Hierarchical Select (7.x-3.0-alpha9) - en to pl translation catalogue (188 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: unknown
pl: nieznane

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: root
pl: główny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: none
pl: brak

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Node
pl: Węzeł

en: Create
pl: Utwórz

en: vocabularies
pl: słowniki

en: term
pl: termin

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Custom
pl: Własne

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: item
pl: element

en: N/A
pl: niedostępne

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: node
pl: zawartość

en: Allow
pl: Zezwól

en: Taxonomy: Term
pl: Taksonomia: termin

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Level
pl: Poziom

en: Hierarchical Select
pl: Selektor hierarchiczny

en: Configurations
pl: Konfiguracje

en: terms
pl: terminy

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Configure site-wide settings for the Hierarchical Select form element.
pl: Konfiguracja globalnych ustawień elementu selektora hierarchicznego w formularzach.

en: All selections
pl: Wszystko

en: All settings below will be used as site-wide defaults.
pl: Poniższe ustawienia będą użyte dla całego serwisu.

en: Animation delay
pl: Opóźnienie animacji

en: The delay that will be used for the "drop in/out" effect when a
          hierarchical select is being updated (in milliseconds).
pl: Opóźnienie, jakie będzie towarzyszyło efektowi wybrania/odznaczenia 
    przy wyborze w kontrolce selektora hierarchicznego (w milisekundach).

en: Level labels style
pl: Styl etykiet na danym poziomie

en: The style that will be used for level labels. This is not supported by
          all browsers! If you want a consistent interface, choose to use no
          style.
pl: Styl zostanie zastosowany dla etykiet na danym poziomie. Ustawienie 
    nie jest wspierane przez wszystkie przeglądarki. Jeśli chcesz uniknąć 
    kłopotów wybierz Brak stylu

en: No style
pl: Brak stylu

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Inversed
pl: Odwrotność

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Simplifies the selection of one or multiple items in a hierarchical tree.
pl: Ułatwia wybór z drzewa lub drzew hierarchicznych.

en: Form Elements
pl: Elementy formularza

en: Save lineage
pl: Zapis rekurencyjny

en: Level choice
pl: Opcje poziomu

en: Level labels
pl: Etykiety poziomu

en: Dropbox settings
pl: Ustawnia schowka

en: The title you enter here appears above the dropbox.
pl: Tekst, który tu zostanie wpisany, pojawi się jako tytuł schowka.

en: Limit the number of selections
pl: Ograniczenie liczby zaznaczeń

en: Context
pl: Kontekst

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Any
pl: Dowolny

en: nodes
pl: węzły

en: Hierarchy type
pl: Typ hierarchii

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Context type
pl: Typ kontekstu

en: Overview of all Hierarchical Select configurations.
pl: Przegląd wszystkich ustawień selektora hierarchicznego.

en: Implementation (module)
pl: Implementation (moduł)

en: Create new items
pl: Utwórz nowe elementy

en: Entity count
pl: Liczba encji

en: 
        The table below allows you to find out <strong>which Hierarchical Select
        features are supported</strong> by the implementations of the Hierarchical
        Select API.<br />
        It is <strong>not a reflection of some settings</strong>.
pl: 
        Tabela poniżej przedstawia <strong>uruchomione funkcje selektora hierarchicznego
        </strong> zgłaszane przez API
        <br />
        <strong>Tabela prezentuje kilka kluczowych opcji, ale nie wszystkie</strong>.

en: Overview of all installed Hierarchical Select implementations.
pl: Przegląd wszystkich zainstalowanych funkcji selektora hierarchicznego.

en: Hierarchical Select configuration %config_id
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego %config_id

en: Import Hierarchical Select configuration code
pl: Import konfiguracji selektora hierarchicznego

en: Copy and paste the results of an exported
          Hierarchical Select configuration here.<br />This will override the
          current Hierarchical Select configuration for %config_id.
pl: Skopiuj i wklej tutaj wyeksportowane wcześniej
    ustawienia selektora hierarchicznego. <br /> Operacja nadpisze
    bieżące ustawienia selektora hierarchicznego dla %config_id.

en: You did not enter anything.
pl: Niczego nie wprowadzono.

en: There is a syntax error in the Hierarchical Select configuration you entered.
pl: We wprowadzonym kodzie jest błąd składni.

en: Unable to import this configuration, because no Hierarchical Select <em>config id</em> is set.
pl: Import niemożliwy, ponieważ nie jest ustawiony <em>config id</em>.

en: Hierarchical Select configuration for %config_id imported!
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego dla %config_id została zaimportowana!

