Bootstrap (8.x-3.3) - en to hu translation catalogue (288 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Images
hu: Képek

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: title
hu: cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: content
hu: tartalom

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: ERROR
hu: HIBA

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Container
hu: Tároló

en: Settings
hu: Beállítások

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: container
hu: tároló

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Manage
hu: Kezelés

en: Visible
hu: Látható

en: Theme
hu: Smink

en: Components
hu: Összetevők

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Configure
hu: Beállít

en: file
hu: fájl

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Custom
hu: Egyéni

en: Filter
hu: Szűrő

en: Normal
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: General
hu: Általános

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Tools
hu: Eszközök

en: bottom
hu: lent

en: top
hu: fent

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Static
hu: Állandó

en: Close
hu: Bezár

en: show
hu: megjelenítés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Buttons
hu: Gombok

en: White
hu: Fehér

en: archive
hu: archiválás

en: Schema
hu: Séma

en: image
hu: kép

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Tabs
hu: Fülek

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Hide
hu: Elrejtés

en: video
hu: videó

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Breadcrumb visibility
hu: A morzsa láthatósága

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: hover
hu: egér az elem felett

en: NOTE
hu: MEGJEGYZÉS

en: click
hu: kattintás

en: Circle
hu: Kör

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Update theme
hu: Smink frissítése

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: manual
hu: kézi

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: placement
hu: elhelyezés

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: keyboard
hu: billentyűzet

en: Save and add
hu: Mentés és hozzáadás

en: trigger
hu: kiváltó

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Bootstrap Theme
hu: Bootstrap smink

en: Built to use Bootstrap, a sleek, intuitive, and powerful front-end framework for faster and easier web development.
hu: Készült a Bootstrap, egy letisztult, intuitív, és erőteljes front-end keretrendszer használatához a gyorsabb és könnyebb webfejlesztés érdekében.

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Icons by Glyphicons
hu: Ikonok a Glyphiconstól

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
hu: Ezzel a mezővel korlátlan számú fájl tölthető fel.

en: Responsive Tables
hu: Reszponzív táblázatok

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: Bootstrap settings
hu: Bootstrap beállítások

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Bootstrap Settings
hu: Bootstrap beállításai

en: Only in admin areas
hu: Csak az adminisztrációs területeken

en: Show current page title at end
hu: Aktuális oldal címének mutatása a morzsa végén

en: Bootstrap (default)
hu: Bootstrap (alapértelmezés szerinti)

en: Inverse
hu: Fordított

en: Navbar Position
hu: Navbar pozíciója

en: Static Top
hu: Statikusan fent

en: Fixed Top
hu: Lap tetején rögzítve

en: Fixed Bottom
hu: Lap alján rögzítve

en: Inverse navbar style
hu: Fordított navbar stílus

en: Select if you want the inverse navbar style.
hu: A fordított navbar stílus kiválasztása.

en: .well (normal)
hu: .well (általános)

en: .well-sm (small)
hu: .well-sm (kicsi)

en: .well-lg (large)
hu: .well-lg (nagy)

en: Bootstrap Wells
hu: Bootstrap „Well”-ek

en: One file only. | Maximum @count files.
hu[0]: Csak egy fájl.
hu[1]: Legfeljebb @count fájl.

en: Popovers
hu: Felugró üzenetek

en: Write
hu: Írás

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is enabled.
hu: Mindenképp engedélyezni kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is disabled.
hu: Mindenképp tiltani kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: Add small overlays of content, like those on the iPad, to any element for housing secondary information.
hu: Az iPad-en használthoz hasonló kis átfedést ad a tartalom bármely eleméhez, másodlagos információ kijelzéséhez.

en: Apply a CSS fade transition to the popover.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró üzeneten.

en: Insert HTML into the popover. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése a felugró üzenetbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: selector
hu: kiválasztó

en: How a popover is triggered.
hu: Mi indítsa el a felugró üzenetet.

en: delay
hu: késleltetés

en: The amount of time to delay showing and hiding the popover (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: A felugró üzenet megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Apply a CSS fade transition to the tooltip.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása az eszköztippen.

en: Insert HTML into the tooltip. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése az eszköztippbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve.

en: How a tooltip is triggered.
hu: Mi indítsa el az eszköztippet.

