Google Tag (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (92 entries)

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced
hu: Haladó

en: General
hu: Általános

en: All roles
hu: Minden szerepkör

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: No roles
hu: Nincs szerepkör

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Not writable
hu: Nem írható

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: Environment ID
hu: Környezetazonosító

en: Does not exist
hu: Nem létezik

en: Page paths
hu: Oldalak útvonalai

en: Container ID
hu: Tárolóazonosító (azaz „Container ID”)

en: All statuses
hu: Minden állapot

en: Only the listed paths
hu: Csak az alábbi oldalak

en: Allows your website analytics to be managed using Google Tag Manager.
hu: Lehetővé teszi a webhely látogatottságmérésének kezelését a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatáson keresztül.

en:  All conditions must be satisfied for the snippet to be included. The snippet will be excluded if any condition is not met.<br /><br />
hu:  Másképpen szólva ez azt jelenti, hogy kizárólag az itt meghatározott valamennyi feltételnek eleget tevő oldalkimenetekben fog csak szerepelni a konténerszkript, az azokon kívül esők pedig nem lesznek mérve.<br /><br />

en:  On this tab, specify the path condition.
hu:  Ezen a fülön az oldalak útvonalai alapján lehet szabályozni a mérőkód elhelyezését.

en: Enter one relative path per line using the "*" character as a wildcard. Example paths are: "%blog" for the blog page, "%blog-wildcard" for each individual blog, and "%front" for the front page.
hu: Soronként egy relatív elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához, „%blog-wildcard” a személyes blogok oldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Add snippet on specific paths
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi útvonalú oldalakon

en: All paths except the listed paths
hu: Minden útvonal, kivéve az alábbiak

en: Listed paths
hu: Útvonalak felsorolása

en: On this tab, specify the user role condition.
hu: Ezen a fülön a pillanatnyi felhasználó szerepköre alapján lehet szabályozni a mérőkód elhelyezését.

en: Add snippet for specific roles
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi szerepkörű felhasználóknak előállított oldalakon

en: All roles except the selected roles
hu: Minden szerepkör, kivéve az alább kiválasztottak

en: Only the selected roles
hu: Csak az alább kiválasztott szerepkörök

en: Selected roles
hu: Szerepkörök kijelölése

en: Response statuses
hu: Válasz állapotok

en: Listed statuses
hu: Válasz állapotkódok kijelölése

en: Compact the JavaScript snippet
hu: A JavaScript-kódrészlet tömörítése

en: If checked, then the JavaScript snippet will be compacted to remove unnecessary whitespace. This is <strong>recommended on production sites</strong>. Leave unchecked to output a snippet that can be examined using a JavaScript debugger in the browser.
hu: Bejelölve a GTM-konténerszkriptből eltávolításra kerülnek a felesleges üres térközök, ezáltal is csökkentve annak méretét. Ez <strong>erősen ajánlott éles üzemben</strong> működő webhelyeken. JavaScript-hibakereséshez viszont nem kell engedélyezni.

en: A valid container ID is case sensitive and formatted like GTM-xxxxxx.
hu: Egy érvényes konténerazonosító kisbetűérzékeny és <code>GTM-xxxxxx</code> alakú.

en: Administer Google Tag Manager
hu: A Drupal-GTM összeköttetés adminisztrációja

en: Configure the website integration with Google Tag Manager.
hu: A Drupal által a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatás felé küldött adatok pontos szabályozása.

en: All paths
hu: Minden útvonal

en: All paths except listed paths
hu: Minden útvonal, kivéve a felsoroltak

en: No paths
hu: Nincs útvonal

en: Only listed paths
hu: Csak a felsorolt útvonalak

en: All roles except selected roles
hu: Minden szerepkör, kivéve a kiválasztottak

en: Only selected roles
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök

en: No statuses
hu: Nincsenek állapotok

en: Converted @count role IDs to role names in google_tag_role_list variable
hu: @count szerepkör-azonosító számból szöveges elnevezéssé átalakítva a <code>google_tag_role_list</code> változóba.

en: The directory exists (or was created) and is writable: @result
hu: A könyvtár létezik (vagy már létre lett hozva) és írható: @result

en: An error occurred creating a directory for snippet files. Please try again or contact the site administrator if it persists.
hu: Hiba történt a kódrészlet-fájlok könyvtárának létrehozásakor. Érdemes lehet később próbálkozni vagy felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: Converted @count toggle settings
hu: @count bináris beállítás átalakítva

en: Converted @count occurrences of setting
hu: @count előfordulása a beállításoknak átalakítva

en: Configure this integration module on its <a href="@path">settings page</a>.
hu: A GTM-integrációs modult <a href="@path">ezen az oldalon</a> lehet beállítani.

