Feeds Test Site (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (2825 entries)

en: Home
hr: Početna

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naslov

en: Body
hr: Sadržaj

en: Next
hr: Sljedeći

en: user
hr: korisnik

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi konfiguraciju

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: delete
hr: izbriši

en: Administer
hr: Administriraj

en: Create a new user account.
hr: Kreiraj novi korisnički račun.

en: Request new password via e-mail.
hr: Zahtjev za novom lozinkom putem e-maila.

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: approve
hr: odobri

en: Approve
hr: Odobri

en: Delete
hr: Izbriši

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Email adresa

en: content
hr: sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovori

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: yes
hr: da

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naslov

en: closed
hr: zatvorena

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Odustani

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
hr: Pojašnjenje naputaka za dodavanje članaka

en: Article
hr: Članak

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: not verified
hr: nije provjereno

en: Last updated
hr: Osvježeno

en: new
hr: novo

en: error
hr: greška

en: Block title
hr: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
hr: Naslov bloka kao što će biti prikazano korisniku.

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
hr: Blue Lagoon (Zadana)

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Categories
hr: Kategorije

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Version
hr: Verzija

en: view
hr: prikaz

en: updated
hr: ažurirano

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Release notes
hr: Bilješke o izdanju

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke za prikaz

en: default
hr: podrazumjevano

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema nijedne poruke u dnevniku.

en: Password
hr: Lozinka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Konfiguracija je spremljena.

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Required
hr: Obavezno

en: root
hr: korijen

en: Parent
hr: Nadređen

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hr: Stranice na datoj razini su poredane prvo po težini a potom po nazivu.

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Add container
hr: Dodaj spremnik

en: Settings
hr: Postavke

en: Add category
hr: Dodaj kategoriju

en: Name
hr: Naziv

en: edit container
hr: uredi spremnik

en: edit
hr: uredi

en: No categories available.
hr: Nema dostupnih kategorija

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: up
hr: gore

en: Go to parent page
hr: Idi na nadređenu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Taxonomy termin

en: Field
hr: Polje

en: Outline
hr: Nacrt

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Session opened for %name.
hr: Sesija otvorena za %name.

en: Help
hr: Pomoć

en: username
hr: korisničko ime

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: History
hr: Povijest

en: Path
hr: Putanja

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Clear index
hr: Očisti indeks

en: edit forum
hr: uredi forum

en: Forum name
hr: Naziv foruma

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
hr: Da li ste sigurni da želite obrisati forum %name?

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Display
hr: Prikaži

en: Menu
hr: Meni

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: never
hr: nikada

en: The username %name does not exist.
hr: Kosriničko ime %name ne postoji.

en: Updated
hr: Ažurirano

en: actions
hr: akcije

en: Text
hr: Tekst

en: aggregator
hr: sakupljač

en: read more
hr: čitaj dalje

en: Update interval
hr: Interval ažuriranja

en: The fully-qualified URL of the feed.
hr: Potpuno-osposobljeni URL feed.

en: Add forum
hr: Dodaj forum

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: theme
hr: tema

en: no screenshot
hr: nema screenshoota

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Access log settings
hr: Postavke pristupa zapisniku

en: Enable access log
hr: Uključi dnevnik pristupa

en: Discard access logs older than
hr: Odbaci zabilješke u dnevniku koje su starije od

en: Preview comment
hr: Pregled komentara

en: <none>
hr: <nijedan>

en: Unassign
hr: Oduzmi

en: Statistics
hr: Statistike

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: You are not authorized to access this page.
hr: Niste ovlašteni pristupiti ovoj stranici.

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: Picture
hr: Slika

en: type
hr: vrsta

en: Database type
hr: Vrsta baze podataka

en: User
hr: Korisnik

en: action
hr: radnja

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: no
hr: ne

en: Created
hr: Kreirano

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-mail korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-mail korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naslov poruke.

en: Create
hr: Stvori

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Save categories
hr: Spremi kategorije

en: Menu item
hr: Izbornička stavka

en: Parent item
hr: Nadređena stavka

en: Question
hr: Pitanje

en: Add child page
hr: Dodaj slijedeću stranicu

en: Printer-friendly version
hr: Inačica za ispis

en: Content type for child pages
hr: Vrsta sadržaja za stranice djecu

en: Update options
hr: Opcije ažuriranja

en: Remove from outline
hr: Ukloni iz nacrta

en: Unknown export format.
hr: Nepoznat izvozni format.

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Done
hr: Gotovo

en: Last post
hr: Posljednji unos

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naslov stranice

en: Block
hr: Blok

en: Add block
hr: Dodaj blok

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Configuration saved.
hr: Konfiguracija spremljena.

en: Site name
hr: Naziv stranice

en: Site slogan
hr: Slogan stranice

en: Good
hr: Dobra

en: Only site administrators can create new user accounts.
hr: Samo administratori mogu kreirati nove korisničke račune.

en: Available updates
hr: Dostupne nadogradnje

en: Manual update check
hr: Ručna provjera nadogradnji

en: Never
hr: Nikada

en: Check manually
hr: Provjeri ručno

en: Up to date
hr: Ažurno

en: Update available
hr: Ažuriranje je na raspolaganju

en: Drupal core update status
hr: Ažurnost Drupal jezgre

en: Out of date
hr: Zastarjelo

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Left sidebar
hr: Lijevi stupac

en: Right sidebar
hr: Desni stupac

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Selected
hr: Odabrano

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
hr: Postavite na <em>Da</em> ako želite da ova kategorija bude označena kao podrazumijevana.

en: You must enter a category.
hr: Potrebno je unijeti kategoriju.

en: Are you sure you want to delete %category?
hr: Jeste li ste sigurni da želite obrisati kategoriju %category?

en: Category %category has been deleted.
hr: Kategorija %category je obrisana.

en: Your name
hr: Vaše ime

en: Your e-mail address
hr: Vaša e-mail adresa

en: Send e-mail
hr: Pošalji e-mail

en: You must select a valid category.
hr: Morate obilježiti važeću kategoriju.

en: You must enter a valid e-mail address.
hr: Morate upisati važeću e-mail adresu.

en: To
hr: Za

en: Custom
hr: Proizvoljno

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Published
hr: Objavljeno

en: Signature
hr: Potpis

en: Location
hr: Lokacija

en: Locale
hr: Lokalni

en: Title field label
hr: Oznaka polja naslova

en: Promoted to front page
hr: Objavi na naslovnoj stranici

en: Sticky at top of lists
hr: Zaljepljeno na vrh

en: Revisions
hr: Revizije

en: Poll duration
hr: Trajanje ankete

en: Explanation
hr: Pojašnjenje

en: Selection options
hr: Opcije izbora

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Role name
hr: Naziv uloge

en: E-mail address
hr: E-mail adresa

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Vote
hr: Glas

en: Count
hr: Broj

en: Original image
hr: Orginalna slika

en: RSS - blogs
hr: RSS - blogovi

en: Search settings
hr: Postavke pretrage

en: Mode
hr: Režim (Mode)

en: blocked
hr: blokiran

en: active
hr: aktivan

en: N/A
hr: N/D

en: configure
hr: konfiguriraj

en: Number of news items in block
hr: Broj novosti u bloku

en: View this feed's recent news.
hr: Pogledaj najnovije vijesti u ovom feed-u.

en: View this category's recent news.
hr: Vidi najnovije vijesti ove kateogorije.

en: Feed overview
hr: Pregled feed-ova

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje ažuriranje

en: Next update
hr: Iduće ažuriranje

en: %time left
hr: %time preostalo

en: remove items
hr: ukloni stavke

en: update items
hr: ažuriraj stavke

en: Category overview
hr: Pregled kategorije

en: Categorize
hr: Kategoriziraj

en: The categories have been saved.
hr: Vaše kategorije su spremljene.

en: Updated:
hr: Ažurirano:

en: %age old
hr: staro %ago

en: %ago ago
hr: Prije %ago

en: Authored by
hr: Autor

en: The feed %feed has been updated.
hr: Feed %feed je ažuriran.

en: Feed %feed deleted.
hr: Feed %feed je obrisan.

en: The feed %feed has been deleted.
hr: Feed %feed je uklonjen.

en: Feed %feed added.
hr: Feed %feed je dodan.

en: The feed %feed has been added.
hr: Feed %feed je dodan.

en: The news items from %site have been removed.
hr: Stavke sa vijestima sa %site su uklonjene.

en: Performance
hr: Performanse

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: This field is required.
hr: Ovo polje mora biti unešeno.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Medium
hr: Srednji

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Details
hr: Detalji

en: Last reply
hr: Posljednji odgovor

en: Prev
hr: Predhodni

en: System
hr: Sustav

en: Domain
hr: Domena

en: Processors
hr: Procesor

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Send
hr: Poslati

en: Code
hr: Kod

en: Enter a valid username.
hr: Unesite valjano korisničko ime.

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Add a role to the selected users
hr: Dodaj ulogu odabranim korisnicima

en: Remove a role from the selected users
hr: Ukloni ulogu s izabranim korisnicima

en: security
hr: sigurnost

en: Administer content
hr: Administriraj sadržaj

en: General
hr: Općenito

en: Egypt
hr: Egipat

en: Namibia
hr: Namibija

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Cuba
hr: Kuba

en: Chile
hr: Čile

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Libya
hr: Libija

en: Navajo
hr: Navaho

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Turkey
hr: Turska

en: Table
hr: Tablica

en: Mon
hr: Pon

en: Tue
hr: Uto

en: Wed
hr: Sri

en: Thu
hr: Čet

en: Fri
hr: Pet

en: Sat
hr: Sub

en: Sun
hr: Ned

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svibanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: am
hr: prijepodne

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Basic
hr: Osnovno

en: Color
hr: Boja

en: Appearance
hr: Izgled

en: access content
hr: pristup sadržaju

en: Role
hr: Uloga

en: User login
hr: Prijava

en: Log in
hr: Prijavi se

en: Updated URL for feed %title to %url.
hr: Ažuriran URL za feed %title na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
hr: Pređi na prvi komentar ovog unosa.

en: Jump to the first new comment of this posting.
hr: Pređi na prvi novi komentar ovog unosa.

en: Add new comment
hr: Dodaj novi komentar

en: Add a new comment to this page.
hr: Dodaj novi komentar na ovu stranicu.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hr: Iznesite svoje mišljenje po pitanju ovog unosa.

en: reset
hr: poništi

en: String
hr: Niz

en: Users
hr: Korisnici

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Minimum cache lifetime
hr: Minimalni životni vijek sadržaja priručne memorije

en: Referrer
hr: Referent

en: 1 vote | @count votes
hr[0]: @count glas
hr[1]: @count glasa
hr[2]: @count glasova

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno na održavanju. Uskoro bi trebao biti vraćen u funkciju. Hvala na strpljenju.

en: Default front page
hr: Zadana naslovna stranica

en: Top pages
hr: Popularne stranice

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Rows
hr: Redovi

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Install
hr: Instaliraj

en: Optional
hr: Proizvoljno

en: Order
hr: Poredak

en: Recent comments
hr: Nedavni komentari

en: Recent hits
hr: Zadnje posjete

en: Set default
hr: Postavi kao zadanu

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: IP Address
hr: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
hr: Komentar i svi odgovori na njega su obrisani.

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Profile
hr: Profil

en: Anonymous users
hr: Anonimni korisnici

en: Clear cache
hr: Očisti priručnu memoriju

en: text
hr: tekst

en: Votes
hr: Glasova

en: Term description
hr: Opis termina

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Operation
hr: Operacija

en: reply
hr: odgovori

en: Session closed for %name.
hr: Cesija zatvorena za %name.

en: Tracker
hr: Tragač

en: You have to specify a valid date.
hr: Morate navesti valjani datum.

en: Server settings
hr: Postavke poslužitelja

en: The field %field is required.
hr: Polje %field je obavezno.

en: Germany
hr: Njemačka

en: Logout
hr: Odjavi

en: 1 new | @count new
hr[0]: @count nova
hr[1]: @count nova
hr[2]: @count novih

en: Albania
hr: Albanija

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: Andorra
hr: Andora

en: Antarctica
hr: Antartika

en: Armenia
hr: Armenija

en: Austria
hr: Austrija

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Canada
hr: Kanada

en: Cayman Islands
hr: Kajmanski Otoci

en: Central African Republic
hr: Centralna Afrička Republika

en: Chad
hr: Čad

en: China
hr: Kina

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Cook Islands
hr: Cookovi otoci

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Dominica
hr: Dominika

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: East Timor
hr: Istočni Timor

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: El Salvador
hr: Salvador

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Guinea

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etijopija

en: Faroe Islands
hr: Farski Otoci

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Guiana

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: Ghana
hr: Gana

en: Greece
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisao

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Iraq
hr: Irak

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Liberia
hr: Liberija

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Maršalovi otoci

en: Martinique
hr: Martinik

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia
hr: Mikronezija

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Myanmar
hr: Mijanmar

en: Nauru
hr: Naurski

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

en: North Korea
hr: Sjeverna Korea

en: Northern Mariana Islands
hr: Sjeverni Marijanski otoci

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
hr: Filipini

en: Puerto Rico
hr: Portoriko

en: Qatar
hr: Katar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Sierra Leone
hr: Sijera Leone

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Solomon Islands
hr: Salomonski Otoci

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Suriname
hr: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
hr: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
hr: Svazi

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Syria
hr: Sirija

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Thailand
hr: Tajland

en: Trinidad and Tobago
hr: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turks and Caicos Islands
hr: Otoci Turks i Caicos

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Velika Britanija

en: United States
hr: SAD

en: United States Minor Outlying Islands
hr: SAD - Manji pacifički otoci

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Yemen
hr: Jemen

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: Table prefix
hr: Prefiks tablica

en: Database username
hr: Ime korisnika baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka za bazu podataka

en: Database name
hr: Ime baze podataka

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostavi prazno za %anonymous.

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Show
hr: Prikaži

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
hr: Omogući ili onemogući caching za anonimne korisnike i postavi CSS i JS...

en: Key
hr: Ključ

en: Arabic
hr: Arapski

en: English
hr: Engleski

en: French
hr: Francuski

en: Italian
hr: Italijanski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
hr: Valjana adresa e-pošte. Sve poruke e-pošte koje sustav šalje bit će poslane na ovu adresu. Adresa e-pošte neće biti javno prikazana. Koristit će se samo ako želite primiti novu lozinku, određene novosti ili obavijesti.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: E-mail adresa %email je već korištena za registraciju. <a href="@password">Jeste li zaboravili lozinku?</a>

en: Remove items
hr: Ukloni stavke

en: OPML File
hr: OPML datoteka

en: Allowed HTML tags
hr: Dopuštene HTML oznake

en: Sources
hr: Izvori

en: !title category latest items
hr: Posljednje stavke iz kategorije !title

en: !title feed latest items
hr: Posljednje stavke iz kategorije !title

en: The category %category has been updated.
hr: Kategorija %category je ažurirana.

en: Category %category deleted.
hr: Obrisana je kategorija %category.

en: The category %category has been deleted.
hr: Kategorija %category je obrisana.

en: Category %category added.
hr: Dodana je kategorija %category.

en: The category %category has been added.
hr: Kategorija %category dodana.

en: aggregator - @title
hr: sakupljač - @title

en: 1 item | @count items
hr[0]: @count stavka
hr[1]: @count stavke
hr[2]: @count stavaka

en: Add menu
hr: Dodaj izbornik

en: Clear
hr: Očisti

en: menu
hr: izbornik

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: The update has been performed.
hr: Ažuriranje je završeno.

en: update
hr: ažuriraj

en: Browser
hr: Preglednik

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: Titles only
hr: Samo naslovi

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: This cannot be undone.
hr: Ovo se ne može vratiti na prethodno stanje.

en: Upload picture
hr: Otpremi sliku

en: Message:
hr: Poruka:

en: Language file
hr: Jezična datoteka

en: published
hr: objavljeno

en: Average page generation time
hr: Prosječno vrijeme generiranja stranice

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Show only users where
hr: Prikaži samo korisnike gdje

en: Refine
hr: Pročisti

en: Undo
hr: Vrati na prethodno

en: Member for
hr: Član već

en: @time ago
hr: prije @time

en: No users selected.
hr: Nisu odabrani korisnici.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
hr: Primijećen zlonamjeran pokušaj promjene zaštićenih korisničkih polja.

en: Select all rows in this table
hr: Označite sve redove u tablici

en: Deselect all rows in this table
hr: Poništi izbor svih redova u ovoj tablici

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Please enter some keywords.
hr: Molim unesite neke ključne riječi.

en: Front page
hr: Naslovna strana

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: Languages
hr: Jezici

en: Topics
hr: Teme

en: Topic
hr: Tema

en: Today
hr: Danas

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Delete menu
hr: Izbriši meni

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Kreiraj novu reviziju

en: Locale settings
hr: Lokalne postavke

en: Configure block
hr: Podešavanje bloka

en: How many content items to display in "day" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u "dnevnom" popisu.

en: Jan
hr: Sij

en: Feb
hr: Velj

en: Mar
hr: Ožu

en: Apr
hr: Tra

en: Jun
hr: Lip

en: Jul
hr: Srp

en: Aug
hr: Kol

en: Sep
hr: Ruj

en: Oct
hr: Lis

en: Nov
hr: Stu

en: Dec
hr: Pro

en: Text field
hr: Tekst polje

en: Long
hr: Dugi

en: Short
hr: Kratki

en: Posts
hr: Unos

en: Configure permissions
hr: Konfiguriraj dopuštenja

en: Randomize
hr: Nasumično

en: Revert
hr: Vrati

en: Empty
hr: Prazno

en: Existing system path
hr: Postojeća putanja sustava

en: Path alias
hr: Putanja alijasa

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Navedite alternativnu putanju preko koje je moguće pristupiti ovim podacima. Npr, unesite "o nama" za stranicu koja sadrži kratko objašnjenje vašeg sitea. Koristite relativne putanje i ne navodite kosu crtu ('/') na kraju, u suprotnom URL alijas neće raditi.

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: any
hr: bilo koji

en: Choice
hr: Izbor

en: Log out
hr: Odjava

en: Number of day's top views to display
hr: Broj najčešćih pregleda u danu za prikaz

en: Number of all time views to display
hr: Broj svih pregleda za prikaz

en: Number of most recent views to display
hr: Broj najskorijih pregleda za prikaz

en: The settings have not been saved because of the errors.
hr: Postavke nisu sačuvane zbog pogrešaka.

en: characters
hr: znakovi

en: profile
hr: profil

en: Su
hr: Ne

en: Mo
hr: Po

en: Tu
hr: Ut

en: We
hr: Sr

en: Th
hr: Če

en: Fr
hr: Pe

en: Sa
hr: Su

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Autocomplete taxonomy
hr: Samodovršetak taksonomije

en: Left
hr: Ljevo

en: Right
hr: Desni

en: Send yourself a copy.
hr: Pošalji kopiju na svoj e-mail.

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: Create new account
hr: Kreiraj novi račun

en: role
hr: uloga

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
hr: Blok %name je obrisan.

en: People
hr: Korisnici

en: list terms
hr: popis pojmova

en: add terms
hr: dodaj pojmove

en: Created new term %term.
hr: Kreiran novi pojam %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati pojam %title?

en: Deleted term %name.
hr: Pojam %name je obrisan.

en: warning
hr: upozorenje

en: No statistics available.
hr: Nisu dostupne statistike.

en: Last run !time ago
hr: Posljednji put pokrenut prije !time

en: Site information
hr: Informacije o stranici

en: Blocked
hr: Blokirano

en: critical
hr: kritično

en: Results
hr: Rezultati

en: Older polls
hr: Starije ankete

en: View the list of polls on this site.
hr: Vidi popis anketa na ovom siteu.

en: Poll settings
hr: Postavke ankete

en: You must fill in at least two choices.
hr: Morate unijeti barem dva izbora.

en: open
hr: otvorena

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
hr: Ova tabela sadrži popis svih sačuvanih glasova za ovu anketu. Ako je anonimnim korisnicima dozvoljeno da glasuju oni će biti identificirani prema svojoj IP adresi računala sa kojeg su glasovali.

en: Visitor
hr: Posjetitelj

en: Cancel your vote
hr: Poništite vaš glas.

en: View the current poll results.
hr: Vidi trenutne rezultate ankete.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hr: Brisanjem pojma ćete obrisati i sve njemu podređene pojmove. Ovu radnju nije moguće vratiti unazad.

en: Parent term
hr: Roditelj termina

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Syndicate
hr: Združene vijesti

en: Blogs
hr: Blogovi

en: Books
hr: Knjige

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
hr: Čini se da feed s %site nije ispravan, usljed greške "%error" na liniji %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
hr: Čini se da feed s %site nije ispravan, zbog greške "%error" na liniji %line.

en: Forums
hr: Forumi

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: !date by !username
hr: !date po !username

en: revert
hr: vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: current revision
hr: trenutna revizija

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Session
hr: Sesija

en: Track
hr: Prati

en: No forums defined
hr: Nije definiran nijedan forum.

en: This topic has been moved
hr: Ova tema je premještena.

