GrandFoo Install Profile (7.x-1.1) - en to ug translation catalogue (236 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: enable
ug: ئېچىش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Create a new user account.
ug: يېڭى ئەزا قوشۇش

en: Request new password via e-mail.
ug: .ئېلخەت بىلەن ئىم نى جەزىملەش

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Home page
ug: باش بەت

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Insert
ug: قىستۇرۇش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Dimensions
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Update options
ug: يېڭىلاش شەرتلىرى

en: All
ug: ھەممە

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Input format
ug: كىرگۈزۈش فورماتى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: System
ug: سېستىما

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Code
ug: كود

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: here
ug: بۇ يەر

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: text
ug: تېكىست

en: Close
ug: يېپىش

en: filters
ug: سۈزگۈچلەر

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Browse
ug: كۆرۈش

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Allowed HTML tags
ug: خەتكۈچلەر تەستىقلانغانHTML

en: Source
ug: مەنبە

en: The changes have been saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.....

en: Please enter some keywords.
ug: ھالقىلىق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: First
ug: بىرىنچى

en: Long
ug: ئۇزۇن

en: Short
ug: قىسقا

en: None.
ug: يوق.

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: any
ug: ھەرقانداق

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: profile
ug: ئارخىپ

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ تەرەپ ئاستى

en: Bottom left
ug: سول تەرەپ ئاستى

en: image
ug: رەسىم

en: comment
ug: باھا

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Line break converter
ug: قۇر ئالماشتۇرغۇچ

en: Control how your image/file browser works.
ug: سۈرەت ۋە ھۆججەتنى كۆنترول قىلىش

en: date
ug: چىسلا

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Teal
ug: كىچىك ئۆردەك

en: Silver
ug: كۈمۈشرەڭ

en: Pink
ug: ھالرەڭ

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: file system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: After saving a new comment
ug: يېڭى ئىنكاس ساقلانغاندىن كىيىن

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش ياكى تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ug: تاللىشىڭىز خاتا،بېكەت مەسئۇلى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Upload failed.
ug: يۈكلىگىلى بولمىدى.

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: Troubleshooting
ug: كاشىلا

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: Adjust administration menu settings.
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ug: ئەزالارنىڭ ئېلخەت، بېكەت مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان سۈكۈت

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Hello <strong>@username</strong>
ug: مەرھابا <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى كۆرسىتىش

en: Submitted by !username on !datetime.
ug: !username  يوللىعۇچى  !datetime

en: Insert Page Break
ug: يېڭى بەت قىستۇرۇش

en: Every @count weeks
ug: ھەرھەپتە@count

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مودۇلى Drupal ساندانىنى زاپاسلاپ، تور بېكەت ئۇچۇرلىرىنى زاپاسلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۇرۇش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. پۇتكۇل سانداننى  ئايرىم ھۆججەت قىلىپ زاپاسلايدۇ ياكى ئىلگىرى زاپاسلانغان ھۆججەت بىلەن تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.زاپاسلاش مەشغۇلاتىنى مەلۇم بىر ۋاقىت بويىچە قەرەللىك ھالدا، ئاپتوماتىك مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولىدىغان قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ. زاپاسلانغان ھۆججەتنى پىرىسلانغان ھۆججەت فورماتىدا ساقلىيالايدۇ.زاپاسلانغان ھۆججەتنى مۇشۇ مودۇل ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
ug: node يېڭى بولۇپ، تېخى سانداندا ساقلانمىدى.

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Sort By
ug: تىزىش

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ug: ئەزالار ئاپتوماتىك ئۆزگەرتىلگەن URL نى تەڭشىيەلەيدۇ.

en: Left-To-Right
ug: سولدىن-ئوڭغا

en: Right-To-Left
ug: ئوڭدىن-سولغا

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: published by !username on !datetime
ug: !username يوللىغۇچى !datetime

en: Page number
ug: بەت سانى

en: Access Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتى

en: Access the Backup and Migrate admin section.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش تەڭشىگىگە كىرىش.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتلىرىنى، مەشغۇلات ۋاقىت جەدۋىلى ۋە مەنزىلنى تەھرىرلەش.

en: Developer's Guide
ug: پروگراممېرلار قوللانمىسى

en: User's Guide
ug: قوللانما

en: Access administration menu
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى زىيارەت قىلىش

en: Rebuild system links
ug: سېستىما ئۇلىنىشىنى قايتا قۇرۇش

en: The picture of the user.
ug: ئەزا باش سۈرىتى

en: File byte size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى بويىچە

en: Language direction
ug: تىل يۆنىلىشى

en: CKEditor website
ug: تور بېكىتىCKEditor

en: Administer Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈشنى باشقۇرۇش
