Aggregator (1.0.0) - en to el translation catalogue (185 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Core
el: Πυρήνας

en: View
el: Προβολή

en: never
el: ποτέ

en: aggregator
el: συλλέκτης

en: Update interval
el: Συχνότητα ενημέρωσης

en: The fully-qualified URL of the feed.
el: Η πλήρης διεύθυνση URL της ροής.

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Page
el: Σελίδα

en: Never
el: Ποτέ

en: Aggregator feed
el: Ροή συλλέκτη

en: Aggregator feed ID
el: ID ροής συλλέκτη

en: Aggregator item
el: Αντικείμενο συλλέκτη

en: Aggregator item ID
el: ID αντικειμένου συλλέκτη

en: Link to URL
el: Σύνδεσμος στο URL

en: OPML feed
el: Ροή OPML

en: Number of news items in block
el: Αριθμός ειδήσεων στο μπλοκ

en: View this feed's recent news.
el: Εμφάνιση των πρόσφατων ειδήσεων αυτής της ροής.

en: Feed overview
el: Επισκόπηση ροής

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Next update
el: Επόμενη ενημέρωση

en: %time left
el: απομένουν %time

en: Processor
el: Επεξεργαστής

en: The feed %feed has been updated.
el: Η ροή %feed ενημερώθηκε.

en: Feed %feed added.
el: Η ροή %feed προστέθηκε.

en: The feed %feed has been added.
el: Η ροή %feed προστέθηκε.

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Desc
el: Φθί

en: Updated URL for feed %title to %url.
el: Η διεύθυνση URL για τη ροή %title ενημερώθηκε, η νέα διεύθυνση είναι: %url.

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Queued
el: Σε αναμονή

en: Import OPML
el: Εισαγωγή OPML

en: OPML File
el: Αρχείο OPML

en: Allowed HTML tags
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML

en: Sources
el: Πηγές

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Source
el: Πηγή

en: @time ago
el: πριν από @time

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Basic configuration
el: Βασική ρύθμιση

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Discard items older than
el: Να διαγράφονται αντικείμενα που είναι παλιότερα από

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: There is no new syndicated content from %site.
el: Δεν υπάρχει νέο ανεξάρτητο περιεχόμενο από το %site.

en: There is new syndicated content from %site.
el: Υπάρχει νέο ανεξάρτητο περιεχόμενο από το %site.

en: URL to the feed.
el: URL προς τη ροή.

en: An image representing the feed.
el: Μια εικόνα που αναπαριστά τη ροή.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
el: Πρωτεύον Κλειδί: Μοναδικό ID για αντικείμενο ροής.

en: Title of the feed item.
el: Τίτλος του αντικειμένου ροής.

en: Link to the feed item.
el: Σύνδεσμος στο αντικείμενο ροής.

en: Author of the feed item.
el: Συγγραφέας του αντικειμένου ροής.

en: Body of the feed item.
el: Κυρίως αντικείμενο του αντικειμένου ροής.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
el: Ημερομηνία δημοσίευσης του αντικειμένου ροής, ως Unix timestamp.

en: Unique identifier for the feed item.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό για το αντικείμενο ροής.

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: More link
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων

en: About
el: Περί

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Add feed
el: Προσθήκη ροής

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Display as link
el: Εμφάνιση ως σύνδεσμος

en: The title of the aggregator item.
el: Ο τίτλος του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The author of the original imported item.
el: Ο συντάκτης του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: The actual content of the imported item.
el: Το πραγματικό περιεχόμενο του εισαγόμενου στοιχείου.

en: Feed ID
el: ID ροής

en: The unique ID of the aggregator feed.
el: Το μοναδικό ID της ροής συλλέκτη.

en: The title of the aggregator feed.
el: Ο τίτλος της ροής συλλέκτη.

en: The link to the source URL of the feed.
el: Ο σύνδεσμος του URL της πηγής της ροής.

en: The date the feed was last checked for new content.
el: Η ημερομηνία που έγινε ο τελευταίος έλεγχος της ροής για νέο περιεχόμενο.