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Installed
hr: Instaliran

en: permission
hr: dopuštenje

en: Your vote was recorded.
hr: Vaš glas je snimljen.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hr: Omogućava vašem siteu prikupljanje glasova za različite teme u obliku pitanja sa više mogućih odgovora.

en: Link color
hr: Boja poveznice

en: Date created
hr: Datum stvaranja

en: Standard
hr: Standardno

en: Fiji
hr: Fidžijski

en: Falkland Islands
hr: Falklandski Otoci

en: South Korea
hr: Južna Korea

en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

en: Sao Tome and Principe
hr: Sveti Toma i Princip

en: Saint Vincent and the Grenadines
hr: Sveti Vincent i Grenadi

en: British Virgin Islands
hr: Britanski Djevičanski otoci

en: U.S. Virgin Islands
hr: SAD Djevičanski Otoci

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: %type settings
hr: %type postavke

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: Formats
hr: Formati

en: @type: deleted %title.
hr: @type: obrisao %title.

en: Allowed file extensions
hr: Dozvoljeni nastavci datoteka

en: Redirect to URL
hr: Preusmjeri na URL

en: details
hr: iscrpnije

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hr: Korisničko ime %name ili nije aktivirano ili je blokirano.

en: Login attempt failed for %user.
hr: Neuspjeo pokušaj prijave od %user.

en: image
hr: slika

en: <Hidden>
hr: <Skriveno>

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija naslova %title od %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hr: Korisničko ime korisnika kome želite dodijeliti vlasništvo.

en: Manage the actions defined for your site.
hr: Upravljajte akcijama definiranima za vašu stranicu.

en: Delete action
hr: Izbriši radnju

en: The action has been successfully saved.
hr: Ova radnja je uspješno sačuvana.

en: Deleted action %aid (%action)
hr: Obrisana radnja %aid (%action)

en: Action '%action' added.
hr: Akcija '%action' dodana.

en: Remove orphaned actions
hr: Ukloni nepovezane akcije

en: Themes
hr: Teme

en: JPEG quality
hr: JPEG kvaliteta

en: Delete comments
hr: Izbriši komentare

en: not published
hr: nije objavljeno

en: Published comments
hr: Objavljeni komentari

en: !name field is required.
hr: !name polje je obavezno.

en: Protected
hr: Zaštićeno

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Hits
hr: Hitovi

en: not sticky
hr: nije ljepljivo

en: sticky
hr: ljepljivo

en: not promoted
hr: nije promovirano

en: promoted
hr: promovirano

en: You are here
hr: Vi ste ovdje

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Contact settings
hr: Kontakt postavke

en: Reset password
hr: Poništi lozinku

en: Processing
hr: Obrađujem

en: Finished
hr: Završeno

en: Temporary directory
hr: Privremeni direktorij

en: date
hr: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom prebacivanja datoteke na server. Nije moguće premjestiti prebačenu datoteku.

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Shortcut
hr: Prečac

en: The specified date is invalid.
hr: Upisani datum nije ispravan.

en: Password strength:
hr: Sigurnost lozinke:

en: Passwords match:
hr: Podudaranje lozinki:

en: The name used to indicate anonymous users.
hr: Ime korišteno za označavanje anonimnih korisnika.

en: Alternate text
hr: Alternativni tekst

en: Get help
hr: Potraži pomoć

en: Assign
hr: Dodijeli

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na zadnju stranicu

en: Go to page @number
hr: Idi na stranicu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Underlined
hr: Podvučeno

en: Delete role
hr: Izbriši ulogu

en: Basic configuration
hr: Osnovna konfiguracija

en: List menus
hr: Popis izbornika

en: Customize menu
hr: Prilagodi meni

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Pitcairn
hr: Pitcairnovo otočje

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: English name
hr: Engleski naziv

en: Native name
hr: Izvorno ime

en: Block description
hr: Opis bloka

en: Form name
hr: Ime obrasca

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
hr: Naslov novog polja. Naslov će biti prikazan korisniku. Primjer naslova je "Omiljena boja".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
hr: Dodatno pojašnjenje koje će ići uz novo polje. Korisnik će vidjeti ovo pojašnjenje.

en: Save field
hr: Spremi polje

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hr: Konfiguriraj sadržaj blokova koji se pojavljuju u trakama sa strane i u drugim regijama.

en: Delete block
hr: Izbriši blok

en: Save blocks
hr: Spremi blokove

en: The block settings have been updated.
hr: Postavke bloka su ažurirane.

en: '%name' block
hr: '%name' blok

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
hr: Omogući pojedinima korisnicima da prilagode vidljivost ovog bloka na stranici sa postavkama računa.

en: Show block for specific roles
hr: Prikaži blok za određene uloge

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
hr: Prikaži ovaj blok samo za odabranu ulogu/e. Ukoliko ne odaberete uloge, blok će se prikazati svim korisnicima.

en: Show block on specific pages
hr: Prikaži blok na određenim stranicama

en: Save block
hr: Spremi blok

en: The block configuration has been saved.
hr: Postavke bloka su spremljene.

en: The block has been created.
hr: Blok je stvoren.

en: Block body
hr: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
hr: Sadržaj bloka kao što će biti prikazan korisniku.

en: Menus
hr: Izbornici

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hr: Bilo kakve korisničke izmjene bićti e izgubljene. Ova radnja ne može biti poništena.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hr: Dopusti administratorima uređivati navigacijski izbornik.

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: edit vocabulary
hr: uredi rječnik

en: Created new vocabulary %name.
hr: Kreiran novi rječnik %name.

en: Updated vocabulary %name.
hr: Ažuriran rječnik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati rječnik sa nazivom %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hr: Brisanjem rječnika izbrisati ćete i sve pojmove u njemu. Ova akcija ne može se poništiti.

en: Deleted vocabulary %name.
hr: Rječnik %name je izbrisan.

en: Above
hr: Iznad

en: Number of values
hr: Broj vrijednosti

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj još jednu stavku

en: Updating field type %type with module %module.
hr: Ažuriram polje vrsta %type s modulom %module.

en: Manage fields
hr: Upravljaj poljima

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: Trimmed
hr: Skraćeno

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Save field settings
hr: Spremi postavke polja

en: The update has encountered an error.
hr: Proces ažuriranja je naišao na pogrešku.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hr[0]: @count stavka je uspješno obrađena
hr[1]: @count stavke su uspješno obrađene
hr[2]: @count stavaka je uspješno obrađeno

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Defines numeric field types.
hr: Određuje brojčane vrste polja.

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hr: Određuje odabir, checkbox i radio gumb cinculatore za tekstovna i brojčana polja.

en: Text area (multiple rows)
hr: Tekst područje (više redova)

en: Defines simple text field types.
hr: Određuje jednostavne tekstovne vrste polja.

en: Enable clean URLs
hr: Omogući čiste URL-ove

en: Theme-engine-specific settings
hr: Posebne postavke pokretača tema.

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: @module module
hr: @module modul

en: incompatible
hr: nekompatibilno

en: Incompatible with this version of PHP
hr: Nekompatibilan sa ovom verzijom PHP-a.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hr: Ovaj modul zahtjeva PHP verziju @php_required i nije kompatibilan sa PHP verzijom !php_version.

en: My blog
hr: Moj blog

en: Hide
hr: Sakrij

en: Anonymous commenting
hr: Anonimno komentiranje

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hr: Anonimni autori ne mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
hr: Anonimni autori mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
hr: Anonimni autori moraju da unijeti kontakt informacije

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hr: Sadržak ovoga polja će ostati privatan i neće biti prikazan neregistriranim korisnicima.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hr: Vaš će potpis biti prikazan na dnu vaših komentara.

en: Date - newest first
hr: Datum - prvo najnovije

en: Date - oldest first
hr: Datum - prvo najstarije

en: 1 comment | @count comments
hr[0]: @count komentar
hr[1]: @count komentara
hr[2]: @count komentara

en: 1 new comment | @count new comments
hr[0]: @count novi komentar
hr[1]: @count nova komentara
hr[2]: @count nova komentara

en: Save content type
hr: Spremi vrstu sadržaja

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Language code
hr: Kod jezika

en: Save role
hr: Spremi ulogu

en: file system
hr: datotečni sustav

en: Menu link title
hr: Naslov linka u izborniku

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hr: Meni sustav čuva samo putanje sustava, ali će koristiti URL alijase za prikaz. %link_path se čuva kao %normal_path.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hr: Putanja '@link_path' ili je neispravna ili vi nemate dozvolu za pristup.

en: There was an error saving the menu link.
hr: Došlo je do pogreške prilikom spremanja linka menija.

en: Menu name
hr: Naziv menija

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
hr: Da li ste sigurni da želite obrisati korisnički izbornik %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
hr: Naziv menija može da sadrži samo mala slova, brojeve i crtice.

en: The menu already exists.
hr: Meni već postoji.

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
hr[0]: Naziv menija ne može biti duži od @count karaktera.
hr[1]: Naziv menija ne može biti duži od @count karaktera.
hr[2]: Naziv menija ne može biti duži od @count karaktera.

en: Number of users to display
hr: Broj korisnika za prikaz

en: Profiles
hr: Profili

en: Edit container
hr: Uredi spremnik

en: Last visit
hr: Posljednja posjeta

en: Hot topic threshold
hr: Granica za vruću temu

en: Topics per page
hr: Tema po stranici

en: Posts - most active first
hr: Unosi - najatraktivniji prvi

en: Posts - least active first
hr: Unosi - najneatraktivniji prvi

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: @user's picture
hr: Slika korisnika @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Jeste li sigurni da želite vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati reviziju od %revision-date?

en: Maximum upload size
hr: Maksimalna veličina otpreme

en: Space
hr: Razmak

en: New forum topics
hr: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: obrisan %title revizija %revision.

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena.

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: More help
hr: Više pomoći

en: Preview trimmed version
hr: Pregledaj skraćenu verziju

en: Preview full version
hr: Pregledaj punu verziju

en: Account blocked
hr: Račun blokiran

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: OpenID redirect
hr: OpenID preusmjeravanje

en: OpenID Login
hr: OpenID prijava.

en: Delete OpenID
hr: Izbriši OpenID

en: Log in using OpenID
hr: Prijavite se uporabom OpenID-a

en: Cancel OpenID login
hr: Otkaži OpenID prijavu

en: What is OpenID?
hr: Što je OpenID?

en: OpenID login failed.
hr: OpenID prijava nije uspjela.

en: OpenID login cancelled.
hr: OpenID prijava je otkazana.

en: Successfully added %identity
hr: Uspešno je dodan %identity

en: Add an OpenID
hr: Dodaj OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
hr: Ovaj OpenID je već u uporabi na ovom siteu.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati OpenID %authname za %user?

en: OpenID deleted.
hr: OpenID je obrisan.

en: edit menu
hr: uredi izbornik

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: zadnja »

en: Loading
hr: Učitavam

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: Show only items where
hr: Pokaži samo stavke gdje

en: No comments available.
hr: Nema dostupnih komentara.

en: 1 user | @count users
hr[0]: @count korisnik
hr[1]: @count korisnika
hr[2]: @count korisnika

en: Empty cache
hr: Isprazni cache

en: Variable editor
hr: Urednik varijable

en: Execute
hr: Izvrši

en: Rebuild permissions
hr: Ponovno izgradi dopuštenja

en: @type: updated %title.
hr: @type: ažuriran %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: Error saving user account.
hr: Greška prilikom spremanja korisničkog računa.

en: Action %action has been unassigned.
hr: Radnja %action je uklonjena.

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: You must specify a valid role name.
hr: Morate zadati valjano ime uloge.

en: The role has been added.
hr: Uloga je dodana.

en: Path to custom logo
hr: Putanja do proizvoljnog loga.

en: taxonomy
hr: taksonomija

en: Updated term %term.
hr: Ažuriran pojam %term.

en: - Please choose -
hr: - Odaberite -

en: - None selected -
hr: - Nije odabrano -

en: Parser
hr: Rasčlanitelj

en: Discard items older than
hr: Odbaci stavke starije od

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
hr: @site_name - sakupljeni feed-ovi u kategoriji @title

en: @site_name - aggregated feeds
hr: @site_name - sakupljeni feed-ovi

en: @site_name aggregator
hr: @site_name sakupljač

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
hr: Čini se da feed s %site nije ispravan, jer postoji greška "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
hr: Ne postoji novi združeni sadržaj od %site.

en: There is new syndicated content from %site.
hr: Postoje novi združeni članci od %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
hr: Čini se da feed s %site nije ispravan, usljed "%error".

en: Feed aggregator
hr: Sakupljač feed-ova

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
hr: Sakupljač ujedinjenog sadržaja (RSS, RDF, i Atom feed-ova).

en: Alias
hr: Alijas

en: Account settings
hr: Postavke korisničkog računa

en: The content type %name has been deleted.
hr: Sadržaj vrste %name je obrisan.

en: Deleted content type %name.
hr: Obrisan sadržaj vrste %name.

en: Enter your keywords
hr: Unesite vaše ključne riječi

en: Clean URLs
hr: Čisti URL-ovi

en: My account
hr: Moj račun

en: Number of topics
hr: Broj tema

en: Active forum topics
hr: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
hr: Pročitajte posljednje teme foruma.

en: User activity
hr: Aktivnost korisnika

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
hr: Kategorija kojoj bi novo polje trebalo da pripada. Kategorije se koriste za grupiranje polja. Primjer kategorije je "Osobni podaci".

en: The user must enter a value.
hr: Korisnik mora da unese vrijednost.

en: Visible in user registration form.
hr: Vidljivo na formi za registraciju.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
hr: Nove stavke kanala se automatski dodaju u odabrane kategorije.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hr: Vrijeme u kojem se korisnik smatra prijavljen i nakon što je napustio stranicu.

en: Maximum number of currently online users to display.
hr: Maksimalni broj trenutno prijavljenih korisnika za prikaz.

en: Context
hr: Kontekst

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sek
hr[1]: @count sek
hr[2]: @count sek

en: Palestinian Territory
hr: Palestina

en: Vatican
hr: Vatikan

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemsk

en: Finnish
hr: Finski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Polish
hr: Poljski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Machine name
hr: Strojno čitljivo ime

en: Allow Upscaling
hr: Dopusti povećanje

en: Let scale make images larger than their original size
hr: Dopusti povećati veličinu slike u odnosu na njenu izvornu veličinu

en: Rotation angle
hr: Kut rotacije

en: Print
hr: Printaj

en: The file could not be created.
hr: Datoteka ne može biti napravljena.

en: Locked
hr: Zaključano

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hr: Uputa za poništenje lozinke je poslana korisniku %name na e-mail adresu %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
hr: E-mail adresa %mail nije valjana.

en: Account
hr: Račun

en: authenticated user
hr: registrirani korisnik

en: E-mail addresses to notify when updates are available
hr: E-mail adresa za primanje obavijesti o raspoloživim nadogradnjama

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
hr: Kad Vaš site provjerava dostupnost raspoloživih nadogradnji i nađe ih, u mogućnosti je obavijestiti korisnike e-mailom. Upišite svaku email adresu u novu liniju. Ako je prazno, e-mail obavijesti neće biti poslane.

en: Check for updates
hr: Provjeri za nadogradnje

en: All newer versions
hr: Sve novije verzije

en: Only security updates
hr: Samo sigurnosne nadogradnje

en: %email is not a valid e-mail address.
hr: %email nije ispravna e-mail adresa.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
hr: %emails nisu ispravne e-mail adrese.

en: No update data available
hr: Nema podataka o nadogadnjama

en: Not secure!
hr: Nije sigurno!

en: Revoked!
hr: Opozovi!

en: Unsupported release
hr: Nepodržano izdanje

en: Can not determine status
hr: Nije moguće utvrditi status

en: (version @version available)
hr: (verzija @version je dostupna)

en: See the available updates page for more information:
hr: Za više informacija pogledaj stranicu sa ažuriranjima:

en: New release(s) available for !site_name
hr: Nova izdanja raspoloživa za !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hr: Postoje sigurnosni dodaci dostupni za vašu verziju Drupal-a. Kako bi osigurali sigurnost vašeg poslužitelja, trebali bi odmah ažurirati sustav!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša verzija Drupal-a je povučena i nije više dostupna za preuzimanje. Nadogradnja ili isključivanje je strogo preporučeno!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
hr: Instalirana verzija za najmanje jedan od vaših modula ili tema je povučen i nije više dostupan za preuzimanje. Nadogradnja ili isključivanje je strogo preporučeno!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša verzija Drupal-a nije više podržana. Nadogradnja je strogo preporučena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hr: Nove verzije ažuriranja Drupala. Instalirajte nove verzije što prije, da biste osigurali pravilno funkcioniranje vašeg sitea.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
hr: Za više informacija pogledajte stranicu s <a href="@available_updates">dostupnim nadogradnjama</a>.

en: Project not secure
hr: Projekt nije siguran

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Ovaj projekt je označen kao nesiguran od strane sigurnosnog tima Drupala i nije ga više moguće preuzeti. Preporučljivo je odmah isključiti sve module što ovaj projekt pruža.

en: Project revoked
hr: Projekt je opozvan

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Ovaj projekt je opozvan i više nije na raspolaganju za preuzimanje. Toplo preporučamo da isključite i deinstalirate sve što je vezano za ovaj projekat!

en: Project not supported
hr: Projekat nema podršku

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Dalji razvoj i podrška projektu su obustavljeni. Projekt više nije raspoloživ za dalje preuzimanje. Savjetujemo da isključite sve servise vezane za ovaj projekt.

en: No available releases found
hr: Nema raspoloživih izdanja

en: Release revoked
hr: Izdanje je opozvano

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša trenuto instalirana verzija je opozvana, i nije više na raspolaganju za preuzimanje. Isključivanje i deinstalacija svega što je sadržano u ovoj verziji ili njezina nadogradnja se toplo preporučuje!

en: Release not supported
hr: Izdanje nije podržano

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša trenuto instalirana verzija sada nije podržana, i nije više na raspolaganju za preuzimanje. Isključivanje i deinstalacija svega što je sadržano u ovoj verziji ili njezina nadogradnja se toplo preporučuje!

en: Invalid info
hr: Pogrešne informacije

en: Security update required!
hr: Potrebna je sigurnosna nadogradnja!

en: Not supported!
hr: Nije podržano!

en: Recommended version:
hr: Preporučena verzija:

en: Security update:
hr: Sigurnosna nadogradnja:

en: Latest version:
hr: Posljednja verzija:

en: Development version:
hr: Radna verzija:

en: Also available:
hr: Također dostupno:

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Edit forum
hr: Uredi forum

en: Default order
hr: Podrazumijevani redoslijed

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hr: Ovo je predviđeni rječnik za forum. Neke od uobičajenih postavki rječnika su uklonjene.

en: Leave shadow copy
hr: Ostavi kopiju-sjenku

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hr: Ukoliko premjestite ovu temu, možete ostaviti poveznicu u prvobitnom forumu ka njenoj novoj lokaciji.

en: Container name
hr: Ime spremnika

en: forum container
hr: forum spremnik

en: Created new @type %term.
hr: Novi @type %term je kreiran.

en: The @type %term has been updated.
hr: @type %term je ažuriran.

en: Add new field
hr: Dodaj novo polje

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Content ranking
hr: Rangiranje sadržaja

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hr: Slijedeći brojevi kontroliraju koje atribute pretraga sadržaja treba da uzme u obzir pri sortiranju rezultata. Veći brojevi utiču više, nula znači da se atribut ignorira. Mijenjanje ovih brojeva ne zahtijeva ponovnu izgradnju indeksa pretrage. Promjene odmah stupaju na snagu.

en: Keyword relevance
hr: Značaj ključne riječi

en: Recently posted
hr: Zadnje dodano

en: Number of comments
hr: Broj komentara

en: Number of views
hr: Broj pregleda

en: Factor
hr: Čimbenik

en: Expand layout to include descriptions.
hr: Proširi obrazac tako da sadrži i opise.