en: Site-wide settings
pl: Ustawienia globalne

en: All available Hierarchical Select configurations.
pl: Wszystkie dostępne ustawienia selektora hierachicznego.

en: Implementations
pl: Instancje

en: Features of each Hierarchical Select implementation.
pl: Funkcje poszczególnych instancji selektora hierarchicznego.

en: Not all updates installed!
pl: Nie zainstalowano wszystkich aktualizacji!

en: Please run update.php to install the latest updates!
            You have installed update !installed_update, but the latest update is
            !latest_update!
pl: Uruchom update.php, aby zainstalować aktualizacje!
    Masz zainstalowaną wesję !installed_update, a najnowsza to !latest_update!

en: Modules incorrectly installed!
pl: Moduły nie zostały zainstalowane poprawnie!

en: The following modules implement Hierarchical Select module for Drupal
            core modules, but are installed in the wrong location. They're
            installed in core's <code>modules</code> directory, but should be
            installed in either the <code>sites/all/modules</code> directory or a
            <code>sites/yoursite.com/modules</code> directory
pl: Poniższe moduły uruchamiają selektor hierarchiczny dla Drupala
    ale nie zostały zainstalowane we właściwej lokalizacji. Obecnie
    znajdują się w katalogu <code>modules</code> rdzenia, a powinny być
    w <code>sites/all/modules</code> lub <code>sites/yoursite.com/modules</code>

en: new @item
pl: nowy @item

en: You've selected %lineage-count items, but you're only allowed to select %dropbox-limit items.
pl: Zaznaczono %lineage-count elementów, a tutaj można zaznaczyć tylko %dropbox-limit.

en: <span class="highlight">enable Javascript</span> in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
pl: <span class="highlight">uruchom obsługę Javascript</span> w swojej przeglądarce, a następnie odśwież stronę aby skorzystać z ulepszonego trybu.

en: <span class="highlight">click the <em>Update</em> button</span> every time you want to update the selection
pl: <span class="highlight">kliknij przycisk <em>Aktualizuj</em></span>, żeby zaktualizować wybrane elementy

en: , or when you've checked some checkboxes for entries in the dropbox you'd like to remove.
pl: albo żeby usunąć wybrane elementy ze schowka.

en: You don't have Javascript enabled.
pl: Nie masz uruchomionej obsługi Javascript.

en: Hover for more information!
pl: Najedź tu po więcęj informacji!

en: But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
pl: Bez obaw: nadal możesz korzystać z serwisu. Są dwie opcje:

en: create new !item_type
pl: utwórz nowy !item_type

en: Nothing has been selected.
pl: Nic nie wybrano.

en: Hierarchical Select configuration
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego

en: This is what the Hierarchical Select will look like with your current configuration.
pl: Tak będzie wyglądał przygotowywany właśnie selektor hierarchiczny.

en: The description.
pl: Opis.

en: Save !item lineage
pl: Zapis rekurencyjny obiektu !item (wszystkie elementy po drodze do wybranego)

en: Save only the deepest !item
pl: Zapis tylko najgłębszego w hierarchii obiektu !item (pomija zapis elementów nadrzędnych, ale je wyświetla)

en: Saving the !item lineage means saving the <em>the !item itself and all
          its ancestors</em>.
pl: Zapis rekurencyjny obiektu !item oznacza że zapisane zostaną również <em>wszystkie obiekty !item z hierarchi, która doprowadziła do jego wskazania</em>. Np. mając kategorię hierarchiczną firma>oddział>dział wybierając dla encji słownik z włączoną opcją rekurencyjnego zapisu zostaną dodane trzy tagi, przykładowo <em>Firma A | Oddział 1 | Księgowość</em>. Bez rekurencji zostanie przypisana tylko <em>Księgowość</em>, ale użytkownik będzie miał wyświetlane wszystkie poziomy po których trafi do wartości z najniższego poziomu.

en: Force the user to choose a !item from a <em>deepest level</em>
pl: Wymuszenie wybrania obiektu !item z <em>najniższego poziomu w hierarchii</em>

en: Allow the user to choose a !item from <em>any level</em>
pl: Zezwalania na wybranie !item <em>z dowolnego poziomu w hierarchii</em>

en: This setting determines from which level in the !hierarchy tree a
          user can select a !item.
pl: Ustawienie określa, z którego poziomu z drzewa hierarchii można wybierać !item.

en: Display the !entity count
pl: Wyświetla liczbę !entity

en: When enabled, the user will see the number of !entities that match
            the current !item listed between brackets.
pl: Po włączeniu w nawiasach będzie wyświetlana liczebność dla !entities dopasowana do bieżącego !item

