK handling
gl: Xestión sinxela de CJK

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Top search phrases
gl: Cadeas máis buscadas

en: Total page generation time
gl: Tempo total de xeración de páxina

en: Top pages in the past %interval
gl: Páxinas máis vistas no pasado %interval

en: Top visitors in the past %interval
gl: Visitantes principais do último %interval

en: Top referrers in the past %interval
gl: Referentes principais no pasado %interval

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: As entradas do rexistro de acceso máis antigas (incluíndo as estadísticas de referentes) descartaranse automaticamente. (Require unha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> correctamente configurada).

en: Increment a counter each time content is viewed.
gl: Incrementa un contador cada vez que se amosa o contido.

en: This page displays the site's most recent hits.
gl: Esta páxina mostra os accesos máis recentes.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
gl: Esta páxina mostra tódolos referentes externos, ou referencia externas ao teu sitio web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
gl: Cando exclue a un visitante, evita que se poida acceder dende a sua dirección IP ó seu sitio. A diferenze bloquear un usuario, a expulsión dun visitante funciona incluso para os usuarios anónimos. O emprego máis habitual de este e para bloquear robots ou programas rastrexadores da web que consumen demasiados recursos.

en: Popular content
gl: Contido popular

en: How many content items to display in "all time" list.
gl: Cántos elementos de contido amosar na lista "sempre".

en: Today's:
gl: Hoxe:

en: All time:
gl: Sempre:

en: Last viewed:
gl: Vistos recentemente:

en: View pages that have recently been visited.
gl: Ver as páxinas recentemente visitadas.

en: View pages that have been hit frequently.
gl: Ver as páxinas frecuentemente visitadas.

en: Top visitors
gl: Visitantes principais

en: View visitors that hit many pages.
gl: Ver ós visitantes que visitan moitas páxinas.

en: Top referrers
gl: Referentes principais

en: View top referrers.
gl: Ver os referentes principais.

en: View access log.
gl: Ver o rexistro de acceso.

en: Track page visits
gl: Facer seguimento das visitas da páxina

en: Logs access statistics for your site.
gl: Rexistra estatísticas de acceso ao sitio web.

en: Logs and records system events to syslog.
gl: Rexistra e garda os eventos de sistema no syslog.

en: Shortcut icon
gl: Icona de acceso rápido

en: Logo image settings
gl: Configuración da imaxe do logotipo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
gl: Marca esta casilla se queres que o tema use o seu propio logotipo.

en: Shortcut icon settings
gl: Opcións de iconas de acceso rápido

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
gl: A icona de acceso rápido ou 'favicon' amósase na barra de enderezos e nos marcadores de case tódolos navegadores.

en: Use the default shortcut icon.
gl: Usar a icona de acceso rápido predefinida.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
gl: Marque aquí se quere que o tema empregue a icona de acceso rápido predefinido.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
gl: A ruta á imaxe que lle gustaría usar como icona de acceso rápido personalizada.

en: Upload icon image
gl: Subir imaxe da icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
gl: Se non ten acceso directo aos ficheiros do servidor, use este campo para cargar a icona de acceso rápido.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
gl: @module (<span class="admin-missing">non atopado</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
gl: Os seguintes módulos serán desinstalados completamente do seu sitio, e <em>todos os seus datos serán perdidos</em>!

en: Confirm uninstall
gl: Confirmar desinstalación

en: No modules selected.
gl: Ningún módulo seleccionado.

en: The selected modules have been uninstalled.
gl: Os módulos seleccionados foron desinstalados.

en: Caches cleared.
gl: As caches foron limpadas.

en: Select an image processing toolkit
gl: Seleccione un xogo de ferramentas de procesado de imaxes

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: Cron ran successfully.
gl: Cron executouse correctamente.

en: Cron run failed.
gl: Cron fallou na súa execución.

en: No modules are available to uninstall.
gl: Non hai módulos dispoñibles para desinstalar.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
gl: Esta páxina amósalle todas as tarefas de administración dispoñibles para cada módulo.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcións predefinidas de visualización para todo o sitio e para tódolos temas. A non ser que se alteren nun tema en concreto, son as opcións que se empregan.