en: An automated attempt to create the directory failed, possibly due to a permissions problem. Create the directory and make it writable.
hu: Hiba történt a könyvtár létrehozására tett automatikus kísérlet során, valószínűleg jogosultsági problémák miatt. Létre kell hozni a könyvtárat kézzel vagy írhatóvá tenni azt.

en: An automated attempt to make the directory writable failed, possibly due to a permissions problem. Make the directory writable.
hu: Hiba történt a könyvtár írhatóvá tételére tett automatikus kísérlet során, valószínűleg jogosultsági problémák miatt. Írhatóvá kell tenni a könyvtárat kézzel.

en:  For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu:  További tudnivaló az INSTALL.txt fájlban vagy <a href=":handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: Google Tag Manager snippet directory
hu: Google Tag Manager kódrészlet gyűjtemény

en: On this and the next two tabs, specify the conditions on which the GTM JavaScript snippet will either be included in or excluded from the page response, thereby enabling or disabling tracking and other analytics.
hu: Ezen, és a következő két másik fülön lehet megadni a GTM JavaScript-kódjának elhelyezését (vagy éppen kihagyását) szabályozó feltételeket.

en: On this tab, specify the page response status condition.
hu: Ezen a fülön a kért oldal kiszolgálásakor küldött HTTP-állapotkód alapján lehet szabályozni a mérőkód elhelyezését.

en: An error occurred saving one or more snippet files. Please try again or contact the site administrator if it persists.
hu: Hiba történt egy vagy több kódrészlet-fájl mentésekor. Érdemes lehet később próbálkozni vagy felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: Created three snippet files based on configuration.
hu: Három kódrészlet-fájl létrehozva a beállítások alapján.

en: The 1.1 release of the dataLayer module does not support a data layer name other than "dataLayer." If you need a different layer name, then either disable the dataLayer module or alter the JavaScript added to the page response.
hu: A <em>Data layer</em> modul 1.1-es verziója csak az alapértelmezett „dataLayer” adatréteg-nevet támogatja. Ha valamilyen oknál fogva ettől eltérő név használatára van szükség, akkor vagy ki kell kapcsolni ezt a modult, vagy pedig kézzel módosítani az oldalakhoz hozzáadott JavaScript-kódot.

en: <a href="@path">Google Tag Manager</a> is a free service (registration required) to manage the insertion of tags for capturing website analytics.
hu: A <a href="@path">Google Tag Manager</a> egy regisztrációért cserébe ingyenesen elérhető szolgáltatás, mellyel a webhely oldalainak forráskódjába forgalommérő címkék szúrhatóak be, ezáltal segítve a marketingtevékenység optimalizálását.

en: The ID assigned by Google Tag Manager (GTM) for this website container. To get a container ID, <a href="@path">sign up for GTM</a> and create a container for your website.
hu: A <em>Google Tag Manager</em> (röviden GTM) szolgáltatásban az ennek a webhelynek a konténeréhez regisztrált egyedi azonosítókód, mely <a href="@path">ezen az oldalon</a> szerezhető be.

en: Enter one response status per line. For more information, refer to the <a href="@path">list of HTTP status codes</a>.
hu: Soronként egy válasz állapotkód háromjegyű számát kell megadni. További tudnivaló a <a href="@path">HTTP állapotkódok</a> Wikipédia-oldalán található.

en: Add snippet for specific statuses
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi HTTP-állapotkódokkal visszaadott oldalakon

en: All statuses except the listed statuses
hu: Minden állapot, kivéve az alább felsoroltak

en: Only the listed statuses
hu: Csak az alább felsorolt állapotok

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>allowed</strong> on a page. Enter one class per line. For more information, refer to the <a href="@path">developer documentation</a>.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek <strong>futhatnak</strong> a webhely oldalain. Soronként egy osztályt kell megadni. További tudnivaló a Google <a href="@path">fejlesztői dokumentációjában</a> található.

en: Include the snippet as a file
hu: A kódrészlet betöltése fájlként

en: If checked, then each JavaScript snippet will be included as a file. This is <strong>recommended</strong>. Leave unchecked to inline each snippet into the page. This only applies to data layer and script snippets.
hu: Bejelölve minden egyes JavaScript-kód különálló fájlonként lesz behivatkozva. <strong>Ez az ajánlott</strong>. Kikapcsolva a kódrészletek közvetlenül az oldal HTML-forrásába lesznek beágyazva. Ez azonban csak az adatréteg szkriptekre vonatkozik.