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Compress layout by hiding descriptions.
hr: Sažmi prikaz sakrivši opise.

en: Or
hr: Ili

en: Color set
hr: Komplet boja

en: Database host
hr: Poslužitelj baze podataka

en: Maximum link text length
hr: Maksimalna dužina teksta linka

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hr: URL-ovi koji su duži od ovog broja znakova biti će skraćeni kako njihova dužina nebi remetila prijelom teksta. Sam link će biti zadržan u upisanom obliku, samo će tekst linka biti skraćen.

en: Reports
hr: Izvješća

en: Default picture
hr: Zadana slika

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hr: URL za prikaz slike korisnika koji nisu odabrali sliku. Ostavite prazno ukoliko ne želite sliku.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
hr: Ako količina boksova nije dovoljna, kliknite ovdje za više izbora.

en: Toggle display
hr: Promjena prikazivanja

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu loga.

en: Configuration file
hr: Konfiguracijska datoteka

en: Install profile
hr: Instalacijski profil

en: %percentage of the site has been indexed.
hr: %percentage sitea je indeksirano.

en: File directory
hr: Direktorij datoteke

en: Default theme
hr: Zadana tema

en: Web server
hr: Mrežni poslužitelj

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
hr[0]: @count stavka je ostala za indeksiranje.
hr[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
hr[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: The content access permissions have been rebuilt.
hr: Pristupne dozvole sadržaja su ponovno izgrađene.

en: sort by @s
hr: sortiraj po @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Žao nam je, nismo prepoznali korisničko ime ili lozinku. <a href="@password">Zaboravili ste lozinku?</a>

en: Publish content
hr: Objavi sadržaj

en: and
hr: i

en: where
hr: gdje

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hr: Prekoračenje stack-a: previše zahtjeva za radnjom actions_do(). Prekinite kako bi izbjegli beskonačne rekurzivne petlje.

en: Action %action saved.
hr: Akcija %action je spremljena.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
hr: Možete produžiti na stranicu <a href="@url">Okidači</a> gdje možete pridružiti ove radnje određenim sistemskim događajima.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
hr: Ispod možete dodati akcije koje bivaju pokrenute prilikom aktiviranja određenih okidača. Npr. možete učinite neki unos vidljivim na naslovnici u slučaju dodavanja komentara za unos.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
hr: Ovde možete povezati određene akcije sa okidačima povezanim sa taksonomijom. Npr. možete poslati administratoru poruku u slučaju da neki termin bude obrisan.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
hr: Ovde možete povezati određene akcije okidačima povezanim sa korisničkim računima. Npr. možete poslati administratoru poruku u slučaju da korisnički račun bude obrisan.

en: Manage actions
hr: Upravljanje akcijama

en: Configure an advanced action
hr: Podešavanje napredne akcije

en: Delete an action.
hr: Izbriši radnju.

en: Remove orphans
hr: Ukloni siročiće (orphans)

en: Triggers
hr: Okidači

en: Unassign an action from a trigger.
hr: Razdvojiti akciju od okidača.

en: Choose an advanced action
hr: Odaberite naprednu radnju

en: Action type
hr: Vrsta akcije

en: Are you sure you want to delete the action %action?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati radnju %action?

en: Action %action was deleted
hr: Radnja %action je obrisana.

en: Deleted orphaned action (%action).
hr: Izbriši zaostalu radnju (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti radnju %title ?

en: You can assign it again later if you wish.
hr: Kasnije je možete zadati ako želite.

en: unassign
hr: ukloni

en: Choose an action
hr: Odaberi akciju

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
hr: Radnja koju ste odabrali je već dodjeljena ovom okidaču.

en: When cron runs
hr: Kada se cron pokrene

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hr: URL na kog korisnik treba da se preusmjeri. Ovo može biti interni hiperlink kao npr. node/1234 ili eksterni URL kao npr. http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
hr: Kada sadržaj pregleda ovlašteni korisnik

en: Display a message to the user
hr: Prikaži poruku korisniku

en: Unpublish comment
hr: Prekini objavu komentara

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hr: Prekini objavu komentara koji sadrže ključne riječi

en: Block current user
hr: Blokiraj trenutnog korisnika

en: Ban IP address of current user
hr: Blokiraj IP adresu trenutnog korisnika

en: Set @type %title to published.
hr: Postavi @type %title kao objavljeno.

en: Set @type %title to unpublished.
hr: Postavi @type %title kao neobjavljeno.

en: Set @type %title to sticky.
hr: Postavite @type %title kao ljepljivo.

en: Set @type %title to unsticky.
hr: Postavite @type %title na neljepljivo.

en: Promoted @type %title to front page.
hr: Promovira @type %title na naslovnu stranicu.

en: Removed @type %title from front page.
hr: Uklonite @type %title sa naslovne stranice.

en: Saved @type %title
hr: Sačuvan @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
hr: Promijeniti vlasnika od @type %title na %name.

en: After saving a new comment
hr: Nakon spremanja novog komentara

en: After saving an updated comment
hr: Nakon spremanja osvježenog komentara

en: After deleting a comment
hr: Nakon brisanja komentara

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
hr: Kada ovlašteni korisnik pregleda komentar

en: Unpublished comment %subject.
hr: Neobjavljeni komentar %subject.

en: After a user has been deleted
hr: Nakon što je korisnik obrisan

en: After a user has logged in
hr: Nakon što se korisnik prijavio

en: After a user has logged out
hr: Nakon što se korisnik odjavio

en: When a user's profile is being viewed
hr: Kada se pregleda korisnički profil

en: Blocked user %name.
hr: Blokirani korisnik %name.

en: Banned IP address %ip
hr: Blokirana IP adresa %ip

en: After saving a new term to the database
hr: Nakon spremanja novog termina u bazu podataka

en: After saving an updated term to the database
hr: Nakon spremanja ažuriranog pojma u bazu podataka

en: After deleting a term
hr: Nakon brisanja pojma

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
hr: Omogućuje pokretanje akcija pri određenim događajima u sustavu, kao npr. prilikom kreiranja novog sadržaja.

en: 1 read | @count reads
hr[0]: @count čitanje
hr[1]: @count čitanja
hr[2]: @count čitanja

en: Enables the categorization of content.
hr: Omogućuje kategorizaciju sadržaja.

en: Path prefix
hr: Prefiks putanje

en: Delete contact
hr: Izbriši kontakt

en: Auto-reply
hr: Automatksi odgovor

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hr: Opcionalni automatski odgovor. Ostavite prazno ako ne želite slati korisniku poruku sa automatskim odgovorom.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hr: %recipient ima neispravnu e-mail adresu.

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Up to date translation
hr: Aktualan prijevod

en: Outdated translation
hr: Zastarjeli prijevod

en: field
hr: polje

en: Some required modules must be enabled
hr: Neki zahtijevani moduli moraju biti omogućeni

en: mm/dd/yy
hr: mm/dd/gg

en: Translate
hr: Prevedi

en: File to import not found.
hr: Datoteka za uvoz nije nađena.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hr: Uvoz prijevoda nije uspio, datoteka %filename ne može biti pročitana.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename sadrži pogrešku: očekivani niz "msgstr"  nije pronađen u liniji %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename sadrži pogrešku: očekivani niz  "msgid_plural" nije pronađen u liniji %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename sadrži pogrešku sintakse u liniji %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename sadrži pogrešku: "msgid" niz nije očekivan u liniji %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr[]" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename sadrži pogrešku: neočekivani niz u liniji %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hr: Datoteka sa prijevodom %filename je neočekivanog završetka u liniji %line.

en: Save translations
hr: Sačuvaj prijevode

en: Export template
hr: Izvezi predložak

en: Create @name
hr: Kreiraj @name

en: The custom menu %title has been deleted.
hr: Korisnički izbornik %title je obrisan.

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je izbrisan.

en: Crop
hr: Odreži

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: anonymous user
hr: anonimni korisnik

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hr: @module (<span class="admin-disabled">onemogućen</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hr: @module (<span class="admin-enabled">omogućen</span>)

en: Web services
hr: Web servisi

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: The e-mail address %email is already taken.
hr: E-mail adresa %email se već koristi.

en: Effect
hr: Efekt

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Original text
hr: Orginalni tekst

en: Delete content type
hr: Izbriši vrstu sadržaja

en: Change book (update list of parents)
hr: Promijeni serijal (osvježi popis roditelja)

en: create a new book
hr: stvori novi serijal

en: edit permissions
hr: uredi dopuštenja

en: edit order and titles
hr: uredi redoslijed i naslove

en: Manage your site's book outlines.
hr: Upravljanje nacrtima knjiga na vašem site-u.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hr: Zbog sigurnosnih raloga, prebačena datoteka je preimenovana u %filename.

en: Installed version
hr: Instalirana verzija

en: Recommended version
hr: Preporučena verzija

en: notice
hr: napomena

en: User account
hr: Korisnički račun

en: File download
hr: Download datoteke

en: Acronym
hr: Akronim

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
hr: Postavljenje slike nije uspjelo; direktorij %directory ne postoji ili u nj nije dopušteno zapisivanje.

en: Dates
hr: Datumi

en: The field has been updated.
hr: Polje je ažurirano.

en: pixels
hr: pixela

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: Save order
hr: Spremi poredak

en: done
hr: gotovo

en: List, edit, or add user roles.
hr: Prikaži, uredi ili dodaj korisničke uloge.

en: edit role
hr: uredi ulogu

en: Custom format
hr: Prilagođeni format

en: Direction
hr: Smjer

en: Drupal core
hr: Drupal jezgra

en: Book navigation block display
hr: Prikaz bloka za navigaciju knjigom

en: Relations
hr: Relacije

en: Password field is required.
hr: Lozinka je obavezna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: Administration theme
hr: Administracijska tema

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Hvala na prijavi. Vaš račun čeka odobrenje administratora.<br />U međuvremenu na unešenu e-mail adresu poslan je e-mail s dodatnim uputama.

en: Congo (Kinshasa)
hr: Kongo (Kinšasa)

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Macao S.A.R., China
hr: Makao S.A.R., China

en: Saint Pierre and Miquelon
hr: Sveti Petar i Mikelon

en: Serbia
hr: Srbija

en: Somali
hr: Somalijski

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo kreirajte .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hr: Datoteka %file se ne može spremiti, veličina prelazi %maxsize, maksimalnu dozvoljenu veličinu za prebačene datoteke.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
hr: Datoteka %file nije spremljena, prebacivanje nije uspješno završeno.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hr: Datoteka %file nije spremljena. Pojavila se nepoznata greška.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hr: Datoteka %name ne može biti uploadana.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hr: Naziv datoteke je prazan. Molimo zadajte ime datoteke.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hr: Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dozvoljene: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hr: Datoteka je %filesize i premašuje najveću dopuštenu veličinu datoteke od %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hr: Veličina datoteke je %filesize što će premašiti kvotu na disku za %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
hr: Samo JPEG, PNG i GIF slike su dozvoljene.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hr: Slika je smanjena kako bi poštovala najveće dopuštene dimenzije od %dimensions piksela.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je prevelika; najveće dimenzije su %dimensions piksela.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je premala; najmanje dimenzije su %dimensions piksela.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
hr: Datoteka %path nije izbrisana zato što ne postoji.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hr: Greška prilikom prebacivanja. Nije moguće premjestiti prebačenu datoteku %file u %destination.

en: Add to book outline
hr: Dodaj u nacrt knjige

en: New set
hr: Novi skup

en: outdated
hr: zastario

en: <strong>@language_name</strong> (source)
hr: <strong>@language_name</strong> (izvor)

en: add translation
hr: dodaj prijevod

en: Translations of %title
hr: Prijevod %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
hr: Upravljajte označavanjem, kategoriziranjem i klasificiranjem vašeg sadržaja.

en: Database port
hr: Port baze podataka

en: Re-index site
hr: Reindeksirajte site

en: Are you sure you want to re-index the site?
hr: Jeste li sigurni da želite reindeksirati site?

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hr: Ove opcije su nužne samo za neke stranice. Ukoliko niste sigurni što unijeti, ostavite kako je ili pitajte pružatelja hosting usluge.

en: If your database is located on a different server, change this.
hr: Promijenite ovo ukoliko se vaša baza podataka nalazi na drugom poslužitelju.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hr: Ukoliko poslužitelj vaše baze podataka nije na standardnom portu, upišite njegov broj.

en: Database port must be a number.
hr: Port baze podataka mora biti broj.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hr: Razmaci su dopušteni, interpunkcija samo za točke, crte i donje crte.

en: IP address
hr: IP adresa

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hr: Uključite ili isključite prikaz određenih dijelova na stranici.

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: Boolean
hr: Bool

en: Maximum image resolution
hr: Maksimalna rezolucija slike

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: First sidebar
hr: Privi sidebar

en: Status report
hr: Izvješće statusa

en: Not writable
hr: Ne može se upisivati

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Book outline
hr: Obris serijala

en: This will be the top-level page in this book.
hr: Ovo će biti prva-glavna strana ove knjige.

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Notify user of new account
hr: Obavijesti korisnika o novom računu

en: View comment
hr: Pogledaj komentar

en: Comma
hr: Zarez

en: Uses
hr: Koristi

en: Path to custom icon
hr: Putanja do proizvoljne ikone

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: You are not authorized to post comments.
hr: Nemate dozlovu za slanje komentara.

en: The comment you are replying to does not exist.
hr: Komentar na koji sada odgovarate više ne postoji.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hr: Ova rasprava je zatovrena: ne možete ostaviti novi komentar.

en: You are not authorized to view comments.
hr: Nemate dozvolu da vidite komentare.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hr: Da li zaista želite obrisati ovaj komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hr: Svi odgovori na ovaj komentar biti će obrisani. Ovu radnju nije moguće poništiti.

en: Publish the selected comments
hr: Objavi odabrane komentare

en: Unpublish the selected comments
hr: Sakrij izabrane komentare.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ove komentare sa sivm njihovim podređenim komentarima?

en: You have to specify a valid author.
hr: Morate navesti točnog autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
hr: Ime koje ste uzeli pripada registriranom korisniku.

en: The e-mail address you specified is not valid.
hr: E-mail adresa koju ste naveli nije važeća.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
hr: URL vaše naslovne stranice nije točan. Zapamtite da treba biti potpuno ispravan, npr. <code>http://primjer.com/directory</code>.

en: (No subject)
hr: (Bez teme)

en: Default image
hr: Zadana slika

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hr: Ovaj tekst će biti korišten u čitačima ekrana, pretraživačima ili kada slika ne bude mogla biti prikazana.

en: Add feed
hr: Dodaj feed

en: List links
hr: Popis linkova

en: MIME type
hr: MIME tip

en: File system
hr: Sustav datoteka

en: @name's blog
hr: @name-ov blog

en: Enter your @s username.
hr: Unesite svoje @s korisničko ime.

en: Posted in
hr: Objavljeno u

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hr: Komentar: pokušano je neovlašteno slanje komentara ili je komentar podnijet za zatvoreni post %subject.

en: !name's blog
hr: !name-ov blog

en: All languages
hr: Svi jezici

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Search index
hr: Indeks pretraživanja

en: The MIME type of the file.
hr: MIME tip datoteke.

en: @type %title has been created.
hr: @type %title je kreiran.

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je ažuriran.

en: The post could not be saved.
hr: Post ne može biti spremljen.

en: %message in %file on line %line.
hr: %message u %file u redu %line.

en: 1 character | @count characters
hr[0]: @count znak
hr[1]: @count znaka
hr[2]: @count znakova

en: You do not have any administrative items.
hr: Nemate administrativnih stavki.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
hr: Jedan ili više problema su identificirani na vašoj Drupal instalaciji. Za dodatne informacije provjerite <a href="@status">izvješće o statusu</a>.

en: Help topics
hr: Pomoć tema

en: Help is available on the following items:
hr: Pomoć je dostupna za sljedeće stavke:

en: No help is available for module %module.
hr: Za modul %modul nema dostupne pomoći.

en: @module administration pages
hr: Stranica za administriranje modula @module

en: By module
hr: Po modulima

en: Translate interface
hr: Lokalizacija sučelja

en: Add language
hr: Dodaj jezik

en: Edit string
hr: Uredi niz

en: Delete string
hr: Izbriši niz

en: Are you sure you want to delete the language %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati jezik %name?

en: The language %locale has been removed.
hr: Jezik %locale je uklonjen.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati niz karaktera "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
hr: Brisanje niza karaktera će ukloniti sve prijevode ovog niza karaktera na svim jezicima. Ova radnja se ne može poništiti.

en: locale
hr: lokalni

en: PHP extensions
hr: PHP ekstenzije

en: Multilingual support
hr: Višejezična podrška

en: Enabled, with translation
hr: Omogućeno, s prijevodom

en: Publish comment
hr: Objavi komentar

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hr: Odabrani toolkit za manipulaciju slika %toolkit ne može ispravno procesirati %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
hr: Direktorij %file nije zaštićen od izmjena i predstavlja sigurnosni propust. Morate promijeniti dozvole na ovom direktoriju tako da se u njega ne može upisivati.

en: Administration pages
hr: Stranice administracije

en: Currently using !item !version
hr: Trenutno koristi !item !version.

en: !method @url returned @status (!length).
hr: !method @url je vratila @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
hr: Validan HTML pronađen u "@path"

en: %type: %message in %function (line %line of %file).
hr: %type: %message u %function (linija %line od %file).

en: 1 pass | @count passes
hr[0]: @count prošao
hr[1]: @count prošla
hr[2]: @count prošlih

en: 1 fail | @count fails
hr[0]: @count nije prošao
hr[1]: @count nisu prošla
hr[2]: @count nije prošlih

en: Main menu
hr: Glavni izbornik

en: Hindi
hr: Hindu

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hr: Korisnik %name je iskoristio jednokratnu prijavuu %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
hr: Kreiran je novi korisnički račun za <a href="@url">%name</a>. E-mail nije poslan.

en: Registration successful. You are now logged in.
hr: Registracija uspješna. Sada ste prijavljeni.

en: New user: %name (%email).
hr: Novi korisnik: %name (%email).

en: Trigger
hr: Okidač (Trigger)

en: Add link
hr: Dodaj link

en: View comments
hr: Pogledaj komentare

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili e-mail adresa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hr: %name: ovo polje nemože imati više od @count vrijednosti.

en: No fields available.
hr: Nema dostupnih polja.

en: After saving new content
hr: Nakon spremanja novog sadržaja

en: After deleting content
hr: Nakon brisanja sadržaja

en: Vertical Tabs
hr: Vertikalni tabovi

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hr: <em>i</em> gdje <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hr: <em>i</em> gdje <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
hr: Samodovršenje korisnika

en: Initializing.
hr: Pokrećem.

en: An error has occurred.
hr: Nastala je pogreška.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
hr: Nastavite na <a href="@error_url">stranicu sa pogreškom</a>

en: HTTP POST is required.
hr: HTTP POST je potreban.

en: Your page will be a part of the selected book.
hr: Vaša stranica će biti dio odabranog serijala.

en: 0 sec
hr: 0 sekundi

en: form
hr: obrazac

en: alert
hr: uzbuna

en: emergency
hr: hitno

en: Filter log messages
hr: Filtriraj poruke zapisnika

en: You must select something to filter by.
hr: Morate odabrati nešto za filtriranje.

en: New revision
hr: Nova revizija

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hr: Kako biste promijenili trenutnu loziniku, unesite novu lozinku u oba polja.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste koristiti jednokratni link za prijavu kojem je istekao rok važenja. Molimo, zatražite novi pomoću donjeg obrasca.

en: This login can be used only once.
hr: Ovo je jednokratna prijava.

en: The translation import of %filename failed.
hr: Uvoz prijevoda %filename nije uspio.

en: More choices
hr: Više izbora

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Inserted
hr: Umetnuto

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Upišite lozinku za novi račun u oba polja.

en: The title of the comment.
hr: Naslov komentara

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: Poll
hr: Anketa

en: contact
hr: kontakt

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hr: Unesite velikim slovima <strong>OR</strong> da bi ste pretražili bilo koji od dva termina. Npr., <strong>cats OR dogs</strong>.

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hr: Pokušaj ponovnog pokretanja crona dok je cron pokrenut.

en: Cron run completed.
hr: Cron završen.

en: HTTP request status
hr: Status HTTP zahtjeva

en: Fails
hr: Griješi

en: Visitors
hr: Posjetitelji

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Eventualno navedite alternativni URL preko kojeg je moguće pristupiti ovom nodu. Npr. unesite "o nama" za stranicu koja bi trebalo da sadrži podatke o vašem siteu. Koristite relativne putanje i ne dopisujte krajnju kosu crtu ('/'), inače vaš URL alias neće raditi.

en: Already added languages
hr: Već dodani jezici

en: Recent blog posts
hr: Posljednji blog unosi

en: Who's new
hr: Tko je nov

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: Edit language
hr: Promjeni jezik

en: list links
hr: prikaži linkove

en: Edit category
hr: Uredi kategoriju

en: The content type %name has been updated.
hr: Vrsta sadržaja %name je ažurirana.

en: The content type %name has been added.
hr: Vrsta sadržaja %name je dodana.

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Drag to re-order
hr: Povucite kako bi prerasporedili

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hr: Promjene u ovoj tablici neće biti spremljene dok se obrazac ne otpremi.

en: Blue Lagoon (default)
hr: Blue Lagoon (zadano)

en: The requested page could not be found.
hr: Zatražena stranica nije pronađena.

en: The user account %id does not exist.
hr: Korisnički račun %id ne postoji.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
hr: Pokušaj poništavanja nepostojećeg korisničkog računa: %id.

en: Requirements problem
hr: Problem s uvjetima

en: Database configuration
hr: Konfiguracija baze podataka

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
hr: Vrsta baze podataka u koju će biti pohranjeni vaši @drupal podaci.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hr: Ime baze podataka vašeg @drupal u koju će biti pohranjeni podaci. Ista mora postojati na serveru, inače  @drupal neće moći biti instaliran.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
hr: Ukoliko će više aplikacija dijeliti ovu bazu podataka, upišite prefiks (kao npr. %prefix) za tablice vaše @drupal web lokacije.

en: Select an installation profile
hr: Odaberi profil instalacije

en: Choose language
hr: Odaberite jezik

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
hr: Uz dodatak prikladnog paketa za prijevod, instalacija se može nastaviti u drugom jeziku po Vašem izboru. Za instalaciju i korištenje Drupala u jeziku različitom od engleskog:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
hr: Ustanovite je li <a href="@translations" target="_blank">prijevod ove verzije Drupala</a> dostupan u jeziku Vašeg izbora. Prijevod se isporučuje u paketu prijevoda; svaki paket prijevoda omogućuje prikaz određene verzije Drupala u jeziku paketa; Nisu svi jezici dostupni za svaku verziju Drupala.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
hr: Ako je dodatni paket prijevoda po Vašem izboru dostupan, preuzmite ga i sadržaj snimite u Drupal root folder.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
hr: Vratite se na izbor jezika koristeći drugi link ispod i odaberite željeni jezik s prikazanog popisa. Osvježavanje stranice će automatski učitati eventualne nove pakete prijevoda.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
hr: Alternativno, kako biste instalirali i koristili Drupal na engleskom jeziku, ili kako biste odgodili odabir alternativnog jezika nakon kraja instalacije, odaberite prvi link ispod.

en: How should the installation continue?
hr: Kako nastaviti instalaciju?

en: Continue installation in English
hr: Nastavi instalaciju na engleskom

en: Return to choose a language
hr: Vrati se na odabir jezika

en: Learn how to install Drupal in other languages
hr: Kako instalirati Drupal na drugim jezicima

en: (built-in)
hr: (ugrađeno)

en: No profiles available
hr: Nema raspoloživih profila

en: Drupal already installed
hr: Drupal je već instaliran

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
hr: <ul><li>Da biste započeli ponovo, morate isprazniti postojeću bazu.</li><li>Za istalaciju u drugu bazu, promijenite odgovarajuće postavke u <em>settings.php</em> datoteci u <em>sites</em> direktoriju.</li><li>Kako biste nadogradili postojeću instalaciju, nastavite na <a href="@base-url/update.php">skriptu za nadogradnju</a>.</li><li>Pogledajte svoju <a href="@base-url">postojeću stranicu</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
hr: Instaliram @drupal

en: The installation has encountered an error.
hr: Instalacija je naišla na pogrešku.

en: Configure site
hr: Konfiguriraj web lokaciju

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
hr: Potrebne izmjene na %dir i %file su napravljene. Zbog sigurnosti datoteke sada imaju dozvolu samo za čitanje.

en: @drupal installation complete
hr: @drupal instalacija je završena

en: Installed %module module.
hr: Instaliran %module modul.