en: The amount of time to delay showing and hiding the tooltip (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: Az eszköztipp megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: @size Buttons
hu: @size Gombok

en: @shape Images
hu: @shape Képek

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Colorize Buttons
hu: Gombok színezése

en: Iconize Buttons
hu: Ikonok hozzáadása gombokhoz

en: Default image shape
hu: Alapértelmezés szerinti képforma

en: Images in Bootstrap 3 can be made responsive-friendly via the addition of the <code>.img-responsive</code> class. This applies <code>max-width: 100%;</code> and <code>height: auto;</code> to the image so that it scales nicely to the parent element.
hu: A képek a Bootstrap 3-ban reszponzívvá tehetőek a <code>.img-responsive</code> osztály hozzáadásával. Az osztály alkalmazza a képekre a <code>max-width: 100%;</code> és a <code>height: auto;</code> beállítást, így a kép megfelelően fog átméreteződni a szülőelemhez.

en: Bordered table
hu: Keretes táblázat

en: Add borders on all sides of the table and cells.
hu: Keret hozzáadása a táblázat és a cellák minden oldalához.

en: Condensed table
hu: Tömörített táblázat

en: Make tables more compact by cutting cell padding in half.
hu: Tömörebbé teszi a táblázatokat a belső margók félbevágásával.

en: Hover rows
hu: „Egér az elem felett” sorok

en: Enable a hover state on table rows.
hu: „Egér az elem felett” állapot engedélyezése a táblázat sorain.

en: Striped rows
hu: Csíkozott sorok

en: Responsive tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Auto-close on document click
hu: Automatikus bezárás a dokumentumra kattintáskor

en: Will automatically close the current popover if a click occurs anywhere else other than the popover element.
hu: Automatikusan bezárja az aktuális felugró üzenet elemet, ha az elemen kívül bárhol kattintás történik.

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: Automatically remove error classes when values have been entered
hu: Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat

en: First page
hu: Első oldal

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Install and set as default
hu: Telepítés és beállítás alapértelmezettként

en: animation
hu: animáció

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
hu: A képeknek pontosan <strong>@size</strong> pixel méretűnek kell lenniük.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: Képeknek <strong>@min</strong> képpontnál nagyobbnak kell lenniük, a <strong>@max</strong> képpontnál nagyobbak viszont le lesznek kicsinyítve.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
hu: A képeknek <strong>@min</strong> pixelnél nagyobbnak kell lenniük.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: A <strong>@max</strong> képpontnál nagyobb képek le lesznek kicsinyítve.

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Fluid container
hu: Rugalmas befoglaló

en: Smart form descriptions (via Tooltips)
hu: Okos űrlapleírások (Eszköztippekkel)

en: Convert descriptions into tooltips (must be enabled) automatically based on certain criteria. This helps reduce the, sometimes unnecessary, amount of noise on a page full of form elements.
hu: A leírásokat automatikusan eszköztippekké alakítja bizonyos feltételek alapján. Az eszköztippeket engedélyezni kell a működéséhez. Segít lecsökkenteni a sok űrlapelemet tartalmazó oldalak gyakran felesleges túlterheltségét.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking the character length of the description (HTML is not counted towards this limit). To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a karakterhossz ellenőrzésével (a HTML kódok nem számítanak bele). A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking for HTML not in the list above (i.e. links). Separate by commas. To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a fenti listában nem felsorolt HTML címkék esetében. A címkéket vesszővel kell elválasztani. A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Bootstrap CSS URL
hu: Bootstrap CSS webcíme

en: Opens in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: CDN provider: %provider
hu: CDN szállító: %provider

en: Preview of the Bootstrap theme
hu: A <em>Bootstrap</em> smink előnézete

en: Preview of the @title Bootswatch theme
hu: @title <em>Bootswatch</em> smink előnézete