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: By task
gl: Por tarefa

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
gl: Escoller qué xogo de ferramentas de imaxes usar se ten instalado outros xogos ferramentas opcionais.

en: RSS publishing
gl: Publicación RSS

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Enable or disable clean URLs for your site.
gl: Activar ou desactivar URLs limpas para o seu sitio.

en: Clean URL check
gl: Comrpbración das URLs limpas

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
gl: Obter un informe de estado sobre o funcionamento do seu sitio e calquera problema detectado.

en: -1 (Unlimited)
gl: -1 (Ilimitado)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
gl: A súa instalación de PHP é demasiado antiga. Drupal require polo menos PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
gl: <em>register_globals</em> está activado. Drupal require que se desactive esta directiva de configuración. O seu sitio non pode ser seguro cando <em>register_globals</em> está activado. O manual de PHP ten instrucións sobre <a href="http://php.net/configuration.changes">como cambiar os valores de configuración</a>.

en: Enabled ('@value')
gl: Activado ('@value')

en: PHP memory limit
gl: Límite de memoria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de instalación.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de actualización.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
gl: Dependendo da túa configuración, Drupal pode funcionar con un límite de memoria de PHP de %memory_limit. De todas maneiras, se recomenda un límite de memoria de PHP de %memory_minimum_limit ou superior, especialmente se o teu sitio emprega modulo adicionais ou de terceiros.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
gl: Aumenta o límite de memoria editando o parámetro memory_limit no ficheiro %configuration-file e despois reinicia o teu servidor web (or ponte en contacto co teu administrador de sistemas ou co teu proveedor de hosting para obter asistencia).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
gl: Contacta co teu administrador de sistemas ou proveedor de hosting para poder incrementar o límite de memoria do PHP.,

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
gl: Mira <a href="@url">Requisitos de Drupal</a> para máis información.

en: Not protected
gl: Sen protexer

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
gl: O ficheiro %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do ficheiro para que non sexa escribíbel.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@cron-handbook">configurando traballos de cron</a> no manual en liña.

en: Cron has not run recently.
gl: Non se executou cron recentemente.

en: Cron maintenance tasks
gl: Tarefas de mantemento de cron.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
gl: Pode <a href="@cron">executar cron manualmente</a>.

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
gl: É posíbel que teña que estabelecer o directorio correcto na <a href="@admin-file-system">páxina de configuración do sistema de ficheiros</a> ou cambiar os permisos do directorio actual, de xeito que se poida escribir nel.

en: Writable (<em>public</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>público</em> de descarga)

en: Writable (<em>private</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>privado</em> de descarga)

en: Database updates
gl: Actualizacións da base de datos

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
gl: Algúns módulos teñen actualizacións do esquema da base de datos para instalar. Debería executar inmediatamente o <a href="@update">script de actualización da base de datos</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
gl: O script update.php é accesíbel para calquera sen comprobación da autentificación, esto constitue un risco de seguridade. Debes modificar o valor $update_free_access no settings.php a FALSE.

en: Access to update.php
gl: Acceso a update.php

en: Reset to alphabetical
gl: Restaurar a alfabético

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
gl: Os termos móstranse en orde ascendente polo seu peso.

en: Weight value must be numeric.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Set multiple term parents?
gl: Activar múltiples pais para cada termo?

en: Set multiple parents
gl: Actuvar múltiples pais

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
gl: Está seguro de querer restaurar o vocabulario %title á order alfabética?

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
gl: Restaurar o vocabulario %name á orde alfabética.

en: Translation settings
gl: Configuración de tradución

en: Flag translations as outdated
gl: Marcar as traduccións como atrasadas

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
gl: Se fas un cambio significativo, o que implica que as traduccións debe ser actualizadas, podes etiquetar todas as traduccións deste artigo como atrasadas. Esto non cambiará calquera outra propiedade dos artigos, como o feito de que estén publicadas ou non.

en: This translation needs to be updated
gl: Esta tradución precisa ser revisada

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
gl: Cando esta opción este seleccionada, esta traducción debe ser actualizada porque o artigo fonte cambiou. Deseleciona cando a traducción esté outra vez ao día.