en: Choose profile
hr: Odaberite profil

en: Verify requirements
hr: Provjerite zahtijeve

en: Set up database
hr: Postavite bazu podataka

en: Set up translations
hr: Postavite prijevode

en: Install site
hr: Instalirajte web lokaciju

en: Finish translations
hr: Završite prijevode

en: Site e-mail address
hr: E-mail adresa stranice

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hr: E-mail adresa sa koje stižu automatske e-mail poruke poslane prilikom registracije korisnika, resetiranja lozinki i drugih obavijesti. (Kako bi smanjili mogućnost da ovi emailovi budu označeni kao spam, preporuča se e-mail adresa na domeni koju upravo postavljate)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hr: Datumi i vrijeme na stranici će se prikazivati po izabranoj vremenskoj zoni.

en: Update notifications
hr: Obavijesti o ažuriranjima

en: Check for updates automatically
hr: Automatski provjeravaj za nadogradnje

en: Removed orphaned action '%action' from database.
hr: Ukloni zaostalu radnju '%action' iz baze.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
hr[0]: Jedna zaostala radnja (%orphans) postoji u tabeli radnji. !link
hr[1]: @count zaostale radnje (%orphans) postoje u tabeli radnji. !link
hr[2]: @count zaostalih radnji (%orphans) postoji u tabeli radnje. !link

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hr: Cron proces je prekoračio vremensko ograničenje i prekinut je.

en: 1 byte | @count bytes
hr[0]: @count bajt
hr[1]: @count bajta
hr[2]: @count bajtova

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hr: !name ne može biti duže od %max znakova a sadašnja duljina je %length znakova.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
hr: GD2 sustav alata za manipulaciju slikama

en: The GD toolkit is installed and working properly.
hr: GD alatke su instalirane i uredno rade.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hr: Odredite kvalitetu slike za JPEG manipulacije. Omjeri su od 0 do 100. Više vrijednosti znače bolju kvalitetu slika ali i veće datoteke.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
hr: GD image toolkit zahtijeva ispravnu instalaciju i postavljanje GD modula za PHP. Za više informacija pogledajte <a href="@url">PHP image dokumentaciju</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
hr: Kvalitet JPEG-a mora biti broj između 0 i 100.

en: Right to left
hr: S desna na lijevo

en: Left to right
hr: S lijeva na desno

en: Predefined language
hr: Predefinirani jezik

en: Custom language
hr: Proizvoljni jezik

en: Add custom language
hr: Dodaj proizvoljni jezik

en: Save language
hr: Spremi jezik

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
hr: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> usuglašeni identifikator jezika. Jezički kodovi obično koriste kodove zemalja, i opcionalno, pismo ili naziv regionalne varijante. <em>Naprimjer: "en", "en-US" i "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
hr: Naziv jezika na Engleskom

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
hr: Naziv jezika na Engleskom. Biti će raspoloživo za prijevod na sve jezike.

en: Native language name
hr: Izvorno ime jezika

en: Name of the language in the language being added.
hr: Ime jezika na jeziku koji se dodaje.

en: Language domain
hr: Domen jezika

en: Direction that text in this language is presented.
hr: Smjer u kojem se tekst jezika prezentira.

en: The language %language (%code) already exists.
hr: Jezik %language (%code) već postoji.

en: Invalid language code.
hr: Neispravan kod jezika.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
hr: Jezik %language je stvoren i može biti korišten. Više informacije je dostupno na <a href="@locale-help">stranici pomoći</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
hr: Vrijednosti za prefiks domene i putanje ne bi trebali biti postavljeni u isto vrijeme.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
hr: Prefiks (%prefix) je već dodan jeziku (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
hr: Samo zadani jezik može imati prazan i domenu i prefiks.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
hr: Prefiks (%prefix) je već dodan jeziku (%language).

en: The English language cannot be deleted.
hr: Engleski jezik ne može biti obrisan.

en: The default language cannot be deleted.
hr: Aktivni jezik ne može biti obrisan.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
hr: Brisanje jezika će obrisati sve prijevode koji se odnose na taj jezik, postovi na ovom jeziku će biti postavljeni na neutralni jezik. Ovaj postupak nije moguće poništiti.

en: Language negotiation configuration saved.
hr: Spremljene su postavke pregovaranja jezika.

en: English (built-in)
hr: Engleski (ugrađen)

en: String contains
hr: Niz sadrži

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite prazno za prikaz svih fraza. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: English (provided by Drupal)
hr: Engleski (Drupal)

en: Search in
hr: Traži u

en: Both translated and untranslated strings
hr: Prevedeni i neprevedni nizovi

en: Only translated strings
hr: Samo prevedeni nizovi

en: Only untranslated strings
hr: Samo neprevedni nizovi

en: Limit search to
hr: Ograniči pretragu na

en: All text groups
hr: Sve grupe tekstova

en: Languages not yet added
hr: Jezici koji još nisu dodani

en: Import translation
hr: Uvezi prijevod

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
hr: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) datoteka.

en: Import into
hr: Uvezi u

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
hr: Odaberite jezik za kojega želite dodati nizove. Ukoliko odaberete jezik koji nije postavljen - biti će dodan.

en: Text group
hr: Tekst grupa

en: Imported translations will be added to this text group.
hr: Uvezeni prijevodi će biti dodani u ovu grupu.

en: The language %language has been created.
hr: Jezik %language je stvoren.

en: Export translation
hr: Izvezi prijevod

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
hr: Odaberite jezik za izvoz u Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
hr: Stvori Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) datoteku sa svim nizovima iz lokalne Drupal baze.

en: String not found.
hr: Niz znakova nije pronađen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hr: Poslani niz sadrži nedozvoljeni HTML: %string

en: The string has been saved.
hr: Niz karaktera je sačuvan.

en: The string has been removed.
hr: Niz je uklonjen.

en: The language selected for import is not supported.
hr: Izabrani jezik za uvoz nije podržan.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hr: Čini se da datoteci %filename nedostaje ili ima neispravno zaglavlje.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
hr: Prijevod je uspješno uvezen. Rezultat je %number novo stvorenih prevedenih nizova, %update nizova je osvježeno i %delete nizova je obrisano.

en: Importing interface translations
hr: Uvozim prijevod sučelja.

en: Starting import
hr: Počinjem uvoz

en: Error importing interface translations
hr: Pogreška prilikom uvoza prijevoda

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hr: Pokušaj prosljeđivanja niza karaktera prijevoda sa zabranjenim HTML:  %string

en: The %language language (%code) has been created.
hr: %language jezik (%code) je stvoren.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hr: Datoteka %file je uvežena u %locale: %number novih nizova karaktera je dodano, %update ažurirano i %delete uklonjeno.

en: Exported %locale translation file: %filename.
hr: Izvezena %locale datoteka s prijevodom: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
hr: Izvezao sam prijevod u datoteku: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hr: Ažurirana JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hr: Kreirana JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
hr: Uklonjena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language, jer ne postoje trenutno prijevodi za taj jezik.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hr: Pojavila se pogreška prilikom kreiranja JavaScript datoteke prijevoda za %language jezik.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
hr[0]: Jedan niz karaktera prijevoda je preskočen jer je imao zabranjen HTML.
hr[1]: @count niza karaktera prijevoda su preskočena jer su imali zabranjen HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
hr[0]: Jedna datoteka prijevoda je uvezena za tek instalirani modul.
hr[1]: @count datoteke prijevoda su uvezene za tek instalirani modul.
hr[2]: @count datoteka prijevoda je uvezeno za tek instalirani modul.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
hr[0]: Jedna datoteka sa prijevodom je uvezena za uključene module.
hr[1]: @count datoteke sa prijevodom su uvezene za uključene module.
hr[2]: @count datoteka sa prijevodom je učitano za uključene module.

en: Abkhazian
hr: Abhazijski

en: Avestan
hr: Avestanski

en: Afrikaans
hr: Afrički

en: Akan
hr: Akanski

en: Amharic
hr: Amharski

en: Assamese
hr: Asamijski

en: Avar
hr: Avarski

en: Aymara
hr: Ajmarski

en: Azerbaijani
hr: Azerbejdžanski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Bosnian
hr: Bosanski

en: Chechen
hr: Čečenski

en: Chamorro
hr: Hamoro

en: Corsican
hr: Korzikanski

en: Cree
hr: Kritski

en: Old Slavonic
hr: Staroslavenski

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Welsh
hr: Welški

en: Maldivian
hr: Maldivski

en: Bhutani
hr: Butanski

en: Ewe
hr: Eve

en: Estonian
hr: Estonski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Persian
hr: Perzijski

en: Faeroese
hr: Farski

en: Frisian
hr: Frizijski

en: Irish
hr: Irski

en: Scots Gaelic
hr: Škotski galski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Guarani
hr: Guaranski

en: Manx
hr: Manški

en: Hausa
hr: Hauški

en: Armenian
hr: Armenski

en: Herero
hr: Hererski

en: Inupiak
hr: Inupijaski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Inuktitut
hr: Inuktitutski

en: Javanese
hr: Javanski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Kikuyu
hr: Kikujski

en: Kwanyama
hr: Kvanjamaski

en: Kazakh
hr: Kazah

en: Greenlandic
hr: Grenlandski

en: Cambodian
hr: Kambodžanski

en: Kannada
hr: Kanadski

en: Kanuri
hr: Kanurski

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Cornish
hr: Kornski

en: Latin
hr: Latinski

en: Luganda
hr: Lugandski

en: Lingala
hr: Lingalski

en: Laothian
hr: Laotijski

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Malagasy
hr: Malagazijski

en: Marshallese
hr: Maršalski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Moldavian
hr: Moldavski

en: Marathi
hr: Maratski

en: Malay
hr: Malajski

en: Maltese
hr: Malteški

en: Burmese
hr: Burmski

en: North Ndebele
hr: Sjeverno-ndebelski

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Ndonga
hr: Ndongski

en: Norwegian Bokmål
hr: Norveški Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: South Ndebele
hr: Južno-ndebelski

en: Chichewa
hr: Čičeva

en: Occitan
hr: Okitanski

en: Oromo
hr: Oromski

en: Oriya
hr: Orijski

en: Ossetian
hr: Osetski

en: Punjabi
hr: Pandžabi

en: Pali
hr: Palijski

en: Pashto
hr: Paštunski

en: Portuguese, Portugal
hr: Portugalski, Portugal

en: Portuguese, Brazil
hr: Portugalski, Brazil

en: Quechua
hr: Kvečua

en: Rhaeto-Romance
hr: Raeto-romans

en: Kinyarwanda
hr: Kinjarvanda

en: Sardinian
hr: Sardinijanski

en: Sindhi
hr: Sindi

en: Northern Sami
hr: Sjeverno-samijski

en: Serbo-Croatian
hr: Srpsko-Hrvatski

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Samoan
hr: Samoanski

en: Shona
hr: Šona

en: Albanian
hr: Albanski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Siswati
hr: Sisvati

en: Sesotho
hr: Sesoto

en: Sudanese
hr: Sudnski

en: Swahili
hr: Svahili

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tajik
hr: Tadžikistanski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Tigrinya
hr: Tigrinjanski

en: Turkmen
hr: Turkmenistanski

en: Tagalog
hr: Tagaloški

en: Setswana
hr: Secvanski

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Twi
hr: Tvi

en: Tahitian
hr: Tahićanski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Wolof
hr: Volofski

en: Xhosa
hr: Ksoza

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yoruba
hr: Joruba

en: Zhuang
hr: Žuang

en: Chinese, Simplified
hr: Kineski, Jednostavni

en: Chinese, Traditional
hr: Kineski, tradicionalni

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
hr: Pogreška prilikom slanja e-maila (od %from za %to).

en: sort ascending
hr: posloži uzlazno

en: sort descending
hr: posloži silazno

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hr: Operacije nad Unicode nizovima su emulirane na best-effort bazi. Instalirajte <a href="@url">PHP mbstring extenziju</a> za unaprijeđenu podršku za Unicode znakove.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Preklapanje funkcija višebajtnog niza karaktera u PHP-u je uključeno. Moraćete ga isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.func_overload</em> u datoteci php.ini. Pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a> ukoliko želite više informacija.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Prevođenja višebajtnog niza karaktera kodnog rasporeda u PHP-u je uključeno. Morati ćete ga isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.encoding_translation</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Konverzija višebajtnih ulaznih nizova karaktera u PHP-u je uključena. Morati ćete je isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_input</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Konverzija višebajtnih ulaznih nizova karaktera u PHP-u je uključena. Morati ćete je isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_output</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
hr: Standardni PHP

en: PHP Mbstring Extension
hr: PHP Mbstring ekstenzija

en: Unicode library
hr: Unicode biblioteka

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hr: Nije moguća konverzija XML enkodinga %s u UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hr: Nepodržani enkoding %s. Instalirajte iconv, GNU recode ili mbstring za PHP.

en: Parse error. Not well formed
hr: Pogreška prilikom raščlanjivanja. Nije dobro formirano

en: Parse error. Request not well formed.
hr: Pogreška pri analizi. Zahtjev nije dobro formuliran.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
hr: Poslužiteljska pogreška. Neispravan XML-RPC. Zahtjev mora biti oblika methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
hr: Poslužiteljska pogreška. Metoda zahtijeva @methodname nije navedena.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
hr: Poslužiteljska pogreška. Pogrešan broj parametara metoda.

en: Server error. Invalid method parameters.
hr: Poslužiteljska pogreška. Neispravni parametri metode.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
hr: Poslužiteljska pogreška. Zahtijevana funkcija %method ne postoji.

en: Invalid syntax for system.multicall.
hr: Neispravna sintaksa vrijednosti system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
hr: Zabranjeni su povratni pozivi za system multicall.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
hr: Poslužiteljska pogreška. Nije naveden potpis metode %methodname.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
hr: Naziva feed-a (ili naziv web lokacije koja daje feed)

en: Categorize news items
hr: Katgorizirajte stavke novosti

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
hr: Jeste li ste sigurni da želite ukloniti sve stavke iz kanala %feed?

en: checkboxes
hr: checkboxovi

en: multiple selector
hr: višestruki odabir

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
hr: Na tisuće site-ova (pogotovo site-ovi s vijestima i blogovi) objavljuju svoje naslove i priloge putem feed-ova. Pri tome se koriste standardizirani XML formati. Formati koje sakupljač podržava uključuju <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
hr: Trenutni feed-ovi su popisani ispod, i <a href="@addfeed">novi feed-ovi mogu biti dodani</a>. Za svaki feed ili feed kategoriju, može se omogućiti <em>poslijednji unosi</em> blok na <a href="@block">stranici za administriranje blokova</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
hr: Dodaj feed u RSS, RDF ili Atom format. Feed može imati samo jedan upis.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
hr: Kategorije omogućavaju grupiranje unosa feed-a sa različitih feed-ova. Npr. nekoliko različitih feed-ova o sportu mogu da pripadaju kategoriji sa imenom <em>Sport</em>. Unosi feed-a mogu biti grupirani automatski (selektiranjem kategorije prilikom kreiranja ili mijenjanja feed-a) ili ručno (putem  <em>Kategoriziraj</em> stranice koja je dostupna od popisa feed unosa). Svaka kategorija ima svou sopstvenu feed stranu ili blok.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
hr: Konfigurirajte sadržaj koji će vaš site prikupljati sa drugih site-ova, koliko često će ih provjeravati, i kako će biti kategoriziran.

en: Update items
hr: Ažuriraj stavke

en: Edit feed
hr: Uredi feed

en: No blocks in this region
hr: Nema blokova u ovoj regiji

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hr: Blok %info je dodijeljen pogrešnoj (eng. invalid) regiji i zato je isključen.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
hr: Promjene na ovim blokovima neće biti sačuvane sve dok ne kliknete na dugme <em>Spremi blokove</em>.

en: Post new blog entry.
hr: Objavi novi blog unos.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
hr: Nemate prava objaviti novi blog unos.

en: You have not created any blog entries.
hr: Niste objavili niti jedan blog unos.

en: !author has not created any blog entries.
hr: !author nije kreirao nijedan zapis na blogu.

en: No blog entries have been created.
hr: Nije kreiran nijedan sadržaj na blogu.

en: Blog entry
hr: Blog unos

en: View recent blog entries
hr: Pogledajte posljednje blog unose

en: Read !username's latest blog entries.
hr: Pročitaj posljednje zapise bloga !username's .

en: !username's blog
hr: !username-ov blog

en: Read the latest blog entries.
hr: Pročitajte posljednje blog unose.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
hr: Vrsta sadržaja za link %add-child treba biti jedan od selektiranih i dozvoljenih vrsti nacrta knjiga.

en: Save book pages
hr: Sačuvaj stranice knjige

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hr: Ova knjiga je modificirana od strane drugog korisnika, promijene neće biti sačuvane.

en: Title changed from %original to %current.
hr: Naslov je promijenjen iz %original u %current.

en: Updated book %title.
hr: Knjiga %title je ažurirana.

en: book: updated %title.
hr: knjiga: ažurirana %title.

en: Update book outline
hr: Ažuriraj nacrt knjige.

en: Remove from book outline
hr: Ukloni iz nacrta knjige

en: No changes were made
hr: Nema napravljenih promijena

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
hr: Sadržaj je dodan u izabranu knjigu. Sada ga možete postaviti u odnosu na druge stranice.

en: The book outline has been updated.
hr: Nacrt knjige je ažuriran.

en: There was an error adding the post to the book.
hr: Došlo je do pogreške prilikom dodavanja sadržaja u knjigu.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hr: %title je pridružen podstranicama, koje će biti premještene automatski u čuvanju njihove povezanosti s knjigom. Za ponovno stvaranje hijerarhije (kao što je bila prije uklanjanja stranice), %title možete dodati ponovo uporabom tab-a Nacrt, i svaka od njihovih bivših podstranica mora biti ručno premještena.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
hr: %title može biti ponovo dodan u hijerarhiju uporabom tab-a Nacrt.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti %tile iz hijerarhije knjige?

en: The post has been removed from the book.
hr: Post je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hr: Prikaži inačicu za ispis ovog serijala i svih njegovih podstranica.

en: Show block on all pages
hr: Prikaži blok na svim stranicima

en: Show block only on book pages
hr: Prikaži blok samo na stranicama knjige

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
hr: Ako je označeno <em>Prikaži blokove na svim stranicama</em>, blok će automatski generirati meni za sve blokove na siteu. Ako je označeno <em>Prikaži blokove samo na stranicama knjige</em>, blok će prikazati samo jedan meni koji odgovara trenutnoj stranici knjige. U tom slučaju, ako trenutna stranica nije knjiga, neće se prikazati nijedan blok. <em>Posebna stranica za postavljanje vidjivosti</em> ili druge postavke vidljivosti mogu biti korišteni kao dopuna za označeno prikazivanje bloka.

en: This is the top-level page in this book.
hr: Ovo je prva-glavna strana ove knjige.

en: No book selected.
hr: Nije odabran serijal

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hr: Nadređena stranica u knjizi. Maksimalna dubina za knjigu i njene podređene stranice iznosi !maxdepth. Neke stranice u odabranoj knjizi neće biti dostupne kao nadređene ako njihovim odabirom pređete ovu granicu.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hr: %title će biti dio nacrta knjige, sa svim pripadajućim podstranicama. Ako nastavite s brisanjem, podstranice će biti premještene automatski.

en: Re-order book pages and change titles
hr: Preuredi stranice knjige i promijeni naslove

en: Book page
hr: Stranica knjige

en: Base color
hr: Temeljna boja

en: Header top
hr: Vrh zaglavlja

en: Header bottom
hr: Dno zaglavlja

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
hr: PHP nema dovoljno memorije na raspolaganju kako bi promijenio shemu bojanja ove teme. Potrebno vam je barem dodatnih %size. Dodatne podatke potražite u <a href="%url">PHP dokumentaciji</a>.

en: Delete the selected comments
hr: Izbriši odabrane komentare

en: Allows users to comment on and discuss published content.
hr: Omogućava korisnicima komentiranje i rasprave o objavljenom sadržaju.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hr: Npr: 'tehnička podrška' ili 'informacije o proizvodima'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hr: Kada prikazujete kategorije, one sa manjom težinom biti će iznad onih sa većom težinom. Kategorije koje su jednake težine biti će složene po abecenom redu.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
hr: Kontakt forma još nije konfigurirana. <a href="@add">Dodaj jednu ili više kategorija</a> u formu.

en: Personal contact form
hr: Osobni kontakt obrazac

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
hr: Stvori sistemski kontakt obrazac i postavi kategorije koje će obrazac koristiti.

en: Edit contact category
hr: Uredi kategoriju kontakta

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
hr: Omogućava korištenje osobnih i kontakt obrazaca na razini web-a.

en: Database logging
hr: Logiranje u bazu

en: View events that have recently been logged.
hr: Pregledaj događaje nedavno zabilježene u dnevnik.

en: Top 'page not found' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'stranica nije pronađena'

en: View 'page not found' errors (404s).
hr: Pregledajte 'Stranica nije pronađena' pogreške - 404.

en: Top 'access denied' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'pristup odbijen'

en: View 'access denied' errors (403s).
hr: Pregledajte pogreške vrste 'pristup odbijen' (pogreška 403).

en: Logs and records system events to the database.
hr: Dnevnici i zapisi sistemskih zbivanja u bazu podataka.

en: No roles may use this format
hr: Niti jedna uloga ne može koristiti ovaj obrazac

en: Allowed HTML tags: @tags
hr: Dopušteni HTML tagovi: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
hr: Sidra se koriste za pravljenje linkova ka drugim stranicama.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hr: Oznake za prijelom redova su podrazumijevane, zato koristite ovu ozaku samo ukoliko želite dodatno napraviti prijelom reda. Uporaba ove oznake je nešto drugačija od ostalih, pošto je nije potrebno zatvoriti. Koristite dodatnu prazninu i kosu crtu  " /"  unutar oznake kako bi ste održali kompatibilnost sa XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
hr: Tekst sa <br /> prijelomom reda

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hr: Kako se oznake za paragrafe dodaju automatski, koristite ovu oznaku samo ukoliko želite dodati dodatne paragrafe.