en: Save provider data
hu: Szállító adatainak mentése

en: Using one of the "CDN Provider" options below is the preferred method for loading Bootstrap CSS and JS on simpler sites that do not use a site-wide CDN. Using a "CDN Provider" for loading Bootstrap, however, does mean that it depends on a third-party service. There is no obligation or commitment by these third-parties that guarantees any up-time or service quality. If you need to customize Bootstrap and have chosen to compile the source code locally (served from this site), you must disable the "CDN Provider" option below by choosing "- None -" and alternatively enable a site-wide CDN implementation. All local (served from this site) versions of Bootstrap will be superseded by any enabled "CDN Provider" below. <strong>Do not do both</strong>.
hu: Az egyik „CDN szállító” kiválasztása a lenti listából a javasolt módja a <em>Bootstrap</em> CSS és JS betöltésének olyan egyszerű webhelyeken, amelyek nem használnak az egész webhelyre vonatkozó CDN-t. Azonban „CDN szállító” használata a <em>Bootstrap</em> betöltéséhez egy harmadik fél szolgáltatásától való függést jelent. Ezeknek a harmadik feleknek semmilyen kötelezettségük, vagy kötelezettségvállalásuk nincs ami garantálná a szolgáltatás minőségét vagy rendelkezésre állását. Ha a <em>Bootstrap</em>-ot testre kell szabni, vagy helyben kell lefordítani forráskódból, akkor a lenti listából a „- Nincs -” lehetőséget választva ki kell kapcsolni a „CDN szállító”-t, és engedélyezni kell a teljes weboldalra vonatkozó CDN implementációt. A <em>Bootstrap</em> minden helyi (erről a webhelyről kiszolgált) verzióját hatálytalanítja bármelyik engedélyezett „CDN szállító”. <strong>Tilos a kettőt együtt használni.</strong>

en: CDN Provider
hu: CDN szállító

en: Imported @title data
hu: @title adat importálva

en: Additionally, you can provide the minimized version of the file. It will be used instead if site aggregation is enabled.
hu: Ezenkívül meg lehet adni a fájl tömörített verzióját is. Ez lesz használva ha a weboldal aggregációja engedélyezve van.

en: These versions are automatically populated by the @provider API upon cache clear and newer versions may appear over time. It is highly recommended the version that the site was built with stays at that version. Until a newer version has been properly tested for updatability by the site maintainer, you should not arbitrarily "update" just because there is a newer version. This can cause many inconsistencies and undesired effects with an existing site.
hu: Ezeket a verziókat a @provider API automatikusan betölti a gyorsítótár törlésével, és idővel az újabb verziók is megjelennek a listában. Erősen javasolt azt a verziót megtartani amivel a webhely készült. Amíg a webhely karbantartója megfelelően nem teszteli le az újabb verzió frissíthetőségét, nem javasolt önkényesen „frissíteni” csak azért, mert megjelent egy újabb verzió. Ez a teljes weboldalon számos inkonzisztenciát és nem várt hatásokat eredményezhet.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: @size limit.
hu: @size korlát.

en: Inspired by the excellent jQuery.tipsy plugin written by Jason Frame; Tooltips are an updated version, which don't rely on images, use CSS3 for animations, and data-attributes for local title storage. See <a href=":url" target="_blank">Bootstrap tooltips</a> for more documentation.
hu: A Jason Frame által készített, kiváló jQuery.tipsy beépülő inspirálta. Az Eszköztippek egy frissített verzió, nem támaszkodik képekre, CSS3-at használ az animációkhoz, és adatattribútumokat a helyi cím tárolásához. További információ: <a href=":url" target="_blank">Bootstrap eszköztippek</a>.

en: The provider will attempt to parse the data entered here each time it is saved. If no data has been entered, any saved files associated with this provider will be removed and the provider will again attempt to request the API data normally through the following URL: <a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.
hu: A szolgáltató megpróbálja az itt megadott adatokat feldolgozni minden egyes mentéskor. Ha nincs megadva adat, minden a szolgáltatóval társított mentett fájl eltávolításra kerül, és a szolgáltató ismét megkísérli az API-adatokat az alábbi URL-en keresztül lekérni: <a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.

en: Choose the example <a href=":bootstrap_theme" target="_blank">Bootstrap Theme</a> provided by Bootstrap or one of the many, many <a href=":bootswatch" target="_blank">Bootswatch</a> themes!
hu: A <em>Bootstrap</em> által biztosított példa <a href=":bootstrap_theme" target="_blank">Bootstrap smink</a> vagy a rengeteg <a href=":bootswatch" target="_blank">Bootswatch</a> smink egyikének kiválasztása.

