DruStack (8.x-3.5) - en to pl translation catalogue (269 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Register
pl: Rejestracja

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Article
pl: Artykuł

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Teaser
pl: Skrót

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Picture
pl: Obraz

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Footer
pl: Stopka

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Fields
pl: Pola

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Desc
pl: Malejąco

en: Start
pl: Początek

en: Role
pl: Rola

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Banner
pl: Baner

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Token
pl: Wzorzec

en: Sources
pl: Źródła

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: Front page
pl: Strona główna

en: Languages
pl: Języki

en: author
pl: autor

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: People
pl: Ludzie

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Glossary
pl: Słownik

en: Changed
pl: Zmieniono

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Complete
pl: Zakończone

en: Webform
pl: Formularz

en: Next Page >
pl: Następna strona >

en: < Previous Page
pl: < Poprzednia strona

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Form
pl: Formularz

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Global
pl: Globalne

en: Language code
pl: Kod języka

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Save Draft
pl: Zapisz szkic

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Recent blog posts
pl: Ostatnie wpisy na blogu

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Installing @drupal
pl: Instalowanie systemu @drupal

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Chinese, Simplified
pl: Chiński, uproszczony

en: Chinese, Traditional
pl: Chiński, tradycyjny

en: Blog entry
pl: Wpis w blogu

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
pl: Używaj dla blogów z wieloma użytkownikami. Każdy użytkownik posiada własny blog.

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: No front page content has been created yet.
pl: Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.

en: Find and manage content.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie zawartością.

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
pl: Administrator utworzył dla ciebie konto na stronie [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie ludźmi korzystającymi z serwisu.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników, rolami i uprawnieniami.

en: The comment author's name.
pl: Nazwa autora komentarza.

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
pl: Zgłoszenie zapisane. Możesz wrócić do tego formularza później, a wpisane wartości zostaną zapamiętane.

en: Master
pl: Główny

en: 404 page not found
pl: 404 strona nie znaleziona

en: Wide
pl: Szeroki

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: User interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu użytkownika

en: Revision comparison
pl: Porównanie rewizji

en: The user ID of the comment author.
pl: ID użytkownika, który jest autorem komentarza.

en: The comment author's home page address.
pl: Adres strony autora komentarza.

en: The comment author's hostname.
pl: Hostname autora komentarza.

en: The time that the comment was created.
pl: Czas utworzenia komentarza.

en: The time that the comment was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji komentarza.

en: A boolean indicating whether the comment is published.
pl: Określa czy komentarz jest opublikowany.

en: Custom block library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: 403 access denied
pl: 403 dostęp zabroniony

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: The comment author's email address.
pl: Adres email autora komentarza.

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: The time that the user was last edited.
pl: Data ostatniej edycji użytkownika.

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zgłoszenie anulowania konta [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zastępcze dane do logowania dla [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
pl: Szczegóły konta dla [user:display-name] na [site:name] (w trakcie weryfikacji)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
pl: Informacje dotyczące konta  [user:display-name] na [site:name] (konto zatwierdzone)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta [user:display-name] na [site:name] (zablokowane)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name] (anulowane)

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
pl: Szereg znaków specjalnych w tym spacja, kropka (.), dywiz (-), apostrof ('), podkreślenie (_), oraz znak @.

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: Aggregator sources
pl: Źródła subskrybenta

en: Find and manage custom blocks.
pl: Znajdź i zarządzaj własnymi blokami.

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie

en: There are no custom blocks available.
pl: Brak dostępnych własnych bloków.