en: Data layer
hu: Adatréteg (<em>data layer</em>)

en: The name of the data layer. Default value is "dataLayer". In most cases, use the default.
hu: Az adatréteg neve, mely alapértelmezetten „dataLayer” és a legtöbb esetben kielégítő ezt használni.

en: White-listed classes
hu: Engedélyezett osztályok

en: Black-listed classes
hu: Tiltott osztályok

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>forbidden</strong> on a page. Enter one class per line.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek futása a webhely oldalain <strong>biztonsági kockázatot</strong> jelent. Soronként egy osztályt kell megadni.

en: All statuses except listed statuses
hu: Minden állapot, kivéve a felsoroltak

en: Only listed statuses
hu: Csak a felsorolt állapotok

en: after alter @satisfied
hu: Utólagos módosítás ellenőrizve @satisfied

en: status check @satisfied
hu: Válasz HTTP-állapotkód ellenőrizve @satisfied

en: path check @satisfied
hu: Útvonal ellenőrizve @satisfied

en: role check @satisfied
hu: Szerepkör ellenőrizve @satisfied

en: Created @count snippet files based on configuration
hu: @count kódrészlet-fájl létrehozva a beállítások alapján.

en: If the default data layer name is used, then enable the <a href="@path">data layer</a> module to manage the insertion of tags, triggers, and variables in one place. If a different module is used for this purpose, there may be some contamination and override of values from this and the other module.
hu: Ha az adatréteg neve az alapértelmezett, akkor javasolt a <a href="@path">Data layer</a> modult telepíteni és engedélyezni a címkék, szkriptindítók és változók beszúrásának kezelésére. Ha azonban egy másik modul van használatben erre a célra, akkor viszont fennáll a veszélye, hogy felülírják egymás kimenetét.

en: Show debug output
hu: Hibakeresési kimenet mutatása

en: If checked, then the result of each snippet insertion condition will be shown in the message area. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve minden egyes kódrészlet beszúrásának sikerességéről egy rendszerüzenet jelenik meg. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: <strong>NOTE</strong>: If using the dataLayer module to insert these values and variable realms are in effect, then <a href="@path">check this item to be realm-specific</a>.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> ha a használatban lévő értékek és változók a <em>Data layer</em> modullal vannak beszúrva, akkor ellenőrizni kell <a href="@path">ezt a beállítást</a>.

en: Data layer classes
hu: Adatréteg (<em>data layer</em>) osztályok

en: The associative array of data layer classes. <strong>NOTE: If using the dataLayer module to insert these values and variable realms are in effect, then check this item.</strong>
hu: Az adatréteg-osztályok asszociatív tömbje. <strong>Megjegyzés:</strong> ha a használatban lévő értékek és változók a <em>Data layer</em> modullal vannak beszúrva, akkor ellenőrizni kell ezt a beállítást.

en: A valid environment ID is case sensitive and formatted like env-x.
hu: Egy érvényes környezetazonosító kisbetűérzékeny és <code>env-x</code> alakú.

en: The environment ID to use with this website container. To get an environment ID, <a href="@path">select Environments</a>, create an environment, then click the "Get Snippet" action. The environment ID and token will be in the snippet.
hu: A webhely konténerével együt használandó környezetazonosító (<em>Environment ID</em>), melyet a Google Tag Manager szolgáltatás <a href="@path">adminisztrációs felületén</a> az „Environments” menüpont alatt létrehozva, majd a „Get Snippet” opcióra kattintva lehet beszerezni. Az ott látható kódrészletből olvasható ki a környezetazonosító és a környezet vezérjele is.

en: Add classes to the data layer
hu: Osztályok hozzáadása az adatréteghez

en: If checked, then the listed classes will be added to the data layer.
hu: Bejelölve az alább felsorolt osztályok hozzá lesznek adva az adatréteghez.

en: Include an environment
hu: Egy környezet belefoglalása

en: If checked, then the applicable snippets will include the environment items below. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve az arra alkalmas kódrészletek tartalmazzák majd az alább felsorolt környezeti elemeket. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: Environment token
hu: Környezeti vezérjel

en: The authentication token for this environment.
hu: A jelen webhely adott környezetét azonosító kód.
