Smart Digital – Iris D8 DevPortal (8.x-1.3) - en to ca translation catalogue (360 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Resources
ca: Recursos

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Weight
ca: Pes

en: Image
ca: Imatge

en: Container
ca: Contenidor

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: Audio
ca: Àudio

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Region
ca: Regió

en: Menu
ca: Menú

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Icons
ca: Icones

en: Layout
ca: Disposició

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Issue
ca: Edició

en: n/a
ca: n/d

en: Picture
ca: Imatge

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: FAQ
ca: PMF

en: Question
ca: Pregunta

en: Answer
ca: Resposta

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Last post
ca: Darrer article

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Fields
ca: Camps

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Up
ca: Amunt

en: Medium
ca: Mitjana

en: Plain text
ca: Text pla

en: Forum
ca: Fòrum

en: Text color
ca: Color del text

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Blog
ca: Bloc

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Users
ca: Usuaris

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Topics
ca: Temes

en: Posts
ca: Articles

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Buttons
ca: Botons

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: White
ca: Blanc

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Blogs
ca: Blocs

en: Video
ca: Vídeo

en: Glossary
ca: Glossari

en: Link color
ca: Color dels enllaços

en: New
ca: Nou

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Administrator
ca: Administrador

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Newsletter
ca: Butlletí

en: Newsletters
ca: Butlletins

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Account
ca: Compte

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: About
ca: Detalls

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Tables
ca: Taules

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Light
ca: Clar

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Email: Plain
ca: Correu electrònic: Pla

en: Email: HTML
ca: Correu electrònic: HTML

en: Frontpage
ca: Portada

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Primary
ca: Primari

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Secondary
ca: Secundari

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Pagination
ca: Paginació

en: Blue Lagoon (default)
ca: Llacuna blava (predeterminat)

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Slate
ca: Pissarra

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: All content
ca: Tot el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Operations links
ca: Enllaços d'operacions

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Main background
ca: Fons principal

en: Sidebar background
ca: Fons de la barra lateral

en: Sidebar borders
ca: Vores de les barres lateral

en: Footer background
ca: Fons del peu

en: Plum
ca: Pruna

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Title and slogan
ca: Títol i eslògan

en: Firehouse
ca: Parc de bombers

en: Ice
ca: Gel

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Dark
ca: Fosc

en: Master
ca: Mestre

en: Email: HTML text alternative
ca: Correu electrònic: text alternatiu HTML

en: Wide
ca: Ample

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Header background top
ca: Fons superior de la capçalera

en: Header background bottom
ca: Fons inferior de la capçalera

en: Node operations bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Send newsletter issue
ca: Envia el butlletí

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Find and manage comments.
ca: Cerqueu i gestioneu els comentaris.

en: The approved comments listing.
ca: La llista de comentaris aprovats.

en: Comments published
ca: Comentaris publicats

en: The unapproved comments listing.
ca: El llistat de comentaris pendents d'aprovació.

en: Comments unapproved
ca: Comentaris pendents d'aprovació

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: A locally hosted audio file.
ca: Un fitxer d'àudio allotjat en local.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ca: Arxivat

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ca: Publicat

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ca: Arxiva

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ca: Restaura com a esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ca: Publica