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
pl: <p>Ta strona stwarza możliwość dodania powszechnych języków do twojej strony.</p><p>Jeśli pożądany język nie jest dostępny, dodaj własny język.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
pl: <p>Wybierz język z listy lub dodaj "Własny język..." na końcu listy.</p><p>Kliknij przycisk "Dodaj język" by potwierdzić wybór.</p><p>Dodając własny język będziesz mieć możliwość wprowadzenia nazwy, kodu i kierunku w kolejnym formularzu.</p>

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
pl: <p>Ta strona umożliwia edycję języka witryny, włączając w to języki własne.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
pl: <p>Zmiana kodu języka nie jest możliwa, jako że system korzysta z niego aby kontrolować użycie języka.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
pl: <p>Nazwa języka używana jest na całej stronie, dla wszystkich użytkowników, i zapisana jest w języku Angielskim. Nazwy wbudowanych języków mogą zostać przetłumaczone korzystając z modułu Interface Translation, a nazwy zarówno wbudowanych jak i własnych języków mogą zostać przetłumaczone z pomocą modułu Configuration Translation.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
pl: <p>Wybierz czy kierunek języka to "Z lewej do prawej" czy "Z prawej do lewej".</p><p>Pamiętaj, że nie wszystkie skórki wspierają "Z prawej do lewej" więc sprawdź czy twoja skórka wspiera ten kierunek.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
pl: <p>Strona "Języki" umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie i uporządkowanie języków witryny.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
pl: <p>Aby dodać więcej języków, skorzystaj z przycisku "Dodaj język".</p><p>Dodane języki zostaną wyświetlone na liście także będzie możliwość ich późniejszej zmiany lub usunięcia.</p>

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
pl: <p>Aby zmienić kolejność języków na stronie, użyj ikony przeciągania obok każdego z języków.</p><p>Poniższa kolejność będzie tą, w jakiej języki zostaną zaprezentowane w bloku zmiany języki dostarczonego przez moduły Interface Translation oraz Content Translation.</p><p>Kiedy skończysz zmieniać kolejność języków, kliknij przycisk "Zapisz konfigurację" aby zmiany zostały zapisane.</p>

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
pl: <p>Możesz zmienić domyślny język strony na jeden z zainstalowanych języków. Strona skorzysta z domyślnego języka gdy nie dokonano innego wyboru a język musi zostać wybrany, np. dla wyświetlonego języka interfejsu.</p>

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
pl: <p>Operacje umożliwiają modyfikacje i usunięcie języków.</p><p>Możesz zmodyfikować nazwę i kierunek języka.</p><p>Usunięte języki mogą zostać dodane ponownie w późniejszym czasie. Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń dla tego języka, a treść utworzona w danym języku zostanie przyporządkowana do języka neutralnego. Pamiętaj że nie możesz usunąć domyślnego języka strony.</p>

en: Choose the language you want to translate.
pl: Wybierz język który chcesz tłumaczyć.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
pl: Wpisz określone słowo lub zdanie, które chcesz przetłumaczyć; można także wpisać fragment słowa.

en: Filter the search
pl: Przefiltruj wyniki wyszukiwania

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
pl: Możesz szukać nieprzetłumaczonych łańcuchów znaków jeśli chcesz dodać brakujące tłumaczenie. Jeśli chcesz zmodyfikować istniejące tłumaczenie możesz wyszukać jedynie te łańcuchy znaków, które posiadają tłumaczenie.

en: Apply your search criteria
pl: Zastosuj swoje kryteria wyszukiwania

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
pl: Żeby zastosować swoje kryteria wyświetlania, kliknij przycisk <em>Filtruj</em>.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
pl: Możesz wprowadzić własne tłumaczenia w pola tekstowe prawej kolumny. Musisz spróbować domyślić się w jakim kontekście wykorzystany będzie tekst, tak żeby przetłumaczyć go najlepiej jak to możliwe.

en: Validate the translation
pl: Potwierdź tłumaczenie

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
pl: Kiedy skończysz tłumaczyć, kliknij na przycisk <em>Zapisz tłumaczenia</em>. Musisz je zapisać, przed każdą zmianą strony lub nowym wyszukiwaniem.

en: Find and manage content
pl: Znajdź i zarządzaj treścią

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]

en: Name or email contains
pl: Nazwa lub email zawiera

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.