en: The following function(s) or method(s) have been deprecated, please check the logs for a more detailed backtrace on where these are being invoked. Click on the function or method link to search the documentation site for a possible replacement or solution.
hu: A következő funkciók vagy módszerek elavultak, a naplóban lehet részletes visszakövetést találni arról, hogy ezek hol vannak használva. A funkció vagy módszer hivatkozására kattintva meglátogatható a dokumentáció webhelye, ahol megtalálhatóak a lehetséges pótlások vagy megoldások.

en: Could not include file: @include
hu: A fájlt nem lehet beilleszteni: @include

en: See also:
hu: Lásd még:

en: Minified Bootstrap CSS URL
hu: Tömörített Bootstrap CSS webcíme

en: Bootstrap JavaScript URL
hu: Bootstrap JavaScript webcíme

en: Minified Bootstrap JavaScript URL
hu: Tömörített Bootstrap JavaScript webcíme

en: Show 'Home' breadcrumb link
hu: „Címlap” hivatkozás mutatása a morzsában

en: Enable the <code>.well</code>, <code>.well-sm</code> or <code>.well-lg</code> classes for specified regions.
hu: A <code>.well</code>, a <code>.well-sm</code> vagy a <code>.well-lg</code> osztályok engedélyezése meghatározott régiókban.

en: Region Wells
hu: Régió „well”-ek

en: Adds classes to buttons based on their text value.
hu: Osztályokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján.

en: Adds icons to buttons based on the text value
hu: Ikonokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján

en: Smart form descriptions allowed (HTML) tags
hu: „Okos űrlapleírások” engedélyezett HTML címkéi

en: Smart form descriptions maximum character limit
hu: „Okos űrlapleírások” maximális karakterhossza

en: Add classes to an <code>&lt;img&gt;</code> element to easily style images in any project.
hu: Osztályok hozzáadása egy <code>&lt;img&gt;</code> elemhez, hogy a képek stílusát könnyebben lehessen alakítani.

en: Image Shapes
hu: Képformák

en: Add zebra-striping to any table row within the <code>&lt;tbody&gt;</code>.
hu: Zebra-csíkozás hozzáadása a táblázat minden sorához a <code>&lt;tbody&gt;</code> címkén belül.

en: These are global options. Each popover can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-animation="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró üzenet önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-animation="false"</code>.

en: Appends the popover to a specific element. Example: <code>body</code>. This option is particularly useful in that it allows you to position the popover in the flow of the document near the triggering element - which will prevent the popover from floating away from the triggering element during a window resize.
hu: A felugró üzenetet hozzáfűzi egy megadott elemhez. Például: <code>body</code>. Ez az opció különösen hasznos, mivel lehetővé teszi, hogy a felugró üzenet a dokumentumfolyamban a kiváltó elem közelébe legyen pozícionálva. Ez megakadályozza, hogy a felugró üzenet az ablak átméretezése során elússzon a kiváltó elemtől.

en: Default content value if <code>data-content</code> or <code>data-target</code> attributes are not present.
hu: Alapértelmezés szerinti tartalomérték ha nincs jelen a <code>data-content</code> vagy a <code>data-target</code> attribútum.

en: Elements that have the <code>data-toggle=&quot;popover&quot;</code> attribute set will automatically initialize the popover upon page load. <strong class='error text-error'>WARNING: This feature can sometimes impact performance. Disable if pages appear to hang after initial load.</strong>
hu: Azok az elemek, amelyekhez be van állítva a <code>data-toggle=&quot;popover&quot;</code> attribútum az oldal betöltésekor automatikusan inicializálják a felugró üzenetet. <strong class='error text-error'>FIGYELMEZTETÉS: Ez a lehetőség néha hatással lehet a teljesítményre. Le kell tiltani, ha úgy tűnik az oldalak elakadnak a kezdeti betöltéskor.</strong>

en: Where to position the popover. When <code>auto</code> is specified, it will dynamically reorient the popover. For example, if placement is <code>auto left</code>, the popover will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve a felugró üzenet. Az <code>auto</code> dinamikusan fogja elhelyezni  a felugró üzenetet. Például ha az elhelyezés <code>auto left</code>, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: auto top
hu: auto fent

en: auto bottom
hu: auto lent

en: auto left
hu: auto bal

en: auto right
hu: auto jobb

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets. In practice, this is used to enable dynamic HTML content to have popovers added.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve. A gyakorlatban arra használható, hogy a dinamikus HTML tartalomhoz hozzá lehessen rendelni felugró üzenetet.