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: When enabled, a handle appears below the Hierarchical Select to allow
          the user to dynamically resize it. Double clicking will toggle between
          the smallest and a sane 'big size'.
pl: Po włączeniu pod selektorem hierarchicznym pojawi się ramka do dynamicznej zmiany rozmiaru. Dwukrotne kliknięcie w nią będzie przełączało pomiędzy trybem minimalnym a maksymalnym.

en: When the user is allowed to choose a !item from any level in the
          <em>Level choice</em> setting, you can enter a label for <em>each</em>
          level.<br />
          However, when the user is only allowed to choose a !item from the
          deepest level, then you can only enter a label for the <em>root</em>
          level.
pl: Jeśli użytkownik może wybierać !item z dowolnego poziomu, można wprowadzić <em>dodatkowe etykiety dla każdego z nich</em>. Jeśli użytkownik może wybrać tylko ostatni poziom hierarchii można wprowadzić <em>wyłącznie etykietę dla poziomu głównego</em>.

en: Enable level labels
pl: Włącz etykiety poziomów

en: The dropbox allows the user to <strong>make multiple selections</strong>.
pl: Schowek umożliwia użytkownikom <strong>dokonywania kilku wyborów</strong>.

en: Enable the dropbox
pl: Włącz schowek

en: Limits the number of selections that can be added to the dropbox.
          0 means no limit.
          <br />
          Note: the "Save !item lineage" option has no effect on this, even if
          a lineage consists of 3 !items, this will count as only one selection
          in the dropbox.
pl: Ograniczanie liczby wyborów dla schowka. 0 oznacza brak limitów. <br /> Uwaga! Zapis !item rekurencyjny jest liczony logicznie tj. nawet jeśli będzie złożony z 3 elementów zostanie potraktowany jako jeden wpis do schowka (jedna czynność).

en: Reset selection of hierarchical select
pl: Resetowanie wyboru hierarchicznego

en: This setting determines what will happen to the hierarchical select
          when the user has added a selection to the dropbox.
pl: To ustawienie określa co ma się dziać z wyborem hierarchicznym po jego wrzuceniu do schowka.

en: Editability settings
pl: Ustawienia edycji

en: You can allow the user to <strong>add new !items to this
            !hierarchy</strong> <em>through</em> Hierarchical Select.
pl: Można umożliwić użytkownikom <strong>dodawanie nowych obiektow typu !items do tej hierarchii (!hierarchy) </strong><em>za pomocą</em> selektora hierarchicznego.

en: Allow creation of new !items
pl: Zezwól na tworzenie nowych obiektów !items

en: Allow creation of new levels
pl: Zezwól na tworzenie nowych poziomów

en: Allow the user to create child !items for !items that do not yet have
            children.
pl: Umożliwia użytkownikom na tworzenie potomnych obiektów dla obiektu !items.

en: Maximum number of levels allowed
pl: Maksymalna liczba poziomów zagłębienia

en: 0 (no limit)
pl: 0 (brak limitów)

en: When the user is allowed to create new levels, this option prevents
            the user from creating extremely deep !hierarchies.
pl: Jeśli użytkownicy mogą tworzyć nowe poziomy, to ustawienie zapobiega tworzeniu zbyt głębokich struktur.

en: Root level
pl: Poziom bazowy

en: Sublevel !depth
pl: Podpoziom !depth

en: There are no levels yet in this !hierarchy!
pl: Nie ma jeszcze poziomów w tej hierarchii (!hierarchy)!

en: Per-level settings for creating new !items.
pl: Ustawienia przy tworzeniu nowych obiektów !items.

en: The %item_type you enter for each level is what will be used in
          each level to replace a "&lt;create new item&gt;" option with a
          "&lt;create new %item_type&gt;" option, which is often more
          intuitive.
pl: Wartości %item_type wprowadzone dla każdego poziomu będą użyte jako zamiana dla "&lt;Nowy element&gt;" na "&lt;Nowy %item_type&gt;" dla bardziej intuicyjnego działania.

en: term type
pl: podpowiedź

en: Configure Hierarchical Select
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego

en: None: flat list
pl: Brak: zwykła lista

en: Hierarchical Select configuration for Menu
pl: Selektor hierarchiczny dla Menu

en: Hierarchical Select Flat List
pl: Zwykła lista selektora hierarchicznego

en: Allows Hierarchical Select's dropbox to be used for selecting multiple items in a flat list of options.
pl: Zezwala aby schowek selektora hierarchicznego dla wielu wyborów był używany dla zwykłych list.

en: Hierarchical Select Menu
pl: Selektor hierarchiczny menu

en: Use Hierarchical Select for menu parent selection.
pl: Użyj selektora hierarchicznego do wyboru menu nadrzędnego.

en: Hierarchical Select Taxonomy
pl: Selektor hierarchiczny kategorii

en: Use Hierarchical Select for Taxonomy.
pl: Użyj selektora hierarchicznego dla kategorii.

en: Hierarchical Select Taxonomy Views
pl: Selektor hierarchiczny dla kategorii widoków

en: Use Hierarchical Select for Taxonomy exposed filters in Views.
pl: Użyj selektora hierarchicznego dla widoków z udostępnionym formularzem.