en: Paragraph one.
hr: Paragraf jedan.

en: Paragraph two.
hr: Paragraf dva.

en: Strong
hr: Jako

en: Emphasized
hr: Naglašeno

en: Cited
hr: Citirano

en: Coded text used to show programming source code
hr: Tekst-kod koji se koristi za prikazivanje programerskog izvornog koda

en: Coded
hr: Kod

en: Bolded
hr: Podebljano

en: Italicized
hr: Ukošeno

en: Superscripted
hr: Gornji index

en: <sup>Super</sup>scripted
hr: <sup>Gornji</sup> index

en: Subscripted
hr: Donji index

en: <sub>Sub</sub>scripted
hr: <sub>Donji</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hr: <abbr title="Skraćenica">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hr: <acronym title="Hrvatske željeznice">HŽ</acronym>

en: Block quoted
hr: Citiranje u vidu bloka

en: Quoted inline
hr: Citiranje u redu

en: Table header
hr: Zaglavlje tabele

en: Table cell
hr: Ćelija tabele

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Popis sa rednim brojevima - koristite &lt;li&gt; za svaku novu stavku

en: First item
hr: Prva stavka

en: Second item
hr: Druga stavka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Popis bez rednih brojeva - koristite &lt;li&gt; za svaki novi unos u popisu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hr: Popisi definicija su slični ostalim popisima u HTML-u. &lt;dl&gt; započinje novi popis, &lt;dt&gt; započinje novi pojam i &lt;dd&gt; započinje samu definiciju.

en: First term
hr: Prvi pojam

en: First definition
hr: Prva definicija

en: Second term
hr: Drugi pojam

en: Second definition
hr: Druga definicija

en: Subtitle three
hr: Podnaslov tri

en: Subtitle four
hr: Podnaslov četiri

en: Subtitle five
hr: Podnaslov pet

en: Subtitle six
hr: Podnaslov šest

en: Tag Description
hr: Opis oznake

en: You Type
hr: Tipkajte

en: You Get
hr: Dobijete

en: No help provided for tag %tag.
hr: Ne postoji pomoć za oznaku %tag.

en: Quotation mark
hr: Znak navoda

en: Character Description
hr: Opis znaka

en: Lines and paragraphs break automatically.
hr: Redovi i paragrafi se prelamaju automatski

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
hr: Redovi i paragrafi prepoznaju se automatski. Oznake &lt;br /&gt; za prijelom reda, &lt;p&gt; za novi paragraf i &lt;/p&gt; za kraj paragrafa dodaju se automatski. Ukoliko paragrafi ne budu prepoznati, probajte ubaciti par paznih redova.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
hr: Web i e-mail adrese pretvaraju se u linkove automatski.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
hr: Konfigurirajte način na koji se ulazni sadržaj filtrira, uključujući dozvoljene HTML oznake. Također dozvoljava omogućavanje filtera koje pružaju moduli.

en: Compose tips
hr: Kratke upute unosa

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
hr: Kratko ali smisaono ime za ovu kolekciju povezanih rasprava.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
hr: Opisi i savjeti za rasprave na ovom forumu.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
hr: Forumi su prikazani u rastućem redoslijedu po težini (forumi sa istom težinom prikazani su po abecenom redu).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
hr: Kratko ali smisleno ime za ovu kolekciju povezanih foruma.

en: Description and guidelines for forums within this container.
hr: Opis i upute za forume u okviru ovog spremnika.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
hr: Spremnici su prikazani u rastućem redoslijedu po težini (spremnici sa istom težinom su prikazani po abecednom redu).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
hr: Brisanje foruma ili spremnika će također obrisati sve podforume, ako postoje. Da bi ste obirsali poruke u ovom forumu posjetite prvo <a href="@content">administraciju sadržaja</a>. Ova radnja ne može biti opozvana.

en: Default number of forum topics displayed per page.
hr: Podrazumijevani broj prikazanih forum tema po stranici.

en: Default display order for topics.
hr: Podrazumijevano prikazivanje uređeno po naslovima.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
hr: Spremnici se obično nalaze na najvišem (osnovnom) nivou, ali također mogu biti i u drugom spremniku ili forumu.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
hr: Forumi mogu biti postavljeni na vrh (osnovni) nivo, ili unutar drugog spremnika ili foruma.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
hr: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@forum">Forum modul</a>.

en: Forum topic
hr: Tema foruma

en: You are not allowed to post new content in the forum.
hr: Nemate dopuštenje za unos novog sadržaja u forum.

en: Manages the display of online help.
hr: Upravljanje prikazivanjem online pomoći.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
hr: Ova stranica omogućava opći pregled dostupnih nizova za prijevod. Drupal prikazuje nizove za prijevod u tekstualnim grupama; moduli mogu imati dodatne tekstualne grupe koji sadrže druge nizove za prijevod. Tekstualne grupe omogućavaju grupiranje srodnih nizova, zbog toga se često koriste kako bi fokusirali prevodilačke napore na određene regije Drupal-ovog sučelja.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
hr: Uzmite u obzir da se <em>.po</em> datoteke sa paketom prijevoda uvoze automatski (ako su dostupne) kada se uključuju novi moduli ili teme, ili kada se dodaju novi jezici. Ova stranica omogućava uvoz jedne <em>.po</em> datoteke odjednom, možda bi bilo jednostavnije da preuzmete i unesete vaš prevedeni paket u direktorij Drupal instalacije i <a href="@language-add">da dodate jezik</a> (koji će automatski uvesti sve <em>.po</em> datoteke u tom paketu. Prevedeni paketi su dostupni za preuzimanje na <a href="@translations">Drupal stranici sa prijevodima</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
hr: Ova stranica izvozi prevedene nizove koji se koriste na ovom siteu. Izvezena datoteka može biti u Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formi, što može uključivati i prevedene i neprevedene nizove (koristi se za razmjenu prijevoda s drugima), ili u Portable Object Template (<em>.pot</em>) formi, koja uključuje samo originalne nizove (koristi se samo za stvaranje novog prijevoda u Gettext prevodilačkom editoru).

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
hr: Ovaj blok je prikazan samo ako <a href="@languages">su najmanje dva jezika u uporabi</a> i <a href="@configuration">izbor jezika</a> je postavljen na nešto drugačije od <em>Ništa</em>.

en: Built-in interface
hr: Ugrađeno sučelje

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hr: Uobičajeni jezik ovog računa za e-mailove, i prioritetni jezik za prezentaciju sitea.

en: This account's default language for e-mails.
hr: Podrazumijevani jezik ovog računa za slanje sistemskih e-mailova.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
hr: Alternativna putanja vezana za specifičan jezik koristiti će se uvijek kada treba prikazati stranicu u tom specifičnom jeziku, i biti će korištena bez obzira na vrijednost alternativne putanje koja je odabrana u <em>Svi jezici</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Configure languages for content and the user interface.
hr: Podešavanje jezika sadržaja i korisničkog sučelja.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
hr: Prevedite ugrađeno sučelje i drugi tekst (opcija).

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
hr: Dodaje opciju upravljanja jezicima i omogućava prijevod korisničkog sučelja na jezike koji nisu Engleski.

en: Submission form settings
hr: Postavke obrasca za podnošenje.

en: This content type does not have a title field.
hr: Ova vrsta sadržaja nema polje za naslov.

en: The machine-readable name %type is already taken.
hr: Strojno čitljivo ime za %type je već u uporabi.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Strojno čitljivo ime treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The human-readable name %name is already taken.
hr: Ljudsko čitljivo ime %name je već zauzeto.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hr: Jeste li sigurni da želite da obrisati sadržaj vrste %type?

en: Added content type %name.
hr: Vrsta sadržaja %name je dodana.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
hr[0]: Promjena sadržaja @count posta sa %old-type na %type.
hr[1]: Promjena sadržaja @count posta sa %old-type na %type.
hr[2]: Promjena sadržaja @count postova sa %old-type na %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
hr: Jeste li ste sigurni da želite da ponovo izgraditi dozvole na sadržaju sitea?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
hr: Ovom radnjom ćete ponovno napraviti sve dozvole za pristup sadržaju na siteu, i ovo može biti dugotrajan proces. Ova radnja ne može biti vraćena u prvobitno stanje.

en: language
hr: jezik

en: An error occurred and processing did not complete.
hr: Pojavila se pogreška i obrada nije završena.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
hr: Skraćena verzija unosa prikazuje kako će unos izgledati kada bude prikazan na početnoj stranici ili kada bude na raspolaganju za automatsko sakupljanje sadržaja na mreži. <span class="no-js">Ukoliko želite sami kotrolirati mjesto razdvajanja skrećene verzije unesite slijedeći niz kao graničnik "&lt;!--break--&gt;" (bez navodnika).</span>

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
hr: @type %title je vraćen na reviziju od %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hr: Revizija od %revision-date od @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
hr: Dozvole za pristup sadržaju trebaju se ponovo izgraditi.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
hr: <strong>Postavite vašu web stranicu</strong> Nakon što se prijavite posjetite <a href="@admin">administrativni odjel</a>, gdje možete <a href="@config">postaviti i prilagoditi</a> vašu stranicu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
hr: <strong>Omogućite dodatnu funkcionalnost</strong> Potom, odite na <a href="@modules">popis modula</a> i omogućite svojstva koja vam odgovaraju. Možete naći dodatne module unutar <a href="@download_modules">Drupal moduli - stranica za preuzimanje</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
hr: <strong>Prilagodite dizajn vaše stranice.</strong> Kako bi ste promijenili "izgled i osjećaj" vaše stranice, odite na <a href="@themes">odjeljak s predlošcima</a>. Možete izabrati jedan od priloženih obrazaca ili instalirati dodatne predloške sa  <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.

en: Rebuilding content access permissions
hr: Ponovno izgraditi pristupne dozvole za sadržaj

en: Content permissions have been rebuilt.
hr: Dozvole sadržaja su ponovno izgrađene.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hr: Pristupne dozvole sadržaja nisu ponovno izgrađene.

en: Add content type
hr: Dodaj vrstu sadržaja

en: Revert to earlier revision
hr: Vratite raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Izbrišite raniju reviziju

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
hr: Dopusti dodavanje sadržaja i prikaz istoga na stranicama.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
hr: Kako bi ste koristili OpenID morate prvo stvoriti vaš identitet na nekom javnom ili privatnom OpenID serveru. Ako nemate OpenID i želite jedan, potražite na listu na <a href="@openid-providers">stranici besplatnih pružatelja</a> OpenID usluge. O OpenID-u možete saznati više na  <a href="@openid-net">ovom siteu</a>.

en: OpenID identities
hr: OpenID identitet

en: Allows users to log into your site using OpenID.
hr: Dopušta korisnicima prijaviti se putem OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
hr: Alijas %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: The alias has been saved.
hr: Alijas je spremljen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
hr: Želite li zaista obrisati alijas putanje %title?

en: Filter aliases
hr: Filtrirajte alijase

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
hr: Unesite putanju za koju želite napraviti novi alijas, kao i naziv novog alijasa.

en: URL aliases
hr: URL alijasi

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
hr: Izmjenite URL putanje vašeg sitea stvaranjem alijasa za iste.

en: Edit alias
hr: Uredi alijas

en: Delete alias
hr: Izbriši alijas

en: Add alias
hr: Dodaj alijas

en: Allows users to rename URLs.
hr: Dopušta korisnicima URL preimenovanje.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
hr: <a href="@drupal">Drupal.org</a> nudi <a href="@php-snippets">neke primjere o PHP izrescima</a>, ili možete sami kreirati vlastite ako imete iskustvo i znanje sa PHP-om u Drupal sustavu.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
hr: Možete koristiti PHP kod. Ne zaboravite na &lt;?php ?&gt; oznake.

en: Using custom PHP code
hr: Kristiti prilagođen PHP kod

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
hr: Prilagođen PHP kod može biti unešen za neke vrste sadržaja. Dakle unos PHP koda unutar sadržaja ili u bloku je moćna i fleksibilna mogućnost kada je koristi korisnik od povjerenja sa PHP iskustvom, ali je opasno i sigurnosni je rizik ako se ne koristi pravilno. Čak i mala greška pri unosu PHP može kompromitirati vaš site.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
hr: Ako su vam nepoznati PHP, SQL, ili Drupal, izbjegavajte koristiti prilagođene PHP kodove u unutar sadržaja. Eksperimentiranje sa PHP-om može uništiti vašu bazu podataka, prikazati vaš site neispravnim, ili komprimitirati sigurnost sitea.

en: Notes:
hr: Bilješke:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
hr: Zapamtite da dobro provjerite svaku liniju <strong>prije</strong> spremanja zbog sintaksnih i logičkih pogrešaka.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
hr: Naredbe se moraju završavati točkom i zarezom.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
hr: Globalne promenjive u vašem PHP kodu zadržavaju svoje vrijednosti poslije završetka vaše skripte.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
hr: <code>register_globals</code>su<strong> isključeni</strong>. Ako treba da koristite forme, koristite funkcije u <a href="@formapi">Drupal formi API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
hr: Koristite <code>print</code> ili <code>return</code> naredbe u vašem kodu da bi ste prikazali tekst.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
hr: Razvijte i testirajte vaš PHP kod koristeći odvojenu test skriptu i primjer iz baze pdoataka prije nego što stavite na produkcijski site.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
hr: Razmislite da dodate vaš proizvoljni PHP kod zajedno sa određenim modulom za vaš site ili sa <code>template.php</code> a ne da ga dodajete direktno u poruku ili blok.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
hr: Treba da znate da je mogućnost dodavanja PHP koda u sadržaj omogućeno od strane PHP Filter modula. Ako je ovaj modul isključen ili obrisan, onda će blokovi i poruke sa dodatim PHP-om prije prikazati PHP kod a neće ga izvršiti.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
hr: Osnovni primjer: <em>Dodavanje "Dobrodošli" bloka koji pozdravlja posjetitelje sa jednostavnom porukom.</em>

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
hr: Izvršava komad PHP koda. Upotreba ovog filtera trebala bi biti ograničena samo na administratore!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
hr: Omogućava unos PHP koda.

en: Total votes: @votes
hr: Ukupno glasova: @votes

en: Most recent poll
hr: Najnovija anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
hr: <em>Anketa</em> je pitanje sa više mogućih odgovora. <em>Anketa</em>, jednom kad se kreira, omogućava automatsko brojanje glasova primljenih za svaki odgovor.

en: Poll status
hr: Status ankete

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
hr: Kada je anketa zatvorena, gosti ne mogu više glasovati u njoj.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
hr: Poslije ovog vremenskog perioda, anketa će se automatski zatvoriti.

en: Negative values are not allowed.
hr: Negativni brojevi nisu dozvoljeni.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hr: Vaš glas neće biti prihvaćen jer niste odabrali nijedan odgovor.

en: Vote count
hr: Brojač glasova

en: Polls
hr: Ankete

en: Profile fields have been updated.
hr: Polja profila su ažurirana.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
hr: Nema polja u ovoj kategoriji. Ako ova kategorija ostaje prazna pri snimanju, biti će uklonjena.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
hr: Ime polja. Ime obrasca se ne prikazuje korisniku već se koristi u okviru HTML koda i URL-ova.
    Osim ukoliko znate šta radite, preporučuje se da ime obrasca sadrži prefiks <code>profile_</code> da biste izbjegli moguće probleme sa korištenjem istih naziva za ostala polja. Praznine i ostali posebni znaci, osim crtica (-) i donjih crtica (_), nisu dozvoljeni. Primjer: "profile_favorite_color" ili možda samo "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
hr: Popis svih mogućih izbora. Svaki izbor stavite u zasebni red. Primjeri izbora su "crvena", "plava", "zelena", i td.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
hr: Sakriveno polje profila, kome mogu pristupiti samo administratori, moduli i teme.

en: Private field, content only available to privileged users.
hr: Privatno polje, sadržaj dostupan samo korisnicima s odgovarajućim privilegijama.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
hr: Javno polje, sadržaj je prikazan na stranici sa profilom ali se ne koristi u popisu članova.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
hr: Javno polje, sadržaj prikazan na stranici profila i na stranici sa popisom korisnika.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
hr: Težine određuju poredak u kome se prikazuju polja u obrascu. Lakša polja će "isplivati" ka vrhu u okviru svoje kategorije.

en: Form will auto-complete while user is typing.
hr: Obrazac će koristiti samodopunu prilikom korisnikovog unošenja podataka.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
hr: Radi sigurnosti, samodopuna će biti isključena ako korisnik nema pravo pristupa korisničkim profilima.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
hr: Upisano ime forme sadrži jedan ili više nedopuštenih znakova. Razmaci ili bilo koji drugi posebni znak osim crtice (-) i donje-crtice (_) nije dozvoljen.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
hr: Upisano ima forme je rezervirano za Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
hr: Odeđeno ime kategorije je rezervisano za korištenje od strane Drupal-a.

en: The specified title is already in use.
hr: Upisani naslov je već u upotrebi.

en: The specified name is already in use.
hr: Upisano ime je već u upotrebi.

en: A hidden field cannot be required.
hr: Skrivena polja ne mogu biti nužna.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
hr: Skrivena polja se ne mogu postaviti da budu vidljiva u formularu registracije.

en: The field has been created.
hr: Polje je kreirano.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati polje %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
hr: Ovaj postupak nije moguće opozvati. Ako su korisnici unijeli podatke u ovo polje u svojem profilu, podaci će biti nepovratno izgubljeni. Ako želite zadržati unijete podatke, umjesto brisanja polja  <a href="@edit-field">uredite polje</a> i promijenite vidljivost polja tako da ono može biti dostupno samo administatorima.

en: The field %field has been deleted.
hr: Polje %field je obrisano.

en: Profile field %field added under category %category.
hr: Polje profila %field je dodano pod kategorijom %category.

en: Profile field %field deleted.
hr: Polje profila %field je obrisano.

en: User list
hr: Popis korisnika

en: single-line textfield
hr: tekst u jednom redu

en: multi-line textfield
hr: tekst polje sa više linija

en: checkbox
hr: okvir za izbor

en: list selection
hr: popis sa odabirom

en: freeform list
hr: slobodni popis

en: Author information
hr: Podaci o autoru

en: Link to full user profile
hr: Link do potpunog korisničkog profila

en: Profile fields to display
hr: Polja profila za prikaz

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
hr: Odaberite polja profila koja želite prikazati u bloku. Dostupna su samo polja naznačena kao javna u <a href="@profile-admin">postavkama profila</a>.

en: View full user profile
hr: Pregledajte cijeli profil korisnika

en: About %name
hr: O %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
hr: Svaku stavku upišite u posebnu liniju ili odvojite zarezom. HTML kod nije dozvoljen.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
hr: Podaci upisani u %field nisu ispravan URL.

en: Create customizable fields for your users.
hr: Stvori korisnički prilagodljiva polja.

en: Profile category autocomplete
hr: Samodopuna kategorije profila

en: Edit field
hr: Uredi polje

en: Delete field
hr: Izbriši polje

en: Profile autocomplete
hr: Samodopuna profila

en: Supports configurable user profiles.
hr: Potpora za korisničke profile koji se mogu uređivati.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
hr:  Indeks za pretragu neće biti obrisan već će biti sustavno ažuriran na osnovu novih postavki. Pretraga će i dalje raditi ali novi sadržaj neće biti indeksiran dok sav postojeći sadržaj ne bude reindeksiran. Ova akcija ne može biti opozvana.

en: The index will be rebuilt.
hr: Indeks će biti obnovljen.

en: Indexing status
hr: Status indeksiranja

en: Indexing throttle
hr: Regulator (throttle) indeksiranja

en: Number of items to index per cron run
hr: Broj članaka za indeksiranje po svakom pokretanju crona.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
hr: Maksimalan broj elemenata koji će biti indeksirani prilikom svakog pokretanja <a href="@cron">cron procesa</a>. Ako je potrebno smanjite broj elemenata kako bi izbjegli prekide i memorijske greške za vrijeme indeksiranja.

en: Indexing settings
hr: Postavke indeksiranja

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
hr: <p><em>Promjena donjih postavki će prouzročiti ponovno formiranje indeksa sitea. Indeks sitea neće biti obrisan već će sustavno biti osvježen prema novim postavkama. Pretraga će i dalje raditi ali novi sadržaj neće biti indeksiran dok sav postojeći sadržaj nije ponovo indeksiran.</em></p><p><em>Podrazumjevane postavke su odgovarajuće za većinu siteova.</em></p>

en: Minimum word length to index
hr: Najmanja dužina riječi za indeksiranje

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hr: Broj potrebnih znakova koje riječ treba da ima da bi bila indeksirana. Manji broj znači bolje rezultate pretrage ali i veću bazu. Svaka pretraga mora da sadrži barem jednu knjučnu riječ koja je ove veličine (ili veća).

en: Simple CJK handling
hr: Jednostavno rukovanje CJK-om

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
hr: Želite li promijeniti jednostavni Chinese/Japanese/Korean djelitelj zasnovan na sekvencama koje se preklapaju. Isključite ako umjesto njega želite koristiti spoljašnji preprocesor. Ovo nema utjecaja na druge jezike.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
hr: Alat za pretragu održava indeks riječi koji se nalaze u sadržaju vašeg sitea. Da bi ste napravili i imali indeks potrebno je da imate ispravno konfiguriran <a href="@cron">cron proces</a>. Ponašanje indeksa može biti promijenjeno u donjim postavkama.

en: Search form
hr: Obrazac pretraživanja

en: Top search phrases
hr: Najpopularnije fraze pretraživanja

en: View most popular search phrases.
hr: Pregledaj najpopularnije fraze pretraživanja.

en: Enables site-wide keyword searching.
hr: Omogućava sveubuhvatnu pretragu ključnih riječi na stranici.