en: JSFiddle Example
hu: JSFiddle példa

en: Default title value if <code>title</code> attribute isn't present.
hu: Cím alapértelmezés szerinti értéke ha nincs megadva <code>title</code> attribútum.

en: focus
hu: fókusz

en: These are global options. Each tooltip can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-animation="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden eszköztipp önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-animation="false"</code>.

en: Appends the tooltip to a specific element. Example: <code>body</code>.
hu: Az eszköztipp hozzáfűzése egy megadott elemhez. Például: <code>body</code>.

en: Elements that have the <code>data-toggle=&quote;tooltip&quote;</code> attribute set will automatically initialize the tooltip upon page load. <strong class='error text-error'>WARNING: This feature can sometimes impact performance. Disable if pages appear to &quote;hang&quote; after initial load.</strong>
hu: Azok az elemek, amelyekhez be van állítva a <code>data-toggle=&quote;tooltip&quote;</code> attribútum az oldal betöltésekor automatikusan inicializálják a felugró üzenetet. <strong class='error text-error'>FIGYELMEZTETÉS: Ez a lehetőség néha hatással lehet a teljesítményre. Le kell tiltani, ha úgy tűnik az oldalak elakadnak a kezdeti betöltéskor.</strong>

en: Where to position the tooltip. When <code>auto</code> is specified, it will dynamically reorient the tooltip. For example, if placement is <code>auto left</code>, the tooltip will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve az eszköztipp. Az <code>auto</code> dinamikusan fogja elhelyezni  az eszköztippet. Például ha az elhelyezés <code>auto bal</code>, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: Include deprecated functions
hu: Elavult funkciók beillesztése

en: Enabling this setting will include any <code>deprecated.php</code> file found in your theme or base themes.
hu: Ennek a beállításnak az engedélyezése beilleszti bármelyik, a sminkben vagy az alapsminkben található <code>deprecated.php</code> fájlt.

en: Suppress deprecated warnings
hu: Elavultságra figyelmeztetések elnyomása

en: Unable to reach or parse the data provided by the @title API. Ensure the server this website is hosted on is able to initiate HTTP requests. If the request consistently fails, it is likely that there are certain PHP functions that have been disabled by the hosting provider for security reasons. It is possible to manually copy and paste the contents of the following URL into the "Imported @title data" section below.<br /><br /><a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.
hu: Nem sikerült elérni vagy elemezni @title API által megadott adatokat. Meg kell győződni róla, hogy az ezt a webhelyet tároló kiszolgáló képes HTTP kérések kezdeményezésére. Ha a kérés folyamatosan sikertelen, valószínű, hogy vannak olyan PHP függvények, amelyeket biztonsági okokból a tárhelyszolgáltató letiltott. Lehetőség van manuálisan lemásolni és beilleszteni a következő URL tartalmát az alábbi „Importált @title adat” részbe.<br /><br /><a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api< / a>.

en: If an element has a <code>.has-error</code> class attached to it, enabling this will automatically remove that class when a value is entered.
hu: Ha ez engedélyezett, érték beírásakor automatikusan eltávolítja az elemről a <code>.has-error</code> osztályt.

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen.

en: Modals
hu: Felugró ablakok

en: Bootstrap modals are not enabled.
hu: A <em>Bootstrap</em> felugró ablakok nincsenek engedélyezve.

en: Uses the <code>.container-fluid</code> class instead of <code>.container</code>.
hu: <code>.container-fluid</code> osztály használata <code>.container</code> helyett.

en: These are global options. Each modal can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-backdrop="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró ablak önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-backdrop="false"</code>.

en: Apply a CSS fade transition to modals.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró ablakon.

en: backdrop
hu: háttér

en: Modals are streamlined, but flexible, dialog prompts with the minimum required functionality and smart defaults. See <a href=":url" target="_blank">Bootstrap Modals</a> for more documentation.
hu: A felugró ablakok egyszerűsített, de rugalmas, a minimálisan szükséges funkcionalitással és intelligens alapértelmezett értékekkel rendelkező párbeszédablakok. További információ itt található: <a href=":url" target="_blank">Bootstrap felugró ablakok</a>.