en: The description of the aggregator feed.
el: Η περιγραφή της ροής συλλέκτη.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
el: Εμφάνιση του αντικειμένου συλλέκτη χρησιμοποιώντας τα δεδομένα από την αρχική πηγή.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
el: Το όνομα της ροής· (ή το όνομα του ιστοτόπου από τον οποίο παρέχεται η ροή).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
el: Προσθέτει μια ροή σε μορφότυπο RSS, RDF ή ATOM. Κάθε ροή μπορεί να έχει μόνο μια καταχώρηση.

en: Update items
el: Ενημέρωση αντικειμένων

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Posted on
el: Δημοσιεύθηκε στις

en: Delete items
el: Διαγραφή αντικειμένων

en: Fetcher
el: Λήπτης

en: Title of the feed.
el: Τίτλος της ροής.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
el: Αποστολή αρχείου OPML που περιέχει μια λίστα με ροές για εισαγωγή.

en: OPML Remote URL
el: Aπομακρυσμένη OPML διεύθυνση URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
el: Εισάγετε το URL ενός αρχείου OPML. Το αρχείο θα ληφθεί και θα επεξεργαστεί μόνο μία φορά στην υποβολή της φόρμας.

en: No new feed has been added.
el: Δεν έχει προστεθεί καμία νέα ροή.

en: The URL %url is invalid.
el: Η διεύθυνση URL %url δεν είναι έγκυρη.

en: A feed named %title already exists.
el: Μία ροή με το όνομα %title υπάρχει ήδη.

en: A feed with the URL %url already exists.
el: Μία ροή με το URL %url υπάρχει ήδη.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
el: Οι λήπτες λαμβάνουν δεδομένα από μία εξωτερική πηγή. Επιλέξτε έναν λήπτη κατάλληλο για την εξωτερική πηγή από την οποία θέλετε να κάνετε λήψη.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
el: Οι αναλυτές μετασχηματίζουν τα δεδομένα που λήφθηκαν σε τυποποιημένες δομές. Επιλέξτε τον αναλυτή που είναι κατάλληλος για τον τύπο των ροών που θα θέλατε να συλλέξετε.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
el: Οι επεξεργαστές ενεργούν στα δεδομένα των ροών που έχουν αναλυθεί, για παράδειγμα αποθηκεύουν αντικείμενα ροών. Επιλέξτε τους επεξεργαστές που είναι κατάλληλοι για την εργασία σας.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
el: Για τις περισσότερες εργασίες συλλογής, οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις είναι καλές.

en: Default fetcher
el: Προεπιλεγμένος λήπτης

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
el: Λαμβάνει δεδομένα από ένα URL χρησιμοποιώντας τον χειριστή αιτήσεων HTTP του Drupal.

en: Default parser
el: Προεπιλεγμένος αναλυτής

en: Default processor
el: Προεπιλεγμένος επεξεργαστής

en: Creates lightweight records from feed items.
el: Δημιουργεί ελαφριά αρχεία από αντικείμενα ροής.

en: Default processor settings
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις επεξεργαστή

en: Number of items shown in listing pages
el: Αντικείμενα που θα εμφανίζονται στις σελίδες των πηγών και των κατηγοριών

en: Length of trimmed description
el: Μήκος σύντομων περιγραφων

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
el: Ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που χρησιμοποιούνται στην περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης.

en: Viewing feeds
el: Προβολή ροών

en: Adding, editing, and deleting feeds
el: Προσθήκη, επεξεργασία και διαγραφή ροών

en: Configuring cron
el: Ρυθμίσεις cron

en: Administer news feeds
el: Διαχείριση ροών ειδήσεων

en: View news feeds
el: Πρόσβαση σε ροές ειδήσεων

en: Feed icon
el: Εικονίδιο ροής

en: Title link
el: Σύνδεσμος τίτλου

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
el: Λίστα με ετικέτες της HTML (διαχωρισμένες με κενά) που επιτρέπονται στο περιεχόμενο των αντικειμένων ροής. Οι ετικέτες που δεν επιτρέπονται θα αφαιρούνται από το περιεχόμενο.