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Allows content to be translated into different languages.
gl: Permite traducir o contido en distintas linguaxes.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: Abaixo podes asignar accións para que se executen durante cada paso dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento de cron</a>.

en: Unknown release date
gl: Data de liberación descoñecida

en: Last checked: @time ago
gl: Última comprobación: fai @time

en: Last checked: never
gl: Última comprobación: nunca

en: Includes: %includes
gl: Inclúe: %includes

en: Disabled modules
gl: Módulos desactivados

en: Disabled themes
gl: Temas desactivados

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
gl: Selecciona a frecuencia coa que queres que se comproben as novas versións dos teus módulos e temas instalados.

en: E-mail notification threshold
gl: Umbral da notificación de correo-e

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
gl: Podes elexir enviar correos-e so se unha actualización de seguridade está dispoñíbel, ou para ser informado de todas as versións novas. Se hai actualizacións dispoñíbeis para o núcleo de Drupal ou para calquera dos módulos e temas instalados, o teu sitio amosará unha mensaxe na páxina do <a href="@status_report">informe de estado</a>, e tamén amosará unha mensaxe de erro nas páxinas de administración se hai unha actualización de seguridade.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
gl: Aqui podes atopar información sobre as actualizacións dispoñíbeis para os teus módulos e temas instalados. Ten en conta que cada módulo ou tema é parte dun "proxecto", que pode ter ou non o mesmo nome, e pode incluir múltiples temas e módulos dentro de el.

en: Module and theme update status
gl: Estado das actualizacións de módulos e plantillas

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte do correcto funcionamento do teu sitio, debes actualizar o antes posíbel.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
gl: Obtén un informe de estado sobre todas as actualizacións dispoñíbeis dos teus módulos e temas instalados.

en: Notify user when account is activated.
gl: Notificar ao usuario cando se active a conta.

en: Notify user when account is blocked.
gl: Notificar ao usuario cando a conta esté bloqueada.

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: The role has been renamed.
gl: O rol foi renomeado.

en: The role has been deleted.
gl: Borrouse o rol.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
gl: Lamentablemente, non se recoñece %name nin como nome de usuario nin como enderezo de correo.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: You must enter a username.
gl: Debe escribir un nome de usuario.

en: The username cannot begin with a space.
gl: O nome de usuario non pode comezar por un espazo.

en: The username cannot end with a space.
gl: O nome de usuario non pode rematar en espazo.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
gl: O nome de usuario non pode ter varios espazos seguidos.

en: The username contains an illegal character.
gl: O nome de usuario contén caracteres ilegais.

en: You must enter an e-mail address.
gl: Debe escribir un enderezo de correo-e.

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: Signature settings
gl: Axustes das sinaturas

en: Block the selected users
gl: Bloquear os usuarios seleccionados

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
gl: Esta páxina web permite ós administradores rexistrar novos usuarios. Os enderezos de correo-e e os nomes de usuario teñen que ser distintos.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
gl: Introduza un patrón sinxelo (pódese empregar "*" como comodín para as coincidencias) para buscar un nome de usuario ou enderezo de correo-e. Por exemplo, un pode buscar "ma" e Drupal pode devolver "manuel", "maria" e "manuela@exemplo.com".

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: Edit role
gl: Editar rol

en: You are not allowed to access this page.
gl: Non ten permiso para acceder a esta páxina

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
gl: Non se puido executar cron porque o sitio está en modo de mantemento.

en: No pending updates.
gl: Non hai actualizacións pendentes.

en: Invalid form POST data.
gl: Os datos POST do formulario son incorrectos.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
gl: AVISO: Non está a usar unha conexión cifrada, de modo que o seu contrasinal enviarase en texto simple. <a href="@https-link">Saber máis</a>.

en: system
gl: sistema

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
gl: Perdeuse o ficheiro de tradución de JavaScript %file.js

[ctx: Long month name]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Long month name]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Long month name]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Long month name]
en: April
gl: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
gl: Maio

[ctx: Long month name]
en: June
gl: Xuño