en: Total page generation time
hr: Ukupno vrijeme stvaranja stranice

en: %time ms
hr: %time milisekundi

en: Top pages in the past %interval
hr: Najposjećenije stranice u zadnjih %interval

en: Top visitors in the past %interval
hr: Najbolji posjetitelji u zadnjih %interval

en: Top referrers in the past %interval
hr: Najčešći referreri u zadnjih %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
hr: Bilježi svaku posjetu stranici. Ovo je potrebno za referrer statistike.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
hr: Stariji zapisi o posjetama (uključujući statistike o refererima) će biti automatski obrisani. (Zahtjeva pravilno konfiguriran <a href="@cron">cron proces</a>.)

en: Content viewing counter settings
hr: Postavke brojača pregleda sadržaja

en: Count content views
hr: Broj pregleda sadržaja

en: Increment a counter each time content is viewed.
hr: Povećanje brojača svaki put kada je sadržaj posjećen.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
hr: Postavke statističkih informacija koje Drupal čuva o vašem siteu. Pogledajte <a href="@statistics">statistike sitea</a> za aktualne informacije.

en: This page displays the site's most recent hits.
hr: Ova stranica prikazuje najsvježije posjete stranicama.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
hr: Ova strana prikazuje sve eksterne referirajuće siteove, ili eksterene siteove koji su u odnosu sa vašim.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
hr: Kada uskratite posjetitelju pristup (postavite ban),  onemogućavate mu pristup sa njegove IP adrese. Slično kao i blokiranje korisnika, uskraćivanje pristupa je primjenjivo čak i za anonimne posjetitelje. Ovo je uobičajen način koji se koristi i za blokiranje botova koji mogu zauzimati puno resursa.

en: Popular content
hr: Popularni sadržaj

en: How many content items to display in "all time" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u popisu "sve vrijeme".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
hr: Koliko stavki želite prikazati u popisu "skoro pogledani".

en: Today's:
hr: Današnji:

en: All time:
hr: Cijelo vrijeme:

en: Last viewed:
hr: Zadnje čitano:

en: View pages that have recently been visited.
hr: Pregledaj stranice koje su nedavno posjećene.

en: View pages that have been hit frequently.
hr: Pregledaj stranice koje su često posjećene.

en: Top visitors
hr: Najbolji posjetitelji

en: View visitors that hit many pages.
hr: Pregledaj posjetitelje koji su pregledali najviše stranica.

en: Top referrers
hr: Najbolji dovoditelji

en: View top referrers.
hr: Pregledaj najbolje dovoditelje na stranicu

en: View access log.
hr: Vidi dnevnik pristupa.

en: Track page visits
hr: Prati posjete

en: Logs access statistics for your site.
hr: Evidencija statistika pristupa vašoj stranici.

en: Logs and records system events to syslog.
hr: Evidentiranje i spremanje sistemskih događaja u zapisnik sustava.

en: User pictures in posts
hr: Korisničke slike u postovima

en: User pictures in comments
hr: Korisničke slike u komentarima

en: Shortcut icon
hr: Ikona

en: Logo image settings
hr: Postavke logotipa

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
hr: Ukoliko je aktivirano, sljedeći logo će biti prikazan.

en: Use the default logo
hr: Koristi zadani logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
hr: Klikni ovdje ukoliko želiš koristiti logo koji je došao uz temu.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
hr: Putanja do datoteke koju želiš koristiti kao logo umjesto zadanog loga.

en: Upload logo image
hr: Postavi sliku za logo

en: Shortcut icon settings
hr: Postavke ikone prečaca

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
hr: Vaša ikonica prečice ili 'favicon' je prikazana u adresnom polju i bookmarku većine pretraživača.

en: Use the default shortcut icon.
hr: Koristi zadanu ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
hr: Označite ovdje ako želite da tema koristi podrazumijevanu ikonicu prečice.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
hr: Putanja do slike koju želite koristiti kao proizvoljnu ikonu.

en: Upload icon image
hr: Otpremi sliku ikone

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu ikone.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hr: @module (<span class="admin-missing">nedostaje</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
hr: Sljedeći moduli biti će kompletno deinstalirani sa vašeg web sjedišta te će <em>svi podaci iz ovih modula biti izgubljeni</em>!

en: Confirm uninstall
hr: Potvrdi deinstalaciju

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
hr: Želite li nastaviti deinstaliranje navedenog?

en: No modules selected.
hr: Niti jedan modul nije odabran.

en: The selected modules have been uninstalled.
hr: Odabrani moduli su deinstalirani.

en: Default 403 (access denied) page
hr: Zadana 403 (pristup odbijen) stranica

en: Default 404 (not found) page
hr: Zadana 404 (nije pronađeno) stranica

en: Caches cleared.
hr: Priručna memorija je ispražnjena.

en: Select an image processing toolkit
hr: Odaberite alat procesiranja slike

en: Number of items in each feed
hr: Broj stavki u svakome feed-u

en: Default number of items to include in each feed.
hr: Zadani broj stavki uključenih u svaki feed.

en: Feed content
hr: Sadržaj feed-a

en: Titles plus teaser
hr: Naslov sa uvodom

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hr: Općenite postavke zadanog prikaza stavki sadržaja u svakom feedu.

en: Cron ran successfully.
hr: Cron uspješno izveden.

en: Cron run failed.
hr: Cron zadatak nije uspio.

en: No modules are available to uninstall.
hr: Nijedan modul se ne može deinstalirati.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hr: Ova tema zahtjeva PHP verziju @php_required i nije kompatibilna sa PHPverzijom !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
hr: Ova stranica prikazuje sve dostupne administacijske zadaće za svaki modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
hr: Ove opcije upravljaju podrazumjevanim postavkama za čitav vaš site i za sve vaše teme. Ove postavke će biti korištene na cijelom siteu, osim ukoliko nisu zaobiđene od strane neke teme.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
hr: <em>Powered by Drupal</em>blok je opcionalni hiperlink na glavnu stranicu projekta Drupal. Iako nema nikakvih zahtjeva da ovaj link stavite na svoj site, ovo možete učitini kako bi ste podržali Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
hr: Ovdje možete pronaći kratak pregled parametara vašeg sitea kao i bilo kakve probleme koji su primjećeni tjekom instalacije. U slučaju problema koje ne znate riješiti, korisno bi bilo da iskopirate ove informacije i pošaljete ih prilikom prijave problema na drupal.org ili na nekom forumu za podršku.

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
hr: Ne može obrisati privremenu datoteku "%path" prilikom sakupljanja smeća na siteu.

en: Compact mode
hr: Kompaktni režim

en: By task
hr: Po zadatku

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
hr: Odredite gdje se spremaju uploadane datoteke i kako su dostupne.

en: Image toolkit
hr: Alati slika

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
hr: Odaberite koji alat za slike želite koristiti, ukoliko ste instalirali neki od dodatnih alata.

en: RSS publishing
hr: RSS objava

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Date and time lookup
hr: Provjera nadnevka i vremena

en: Enable or disable clean URLs for your site.
hr: Omogući ili onemogući čiste URL-ove na stranici.

en: Clean URL check
hr: Provjera čistih URL-ova

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
hr: Pregledajte izvješće o stanju vašeg sitea i njegovom funkcioniranju, kao i o mogućim problemima koji su otkriveni.

en: -1 (Unlimited)
hr: -1 (Bez ograničenja)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hr: Vaša PHP instalacija je suviše stara. Drupal zahtijeva najmanje %version verziju PHP-a.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
hr: <em>register_globals</em> je uključeno. Drupal zahtjeva da ova konfiguracijska direktiva bude isključena. Vaš site možda ne bi bio siguran kada je <em>register_globals</em> uključen.  PHP upute sadrže objašnjenje <a href="http://php.net/configuration.changes">kako promijeniti parametre konfiguracije</a>.

en: Enabled ('@value')
hr: Omogućeno ('@value')

en: PHP memory limit
hr: PHP ograničenje memorije

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
hr: Razmislite o povećanju vašeg PHP memorijskog limita na %memory_minimum_limit kako bi spriječili pojavu pogrešaka u procesu instalacije.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
hr: Razmislite o povećanu vašeg PHP memorijskog limita na %memory_minimum_limit kako bi spriječili pojavu pogrešaka u procesu ažuriranja.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
hr: U ovisnosti od vaše konfiguracije, Drupal može raditi sa PHP memorijskim limitom od %memory_limit. Međutim, preporučuje se minimalni PHP memorijski limit od %memory_minimum_limit,  naročito ako vaš site koristi dodatne korisničke ili priložene module.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hr: Povećajte memorijski limit tako što ćete promijeniti memory_limit parametar u datoteci %configuration-file i onda ponovo pokrenite vaš web server (ili kontaktirajte Vašeg sistem administratora ili pružatelja usluge za pomoć).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
hr: Kontaktirajte vašeg sustav administratora ili provajdera oko povećanja PHP memorijskog limita.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
hr: Za više informacija pogledajte <a href="@url">Drupal zahtijeve</a>.

en: Not protected
hr: Nije zaštićeno

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
hr: Datoteka %file ima dozvolu upisa i predstavlja sigurnosni propust. Morate promijeniti dozvole na ovoj datoteci da se u nju ne može upisivati.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
hr: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@cron-handbook">konfiguriranje cron poslova</a>.

en: Cron has not run recently.
hr: Cron nije skoro pokretan.

en: Cron maintenance tasks
hr: Cron zadaće održavanja

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
hr: Možete <a href="@cron">pokrenuti cron ručno</a>.

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hr: Možda ćete morati postaviti ispravni direktorij na <a href="@admin-file-system">stranici za parametre datotečnog sustava</a> ili promijeniti dozvole na vašem trenutnom direktoriju tako da se u njega može upisivati.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hr: Omogućeno zapisivanje (<em>javna</em> download metoda)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hr: Omogućeno pisanje (<em>skrivena</em> metoda za preuzimanje)

en: Database updates
hr: Nadogradnje baze podataka

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
hr: Neki moduli moraju instalirati zakrpe za shemu baze podataka. Morate odmah pokrenuti <a href="@update">skriptu za ažuriranje baze podataka</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
hr: Update.php skripta je na raspolaganju svima bez provjere identiteta, što je sigurnosni propust. Morate promijeniti vrijednost za $update_free_access u vašoj skripti settings.php na FALSE.

en: Access to update.php
hr: Pristup do update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
hr: Upravlja općom konfiguracijom site-a za administratore.

en: Reset to alphabetical
hr: Vrati na abecedno

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hr: Uvjeti koji se prikazuju u uzlaznom redosljedu složeni su po težini.

en: Weight value must be numeric.
hr: Vrijednost za težinu mora biti numerička.

en: Set multiple term parents?
hr: Postavi više nadređenih uvjeta?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
hr: Dodavanje višestrukih nadređenih pojmova u  %vocabulary rječnik će dovesti do toga da budu zahtjevani višestruki nadređeni za svaku odrednicu u rječniku. Budući da sučelje za prevlačenje i puštanje mišem nije podržano u slučaju višestrukih nadređenih, prevlačenje i puštanje mišem će biti onemogućeno poslje aktiviranja ove opcije. Ukoliko odaberete opciju višestrukih nadređenih, možete postaviti nadređene samo preko forme za promjenu uvjeta.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
hr: Možete ponovno aktivirati sučelje za prevlačenje i puštanje mišem ako promjenite uvjete u ovom rječniku sa višestrukih na jednog jedinog nadređenog.

en: Set multiple parents
hr: Postaviti više nadređenih

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hr: Jeste li sigurni da želite vratiti riječnik %title na abecedni poredak?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hr: Resetiranje rječnika će obrisati specijalna sortiranja uvjeta. Svi elementi u rječniku će biti sortirani prema abecednom redu.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hr: Vrati rječnik %name na abecedni poredak.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
hr: Prijevodom dijela sadržaja se upravlja pomoću seta za prevođenje. Svaki skup prijevoda ima jednu izvornu poruku i bilo koji broj prijevoda u bilo koji od <a href="!languages">raspoloživih jezika</a>. Svi prijevodi se prate jesu li ažurni ili ne na osnovu toga je li izvorna poruka pretrpila značajne izmjene.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Također, možete omogućiti prijevod za ovu vrstu sadržaja, čime možete imati sadržaj preveden na bilo koji od omogućenih jezika. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Translation settings
hr: Postavke prijevoda

en: Flag translations as outdated
hr: Označi prijevode kao zastarijele

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
hr: Ako ste napravili značajne promjene, to znači da se prijevodi moraju ažurirati, možete obilježiti sve svoje prijevode ovog unosa kao zastarjele. Ovo neće promijeniti nijedno drugo svojstvo ovih unosa, kao npr. jesu li objavljene ili ne.

en: This translation needs to be updated
hr: Prijevod treba ažurirati

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
hr: Kada je uključena ova opcija, ovaj prijevod mora se ažurirati jer je izvorna poruka promijenjena. Isključi kada prijevod bude opet ažuran.

en: Content translation
hr: Prijevod sadržaja

en: Allows content to be translated into different languages.
hr: Dopusti prijevod sadržaja na jezike koji nisu Engleski.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hr: Ispod možete pronaći mogućnost da pokrenete određenu akciju svakog puta kada se aktivira<a href="@cron">cron poslovi održavanja</a>.

en: Unknown release date
hr: Nepoznat datum izdanja

en: Last checked: @time ago
hr: Zadnja provjera: prije @time

en: Last checked: never
hr: Zadnja provjera: nikad

en: Includes: %includes
hr: Uključuje: %includes

en: Disabled modules
hr: Onemogućeni moduli

en: Disabled themes
hr: Onemogućene teme

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
hr: Odaberite koliko često želite automatsku provjeru novih izdanja trenutno instaliranih modula i tema.

en: E-mail notification threshold
hr: Ograničenja e-mail obavijesti

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
hr: Možete izabrati da pošaljete e-mail samo ako su sigurnosna ažuriranja dostupna, ili da budu obaviješteni o svim novijim verzijama. Ako postoje ažuriranja dostupna u Drupal jezgri ili bilo koji od vaših instaliranih modula i tema, Vaše stranice uvijek će ispisati poruku na <a href="@status_report">status izvještaj</a>, a također će prikazati poruku o pogrešci na administracijskim stranicama ako su dostupna nova sigurnosna ažuriranja.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
hr: Ovdje možete pronaći informacije o dostupnim nadogradnjama za vaše instalirane module i teme. Imajte na umu kako je svaki modul ili tema dio "projekta" koji može ali ne mora imati isto ime i može sadržavati višestruke module ili teme.

en: Module and theme update status
hr: Ažurnost modula i tema

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hr: Postoje sigurnosne nadogradnje za jedan ili više modula ili tema. Kako bi osigurali sigurnost vašeg poslužitelja, trebali bi odmah ažurirati sustav!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hr: Postoje nadogradnje za jedan ili više vaših modula ili predložaka. Trebali bi osvježiti sustav, čim je prije moguće, kako bi osigurali uredan rad stranice.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
hr: Preuzmite izvješća o dostupnim nadogradnjama za instalirane module i predloške.

en: Notify user when account is activated.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun aktiviran.

en: Notify user when account is blocked.
hr: Obavijesti korisnika o blokiranju računa.

en: Picture guidelines
hr: Smjernice za slike

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje u obrascu za učitavanje slika kao osnovna smjernica. Pogodan je za pružanje pomoći ili savjeta vašim korisnicima.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
hr: Naziv za ovu ulogu. Npr.  "moderator", "urednik", "webmaster".

en: The role has been renamed.
hr: Naziv uloge je promijenjen.

en: The role has been deleted.
hr: Uloga je obrisana.

en: E-mail new password
hr: Pošalji novu lozinku na e-mail

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
hr: Oprostite, %name nije prepoznato kao korisničko ime ili e-mail adresa.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na Vašu e-mail adresu.

en: %name has been deleted.
hr: %name je obrisan.

en: You must enter a username.
hr: Morate unijeti korisničko ime.

en: The username cannot begin with a space.
hr: Korisničko ime ne može početi sa razmakom.

en: The username cannot end with a space.
hr: Korisničko ime ne može završiti sa razmakom.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hr: Korisničko ime ne može sadržavati višestruke razmake zaredom.

en: The username contains an illegal character.
hr: Korisničko ime sadrži neprimjerene znakove.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hr: Korisničko ime %name je predugačko: mora imati %max znakova ili manje.

en: You must enter an e-mail address.
hr: Morate upisati e-mail adresu.

en: Who's online
hr: Tko je prijavljen

en: User list length
hr: Dužina popisa korisnika

en: Enter the password that accompanies your username.
hr: Unesite lozinku koja se odnosi na vaše korisničko ime.

en: Signature settings
hr: Postavke potpisa

en: Delete picture
hr: Izbriši sliku

en: Check this box to delete your current picture.
hr: Označite ovu kućicu kako bi obrisali Vašu sliku.

en: Unblock the selected users
hr: Odblokiraj izabrane korisnike

en: Block the selected users
hr: Blokiraj označene korisnike

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
hr: Ova web stranica omogućava administratorima registraciju novih korisnika. Korisničke adrese i imena moraju biti jedinstveni.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
hr: Unesite jednostavan obrazac ("*" može se koristi kao džoker) za traženje koriničkog imena ili e-mail adrese. Npr. jedna mogućnost traženja za  "br" i Drupal vraća rezultate "brian", "brad", i "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
hr: Obrisan korisnik: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
hr: Odredi pristup svojstvima određujući dopuštenja za uloge.

en: Edit role
hr: Uredi ulogu

en: Manages the user registration and login system.
hr: Upravlja registracijom korisnika i sustavom prijave.

en: page not found
hr: stranica nije pronađena

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naslov se koristi kao tooltip kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: The file upload failed. %upload
hr: Otprema datoteke nije uspjela. %upload

en: URL to file
hr: URL do datoteke

en: Starting upload...
hr: Započinjem otpremu...

en: Uploading... (@current of @total)
hr: Otpremam... (@current od @total)

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hr: Vaš web poslužitelj nije sposoban prikazivati napredak prebacivanja datoteka. Prikaz napretka prebacivanja zahtijeva da je PHP pokrenut kao mod_php a ne kao FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hr: Vaš web poslužitelj je sposoban prikazivati napredak prebacivanja datoteka kroz APC no postavka nije omogućena. Dodajte <code>apc.rfc1867 = 1</code> u vašu php.ini konfiguracijsku datoteku. Kao alternativu, preporuča se korištenje <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> modula, koji podržava istovremeno praćenje više od jednog prebacivanja datoteka.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hr: Omogućen (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Upload progress
hr: Progres otpreme

en: Interface
hr: Sučelje

en: All messages
hr: Sve poruke

en: (empty)
hr: (prazno)

en: Text format
hr: Format teksta

en: URL path
hr: URL putanja

en: Region settings
hr: Postavke regije

en: Format string
hr: Format

en: Add format
hr: Dodaj format

en: Delete date format
hr: Izbriši format datuma

en: Allow users to delete a configured date format.
hr: Omogući korisnicima brisanje postavljenog formata datuma.

en: manage fields
hr: upravljaj poljima

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hr: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: Form element to edit the data.
hr: Element obrasca za uređivanje podataka.

en: - Select an existing field -
hr: - Izaberite postojeće polje -

en: %name must be an integer.
hr: %name mora biti cijeli broj.

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Only numbers are allowed in %field.
hr: Samo brojevi su dozvoljeni u %field.

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: Rotate
hr: Rotiraj

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Hello <strong>@username</strong>
hr: Pozdrav <strong>@username</strong>

en: width @width
hr: širina @width

en: height @height
hr: visina @height

en: Database is encoded in UTF-8
hr: Kodna stranica baze je UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
hr: PostgreSQL je se samoinicijalizirao.

en: Structure
hr: Struktura

en: All (@count)
hr: Sve (@count)

en: Pass (@count)
hr: Prošlo (@count)

en: Fail (@count)
hr: Nije prošlo (@count)

en: 1 debug message | @count debug messages
hr[0]: @count debug poruka
hr[1]: @count debug poruke
hr[2]: @count debug poruka

en: Comment permalink
hr: Permalink komentara

en: !site_name blogs
hr: !site_name blogovi

en: Search block
hr: Blok pretrage

en: Edit style
hr: Uredi stil

en: Delete style
hr: Izbriši stil

en: Submitted by !username on !datetime
hr: Poslao !username !datetime

en: Administer forums
hr: Administriraj forume

en: Cancel account
hr: Otkaži račun

en: Secondary menu
hr: Sekundarni izbornik

en: Administrator role
hr: Administratorska uloga

en: No revision
hr: Nema revizije

en: @number comments per page
hr: @number komentara po stranici

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hr: IP adresa kompjutera s koje je komentar poslan.

en: The URL of the comment.
hr: URL komentara.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: The node the comment was posted to.
hr: Node u kojem je komentar poslan.

en: The number of comments posted on a node.
hr: Broj poslanih komentara.

en: New comment count
hr: Broj novih komentara

en: Date changed
hr: Datum promjene

en: The size of the file, in kilobytes.
hr: Veličina datoteke, u kilobajtima.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hr: Rječnik u koji pojam taksonomije pripada.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hr: Jedinstveni ID rječnika taksonomije.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hr: Naziv rječnika taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hr: Opcionalan opis rječnika taksonomije.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj node-ova koji su označeni pojmovima koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj pojmova koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: The unique ID of the user account.
hr: Jedinstveni ID korisničkog računa.

en: The login name of the user account.
hr: Korisničko ime za račun.

en: The email address of the user account.
hr: Email adresa korisničkog računa.

en: The date the user last logged in to the site.
hr: Datum kada se je korisnik prijavio na web sjedište.

en: The date the user account was created.
hr: Datum kada je korisnički račun napravljen.

en: Your OpenID
hr: Vaš OpenID

en: You are not allowed to access this page.
hr: Nemate ovlasti za pristup ovoj stranici.

en: Authorize file system changes
hr: Autoriziraj promjene datotečnog sustava

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer nije korišten ispravan ključ.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer je site u modu održavanja.

en: Default country
hr: Zadana država

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
hr: Provjerite poruke grešaka i <a href="!url">nastavite s instalacijom</a>.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
hr: Morate odabrati jezik ukoliko želite nastaviti instalaciju.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hr: Niti jedan instalacijski profil nije pronađen. Instalacijski profili nam govore koji moduli će biti omogućen i koja shema će biti instalirana u bazu. Profil je potreban za nastavak instalacijskog procesa.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
hr: Žao nam je, profil koji ste odabrali nije moguće učitati.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hr: Čestitamo, instalirali ste @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
hr: Pregledajte poruke iznad prije no što posjetite <a href="@url">Vaš novi site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hr: <a href="@url">Posjetite vaš novi site</a>.

en: Settings file
hr: Datoteka s postavkama

en: The settings file does not exist.
hr: Datoteka s postavkama ne postoji.

en: The %file file exists.
hr: Datoteka %file postoji.

en: The settings file is not writable.
hr: Nije moguć upis u datoteku s postavkama.

en: Settings file is writable.
hr: Upis u datoteku s postavkama je moguć.

en: Site maintenance account
hr: Račun za održavanje site-a

en: No default country
hr: Nema zadane države

en: Select the default country for the site.
hr: Odaberite zadanu državu za site.

en: Receive e-mail notifications
hr: Primi e-mail obavijesti

en: Invalid form POST data.
hr: Neispravni POST podaci.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hr: UPOZORENJE: Ne koristite kriptiranu konekciju, stoga će Vaša lozinka biti poslana kao čisti tekst. <a href="@https-link">Pročitaj više</a>.

en: To continue, provide your server connection details
hr: Za nastavak, upišite detalje o konekciji s poslužiteljem

en: Connection method
hr: Način konekcije

en: Enter connection settings
hr: Unesite postavke konekcije

en: @backend connection settings
hr: @backend postavke konekcije

en: Change connection type
hr: Promjeni vrstu konekcije

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
hr: Greška, ova vrsta konekcijskog protokola (%backend) ne postoji.

en: No active batch.
hr: Nema aktivne grupe.

en: Site under maintenance
hr: Site je u održavanju

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hr: Arhiveri mogu vršiti operacije samo na lokalnim datotekama: %file nije podržan.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hr: %path je direktorij i ne može biti izbrisan koristeći file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
hr: Datoteka %path nije poznate vrste stoga nije izbrisana.

en: Completed @current of @total.
hr: Završeno @current od @total.

en: Required modules
hr: Potrebni moduli

en: Required modules not found.
hr: Potrebni moduli nisu pronađeni.

en: system
hr: sistem

en: Use the default site language (@language_name).
hr: Koristi zadanji jezik web sjedišta (@language_name).

en: No strings available.
hr: Nema dostupnih nizova.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
hr: @count nedozvoljenih HTML nizova u %file

en: (active tab)
hr: (aktivni tab)

en: %module module enabled.
hr: %module modul omogućen.

en: %module module disabled.
hr: %module modul onemogućen.