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Asc
el: Αύξ

en: The unique ID of the aggregator item.
el: Το μοναδικό ID του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The guid of the original imported item.
el: Το guid του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: The date of the most recent new content on the feed.
el: Η ημερομηνία του πιο πρόσφατου νέου περιεχομένου στη ροή.

en: Block count
el: Πλήθος μπλοκ

en: Aggregator refresh
el: Ανανέωση συλλέκτη

en: The feed language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας της ροής.

en: The link of the feed.
el: Ο σύνδεσμος της ροής.

en: The ID of the aggregator feed.
el: Το ID της ροής συλλέκτη.

en: The title of the feed item.
el: Ο τίτλος του αντικειμένου ροής.

en: The feed item language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας του αντικειμένου ροής.

en: The link of the feed item.
el: Ο σύνδεσμος του αντικειμένου ροής.

en: The author of the feed item.
el: Ο συγγραφέας του αντικειμένου ροής.

en: The body of the feed item.
el: Το κυρίως κείμενο του αντικειμένου ροής.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
el: Το OPML αρχείο απέτυχε να κατέβει λόγω "%error".

en: Aggregator feed item
el: Αντικείμενο ροής συλλέκτη

en: Select the feed that should be displayed
el: Επιλέξτε τη ροή που θα πρέπει να εμφανίζεται

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: The ID of the feed item.
el: Το ID του αντικειμένου ροής.

en: The aggregator feed UUID.
el: Το UUID της ροής συλλέκτη.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
el: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> ενσωμάτωση

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
el: Θέλετε να διαγραφούν όλα τα αντικείμενα από τη ροή %feed;

en: The news items from %site have been deleted.
el: Τα αντικείμενα νέων έχουν διαγραφεί από τον ιστότοπο %site.

en: The feed ID.
el: Το ID της ροής.

en: Refresh frequency in seconds.
el: Συχνότητα ανανέωσης σε δευτερόλεπτα.

en: When the feed was last modified.
el: Πότε τροποποιήθηκε τελευταία φορά η ροή.

en: Number of items to display in the feed's block.
el: Αριθμός αντικειμένων που εμφανίζονται στο μπλοκ της ροής.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
el: Το {aggregator_feed}.fid στο οποίο ανήκει αυτό το αντικείμενο.

en: Aggregator settings
el: Ρυθμίσεις συλλέκτη

en: Aggregator XSS
el: XSS συλλέκτης

en: Aggregator item row
el: Σειρά αντικειμένου συλλέκτη

en: Aggregator feed block
el: Μπλοκ ροής συλλέκτη

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
el: <em>Είτε</em> ανεβάστε ένα αρχείο ή εισάγετε ένα URL.

en: Items associated with this feed
el: Αντικείμενα σχετικά με αυτή τη ροή

en: The feed image
el: Η εικόνα ροής

en: The description of this feed
el: Η περιγραφή αυτής της ροής

en: A more link to the feed detail page
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων στη σελίδα λεπτομερειών ροής

en: The description of this feed item
el: Η περιγραφή αυτού του αντικειμένου ροής

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
el: Περισσότερες<span class="visually-hidden"> δημοσιεύσεις σχετικά με @title</span>

en: Source feed
el: Ροή πηγής

en: The aggregator feed entity associated with this item.
el: Η οντότητα ροής συλλέκτη που σχετίζεται με αυτό το αντικείμενο.

[ctx: Validation]
en: Feed title
el: Τίτλος ροής
    στο πλαίσιο: Επικύρωση

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
el: Μια ροή με το όνομα %value υπάρχει ήδη. Εισάγετε ένα μοναδικό τίτλο.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
el: URL ροής
    στο πλαίσιο: Επικύρωση

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
el: Μια ροή με το URL %value υπάρχει ήδη. Εισάγετε ένα μοναδικό URL.

en: The feed %label has been deleted.
el: Η ετικέτα %label ροής έχει διαγραφεί.

en: Filter output for aggregator items
el: Φιλτράρισμα εξόδου για αντικείμενα συλλέκτη

en: Aggregator title
el: Τίτλος συλλέκτη

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
el: Μορφοποιεί ένα αντικείμενο συλλέκτη ή τίτλο ροής με έναν προαιρετικό σύνδεσμο.

en: imminently
el: προσεχώς

en: Configuring the display of feed items
el: Ρύθμιση της εμφάνισης των αντικειμένων ροής

en: Discarding old feed items
el: Διαγραφή παλιών αντικειμένων ροής

en: @title feed
el: Ροή @title

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ροές. <a href=":link">Προσθήκη ροής</a>.