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Bundle
pl: Zestaw

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: Term ID (with depth)
pl: ID terminu (z głębokością)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
pl: Filtr głębokości jest bardziej złożony, dlatego udostępnia mniej opcji.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Field label
pl: Etykieta

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: 'module is not set!
pl: 'moduł nie jest ustawiony!

en: the module that should be used (module) is not installed!
pl: zadeklarowany moduł nie jest zainstalowany!

en: 'params' is missing values for:
pl: brak parametrów dla:

en: Require associated !entity
pl: Żądaj skojarzonej !entity

en: When enabled, !items will only be displayed when they are associated
            with at least one !entity, or if one of their child !items are
            associated with at least one !entity.
pl: Jeśli włączone, !items zostaną wyświetlone wyłącznie jeśli są skojarzone co najmnie z jedną !entity (lub ich elementy podrzędne).

en: Hierarchical Select Small Hierarchy
pl: Selektor hierarchiczny minihierarchia

en: Allows Hierarchical Select to be used for a hardcoded hierarchy. When it becomes to slow, you should move the hierarchy into the database and write a proper implementation.
pl: Umożliwia selektorowi hierarchicznemu dostęp do zakodowanych hierarchii. W razie spowolnionego działania należy przerzucić hierarchię do bazy danych.

en: Received an invalid response from the server.
pl: Otrzymano nieprawidłowy komunikat z serwera.

en: Terms to filter by
pl: Terminy do filtrowania

en: All parent terms
pl: Wszystkie terminy nadrzędne

en: Managed by Hierarchical Select because the 'Save lineage' setting is enabled.
pl: Zarządzane przez selektor hierarchiczny, ponieważ wybrano opcję zapisu rekursywnego.

en: Hierarchical Select configuration for the "!filter-id" filter in
                the "!view-name" view's "!display-id" display
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego dla filtra "!filter-id" w widoku "!view-name" szblon widoku "!display-id"

en: The taxonomy term ID.
pl: ID terminu kategorii.

en: Because you've enabled the 'Save Lineage' setting, the operator has been set to 'AND' and cannot be changed by the end user.
pl: Ze względu na wybrany rekurencyjny zapis terminów kategorii operator musi być ustawiony na 'AND' i nie może być zmieniony przez użytkownika.

en: Views (exposed) filter
pl: Filtr widoku z udostępnionym formularzem

en: "!view-name" view, "!display-name" display, "!filter-label" filter
pl: widok "!view-name", szablon wyświetlania "!display-name", filtr "!filter-label"

en: Drupal core's taxonomy selects are now overridden on the
                            Taxonomy Term form. They've been replaced by
                            Hierarchical Selects for better scalability.<br />
                            You can <a href="!configure-url">configure</a> it to
                            be used on node forms too!
pl: Wybieranie terminów kategorii jest obecnie obsługiwane przez selektor hierarchiczny.<br /> Można to <a href="!configure-url">skonfigurować</a> również dla zwykłych węzłów!

en: Drupal core's taxonomy selects are now restored.
                            Please remember that they're not scalable!.
pl: Przywrócono standardową selekcję dla terminów kategorii. Prosimy pamiętać, że nie podlega ona skalowaniu!

en: Hierarchical select configs
pl: Konfiguracja selektora hierarchicznego

en: Updated this field's cardinality to unlimited.
pl: Zmieniono liczebność tego pola na nieograniczoną.

en: This setting is now managed by the Hierarchical Select configuration.
pl: Ustawienie jest obecnie zarządzane przez moduł selekcji hierarchicznej.

en: Field machine name
pl: Nazwa wewnętrzna pola

en: Reset the Selection Type from 'Hierarchical Select' to
                            'Dropdown' everywhere where it was used.
pl: Przywróć standardową selekcję wszędzie tam, gdzie jest używana selekcja hierarchiczna.

en: Hierarchical text
pl: Tekst w hierarchii

en: Hierarchical links
pl: Odnośniki w hierarchii

en: All updates installed. HS API implementation modules correctly installed.
pl: Zainstalowano wszystkie aktualizacje. API selektora hierarchicznego  zainstalowano prawidłowo.