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Subscribe to @feed-title
hr: Pretplata na @feed-title

en: Unable to determine the type of the source directory.
hr: Nisam u mogućnosti utvrditi vrstu izvornog direktorija.

en: Cannot determine the type of project.
hr: Nije moguće utvrditi vrstu projekta.

en: An AJAX HTTP error occurred.
hr: Nastala je AJAX HTTP greška.

en: HTTP Result Code: !status
hr: HTTP kod: !status

en: Debugging information follows.
hr: Slijede debug informacije.

en: Path: !uri
hr: Putanja: !uri

en: StatusText: !statusText
hr: StatusTekst: !statusText

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
hr: Nema raspoloživih feedova. <a href="@link">Dodaj feed</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
hr: Nema raspoloživih kategorija. <a href="@link">Dodaj kategoriju</a>.

en: News items in block
hr: Broj novosti u bloku

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hr: URL %url je neispravan. Unesite cijeli URL, npr. http://www.example.com/feed.xml.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
hr: Feed naziva %feed već postoji. Unesite jedinstveno ime.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
hr: Feed sa URL-om %url već postoji. Unesite jedinstveni URL.

en: OPML Remote URL
hr: OPML udaljeni URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
hr: Unesite URL OPML datoteke. Ova datoteka će biti skinuta i procesirana kad pošaljete ovu formu.

en: This URL is not valid.
hr: Ovaj URL nije ispravan.

en: No new feed has been added.
hr: Nisu dodani novi feedovi.

en: The URL %url is invalid.
hr: Ovaj URL %url je neispravan.

en: A feed named %title already exists.
hr: Feed imena %title već postoji.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
hr: Rasčlanitelj transformira downloadane podatke u standardnu strukturu. Odaberite rasčlanitelj koji je pogodan za tip feedova koje želite prikupljati.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
hr: Za većinu zadaća prikupljanja, zadane postavke su dovoljne.

en: Default fetcher
hr: Zadani dobavitelj

en: Default parser
hr: Zadani rasčlanitelj

en: Parses RSS, Atom and RDF feeds.
hr: Rasčlanjuje RSS, Atom i RDF feedove.

en: Default processor
hr: Zadani procesor

en: Default processor settings
hr: Postavke zadanog procesora

en: Number of items shown in listing pages
hr: Broj stavaka za prikaza na stranici

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hr: Zahtijeva ispravno konfigurirane <a href="@cron">cron zadaće održavanja</a>.

en: Select categories using
hr: Odaberi kategorije koristeći

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
hr: Za mali broj kategorija, checkboxovi su jednostavniji za korištenje, dok višestruki odabir funckionira bolje sa većim brojem kategorija.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
hr: Odredite u kojim temama i regijama će ovaj blog biti prikazan.

en: Positioning content
hr: Pozicioniranje sadržaja

en: Controlling visibility
hr: Kontroliranje vidljivosti

en: Demonstrate block regions (@theme)
hr: Demonstriraj regije blokova (@theme)

en: Administer blocks
hr: Administriraj blokove

en: Personalize blocks
hr: Personaliziraj blokove

en: Multi-user blogs
hr: Višekorisnički blogovi

en: Create new blog entry
hr: Napravi novi blog unos

en: Enables multi-user blogs.
hr: Omogući višekorisničke blogove.

en: Create new books
hr: Napravi nove knjige

en: Changing colors
hr: Mijenjanje boja

en: Deleted @count comments.
hr: Izbrisano @count komentara.

en: Deleted comment @cid and its replies.
hr: Izbrisan komentar @cid i njegovi odgovori.

en: Comment approved.
hr: Komentar odobren.

en: Tokens for comments posted on the site.
hr: Tokeni za poslane komentare.

en: Full comment
hr: Cijeli komentar

en: Unapproved comments (@count)
hr: Neodobreni komentari (@count)

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
hr: Korisnici ne mogu slati komentare, no postojeći komentari biti će prikazani.

en: Users cannot post comments.
hr: Korisnici ne mogu slati komentare.

en: Your comment has been posted.
hr: Vaš komentar je poslan

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> ili <a href="@register">registrirajte</a> za slanje komentara

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> za slanje komentara

en: Save comment
hr: Spremi komentar

en: Published comment %subject.
hr: Objavljen komentar %subject.

en: Saved comment %title
hr: Spremljen komentar %title

en: Unapproved comments
hr: Neodobreni komentari

en: Category %category has been saved.
hr: Kategorija %category je spremljena.

en: Contact @username
hr: Kontaktiraj @username

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
hr: %sender-name (@sender-from) je poslao %recipient-name e-mail.

en: User contact forms
hr: Korisničke kontakt forme

en: Site-wide contact forms
hr: Site kontakt forme

en: Customization
hr: Prilagodba

en: Use users' personal contact forms
hr: Koristi korisnikove osobne kontakt obrasce

en: Changing this setting will not affect existing users.
hr: Promjena ove postavke neće zahvatiti postojeće korisnike.

en: Displaying contextual links
hr: Prikazujem kontekstualne linkove

en: Use contextual links
hr: Koristi kontekstualne linkove

en: Contextual links
hr: Kontekstualni linkovi

en: Tracking user activity
hr: Praćenje aktivnosti korisnika

en: Tracking content activity
hr: Praćenje aktivnosti sadržaja

en: View the administrative dashboard
hr: Pregled administracijske nadzorne ploče

en: DRAG HERE
hr: POVUCI TU

en: Customize dashboard
hr: Prilagodi nazornu ploču

en: Clear log messages
hr: Očisti poruke zapisnika

en: Database log cleared.
hr: Log u bazi očišćen.

en: Monitoring your site
hr: Monitoriranje vašeg sitea

en: List (text)
hr: Lista (tekst)

en: Long text
hr: Dugački tekst

en: Long text and summary
hr: Dugački tekst i sažetak

en: Summary or trimmed
hr: Sažetak ili odrezano

en: Text area with a summary
hr: Tekstualni unos sa sažetkom

en: Hide summary
hr: Sakrij sažetak

en: Edit summary
hr: Uredi sažetak

en: Delete instance.
hr: Izbriši instancu.

en: %field has no field settings.
hr: %field nema postavki.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
hr: Ovo polje je <strong>zaključano</strong> i nemože biti izbrisano.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
hr: Polje %field je izbrisano iz %type vrste sadržaja.

en: Saved %label configuration.
hr: %label konfiguracija spremljena.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
hr: Ova lista prikazuje sva polja koja se trenutno koriste.

en: Save and add fields
hr: Spremi i dodaj polja

en: Field list
hr: Lista polja

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Enable <em>Display</em> field
hr: Omogući polje <em>Prikaz</em>

en: Files displayed by default
hr: Datoteke se prikazuju po defaultu

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
hr: Ova postavka ima efekta ukoliko je postavka prikaza omogućena.

en: Enable <em>Description</em> field
hr: Omogući polje <em>Opis</em>

en: Generic file
hr: Generička datoteka

en: Table of files
hr: Tablica datoteka

en: Add a new file
hr: Dodaj novu datoteku

en: Include file in display
hr: Uključi datoteku u prikaz

en: Files must be less than !size.
hr: Datoteke moraju biti manje od !size.

en: Allowed file types: !extensions.
hr: Dozvoljene vrste datoteka: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
hr: Slike moraju biti točno !size piksela.

en: Images must be between !min and !max pixels.
hr: Slike moraju biti između !min i !max piksela.

en: Images must be larger than !min pixels.
hr: Slike moraju biti veće od !min piksela.

en: Images must be smaller than !max pixels.
hr: Slike moraju biti manje od !max piksela.

en: Managing attachment display
hr: Upravljanje prikazom privitaka

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
hr: Vaš web poslužitelj nije sposoban prikazivati napredak prebacivanja datoteka. Prikaz napretka prebacivanja zahtijeva da vaš Apache poslužitelj koristi mod_php za PHP.

en: All roles may use this format
hr: Sve uloge mogu koristiti ovaj format

en: Add text format
hr: Dodaj format teksta

en: Text formats
hr: Formati teksta

en: Display any HTML as plain text
hr: Prikaži HTML kao tekst

en: By !author @time ago
hr: Poslao !author prije @time

en: The forum %term and all sub-forums have been deleted.
hr: Forum %term i svi njegovi pod-forumi su izbrisani.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums.
hr: forum: izbrisan %term i svi njegovi pod-forumi.

en: Add new @node_type
hr: Dodaj novi @node_type

en: Forum navigation vocabulary
hr: Rječnik za forumsku navigaciju

en: Edit %name style
hr: Uredi %name stil

en: Select a new effect
hr: Izaberite novi efekt

en: Style name
hr: Naziv stila

en: Create new style
hr: Napravi novi stil

en: Style %name was created.
hr: Stil %name je stvoren.

en: No replacement, just delete
hr: Nema zamjene, samo izbriši

en: Replacement style
hr: Zamjenski stil

en: Style %name was deleted.
hr: Stil %name je izbrisan.

en: Edit %label effect
hr: Uredi %label efekt

en: Add %label effect
hr: Dodaj %label efekt

en: Update effect
hr: Ažuriraj efekt

en: Add effect
hr: Dodaj efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati efekt @effect iz %style stila?

en: The image effect %name has been deleted.
hr: Efekt slike %name je izbrisan.

en: Scale and crop
hr: Skaliraj i odsjeci (crop)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
hr: Ovo polje sadrži ID slike kao cijeli broj.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
hr: Iako slika nije prebačena, ova slika će biti prikazana.

en: Minimum image resolution
hr: Minimalna rezolucija slike

en: Enable <em>Alt</em> field
hr: Omogući <em>Alt</em> polje

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
hr: Atribut alt može biti korišten u pretraživačima, čitačima ekrana ili kada slika ne može biti prikazana.

en: Enable <em>Title</em> field
hr: Omogući <em>Naslov</em> polje

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
hr: Naslov atribut se koristi kao tooltip kada je pokazivač miša iznad slike.

en: Height and width values must be numeric.
hr: Vrijednosti visine i širine moraju biti numeričke.

en: no preview
hr: nema pretpregleda

en: Manipulating images
hr: Manipulacija slikama

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
hr: Opisuje izgled: npr. <em>kocka-85x85</em>

en: Administer image styles
hr: Administracija stilova slika

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
hr: Napravi i uredi stilove za generiranje modifikacija slika kao što su thumbnailovi.

en: No defined styles
hr: Nema definiranih stilova

en: Image generation in progress. Try again shortly.
hr: Generiranje slike u procesu. Probajte malo kasnije.

en: Error generating image.
hr: Greška prilikom generiranja slike.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
hr: Nisam u mogućnosti generirati deriviranu sliku na lokaciji %path.

en: Failed to create style directory: %directory
hr: Nije uspjelo stvaranje direktorija stilova: %directory

en: Generate image style
hr: Generiraj stil slike

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: List the current image styles on the site.
hr: Popis trenutnih stilova na siteu.

en: Add style
hr: Dodaj stil

en: Add a new image style.
hr: Dodaj novi stil slike

en: Configure an image style.
hr: Postavke stila.

en: Delete an image style.
hr: Izbriši stil slike.

en: Revert style
hr: Vrati stil

en: Revert an image style.
hr: Vrati stil slike.

en: Edit image effect
hr: Uredi efekt slike

en: Delete image effect
hr: Obiriši efekt slike.

en: Add image effect
hr: Dodaj efekt slike

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: Administer languages
hr: Administracija jezika

en: Translate interface texts
hr: Prijevod sučelja

en: Detection and selection
hr: Detekcija i odabir

en: URL language detection configuration
hr: Konfiguracija detekcije jezika URL-om

en: Localize
hr: Lokaliziraj

[ctx: Long month name]
en: January
hr: Siječanj

[ctx: Long month name]
en: February
hr: Veljača

[ctx: Long month name]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: Long month name]
en: April
hr: Travanj

[ctx: Long month name]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: Long month name]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: Long month name]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: Long month name]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: Long month name]
en: September
hr: Rujan

[ctx: Long month name]
en: October
hr: Listopad

[ctx: Long month name]
en: November
hr: Studeni

[ctx: Long month name]
en: December
hr: Prosinac

en: add link
hr: dodaj link

en: Parent link
hr: Stavka roditelj

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati stavku menija %item?

en: The menu link %title has been deleted.
hr: Meni stavka %title je izbrisana.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
hr: Izbrisan proizvoljni meni %title i sve njegove stavke.

en: Deleted menu link %title.
hr: Izbrisan meni link %title.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Svaki izbornik ima odgovarajući blok s kojim se upravlja na <a href="@blocks">stranici administracije blokova</a>.

en: Administer menus and menu items
hr: Administriraj izbornike i njihove stavke

en: Delete menu link
hr: Izbriši meni link

en: manage display
hr: upravljanje prikazom

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
hr: Ne postoje vrste sadržaja. <a href="@link">Dodaj vrstu sadržaja</a>.

en: Publish selected content
hr: Objavi odabrani sadržaj

en: Promote selected content to front page
hr: Promoviraj odabrani sadržaj na naslovnicu

en: Demote selected content from front page
hr: Ukloni odabrani sadržaj sa naslovnice

en: Delete selected content
hr: Izbriši odabrani sadržaj

en: Deleted @count posts.
hr: Izbrisano @count postova.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hr[0]: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stavku?
hr[1]: Jeste li sigurni da želite izbrisati ove stavke?
hr[2]: Jeste li sigurni da želite izbrisati ove stavke?

en: Administering content
hr: Administriram sadržaj

en: User permissions
hr: Korisnička dopuštenja

en: Full content
hr: Cijeli sadržaj

en: Search result
hr: Rezultati pretraživanja

en: Administer content types
hr: Administriraj vrste sadržaja

en: View published content
hr: Pregled objavljenog sadržaja

en: Delete content revisions
hr: Izbriši revizije sadržaja

en: View own unpublished content
hr: Pregled vlastitog neobjavljenog sadržaja

en: Content is sticky at top of lists
hr: Sadržaj je ljepljiv na vrhu liste

en: Content is promoted to the front page
hr: Sadržaj je postavljen na naslovnicu

en: Show block for specific content types
hr: Prikaži blok za specifičnu vrstu sadržaja

en: Welcome to @site-name
hr: Dobrodošli na @site-name

en: No front page content has been created yet.
hr: Nema sadržaja koji se prikazuje na naslovnici.

en: Make content sticky
hr: Učini sadržaj ljepljivim

en: Make content unsticky
hr: Učini sadržaj neljepljivim

en: Promote content to front page
hr: Promoviraj sadržaj na naslovnicu

en: Remove content from front page
hr: Ukloni sadržaj s naslovne stranice

en: Save content
hr: Spremi sadržaj

en: @title dialog
hr: @title dijalog

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
hr: <em>member/jane-smith</em> je alijas na internu putanju <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
hr: <em>about-us/team</em> je alijas na internu putanju <em>node/456</em>

en: Managing aliases
hr: Upravljanje alijasima

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => format_username($user)));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
hr: <p>Za prikaz imena registriranog korisnika, koristite ovo:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => format_username($user)));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>

en: Active search modules
hr: Aktivni moduli pretrage

en: Searching content and users
hr: Tražim sadržaj i korisnike

en: Administer search
hr: Administriraj pretraživanje

en: Use search
hr: Koristi pretragu

en: Use advanced search
hr: Koristi naprednu pretragu

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
hr: Postavke relevantnosti pretrage i ostale opcije indeksiranja sadržaja.

en: Choose a set of shortcuts to use
hr: Izaberite skup prečaca koji želite koristiti

en: Choose a set of shortcuts for this user
hr: Izaberite set prečaca za ovog korisnika

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
hr: Trenutno koristite skup prečaca %set_name. Možete ga urediti s ove stranice ili <a href="@switch-url">se prebaciti na drugu stranicu</a>.

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
hr: %user trenutno koristi novi skup prečaca imena %set_name. Možete ga urediti sa ove stranice.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
hr: Sada koristite skup prečaca %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
hr: %user sada koristi skup prečaca %set_name.

en: Change set
hr: Promjeni skup

en: The shortcut set has been updated.
hr: Skup prečaca je ažuriran.

en: Add new shortcut
hr: Dodaj novi prečac

en: Editing @shortcut
hr: Uređujem @shoutcut

en: The name of the shortcut.
hr: Naziv prečaca.

en: The path to the shortcut.
hr: Putanja prečaca.

en: The shortcut %link has been updated.
hr: Prečac %link je ažuriran.

en: Added a shortcut for %title.
hr: Dodan prečac za %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati prečac %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
hr: Prečac %title je izbrisan.

en: Unable to add a shortcut for %title.
hr: Nije moguće dodati prečac za %title.

en: Adding and removing shortcuts
hr: Dodavanje i brisanje prečaca

en: Displaying shortcuts
hr: Prikazujem prečace

en: Administer shortcuts
hr: Administracija prečaca

en: @shortcut_set shortcuts
hr: @shortcut_set prečaci

en: Add to %shortcut_set shortcuts
hr: Dodaj u %shortcut_set prečace

en: Add to shortcuts
hr: Dodaj u prečace

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
hr: Ukloni iz %shortcut_set prečaca

en: Remove from shortcuts
hr: Ukloni iz prečaca

en: Edit shortcuts
hr: Uredi prečace

en: Add shortcut
hr: Dodaj prečac

en: Edit shortcut
hr: Uredi prečac

en: Delete shortcut
hr: Izbriši prečac

en: unblock IP address
hr: deblokiraj IP adresu

en: block IP address
hr: blokiraj IP adresu

en: Disable !theme theme
hr: Onemogući !theme temu

en: Set !theme as default theme
hr: Postavi !theme kao zadanu temu

en: Enable !theme theme
hr: Omogući !theme temu

en: Enable and set default
hr: Omogući i postavi kao zadanu

en: Enable !theme as default theme
hr: Omogući !theme kao zadanu temu

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
hr: Odaberite "Zadana tema" kako bi uvijek koristili istu temu kao web lokacija.

en: Use the administration theme when editing or creating content
hr: Koristi administracijsku temu prilikom uređivanja i dodavanja sadržaja

en: The custom logo path is invalid.
hr: Putanja do prilagođenog logotipa je neispravna.

en: The custom favicon path is invalid.
hr: Putanja do prilagođene favicone je neispravna.

en: Enter a valid IP address.
hr: Unesite valjanu IP adresu.

en: This IP address is already blocked.
hr: Ova IP adresa je već blokirana.

en: You may not block your own IP address.
hr: Nemožete blokirati vlastitu IP adresu.

en: The IP address %ip has been blocked.
hr: IP adresa %ip je blokirana.

en: Are you sure you want to delete %ip?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati %ip?

en: The IP address %ip was deleted.
hr: IP adresa %ip je obrisana.

en: Number of posts on front page
hr: Broj postova na naslovnici

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
hr: Maksimalan broj postova prikazanih na stranici s listom sadržaja kao što je npr. naslovna stranica

en: Clear all caches
hr: Počisti cijelu priručnu memoriju

en: Compress cached pages.
hr: Kompresiraj stranice u priručnoj memoriji.

en: Aggregate and compress CSS files into one file.
hr: Sažmi i kompresiraj CSS datoteke u jednu datoteku.

en: Aggregate JavaScript files into one file.
hr: Sažmi JavaScript datoteke u jednu datoteku.

en: Public file system path
hr: Putanja javnog datotečnog sustava

en: Private file system path
hr: Putanja privatnog datotečnog sustava

en: Time zones
hr: Vremenske zone

en: Users may set their own time zone.
hr: Korisnici mogu postaviti vlastitu vremensku zonu.

en: Time zone for new users
hr: Vremenska zona za nove korisnike

en: Empty time zone.
hr: Vremenska zona nije unešena.

en: No date types available. <a href="@link">Add date type</a>.
hr: Nema zadanih vrsti datuma. <a href="@link">Dodaj vrstu datuma</a>.

en: Add date type
hr: Dodaj vrstu datuma

en: Put site into maintenance mode
hr: Postavi web sjedište u režim održavanja

en: Maintenance mode message
hr: Poruka režima održavanja

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
hr: Poruka koja će se prikazati posjetiteljima web sjedišta kada je sjedište u režimu radova.