en: Enable Bootstrap Modals
hu: Bootstrap felugró ablakok engedélyezése

en: Closes the modal when escape key is pressed.
hu: Felugró ablak bezárása az „ESC” billentyű megnyomásakor.

en: Shows the modal when initialized.
hu: Felugró ablak mutatása előkészítés közben.

en: Default modal size
hu: Felugró ablak alapértelmezett mérete

en: Enable Bootstrap Popovers
hu: Bootstrap felugró üzenetek engedélyezése

en: Enable Bootstrap Tooltips
hu: Bootstrap eszköztippek engedélyezése

en: THEMETITLE settings
hu: THEMETITLE beállításai

en: binary file
hu: bináris fájl

en: Open @mime in new window
hu: @mime megnyitása új ablakban

en: Upload requirements
hu: Feltöltés követelményei

en: Enable this setting if you wish to suppress deprecated warning messages. <strong class='error text-error'>WARNING: Suppressing these messages does not &quote;fix&quote; the problem and you will inevitably encounter issues when they are removed in future updates. Only use this setting in extreme and necessary circumstances.</strong>
hu: Ennek a beállításnak az engedélyezése elnyomja az elavultságra figyelmeztető üzeneteket. <strong class='error text-error'>FIGYELMEZTETÉS: Ezeknek az üzeneteknek az elnyomása nem &quote;javítja&quote; a problémát és elkerülhetetlenül hibákat eredményez amikor eltávolítják őket a jövőbeli frissítések során. Ezt a beállítást csak extrém és szükséges körülmények esetében szabad használni.</strong>

en: Choose the example Bootstrap Theme provided by Bootstrap or one of the Bootswatch themes.
hu: A <em>Bootstrap</em> által biztosított példa<em>Bootstrap</em> vagy egy Bootswatch smink kiválasztása.

en: Choose the Bootstrap version from jsdelivr
hu: A jsdelivr által biztosított <em>Bootstrap</em> verziójának kiválasztása

en: Choose between jsdelivr or a custom cdn source.
hu: Választás a jsdelivr vagy egy egyéni cdn forrás közül.

en: Show or hide the Breadcrumbs
hu: Morzsák megjelenítése vagy elrejtése

en: Determines where the navbar is positioned on the page.
hu: Meghatározza a navigációs sáv pozícióját az oldalon.

en: Defines the Bootstrap Buttons specific size
hu: Meghatározza a Bootstrap gombok jellemző méretét

en: Includes a modal-backdrop element. Alternatively, specify <code>static</code> for a backdrop which doesn't close the modal on click.
hu: Beilleszt egy „modal-backdrop” elemet. Alternatívaként megadja a <code>static</code> értéket egy olyan háttér számára, amely nem zárja le a felugró ablakot kattintáskor.

en: Defines the modal size between the default, <code>modal-sm</code> and <code>modal-lg</code>.
hu: Választás a felugró ablak alapértelmezett, <code>modal-sm</code> vagy <code>modal-lg</code> méretei közül.

en: Theme Updates
hu: Sminkfrissítések

en: There are currently no pending updates for this theme.
hu: Ehhez a sminkhez jelenleg nincsenek függőben lévő frissítések.

en: Updating @theme_title
hu: @theme_title frissítése

en: Processing update @current of @total...
hu: @current / @total frissítés feldolgozása…

en: An error was encountered while attempting to update the @theme_title theme.
hu: Hiba történt @theme_title smink frissítése közben.

en: Update failed
hu: Sikertelen frissítés

en: <strong>[@theme][@schema] @label</strong> - @message
hu: <strong>[@theme][@schema] @label</strong> – @message

en: Successfully completed the following theme updates:
hu: A következő sminkfrissítések sikeresen befejeződtek:

en: The following theme updates could not be completed:
hu: A következő sminkfrissítések nem fejeződtek be:

en: Initializing 1 theme update for @theme_title... | Initializing @count theme updates for @theme_title...
hu[0]: @theme_title 1 sminkfrissítésének előkészítése
hu[1]: @theme_title @count sminkfrissítésének előkészítése