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
hr: Koristi URL-ove kao <code>example.com/user</code> umjesto <code>example.com/?q=user</code>.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
hr: Nema zadanih proizvoljnih formata datuma. <a href="@link">Dodaj format datuma</a>.

en: Displayed as
hr: Prikazan kao

en: Displayed as %date
hr: Prikazan kao %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
hr: Korisnički zadan format datuma. Za dostupne opcije pogledajte <a href="@url">PHP priručnik</a>.

en: Save format
hr: Sačuvaj format

en: Available actions:
hr: Dostupne akcije:

en: Deleted %ip
hr: Izbrisano %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
hr[0]: Omogućena tema
hr[1]: Omogućene teme
hr[2]: Omogućenih tema

en: Short format
hr: Kratki format

en: A date in 'short' format. (%date)
hr: Datum u 'kratkom' formatu. (%date)

en: Long format
hr: Dugi format

en: A date in 'long' format. (%date)
hr: Datum u 'dugom' formatu. (%date)

en: the PHP documentation
hr: PHP dokumentacija

en: Managing modules
hr: Upravljanje modulima

en: Managing themes
hr: Upravljanje temama

en: Managing caching
hr: Upravljanje priručnom memorijom

en: Performing system maintenance
hr: Vršim održavanje sustava

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
hr: Postavi i konfiguriraj zadanu temu za vaše web sjedište. Dostupne su i alternativne <a href="@themes">teme</a>.

en: If you are upgrading to a newer version of Drupal or upgrading contributed modules or themes, you may need to run the <a href="@update-php">update script</a>.
hr: Ukoliko radite nadogradnju na noviju verziju Drupala, nadograđujete module ili teme, možda trebate pokrenuti <a href="@update-php">skriptu za nadogradnje</a>.

en: Administer modules
hr: Administriraj module

en: Administer site configuration
hr: Administriraj konfiguraciju site-a

en: Administer themes
hr: Administriraj teme

en: Use the site in maintenance mode
hr: Koristi site u režimu održavanja

en: Block IP addresses
hr: Blokiraj IP adrese

en: Public files
hr: Javne datoteke

en: Temporary files
hr: Privremene datoteke

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hr: Vaša lozinka nije spremljena u bazu i samo se koristi za uspostavljanje veze.

en: System help
hr: Sistemska pomoć

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
hr: Administracija blokova, vrsti sadržaja, izbornika, itd.

en: Enable theme
hr: Omogući temu

en: Disable theme
hr: Onemogući temu

en: IP address blocking
hr: Blokiranje IP adresa

en: Manage blocked IP addresses.
hr: Upravljanje blokiranim IP adresama.

en: Delete IP address
hr: Izbriši IP adrese

en: Media tools.
hr: Media alati.

en: Tools related to web services.
hr: Alati povezani s web servisima.

en: Development tools.
hr: Razvojni alati

en: Maintenance mode
hr: Režim održavanja

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
hr: Prebacite site u režim održavanja za vrijeme radova i vratite ga online.

en: Logging and errors
hr: Logiranje i pogreške

en: Regional and language
hr: Regija i jezik

en: Regional settings, localization and translation.
hr: Regionalne postavke, lokalizacija i prijevod.

en: Settings for the site's default time zone and country.
hr: Postavke zadane vremenske zone i zemlje.

en: Add new date type.
hr: Dodaj novu vrstu datuma.

en: Delete date type
hr: Izbriši vrstu datuma

en: Allow users to delete a configured date type.
hr: Omogući korisnicima brisanje postavljenih vrsta datuma.

en: Configure display format strings for date and time.
hr: Konfiguriranje prikaza datuma i vremena.

en: Edit date format
hr: Uredi format datuma

en: Search and metadata
hr: Pretraživanje i metapodaci

en: Local site search, metadata and SEO.
hr: Lokalna pretraga, metapodaci i SEO.

en: General system related configuration.
hr: Općenita sistemska konfiguracija.

en: Tools that enhance the user interface.
hr: Alati za unaprijeđenje korisničkog sučelja.

en: The host !host is no longer blocked because it is not a valid IP address.
hr: Host !host nije više blokiran zato što nije valjana IP adresa.

en: more information
hr: više informacija

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
hr: Kako bi pokrenuli cron izvan vašeg web sjedišta, posjetite <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
hr: Konfiguracija je spremljena.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
hr: Nema dostupnih rječnika. <a href="@link">Dodaj rječnik</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hr: Nema pojmova. <a href="@link">Dodaj pojam</a>.

en: <em>vocabulary</em>: Music
hr: <em>riječnik</em>: Muzika

en: <em>term</em>: Jazz
hr: <em>termin</em>: Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
hr: <em>pod-termin</em>: Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
hr: <em>pod-termin</em>: Fusion

en: <em>term</em>: Rock
hr: <em>termin</em>: Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
hr: <em>pod-termin</em>: Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
hr: <em>pod-termin</em>: Hard rock

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
hr: Taksonomija je za kategorizaciju sadržaja. Pojmovi su grupirani u rječnike. Npr. rječnik "Voće" će sadržavati pojmove "Jabuka" i "Banana".

en: Administer vocabularies and terms
hr: Administriraj riječnike i pojmove

en: Edit terms in %vocabulary
hr: Uredi pojmove u %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
hr: Izbriši pojmove iz %vocabulary

en: Translate content
hr: Prevedi sadržaj

en: There is already a translation in this language.
hr: Već postoji prijevod na ovaj jezik.

en: Trigger: !description
hr: Okidač: !description

en: After saving updated content
hr: Nakon spremanja osvježenog sadržaja

en: After creating a new user account
hr: Nakon stvaranja novog korisničkog računa

en: After updating a user account
hr: Nakon ažuriranja korisničkog računa

en: Installing %project
hr: Instaliram %project

en: Preparing to install
hr: Pripremam se za instalaciju

en: (Theme)
hr: (Tema)

en: (Release notes)
hr: (Napomene)

en: (Unsupported)
hr: (Nepodržano)

en: All of your projects are up to date.
hr: Svi vaši moduli su ažurni.

en: Download these updates
hr: Preuzmi ove nadogradnje

en: Install from a URL
hr: Instaliraj sa URL-a

en: For example: %url
hr: Primjer: %url

en: Upload a module or theme archive to install
hr: Otpremi arhivu modula ili teme za instalaciju

en: For example: %filename from your local computer
hr: Primjer: %filename sa vašeg računala

en: %project is already installed.
hr: %project je već instaliran.

en: Includes:
hr: Uključuje:

en: Enabled: %includes
hr: Omogućeno: %includes

en: Disabled: %disabled
hr: Onemogućeno: %disabled

en: Depends on: !basethemes
hr: Ovisi o: !basethemes

en: Required by: %subthemes
hr: Po zahtijevu: %subthemes

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
hr: Nema informacija o ažuriranjima. <a href="@run_cron">Pokrenite cron</a> ili <a href="@check_manually">ručno provjerite</a>.

en: No people available.
hr: Nema dostupnih korisnika.

en: Registration and cancellation
hr: Registracija i poništavanje

en: Who can register accounts?
hr: Tko se može registrirati?

en: Administrators only
hr: Samo administratori

en: Visitors, but administrator approval is required
hr: Posjetitelji, no potrebno je odobrenje administratora

en: When cancelling a user account
hr: Prilikom poništavanja korisničkog računa

en: Administer users
hr: Administriraj korisnike

en: Personalization
hr: Personalizacija

en: Enable signatures.
hr: Omogući potpise.

en: Enable user pictures.
hr: Omogući korisničke slike.

en: Picture directory
hr: Direktorij sa slikama

en: Picture display style
hr: Stil prikaza slike

en: E-mails
hr: E-mailovi

en: Welcome (new user created by administrator)
hr: Dobrodošli (novi korisnik kojeg je napravio administrator)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hr: Uredi e-mail poruku dobrodošlice koja se šalje novim korisnicima čije je korisnički račun napravio administrator.

en: Welcome (awaiting approval)
hr: Dobrodošli (čeka odobrenje)

en: Welcome (no approval required)
hr: Dobrodošli (nije potrebno odobrenje)

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
hr: Uredite e-mail poruke koje se šalju korisnicima koji zatraže novu lozinku.

en: Account activation
hr: Aktivacija računa

en: Account cancellation confirmation
hr: Potvrda poništenja korisničkog računa

en: Account canceled
hr: Korisnički račun poništen

en: Notify user when account is canceled.
hr: Obavijesti korisnika po poništavanju računa.

en: The role name %name already exists. Choose another role name.
hr: Ime uloge %name već postoji. Odaberite drugo ime.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
hr: Prijavljeni ste kao %user. <a href="!user_edit">Promijenite vašu lozinku</a>.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
hr: Drugi korisnik (%other_user) je već prijavljen na ovo web sjedište, ali vi ste već probali koristiti jednokratni link za korisnika %resetting_user. <a href="!logout">Odjavite se</a> i probajte ponovno iskoristiti jednokratni link.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
hr: Kada je omogućeno, korisnik mora potvrditi poništavanje korisničkog računa putem poslanog linka u e-mail poruci.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
hr: Kada je omogućeno, korisnik će primiti e-mail obavijest nakon što je korisnički račun poništen.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
hr: Vaš račun će biti uklonjen a sve informacije o računu biti će obrisane. Vaš sadržaj biti će dodjeljen korisniku %anonymous.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
hr: Vaš račun će biti uklonjen i sve informacije o računu biti će obrisane. Vaš sadržaj će također biti izbrisan.

en: Creating and managing users
hr: Stvaranje i upravljanje korisnicima

en: User roles and permissions
hr: Korisničke uloge i dopuštenja

en: By default, Drupal comes with two user roles:
hr: Po instalaciji, Drupal dolazi sa dvije korisničke uloge:

en: Administer permissions
hr: Administriraj privilegije

en: View user profiles
hr: Pogledaj korisničke profile

en: Change own username
hr: Promijeni vlastito korisničko ime

en: Cancel own user account
hr: Otkaži vlastiti korisnički račun

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
hr: Napomena: sadržaj može biti sačuvan, označen neobjavljenim, izbrisan ili prebačen korisniku %anonymous u ovisno o <a href="@user-settings-url">postavkama korisnika</a>.

en: Select method for cancelling own account
hr: Izaberite metodu poništavanja korisničkog računa

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
hr: Razmaci kao dozvoljeni; Interpunkcijski znakovi osim točke, crtice, apostrofa i donje crtice nisu dozvoljeni.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
hr: Potpis je predučak: mora biti maksimalno %max znakova dugačak.

en: Cancelling account
hr: Poništavanje korisničkog računa

en: Cancelling user account
hr: Poništavanje korisničkog računa

en: %name has been disabled.
hr: %name je onemogućeno.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
hr: Detalji korisničkog računa [user:name] na [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
hr: Korisnički detalji za [user:name] na [site:name] (čeka odobrenje administratora)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hr: [user:name] se prijavio za korisnički račun.
    
    [user:edit-url]

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
hr: Zamjenske informacije za prijavu korisnika [user:name] na [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
hr: Korisnički detalji za [user:name] na [site:name] (odobren)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (blocked)
hr: Korisnički detalji za [user:name] na [site:name] (blokiran)

en: Account cancellation request for [user:name] at [site:name]
hr: Zahtijev za poništavanje korisničkog računa [user:name] na [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (canceled)
hr: Korisnički detalji za [user:name] na [site:name] (poništen)

en: Cancel the selected user accounts
hr: Otkaži račune odabranim korisnicima

en: The user account %name cannot be cancelled.
hr: Korisnički račun %name ne može biti poništen.

en: When cancelling these accounts
hr: Prilikom poništavanja ovih korisničkih računa

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
hr: Jeste li sigurni da želite poništiti ove korisničke račune?

en: Cancel accounts
hr: Poništi račune

en: To make your password stronger:
hr: Kako bi vaša lozinka bila snažnija:

en: Make it at least 6 characters
hr: Neka bude barem 6 znakova

en: Add lowercase letters
hr: Dodaj mala slova

en: Add uppercase letters
hr: Dodaj velika slova

en: Add numbers
hr: Dodaj brojeve

en: Add punctuation
hr: Dodaj interpunkciju

en: Make it different from your username
hr: Učinite ga drugačijim od Vašeg korisničkog imena

en: Weak
hr: Slaba

en: Fair
hr: Prosječna

en: Blocked user: %name %email.
hr: Blokiran korisnik: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
hr[0]: @count korisnik online
hr[1]: @count korisnika online
hr[2]: @count korisnika online

en: Find and manage people interacting with your site.
hr: Pronađite i upravljajte korisnicima vašeg web sjedišta.

en: Confirm account cancellation
hr: Potvrdite poništavanje korisničkih računa

en: Migrated user time zones
hr: Migrirane korisničke vremenske zone

en: Minimal
hr: Minimalno

en: Start with only a few modules enabled.
hr: Započni sa samo nekoliko modula.

en: Basic page
hr: Osovna stranica

en: Content width
hr: Širina sadržaja

en: Fluid width
hr: Promjenjiva širina

en: Fixed width
hr: Fiksna širina

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
hr: Jednostavna administracijska tema s jednim stupcem, bez tablica i promjenjive širine

en: Image style
hr: Stil slike

en: A contact form with category %category already exists.
hr: Kontakt forma sa kategorijom %category već postoji.

en: Hello !recipient-name,
hr: Pozdrav !recipient-name,

en: Overview of fields on all entity types.
hr: Pregled polja na svim vrstama entiteta.

en: Show more content
hr: Prikaži više sadržaja

en: Cannot open %file_path
hr: Nemogu otvoriti %file_path

en: Current password
hr: Trenutna lozinka

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
hr: Poruka dobrodošlice sa daljnjim uputama je poslana na e-mail novog korisnika <a href="@url">%name</a>.

en: Configure user accounts.
hr: Konfiguriraj korisničke račune.

en: %module module installed.
hr: %module modul instaliran.

en: Table %name already exists.
hr: Tablica %name već postoji.

en: @node_type comment
hr: @node_type komentar

en: How the data will be input and displayed
hr: Kako će podaci biti unošeni i prikazani

en: Fields on content items
hr: Polja na sadržaju

en: Fields on taxonomy terms
hr: Polja na pojmovima taksonomije

en: Fields on user accounts
hr: Polja na korisničkim računima

en: Fields on comments
hr: Polja na komentarima

en: Administer text formats and filters
hr: Administriraj formate upisa i filtere

en: User interface text
hr: Tekst korisničkog sučelja

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
hr: Novi skup se stvara kopirajući stavke iz zadanog skupa prečaca.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
hr: Trenutno koristite skup prečaca %set.

en: delete set
hr: izbriši skup

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
hr: Skup prečaca %set_name je stvoren. Možete ga uređivati s ove stranice.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
hr: Ukoliko ste odabrali ovaj set prečaca kao zadani za neke ili sve korisnike, oni također mogu biti obuhvaćeni njegovim brisanjem.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati skup prečaca %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
hr: Skup prečaca %title je izbrisan.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
hr[0]: @count korisnik je odabran ili je dodjeljen ovom skupu prečaca.
hr[1]: @count korisnika su odabrana ili su dodjeljena ovom skupu prečaca.
hr[2]: @count korisnika je odabrano ili su dodjeljena ovom skupu prečaca.

en: Administering shortcuts
hr: Administracija prečaca

en: Choosing shortcut sets
hr: Odabir skupova prečaca

en: Edit current shortcut set
hr: Uredi trenutni skup prečaca

en: Select any shortcut set
hr: Odaberi bilo koji skup prečaca

en: Add and modify shortcut sets.
hr: Dodaj i uredi skupove prečaca.

en: Add shortcut set
hr: Dodaj skup prečaca

en: Delete shortcut set
hr: Izbriši skup prečaca

en: Footer first column
hr: Podnožje prvi stupac

en: Footer second column
hr: Podnožje drugi stupac

en: Footer third column
hr: Podnožje treći stupac

en: Footer fourth column
hr: Podnožje četvrti stupac

en: GD library PNG support
hr: PNG podrška u GD biblioteci

en: Comment posted: %subject.
hr: Komentar %subject je poslan.

en: On value
hr: Ne vrijednost

en: If left empty, "1" will be used.
hr: Ukoliko je prazno, koristiti će se "1".

en: Off value
hr: Od vrijednosti

en: If left empty, "0" will be used.
hr: Ukoliko je prazno, koristiti će se "0".

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
hr: Pogledaj, uredi i izbriši sadržaj bez obzira na restrikcije dozvola.

en: @name <em>(locked)</em>
hr: @name <em>(zaključano)</em>

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ulogu %name?

en: Highlighted
hr: Naglašeno

en: Main background
hr: Glavna pozadina

en: Footer background
hr: Pozadina podnožja

en: published by !username on !datetime
hr: objavio !username u !datetime

en: Expiration of cached pages
hr: Istek stranica u priručnoj memoriji

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
hr: Ove opcije kontroliraju postavke prikaza %name teme. Kada se vaše web sjedište prikazuje koristeći ovu temu, biti će korištene ove postavke.

en: Administer software updates
hr: Administriraj softverska ažuriranja

en: @required_name (Missing)
hr: @required_name (Nedostaje)

en: @name requires at least PHP @version.
hr: @name zahtijeva PHP @version ili viši.

en: @name requires this module.
hr: @name zahtijeva ovaj modul.

en: Title and slogan
hr: Naslov i slogan

en: Default settings file
hr: Datoteka zadanih postavki

en: The default settings file does not exist.
hr: Datoteka zadanih postavki ne postoji.

en: Show row weights
hr: Prikaži težinu redova

en: Hide row weights
hr: Sakrij težinu redova

en: %name: the value may be no less than %min.
hr: %name: vrijednost ne može biti manja od %min.

en: Custom display settings
hr: Proizvoljne postavke prikaza

en: Use custom display settings for the following view modes
hr: Koristi prilagođene postavke prikaza za sljedeće načine prikaza

en: User interface for the Field API.
hr: Korisničko sučelje za Field API.

en: Edit an existing effect within a style.
hr: Uredi postojeći efekt u stilu.

en: Delete an existing effect from a style.
hr: Izbriši postojeći efekt iz stila.

en: Node module element
hr: Element node modula

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
hr: Skup prečaca %name već postoji. Odaberite drugo ime.

en: Blocked IP addresses
hr: Blokirane IP adrese

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne varijable su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
hr: nije još pridruženo

en: not yet created
hr: nije još napravljeno

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hr: [user:name],
    
    Vaš korisnički račun na [site:name] je blokiran.
    
    --  [site:name] tim

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hr: [user:name],
    
    napravljen je zahtijev za poništavanjem Vašeg korisničkog računa na [site:name].
    
    Možete poništiti Vaš račun na [site:url-brief] klikom na ovaj link ili kopiranjem i ljepljenjem linka u vaš pretraživač:
    
    [user:cancel-url]
    
    NAPOMENA: Poništavanje korisničkog računa je nepovratno.
    
    Ovaj link ističe za jedan dan i ništa se neće dogoditi ukoliko se ne koristi.
    
    --  [site:name] tim

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hr: [user:name],
    
    Vaš račun na [site:name] je poništen.
    
    --  [site:name] tim

en: None (original image)
hr: Ništa (orginalna slika)

en: Error opening socket @socket
hr: Greška prilikom otvaranja socketa @socket

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana jer datoteka s istim imenom već postoji u odredišnom direktoriju (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana jer će prepisati sama sebe.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hr: Zadana datoteka %file ne može biti kopirana u %destination.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
hr: Vaša PHP konfiguracija podržava samo jednu vrstu baze podataka, stoga je automatski odabrana.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
hr: Verzija PHP-a koju koristite ima poznate probleme s PostgreSQL bazom. Trebate nadograditi PHP na 5.2.11, 5.3.1 ili noviji.

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
hr: Prilagodba nadzorne ploče zahtijeva !permission-name dozvolu.

en: Configure available dashboard blocks
hr: Konfiguracija dostupnih blokova nadzorne ploče

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
hr: Konfiguriraj koji blokovi se mogu pojaviti na nadzornoj ploči.

en: Recent log messages
hr: Nedavne log poruke

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display prefix and suffix.
hr: Prikaži prefiks i sufiks.

en: Display with prefix and suffix.
hr: Prikaži s prefiksom i sufiksom.

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -

en: No field is displayed.
hr: Nema polja za prikaz.

en: No field is hidden.
hr: Nema skrivenih polja.

en: Link image to
hr: Poveži sliku na

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style

en: Linked to content
hr: Povezana na sadržaj

en: Linked to file
hr: Povezano s datotekom

en: Use the overlay for administrative pages.
hr: Koristi overlay za administracijske stranice.

en: Default search module
hr: Zadani modul pretrage

en: Choose which search module is the default.
hr: Odaberite koji modul pretrage je zadan.

en: Error pages
hr: Stranice grešaka

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
hr: Promjenite naziv web sjedišta, e-mail adresu, slogan, zadanu naslovnu stranicu, broj unosa po stranici, stranice s greškama.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
hr: Slike veće od upisane dimenzije će biti smanjene na istu.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hr: Minimalni profil za pokretanje testova. Uključuje samo prijeko potrebne module.
